وزیر خارجه دولت اصلاحات که در دوازده سال گذشته حضور در فضای علم، دانش و فرهنگ را به فعالیت در فضای سیاسی، اجرایی و دیپلماتیک ترجیح داده است، با وجود ریاست بر عالی‌ترین شورای مشورتی که وظیفه تهیه، تدوین و ارایه راهبرد در حوزه روابط خارجی به مقام معظم رهبری دارد، وقتی پای مسایل فرهنگی و جایگاه امید و اعتماد در جامعه به ویژه در بین جوانان به میان می‌آید تاکید می‌کند از بروز و ظهور انسان‌های بزرگ در حوزه فرهنگ حمایت می‌کند.


به گزارش صدای ایران،او معتقد است ضروری است کاری کنیم تا جوانان احساس کنند حامل یک فرهنگ اصیل و افتخار آمیز ایرانی و اسلامی هستند.
دیپلمات سال‌های پر افتخار "گفت‌وگوی تمدن‌ها" و روزهای سخت 11 سپتامبر 2001، از دوستان نزدیک و یار غار شیخ حسن روحانی است، با این حال پیشنهادهای دیپلمات هسته‌ای پیشین و رییس‌جمهور فعلی را برای پذیرش مسوولیت در دولتش نپذیرفته و بر تصمیم خود در دور ماندن از فضای کار و سیاست پافشاری کرده است.
وزیر خارجه دولت اصلاحات که به کمتر خندیدن معروف است، از جلسات مشورتی‌اش با وزیر خارجه همیشه خندان دولت روحانی در شورا و جلسات جداگانه دیگر به خوبی یاد می‌کند و می‌گوید با یکدیگر درباره مسایل مختلف تبادل‌نظر داریم.
وقتی پای حضور زنان در عرصه سیاست و دیپلماسی به میان می‌آید و از موانع بر سر راه این مساله به ویژه موضوع دست دادن و مصافحه اشاره می‌کنیم،‌ با لبخندی پر معنا می‌گوید: زنان باید توانایی‌های خود را در صحنه سیاست خارجی نشان دهند تا زمینه این کار بیش از گذشته فراهم شود.
با توجه به گسترش فعالیت شورای راهبردی روابط خارجی در یک سال اخیر که با انجام نشست‌های تخصصی و کارشناسی و سفر مسوولان آن به چند کشور مهم اروپایی و آسیایی همراه بوده است بر آن شدیم تا با سید کمال خرازی به بررسی آخرین تحولات و رویدادهای مهم منطقه‌ای و بین‌المللی و نیز ایران بپردازیم.
این دیپلمات برجسته و با سابقه کشور با اشاره به سیاست ایران در منطقه به ویژه در رابطه با موضوع سوریه معتقد است که "سیاست ایران در قبال نقشه­‌های دشمن در منطقه تا به حال مثبت بوده و از این طریق توانسته به تثبیت موقعیت خود بپردازد. "
او در رابطه با تنش میان ایران و عربستان تاکید دارد، اگر عربستان از سیاست‌های جاری در یمن،‌ بحرین،‌ سوریه و عراق دست بردارد زمینه مذاکره فراهم می‌شود.
خرازی تلاش آمریکا برای ضربه زدن به برجام را "جدی" خواند و در عین حال با اشاره به فضاسازی برای برهم زدن برجام از سوی این کشور گفت: اگر دیگران (آمریکا) از برجام خارج شوند، برجامی باقی نخواهد ماند و باید سیاست‌های گذشته را دنبال کرد.
وزیر امور خارجه وقت کشورمان که در کارنامه خود سابقه مدیریت رسانه‌ای دارد درباره ایسنا نیز گفت: ایسنا کارش را با دید جهادی آغاز کرد و همچنان با همین دید در خدمت نظام و کشور است.
او گفت که "نکته مهم در عرصه خبر اصل "بی‌طرفی" است و این‌که گرایش خاصی دنبال نشود و آنچه واقعیت است پیگیری و اخباری که در راستای منافع کشور است گزارش شود. ایسنا در مجموع اعتبار خوبی در کشور و انعکاس خوبی در رسانه‌ها دارد و این نشان‌دهنده بی­‌طرفی و متانت ایسنا است که توانسته چنین موقعیتی را برای خود ایجاد کند و انشاءلله که همچنان بتواند نقش موثری در کشور ایفا کند. "
افزایش حضور شورا در راستای تثبیت سیاست­‌های کلان نظام در افکار عمومی است
وزیر امور خارجه دوره اصلاحات در گفت‌وگوی خود با ایسنا در پاسخ به این پرسش که در چند ماه گذشته سفرهای خارجی و دیدارهای شما با مقامات کشورهای مختلف افزایش یافته است، با توجه به این‌که ماهیت شورا ارایه مشورت به مقام معظم رهبری در موضوعات مختلف است، قرار است در سیاست‌های شورا شاهد تغییرات شکلی و محتوایی خاصی باشیم؟ با تاکید بر این‌که "شورای راهبردی روابط خارجی" اصولا برای ارائه مشورت به مقام معظم رهبری تاسیس شده است، افزود: شورا سعی دارد راهبردهایی را در زمینه سیاست خارجی، روابط فرهنگی، علمی، دفاعی و امنیتی با دیدی آینده‌نگرانه طراحی کند و به سیاست‌گذاری در حوزه روابط خارجی کشور کمک کند.
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی یکی دیگر از وظایف این شورا را توجیه افکار عمومی و تاثیرگذاری بر فضای ذهنی و فکری جامعه در راستای سیاست‌های ابلاغی کشور دانست و افزود: ما هیچ عجله‌ای نداشتیم که از ابتدا تمامی ظرفیت‌ها و نقش‌های محول شده به شورا را عملی سازیم، می‌خواستیم شرایط فراهم شود و تجارب کافی به دست بیاوریم تا بتوانیم چنین وظیفه‌ای را بر عهده بگیریم.
خرازی با تاکید بر این‌که وظیفه شورای راهبردی روابط خارجی رسیدگی به امور روزمره نیست و این‌که در رابطه با هر موضوعی اعلام موضع بکند، بلکه نقش شورا همان­‌گونه که از عنوان آن پیداست بررسی امور راهبردی و استراتژیک است. خاطرنشان کرد: اگر می­‌بینید فعالیت شورا در فضای رسانه‌ای بروز و ظهور بیش‌تری یافته است اولاً منحصر به ابعاد راهبردی روابط خارجی است و ثانیاً برای تثبیت سیاست­‌های کلان نظام در افکار عمومی است. بنا بر این وظیفه اصلی شورا تظاهر بیرونی نیست، بلکه پیشنهاد راهبرد به مقام معظم رهبری در حوزه روابط خارجی است تا چنان‌چه به مصلحت بدانند به مسوولان کشور ابلاغ کنند و آنها با آینده‌نگری و نگاه راهبردی نسبت به حل مسائل کشور اقدام کنند.
وی در ادامه توضیح داد: شورا چهار کمیسیون دارد و هر یک از اعضای شورا مسوولیت یکی از این کمیسیون‌ها را برعهده دارند و در جلسات کمیسیون‌ها از مسوولان کشور در سطوح مختلف دعوت می‌شود تا حضور یافته و در تهیه راهبرد همکاری کنند. انصافا هم همکاری خوبی از طرف دستگاه‌های مختلف در ارائه اطلاعات و کمک به طراحی راهبردها در حوزه‌های مختلف انجام می‌گیرد و در نهایت این دستگاه­‌ها هستند که باید راهبردهای ابلاغی را اجرا کنند.
از مذاکره با عربستان احتراز نداریم
خرازی در ادامه در پاسخ به این پرسش که به نظر شما سیاست دستگاه دیپلماسی در نپذیرفتن میانجی‌ برای رفع تنش میان ایران و عربستان سعودی سیاست درستی است؟ اظهار کرد: زمانی مذاکرات مفید است که دو طرف قائل به مذاکره باشند. تا به حال عربستان چنین سیاستی نداشته است و به اتکای پول و نفوذی که در برخی از کشورها دارد و حمایتی که از طرف آمریکا و غرب می­‌شود به ماجراجویی­‌های خود ادامه می­‌دهد.
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: عربستان به جای مذاکره برای حل مسائل به کشتار کودکان و زنان بی­‌گناه و حمایت از تروریسم روی آورده است. وقتی آنها چنین رویکردی را در پیش گرفته‌اند زمینه‌ای برای مذاکره باقی نمی‌ماند. اگر عربستان از سیاست‌های جاری خود دست بردارد، جنگ بیهوده­‌ای را که در یمن به راه انداخته است متوقف کند و از حمایتی که از دولت بحرین در مقابل مردم این کشور دارد، دست بردارد و سیاست‌های معقولی را نسبت به مسائل منطقه از جمله سوریه و عراق اتخاذ کند، زمینه مذاکره فراهم می‌شود.
وزیر پیشین امور خارجه کشورمان افزود: مذاکره را باید در زمان مناسب آن شروع کرد. البته ما هیچ‌گاه نگفتیم که از مذاکره با عربستان احتراز داریم، بلکه هر زمان که شرایط ایجاب کند آماده مذاکره با عربستان هستیم؛ چراکه به رابطه با همسایگان‌ اهمیت می‌دهیم، اما عملکرد آنها باید نشان دهد که آماده مذاکره هستند.
بازگشت سفیر قطر به تهران حاکی از تغییر رویکرد آن در تعاملات منطقه‌ای است
پیروزی‌های چشمگیر اسد موجب تجدیدنظر کشورهای مداخله­‌گر در سوریه و اختلاف بین آنها شد
وی هم‌چنین در پاسخ به این پرسش که از یک طرف با موضوع بازگشت مجدد سفیر قطر به تهران رو به رو هستیم که برخی معتقدند به خاطر لجبازی قطری‌ها با عربستان و برخی از کشورهای دیگر حاشیه خلیج فارس است و از طرفی تبادل هیات‌های ایرانی و سعودی را برای بازدید از سفارت‌خانه­‌ها در پیش داریم، اظهار کرد: مساله قطر نشان‌دهنده وجود اختلافات بنیادی بین عربستان و قطر است که از پیش وجود داشته است. متاسفانه عملکرد همه این کشورها اعم از قطر، امارات و عربستان در ماجرای سوریه و عراق منفی بود. با این حال قطر امروز رویکرد خود را تغییر داده است و بازگشت سفیر آنها به تهران نشان‌دهنده این تغییر رویکرد است؛ گرچه دوحه در گذشته از ریاض حمایت می‌کرد ولی امروز اختلافاتش با عربستان علنی شده است.
خرازی با بیان این‌که تحولات اخیر منطقه نقش مهمی در آشکار شدن اختلافات میان این کشورها داشته است افزود: برای مثال می‌توان به توطئه سرنگونی بشار اسد اشاره کرد که در نهایت به نتیجه نرسید و او با وجود دخالت بیگانگان در کشورش و حمایت مالی و تسلیحاتی آنها از تروریسم توانست در برابر یک جنگ تمام عیار مقاومت کند و به پیروزی­‌های چشم­گیری دست یابد و همین امر در تجدیدنظر کشورهای مداخله­‌گر در سوریه و بروز اختلاف بین آنها نقش مؤثری داشته است.
این دیپلمات با سابقه کشورمان با اشاره به اتهامات عربستان علیه قطر مبنی بر این‌که قطر از تروریست‌ها حمایت می‌کند، گفت: این در حالی است که متهم ردیف اول در حمایت از تروریست­‌های وهابی تکفیری در منطقه، عربستان است، ولی عربستان در یک اقدام فرار به جلو و با هدف تبرئه خود، قطر را به عنوان حامی تروریسم معرفی ­می­‌کند و این مساله از مهم‌ترین دلایل بروز تنش بین دوحه و ریاض است. در هر حال قطر توانسته است در برابر فشارهای عربستان مقاومت کند و سیاست‌های خود را نسبت به ایران تصحیح کند، زیرا می‌داند ایران کشوری با ثبات و قدرتمند است که نفوذ بالایی در منطقه دارد، از این رو در نهایت باید روابط خود را با ایران اصلاح کند و ما هم از این تغییر سیاست قطر استقبال می­‌کنیم.
تروریسم در منطقه رو به شکست است
رایزنی‌های مقامات عراقی و سعودی برای ایفای نقش در فضای جدید منطقه است
رییس شورای راهبردی روابط خارجی درباره سفرهای اخیر و متقابل مقامات عراقی و سعودی و تاثیر آن بر ایران، خاطرنشان کرد: این امر خود نشان‌دهنده واقعیت‌های منطقه است، زیرا تروریسم در منطقه رو به شکست است. داعش در عراق تقریباً به طور کامل منکوب شده است. در سوریه هم داعش، النصره و سایر گروه‌های تروریستی در سراشیبی شکست قرار گرفته‌اند. طبیعی است کشورهایی مثل عربستان در پی تأمین منافع خود در فضای جدید باشند، از این رو این رفت و آمدها برای ایفای نقش در فضای جدید است. البته باید با دقت رویدادها را زیر نظر داشت و تحولات را تحلیل کرد که هدف نهایی عربستان چیست. آیا هدف آنها اصلاح روابط و بازگشت از سیاست‌های گذشته و کمک به بهبود شرایط است یا در شرایط جدید باز هم دنبال ماجراجویی دیگری هستند؟
خرازی در پاسخ به پرسشی درباره تاکید اقلیم کردستان عراق بر انجام رفراندوم با وجود تاکید مقامات ایرانی بر ضرورت حفظ تمامیت ارضی عراق و عدم تجزیه خاک آن کشور، گفت: در حال حاضر همه کشورهای منطقه مثل عراق، ایران، سوریه، ترکیه و حتی کشورهای فرامنطقه­‌ای مثل آمریکا و اروپا مخالف برگزاری این رفراندوم هستند، بنا بر این برگزاری این رفراندوم و اعلام استقلال اقلیم کردستان عراق به نفع خودشان هم نخواهد بود، زیرا در آینده با مشکلات زیاد و محدودیت‌های فراوان رو به رو خواهند شد. آنها اگر به آنچه قانون اساسی عراق تعیین کرده است رضایت دهند و مسائل خودشان را با دولت مرکزی عراق حل کنند، می‌توانند زندگی بهتری داشته باشند و طبیعی است ایران هم به توسعه و پیشرفت‌شان کمک خواهد کرد؛ همان‌طور که ایران تا به حال نیز سهم مهمی در توسعه کردستان عراق داشته است.
رییس شورای راهبردی روابط خارجی در ادامه گفت‌وگوی خود با ایسنا در پاسخ به این پرسش که شما بر تثبیت موقعیت ایران در منطقه تاکید دارید، اما برای تثبیت موقعیت یک کشور، جدای از ظرفیت‌های ژئواستراتژیک و ژئوپولیتیک، توجه به ظرفیت سازی به ویژه در حوزه‌های اقتصادی و فرهنگی هم ضروری است، با این حال ایران حتی از اهداف سند چشم‌انداز 20 ساله عقب است، با این شرایط چطور می‌توان به تثبیت موقعیت ایران امیدوار بود؟ گفت: ایران باید از چند جنبه به تلاش برای تثبیت موقعیت خود در منطقه ادامه دهد، یکی از این جنبه­‌ها حفظ و تقویت "امنیت" کشور است. اگر ایران از امنیت امروز خود برخوردار نبود، بخش زیادی از انرژی آن باید صرف مسایل امنیتی می‌شد و نمی‌توانست در صحنه بین‌المللی ایفای نقش کند، اما به برکت تلاش نیروهای امنیتی، انتظامی و نظامی، امروز ایران از امنیت بالایی برخوردار است و در واقع یکی از دلایل این‌که ایران به دعوت سوریه و عراق به کمک آنها شتافت حفظ امنیت ایران بود.
وی ادامه داد: داعش و گروه‌های دیگر داشتند به مرزهای ایران نزدیک می‌شدند و چیزی نمانده بود که بغداد سقوط کند و در آن صورت ما هم در مرزهای خود با خطرات جدی رو به رو می­‌شدیم. در واقع ما این خطرات را با حضور در میدان و کمک به دولت‌های سوریه و عراق از کشور دور ساختیم، بنا بر این کارنامه ایران در این بخش مثبت است و همه مردم اذعان دارند که اگر ایران به کمک سوریه و عراق نمی‌­شتافت، امروز در شرایط امنی به سر نمی‌­بردیم.
اگر تحریم نبود مسلماً بهتر می‌توانستیم سند 1404 را اجرا کنیم
خرازی در ادامه به اهمیت تثبیت قدرت کشور در حوزه "اقتصادی" نیز اشاره کرد و گفت: برای پیشرفت و توسعه سندهای مختلفی از جمله سند 1404 تصویب شده است، اما اجرای این سندها با مشکلات متنوعی از جمله تحریم رو به رو بوده است. در واقع اگر تحریم نبود ما مسلماً بهتر می‌توانستیم این سندها را اجرا کنیم.
وی در پاسخ به این پرسش که اگر تحریم نبود الان کجای سند چشم‌انداز بودیم؟ با بیان این‌که پاسخ به این پرسش به یک ارزیابی علمی و دقیق نیاز دارد افزود: ما در برخی از بخش‌ها پیشرفت خوبی داشته­‌ایم و در برخی زمینه‌ها عقب­‌تر هستیم، اما تحریم عامل موثری بوده است که نتوانیم توفیق بالایی را در تحقق اهداف این سند داشته باشیم.
ارتقای امنیت اقتصادی از لوازم اقتصاد مقاومتی است
رییس شورای راهبردی روابط خارجی با بیان این که "توسعه اقتصادی یک مولفه مهم در تثبیت موقعیت کشور است" گفت: سیاست ابلاغی رهبری تحت عنوان اقتصاد مقاومتی مبتنی بر این پیش‌بینی است که تحریم‌ها به طور کامل برداشته نخواهد شد و فشارها همچنان باقی خواهد ماند از این رو باید ببینیم با وجود این فشارها چگونه می‌­توانیم به توسعه اقتصادی کشور ادامه دهیم. ایران دارای منابع خدادادی زیادی است و پول‌های سرگردان در دست ایرانیان نیز فراوان است. به نظر من اگر مدیریت درستی وجود داشته باشد و اقتصاد مقاومتی به معنای واقعی کلمه اجرا شود می‌توان کاستی­‌های اقتصاد کشور را جبران کرد و مسیر رشد و توسعه را با اتکای به امکانات داخلی و توسعه روابط اقتصادی خارجی طی کرد.
خرازی تاکید کرد: البته اقتصاد مقاومتی به معنای عدم بهره­‌برداری از منابع خارجی نیست و از لوازم اقتصاد مقاومتی ارتقای امنیت اقتصادی است، به طوری که شرکت‌­های داخلی و خارجی احساس کنند می‌توانند در ایران سرمایه‌گذاری کنند. دولت باید مشکلات سرمایه‌گذاری را برطرف کند و از ورود ایرانیان خارج از کشور و شرکت­‌های خارجی‌ برای سرمایه‌گذاری در ایران استقبال کند تا با اتکا به منابع سرشار داخلی و بدون وابستگی به قدرت‌­های خارجی بتوانیم مشکلات اقتصادی خود را حل کنیم.
وی ادامه داد: البته غیر از مشکلات اقتصادی مسایل و مشکلات فرهنگی را نیز نباید نادیده گرفت. این اتفاقاً حوزه‌­ای است که بیگانگان سرمایه‌­گذاری زیادی در آن کرده‌­اند تا جامعه ایران را از درون دچار ناامیدی و بدبینی کنند. باید اذعان کرد که متأسفانه ما با وجود میراث گران­‌سنگ فرهنگی خود نتوانسته‌­ایم به درستی فرهنگ ایرانی و اسلامی اصیل را در جامعه خود توسعه دهیم و به همین دلیل بستر نفوذ فرهنگی بیگانگان در جامعه فراهم آمده است و مسایل مختلفی ذهن عمومی جامعه را به خود مشغول ساخته است که از جمله رشد فساد مالی، اقتصادی و اخلاقی است که متأسفانه جامعه ما با آن رو به روست.
رییس شورای راهبردی روابط خارجی خاطرنشان کرد: ما زمانی می‌توانیم به عنوان یک الگو در جهان شناخته شویم که همه مشکلات خود از جمله مشکلات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خویش را به درستی حل کرده باشیم. البته با وجود همه این مشکلات همین الان هم ایران از نفوذ زیادی برخوردار است؛ ایرانی با ثبات که متکی به مردمش است و توانسته است در راستای حفظ استقلال و آرمان‌­های انقلابی خویش در برابر ابرقدرت‌ها ایستادگی کند و اقتصاد و معیشت مردم را تا حد زیادی تامین کند و این‌ خود منشأ نفوذ ایران در منطقه است.
وی گفت: اگر ایران را با کشورهای دیگر در منطقه مقایسه کنید می‌بینید که هر کدام از آنها با مشکلات امنیتی، اجتماعی و اقتصادی زیادی مواجه هستند، اما ایران در مجموع با وجود همه فشارها و تحریم‌هایی که علیه آن جاری است، توانسته است با اتکا به مردمش کشور را اداره کند، با این حال زمانی می‌تواند الگوی یک جامعه اسلامی مترقی و توسعه ­یافته باشد که همه مشکلات داخلی و خارجی خود را حل کرده باشد.
تقویت امید در جوانان تابعی از عملکرد دولت و مجموعه نظام است
خرازی در پاسخ به این پرسش که بزرگ‌ترین مشکل فرهنگی کشور را در چه چیز می‌بینید، و در رابطه با حفظ و افزایش اعتماد عمومی و امید در جامعه از سوی مسوولان کشور و نظام چه توصیه یا توصیه‌هایی دارید؟ اظهار کرد: این تابعی از عملکرد دولت و مجموعه نظام است که چقدر بتوانند امید را در بین جوانان تقویت کنند و آنها را با افتخارات میراث فرهنگی خود آشنا سازند. برای این کار داشتن برنامه‌های فرهنگی تأثیرگذار و جذاب، به نحوی که شادابی فرهنگی بیافریند و جوانان احساس کنند که حامل یک فرهنگ اصیل و افتخارآمیز ایرانی و اسلامی هستند ضروری است. البته، فرهنگ یک امر دستوری نیست، بلکه با روان و ذهن انسان‌ها سر و کار دارد و از دل انسان‌ها برمی­‌آید و لازمه آن حمایت از بروز و ظهور انسان‌های بزرگ در حوزه فرهنگی است. اما این روند با مشکلاتی رو به رو است که از جمله نفوذ فرهنگ بیگانه و سرمایه­‌گذاری بیگانگان در تخریب فضای روانی مردم است.
این استاد دانشگاه اضافه کرد: امروز شاهد تلاش بیگانگان برای نفوذ در فضای مجازی هستیم، شایعات، دروغ‌پردازی­‌ها و اخبار نادرست ذهن جوانان ما را مثل خوره می‌خورد و قطعاً دستگاه‌ها و عوامل بیگانه در صدد خبرسازی و دروغ‌پردازی علیه مصالح کشورمان هستند و این مشکلی جدی است که جامعه ما با آن رو به روست.
جای متفکرانی چون شهید مطهری و دکتر شریعتی در جامعه خالی است
سیاست‌های فرهنگی‌مان بعد از انقلاب و جنگ درست نبود
وی مشکل دیگر را ضعف کشور در ایده‌پردازی فرهنگی با استفاده از میراث تمدنی گران­‌سنگ کشورمان دانست و گفت: بعضاً می‌بینیم که در تولیدات فرهنگی عده‌ای نگاه‌شان به غرب است، در حالی که نگاه ما باید به گنجیه میراث فرهنگی خودمان باشد و بتوانیم آن میراث گران‌سنگ را به زبان امروز و با استفاده از فن‌آوری­‌های روز به جامعه و به خصوص جوانان خودمان عرضه کنیم. متاسفانه افرادی که بتوانند چنین کار مهمی را انجام دهند کم داریم و از این رو در حوزه ادبیات، هنر، فلسفه و به طور کلی علوم انسانی آثار برجسته­‌ای که موجب تحول و شکوفایی فرهنگی شود، نداریم. متأسفانه همان کتاب‌های قبلی تکثیر می‌شود در حالی که لازم است آثار فاخر و جذاب جدیدی تولید کنیم تا پاسخگوی سوالات جوانان این عصر باشد. در سال‌های گذشته آثار شهید مطهری و دکتر شریعتی چنین نقشی را در جامعه ایفا می­‌کرد و امروزه جای چنین متفکرانی در جامعه ما و در بین اندیشمندان خالی است که متناسب با شرایط امروز نقش آفرین باشند و حرکت ایجاد کنند.
رییس شورای راهبردی روابط خارجی در پاسخ به این پرسش که چرا بعد از انقلاب و به ویژه بعد از جنگ تحمیلی با روند کند توسعه فرهنگی مواجه شدیم، خودمان کم کاری کردیم یا این را هم باید از ناحیه بیگانگان بدانیم؟ گفت: خیر، سیاست‌های ما درست نبوده است. فرض کنید از زمانی که در دانشگاه‌ها برای ارزیابی کار اساتید کمیت‌گرایی مطرح شد، ضربات زیادی به علم، دانش و توسعه فکری وارد آمد. امروز شاهد هستیم که برخی از دانشجویان در پی تولید علم نیستند، بلکه صرفاً به دنبال کپی کردن مطالب و چاپ مقاله با پرداخت پول به بنگاه‌­های مقابل درب دانشگاه تهران هستند که رویه‌ای تاسف‌آور است. از این رو معتقدم باید در ملاک­‌ها و روند تولید علم، دانش و فرهنگ در کشور تجدید نظر شود.
آنچه تا به حال در منطقه رخ داده تنها به نفع اسراییل بوده است
خرازی در ادامه این گفت‌وگو در پاسخ به این پرسش که برخی از تحلیل‌گران خارجی حضور و نقش ایران در منطقه از ایران تا لبنان را تلاش برای پیاده کردن سیاست "از ایران تا جولان" تعبیر می‌کنند تصریح کرد: این رویکرد در ادامه همان ذهنیتی‌ است که از سوی اسراییلی‌ها به عنوان "هلال شیعی" در ذهن عرب‌ها جا انداخته شد که ایران می‌خواهد در قبال اهل تسنن یک هلال شیعی در منطقه ایجاد کند و متاسفانه کشورهای عربی در دام این سیاست افتادند و به شیعه هراسی و ایران هراسی دامن زدند.
وی تاکید کرد: روزی مشخص خواهد شد که آنچه در سوریه اتفاق افتاد، یعنی حضور داعش و النصره و گروه‌های تروریستی دیگر، طراحی اسراییلی‌ها بوده است که به دست اعراب مرتجع اجرا شد. می‌بینید

کلیدواژه: رییس شورای راهبردی روابط خارجی | پاسخ به این پرسش | پرتاب موشک ماهواره | مقام معظم رهبری | نفع اسراییل بود | خرازی در پاسخ | وزیر امور خارجه | معاونت اقتصادی | اقتصاد مقاومتی | ایران در منطقه | برجام خارج | موقعیت ایران | جلسات مشورتی | تثبیت موقعیت | سوریه و عراق | حضور زنان | تعیین کننده | وزارت خارجه | سیاست خارجی | بین المللی | وزیر خارجه | اروپایی ها | نشان دهنده | منافع کشور | وجود داشت | خواهد بود | ادامه داد | نشان دهند | تا به حال | انسان ها | خواهد شد | منطقه ای | رو به رو | سه کشور | بیش تری | بیش تر

منبع: صدای ایران

منبع این خبر، وبسایت sedayiran.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۱۰۰۰۵ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

بررسی وحشتناک ترین جملات ترامپ در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد

در همین زمینه

 • خادم:انتظار بیشترین حمایت را از کشتی داریم/سلطانی فر باید در جلسات شورای فنی شرکت کند
 • خبرگزاری میزان- رئیس فدراسیون کشتی گفت: وزیر ورزش و جوانان باید در همه این جلسات حضور پیدا کند چرا که به عنوان ورزش اول کشور انتظار بیشترین حمایت‌ها را داریم. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، رسول خادم در خصوص وضعیت حال حاضر فدراسیون در همه بخش‌ها اعم از تیم‌های ملی، بانوان و بودجه صحبت‌هایی را انجام داد که در زیر این گفت‌و‌گو را می‌خوانید. آقای خادم حضور وزیر ورزش و جوانان در جلسات تخصصی و فنی کشتی چه تاثیری در پیشبرد اهداف فدراسیون دارد؟ پس از جلسه شورای فنی که با حضور سلطانی‌فر برگزارشد به نظر می‌رسد وزیر ورزش و جوانان باید در همه این جلسات حضور پیدا کند چرا که به عنوان ورزش اول کشور انتظار بیشترین حمایت‌ها را داریم. هنگامی که وزیر در جریان مسائل کشتی و کشتی‌گیران قرار بگیرد طبیعتاً می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های مدیریتی وزارت ورزش نیز اثر گذار باشد.کشتی ورزش مظلوم و خانواده ایست که با رنج و سختی عجین شده است به همین دلیل امکان دارد بسیاری از مشکلاتش در دل خانواده کشتی باقی بماند؛ از همین رو حمایت‌های مدیریتی می‌تواند ضریب تساعدی در رشد کشتی کشور داشته باشد. گفته می‌شود شما بیش از فوتبال پول می‌گیرید. در مجموع و با وجود همه رده های سنی, کشتی چقدر خرج دارد و منبع تامین آن از کجاست؟ بخش عمده‌ای از منابع فدراسیون برای اجرای برنامه‌هایش از منابع خارج از فدراسیون و به صورت منابع غیر نقدی تامین می‌شود. فرق منابع نقدی و غیر نقدی این است که منابع نقدی به حساب فدراسیون واریز می‌شود ولی ما در واقع برای ادامه فعالیت‌ها و اجرایی شدن برنامه‌هایمان از اعتبار کشتی و تعاملات مجموع مدیریت آن هزینه می‌کنیم. به طور مثال تورنمنت‌های بین المللی ما که در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان برگزار می‌شود، جزء تورنمنت‌های برتر...
 • شایعه جلسات درس خارج فقه روحانی
 • روزنامه آرمان- محمد طاهری‌جو: به‌تازگی خبری غیرموثق در برخی کانال‌های تلگرامی غیررسمی ازجمله کانال دولت بهار (وابسته به محمود احمدی‌نژاد) مخابره می‌شود که بیش از اهمیت خود خبر، نیت منتشرکنندگان آن سوال‌برانگیز است. در متن این خبر آمده است: «برخی از اطرافیان به حسن روحانی پیشنهاد کرده‌اند، جلسات تدریس خارج‌ فقه را در حوزه علمیه ناطق نوری با موضوع فقه المذاکره استارت بزند.» پرواضح است که چنین خبر زردی هیچ‌جای استناد ندارد و مطمئنا کسانی که آن‌ را تولید و نشر داده‌اند، هدفی جز ایجاد حاشیه برای رئیس‌جمهور ندارند. حوزه علمیه ناطق! در متن خبر به حوزه علمیه حجت‌الاسلام والمسلمین ناطق نوری اشاره شده که با بررسی کوتاهی در مورد مدیریت وی در حوزه علمیه مشخص می‌شود، او تنها مدیریت مدرسه علمیه امام‌حسن مجتبی(ع) در لواسان را برعهده دارد که یکی از 63 مدرسه متعلق به حوزه علمیه استان تهران است. اینکه شخصیتی چون ناطق نوری که در سال‌های اخیر سعی داشته هرچه بیشتر از فضای سیاسی فاصله بگیرد، با اعمال نفوذ، روحانی را به‌عنوان یک استاد خارج فقه در مدرسه خود (یا دیگران) قرار دهد، با هیچ‌منطقی هماهنگی ندارد. در این خبر همچنین اشاره شده که «برای ابتدای درس، سلسله‌جلساتی با عنوان فقه المذاکره برپا می‌شود و در ادامه فقه سیاست خارجی مطرح می‌شود. برخلاف دروس خارج مراجع تقلید، بایستی شاگردان این جلسه نیز کاملا انتخاب‌شده باشند و این‌طور نباشد که هرکس آزادانه به این کلاس، اجازه ورود داشته باشد». البته در متن این خبر به این اطرفیان روحانی که چنین دقیق برنامه ریخته‌اند و از پیش حتی شیوه برگزاری کلاس را نیز تعیین کرده‌اند، اشاره‌ای نشده و فقط تاکید می‌شود حتی شاگردان این درس هم انتخاب خواهند شد. در ادامه این خبر توضیح بیشتری مطرح نشده تا هدف خود، یعنی ایجاد شبهه در ذهن مخاطب را به‌خوبی انجام داده باشد. بررسی صحت خبر به‌سادگی می‌توان تشخیص داد که...
 • رضایی:بازی سخت مقابل سپاهان داریم/دیدار مقابل مس بسیار نزدیک و حساس بود
 • ایرج رضایی سرمربی تیم هندبال هپکو اراک در گفت و گو با خبرنگار توپ و تور گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، در مورد بازی هفته نخست لیگ برتر هندبال و جدال این تیم با مس کرمان گفت : بازی بسیار خوب و نزدیکی بود و در آخر هم توانستیم با یک امتیاز اختلاف در خانه، تیم مس کرمان را شکست دهیم . تیم مس نسبت به سال گذشته بسیار جوان شده است و در مجموع به نظرم دو تیم بازی زیبا و خوبی را به نمایش گذاشتند . تیم ما در این بازی میزبان بود و بازیکنان ما با توجه به این که مدت ها است تمریناتمان برگزار می شود از آمادگی خوبی برخوردار بودند. او در ادامه و در مورد بازی بعدی این تیم مقابل سپاهان گفت : تیم سپاهان تیم ریشه دار و قدرتمندی است همچنین این تیم از مهره های خوبی سود می برد و بازی برابر این تیم به هیچ عنوان ساده و آسان نخواهد بود. سرمربی تیم هپکو ادامه داد : خوشبختانه در بازی در مقابل مس کرمان مصدومی نداشتیم و می توانیم با ترکیب کاملمان به مصاف تیم سپاهان برویم. رضایی در ادامه و در خصوص مشکلات مالی این تیم تصریح کرد : در حال حاضر مجموعه هپکو با مشکل مالی رو به روست و به طور قطع زمانی که مشکلات این کارخانه حل شود مشکلات ما هم حل می شود. سرمربی تیم هندبال هپکو در پایان و در پاسخ به این سوال که آیا این تیم برای سفر به اصفهان با مشکل رو به روست یا خیر گفت : در حال حاضر مشکل نیست اما باید ببینیم در چند روز آینده چه اتفاقی رخ می دهد. انتهای پیام / اظهارات ایرج رضایی در مورد مسابقه هفته نخست لیگ
 • مسئولیت جدید روحانی به ظریف و رحمانی فضلی
 • پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری نوشت: رییس جمهوری در حکمی چهار عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران را برای یک دوره چهارساله منصوب کرد.متن حکم حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی به شرح زیر است:بسم الله الرحمن الرحیمجناب آقای رحمانی‌ فضلیجناب آقای محمد جواد ظریفجناب آقای حسن قاضی زاده هاشمیجناب آقای علی نوبختبه استناد بند 2 قسمت الف ماده 10 قانون اصلاح موادی از اساسنامه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران مصوب 1382/02/24 مجلس شورای اسلامی با عنایت به تجربیات و سوابق ارزنده جنابعالی به موجب این حکم برای مدت چهار سال به عنوان «عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران» منصوب می شوید.امید است ضمن همکاری موثر با سایر اعضای محترم، در انجام وظایف محوله با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق باشید.حسن روحانیرییس جمهوری اسلامی ایران پسندیدم 0
 • مزاحمت هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است
 • مادرم هر وقت من را می‌بیند، می‌گوید چرا جوراب پایت نیست، چرا دست‌هایت بیرون است، چرا با مردها حرف می‌زنی (خنده)، چرا خندیدی؟ چرا ماتیک زدی؟فراوان و ‌هزار چرای دیگر. من جوابم این است که اینها هیچ‌کدام خلاف دین نیست. آفتاب‌‌نیوز : دومین دختر اکبر ‌هاشمی‌رفسنجانی، فائزه است؛ یکی از نام‌آشناترین فرزندان او که در همه سال‌هایی که از ورودش به عرصه سیاست گذشته، او را به‌عنوان یکی از پرسروصداترین و البته پرحاشیه‌ترین فرزندان آیت‌الله‌ هاشمی می‌شناسند. فائزه‌ هاشمی‌رفسنجانی در آن دو ساعتی که در دفترش روبه‌روی ما نشست برای مصاحبه‌ای مفصل درباره زندگی و خانواده و دغدغه همیشگی‌اش مسائل زنان، با قبل از فوت پدرش کمی فرق کرده بود؛ برای همین تفاوت‌های کوچک در زندگی‌اش در 6 ماه گذشته هم بود که همان اول گفت‌وگو گفت دختر آقای ‌هاشمی بودن قبل از فوت او سخت نبود و حالا کمی هست؛ دلیلش هم برای این حرف، بسیار بود: «یکی محبت زیاد مردم که پاسخ دادنش سخت است و یکی محدودیت‌هایی که در چندماه گذشته برای خانواده او ایجاد شده است.»فائزه مثل روش همیشگی‌اش در گفت‌وگوها، حرف‌های زیادی برای گفتن داشت؛ از مسائل خانوادگی‌اش که همیشه پرحاشیه بوده و سوال‌ها درباره آنها بسیار، تا فعالیت‌ها و دغدغه‌هایش درباره زنان. او گفت که هنوز که هنوز است عفت مرعشی، مادرش درباره نوع حجابش به او تذکر می‌دهد، گفت دلش برای پدر تنگ شده و هنوز در خانه به یاد او گریه می‌کند، گفت دوست داشت برادرش محسن، شهردار تهران شود چون به نظرش رأی مردم تهران به فهرست اصلاح‌طلبان، رأی به شهردار شدن محسن بود، گفت از نظرش زنان ایرانی نباید از مبارزه برای رسیدن به حقوقشان دست بردارند و در پایان گفت که مرزشکن نیست و البته از هیچ‌کدام از کارهایش هم پشیمان نیست؛ و حرف‌های دیگر بسیار.فائزه ‌هاشمی‌رفسنجانی متولد ۱۷ دی ۱۳۴۱ در قم است؛ او دومین دختر اکبر ‌هاشمی‌رفسنجانی،...
 • پرسش روحانی از دانش آموزان/درخواست کمک ژاپن از ظریف/رسیدگی به پرونده متکدیان و
 • برگزاری اولین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست هاشمی شاهرودی، نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید با حضور روحانی، پرسش رییس جمهور از دانش آموزان، حال بد جنبش دانشجویی، گفت‌وگوی ایسنا با رئیس فراکسیون زنان مجلس، مخالفت روسیه با مذاکرات مجدد برجام، حمایت قاطع ١٣٤ کشور جهان از برجام، پاسخ عراقچی به اتهامات عربستان، درخواست کمک وزیر خارجه ژاپن از ظریف برای حل مساله کره شمالی، ادعاهای وزیر خارجه امارات علیه ایران، رسیدگی به پرونده متکدیان در مجتمع قضایی ولیعصر و...از جمله اخبار سیاسی ایسنا در روز شنبه یکم مهر ماه ۱۳۹۶ است. اولین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در دوره جدید به ریاست آیت الله هاشمی شاهرودی و با حضور اعضای جدید مجمع برگزار شد.در این جلسه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سخنان رئیس جمهوری در سازمان ملل متحد علیه اظهارات سخیف رئیس جمهوری آمریکا، جسورانه، قاطع و بسیار مناسب بود. وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: تا زمانی که سخن سرایی برخی با زبان تهدید است تقویت بنیه دفاعی کشور ادامه خواهد داشت و ایران برای تولید انواع تسلیحات موشکی، زمینی، دریایی و پدافندی از هیچ کشوری اجازه نمی گیرد. امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درآغاز هفته دفاع مقدس با بیان اینکه افتخار می کنیم صنعت دفاعی کشور ما کاملاً بومی است افزود: انواع موشک ها و تجهیزات رزم زمینی، پدافند هوایی و سامانه های رزم دریایی کاملاً ایرانی است و متخصصان پا در رکاب ما این راه را همچنان با قدرت ادامه می دهند. سردار حسین نجات جانشن رییس سازمان اطلاعات سپاه شامگاه جمعه در برنامه تلویزیونی به بیان مطالبی درباره زندگی مقام معظم رهبری، فتنهو حصر پرداخت.جانشن رییس سازمان اطلاعات سپاه در بخش‌هایی از صحبت‌های خود به بیان مطالبی درباره موضوع حصر و محصوران پرداخت و همچنین با بیان اینکه «در این مدت انتظار این...
 • کمیته مشورتی کمیسیون عمران تشکیل می شود
 • رئیس کمیسیون عمران شورا پیشنهاد تشکیل یک کمیته مشورتی را داد . به گزارش ایلنا از رشت،سومین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت در تالار شورا برگزار شد. در این جلسه، به پیشنهاد رئیس کمیسیون عمران، مقرر شد کمیته مشورتی با حضور متخصصان حوزه عمرانی به منظور بهره‌مندی از توان و تخصص فکری ایشان در بررسی و اجرای طرح‌های عمرانی در یک کمیته پشتیبان کمیسیون عمران تشکیل شود. رضا رسولی ضمن تبریک سال تحصیلی جدید افزود : هرچند در شهر شور و هیجان زیادی برای بازگشایی مدارس حاکم است، اما دغدغه های را نیز با خود به همراه دارد و امیدواریم کمیسیون عمران بتواند برخی از این مشکلات را در حوزه عمرانی برطرف کند. رضا رسولی با اشاره به انتخاب مشاوران این کمیسیون گفت: در شهر رشت متخصصان خوش فکر و خلاقی در حوزه مهندسی هستند که علاقمند به تغییر در سطح شهر هستند. اما با توجه به محدود بودن انتخاب مشاورین برای کمیسیون عمران نمی توانیم از حضور بیشتر متخصصین علاقمند بهره‌مند شویم. رئیس کمیسیون عمران شورا پیشنهاد تشکیل یک کمیته مشورتی را داد و افزود:کمیسیون عمران بیشترین ارتباط را با حوزه های مهندسی دارد، تشکیل کارگروه مشورتی در کنار کمیسیون عمران و استفاده از نظر مشورتی تعداد بیشتری از متخصصان حوزه عمرانی، می تواند به اعضای کمیسیون در بررسی بهتر لوایح و طرح ها کمک نموده و حوزه تخصصی این کمیسیون را تقویت کند. رسولی تاکید کرد: برای تکمیل طرح تفضیلی رشت، آسفالت شهر، سیما و منظر شهری و پروژه های عمرانی و... نیازمند کمک دیگر مشاوران هستیم تا به تصمیم سازی بهتر کمک شود. وی ابراز کرد: در شورای شهر به روی متخصصان شهری بسته نیست و می توانند با حضور در این کمیته مشورتی نظرات خود را ارایه داده و پس از بررسی در کمیسیون عمران در قالب طرح و تصویب...
 • جزئیات حضور فقهای شورای نگهبان در جلسات مجمع
 • سخنگوی شورای نگهبان درباره حضور فقهای شورای نگهبان در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام توضیح داد. خبرگزاری تسنیم: سخنگوی شورای نگهبان درباره حضور فقهای شورای نگهبان در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام توضیح داد. عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در نشست‌خبری که پیش از ظهر امروز شنبه اول مهر برگزار شد، ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری امام حسین(ع) و نیز گرامیداشت اول مهر بازگشایی مدارس و مراکز آموزش عالی و نیز هفته دفاع مقدس، در پاسخ به این سوال که دیوان عدالت اداری می‌تواند حکم تعلیق سپنتا نیکنام عضو زرتشتی شورای شهر یزد را صادر کند یا خیر؟ گفت: بنده توضیحات در این خصوص را هنگام بررسی اصل مصوبه اعلام کرده‌ام. آنچه که فقهای شورای نگهبان اعلام نظر کرده‌اند، نسبت به افراد و اشخاص نیست و مربوط به تبصره قانون شوراهاست؛ ذیل ماده مربوط را فقهای شورای نگهبان اعلام نظر شرعی کردند. وی افزود: اینکه دیوان عدالت اداری چه اقدامی انجام دهد، مربوط به این دیوان است و از این به بعد نیز این موضوع ارتباطی به شورای نگهبان ندارد و قبلا درباره ذیل تبصره قانون انتخابات شوراها اعلام نظر شده و ما در شورای نگهبان درباره اشخاص اظهارنظر نمی‌کنیم. سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به این سوال که آیا قانون اقدام متقابل و متناسب با اقدامات آمریکا در برجام ایراداتی داشته که امروز اجرا نمی‌شود، گفت: اگر این قانون ایرادات شرعی و حقوقی داشت، شورای نگهبان حتما اعلام نظر می‌کرد، اینکه سیاست‌های کلی را رهبر انقلاب ابلاغ می‌فرمایند، لازم الاتباع است و همه مسئولان باید آن را راهبرد خود قرار دهند و براساس آن عمل کنند. کدخدایی درباره بررسی طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه آمریکا، اظهار داشت: اعضای شورای نگهبان مشغول بررسی این طرح هستند و با توجه به اینکه شورای نگهبان فعلا نتوانسته اعلام نظر کند، قانون اقدام متقابل لازم‌الاجراست و پس از جمع‌بندی...
 • حضور ۵ وزیر در جلسات هفته جاری کمیسیون های تخصصی مجلس
 • به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، دستور کار جلسات هفته جاری کمیسیون‌های تخصصی مجلس از یکشنبه 2 تا سه‌شنبه 4 مهر 96 اعلام شد که به شرح زیر است: **کمیسیون اصل 90 قانون اساسی نشست هیئت رئیسه کمیسیون به منظور بررسی گزارش تهیه شده درباره طرز کار قوه مجریه در ابلاغ و اجرای قوانین مصوب (اعم از دائمی و آزمایشی) نشست هیئت رئیسه کمیسیون به منظور بررسی گزارش تهیه شده درباره معوقات بانکی نشست هیئت رئیسه کمیسیون برای استماع گزارش هیئت اعزامی به خراسان‌های رضوی و جنوبی نشست هیئت رئیسه کمیسیون جهت بررسی گزارش تهیه شده توسط کمیسیون انرژی درباره حادثه آتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر نشست هیئت رئیسه کمیسیون به منظور بررسی گزارش مربوط به محصولات ترا ریخته و همچنین بررسی گزارش تهیه شده درباره همکاری سازمان بازرسی کل کشور **کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری دعوت از سرپرست وزارت علوم به منظور ارائه برنامه‌های آموزشی و فرهنگی مطابق با برنامه پنج ساله ششم توسعه در سال تحصیلی جدید دعوت از ریاست دانشگاه آزاد به منظور ارائه برنامه‌های آموزشی وفرهنگی مطابق با برنامه ششم در سال تحصیلی جدید نشست اعضای کمیسیون با وزیر و معاونان وزارت آموزش و پرورش در اردوگاه شهید باهنر تهران ارائه گزارش داوود محمدی نایب رئیس کمیسیون از روند جلسات حادثه دانش آموزی هرمزگان جمع بندی نهایی کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان با حضور دستگاه‌های ذی ربط دعوت از معاون آموزشی وزارت بهداشت جهت ارائه گزارش نحوه آزمون دستیاران پزشکی دعوت از معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور به منظور ارائه گزارش **کمیسیون اجتماعی ادامه بررسی لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت (تعیین تکلیف وزارت صنعت، معدن و تجارت) طرح تبدیل سازمان برنامه و بودجه به وزارت برنامه و بودجه ادامه بررسی طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی دعوت از وزیر تعاون برای پاسخ به سوال 5 نفر از نمایندگان...
 • جلسات هیئت تحقیق و تفحص با رئیس سازمان بازرسی کل کشور
 • گروه سیاسی- جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با بیان اینکه تحقیق و تفحص از وضعیت افراد دوتابعیتی و دارای گرین‌کارت در حوزه مسئولان و مدیران ارشد و شناسایی خلاءهای قانونی حتی در تعطیلات سه هفته ای مجلس ادادامه داشت، گفت: روند تحقیق و تفحص در این زمینه با جدیت ادامه دارد که در روزهای گذشته با حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جلسه داشتیم. وی افزود: امروز شنبه اول مهر هم با قاضی ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور جلسه داریم. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: روند کار تا اینجا مثبت ارزیابی می شود و ما به اطلاعات خوبی دست یافتیم. به گفته کریمی قدوسی تا کنون مشخص شده که 93 نفر از مسئولان و مقامات دارای تابعیت بیگانه یا گرین کارت هستند که برخی از این افراد بصورت قطعی و بعضی هم مظنون به تابعیت بیگانه و یا داری گرین کارت هستند. وی افزود: تابعیت یا گرین کارت این افراد مربوط به کشورهایی مثل آمریکا، اتریش، انگلیس، فرانسه، مالزی، کانادا، آلمان و یونان است که ما از این کشورها دارای مدارکی هستیم.
 • دوست صمیمی قربانی سوء ظن
 • خبرگزاري آريا - پسر جوان که به‌خاطر يک سوءظن اثبات نشده درباره رابطه پنهاني همسر برادرش، نقشه قتل دوستش را اجرا کرده بود، درتازه‌ترين اعتراف‌هايش گفت که تصميم به قتل زن جوان نيز داشت اما به‌دليلي منصرف شده بود.به گزارش سرويس حوادث جام نيـوز، جنايتکار 23 ساله که دانشجوي دانشگاه تربيت معلم است، بامداد سه‌شنبه گذشته با ورود به انبار کفش بازار حضرتي، نگهبان 21 ساله را با ضربات چاقو مجروح کرده و متواري شده بود. با مرگ پسر جوان در بيمارستان اشرفي اصفهاني و در حالي که چهره ضارب در تصاوير دوربين‌هاي مداربسته محل جنايت شناسايي شده بود، دو ساعت پس ازماجرا، قاتل به کلانتري 113 بازار رفت و به قتل اعتراف کرد.پسر جوان که ساکن يکي از شهرهاي غرب کشور است و براي تحصيل و کار به پايتخت آمده، در گفت‌و‌گو با خبرنگار جنايي «ايران» در حالي که بي‌وقفه اشک مي‌ريخت، به تشريح جزئيات قتل و انگيزه‌اش پرداخت.چه شد که تصميم به قتل گرفتي؟/ به همسر برادرم مشکوک شدم؛ او با دوستم- مقتول- ارتباط پنهاني داشت.چرا به آنها مشکوک شدي؟/ حدود دو هفته قبل، من و سياوش-مقتول- به همراه برادرم و زن برادرم براي عروسي به شهرستان رفتيم. من و سياوش و زن برادرم روي صندلي عقب خودروي پرايد برادرم نشسته بوديم. چون من بين آنها بودم متوجه شدم که پنهاني به هم پيام مي‌دهند. آن موقع بود که به رابطه پنهاني همسر برادرم –ثريا- با سياوش پي بردم و تصميم گرفتم از آنها انتقام بگيرم.چرا موضوع را به برادرت اطلاع ندادي و خودت وارد عمل شدي؟/ موضوع را به برادرم گفتم که بين آنها دعوا شد. بعد هم ثريا به خانه پدرش رفت و حتي پدر ثريا با او سر همين موضوع درگير شده بود، اما نمي‌توانستم از برادرم انتظار داشته باشم که براي انتقام کاري کند.چرا؟ تو برادر شوهر او بودي و به جاي همسرش تصميم...
 • توضیحات کدخدایی درباره حضور فقهای شورای نگهبان در جلسات مجمع
 • سخنگوی شورای نگهبان درباره حضور فقهای شورای نگهبان در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام توضیح داد. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در نشست‌خبری که پیش از ظهر امروز شنبه اول مهر برگزار شد، ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری امام حسین(ع) و نیز گرامیداشت اول مهر بازگشایی مدارس و مراکز آموزش عالی و نیز هفته دفاع مقدس، در پاسخ به این سوال که دیوان عدالت اداری می‌تواند حکم تعلیق سپنتا نیکنام عضو زرتشتی شورای شهر یزد را صادر کند یا خیر؟ گفت: بنده توضیحات در این خصوص را هنگام بررسی اصل مصوبه اعلام کرده‌ام. آنچه که فقهای شورای نگهبان اعلام نظر کرده‌اند، نسبت به افراد و اشخاص نیست و مربوط به تبصره قانون شوراهاست؛ ذیل ماده مربوط را فقهای شورای نگهبان اعلام نظر شرعی کردند.وی افزود: اینکه دیوان عدالت اداری چه اقدامی انجام دهد، مربوط به این دیوان است و از این به بعد نیز این موضوع ارتباطی به شورای نگهبان ندارد و قبلا درباره ذیل تبصره قانون انتخابات شوراها اعلام نظر شده و ما در شورای نگهبان درباره اشخاص اظهارنظر نمی‌کنیم.سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به این سوال که آیا قانون اقدام متقابل و متناسب با اقدامات آمریکا در برجام ایراداتی داشته که امروز اجرا نمی‌شود، گفت: اگر این قانون ایرادات شرعی و حقوقی داشت، شورای نگهبان حتما اعلام نظر می‌کرد، اینکه سیاست‌های کلی را رهبر انقلاب ابلاغ می‌فرمایند، لازم الاتباع است و همه مسئولان باید آن را راهبرد خود قرار دهند و براساس آن عمل کنند.کدخدایی درباره بررسی طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه آمریکا، اظهار داشت: اعضای شورای نگهبان مشغول بررسی این طرح هستند و با توجه به اینکه شورای نگهبان فعلا نتوانسته اعلام نظر کند، قانون اقدام متقابل لازم‌الاجراست و پس از جمع‌بندی اعلام نظر نهایی می‌کنیم.به گزارش تسنیم، وی در پاسخ به این سوال که رهبر معظم انقلاب...
 • فقهای شورای نگهبان در جلسات اختلافی مجمع تشخیص حضور می یابند
 • سرویس سیاسی پایگاه خبری تحلیلیبی‌باک؛ بخش مهمترین عناوین مجلس: سخنگوی شورای نگهبان گفت: در آن دسته از مباحثی که اختلافی مجمع و مجلس است، لازم است فقهای شورای نگهبان شرکت کنند که این کار بعد از این انجام خواهد شد. به گزارش خبرنگار بی‌باک، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان پیش از ظهر امروز در نشست خبری با رسانه ها از تایید ۶ مصوبه مجلس شورای اسلامی و اعلام عدم مغایرت آن با موازین شرع و قانون اساسی از سوی شورای نگهبان خبر داد و گفت: علاوه بر این ۵ مصوبه نیز مغایر موازین شرع و قانون اساسی تشخیص داده شده است. وی افزود: لایحه اصلاح ماده ۳۵ قانون خدمت وظیفه عمومی، لایحه پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی، لایحه حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، طرح ترویج کتابت قرآن کریم به رسم الخط مفاخر ملی و لایحه موافقتنامه همکاریهای اقتصادی بین دولتهای جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری اسلوونی از سوی شورای نگهبان مغایر موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد. سخنگوی شورای نگهبان ادامه داد: علاوه بر این، طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه نیز به دلیل آنکه اعضای شورای نگهبان مشغول بررسی آن بودند و نتوانستیم در فرصت قانونی اعلام نظر کنیم، لذا با توجه به انقضای مهلت اعلام نظر شورای نگهبان، آن مصوبه هم اکنون لازم الاجراست و مجلس می تواند آن را به دولت ابلاغ کند. کدخدایی همچنین افزود: طرح الحاق یک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر، لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پیمان مودت و همکاری در جنوب شرقی آسیا، طرح تقویت و توسعه نظام استاندارد، طرح عضویت رئیس سازمان پدافند غیرعامل در برخی شوراهای عالی، لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه حفظ نباتات بین دولتهای آذربایجان و ایران و مصوبه هیات وزیران درباره...
 • جلسات کمیسیون فرهنگی و فراکسیون حج و زیارت مجلس با مسئولین ستاد اربعین
 • خبرگزاری میزان- رئیس «فراکسیون حج و زیارت» مجلس از برنامه‌ریزی برای جلسات این فراکسیون و همچنین کمیسیون فرهنگی مجلس با مسئولین ستاد اربعین، خبر داد. احد آزادیخواه نماینده مردم ملایر در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان از برنامه‌ریزی جلسات کمیسیون فرهنگی و فراکسیون حج و زیارت مجلس با مسئولین ستاد اربعین، خبر داد.سخنگوی «کمیسیون فرهنگی» مجلس شورای اسلامی افزود: درحال حاضر مسئولین ستاد اربعین زحمات زیادی برای برگزاری مراسم اربعین متقبل می شوند اما همچنان خلأهای اساسی در رابطه با برگزاری مراسم اربعین به چشم می‌خورد.رئیس «فراکسیون حج و زیارت» مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ترافیک سنگین، بی نظمی و کمبود امکانات از جمله مواردی است که در روزهای منتهی به اربعین حسینی در مرزها به چشم می خورد که این مسئله قطعا باید پیرامون جلسات کمیسیون فرهنگی و فراکسیون حج و زیارت مجلس مورد بررسی قرار گیرد تا به نوعی این مشکلات برطرف شود.انتهای پیام/
 • برگزاری جلسات حفاظتی برای حفظ درختان چنار تونل سبز ورودی فومن
 • به گزارش خبرگزاری برنا گیلان ؛ سعدی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فومن با اعلام این خبر گفت در سالهای گذشته بدلیل خیابان سازی غیر اصولی در حریم و پای درختان کهن سال تونل سبز ورودی شهرفومن آسیبهای شدیدی به ماندگاری و بقای درختان چنار این مسیر واردشد و اخیرا نیز به دلایل متعدد از جمله خشک سالی و شیوع آفت پروانه سفید بقای این درختان با چالشهای متعددی مواجه شده است لذا برای جلوگیری از خشک شدن و ازبین رفتناین تونل سبز معروف و تصمیم گیری و ارائه راهکارهای اجرایی مناسب این جلسات تشکیل و دارای مصوبات مناسبی برای اجرا بوده است
 • مدال نقره ام را دوست ندارم
 • به گزارش وانانیوز، محمد دانشور پس از کسب مدال نقره اسپرینت بازی های داخل سالن آسیا گفت:از لحاظ قدرت بدنی من قوی تر از رکابزن قزاق بودم و در تایم گیری بهتر از او عمل کردم اما از لحاظ تکنیک در پیست چوبی واقعا مشکل داشتم. وی افزود: تاکتیک ها در پیست چوبی متفاوت از پیست سیمانی است و ما در پیست سیمانی تمرین کردیم اما در پیست چوبی مسابقه دادیم از این رو در شیب های دیواره نمی توانستم اوج عملکردم را داشته باشم و فقط مشکل تکنیک داشتم. وگرنه تا کنون سابقه نداشته رکابزنان قزاقستان بخواهند بر رکابرنان ایران غلبه کنند.قزاق ها بهترین امکانات را دارند و در بهترین پیست تمرین می کنند اما پیست ما هنوز سیمانی است. دانشور در پاسخ به این پرسش که مدل نقره خود را دوست دارد، تصریح کرد:اصلا، برای خودم سخت است وقتی می دانم از آن رکابزن قوی تر هستم اما با تاکنتیکی که به دلیل تمرین در پیست چوبی دارد، بخواهد من را شکست دهد. علی علی عسگری پس از چهارمی در اسپرینت بازی های داخل سالن آسیا گفت:دور اول سهل انگاری کردم و قزاق ازموقعیت خوب استفاده کرد. وی افزود: در دور دوم متاسفانه زمین خوردم و رکابزن قزاق هم با من زمین خورد. دور سوم خیلی پایاپای بود و شاید امروز، روز من نبود. او با اشاره به امکانات تیم قزاقستان تصریح کرد: شرایط تمرینی و امکانات قزاق ها از ما بیشتر است برای همین است که وقتی مدال می گیریم خیلی خوشحال می شویم چون با شرایط ضعیف تر نسبت به آنها کار می کنیم. دوست داشتم مردم ایران را خوشحال کنم اما انگار امروز قسمت نبود. علی عسگری سپس برای مداوای کمر و پای خود به درمانگاه مراجعه کرد.
 • دوست داشتم معلم شوم نه قاتل
 • مرد 23 ساله که محمد نام دارد، سه‌شنبه گذشته پسر 21 ساله را که نگهبان انبار کفش در خیابان امین‌الدوله بازار حضرتی بود به قتل رساند و یک ساعت بعد از جنایت، تسلیم پلیس شد. او با دستور قاضی سجاد منافی‌آذر، بازپرس شعبه سوم دادسرای جنایی تهران برای تحقیقات به اداره دهم پلیس آگاهی تهران رفت و انگیزه‌اش از جنایت را مسائل ناموسی عنوان کرد. محمد درس خوانده بود تا معلم شود اما یک قدم مانده برای رسیدن به هدفش، دستش به خون آلوده شده و مجازات سختی در انتظارش است. از کارو زندگی‌ات بگو؟ چهارسال است به تهران آمده‌ام و با باربری در بازار هزینه زندگی خود و خانواده‌ام در شهرستان را تامین می‌کنم. درس خوانده‌ای؟ بله. من شیفته کار معلمی بودم. چهار سال پیش در کنکور شرکت کردم و در دانشگاه تربیت‌معلم تهران قبول شدم. هر سختی را تحمل کردم تا روزی بتوانم معلم شوم و به مردم شهرمان خدمت کنم. ترم آخرم را تمام کرده و در حال تسویه‌حساب دانشگاه بودم تا زودتر مدرکم را بگیرم و به عنوان معلم کارم را شروع کنم اما زندگی‌ام به تلخی ورق خورد. با مقتول چطور آشنا شدی؟ من و مقتول در شهرستان همسایه بودیم. در این چهارسالی که برای کار و دانشگاه به تهران آمده بودم دوباره دوستی مان شروع شد. رفاقت‌مان تا جایی پیش رفت که او را به خانه برادرم در تهران می‌بردم. او به اعتمادم خیانت کرد. انگیزه‌ات از جنایت چه بود؟ او پنهانی با عروسمان ارتباط پیامکی برقرار کرده بود. اول خیال می‌کردم اشتباه می‌کنم؛ اما چند روز مانده به روز جنایت زمانی که بعد از پایان جشن عروسی به تهران باز می‌گشتیم، مقتول را با خودروی برادرم آوردیم. آن موقع متوجه شدم او و همسر برادرم درحال تلگرام‌بازی و ارسال پیامک به یکدیگر هستند. آنجا بود که دیگر مطمئن شدم، آنها ارتباط دارند. بعد...
 • دانشور:مدال نقره ام را دوست ندارم
 • رکابزن ملی پوش ایران پس از کسب مدال نقره گفت: من فقط مشکل تاکتیک در پیست چوبی داشتم وگرنه از رکابزن قزاق قوی‌تر بودم. به گزارش ایسنا، محمد دانشور پس از کسب مدال نقره اسپرینت بازی‌های داخل سالن آسیا بیان کرد: از لحاظ قدرت بدنی من قوی‌تر از رکابزن قزاق بودم و در تایم‌گیری بهتر از او عمل کردم اما از لحاظ تکنیک در پیست چوبی واقعا مشکل داشتم. او ادامه داد: تاکتیک‌ها در پیست چوبی متفاوت از پیست سیمانی است و ما در پیست سیمانی تمرین کردیم اما در پیست چوبی مسابقه دادیم از این رو در شیب‌های دیواره نمی‌توانستم اوج عملکردم را داشته باشم و فقط مشکل تکنیک داشتم وگرنه تاکنون سابقه نداشته رکابزنان قزاقستان بخواهند بر رکابرنان ایران غلبه کنند. قزاق‌ها بهترین امکانات را دارند و در بهترین پیست تمرین می‌کنند اما پیست ما هنوز سیمانی است. دانشور در پاسخ به این پرسش که آیا مدال نقره خود را دوست دارد، تصریح کرد: اصلا. برای خودم سخت است وقتی می‌دانم از آن رکابزن قوی‌تر هستم اما با تاکتیکی که به دلیل تمرین در پیست چوبی دارد، من را شکست می‌دهد. انتهای پیام
 • اروپا دیگر دوست آمریکا نیست
 • ایران>سیاست‌خارجی - علی بیگدلی:سخنرانی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل، حتی برای محافل داخلی آمریکا خیره‌کننده بود و در سطح جهان هم واکنش‌هایی در پی داشت؛ اظهارات ترامپ هم در آمریکا و هم در فضای بین‌المللی به‌شدت تقبیح شد. اظهارنظرهاي ترامپ درباره ايران به‌گونه‌اي بود كه وي با زيركي تمام كوشيد با سياست همسان‌سازي‌، موضوع ايران را در رديف كره‌شمالي قرار بدهد و آنها را به‌عنوان يك تهديد بين‌المللي معرفي كند. ترامپ تلاش كرد كه اين دو كشور را تهديدي در مقابل دو بلوك قدرت (اتحاديه اروپا، چين و روسيه) به نمايش بگذارد. اين در حالي است كه جنس تهديد ايران و كره‌شمالي كاملا متفاوت است. با سياست‌هاي غلط و ناصحيحي كه ترامپ در پيش گرفته است، آمريكا در حال قرار گرفتن در يك موقعيت انزواي سياسي و از دست دادن اعتبار و پرستيژ خود است؛ اين رفتارها موجب شكل‌گيري نوعي انزجار بين‌المللي عليه آمريكا شده است. چنان‌كه مي‌بينيم امروز آمريكا در ايجاد اجماع عليه ايران و يارگيري از اروپا مستاصل است. اتحاديه اروپا روزبه‌روز در حال فاصله گرفتن از آمريكاست و اين فاصله توسط چين در حال پر شدن است. چنان‌كه شاهد هستيم اتحاديه اروپا اخيرا قراردادهاي هنگفتي را با چين امضا كرده است. چرخش اتحاديه اروپا به سمت چين موجبات نگراني آمريكا را فراهم آورده است تا جايي كه ترامپ پيش از اين در سخناني، كمك‌هاي آمريكا به اروپايي‌ها در جريان جنگ جهاني دوم را يادآوري مي‌كند و از آنها مي‌خواهد كه براي مقابله با تهديدات ايران و كره‌شمالي با آمريكا همراه شوند. اظهارات ترامپ در سازمان ملل هم تلاشي در اين جهت بود كه كره‌شمالي و ايران را در كنار هم قرار دهد و از جامعه جهاني بخواهد كه به مقابله با آنها برخيزند. با وجود تلاش‌هاي ترامپ، اظهارات امانوئل ماكرون رئيس‌جمهور فرانسه مبني بر خطرناك بودن خروج از برجام، نشان داد كه اتحاديه...
 • دوست ندارند های دفاع مقدسی دیده شود
 • گروه سینما و تلویزیون: «مريم دوستي» كارگردان فيلم دفاع مقدسي «درياچه ماهي» از اجحاف و تبعيض در اكران فيلمش گلايه دارد و معتقد است فيلمش اگر در شرايط عادلانه‌اي از اكران برخوردار مي‌شد، مي‌توانست مخاطب بيشتري را جذب كند. گفت و گوي «جوان» با اين فيلمساز پيش روي شماست. از وضعيت اكران چقدر رضايت داريد؟ به گزارش بولتن نیوز به نقل از جوان آنلاین، بايد بگويم كه از شرايط اكران نارضايتي كامل دارم، فيلم درياچه ماهي با دو سانس اكرانش را آغاز كرد و اين شكل از اكران از همان ابتدا نفس فيلم را مي‌گيرد. چند سانس تقريباً مرده را به فيلم درياچه ماهي اختصاص داده‌اند، آن هم همزمان با سانس‌هايي كه فيلم‌هاي كمدي بفروش در حال نمايش هستند و اين وضعيت به طور كامل به ضرر فيلم است. سانس 10 صبح و ساعت 13 جزو بدترين سانس‌هاي اكران هستند و اين جور برنامه‌ريزي به فيلم‌هايي كه صرفاً براي گيشه ساخته‌نمي‌شوند، لطمه مي‌زند. ما فقط يك سانس سينما آزادي را داريم كه خوب است. البته سانس عصر هم داريم، ولي همزماني با فيلم‌هاي كمدي اجازه نمي‌دهد تماشاگر انتخاب ديگري داشته باشد. اين شرايط واقعاً ناجوانمردانه است، برخي فيلم‌ها روزي 20 تا 40 سانس دارند و درياچه ماهي اصلاً در رقابتي برابر با آنها قرار ندارد. اگر معيار خوب بودن آثار سينمايي كمدي و فحش دادن كاراكتر‌ها به همديگر است كه اصلاً حرفي باقي نمي‌ماند، به نظرم آنقدر سطح ذائقه سينماگران را پايين آورده‌ايم كه اساساً مردم براي تماشاي شوخي و خنده به سينما مي‌روند، چون ديگر فكر نمي‌كنند كه ممكن است فيلم‌هاي جدي و سينماي داراي انديشه هم حرفي براي گفتن داشته باشد. وقتي مردم را عادت مي‌دهيم به اينكه فيلم‌هاي سطحي ببينند، ديگر نبايد انتظار داشته باشيم دنبال مفاهيم جدي در سينما باشند. البته از ماست كه بر ماست، خود فيلمسازان سطح ذائقه مخاطب را...
 • عکس/بازی نعیمه نظام دوست در سریال شب عید
 • نعیمه نظام دوست با انتشار این عکس در اینستاگرامش نوشت: سریال شب عید همراه با سروش جمشیدی عزیز و آقا پرهام گریمور عزیز کارمون به. کارگردانی سعید جان آقاخانی مهربان.
 • شاه علی دوست:اشتباه داوری مانع از پیروزی ما شد
 • روزبه شاه علی دوست بازیکن سایپا در گفت و گو با خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان گفت: بازی سختی بود. پارس جم تیمی فیزیکی است و با شایستگی در صدر جدول است. بازی را در اختیار گرفتیم. او افزود: از پارس موقعیت های بیشتری داشتیم و می توانستیم تبدیل به گل کنیم. فکر می کنم پنالتی درست نبود. در سال ها اخیر دایی نشان داده است که بی جا اعتراض نمی کند. در این صحنه فکر می کنم حق با دایی بود و می توانستیم سه امتیاز بگیریم. شاه علی دوست تصریح کرد: بازی قبل با پدیده نیز گلی که خوردیم اشتباه داوری بود. امیدوارم روند ناکامی قطع کنیم و به پیروزی دلچسب برسیم. انتهای پیام/ اظهارات علی دوست بعد از بازی با پارس جنوبی
 • پسرجوان:دوست داشتم معلم شوم نه قاتل
 • پسر جوان به جای رفتن سر کلاس درس و معلم شدن دست به جنایت زد تا راهی زندان شود. جام‌جم: مرد 23 ساله که محمد نام دارد، سه‌شنبه گذشته پسر 21 ساله را که نگهبان انبار کفش در خیابان امین‌الدوله بازار حضرتی بود به قتل رساند و یک ساعت بعد از جنایت، تسلیم پلیس شد.او با دستور قاضی سجاد منافی‌آذر، بازپرس شعبه سوم دادسرای جنایی تهران برای تحقیقات به اداره دهم پلیس آگاهی تهران رفت و انگیزه‌اش از جنایت را مسائل ناموسی عنوان کرد.محمد درس خوانده بود تا معلم شود اما یک قدم مانده برای رسیدن به هدفش، دستش به خون آلوده شده و مجازات سختی در انتظارش است.از کارو زندگی‌ات بگو؟چهارسال است به تهران آمده‌ام و با باربری در بازار هزینه زندگی خود و خانواده‌ام در شهرستان را تامین می‌کنم.درس خوانده‌ای؟بله. من شیفته کار معلمی بودم. چهار سال پیش در کنکور شرکت کردم و در دانشگاه تربیت‌معلم تهران قبول شدم. هر سختی را تحمل کردم تا روزی بتوانم معلم شوم و به مردم شهرمان خدمت کنم. ترم آخرم را تمام کرده و در حال تسویه‌حساب دانشگاه بودم تا زودتر مدرکم را بگیرم و به عنوان معلم کارم را شروع کنم اما زندگی‌ام به تلخی ورق خورد.با مقتول چطور آشنا شدی؟من و مقتول در شهرستان همسایه بودیم. در این چهارسالی که برای کار و دانشگاه به تهران آمده بودم دوباره دوستی مان شروع شد. رفاقت‌مان تا جایی پیش رفت که او را به خانه برادرم در تهران می‌بردم. او به اعتمادم خیانت کرد.انگیزه‌ات از جنایت چه بود؟او پنهانی با عروسمان ارتباط پیامکی برقرار کرده بود. اول خیال می‌کردم اشتباه می‌کنم؛ اما چند روز مانده به روز جنایت زمانی که بعد از پایان جشن عروسی به تهران باز می‌گشتیم، مقتول را با خودروی برادرم آوردیم. آن موقع متوجه شدم او و همسر برادرم درحال تلگرام‌بازی و ارسال پیامک به یکدیگر هستند....
 • علی عسگری:در دور اول سهل انگاری کردم/دوست داشتم مردم را خوشحال کنم
 • رکابزن ملی‌پوش ایران پس از زمین خوردن در دیدار رده‌بندی ماده اسپرینت گفت: امروز، روز من نبود و نتوانستم مردم ایران را خوشحال کنم. به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از ترکمنستان، ، علی علی‌عسگری پس از چهارمی در اسپرینت بازی‌های داخل سالن آسیا اظهار داشت: دور اول سهل‌انگاری کردم و رکابزن قزاق از موقعیت خوب استفاده کرد. در دور دوم متاسفانه زمین خوردم و رکابزن قزاق هم با من زمین خورد. دور سوم خیلی پایاپای بود و شاید امروز، روز من نبود.وی با اشاره به امکانات تیم قزاقستان تصریح کرد: شرایط تمرینی و امکانات قزاق‌ها از ما بیشتر است برای همین است که وقتی مدال می‌گیریم، خیلی خوشحال می‌شویم، چون با شرایط ضعیف‌تر نسبت به آنها کار می‌کنیم. دوست داشتم مردم ایران را خوشحال کنم اما انگار امروز قسمت نبود.انتهای پیام/ R1351/P1351/S3,33/CT11
 • پیشنهاد باشگاه استقلال به دوست و هموطن برانکو ایوانکوویچ
 • باشگاه استقلال پیشنهادی را به زلاتکو دالیچ سرمربی کُروات داده است. به گزارش قدس آنلاین، باشگاه استقلال بعد از استعفای علیرضا منصوریان دست به کار شده است تا یک مربی خارجی را روی نیمکت تیم خود بنشاند و در این ارتباط اسامی مربیان مختلفی از جمله «فاتح تریم»، «سرجیو فاریاس»، «کریستوف دام»، «والتر زنگا» و ... مطرح شده است. زلاتکو دالیچ سرمربی سابق تیم فوتبال العین امارات که هموطن برانکو ایوانکوویچ هم هست، طبق اعلام روزنامه عربستانی از باشگاه استقلال تهران پیشنهاد دارد. این در حالی است که نام دالیچ برای سرمربیگری در تیم الشباب عربستان هم مطرح شده تا وی جانشین «سامی الجابر» سرمربی برکنار شده الشباب شود. روزنامه «عین الیوم» عربستان با اعلام این خبر، نوشت: «دالیچ به باشگاه الشباب عربستان ۲۴ ساعت فرصت داده است تا پیشنهاداتش را برای حضور در این تیم بررسی کنند و جواب بدهند.» این روزنامه در ادامه خبر خود آورده است: «زلاتکو که گزینه اصلی ریاست باشگاه الشباب است دو پیشنهاد دیگر هم دریافت کرده؛ یکی از استقلال تهران و دیگری از تیمی در ریاض ولی ترجیح دالیچ این است که به جای ایران در عربستان کار کند.»
 • محدودیتی برای حضور مردم در جلسات شورا نداریم/پیشرفت ۶۰ درصدی سالن ورزشی بانوان درجزین
 • رئیس شورای اسلامی شهر درجزین با بیان اینکه محدودیتی برای حضور مردم در جلسات شورا نداریم، گفت: جلسات شورا محرمانه نیست که بخواهیم مانع حضور مردم شویم. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، در ادامه گفتگو با روسای شوراهای اسلامی شهرهای استان سمنان، این بار به سراغ حسن کاشفی، رئیس شورای اسلامی شهر درجزین رفته ایم. شما را به مطالعه این گفتگو دعوت می کنیم. مرآت- جناب کاشفی! شهردار جدید کار خود را آغاز کرده است؟ بله ما آقای شاهمیری، شهردار اسبق درجزین را بار دیگر انتخاب کردیم و ایشان کارهای مقدماتی خود را آغاز کرده است. مرآت- همانطور که مستحضرید طبق ماده 15 قانون تشکیلات شوراها، جلسات شورا باید به صورت علنی برگزار شود. برای اجرای این ماده قانونی چه تمهیداتی اندیشیده اید؟ ما محدودیتی برای حضور مردم در جلسات نداریم. جلسات شورا محرمانه نیست که بخواهیم مانع حضور مردم شویم. جلسات ما در روزهای یکشنبه برگزار می شود و هرکس بخواهد می تواند در جلسات حضور پیدا کند. مرآت- با توجه به محدودیت های بانوان برای ورزش کردن در محیط های عمومی، آیا در حوزه ورزش بانوان تصمیمات ویژه ای اتخاذ کرده اید؟ بله. ما پیشتر برنامه هایی در حوزه ورزش بانوان داشته ایم. در حال حاضر یک سالن ورزشی ویژه بانوان در درجزین در حال احداث است. پیشرفت فیزیکی این سالن 60 تا 70 درصد است و پس از تکمیل ان شاء الله رضایت بانوان را در پی خواهد داشت. مرآت- به عنوان پرسش پایانی مهم ترین اولویت های خود را در شورای پنجم تشریح کنید. بیشتر فعالیت های ما در حوزه توسعه عمرانی تعریف می شود. هدف دیگر ما ورود در حوزه های فرهنگی است؛ چراکه ما در درجزین نه اداره ارشاد داریم و نه اداره تبلیغات اسلامی! تمامی فعالیت های فرهنگی...