به گزارش پارس نیوز، شاید شما هم کسانی را دیده باشید که از یک یا چند حادثه ی مرگبار و بسیار خطرناک جان سالم بدر برده اند اما در نهایت در نتیجه ی یک حادثه ی بسیار ساده و پیش پا افتاده جان خود را از دست داده باشند. در چنین شرایطی بدون شک شما شگفت زده شده اید و این موضوع دستکم برای چند دقیقه شما را در بهت و حیرت فرو برده است.

ممکن است فکر کرده باشید که این اتفاق به ندرت می افتد اما در واقع این چنین رخدادی از آن چه که فکر می کنید بیشتر رخ می دهد. در ادامه ی این مطلب می خواهیم افرادی را به شما معرفی کنیم که از یک یا چند حادثه ی مرگبار نجات یافته اما در نهایت دست به خودکشی زده اند. با ادامه ی متن همراه باشید.
۱- روی سولیوان- 7 بار از مرگ در نتیجه ی اصابت صاعقه جان سالم به در برد اما در نهایت خودکشی کرد
احتمال این که یک شخص در طول زندگی 80 ساله خود مورد اصابت صاعقه قرار بگیرد 1 در ۳٫۰۰۰ برآورد شده است. اما بین سال های 1942 تا ۱۹۷۷، یک نگهبان پارک حیات وحش به نام روی سالیوان دنیای احتمالات را به طور کلی به هم ریخت و 7 بار مورد اصابت صاعقه قرار گرفت و هر بار نیز جان سالم بدر برد. شاید فکر کنید که این موضوع باعث شد که وی بیش از پیش قدردان زندگی خود باشد اما نه چنین نبود. سالیوان در ساعت اولیه روز 28 سپتامبر 1983 در سن 71 سالگی، ظاهراً به دلیل بی اعتنایی های همسرش به او، در حالی که در رختخواب بود با شلیک یک گلوله به سرش به زندگی خود پایان داد. جالب تر این که همسرش تا چند ساعت پس از مرگ شوهرش متوجه مرگ او نشده بود.
۲- استفن کرون- مردی که به ایدز مبتلا نمی شد اما در نهایت خودکشی کرد
استفن کرون، در سال 1996 متوجه شد که شریک زندگی اش به ایدز مبتلاست و به سرعت برای مشخص شدن وضعیت خودش به پزشک مراجعه کرد اما در نهایت معلوم شد که هیچ نشانه ای از ویروس اچ آی وی در بدن او دیده نمی شود. حتی بعد از اینکه شریک زندگی او و برخی دیگر از اطرافیان به دلیل ابتلا به این بیماری جان دادند، استفن کرون همچنان سالم بود و آثاری از این بیماری در بدنش وجود نداشت. علی رغم این که خون او بارها مورد بررسی قرار گرفته و پزشکان بارها تلاش کردند که گلبول های سفید خون او را به این بیماری آلوده کنند اما موفق نشدند.

در سال 2013 مردی که پزشکان را با خاطر مقاومت بی سابقه در برابر ویروس اچ آی وی در حیرت فرو برده بود در سن 66 سالگی خودکشی کرد. خواهر کرون علت خودکشی او را احساس گناهی اعلام کرد که اسفتن پس از مرگ شریک زندگی و برخی از اطرافیانش حس می کرد.
۳- آنی رابینسون- زنی که از غرق شدن کشتی تایتانیک جان سالم بدر برد اما دو سال بعد خودکشی کرد
در سال ۱۹۱۴، دو سال پس از غرق شدن کشتی تایتانیک، آنی رابینسون 42 ساله که از خدمتکاران سابق کشتی تایتانیک بود در اقیانوس اطلس در یک کشتی حضور داشت و برای دیدن دخترش به بوستون می رفت. در شب 9 اکتبر، زمانی که کشتی داشت به مقصد نهایی اش نزدیک می شد، یک مه بسیار غلیظ کشتی را در بر گرفت. در این زمان بوق مخصوص کشتی که هنگام برخورد با مه به صدا در می آید به شدت به صدا درآمد. به نظر می رسد صدای این بوق چنان ترسناک بوده که خاطرات شب غرق شدن کشتی تایتانیک در سال 1912 را برای آنی زنده کرده بود. بنابراین آنی به سرعت از سالن غذاخوری خارج شده و به عرشه کشتی رفت.

اما هر جا که می رفت صدای بوق مه کشتی را می شنید و برای او حکم ناقوس مرگ را داشت. در نهایت او از روی نرده های اطراف عرشه کشتی عبور کرده و خود را به درون دریا پرت کرد. آنی رابینسون اولین نفر از 10 نفر بازمانده ی غرق شدن کشتی تایتانیک بود که در سال های بعد خودکشی کرد. جک ثایر که در هنگام غرق شدن کشتی تایتانیک تنها 17 سال سن داشت نیز پس از این که در یک برهه ی کوتاه زمانی پسر خود را در جنگ جهانی دوم و مادرش را به علت بیماری از دست داد با بریدن گلو و رگ های دستش به زندگی خود پایان داد. جالب این که مادرش نیز از بازماندگان غرق شدن کشتی تایتانیک بود.

از دیگر بازماندگان غرق شدن کشتی تایتانیک که بعدها خودکشی کردند می توان به دکتر واشنگتن داج، دکتر هنزی ویلیام فراونثال، جوها نیکانسن،جان مورگان دیویس، فردریک فلیت و فیلیس جین کویک که در زمان فاجعه ی تایتانیک تنها سه سال سن داشت اشاره کرد.
۴- تونی والتر- مردی که پس از جان سالم بدر بردن از بمب گذاری منچستر به زندگی خود پایان داد
مردی که در سال 2005 از حملات تروریستی شهر لندن جان سالم بدر برده بود تنها چند ساعت بعد از این که یک تروریست به نام سلمان عابدی، در ماه می 2017 خود را منفجر کرده و باعث مرگ 22 نفر در کنسرت آریانا گرانده شد خودکش کرد. دوستان تونی والتر بر این باور بودند که علت خودکشی تونی این بوده که وی نمی خواسته دیگر در دنیایی زندگی کند که این حملات تروریستی ادامه دارند. 12 سال قبل، تونی تنها چند متر با جایی که محمد صدیق خان خود را منفجر کرد فاصله داشت. این بمب گذاری انتحاری که در ایستگاه مترو «اجویر رود» (Edgware Road) رخ داد باعث مرگ هفت نفر شد و تونی نیز در این حادثه مجروح شده بود.
۵- بتانی تامپسون- دختری که از سرطان مغز جان سالم بدر برد اما به دلیل اذیت و آزار خودکشی کرد
در سال ۲۰۱۶، یک دختربچه ی 11 ساله اهل اوهایو که در کودکی از یک نوع کشنده ی سرطان مغز جان سالم به در برده بود بعد از این که مورد آزار و اذیت و تهدید طولانی قرار گرفته بود با شلیک اسلحه به زندگی خود پایان داد. بتانی تامپسون که در آن زمان در دبیرستان تحصیل می کرد؛ به گفته ی مادرش، بعد از این که به شدت توسط چند تن از پسران همکلاسی اش مورد آزار و تمسخر در مورد صورتش قرار گرفت با شلیک گلوله خودکشی کرد. در سال 2008 مشخص شد که یک غده ی سرطانی در مغز بتانی در حال رشد است. با این وجود این غده از سر او خارج شده و مداوای او با موفقیت همراه شد.

اما در نتیجه ی جراحی های زیاد مغزی به اعصاب صورت او آسیب وارد شده و صورت او هنگام خندیدن کمی کج می شد. این خنده ی غیرمتعارف در کنار دیگر مشکلاتی که بیماری سرطان برای وی ایجاد کرده بود باعث شد که بسیاری او را مسخره کنند و در نهایت بتانی از این موضوع به ستوه آمده و با شلیک گلوله به رنج خود پایان داد.
۶- یوهانمن- مردی که قهرمان حملات یازده سپتامبر بود اما خودکشی کرد
یوهانمن یک نظافت چی پاره وقت بود که برای تمیز کردن دستشویی های قسمت شمالی برج های دوقلو در نیویورک استخدام شده بود و در حملات 11 سپتامبر به خاطر نجات جان یک مرد به قهرمان کشور تبدیل شد. اما به گفته ی خانواده ی یوهانمن، این حادثه به طور کلی وی را تغییر داد و باعث شد که وی افسرده شده و به مصرف بی رویه مشروبات الکلی روی بیاورد و به همین دلیل همیشه از کار اخراج می شد. 12 روز قبل از هفتمین سالگرد حملات 11 سپتامبر که در آن جان یک شخص را نجات داده بود، یوهانمن جان خود را گرفت.

وی که بیکار شده بود دیگر نمی توانست اجاره ی عقب افتاده ی خانه اش را بپردازد بنابراین چند دقیقه قبل از ساعت 5 عصر روزی که صاحبخانه به وی اولتیماتوم داده بود باید تا ان روز اجاره های معوقه اش را بپردازد، بعد از نوشتن یک یادداشت به زندگی خود پایان داد. وی در یادداشتش قبل از مرگ چنین نوشت:

دلیل این که خودم را کشتم این بود که باید خانه ام را تخلیه می کردم و من نمی توانستم بدون سرپناه به زندگی ام ادامه دهم. همچنین بعد از حملات 11 سپتامبر بسیار افسرده شده بودم و در نوشیدن الکل زیاده روی می کردم. و این موضوع زندگی مرا ویران کرده است. به خاطر اعتیادم به الکل، دوستان و خانواده ام را از دست داده ام و بسیار تنها هستم. دیگر چیزی برای شاد بودن به غیر از گربه ام ندارم. شاید عجیب به نظر برسد اما واقعیت دارد. فقط می خواستم از کسانی که در تمام عمرم از خودم رنجانده بودم معذرت خواهی کنم. من زمانی که به الکل اعتیاد نداشتم واقعاً انسان خوبی بودم. امیدوارم که اطرافیانم این موضوع را به یاد داشته باشند.
۷- دن کالینز- سربازی که از چندین حادثه مرگبار در افغانستان جان سالم به در برد اما در نهایت خودکشی کرد
در سال ۲۰۱۱، یک سرباز سابق نیروی زمینی ارتش ایالات متحده که شاهد مرگ دوستش در خط مقدم نبرد در افغانستان بود خودکشی کرد. سرجوخه دن کالینز، 29 ساله، قبلاً چندین بار از ناحیه ی پشت و پا مورد اصابت قرار گرفته بود و دو بار نیز توانسته بود از انفجار مواد منفجره جان سالم به در ببرد. اما وقتی که دو تن از دوستان نزدیکش به نام های دین السون، 22 ساله و توبی فاسفوس، 29 ساله در خط مقدم نبرد در استان هلمند کشته شدند. وی پس از این اتفاق به خانه بازگشت اما در روز عید سال نو در خانه اش خود را حلق آویز کرد. در تصویر کالینز را در سمت راست و دوستش، دین السون را در سمت چپ می بینید.

کلیدواژه: زندگی خود پایان داد | غرق شدن کشتی تایتانیک | جان سالم بدر برد | جان سالم | اما در نهایت | ی تایتانیک | برد اما | قرار گرفت | شده بود

منبع: پارس نیوز

منبع این خبر، وبسایت www.parsnews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۰۹۵۲۷ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ماممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

در همین زمینه

 • تفکر بسیج سبب نجات امت اسلامی شد
 • مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان البرز با تاکید بر اینکه فرهنگ دفاع مقدس مرزهای اسلامی و جهانی را درنوردید گفت: فرهنگ عاشورایی بسیج به کمک مردم منطقه رسید که سبب نجات امت اسلام شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، سردار ابوالفضل اسلامی در همایش رونمایی کتاب شعر فرزانگان و دفاع مقدس که همراه با عصر شعر دفاع مقدس عصر امروز در سالن شهید سیروس صابر اداره کل فرهنگ و ارشاد البرز برگزار شد، با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافع حرم اظهار داشت: دفاع مقدس گوشه‌ای از افتخار آفرینی رزمندگان اسلام نظیر سپاه، ارتش، بسیج و تمام نیروهای مسلح بود و وحدتی در زمان جنگ در میان تمام مردم ایران با هر قومیت و نژادی اتفاق افتاد که بی‌نظیر بود. وی با اشاره به اینکه در طول تاریخ تجاوزهای زیادی به ایران توسط دشمنان انجام شد، اضافه کرد: در طول جنگ تحمیلی حتی یک متر از خاک ایران به تصرف دشمن در نیامد و این نشان از فرهنگ عاشورایی دارد و نشانه آن است که رزمندگان جنگ همواره از فرامین امام خمینی(ره) تبعیت محض داشتند.اسلامی با تشبیه رزمندگان دفاع مقدس به اصحاب امام حسین (ع) بیان کرد: در طول جنگ تحمیلی 35 کشور برای جنگ با ایران نیرو اعزام کردند و از این کشورها اسیر وجود داشت و در اوایل دفاع مقدس نیروهای مسلح قوام خوبی نداشت ولی به فرمان بنیانگذار انقلاب اسلامی مردم در برابر دشمن تا دندان مسلح پیروز میدان شدند. وی با تاکید بر اینکه فرهنگ دفاع مقدس مرزهای اسلامی و جهانی را درنوردید، اضافه کرد: در کشورهایی مانند عراق، سوریه، یمن و لبنان فرهنگ و تفکر بسیج اشاعه پیدا کرده و در این کشورها فرهنگ عاشورایی بسیج به کمک آن‌ها آمد تا در مقابل تفکرات تکفیری ایستادگی کنند و سبب نجات امت اسلامی شد. مدیرکل حفظ آثار و...
 • نجات مرد ۳۲ ساله بابلی از مرگ در باغ مرکبات
 • به گزارش خبرگزاری برنا ؛ «مهدی غلامنیا روشن» گفت: دیروز طی تماسی با مرکز سازمان اورژانس ۱۱۵بابل خبری مبنی بر خودکشی و به دار آویخته گی مرد ۳۲ ساله در جاده گنج افروز هلیدشت به سمت انارستان در داخل باغ مرکبات گزارش شد. وی افزود: پس از دریافت این گزارش بلافاصله مرکز فرماندهی سازمان اورژانس ۱۱۵بابل تکنسین‌های پایگاه هلیدشت را به محل حادثه اعزام کرد. غلامنیا روشن تصریح کرد: تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ در کمترین مدت زمان اولیه به محل حادثه حاضرشدند و پس از معاینات اولیه متوجه شدند که بیمار فاقد علائم حیاتی است و بلافاصله اقدامات پزشکی اولیه و CPR موفق به بازگشت زندگی مرد ۳۲ شدند و سپس وی را به بیمارستان شهید بهشتی بابل منتقل کردند.
 • نجات نیم میلیاردی یک جوان از چوبه دار عکس
 • به گزارش پلیس این حادثه مرگبار در جریان نزاع خونین دو جوان در بوستان اقاقیا واقع در بلوار ابوذر تهران اتفاق افتاد. دراین ماجرا جوان ۲۵ ساله‌ای به نام اشکان به قتل رسید و ضارب- فرید ۱۹ساله-نیز توسط مأموران کلانتری دستگیر شد. متهم در بازجویی به کارآگاهان جنایی گفت: در بوستان مشغول بازی والیبال بودیم که برسرموضوع پیش پاافتاده‌ای با هم جروبحث کردیم. بعد هم با چاقوی کوچکی که در جیبم بود ضربه‌ای به او زدم.» فرید در دادگاه کیفری استان تهران به اتهام قتل عمد به قصاص نفس محکوم شد و دیوانعالی کشور هم این حکم را تأیید کرد. اما سرنوشت این نوجوان به گونه‌ای دیگر رقم خورد و خانواده‌اش توانستند با جلب رضایت اولیای دم و پرداخت ۵۰۰میلیون تومان مانع اجرای حکم اعدام شوند. بدین ترتیب متهم صبح دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران که به ریاست قاضی اصغر عبداللهی و با حضور قاضی واعظی -مستشار دادگاه- تشکیل شده بود در برابر دادرسان قرار گرفت تا ازجنبه عمومی جرم محاکمه شود. فرید که حالا ۲۳ ساله شده است، گفت:من اشتباه کردم و هرگز نباید با اشکان دعوا می‌کردم. اگر چاقو همراهم نبود الان اشکان زنده بود ومن هم در زندان نبودم وچند خانواده نیزبا مصیبت و مشکلات روبــــــه‌رو نمی شدند. من اتهام را قبول دارم و از اولیای دم به خاطر اینکه از حق قصاص خودشان گذشت کردند ممنونم.» پس از اظهارات عامل قتل قضات وارد شور شدند و قراراست بزودی حکمشان را صادرنمایند. منبع: روزنامه ایران
 • عکس/نجات یک کودک از رودخانه توسط یک داماد
 • داماد کانادایی برای نجات کودک به آب زد؛ عکاس مراسم ازدواج در کانادا صحنه غیرمنتظره‌ای را از این داماد گرفت که به رودخانه پرید تا پسربچه‌ای را از خطر غرق شدن نجات دهد. ارسال به تلگرام
 • نجات ۳ نفر از آتش سوزی واحد مسکونی در بندرعباس
 • به دنبال آتش سوزی در یک واحد مسکونی در بندرعباس آتش نشانان ایستگاه شماره یک و ده بندرعباس جان سه نفر از ساکنان را نجات دادند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خلیج فارس، معاون عملیات آتش نشانی هرمزگان گفت:آتش سوزی در طبقه پنجم ساختمان نمایشگاه کالسکه رخ داد، ماموران آتش نشانی به دلیل دود شدید از پشت بام و بوسیله بالابر جان ساکنان را نجات دادند.حسن امینی زاده معاون عملیات افزود:این حادثه خسارت جانی نداشت اما ۷۰ درصد واحد مسکونی در آتش سوخت.وی گفت: علت آتش سوزی اتصالی در کولر اسپیلت بوده است.معاون عملیات آتش نشانی هرمزگان افزود: میزان دقیق خسارت در دست بررسی است.
 • کشف جمجمه انسان در پارک چیتگر عکس
 • استخوانهای جمجمه یک انسان در پارک چیتگر کشف شد. خبرگزاری تسنیم: ساعت 15 روز گذشته (دوم مهر ماه جاری) مأموران پلیس با بازپرس کشیک قتل پایتخت تماس گرفته و خبر کشف یک جمجمه را در پارک چیتگر اعلام کردند. بنابر اظهارات مأموران، مردی در حال عبور از پارک، با استخوانهای این جمجمه مواجه شده و پلیس را در جریان قرار داده بود. دقایقی بعد نیز کارشناسان پزشکی قانونی و اکیپ تشخیص هویت آگاهی در محل کشف جمجمه حاضر شده و در بررسی اولیه مشخص شد که استخوانهای جمجمه متعلق به یک انسان است. سرانجام قاضی مرادی؛ بازپرس ویژه قتل پایتخت دستور داد تا جمجمه برای تعیین جنسیت و سن به پزشکی قانونی منتقل شود و پرونده‌های فقدانی که در اطراف محل کشف جمجمه به ثبت رسیده است، مورد بررسی قرار بگیرد.
 • عواملی که انسان را عاقبت بخیر می کند
 • به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) تبیان نوشت: سلامتي امر بسيار مهمي در حيات انسان مي باشد.گذر از مسير زندگي بدون صحت و سلامت بسيار سخت و جانفرسا است .همچنانكه با پاي لنگ و لنگان نمي شود مسافت طولاني را طي كرد ،در حالت بيماري روح نيز نمي شود حيات طيبه داشت .خداوند در قران گذر از سه مسير و نقطه حساس را عين سلامت نفس وموجب عاقبت به خيري انسان مي داند. اين سه نقطه روز ولادت، روز مرگ و روز حشر و برانگيخته شدن است.وَسَلَامٌ عَلَيْهِ يَوْمَ وُلِدَ وَيَوْمَ يَمُوتُ وَيَوْمَ يُبْعَثُ حَيًّاو درود بر او روزى كه زاده شد و روزى كه مى ميرد و روزى كه زنده برانگيخته مى شود(مريم /١٥)بالواقع مطلب مهم اين ايه دو امر است اول اينكه سلامتي نفس موجب سعادت مندي و سالم ماندن در اين عبور از اين گذرگاه هاست و دوم اينكه حفظ و نگهداري نفس از محرمات و انجام واجبات، سلامتي ان را در همه مراحل زندگي تضمين مي كندمعناي عاقبت به خيريعاقبت به معناي فرجام و نتيجه كاركردها است و عاقبت به خيري يعني كارهاو فعاليت هايي كه پايان خير و خوشبختي رابراي انسان به دنبال دارد.اين همان اتصال به فيض و رحمت مطلق خداست .نقطه اي ازقرب الهي كه رضايت و خشنودي خدا از انسان و انسان از خدا را درپي دارد.ارزش هر چيز به پايان ان استلذا قرآن کریم و ائمه اطهار علیهم السلام، دائماً به پیروان خود راجع به سرانجام کار و عاقبت بخیری تذکر می دهند و توصیه می نمایند. چون عاقبت خوب و سرانجام نیک در تمامی امور به خصوص در پایان عمر بسیار مهم و ضروری است. امیرالمؤمنین علی علیه السلام می فرمایند:«لکُل امرٍ عاقبةٌ» برای هر کاری عاقبتی است.هر شروعی یک پایانی دارد، هر اوجی فرودی پیش رو دارد. هر آغازی، انتهایی دارد و هر بلندی، سرازیری را در پی دارد؛ اما...
 • کشف جمجمه یک انسان در پارک چیتگر
 • به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم؛ ساعت 15 روز گذشته (دوم مهر ماه جاری) مأموران پلیس با بازپرس کشیک قتل پایتخت تماس گرفته و خبر کشف یک جمجمه را در پارک چیتگر اعلام کردند. بنابر اظهارات مأموران، مردی در حال عبور از پارک، با استخوانهای این جمجمه مواجه شده و پلیس را در جریان قرار داده بود. دقایقی بعد نیز کارشناسان پزشکی قانونی و اکیپ تشخیص هویت آگاهی در محل کشف جمجمه حاضر شده و در بررسی اولیه مشخص شد که استخوانهای جمجمه متعلق به یک انسان است. سرانجام قاضی مرادی؛ بازپرس ویژه قتل پایتخت دستور داد تا جمجمه برای تعیین جنسیت و سن به پزشکی قانونی منتقل شود و پرونده‌های فقدانی که در اطراف محل کشف جمجمه به ثبت رسیده است، مورد بررسی قرار بگیرد.
 • کدام نوشیدنی عمر انسان را زیاد می کند
 • به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، این واقعیت را نمی‌توان نادیده گرفت که بعضی از افراد بیش از حد به قهوه اتکا می‌کنند و مصرف قهوه در زندگی آن‌ها به نوعی اعتیاد تبدیل شده است که پیامدهای منفی و مخربی هم دارد. با توجه به روند روبه‌رشد این عادت، دکتر فریدا هاریو (متخصص تغذیه) نکات مهمی را برای داشتن رابطه سالم با قهوه در اختیار ما قرار می‌دهد. میزان استفاده را بدانید علاقه‌مندان به قهوه وقتی که احساس خستگی یا کمبود انرژی می‌کنند، نمی‌توانند وسوسه استفاده از قهوه را شکست بدهند. با این‌حال، حفظ تعادل در میزان مصرف قهوه واقعا مهم است، چون در غیر این صورت باید منتظر پیامدهای ناخوشایندی باشیم. بسیاری از راهنماهای معتبر می‌گویند که مصرف ۳ تا ۵ فنجان قهوه در روز مشکلی ندارد، اما ویژگی‌های فردی و تحمل‌پذیری کافئین، دو عامل مهمی هستند که نقش تعیین‌کننده‌ای ایفا می‌کنند. زیاده‌روی در مصرف قهوه می‌تواند به لرزش دست، اختلال خواب، ‌احساس استرس و حتی اضطراب کاذب منجر شود. صبح را با قهوه خالی شروع نکنید دوستداران قهوه معتقدند که شروع عملکردهای ذهنی در ساعات اولیه صبح بدون مصرف قهوه واقعا غیرممکن است، اما چند ساعت صبر کردن تا نوشیدن قهوه واقعا برای بدن بهتر است. برخلاف تصور رایج، بهترین زمان برای مصرف قهوه، بلافاصله پس از بیدار شدن نیست، بلکه چند ساعت پس از شروع روز است. این زمان‌بندی به هورمون کورتیزول در بدن ارتباط دارد که زمان بیدار شدن و شروع حرکت‌های بدن را به مغز اطلاع می‌دهد. وقتی که سریعا پس از بیدار شدن قهوه می‌نوشید، مانع از ترشح کورتیزول به‌مقدار کافی می‌شوید. درنتیجه به‌جای برخوردار شدن از فواید قهوه، ریتم شبانه‌روزی بدن خودتان را مختل می‌کنید. قهوه را با معده خالی مصرف نکنید همه ما می‌دانیم که مصرف ترکیبات اسیدی با معده خالی می‌تواند به مشکلات گوارشی منجر شود، اما نمی‌دانیم که قهوه نیز...
 • تصاویر سگ زنده یاب مکزیکی که تاکنون جان ۵۲ نفر را نجات داده است
 • چند رسانه‌ای > عکس - «فریدا» سگ زنده‌یاب مکزیکی و یکی از اعضای ارتش این کشور است که در طول فعالیت خود تاکنون توانسته جان ۵۲ نفر را نجات دهد. او در زلزله اخیر مکزیک نیز نقش زیادی در نجات مفقودان زیر آوار داشت. ضمن اینکه فریدا در زلزله دو هفته پیش ایالت جنوب غربی اوآخاکا مکزیک نیز ۱۲ نفر را زنده در زیر آوار پیدا کرد. منبع: boredpanda 61265 کلید واژه‌ها : مکزیک - زلزله -
 • نجات جان سه شهروند در آتش سوزی واحد مسکونی در بندرعباس
 • آتش‌نشانان شهرداری بندرعباس جان سه تن از ساکنین واحد طبقه پنجم مجتمع مسکونی را نجات دادند. به گزارش ایسنا، معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی بندرعباس در این خصوص گفت: ساعت 12:52 امروز اولین تماس از سوی یکی از ساکنین منزل در رابطه با آتش‌سوزی واقع در طبقه پنجم واقع در سه‌راه سازمان برقرارشده است. حسن امینی زاده افزود: کمتر از پنج دقیقه بعد از اعلام، گروه‌های آتش‌نشانان از ایستگاه شماره 1 و 10 به محل رسیدند و عملیات را آغاز کردند. وی تصریح کرد: پس از رسیدن هم‌زمان با شروع عملیات اطفاء حریق، نجات سه تن از شهروندان که به علت دود شدید در محیط به سمت پشت‌بام رفته بودند توسط بالابر آتش‌نشانی که از ایستگاه شماره 10 اعزام‌شده بود، صورت پذیرفت. امینی زاده درباره علت آتش‌سوزی گفت: آتش‌سوزی به دلیل اتصالی در کولر اسپیلت صورت پذیرفت و در زمان اتصالی برق ساکنین در منزل حضور داشتند. انتهای پیام
 • اهدای اعضای بدن جوان گلستانی نجات بخش جان چند بیمار
 • اهدای اعضای بدن جوان گلستانی ، نجات دهنده جان چند بیمار شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مسئول واحد پیوند اعضاء دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت : با رضایت خانواده علیرضا صادقی ، کبد و نسوج وی در بیمارستان امام خمینی تهران برای پیوند به بیماران اهداء شد. زهرا شرکت افزود : علیرضا صادقی ۴۰ ساله اهل گالیکش پس از سکته مغزی ، دچار مرگ مغزی شده بود. او گفت : پیکر این جوان گلستانی عصر امروز در گالیکش تشییع خواهد شد.
 • ارزش نجات مظلوم از ظلم کمتر از جبهه و جنگ نیست
 • به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، امیر حسین‌آبادی عصر امروز در همایش «دفاع از حق از جبهه تا محکمه» ضمن خوش‌آمدگویی به حضار گفت: تقارن هفته دفاع مقدس با ایام محرم موجب شده تا بخواهیم تاریخ دفاع‌ها و فداکاری‌هایی که در راه آزادگی شده را بررسی کنیم. در راس این دفاع‌ها و فداکاری‌ها قیام امام حسین(ع) و واقعه کربلا است که از عقیده و آزادی و اسلام دفاع کردند. وی با اشاره به سخن امام حسین (ع) مبنی بر اینکه اگر دین ندارید آزاده باشید، اظهار داشت: ایشان به همه این درس را دادند که مرگ با عزت شرافت دارد به زندگی با ذلت. این تقارن با سالگرد دفاع هشت ساله بسیار نکو است که رزمندگان ما به پیروی از امام حسین(ع) جنگیدند. رئیس کانون وکلا مرکز با بیان اینکه دفاع حق طبیعی است، تصریح کرد: انسان به صرف انسان بودن حق دفاع دارد. درست به مانند حق حیات. حق دفاع امر غریزی است. در طبیعت حیوانات نیز هست که از حق و حریم خود دفاع می‌کنند. ما باید سپاسگزار رزمندگان باشیم زیرا مدیون آنها هستیم؛ به ویژه ارج می‌نهیم وکلایی که از کشور دفاع کردند یا بعد از ایثارگری به کسوت وکالت درآمدند. حسین‌آبادی با بیان اینکه دفاع از حقوق ملت نیز دفاع مقدسی است، خاطرنشان کرد: یکی از معدود شغل‌های مقدس کسوت وکالت است. ما مدیون ایثارگران هستیم. همکاران ما بعد از فراغت از جبهه نیز در حال دفاع هستند. نجات مظلوم از ظلم ارزشش کمتر از جبهه و جنگ نیست. وی افزود: وکلا دائما در حال این نوع دفاع هستند و همیشه در جبهه هستند. ان‌شالله جبهه‌ای که انتخاب می‌کنند جبهه حق باشد و به دید اینکه از حق دفاع می‌کنند، به محکمه بروند. رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز با بیان اینکه ثواب گره‌گشایی از کار مردم از حج رفتن و روزه‌داری بیشتر است، ابراز داشت: وکلا کسانی...
 • اتصال مغز انسان به اینترنت برای اولین بار
 • بیگ بنگ نوشت : آیا از لمس کردن صفحه گوشی هوشمند خود برای جستجو در اینترنت خسته شده اید؟ نگران نباشید، فناوری جدید «مغز نت» می تواند کمک تان کند. تیمی از محققان دانشگاه ویتس ژوهانسبورگ توانسته اند مغز انسان را برای نخستین بار به اینترنت وصل کنند. متصل کردن مغز انسان به یک رایانه به هیچ وجه کار آسانی نیست. وقتی حتی افرادی نظیر ایلان ماسک و بخش علوم مخفی ارتش آمریکا در دسترسی به این فناوری با مشکلات عدیده ای روبرو هستند، قدری تعجب آور به نظر می رسد که موسسه تحقیقاتی دیگری با منبع مالی بسیار پایین موفق به انجام چنین کار بزرگی شده است. خب محققان در این موسسه دقیقا چه کار کرده اند؟ بر اساس خبرهای منتشر شده در مطبوعات، تیم متشکل از دانشمندان اعصاب و مهندسان از دستگاه نوار مغزی(EEG) برای انتقال فعالیت عصبی به رایانه «Raspberry Pi» استفاده کردند. این دستگاه سیگنال های الکتریکی را در مغز شناسایی می کند، سپس داده ها به برنامه ای وارد می شوند که همه می توانند آنها را در روی وب سایت مشاهده نمایند.پس، این فرایند احتمالا برخلاف تصورات شما است و در واقع یک پنجره فنی به روی فعالیت های عصبی یک شخص می باشد که امکان دسترسی به آن را فراهم می آورد. انگیزه های پشت این پروژه برای ما قابل احترام و با ارزش هستند. «آدام پانتانوویتز» مسئول هماهنگی پروژه و سخنران دانشکده مهندسی اطلاعات و برق ویتز اعلام کرد: «ما سرانجام به دنبال مهیا کردن شرایط برای تحقق فعالیت میان کاربران و مغزشان هستیم؛ بدین ترتیب، کاربران می توانند محرکی را ارائه کرده و واکنش مورد نظر را ببینند.»این کار به افراد اجازه داد تا بفهمند چه اتفاقی در سرشان می افتد. پانتانوویتز می افزاید که «مغز نت» می تواند بیشتر از این هم ارتقا داده شود تا زمینه برای طبقه بندی...
 • اتصال مغز انسان به اینترنت برای نخستین بار
 • به گزارش گروه اجتماعی برنا ؛ آیا از لمس کردن صفحه گوشی هوشمند خود برای جستجو در اینترنت خسته شده اید؟ نگران نباشید، فناوری جدید «مغز نت» می تواند کمک تان کند. تیمی از محققان دانشگاه ویتس ژوهانسبورگ توانسته اند مغز انسان را برای نخستین بار به اینترنت وصل کنند. متصل کردن مغز انسان به یک رایانه به هیچ وجه کار آسانی نیست. وقتی حتی افرادی نظیر ایلان ماسک و بخش علوم مخفی ارتش آمریکا در دسترسی به این فناوری با مشکلات عدیده ای روبرو هستند، قدری تعجب آور به نظر می رسد که موسسه تحقیقاتی دیگری با منبع مالی بسیار پایین موفق به انجام چنین کار بزرگی شده است. خب محققان در این موسسه دقیقا چه کار کرده اند؟ بر اساس خبرهای منتشر شده در مطبوعات، تیم متشکل از دانشمندان اعصاب و مهندسان از دستگاه نوار مغزی(EEG) برای انتقال فعالیت عصبی به رایانه «Raspberry Pi» استفاده کردند. این دستگاه سیگنال های الکتریکی را در مغز شناسایی می کند، سپس داده ها به برنامه ای وارد می شوند که همه می توانند آنها را در روی وب سایت مشاهده نمایند. پس، این فرایند احتمالا برخلاف تصورات شما است و در واقع یک پنجره فنی به روی فعالیت های عصبی یک شخص می باشد که امکان دسترسی به آن را فراهم می آورد. انگیزه های پشت این پروژه برای ما قابل احترام و با ارزش هستند. «آدام پانتانوویتز» مسئول هماهنگی پروژه و سخنران دانشکده مهندسی اطلاعات و برق ویتز اعلام کرد: «ما سرانجام به دنبال مهیا کردن شرایط برای تحقق فعالیت میان کاربران و مغزشان هستیم؛ بدین ترتیب، کاربران می توانند محرکی را ارائه کرده و واکنش مورد نظر را ببینند.» این کار به افراد اجازه داد تا بفهمند چه اتفاقی در سرشان می افتد. پانتانوویتز می افزاید که «مغز نت» می تواند بیشتر از این هم ارتقا داده شود تا...
 • اینگمار برگمان پرداز تراژدی انسان
 • خبرگزاري آريا - وب سايت روزياتو: چندان درست نيست که يکي از برجسته ترين کارگردان هاي تاريخ که نخستين بار توانست با فيلم «لبخندهاي يک شب تابستاني» خود را به جهانيان اثبات کند را به عنوان فردي ياد کنيم که هميشه فيلم هاي تلخ و سياه ساخته است.«اينگمار برگمن»، يکي از موفق ترين فيلم سازهاي سوئدي است که آثارش روي کارگردان هاي بزرگي همانند وودي آلن، پل شرايدر، کريستوف کيشلوفسکي، آندره تارکوفسکي و بسياري ديگر تاثيرات فراواني گذاشته است. به طوري که وودي آلن در يکي از مصاحبه هايش بيان داشت: «برگمن يکي از بزرگ ترين هنرمندان صنعت فيلم سازي جهان پس از اختراع دوربين فيلم‌برداري است.» با اين وجود، وي از جمله هنرمنداني است که چندان درک نشده است.10 سال پس از مرگ برگمان (30 جولاي 2007 – 8 مرداد – در سن 89 سالگي)، اعتقادات موجود در مورد آثار وي همچنان در حال تحت الشعاع قرار دادن ميراث وي هستند به طوري که افراد جديد را از کشف دستاوردهاي مهمي که او براي سينماي جهان داشته، باز مي دارند.برخي از خبرهاي درگذشت وي در يک دهه پيش بسيار کليشه اي بودند: «فيلم هاي برگمن اندوهناک و پرشقاوت بودند و تصويري تيره از روح آدمي را به تصوير مي کشيدند.»با اينکه بسياري از منتقدان آثار او، فيلم هايش را ملال آور و خسته کننده مي دانند اما منکر ارزش هاي هنري و سينمايي آنها نمي شوند. نقطه مشترک بيشتر آثار برگمن، برخلاف تصور عموم، مرگ نيست، بلکه امکان رستگاري عشق است. نگاه عميق اين اسطوره، روي مساله مرگ و زندگي استوار نبوده و اگر درست نگاه کنيد، متوجه مي شويد که بيشتر بر انزوا و طرد شدن انسان ها و به ويژه روي رفتارهاي متقابل عشق تاکيد دارد.بسياري از منتقدان، فصاحت برگمن را با سفسطه و زبان بازي اشتباه مي گيرند، در حاليکه در واقعيت، او به زبان اعتماد...
 • اعترافات هولناک زوج آدمخوار به خوردن ۳۰ انسان
 • به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا به نقل از جام جم آنلاین؛ رسانه‌های روسیه از بازداشت زوجی آدمخوار خبر دادند که طی سال‎های گذشته بیش از 30 نفر را خورده‌اند. رسانه‌‌های محلی منطقه «کراسنودار» در جنوب روسیه به نقل از پلیس این منطقه روز دوشنبه گزارش دادند که زن و مردی آدم‌خوار بازداشت شده‌اند که تحقیقات اولیه نشان می‌دهد از سال 1999 تاکنون بیش از 30 نفر را خورده‌اند. بنا به این گزارش، پلیس این منطقه اعلام کرده که این زن و مرد آدمخوار در بازجویی‌ها اعتراف کرده‌اند قسمت‎هایی از بدن قربانی‌های خود را برای مصرف آینده در یخچال خانه نگهداری کرده‌اند. به نوشته «راشاتودی» این زوج قربانی‌های خود را می‌ربودند، به قتل می‎‌رساندند و سپس گوشت آنها را مصرف می‌کردند. این مرد آدمخوار پیش از این در اوایل ماه سپتامبر پس از کشف تکه‌‎های جسد یک زن در خوابگاه نظامی در جنوب روسیه بازداشت شد. همزمان با بازداشت مظنون آدم‌خوار، تلفن‌ همراهی در یکی از خیابانهای شهر «کراسنودار» پیدا شد که عکس‎هایی در آن وجود داشت که مردی را در میان تکه‌های بدن متلاشی‌ شده یک زن نشان می‌داد، مردی که بعدا مشخص شد همان آدم‌خوار بازداشت شده‌ است. مرد آدمخوار در ابتدا منکر قتل زن شد و مدعی بود که او اتفاقی تکه‌های بدن زن مقتول را پیدا کرده و با آنها عکس سِلفی انداخته اما بعد از این گوشی همراه خود را گم کرده‌‌‌ است. پلیس روسیه تحقیقات برای روشن‌شدن ابعاد بیشتر این پرونده هولناک را آغاز کرده‌ است.
 • مکتب امام حسین ع می تواند دنیا را نجات بدهد
 • مقام معظم رهبری(ظله تعالی ) فرموده اند :در جهان امروز مکتب امام حسین (ع) می تواند دنیا را نجات بدهد به شرط آنکه چهره او را با تحریف مغشوش نکنند .نگذارید مفاهیم تحریف آمیز ,کارهای تحریف آمیز و غلط چشم ها و دل ها را از چهره مبارک و منور حسین بن علی (ع)منصرف کند .امروز باید با تحریف مقابله نمایید. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبنم همدان؛امسال نفخه صور محرم در گوش روزگار با همایش شیر خوارگان حسینی در آستانه فصل برگ ریزان و هفته دفاع مقدس در آدینه انتظار طنین انداز شد . تا یاد آور شود در دفاع از حریم ولایت فرقی ندارد حبیب باشی یا زهیر اصغر باشی یا بریر . باید فدایی وَلیِ زمان بود. در عشق اگر چه منزلِ آخر شهادت است تکلیف اول است . در ارتباط با باید ها و نباید های عزاداری گفتگویی با حجت الاسلام علی عبادی نیا انجام دادیم . تأکید قرآن بر حفظ شعائر دین عبادی نیا اظهار داشت : خداوند متعال در قرآن می فرماید( و من یعظم شعائر الله فانها من التقوی القلوب(آیه 32 سوره حج ) هرکس شعائر الهی را بزرگ دارد این کار نشانه تقوای دلهای آنان است .) بسیاری از امور که نشان دهنده تعلق یک شخص به یک مکتب است را شعائر می گویند. شعائر الهی به معنای نمادهای دین می باشد, به عنوان مثال یکی از نماد های دین اسلام اذان است .خداوند متعال در سوره حج به بندگان دستور داده است که شعائر الهی را تعظیم نمایند و زنده نگه دارند . عزاداری امام حسین بزرگترین شعائر دینی عبادی افزود :زنده نگه داشتن شعائر موجب زنده نگه داشتن محتوا و اساس دین می شود .در دین مبین اسلام مکتب تشیع مراسم...
 • جوان محکوم به مرگ در آخرین لحظه از چوبه دار نجات یافت
 • رویداد۲۴-پسر جوانی که در جریان بازی والیبال دوستش را به قتل رسانده و به قصاص محکوم شده بود، در حالی که یک قدم با چوبه دار فاصله داشت توانست رضایت خانواده مقتول را جلب کند و با پرداخت 500 میلیون تومان از قصاص نجات یابد. گفت:من اشتباه کردم و هرگز نباید با اشکان دعوا می‌کردم. اگر چاقو همراهم نبود الان اشکان زنده بود ومن هم در زندان نبودم وچند خانواده نیزبا مصیبت و مشکلات روبــــــه‌رو نمی شدند. من اتهام را قبول دارم و از اولیای دم به خاطر اینکه از حق قصاص خودشان گذشت کردند ممنونم.»پس از اظهارات عامل قتل قضات وارد شور شدند و قراراست بزودی حکمشان را صادرنمایند.
 • نجات جان بازماندگان زلزله مکزیک با کمک آشکارساز ضربان قلب ناسا
 • طبق اعلام ناسا، امدادرسانان در زلزله مکزیک از آشکارساز ضربان قلب ناسا که یک نوع رادار به اندازه چمدان است، برای نجات بازماندگان از زیر آوار کمک گرفتند. به گزارش ایسنا و به نقل از زی‌نیوز، 19 سپتامبر امسال زلزله‌ای به بزرگی 7.1 ریشتر در مکزیک رخ داد که باعث کشته شدن صدها نفر شد. این ابزار که به عنوان یابنده اشخاص در فجایع اضطراری(Finder) نامگذاری شده با همکاری ناسا و وزارت امنیت داخلی آمریکا ساخته شده است. نیل چمبرلین، مدیر پروژه Finder از "آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا"(JPL) در پاسادنا واقع در کالیفرنیا می‌گوید: قلب ما همراه مردم مکزیک است. وی اظهار کرد: خیلی خوشحالیم که فناوری ما تفاوتی در آنجا ایجاد کرده است. هنگامی که این ابزار پس از زلزله 2015 در نپال استفاده شد امدادگران موفق به نجات چهار کارگر که در اثر ریزش کارخانه پارچه زیر آوار حبس شده بودند، شدند. FINDER یک سیگنال مایکروویو با قدرت کم- حدود یک هزارم یک خروجی تلفن همراه - را به زیرزمین ارسال می‌کند. این دستگاه در سیگنال منعکس شده به دنبال تغییراتی می‌گردد که در اثر تحرکاتی به دلیل تنفس و ضربان قلب فردی ایجاد شده‌اند. این دستگاه ضربان قلب را از عمق 30 فوتی زیر آوار و یا 20 فوتی زیر بتن جامد تشخیص می‌دهد. این تکنولوژی با تلاش "آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا" برای توسعه رادیوهای فضایی کم‌هزینه، با استفاده از پردازش سیگنال برای اندازه‌گیری تغییرات کوچک در حرکت فضاپیما، تکامل یافته است. انتهای پیام
 • سوختن ۸ نفر در تصادف پژو و تویوتا/انحراف به چپ برای نجات الاغ
 • جانشین رئیس پلیس راه راهور گفت: تصادف پژو ۴۰۵ و تویوتا در سراوان هشت کشته برجای گذاشت. به گزارش سرهنگ ابراهیم وهاب زاده با تشریح جزییات تصادف روز گذشته که منجر به مرگ ۸ نفر شد گفت: روز گذشته وقوع تصادف میان یک دستگاه پژو ۴۰۵ و وانت تویوتا در محدوده گشت سراوان به پلیس راه اعلام شد. با حضور تیم های پلیس راه مشخص شد به علت شدت برخورد خودرو پژو دچار آتش سوزی شده است. وی ادامه داد: در این تصادف ۷ سرنشین پژو در آتش سوختند و یک سرنشین وانت نیز جان خود را از دست داد. به گفته جانشین رئیس پلیس راه این حادثه پس از آن رخ داد که یک راس الاغ وارد جاده شده که خودرو تویوتا برای عدم برخورد به چپ منحرف و با پژو در لاین مخالف برخورد می کند.
 • اعتراف هولناک زوج روسی به خوردن ۳۰ انسان تصاویر
 • خانواده روس اهل «کراسنودار» اعتراف کردند که از سال 1999 میلادی تا کنون 30 انسان را کشته و خورده اند. ایران آنلاین: به گزارش دیلی میل، «دیمیتری باکساهف » 35 ساله به همراه همسرش ناتالیا 30 نفر را خورده اند. این دو پس از ربودن قربانیان خود آنها را می کشتند و اجسادشان را در فریزر خانه نگهداری می کردند. این زوج آدم خوار ظرف 18 سال جنایتهای وحشتناک خود را انجام می دادند. پلیس تصویری از این مرد را به همراه یکی از قربانیان زنش منتشر کرده است. ناتالیا همسر این مرد پرستاری 42 ساله بوده که در اغلب جنایتها همسرش را همراهی کرده است.
 • گنج استان بوشهر نفت نیست بلکه انسان های بزرگ است
 • بوشهر - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر خواستار توجه ویژه به نخبگان و افراد موفق استان شد و گفت: گنج استان بوشهر نفت نیست بلکه انسان‌های بزرگ است. به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح سه‌شنبه در مراسم معارفه مسئول دبیرخانه دانشجویی کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری اظهار داشت: استان بوشهر همواره مهد بزرگان متعددی بوده است که افتخاری برای این استان محسوب می‌شوند. وی خواستار توجه ویژه به نخبگان و افراد موفق استان شد و ادامه داد: ارزش هر استان به داشتن منابع انسانی است و باید نگاه ویژه‌ای به نخبگان صورت گیرد و افراد موفق تجلیل و تکریم شوند. امام جمعه بوشهر با بیان اینکه متاسفانه امروزه نامی از بسیاری از بزرگان استان بوشهر برده نمی‌شود، تصریح کرد: بوشهر از قدیم الایام استانی برخوردار از علما و شخصیت‌های بزرگ علمی بوده است که تالیفات متعددی داشته‌اند ولی نامی از آنها برده نمی‌شود. وی با بیان اینکه مرحوم آل عصفور، اهرمی تنگستانی، علامه بلادی بوشهری و ... از بزرگان استان بوشهر هستند، اضافه کرد: بوشهر یکی از استان‌های بزرگ در حوزه طلوع نیروی انسانی است. آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه ارزش هر سرزمین به منابع انسانی آن است افزود: گنج استان بوشهر نفت نیست بلکه انسان‌های بزرگ است و نفت و گاز در مرحله بعدی قرار دارد. وی با بیان اینکه تجلیل و تکریم افراد موفق باعث ایجاد انگیزه برای ادامه راه و رشد فرد می شود، گفت: توجه به منابع انسانی نقش بسیار مهمی در توسعه و پیشرفت استان خواهد داشت. نماینده ولی فقیه در استان بوشهر به اهمیت بالای برگزاری کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری(ره) اشاره کرد و افزود: هدف اصلی از برگزاری این کنگره تعلیم است و بخشی از این کار بر عهده دانشگاهیان است. وی از اهداف مهم برگزاری این کنگره به حرکت...
 • سهم بودجه از درآمد نفت کاهش یافته است
 • محمدباقر نوبخت رییسسازمان برنامه و بودجه در نشست خبری اظهار کرد: بودجه خیلی رشد نکرده است و اگر تورم خارج کنیم، منقبض هم بوده است اما مهم این است که ترکیب منابع و مصارف در این بودجه ریزی چطور است، در حالیکه سهم منابع نفتی در سال ۹۲ تا ۹۵، به نحوی بود که در سال ۹۲ معادل ۴۱ درصد و در سال ۹۵ به ۲۶ درصد کاهش پیدا کرده است. وی افزود: سهم درآمدهای مالیاتی از کل منابع عمومی در سال ۹۲ معادل ۳۳ درصد بوده که درسال گذشته به ۳۶ درصد رسیده است. نوبخت گفت: در ترکیب منابع، سهم درآمدهای مالیاتی بیشتر شده است و می توان در یک جمع بندی واقع بینانه گفت که ترکیب منابع اصلاح شده است ولی در بخش هزینه نیز در سال نود و دو معادل ١٢٠ هزار میلیارد تومان بود که ٢٠٧ هزار میلیارد تومان در سال گذشته رسید و کل هزینه های جاری در ٩٢ تا ٩٥ معادل ٧٣ درصد اضافه شده و عمرانی نیز از ٢٢٢٠٠ میلیارد تومان سال ٩٢ به ٤٢ هزار میلیارد تومان رسیده است. سهم بودجه از درآمد نفت از ۴۱ درصد به ۲۶ درصد کاهش یافته است وی تصریح کرد: هر سال دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی تسهیلات اخذ شده و در مهار آبهای مرزی اختصاص می‌یابد، در حالیکه بخش عمده ای نیز از آب کشور سخاوتمندانه از کشور خارج می شود. رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه درآمدهای حاصل از صادرات نفت از سال ۹۲ تا ۹۵ حدود ۱۵۷ میلیارد دلار بوده است، بیان کرد: درآمد نفت نسبت به سال ۸۸ تا ۹۱، حدود ۵۸ درصد کاهش یافته است؛ در حالیکه درآمد بودجه در این سالها ۶۵ درصد رشد کرده، البته درآمد دولت با رعایت نرخ تورم در واقع درآمد اسمی بوده و برخی کیلویی می‌گویند درآمد خیلی زیاد شد. نوبخت...
 • سن ازدواج بین ۴ تا ۶ سال در یک دهه گذشته افزایش یافته است
 • به گزارش ایسکانیوز و به نقل ازایرنا، رئیس مرکز سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سن ازدواج در ایران در یک دهه گذشته بین 4 تا 6 سال در استان های مختلف افزایش یافته و بیشترین رشد در تهران بوده است. محمد اسماعیل مطلق افزود: گزارش هایی که در برخی رسانه های معاند درباره کاهش سن ازدواج در ایران منتشر شده صحت ندارد، افرادی مغرض می روند و مثلا در یک روستای دورافتاده یک استان محروم آماری از کاهش سن ازدواج به دست می آورند و بعد آن را به کل کشور تعمیم می دهند در حالی که چنین مسئله ای در کشور موضوعیت ندارد. وی گفت: مسئله ای که امروز در کشور با آن مواجه هستیم، افزایش سن ازدواج است که در اکثر استان ها با آن مواجه هستیم. به طور کلی سن ازدواج در هر استان هر میزان که بوده، بین 4 تا 6 سال در یک دهه گذشته افزایش یافته که بیشترین آن در استان تهران بوده و میانگین سن ازدواج در این استان 6 سال بیشتر شده است. مطلق افزود: افزایش و بالارفتن سن ازدواج باعث شده تعداد زیادی از جوانان از سن مناسب ازدواج عبور کنند. هم اکنون حدود 13 میلیون فرد ازدواج نکرده و مجرد در کشور داریم که تقریبا نیمی از آنان دختر و نیمی پسر هستند یعنی 6.5 میلیون دختر و 6.5 میلیون پسر مجرد در کشور داریم که از سن مناسب ازدواج عبور کرده اند. وی گفت: بالارفتن سن ازدواج موجب افزایش افسردگی و استرس در جامعه و نیز افزایش ناباروری و مشکلات اجتماعی در جامعه می شود. وی گفت: برای اصلاح شاخص های سلامت خانواده و رشد مناسب جمعیت باید بیش و پیش از هر اقدامی تلاش کرد که انگیزه ازدواج و امکان ازدواج افراد مجرد در کشور افزایش یابد، کاهش میزان ازدواج تبعات...
 • نظارت ها بر صید ماهیگیران افزایش یافته است
 • اسحاق تندرو (مدیرعامل تعاونی صیادان استان هرمزگان) به خبرنگار ایلنا می‌گوید: با توجه به مصوبه‌ای که با حضور مسئولان سیاسی، مسئولان شیلاتی و نماینده صیادان استان به تصویب رسید، قرار شد از اول تا دهم مهر ماه دریابست اعلام شود. او ادامه داد: این دریابست به دلیل حفظ ذخایر آبی و رها کردن بچه ماهی‌ها و لارو میگو در آب‌های منطقه انجام می‌پذیرد. این فعال صیادی در همین مورد خاطرنشان کرد: بنابراین مصوبه هرگونه تردد جهت صید در آب‌های خلیج فارس با ممانعت عوامل انتظامی مواجه خواهد شد. یکی از صیادان هرمزگانی در مورد دریابست یکم تا دهم مهرماه به خبرنگار ما می‌گوید: با کاهش ذخایر آبزیان در خلیج فارس تعداد دریابست‌ها هم افزایش می‌یابد و ما نیز با همه مشکلاتمان به اجبار از رفتن به دریا بازمی‌مانیم. او اضافه می‌کند: ظاهرا بچه ماهی‌ها در دریا رها شده‌اند و برای همین، شناورهای صیادی از تردد منع شده‌اند.