شبی که همدیگر را در فرودگاه دیدیم فردایش با هم صحبت کردیم، و آقای عباسی موضوع ازدواج را مطرح کردند. ایشان در همان شب در ماشین گفتند من دو سال پیش با شما تماس گرفتم و نشد که با هم همکاری کنیم. خیلی هم این چند وقت که بچه ها باهاتون همکاری می کنند، خوشحال و راضی هستم. ولی الان که دیدمتان می خواهم اگر اجازه دهید برای یک مورد دیگری باهاتون تماس بگیرم.

سرویس فرهنگی فردا: این روزها همه‌جا حرف یک عروسی است. یک عروسی پر سر و صدا. بهاره رهنما که نیاز به معرفی ندارد، بعد از جدایی از پیمان قاسم خانی برای دومین بار با امیر خسرو عباسی، کارآفرین شناخته شده ازدواج کرده است. ازدواجی که انتشار عکس‌های مراسم عروسی آن با بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های مجازی، سایت‌ها و خبرگزاری ها روبرو شده است. هر آنچه که می‌خواهید درباره زندگی جدید بهاره رهنما و همسرش بدانید، می‌توانید برای اولین بار در گفتگو با ایده‌آل بخوانید:
ربع قرن با پیمان قاسم خانی زندگی کردم
ما تقریبا دو سال بود که جدا شده بودیم. اما به خاطر اینکه پریا در ایران بود و آن شرایط عجیب و غریبی که در فضای مجازی وجود داشت، سعی کردیم خیلی در خبرها قرار نگیریم. الان تقریبا دو سال است که خبر طلاقمان را رسما اعلام کرده ایم و کاملا جداشده ایم؛ بنابراین در واقع چهار سال از جدایی من و پیمان قاسم خانی می گذرد. من هیچ وقت تنها زندگی نکرده بودم. قبل از ازدواج در خانواده ای تقریبا پرجمعیت، پدر، مادر، خواهر و برادرم زندگی می کردم. بعد هم که بلافاصله در سن پایین ازدواج کردم. هیچ وقت زندگی مجردی و دانشجویی را تجربه نکردم. 23 سال با پیمان قاسم خانی بودم که 20سال آن را در عقد و ازدواج بودمو سه سال هم قبل از ان دوران نامزدی بود. تقریبا رابطه مان ربع قرنی طول کشید و من با خانواده ایشان بزرگ شدم، بنابراین جدایی برایم خیلی سخت بود، به خصوص که همزمان با رفتن پریا از ایران شد. با وجود اینکه من همیشه سعی کردم زن قوی باشم و این را زا مادرم یاد گرفتم که باید یک زن قوی باشد، بسازد. امید داشته باشد و . . . ولی با این وجود رفتن پریا خیلی بهم احساس تنهایی عمیقی داد. من اصولا ادمی هستم که از تنهایی می ترسم و احساس عدم امنیت دارم. با توجه به همه این ها یک سال بعد از جدایی ام به این نتیجه رسیدم من آدم زندگی مشترک هستم و نمی توانم تنها زندگی کنم. تصمیم گرفتم دوباره ازدواج کنم و دوستان نزدیکم را در جریان گذاشتم.
این برند باعث آشنایی مان شد
تقریبا همان زمان که جدا شده بودم، دو سال پیش آقای عباسی یک بار با من تماس گرفتند و برای تبلیغات مارک های آرایشی و بهداشتی یشان با من صحبت کردند. من هم گفتم باید با مدیر برنامه هایم صحبت کنید. ظاهرا کمی تند صحبت کرده بودم. آقای عباسی هم بهشان برخورده بود و دیگر تماس نگرفتند و اصلا هم دیگر با سلبریتی ها کار تبلیغاتی نکردند. بعدها به من گفتند من وقتی که با تو که انقدر به نظر خوش اخلاق می آیی صحبت کردم و دیدم اینقدر جدی صحبت کردی با خودم گفتم اگر خوش اخلاقشان این بود بهتر است کلا بیخیال کار با سلبریتی‌ها شوم. دوباره بعداز تقریبا یک سال و نیم از طرف شرکتشان با من برای همان همکاری تبلیغاتی تماس گرفتند و یادآوری هم نکردند که قبلا با من تماس گرفته بودند. دیگر آقای عباسی خودشان جلو نیامدند و ایشان هم مدیرشان را فرستادند. آقای لاچینی با من قرارداد بستند و چند تیزر هم ساختیم.
اینها همه گذشت تا اینکه همین شبهای قدر امسال من در مشهد بودم؛ من خیلی به امام رضا(ع) ارادت دارم. برای همین من همیشه ماه رمضان یا شب های قدر یا دیگر مناسبت‌های مذهبی این چنینی مشهد هستم. همان زمان بدون اینکه من اطلاع داشته باشم، آقای عباسی به همراه همان همکارشان آقای لاچینی در مشهد بودند. من خیلی دلم گرفته بود. یک عکس هم از خودم گرفته بودم. آقای عباسی هم آن عکس را می‌بیند و متوجه می شود که من هم مشهد هستم. حالا ببینید قسمت چطور پیش رفت. پرواز من جا به جا شد و باقی قصه. در فرودگاه آقای لاچینی و آقای عباسی من را دیدند و آمدند و سلام علیک کردند. من هم ایشان را به چهره نمی شناختم و آن تماس هم اصلا یادم نبود و بعدها ایشان برای من تعریف کردند. وقتی به تهران رسیدیم ماشین من در یک پارکینگ دیگر مانده بود و ایشان لطف کردند و من را تا ماشینم رساندند. این شروع آشنایی ما شد که خیلی زود هم به ازدواج انجامید.
پدر و مادرم از ازدواج مجددم می ترسیدند
شبی که همدیگر را در فرودگاه دیدیم فردایش با هم صحبت کردیم، و آقای عباسی موضوع ازدواج را مطرح کردند. ایشان در همان شب در ماشین گفتند من دو سال پیش با شما تماس گرفتم و نشد که با هم همکاری کنیم. خیلی هم این چند وقت که بچه ها باهاتون همکاری می کنند، خوشحال و راضی هستم. ولی الان که دیدمتان می خواهم اگر اجازه دهید برای یک مورد دیگری باهاتون تماس بگیرم. چون الان زیارت امام رضا (ع) هم بودم به دلم افتاده و فکر می کنم باید باهاتون صحبت کنم. من باز فکر کردم یک پروژه کاری است و اصلا فکر نمی کردم بخواهند پیشنهاد ازدواج بدهند. فردایش زنگ زدند و گفتند من در زندگیم خیلی اهل برنامه ریزی هستم و همه کارهایم تا امروز با برنامه ریزی بوده و امسال قصد ازدواج دارم. زیارت امام رضا (ع) که رفتم از ایشان خواستم خودشان آدم درست و مناسب سر راهم بگذارند؛ چون شما هم شب های قدر آنجا بودید و همدیگر را دیدیم توکل می کنم و این طور شد که از من خواستگاری کردند و خواستند در یک هفته جوابشان را بدهم که قصد ازدواج دارم یا نه. چون ایشان فقط دنبال رابطه برای ازدواج بودند. من هم فکرهایم را کرده و قبول کردم بیشتر و جدی تر آشنا شویم. هفته بعد من با مادرم صحبت کردمو گفتم مامان یک اقا هستند با این شرایط و من دو سالی است دورادور بابیزینس ایشان آشنا هستم و می‌خواهند شما را ببینند. مادر و پدرم این قدراز ازدواج دوباره من می ترسیدند که مادرم گفت من اصلا نمیتوانم ایشان را ببینم و قبول نکردند. به من گفتند اصلا این که دوباره قصد ازدواج داشته باشی، اشتباه است و ما خیلی نگران هستیم. یکی، دو بار با پریا صحبت و مشورت کردم و در این فاصله هم ایشان یکی، دوبار امدند و با مادرشان رستوران رفتیم و معاشرت بیشتر شد. جالب است که این پروسه من را به این نتیجه رساند که این مدل ازدواج سنتی شاید درست تر است.
اتفاقا چند روز پیش با امیرخسرو حرف می زدیم، موضوع مان همین بود که ما دقیقا مثل پدر و مادرهایمان به سبک سنتی ازدواج کرده ایم؛ یعنی کاملا به قصد ازدواج آشنا شدیم و بالافاصله خانواده ها را در جریان گذاشتیم و خواستگاری اتفاق افتاد. بعداز آن طی یکی، دو هفته من مادرم را راضی کردم و امیر خسرو به دیدن مادر و پدرم آمد. خدا را شکر او یک ویژگی بسیار مثبت دارد و آن هم این است که خیلی تاثیر خوبی روی دیگران می گذارد و از این ویژگی در کارش هم استفاده می کند. برای همین روی پدر و مادر من هم در همان اولین دیدار تاثیر بسیار خوبی گذاشت و در همان برخورد مادر و پدرم عاشقش شدند. آشنایی ما مثل قصه ها اتفاق افتاد و برای هر کس تعریف می کنم، می گوید مگر یک همچین چیزی ممکن است. حتی مادرم باورش نمی شد و می گفت تو حتما از یکی دو سال پیش با ایشان آشنا بودی و باید زودتر به ما می گفتی و من قسم خوردم که زودتری در کار نیست.
داستان گردنبند الله
این گردنبند الله هم که همه جا گردنم است، داستان خودش را دارد. روزی که در مشهد داشتیم می رفتیم که عقد کنیم، امیر گفت من وارد نیستم و سال پیش ازدواج کردم و الان نمی دانم رسوم چه جوری است. من باید سر عقد چیزی به تو بدهم. من گفتم اگر خواستی یک هدیه بده؛ چون خانم ها که همه بالاخره از طلا و جواهر بدشان نمی آید. ولی گفتم خودت را اذیت نکن. من یک گردنبند الله داشتم که گم شده بود. سر راه گفتم طلا فروشی بایستد . همه گفتند دیر شده، عاقد منتظر است. گفتم من یک چیزی گم کردم و این جا دیدم. باید بخرم. پریدم سریع این را خریدم به جای آن که گم شده بود. امیرم گفت چقدر خریدی و چرا به ما نگفتی. گفتم همین جوری و او هم گرفت و گذاشت بین وسایلی که دستش بود. چند دقیقه بعد دیدم یک پیامک واریز پول برایم آمد. گفتم خدایا قرار نبود کسی برای من پولی واریز کند. سر عقد این گردنبند را درآورد و گردنم انداخت. من هم زیر لب گفتم این را که من خودم خریدم. گفت نخیر، پولش واریز شد. گردنبند جدای همه هدایایی که گرفتم بیشتر از هر چیزی برای من ارزش دارد. حرم هم خیلی حال و هوای خاصی داشت . شبستانی آنجاست که همه عروس و دامادها آنجا می روند. اتفاقا عاقدی هم که ما را عقد کرد خیلی حرف قشنگ زد. خیلی از احترام در زندگی مشترک گفت و تاکید کرد زن و شوهر ها در دعوا نباید به مادر و پدر هم توهین کنند می گفت حجاب واقعی حجاب قلب است.
مهریه ام راسر عقد بخشیدم
ما در مهریه و برگزاری مراسم و همه چیزهای دیگر دوستانه با هم تفاهم کردیم؛ چون امام رضا(ع) ما را به هم رساند. اگر من یک روز زودتر برگشته بودم، اگر در فرودگاه تنها نبودم. اگر ایشان آن زمان مشهد نبودند و هزار اگر دیگر، قطعا این ازدواج به این سرعت سر نمی گرفت. ما هم همه چیز را ساده و دوستانه برگزار کردیم. من با مهریه موافقی نیستم و خودم مهریه‌ای نداشتم و فقط یک چیزی برای شگون نوشتیم. از طرفی همسرم این قدر برای زنان و حقوقی شان احترام قائل هستند که خودش تمام حقی و حقوق قانونی من مثل حق طلاقی، حق کار و. . . را به من داد. به من گفت چرا من چیزی را که برای دخترم و خواهرم میخواهم، نباید برای زنی که همراهم است، بخواهم. جالب است که ما فکر می کنیم مردهای مذهبی باید نگاهشان به زن خیلی سنتی باشد. اما من الان می بینم شوهرم و مردهای مذهبی دیگر انگار به زن نگاهی امروزی تر و پر سخاوت تری دارند. ما به نیت حضرت علی (ع) یک عددی به عنوان مهریه نوشتیم، اما چون من خودم عقیده ندارم به امیر خسرو گفتم از الان تا همیشه این مهریه به تو بخشیده است. ما زندگی مشترک را ساده و راحت شروع کار کردیم. البته امیر از نظر زندگی کاری موفق است و من خودم موقعیت کاری خوبی دارم و شاید سختی شروع زندگی خیلی ها را نداشتیم. اما سختم نگرفتیم. البته من اصلا دوست نداشتم با مرد بی پول ازدواج کنم ؛ چون می گفتم من در یک سنی هستم که میخواهم زندگی در سطح نرمالی داشته باشم, اما اهل تجمل و چیزهای غیر عادی هم نیستم. امیر خسرو هم ادم موفقی است و موفقیتش هم برای من ارزش دارد.

کلیدواژه: پیمان قاسم خانی | قصد ازدواج | آقای عباسی | مادر و پدر | دو سال پیش | امیر خسرو | سال پیش | گفتند من | امام رضا | شده بود | برای من | من گفت

منبع: فردا

منبع این خبر، وبسایت www.fardanews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۰۹۳۹۱ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

در همین زمینه

 • خاطره جالب مهراب قاسم خانی از روزهایی که هنوز معروف نشده بود
 • به گزارش خبرنگار حوزه هنرمندان گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛مهراب قاسم‌خانیطراح دکور و نویسنده که همسر شقایق دهقان است و یکی از زوجهای هنرمند سینما و تلویزیون به شمار می روند در صفحه اینستاگرامش تصویری از حضورخود، همسر و دخترش در لوکیشن شبهاى برره را منتشر و خاطره ای جالب را روایت کرد. گفتنی است؛ این دو هنرمند بیشتر در ژانر کمدی فعالیت دارند و به خاطر چهره همیشه خندانشان طرفداران زیادی را به خود جلب کرده اند. یکی از موفق‌ترین کارهای قاسم خانی، سریالساختمان پزشکانبه کارگردانیسروش صحتبود که تابستان ۱۳۹۰ از شبکه سوم سیما پخش شد. مهراب قاسم خانی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: "اوایل دوران فیسبوک، من کم کم داشتم با جذابیت هاى شناخته شدن آشنا میشدم. تازه موفق شده بودم که اسمم وارد ویکیپدیا بشه. البته تنها توضیح جلوى اسمم "همسر شقایق دهقان" بود... توى همین دوران شیرین بود که یه روز یه نفر برام توى فیسبوک مسیج فرستاد و نوشت، زشته که صفحه فیک براى آقاى قاسم خانى درست کردید. منم جوابش رو دادم که خودم آقاى قاسم خانى هستم و اگه میخواستم صفحه فیک درست کنم به اسم محمدرضا گلزار درست میکردم نه قاسم خانى. قانع نشد. گفت: مطمئنم خودش نیستید و من سه تا سوال ازتون میپرسم که اگه جواب دادید باور میکنم. خوشم اومد. بازى بانمکى بود. با خیال راحت کفتم باشه بپرس. پرسید گوشى آقاى مدیرى چیه؟ چه میدونستم؟ مهران هفته اى یه گوشى عوض میکرد. منم اصلاً اهل گوشى نبودم که اگه دیده بودم هم بدونم چیه. همین رو بهش گفتم. یه لبخند فرستاد که معنیش این بود که خر خودتى. قضیه برام جدى‌تر شد. گفتم سوال بعدى رو بپرس. پرسید تولد آقاى رضویان چه روزیه؟ کلاً حدودش رو هم نمیدونستم. ارفاق هم کرد. گفت: ماهش رو هم بگى کافیه. دیگه شاکى شدم. گفتم اینا چیه میپرسى؟ من تولد خودم...
 • عکس/بهاره رهنما در اتریش
 • بهاره رهنما با انتشار این عکس در اینستاگرامش نوشت: اتریش پاییز ۲۰۱۷ منزل دخترجان. آفتاب‌‌نیوز :
 • انتقاد بهاره رهنما از برخی نگاه ها/عکس
 • این بازیگر و کارگردان تئاتر درباره اجرای نمایش «خورشیدهای همیشه» که با محوریت سه تن از زنان کربلا به صحنه می‌رود، توضیح داد: چهار سال پیش که نمایش «غبار» را درباره زن‌هایی که در جنگ تحمیلی و به ویژه روزهای آخر سقوط خرمشهر حضور و رشادت‌هایی داشتند، اجرا کردم، همان زمان حس می‌کردم این نمایش به لحاظ زمانی پایانی ندارد چون این زن‌ها چقدر حضور عجیبی داشتند و وقتی که تحقیق می‌کردم متوجه شدم که اتکای زیادی به حضرت زینب (س) داشتند. او یادآور شد: بعد از آن اجرا یک مقتل‌خوانی هم داشتم و در آنجا هم با گوشه‌ای از حضور زنان در کربلا آشنا شدم، یعنی از زمان اجرای نمایش «غبار» این دغدغه را داشتم که در نمایشی به این اسوه‌ها و تکیه‌گاه‌های زنان جنگ بپردازم. بهاره رهنما افزود: در این چند سال همیشه به دنبال اجرای چنین نمایشی بودم اما هیچ‌گاه جرأت نکردم سراغ آن بروم چون هم کار تحقیقی مفصلی می‌طلبید و هم اینکه برای برخی به نظر می‌آید ما آدم‌های مذهبی نیستیم و وقتی بخواهیم سراغ چنین کارهایی برویم، نگاه‌های قضاوت‌گرایانه‌ای به وجود می‌آید ولی واقعیت این است که عشق امام حسین (ع) آنقدر فراگیر است که به نظرم این نگاه‌ها دیگر مهم نیست. او در عین حال گفت:البته متاسفانه خیلی‌ها اجرای این نمایش را به ازدواج من مربوط می‌دانند چون همسر من تهیه‌کننده این نمایش است، اما او هم مثل من به امام حسین (ع) عشق دارد و دوست داشت در کاری با من همکاری داشته باشد که ترجیح داد این نمایش باشد. به همین دلیل اگر قرار باشد کارم با منطق درست قضاوت شود می‌بینیم که زنان کربلا ادامه یک دل‌مشغولی برای من است که از چهار سال پیش شروع شده بود. رهنما با اشاره به کارگاه ترانه‌ ـ درام که با حسین غیاثی برگزار کرده بود و در آن پیوند ترانه و درام...
 • بهاره رهنما و همسرش در تئاتر محرمی عکس
 • بهاره رهنما از اجرای نمایش "خورشیدهای همیشه" بعد از دهه اول محرم که به برش هایی از روزهای حضرت زینب، حضرت ام البنین و حضرت رباب (س) بعد از واقعه کربلا می پردازد، خبر داد. جام نیوز: بهاره رهنما از اجرای نمایش "خورشیدهای همیشه" بعد از دهه اول محرم که به برش هایی از روزهای حضرت زینب، حضرت ام البنین و حضرت رباب (س) بعد از واقعه کربلا می پردازد، خبر داد.
 • بهاره و رهنما و همسرش همبازی شدند
 • بهاره رهنما از اجرای نمایش "خورشیدهای همیشه" بعد از دهه اول محرم که به برش هایی از روزهای حضرت زینب، حضرت ام البنین و حضرت رباب (س) بعد از واقعه کربلا می پردازد، خبر داد. آفتاب‌‌نیوز : بهاره رهنما از اجرای نمایش "خورشیدهای همیشه" بعد از دهه اول محرم که به برش هایی از روزهای حضرت زینب، حضرت ام البنین و حضرت رباب (س) بعد از واقعه کربلا می پردازد، خبر داد.گروه نمایش "خورشید های همیشه "به تهیه كنندكی "سید امیر خسرو عباسی "ضمن تسلیت ایام عزای سالار شهیدان از شما برای دیدن این نمایش بعد از روزهای عاشورا و تاسوعا در سالن شهرزاد دعوت مینماید،ساعت نه و نیم شب ،خرید به زودی از تیوال اغاز می شود.با حضور درخشان بانو اكرم محمدی در نقش ام البنین.پی نوشت: برشی از روزهای حضرت زینب و حضرت ام البنین و حضرت رباب بعد از واقعه كربلا!پی نوشت: هرگونه قضاوت و هتك حرمت در مورد اشخاص این نمایش و زیر این پست و پست های مربوط به این نمایش به صاحب این نمایش ،آقا ابا عبدالله حسین سالار شهیدان مربوط است و بس . نمایش خورشیدهای همیشه
 • بهاره رهنما و همسرش همبازی شدند عکس
 • پول‌نیوز - بهاره رهنما از اجرای نمایش "خورشیدهای همیشه" بعد از دهه اول محرم که به برش هایی از روزهای حضرت زینب، حضرت ام البنین و حضرت رباب (س) بعد از واقعه کربلا می پردازد، خبر داد.منبع: جام نیوز
 • بهاره رهنما و همسرش همبازی شدند/عکس
 • بهاره رهنما از اجرای نمایش خورشیدهای همیشه بعد از دهه اول محرم که به برش هایی از روزهای حضرت زینب، حضرت ام البنین و حضرت رباب (س) بعد از واقعه کربلا می پردازد، خبر داد.
 • حواشی ناتمام ازدواج مجدد بهاره رهنما/عکس
 • ابراز عشق بهاره رهنما به همسر جدیدش با شیوه عجیب و جدید. آخرین عکسی که بهاره رهنما از خود منتشر کرد را در ادامه مشاهده می کنید.
 • بهاره رهنما:خیلی ها اجرای نمایش زنان کربلا را به ازدواج من ربط می دهند
 • بهاره رهنما که به زودی نمایش «خورشیدهای همیشه» را به صحنه می‌برد، گفت: «برای من همیشه دین از سیاست جدا بوده و زنان کربلا ادامه یک دل‌مشغولی است که از چهار سال پیش شروع شده بود.»به گزارش ایسنا، بهاره رهنما بازیگر و کارگردان درباره اجرای نمایش «خورشیدهای همیشه» که با محوریت سه تن از زنان کربلا به صحنه می‌رود، توضیح داد: چهار سال پیش که نمایش «غبار» را درباره زن‌هایی که در جنگ تحمیلی و به ویژه روزهای آخر سقوط خرمشهر حضور و رشادت‌هایی داشتند، اجرا کردم، همان زمان حس می‌کردم این نمایش به لحاظ زمانی پایانی ندارد چون این زن‌ها چقدر حضور عجیبی داشتند و وقتی که تحقیق می‌کردم متوجه شدم که اتکای زیادی به حضرت زینب (س) داشتند.او یادآور شد: بعد از آن اجرا یک مقتل‌خوانی هم داشتم و در آنجا هم با گوشه‌ای از حضور زنان در کربلا آشنا شدم، یعنی از زمان اجرای نمایش «غبار» این دغدغه را داشتم که در نمایشی به این اسوه‌ها و تکیه‌گاه‌های زنان جنگ بپردازم.بهاره رهنما افزود: در این چند سال همیشه به دنبال اجرای چنین نمایشی بودم اما هیچ‌گاه جرأت نکردم سراغ آن بروم چون هم کار تحقیقی مفصلی می‌طلبید و هم اینکه برای برخی به نظر می‌آید ما آدم‌های مذهبی نیستیم و وقتی بخواهیم سراغ چنین کارهایی برویم، نگاه‌های قضاوت‌گرایانه‌ای به وجود می‌آید ولی واقعیت این است که عشق امام حسین (ع) آنقدر فراگیر است که به نظرم این نگاه‌ها دیگر مهم نیست.او در عین حال گفت: البته متاسفانه خیلی‌ها اجرای این نمایش را به ازدواج من مربوط می‌دانند چون همسر من تهیه‌کننده این نمایش است، اما او هم مثل من به امام حسین (ع) عشق دارد و دوست داشت در کاری با من همکاری داشته باشد که ترجیح داد این نمایش باشد. به همین دلیل اگر قرار باشد کارم با منطق درست قضاوت شود می‌بینیم که زنان کربلا...
 • واکنش تند بهاره رهنما به برداشت های نادرست/اجرای نمایش ربطی به ازدواجم ندارد
 • بهاره رهنما که به زودی نمایش «خورشیدهای همیشه» را به صحنه می‌برد، گفت: برای من همیشه دین از سیاست جدا بوده و زنان کربلا ادامه یک دل‌مشغولی است که از چهار سال پیش شروع شده بود. آفتاب‌‌نیوز : بهاره رهنما که به زودی نمایش «خورشیدهای همیشه» را به صحنه می‌برد، گفت: برای من همیشه دین از سیاست جدا بوده و زنان کربلا ادامه یک دل‌مشغولی است که از چهار سال پیش شروع شده بود.این بازیگر و کارگردان تئاتر در گفت‌وگویی با ایسنا درباره اجرای نمایش «خورشیدهای همیشه» که با محوریت سه تن از زنان کربلا به صحنه می‌رود، توضیح داد: چهار سال پیش که نمایش «غبار» را درباره زن‌هایی که در جنگ تحمیلی و به ویژه روزهای آخر سقوط خرمشهر حضور و رشادت‌هایی داشتند، اجرا کردم، همان زمان حس می‌کردم این نمایش به لحاظ زمانی پایانی ندارد چون این زن‌ها چقدر حضور عجیبی داشتند و وقتی که تحقیق می‌کردم متوجه شدم که اتکای زیادی به حضرت زینب (س) داشتند. او یادآور شد: بعد از آن اجرا یک مقتل‌خوانی هم داشتم و در آنجا هم با گوشه‌ای از حضور زنان در کربلا آشنا شدم، یعنی از زمان اجرای نمایش «غبار» این دغدغه را داشتم که در نمایشی به این اسوه‌ها و تکیه‌گاه‌های زنان جنگ بپردازم. بهاره رهنما افزود: در این چند سال همیشه به دنبال اجرای چنین نمایشی بودم اما هیچ‌گاه جرأت نکردم سراغ آن بروم چون هم کار تحقیقی مفصلی می‌طلبید و هم اینکه برای برخی به نظر می‌آید ما آدم‌های مذهبی نیستیم و وقتی بخواهیم سراغ چنین کارهایی برویم، نگاه‌های قضاوت‌گرایانه‌ای به وجود می‌آید ولی واقعیت این است که عشق امام حسین (ع) آنقدر فراگیر است که به نظرم این نگاه‌ها دیگر مهم نیست. او در عین حال گفت:البته متاسفانه خیلی‌ها اجرای این نمایش را به ازدواج من مربوط می‌دانند چون همسر من تهیه‌کننده این نمایش است، اما او...
 • استان قم یکی از ۱۰ استان پر طلاق کشور است/لزوم مشاوره طلاق
 • به گزارشگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازقم؛مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت:شهر قم ازنظر برخی شاخص‌ها منفی است که باید با اتخاذ تصمیم‌های درست آن را کاهش داد. استان قم جز ۱۰ استان پر طلاق است که به‌هیچ‌عنوان شایسته و زیبنده این شهر مذهبی نیست. قانون حمایت از خانواده لزوم مشاوره طلاق را در نظر گرفته که تاکنون تأثیر خوبی در کاهش طلاق داشته است. انتهای پیام/ح استان قم جزء ۱۰ استان پر طلاق کشور
 • ب مب پیمان معادى در جشنواره فجر
 • به گزارش خبرگزارى برنا ؛تولید این فیلم سینمایی که از نیمه اردیبهشت ماه آغاز شده بود، پس از ۵۵ جلسه فیلمبرداری با مدیریت محمود کلاری به پایان رسید تا بهرام دهقانی به عنوان تدوینگر کار خود را آغاز کند. دهقانی به تازگی تدوین این فیلم را به اتمام رسانده تا فیلم وارد مرحله صداگذاری شود. ایرج شهزادی صداگذاری فیلم را به عهده دارد که در این فیلم به عنوان صدابردار هم مشغول بود. داستان این فیلم با حال و هوای موشک باران تهران در سال ١٣٦٦ روایت می شود و فیلم نامه آن هم چون اثر قبلی این کارگردان توسط خود معادی نوشته شده است. در این فیلم، پیمان معادی، لیلا حاتمی، حبیب رضاییح، سیامک انصاری، سیامک صفری، بهادر مالکی پور، رامین پورایمان، معصومه قاسمی پور، صبا گرگین پور، سیامک ادیب و شهروز آقایی پور ایفای نقش کردند. ارشیا عبداللهی، نیوشا جهانی و باران معادی هم به عنوان بازیگران کودک این فیلم سینمایی اند.
 • پایان تدوین تازه پیمان معادی
 • فرهنگ>سینما - تدوین فیلم سینمایی بمب به کارگردانی پیمان معادی و تهیه‌کنندگی مانی حقیقی به پایان رسید. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،تولید این فیلم سینمایی از نیمه اردیبهشت ماه آغاز شده بود و پس از 55 جلسه فیلمبرداری با مدیریت محمود کلاری به پايان رسيد.پس از پایان فیلمبرداری بهرام دهقانی به عنوان تدوینگر کار خود را آغاز کرد. دهقانی به تازگی تدوین این فیلم را به اتمام رسانده و فيلم وارد مرحله صداگذاری شده است. ایرج شهزادی صداگذاری فیلم را به عهده دارد. او در این فیلم به عنوان صدابردار هم مشغول به کار بود. داستان این فیلم در حال و هوای موشك باران تهران در سال ١٣٦٦ روایت می شود. پیمان معادی نویسنده فیلمنامه، کارگردان و یکی از بازیگران فیلم سینمایی «بمب» است. در این فیلم به غیر از پیمان معادی، بازیگرانی چون لیلا حاتمی، حبیب رضایی، سیامک انصاری، سیامک صفری، بهادر مالکی پور، رامین پورایمان، معصومه قاسمی پور، صبا گرگین پور، سيامك اديب و شهروز آقايی پور حضور دارند. ارشيا عبداللهی، نيوشا جهانی و باران معادی بازيگران كودك اين فيلم سينمايی هستند. 58241 کلید واژه‌ها : بازیگران سینما و تلویزیون ایران - سینمای ایران -
 • پایان تدوین تازه پیمان معادی/بمب به مرحله صداگذاری رسید
 • خبرگزاري آريا- تدوين فيلم سينمايي بمب به کارگرداني پيمان معادي و تهيه‌کنندگي ماني حقيقي به پايان رسيد.به گزارش آريا به نقل از سينماپرس، توليد اين فيلم سينمايي از نيمه ارديبهشت ماه آغاز شده بود و پس از 55 جلسه فيلمبرداري با مديريت محمود کلاري به پايان رسيد. پس از پايان فيلمبرداري بهرام دهقاني به عنوان تدوينگر کار خود را آغاز کرد. دهقاني به تازگي تدوين اين فيلم را به اتمام رسانده و فيلم وارد مرحله صداگذاري شده است. ايرج شهزادي صداگذاري فيلم را به عهده دارد. او در اين فيلم به عنوان صدابردار هم مشغول به کار بود.داستان اين فيلم در حال و هواي موشک باران تهران در سال ١٣٦٦ روايت مي شود. پيمان معادي نويسنده فيلمنامه، کارگردان و يکي از بازيگران فيلم سينمايي «بمب» است. در اين فيلم به غير از پيمان معادي، بازيگراني چون ليلا حاتمي، حبيب رضايي، سيامک انصاري، سيامک صفري، بهادر مالکي پور، رامين پورايمان، معصومه قاسمي پور، صبا گرگين پور، سيامک اديب و شهروز آقايي پور حضور دارند. ارشيا عبداللهي، نيوشا جهاني و باران معادي بازيگران کودک اين فيلم سينمايي هستند.
 • قاسم سلیمانی استاندار ایلام شد
 • به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور گفت: در جلسه امروز یکشنبه هیأت دولت که به ریاست دکتر روحانی برگزار شد، گزینه‌های پیشنهادی وزارت کشور برای تصدی مسؤولیت استانداری‌های آذربایجان شرقی، ایلام، تهران، کرمانشاه و گیلان معرفی و با تصویب هیأت وزیران، برای این مسؤولیت انتخاب شدند. سامانی افزود: بر این اساس، مجید خدابخش، به عنوان استاندار آذربایجان شرقی، قاسم سلیمانی دشتکی به عنوان استاندار ایلام، محمدحسین مقیمی به عنوان استاندار تهران، هوشنگ بازوند به عنوان استاندار کرمانشاه و مصطفی سالاری به عنوان استاندار گیلان تعیین شدند.
 • ثبت ۲۵۰۰ سازش زوجهای متقاضی طلاق در خراسان رضوی
 • غلامحسین حقدادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این موفقیت با اجرای طرح خدمات مشاوره به زوجهای متقاضی طلاق در راستای تفاهمنامه میان بهزیستی و دادگستری خراسان رضوی محقق شده است.وی ادامه داد: در این مدت 22 هزار زوج متقاضی طلاق در قالب این طرح پذیرش شدند. از این شمار 13 هزار زوج با طی کامل مراحل مشاوره در نهایت به سازش قطعی و تکمیل فرم مربوطه رسیدند و برای آغازی نو در زندگی مشترک خود به خانه بازگشتند.معاون اداره کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: علاوه بر این تعداد 1200 زوج نیز از ادامه روند شرکت در مراحل مشاوره انصراف دادند و دیگر نه به دادگستری و نه به مراکز مشاوره مراجعه ای نداشتند. با توجه به در نظر گرفتن این اصل که همه زوجهای متقاضی طلاق باید فرم تکمیل مراحل مشاوره را برای بررسی پرونده در دادگستری داشته باشند می توان پیش بینی کرد این شمار نیز به سازش برای ادامه زندگی مشترک رسیده اند.وی افزود: این میزان سازش با اجرای طرح در هفت شهرستان استان خراسان رضوی محقق شد. با راه اندازی و اجرای طرح در اکثر قریب به اتفاق شهرستانهای استان و با راه اندازی سامانه ملی طلاق هم اکنون 99 درصد جمعیت خراسان رضوی زیر پوشش این طرح قرار دارند.حقدادی ادامه داد: این طرح ابتکار خراسان رضوی است. هم اکنون چندین استان دیگر با توجه به کسب نتایج عالی از اجرای آن، فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده اند.وی بدون اشاره به آمار بیشتر گفت: در مقایسه آمار طلاق در پنج ماه نخست امسال با مدت مشابه پارسال میزان طلاق در خراسان رضوی 13.5 درصد کاهش داشته است.خبرنگار: آرزو جاودانی **انتشار: حسین کریم زاده7496/1858
 • بازیگر زن سینماى ایران از تاثیر طلاق بر زندگی حرفه ای اش در سینما گفت
 • به گزارش خبرگزارى برنا،بهنوش طباطبایی با اشاره به جدایی از همسر سابقش مهدی پاکدل و ربط آن با این کم‌کاریگفت: در سال گذشته با توجه به شرایطی که داشتم و همین طور به دلیل جدایی از همسر سابقم تصمیم گرفتم زمان بیشتری را به خود اختصاص دهم؛ بنابراین فقط یک فیلم را پذیرفتم اما امسال قصد دارم پیشنهادات سینمایی را جدی تر بگیرم. طباطبایی در ادامه درباره تنها کاری که سال قبل بازی کرد با نام «زیر سقف دودی» که به طلاقهای عاطفی و زندگیهای پنهانی زوجهای دچار مشکل میپردازد بیان داشت: جدای از فیلمنامه که به روابط انسانی در چارچوب خانواده می پردازد و معضل جدی آن را در رابطه با خانواده مطرح میکند من هم به دلیل رشته تحصیلیم که روانشناسی است بسیار علاقمند به مطرح کردن و نشان دادن این معضلات هستم. از طرفی سینمای پوران درخشنده برایم حس نوستالژیک دارد و از کودکی با «پرنده کوچک خوشبختی» سینمای ایشان را دنبال کردم. این بازیگر ۳۶ساله درباره ایفای نقش همسر صیغه ای فرهاد اصلانی در «زیر سقف دودی» گفت: اولین موضوعی که با درخشنده بر سر آن توافق کردیم اینکه رعنا مانند همه زنهای دوم اغواگر و دارای سوءنیت نباشد و ما عشق و علاقه واقعی او را به بهرام ببینیم. علاقه به داشتن عشق و محبت در زندگی، علاقه به داشتن فرزند و داشتن محیطی گرم و سالم برای زندگی.
 • اقدامات صورت گرفته در زمینه کاهش طلاق قابل تقدیر است
 • خبرگزاری میزان- در مراسمی با حضور رئیس کل دادگستری خراسان رضوی از فعالان طرح کاهش طلاق در استان تقدیر شد. به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری خراسان رضوی در مراسمی با حضور رئیس کل دادگستری خراسان رضوی از فعالان طرح کاهش طلاق در استان تقدیر بعمل آمد. در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین مظفری با اشاره به ضرورت آگاهی بخشی و تقویت آموزش‌های دینی و اجتماعی در خانواده گفت: باید دست افراد سودجو که قصد برهم زدن نظام خانواده را دارند، کوتاه کرد. وی از تلاش‌های انجام شده در راستای اجرای این طرح تقدیر کرد و افزود: فعالان طرح کاهش طلاق با اقدامات مفید و سازنده خود باعث نجات زندگی مشترک بسیاری از خانواده‌ها شده اند. گفتنی است در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین سیدآبادی رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب مشهد و حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی رئیس مجتمع قضایی خانواده مشهد با ارائه گزارش، به تبیین اقدامات انجام شده در حوزه کاهش طلاق پرداختند. انتهای پیام/
 • عکس/روایت خبرنگار BBC ازدیدار اخیر بارزانی و حاج قاسم
 • خبرنگار بی بی سی در صفحه توییتر شخصی خود خبر از دیدار بارزانی با سرلشکر قاسم سلیمانی در چند روز اخیر داد. منبع:اعلام الحربی ارسال به تلگرام
 • قاسم سلیمانی دشتکی بیست و یکمین استاندار ایلام شد
 • به گزارشگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازایلام؛ قاسم سلیمانی دشتکی 62 ساله تحصیل کرده رشته روانشناسی از دانشگاه اصفهان است. مدیرکلی اداره تعاون استان چهار محال و بختیاری (۱۳۷۶ تا ۱۳۷۹)، مدیرکل تعاون استان اصفهان (۱۳۷۹ تا ۱۳۸۲)، مدیرکل کار و امور اجتماعی استان اصفهان ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۳) و معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی استانداری خراسان جنوبی در کارنامه خود دارد. وی در دولت یازدهم نیز استاندار چهار محال و بختیاری بود. طی چهار سال گذشته مسئولیت استانداری استان ایلام بر عهده محمدرضا مروارید بوده است. استان ایلام از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون شاهد فعالیت 21 استاندار بوده است که بیشترین حضور مربوط به محمدرضا مروارید با حدود چهار سال و کمترین نیز به سرپرستی حجت الاسلام صحبت الله رحمانی با کمتر از سه ماه بوده است. استان ایلام بر اساس آخرین سرشماری سال 95 افزون بر 580 هزار نفر جمعیت دارد. انتهای پیام/ د معرفی استاندار جدید ایلام
 • استوری جنجالی دروازه بان سابق استقلال/ی زیبا از مداحی شهید محسن حججی در ماه محرم/وصف خالصانه حاج قاسم از امام حسین ع
 • به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ تعدادی از اخبار سرویس فضای مجازی باشگاه خبرنگاران که در حوزه‌های فناوری، دانلود، اخبار داغ، سیاسیون در فضای مجازی و هنرمندان در فضای مجازی منتشر شده بیش از سایر اخبار مورد توجه کاربران بوده است، اگر امروز موفق به رصد اخبار سرویس فضای مجازی باشگاه خبرنگاران نشده اید می توانید اخبار پربازدید از نگاه کاربران را در ادامه دنبال کنید. لحظه لو رفتن داعشی بزدل که پشت درختان مخفی شده بود + فیلم لحظه دستگیری یکی از تروریست های داعش را که از دست نیروهای عراقی پشت درختان پنهان شده بود مشاهده می کنید. سوال متفاوت فرمانده عراقی از اسیر داعشی + فیلم ویدئویی از دستگیری یک نیروی داعشی توسط حشدالشعبی را از نظر می‌گذرانید که در آن مکررا این سوال تکرار می‌شود که به چه جرمی می‌کشید. استوری جنجالی دروازه‌بان سابق استقلال + عکس محسن فروزان دروازه‌ بان سابق استقلال و کنونی پارس جنوبی جم با انتشار یک استوری در اینستاگرامش حاشیه‌ساز شد. فیلمی زیبا از مداحی شهید محسن حججی در ماه محرم فیلمی از مداحی شهید محسن حججی در ماه محرم در فضای مجازی منتشر شد. وصف خالصانه حاج قاسم از امام حسین (ع) + فیلم صفحه منتسب به حاج قاسم سلیمانی بخشی از سخنان او را درباره عشق و ارادت مسلمانان و همچنین مسیحیان به سید و سالار شهیدان را به اشتراک گذاشت. انتقام عجیب مرد انگلیسی از رانندگان مزاحم + تصاویر مردی که خانه اش در نزدیکی فرودگاه است برای تنبیه رانندگانی که جلوی درب منزلش پارک می کردند دست به اقدام جالبی زد. اقدام وحشیانه یک مرد چینی خشم کاربران را برانگیخت + فیلم رفتار ناجوانمردانه مرد چینی با دو سگ با انتقادات گسترده کاربران در فضای مجازی مواجه شد. دیوانگی راننده پورشه کار دست تماشاگران داد + فیلم ...
 • همزمان به فرا رسیدن فصل پاییز صورت گرفت آغاز کوچ بهاره عشایر بختیاری به استان خوزستان
 • به گزارش سرویس اجتماعی خبرگزاری فارس خوزستان از ایذه؛ پاییز نه تنها یک فصل برای تحول هوایی در استان خوزستان به حساب می آید؛ بلکه سرآغاز یک حرکت جدید اما چند هزار ساله در بخش‌های وسیعی از این استان به حساب می‌آید. عشایر مختلف این استان در بهار و هنگام اوج گرفتن شعله‌های سوزان آفتاب خوزستان با حرکت به سمت مناطق ییلاقی گامی جدید برای تامین نیازهای خود و همچنین تهیه علوفه دام‌های خود بر می‌دارند. جامعه عشایری که عموما دامداران هستند با سپری شدن گرمای استان خوزستان و سرد شدن مناطق خوش آب و هوای ییلاقی از اواخر شهریور و اوایل مهرماه حرکت خود را به سمت این استان آغاز می‌کنند. این عشایر مناطق بختیاری‌نشین استان خوزستان به ویژه شهرستان‌های ایذه، مسجدسلیمان، باغملک و شوشتر که بیشتر در مناطق استان چهارمحال و بختیاری فصل ییلاق خود را می‌گذرانند این‌بار با 《مال‌کنونی》دیگر کوچ خود را از میان کوهستان‌های سر به فلک کشیده زاگرس آغاز کردند و به سمت مناطق و شهرهای خود در حرکتند. این عشایر ییلاق خود را در مناطقی مانند دیناران، بازفت، چغاخور و کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری می‌گذرانند و اینک از دو محور پر تردد ایذه‌لردگان و همچنین جاده عشایری اندیکا-بازفت در حال نقل مکان به استان خوزستان و شهرهای یاد شده هستند. انتهای پیام/خ
 • همه چیز درباره اضطراب و بدبینی
 • اضطراب و بدبینیاضطراب و بدبینی , هر دو عارضه موجب می شوند تا فرد، احساسات منفی و ترسی را تجربه نماید. که شاید در شرایط عادی به اندازه ای که تصور می کند، بزرگ و غیرقابل تحمل نیستند.افرادی که با نگرانی و دلواپسی همیشگی زندگی می کنند، اغلب این دلهره را دارند که از منظر دیگران انسانی بدبین به نظر برسند یا بدگمانی هایشان موجب آزار اطرافیان بشود. یا حتی این مساله وجود دارد که دیگران واقعا آن ها را بدبین تصور می کنند.چنین تجربه ای این سوالات را پیش می آورد که آیا این افراد، دچار اضطراب پارانوئیدی هستند؟یا آیا نگرانی می تواند به بدبینی منجر گردد؟ در ادامه این مطلب به این پرسش ها پاسخ دادهو تاثیرات پارانویا و اضطراب را بر زندگی روزمره بشر مورد بررسی قرار خواهیم داد.هر آنچه لازم است تا در مورد «اضطراب» و «بدبینی» بدانیدآیا بدبینی را در زندگی تجربه کرده اید؟اضطراب می تواند در نگاه فرد به خود و دیگران تاثیر مستقیم داشته باشد؛ احساسی مشابه به بدبینی. هر چه نگرانی شدیدتر باشد، درجه بدگمانی ها بیشتر و بالاتر خواهد بود.اضطراب موجب تغییر فکر می شودیکی از فاکتورهای قابل توجه اضطراب این است که به گونه ای طرز فکر شما را تغییر می دهد که هرگز متوجه آن نخواهید شد. اشخاصی که با عارضه تشویش و سراسیمگی دست و پنجه نرم می کنند، عموما تفکرات منفی گسترده ای دارند، به گونه ای که می توان آن را به پارانویا تشبیه کرد.اگر در بیشتر مواقع احساسات منفی به محیط پیرامون خود دارید و همیشه منتظر اتفاق های تلخ و ناگوار هستید، احتمال اینکه دچار اضطراب باشید زیاد است.اضطراب چگونه بدبینی می آورد؟اضطراب تنها یک عارضه روانشناختی نیست، بلکه بیولوژیکی نیز هست. هنگامی که دچار نگرانی می شوید، فعالیت های شیمیایی مغزتان نیز تغییر می کند. در روند کار پیام رسان های عصبی که...
 • رازهایی درباره گیاهخواری
 • پول‌نیوز - افرادی که تغذیه مناسبی ندارند، مستعد ابتلا به انواع و اقسام بیماری‌ها هستند. بسیاری از افراد تصور می‌کنند پیروی از رژیم گیاهخواری می‌تواند در داشتن بدن سالم به آنها کمک کند در حالی‌که این رژیم مناسب همه افراد نیست و حتما هم باید با رعایت برخی نکات، زیر نظر متخصص تغذیه آن را دنبال کرد.دکتر جهانبخش سنجابی‌شیرازی، پزشک متخصص تغذیه و رژیم‌شناس R.D (تائید صلاحیت شده بین‌المللی – Registered Dietian ) شما را با این رژیم غذایی آشنا می‌کند.مضر یا مفید؟نظرات زیادی درباره گیا‌هخواری وجود دارد و برخی افراد آن را خوب و برخی دیگر آن را مضر برای بدن می‌دانند. این‌که رژیم گیا‌هخواری یک رژیم غذایی خوب محسوب می‌شود یا بد، جواب دقیقی برای آن وجود ندارد و باید گفت این رژیم غذایی کاملا به شرایط بدن افراد بستگی دارد و همه نمی‌توانند چنین رژیم غذایی را دنبال کنند.جای خالی تخم‌مرغ و لبنیاتبرخی افراد گیا‌هخوار، لبنیات و تخم‌مرغ را نیز به‌دلیل گیا‌هخواری از برنامه غذایی خود حذف می‌کنند که این مساله می‌تواند مشکلاتی را به وجود بیاورد. این دسته از افراد دچار کمبود مواد مغذی، بویژه کمبود اسیدآمینه و اسیدچرب ضروری می‌شوند که این مساله مشکلاتی را برای بدن ایجاد می‌کند. رژیم گیا‌هخواری باعث می‌شود برخی اسیدهای آمینه ضروری که فقط در گوشت قرمز وجود دارد، وارد بدن این دسته از افراد نشود. به همین دلیل همه افراد گیا‌هخوار که اصلا از گوشت قرمز استفاده نمی‌کنند، باید زیر نظر متخصص تغذیه باشند و از مکمل‌ها و کپسول‌های خاصی استفاده کنند.توجه به یک هرم مهماز دیدگاه علم تغذیه، حذف لبنیات و تخم‌مرغ کار درستی محسوب نمی‌شود و یک رژیم غذایی سالم، رژیمی است که براساس هرم غذایی تنظیم شده باشد و تمام مواد غذایی‌ که در هرم وجود دارد، باید در برنامه غذایی فرد نیز قرار بگیرد. مواد غذایی مختلفی مانند سبزی، غلات، میوه، پروتئین، چربی، لبنیات و......
 • هشدار درباره ذبح غیرمجاز دام
 • کریم امیری، معاون دفتر بهداشت و مدیریت بیماری دامی سازمان دامپزشکی با اشاره به شیوع مجدد تب کریمه کنگو اظهار کرد: طبق روال همه ساله بیماری از اوایل اردیبهشت ماه آغاز و تا اواخر تابستان ادامه دارد.وی افزود: براساس آخرین آمار وزارت بهداشت تا پایان شهریور از ۱۲۰ نفری که مبتلا به این بیماری شدند، ۸ نفر از آنها جان خود را از دست داده اند.امیری با اشاره به اینکه ۱۳ استان کشور درگیر این بیماری بودند، گفت: آمار فوتی ها تنها مربوط به استان های کرمانشاه، مازندران، اصفهان، هرمزگان،خراسان رضوی، فارس و سیستان و بلوچستان است و خوشبختانه در ۵ استان یزد، گیلان، لرستان، اردبیل و کرمان مورد فوتی نداشتیم.معاون دفتر بهداشت و مدیریت بیماری دامی سازمان دامپزشکی ادامه داد: از مردم تقاضا داریم که در ایام محرم گوشت مورد نیاز خود را از قصابی و مراکز مجاز خریداری کنند و از کشتار غیرمجاز دام در معابر اجتناب کنند.به گفته وی، در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی انتظار می رود که مردم جهت نذورات خود گوسفند مورد نیاز را از کشتارگاه های مجاز خریداری کرده و پس از نگهداری ۲۴ ساعته در پیشسرد اقدام به توزیع کنند.این مقام مسوول با بیان اینکه مردم هشدارها را جدی بگیرند، افزود: با ذبح غیرمجاز دام در دامداری ها علاوه بر شیوع تب کریمه کنگو، احتمال انتقال بیماری تب مالت وجود دارد.
 • صالحی درباره ی رستاخیز چه گفت
 • وزیر ارشاد درباره‌ی آخرین وضعیت فیلم «رستاخیز» گفت:سازمان سینمایی گفت‌وگویی با تهیه کننده فیلم داشته و به جمع بندی رسیده‌اند. الان هم مثل هر قراردادی که امضا می‌کنند بر آن مبنا عمل می‌کنند. به گزارش ایسنا،سید عباس صالحی در حاشیه‌ی نشست رسانه‌ای‌ خود به اصرار اهالی رسانه با توجه به مناسبت ماه محرم درباره‌ی سرنوشت «رستاخیز» با بیان این مطلب ادامه داد: در واقع آنچه اتفاق می‌افتد براساس این گفتگو میان سازمان سینمایی و تهیه کننده در ماه‌های اخیر دولت یازدهم است و این قرارداد در حال اجرا است. وی افزود: به عنوان مشارکتی که از قبل داشتند، مبلغی به تهیه‌کننده فیلم پرداخت شده و الان هم نمایش خارجی‌اش را انجام می‌دهند ولی برای نمایش داخلیهنوز اقدامی انجام نمی‌شود، با این حال تفصیل ماجرا را سازمان سینمایی ارائه خواهد کرد. انتهای پیام