اگر نرخ ارز افزایش یابد، دولت از این طریق می‌تواند 7 تا 10 هزارمیلیارد تومان درآمد کسب کند و کسری بودجه را تا حدودی بپوشاند.

به گزارش مشرق، امیر حسین اولیایی، کارشناس بازار با اشاره به نقش حائز اهمیت درج قیمت روی کالاها در ایجاد ثبات در بازار و جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی، اظهار کرد: با قرار گرفتن نرخ روی اقلام، محصولات و کالاهایی که در معرض فروش قرار می‌گیرد، امکان اعمال نظارت و کنترل به نحو شایسته‌تری فراهم می‌شود.

* همشهری

- چانه‌زنی برای فرار از استاندارد خودرو

همشهری نوشته است: تصویب و ابلاغ استانداردهای ۸۳ گانه جدید خودرویی و مصوبه شورای سیاستگذاری خودرو مبنی بر توقف تولید خودروهای دارای یک ستاره کیفی از ابتدای سال آینده زمینه را برای بهبود کیفیت این خودروها و افزایش رضایت مشتریان فراهم می‌کند.

ارتقای استانداردهای اجباری خودرو با به‌روزرسانی 51استاندارد قبلی از تیرماه سال 95کلید خورد و در ادامه براساس مصوبه شورای‌عالی استاندارد افزایش تعداد استانداردهای ایمنی و آلایندگی خودرو به 83 استاندارد، از مهرماه سال گذشته ابلاغ و فرصت سه‌ساله برای اجرای این استانداردها تعیین شد تا استانداردهای تولید خودرو در کشورمان با استانداردهای تولید در کشورهای ژاپن، آمریکا و اتحادیه اروپا مطابقت داده شود.

اما سابقه شرکت‌های خودروسازی و دست‌اندرکاران بخش صنعت در اجرای استانداردهای اجباری خودرو، چانه‌زنی خودروسازان برای استمهال در اجرای این استانداردها و فراهم نبودن برخی زیرساخت‌های اجرای استانداردهای خودرویی در سایر بخش‌ها موجب شده تا اجرایی شدن آن در موعد مقرربا اما و اگرهایی مواجه شود؛ رویه‌ای که قبلا نیز در اجرای برخی استانداردهای ایمنی مانند ترمز ضدقفل، کیسه هوا(ایربگ) یا استاندارد آلایندگی یورو4 اتخاذ شده است.

دبیر انجمن خودروسازان نیز از احتمال اجرای این استانداردها تا خردادماه سال 98 به جای دی 97 خبر داده و تأکید می‌کند که اجرای این استانداردها قطعا موجب افزایش قیمت خودروهای داخلی و خداحافظی با خودروهای کمتر از 30 تا 35میلیون تومانی خواهد بود.

استانداردهای سختگیرانه جدید

دبیر انجمن خودروسازان در گفت‌وگو با همشهری اعلام کرد، با مصوبه شورای‌عالی استاندارد، تعداد استانداردهای خودرویی از 52استاندارد ایمنی و عملکردی و 3استاندارد آلایندگی (جمعا 55استاندارد) به 83استاندارد افزایش یافته که 4استاندارد آلایندگی و 79 استاندارد ایمنی و عملکردی را دربرمی‌گیرد.

احمد نعمت‌بخش افزود: از 79 استاندارد اجباری ایمنی و عملکردی نیز 44استاندارد نسخه جدید همان استانداردهای قبلی است که از ابتدای دی‌ماه سال95 توسط خودروسازان اجراشده و 11استاندارد جدید نیز از ابتدای دی‌ماه سال96 اجباری و اجرا خواهد شد. ازجمله این استانداردها می‌توان به استاندارد سیستم هشدار نبستن کمربند ایمنی اشاره کرد که خودروسازان مشکل چندانی برای اجرای آن ندارند اما 22استاندارد جدید خودرویی خیلی پیشرفته از ابتدای دی‌ماه سال 97اجباری خواهد شد و بعید است خودروهایی مانند پراید و پژو 405بتوانند این استانداردها را پاس کنند.

به‌گفته دبیر انجمن خودروسازان، سیستم ترمز پیشرفته اکنون فقط در خودروهای لکسوس وارداتی وجود دارد و سنسور و سیستم هشدار خیلی حساس نسبت به خط‌کشی خیابان‌ها ازجمله این استانداردهاست اما باید توجه کرد که این استاندارد با توجه به خط‌کشی استاندارد خیابان‌ها در کشورهای اروپایی تعریف شده و متأسفانه زیرساخت‌های اجرای آن در خیابان‌ها و جاده‌های کشورمان وجود ندارد.

نعمت‌بخش همچنین با اشاره به الزام توقف تولید خودروهای تک‌ستاره از ابتدای سال آینده نیز گفت: این اجباری است که براساس دستورالعمل وزارت صنعت ایجاد شده و خودروهای تولید داخل در سال آینده باید حداقل 2ستاره کیفی داشته باشند. اینکه شرکت‌های خودروسازی با ارتقای محصولات خود زمینه دریافت 2ستاره کیفی در سال آینده را فراهم کنند به صرفه اقتصادی و برنامه‌های تولید آنها بستگی دارد.

احتمال اجرا از خرداد98

دبیر انجمن خودروسازان افزود: برنامه‌ریزی برای اجرای این استانداردها در خودروهای مختلف زمانبر است؛ با وجود این شرایط برای اجرای این استانداردها در برخی خودروهای تولید مشترک یا محصولات جدید خودروسازان داخلی فراهم است. با وجود این نعمت بخش تأکید کرد که تجربه نشان داده وقتی سازمان استاندارد برای خودرو استانداردهای اجباری را تعیین و مدت زمانی را برای اجرای آن اعلام می‌کند به‌دلیل فراهم کردن شرایط اجرای این استانداردها و حجم قطعات موجودی شرکت‌های خودروسازی مجددا فرصتی برای اجرای آن تعیین می‌شود که با این روند پیش‌بینی می‌کنم استانداردهای اجباری 83گانه تولید خودروهای داخلی از خردادماه98 به‌طور کامل اجرایی شود.

خداحافظی با کمتر از30میلیونی‌ها

دبیر انجمن خودروسازان در مورد تأثیر اجرای این استانداردها بر قیمت مصرف‌کننده خودروهای داخلی اعلام کرد، اجرای استانداردهای اجباری جدید در خودروهای ساخت داخل هزینه تولید و قیمت این محصولات در بازار را افزایش خواهد داد. استانداردهای جدید برای شهروندان اروپایی با درآمد سرانه 25هزار دلاری است اما اکنون قشر عمده‌ای از مشتریان فاقد خودرو، اقشار متوسط یا پایین جامعه با درآمد سرانه حدود 5هزار دلار هستند.

با استانداردهای جدید خودرویی دیگر خودروی 20 تا 30میلیون تومانی داخلی نخواهیم داشت و حداقل قیمت این خودروها 35میلیون تومان به بالا خواهد بود. نعمت بخش تأکید کرد که با اجرای این استانداردها، مشتریان خودرو نیز باید از طریق لیزینگ‌ها، تسهیلات بانکی یا تسهیلات پرداختی خودروسازان نسبت به خرید خودرو اقدام کنند.

نبود نگرانی برای اجرای استانداردها

معاون اجرایی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در مورد چالش‌های اجرای استانداردهای جدید خودرویی به خبرنگار ما گفت: گرچه اجرای استانداردهای اجباری خودرو طی 10سال گذشته به‌دلیل محدود بودن پلت‌فرم‌های تولید خودروهای جدید در داخل کشور همواره با اما و اگرهایی مواجه بوده و در نهایت با چانه‌زنی‌ها، اجرای این استانداردها با تأخیر مواجه می‌شود اما اکنون شرایط تولید خودرو در کشورمان تغییر کرده، سازمان ملی استاندارد در اجرای استانداردهای جدید خودرویی مصمم است و به تأخیر افتادن اجرای این استانداردها بعید به‌نظر می‌رسد. سعید تاجیک افزود:

شاید هنوز برخی زیرساخت‌های لازم برای اجرای استانداردهای جدید خودرویی فراهم نباشد اما باید استانداردسازی‌ خودرو از جایی آغاز شود چرا که در ایمنی راه، سه حوزه وسیله نقلیه، جاده و انسان تأثیرگذار هستند و سازمان استاندارد کار را با استانداردسازی خودرو آغاز کرده و بقیه دستگاه‌ها نیز باید خود را با استانداردها تطبیق دهند.

وی تأکید کرد، وزارت صنعت و سازمان ملی استاندارد به‌دنبال تغییر رویکرد شرکت‌های خودروسازی در تولید خودرو هستند تا به جای تلاش خودروسازان در ارتقای کیفی خودروهای کنونی و سپری کردن استانداردها این شرکت‌ها به سمت جایگزینی محصولات دارای استانداردهای روز دنیا در سبد محصولات خود بروند و با این شرایط ارتقای استانداردهای برخی خودروهای تولیدی روی پلت‌فرم‌های قدیمی تا حدودی مقدور بوده و دیگر صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

تغییر نگرش مشتریان خودرو

معاون اجرایی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در مورد نگرانی از تأثیر اجرای این استانداردها در قیمت تمام‌شده خودرو، گفت: قرار نیست تا به‌خاطر تولید و عرضه خودروهای ارزان‌قیمت ایمنی مردم را به خطر انداخته و سالانه 17هزار نفر در جاده‌های کشور به دلایل مختلف کشته شوند. از سوی دیگر بیش از 90درصد سهم بازار خودروهای داخلی متعلق به دو رده قیمتی کمتر از25میلیون و رده قیمتی 25تا 50میلیون تومان بوده است اما اکنون نگرش و تقاضای مشتریان خودروهای کمتر از 25میلیون تومان تغییر کرده و این مشتریان به سمت استفاده از خودروهای 25تا 50میلیون تومان رفته‌اند.

این امر بیانگر آن است که مردم نیز حاضر هستند تا برای بهبود کیفیت و ایمنی خودرو هزینه بیشتری پرداخت کنند. تاجیک تأکید کرد، اکنون سهم بازار و تیراژ تولید خودروهای 25تا 50میلیون تومان بیش از سایر رده‌های خودرویی است و بعد از این رده خودروهای رده زیر 25میلیون تومان و 50تا 75میلیون تومان قرار دارند که با این شرایط به‌نظر می‌رسد مشتریان خودروهای داخلی نگرانی چندانی برای حذف خودروهای کمتر از 25میلیون تومان از سبد محصولات خودروسازان، جایگزینی آن با خودروهای دارای کیفیت و ایمنی بهتر در رده قیمتی 25تا 50میلیون تومان حتی با پرداخت هزینه‌های انجام این کار، ندارند.

* وطن امروز

- هزینه حذف قیمت بر جیب ملت!

«وطن‌امروز» از تبعات گسترده اجرای طرح عدم الزام درج قیمت روی کالا گزارش داده است: وزیر صنعت، معدن و تجارت که در آغاز به کار خود اعلام کرده بود موضوع حذف قیمت از روی کالاها را پیگیری می‌کند پا را فراتر از وزیر قبلی گذاشت و بدون در نظر گرفتن تبعات آن قصد دارد در حوزه قیمت‌گذاری دست به آزمون و خطا بزند. به گزارش «وطن‌امروز»، تصمیم برای آزاد کردن نرخ کالاها (غیر از کالاهای ضروری) تناقض بسیاری با اقتصاد ایران دارد، چرا که بخش عمده‌ای از اقتصاد کشور، دولتی است اما دولت می‌خواهد اقتصاد آزاد را اجرا کند. کارشناسان آزاد کردن قیمت را با اقتصاد دولتی متناقض می‌دانند اما دولت به این کار اشتباه اصرار دارد. برخی کارشناسان تعمیم کالاها به بخشنامه پیشین وزیر صنعت دولت یازدهم (حذف برچسب قیمت از کالا)، بدون اعمال اصلاحات لازم را نمونه‌ای از بی‌تدبیری قلمداد می‌کنند. در آخرین روزهای مدیریت محمدرضا نعمت‌زاده در مسند وزارت صنعت، معدن و تجارت، بخشنامه‌ای از سوی وی صادر شد که می‌توان از آن تحت عنوان یکی از جنجال‌برانگیزترین تصمیمات این وزارتخانه در دولت یازدهم یاد کرد. بسیاری از کارشناسان، حذف قیمت از کالا را از مصادیق اقتصاد لیبرالیستی و سرمایه‌داری تلقی می‌کنند که در آن، حمایت از اقشار کم‌درآمد، محلی از اعراب ندارد. در حالی که بخشنامه یادشده به محصولاتی همچون بیسکویت، شیرینی، کیک، شکلات، چیپس، اسنک و محصولات سلولزی خلاصه می‌شد، محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت دوازدهم محصولاتی همچون کنسرو،کمپوت، سس، ترشی، شور، مربا و عسل دارای بسته‌بندی را نیز در شمول این بخشنامه قرار داد.

نکته تأمل‌برانگیز درباره بخشنامه شریعتمداری، معطوف به این امر می‌شود، با وجود تاکید وی بر وجود ایراداتی بر بخشنامه وزیر پیشین و ضرورت اعمال اصلاحات مقتضی در آن، وزیر صنعت دولت دوازدهم به گسترش و تصمیم طرح حذف بر چسب کالا به کالاها و محصولات دیگر مبادرت کرد. حسین کسرائی، کارشناس اقتصادی با اشاره به لزوم خویشتنداری در اجرایی کردن چنین طرح‌هایی به باشگاه خبرنگاران گفت: ضرورتی برای این تعجیل و گسترش دامنه محصولات در قالب طرح حذف برچسب قیمت وجود نداشت.

وی افزود: منطق حکم می‌کرد طرح یادشده پس از اصلاح و رفع ایرادات، اجرایی می‌شد و حداقل اینکه طرح در گام نخست با همان کالاهایی که در بخشنامه نخست قید شده بود، عملیاتی می‌شد و پس از محرز شدن نتایج آن، نسبت به افزایش شمول کالاها و محصولات دیگر در دایره این طرح اقدام می‌شد. کسرائی گفت: در شرایطی که اقتصاد کشور با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کند، نباید با چنین طرح‌ها و تصمیماتی زمینه تحمیل و بروز خسارات هر چه بیشتر را به‌صورت ناخواسته فراهم کرد. وی افزود: در شرایط فعلی، ثبات از ضروریات انکارناپذیر بازار و اقتصاد کشور به شمار می‌رود و اجرای هر طرح و ایده‌ای که این ثبات را در معرض تهدید احتمالی قرار دهد، منطقی و عقلانی به نظر نمی‌رسد. کارشناس اقتصادی بیان کرد: در وضعیتی که قیمت‌ها روی کالاها و محصولات درج می‌شود، شاهد گرانفروشی برخی اصناف و تفاوت‌های قیمتی محسوس در برخی مناطق شهری و کلانشهرها هستیم و بالطبع حذف قیمت‌ها، بستر بروز چنین مشکلات و دوگانگی‌های قیمتی را هموارتر از گذشته خواهد کرد.

حذف برچسب قیمت از کالاها، بسترساز گرانفروشی خواهد شد

امیر حسین اولیایی، کارشناس بازار با اشاره به نقش حائز اهمیت درج قیمت روی کالاها در ایجاد ثبات در بازار و جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی، اظهار کرد: با قرار گرفتن نرخ روی اقلام، محصولات و کالاهایی که در معرض فروش قرار می‌گیرد، امکان اعمال نظارت و کنترل به نحو شایسته‌تری فراهم می‌شود. وی افزود: همان قدر که قیمت درج شده، زمینه‌ساز کنترل دقیق‌تر است، به همان میزان در خلأ و فقدان برچسب قیمت، عرصه برای گرانفروشی فراخ‌تر خواهد بود. اولیایی بیان کرد: اگر چه دایره این طرح در حال حاضر مشمول تمام کالاها و محصولات مورد نیاز عموم نمی‌شود اما طرح یادشده گام اولیه حذف برچسب قیمت روی کالاها و اقلام دیگر خواهد بود و در صورت استمرار این طرح، بعید است بخشنامه فعلی در همین شمول فعلی باقی بماند. کارشناس بازار گفت: بیشترین آسیب از این طرح، متوجه دهک‌های پایین و اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه (از حیث اقتصادی) خواهد بود و تأثیرات و پیامدهای آن بر سفره معیشتی و گروه‌های یادشده، سازنده و مطلوب به نظر نمی‌رسد. چندی پیش جواد کاظم‌نسب الباجی، عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی نیز به مخاطرات این طرح و تأثیر آن بر افزایش دامنه گرانفروشی اشاراتی داشت. وی در این‌باره تصریح کرد: حذف برچسب نرخ روی محصولات غذایی، به نوعی باعث تشویق افراد سودجو برای گرانفروشی در بازار مواد غذایی می‌شود. عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی معتقد است احتمال فروش تولیدات فاسد نیز با حذف برچسب مواد غذایی وجود دارد.

رانت و احتکار؛ پیامدهای حذف برچسب قیمت کالا

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: حذف برچسب قیمت روی کالاهای غذایی سیاستی غلط است که به‌طور حتم در آینده تبعاتی منفی برای بازار مواد غذایی در پی دارد. علی وقف‌چی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت درباره حذف برچسب قیمت روی کالاهای غذایی، گفت: حق مسلم مصرف‌کننده است که طبق نرخ‌های مصوب، مواد غذایی را در سبد غذای خود قرار دهد و به‌طور حتم با حذف برچسب قیمت روی کالاها، بازار قیمت‌گذاری کالا بویژه مواد غذایی که نقشی حیاتی در سفره شهروندان دارد، وارد هرج و مرج می‌شود. عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه با حذف برچسب قیمت روی کالاهای غذایی، نظارت حداقلی در بازار مواد غذایی نیز رنگ می‌بازد، تصریح کرد: ایجاد رانت و عدم مقایسه کیفیت محصولات غذایی در بازار از دیگر پیامدهای منفی حذف برچسب قیمت روی کالاهای غذایی است. وی ادامه داد: ایجاد کسری در بازار مواد غذایی با حذف برچسب نرخ روی کالاهای غذایی به‌سادگی امکانپذیر است و این در حالی است که زمانی که نظارتی بر نرخ‌گذاری کالاهای غذایی در بازار اعمال نشود، افراد سودجو با احتکار کالاهای غذایی بازار را دچار کسری و در زمان افزایش تقاضا کالا را با نرخ چند برابری وارد بازار می‌کنند. نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس با بیان اینکه برای حمایت از تولیدکننده داخلی باید سود بانکی نصف تورم کشور تعیین شود، یادآور شد: تا زمانی که سود وام‌های بانکی برای تولیدکننده با نرم منطقی تعیین نشود نمی‌توان انتظار داشت مجموعه‌های تولیدی از ورشکستگی رهایی یابند.

* کیهان

- 7 میلیون خانوار زیر آوار سنگین اجاره‌نشینی

کیهان درباره وضعیت اجاره بها گزارش داده است:‌ در شرایطی که مردم برای اجاره یک خانه باید مشکلات زیادی را تحمل کنند، حامیان دولت و رسانه هایشان به دنبال مسائل فرعی و بی‌اهمیتی مانند ورود بانوان به ورزشگاه‌ها و مواردی از این قبیل می‌باشند.

بیش از چهار سال از روی کار آمدن دولت حسن روحانی می‌گذرد و با وجود برخی توفیقات اقتصادی، مردم هنوز درگیر بسیاری از مشکلات اولیه زندگی خود هستند. به عنوان نمونه پس از چهار سال، مردم همچنان در زمینه مسکن سرگردانند و مشخص نیست کسانی که با مشکل سرپناه در کشور مواجهند، تا کی باید چوب سیاست‌های غلط دولت را بخورند.

چهار سال پیش وزیر مسکن و شهرسازی اعلام کرد برای جایگزین کردن مسکن مهر، طرح مسکن اجتماعی را در دست دارد ولی در این مدت نه تنها از آن طرح خبری نبود؛ بلکه سیل تهمت و توهین به این طرح (از مزخرف بودن تا خانمان‌برانداز اعلام کردن آن توسط شخص وزیر) هم قوت گرفت.

اما جالب اینجاست که دولت کنونی حتی زیربار تکمیل و تحویل کامل مسکن مهر هم نمی‌رود! چنانچه پیش‌تر استاندار تهران در حالی از اتمام مسکن مهر تا شهریور 96 خبر داده بود که پس از آن، این وعده به پاییز و نهایتا ابتدای زمستان موکول شد اما در یک اقدام کاملا غیر منتظره، قائم‌مقام وزیر راه وشهرسازی اعلام کرد: «مطابق دستور رئیس‌جمهوری، طرح‌های مسکن‌ مهر در سراسر کشور، تا پایان سال جاری تکمیل و بر اساس اولویت به متقاضیان واگذار خواهند شد. »

بله؛ طبق دستور رئیس‌جمهور قرار شد پس از چند بار تعویق، بالاخره تا پایان سال جاری پرونده مسکن مهر بسته شود اما. . . باز هم این «اما»‌های بی‌پایان باعث شد تا مدیرعامل جدید شرکت عمران شهرهای جدید، روز گذشته در مراسم معارفه خود اعلام کند: «معتقدم یک تا یک و نیم سال دیگر باید بر روی مسکن مهر شهرهای جدید کار شود!»

در همین راستا مدیرعامل شهر جدید پ

کلیدواژه: نسبت مطالبات غیرجاری به کل تسهیلات | حذف برچسب قیمت روی کالاهای غذایی | اجرای برنامه یکسان سازی نرخ ارز | جهت اجرای یکسان سازی ارزی | استانداردهای جدید خودرویی | ورود بانوان به ورزشگاه ها | حذف برچسب قیمت روی کالاها | هزار میلیارد تومان رسیده | اجرای یکسان سازی نرخ ارز | مطالبات غیرجاری بانک ها | بازار خودروهای وارداتی | برنامه تک نرخی کردن ارز | اجرای این استانداردها | دبیر انجمن خودروسازان | پاسخ به این سوال | توقف فروش ارز مسافرتی | مطالبات مشکوک الوصول | مبارزه با قاچاق کالا | استانداردهای اجباری | سازمان اموال تملیکی | حجم مطالبات غیرجاری | هزار میلیارد تومانی | عضو کمیسیون کشاورزی | بررسی ها نشان می دهد | مقدمه ای برای اجرای | وزارت راه و شهرسازی | اجرای استانداردهای | مسوولان بانک مرکزی | شرکت های خودروسازی | میلیارد تومان بوده | بازپرداخت تسهیلات | اجرای استانداردها | وزیر راه و شهرسازی | ارز مسافرتی در جهت | صندوق پس انداز یکم | حذف ارز مسافرتی | برای اجرای برنامه | خردادماه سال جاری | 25تا 50میلیون تومان | بازار مواد غذایی | رهبر معظم انقلاب | میلیارد تومان | درصدی نوشت افزار

منبع: مشرق

منبع این خبر، وبسایت www.mashreghnews.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۰۹۲۳۶ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

بررسی وحشتناک ترین جملات ترامپ در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد

در همین زمینه

 • عقب ماندگی ۱۰ هزار میلیارد تومانی درآمد مالیاتی دولت
 • بر اساس گزارش بانک مرکزی، مالیات بر ارزش افزوده وصولی نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۰۰۰ میلیارد تومانی را تجربه کرده است. به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، براساس اطلاعات بانک مرکزی، درآمدهای مالیاتی در چهار ماهه نخست سال جاری ۲۹ هزار میلیارد تومان بوده در حالی که میزان مصوب چهار ماهه نخست سال جاری ۳۹ هزار میلیارد تومان بوده است، به این ترتیب با عقب ماندگی ۱۰ هزار میلیارد تومانی ۷۵ درصد از درآمد پیش بینی مالیاتی محقق شده است.بر این اساس در حالی که مالیات‌های مستقیم با کاهش حدود ۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده، مالیات‌های غیرمستقیم رشد ۵ درصدی را تجربه کرده است. جمع مالیات‌های مستقیم در این مدت ۱۶ هزار میلیارد تومان و جمع مالیات‌های غیرمستقیم ۱۳.۷ هزار میلیارد تومان می‌باشد.در این مدت مالیات بر ارزش افزوده وصول شده حدود ۸ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۰۰۰ میلیارد تومانی را تجربه کرده است.
 • عقب ماندگی ۱۰ هزار میلیارد تومانی درآمد مالیاتی دولت جدول
 • بر اساس گزارش بانک مرکزی، در حالی در ۴ ماهه نخست سال درامدهای مالیاتی نسبت به رقم مصوبه بودجه با عقب ماندگی ۱۰ هزار میلیارد تومانی مواجه شده که مالیات بر ارزش افزوده وصولی نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۰۰۰ میلیارد تومانی را تجربه کرده است. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، براساس اطلاعات بانک مرکزی، درآمدهای مالیاتی در چهار ماهه نخست سال جاری 29 هزار میلیارد تومان بوده در حالی که میزان مصوب چهار ماهه نخست سال جاری 39 هزار میلیارد تومان بوده است، به این ترتیب با عقب ماندگی 10 هزار میلیارد تومانی 75 درصد از درآمد پیش بینی مالیاتی محقق شده است.بر این اساس در حالی که مالیاتهای مستقیم با کاهش حدود 4 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده، مالیاتهای غیر مستقیم رشد 5 درصدی را تجربه کرده است. جمع مالیاتهای مستقیم در این مدت 16 هزار میلیارد تومان و جمع مالیاتهای غیر مستقیم 13.7 هزار میلیارد تومان می‌باشد.در این مدت مالیات بر ارزش افزوده وصول شده حدود 8 هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 1000 میلیارد تومانی را تجربه کرده است.انتهای پیام/ R1389/P1012122/S7,77,79/CT1
 • در ۴ ماهه نخست سال صورت گرفت عقب ماندگی ۱۰ هزار میلیارد تومانی درآمد مالیاتی دولت جدول
 • به گزارش تسنیم، براساس اطلاعات بانک مرکزی، درآمدهای مالیاتی در چهار ماهه نخست سال جاری 29 هزار میلیارد تومان بوده در حالی که میزان مصوب چهار ماهه نخست سال جاری 39 هزار میلیارد تومان بوده است، به این ترتیب با عقب ماندگی 10 هزار میلیارد تومانی 75 درصد از درآمد پیش بینی مالیاتی محقق شده است. بر این اساس در حالی که مالیاتهای مستقیم با کاهش حدود 4 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده، مالیاتهای غیر مستقیم رشد 5 درصدی را تجربه کرده است. جمع مالیاتهای مستقیم در این مدت 16 هزار میلیارد تومان و جمع مالیاتهای غیر مستقیم 13.7 هزار میلیارد تومان می‌باشد. در این مدت مالیات بر ارزش افزوده وصول شده حدود 8 هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 1000 میلیارد تومانی را تجربه کرده است.
 • برگ برنده ۹۵ هزار میلیارد تومانی صندوق های درآمد ثابت در بازار پول/صندوق های بورسی چرا از بانک
 • صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه در سه قالب مختلط، با درآمد ثابت و در سهام راه‌اندازی شده‌اند اما با توجه به جذابیت و نرخ بالای سود صندوق‌های با درآمد ثابت، تعداد و حجم دارایی این صندوق‌ها روز به روز بیشتر شده است تا جایی که هم‌اکنون 64 صندوق با درآمد ثابت در بازار سرمایه فعال هستند. هدف اصلی از راه‌اندازی این صندوق‌ها، سرمایه‌گذاری در بخش خرید انواع اوراق از جمله اوراق بدهی و مشارکت و شکل‌گیری یک بازار مناسب برای خرید و فروش اوراق بود اما شرایط به گونه‌ای پیش رفته است که منابع صندوق‌ها مجددا سر از بازار پول درآورد. نرخ بالای سود بانکی، بازدهی کمتر سهام شرکت‌ها و محدودیت خرید اوراق مشارکت و بدهی، موجب شد صندوق‌های سرمایه‌گذاری برای کسب سودی بیش از سود بانک‌ها و بازار سرمایه، به بازار پول و شبکه بانکی روی بیاورند. حجم کل دارایی خالص 64 صندوق‌ با درآمد ثابت هم‌اکنون 133 هزار و 946 میلیارد تومان است. جدول زیر وضعیت وضعیت 19 صندوق بزرگ سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت را نشان می‌دهد. * ارقام به میلیارد تومان     ترکیب دارایی نام صندوق ارزش دارایی سپرده بانکی اوراق سایر دارایی‌ها مشترک آتیه نوین 9 هزار و 638 70.7 درصد 23.2 درصد   آرمان کار آفرین هزار و 113  54.6 43.6 1.8 اختصاصی بازارگردانی امید لوتوس پارسیان 25 هزار و 2 0.9 7.9 85.4 لوتوس پارسیان 13 هزار و 656 73.6 26.3 0.1 ارزش آفرینان دی 3 هزار و 745 87.9 11.7 0.4 اندوخته ملت 592  21.9 68.9 9.2 گنجینه زرین شهر 26 هزار و 463 80.1 13.4 6.5 اندوخته پایدار سپهر 2 هزار و 589 82.5 16.8 0.7 (صندوق) بانک گردشگری هزار و 528 77.07 17.07 5.8 سرمایه‌گذاری اوج ملت هزار و 640 52.6 39.2 8.2 سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت کاردان 3 هزار و 823 63.2 32.2 4.6 با درآمد ثابت یکم 6...
 • برگ برنده ۹۵ هزار میلیارد تومانی صندوق های درآمد ثابت در بازار پول/صندوق های بورسی چرا از بانک ها سر درآوردند
 • خبرگزاري آريا - بررسي وضعيت 19 صندوق سرمايه‌گذاري بزرگ با درآمد ثابت که 94.2 درصد از حجم کل دارايي 64 صندوق با درآمد ثابت بورسي را در اختيار دارند، نشان مي‌دهد 70.2 درصد منابع اين بانک‌ها سپرده بانکي است و سود حاصله از سيستم بانکي حاصل مي‌شود.به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، صندوق‌هاي سرمايه‌گذاري در بازار سرمايه در سه قالب مختلط، با درآمد ثابت و در سهام راه‌اندازي شده‌اند اما با توجه به جذابيت و نرخ بالاي سود صندوق‌هاي با درآمد ثابت، تعداد و حجم دارايي اين صندوق‌ها روز به روز بيشتر شده است تا جايي که هم‌اکنون 64 صندوق با درآمد ثابت در بازار سرمايه فعال هستند.هدف اصلي از راه‌اندازي اين صندوق‌ها، سرمايه‌گذاري در بخش خريد انواع اوراق از جمله اوراق بدهي و مشارکت و شکل‌گيري يک بازار مناسب براي خريد و فروش اوراق بود اما شرايط به گونه‌اي پيش رفته است که منابع صندوق‌ها مجددا سر از بازار پول درآورد.نرخ بالاي سود بانکي، بازدهي کمتر سهام شرکت‌ها و محدوديت خريد اوراق مشارکت و بدهي، موجب شد صندوق‌هاي سرمايه‌گذاري براي کسب سودي بيش از سود بانک‌ها و بازار سرمايه، به بازار پول و شبکه بانکي روي بياورند.حجم کل دارايي خالص 64 صندوق‌ با درآمد ثابت هم‌اکنون 133 هزار و 946 ميليارد تومان است.جدول زير وضعيت وضعيت 19 صندوق بزرگ سرمايه‌گذاري با درآمد ثابت را نشان مي‌دهد.* ارقام به ميليارد تومانترکيب دارايينام صندوقارزش داراييسپرده بانکياوراقساير دارايي‌هامشترک آتيه نوين9 هزار و 63870.7 درصد23.2 درصدآرمان کار آفرينهزار و 113 54.643.61.8اختصاصي بازارگرداني اميد لوتوس پارسيان25 هزار و 20.97.985.4لوتوس پارسيان13 هزار و 65673.626.30.1ارزش آفرينان دي3 هزار و 74587.911.70.4اندوخته ملت592 21.968.99.2گنجينه زرين شهر26 هزار و 46380.113.46.5اندوخته پايدار سپهر2 هزار و 58982.516.80.7(صندوق) بانک گردشگريهزار و 52877.0717.075.8سرمايه‌گذاري اوج ملتهزار و 64052.639.28.2سرمايه‌گذاري با درآمد ثابت کاردان3 هزار و 82363.232.24.6با درآمد ثابت يکم6 هزار و 25987.84.37.9صندوق (بانک ايران زمين)هزار و 17170.622.86.6توسعه تعاون صبا2 هزار و 28581.4810.6ره آورد آباد مسکن15...
 • لغو اختیارات دبیر یک شورای عالی توسط دولت/رسیدگی به پرونده لیزینگ با ۸۰۰ شاکی/وعده شیرین سردار سلیمانی/شرق:دولت مخفیانه در پی گران کردن ارز است
 • شرق نوشت: کارشناسان می‌گویند بانک مرکزی به‌دنبال افزایش نرخ ارز است، اما ترجیح می‌دهد قیمت‌ها را به‌تدریج و در سایه شوک‌های کوتاه‌مدت و مقطعی افزایش دهد. کیهان اعتراض منتجب‌نیا به رفتار مافیایی از مجمع روحانیون تا حزب اعتماد ملی قائم‌مقام حزب‌اعتماد ملی برای چندمین‌بار از انحصارطلبی در جبهه اصلاحات انتقاد کرد. رسول منتجب‌نیا در گفت‌وگو با «شفقنا» به سابقه انحصارطلبی در طیف جریان موسوم به چپ و مجمع روحانیون پرداخت و گفت: « متاسفانه حادثه‌ای اتفاق افتاد که از آن گستردگی و فعالیت مجمع روحانیون جلوگیری شد و به شکل محدودی درآمد. در سال ۸۴ علی‌رغم ‌اینکه مجمع روحانیون مبارز، آقای کروبی را برای انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا کرده بود و اکثریت قریب به اتفاق رای داده بودند ولی درایام تبلیغات انتخابات، اعضای مجمع چند دسته شدند یک عده که ما بودیم از آقای کروبی حمایت کردیم، یک عده از مرحوم آقای هاشمی و عده دیگری هم از آقای معین حمایت کردند. آقای کروبی به شدت ناراحت شد و گفتند ما را کاندیدا کردند و مجموعه به من رای داده‌اما چرا حمایتی از من نکردند و حتی از اطلاعیه هم مضایقه کردند. بعد از انتخابات آقای کروبی گفت: من به هیچ قیمت دراین تشکیلات نمی‌مانم، با شما رفیق هستم ولی کار سیاسی با شما نخواهم کرد. از تشکیلات بیرون آمد. ما قبلا با هم صحبت‌هایی داشتیم و تصمیم گرفته بودیم که حزبی را به نام حزب اعتماد ملی تشکیل دهیم بنابراین بعد از استعفای‌ایشان، من هم استعفا دادم؛ علی‌رغم‌اینکه دوستان خیلی اصرار کردند که بمانم چون قریب ۲۰ سال کارهای اجرایی مجمع بر عهده من بود و خروجم ممکن بود ضربه‌ای به مجمع وارد کنداما گفتم نمی‌توانم بمانم ولی قول می‌دهم اعلام نکنم و تا سال‌ها بعد اعلام نکردم که دراین تشکیلات نیستم و هنوز هم برخی فکر می‌کنند من درون مجمع روحانیون مبارز هستم. بنابراین...
 • بدهی ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی مردم به بانک ها
 • خبرگزاري آريا - عضو کميسيون اقتصادي مجلس با تاکيد بر لزوم حضور خوش‌حساب‌ها در صف اول دريافت تسهيلات بانکي، مطالبات بانک‌ها از مردم را 150هزار ميليارد تومان اعلام کرد. به گزارش خبرگزاري آريا، سيدناصر موسوي لارگاني با بيان اينکه درصد مطالبات بانک ها از مردم و دولت بسيار بالا است، گفت: پايين بودن وثيقه بانکي از ميزان وام، دردسري براي ساماندهي مطالبات بانکي است. عضوکميسيون اقتصادي مجلس درباره وضعيت مطالبات بانک ها از مردم به خبرگزاري خانه ملت، بيان داشت: حجم بالاي مطالبات بانک ها از مردم براي عده خاصي از شهروندان است و اين در حالي است که بسياري از شهروندان وام هاي از يک ميليون تا 10ميليون تومان اخذ مي کنند که به طور معمول نيز اقساطشان را پرداخت مي کنند؛ بنابراين مشخص است که حجم بالاي بدهي هاي بانکي نتيجه وصول نشدن وام هاي کلان است. وي تصريح کرد: وثيقه هاي وام هاي کلان امکان دارد پايين تر از مبلغ وام باشد و افرادي نيز که اين وام ها را اخذ کردند، به طور معمول بدهي شان را به بانک ها پرداخت نمي کنند. موسوي لارگاني ادامه داد: نبايد براي بدهي برخي ها به بانک ها، تمام توليدکنندگان از گرفتن وام محروم شوند؛ بنابراين نبايد تمام توليدکنندگان شامل حذف تسهيلات شوند و اين درحالي است که بايد خوش حساب ها که در زمان مقرر اقساط بانکي شان را پرداخت مي‌کنند در اولويت اخذ تسهيلات در صنايع و کارگاه هاي اقتصادي قرار بگيرند. عضو کميسيون اقتصادي مجلس افزود: افرادي که وام را به نام تسهيلات خاص اخذ اما در امور ديگر سرمايه گذاري کردند بايد مشمول جريمه سنگين شوند و بحث کساني که بدون تقصير با رکود اقتصادي ناخواسته روبرو شده اند، با اين افراد متفاوت است؛ بنابراين بايد مورد حمايت دولت در اخذ تسهيلات قرار بگيرند. وي با بيان اينکه 150هزار ميليارد تومان مطالبات بانک ها از...
 • بازار نوشت افزار بهمئی در احاطه کالاهای چینی/دانش آموزان ایرانی که با نوشت افزار چینی مشق می نویسند
 • بازار نوشت افزار شهر لیکک در آستانه بازگشایی مدارس داغ است و فروش فوق العاده، تداخل صنفی و خرید جنس ایرانی از دغدغده های مردم و فروشندگان این صنف می باشد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آوای ماغر؛ با توجه به اینکه در آستانه ماه مهر و بازگشایی مدارس هستیم، بازار نوشت افزار شهر لیکک مانند دیگر شهرهای کشور بازاری داغ و شلوغ است. در گزارش امروز سری به بازار خرید و فروش نوشت افزار زدیم تا از نزدیک دغدغه های فروشندگان و خریداران این بازار را جویا شویم. امیدی، فروشنده نوشت افزار در شهر لیکک با اشاره به اینکه امسال استقبال نسبت به سالهای گذشته کمتر است، گفت: بازار نوشت افزار به درستی کنترل و نظارت نمی شود و گاهی در سطح شهر مشاهده می کنیم که آرایشگاه و پلاسکو فروشی ها هم تابلو فروش نوشت افزار درب مغازه خود نصب کردند. ایزد دوست، شهروند بهمئی که برای خرید نوشت افزار با فرزند خود در سطح شهر لیکک بود، قیمت ها را نسبت به سال گذشته مناسب دانست و گفت: بعضی از مغازه های سطح شهر ما قیمت منصفانه دارند و گاهی قیمت ها از برخی نقاط بهبهان هم پایین تر است. این فرهنگی بازنشسته با اشاره به فشار سنگین روی خانواده های فقیر برای تهیه نوشت افزار دانش آموزان، افزود: بنده دو دانش آموز و یک دانشجو دارم که به طور میانگین اقلام مورد نیاز هر کدام در طول سال تحصیلی 250هزار تومان می شود، برای خانواده های فقیر به خصوص خانواده هایی که تعداد دانش آموزان بیشتری دارند تامین این میزان پول کار سختی است. نصیری دیگر فروشنده بهمئی در صنف نوشت افزار، با گلایه از تداخل صنفی و فروش های فوق العاده سطح شهر، گفت: رقابت های فروش نوشت افزار در...
 • دولت از نوشت افزار ایرانی چگونه حمایت می کند
 • اقتصاد>صنعت - ایرنا به نقل از مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک نوشت: این صندوق آمادگی دارد از واحدهای صنعتی یا صنفی در زمینه تولید نوشت افزار و لوازم التحریر ایرانی با ارائه ضمانتنامه حمایت کند. محمدحسین مقیسه گفت: زمینه برای فعالیت واحدهای تولیدی در زمینه نوشت افزار و لوازم التحریر تولید داخل مناسب است و در این زمینه سرمایه گذاران می توانند از فرصت موجود استفاده کنند. وی افزود: طبق آمار، اکنون سهم بالایی از بازار لوازم التحریر تولیدات خارجی است که این موضوع سبب می شود اهمیت بیشتری به تولیدات داخلی داشته باشیم.مقیسه تاکید کرد: تولید نوشت افزار و لوازم التحریر ایرانی یک حرکت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است که همه دستگاهها باید از آن حمایت کنند.مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: خرید کالای ایرانی باید در جامعه ترویج شود که این امر موجب می شود زمینه رشد تولید نوشت افزار داخلی فراهم و جامعه از نظر فرهنگی دچارمشکل نشود.مقیسه بیان داشت: صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک آمادگی دارد تا در نشستی با تولیدکنندگان داخلی نوشت افزار، زمینه های خدمات این صندوق را تشریح و حمایت های لازم را از این صنعت انجام دهد.وی ادامه داد: بطور عمومی، واحدهای کوچک در زمان دریافت تسهیلات، برای تامین وثیقه مورد نیاز سیستم بانکی دچار مشکل می شوند و صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با ارائه ضمانت نامه که کارکرد وثیقه برای بانک دارد، مشکل واحد صنعتی را حل می کند.مقیسه یادآور شد: وثیقه های دریافتی از واحدهای کوچک در این صندوق برای صدور ضمانتنامه بسیار سهل تر از نظام بانکی است و همچنین با فرآیند الکترونیکی شدن صدور ضمانتنامه، صنعتگران از سراسر کشور بدون مراجعه می توانند ضمانتنامه دریافت کنند.مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک افزود: این صندوق با همه بانک های دولتی و خصوصی و موسسات مالی دارای مجوز (به غیر...
 • تاریخچه اجاره خودرو شرایط اجاره آن
 • اجاره ماشین یا آژانس کرایه خودرو شرکتی است که مدت کوتاهی خودروها - رنت ماشین و خودرو - را اجاره می دهد، معمولا از چند ساعت تا چند هفته اجاره می شود. اغلب با شاخه های محلی متعددی (که به کاربر اجازه می دهد یک وسیله نقلیه را به مکان دیگر بازگرداند)، و عمدتا در نزدیکی فرودگاه ها یا مناطق مشغول شهر قرار دارند و اغلب توسط یک وب سایت که امکان رزرو آنلاین را فراهم می کند، تکمیل می شوند. به گزارش جهان نيوز؛ آژانس های اجاره خودرو عمدتا به افرادی که نیاز به وسایل نقلیه موقت دارند، به عنوان مثال کسانی که ماشین ندارند، مسافران خارج از شهر وکشور یا صاحبان وسایل نقلیه آسیب دیده هستند. آژانس های اجاره خودرو همچنین می توانند به نیازهای صنعتی خود حرکت کنند، با اجاره کامیون ها و کامیون ها، و در بازار های خاص، انواع وسایل نقلیه مانند موتور سیکلت یا اسکوتر نیز ارائه می شود. در کنار اجاره اولیه وسایل نقلیه، سازمان های اجاره خودرو نیز معمولا محصولات اضافی مانند بیمه، سیستم موقعیت یابی جهانی (GPS)، سیستم های سرگرمی، تلفن های همراه، صندوق های ایمنی و صندلی های ایمنی کودک را ارائه می دهند. تاریخچه اجاره خودرو اولین ومشهور ترین شرکت اجاره خودرو، به سال ۱۹۱۲می رسد. شرکت آلمانی Sixt با سه اتومبیل برای اجاره تاسیس شد.جو ساندرز از اوماخا، نبراسکا برای اولین بار تنها با یک مدل T Ford قسطی در سال ۱۹۱۶ شروع به کار کرد، اما در سال ۱۹۱۷، شرکت فورد -اجاره خودرو اسپرت- لیروی ۱۸ مدل Ts را با ۱۰ سنت در هر مایل خریداری کرد. نام شرکت Saunders Drive-It-Yourself و سپس سیستم Saunders تبدیل شد. تا سال ۱۹۲۶، سوندرز به ۵۶ شهر گسترش یافت. شرکت ساوندز توسط Avis در سال ۱۹۵۵ خریداری شد. یکی از رقبای اولیه در اجاره خودرو شرکت Saunders، والتر جاکوبس...
 • امتیاز ۷۰ درصدی ارزی برای واردات در مناطق آزاد
 • با ایجاد اصلاحی در بخشنامه مقررات ارزی، واردکنندگان کالا و خدمات در مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی می‌توانند به جای پرداخت ۱۰۰ درصدی مبلغ اعتبار اسنادی تنها ۳۰ درصد آن را ارائه کرده و مابقی را با تامین ضمانت‌نامه در زمانی دیگر پرداخت کنند. به گزارش ایسنا، تا پیش از این و بر اساس بند "ب" از بخش ششم مجموعه مقررات ارزی واردات کالا و خدمات از طریق گشایش اعتبار اسنادی (LC) دارای شرایط خاصی بود که دچار تغییر شده است. در دستور قبلی واردات کالا و خدمات و پرداخت کرایه حمل برای کلیه واحدهای تولیدی و تجاری در قبال ارائه پروفرم‌ها(پیش فاکتور) و از محل ارز متقاضی انجام می‌شد که این دریافت صد درصد وجه ارزی اعتبار اسنادی و یا حواله را در بر می‌گرفت. اما با توجه به برخی مسائلی که به همراه داشت، از جمله عدم تمایل واردکننده با توجه به پرداخت ۱۰۰ درصدی که مکلف به آن در ابتدای گشایش اعتبار اسنادی بود، بانک مرکزی با تغییراتی که در این مورد ایجاد کرده، تصمیم گرفته است تا مبلغ اولیه را به ۳۰ درصد کاهش دهد و به عبارتی ۷۰ درصد با واردکنندگان راه آمده است. بر این اساس گشایش اعتبار اسنادی و ثبت برات اسنادی دیداری به منظور واردات کالا و خدمات در مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی به روال قبل صرفا از محل ارز متقاضی انجام می‌شود، اما با این اختلاف که قبلا صد درصد وجه ارزی اعتبار اسنادی دریافت می‌شد، ولی با ابلاغ بخشنامه جدید حداقل ۳۰ درصد مبلغ اعتبار به عنوان پیش‌دریافت از واردکننده گرفته می‌شود. البته باید برای ۷۰ درصد باقی مانده وثیقه معتبر و کافی از طرف متقاضی ارائه شود تا اطمینان کافی را برای تامین مابقی وجه مربوطه در زمان مقرر برای بانک تامین کند. اعتبار اسنادی تعهدی از بانک است که به خریدار و فروشنده...
 • ۵ محصول گروه بهمن گران شد/افزایش قیمت ۳ میلیون تومانی مزدا۳
 • خبرگزاري آريا - گروه خودروسازي بهمن قيمت 5 محصول خود را گران کرد.به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، در جديدترين ابلاغيه گروه خودروسازي بهمن به نمايندگي‌هاي فروش اين شرکت، قيمت 5 محصول افزايش يافت.بر اين اساس، قيمت مزدا3 با افزايش 3 ميليون و 160 هزار توماني، از 118 ميليون تومان به 121 ميليون و 160 هزار تومان افزايش يافته است.همچنين قيمت سواري B50 با رشد 2 ميليون و 700 هزار توماني، از 77 ميليون و 100 هزار تومان به 79 ميليون و 800 هزار تومان رسيده است.گروه بهمن، قيمت وانت تک کابين کارا را از 34.5 ميليون تومان به 35 ميليون و 430 هزار تومان افزايش داده که به اين ترتيب، اين خودرو افزايش قيمت يک ميليون توماني را تجربه کرده است.قيمت وانت دو کابين کارا نيز با افزايش 2 ميليون و 200 هزار تومان، از 37.5 ميليون تومان به 39 ميليون و 730 هزار تومان رسيده است.قيمت کاپرا 2 کابين نيز با افزايش 2 ميليون و 250 هزار توماني به 74 ميليون و 750 هزار تومان رسيده است.انتهاي پيام/م
 • ۵ محصول گروه بهمن گران شد افزایش قیمت ۳ میلیون تومانی مزدا ۳
 • اقتصاد>تجاری - مالی - همشهری آنلاین:گروه خودروسازی بهمن قیمت ۵ محصول خود را گران کرد. به گزارش فارس، در جدیدترین ابلاغیه گروه خودروسازی بهمن به نمایندگی‌های فروش این شرکت، قیمت 5 محصول افزایش یافت. بر این اساس، قیمت مزدا 3 با افزایش 3 میلیون و 160 هزار تومانی، از 118 میلیون تومان به 121 میلیون و 160 هزار تومان افزایش یافته است. همچنین قیمت سواری B50 با رشد 2 میلیون و 700 هزار تومانی، از 77 میلیون و 100 هزار تومان به 79 میلیون و 800 هزار تومان رسیده است. گروه بهمن، قیمت وانت تک کابین کارا را از 34.5 میلیون تومان به 35 میلیون و 430 هزار تومان افزایش داده که به این ترتیب، این خودرو افزایش قیمت یک میلیون تومانی را تجربه کرده است. قیمت وانت دو کابین کارا نیز با افزایش 2 میلیون و 200 هزار تومان، از 37.5 میلیون تومان به 39 میلیون و 730 هزار تومان رسیده است. قیمت کاپرا 2 کابین نیز با افزایش 2 میلیون و 250 هزار تومانی به 74 میلیون و 750 هزار تومان رسیده است. در همین زمینه: رصد بازار خودروهای وارداتی در شورای رقابت
 • صادرات نفت فوق سبک ایران به کمترین میزان ۵ ماهه گذشته می رسد/کاهش ۵۰ درصدی واردات کره جنوبی
 • خبرگزاري آريا - منابع آگاه اعلام کردند: ميزان صادرات نفت فوق‌سبک ايران (ميعانات گازي) در ماه اکتبر به کمترين ميزان 5 ماهه گذشته مي‌رسد، ميزان واردات کره‌جنوبي از ايران به نصف کاهش مي‌يابد.به گزراش خبرنگار اقتصاد بين‌الملل خبرگزاري فارس، به نقل از رويترز، يک منبع آگاه اعلام کرد: پيش‌بيني مي‌شود ميزان نفت فوق‌سبک ايران (ميعانات گازي)،‌ در ماه اکتبر (مهر) به کمترين ميزان 5 ماه گذشته برسد، چرا که ميزان واردات بزرگ‌ترين خريدار اين نوع نفت يعني کره‌جنوبي به نصف کاهش مي‌يابد.پيش از اين 6 منبع آگاه اعلام کرده بود که شرکت ملي نفت ايران به خريداران آسيايي خود اطلاع داده که به دليل تعميرات و نگهداري ميدان گازي پارس‌جنوبي ميزان صادرات ميعانات گازي خود را در ماه اکتبر کاهش خواهد داد.اين منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود، اعلام کرد: ايران به دنبال اين است که در ماه اکتبر 295 هزار بشکه در روز ميعانات گازي صادر کند که اين رقم 31 درصد نسبت به پيش‌‌بيني براي اين ماه کاهش دارد. انتظار کاهش صادرات ميعانات گاز ايران باعث شد که قيمت اين نوع نفت براي قطري‌ها به بيشترين ميزان 10 ماهه گذشته برسد و قيمت اين نوع نفت بري ساير کشورها نظير مالزي نيز افزايش يابد.اين منبع آگاه اعلام کرد:‌ ميزان صادرات ميعانات گازي ايران براي کره‌‌جنوبي در ماه اکتبر با کاهش 50 درصدي مواجه مي‌شود و احتمالا اين کاهش تا ماه نوامبر نيز ادامه يابد.اين منابع آگاه اعلام کردند:‌شرکت‌هاي کره‌اي نظير SK انرژي، هيوندا اويلبانک و هانواتوتال پتروکميکال جايگزين‌هايي را براي واردات اين نوع نفت از ايران پيدا کرده‌اند. کيم‌وو کيونگ سخنگوي SK و مالک بزرگ‌ترين پالايشگاه کره‌جنوبي، گفت:‌ شرايط را کاملاً رصد مي‌کنيم که مدت زمان اين کاهش تا چه زماني به طول مي‌انجامد. ضمن اينکه انتظار مي‌رود کشورهاي نظير امارات متحده عربي و ژاپن به ترتيب 110 و 14 هزار در ماه اکتبر ميزان خريد خود...
 • سکه باز هم گران شد/دلار ۳ هزار و ۸۹۰ تومان
 • به گزارش خبرنگاربورس و بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوانسکه طرح قدیمیک میلیون و 246هزار و 500 تومان وسکه طرح جدیدیک میلیون و 216 هزار و 500 تومان به فروش رسید. همچنیننیم سکهبا قیمت 641 هزار و100 تومان ،ربع سکه358 هزار تومان و سکه یک گرمی 249 هزار و600تومان داد و ستد شد. ارزش هر گرمطلای ۱۸ عیارساخته نشده در بازار طلای تهران، 120 هزار و 143 تومان و هر اونس طلا یک هزار و 298 دلار و 10 سنت است. انتهای پیام/ آخرین نوسانات بازار طلا و سکه
 • شرق:دولت بدون شفافیت و مخفیانه در پی گران کردن ارز است
 • روزنامه شرق در گزارشی از بازار ارز نوشت تلاش‌های مخفیانه برای گرانی دلار وجود دارد و تقصیرها بر گردن بانک مرکزی است. به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه های خود نوشت: این روزنامه با اشاره به صعود نرخ دلار به بالای ۳۹۰۰ تومان نوشت: افزایش قیمت دلار در دو هفته اخیر سیگنال‌های مختلفی را به بازار ارسال کرده است. برخی کارشناسان اعتقاد دارند دولت به‌دنبال افزایش نرخ ارز است و برخی دیگر می‌گویند به‌دلیل درپیش‌گرفتن سیاست‌های پولی و بانکی از سوی بانک مرکزی، قیمت دلار در یکی، دو هفته اخیر افزایشی شده است. آنها می‌گویند منابع بانکی به‌دلیل کاهش سود سپرده‌ها به سمت خرید ارز سرازیر شده و در کنار آن، تحریم‌های جدید نیز شرایطی ایجاد کرده تا نرخ ارز افزایش یابد. برخی کارشناسان می‌گویند بانک مرکزی به‌دنبال افزایش نرخ ارز است، اما ترجیح می‌دهد قیمت‌ها را به‌تدریج و در سایه شوک‌های کوتاه‌مدت و مقطعی افزایش دهد. یکی از این کارشناسان، آلبرت بغزیان است که می‌گوید بانک مرکزی تلاش می‌کند نرخ ارز را در روندهای مقطعی و حساب‌شده افزایش دهد. آلبرت بغزیان تأکید دارد که رد پای بانک مرکزی در افزایش قیمت دلار به چشم می‌خورد: «با بررسی همه مواردی که ممکن است باعث افزایش قیمت دلار شده باشد، به نقش بانک مرکزی در این موضوع برمی‌خوریم؛ از نظر من، بانک مرکزی با توجه به مقطع کنونی، قیمت فروش ارز به صرافی‌ها را افزایش داده تا با استفاده از زمان، قیمت دلار را با افزایش مقطعی روبه‌رو کند». به گفته او، قیمت ارز پس از افزایش دیگر برگشت ندارد و در همان نقطه بالا باقی می‌ماند؛ به همین دلیل اکنون هم نباید منتظر ارزان‌شدن قیمت دلار باشیم: «بانک مرکزی تمایلی به حفظ قیمت قبلی در نقطه سه‌هزارو ٧٠٠ تومانی نداشته و به بازار ارز نگاه سود کوتاه‌مدت دارد؛ البته نمی‌توان هم گفت قیمت ارز تا چه مقدار...
 • دولت بدون شفافیت و مخفیانه در پی گران کردن ارز است
 • روزنامه شرق در گزارشی از بازار ارز نوشت تلاش‌های مخفیانه برای گرانی دلار وجود دارد و تقصیرها بر گردن بانک مرکزی است. به گزارش جهان نيوز؛ روزنامه «کیهان» در ویژه های خود نوشت: این روزنامه با اشاره به صعود نرخ دلار به بالای ۳۹۰۰ تومان نوشت: افزایش قیمت دلار در دو هفته اخیر سیگنال‌های مختلفی را به بازار ارسال کرده است. برخی کارشناسان اعتقاد دارند دولت به‌دنبال افزایش نرخ ارز است و برخی دیگر می‌گویند به‌دلیل درپیش‌گرفتن سیاست‌های پولی و بانکی از سوی بانک مرکزی، قیمت دلار در یکی، دو هفته اخیر افزایشی شده است. آنها می‌گویند منابع بانکی به‌دلیل کاهش سود سپرده‌ها به سمت خرید ارز سرازیر شده و در کنار آن، تحریم‌های جدید نیز شرایطی ایجاد کرده تا نرخ ارز افزایش یابد. برخی کارشناسان می‌گویند بانک مرکزی به‌دنبال افزایش نرخ ارز است، اما ترجیح می‌دهد قیمت‌ها را به‌تدریج و در سایه شوک‌های کوتاه‌مدت و مقطعی افزایش دهد. یکی از این کارشناسان، آلبرت بغزیان است که می‌گوید بانک مرکزی تلاش می‌کند نرخ ارز را در روندهای مقطعی و حساب‌شده افزایش دهد. آلبرت بغزیان تأکید دارد که رد پای بانک مرکزی در افزایش قیمت دلار به چشم می‌خورد: «با بررسی همه مواردی که ممکن است باعث افزایش قیمت دلار شده باشد، به نقش بانک مرکزی در این موضوع برمی‌خوریم؛ از نظر من، بانک مرکزی با توجه به مقطع کنونی، قیمت فروش ارز به صرافی‌ها را افزایش داده تا با استفاده از زمان، قیمت دلار را با افزایش مقطعی روبه‌رو کند». به گفته او، قیمت ارز پس از افزایش دیگر برگشت ندارد و در همان نقطه بالا باقی می‌ماند؛ به همین دلیل اکنون هم نباید منتظر ارزان‌شدن قیمت دلار باشیم: «بانک مرکزی تمایلی به حفظ قیمت قبلی در نقطه سه‌هزارو ٧٠٠ تومانی نداشته و به بازار ارز نگاه سود کوتاه‌مدت دارد؛ البته نمی‌توان هم گفت قیمت ارز تا چه مقدار...
 • رشد ۵ هزار تومانی سکه در بازار/دلار ۳۸۹۴ تومان جدول
 • خبرگزاري آريا - در بازار تهران سکه طرح جديد با 5 هزار تومان افزايش يک ميليون و 239 هزار تومان و دلار با رشد 2 توماني 3894 تومان فروخته شد.به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، در معاملات امروز بازار تهران سکه طرح جديد 5 هزار تومان، طرح قديم 3 هزار تومان و ربع سکه هزار تومان افزايش يافته است.نيم سکه با هزار تومان کاهش 633 هزار تومان و سکه گرمي بدون تغيير 247 هزار تومان به فروش رسيد.هر گرم طلاي 18 عيار با 139 تومان افزايش 119 هزار و 958 تومان داد و ستد شد.قيمت اونس نيز در بازار جهاني طلا با 70 سنت افزايش 1298 دلار 10 سنت درج شد.در بازار ارز، دلار 2 تومان، يورو 18 تومان و پوند 2 تومان رشد کرد اما نرخ درهم نسبت به روز پنج شنبه تغييري نداشت.طلا و ارزقيمتميزان تغيير قيمتسکه طرح جديد1،239،000 تومان5000+ تومانسکه طرح قديم1،200،000 تومان3000+ توماننيم سکه633،000 تومان1000- تومانربع سکه353،000 تومان1000- تومانسکه گرمي247،000 تومان0هر گرم طلاي 18 عيار119،958 تومان139+ توماناونس1298.10 دلار70+ سنتدلار3894 تومان2+ تومانيورو4706 تومان18+‌ تومانپوند5261 تومان2+ توماندرهم1071 تومان0انتهاي پيام/م
 • شرق:دولت بدون شفافیت و مخفیانه درپی گران کردن ارز است
 • روزنامه شرق در گزارشی از بازار ارز نوشت تلاش‌های مخفیانه برای گرانی دلار وجود دارد و تقصیرها بر گردن بانک مرکزی است. روزنامه «کیهان» در ویژه های خود نوشت: این روزنامه با اشاره به صعود نرخ دلار به بالای ۳۹۰۰ تومان نوشت: افزایش قیمت دلار در دو هفته اخیر سیگنال‌های مختلفی را به بازار ارسال کرده است. برخی کارشناسان اعتقاد دارند دولت به‌دنبال افزایش نرخ ارز است و برخی دیگر می‌گویند به‌دلیل درپیش‌گرفتن سیاست‌های پولی و بانکی از سوی بانک مرکزی، قیمت دلار در یکی، دو هفته اخیر افزایشی شده است. آنها می‌گویند منابع بانکی به‌دلیل کاهش سود سپرده‌ها به سمت خرید ارز سرازیر شده و در کنار آن، تحریم‌های جدید نیز شرایطی ایجاد کرده تا نرخ ارز افزایش یابد. برخی کارشناسان می‌گویند بانک مرکزی به‌دنبال افزایش نرخ ارز است، اما ترجیح می‌دهد قیمت‌ها را به‌تدریج و در سایه شوک‌های کوتاه‌مدت و مقطعی افزایش دهد. یکی از این کارشناسان، آلبرت بغزیان است که می‌گوید بانک مرکزی تلاش می‌کند نرخ ارز را در روندهای مقطعی و حساب‌شده افزایش دهد. آلبرت بغزیان تأکید دارد که رد پای بانک مرکزی در افزایش قیمت دلار به چشم می‌خورد: «با بررسی همه مواردی که ممکن است باعث افزایش قیمت دلار شده باشد، به نقش بانک مرکزی در این موضوع برمی‌خوریم؛ از نظر من، بانک مرکزی با توجه به مقطع کنونی، قیمت فروش ارز به صرافی‌ها را افزایش داده تا با استفاده از زمان، قیمت دلار را با افزایش مقطعی روبه‌رو کند». به گفته او، قیمت ارز پس از افزایش دیگر برگشت ندارد و در همان نقطه بالا باقی می‌ماند؛ به همین دلیل اکنون هم نباید منتظر ارزان‌شدن قیمت دلار باشیم: «بانک مرکزی تمایلی به حفظ قیمت قبلی در نقطه سه‌هزارو ٧٠٠ تومانی نداشته و به بازار ارز نگاه سود کوتاه‌مدت دارد؛ البته نمی‌توان هم گفت قیمت ارز تا چه مقدار افزایش خواهد داشت اما این...
 • مشارکت ۵۰ میلیون تومانی بانک مسکن در تجاری سازی ایده های دانشگاهی
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست به نقل از روابط عمومی بانک مسکن؛محمدهاشم بت‌شکن مدیرعامل بانک مسکن در حاشیه مراسم افتتاح مرکز توسعه کارآفرینی در گفتگو با خبرنگاران، گفت: بانک‌ مسکن به عنوان یک بانک دولتی وظیفه و ماموریت خود می‌بیند که به اشتغال‌ آفرینی کشور، به ویژه جوانان تحصیلکرده در حوزه مسکن، راه و حمل و نقل کمک کند. مدیرعامل بانک مسکن تاکید کرد: خدماتی که مرکز توسعه کارآفرینی بانک‌ مسکن ارایه می‌کند این است که ایده‌هایی که روی آنها کار شده است را از مراکز رشد دانشگاه‌ها می‌گیرد و حلقه ارتباطی بین دانشگاه و صنعت برقرار می‌کند. بت‌شکن ادامه داد: ایده‌ها به مرکز می‌آید، بانک مسکن، مکان و امکانات فیزیکی را در اختیار فارغ التحصیلان دانشگاهی قرار داده و کمک می‌کند تا فارغ التحصیلان دانشگاهی، طرح توجیهی خود را آماده کنند. این مقام مسئول بانک‌مسکن گفت: ما در مرکز توسعه کارآفرینی بانک مسکن، مشاوره‌های حقوقی و مالی ارایه می‌کنیم و در عین حال امکان ریالی برای این موضوع به آنها اختصاص می‌دهیم. وی ادامه داد: مبلغی در حدود ۵۰ میلیون تومان برای هر فرد در نظر گرفته‌ایم که با شرکت سرمایه گذاری مسکن این بانک سرمایه‌گذاری مشترکی روی این ایده‌ها انجام می‌دهیم. اگر این ایده به شرکت منجر شود بعد از آن شرکت تامین سرمایه بانک می‌آید و خدمات تامین مالی را از طریق راه‌اندازی صندوق‌های جسورانه در بورس و اوراق بهادار فراهم می‌کند و به این شکل کمک می‌کند تا ایده تبدیل به محصول شود و محصول به شرکت تبدیل شود و منشاء اشتغال‌آفرینی برای کشور شود. بت‌شکن تصریح کرد: در همه جای دنیا این روش ایده پردازی تا رسیدن به محصول وجود دارد. معمولا از هر ۱۰ ایده تعدادی فعال می‌شوند ولی ارزش افزوده‌ای که برخی از ایده‌های کارآمد خواهند داشت آنقدر زیاد است که مفید و موثر خواهد بود. گفتنی است، مرکز توسعه کارآفرینی...
 • پرده جدید از داستان محرومیت طارمی و پرسپولیس/معمای یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی
 • خبرگزاری میزان- آیا طارمی و رضاییان پول هنگفت دریافتی از عابربانک را به باشگاه ترکیه‌ای داده‌اند یا خیر. به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، بعد از اینکه شب گذشته اعلام شد مهدی طارمی و باشگاه پرسپولیس به خاطر شکایت باشگاه ریزه اسپور ترکیه توسط فیفا دچار محرومیت سنگین شده‌اند حالا ابعاد تازه‌ای از داستان حضور طارمی و رضاییان در ترکیه و بازگشت‌شان به ایران منتشر شده است. در تازه‌ترین داستان، یکی از نزدیکان عابربانک سابق پرسپولیس پستی را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده که به بسیار قابل تامل است. این شخص ادعا کرده که در قضیه بازگشت طارمی و رضاییان از ترکیه، عابربانک سابق پرسپولیس مبلغ یک میلیارد و 600 میلیون تومان را به عنوان پول رضایت نامه باشگاه ریزه اسپور به این 2 بازیکن پرداخت کرده تا مشکلی آنها و باشگاه پرسپولیس را تهدید نکند. این شخص حتی مدعی شده که رسید این پرداخت هم موجود است. حالا سوال اینجاست که اگر واقعا این پول به این 2 بازیکن پرداخت شده و آنها هم پول را به باشگاه ترکیه‌‌ای داده‌اند پس چرا باشگاه ریزه اسپور شکایت خود را از طارمی و باشگاه پرسپولیس دنبال کرده تا کار به محرومیت سنگین باشگاه پرسپولیس و مهدی طارمی ختم شود؟ اینجا 2 مسئله و سوال پیش می‌آید، یکی اینکه آیا طارمی و رضاییان پول هنگفت دریافتی را به باشگاه ترکیه‌ای داده‌اند؟ یا اینکه با خیال راحت این مبلغ زیاد باد آورده را به جیب زده‌اند؟ واقعا اگر چنین مبلغی برای جلب رضایت به باشگاه ترکیه‌ای به طارمی و رضاییان پرداخت شده چرا فیفا حکم به محرومیت سنگین باشگاه پرسپولیس و مهدی طارمی داده؟ مسلما در این مسئله ابتدا مهدی طارمی و بعد باشگاه پرسپولیس باید پاسخگو باشند تا معلوم شود تکلیف این مبلغ هنگفت چه شده است. انتهای پیام/
 • سازش پروندة۱۸ میلیون تومانی دراجرای احکام شورای حل اختلاف تهران
 • یک پرونده مالی در اجرای احکام مجتمع شماره 18 شورای حل اختلاف تهران به ارزش 18 میلیون تومان به سازش رسید. به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی شورای حل اختلاف استان تهران ‌، پرونده مالی دیگری هم به ارزش 600 میلیون ریال به همت اعضاء شعبه چهارم شورای بخش رودهن به سازش رسید.بر اساس این گزارش 8 فقره پرونده حقوقی و کیفری هم جمعاً به ارزش 159 میلیون ریال در شعبات اول ،دوم ،سوم و چهارم شورای حل اختلاف شهرستان پردیس منجر به سازش شد .از دیگر پرونده های به سازش رسیده ،‌ سازش 11 فقره پرونده کیفری و مالی است که جمعاً به ارزش 850 میلیون ریال در شعبات اول ،دوم ،سوم ،پنجم و اجرای احکام شورای حل اختلاف شهرستان پردیس طی دو روز متوالی بوده است .
 • درآمد مالیاتی دولت ۱۰هزار میلیارد تومان عقب ماند جدول
 • بر اساس گزارش بانک مرکزی، در حالی در ۴ ماهه نخست سال درامدهای مالیاتی نسبت به رقم مصوبه بودجه با عقب ماندگی ۱۰ هزار میلیارد تومانی مواجه شده که مالیات بر ارزش افزوده وصولی نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۰۰۰ میلیارد تومانی را تجربه کرده است. به گزارش اقتصاد آنلاین، براساس اطلاعات بانک مرکزی، درآمدهای مالیاتی در چهار ماهه نخست سال جاری 29 هزار میلیارد تومان بوده در حالی که میزان مصوب چهار ماهه نخست سال جاری 39 هزار میلیارد تومان بوده است، به این ترتیب با عقب ماندگی 10 هزار میلیارد تومانی 75 درصد از درآمد پیش بینی مالیاتی محقق شده است. بر این اساس در حالی که مالیاتهای مستقیم با کاهش حدود 4 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده، مالیاتهای غیر مستقیم رشد 5 درصدی را تجربه کرده است. جمع مالیاتهای مستقیم در این مدت 16 هزار میلیارد تومان و جمع مالیاتهای غیر مستقیم 13.7 هزار میلیارد تومان می‌باشد. در این مدت مالیات بر ارزش افزوده وصول شده حدود 8 هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 1000 میلیارد تومانی را تجربه کرده است.
 • کنترل ۸۰ درصدی افغانستان هدف آمریکا از شکست مخالفان دولت کابل در ۴ سال آینده
 • خبرگزاری میزان- رئیس جمهور افغانستان در نیویورک گفت که در استراتژی جدید واشنگتن نیروهای آمریکایی تلاش خواهند کرد تا ۸۰ درصد از خاک افغانستان را طی چهار سال آینده تحت کنترل دولت این کشور قرار دهند. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری میزان به نقل از دویچه وله در حالی که مقامات آمریکایی از ارائه جزئیات استراتژی جدید واشنگتن خودداری می‌کنند اما اشرف غنی در بخشی از اظهارات خود در نیویورک فاش کرد که دولت ترامپ در برنامه چهار ساله برای تسلط 80 درصدی دولت کابل بر خاک افغانستان تلاش می‌کند. وی به رادیو ملی آمریکا گفت: یکی از اهداف این برنامه چهار ساله امنیتی مسلط شدن دولت افغانستان بر 80 درصد از خاک این کشور است. رئیس جمهور افغانستان خاطرنشان کرد که استراتژی جدید ترامپ از سه بخش تشکیل شده است و افزایش تعداد نیروهای ویژه ارتش افغانستان، تقویت نیروی هوایی، اصلاح و ارزیابی رهبری نظامی نیروهای امنیتی افغان را در بر می‌گیرد. اخیرا اشرف غنی تلاش دارد تا طرحی را تدیون کند که بر اساس آن بسیاری از افسران عالی رتبه و ژنرال‌های ارتش و پلیس این کشور بازنشسته شوند. وی در ادامه تصریح کرد که در استراتژی جدید واشنگتن، ترامپ رویکرد منطقه‌ای را درباره امنیت در افغانستان مورد توجه قرار داده است و با سیاست سختگیرانه‌ علیه پاکستان گشایش جدیدی را در روند صلح افغانستان فراهم خواهد کرد. اشرف غنی خاطرنشان کرد که پیش از این هرگز پیام روشنی به پاکستان داده نشده بود بنابراین «آنچه من به حکومت و نهادهای امنیتی پاکستان پیشنهاد می‌کنم ابتکار مذاکرات جامع است زیرا اگر پاکستان از این فرصت استفاده نکند فکر می‌کنم که بهای گزافی را خواهد پرداخت». اشرف غنی تاکید کرد که مردم افغانستان برای جنگ مصمم هستند و کسی نباید اراده ما برای دفاع از این کشور را دست کم بگیرد. رئیس جمهور افغانستان در سازمان «انجمن...
 • فاینانس ۱/۲ میلیارد یورویی روسی نهایی شد/توافق برای سهم ۴۰ درصدی ایران در برقی سازی راه آهن اینچه برون
 • اصغر فخریه کاشان در گفت وگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه قرارداد فاینانس 1.2 میلیارد یورویی با روس ها نهایی شده است، گفت: وزارت راه و شهرسازی پروژه هایی برای استفاده از فاینانس 50 میلیارد دلاری و وام 5 میلیارد دلاری مصوب در بودجه امسال تعیرف کرده که یکی از آنها فاینانس روسی برای برقی سازی راه آهن گرمسار- اینچه برون است. وی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی پروژه‌هایی تعریف کرده که برای اجرای آن می‌تواند از وام خارجی 5 میلیارد دلاری استفاده کنند، ادامه داد: از این رو قرارداد تامین فاینانس 1.2 میلیارد یورویی برای برقی سازی راه آهن گرمسار – اینچه برون با روس‌ها در حال انعقاد داریم. قائم مقام وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: همچنین به دنبال نهایی کردن وام 500 میلیون دلاری از کشور آذربایجان برای تامین مالی پروژه ساخت راه آهن رشت – آستارا هستیم. فخریه کاشان با بیان اینکه دولت موافق صد در صدی تحقق وام آذری‌ها برای ساخت راه آهن رشت – آستارا است، اظهار داشت: بخشی از کار به این دلیل متوقف مانده بود که عده‌ای معتقد بودند آیا برای نهایی کردن این قرارداد نیازی به موافقت نمایندگان مجلس است یا خیر. با بررسی‌های انجام شده مشخص شد وقتی مجلس مجوز فاینانس 5 میلیارد دلاری را در بودجه تصویب کرده است دیگر نیازی به مجوز مجلس برای وام گرفتن از آذری‌ها نیست. وی با تاکید بر اینکه قرارداد فاینانس 1.2 میلیارد یورویی روس‌ها برای برقی سازی راه آهن گرمسار – اینچه برون نهایی شده است، تاکید کرد:‌ یکی از دلایل توقف اجرای این قرارداد تعیین سهم داخل در ساخت است. روس‌ها سهم 30 درصدی برای ایران را پیشنهاد کرده بودند. در آ‌خرین نامه‌ای که برای طرف روس، آقایان واعظی و ظریف ارسال کردم سهم 40 درصدی برای داخل را پیشنهاد دادم. قائم مقام وزیر راه و شهرسازی تاکید...
 • عقب ماندگی ۱۰ هزار میلیاردی درآمد مالیاتی دولت جدول
 • بر اساس گزارش بانک مرکزی، در حالی در ۴ ماهه نخست سال درامدهای مالیاتی نسبت به رقم مصوبه بودجه با عقب ماندگی ۱۰ هزار میلیارد تومانی مواجه شده که مالیات بر ارزش افزوده وصولی نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۰۰۰ میلیارد تومانی را تجربه کرده است. خبرگزاری تسنیم: بر اساس گزارش بانک مرکزی، در حالی در ۴ ماهه نخست سال درامدهای مالیاتی نسبت به رقم مصوبه بودجه با عقب ماندگی ۱۰ هزار میلیارد تومانی مواجه شده که مالیات بر ارزش افزوده وصولی نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۰۰۰ میلیارد تومانی را تجربه کرده است. براساس اطلاعات بانک مرکزی، درآمدهای مالیاتی در چهار ماهه نخست سال جاری 29 هزار میلیارد تومان بوده در حالی که میزان مصوب چهار ماهه نخست سال جاری 39 هزار میلیارد تومان بوده است، به این ترتیب با عقب ماندگی 10 هزار میلیارد تومانی 75 درصد از درآمد پیش بینی مالیاتی محقق شده است. بر این اساس در حالی که مالیاتهای مستقیم با کاهش حدود 4 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده، مالیاتهای غیر مستقیم رشد 5 درصدی را تجربه کرده است. جمع مالیاتهای مستقیم در این مدت 16 هزار میلیارد تومان و جمع مالیاتهای غیر مستقیم 13.7 هزار میلیارد تومان می‌باشد. در این مدت مالیات بر ارزش افزوده وصول شده حدود 8 هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 1000 میلیارد تومانی را تجربه کرده است.