به گزارش خبرنگار دنیای ورزش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، رقابت های لیگ قهرمانان اروپا امشب از ساعت 23 و 15 دقیقه با 8 دیدار در چهار گروه پیگری می شود و تیم های مطرح اروپایی رو در روی یکدیگر قرار می گیرند. مسابقات لیگ قهرمانان اروپا امسال بدون شک زیبا تر از گذشته پیگیری می شود، زیرا برخی تیم ها توانسته اند خرید های خوبی در بازار نقل و انتقالات تابستانی انجام دهند و با نتایجی که در سال گذشته کسب کردند خود را یک مدعی تمام عیار نشان دهند.

تیم هایی مانند بایرن مونیخ ، منچستر یونایتد ، پاری سن ژرمن و چلسی از جمله تیم هایی هستند که در این فصل تغییرات زیادی را داشته اند و با سال های قبل خود متفاوت هستند . همچنین تیم هایی مانند بارسلونا ، یوونتوس و اتلتیکو مادرید از جمله تیم هایی هستند که تغییرات محسوسی را تجربه نکردند و حتی با افت هم مواجه شده اند.

یکی دیگر از ویژگی های لیگ قهرمانان امسال حضور تیم های خوب اروپایی در این رقابت ها است. به طور مثال سال گذشته خبری از حضور تیم های چون منچستر یونایتد و چلسی نبود اما بار دیگر این تیم ها در این رقابت ها به میدان می روند و همین مسئله می تواند علاوه بر جذاب تر کردن این بازی ها هواداران بیش تری هم جذب کنند.

گروه اول

منچستر یونایتد - بازل / کار آسان شاگردان مورینیو در گام نخست

تیم فوتبال منچستر یونایتد که سال گذشته موفق شد پس از مدت ها در یک لیگ اروپایی بدرخشد و به عنوان قهرمانی لیگ اروپا برسد. امسال باید در لیگ قهرمانان اروپا به میدان برود . شیاطین سرخ این روز ها از بازیکنان خوبی سود می برند و مربی پر قدرتی هدایت آن ها را بر عهده دارد.

ژوزه مورینیو پرتغالی سال ها است که با تیم ها مختلفی از جمله چلسی ، اینتر میلان و رئال مادرید تجربه حضور در اروپا را دارد و انتظار می رود امسال بتواند با نتایج خوبی که تاکنون کسب کرده است در حد یک مدعی ظاهر شود. آن ها در نخستین دیدارشان باید به مصاف قهرمان سوئیس یعنی تیم بازل بروند. بازلی ها اگر چه مدت ها است که در اروپا حضور دارند و برخی اوقات تیم های بزرگ را به چالش کشیده اند اما به هر صورت حریف قدرتمندی نیستند و منچستری ها می توانند آن ها را شکست دهند.

منچستری ها در نخستین بازی میزبان هستند و می توانند با برتری در این بازی آغاز خوبی در لیگ قهرمانان اروپا داشته باشند.

بنفیکا - زسکا مسکو / روس ها به دنبال مهار پرتغالی ها

دومین دیدار گروه نخست رقابت های لیگ قهرمانان اروپا میان دو تیم بنفیکا و زسکا مسکو برگزار می شود. بنفیکا موفق شد سال گذشته به عنوان قهرمان لیگ پرتغال برسد و در لیگ قهرمانان اروپا در جمع 16 تیم برتر هم حضور داشته باشد. آن ها سال گذشته و در مرحله حذفی مغلوب دورتموند شدند و نتوانستند به جمع 8 تیم برسند. بنفیکا پس از منچستر یونایتد دومین تیم قدرتمند این گروه محسوب می شود. با این حال آن ها باید در بازی نخستشان از تیم زسکا مسکو میزبانی کنند.

تیم های روسی اگرچه سابقه خیلی درخشانی در رقابت های لیگ قهرمانان ندارند اما همواره برای تیم های مختلف مشکل ساز بودند. به هر صورت نتایج هیچ کدام از بازی ها را نمی توان به سادگی پیش بینی کرد و امکان حاصل شدن هر نتیجه ای وجود دارد.

گروه دوم

بایرن مونیخ - اندرلخت / شاگردان آنجلوتی به دنبال شروع توفانی

تیم های بایرن مونیخ و اندرلخت بلژیک هم امشب در گروه دوم رقابت های لیگ قهرمانان اروپا به مصاف یکدیگر می روند. شاگردان کارلو آنجلوتی در این بازی میزبان هستند و به عنوان قهرمان سال گذشته بوندس لیگا راهی لیگ قهرمانان اروپا شده اند. آن ها سال گذشته در لیگ قهرمانان اروپا تا مراحل بالا هم صعود کردند اما نتوانستند از سد رئالی که در نهایت به عنوان قهرمانی رسید بگذرند.

آنجلوتی در بازار نقل و انتقالات تابستانی امسال هم بازیکنان زیادی جذب نکرده است و تغییر چندانی در تیم نداده است. با این حال آن ها تیم خوبی دارند و هم اکنون صدرنشین بوندس لیگا هستند. در طرف مقابل هم اندرلختی حضور داد که سال گذشته به عنوان قهرمانی بلژیک رسیده است . اگر چه این تیم نامی در حد و اندازه بایرن مونیخ را یدک نمی کشد اما تیم خوبی است و در سال های گذشته نتایج خوبی کسب کرده است . همین مسئله می تواند باعث شود این بازی حساس پیگیری شود .

سلتیک - پاری سن ژرمن /پاریس چشم انتظار آتش بازی ام باپه و نیماردر اروپا

شاید بزرگترین منتقدان پاری سن ژرمن هم منتظر برگزاری این دیدار هستند . ریخت و پاش پاریسی ها در نقل و انتقالات تابستانی و جذب بازیکنانی چون نیمارو ام باپه انتظار هواداران پاریسی را بالا برده و آن ها به مسئله ای به جز قهرمانی فکر نمی کنند. نتایج خیره کننده پاری سن ژرمن در رقابتهای لوشامپیونه و بازی های درخشان نیمار باعث شده تا همه تیم ها حساب ویژه ای بر روی پاری سن ژرمن باز کنند.

به طور قطع این ریخت و پاش ها برای آن بوده که پاریسی ها بتوانند برای یک بار هم که شده قهرمانی در اروپا را بچشند . آرزویی که مدت هاست برای هواردارن فوتبال فرانسه وجود دارد. با این حال تیم مقابل اگرچه در حد و اندازه نماینده فرانسه نیست. اما تیم خوبی است و سابقه طولانی دارد . سلتیکی ها در سال های گذشته سابقه شکست تیم های چون بارسلونارا در کارنامه دارند و نشان دادند به هیچ عنوان تیم دست و پا بسته ای نیستند.

حضور تیم هایی چون بایرن مونیخ ، پاری سن ژرمن ، سلتیک و اندرلخت باعث شده تا این گروه یکی از مشکل ترین گروه های لیگ قهرمانان امسال باشد.

گروه سوم

چلسی - قره باغ / تلاش کونته برای پیروزی در اروپا

تیم فوتبال چلسی امشب در نخستین دیدار خود پس از غیبت چند وقته در لیگ قهرمانان اروپا به مصاف تیم قره باغ روسیه می رود. چلسی سال گذشته موفق شد در نخستین حضور کونته در لیگ جزیره به عنوان قهرمانی برسد با این حال آن ها فصا جدید را خیلی خوب آغاز نکردند و در بازی های ابتدایی خود نتایج خوبی کسب نکردند.

کونته در بازار نقل و انتقالات بازیکنان خوبی از جمله موراتا را جذب کرده است و بدون شک مهره های بهتری نسبت به سال گذشته در اختیار دارد. این برای دومین بار است که کونته به اروپا می آید. پیش از این این مربی ایتالیایی توانسته بود با یوونتوس در رقابت های لیگ قهرمانان حاضر شود . بدون شک انبازی برای چلسی بازی راحتی خواهد بود زیرا حریف روس این تیم خیلی در اروپا نام و نشان دار نیست و اگر کونته بخواهد به موفقیت خود در اروپا هم ادامه دهد و از گروه خود صعود کند باید در همین بازی به برتری برسد.

گروه سوم لیگ قهرمانان اروپا با حضور تیم هایی چون چلسی ، آس رم ، اتلتیکو مادرید و قره باغ از گروه های نسبتا سخت این دوره محسوب می شود.

آس رم - اتلتیکو مادرید / جنگ قدیمی های اروپا در رم

دیگر بازی گروه سوم رقابت های لیگ قهرمانان اروپا میان دو تیم آس رم و اتلتیکو مادرید به میزبانی ورزشگاه المپیک رم برگزار می شود . رمی ها در این بازار نقل و انتقالات خوب عمل نکردند و چند بازیکن خوب خود را هم از دست دادند آن ها همچنین در سری آ هم بر خلاف گذشته در حد یک مدعی ظاهر نشده اند و نتایج ضعیفی کسب کرده اند با این حال تیم آن ها تیم قدیمی و صاحب نامی است و بدون شک بازی زیبایی را به نمایش می گذارد.

در طرف مقابل هم اتلتیکویی قرار دارد که چند سال است در اروپا نتایج خوبی می گیرد . با این حال آن ها امسال شرایط خاصی دارند زیرا از نقل و انتقالات تابستانی محروم بودند و نتوانستند نقاط ضعف خود را پوشش دهند با این حال این بازی را می توان یکی از بازی های زیبای امسال نامید.

گروه چهارم

بارسلونا - یوونتوس / نبرد انتقامی کاتالان ها در نیوکمپ

یکی از مهم ترین بازی های این فصل از رقابت های لیگ قهرمانان اروپا بدون شک بازی امشب یوونتوس و بارسلونا است. این بازی برای دو تیم اهمیت ویژه ای دارد و بدون شک برنده این مسابقه می تواند یکی از تیم هایی باشد که مدعی اصلی این جام محسوب می شود . این برای نخستین بار است که و تیم در تاریخ خود در مرحله گروهی با یکدیگر بازی می کنند. نکته جالب دیگر هم آن است که دو تیم شرایط مشابه ای دارند. هر دو تیم در سوپر جام های کشورمان شکست خورند ، هر دو صدرنشین لیگ کشورشان هستند و هر دو تیم حضور خوبی در بازار نقل و انتقالات تابستانی نداشتند.

دو تیم از غول های اروپا محسوب می شوند و همیشه بازی ها دو تیم از اهمیت زیادی برخوردار بوده است. با این حال دو تیم در سال های گذشته رویارویی های زیادی با یکدیگر داشته اند که از مجموع دیدار های گذشته شان بیشتر است. شاگردان آلگری که ناکام ترین تیم تاریخ لیگ قهرمانان اروپا با 7 نایب قهرمانی هستند پس از سال 2003 برا نخستین بار در فینال 2015 برلین رو در روی یکدیگر قرار گرفتند که در نهایت با پیروزی 3 بر 1 کاتالان ها همراه شد.

دومین و سومین رویارویی دو تیم هم سال گذشته و در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا بود که در مجموع 2 بازی یوونتوس موفق شد با 3 گل بارسلونا را شکست دهد. آخرین دیدار دو تیم هم در آمریکا و در غالب یک دیدار دوستانه برگزار شد که در نهایت بابرتری 2 بر 1 بارسلونا به پایان رسید.

بارسلونا بر خلاف اخبار موجود در این فصل تیم ضعیف و دسته و پا بسته ای نیست . آن هابا جذب عثمان دمبله و پائولینیو در این فصل رفته رفته به شرایط گذشته خود باز می گردند و بدون شک والورده برنامه های زیادی برای این بازی حساس دارد . در طرف مقابل هم یوونتوس تغییر چندانی نداشته است آن ها امسال به دنبال قهرمانی هستند و این جام حتی از رقابت های داخلی هم برایشان ارزشمند تر است .

متئودی و داگلاس کاستا دو بازیکن مهمی هستند که یووه ای ها در این فصل جذب کرده اند . ان ها بدون شک تلاش می کنند تا در نیوکمپ هم 3 امتیاز مهم و ایتدایی این جام را کسب کنند .

المپیاکوس - اسپورتینگ لیسبون / یونانی ها به دنبال شگفتی سازی

نماینده پرتغال سال گذشته هم کار آسانی در لیگ قهرمانان اروپا نداشت . آن ها با تیمهای دورتموند و رئال مادرید هم گروه بودند و در نهایت به عنوان چهارمی گروه خود بسنده کردند . با این حال شرایط آن ها امسال بهتر از قبل است و باید در نخستین بازی خود در مقابل المپیاکوس یونان قرار بگیرند . المپیاکوس اگرچه از بهترین های یونان است اما در اروپا تیم خیلی قدرتمندی محسوب نمی شود و همین مسئله می تواند کمی کار نماینده پرتغال را آسان کند.

به احتمال زیاد دو تیم شانس زیادی برا صعود نخواهند داشت و تنها شانس حضور در لیگ اروپا را خواهند داشت . متاسفانه کریم انصاری فرد مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان که در تیم المپیاکوس حضور دارد در ترکیب اعلام شده این تیم برای لیگ قهرمانان اروپا قرار ندارد.

انتهای پیام /

پیش بازی هفته نخست لیگ قهرمانان اروپا

کلیدواژه: رقابت های لیگ قهرمانان اروپا | نقل و انتقالات تابستانی | بازار نقل و انتقالات | لیگ قهرمانان اروپا | عنوان قهرمانی | حال آن ها | منچستر یونایتد | اتلتیکو مادرید | پاری سن ژرمن | حضور تیم | بایرن مونیخ | نتایج خوبی | سال گذشته | بدون شک | تیم هایی | رقابت ها | موفق شد | بازی ها | سال ها | دو تیم

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۰۸۷۹۴ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

در همین زمینه

 • ونگر:لیگ قهرمانان اروپا دیگر جذاب نیست
 • سرمربی آرسنال می گوید رقابت های لیگ قهرمانان اروپا جذابیت خود را از دست داده اند. به گزارش مشرق، آرسن ونگر می گوید سیستم کنونی لیگ قهرمانان اروپا باعث شده که جذابیت این تورنمنت نسبت به سال های قبل کمتر شود. در واکنش به افت بیننده های تلویزیونی لیگ قهرمانان در بریتانیا، سرمربی فرانسوی آرسنال هم معتقد است تورنمنت مثل قبل هیجان انگیز نیست. همچنین افزایش توجه و تقسیم ثروت بین تیم های مشهور باعث شده که هر ساله همان تیم ها به مصاف هم بروند. در مرحله گروهی هم شرایط خیلی ایده آل نیست. بیش از نیمی از بازی های مرحله گروهی لیگ قهرمانان امسال، قبلا در این تورنمنت رخ داده است. آرسن ونگر که امسال بعد از ۱۹ حضور پیاپی در لیگ قهرمانان اروپا، تیمش را در لیگ اروپا هدایت می کند، در این باره به تلگراف گفت:فکرمی کنم در مرحله گروهی لیگ قهرمانان دیگر بازی های جذاب خیلی یافت نمی شود. شما برای تماشای بازی ها یک یا نهایت دو انتخاب دارید. همه چیز تبدیل به یک روتین در مرحله گروهی شده است. به میزان بینندگان نگاه کنید. تورنمنت مشخصا بخشی از قدرت جذبش را از دست داده است. آرسنال باید در چارچوب لیگ اروپا به بلاروس سفر کند تا به مصاف باته بوریسوف برود. آیا آرسن ونگر دلتنگ لیگ قهرمانان اروپا شده است؟صادقانه بله. اما باید بگویم که من تقریبا ۲۰۰ بازی لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کرده ام، پس می توانم حس غرور انگیزی داشته باشم. منبع: طرفداری ارسال به تلگرام
 • اسامی داوران سه شنبه شب لیگ قهرمانان اروپا اعلام شد
 • اسامی داوران دیدارهای شب اول هفته دوم مرحله گروهی فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا معرفی شد. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، هفته دوم از مرحله گروهی فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا سه شنبه شب با انجام هشت دیدار از گروه‌های پنجم تا هشتم آغاز خواهد شد. در آستانه این بازی‌ها اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) اسامی داوران شب اول از هفته دوم این رقابت‌ها را اعلام کرد.اسامی داوران بازی‌های سه‌شنبه شب به شرح زیر است:گروه E:اسپارتاک مسکو روسیه - لیورپول انگلیس / داور: کلمنت تورپین از فرانسهسویای اسپانیا - ماریبور اسلوونی / داور: الکسی کولباکوف از بلغارستانگروه F:منچسترسیتی انگلیس - شاختار دونتسک اوکراین/ داور: مانوئل دسوزا از پرتغالناپولی ایتالیا - فاینورد هلند/ داور: ویلیام کالوم از اسکاتلندگروه G:موناکوی فرانسه - پورتوی پرتغال / داور: اسلاوکو وینچیچ از اسلوونیبشیکتاش ترکیه - راسنبال لایپزیگ آلمان/ داور: سرگئی کاراسف از روسیهگروه H:بوروسیا دورتموند آلمان - رئال مادرید اسپانیا/ داور: بورن کوئیپرس از هلندآپوئل قبرس - تاتنهام انگلیس / داور: پاول کرالووچ از جمهوری چک* تمامی بازی‌های فوق از ساعت ۲۲: ۱۵ سه‌شنبه آغاز می‌شوند. هنوز اسامی داورهای دیدارهای چهارشنبه شب اعلام نشده است.
 • کلید رفراندوم کاتالان در جیب پلیس کاتالونیا
 • به گزارش ایسکانیوز به نقل از پرس تی وی، در حالی که دولت اسپانیا هرگونه رفراندومی را در این زمینه مغایر با قانون دانسته است دولت محلی کاتالان بر پیشبرد این برنامه تاکید ورزیده و اعلام نمود که هرگز کنترل پلیس محلی را به وزارت کشور اسپانیا محول نخواهد کرد. پیش از این و در ساعات نخست روز شنبه، وزارت کشور اسپانیا اعلام کرد که تمام تلاش های پلیس را در منطقه کاتالان بر جلوگیری از تدارک رفراندوم بسیج خواهد کرد. پس از آن که کاسه تنش ها بین دولت محلی و دولت مرکزی اسپانیا در خیابان های بارسلون و دیگر مناطق کاتالان سرریز شد مساله فرماندهی و کنترل نیروهای پلیس آن منطقه به موضوعی جدی بدل شده است. "یوآخیم فورن" رییس سازمان داخلی کاتالونیا و فرمانده پلیس این ایالت روز شنبه یا قرائت بیانیه ای تلاش دولت مرکزی را برای مداخله در نیروهای پلیس کاتالان تقبیح نمود. اما یک مقام وزارت کشور اسپانیا که نخواست نامی از او در رسانه ها برده شود ، اذعان داشت که منظور از دولت مرکزی به دست گرفتن کنترل پلیس آن ایالت نیست بلکه انجام برخی هماهنگی های لازم است. در همین حال "ماریانو راجوی" نخست وزیر اسپانیا با یادآوری قانون اساسی اسپانیا که برگزاری هر رفراندومی را منحصر به تصمیم دولت مرکزی کرده بود ابراز داشت که دولتش یقین دارد هیچ رفراندومی در کاتالان برگزار نخواهد شد زیرا دموکراسی اجازه نقض قانون اساسی را به هیچ کسی نمی دهد. لازم به ذکر است نظرسنجی ها نشان می دهد که حمایت از جدایی منطقه ثروتمند کاتالونیا که در شمال شرقی اسپانیا واقع است به بیش از نیمی از جمعیت 7/5 میلیون نفری ساکن آن منطقه از زمان بحران مالی اسپانیا در 2008 رسیده است. رفراندوم کاتالون-اسپانیا
 • نمایشگاه ویژه هفته دفاع مقدس و دهه نخست محرم در تخت فولاد اصفهان برگزار می شود
 • مدیر مجموعه تخت فولاد اصفهان گفت: به‌دلیل اینکه هفته دفاع مقدس امسال با ماه محرم بازه زمانی یکسانی پیدا کرده نمایشگاهی را با عنوان نمایشگاه مفاخر و شهدای تخت فولاد اصفهان در گلستان شهدای اصفهان برگزار می‌کنیم. سید‌علی معرک‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان درباره برنامه‌های مجموعه تخت فولاد اصفهان در ماه محرم اظهار داشت: مجموعه تخت فولاد که به عنوان زیر ساخت و ظرفیت بسیار ویژه از نظر مکانی برای گروه‌های خودجوش مردمی همیشه آماده بوده و سعی ما این است که همیشه امکانات و تسهیلات را برای اینکه گروه‌های فرهنگی و خودجوش مردمی بتوانند فعالیت کنند در اختیار آن‌ها بگذاریم.وی افزود: سعی ما این است که به‌جای مجری برنامه بودن تسهیل‌گر برنامه‌ها باشیم و پیرو این تصمیمات سعی کردیم امکانات و زیرساخت‌هایی که گروه‌های مذهبی برای محرم و صفر نیاز دارند را مهیا کنیم.مدیر مجموعه تخت فولاد اصفهان خاطرنشان کرد: در دهه نخست محرم در تکیه کازرونی و تکیه خوانساری ویژه‌ برنامه‌هایی در نظر گرفته شده که در حال برگزاری است، تکیه بروجردی که رو‌به‌روی مقبره بانو امین قرار دارد نیز بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در دهه دوم ماه محرم ویژه برنامه دارد.وی با اشاره به دیگر برنامه فرهنگی مجموعه تخت فولاد تصریح کرد: همانطور که می‌دانید امسال هفته دفاع مقدس و ماه محرم در یک بازه زمانی با یکدیگر قرار گرفته‌اند به همین دلیل در کنار موضوعات مطرح شده موضوعی با عنوان نمایشگاه مفاخر و شهدای تخت فولاد اصفهان در نظر گرفته شده که در این نمایشگاه سیر حرکتی شهدا را نشان می‌دهیم، این نمایشگاه در 2 الی 3 روز آینده راه‌اندازی می‌شود و در اختیار مراجعه کنندگان گلستان شهدا قرار می‌گیرد.انتهای پیام/ R41346/P41362/S6,51/CT1
 • مأموریت حساس
 • یکی از مأموریت‌های مهمی که رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خود با اعضای خبرگان رهبری برای این مجلس مطرح و تبیین کردند، ایجاد مرکزی برای اعمال نگاهی کلان و راهبردی به مجموعه انقلاب است. به گزارش مشرق، روزنامه «صبح نو» در سرمقاله خود نوشت: یکی از مأموریت‌های مهمی که رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خود با اعضای خبرگان رهبری برای این مجلس مطرح و تبیین کردند، ایجاد مرکزی برای اعمال نگاهی کلان و راهبردی به مجموعه انقلاب است که هم گذشته آن را در نسبت با اهداف و آرمان‌های انقلاب بسنجد و هم برای ادامه حرکت انقلاب به تناسب تحولات و مأموریت‌ها، خط مشی گذاری و چاره اندیشی کند. راه ایجاد چنین مرکزی ایجاد یک هیأت اندیشه‌ورز از اشخاص صاحب فکر و اندیشه است که بتواند حرکت انقلاب را درنسبت با اهداف و آرمان‌های آن رصد کرده و میزان دوری یا نزدیکی و یا نقاط انحراف از مسیر انقلاب را معلوم و براساس آن، مجلس خبرگان مطالبات خود را تنظیم و مطابق آن چاره اندیشی کند. مسلماً تاکنون هیچ مرکز جایگاهی در کشور چنین وظیفه خطیری را برعهده نداشته و طبیعی است جایگاه چنین ماموریتی نیز باید فراتر از دستگاه‌های سه گانه و دارای اشرافی فکری و سیاستگذاری بر آن‌ها باشد. آنچه بیش از همه وجود چنین مرکز حساس و راهبردی‌ای را ضروری می‌سازد، از یک سو الزام پاسخگویی به نیازها و مأموریت‌های داخلی یا تهدیدات درونی است که به تناسب شرایط به وجود می‌آیند و از سویی دیگر، الزاماتی‌اند که با گسترش مرزهای جغرافیایی یا فکری انقلاب، پاسخگویی به نیازهای جدید یا تهدید قدرت‌های سنتی یا نوظهور، مهم جلوه می‌کنند. با ترسیم چنین مأموریت مهمی برای مجلس خبرگان رهبری باید منتظر بود تا این مجلس گام‌هایی برای انجام این مأموریت برداشته و نقشی بارزتر از گذشته در عرصه هدایت انقلاب ایفا کند. ارسال به تلگرام
 • گل به خودی طارمی در آستانه دیداری حساس
 • به گزارشگروه فیلم و صوتباشگاه خبرنگاران جوان؛ حکم محرومیت مهدی طارمی، به دست باشگاه پرسپولیس رسیده و به نظر نمی‌رسد راهی برای فرار از این حکم وجود داشته باشد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی انتهای پیام/ دردسرهای طارمی، یکی پس از دیگری + فیلم
 • مأموریت حساس رهبرانقلاب برای اعضای خبرگان رهبری
 • یکی از مأموریت‌های مهمی که رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خود با اعضای خبرگان رهبری برای این مجلس مطرح و تبیین کردند، ایجاد مرکزی برای اعمال نگاهی کلان و راهبردی به مجموعه انقلاب است. روزنامه «صبح نو» در سرمقاله خود نوشت:یکی از مأموریت‌های مهمی که رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خود با اعضای خبرگان رهبری برای این مجلس مطرح و تبیین کردند، ایجاد مرکزی برای اعمال نگاهی کلان و راهبردی به مجموعه انقلاب است که هم گذشته آن را در نسبت با اهداف و آرمان‌های انقلاب بسنجد و هم برای ادامه حرکت انقلاب به تناسب تحولات و مأموریت‌ها، خط مشی گذاری و چاره اندیشی کند.راه ایجاد چنین مرکزی ایجاد یک هیأت اندیشه‌ورز از اشخاص صاحب فکر و اندیشه است که بتواند حرکت انقلاب را درنسبت با اهداف و آرمان‌های آن رصد کرده و میزان دوری یا نزدیکی و یا نقاط انحراف از مسیر انقلاب را معلوم و براساس آن، مجلس خبرگان مطالبات خود را تنظیم و مطابق آن چاره اندیشی کند.مسلماً تاکنون هیچ مرکز جایگاهی در کشور چنین وظیفه خطیری را برعهده نداشته و طبیعی است جایگاه چنین ماموریتی نیز باید فراتر از دستگاه‌های سه گانه و دارای اشرافی فکری و سیاستگذاری بر آن‌ها باشد.آنچه بیش از همه وجود چنین مرکز حساس و راهبردی‌ای را ضروری می‌سازد، از یک سو الزام پاسخگویی به نیازها و مأموریت‌های داخلی یا تهدیدات درونی است که به تناسب شرایط به وجود می‌آیند و از سویی دیگر، الزاماتی‌اند که با گسترش مرزهای جغرافیایی یا فکری انقلاب، پاسخگویی به نیازهای جدید یا تهدید قدرت‌های سنتی یا نوظهور، مهم جلوه می‌کنند.با ترسیم چنین مأموریت مهمی برای مجلس خبرگان رهبری باید منتظر بود تا این مجلس گام‌هایی برای انجام این مأموریت برداشته و نقشی بارزتر از گذشته در عرصه هدایت انقلاب ایفا کند.
 • تیم فوتبال سپیدرود رشت میزبان دیدار حساس مقابل استقلال تهران
 • مدیر رسانه ای باشگاه سپیدرود رشت روز یکشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت : با توجه به نتایج خوب تیم فوتبال سپیدرود رشت در چند دیدار اخیر خود در رقابت های لیگ برتر ، امیدواریم این تیم برابر استقلال تهران که وضعیت مناسبی در جدول رده بندی ندارد نیز امتیاز کسب کند. رادنی دیدار ادامه داد: هدف بازیکنان و کادر فنی تیم فوتبال سپیدرود رشت ، ارائه یک بازی زیبا و تماشاگرپسند برابر تیم پرطرفدار تهرانی است تا همچنان روند رو به رشد خود در رقابت های لیگ برتر را ادامه دهند. مدیر رسانه ای باشگاه سپیدرود رشت خاطرنشان کرد: تا پایان هفته هفتم رقابت های فوتبال لیگ برتر باشگاه های کشور ، تیم سپیدرود رشت با کسب هشت امتیاز در مکان هشتم و تیم استقلال تهران با کسب پنج امتیاز در مکان شانزدهم و انتهای جدول رده بندی قرار دارند. در رقابت های فوتبال لیگ برتر باشگاه های کشور ، 16 تیم به صورت دوره ای و رفت و برگشت در یک گروه با هم رقابت می کنند. خبرنگار: حسین مجرد **انتشار دهنده: بابایی7285 /6030
 • کرمان به مصاف برق شیراز می رود
 • به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، این دیدار، امروز یکشنبه ساعت 16 در ورزشگاه شهید باهنر کرمان برگزار می شود. حسین زیاری این بازی را قضاوت می کند. هم اکنون مس کرمان با 10 امتیاز در رده ی چهارم جدول ایستاده است و برق جدید شیراز نیز با 9 امتیاز در رده ی پنجم قرار دارد. انتهای پیام/ب مس کرمان میزبان برق شیراز
 • مصاف شمالی ها در جام آزادگان
 • به گزارش گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازرشت؛به نقل از سایت رسمی باشگاه ملوان بندرانزلی، هفته ششم مسابقات لیگ دسته اول فوتبال ایران جام آزادگان عصر امروز (یکشنبه 2 مهر ماه) با برگزاری دیداری حساس بین تیم های فوتبال نساجی قائمشهر و ملوان بندرانزلی آغاز می شود. قضاوت این دیدار بر عهده حسین زرگر است و در این دیدار جلیل شعرانی – علی اکبر نوری – کیوان علی محمدی را در امر قضاوت همراهی خواهند کرد و ناظر این دیدار ابراهیم میرزابیگی است. ملوان بعد بازی جام حذفی با سپیدرود که در رشت برگزار شد و با 3 گل توانست سپیدرود را در رشت شکست دهد و بعد از آن هم توانست در یک دیدار جذاب و دیدنی مس را از پیش رو بردارد با روحیه مضاعف به مصاف نساجی قائمشهر خواهد رفت. ملوانان که با روحیه ای که به دست آورده اند به دنبال هر 3 امتیاز این دیدار هستند. در تیم نساجی مرتضی غلامعلی تبار و سهیل رحمانی سابقه حضور در ملوان را دارند و سرمربی ملوان نادر دست نشان و سینا دست نشان هم سابقه حضور در نساجی را دارا هستند. در تیم ملوان پوریا غلامی به دلیل مصدومیت ملوان را در این دیدار همراهی نمی کند. در حال حاضر نساجی با 10 امتیاز از 5 بازی در رتبه پنجم و تیم ملوان با 8 امتیاز از 5 بازی خود در رتبه هشتم لیگ آزادگان قرار دارد. ملوان در صورت کسب 3 امتیاز این بازی احتمال صعود تا رده دوم جدول را دارد. این دیدار پخش زنده تلویزیونی ندارد. دو تیم ملوان و نساجی فصل گذشته 2 بار در مقابل هم صف آرایی کردند که سهم 2 تیم هر کدام یک پیروزی بود. انتهای پیام/ع مصاف نساجی قائمشهر و ملوان بندرانزلی در جام آزادگان
 • قهرمانان واقعی خود را فراموش کرده ایم
 • به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، علی مولوی حقیقی، سردار هشت سال دفاع مقدس، ظهر امروز، دوم مهرماه در نشست کتابخوان ویژه دفاع مقدس با اشاره به همزمانی آغاز هفته دفاع مقدس با ماه محرم و هفته امر به معروف و نهی از منکر، اظهار کرد: گره خوردن این مناسبت‌ها باهم بی‌حکمت نیست.وی ادامه داد: هدف از این نسشت تجلیل از خانواده اولین شهید مدافع حرم استان، شهید حسن قاسمی دانا و تجلیل از پنج بانوی نویسنده در حوزه ادبیات دفاع مقدس است.حقیقی افزود: امروز صحنه جنگ با تقابل دشمن صحنه مبارزه با توپ و تانگ نیست بلکه امروزه وسیله مبارزه با دشمن قلم، فکر و اندیشه است. در زمان دفاع مقدس ما با توپ و تانگ و جنگ‌افزارها به دفاع از میهن اسلامی پرداختیم. امروزه جوانان ما در آن طرف مرزها در حال دفاع از اسلام در حال مبارزه هستند و اصحاب قلم و رسانه و همه کسانی که صاحب تریبون هسنتد در جاهای مختلف باید دفاع این عزیزان را تبیین کنند.سردار دفاع مقدس گفت: تبیین دفاع مقدس در سال 59 تا پایان جنگ و ارتباط آن هشت سال دفاع مقدس با آنچه که امروزه در عرصه بین‌المللی با آن روبه رو هستیم، یک هنر است. همان طور که آحاد ملت ما در دفاع مقدس با هم متحد بودند. دفاع در شمال و جنوب و غرب کشور برای همگان شناخته شده بود.حقیقی با تأکید بر اینکه در زمان جنگ ما فضای مجازی و رسانه قوی نداشتیم، ابراز کرد: اما سربازان و سردارانی بودند که علاوه بر وظیفه خطیر دفاع با دوربین‌های کوچک و ساده، ثبت لحظه‌ها کردند و خاطرات آن هشت سال دفاع مقدس را برای نسل آینده زنده نگه‌داشتند. اما امروزه اصحاب رسانه با استفاده از ابزار گسترده‌ رسانه که پایانی ندارد به درستی می‌تواند هدف شهیدان فاطمی را برای همه جهانیان آشکار کنند.وی ادامه داد:...
 • بازیکنان پرسپولیس به فکر بازی حساس با الهلال باشند/شاگردان برانکو نباید در باد موفقیت های اخیر خود بخوابند
 • خبرگزاری میزان- پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت: بازیکنان پرسپولیس نباید در باد موفقیت‌های اخیر خود بخوابند و تلاش‌ خود را بکنند تا در همه مسابقات عملکرد خوبی داشته باشند. رحیم یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، با اشاره به این موضوع که پرسپولیس از 4 بازی قبلی خود در لیگ تنها 5 امتیاز کسب کرده اظهار داشت: من فکر می‌کنم بازیکنان پرسپولیس کمی باید حواشی را کمتر کنند و غرور را کنار بگذارند چرا که آنها واقعا بازیکنان خوبی هستند و توانایی بالایی دارند. آنها این موضوع را در آسیا هم نشان داده‌اند. در چنین شرایطی فقط مسائل حاشیه‌ای است که کمی ممکن است تیم را عقب بیاندازد. وی افزود: قطعا کسب 5 امتیاز در 4 مسابقه در لیگ عملکرد خوبی نیست اما پرسپولیس پتانسیل بالایی دارد و امسال قهرمان لیگ خواهد بود اما تنها موضوعی که باید به آن توجه داشت این است که بازیکنان نباید در باد موفقیت‌های اخیر خود بخوابند و تلاش خود را بکنند تا در همه مسابقات عملکرد خوبی داشته باشند. پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در مورد دیدار با الهلال در لیگ قهرمانان آسیا هم خاطر نشان کرد: به هر حال بازی با این تیم حساس است و همانطور که می‌دانید الهلال از تیم‌های خوب عربستان است اما نباید به هیچ وجه کوتاه بیاییم و باید مقابل این تیم هم به پیروزی برسیم چرا که بازیکنان پرسپولیس از توانایی بالایی برخوردار هستند و می‌توانند با شکست الهلال فینالیست شوند، فقط باید مسائل حاشیه‌ای کنار گذاشته شود. انتهای پیام/
 • مصدومان استقلال آماده مصاف با سپیدرود
 • قصه مصدومان استقلال و علیرضا منصوریان در هفت هفته ابتدایی قصه جالبی بود تا جایی که افزایش تعداد این مصدومان یکی از دلایل اصلی ناکامی ها و استعفای سرمربی قلمداد شد. به گزارش "ورزش سه"، همین که ناکامی های متوالی استقلال با توقف این تیم برابر ذوب آهن و قعرنشینی در جدول رده بندی ادامه پیدا کرد علیرضا منصوریان از سمت خود استعفا داد تا جدایی تلخی با تیم محبوبش داشته باشد. سرمربی جوان استقلال که با بحران های زیادی در این هفته ها دست و پنجه نرم کرد بیشترین لطمه را از مصدومیت مهره های کلیدی خورد، جایی که با رفتن او حالا یکی پس از دیگری زمینه بازگشت آنها به تمرینات فراهم می شود. در شرایطی که استقلال خود را برای بازی با سپیدرود در هفته هشتم آماده می کند از اردوی این تیم خبر می رسد نفراتی مثل داریوش شجاعیان ، امید ابراهیمی حتی مجید حسینی با رسیدن به فرم مطلوب بدنی شانس زیادی برای بازگشت به ترکیب اصلی دارند ضمن این که سجاد شهباززاده هم توانایی بازی 30 دقیقه ای در نیمه دوم را دارد تا درصورت صلاحدید مربیان موقت تیم در رشت به میدان برود. بازگشتی که اگر زودتر اتفاق می افتاد چه بسا می توانست به داد منصوریان هم برسد تا او مجبور به استعفا و کنار رفتن از استقلال نشود اما وقتی که این مربی رفت مصدومان هم یکی پس از دیگری مجوز بازگشت دریافت کرده و در تمرینات با انگیزه خاص برای بازی با سپیدرود آماده می شوند. استقلال تهران
 • دو غایب کلیدی استقلال در مصاف با سپیدرود
 • مک درموت سرمربی و چشمی بازیکن تاثیر گذار استقلال در دیدار برابر سپیدرود غایب هستند. به گزارش "ورزش سه"، روزبه چشمی در دیدار با ذوب آهن اصفهان سومین کارت زرد خود را در هفته هفتم لیگ برتر دریافت کرد تا اولین بازیکن محروم استقلال در لیگ هفدهم لقب بگیرد. چشمی که برابر ذوب آهن تک گل استقلال را به ثمر رسانده بود، با شروع لیگ هفدهم و در بازگشت از مصدومیت یکی از بازیکنان اصلی استقلال بود. چشمی در تمامی دیدارهای استقلال 90 دقیقه به میدان رفته بود و کادرفنی اعتماد ویژه ای به این بازیکن در خط دفاع و هافبک داشت. عملکرد خوب این بازیکن باعث شده بود تا چشمی به تیم ملی نیز دعوت شود. مک درموت حالا در دیدار سخت برابر سپید رود رشت این بازیکن تاثیر گذار را ندارد و البته خود او نیز نمی تواند استقلال را همراهی کند تا آبی ها دو چهره کلیدی خود را در اختیار نداشته باشند. استقلال تهران روزبه چشمی میک مک درموت (مربی بدنساز)
 • مصدومیت همتی در مصاف با شایان مصلح
 • در جریان تمرین امروز سرخپوشان شایان مصلح باعث مصدومیت آدام همتی شد. به گزارش "ورزش سه"، تمرین امروز پرسپولیس که با نظارت برانکو ایوانکوویچ و دستیارانش برگزار مى شد یک مصدوم روى دست این تیم گذاشت. آدام همتی بازیکن جوان پرسپولیس در برخوردى شدیدى که با شایان مصلح داشت دچار مصدومیت شد تا تحت نظر کادرپزشکى قرار گیرد. شماره 21 سرخپوشان که قصد داشت توپ را از مصلح عبور دهد با برخورد پاى مدافع چپ تیمش با سرش دچار مصدومیت شد و از تمرین گروهى خارج شد. همتى به دلیل شدت جراحت در نهایت از سوى کادرپزشکى به بیمارستان منتقل شد تا مراحل درمانى خود را به طور کامل پشت سر بگذارد. عکس: امیرحسین خیرخواه - دبی پرسپولیس تهران تمرینات پرسپولیس
 • جوانان البدر به مصاف ستارگان گرگان می روند
 • به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جواناز بندرعباس،فصل جدید مسابقات لیگ برتر فوتبال جوانان باشگاه های کشور با شرکت 12 تیم به صورت دوره ای و رفت و برگشت برگزار می شود.تراکتورسازی تبریز، برق جدید شیراز، گل گهر سیرجان، شاهین شهرداری بوشهر، نفت اهواز، ذوب آهن اصفهان، پدیده مشهد، فولادخوزستان، سپاهان اصفهان و مس کرمان دیگر تیم های شرکت کننده در لیگ برتر فوتبال جوانان باشگاه های کشور هستند.تیم البدر بندرکنگ در فصل گذشته این پیکارها به مقام هفتم دست یافت.انتهای پیام/ب آغاز لیگ برتر فوتبال جوانان کشور
 • بازگشت نایب قهرمانان آکروژیم آسیا به سمنان
 • مسئولان و ورزش دوستان سمنانی از آکروژیم بازان اعزامی به رقابت‌های قهرمانی آسیا در قزاقستان استقبال کردند . به گزارشخبرگزاری صداوسیما، سید محمد مهدی کیا و امیرحسین فخاریان ژیمناستیک کاران ملى پوش سمنانى در رقابت هاى آکروژیم قهرمانى آسیا در آلماتى قزاقستان بر سکوی دوم ایستادند.فرماندار سمنان و مدیرکل ورزش و جوانان استانس منان و جمعی از ورزش دوستان از این دو ژیمناستیک کار و آقای رحمانی مربی آنها استقبال کردند .سیدمحمدمهدی کیا و امیرحسین فخاریان دو بازیکن آکروژیم کار سمنان به همراه شش ورزشکار تیم ملی آکروژیم جوانان و بزرگسالان ایران در رقابت های قهرمانی آسیا شرکت کرده اند.سمنان یکی از استان های موفق در زمینه آکروژیم است به گونه ای که در مسابقات آکروژیم قهرمانی کشور که پارسال به میزبانی سمنان برگزار شده بود، توانست مقام اول کشور را از آن خود کند.
 • گزارشی/تمرین شاگردان دایی برای مصاف با ذوب آهن
 • به گزارش ایلنا، تیم سایپا که در هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر در اصفهان میهمان ذوب‌آهن است، تمرینات خود را برای رویارویی با این تیم پیگیری می‌کند. تمرین ظهر امروز نارنجی‌پوشان از ساعت 11 تا 13 امروز در زمین اختصاصی باشگاه پیگیری شد.
 • نایب قهرمانان آکروژیم آسیا به سمنان بازگشتند
 • به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، سیدمحمد مهدی کیا و امیرحسین فخاریان ژیمناستیک کاران ملى پوش سمنانى در رقابت هاى آکروژیم قهرمانى آسیا در آلماتى قزاقستان بر سکوی دوم ایستادند. فرماندار سمنان و مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان و جمعی از ورزش دوستان از این دو ژیمناستیک کار و رحمانی مربی آنها استقبال کردند. سیدمحمدمهدی کیا و امیرحسین فخاریان دو بازیکن آکروژیم کار سمنان به همراه شش ورزشکار تیم ملی آکروژیم جوانان و بزرگسالان ایران در رقابت های قهرمانی آکروژیم آسیا شرکت کرده اند. گفتنی است ، سمنان یکی از استان های موفق در زمینه آکروژیم است به گونه ای که در مسابقات آکروژیم قهرمانی کشور که پارسال به میزبانی سمنان برگزار شده بود، توانست مقام اول کشور را از آن خود کند. انتهای پیام / ه بازگشت آکروژیم بازان سمنانی از مسابقات آسیایی
 • فقر برگ برنده قهرمانان بزرگ ستارگانی که از فقر مطلق به ثروت هنگفت رسیدند عکس
 • خبرگزاري آريا - ستارگان ثروتمند دنياي فوتبال اکثرا در دوران کودکي و نوجواني زندگي سخت و فقيرانه‌اي را تجربه کرده‌اند.سرويس ورزش مشرق - رائول گونسالس بازيکن پيشين رئال مادريد اين روزها سفير اين تيم و البته لاليگا در آمريکاي شمالي است، او ثروتي غير قابل محاسبه دارد و اين در حالي است که در دوران کودکي و نوجواني خود در مدرسه‌اي محل تحصيل خود، کار مي‌کرد و از کارگري در اين مدرسه پول لازم براي خريد وسايل تحصيل و لباس گرم را به دست مي‌آورد.کريستيانو رونالدو ستاره پرتغالي تيم فوتبال رئال مادريد نيز روزگاري دلهره اين را داشته که پدر دائم الخمرش پول ناچيز حاصل از کار در يک کارواش را از او به زور بگيرد و با آن مشروبات الکلي خريداري کند. او امروز دو ميليون يورو به باشگاه اسپورتينگ پرتغال هديه مي دهد و مالک 5 هتل 5 ستاره در مناطق مختلف جهان است و 4 کشتي کروز او در جهان ثروتمندان به يک حسرت تبديل شده است.بسياري از ستارگان دنياي فوتبال حرفه‌اي از دل فقر به ثروتي نجومي دست يافته‌اند. در جهان فوتبال مثال‌هاي فراواني مي‌توان از اين دست برشمرد که حتي فقر آنها مثال زدني و قابل تأمل بوده است. به نظر مي‌رسد اگر اين يک حکم قطعي نباشد لااقل شامل حال جمعيت بسيار زيادي از ستارگان دنياي فوتبال مي‌شود. اين قانون که بازيکنان فقير براي رسيدن به ثروت تلاش بيشتري مي‌کنند و قدر موقعيت و داشته‌هاي خود را بيش از سايرين مي‌دانند. اين ستارگان يک شبه ثروتمند نشده بلکه قدم به قدم درخشيده‌اند.در فوتبال ايران نيز بازيکنان ثروتمند معمولا زندگي فقيرانه‌اي داشتند. حداقل در چند برنامه پربيننده در صدا و سيما پاي خاطرات اين بازيکنان که شجاعانه از گذشته خود حرف زدند، نشسته‌ايم و خوب مي‌دانيم که اين بازيکنان براي رسيدن به قله موفقيت چه سختي‌هايي را تحمل کرده‌اند.از طرفي بارها پيش آمده که بازيکنان...
 • صعود سئول به گروه قهرمانان با یک تساوی در روز نیمکت نشینی شفیعی
 • تیم فوتبال اف‌سی سئول در روز نیمکت‌نشینی مدافع ایرانی برابر میهمان خود به تساوی بسنده کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، امروز (یکشنبه) تیم‌های اف‌سی سئول و پوهانگ در بازی هفته سی‌ویکم کی لیگ کره‌جنوبی رو در روی هم قرار گرفتند که به تساوی یک - یک رسیدند. باربا در دقیقه 15 زننده گل تیم اف‌سی سئول بود اما لونینها در دقیقه 80 گل تساوی‌بخش تیم پوهانگ را به ثمر رساند.خالد شفیعی، مدافع ایرانی تیم اف‌سی سئول در این بازی نیمکت‌نشین بود.تیم اف‌سی سئول با تساوی در بازی امروز 51 امتیازی شد و با قرار گرفتن در رده چهارم جدول رده‌بندی صعود خود را به گروه قهرمانان کی‌ لیگ کره‌جنوبی قطعی کرد تا تکلیف تیم قهرمان مشخص شود.انتهای پیام/ R7858/P35350/S3,27,28/CT1
 • مستند سواران با حضور قهرمانان موتورسوار دوران جنگ کلید می خورد
 • خانه مستند انقلاب اسلامی گروه روایت فتح در صدد است ، نقش پررنگ موتورسواران رزمنده در دوران دفاع مقدس در جنگ تحمیلی را در مستندی به تصویر بکشد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فدراسیون ، گروه سازنده این مستند روز شنبهبا حضور در دفتر فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ضمن انجام گفت و گو با محمود صیدانلو رئیس فدراسیون در بخشی از مستند یاد شده ، در خصوص همکاری های دوجانبه و از جمله برگزاری یکدوره مسابقه تحت عنوان «جام جلیل نقاد»با حضور یادگاران آن دوره به توافق رسیدند. نام این مستند «سواران»نام دارد که به موضوع زندگی قهرمانان موتورسوار زنده و شهید و جانباز شرکت کننده دردوران ۸ سال دفاع مقدس در جنگ های نامنظم در گروه شهید چمران می پردازد. قهرمانانی که امروز هر کدامشان در گوشه ای از ایران عزیز مشغول کار و زندگی اند و قرار است روایت کننده دلاوری ها و رشادت های آن دوران در این مستند تاریخی برای نوجوانان و جوانان نسل امروز باشند. در مستند سواران که به سفارش خانه مستند انقلاب اسلامی و گروه روایت فتح به کارگردانی امیرحسین نوروزی ساخته خواهد شد. نویسنده و تصویربرداری آن بر عهده سامان مختاری و صدابرداری آن با محدثه گلچین عارفی است.
 • همراهی اروپا با ایران در ضدیت با ترامپ
 • خبرگزاري آريا- تيلرسون آشکارا، به ياران خود تفهيم کرد که جهان بايد متوجه باشد که امريکايي ها دولت جديدي را انتخاب کرده اند.به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري آريا، نشريه وستي کافکازا (روسيه)، در گزارشي نوشت: رکس تيلرسون، وزير امور خارجه امريکا، بعد از نخستين ديدارش با محمد جواد ظريف، وزير امور خارجه ايران، گفت: «ما به سوي يکديگر لنگه کفش پرتاب نکرديم». اما، در عصر چهارشنبه در مقر سازمان ملل متحد در نيويورک، در ديدار وزيران امور خارجه هفت کشور شرکت کننده در توافق هسته اي با ايران در سال ٢٠١٥ ميلادي، سخنان تندي رد و بدل شد. بعد از آن که ظريف به تندي، از تبليغات امريکا و اين کشور عليه توافق هسته اي سخن گفت، تيلرسون مستقيما، وي را مورد خطاب قرار داد. به گفته تيلرسون، او به خوبي، گروگان گيري در سفارت امريکا در تهران را به ياد دارد. تجزيه و تحليل انتقاد آميز از تاريخ «ناخوشايند» در روابط ميان اين دو کشور – هدفي است که ممکن است، به نسل هاي آينده واگذار شود. زماني که در سال ١٩٧٩ ميلادي، دانشجويان ايراني به سفارت امريکا حمله کردند، تيلرسون ٢٧ ساله و ترامپ ٣٣ ساله بود. در آن ايام، برعکس، ظريف و باراک اوباما تازه به سن قانوني رسيده بودند.در اين ديدار، تيلرسون در خصوص اين که تهران تمامي شرايط توافق هسته اي را اجرا مي کند، با اروپايي ها، چيني ها، روس ها و يا ايراني ها مخالفتي نکرد. اما، او تمايل نيز نداشت که با موضع ياران خود مبني بر اين که در اين توافق فقط از مساله هسته اي سخن گفته مي شود، همراهي کند. همانطور که تيلرسون چندي بعد خاطر نشان کرد، تمامي مذاکره کنندگان «همواره، در انتظار اين هستند: که اين توافق راه را به سوي «منطقه بسيار قدرتمندتر و با ثبات تر» هموار سازد. اما، وزير امور خارجه امريکا در...
 • روز سوم رقابت های بسکتبال جام باشگاه های آسیا پتروشیمی ایران سریت رام الله فلسطین مصاف باختری ها در قاره کهن
 • به گزارش سرویس ورزشی خبرگزاری فارس استان خوزستان از آبادان، تیم پتروشیمی بندرامام به عنوان نماینده کشورمان در رقابت‌های بسکتبال جام باشگاه‌های آسیا، امروز در دومین دیدار از سومین روز این مسابقات به مصاف سریت رام الله فلسطین خواهد رفت. نماینده کشورمان پس از اینکه در روز نخست به قرعه استراحت روبرو شد، در دومین روز این رقابت‌ها، روز گذشته در مقابل آستانه قزاقستان صف‌آرایی کرد و با نتیجه 65 بر 66 با یک امتیاز اختلاف مغلوب حریف آسیای میانه‌ای خود شد. حریف امروز پترو روز گذشته موفق شد نماینده فلیپین را با نتیجه 89 بر 82 از مقابل بردارد. بندر امامی‌ها با ترکیب سجاد مشایخی، محمدرضا بهرام‌زاد، سعید داورپناه، بهنام یخچالی، اوشین ساهاکیان، میثم میرزایی، ویلی وارن، ارسلان کاظمی، محمدحسن ذاکری و میرزا بگیچ با سرمربیگری مهران شاهین‌طبع در این رقابت‌ها شرکت کرده‌اند. تیم‌های پتروشیمی ایران و سریت رام‌الله فلسطین از گروه اول رقابت‌های بسکتبال جام باشگاه‌های آسیا، از ساعت 17 و 20 دقیقه به وقت تهران، در شهر شنژو چین به مصاف هم خواهند رفت. انتهای پیام/خ
 • آمریکا به دنبال دفن پروژه خط لوله گاز روسیه اروپا است
 • نخست وزیر روسیه گفت: آمریکا با هر ابزاری در سدد دفن کردن پروژه خط لوله گاز «استریم نورد» روسیه به اروپا است. به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، «دیمتری مدودف» نخست وزیر روسیه گفت: آمریکا قصد دارد تا فرآیند احداث توسعه خط لوله گاز «استریم نورد» از روسیه را به آلمان متوقف کند و خودش را بعنوان تامین کننده اصلی گاز اروپا جای دهد. وی تصریح کرد، واقع گرایانه ترین موضع، موضع ایالات متحده آمریکا است که می خواهد این پروژه را به هر نحوی از قبیل اعمال تصمیم های قانونی، ابزارهای مختلف، وضع تحریم، دفن کند و این حرکات از سوی آمریکایی ها تاثیر ابهام برانگیزی بر روی اتحادیه اروپا در راستای اجرای پروژه «استریم نورد» می گذارد. «مدودف» گفت: آمریکایی ها منافع خود را در تزریق گاز به اروپا و منزوی کردن روسیه دنبال می کنند. نخست وزیر روسیه خاطر نشان کرد، فنلاند موضع بسیار سازنده ای را در مورد پروژه «نورد استریم ۲ » دارد و این پروژه ظرفیت انتقال گاز به اروپا را ۲ برابر خواهد کرد؛ این در حالی است که ظرفیت فعلی آن ۵۵ میلیارد متر مکعب گاز رسانی در سال است؛ اما در حال حاضر با موضع سفت و سخت کشورهای بالتیک (استونی، لتونی و لیتوانی) و لهستان مواجه شده است. در ماه گذشته میلادی آمریکا تحریم های جدیدی را در بخش انرژی و بانکداری روسیه وضع کرد. همچنین گفته می شود که آمریکا قصد دارد تا سهم بازار گاز ال ان جی خود در اروپا را افزایش دهد. در یکسال اخیر آمریکا صادرات گاز ال ان جی خود را به اروپا افزایش داده است و در حال حاضر ۶ درصد از سهم تامین گاز اروپا را به خود اختصاص داده؛ ضمن اینکه روسیه در سال ۲۰۱۶ میلادی ۳۴ درصد از گاز اروپا را تامین کرده است.
 • امضا قرارداد تامین مالی ایران و اروپا
 • مدیر عامل بانک توسعه صادرات کشور از امضای نخستین قرارداد تامین مالی (فاینانس) بین ایران و اروپا خبرداد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علی صالح آبادی در برنامه «روز از نو» رادیو اقتصاد افزود: این قرارداد به مبلغ یک میلیارد یورو بین 14 بانک ایرانی و "اوبر بانک" اتریش منعقد شده است.وی همچنین با اعلام اینکه اوبر بانک یک بانک منطقه ای در قلب اروپاست، گفت: به موجب این قرارداد، منابع بانک اتریشی برای تامین مالی پروژه های عمرانی و تولیدی بخش خصوصی و دولتی دارای مجوزهای لازم تخصیص خواهد یافت.مدیر عامل بانک توسعه صادرات ایران با اعلام اینکه دوره ساخت و بازپرداخت اقساط فاینانس اتریش برای هر پروژه 12 سال است، افزود: این قرارداد نخستین قرارداد تامین مالی بانک های ایران با بانک های اروپایی در دوران پسابرجام است که بعد از قراردادهای منعقده بین بانک های ایران با کره جنوبی و چین در مجموع به مبلغ 35 میلیارد دلار امضا شده است.وی با اعلام اینکه ایران در آینده نزدیک با یک بانک دیگر اتریشی قرارداد تامین مالی امضا خواهد شد، گفت: اسم این بانک پس از نهایی شدن مذاکرات اعلام می شود.صالح آبادی گفت: انعقاد قرارداد بانکی کشورهای اروپایی با ایران به مفهوم جدا کردن راه خود با آمریکا و به نوعی اعلام پایبندی به مسئله برجام است.