گچساران - ایرنا – محرومیت زدایی، راه اندازی کلینیک‌های سیار پزشکان متخصص، بهبود زیرساخت‌های آب، برق و گاز و ایجاد اشتغال در مجموع با بیش از پنج هزار میلیارد ریال اعتبار از جمله تدبیرهای دولت در چهار سال گذشته برای توسعه روستایی در کهگیلویه و بویراحمد است.

به گزارش ایرنا، رویکرد توسعه متوازن و دسترسی به امکانات عادلانه و فراهم کردن بستر تولید ثروت باعث شتاب بخشی به توسعه روستاهای کهگیلویه و بویراحمد شده است.


استانی که به دلیل پراکندگی روستاها در بسیاری از شاخص‌های زندگی از سایر نقاط کشور عقب مانده بود با راهبردهای سازنده دولت تدبیر و امید در مسیر آبادانی قرار گرفته است.
کارشناسان، مهاجرت معکوس یعنی بازگشت جمعیت به مناطق روستایی و فراهم شدن زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را از مهمترین دستاوردهای توجه به روستاها می‌دانند.
کهگیلویه و بویراحمد یک هزار و 641 روستای دارای سکنه دارد که 721 روستای آن بالای 20 خانوار جمعیت دارد.
این استان بیش از 713 هزار نفر جمعیت دارد که حدود 50 درصد آن در روستاها زندگی می کنند.

** چشم انداز توسعه محروم‌ترین مناطق کهگیلویه و بویراحمد
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: 670 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات دولتی و توسط بنیاد برکت برای محرومیت زدایی از چهار منطقه محروم لوداب، پشت کوه، قلعه رئیسی و دیشموک در این استان هزینه می‌شود.
منطقه محروم لوداب در شهرستان بویراحمد، پشت کوه در باشت و مناطق قلعه رئیسی و دیشموک در شهرستان کهگیلویه قرار دارند.
سید موسی خادمی افزود: اعتبار استانی برای سرمایه گذاری در مناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد در نظر گرفته شده و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) موسوم به بنیاد برکت در حال تأمین اعتبار برای اجرایی کردن طرح‌های مورد نظر در مناطق محروم است.
وی گفت: براساس تفاهم نامه منعقد شده، بنیاد برکت 24 مدرسه، 14 پروژه راهسازی،22 طرح آب روستایی و چهار پروژه مجتمع آب و فاضلاب، 2 کتابخانه و 10 پروژه زیرساخت‌های درمانی در این مناطق محروم اجرا می‌کند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اجرای طرح‌های اقتصادی و اشتغالزا در بخش‌های گیاهان دارویی، باغداری و دامپروری با مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی از دیگر برنامه‌های بنیاد برکت در استان است.
خادمی تأکید کرد که با کمک بنیاد برکت نرخ بیکاری ظرف سه سال در کهگیلویه و بویراحمد پنج درصد کاهش خواهد یافت.
به گفته وی سند اجرای طرح‌های مورد نیاز، میزان اشتغالی که این طرح‌ها ایجاد می‌کنند و اعتبار مورد نیاز آن تدوین شده است.
خادمی تأکید کرد که گفت: با توجه به عمق محرومیت و سخت گذر بودن مناطق مختلف استان اعتبارات مورد نیاز برای توسعه منطقه بیشتر از این میزان است.

** بهبود زیرساخت‌های روستایی
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: 770 میلیارد ریال در دولت یازدهم به دهیاری‌های این استان برای افزایش خدمات کمک شده است.
داریوش مظفر افزود: تعداد دهیاری‌های کهگیلویه و بویراحمد در دولت یازدهم با 26 درصد افزایش از 442 به 556 مورد رسید.
وی تصریح کرد: تعداد ساختمان دهیاری‌ها از 51 به 58 مورد، غسالخانه‌های روستایی در استان از 45 باب به 49 باب، خرید ماشین آلات برای دهیاری‌ها با 29. 5 درصد رشد از 285 به 369 دستگاه و تعداد پایگاه‌های آتش نشانی روستایی با 200 درصد رشد از سه به 9 مورد رسید.
مدیر کل دفتر روستایی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در چهار سال گذشته افزون بر 80 کیلومتر از مجموع چهار هزار کیلومتر جاده‌های عشایری این استان بهسازی و آسفالت شده است.
مظفر عنوان کرد: برخورداری خانوارهای عشایری کهگیلویه و بویراحمد از راه ارتباطی مناسب در دولت یازدهم از 6 هزار خانوار به هشت هزار خانوار، میزان بهره‌مندی از آب آشامیدنی از چهار هزار و 500 خانوار به پنج هزار و 400 خانوار و برخورداری از سرویس بهداشتی مناسب نیز از 62 خانوار به 150 خانوار افزایش یافت.
وی تصریح کرد: 155 روستای این استان در دولت یازدهم از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار شدند.
مظفر گفت: این تعداد روستا بیش از 11 هزار و 600 خانوار روستایی با 47 هزار و 87 نفر جمعیت را شامل می‌شود.
وی اظهار داشت: شاخص بهره‌مندی از آب سالم در این استان اینک با پنج درصد افزایش نسبت به سال 92 از 68 درصد به حدود 73. 15 درصد رسیده است.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: 300 روستای بالای 50 خانوار این استان با اولویت بندی دارای زمین ورزشی استاندارد خواهند شد.
پژمان نیک اقبالی اظهار داشت: تفاهم نامه احداث این زمین‌های ورزشی در سطح استان نهایی شده است.
وی با تأکید بر همکاری نهادهایی از جمله منابع طبیعی و بنیاد مسکن بیان کرد: با احداث زمین‌های ورزشی، سرانه فضای ورزشی در استان افزایش چشمگیری خواهد یافت.

** تلاش برای افزایش درآمد کشاورزان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون یک هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات به کشاورزان این استان پرداخت شده که بخش عمده‌ای از آن در مناطق روستایی بوده است.
جعفر گوهرگانی افزود: این تسهیلات به واحدهای گلخانه‌ای، پروار بندی، دام پروری، مرغ داری و صنایع تبدیلی کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: در چهار سال گذشته برای حمایت از کشاورزان و افزایش تولیدات خدمات ویژه‌ای با استفاده از تسهیلات کم بهره به کشاورزان، ایجاد خط مکانیزه، افزایش سامانه آبیاری نوین ارائه داده است.
گوهرگانی بیان کرد: در چهار سال گذشته 600 تا 700 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های آبیاری نوین و ایستگاه‌های پمپاژ آب در سطح 9 هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی هزینه شده است.
وی بیان کرد: بهره برداری از 20 طرح ایستگاه‌ پمپاژ آب که سال‌ها راکد مانده بود از خدمات ماندگار دولت یازدهم در بخش کشاورزی بود.
گوهرگانی با اشاره به تصویب هفت مصوبه در سفر سال گذشته هیات دولت در بخش کشاورزی گفت: همه این مصوبات از جمله استفاده از زمین‌های شیبدار برای ایجاد باغ و راه اندازی تعاونی‌های روستایی برای کانال‌های هدایت آب کشاورزی محقق شد و تنها راه اندازی صندوق‌های کشاورزی در دست پیگیری است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از افتتاح و کلنگ زنی 66 طرح بزرگ حوزه کشاورزی این استان در هفته دولت امسال خبر داد.
گوهرگانی بیان کرد: طرح‌های امسال در بخش‌های آب، خاک، سامانه نوین آبیاری، پرورش طیور و آبزیان و سایر بخش‌های کشاورزی بوده است.
وی افزود: از این تعداد طرح 59 طرح افتتاحی و هفت طرح کلنگ زنی بوده است.
گوهرگانی میزان اعتبار طرح‌های افتتاحی هفته دولت امسال را 340 میلیارد ریال ذکر کرد.

**برنامه ریزی برای تأمین آب روستاهای کم جمعیت
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به برنامه دولت برای ایجاد تأسیسات آبرسانی در روستاهای پرجمعیت و غیراقتصادی بودن اجرای طرح‌های آبرسانی در روستاهای کم جمعیت و به دلیل پراکندگی روستاهای این استان در دولت یازدهم 18 مجتمع آبرسانی در این استان تعریف و عملیات اجرایی آنها در دولت یازدهم شروع شد.
فیض الله پاسره بیان کرد: میانگین پیشرفت فیزیکی این طرح‌ها 60 تا 90 درصداست.
پاسره بیان کرد: با بهره برداری از این طرح‌ها 480 روستا با 107 هزار نفر جمعیت از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند خواهند شد.
وی افزود: 380 میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای این طرح‌ها اختصاص در سال 1395 یافته است.
پاسره عنوان کرد: به دلیل مشکلات مردم برای پرداخت هزینه‌های آب قرائت آنلاین در جلوی واحدهای مسکونی روستاها عملیاتی و وجه در همان جا پرداخت می‌شود
حدود 330 هزار نفر از جمعت 713 هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد در روستاها زندگی می‌کنند.

** تلاش برای ایجاد فرصت‌های جدید شغلی
رئیس سازمان بسیج سازندگی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بسیج سازندگی این استان یک هزار و 137 شغل از ابتدای سال 1395 تا ابتدای تیرماه امسال ایجاد کرده است.
سرهنگ رضا رنجبر اظهار داشت: این تعداد فرصت شغلی با پرداخت تسهیلات بانکی اشتغالزایی ارزان قیمت در بخش‌های گیاهان دارویی، ریسندگی، بافندگی، پرورش شتر مرغ، قارچ، زنبور عسل و زعفران به متقاضیان ایجاد شده است.
وی بیان کرد: برای هر یک از طرح‌های اشتغالزایی تا سقف 300 میلیون ریال و برای طرح‌های تعاونی و کارگاه‌های تولیدی راکد تا سقف سه میلیارد ریال از محل طرح‌های اقتصاد مقاومتی پرداخت شده است.

** راه اندازی کلینیک‌های سیار برای خدمات رسانی به روستاها
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی یاسوج گفت: چهار کلینیک پزشکی سیار به‌صورت خودرو برای خدمات رسانی در مناطق روستایی و عشایری این استان تأمین شده است.
اورنگ ایلامی اظهار داشت: این کلینیک‌ها در قالب خودروهایی مجهز به تمام امکانات مورد نیاز برای ارائه خدمات دندان پزشکی، قلب، رادیولوژی و داروخانه سیار رایگان به مناطق سردسیری و گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافته است.
وی بیان کرد: هر یک از این کلینیک‌ها 12 تخت داردکه اولین سفر آن جمعه هفته گذشته به دوردست‌ترین منطقه شهرستان بویراحمد در لوداب خدمات رسانی کرد.
ایلامی گفت: برنامه ریزی برای اعزام کاروان دوم کلینیک‌های سیار به شهرستان بهمئی انجام شده است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی یاسوج ابراز داشت: این طرح با هدف خدمات رسانی به مردم مناطق محروم روستایی و عشایری اجرا می‌شود که نقش ارزنده‌ای در افزایش شاخص‌های سلامت و امید به زندگی دارد.
وی تصریح کرد: پزشکان این طرح نیز به‌صورت داوطلبانه فعالیت می‌کنند.
63 مرکز روستایی با 451 هزار نفر جمعیت زیرپوشش در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت دارند.
126 پزشک و 91 ماما در مناطق روستایی به مردم این استان خدمات رسانی می‌کنند.

** تلاش برای استفاده از انرژی‌های نو برای رفاه روستاییان
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد از نصب 70 دستگاه نیروگاه خورشیدی در مناطق سختگذر و دوردست این استان خبر داد.
داود راهزادی بیان کرد: مناطق سرتنگ لیراب سرآسیاب ممبی و در حوزه زیلایی از مهمترین مناطق نصب این نیروگاه‌هاست که در برخی مناطق به دلیل نبودن جاده با چهارپایان و به سختی حمل شد.

** توسعه گازرسانی در روستاها
مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد گفت: از سال 1392 تاکنون حدود 18 هزار خانوار روستایی از نعمت گاز برخوردار شدند که این میزان معادل 47 درصد از کل عملکرد این شرکت از ابتدا تاکنون بوده است.
رحمان خادم افزود: جمعیت بهره‌مند از گاز روستایی کهگیلویه و بویراحمد در دولت یازدهم بیش از 60 هزار نفر است.
وی ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته 458 روستای استان در سال‌های 96 و 97 با بیش از هزار و 720 میلیارد ریال گازرسانی خواهد شد که مجوزهای لازم اخذ شده است.

فناوری اطلاعات در روستاها
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نبود اینترنت پرسرعت در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد با فناوری «ال. تی. ای» در ابتدای آغاز به کار دولت تدبیر و امید تصریح کرد: اکنون 426 روستا به این فناوری متصل هستند.
مجید محنایی اظهار داشت: تعداد کاربران اینترنت کهگیلویه و بویراحمد از 81 هزار و 695 نفر در سال 1392 به 387 هزار و 512 نفر رسیده است.

**اجرای طرح روستا تعاون در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اجرای طرح «روستا تعاون» با هدف ایجاد 400 فرصت شغلی در روستاهای دارای ظرفیت این استان آغاز شده است.
صابر مظاهری افزود: در این طرح، افراد بیکار در روستا با تشکیل تعاونی تخصصی در زمینه یک حرفه، به کار مشغول می‌شوند و دولت در این مسیر از آنها حمایت می‌کند.
وی بیان کرد: فعالیت این تعاونی‌ها در زمینه‌های تولید، صنعت، تجارت، کشاورزی و خدمات خواهد بود و با توجه به ظرفیت هر روستا توسط اهالی بیکار روستا تشکیل خواهد شد.
مظاهری اظهار داشت: دولت در این طرح در زمینه بیمه، تسهیلات، بازاریابی، آموزش و تشکیل زنجیره‌های حرفه‌ای از آنان حمایت می‌کند.
وی گفت: پیش از این به طور معمول افراد خانواده‌ها اقدام به تشکیل تعاونی می‌کردند اما در طرح جدید افراد علاقه‌مند به یک حرفه خاص در روستاها دست به تشکیل این تعاونی‌ها خواهند زد.
مظاهری افزود: سهم این استان در طرح «روستاتعاون» 40 تعاونی بوده که باید در 2 مرحله و در سال‌های 1396 و 1397 در روستاهای استان ایجاد و راه اندازی شود.
670 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه مناطق محروم، 770 میلیارد ریال کمک به دهیاری ها، یک هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات کشاورزی، 380 میلیارد ریال برای تامین آب و اختصاص هزار و 720 میلیارد برای گازرسانی بخشی از اعتباراتی است که دولت در کهگیلویه و بویراحمد برای توسعه روستایی هزینه داده است.
هر چند دولت در چهارسال گذشته گام‌های بلندی برای توسعه روستاهای کهگیلویه و بویراحمد برداشته است اما به دلیل عمق عقب ماندگی‌ها هنوز کمبودهایی وجود دارد که نیازمند تلاش‌های گسترده ای است.
خبرنگار: فرزانه شریفی** انتشاردهنده: سید ولی موسوی نژاد
8143/6110

کلیدواژه: کهگیلویه و بویراحمد | کهگیلویه و بویراحمد گفت | کهگیلویه و بویراحمد | کهگیلویه و بویراحمد | کهگیلویه و بویراحمد | میلیارد ریال اعتبار | چهار سال گذشته | دولت یازدهم | مناطق روستایی | اجرای طرح | خدمات رسانی | مناطق محروم | بنیاد برکت | راه اندازی | برای توسعه | اظهار داشت | طرح ها | نفر جمعیت | دهیاری ها | کلینیک ها | مورد نیاز | یک هزار | هزار نفر

منبع: ایرنا

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۰۸۶۷۷ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

بررسی وحشتناک ترین جملات ترامپ در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد

در همین زمینه

 • اختصاص ۵۰ میلیارد ریال اعتبار به هشت طرح آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد
 • سعید جاویدبخت روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح‌ها که هم اکنون در مراحل فرایند مناقصه است در مناطقی مانند جلیل سپیدار در بویراحمد، سی‌سخت در دنا، دریلا و آبگندی در گچساران، نهضت آباد در کهگیلویه، تی تل در باشت، موگر در لنده، سرفاریاب در چرام و گچ بلند در بهمئی اجرا می‌شوند.وی محل تأمین اعتبار این پروژه‌ها را اعتبارات ملی اعلام کرد.جاوید بخت تصریح کرد: این طرح‌ها به‌صورت مکانیکی و در قالب سازه‌هایی چون سنگی ملاتی، سنگی گابیونی، خشکه چین و پخش سیلاب در استان اجرا خواهد شد.وی گفت: این پروژه‌ها با هدف کنترل فرسایش خاک، کنترل سیلاب‌های فصلی، ذخیره نزولات آسمانی، افزایش سطح سفره های آب‌ زیرزمینی و منابع آبی پایین دست حوزه از قبیل چاه و قنات، تثبیت بستر رودخانه و پیش گیری از ورود رسوب به مخزن سدهای پایین دست احداث خواهند شد.جاوید بخت یکی از مهمترین راهکارهای مقابله با خشکسالی و کم آبی را ساخت پروژه‌های آبخیزداری دانست و افزود: طرح‌های آبخیزداری با افزایش سطح منابع آبی و سطح سفره‌های آب زیرزمینی تأثیر مهمی در کاهش اثرات خشکسالی دارند.پروژه‌های آبخیزداری در استان کهگیلویه و بویراحمد از اواخر دهه 60 شروع شدند که تاکنون اعتباری بالغ بر 395 میلیارد ریال به آنها اختصاص یافته است.خبرنگار: فرزانه شریفی** انتشاردهنده: سید ولی موسوی نژاد8143/6110
 • ۳۹۵ میلیارد ریال برای مقابله با خشکسالی در کهگیلویه و بویراحمد هزینه شد
 • معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون ۳۹۵ میلیارد ریال برای مقابله با خشکسالی و کم آبی در عرصه‌های منابع طبیعی این استان هزینه شده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، سعید جاوید بخت ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت:8 پروژه آبخیزداری با اعتباری افزون‌بر 50 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی در شهرستان‌های 8 گانه استان اجرا می‌شود.وی با بیان اینکه بزودی اجرای این پروژه‌ها برای انتخاب پیمانکار به مناقصه می‌رود، ادامه داد: پروژه‌های آبخیزداری در مناطقجلیل بویراحمد، سی‌سخت در شهرستان دنا، دریلا و آبگندی در شهرستان گچساران، نهضت آباد در شهرستان کهگیلویه، تی تل در شهرستان باشت، موگر در شهرستان لنده، سرفاریاب در شهرستان چرام و گچ بلند (پشت تاوه) در شهرستان بهمئی احداث می‌شوند.جاویدبخت ابراز کرد: پروژه‌های آبخیزداریبا هدف کنترل فرسایش خاک، کنترل سیلاب‌های فصلی، ذخیره نزولات آسمانی، افزایش سطح سفره آب‌های زیرزمینی و منابع آبی پایین دست حوزه از قبیل چاه و قنوات، تثبیت بستر رودخانه و جلوگیری از ورود رسوب به مخزن سدهای پایین دست احداث می‌شوند.معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد افزود:این پروژه‌ها به صورت مکانیکی و در قالب سازه‌هایی چون سنگی ملاتی، سنگی گابیونی، خشکه چین و پخش سیلاب اجرا می‌شوند.جاویدبخت تصریح کرد: پروژه‌های آبخیزداریبا افزایش سطح منابع آبی و افزایش سطحسفره‌های آب زیرزمینی تاثیر مهمی در کاهش اثرات خشکسالی داشته و یکی ازمهمترین راهکارهای مقابله با خشکسالی و کم آبی است.انتهای پیام/ R41452/P1492/S6,69/CT11
 • بیش از ۷ میلیارد ریال تسهیلات از صندوق خرد روستایی در شهرستان آزادشهر پرداخت شد
 • رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری آزادشهر گفت: در طرح ترسیب کربن, از محل صندوق خرد روستایی در روستاهای هدف شهرستان آزادشهر, به ۵۹۹ نفر, تسهیلاتی بالغ بر ۷ میلیارد ریال پرداخت شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از آزادشهر, حسین سلطانعلی امروز در جلسه بررسی فعالیت‌ها و مشکلات دستگاه‌های احرایی شهرستان آزادشهر اظهار داشت: این تسهیلات از دی ماه سال 93 با راه‌اندازی صندوق تا تیرماه سال جاری با هدف ایجاد اشتغال در زمینه‌های کشت زعفران, خرید ادوات کشاورزی, صنایع دستی, پرواربندی دام و غیره به جوامع محلی پرداخت شده است.رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آزادشهر افزود: همچنین در جهت ایجاد اشتغال پایدار, دوره‌های آموزشی در راستای توانمندسازی با عناوین کارآفرینی, در رشته‌های پرورش قارچ, کشت زعفران, تابلوفرش, قالی‌بافی و غیره برای 627 نفر معادل 60 هزار نفر ساعت برگزار شده است.سلطانعلی تصریح کرد: پروژه ترسیب کربن, در سطح 48 هزار و 329 هکتار در روستاهای هدف, تیل آباد, سیب چال, نراب, خوش ییلاق, وامنان, کاشیدار, با 3 هدف, کاهش گازهای گلخانه‌ای با هدف جهانی, حفاظت و احیای منابع طبیعی با مشارکت مردم با هدف ملی و بهبود شاخص توسعه انسانی از طریق توان افزایی و بهبود شرایط اجتماعی و اقتصادی با هدف ملی از سال 93 در حال برگزاری است.رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آزادشهر تاکید کرد: فعالیت‌های خوبی در جهت ایجاد اشتغال و کاهش تخریب منابع طبیعی و زیست محیطی صورت گرفته که همه آنها با مشارکت مردم و جوامع محلی است.سلطانعلی یادآور شد: در روستاس سیب‌چال مدرسه 6 کلاسه با همکاری خیران و منابع طبیعی با زیربنا 165 مترمربع و اعتبار 700 میلیون ریال در اجرای طرح ترسیب کربن احداث شده است.وی گفت: اصلاح و احیای مراتع با انجام مرمت چشمه و احداث آب انبار 7 باب با اعتبار 547 میلیون ریال از دیگر برنامه این طرح است.رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آزادشهر...
 • توسعه باغات دیم در کهگیلویه و بویراحمد راهی برای شکوفایی اقتصاد مقاوتی فیلم
 • توسعه باغات دیم در اراضی شیب‌دار استان کهگیلویه و بویراحمد به مساحت ۱۰۰ هزار هکتار در یک بازده زمانی ۱۰ ساله گامی مهم و اثر گذار توسط سازمان جهاد کشاورزی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی بوده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، دارا بودن اراضی مستعد باغی و زراعی یکی از ظرفیت های بالای کهگیلویه و بویراحمد بوده که به نوبه خود می‌تواند سبب رونق کشاورزی در نقاط مختلف این استان چهار فصل شود..جلوگیری از فرسایش خاک، جلوگیری از هدر رفت آب، تقویت منابع آب زیز زمینی، ایجاد اشتغال و رونق تولید و در نهایت تحقق و تقویت اقتصاد مقاومتی از مزایای طرح توسعه باغات در اراضی شیب دار است.این امر علاوه بر اشتغالزایی و درآمد پایدار نهایتاً زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال مدنظر مقام معظم رهبری می‌شود مسئله‌ای که از چشم مسئولان سازمان جهاد کشاورزی پنهان نماند و تصمیم بر بهره بردن از این ظرفیت عظیم شده است.بدون شک توسعه فعالیت‌های کشاورزی در هر منطقه سبب افزایش محصولات کشاورری خواهد شد و افزایش محصولات کشاورزی خودکفایی در تولید محصولات غذایی و افزایش ضریب امنیت غذایی را در پی خواهد داشت که نتیچه آن افزایش صادرات غیرنفتی و کاهش وادات است.کهگلویه و بویراحمد نیز با دارا بون اراضی شیب دار مستعد در مناطق سردسیری، معتدل و گرمسیری می‌تواند به عنوان یکی از قطب‌های اصلی کشور در زمینه تولید محصولات متنوع باغی تبدیل شود موضوعی که استارات آن زده شده و قرار است با سرعت مسیر پیش بینی شده را تا رسیدن به هدف بپیماید.طرح توسعه باغات دیم در 100 هزار هکتار از اراضی شیب‌داررئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده طی یک برنامه 10 ساله طرح توسعه باغات دیم در 100 هزار هکتار از اراضی شیب‌دار استان اجرا می‌شود.جعفر گوهرگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج اظهار داشت:...
 • اختصاص ۲۰ میلیارد ریال اعتبار به طرح های آموزشی اندیمشک
 • اندیمشک - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش اندیمشک گفت: با تخصیص 20 میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد امکانات ورزشی و زیر ساخت های آموزشی این شهرستان روند طرح های در دست اجرا با شتاب بیشتری پیگیری می شود. به گزارش خبرنگار ایرنا محمد قلاوندی روز شنبه در آئین افتتاح مجهزترین سایت آموزشی اندیمشک در محل آموزشگاه دخترانه 9 دی با تشریح اقدامات صورت گرفته در راستای تامین زیر ساخت های آموزشی این شهرستان افزود:این اعتباربرای رفع مشکلات آموزش و پرورش شهرستان در حال هزینه شدن است.وی تکمیل استخر و افتتاح آن طی 10 روز آینده و نیز تکمیل مجموعه ورزشی حجاب برای بانوان را از جمله کارهای انجام شده در این راستا عنوان کرد.به گزارش ایرنا فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نیز گفت:برای مصون نگه داشتن نسل دانش آموز از گزند آسیب ها و هجمه های فرهنگی دشمن ، باید زیرساخت های آموزش و پرورش را تقویت کرد.وی بیان کرد:در اندیمشک برای بهبود زیرساخت های آموزشی تلاش بسیار خوبی انجام شده است و ارتقا رتبه های متعدد در این مجموعه و انجام پروژه های متعدد آموزشی و سایر برنامه های موثر گامی برای تحول در آموزش و پرورش شهرستان بوده است .فرماندار اندیمشک هم با تشریح گام های حوزه آموزش و پرورش در این شهرستان گفت: در سال های قبل شاهد بدهی در مجموعه آموزش و پرورش اندیمشک ، نابسامانی در آموزشگاه ها و نیز تجهیزات و نامطلوب بودن رتبه های علمی در شهرستان بودیم.پیمان جهانگیری افزود:آمار شهرستان موجب نگرانی شده بود اما خوشبختانه با تلاش مسئولان برای تحول در وضعیت آموزش و پرورش شهرستان گام های موثری برداشته شد.وی بیان کرد:اجرای پروژه های متعدد ، تجهیز کردن بسیاری از مدارس ، ارتقا سطح آموزشی مدارس و کسب رتبه های برتر عملی نتیجه این تلاش ها بوده است.جهانگیری افزود: 12 پروژه متعدد بنیاد برکت به...
 • با اعتبار ۱۴ میلیارد ریال مدرسه ۱۰ کلاسه در روستای کمب چابهار افتتاح شد
 • به گزارش خبرگزاری فارس از چابهار، مدرسه 10 کلاسه روستای کمب چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان امروز با اعتبار 14 میلیارد ریال با همت خیر محمود تقی زاده امروز با حضور مسئولان استانی و محلی افتتاح شد. این مدرسه در زمینی به مساحت سه هزار و 983 مترمربع با زیربنای هزار و 769 مترمربع ساخته شده است. سرانه فضای آموزشی شهرستان چابهار به ازای هر دانش آموز یک متر و 90 سانتی مترمربع است که در مقایسه با پنج متر و 43 سانتی متر میانگین کشوری یکی از محروم ترین نقاط به حساب می آید. انتهای پیام/خ
 • ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار سفر رئیس جمهوری به استان مرکزی تخصیص یافت
 • اراک - ایرنا - رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی گفت: 600 میلیارد ریال منابع مالی از محل اعتبارات سفر رئیس جمهوری به این استان تخصیص یافته است. رقیه یادگاری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سفر رئیس جمهوری به استان مرکزی در آبان ماه سال 95 انجام شد که رهاورد آن برای مردم این خطه 54 طرح با 9 هزار و 300 میلیارد ریال مصوبه بود.وی بیان کرد: از محموع اعتبارات مصوب سفر هیات دولت به این استان، چهار هزار و 320 میلیارد ریال باید در سال 95 تخصیص می شد که 2 هزار و 600 میلیارد ریال آن معادل حدود 50 درصد به استان تزریق شد.رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی ادامه داد: به تازگی نیز 600 میلیارد ریال دیگر از اعتبارات سفر به استان تخصیص یافته که رقم پرداختی آن به سه هزار و 200 میلیارد ریال رسیده است.یادگاری گفت: قرار است اعتبارات باقی مانده از محل سفر کاروان تدبیر و امید به استان مرکزی در سال های 95 و96 تا پایان سال جاری به استان مرکزی اختصاص یابد.وی تاکید کرد: 54 طرح مصوب سفر رئیس جمهوری به این استان، از مهمترین و اثرگذارترین طرح ها هستند که با تکمیل آن ها نقش موثری در توسعه استان مرکزی دارد.سفر کاروان تدبیر و امید به استان مرکزی در دوم و سوم آبان ماه سال 95 انجام شد که در راستای آن 54 طرح اثرگذار برای این استان در این سفر مصوب شد.3005/6013/خبرنگار: معصومه صفری***انتشار دهنده:مژگان حیدری
 • هزینه کرد ۲۵ میلیارد ریال برای ایمن سازی محورهای ارتباطی
 • به گزارش خبرگزاری برنا ؛ عادل مصدقی اظهارکرد: اعتبار مذکور با نگاه ارتقای ایمنی راه ها، منظرآرایی و زیباسازی جاده ها و خود معرف بودن و بخشنده کردن راهها و صرف عملیاتی همچون کاشت 13 هزار اصله نهال در بزرگراهها و محورهای شریانی استان مانند محور آزادشهر- مینودشت، گالیکش تا تنگراه، سه راهی کلاله تا کلاله، محور بندرترکمن-گمیشان و بزرگراه گرگان- کردکوی- نوکنده شده است. وی افزود: تهیه و نصب 7 کیلومتر حفاظ بلوک مفصلی در سه راهی کلاله به سمت کلاله، و تعمیر و مرمت 469 عدد حفاظ گاردریل در بزرگراه گرگان- آزادشهر از انواع دیگر عملیات ایمن سازی بوده است. مصدقی بیان کرد: تجدید خط کشی راه ها به طول 450 کیلومتر، احداث روشنایی به طول 3 کیلومتر و تعمیر، سرویس و نگهداری روشنایی های موجود به طول 489 کیلومتر، تهیه و نصب 100 عدد بشکه ایمنی و حدود 500 عدد میله ترافیکی جزو عملیات دیگری بوده که برای افزایش ایمنی راههای استان صورت گرفت. معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان ادامه داد: تهیه و نصب 1550 عدد مسیرنمای ارتجاعی و تهیه و نصب 45 مترمربع تابلوی اطلاعاتی هم به عنوان بخش دیگری از عملیات ایمن سازی محورهای استان در طول این مدت به شمار می روند. وی تاکید کرد: کاربران جاده ای در این ایام با توجه به افزایش ترافیک محورها و سفرهای تابستانی و با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و توجه به تابلو و علائم افقی و عمودی در جاده ها شاهد کاهش تصادفات بویژه تلفات جاده ای در سطح راه های استان گلستان باشیم.
 • لزوم احداث سالن پیش سرد در مهار تب کریمه کنگو/بهسازی فاز اول کشتارگاه به ۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد
 • شهردار نطنز گفت: با توجه به اینکه استفاده سریع از گوشت های تازه ذبح شده، امکان ابتلا به تب کریمه کنگو را افزایش می دهد، احداث سالن پیش سرد در مهار این بیماری کشنده ضرورتی بیش از پیش را ایجاب کرده است. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازآوای نطنز؛ علی پیراینده امروز با اشاره به بازدید هفته گذشته خود و جمعی از کارکنان شهرداری به همراه رئیس شورای شهرستان و رئیس اداره دامپزشکی نطنز از کشتارگاه شهرستان، اظهار کرد: کمی ها و کاستی هایی در این بازدید مشاهده شد که به نظر برطرف کردن آن ها برای جلوگیری از تعطیل شدن کشتارگاه یک ضرورت است. شهردار نطنز افزود: تب کریمه کنگو بیماری است که از طریق دام به انسان منتقل می شود و در کشتارگاه ها شایع و به غیر از مردم، بیشتر قصاب ها و کارگران کشتارگاه ها را نیز تهدید می‌کند. وی تصریح کرد: با توجه به اینکه استفاده سریع از گوشت های تازه ذبح شده، امکان ابتلا به تب کریمه کنگو را افزایش می دهد، احداث سالن پیش سرد در مهار این بیماری کشنده ضرورتی بیش از پیش را ایجاب کرده است. شهردار نطنز تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلات کشتارگاه شهرستان دفن غیر اصولی ضایعات و جوی خونابه و در نهایت سپتینگ رو باز دفن آن ها است که نیاز مبرم به بازسازی و بهسازی دارد. وی اضافه کرد: برای اصلاح و بهسازی فاز اول کشتارگاه شهرستان نطنز به اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال نیاز است. پیراینده با اشاره به اینکه عدم توجه جدی به مشکلات موجود در کشتارگاه شهرستان، موجب تعطیلی آن می شود، بیان کرد: اگر این مشکلات حل نشود قصاب ها مجبور به ذبح دام در کشتارگاه های اطراف خواهند شد. وی خاطر نشان کرد: با بدهی های سنگین و درآمدهای...
 • جزئیات نحوه تخصیص ۲۵۰۰ میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی در طرح اشتغال روستایی
 • به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و بنا به پیشنهاد هیأت وزیران قرار است مبلغ 1.5 میلیارد دلار برای سرمایه‌گذاری در روستاها و ایجاد اشتغال در این مناطق سرمایه‌گذاری شود. بر اساس این گزارش، قرار است معادل مبلغ ریالی 1.5 میلیارد دلار یعنی چیزی حدود 5 هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی برای حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی اختصاص یابد.  بر اساس اطلاعات کسب شده توسط خبرنگار فارس، مشخص شد که این منابع در صورت تخصیص به بانک‌های عامل و صندوق‌ها که شامل بانک کشاورزی، پست بانک، بانک توسعه تعاون، صندوق کارآفرینی امید، صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی به همان میزان یعنی حدود 5 هزار میلیارد تومان با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار از منابع بانک‌ها و مؤسسات معادل سپرده صندوق توسعه ملی به عنوان آورده در این قانون مورد استفاده قرار گیرد. جزئیات این بررسی‌ها نشان می‌دهد که روستاها، عشایر، نواحی مرزی و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی روستاها و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت از جامعه هدف این طرح اشتغال‌زایی هستند که مناطق مرزی و عشایری در اولویت قرار دارند.  به گزارش فارس، طرح‌های غیردولتی در حوزه کشاورزی، منابع طبیعی، معادن کوچک، فناوری اطلاعات، گردشگری، صنایع دستی، تمام فعالیت‌های مربوط به فرش دستباف و خدمات در مناطق روستایی و عشایری شامل این طرح اشتغال‌زایی خواهند شد که علاوه بر آن تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مستقر در نواحی صنعتی روستایی و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت نیز مشمول این طرح خواهد شد. * نحوه توزیع منابع  بر اساس آخرین تصمیم دولتی‌ها در دستورالعمل نحوه اجرای طرح اشتغال روستایی 50 درصد از منابع بر اساس شاخص سهم بیکاران روستایی، جمعیت عشایری، مناطق مرزی و مناطق محروم در هر استان اختصاص...
 • ایجاد زیرساخت های مجتمع معدنی شهرکرد ۱۰ هزار میلیون ریال اعتبار نیاز دارد
 • شهرکرد-فرماندار شهرستان شهرکرد گفت: به منظور ایجاد زیرساخت های مجتمع معدنی شماره دو شهرستان شهرکرد به سرمایه گذاری بالغ بر ۱۰ هزار میلیون ریال نیاز دارد. حمید ملکپور دهکردی در گفت و گو با قدس آنلاین با اشاره به برنامه های طرح های عمرانی پیش بینی سال جاری در بخش معدن اظهار داشت: به منظور ایجاد زیرساخت های مجتمع معدنی شماره دو شهرستان شهرکرد، اکتشاف مقدماتی خاک های صنعتی استراتژیک و همچنین اکتشاف ژئوشیمیایی بیتومین فلزات کمیاب با عناصر نادر که برای اجرایی شدن این پروژه ها به ترتیب به سرمایه گذاری بالغ بر ۱۰ هزار میلیون ریال، ۲۲۰ میلیون ریال و ۱۱۰ میلیون ریال نیاز است. وی با اشاره به عملکرد اقتصاد مقاومتی در پنج ماهه نخست سال جاری گفت: چهار جلسه با ۳۹ مصوبه که از این مجموع ۱۵ مصوبه اجرا و همچنین ۲۴ مصوبه نیز در حال پیگیری می‌باشد. فرماندار شهرستان شهرکرد در ادامه خاطر نشان کرد: ۱۴۲ طرح اقتصادمقاومتی در سطح ستاد شهرستان بررسی شده و همچنین ۱۰۵ طرح مصوب از تسهیلات بانکی بهره مند شده اند. ملکپور دهکردی تصریح کرد: مجموع تسهیلات پرداخت شده به منظور اجرای طرح ها اعتباری بالغ بر ۴۳ هزار و ۵۰۶ میلیون ریال می‌باشد که میزان اشتغال جدید از محل طرح ها و تسهیلات اعطایی ۱۸۸ مورد بوده است. وی عنوان کرد: با در نظر گرفتن اعتبارات لازم به منظور راه اندازی پروژه های مختلف در سطح شهرستان شهرکرد و دیگر شهرستان های استان میتوان تا حد مطلوبی در توسعه و رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در بین مردم چهارمحال و بختیاری به ویژه جوانان تاثیر بسزایی دارد. فرماندار شهرستان شهرکرد افزود: با توجه به شعار سال اقتصادمقاومتی تولید و اشتغال و تصمیماتی که در ستاد اقتصادمقاومتی استان اخذ شد که به زودی شاهد کاهش نرخ بیکاری و اشتغالزایی در سطح استان به ویژه شهرستان شهرکرد...
 • پرداخت بیش از ۴ هزار و ۲۸۷ میلیارد ریال انواع سود به سرمایه گذاران
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست به نقل از روابط عمومی سمات؛ معاونت عملیات شرکت سپرده گذاری مرکزی درهفته گذشته، تعداد 78 مورد اصلاح مشخصات انجام داده است.همچنین در هفته گذشته 12،646کد حقیقی و 357 کد حقوقی ایجاد شد تا تعداد کد های ایجاد شده تا کنون به رقم بیش ار 9 میلیون و 520 هزار کد برسد.بر اساس این گزارش، در معاملات هفته گذشته فرابورس ایران تعداد 6،752نفر با استفاده از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن وارد فرایند دریافت تسهیلات از بانک مسکن شدند.حجم معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن در هفته منتهی به 29 شهریور بیش از382،007هزار برگه اوراق بود.معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن از سال 89 در شرکت فرابورس ایران آغاز شده است که هم اکنون بیش از 20 نماد حق تقدم تسهیلات مسکن در این شرکت معامله می شود.براساس بخشنامه بانك مسكن، نرخ سود تسهيلات خريد خانه، فروش اقساطي و جعاله تعمير مسكن از 18.5به 17.5 درصد كاهش يافته و مدت زمان باز پرداخت تعيين شده است.سقف فردي تسهيلات خريد از محل گواهي حق تقدم استفاده از تسهيلات مسكن در تهران ۶۰۰ میلیون ریال، در مراکز استانها و شهرهای بالای 200 هزار نفر500 میلیون ریال و سایر مناطق شهری ۴۰۰ میلیون ریال است.
 • زنگ مهر در کهگیلویه و بویراحمد نواخته شد
 • یاسوج- زنگ مهر طی مراسمی و با حضور مسئولان استانی در کهگیلویه و بویراحمد نواخته شد. به گزارش خبرنگار مهر، صبح شنبه در مراسمی که با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد، زنگ مهر توسط استاندار کهگیلویه و بویراحمد در مدرسه شاهد شهر یاسوج به صدا درآمد. عمادی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در این مراسم گفت: آموزش و پرورش تحول در بطنبرنامه و تحول نظام مدیریت را مورد تاکید قرار می دهد، که مبنای این دو مهم، توجه به مدرسه و در راس قرار گرفتن آن و کاستن واسطه ها است. عمادی خاطرنشان کرد: توجه به بطن برنامهدر مدرسه، ارتقای مدیریت و توجه به اخلاق از اولویت های ما خواهد بود. فرماندار بویراحمد هم در این مراسمبا اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: در سالهای سخت جنگ که همه دنیا بر علیه ما بودند، مردم ما با دستان خالی تهاجم آنها را خنثی کردند و امروزه صدام به زباله دان تاریخ پیوسته است و شهدای ما ماندگار شدند. نظری تصریح کرد: در شهر یاسوج و حاشیه آن مشکلات فضای آموزشی داریم و امید است که با همکاری مسئولین و بخش های مختلف این مشکلات برطرف شود. نظری خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش استان در حوزه های مختلف دستاوردهای مناسبی داشته است و مقامات برتر نشان از رشد علمی و فرهنگی استان دارد. وی افزود: با توسعه زیرساخت های آموزشی و رشد آموزش و پرورش امکان توسعه در سایر بخش ها محقق می شود.
 • ۵۲ طرح در حوزه عشایر کهگیلویه و بویراحمد در حال اجرا است
 • یاسوج - ایرنا - مدیرکل امر عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: 52 طرح در زمینه‌های مختلف در حوزه عشایر این استان با 80 میلیارد ریال اعتبار در حال اجرا است. مجید علی پور روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این پروژه‌ها در زمینه تسطیح و بهسازی جاده‌های عشایری، بهسازی چشمه‌ها، ساخت سرویس بهداشتی و تأمین آب آشامیدنی سالم هستند.وی بیان کرد: این پروژه‌ها از 10 تا 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.علی پور عنوان کرد: 40 میلیارد ریال از اعتبار این طرح‌ها از منابع ملی و 40 میلیارد ریال نیز از محل منابع مختلف است.جامعه عشایری کهگیلویه و بویراحمد با 2 میلیون رأس دام سبک و سنگین 35 درصد صنایع‌دستی شامل 10 هزار مترمربع انواع گبه، جاجیم، قالی، گلیم و فرش این استان را تولید می‌کند.12 درصد از جمعیت استان 713 هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد در قالب 11 هزار خانوار عشایر هستند.خبرنگار: حسین خدمتی ** انتشار دهنده: سید ولی موسوی نژاد7531/6110
 • کیفیت و بهداشت آب شرب شهرهای کهگیلویه و بویراحمد کنترل می شود
 • مدیرعامل آبفای شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: وضعیت کیفیت و بهداشت آب شرب شهرهای این استان به طور مستمر کنترل شده و در این زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، سیدعلی لدنی‌نژاد عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کنترل کیفی و بهداشت آب شهرهای کهگیلویه و بویراحمد به صورت مداوم در حال انجام بوده ودر سال 96 بیش از 1600مورد آزمون شیمیایی آب از شبکه توزیع و مخازن آب شرب شهرهای استان انجام شده است.مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: در همین مدت بیش از 650 مورد آزمون باکترولوژی و بیش از 850 مورد آزمون هتروتروف در آزمایشگاه‌های آب و فاضلاب استان انجام گرفته است.لدنی‌نژاد از رشد 23 درصدی پایش عوامل شیمیایی آب شرب در شهرهای استان طی چهار سال اخیر خبر داد و گفت: شاخص پایش عوامل شیمیایی از 70 درصد در مهرماه سال 62 به 93درصد در مهر ماه 96 رسیده است.وی تجهیز و بروزرسانی آزمایشگاه‌های شرکت آب و فاضلاب استان، از جمله آزمایشگاه مرکزی شرکت آبفای استان را از دلایل رشد پایش عوامل شیمیایی آب شهرهای استان دانست و گفت: علاوه بر این تلاش شد با جذب نیروهای متخصص وکاربلد در آزمایشگاه‌های آب و فاضلاب سرعت و دقت آزمایشات افزایش یابد.لدنی‌نژاد هرگونه بحث آلودی آب در شهرهای کهگیلویه و بویراحمدرا رد کرد و گفت: آب شرب شهرهای این استان به طور مداوم و مستمر کنترل می‌شود و تاکنون هیچ موردی مبنی بر آلودگی آب وجود نداشته است.انتهای پیام/ R41452/P41362/S6,69/CT11
 • تمهیدات ترافیکی بازگشایی مدارس در کهگیلویه و بویراحمد اجرا می شود
 • یاسوج- ایرنا- فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تمهیدات ترافیکی و انتظامی ویژه بازگشایی مدارس با حضور هدفمند پلیس در سراسر استان اجرا می شود. سردار مهدی انصاری روزشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: پلیس کهگیلویه و بویراحمد با توجه به قرار گرفتن در آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشائی مدارس ، طرح ارتقای امنیت در اطراف مراکز آموزشی این استان را اجرا می کند. وی افزود: در سال تحصیلی جدید پلیس به‌ صورت محسوس و نامحسوس برای افزایش ضریب امنیت دانش آموزان در اطراف مدارس فعالیت خواهد کرد و ماموران انتظامی این استان آمادگی لازم برای ایجاد نظم و امنیت و روان‌سازی‌ ترافیک را دارند. فرمانده انتظامی استان اضافه کرد: با قانونمندی رانندگان ، حضور پررنگ و هدفمند پلیس و رعایت هنجارهای ترافیکی جاده های درون شهری ایمن و کم خطری در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد. این مقام ارشد انتظامی با اشاره به نقش مهم والدین در پیشگیری از حوادث ترافیکی برای دانش آموزان در مسیر منزل تا مدرسه و بالعکس گفت: والدین همکاری لازم را با مسئولان مدارس در انتخاب سرویس های ویژه نقل و انتقال دانش آموزان داشته باشند و پلیس راهنمایی و رانندگی برابر وظایف ذاتی خود علاوه بر انتظام بخشی به عبور و مرور ساماندهی سرویس های مدارس را نیز با جدیت پیگیری می کند. انصاری تاکید کرد که والدین و دانش آموزان همکاری لازم را با مأموران راهنمائی و رانندگی مستقر در تقاطع ها و میادین، مقابل مدارس، گشتی ها و ... برای داشتن رفت و آمد سالم و امن داشته باشند.وی بیان کرد: رانندگان خودروها هنگام تعطیلی مدارس، از توقف دوبله و چند لایه در مقابل مدارس اجتناب کنند تا مشکلات عبور و مرور در معابر برای سایر شهروندان بوجود نیاید و خانواده ها توجه داشته باشند که هرگونه اعمال خلاف مقررات آنان و رانندگان سرویس مدارس موجب...
 • سرمایه گذاری چینی ها در صنایع صادرات محور کهگیلویه و بویراحمد
 • به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج؛ داریوش دیودیده رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بسترهای مناسبی برای جذب سرمایه گذاری خارجی در استان وجود دارد، اظهار داشت: یکی از اولویت‌های مهم بخش صنعت این استان نیز حمایت از سرمایه گذاران خارجی، به عنوان یکی از بهترین راهکارهای توسعه اقتصادی و ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار است. وی بیان کرد: مجموعه مدیریتی استان آماده هرگونه همکاری، ایجاد زیرساخت‌های مناسب و ارائه مشوق‌‌های لازم به سرمایه گذاران، تجار و فعالان اقتصادی از کشورهای مختلف است و در همین راستا طی نشستی با هیئت سرمایه گذاری چینی ظرفیت‌های کهگیلویه و بویراحمد در زمینه سرمایه گذاری صنعتی و معدنی تشریح شد. دیودیده افزود: پتانسیل‌های معدنی، ظرفیت‌های صنایع نفت و گاز، زیرساخت‌های صنعتی شهرک‌های صنعتی قابل واگذاری، مشوق‌های سرمایه گذاری‌های خارجی، موقعیت جغرافیایی مطلوب استان، نزدیکی به بنادر جنوبی و سایر قابلیت‌های صنعتی و معدنی استان از جمله مواردی بود که در این نشست مطرح شد. رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تمایل هیئت سرمایه گذاری چینی به حضور در استان گفت: صنایع صادرات محور و با قابلیت بازار جهانی زمینه مورد نظر سرمایه گذاری این هیئت بوده که خوشبختانه استان این ظرفیت را دارد. وی عنوان کرد: بر اساس این نشست، بازدیدهای انجام شده به زودی جلسه‌ای در دفتر سرمایه گذاری خارجی وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام و جمع بندی نهایی صورت خواهد گرفت که امیدواریم منجر به حضور این سرمایه گذاران در استان شود. دیودیده تصریح کرد: سیمان مارگون تنها واحد صنعتی با سرمایه گذاری خارجی در استان است که با اعتباری بالغ بر سه هزار میلیارد ریال در سال گذشته به بهره برداری رسید. وی ادامه داد: استان کهگیلویه و بویراحمد با در اختیار داشتن نزدیک به 10 درصد منابع آبی کشور، منابع غنی نفت و...
 • استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد با شهدا تجدید میثاق کرد فیلم
 • استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد در اولین روز کاری خود با حضور در گلزار شهدای یاسوج با آرمان‌های شهدا تجدید میثاق کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، در دومین روز از هفته دفاع مقدس علی محمد احمدی استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد به همراه برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی و معاونین خود در اولین روز کاری خود با حضور در گلزار شهدای یاسوج با آرمان‌های شهدا تجدید میثاق کرد.علی محمد احمدی علاوه بر ادای احترام به آلاله‌های سرخ و قهرمانان دوران هشت سال دفاع مقدس و گرامی‌داشت یاد و خاطره آنان، با آرمان‌های امام راحل، رهبر معظم انقلاب و شهدای والا مقام تجدید پیمان کرد و با نثار گل بر مزار مطهر وارثان واقعی انقلاب بر ادامه راه آنان و حرکت در مسیر و سیره عملی رهروان نهضت حسینی تاکید کرد.استاندار کهگیلویه و بویراحمد با گرامی‌داشت یاد حماسه‌ها، رشادت‌ها و جانفشانی‌ فرزندان این ملت، گفت: انشالله خدای بزرگ به برکت روح بلند شهدا بویژه شهدای این استان به همه ما راه خدمتگذاری، تواضع و تلاش برای پیشبرد اهداف نظام میسر کند تا ما بتوانیم خدمتگذاری خوبی باشیم.به گزارش تسنیم، روز شنبه 25 شهریورماه با حضور وزیر کشور استاندار جدید استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی که بعد از آئین معرفی علی محمد احمدی برای انجام برخی کارها عازم تهران شده و امروز به طور رسمی فعالیتش را آغاز کرد.انتهای پیام/ R41452/P1336/S6,69/CT7
 • ادای احترام استاندار کهگیلویه و بویراحمد به مقام شهدا در اولین روز کار
 • استاندار کهگیلویه و بویراحمد در اولین روز کار رسمی خود در این استان به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد. به گزارش ایسنا، صبح امروز علی محمد احمدی، استاندار کهگیلویه و بویراحمد با همراهی جمعی از مسئولان این استان و با حضور در گلزار شهدای یاسوج، به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد. استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این آئین گفت: خوشحالم که در اولین شروع کار رسمی خود، درکنار ساحت پرفیض شهدا قرار گرفتیم. و یاد و خاطره شهدای گرانقدر استان کهگیلویه و بویراحمد را گرامی می‌داریم و به روح پاک آن شهیدان درود می‌فرستیم. احمدی اضافه کرد: امیدوارم خداوند توفیق دهد که در راه توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد موفق باشیم. انتهای پیام انتهای پیام
 • کهگیلویه و بویراحمد میزبان سومین سوگواره ملی شعر آئینی امام سجاد ع
 • یاسوج- مسئول دبیرخانه کانون‌ های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد گفت: سومین سوگواره ملی شعر آئینی امام سجاد(ع) به میزبانی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود. به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد،مسئول دبیرخانه کانون‌ های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد گفت: سومین سوگواره ملی شعر آئینی امام سجاد(ع) به میزبانی این استان برگزار می شود. حجت ‌الاسلام رضا قاسمی افزود: با توجه به ماموریت محوله از طرف ستاد عالی مساجد کشور در استان های جنوبی در راستای برگزاری مطلوب کنگره بین المللی امام سجاد (علیه السلام)، فعالیتی در خور شأن این امام بزرگوار انجام می دهند. مسئول دبیرخانه کانون‌ های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه سه سال قبل کار کتابت صحیفه سجادیه به این استان محول شد، اظهار کرد: با حضور خوشنویسان برتر کهگیلویه و بویراحمد کار کتابت صحیفه به اتمام رسید و در کنگره بین المللی امام سجاد (ع) ارائه شد. وی با بیان اینکه سال گذشته نیز کهگیلویه و بویراحمد میزبان دومین سوگواره ملی شعر آئینی امام سجاد (ع) بود، اظهار داشت: امسال نیز به مناسبت شهادت این امام همام، سومین سوگواره در سطح ملی برگزار خواهد شد. این مسئول فرهنگی با بیان اینکه فراخوان این سوگواره به زودی منتشر می شود، یادآور شد: آثار برگزیده همراه با صاحبان آنها در کنگره بین المللی امام سجاد (ع) که به میزبانی استان هرمزگان برگزار می شود، حضور پیدا می کنند.
 • کاهش مهاجرت در کهگیلویه و بویراحمد تنها با شعار امکان پذیر نیست
 • نماینده شهرستان‌های ۴ گانه کهگیلویه و بویراحمد افزایش مهاجرت در شهرستان‌های مختلف این استان بویژه حوزه انتخابیه خود را نگران کننده دانست و گفت: کاهش مهاجرت در این استان تنها با شعار دادن و حرف زدن امکان پذیر نیست. عدل هاشمی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج اظهار داشت: ارائه خدمات و تامین زیرساختا‌های لازم با هدف افزایش رفاه مردم و ایجاد اشتغال تنها را درمان حاشیه نشینی و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به حاشیه شهرها است.وی با تاکید بر اینکه تنها دغدغه‌ام تامین زیرساخت‌های توسعه در بخش‌های مختلف از جمله راه مواصلاتی، آب، برق، بهداشت و ...حوزه انتخابیه‌ام است، عنوان کرد: برای رفع مشکلات کنونی در شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، لنده و چرام هر هفته در مرکز کشور از طریق وزارتخانه‌ها و سازان‌های مختلف رایزنی لازم انجام می‌شود.هاشمی‌پور ابراز کرد: وقتی مناطق روستایی همچون منطقه محروم توگبری شهرستان چرام از داشتن حداقل امکانات شامل منزل مناسب، آب شرب سالم، جاده و برق محروم باشند چه انتظار برای جلوگیری از مهاجرت چنین مناطقی می‌توانیم داشته باشیم.نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی خواستار برنامه ریزی مدون مدیران دستگاه‌های اجرایی برای ارائه خدمات مطلوب به مناطق روستایی و عشایری شد و افزود: البته در این زمینه باید قابلیت سنجی و کارشناسانه خدمات ارائه شود به‌گونه که این خدمات در آینده‌ای نچندان دور بدون استفاده نماند.هاشمی‌پور ابراز کرد: پروژه تأمین آب شرب عشایر توگبری شهرستان چرام با هدف تامین آب 150 خانوار عشایری با اعتبار مورد نیاز 20 میلیارد ریال هم اکنون با 50 درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا بوده که تاکنون 750 میلیون تومان برای این پروژه هزینه شده است.وی ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده و رایزنی با پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) مقرر شد 50 درصد هزینه بهسازی 140 منزل عشایر توگبری شهرستان چرام توسط کمیته امداد و مابقی توسط خیرین...
 • چینی ها در صنایع صادرات محور کهگیلویه و بویراحمد سرمایه گذاری می کنند
 • رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سرمایه گذارانی از کشور چین به سرمایه‌گذاری در صنایع صادرات محور با قابلیت بازار جهانی این استان تمایل دارند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج و به نقل از روابط عمومی صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده با بیان اینکه بسترهای مناسبی برای جذب سرمایه گذاری خارجی در استان وجود دارد، اظهار داشت: یکی از اولویت‌های مهم بخش صنعتاین استان نیز حمایت از سرمایه گذاران خارجی، به عنوان یکی از بهترین راهکارهای توسعه اقتصادی و ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار است.وی بیان کرد: مجموعه مدیریتی استان آماده هرگونه همکاری، ایجاد زیرساخت‌های مناسب و ارائه مشوق‌‌های لازم به سرمایه گذاران، تجار و فعالان اقتصادی از کشورهای مختلف است و در همین راستا طی نشستی با هیئت سرمایه گذاری چینی ظرفیت‌های کهگیلویه و بویراحمد در زمینه سرمایه گذاری صنعتی و معدنی تشریح شد.دیودیده افزود: پتانسیل‌های معدنی، ظرفیت‌های صنایع نفت و گاز، زیرساخت‌های صنعتی شهرک‌های صنعتی قابل واگذاری، مشوق‌های سرمایه گذاری‌های خارجی، موقعیت جغرافیایی مطلوب استان، نزدیکی به بنادر جنوبی و سایر قابلیت‌های صنعتی و معدنی استان از جمله مواردی بود که در این نشست مطرح شد.رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تمایل هیئت سرمایه گذاری چینی به حضور در استان گفت: صنایع صادرات محور و با قابلیت بازار جهانی زمینه مورد نظر سرمایه گذاری این هیئت بوده که خوشبختانه استان این ظرفیت را دارد.وی عنوان کرد: بر اساس این نشست، بازدیدهای انجام شده به زودی جلسه‌ای در دفتر سرمایه گذاری خارجی وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام و جمع بندی نهایی صورت خواهد گرفت که امیدواریم منجر به حضور این سرمایه گذاران در استان شود.دیودیده تصریح کرد: سیمان مارگون تنها واحد صنعتی با سرمایه گذاری خارجی در استان است که با اعتباری بالغ بر سه هزار میلیارد ریال در سال گذشته به بهره برداری...
 • تمایل چینی ها به سرمایه گذاری در صنایع صادرات محور کهگیلویه و بویراحمد
 • رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی از اولویت های مهم بخش صنعت کهگیلویه و بویراحمد نیز حمایت از سرمایه گذاران خارجی، بعنوان یکی از بهترین راهکارهای توسعه اقتصادی و ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار است. به گزارش ایسنا،داریوش دیودیده با بیان اینکه مجموعه مدیریتی استان آماده هرگونه همکاری، ایجاد زیرساخت ‌های مناسب و ارائه مشوق‌ های لازم به سرمایه گذاران، تجار و فعالان اقتصادی از کشورهای مختلف است، افزود: در همین راستا طی نشستی با هیئت سرمایه گذاری چینی ظرفیت های کهگیلویه و بویراحمد در زمینه سرمایه گذاری صنعتی و معدنی تشریح شد. وی با بیان اینکه بسترهای مناسبی برای جذب سرمایه گذاری خارجی در استان وجود دارد، بیان کرد: پتانسیل های معدنی، ظرفیت های صنایع نفت و گاز، زیرساخت های صنعتی شهرک های صنعتی قابل واگذاری، مشوق های سرمایه گذاری های خارجی، موقعیت جغرافیایی مطلوب استان، نزدیکی به بنادر جنوبی و سایر قابلیت های صنعتی و معدنی استان از جمله مواردی بود که در این نشست مطرح شد. رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تمایل هیئت سرمایه گذاری چینی به حضور در استان خاطرنشان کرد: صنایع صادرات محور و باقابلیت بازار جهانی زمینه مورد نظر سرمایه گذاری این هیئت بود که خوشبختانه استان این ظرفیت را دارد.بر اساس این نشست، بازدیدهای انجام شده به زودی جلسه ای در دفتر سرمایه گذاری خارجی وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام و جمع بندی نهایی صورت خواهد گرفت که امیدواریم منجر به حضور این سرمایه گذاران در استان شود. به گزارش ایسنا، کارخانه سیمان مارگون تنها واحد صنعتی با سرمایه گذاری خارجی در استان با اعتباری بالغ بر 3000 میلیارد ریال در سال گذشته به بهره برداری رسید. استان کهگیلویه و بویراحمد با در اختیار داشتن نزدیک به 10 درصد منابع آبی کشور، منابع غنی نفت و گاز، معادن، طبیعت بکر و...
 • ۱۵۲هزار دانش آموز در کهگیلویه و بویراحمد سال تحصیلی جدید را آغاز می کنند
 • مدیر کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: با نواختن زنگ مهر و مقاومت از یکم مهرماه امسال ۱۵۲هزار دانش آموز در کهگیلویه و بویراحمد عازم کلاس های درس می شوند. به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، هادی زارع پور مدیر کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۵۲ هزار دانش آموز این استان در دو هزار و ۹۴۴ آموزشگاه شهری، روستایی و عشایری تحصیل می‌کنند. وی افزود: ۱۲ هزار نفر کادر آموزشی، ۷۵۳ نیروی خدماتی و ۷۱۲ نیروی اداری متولی عرصه تعلیم و تربیت وظیفه امر آموزش و خدمات رسانی به دانش اموزان استان را دارند. زارع پور گفت: با توجه به تقارن آغاز سال تحصیلی و ماه پیروزی خون بر شمشیر و هفته دفاع مقدس برنامه های بازگشایی مدارس با گرامیداشت این مناسبت ها برگزار می شود. مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: انتظار می رود اولیاء دانش آموزان و دستگاه های اجرایی در بازگشایی مدارس مشارکت کنند تا کلاس های درس به موقع آغاز شود. وی گفت: ۱۵ هزار دانش آموز کلاس اولی در پایه اول ابتدایی هستند و برای نخستین سال کلاس درس را تجربه می کنند.
 • نجات بیمار سکته مغزی برای اولین بار در استان کهگیلویه و بویراحمد
 • به گزارش ایسکانیوز، "غلامعباس سبز" سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به این خبر افزود: سکته مغزی تا چند سال پیش سومین علت مرگ‌ومیر در دنیا بود ولی اکنون در کشورهای پیشرفته با کمک و اقدامات مناسب و درمان با داروی تی پی‌ای TPA به پنجمین علت تنزل یافته است. وی با ابراز تأسف از این‌که سکته مغزی در ایران و کشورهای جهان سوم دومین علت مرگ‌ومیر است، گفت: درمان با داروی تی پی‌ای در کمتر از سه ساعت اول، بهبودی چشمگیر و قابل‌ملاحظه‌ای را در ۳۶ الی ۳۹ درصد بیماران به همراه دارد. عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج لازمه شروع درمان برای رهایی از مرگ را در بیماران سکته مغزی، رساندن فوری آنان به بیمارستان در کمتر از ۲ تا سه ساعت دانست. وی ادامه داد: هفته گذشته خانمی ۶۲ ساله با بی‌حالی شدید، فلج اندام‌های فوقانی و تحتانی سمت راست بدن و از بین رفتن قدرت تکلم به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج آورده شد که در همان بدو ورود توسط دکتر طهماسبی متخصص طب اورژانس ویزیت شد و با تشخیص سکته حاد قلبی به بخش سی‌تی‌اسکن فرستاده شد. بعد از تأیید تشخیص اولیه توسط دکتر بهره بر متخصص مغز و اعصاب، تصمیمی به تزریق داروی تی پی‌ای گرفته شد که خوشبختانه تزریق با موفقیت و بدون عوارض جانبی به انجام رسید و در حال حاضر فلجی اندام‌های بیمار برطرف شده و بیمار به‌طور طبیعی تکلم می‌کند. سبز که خود نیز در هنگام انجام این پروسه‌های درمانی بر بالین بیمار حضور داشت، در پایان ضمن تشکر از زحمات دکتر طهماسبی و دکتر بهره بر و مدیریت و کارکنان بیمارستان شهید بهشتی افزود: برنامه ۷۲۴ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت استفاده از داروی تی پی‌ای در درمان سکته حاد مغزی در بیمارستان‌های منتخب کشور در حال اجراست و در این مراکز به‌صورت ۲۴ ساعته...
 • دیگر جایی برای کمکش های سیاسی در کهگیلویه و بویراحمد وجود ندارد
 • استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه برای توسعه استان نیازمند وفاق و همدلی هستیم،گفت: دیگر جایی برای جدال و کشمکش‌های سیاسی وجود ندارد زیرا در اینصورت کسانی حواسشان جمع بوده فرصت را می‌گیرند. به گزارش خبرگزاری تسنیم ازیاسوج، علی محمد احمدی صبح امروز در در حاشیه تجدید میثاق با شهدا در گلزار شهدای یاسوج اظهار داشت: خواهش دارم توان محدود را برای خدمت به مردم بگذاریم و در این زمینه مصادیق خدمت نیز مشخص است.وی با تاکید بر اینکه باید مسیری را دنبال کنیم که فردا بهتر از امروز باشد، افزود: از تمام ظرفیت استان برای شتاب گرفتن مسیر توسعه استفاده می‌کنم و در این زمینه یک تیم منسجم و کارشناسی شده نقاط قوت و ضعف در بخش‌های مختلف را شناسایی و با عنایت به منویات مقام معظم رهبری و دغدغه معظم له در بحث اقتصاد مقاومتی با تکیه بر دورن گرایی تحقق این مهم در دستور کار قرار می‌گیرد.احمدی با بیان اینکه قابلیت استان در زمینه سرمایه انسانی و مواهب طبیعی کم نظیر است، ابراز کرد: تمام ظرفیت‌ها را برای توسعه بیش از پیش با تکیه بر ظرفیتهای داخلی بکار می‌گیریم و در این زمینه نیازمند تعامل و همکاری مجموعه‌های مختلف هستیم.نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: یکی دیگر از اولویت‌های کاری‌ام به سرانجام رساندن پروژه‌های نیمه تمام عمرانی به تناسب تاثیر آن‌ها در رشد و توسعه استان است.احمدی با بیان اینکه از هیچ کوششی برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی دریغ نمی‌کنم، ادامه داد: تقویت حمل و نقل اعم از جاده‌ای، ریلی و هوایی نیز از دیگر برنامه‌های در دستور کارم است.وی با تاکید بر اینکه نباید از موضوعات فرهنگی و اجتماعی غفلت کرد، تصریح کرد: به تناسب توجه به مسائل اقتصادی به مسائل فرهنگی و اجتماعی باید توجه کنیم و در این زمینه نیازمند همدلی و همکاری نخبگان هستیم.انتهای پیام/ R41452/P1336/S6,69/CT11