دنیای اقتصاد نوشت: هفته پیش خبری منتشر شد مبنی بر اینکه هواپیمای یک شاهزاده سعودی در فرودگاه بن‌گورین تل‌آویو مشاهده شده است. درحالی که در مورد میهمان سرزمین‌های اشغالی حدس و گمان بسیار بود حالا رسانه‌های اسرائیلی می‌گویند که میهمان رژیم صهیونیستی محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان سعودی بوده است. در این زمینه چند خبرنگار اسرائیلی تایید کرده‌اند که شخص سعودی که به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده کسی جز محمد بن‌سلمان، مرد همه‌کاره این کشور نبوده است.

هفته گذشته رادیوی رژیم صهیونیستی در خبری از سفر یک شاهزاده سعودی به اسرائیل خبر داده بود.
براساس این گزارش، رادیوی رژیم صهیونیستی مدعی شده بود که این شاهزاده سعودی در سرزمین‌های اشغالی با شماری از مسوولان اسرائیلی درباره پیشبرد گفت‌وگوهای سازش رایزنی کرده بود. رادیوی رژیم صهیونیستی همچنین در خبری جداگانه از دیدار بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با یک مسوول ارشد عربی از کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس خبر داده بود. با این حال، یک خبرنگار اسرائیلی در صفحه توییتر خود گزارش داده بود که مسوولان رسمی از واکنش نسبت به این خبر خودداری می‌کنند. حالا چند خبرنگار گزارش داده‌اند شاهزاده سعودی که به تل‌آویو سفر کرده شخص محمد بن‌سلمان ولیعهد و وزیر دفاع عربستان بوده است. این درحالی است که نتانیاهو پیش‌تر ضمن ابراز خوشحالی از سطح روابط رژیم صهیونیستی با کشورهای عربی گفته بود تاکنون روابط ما با کشورهای عربی در این سطح نبوده و آنچه در پشت‌پرده رخ می‌دهد در تاریخ بی‌سابقه است.
سایت اسرائیل نشنال‌نیوز در گزارشی آورده است: درحالی که عربستان، اسرائیل را به‌عنوان یک دولت یهودی هنوز به رسمیت نشناخته به تل‌آویو سفر کرده است. بنا بر گزارش‌های رسیده دیدارهای این مقام سعودی فشرده بوده است. این رسانه اسرائیلی به نقل از سایت اسپوتنیک روسی می‌آورد: یک شاهزاده سعودی به شکل مخفیانه به تل‌آویو سفر کرده تا در مورد صلح منطقه‌ای با مقامات این رژیم گفت‌وگو کند. هنوز وزرای خارجه رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی در مورد این سفر اظهارنظر نکرده‌اند. برخی می‌گویند نرمش بلوک عرب در برابر این رژیم خوشایند بنیامین نتانیاهو بوده است. زیرا وی در جایی گفته است درحالی که هیچ توافقی هنوز در مورد صلح منطقه‌ای به‌دست نیامده اما آنچه اتفاق می‌افتد در تاریخ روابط این رژیم با کشورهای عربی بی‌سابقه است.
اظهار نظر نتانیاهو پس از آن صورت گرفته که این سفر انجام شده بود. به اعتقاد برخی این اظهارنظر نشان می‌دهد که گفت‌وگوها بین دو طرف به‌خوبی پیش رفته است. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تاکید کرده است: چیزی که ما الان داریم بزرگ‌تر از هر چیزی بوده که در تاریخ به‌دست آورده‌ایم. سایت «IUVM Online» به نقل از یک مقام اطلاعاتی اماراتی آورده است: فردی که به شکل مخفیانه به تل‌آویو سفر کرده محمد بن‌سلمان بوده است. این مقام اماراتی تصریح کرده است که این سفر به منظور راه‌اندازی مجدد فرآیند ناامیدکننده مذاکرات صلح اسرائیلی و فلسطینی صورت گرفته است.
سایت حمودیا نیز با تایید این سفر، نوشته سفر یاد شده به منظور احیای مذاکرات صلح صورت گرفته است. سایت ها‌آرتص چندی پیش در گزارشی نوشت که جرد کوشنر، داماد ترامپ و مسوول مذاکرات صلح در خاورمیانه در جریان دیدار دونالد ترامپ از عربستان سعودی برای احیای مذاکرات با محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان سعودی گفت‌وگو داشته است. همچنین روزنامه ایندیپندنت در گزارشی نوشت: جرد کوشنر به عنوان فردی که قرار است مذاکرات صلح خاورمیانه را به پیش ببرد درماه اوت به دیدار محمد بن‌سلمان در جده رفته است. هدف اصلی این مذاکرات پیشبرد صلح اسرائیلی فلسطینی است.
پیش‌تر همین سایت با توجه به جابه‌جایی‌های صورت گرفته در حکومت عربستان سعودی، حضور محمد بن‌سلمان را در مقام ولیعهدی یک خبر خوب برای اسرائیل و ایالات‌متحده دانسته بود. این سایت باورهای محمد بن‌سلمان را با ایالات‌متحده یکی دانسته و نوشته است که محمد بن‌سلمان بر سر مسائلی مانند روسیه، ایران، اسد و داعش دیدگاهی نزدیک به دیدگاه مقامات جدید ایالات‌متحده دارد. این سایت در ادامه می‌نویسد: این پسر تنها 32 سال دارد و در ماه اوت وارد سی و سومین سال زندگی خود شد. او پیش‌تر در مورد سیاست خارجی توجهات جدید این کشور را نشان داده است. اسرائیل و مقامات آمریکایی حضور بن‌سلمان را به این دلیل به فال‌نیک گرفته‌اند که ملک سلمان به شدت مریض است و احتمالا از مقام خود به‌زودی کناره‌گیری خواهد کرد. چندی پیش هم خبری منتشر شد که احتمال دارد تا اواخر ماه سپتامبر (ماه جاری میلادی) محمد بن‌سلمان جانشین پدر خود شود.
بن‌سلمان تقریبا از دو سال و نیم پیش خود را برای رسیدن به این مقام آماده کرده و آموزش‌های لازم را در این زمینه دیده است. او ابتدا تحت عنوان ولیعهد دوم جانشین ولیعهد اول محمد بن‌نایف بود. درحالی که حکومت در عربستان سعودی از برادر به برادر به ارث می‌رسد اما در یک کودتای نرم محمد بن‌نایف از کار برکنار شد و محمد بن‌سلمان جایگزین وی شد. محمد توانسته است قدم به قدم خود را به تاج و تخت نزدیک کند. او هم‌اینک در عین حال که ولیعهد عربستان سعودی به شمار می‌آید، وزیر دفاع این کشور هم هست. او به‌عنوان معمار جنگ یمن شناخته می‌شود.
پیش از اینکه محمد بن‌نایف از کار برکنار شود، او رابط آمریکا و عربستان بود اما با برکناری محمد بن‌نایف برای مقامات آمریکایی محرز شد که چه کسی قدرت را در عربستان سعودی در دست دارد. محمد بن‌سلمان حالا نه تنها رابط بین واشنگتن و عربستان سعودی شده، بلکه رابط بین این کشور و روسیه هم شده و در مورد ایران و سوریه چند بار با پوتین دیدار داشته است. به گزارش ها‌آرتص، در حال حاضر سیاست‌های اتخاذ شده از سوی محمد بن‌سلمان یک خبر خوب برای اسرائیل و ایالات‌متحده به‌حساب می‌آید. سیاست‌های ضدایرانی‌اش موجب شده است تا اسرائیل به او به‌عنوان یک شریک برجسته نگاه کند. محمد بن‌سلمان همچنین یک کمک بزرگ برای ایالات‌متحده به‌حساب می‌آید تا از نفوذ روسیه در خاورمیانه بکاهد و در سرنگونی اسد در کنار آمریکا قرار بگیرد.
در ماه ژوئن نیز خبرهایی منتشر شد که محمد بن‌سلمان مخفیانه دیدارهایی با مقامات صهیونیستی داشته است. بنابر این گزارش‌ها سلمان تازه‌کار به‌عنوان ولیعهد دوم در سال 2015 دیدارهایی با مقامات اسرائیلی در بندر ایلات در جنوب سرزمین‌های اشغالی داشته است. در ماه مارس گذشته نیز وی مجددا با مقامات صهیونیستی در اردن دیدار داشته است. بنابر برخی گزارش‌ها در چند وقت اخیر دیدارهای منظمی هم بین مقامات دو طرف صورت گرفته است. ایالات‌متحده آمریکا نیز از این دیدارها کاملا آگاه است و آنچه تاکنون نامشخص بوده این است که حضور محمد بن‌سلمان به‌عنوان تسهیل‌کننده مذاکرات صلح اسرائیلی- فلسطینی امری لازم و ضروری در طرح رئیس‌جمهوری آمریکا محسوب می‌شود. به نوشته سایت آنلاین روزنامه ها‌آرتص، محمد بن‌سلمان می‌تواند پس از این پروسه، کلید بازگشت روابط اسرائیل با عرابستان سعودی را هم بزند.

کلیدواژه: تل آویو سفر کرده | سرزمین های اشغالی | رژیم صهیونیستی | عربستان سعودی | شاهزاده سعودی | محمد بن سلمان | ایالات متحده | کشورهای عربی | محمد بن نایف | مذاکرات صلح | گزارش ها

منبع: فرارو

منبع این خبر، وبسایت fararu.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۰۸۶۱۵ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

در همین زمینه

 • داعش پسر ولیعهد انگلیس را به جنگ طلبید
 • خبرگزاری میزان- یک تروریست سنگاپوری داعش با انتشار ویدئویی شاهزاده هری، پسر ولیعهد انگلیس را به جنگ طلبیده و از او خواست شخصاً با هلی‌کوپتر‌های آپاچی به جنگ گروه تروریستی داعش بیاید تا آن‌ها او را به قعر جهنم بفرستند. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان و به نقل از روزنامه دیلی میل، در یک ویدئوی منتشر شده از سوی گروه تروریستی داعش یک تروریست سنگاپوری به زبان انگلیسی که با نام "ابوعقیل" شناسایی شده شاهزاده هری را خطاب قرار داده و می‌گوید: "اگر واقعا مردی چرا به اینجا نمی‌آیی و با ما نمی‌جنگی تا ما تو و هلی‌کوپتر‌های آپاچی‌ات را به قعر جهنم بفرستیم. "شاهزاده هری سابقاً در ارتش انگلیس خدمت کرده و در افغانستان ماموریت‌هایی با هلی‌کوپتر‌های آپاچی انجام داده است. او در ماه ژوئن چند روز بعد از حمله تروریستی لاندن بریچ در انگلیس، به سنگاپور سفر کرد و در این سفر درباره این حملات تروریستی صحبت کرد.در جریان این حملات چند فرد چاقو به دست به عابران پیاده در پایتخت انگلیس حمله کرده و دست‌کم هفت نفر را کشتند.وزارت کشور سنگاپور اعلام کرده که فردی که در این ویدئو ظاهر شده متعلق به این کشور است.این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد: آژانس‌های امنیتی ما مدت‌هاست که از حضور این فرد سنگاپوری در سوریه به نام "مگات شهدان" ۳۹ ساله مطلع شده و فعالیت‌های او را زیرنظر گرفتند. انتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود. منبع:ایسنا
 • کنار رفتن سد ورود زنان به ورزشگاه در محافظه کارترین کشور جهان/ولیعهد جوان به دنبال اصلاحات
 • برای نخساین حضور از آن‌رو جالب توجه است که معمولا سخت‌گیرانه‌ترین قوانین از ممنوعیت رانندگی تا تفکیک جنسیتی زنان و مردان در عربستان سعودی در طول سالیان گذشته در جریان بوده‌اند. یکی از حضار در استادیوم می‌گوید: «به خواست خدا به زنان اجازه داده می‌شود تا در آینده کارهای بزرگتری را انجام دهند؛ از سفر به تنهایی تا رانندگی». تین بار در تاریخ آن کشوربرای نخستین ببرای نخستین بار در تاریخ آن کشورار در تاریخ آن کشور آفتاب‌‌نیوز : سرویس بین‌الملل- عربستان سعودی هشتاد و هفتمین سالگرد تاسیس نظام سلطنتی و حکومت رسمی خود را در حالی جشن گرفت که در رویدادی نادر و برای نخستین بار در تاریخ آن کشوربه زنان اجازه داده شد تا به استادیوم بین المللی ملک فهد در ریاض راه یابند.به گزارش آفتاب‌نیوز، «سلطانه» ۲۵ ساله در حالی که پرچم‌های سبز و سفید عربستان سعودی را در دست دارد و با یکی از دوستان دخترش آمده می‌گوید: «این اولین باری است که توانسته‌ام به استادیوم راه یابم. احساس می‌کنم که یک شهروند سعودی هستم».این حضور از آن‌رو جالب توجه است که معمولا سخت‌گیرانه‌ترین قوانین از ممنوعیت رانندگی تا تفکیک جنسیتی زنان و مردان در عربستان سعودی در طول سالیان گذشته در جریان بوده‌اند. یکی از حضار در استادیوم می‌گوید: «به خواست خدا به زنان اجازه داده می‌شود تا در آینده کارهای بزرگتری را انجام دهند؛ از سفر به تنهایی تا رانندگی».جشن روز ملی عربستان سعودی برای ریاض اهمیت دارد؛ به خصوص آن‌که با ایران رقیب منطقه‌ای‌اش بر سر نفوذ در منطقه دچار منازعه شده است.صدها نفر از مردان با شمشیر در میان نمایشگرهای بزرگ که تصاویر را نشان می‌دادند و انبوهی از اسب‌ها و شترها به اجرای نمایشنامه‌ای درباره چگونگی تاسیس حکومت عربستان سعودی پرداختند.رسانه‌های غربی اشاره می‌کنند که حضور محمد بن سلمان جوان در مقام ولیعهدی سبب شده تا عربستان سعودی با شتاب بیشتری...
 • روابط آشکارا و پنهان اربیل تل آویو
 • یک روزنامه صهیونیستی از روابط آشکار و پنهان تل آویو با اقلیم کردستان عراق پرده برداشت و نوشت: اسرائیل از نخستین کشورهایی خواهد بود که استقلال اقلیم کردستان عراق را به رسمیت خواهد شناخت. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه صهیونیستی اسرائیل الیوم نوشت: 56 سال از شروع مبارزات کردهای عراق برای دستیابی به استقلال می گذرد تا اینکه آنان امروز به پای صندوق های رای رفتند تا آینده خود را رقم بزنند. به نظر می رسد همه پرسی استقلال کردستان با چالش های گسترده ای همراه است و منطقه غرب آسیا و اسرائیل را تحت تاثیر خود قرار می دهد.هنگامی که ما روابط اسرائیل با اقلیم کردستان عراق را مورد بررسی و تحلیل قرار می دهیم، باید میان روابط عملی و روابط محرمانه تفاوت قائل شویم. مردم چنین تصور می کند، روابطی میان کردها و اسرائیل وجود ندارد. این در حالی است که مقامات تل آویو رسما وجود چنین روابطی را تائید و حمایت خود را از برپایی دولت مستقل کردی اعلام کرده اند اما مقامات اقلیم کردستان درخصوص روابط شان با تل آویو سکوت اختیار کرده اند.بخش دوم روابط اقلیم کردستان با اسرائیل در پس پرده است. در این بخش، تل آویو با کردها در سطوح امنیتی، اقتصادی و فرهنگی همکاری دارد. گزارش هایی وجود دارد که نشان می دهد اسرائیل طی چند سال گذشته از اقلیم کردستان عراق نفت خریداری کرده و با این کار اربیل را در بحران شدید اقتصادی خود یاری نموده است.در شرایط کنونی تل آویو از جمله دولت های محدودی است که از استقلال اقلیم کردستان عراق حمایت کرده و این موضع گیری بصورت شفاف و رسمی توسط مقامات اسرائیلی اعلام شده است. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در جریان دیدار با اعضای کنگره آمریکا به صورت علنی حمایت خود را از کردهای عراق اعلام کرد و گفت کردها مردان شجاعی...
 • سفر وزیر دفاع روسیه به تل آویو با موضوع ایران
 • سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه در میانه ماه اکتبر، اولین سفر رسمی خود به فلسطین اشغالی را انجام خواهد داد. خبرگزاری تسنیم: روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست با اعلام این خبر مدعی شد شویگو در این سفر با آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره نگرانی‌های تل‌آویو از حضور ادعایی ایران در سوریه بحث و رایزنی خواهد کرد.مطابق این گزارش، لیبرمن و شویگو درباره همکاری‌های میان روسیه و رژیم صهیونیستی، هماهنگی‌های نظامی دو طرف در سوریه و تلاش ایران برای تثبیت حضور در سوریه رایزنی خواهند کرد.مقام‌های رژیم صهیونیستی در ماه‌های گذشته با تکرار ادعاهای اثبات‌نشده درباره حضور نظامی ایران و متحدانش در سوریه ابراز نگرانی کرده‌اند.نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ماه گذشته در راستای همین نگرانی‌ها در شهر سوچی با مقام‌های روسی، از جمله ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور این کشور دیدار کرد.یک روزنامه روس در مطلبی پس از این دیدار نوشت واکنش «ولادیمیر پوتین» به اظهارات ضد ایرانی «بنیامین نتانیاهو» در شهر «سوچی» برنامه‌های «نتانیاهو» را به هم ریخت و باعث شد کابوس او به واقعیت بپیوندد.
 • وزیر دفاع روسیه به تل آویو سفر می کند/گفتگو بر سر ایران و حزب الله
 • خبرگزاري آريا - يک رسانه روسي از سفر ماه آينده وزير دفاع روسيه به سرزمين هاي اشغالي و ديدار با آويدگور ليبرمن در خصوص مسائلي همچون ايران، سوريه و حزب الله خبر داد.العالم-فلسطين اشغاليبه گزارش تاس، يک منبع آگاه در دولت روسيه از سفير احتمالي «سرگئي شويگو» وزير دفاع روسيه به تل آويو خبر داد.اين منبع آگاه گفت: انجام اين ديدار براي ماه اکتبر برنامه ريزي شده و محورهاي اصلي اين ديدار نيز ايران، سوريه و حزب الله خواهند بود.گفتني است آويدگور ليبرمن وزير جنگ رژيم صهيونيستي پيشتر در ماه آوريل به روسيه سفر و با شويگو ديدار کرده بود.همچنين برخي منابع خبري از احتمال سفر همزمان شويگو در ماه اکتبر به فلسطين نيز خبر داده اند.مهر
 • سفر وزیر دفاع روسیه به تل آویو با محور ایران و سوریه
 • به گزارش ایلنا به نقل از تاس، یک منبع در وزارت جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد که «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه در ماه اکتبر به تل‌آویو سفر خواهد کرد. این منبع تصریح کرد، دستور کار سفر برنامه‌ریزی شده وزیر دفاع روسیه به تل‌آویو، پرونده‌های سوریه و ایران و نیز حزب‌الله لبنان است. طرح ایجاد «مناطق کاهش تنش» در سوریه، به دغدغه اصلی مقام‌های صهیونیستی تبدیل شده است. ایران، روسیه و ترکیه طرف‌های تضمین‌کننده این طرح هستند. تل‌آویو می‌گوید استقرار نیروهای همپیمان با ایران به‌ویژه در جنوب غرب سوریه، منافع اسرائیل را به خطر می‌اندازد. همچنان‌که این رژیم نگران است تهران یک پایگاه نظامی دائمی در این مناطق با هدف آغاز جنگ علیه اسرائیل ایجاد کند.
 • تشکر بارزانی از نتانیاهو به دلیل حمایت های تل آویو از اربیل
 • خبرگزاري آريا - فرمانده نيروهاي کُرد پيشمرگه عراق از نخست‏‌وزير رژيم صهيونيستي به دليل حمايت‎هاي «سياسي و معنوي» تل‎آويو از اربيل تقدير و تشکر کرد.«سيروان بارزاني» فرمانده نيروهاي کُرد پيشمرگه از بنيامين نتانياهو نخست وزير رژيم صهيونيستي به دليل حمايت‏‌هاي «سياسي و معنوي» تل‎آويو از اربيل تقدير و تشکر کرد.سيروان بارزاني در گفت‏و‎گو با اسپوتنيک افزود: اکنون در مرحله بسيار سخت و پيچيده‏اي قرار داريم. امروز شاهد مرحله انتقالي در تاريخ کردستان هستيم و دولت‏هايي که از ما حمايت جدي کردند از جمله اسرائيل، تشکر مي‌‏کنيم.»فرمانده پيشمرگه تصريح کرد: «با اسرائيل مرز و حريم هوايي مشترکي نداريم تا تل‎آويو به اربيل کمک نظامي کند، اما حمايت سياسي و معنوي مي‎کند و ما بابت اين حمايت‌ها از نخست وزير اسرائيل تشکر مي‌‏کنيم.»
 • پشت پرده روابط پنهان اربیل تل آویو در برگزاری همه پرسی چیست
 • به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ روزنامه صهیونیستی " اسرائیل الیوم" نوشت: 56 سال از شروع مبارزات کردهای عراق برای دستیابی به استقلال می گذرد تا اینکه آنان امروز به پای صندوق های رای رفتند تا آینده خود را رقم بزنند. به نظر می رسد همه پرسی استقلال کردستان با چالش های گسترده ای همراه است و منطقه غرب آسیا و اسرائیل را تحت تاثیر خود قرار می دهد. هنگامی که ما روابط اسرائیل با اقلیم کردستان عراق را مورد بررسی و تحلیل قرار می دهیم، باید میان روابط عملی و روابط محرمانه تفاوت قائل شویم. مردم چنین تصور می کند، روابطی میان کردها و اسرائیل وجود ندارد. این در حالی است که مقامات تل آویو رسما وجود چنین روابطی را تائید و حمایت خود را از برپایی دولت مستقل کردی اعلام کرده اند اما مقامات اقلیم کردستان درخصوص روابط شان با تل آویو سکوت اختیار کرده اند. بخش دوم روابط اقلیم کردستان با اسرائیل در پس پرده است. در این بخش، تل آویو با کردها در سطوح امنیتی، اقتصادی و فرهنگی همکاری دارد. گزارش هایی وجود دارد که نشان می دهد اسرائیل طی چند سال گذشته از اقلیم کردستان عراق نفت خریداری کرده و با این کار اربیل را در بحران شدید اقتصادی خود یاری نموده است. در شرایط کنونی تل آویو از جمله دولت های محدودی است که از استقلال اقلیم کردستان عراق حمایت کرده و این موضع گیری بصورت شفاف و رسمی توسط مقامات اسرائیلی اعلام شده است. "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر اسرائیل در جریان دیدار با اعضای کنگره آمریکا به صورت علنی حمایت خود را از کردهای عراق اعلام کرد و گفت" کردها مردان شجاعی هستند و از غرب حمایت می کنند و در ارزش ها با ما شریک هستند." این موضع گیری بر خلاف نظام‌هایی است که در این زمینه به صورت دو پهلو...
 • تقدیر سیروان بارزانی از نتانیاهو به دلیل حمایت معنوی تل آویو از اربیل
 • به گزارش ایلنا به نقل از العالم، «سیروان بارزانی» فرمانده نیروهای کُرد پیشمرگه از «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به دلیل حمایت‏‌های «سیاسی و معنوی» تل‎آویو از اربیل تقدیر و تشکر کرد. سیروان بارزانی در گفت‏‌و‎گو با اسپوتنیک افزود: «اکنون در مرحله بسیار سخت و پیچیده‏ای قرار داریم. امروز شاهد مرحله انتقالی در تاریخ کردستان هستیم و از دولت‌‏هایی که از ما حمایت جدی کردند از جمله اسرائیل، تشکر می‌‏کنیم.» فرمانده پیشمرگه تصریح کرد: «با اسرائیل مرز و حریم هوایی مشترکی نداریم تا به اربیل کمک نظامی کند، اما تل‌آویو از ما حمایت سیاسی و معنوی می‎کند و ما بابت این حمایت‌ها از نخست‌وزیر اسرائیل تشکر می‌‏کنیم.»
 • تل آویو ۲۰۰۰ واحد مسکونی برای شهرک نشینان در کرانه باختری می سازد
 • رژیم صهیونیستی قصد دارد هفته آینده طرح ساخت ۲۰۰۰ واحد مسکونی برای شهرک نشینان در کرانه باختری را تصویب کند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه لبنانی العهد، رژیم صهیونیستی همچنان به گسترش شهرک سازی ها در فلسطین اشغالی ادامه می دهد. بر اساس این گزارش، قرار است کابینه رژیم صهیونیستی هفته آینده برای بررسی طرح جدید شهرک سازی در کرانه باختری تشکیل جلسه بدهد. طبق اعلام رسانه های عربی، صهیونیستها قصد دارند در جلسه هفته آینده طرح ساخت ۲۰۰۰ واحد مسکونی برای شهرک نشینان در کرانه باختری را تصویب کنند. گفتنی است، طرح گسترش شهرک سازی ها در اراضی اشغالی فلسطین همواره مورد اعتراض تمامی احزاب، گروه ها و جریان های مختلفاین کشور اعم از فتح و حماس بوده است.
 • تل آویو در کرانه باختری ۲۰۰۰ واحد مسکونی برای شهرک نشینان می سازد
 • رژیم صهیونیستی قصد دارد هفته آینده طرح ساخت ۲۰۰۰ واحد مسکونی برای شهرک نشینان در کرانه باختری را تصویب کند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از پایگاه لبنانی العهد، رژیم صهیونیستی همچنان به گسترش شهرک سازی‌ها در فلسطین اشغالی ادامه می‌دهد.بر اساس این گزارش، قرار است کابینه رژیم صهیونیستی هفته آینده برای بررسی طرح جدید شهرک سازی در کرانه باختری تشکیل جلسه بدهد.طبق اعلام رسانه‌های عربی، صهیونیست‌ها قصد دارند در جلسه هفته آینده طرح ساخت ۲۰۰۰ واحد مسکونی برای شهرک نشینان در کرانه باختری را تصویب کنند.گفتنی است، طرح گسترش شهرک سازی‌ها در اراضی اشغالی فلسطین همواره مورد اعتراض تمامی احزاب، گروه‌ها و جریان‌های مختلف این کشور اعم از فتح و حماس بوده است.
 • تل آویو:باید آمریکا را برای اعمال تحریم های فلج کننده علیه ایران متقاعد کنیم
 • عضو کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی گفت که این رژیم بایستی حاکمیت آمریکا را برای اعمال تحریم‌های فلج‌کننده علیه ایران متقاعد کند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «نفتالی بنت»، وزیر آموزش رژیم صهیونیستی و عضو کابینه امنیتی این رژیم می‌گوید اسرائیل بایستی از جامعه بین‌المللی بخواهد جلوی هسته‌ای شدن ایران را بگیرد.وی قبل از نشست کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی با موضوع آزمایش موشکی ایران در مصاحبه با جروزالم‌پست گفت: «از یک طرف ما باید آماده متقاعدسازی آمریکا برای اعمال تحریم‌های فلج‌کننده علیه ایران در سریع‌ترین زمان باشیم.»عضو کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی تصریح کرد: «ایران بایستی وادار شود بین تعقیب مسیر هسته‌ای و یک اقتصاد شکوفا، یکی را انتخاب کند.»وی با اشاره به توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 (برجام) گفت: «از زمان توافق ایران، این گزینه پیش روی آنها قرار نگرفته است. در عین حال، اسرائیل بایستی با آماده شدن برای دفاع از خودش به تنهایی، برای این احتمال که آمریکا و جهان متقاعد نشوند هم آماده باشد.»بنت در بخش دیگری از اظهاراتش تصریح کرد که جامعه جهانی بایستی ارتباط ایران را با سامانه بانکی جهانی سوئیفت قطع کند. وی گفت در چنین حالتی دنیا مجبور خواهد شد بین تجارت با ایران و آمریکا یکی را انتخاب کند.این مقام صهیونیست، در عین حال تصریح کرد که اسرائیل بایستی بر اساس این پیش‌فرض عمل کند که جامعه بین‌المللی راه حل‌های مناسبی برای جلوگیری از هسته‌ای شدن ایران ارائه ندهد.انتهای پیام/ R36444/P36447/S8,90,95,97,1128/CT10
 • ۳ نظامی سعودی در مرز یمن از پای درآمدند
 • حمله نیروهای ارتش یمن و انصارالله به مواضع نظامیان ارتش عربستان در منطقه عسیر واقع در جنوب این کشور به کشته شدن ۳ نظامی سعودی منجر شد. به گزارش مشرق، پایگاه خبری العهد خبر داد که سه نفر از نظامیان سعودی در عملیات منحصر به فرد و کمین محکم نیروهای یمنی در منطقه «علب» در عسیر از پای درآمدند. نیروهای موشکی ارتش یمن و انصارالله امروز همچنین محل تجمع شبه‌نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی در استان الجوف واقع در شمال شرقی را با موشک‌های «کاتیوشا» هدف قرار دادند. یک منبع نظامی یمن در این خصوص گفته که نیروهای یمنی با موشک‌های کاتیوشا محل تجمع «مزدوران» سعودی را در پایگاه‌های نظامی «الجرعوب» منطقه المتون و «الخنجر» منطقه خب و الشعف استان الجوف هدف قرار دادند. منبع: فارس ارسال به تلگرام
 • شیطنت سعودی ها ادامه دارد
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، بنابر اعلام پندار خمارلو با توجه به تصمیم اخذ شده در نشست هماهنگی که مورد بحث قرار گرفت، تنها 1600 بلیت برای تماشاگران پرسپولیس در نظر گرفته شده است! ظرفیت ورزشگاه محمد بن زاید 42 هزار و 56 نفر است که قرار است فقط از طبقه اول آن با 20 هزار ظرفیت استفاده شود. با این وجود اعلام شد فقط 1600 بلیت به تماشاگران پرسپولیس اختصاص داده می‌شود و سایرین اجازه ورود ندارند! برای این منظور ورودی‌های 27 و 28 نیز در نظر گرفته شده است. به نظر می‌رسد خارج از این ظرفیت، با عنوان ایرانی و پرسپولیسی نمی‌توان وارد ورزشگاه شد.یکی از روزنامه صعودی دیروز اعلام کرده بود سهم پرسپولیسی ها 1200بلیت است و این شیطنت همچنان ادامه دار شد.
 • حمله جنگنده های سعودی به مارب یمن
 • هواپیماهای جنگنده سعودی روز دوشنبه بخش‌هایی از استان مارب یمن را هدف قرار دادند. شماری از جنگنده های ارتش عربستان سعودی در ادامه حملات خود به استان های مختلف یمن،‌ امروز شهرستان القرامیش در استان مارب یمن را چهار بار بمباران کردند. منابع امنیتی یمنی با تایید این خبر گفتند در این حملات،‌ خسارت هایی به خانه ها و کشتزارهای یمنی های این منطقه وارد شد اما این حملات تلفات جانی نداشت.همزمان با آن،‌ منابع نزدیک به ارتش یمن اعلام کردند نیروهای مزدور وابسته به منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن با پشتیبانی ارتش سعودی، مناطق مختلف شهرستان القرامیش را هدف حملات توپخانه ای خود قرار دادند. ارتش رژیم سعودی در ادامه حملات خود به زیرساخت ها و مناطق مسکونی یمن ،‌امروز مناطقی را نیز در استان مرزی صعده هدف قرار دادند.
 • جنگنده های سعودی ظرف ۲۴ ساعت ۷۴ بار بر سر مردم یمن بمب ریختند
 • در ادامه جنایت‌ها علیه مردم بیگناه یمن، خبر رسیده سعودی‌ها طی 24 ساعت، 74 بار شهرهای یمن را مورد حملات هوایی قرار‌ داده و شمار زیادی از مردم را قتل‌عام کرده‌اند. جنگنده‎های سعودی روز شنبه، 74 بار به شهرهای مختلف یمنی در استان «صعده» و «حجه» و مناطق «نجران» و «عسیر» حمله کردند. به گزارش خبرگزاری رسمی یمن «سبأ»، منابع محلی یمن اعلام کردند که جنگنده‌های سعودی طی شش نوبت، کانال آب‌رسانی منطقه «ولد مسعود» در منطقه «سحار» استان صعده در شمال یمن را هم بمباران کردند. در استان «حجه» واقع در غرب یمن نیز جنگنده‌های سعودی به مناطق «حرض» و «میدی» حمله کردند. یک منبع محلی یمن در این باره گفته «این دو منطقه روز شنبه بیش از 20 بار بمباران شدند.» نیروی هوایی سعودی همچنین دو پایگاه «الشرفه» و «الشبکه» تحت کنترل نیروهای یمنی را 24 بار و پایگاه «الطلعه» در منطقه نجران در جنوب عربستان را دو بار هدف قرار‌داد. آپاچی‎های عربستان نیز روز شنبه بیش از 22 بار به پایگاه «سهوه» در منطقه عسیر واقع در جنوب عربستان حمله کردند.عادل الجبیر: راه حل بحران یمن نظامی نیست!حملات وحشیانه آل سعود به یمن در حالی صورت می‌گیرد که «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان در سخنرانی مضحک خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفته: «حوثی‌ها و طرفداران علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهور سابق یمن با حمایت ایران تهدیدی علیه ثبات یمن به شمار می‌روند.» وزیر خارجه عربستان این را هم گفته که «راه کار نظامی بحران در یمن را حل نمی‌کند و ما از روند سیاسی در این کشور حمایت می‌کنیم(!) «الجبیر بدون‌اشاره به حملات ائتلاف متجاوز کشورش علیه یمن مدعی شد: «عربستان کمک‌های زیادی طی سال‌های گذشته به یمن ارائه داده است.»(!)اما در واکنش به این حملات وحشیانه یگان موشکی ارتش و انصارالله یمن، شنبه‌شب یک فروند موشک بالستیک «قاهر ام 2» را به سمت پایگاه هوایی «ملک...
 • حمله جنگنده های سعودی به استان مارب یمن
 • هواپیماهای جنگنده سعودی روز دوشنبه بخش هایی از استان مارب یمن را هدف قرار دادند. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری دولتی یمن؛ هواپیماهای جنگنده سعودی روز دوشنبه بخش هایی از استان مارب یمن را هدف قرار دادند.شماری از جنگنده های ارتش عربستان سعودی در ادامه حملات خود به استان های مختلف یمن،‌ امروز شهرستان القرامیش در استان مارب یمن را چهار بار بمباران کردند.منابع امنیتی یمنی با تایید این خبر گفتند در این حملات،‌ خسارت هایی به خانه ها و کشتزارهای یمنی های این منطقه وارد شد اما این حملات تلفات جانی نداشت. همزمان با آن،‌ منابع نزدیک به ارتش یمن اعلام کردند نیروهای مزدور وابسته به منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن با پشتیبانی ارتش سعودی، مناطق مختلف شهرستان القرامیش را هدف حملات توپخانه ای خود قرار دادند.
 • کشته شدن سه مزدور سعودی در کمین نیروهای یمنی
 • خبرگزاري آريا - نيروهاي يمني با نصب کمين در مسير حرکت مزدوران ارتش سعودي در مقابل گذرگاه علب در عسير، سه تن از آنان را کشته و يک نفر را اسير کردند.العالم ـ باخبرنگارانبه گزارش خبرنگار العالم يگان موشکي يمن تجمعات مزدوران سعودي در اردوگاه الجرعوب در شهر المتون و اردوگاه الخنجر در شهر خب و الشعف در استان الجوف را با موشکهاي کاتيوشا هدف قرار داد.يک منبع نظامي از تعز نيز تاکيد کرد که نيروهاي يمني با پيشروي مزدوران سعودي در غرب الشبکه در الوازعيه مقابله کردند و شماري کشته و زخمي در صفوف آنها برجاي گذاشتند. توپخانه ارتش و کميته هاي مردمي نيز تجهيزات نظامي دشمن را با چندين خمپاره هدف قرار دادند.210
 • طرح محرمانه پرز برای راه حل دو کشوری و در میان گذاشتن آن با سعودی ها
 • دوست رئیس سابق رژیم صهیونیستی که سپتامبر گذشته مُرد، می‌گوید، شیمون پرز در سال‌های پایانی عمرش هم نگران آینده این رژیم بود و هم خوش‌بین‌. به گزارش ایسنا، به نقل از المانیتور، شیمون پرز، رئیس سابق رژیم صهیونیستی برای این رژیم نگران بود. نگرانی او خصوصا از جانب دولت فعلی نتانیاهو و سیاست آن برای توسعه شهرک‌ها و نیز تهاجم جناح راست به نهادهای رژیم صهیونیستی بود. او حس می‌کرد که این عوامل موجب انزوای بین‌المللی و بی‌سابقه برای اسرائیل شده است. او اعتمادش را به نیات بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره راه حل دو کشوری از دست داده بود. او همچنین خوش‌بین بود چرا که به قوت و توانایی نسل آتی اسرائیلی‌ها برای بازگرداندن آن به مسیر صلح و دموکراسی بر پایه اعلامیه استقلال ۱۹۴۸ اعتقاد داشت. او اعتقاد داشت رژیم صهیونیستی به حدی قدرتمند است که بتواند سازش‌های لازم را برای دستیابی به صلح با کشورهای عربی و رسیدن به توافق بر سر راه‌حل دو کشوری با فلسطینیان داشته باشد. به گمان شیمون پرز، اسرائیل به هر آنچه می‌خواست دست یافته بود الا صلح که رئیس سابق رژیم صهیونیستی تاکید داشت برای حفظ و ساخت دستاوردهای اسرائیل ضروری بود. به اعتقاد او، کلید دستیابی به صلح تقسیم اراضی مدیترانه و رود اردن بین دو کشور فلسطین و اسرائیل بود. پس از شکست طرح صلح جان کری وزیر امور خارجه وقت آمریکا در سال ۲۰۱۴، شیمون پرز کار روی فرمول خودش برای راه‌حل دو کشوری را آغاز کرد. او در دو سال پایانی عمرش گفت‌وگوهای شخصی خودش با باراک اوباما، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا و محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را با یوری سویر در میان گذاشت. سویر که از دوستان شیمون پرز بود، زندگی حرفه‌ای خودش را صرف کار روی استراتژی‌های صلح‌سازی در اسرائیل کرد. او همچنین برخی از این دیدگاه‌ها را با...
 • فیلم/لحظه انهدام گشتی ارتش سعودی
 • کمین رزمندگان انصارالله علیه گشتی ارتش سعودی دریافت 6 MB ارسال به تلگرام
 • کشته شدن ۳ نظامی سعودی در کمین نیروهای یمنی
 • نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن با حمله به نظامیان سعودی باعث کشته شدن سه تن از آنها در محور عسیر واقع در جنوب عربستان شد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن موفق شدند با پرتاب موشکهای کاتیوشا محل تجمع مزدوران ارتش عربستان در استان الجوف را هدف قرار دهند. یک منبع نظامی اعلام کرد که موشکهای کاتیوشا مواضع نظامیان ائتلاف متجاوز عربستان در منطقه الجرعوب واقع در منطقه المتون را مورد هدف قرار دادند یک منبع نیز اعلام کرد که حملات موشکی دیگری مواضع این نظامیان در الخنجر واقع در «خب» و الشعف را مورد هدف قرار دادند. نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن هم چنین مانع پیش روی مزدوران ائتلاف متجاوز عربستان در استان تعز شدند. این نیروها هم چنین توانستند با کمین در نزدیکی گذرگاه علب واقع در عسیر در جنوب عربستان نظامیان ارتش این کشور را هدف قرار بگیرند که در جریان آن سه تن از این نظامیان کشته شدند.
 • تصویر زنان سعودی بالاخره به ورزشگاه راه یافتند
 • هزاران نفر از مردم عربستان در مراسم جشن روز ملی این کشور در استادیوم ورزشی ملک فهد شهر ریاض شرکت کردند.به گزارش صدای ایران،به نقل از خبر آنلاین، جشن روز ملی عربستان در حالی برگزار شد که برای اولین بار زنان عربستانی اجازه حضور در ورزشگاه را پیدا کردند. آنها در این جشن در کنار دیگر اعضای خانواده شان در ورزشگاه حضور داشتند و در این جشن ملی شرکت کردند. این اتفاق در حالی که در همین روزها موضوع ورود زنان ایرانی به ورزشگاه بحث روز بود، از روزها قبل در فضای مجازی واکنش های زیادی را به دنبال داشت و خیلی ها به مقایسه این اتفاق با اتفاقی که در بازی ایران و سوریه در ورزشگاه آزادی رخ داد پرداختند.
 • انهدام مواضع ائتلاف سعودی در یمن با موشک زلزال۲
 • یگان موشکی ارتش یمن و کمیته‎های مردمی وابسته به انصارالله امروز(دوشنبه) یک فروند موشک «زلزال2» را به سمت محل استقرار شبه‌نظامیان ائتلاف سعودی در تعز شلیک کردند. خبرگزاری فارس: نیروهای نظامی انصارالله و ارتش یمن امروز مواضع شبه نظامیان ائتلاف سعودی در تعز و صنعاء را هدف حملات موشکی و توپخانه‎ای خود قرار دادند. یگان موشکی ارتش یمن و کمیته‎های مردمی وابسته به انصارالله امروز(دوشنبه) یک فروند موشک «زلزال2» را به سمت محل استقرار شبه‌نظامیان ائتلاف سعودی در تعز شلیک کردند. المسیره به نقل از منابع نظامی محلی گزارش داد که نیروهای یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله با شلیک یک موشک «زلزال2» محل استقرار «مزدوران» وابسته به ائتلاف سعودی مستقر در اطراف منطقه تپه السلطان در الهاملی استان تعز را هدف قرار دادند. به گفته منابع یمنی، یگان توپخانه‎ای ارتش یمن و انصارالله امروز همچنین محل تجمع شبه نظامیان ائتلاف سعودی در «وادی نمله» منطقه حریب نهم واقع در شمال شرق استان صنعاء را هدف قرار دادند. نیروهای ارتش یمن و انصارالله روز گذشته نیز مواضع شبه نظامیان ائتلاف سعودی در شمال پادگان خالد و جبل ریشان در منطقه موزع واقع در غرب تعز را هدف حملات توپخانه‏ای خود قرار دادند.
 • فیلم/کمین موفق انصارالله برای گشتی سعودی
 • انصارالله یمن فیلم لحظه منهدم کردن خودرو گشتی سعودی‌، که در کمین نیروهای خود بودند را منتشر کرد. دریافت 6 MB منبع:اعلام الحربی ارسال به تلگرام
 • جنگنده های سعودی مناطقی از استان صعده یمن را بمباران کردند
 • به گزارشگروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از تلویزیون المسیره، جنگنده‌های متجاوز سعودی-آمریکایی در پنج نوبت، جنوب منطقه العواضی و الملیل و همچنین، خلیقا در شهرک کتاف واقع در استان صعده یمن، را بمباران کردند. انتهای پیام/ بمباران مناطقی از استان صعده یمن توسط جنگنده‌های ائتلاف سعودی
 • هشدار روزنامه سعودی به بازیکنان الهلال/پرسپولیس را دست کم نگیرید
 • دو تیم فوتبال پرسپولیس و الهلال عربستان باید در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا سه شنبه در امارات به مصاف هم بروند. تیم فوتبال پرسپولیس قبل از دیدار برابر الهلال در وضعیت خوبی به سر نمی برد. روزنامه الریاض نوشت: نماینده ایران در دو بازی خود در لیگ ایران پنج امتیاز از دست داده‌اند. آنها چند بازیکن کلیدی خود را برای دیدار برابر الهلال در اختیار ندارند. گذشته از این باشگاه پرسپولیس با محرومیت از سوی فیفا مواجه شده است و نمی‌تواند از بهترین گلزن خود بهره گیرد. این روزنامه عربستانی در ادامه‌ گزارش خود یک هشدار به بازیکنان الهلال داد و نوشت: پرسپولیس در رقابت‌های آسیایی نتوانسته عملکرد خوبی از خود نشان دهد و معمولا برابر الهلال تیم بازنده بوده است. درست است که این تیم ایرانی در شرایط بسیار بدی قرار دارد، اما می‌تواند خطر جدی برابر الهلال باشد. نباید بازیکنان الهلال نماینده ایران را به خاطر روزهای سختی که تجربه می‌کند دست کم گیرند. دست کم گرفتن خط حمله تیم فوتبال پرسپولیس در غیاب بهترین گلزنش مهدی طارمی عواقب خوبی به دنبال نخواهد داشت و باید بازیکنان الهلال هوشیار ظاهر شوند.