مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان در عین جوان بودن، محرومترین نقطه کشور هم می باشد که این دو با هم همخوانی ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه داناو به نقل ازعصرهامون، علی اکبر جعفری در حاشیه بازدید از دفتر جدید این پایگاه خبری به خبرنگار ما گفت: وجود معادن بکر و دست نخورده ای به مثل آنتیموان و صدها معدن به مثل این یک ظرفیت است که تاکنون بهره گیری از آنها مغفول مانده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان و بلوچستانادامه داد: معدن یک ظرفیت خدادادی است که باید بیشتر به آن پرداخته شود.
وی بیان کرد: وجود دو کشور افغانستان و پاکستان که به شدت مصرف گرا هستند نیز یک ظرفیت است که اگر موانع ترانزیت حل شود یک درآمد بسیار بالایی از این بخش عاید کشور می شود.
جعفری تصریح کرد:وجود باد که برخی آن را معضل میدانند هم یک نعمت است که از آن استفاده نمی کنیم، اگر در حوزه نیشابور برویم مزرعه ها و پنل های بادی زیادی مشاهده می کنیم که از آنها تولید برق می کنند و این درحالی است که ما آفتاب بسیار خوبی نیزداریم که تنها ضرر آن را داریم و از ظرفیت های آن بهره نمی بریم.
مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: ظرفیت مرز هم نباید در استان فراموش شود، اگر جریان کوله بری ساماندهی شود نه آنکه مثل قبل صدها کار دیگر در کنار آن انجام شود هم می تواند وضعیت اقتصادی منطقه را تغییر دهد.
جعفری یکی دیگر از ظرفیت های مغفول مانده استان را بخش کشاورزی عنوان کرد و گفت: درست است که استانی خشک و بی آبی هستیم اما ظرفیت هاب بسیار بالایی در استان داریم که نمونه بارز آن خرما است که حدود 29نوع خرما در این خطه از کشور وجود دارد اما با بررسی که انجام دادیم در سال گذشته، بیش از 32نوع بسته بندی و کارتن خرما به استان ما می آید و خرمای این مناطق با بسته بندیهای استان کرمان، بم و یا حاشیه خلیج فارس به دیگر نقاط صادر می شود.
وی موز را از دیگر ظرفیت های استان برشمرد و ادامه داد: در زمینه انبه ما همه ساله شاهد ورود قوطی ها و بسته بندیهای پاکستان هستیم که 8نمونه انبه ما در آنها بسته بندی و به دیگر نقاط ارسال می شود و ما از ظرفیت آنها بهره نمی بریم.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: امروزه دنیا در علم اقتصاد به این نکته رسیده که سود در فروش محصول نیست بلکه باید به فرآوری آنها پرداخت تا به سود رسید که متاسفانه بهترین کاری که دولتمردان مادارند انجام می دهند فروش محصولات بر سر درخت است که این هنر نیست، در این استان به این پهناوری و گستردگی یک صنایع تبدیلی و یا کارخانه فرآوری میوه جاتی به مثل خرما پیدا نمی شود.
مردمی شدن اقتصاد کاری است که بسیج سازندگی انجام می دهد
وی اظهار در پاسخ به سوال خبرنگار ما در زمینه نقش بسیج سازندگی درتحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در 22اسفندسال95در دیدار با اعضای شورای خبرگان رهبری و تاکید ایشان بر این مطلب که «مردم باید اقتصاد مقاومتی را در زندگی خود ببینند که اکنون نمی بینند»، گفت: فرمایش مقام معظم رهبری چند بعد دارد که شامل مردمی کردن اقتصاد، دخیل کردن مردم در اقتصاد و مساعدت اقتصادی دولت می باشد، مردمی کردن اقتصاد کاری است که بسیج سازندگی دارد انجام می دهد یعنی ما با بدنه جامعه و مردم داریم کار می کنیم، تسهیلات در اختیارشان می گذاریم آموزشهای لازم را به آنها داده و یک حرفه ای را به افراد آموزش می دهیم که این حرفه منجر به این بشود که یک کار اقتصادی کوچک و زودبازده را در دستور کارشان بگذارند که تحقق فرمایش مقام معظم رهبری که مردمی کردن اقتصاد است
وی گفت: مردمی شدن اقتصاد یعنی مشارکت مردم در بحث ها و فعالیت های دولت و دولت هم باید به آنها کمک کند که در این بخش یک مقدار مشکل داریم، دولت در 4سال گذشته در سیستان و بلوچستان به دنبال پروژه های کلان بوده که نمونه آن فولاد مکران بوده و این کار خوبی می باشد و ما هم با آن مخالف نیستیم و دولت سرمایه گذاری خارج از کشوری و یا خارج استانی را به استان می آورد که برای آینده استان بسیار خوب است.
مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان اظهار کرد: سیستان و بلوچستان با تمام ظرفیت هایی که دارد، استان محرومی است، در حال حاضر در حوزه سیستان شاهد مهاجرت مردم از روستاها و تخلیه آنها هستیم، مردم استان در حال حاضر سبد زندگی، رزق و خدمت رسانیشان خالی و تهی است، ما اعتقاد داریم اول باید این روند زندگی را نگه داشت، وضع موجود را حفظ و شکم مردم را سیر کرد و بعد از آن پروژه ها و طرح های دیگر را در دستور کار قرار داد.
آموزش بیش از 3هزار بی سواد توسط بسیج سازندگی
این مقام مسئول در زمینه تفاهم نامه 10شهریور1394بسیج سازندگی کشور با نهضت سواد آموزی در راستای رفع بی سوادی، گفت: متولی رفع بی سوادی در کشورآموزش و پرورش است که باید در سه سطح والدین، دانش آموزان و بازماندگان از تحصیل انجام دهند.
وی ادامه داد:ما با آموزش و پرورش یک تفاهم نامه را امضاء کردیم که براساس آن 10هزار نفر را در طی سه سالآموزش دهیم، در سالهای گذشته بیش از 3هزار نفر را آموزش دادیم، ما بی سواد در استان زیاد داریم و از روند کار باسواد شدن افراد رضایت نداریم.
وجود 415گروه جهادی شناسنامه دار در سیستان و بلوچستان
مسئول بسیج سازندگی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: 415گروه جهادی شناسنامه دار در استان داریم، گروه جهادی شناسانامه دار با گروه جهادی فعال فرق می کند.
وی گفت: گروه های جهادی شناسنامه دار کد ثبت جهادی دارند، بخشی از اینها مرحله ای بودند، در حال حاضر 230تا240گروه جهادی در استان وجود داردند که درحال فعالیت های جهادی در بازه های زمانی مختلف می باشند، در گذشته دوبازه زمانی ایام نوروز و تابستان عمده بازه زمانی فعالیت گروه های جهادی در نقاط مختلف استان بوده است که این بازها ها در حال حاضر دائمی شده و در کل ایام سال فعالیت های گروه های جهادی را در استان خواهیم داشت و این گروه ها تنها کار عمرانی نمی کنند و از ابتدای امسال تاکنون 8گروه تخصصی در این خطه از کشور به فعالیت پرداختند که نمونه آن ویزیت بیماران در روستاها و حاشیه شهرها می باشد.

وی اظهار کرد: 60درصد از گروه های جهادی استان اهل تسنن و 40درصد شیعه هستند که از کل گروه های جهادی 80درصد مرد و 20درصد بانوان هستند که به صورت تلفیقی در حوزه های مختلف با هم به اجرای کارهای جهادی می پردازند.
وی تاکید کرد: گروه های جهادی باید نماد وحدت و امنیت باشند، در استان شیعه و سنی در کنار هم اقدام به اجرای فعایت می کنند.
سرهنگ جعفری گفت: گروه های جهادی توانمندی کامل دارند و درحال حاضر مدارس با 4کلاس به بالا را می سازند.
برای بهبود تولید و صادرات نیازمند انسجام دستگاه های اجرایی هستیم
وی با اشاره به ارائه تسهیلات، آموزش و کمک در تولید و بازاریابی محصول در استان گفت: برخی با صدور دستور العملهای بدون پشتوانه و یا کار کارشناسی شده در روند تولید محصولات مانع تراشی می کنند، به طور مثال ما تسهیلات می دهیم برای پرورش ماکیان به مثل بلدرچین اما وقتی طرف برای فروش بخواهد مرغ ها را زا محل پرورش بیرون بیارود برخی نهادها آنها را ضبط کرده و تولید کننده که با مجوز اقدام به پرورش می کند را جریمه های کلانی می کند و این کار بی انصافی است.
وی بیان کرد: بهانه هایی به مثل آنفولانزای مرغی و صدور دستورالعملهایی که از کشور می آید بدون بررسی و منطقه نگری در استان اجرا می شود که کار درستی نمی باشد، تولیدکنندگان ما در حال حاضر برای بازپرداخت تسهیلات درمانده شده اند، که این کار برخی از نهادها عین چوپ لای چرخ گذاشتن و ایستادگی در تحقق فرمایش رهبر معظم انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی است.
وی تاکید کرد: ما با اکثر دستگاه ها تفاهم نامه همکاری داریم که در روند این تولیدات کمک کنند اما متاسفانه با اینگونه رفتارها مواجه می شویم.

وی با اشاره به قطب بندی شدن 11محصول در 11شهر استان، تاکید کرد: بزرگترین مشکل ما در استان سنتی بودن است، مردم پذیرش کار در تعاونی را ندارند و هر کس می گوید خودمان کار را به تنهایی انجام می دهیم، در زمینه قطب بندی ها تاکنون315نفر جذب شده اند و درحال تلاش هستیم تا بتوانیم مشکل تعاونی ها را هم حل کنیم.
وی در پایان گفت: بسیج سازندگی آمادگی دارد با مشارکت دستگاه ها، کارهای به زمین مانده دستگاه ها را انجام دهد و ظرفیت نیرویی و امکانات و تجهیزات و حتی ریالی خود رادر کار مشارکتی با دستگاه ها بیاورد و در فعالیت های عام المنفعه نیز در کنار دولت باشد، همانطور که در واکسیناسیون دام و طیور اول امسال بیش از یک میلیارد تومان هزینه کردیم و بدون دریافت یک ریال از دولت به مردم خدمت کردیم.
انتهای پیام/

کلیدواژه: مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان | سیستان و بلوچستان | گروه های جهادی | حال حاضر | گروه جهادی | دستگاه ها | بسته بندی | گروه ها

منبع: دانا

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۰۸۵۵۴ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

حمایت قاطع جهانگیری از ورود بانوان به ورزشگاه‌ها/فکر کردید کار خوبی کردید نگذاشتید بیایند؟

هشدار سردار سلیمانی در دیدار با مقام های کرد چه بود؟

خنده رهبر کره شمالی در حین آزمایش موشکی/تصاویر

در همین زمینه

 • گچساران با ۴۰/۶ درجه سانتیگراد گرم ترین نقطه کهگیلویه و بویراحمد
 • گچساران- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شهرستان گچساران با 40.6 گرم‌ترین و سی سخت با 13.6 درجه سانتیگراد خنک‌ترین نقطه این استان در شبانه روز گذشته بوده است. فرمان فرامین روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیشترین و کمترین دمای ایستگاه‌های هواشناسی در چهار منطقه گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد شامل لیکک 39.6 و 27.4، امامزاده جعفر 39.2 19.4، دوگنبدان 40.6 و 23 و شهر دهدشت 38.4 و 19.4 درجه سانتی‌گراد گزارش شد.وی بیان کرد: در این مدت حداکثر و حداقل دمای هوا مناطق سردسیری یاسوج 32 و 13.8 و سی سخت 30.13.6 ثبت شده است.فرامین افزود: وضعیت هوای این استان در 24 ساعت آینده ناپایداری به صورت ابرناکی و رگبارهای موقتی همراه با رعد و برق در برخی مناطق وزش باد شدید پیش بینی شده است.کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود 16 هزار و 249 کیلومتر مربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.این استان با یک درصد مساحت کشور یکی از کوچک‌ترین استان‌های کشور است.خبرنگار: فرزانه شریفی**انتشار دهنده: سید ولی موسوی نژاد8143/6110
 • نابسامانی چندین ساله وضعیت آب شرب شهر نمونه اقتصاد مقاومتی کشور
 • گلایه مندی شهروندان شهر نمونه اقتصاد مقاومتی کشور از وضعیت فعلی آب شرب شهرستان قلعه گنج اما مسئولان مربوطه به این موضوع توجه جدی ندارند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از جازموریان بسیاری از شهروندان قلعه گنجی از وضعیت آب شرب محلات خود بدلیل غیر استاندارد بودن وقطعی مکرر آن گلایه مند هستند و می گویند با وجو اینکه نبود آب شرب سالم و قابل شرب مشکل چندین ساله و یک مشکل همگانی در شهرستان است اما مسئولان مربوطه توجه جدی به این موضوع ندارند. آب شرب شهرستان قلعه گنج بیش از یک سال است که داری مزه ای شور و غیر قابل شرب است و استانداردهای لازم برای مصارف روزمره شهروندان را ندارد. با انتخاب شهرستان قلعه گنج بعنوان شهر الگو اقتصاد مقاومتی کشور و ورود بنیاد مستضعفان به این شهرستان جهت محرومیت زدائی سبب شده است که تجربه ای نو در محرومیت زدائی در جنوب استان کرمان مطرح شود.اما متاسفانه باید گفت «صدای دهل از دور خوش است». حال در شهر نمونه اقتصاد مقاومتی کشور شهروندانش هنوز از آب غیر قابل شرب استفاده می کنند و مردمش هنوز در تابستان با مشکل افت ولتاژ برق دست و پنجه نرم می کنند و این شهروندان با وجود بیمارستان ۳۲ تختی هنوز برای درمان بیماری خود راهی شهرها واستان های همجوار هستند و برای کار و امرار معاش نیز هنوز راهی استان های همجوار هستند. تعدادی از شهروندان محلات قلعه گنج بیان کردند: موضوع نبود آب شرب مناسب را بارها به فرمانداری و اداره آب و فاضلاب شهری قلعه گنج مطرح کرده ایم و مشکل خود را به گوش مسئولان رسانده ایم و حتی بارها از طریق رسانه های مختلف نیز این موضوع بیان شده است اما گویی گوش مسئولان بدهکار نیست و هر بار وعده های بدون عمل و اجرا می...
 • جوان ترین شرکت کننده ابرماراتن بیابان لوت
 • به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،این جوان ۲۴ ساله که بدون تجهیزات ورزشی و تنها با یک جفت کفش معمولی و یک لباس ورزشی ساده از کاروانسرای شفیع آباد به همراه رکورد داران دو ماراتن استارت زد، دارای مدرک لیسانس مکانیک از دانشگاه شهید باهنر کرمان و در حال حاضر دانشجوی مقطع کارشناسی دانشکده حقوق و قضا در دانشگاه آزاد رفسنجان است. وی توانست بدون وقفه و با انرژی بالا ۱۰ کیلومتر اول این رویداد ورزشی را به صورت نمادین بدود و نام شهداد را یک بار دیگر بر سر زبان ها جاری سازد. وحید زیدآبادی درباره حضورش در این مسابقه گفت: به عنوان فرزند نخل و کلوت (شهداد) خوشحالم از اینکه این رویداد مهم برای دومین سال پیاپی در شهداد و لوت برگزار می شود و از این بابت به خودم می بالم و از آژانس لوت هم به عنوان مجری برنامه تشکر می کنم. فرزند شهداد که از فعالان و دوستداران حوزه گردشگری و مدیر برنامه ریزی و هماهنگی اقامتگاه بوم گردی کاشکلو در شهداد است و دوره های مختلف تورلیدری، هتلداری و گردشگری را در کرمان و تهران با موفقیت پشت سر گذاشته، افزود: وقتی مطلع شدم از همه کشورهای دنیا به شهداد می آیند و قرار است در بیابان لوت و کلوت های زیبایش بدوند با خودم گفتم شهداد هم باید یک نماینده در این رویداد داشته باشد و تصمیم گرفتم در این مسابقه بزرگ شرکت کنم. وی تصریح کرد: من بدون هیچ گونه تمرین حرفه ای و به صورت نمادین ۱۰ کیلومتر اول مسابقه را حتی جلوتر از برخی شرکت کنندگان دویدم و هدفم از شرکت در ابرماراتن این بود که خودباوری را در بچه های شهداد تقویت کنم و با ایجاد انگیزه شاهد حضور آنها را در اینگونه رویدادهای مهم ورزشی باشیم. انتهای پیام/ب دومین ابرماراتن راه ابریشم...
 • آثار جوان ترین عکاس دفاع مقدس به نمایش در می آید
 • «حمیدرضا نجف زاده» جوانترین خبرنگار عکاس دوران دفاع مقدس عکسهایش را در نمایشگاه «یاد یاران» نمایش می‌دهد. به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو؛ به مناسبت هفته دفاع مقدس، نمایشگاه عکس «حمیدرضا نجف زاده» جوانترین خبرنگار عکاس دوران دفاع مقدس با عنوان «یادیاران» به همت پایگاه بسیج شهید عبودی از ۲۹ شهریورماه سال جاری به مدت ۱۰ در روستای بهاباد شهرستان گناباد برگزار می‌شود.هدف از برگزاری نمایشگاه عکس دفاع مقدس برگرفته از کلام مقام معظم رهبری «فراموش نشدن آن دوران است» و آشنایی نسل جوان با روحیات ایثارگری و از خود گذشتگی رزمندگان اسلام است. حمیدرضا نجف زاده شهری ازسال ۱۳۶۰ وارد مطبوعات شد و از سن ۱۴ سالگی در ۲۰ عملیات دفاع مقدس حضورداشت. نجف زاده نفراول مسابقات عکس مطبوعات کشور، برنده ویژه نمایشگاه عکس یونسکوی ژاپن، نفر برگزیده مجتمع هنر و ادبیات دفاع مقدس و دریافت دیپلم افتخار و لوح سیمین مجتمع، نفر برگزیده نمایشگاه عکس نماز، نفر برگزیده نمایشگاه عکس امداد و نجات را در کارنامه خود دارد. علاوه بر این نجف زاده به خاطر تقدیم آلبوم عکس هشت سال دفاع مقدس به رهبر معظم انقلاب ازسوی معظم له مورد تقدیر و تفقد قرار گرفته است.او در این مدت دبیر سرویس عکس روزنامه‌های کیهان و آفرینش بوده و از کشورهای عربستان، عراق، مالزی، تایلند و سوریه گزارش‌های تصویری تهیه و در مطبوعات کشور به چاپ رسانده است. نجف زاده درسال ۸۴ درسن ۳۷ سالگی بعنوان جوانترین بازنشسته کشور اعلام شد.
 • دردناک ترین و دیوانه وار ترین آموزش های نظامی ۲
 • خبرگزاري آريا - شايد خدمت سربازي کابوس مخوفي (دستکم در گذشته) براي پسران بوده که هيچ راهي براي خلاصي از آن وجود نداشته است. البته امروزه در جهان به لطف روش هاي مختلف معافيت سربازي و قوانين سربازي غير اجباري،پسران در بسياري از کشورهاي جهان نفسي به راحتي مي کشند. اما کساني که خدمت سربازي رفته و يا به هر نحوي وارد نيروهاي نظامي شده اند مي دانند که در طي اين دوران معمولاً آموزش هاي فيزيکي و رواني سختي اعمال مي شوند که علي رغم مفيد بودن از بسياري از جهات، براي برخي از افراد دردناک و غيرقابل تحمل هستند.اين آموزش هاي طاقت فرسا در ميان کشورهايي که ارتش هاي حرفه اي و کارآزموده دارند بسيار سخت تر بوده و هر يک از اين کشورها روش هاي خاصي را براي آموزش هاي نظامي سربازان خود به کار مي برند که ممکن است تصور آن براي افراد غيرنظامي دشوار باشد. در هر صورت همانطور که در قسمت اول اين مطلب نيز اشاره کرديم، در تمام ارتش هاي جهان روش هاي دردناک و ديوانه واري براي آموزش سربازان وجود دارد که شما را انگشت به دهان خواهد گذاشت و در ادامه ي اين مطلب قصد داريم شما را با تعدادي ديگر از اين روش هاي آموزش نظامي غيرمعمول و دردناک آشنا کنيم.7- بروس لي هاي کره ايژاپن به عنوان کشوري شناخته مي شود که ويژگي هاي فرهنگي متنوع و عجيب مردمش براي ديگر کشورهاي جهان کمي غير قابل درک به نظر مي رسد. اما يکي از اين سنت ها همواره مورد احترام و علاقه ي مردم ساير نقاط جهان بوده و آن هم ورزش کاراته است و به طور ويژه شکستن تخته هاي چوبي و آجرهاي کلفت با سر و بدون هيچ وسيله و کمکي ديگر. ژاپني ها قرن هاي زيادي اين روش را انجام مي دادند حتي قبل از اين...
 • شعر آیینی عالی ترین و حساس ترین گونه شعر است
 • شاعر جوان یزدی گفت: در روایات بسیاری دیده شده است که اهل بیت علیهم السلام به تاثیر شگرف شعر توجه داشته‌اند و از عنصر شعر برای ترویج اسلام و ارزش‌های آن استفاده می‌کردند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانابه نقل ازیزدندا؛ «مهدی صالحی‌زاده» دانشجوی معلم دبیری ریاضیات دانشگاه فرهنگیان یزد موفق شد در بیست و هفتمین جشنواره فرهنگی اجتماعی دانشجو معلمان سراسر کشور موفق به کسب رتبه دوم این جشنواره شد. شاعر جوان و توانمند یزدی در گفتگو با خبرنگاریزدنداگفت: از سه سال قبل به شعر و شاعری علاقمند و با ورود به دانشگاه و آشنایی با انجمن نخبه پروران اوج هنر به صورت جدی وارد عرصه شعر و شاعری شدم. صالحی‌زاده در خصوص شعر آیینی اظهار کرد: شعر آیینی عالی‌ترین و حساس‌ترین گونه شعر است و مرزهای بسیار باریکی دارد و شاعر باید با شناخت کامل از ائمه و مطالعه بسیار شروع به سرودن شعر آیینی کند تا خدای نکرده مفاهیم نادرستی را به مخاطب انتقال ندهد. وی افزود: الحمدلله شاعران یزدی استقبال بسیار خوبی از شعر آیینی دارند و این مهم با وجود استادان خبره و برگزاری کنگره‌های شعر آیینی در یزد روز به روز در حال افزایش است. صالحی‌زاده در خصوص تاثیر شعر آئینی در نشر ارزش‌های اسلامی و انقلابی اذعان کرد: ویژگی هنر و به‌ویژه شعر این است که می‌تواند در قلب‌ها نفوذ کند و انسان‌ها را با نیروی شگفت انگیزش تحت تاثیر قرار دهد بر همین اساس شعر آیینی رسالت بسیار مهمی در نشر ارزش‌های اسلامی و انقلابی دارد. شاعر جوان یزدی عنوان کرد: در روایات بسیاری نیز دیده شده است که اهل بیت علیهم السلام نیز به تاثیر شگرف شعر توجه داشته‌اند و از عنصر شعر برای ترویج اسلام و ارزش‌های آن استفاده کرده و شاعران را به سرودن شعر آیینی تشویق می‌کردند. انتهای پیام/ز.ک ...
 • صعود کارگران سراسر ایران به قله ۴۰۵۰ متری تفتان/مناطق بکر و دیدنی سیستان و بلوچستان به همه کشور معرفی شود
 • رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان خاش گفت: کارگران سراسر ایران در ابتدای آبان ماه سال جاری به قله 4050 متری تفتان صعود می کنند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مسافر شهنوازی در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با اشاره به صعود کارگران سراسر ایران به قله 4050 متری تفتان، اظهار کرد: این برنامه در ابتدای آبان ماه سال جاری با هدف معرفی رشته کوه نیمه فعال تفتان به سراسر کشور برگزار می شود. وی با بیان اینکه نشان دادن جاذبه های طبیعی و زیست محیطی منطقه تفتان خاش از سایر اهداف برگزاری این همایش و صعود است، تصریح کرد: کوهنوردی از ورزش‌های مهیج در کشور است که هیجان زیادی دارد و بر همین اساس این ورزش در شهرستان خاش با وجود قله تفتان طرفداران زیادی دارد. شهنوازی بیان کرد: نابودی تنوع زیست محیطی به دلیل شرایط طبیعی و نیز دخالت انسان، جزیره ای شدن زیستگاه ها، کوچک شدن مناطق و منابع طبیعی زیر نظر محیط زیست از دغدغه های کار ما است. وی با بیان اینکهتفتان، تنها آتشفشان فعال در ایران به شمار می‌رود و این کوه با ارتفاع ۴۰۴۲ متر از سطح دریا در میان بلندترین کوه‌های ایران جای می‌گیرد، اظهار کرد: طبیعت میراث ما نیست که اختیار کامل آن را داشته باشیم بلکه امانتی است که از گذشتگان تحویل گرفته ایم و اگر امانتدار خوبی باشیم باید طبیعت را با تمام زیبایی هایش به آیندگان که فرزندان خود ما هستند تحویل دهیم تا آنان از این نعمت الهی بر خوردار شوند. انتهای پیام/
 • هشدار خطر سکته در کمین کارمندان جوان/۶ صبح خطرناک ترین زمان برای حمله قلبی/راه های ابتکاری لاغر شدن در محل کار
 • خبرگزاری میزان- خطر سکته در کمین کارمندان جوان، ۶ صبح خطرناک‌ترین زمان برای حمله قلبی، راه‌های ابتکاری لاغر شدن در محل کار و ... از جمله اخباری است که بسته سلامت میزان امروز به آن‌ها پرداخته است. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، خطر سکته در کمین کارمندان جوان، 6 صبح خطرناک ترین زمان برای حمله قلبی، راه‌های ابتکاری لاغر شدن در محل کار و .... از جمله اخباری است که بسته سلامت میزان امروز به آن ها پرداخته است. علامت هایی که ناشی از کمبود کلسیم است! تابناک: کلسیم به آزادسازی انرژی از غذایی که می‌خورید کمک می‌کند، بنابراین اگر به میزان کافی از این ماده معدنی استفاده نمی‌کنید، احتمالا بیش از اندازه احساس خستگی می‌کنید. کمبود کلسیم در زنان باردار یکی از عوامل خستگی مفرط است. استخوان‌ها در رحم مادر شروع به سخت شدن می‌کنند، پس اگر کودک به میزان لازم کلسیم دریافت نکند در آینده دچار مشکلات استخوانی خواهد شد. توصیه پزشکان برای مادران شیرده، مصرف کلسیم بیشتر، به میزان ۱۲۵۰ میلی‌گرم در روز است که تقریبا ۲ برابر بیشتر از مصرف عادی وضروری برای بزرگسالان است. ممکن است برای داشتن اندامی موزون، مصرف لبنیات پر چرب را از رژیم غذایی خود حذف کنید. اما خوب است بدانید که کلسیم موجود در شیر و پنیر برای سلامت و عملکرد بهتر عضلات و ضربان طبیعی قلب ضروری است. داشتن عضلات بیشتر بدین معناست که بدن در زمان استراحت، کالری بیشتری را می‌سوزاند. پس اگر به میزان کافی کلسیم مصرف نمی‌کنید، بهتر است بدانید که راه شما برای رسیدن به تناسب اندام کمی دشوار است. به محض اینکه پوستتان دچار زخم و یا جراحت شود پلاکت‌های خونی شما لخته می‌شوند تا به طور خودکار از خونریزی جلوگیری کنند. کلسیم عنصر مهمی در انعقاد خون است. خنده‌دار است اگر فکر کنیم با خونریزی یک زخم ساده ناشی از...
 • طولانی ترین نقاشی کشور در قلب پایتخت
 • طولانی‌ترین نقاشی کشور به طور دو کیلومتر در بوستان رازی شهر تهران با مشارکت کودکان شهر تهران کشیده شد. سیدعباس طباطبایی در گفت‌وگو با ایسنا در تشریح جشنواره طولانی‌ترین نقاشی کودکان گفت: در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت کودکان در آستانه بازگشایی مدارس جشنواره طولانی‌ترین نقاشی کشور با مشارکت حدود 3000 کودک شهر تهران برگزار شد. وی افزود: در این طرح تلاش کردیم روزی مفرح و شاد برای کودکان در کنار خانواده‌ها در بزرگترین بوستان مرکزی پایتخت را رقم بزنیم. این نقاشی حدود دو کیلومتر طول دارد که توسط کودکان شهر تهران به ثبت رسیده است. قطعا در آینده به صورت مقطعی نقاشی‌های منتخب در مبادی شهر تهران به اکران گذاشته می‌شود. معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 11 تاکید کرد: در انتهای برگزاری این جشنواره، نقاشی‌هایی که توسط این کودکان به ثبت رسیده است، به صورت کتابچه در خواهد آمد و در اختیار خانواده‌ها قرار خواهد گرفت. به گزارش ایسنا، در این جشنواره که از صبح امروز(دوشنبه) آغاز به کار کرد از نخستین لحظات استقبال گسترده ای توسط کودکان و دانش آموزان شد که همراه خانواده های خود به بوستان رازی آمده بودند. کودکان به محض ورود به محل برگزاری جشنواره مشغول کشیدن نقاشی می شدند و هریک تصورات ذهنی خود را خلاقانه و با ذوق کودکان بر روی بنر دوکیلومتری جشنواره ثبت می کردند. اکثر کودکانی که در محل جشنواره حضور داشتند در سنین 5 تا 9 سال بودند و برای هر کودک فضایی بر روی بنر اختصاص پیدا کرده بود که می توانست بنشیند و در حضوخانواده نقاشی بکشد. انتهای پیام
 • قدیمی ترین سند ازدواج کشور رونمایی شد
 • خبرگزاری میزان- اولین و قدیمی‌ترین سند ازدواج متعلق به "طوبی سلطان خانم" و "رضا قلی خان اردلان" در سنندج رونمایی شد. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،اولین و قدیمی‌ترین سند ازدواج متعلق به "طوبی سلطان خانم" و "رضا قلی خان اردلان"، شامگاه یک شنبه(۲۶ شهریورماه) در جشن بزرگ ازدواج در سنندج رونمایی شد. مدیرکل میراث فرهنگی کردستان در این باره اظهار کرد: این سند ۱۸۵ سال قدمت دارد که در ابعاد ۱۱۱ در ۶۶ سانتی متر و با خط نستعلیق شکسته در سال ۱۲۵۴ هجری قمری تنظیم شده است. محسن علوی خاطرنشان کرد: این سند در ۱۷ بهمن سال ۹۵ به شماره ۵۴۳ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. انتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود. منبع: ایسنا
 • جشنواره طولانی ترین نقاشی کشور
 • در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت کودکان در آستانه بازگشایی مدارس طولانی‌ترین نقاشی کشور به طول دو کیلومتر در بوستان رازی شهر تهران با مشارکت حدود ۳۰۰۰ کودک شهر تهران کشیده شد.
 • عکس/جشنواره طولانی ترین نقاشی کشور
 • در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت کودکان در آستانه بازگشایی مدارس طولانی‌ترین نقاشی کشور به طول دو کیلومتر در بوستان رازی شهر تهران با مشارکت حدود ۳۰۰۰ کودک شهر تهران کشیده شد. جشنواره طولانی‌ترین نقاشی کشور جشنواره طولانی‌ترین نقاشی کشور جشنواره طولانی‌ترین نقاشی کشور جشنواره طولانی‌ترین نقاشی کشور جشنواره طولانی‌ترین نقاشی کشور جشنواره طولانی‌ترین نقاشی کشور جشنواره طولانی‌ترین نقاشی کشور جشنواره طولانی‌ترین نقاشی کشور جشنواره طولانی‌ترین نقاشی کشور جشنواره طولانی‌ترین نقاشی کشور جشنواره طولانی‌ترین نقاشی کشور جشنواره طولانی‌ترین نقاشی کشور جشنواره طولانی‌ترین نقاشی کشور جشنواره طولانی‌ترین نقاشی کشور جشنواره طولانی‌ترین نقاشی کشور جشنواره طولانی‌ترین نقاشی کشور جشنواره طولانی‌ترین نقاشی کشور جشنواره طولانی‌ترین نقاشی کشور جشنواره طولانی‌ترین نقاشی کشور جشنواره طولانی‌ترین نقاشی کشور جشنواره طولانی‌ترین نقاشی کشور جشنواره طولانی‌ترین نقاشی کشور جشنواره طولانی‌ترین نقاشی کشور جشنواره طولانی‌ترین نقاشی کشور جشنواره طولانی‌ترین نقاشی کشور جشنواره طولانی‌ترین نقاشی کشور جشنواره طولانی‌ترین نقاشی کشور جشنواره طولانی‌ترین نقاشی کشور جشنواره طولانی‌ترین نقاشی کشور منبع: تسنیم ارسال به تلگرام
 • سنگین وزن ترین پرنده کشور در معرض خطر عکس
 • مدیرعامل انجمن پرنده‌شناسی طرلان با اشاره به اینکه در حال حاضر کمتر از ۵۰ فرد گونه پرنده‌ای میش مرغ در کشور باقی مانده است، گفت: حفاظت از این پرنده کار دشواری نیست و با سختگیرانه‌تر کردن قوانین می‌توانیم جلوی انقراض این گونه را در کشور بگیریم. خبرگزاری ایسنا: علیرضا هاشمی با بیان اینکه میش‌مرغ سنگین وزن‌ترین پرنده قادر به پرواز کشور است، اظهار کرد: در بسیاری از کشورهای دیگر با روش تکثیر در اسارت تعداد این گونه را افزایش داده و جلوی انقراض آن را گرفته‌اند ولی متاسفانه در کشور ما میش‌مرغ وضعیت مناسبی ندارد و تنها تعداد اندکی از آن در زیستگاه بوکان وجود دارد.وی در ادامه تصریح کرد: علت اصلی کاهش جمعیت میش‌مرغ در کشور ما تعارض داشتن فعالیت‌های انسانی و کشاورزی با زیستگاه این پرونده و شکار غیرمجاز آن است. سازمان حفاظت محیط زیست نیز برنامه‌ عمل ملی برای حفاظت از این گونه تهیه کرده است ولی متاسفانه این پرنده در حال حاضر وضعیت خوبی در کشور ما ندارد. از آنجایی که زیستگاه‌های میش‌مرغ در کشور ما مزارع هستند گاهی اوقات موقع برداشت محصول جوجه این پرندگان در دستگاه درو محصولات کشاورزی می‌ماند و از بین می‌روند.هاشمی با اشاره به اینکه جامعه جهانی برای حفاظت از این پرنده برنامه‌هایی دارد و برای بقای نسل آن تلاش می‌کند، گفت: در حال حاضر مسئولان کشور ما نیز به حفاظت از میش‌مرغ توجه کرده‌اند ولی کاش زودتر پی می‌بردیم که با اقدامات نابخردانه چه بلایی بر سر این گونه می‌آوریم.مدیرعامل انجمن پرنده‌شناسی طرلان با بیان اینکه به نظر نمی‌رسد که هنوز یک عزم ملی برای حفاظت از این پرنده به وجود آمده باشد،اظهارکرد: در حال حاضر به کشاورزان درباره میش‌مرغ توضیح داده و از آنان خواسته می‌شود که ملاحظات زیست‌محیطی را رعایت کنند. امیدوارم برنامه‌ای که برای حفاظت اینگونه تهیه شده است هرچه زوتر اجرایی شود.هاشمی در پایان گفت: در...
 • نقش موثر زنان در اقتصاد مقاومتی
 • نیمی از جمعیت ۸۰ میلیون نفری کشور را زنان تشکیل می‌دهند که که با دردست داشتن صنایع کوچک و خانگی نقش مهمی در اقتصاد مقاومتی دارند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما هم اکنون سهم زنان از اشتغال کشور ۱۲ درصد است که در صورت حمایت و تامین سرمایه‌های کوچک می‌تواند بسیار افزایش یابد.خانم ظریفی از تولید کنندگان پوشاک بچه گانه با مناسب دانستن فروش این کالا به دلیل کیفیت مناسب در بازار داخلی افزود: درصورت مقابله با قاچاق کالا و رفع موانع صادراتی، می‌توانیم کالای تولیدی خود را صادر کنیم و کارگران را افزایش دهیم.خانم اکبری تولید کننده وصادرکننده صنایع دستی هم با اشاره به موفقیت در دسترسی به بازارهای اروپایی برای صادرات کالای تولید خود گفت: با همکاری زنان سرپرست خانوار، صنایع دستی را تولید و را صادر می‌کنیم ف. این فعالیت هم اکنون فقط در سه استان انجام می‌شود که درصورت حمایت دولت امکان توسعه آن درهمه شهرهای دارای پتانسیل کشور وجود دارد.یکی از راهکارهای حمایت از فعالیتهای اقتصادی زنان هم برپایی نمایشگاه هایی برای معرفی این تولیدات به مردم است.به همین مناسبت، تولیدات زنان سرپرست خانوار در نمایشگاه زنان و تولید ملی در بوستان گفتگو از ۲۳ تا ۳۱ شهریور ماه درحال برگزاری است. دانلود دانلود فیلم
 • عکس/جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی
 • اولین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در دولت دوازدهم ظهر امروز (دوشنبه) ۲۷ شهریور، به ریاست اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور برگزار شد. ارسال به تلگرام
 • دانشگاه علم و فرهنگ میزبان کنفرانس ملی بهره وری و اقتصاد مقاومتی
 • اولین کنفرانس ملی بهره‌وری و اقتصاد مقاومتی، اسفند ماه امسال در دانشگاه علم و فرهنگ (وابسته به جهاد دانشگاهی) برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، دکتر محمدحسین ایمانی خوشخو، رئیس دانشگاه علم و فرهنگ ضمن اعلام این خبر با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابلاغیه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بطور مستقیم بر «محور قراردادن رشد بهره‌وری در اقتصاد» تاکید فرموده‌اند، خاطرنشان کرد:تلاش‌های علمی و عملیبرای افزایش بهره‌وری یک وظیفه دینی و ملی جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است و دانشگاه علم و فرهنگ از تمامی ظرفیت‌های علمی و تخصصی خود برای انجام این وظیفه استفاده خواهد کرد. دکتر ایمانی خوشخو افزود: یکی از هدف‌های اصلی برگزاری این کنفرانس، تبیین ابعاد مختلف بهره‌وری و نشان دادن جایگاه آندر اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه کشور است. رئیس دانشگاه علم و فرهنگاضافه کرد: توسعه فرهنگ بهره‌وری، جلب توجه جامعه علمی و صنعتی کشور به اهمیت بهره‌وری، ایجاد یک حرکت و بسیج ملی بخصوص در بین مراکز علمی و دانشگاهی، برقراری ارتباط موثر بین دانشگاه‌ها و مجامع علمی با مراکز و موسسات اقتصادی و صنعتی جهت ارتقای بهره‌وری از دیگر اهداف این کنفرانساست. انتهای پیام
 • برپایی نمایشگاه یاد یاران و کارگاه های آموزشی اقتصاد مقاومتی درقم
 • قم- ایرنا- فرمانده سپاه علی بن ابیطالب‌(ع) قم گفت: نمایشگاه یاد یاران و کارگاه های آموزشی اقتصاد مقاومتی همزمان با هفته دفاع مقدس درحدفاصل مسجد مقدس جمکران تا شهرک قدس این شهر برپا خواهد شد. به گزارش ایرنا، سردار غلامرضا احمدی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این نمایشگاه با حضور آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری عضو جامعه مدرسین حوزه های علمیه عصر 31 شهریور ماه با هدف نمایش تجهیزات، یادآوری خاطرات جبهه های مقاومت، تبیین رشادت های رزمندگان و شهدا در هشت سال دفاع مقدس به مدت یک هفته در معرض دید عموم مردم شهید پرور و انقلابی قم قرار می گیرد.وی افزود: دراین نمایشگاه درکنار برگزاری کارگاه ها و سخنرانی ها با عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، هر شب رزمایش والفجر اجرا خواهد شد.وی با اشاره به تشریح برنامه های مختلف هفته مقدس همزمان با ماه محرم الحرام گفت: در اولین روز از هفته دفاع مقدس رژه نیروهای مسلح همزمان با سراسر کشور با نمایش اقتدار و وحدت ملی در بلوار پیامبر اعظم(ص) اجرا می شود و بعد از آن نیروهای مسلح در نماز عبادی و سیاسی روز جمعه شرکت خواهند کرد.فرمانده سپاه علی بن ابیطالب‌(ع) ادامه داد: یکم مهرماه روز علم و فناوری، جوانان و سربازان نامگذاری شده است که در آن از سربازان در مراکز نظامی تجلیل و از دستاوردهای صنایع نظامی کشور رونمایی می شود.وی با بیان این که نقش ولایت فقیه در دفاع مقدس باید تبیین شود، گفت: دوم مهرماه با شعار ولایت مداری، همبستگی ملی و دفاع همه جانبه نامگذاری شده است که در این روز رسانه ها می توانند به نقش امام راحل به عنوان پرچمدار دفاع مقدس، نقش روحانیان و طلاب در دفاع از مرز و بوم کشورمان بپردازند.وی اضافه کرد: 94 درصد شهیدان در وصیت نامه ها و در صحنه های دفاع مقدس هدف از جنگیدن را...
 • پروژه و برنامه های اجرایی وزارت ارتباطات برای تحقق اقتصاد مقاومتی
 • وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، پروژه و برنامه‌های اجرایی را برای سال ۹۶ در نظر گرفته است. به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران پویا؛ سال جاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و اجرای بسته‌های رونق تولید و اشتغال مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، تعداد دو پروژه و هشت برنامه اجرایی را با استفاده از ظرفیت دستگاه‌های تابعه خود و همکاری و هماهنگی سایر ذی‌نفعان در دستور کار خود قرار داده است.سرفصل برنامه‌های اقتصاد مقاومتی این وزارتخانه به شرح زیر است: • پروژه «ساماندهی منابع کمیاب ملی از قبیل طیف فرکانس» • پروژه «مدیریت نشانی مکان محور و استعلامات میان دستگاهی اماکن (GNAF)» • برنامه اجرایی «ساخت ماهواره بومی مخابراتی و سنجش از دور و تأمین ماهواره‌های ملی مخابراتی و سنجش از دور با استفاده از ظرفیت بخش غیردولتی» • برنامه اجرایی «فراهم کردن امکان دسترسی خانوارها به شبکه ملی اطلاعات با حداقل سرعت دسترسی 20Mbps با استفاده از حداکثری از ظرفیت بخش غیردولتی» • برنامه اجرایی «رصد، پژوهش و ارتقا دانش فناوری‌های نوین بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات» • برنامه اجرایی «ایجاد اپراتورها، شرکت‌های ارائه کننده خدمات و محتوای الکترونیکی و توسعه زیرساخت و محتوای بومی» • برنامه اجرایی «افزایش ظرفیت ترانزیت ترافیک به 20Mbps با استفاده حداکثری از ظرفیت بخش غیردولتی» • برنامه اجرایی «ارائه 100 درصد خدمات دولت به صورت الکترونیکی بر بستر شبکه ملی اطلاعات با استفاده از ظرفیت سازمان توسعه‌ای دستگاه‌های تابعه خود با مشارکت حداکثری بخش غیردولتی» • برنامه اجرایی «ایجاد کریدور فناوری اطلاعات و ارتباطات با تمرکز بر ایجاد مناطق آزاد» • برنامه اجرایی «توسعه زیرساخت سرویس‌های پست الکترونیک و ایجاد و توسعه سرویس لجستیک هوشمند پستی»انتهای پیام/ R1012122/P1012122/S7,77,78,1246/CT1
 • نشست بررسی پیش نویس قانون تقویت بازار سرمایه در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی
 • به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، به نقل از کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران، با عنایت به ارسال پیش‌نویس «قانون تقویت همه جانبه بازار سرمایه کشور در راستای تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید»، جهت اعلام نظرات اصلاحی اعضای کانون نهادهای سرمایه‌گذاری، نشستی با حضور مدیران عامل شرکت‌های عضو و معاونت حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار می‌شود.این نشست، اول مهر 96 ساعت 15 تا 17 در محل شرکت سرمایه‌گذاری سبحان به نشانی میدان آرژانتین، انتهای خیابان وزرا، نبش کوچه ۳۷ – پلاک ۱۶۵ برگزار خواهد شد.خواهشمند است حضور یا عدم حضور خود یا یکی از اعضای هیئت مدیره یا معاونت حقوقی سازمان خود را تا پایان وقت اداری روز سه‌شنبه 28 شهریور به کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران اعلام کنید.
 • در حوزه های اشتغال اقتصاد و معیشت با نقطه مدنظر رهبری فاصله داریم
 • وزیر کشور گفت: در حوزه‌های ‌اشتغال، اقتصاد و معیشت با نقطه مدنظر رهبر معظم انقلاب فاصله داریم که باید محقق شود. به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، عبدالرضا رحمانی‌فضلی در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌جنوبی گفت: استان‌ها با مجموعه‌ای از شرایط مختلف مواجه هستند و کار در استان‌ها متفاوت‌تر از مجموعه بخش‌ها است.وزیر کشور همچنین در مراسم معارفه استاندار جدید خراسان جنوبی با بیان اینکه به هیچ‌وجه نباید به آمریکا اعتماد کرد، گفت: این مهم در امر برجام برای ما مشخص شد، زیرا دولت آمریکا به‌هیچ‌وجه به تعهداتش پایبند نیست.وزیر کشور با ‌اشاره به اینکه دنیا فهمید کشور ایران به هیچ وجه تخلف نکرده است، ادامه داد: از همه روش‌ها و شیوه‌هایی که نظام بین‌الملل در اختیار ما قرار می‌دهد، احقاق حق می‌کنیم.وی با ‌اشاره به اینکه کشور ایران با دوستان پرقدرت در عرصه‌های بین‌الملل کار مشترک می‌کند، تاکید کرد: در نظام بین‌الملل این آمریکا است که منزوی می‌شود.رحمانی‌فضلی با‌ اشاره به اینکه ایران در حوزه منطقه‌ای نقش بزرگی دارد، توضیح داد: معادلات اقتصادی، سیاسی و شرایط تحولات در دنیا آمریکا را به تحریم کشانده است. وزیر کشور اقتصاد را مشکل و اولویت اول کشور مطرح کرد و گفت: مردم محور اقتصاد مقاومتی هستند.رحمانی‌فضلی افزود: آسیب‌های اجتماعی نظیر اعتیاد، طلاق، حاشیه‌نشینی و ناهنجاری‌های اخلاقی از مشکلاتی است که در حوزه‌های مختلف برای ما آسیب و مشکل ایجاد می‌کند که رفع آسیب‌های اجتماعی از توصیه‌های رهبر معظم انقلاب نیز هست. وی متذکر شد: سرمنشأ آسیب‌های وارد شده به دنیای اسلام آمریکا و رژیم صهیونیستی است و نقطه اصلی حملات آنها ایران اسلامی است.وزیر کشور اعلام کرد: به طور حتم این آسیب‌های وارد شده از سر مسلمانان منطقه عبور خواهد کرد و مردم موفق خواهند شد.
 • هراس سگ های هار در سیستان و بلوچستان
 • فقر در سیستان‌وبلوچستان دامن سگ‌ها را هم گرفت. سگ‌های گرسنه و مبتلا به‌ هاری در تمام استان پراکنده شده‌اند و تاکنون ٨ نفر را کشته‌اند.به گزارش شهروند، ٢٥ تا ٣٠ کانون مبتلا به ‌هاری در استان شناسایی و مواردی از ابتلا به ویروس‌ هاری در احشام، الاغ و شغال نیز گزارش شده است. گروه‌های حامی حیوانات خواستار کمک به سگ‌ها شده‌اند.اما جدا از دشواری و هزینه‌بربودن جمع‌آوری، تزریق واکسن یا عقیم‌سازی، بالغ بر ٣٠٠‌هزار تومان برای هر قلاده سگ هزینه دربردارد و این برای شهرداری شهر زابل که رفتگرانش با ٨٠٠‌هزار تومان حقوق، حقوق‌های معوقه بالای ٩ ماه دارند ممکن نیست.با افزایش گزارش‌های گازگرفتگی و مرگ‌های رخ داده و برگزاری چند جلسه فوری در تهران، از ابتدای‌‌ سال ٥‌هزار سگ با سم سیانور و گلوله کشته و دفن شده‌اند. اما هنوز ٤٠‌هزار سگ رهاشده وجود دارد که با توجه به تعداد و میزان تولیدمثل، این آمار روبه فزونی است.گران‌شدن نان، سگ‌های بسیاری را آواره کرد. اگر یک روستایی ٣ سگ داشت، فقط از عهده نگهداری یک سگ برمی‌آمد و ٢ سگ دیگر رها شدند. در شهری چون زابل که یک قلم از مشکلاتش وجود ٤ تا ٦‌هزار کارتن‌خواب است و طوفان خاک، در کنار سال‌ها خشکسالی مردم را فقیر و زمینگیر کرده؛ توانی برای مهرورزی به سگ‌ها وجود ندارد.به گفته دکتر جواد اکبری‌زاده، معاون بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی زابل براساس نتایج یک پژوهش آمار بالای طلاق، فقر و اعتیاد ممکن است تا ٥٠‌سال آینده این شهر را خالی از سکنه کند.سال گذشته ١٣٠٠ مورد حیوان‌گزیدگی، در ٥شهرستان منطقه سیستان ثبت و گزارش شد و از ابتدای ‌‌سال تاکنون ١٩٣٨سگ‌گازگرفتگی و ٨ مرگ گزارش شده است. در میان جان‌دادگان ٢ کودک افغانی بودند که خانواده‌شان به دلیل نداشتن مجوز اقامت آنها را به مراکز درمانی نبردند. تنها راه توقف این چرخه بیماری، کشتار ٣٠ تا ٣٥‌هزار سگ به شکل...
 • جولان محصولات خارجی در فروشگاه های دولتی و تعاونی ها/جای خالی اقتصاد مقاومتی در غرفه های لوازم التحریر
 • اگر چه شرکت های تعاونی مصرف و فروشگاه های وابسته به ارگان های دولتی باید خود عرضه کننده محصولات تولید داخل و متناسب با فرهنگ بومی شوند، اما متاسفانه به مراکز عرضه و ارائه محصولات خارجی با تصاویر کاراکترهای غربی تبدیل شده اند! به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل ازصاحب نیوز؛حال و هوای روزهای پایانی فصل تابستان با دیگر روزهای این فصل متفاوت است؛ خانواده های ایرانی که در روزهای ابتدایی و میانی این فصل فرصت مناسب بودن آب و هوا و تعطیلی تحصیلات را پیش روی خود می دیدند، آن را غنیمت شمرده و با وسایل نقلیه مختلف از اتوبوس و خودروهای شخصی گرفته تا قطار و هواپیما به انواع سفرهای زیارتی و سیاحتی داخلی و خارجی می رفتند؛ تب مسافرتی که در فصل تابستان ایجاد می شود، اگرچه مانند تب مسافرت تعطیلات عید نیست اما یک ویژگی مهم دارد و سیر صعودی میزان آن با رسیدن به روزهای پایانی تابستان است. خانواده های ایرانی ترجیح می دهند تفریح و استراحت خود را تا روزهای پایانی تابستان به اتمام برسانند تا در این زمان اندک باقی مانده به فصل پاییز، ماه مهر و شروع سال تحصیلی جدید برای دانشجویان و دانش آموزان به تهیه اقلام موردنیاز فرزندان خود بپردازند. کشور ایران با وجود سیر صعودی که به سمت پیری جمعیت دارد اما هنوز یک کشور جوان محسوب شده که نزدیک به یک چهارم از جمعیت آن یا محصل و دانشجو بوده و یا معلم و استاد دانشگاه هستند. این حجم عظیم از جمعیت مرتبط با علم و دانش اگرچه از نظر سطح توسعه یافتگی دارای اهمیت است، اما از نظر سطح اقتصادی اهمیتی دوچندان دارد و تامین اقلام مورد نظر این حجم عظیم از جمعیت، می تواند صنعت یک کشور را از این رو به آن رو کند. آمارهای نجومی از فروش محصولات...
 • ۳۲۳ نفر بر اثر حوادث رانندگی در سیستان و بلوچستان جان خود را از دست دادند
 • تین‌نیوز | مدیرکل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان گفت: 323 نفر بر اثر حوادث رانندگی در پنج ماهه نخست امسال در استان جان خود را از دست دادند. رضا عبدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این آمار در مقایسه با 313 فوتی حوادث رانندگی مدت مشابه سال گذشته چهار درصد افزایش را نشان می‌ دهد. وی افزود: از مجموع تلفات حوادث ترافیکی در پنج ماهه نخست امسال در سیستان و بلوچستان 55 نفر زن و 268 نفر مرد بودند. وی گفت: بیشترین تلفات حوادث ترافیکی در استان با 248 مورد مربوط به جاده ‌های برون‌ شهری و پس از آن با 43 مورد در جاده‌ های ‌روستایی و 32 مورد در مسیرهای درون شهری گزارش شده است. مدیرکل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: همچنین در پنج ماهه نخست امسال 2 هزار و 947 مصدوم حوادث ترافیکی به این مجموعه و مراکز تابعه در استان مراجعه کردند که از این تعداد 663 نفر زن و 2 هزار و 284 نفر مرد بودند. وی افزود: مصدومان حوادث ترافیکی در این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، 23 درصد افزایش یافته است. به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با افزون بر 2 میلیون و 775 هزار نفر جمعیت و 187 هزار و 502 کیلومتر مربع وسعت پهناورترین استان کشور شناخته می شود که بنا به گفته علی اوسط هاشمی استاندار این استان افزون بر 51 درصد جمعیت استان در روستاها و بقیه در شهرها سکونت دارند. این استان دارای 19 شهرستان است و افزون بر 1300 کیلومتر مرز زمینی با کشورهای افغانستان و پاکستان و 310 کیلومتر مرز دریایی در دریای عمان دارد.
 • جشنواره شبهای فرهنگی سیستان و بلوچستان
 • برج میلاد میزبان جشنواره شبهای سیستان و بلوچستان شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، جشنواره شبهای فرهنگی سیستان و بلوچستان که در برج میلاد تهران در حال برگزاری است به معرفی ظرفیت های فرهنگی و هنری این استان می پردازد.
 • اجرای ۱۶۰۰ برنامه طی هفته دفاع مقدس در قم/برپایی نمایشگاه یاد یاران و کارگاه های آموزشی اقتصاد مقاومتی درقم
 • به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سردار احمدی با اشاره به برنامه های هفته دفاع مقدس در قم گفت: این برنامه ها با عنوان «من انقلابی ام» در بخش های مختلف از جمله رونمایی از 20 عنوان کتاب، فراخوان شعر و فیلم دفاع مقدس، برگزاری محافل شعر و ادبی، اجرای تئاتر خیابانی، برنامه های رادیویی، یادواره شهدا، سخنرانی و بصیرت افزایی و غیره در استان قم ترتیب می یابد. وی ادامه داد: 80 شهید شاخص هشت سال دفاع مقدس در قم شناسایی شده است که تصویر 40 چهره این شهدا در سطح شهر نصب می شود. فرمانده سپاه علی بن ابیطالب‌(ع) قم ادامه داد: همچنین از 2 اثر(موسیقی) دفاع مقدس با عنوان مادران شهید و شهدای ناجا همزمان با دفاع مقدس در قم رونمایی می شود. وی با بیان این که استان قم در 120 موضوع در دفاع مقدس بی نظیر بوده است گفت: شهر قم با همکاری ستاد پشتیبانی هزینه سه روز جنگ تحمیلی را تقبل کرد ضمن این که برخی از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس از استان قم اعزام شده بودند. وی ابراز داشت: امروز شاهد آثار دفاع مقدس در تمام عرصه ها هستیم که این امر مرهون تلاش ها و حماسه های رزمندگان و شهداست که باید این حماسه را برای نسل جوان بازآفرینی کرد. احمدی با اشاره به این که دفاع مقدس ریشه در مکتب اسلامی دارد گفت: صحنه های دفاع مقدس اقتدار و فرهنگ عاشورایی را به نمایش گذاشت و امروز نیز مدافعان حرم حضرت زینب(س) با تاسی از این رزمندان وارد دفاع از حریم ولایت و امامت شده اند. وی تاکید کرد: تبیین دستاوردهای دفاع مقدس وظیفه یک قشر نیست بلکه همه مردم و مسئولان در این زمینه موظف هستند برای برون رفت از آسیب های اجتماعی و مسائل اقتصادی به الگوگیری از دفاع مقدس بپردازند. وی از تشکیل ستاد بزرگداشت هفته دفاع...
 • موسیقی سیستان و بلوچستان در برج میلاد طنین انداز شد
 • به گزارش خبرگزاری برنا ، شب‌های فرهنگی سیستان و بلوچستان با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شهرداری تهران در برج میلاد تهران برگزار در حال برگزاری است. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان در این زمینه اظهار کرد:با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان امسال به عنوان مقصد گردشگری ایرانیان اعلام شده، برای معرفی بیشتر داشته های فرهنگی استان و به منظور ایجاد تعاملات فرهنگی بیشتر در انسجام هویت ملی و توسعه گردشگری استان به ویژه شهرستان زاهدان این برنامه در برج میلاد تهران در حال برگزاری است. کامبیز مشتاق گوهری افزود: این رویداد که بزرگترین رویداد فرهنگی استان به شمار می‌آید، به مدت 2 شب (26 و 27) شهریور ماه با حضور صنعتگران صنایع دستی، هنرمندان موسیقی استان و با محوریت موسیقی محلی، رقص محلی، خوراکی های محلی و صنایع دستی فاخر انجام می‌شود. این مسؤول ادامه داد: موسیقی محلی سیستان و بلوچستان در برج میلاد طنین انداز می‌شود تا توجه مردم جای جای کشور را به فرهنگ خود جلب کند، موسیقی بومی و ترانه های فولک مردم سیستان و بلوچستان ظرافت ویژه ای دارند، این لطافت شاید به دلیل طبیعت خشن و شیوه سخت گذران انسان در این خطه، اندکی غیرعادی به نظر برسد اما بسیار جذاب و گوش‌نواز است. وی گفت: با توجه به اصالت صنایع دستی استان و همچنین آمیختگی آن با آداب و رسوم منطقه بیشتر صنایع موجود، عمدتاٌ عبارتست از سوزن دوزی، سکه دوزی، سفال سازی، گلیم بافی، خورجین بافی، جواهرسازی، حصیربافی، خراطی، قالیچه، پلاس بافی است که در امروز و فردا در معرض بازدید عموم در برج میلاد قرار می‌گیرد.