دارنده نشان برنز مسابقات جهانی با حضور در خبرگزاری تسنیم در خصوص کسب مدال مسابقات جهانی پس از ۱۰ سال و آرزوهای آینده ورزشی خود صحبت کرد.

به گزارش مشرق، جودو ایران در سالیان اخیر شرایط خوبی را سپری نکرده بود اما در مسابقات جهانی مجارستان پس از 10 سال موفق شد مجددا توسط سعید ملایی به یک نشان برنز دست یابد تا برای تداوم موفقیت‌های اخیر خود انگیزه بیشتری داشته باشد.

سعید ملایی در شرایطی موفق شد نام خود را در جمع دو مدال‌آور گذشته جودو ایران در مسابقات جهانی ثبت کند که 15 ماه و 22 روز پیش در المپیک ریو در گام نخست مغلوب "نمازاوف" از برزیل شده بود و حتی تصمیم به خداحافظی از دنیای قهرمانی گرفته بود.

سعید ملایی در خصوص کسب مدال مسابقات جهانی پس از 10 سال، آرزوهای آینده ورزشی خود و شرایط سخت مسابقات المپیک گذشته به صحبت پرداخت که در زیر می‌خوانید.

**برخی افراد در فدراسیون گذشته نمی‌خواستند جودو موفق شود

ابتدا در خصوص حس و حال خود بعد از کسب مدال جهانی و شکستن شدن طلسم 10 ساله جودو ایران در این مسابقات صحبت کنید.

خدا را شکر می‌کنم که بعد از 10 سال طلسم جودو ایران در مسابقات جهانی را شکستم و به مدال برنز جهان رسیدم. واقعا بعد از مسابقات المپیک ریو زحمات زیادی را متحمل شدم. بعد از المپیک متنی در صفحه شخصی‌ام منتشر کردم و اعلام کردم قصد خداحافظی از ورزش را دارم اما با برنامه‌ریزی مدیر تیم‌های، مربی شخصی‌ام و خودم مجددا به جودو بازگشتم و تمرینات را پیگیری کردم. تمام تلاشم این بود هدفمند کار کنم و اشتباهاتی که در 4 سال گذشته و به خصوص المپیک انجام دادم و دود آن به چشمم رفت را مرتکب نشوم. در این مدت در تمامی اردوهای مشترک، تمرینات و مسابقات حضور داشتم و زحمات زیادی کشیدم که ثمره تمام این زحمت‌ها و همچنین تلاش‌های رئیس فدراسیون، مربیان و مدیر تیم‌های ملی را با مدال برنز مسابقات جهانی کسب کردم. درست است که مدال من تبدیل به طلا نشد اما تمام تلاشم را برای کسب یک نشان خوشرنگ از مسابقات جهانی انجام دادم.

همانطور که اشاره کردی بعد از المپیک قصد خداحافظی از دنیای قهرمانی را داشتی اما چه انگیزه‌ای باعث شد از این تصمیم خود منصرف شوی؟

دوست دارم خیلی شفاف قبل از المپیک صحبت کنم که چه اتفاقاتی باعث شد به آن تصمیم فکر کنم. سیستم مدیریتی و برخی افراد در فدراسیون گذشته نمی‌خواستند جودو موفق باشد. مشاوره‌های دکتر حسن‌زاده، مربی شخصی‌ام و روحیه دادن‌ها او باعث شد مجددا انگیزه خود را پیدا کنم و با برنامه مجددا به ادامه فعالیت در جودو بپردازم. سعی کردم در دفتری که تمام سرمشق‌های زندگی‌ام را یادداشت می‌کنم، تمام برنامه‌های 4 ساله‌ام را بنویسم و در تمام اردوها و مسابقات نیز حضور داشته باشم.

** نصرت‌خان در المپیک توریست بود

چه اتفاقاتی در المپیک افتاد که تو و جواد محجوب در گام نخست حذف شدید و عملکرد نا امید کننده‌ای داشتید؟

سیستم مدیریتی و مشکلاتی که در داخل سیستم فدراسیون گذشته وجود داشت در ناکامی جودو ایران نقش زیادی داشت و این مسئله باعث شد مربی ایرانی به این مسابقات اعزام نکند. نصرت‌خان نیز نیز هیچ تجربه‌ای در رشته جودو نداشت و مربی سامبو بود. شاید من و محجوب از لحاظ بدنی خوب بودیم اما از لحاظ روحی و روانی شرایط خوبی نداشتیم. برای موفقیت در المپیک فقط آمادگی بدنی کافی نیست و باید از لحاظ روحی و روانی نیز شرایط برای ورزشکار مناسب باشد. تیم ما به حدی درگیر مشکلات بود که تا شب قبل از وزن‌کشی هیچ کسی کارهای ما را انجام نمی‌داد و مربی ازبکستانی به عنوان توریست آنجا حضور داشت. برای مراسم وزن‌کشی نیز من و محجوب به تنهایی در وزن‌کشی شرکت کردیم و هیچ کسی همراه ما نبود.

**نمی‌توانستم نقش جاسوس را بازی کنم

به نظر می‌رسد دل‌ پری از مسئولان سابق فدراسیون جودو داری؟

شرایط فدراسیون گذشته واقعا بد بود و به یقین می‌گویم آن سیستم مدیریتی 100 درصد نمی‌خواست موفقیت ما را ببیند. شرایط و حرف‌هایی آنجا رد و بدل شد و برخی افراد با سیاست‌های خاص خود اتفاقاتی را رقم زدند تا جودو نتایج خوبی نگیرد. همه افرادی که در جامعه جودو حضور دارند می‌دانند و یقین دارند سیستم مدیریتی گذشته در نتایج ناموفق جودو در المپیک دخیل بود.

قصد نداری با صراحت از این افراد نام ببری؟

قصد ندارم از کسی نام ببرم اما هر کسی که در سیستم قبلی مدیریتی بود این مشکلات را به وجود آورد. همه کسانی که در جریان هستند از افرادی که این اتفاقات را رقم زدند نام بردند. المپیک برای من تمام شد و زندگی من مجددا بعد از المپیک ریو آغاز شد اما قصد دارم خاطره‌ای را تعریف کنم. فردی که در فدراسیون گذشته حضور داشت قبل از شروع مسابقات از من خواست درخصوص ورزشکاران و هر اتفاقی که آنجا می‌افتد به او اطلاع بدهم. واقعا برای یک ورزشکاری که قصد رقابت در المپیک را دارد شنیدن این صحبت‌ها زشت بود . انجام دادن این کارها در وجدان و شرف من نبود تا به عنوان ورزشکار در ریو حاضر شوم اما در عمل خیانت کنم و نقشی جاسوس را بازی کنم. محجوب نیز در زمان این درخواست کنار من حضور داشت و این اتفاقات را مشاهده کرد. این فرد حتی بین ورزشکار و مربیان اختلاف می‌انداخت تا برای المپیک مربی ایرانی اعزام نکند. بعد از مطرح کردن این اتفاقات برای پدرم حتی او اعلام کرد در ریو حاضر نشوم. وجدان من اجازه نداد این کارها را انجام بدهم تا یک فرد سود آن را ببرد اما چندین ورزشکار بیچاره شوند. این اتفاق باعث شد بعد از المپیک رابطه من با آن فرد کلا خراب شود.

** برای کسب مدال به المپیک نرفته بودیم

به نظر می‌رسید با توجه به این شرایط از لحاظ روحی و روانی نیز از شرایط مناسبی برای حضور در المپیک برخوردار نبودی؟

در المپیک من اصلا کوچ نداشتم و فقط در اواخر مسابقه نصرت‌خان روی صندلی کوچ من نشست. واقعا قبل از المپیک شرایط خوبی نداشتم و هر روز با موتور دوستم به شاه عبدالعظیم می‌رفتم تا در کلاس‌های ملک‌محمدی حاضر شوم و از او برنامه تمرینی بگیرم و به تنهایی تمرین کنم. در المپیک نیز به عنوان توریست حاضر شدیم و نرفتیم که مدال المپیک کسب کنیم. تمام ورزشکاران دنیا با بهترین شرایط در این رویداد حاضر شده بودند اما من در روز مسابقه خودم کارهای بانداژ دست و پایم را انجام دادم. محجوب در حال وزن کم کردن بود و جانی در بدن نداشت و من نیز قصد مزاحمت برای او نداشتم. مجبور بودم برای مرور فن سراغ ورزشکاران دیگر کشورها بروم. المپیک خاطره تلخی برای من بود اما بعد از المپیک تصمیم گرفتم دیگر اشتباهی مرتکب نشوم و تحت تاثیر هیچ کسی قرار نگیرم. در حال حاضر نیز فقط تابع مدیر تیم‌های ملی و درخشان هستم که روی حرفی که می‌زنند باقی می‌مانند.

به نظر می‌رسد از سیستم مدیریت فعلی فدراسیون راضی هستی؟

قصد تعریف و تمجید از سیستم مدیریتی فدراسیون را ندارم اما در حال حاضر همه چیز سر جای خود قرار دارد و همه در حال زحمت کشیدن هستند. در گذشته این سیستم نبود و وقتی در مسابقات حاضر می‌شدیم یک یا دو نفر مدال می‌گرفتند و بقیه حذف می‌شدند اما امسال خدا را شکر نتیجه زحمات خود و فدراسیون را گرفتیم و موفق شدیم روی سکوی آسیا قرار بگیریم. مدال‌ها در جودو در حال کسب شدن هستند و دیدگاه ورزشکاران به کل تغییر کرده و دیگر در مسابقه حاضر نمی‌شویم که در دور اول حذف شویم و فقط با نیت کسب مدال به مسابقات می‌رویم. صد در صد نتیجه این کارها را در بازی‌های آسیایی دریافت خواهیم کرد.

** قبول دارم در دیدارهای نیمه‌نهایی تحت تاثیر قرار می‌گیرم

اگر با شرایط امروز به المپیک اعزام می‌شدی نتایج بهتری کسب می‌کردی ؟

یک ورزشکار حرفه‌ای سالی یک یا دو بار به اوج می‌رسد و من برای مسابقات قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان این برنامه‌ریزی را انجام داده بودم. قبل از مسابقات قهرمانی جهان به منصوری گفتم که می‌نویسم در بین چهار ورزشکار پایانی حضور خواهم داشت. تنها اشتباه من در دیدار نیمه‌نهایی این بود که نتوانستم برنامه‌هایم را اجرا کنم و روی هوش و ذکاوت حریف ایتالیایی مغلوب شدم اما برای مدال برنز تمام تفکر خود را گذاشتم تا دستم از مدال کوتاه نماند. اگر در المپیک این برنامه و تجربه را داشتم شاید بهتر نتیجه می‌گرفتم. در المپیک از لحاظ بدنی آماده‌تر بودم اما از لحاظ ذهنی آمادگی مسابقات جهانی را نداشتم. در حال حاضر تمام خوب‌های جودو دنیا در یک سطح هستند و تنها باورها و تفکر مبارزه کردن نتایج را تغییر می‌دهد. شاید اگر با این تفکر در المپیک حاضر می‌شدم نتایج بهتری می‌گرفتم.

در مسابقات اخیر نشان دادی اگر بخواهی توانایی پیروزی مقابل هر حریفی را داری اما به نظر می‌رسد همچنان مسائل روحی و روانی در دیدارهای نیمه‌نهایی باعث می‌شود با تمام توان نتوانی مبارزه کنی؟

از لحاظ روحی و روانی قبول دارم در دیدارهای نیمه‌نهایی تحت تاثیر قرار می‌گیرم و این مسئله نیز به خاطر شرایط مسابقات است. در مسابقات جهانی نیز حریف ایتالیایی‌ام آنچنان حریف پرقدرتی نبود و شاید اگر یکبار دیگر مقابل او مبارزه می‌کردم به راحتی پیروز می‌شدم. همین جا اعلام می‌کنم اشتباهات من باعث شکستم در دیدار نیمه‌نهایی شد. قبل از دیدارهای نهایی برخی اوقات تفکراتی سراغ می‌آید که باعث می‌شود از کارایی‌ات کاسته شود. خیلی روی این موضوع در حال کار کردن هستم تا در بازی‌های آسیایی از لحاظ روانی شرایط بهتری داشته باشم . منصوری نیز من را به پزشک روانشناس تیم ملی معرفی کرده تا بیشتر روی این مسئله کار کنیم.

** در گذشته لابی‌بازی در تیم ملی نقش داشت

به نظر می‌رسید در سیستم مدیریتی جدید فدراسیون احترام بیشتری به ملی پوشان گذاشته می‌شود؟

دقیقا همین طور است و البته همچنان کارهایی وجود دارد تا به حد استاندارد برسیم اما در حال حاضر شرایط تیم ملی به گونه‌ای شده که نفرات اول تا سوم تیم ملی حقوق ماهیانه دریافت می‌کنند. در گذشته سالی یک بار به ملی‌پوشان لباس داده می‌شد و بچه‌ها مجبور بودند در برخی مسابقات لباس‌های خود را با یکدیگر تعویض کنند اما در حال حاضر تمام بازیکنان از لباس مسابقه، تمرین و حقوق برخوردار هستند. در حال حاضر وقتی به آکادمی المپیک می‌رویم مشاهده می‌شود جودو نظم خاصی دارد و برای حضور در تیم ملی نیز هر کسی بهتر باشد به عضویت تیم ملی در می‌آید. در گذشته لابی‌ بازی در حضور در تیم ملی نقش داشت و بازیکن با حضور در تیم ملی اگر نتیجه نمی‌گرفت دیگر اعزام نمی‌شد.

برخی‌ ورزشکاران با کسب یک مدال مسابقات جهانی انگیزه خود را از دست می‌دهند. چقدر امیدوار هستی این روند موفقیت را تداوم ببخشی و از انگیزه‌هایت کاسته نشود؟

هنوز راه زیادی در پیش دارم و حتی بعد از کسب مدال مسابقات جهانی به سرمربی تیم ملی گفتم همین جا این مدال را فراموش کردم. وقتی از سکوی قهرمانی پایین آمدم دیگر قهرمان جهان نیستم. از فردای مسابقات جهانی نیز تمرینات خود را برای بازی‌های آسیایی جاکارتا آغاز کردم تا بتوانم بازهم برای کشورم مدال کسب کنم. از روز اول اردوی تیم ملی تمام بازیکنان به هم قول دادند تا «من» را فدای «ما» کنند. همه بازیکنان در اردوی تیم ملی دوست هستند و همه از کسب مدال یکدیگر خوشحال می‌شوند . تیم خوبی داریم و هم دل در حال کار کردن هستیم و قول می‌دهم در بازی‌های آسیایی تیم خوبی داشته باشیم.

** کسب مدال المپیک دور از دسترس نیست

قطعا کسب مدال جهانی باعث خواهد شد همه از تو توقع کسب مدال المپیک را داشته باشند ؟

در مسابقات جهانی تازه فهمیدم کسب مدال جهانی چقدر راحت است و فقط باید همه چیز در جای خودش قرار داشته باشد. برای کسب مدال فقط آمادگی نیاز نیست و باید شخصیت قهرمانی داشته باشی و بتوانی بار روانی را تحمل کنی. این شخصیت قهرمانی رفته رفته در تیم ما در حال تزریق شدن است و متوجه شدیم کشورهای مانند ازبکستان و قزاقستان که در المپیک مدال می‌گیرند هیچ تفاوتی با ما ندارند. بچه‌های ما این توان را دارند تا به راحتی آنها را شکست بدهند. نمی خواهم شعار بدهم مدال المپیک را راحت کسب می‌کنیم اما بعد از مسابقات جهانی این چراغ در ذهن من روشن شد که کسب مدال المپیک دور از دسترس نیست.

سال آینده بازی‌های آسیایی را پیش رو خواهیم داشت. با توجه به کسب مدال جهانی قول کسب مدال در اندونزی را می‌دهی؟

تا بازی‌های آسیایی زمان زیادی باقی مانده است اما قول مدال را می‌دهم. نه تنها قول مدال خودم را می‌دهم بلکه قول می‌دهم تیم‌مان نیز مدال کسب کند. امیدوارم خدا نیز لیاقت کسب خوشرنگ‌ترین مدال را به من بدهد تا بهترین مدال را در اندونزی کسب کنم.

** هیچ کشوری در جودو زنگ تفریح نیست

بعد از پایان مسابقات جهانی مسئولان و مربیان تیم ملی سطح این رقابت‌ها را بالاتر از المپیک اعلام کردند. با توجه به حضور در هر دو رویداد این موضوع را قبول داری؟

بعد از المپیک تیم‌ها خیلی سرمایه‌گذاری کرده بودند و بسیار جوان شده بودند. غیر از ژاپن که از قهرمانان المپیک خود استفاده کرده بود ما شاهد حضور تغییر برخی تیم‌ها بودیم. حتی کشورهایی که جودو پرقدرتی نداشتند نیز با تیم کامل و خوبی در این مسابقات حاضر شده بودند . دیگر در جودو هیچ کشوری زنگ تفریح نیست چرا که در جودو جهان هر هفته مسابقات متعددی برگزار می‌شود و کشورها با قدرت در آن شرکت می‌کنند. سطح مسابقات این دوره نیز فوق‌العاده بالا بود و با در نظر گرفتن جوایز مالی همه جودوکاران خوب دنیا در این مسابقات حاضر شده بودند . برگزاری مسابقات نیز در کشوری که مقر فدراسیون جهانی است و رئیس فدراسیون جهانی به آن کشور تعلق دارد باعث شده بود شاهد مسابقاتی بسیار سنگین باشیم اما در خصوص سطح این مسابقات و المپیک کارشناسان باید اظهار نظر کنند.

عملکرد محمد منصوری را چطور ارزیابی کردی؟

با منصوری در لیگ سابقه همکاری داشتم و حتی در زمان حضور در تیم جوانان، منصوری در کادرفنی آن تیم نیز حضور داشت. این موضوع باعث شده دو طرف شناخت خوبی نسبت به خصوصیات یکدیگر داشته باشیم. منصوری مربی جوانی است که اطلاعاتش نسبت به جودو دنیا و حریفان به روز است. کادرفنی تیم ملی نیز با یکدیگر هماهنگ هستند و به خوبی در تمام زمینه‌ها فعالیت می‌کنند.

** دوست دارم اولین مدال المپیک جودو را کسب کنم

در سالیان اخیر شاهد حضور برخی ورزشکاران در MMA بودیم. با توجه به اینکه قصد خداحافظی از جودو را داشتی به حضور در این رشته فکر نکردی؟

شاید بچه‌های دیگر تفکراتشان اشتباه باشد و یک شبه به دنبال طی کردن راه صد ساله برای شهرت بیشتر باشند اما رشته من جودو است و تا آخر قصد دارم در این رشته فعالیت کنم و دوست دارم اولین مدال المپیک جودو را کسب کنم. در صحبت‌هایی که با قهرمانان المپیک ایران داشتم آنها اعلام می‌کردند کسب مدال المپیک تنها به تلاش و کوشش نیست و ذره‌ای نیز لیاقت و دل بزرگ می‌خواهد.

با توجه به موفقیت‌های جودو در مسابقات اخیر چقدر امیدوار هستی وزارت ورزش نیز به این رشته نگاه ویژه‌تری داشته باشد؟

این مسئله به راس مدیریت وزارت ورزش بستگی دارد. قطعا اگر مسئولان ورزش ایران می خواهند رشته‌ای سخت همچون جودو مدال‌آور باشد باید بودجه لازم را در اختیار فدراسیون قرار بدهند و برنامه ریزی مناسبی داشته باشند. سیستم مدیریتی وزارت ورزش نیز به خوبی می‌داند جودو رشته‌ای است که کسب مدال در آن بسیار سخت است. به نظر می‌رسد دیدگاه مدیران وزارت ورزش نیز بعد از تغییر و تحولات مدیریتی جودو و مدال‌های این رشته در مسابقات اخیر عوض بشود و سرمایه‌گذاری بیشتری در این رشته داشته باشند.

** شاید بعد از المپیک 2020 دیگر در جودو نباشم

چقدر امیدوار هستی عملکرد موفقت را در مسابقات آینده تداوم بدهی؟

تمام تلاشم را انجام می‌دهم در هر مسابقه‌ای که شرکت می‌کنم بهترین عملکرد را داشته باشد. جودو دنیا نیز به صورت تور جهانی در حال برگزاری است و هر ماه شاهد مسابقات مختلفی هستیم. با این شرایط امکان دارد در یک مسابقه در شرایط خوب قرار داشته باشم اما در مسابقه دیگر دوران افت خود را سپری کنم اما تمام تلاشم را انجام می‌دهم در این 4 سال هیچ اشتباهی نکنم و تحت تاثیر حاشیه‌ها نباشم. در صحبت با مسئولان فدراسیون جودو نیز خواهش کردم با توجه به اینکه شاید بعد از المپیک 2020 دیگر در جودو نباشم تمام برنامه‌های لازم را داشته باشند تا بتوانیم جودو را به اوج بازگردانیم و پایه این رشته را مجددا بازسازی کنیم تا این رشته در مسیر موفقیت حرکت کند.

و صحبت پایانی . . .

واقعا از تمام کسانی که برای من زحمت کشیدند تشکر می‌کنم. نمی‌خواهم فقط از تیم مدیریتی فدراسیون جودو تشکر کنم اما واقعا از پایین‌ترین عضو این فدراسیون تا راس آن زحمات زیادی کشیدند تا ما صاحب مدال جهانی شویم. از دکتر حسن‌زاده مربی خودم که از کودکی برای من زحمت زیادی کشیده نیز تشکر می‌کنم که باعث شد بعد از المپیک مجددا به جودو بازگردم. تشکر پایانی را نیز از عموی خود می‌کنم که به او قول مدال جهانی را داده بودم و امیدوارم با مدال بازی‌های آسیایی و المپیک بیشتر او را خوشحال کنم. عموی من فرزندی ندارد اما پدرم من را به عنوان فرزند به او داد و در زندگی‌ام متحمل زحمات زیادی شد.

منبع: تسنیم ارسال به تلگرام

کلیدواژه: لحاظ روحی و روانی | مدال مسابقات جهانی | فدراسیون گذشته | مسابقات جهانی | بازی های آسیایی | کسب مدال المپیک | کسب مدال جهانی | سیستم مدیریتی | بعد از المپیک | جودو ایران | نظر می رسد | داشته باشند | زحمات زیادی | حضور در تیم | حال حاضر | نیمه نهایی | تمام تلاشم | وزارت ورزش | تیم ملی | شرایط خوب | تحت تاثیر | شده بودند | حضور داشت | ما در حال | کسب کنم | شده بود | باعث شد | برای من | تیم ها

منبع: مشرق

منبع این خبر، وبسایت www.mashreghnews.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۰۸۴۰۷ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

در همین زمینه

 • افاضلی:کمک داور بازی ما و گل گهر خیلی م رد است کمیته داوران به او پاداش بدهد/می خواستند لباس های تیم را توقیف کنند
 • سرمربی صبای قم از کمک داوری که گل دوم این تیم مقابل گل‌گهر سیرجان اعلام کرد تمجید به عمل آورد. هومن افاضلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران پویا، درخصوص تساوی 2 - 2 تیمش مقابل گل‌گهر سیرجان در هفته ششم لیگ دسته اول فوتبال عنوان کرد: تیم ما نسبت به روز اول خیلی تغییر کرده و شرایط صبا از جمله وضعیت بدنی بازیکنان، روز به روز بهتر می‌شود. با این حال این تیم هنوز با ایده‌آل‌های من فاصله دارد، اما کم کم شکل واقعی خود را می‌گیرد و این پیشرفت به من انرژی می‌دهد.وی افزود: گل‌گهر هزینه زیادی برای بازیکنان خود کرده و نفرات شناخته‌شده‌ای برای این تیم بازی می‌کنند. تیم ما اما جوان است و محدودیت‌های زیادی هم داریم. قبل از شروع مسابقه، یک نفر با حکم آمده بود و می‌خواست لباس‌های تیم را توقیف کند! این مشکل به خاطر بدهی باشگاه در سال‌های گذشته به وجود آمد و این اتفاق را برای نخستین بار در عمرم مشاهده کردم.سرمربی صبا در مورد قضاوت وحید صالحی داور این مسابقه، با بیان اینکه نمی‌خواهد درباره داوری صحبت کند، تصریح کرد: مقابل گل‌گهر، اتفاقاتی افتاد که برای اولین مرتبه در عمرم می‌دیدم. هنوز 4،3 دقیقه به پایان مسابقه زمان مانده بود که داور وسط به داور چهارم اعلام کرد چهار دقیقه وقت تلف شده برای این مسابقه در نظر بگیرد. داور قبل از پایان 90 دقیقه قانونی مسابقه، پایان بازی را اعلام کرد. در وقت اضافه هم توپ وارد دروازه گل‌گهر شد که این گل پس از گذشت یک دقیقه اعلام شد.افاضلی با بیان اینکه به هر دو گل تیم گل‌گهر که از روی ضربات پنالتی به ثمر رسید اعتراض دارد، خاطرنشان کرد: در پنالتی دوم گل‌گهر که به گل دوم این تیم انجامید، بازیکن حریف در موقعیت آفساید قرار داشت. همچنین قبل از اینکه ما گل تساوی را به...
 • نگاهی به برخی از بازی های محبوب و پردانلود سال ۲۰۱۷ میلادی بازی روی مبل
 • کودک و نوجوان>دانش - سپنتا سلیمی:وقت بازی‌کردن، شاید از بهترین لحظه‌های عمر هرانسانی به‌شمار آید و شاید به‌همین دلیل است که دنیای فناوری بخش بزرگی از وجودش را به این مقوله اختصاص داده است. در اين ميان استقبال از بازي‌هاي رايانه‌اي، بسيار بيش‌تر از گذشته شده است. با ورود گوشي‌هاي هوشمند به بازار و افول کنسول‌هاي بازي، حالا بسياري از کاربران و بازي‌نوردان به بازي‌هاي گوشي‌ها و تبلت روي آورده‌اند. در چرخستان ويژه‌ي «بازي»، نمي‌توان بر اين بازي‌ها چشم بست و دست‌كم لازم است به بعضي از بازي‌هاي پر دانلود و جذاب سال 2017 ميلادي اشاره كنيم. كدام طرف را انتخاب مي‌كنيد؟ جاسوس‌بازي فضاي بازي جاسوسي «بي.هولدر» را تصور كنيد: شما در يک ساختمان زندگي مي‌کنيد، اما از ساكنان معمولي آن نيستيد. وظيفه‌ي شما اين است که به نفع حاكم جاسوسي افرادي را بكنيد که در آن ساختمان زندگي مي‌کنند. اين جاسوسي شامل ورود به منزل و وارسي وسايل هم‌سايه‌ها، استراق‌سمع و حتي دستگيري آن‌ها هم مي‌شود. با اين حال انتخاب با کاربر است که براي حاکم کار کند يا در مقابل حاکم به اهالي ساختمان کمک کند. البته هرعملي عواقب خودش را دارد. عواقبي که مي‌تواند به بازکردن يا نکردن قفل بازي بينجامد. اين بازي فعلاً در فروشگاه‌هاي اندرويد و آي‌او‌اس از پردانلودترين‌هاست. در آرزوي يك سفر خيالي داستان زندگي! کاربري که بازي «به سوي ماه» را آغاز مي‌کند بايد خودش را براي يک سفر تخيلي آماده کند. کاربر در اين بازي وارد ذهن يک شخصيت خيالي مي‌شود و داستان زندگي او را بر حسب آرزويش به‌طور خيالي برايش رقم مي‌زند. اين شخصيت، پيرمردي است که آرزوي سفر به ماه را دارد. كاربر بازي وارد ذهن او مي‌شود و به‌طور مجازي و مصنوعي اين خاطره را براي اين پيرمرد مي‌سازد. اما رساندن اين پيرمرد به ماه حتي در خاطره‌اش کار چندان آساني نيست و بستگي...
 • رئیس فدراسیون روستایی و بازی های بومی و محلی انتخاب شد
 • تهران - ایرنا - «غلامرضا جعفری» در مجمع انتخاباتی فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی با کسب 30 رای به مدت چهار سال دیگر به عنوان رئیس این فدراسیون ورزشی انتخاب شد. مجمع انتخاباتی فدراسیون روستایی و بازی های بومی و محلی امروز - دوشنبه - با حضور «غلامرضا شعبانی بهار» معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، «شاهرخ شهنازی» دبیر کل کمیته ملی المپیک، «شروین اسبقیان» مدیرکل دفتر امور باشگاه ها و فدراسیون ها و 37 نفر از اعضای مجمع در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد.شعبانی بهار معاون وزیر ورزش و جوانان در سخنانی پس از رای گیری، گفت: امید است با تلاش ها و پیگیری های مستمر فدراسیون، ورزش روستایی و بازی های بومی محلی تا سال 1400 به درجات عالی برسد.وی اظهار داشت: برگزاری چنین مجامعی نشانه ارتباط خوب فدراسیون ها و وزارت ورزش و جوانان با هیات های استانی است. همچنین حضور روسای هیات ها نشانه این است که این انتخاب مورد تایید وزارت ورزش است و هر گونه جانبداری از نامزدی خاص را وزارت ورزش تکذیب می کند.شعبانی بهار با اشاره به اینکه حضور روسای هیات ها استانی کمک به پیشرفت فدراسیون است، افزود: انتظار وزارت ورزش از فدراسیون روستایی و بازی های بومی محلی حرکت در مسیر توسعه و پیشرفت است و برای تحقق این مسیر نیز وزارتخانه حمایت های لازم را انجام می دهند.شعبانی بهار افزود: وزیر ورزش و جوانان نیز به مشارکت زنان و مردان روستاها و حضور خانواده ها در ورزش تاکید دارد و انتظار می رود روند توسعه این فدراسیون کماکان ادامه یابد.معاون وزیر ورزش با اشاره به همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر با وزارت ورزش و جوانان برای تجهیز خانه های روستایی گفت: هدف گذاری وزارتخانه همگانی کردن ورزش در تمام روستاها و مناطق عشایری است و برای رسیدن به این هدف نیز...
 • امروز و فردای فدراسیون برای تعیین مکان بازی ایران توگو
 • ورزش>فوتبال ملی - مکان برگزاری دیدار دوستانه ایران-توگو هنوز مشخص نشده است. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ طبق آنچه در تقویم فیفا ثبت شده است تیم ملی ایران باید 13 مهر مقابل تیم توگو به میدان برود و پس از آن 18مهرماه در کازان به مصاف روسیه برود. این در حالی است که هنوز مکان برگزاری این بازی مشخص نشده است. پیش از این قرار بود این دیدار در روسیه برگزار شود اما از آنجا که تیم ملی این کشور هنوز موفق به اخذ ویزای روسیه نشده است، برگزاری این مسابقه در این کشور منتفی است و ایران باید به فکر مکان دیگری برای برگزاری این دیدار باشد و با این حساب و با زمان کمی که تا سیزدهم مهر باقی مانده، گزینه دیگری به جز برگزاری دیدار در تهران و ورزشگاه آزادی پیش روی مسوولان فدراسیون ایران قرار ندارد. اما اینطور که به نظر می رسد فدراسیون عجله ای برای تعیین مکان برگزاری این دیدار که کی‌روش خیلی رو انجام آن حساسیت دارد، ندارد و سعی می کند با بهانه های مختلف این زمان را به تعویق بیندازد. احتمالا فدراسیون برای برگزاری این دیدار در روسیه نتوانسته اسپانسرش را راضی کند و از سوی دیگر برگزاری آن در تهران هم برایش هزینه دارد که فعلا فدراسیون فوتبال این هزینه را ندارد. این اتفاق یکی دو سال پیش و زمانی که قرار بود تیم ملی مقابل یک کشور آفریقایی دیگر به میدان برود هم رخ داد که البته آن زمان دولت امارات که قرار بود میزبان باشد با برگزاری این دیدار مخالفت کرد و باعث لغو آن شد. این بار اما باید دید بالاخره تیم ملی در مقابل این تیم آفریقایی به میدان می رود یا باز هم یک دیدار دوستانه دیگر که اتفاقا در تقویم فیفا هم ثبت شده را از دست خواهد داد؟ 41258 کلید واژه‌ها :...
 • جعفری رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی باقی ماند
 • غلامرضا جعفری با ۳۰ رای بار دیگر به عنوان رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی انتخاب شد. به گزارش خبرگزاری مهر، مجمع انتخاباتی فدارسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی امروز با حضور غلامرضا شعبانی بهار به عنوان نماینده وزارت ورزش و شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد. در این مجمعغلامرضا جعفری با کسب ۳۰ رای از ۳۷ رای ماخوذهبار دیگر به عنوان رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی انتخاب شد. افشین هادی چگینی دیگر کاندیدای این مجمع بود که موفق به کسب آرای لازم نشد.
 • جعفری رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی باقی ماند
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مجمع انتخاباتی فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی امروز با حضور غلامرضا شعبانی بهار به عنوان نماینده وزارت ورزش و جوانان و شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد. در این مجمع غلامرضا جعفری با کسب 30 رای از 37 رای ماخوذه بار دیگر به عنوان رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی انتخاب شد. افشین هادی چگینی دیگر کاندیدای این مجمع بود که موفق به کسب آرای لازم نشد.
 • محمد نوازی در گفت و گو با جام جم آنلاین:آن خبر سرکاری بود/می خواستند من را اذیت کنند
 • خبرگزاري آريا - استقلال و سپيدرود امروز در حالي به مصاف هم مي روند که اخبار مختلفي درباره وضعيت سرمربي گري استقلال به گوش مي رسد.به گزارش خبرگزاري آريا ، چند روز پيش نيز شايعاتي درباره محمد نوازي به گوش رسيد، او که زماني در استقلال آنقدر مي درخشيد که به ماکت آسيايي بکام معروف شده بود به عنوان گزينه موقت سرمربي گري در استقلال معرفي شد. گفته مي شد که وي در ديدار با سپيدرود قطعا بر روي نيمکت مي نشيند.نوازي اما در اينباره به جام جم آنلاين گفت: «چنين خبري صحت ندارد. باور کنيد آن خبر سر کاري بود!»وي عنوان کرد: «نميدانم آن شايعه عجيب از کجا آمد و انتشار دهندگان اين شايعه به دنبال چه چيزي بودند.مي خواستند من را اذيت کنند. »نوازي در پايان گفت: « آرزو مي کنم استقلال از قعر جدول جدا شد چرا که به هيچ عنوان جايش آنجا نيست. براي تيم محبوبم آرزوي موفقيت مي کنم.»
 • خشک شدن ۲۴۵ حلقه چاه طی ۲۰ سال گذشته در مرند
 • مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ویژه مرند گفت: طی ۲۰ سال گذشته ۲۴۵ حلقه چاه آب در شهرستان مرند به‌علت اضافه برداشت و نبود مدیریت منابع آب، خشک شده‌اند. به گزارش ایسنا، «منوچهر رحمانی» در جلسه مصرف بهینه آب و توسعه سامانه‌های نوین آبیاری، با تأکید بر این‌که موضوع بحران آب، آشکار بوده و یک مسأله جدی است، اظهار کرد: این بحران به‌تدریج از مراحل محدودیت و مراحل بحران عبور کرده و به طرف فاجعه انسانی و زیست محیطی سوق پیدا می‌کند. وی افزود: حفر چاه‌های غیرمجاز، برداشت بیش از حد از منابع آب زیرزمینی، مصرف چندین برابری آب و انرژی نسبت به میانگین جهانی در حالی که منابع آب کشور، استان و شهرستان بسیار اندک و میزان مصرف بالاست، از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد. رحمانی از وجود 520 حلقه چاه مجاز و فعال آب در این شهرستان خبر داد و گفت: از 765 حلقه چاه آب موجود در شهرستان مرند در طی ۲۰ سال گذشته ۲۴۵ حلقه چاه آب به دلیل اضافه برداشت و نبود مدیریت منابع آب، خشک شده اند و آب موجود در مابقی چاه‌ها نیز کیفیت خود را از دست داده‌اند . مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرند افزود: در چهار سال گذشته سه حلقه آب چاه در این شهرستان که برای تأمین آب ۱۲۳ نفر کشاورز مورد استفاده قرار می‌گرفت که مجهز به سیستم آبیاری نوین شده و باید سایر کشاورزان نیز در سال‌های آتی نسبت به تجهیز باغات خود به این سیستم اقدام کنند. «علیار راستگو»، معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند نیز در این جلسه تنها راه نجات بحران کم‌آبی در این شهرستان را اصلاح الگوی کشت و تجهیز مزارع به سیستم‌های آبیاری نوین توسط کشاورزان دانست و گفت: هم‌اکنون باید کشاورزان به فکر منابع آبی آینده خود باشند، چون بیشترین مصارف آب این شهرستان، در بخش کشاورزی...
 • صادرات ۱۰هزار تن قزل آلا در سال گذشته
 • معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران گفت: سال گذشته بیش از 10 هزار تن قزل آلا صادر شده است که این مهم به همت شما تولید کنندگان رقم خورده است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایلنا، حسن صالحی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران در نشست صمیمی با فعالان شیلاتی استان گلستان تصریح کرد: یکی از ذخیرگاه های مولدین میگو اصلاح شده در کشور است، به طوری که اکثر استان ها برای تامین نیاز خود به گلستان مراجعه می کنند. وی با اشاره به جایگاه میگوی پرورشی در اقتصاد کشور بیان داشت: 2 سال پیاپی رکورد صادرات میگو در کشور شکسته شد و هر سال نیز در حال افزایش است. این رکورد توسط میگوی پرورشی رقم خورده است که استان گلستان ، مجتع پرورش میگو گمیشان و سرمایه گذاران فعال در این مجتمع سهم به سزایی در این میزان صادرات و ارزآوری برای کشور داشته اند. رئیس سازمان شیلات ایران در خصوص بیمه صیادان اظهار کرد: با توجه به اینکه شغل صیادی در زمره مشاغل سخت قرار دارد تمام تلاش خود را می کنیم که مشکلات و مسائل پیرامون این موضوع مرتفع شود و به زودی و طی جلساتی با مسئولین سازمان تامین اجتماعی کشور گام های موثری در این راه برداشته خواهد شد. البته از خود صیادان هم تقاضا داریم اگر پیشنهادی در این زمینه دارند ارائه نمایند. صالحی با گلایه از پایین بودن مصرف سرانه آبزیان در کشور خاطرنشان کرد: متاسفانه مصرف سرانه آبزیان در کشور ما از نصف متوسط جهانی هم پایین تر است. ادارات استان ها باید تلاش کنند با برگزاری دوره های آموزش طبخ آبزیان در شهرستان های مختلف و آشنا کردن مردم با شیوه های مختلف طبخ انواع آبزیان، میزان سرانه مصرف را در بین خانواده ها رشد دهند. گفتنی است در این جلسه...
 • قیمت نفت به بالاترین نرخ در ۸ ماه گذشته رسید
 • روز دوشنبه، پس از تعطیلی دو روزه بازار، قیمت نفت افزایش چشمگیری یافت و به بالاترین نرخ خود در هشت ماه گذشته رسید. دلیل افزایش قیمت نفت باور تولیدکنندگان بزرگ نفتی بر حرکت بازار به سوی متعادل شدن و خاتمه یافتن حالت اشباع شده می باشد. این در حالی ست که ترکیه تهدید کرده است، مانع جریان انتقال نفت کردستان عراق از داخل کشور خواهد شد.به گزارش تابناک اقتصادی به نقل از رویترز، امروز قیمت آتی نفت خام برنت بین الملل، نسبت به قیمت بسته شده در هفته گذشته، ۸۹ سنت افزایش یافت و این نفت در بازار بشکه‌ای ۵۷.۷۵ دلار معامله شد، این در حالی ست که معاملۀ آتی نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۵۳ سنت کاهش، بشکه‌ای ۵۱.۲۸ دلار صورت گرفت.لازم به ذکر ست که روز جمعه بازار نفت در حالی به فعالیت های خود در هفته پایان بخشید که قیمت آتی نفت خام برنت بین الملل، نسبت به قیمت بسته شده در روز گذشته، ۴۳ سنت افزایش یافت و این نفت در بازار بشکه‌ای ۵۶.۸۶ دلار معامله شد، این در حالی ست که معاملۀ آتی نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۱۱ سنت افزایش، بشکه‌ای ۵۰.۶۶ دلار صورت گرفت.ترکیه گفته است که می تواند خط لوله انتقال نفت از از شمال عراق به بازار جهانی را مسدود کند، تا با این عمل بر منطقه خودمختار به خاطر رفراندوم استقلال فشار بیشتری وارد کند.دولت عراق رفراندوم را به رسمیت نمی شناسد و از کشورهای خارجی خواسته است واردات نفت خرد از کردستان را متوقف کنند.کامرزبانک طی یادداشتی آورده است: "اگر این تحریم به واقعیت بپیوندد ۵۰۰ هزار بشکه نفت خام در روز، کمتر به بازار خواهد رسید."در تاریخ ۲۵ می سازمان کشور های صادر کننده نفت (اوپک) و ۱۱ کشور دیگر توافق کردند تا قرارداد کاهش تولید نفت را که در ابتدا ۶ ماهه بود، برای...
 • برای بازی با پرسپولیس کاملا آماده ایم/عاشق این طور بازی ها هستم
 • رامون دیاز در آستانه دیدار فردا شب شاگردانش برابر پرسپولیس ایران در دور رفت از مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا گفت: بازی سختی برای هر دو تیم راه یافته به این مرحله است، اما ما به لحاظ فنی و تاکتیکی آماده‌ایم. وی در خصوص غیبت هافبک تیمش در این بازی اظهار داشت: نواف العابد بازیکن خیلی مهمی برای ما به شمار می‌رود. امیدوارم با صعود به فینال او را مجدداً در اختیار داشته باشیم. ما بازیکنانی داریم که می‌توانند جای خالی العابد را پر کنند. سرمربی الهلال تصریح کرد: بازیکنان ما به خوبی برای تقابل با پرسپولیس آماده هستند و امیدواریم بازی زیبا و جالبی برای تمامی کسانی که آن را تماشا می‌کنند، باشد. دیاز با اشاره به اینکه تیمش در آمادگی بالایی به سر می‌برد، خاطرنشان کرد: بازیکنان‌مان را به لحاظ روحی و فنی به شرایط ایده‌آلی رسانده‌ایم. الهلال به چنین بازی‌هایی و بازی تحت‌فشار عادت دارد. سرمربی آرژانتینی الهلال تأکید کرد: نمی‌توانم چطور باید از مسئولان و مردم امارات بابت استقبال گرمی که از ما داشتند، تشکر کنم. همیشه از بودن در اینجا خوشحالیم، از این‌رو بهتر است که همیشه اردوهای خود را اینجا برپا کنیم. وی اظهار داشت: عاشق چنین بازی‌هایی هستم. باید از تمامی جنبه‌ها آماده باشیم و نباید از مسیر بازی همیشگی خود دور شویم. خبرآنلاین
 • سرمربی الهلال:برای بازی با پرسپولیس کاملا آماده ایم/عاشق این طور بازی ها هستم
 • ورزش>فوتبال ملی - سرمربی آرژانتینی الهلال گفت شاگردانش برای تقابل با پرسپولیس آماده هستند. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ رامون دیاز در آستانه دیدار فردا شب شاگردانش برابر پرسپولیس ایران در دور رفت از مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا گفت: بازی سختی برای هر دو تیم راه یافته به این مرحله است، اما ما به لحاظ فنی و تاکتیکی آماده‌ایم.وی در خصوص غیبت هافبک تیمش در این بازی اظهار داشت: نواف العابد بازیکن خیلی مهمی برای ما به شمار می‌رود. امیدوارم با صعود به فینال او را مجدداً در اختیار داشته باشیم. ما بازیکنانی داریم که می‌توانند جای خالی العابد را پر کنند.سرمربی الهلال تصریح کرد: بازیکنان ما به خوبی برای تقابل با پرسپولیس آماده هستند و امیدواریم بازی زیبا و جالبی برای تمامی کسانی که آن را تماشا می‌کنند، باشد.دیاز با اشاره به اینکه تیمش در آمادگی بالایی به سر می‌برد، خاطرنشان کرد: بازیکنان‌مان را به لحاظ روحی و فنی به شرایط ایده‌آلی رسانده‌ایم. الهلال به چنین بازی‌هایی و بازی تحت‌فشار عادت دارد.سرمربی آرژانتینی الهلال تأکید کرد: نمی‌توانم چطور باید از مسئولان و مردم امارات بابت استقبال گرمی که از ما داشتند، تشکر کنم. همیشه از بودن در اینجا خوشحالیم، از این‌رو بهتر است که همیشه اردوهای خود را اینجا برپا کنیم.وی اظهار داشت: عاشق چنین بازی‌هایی هستم. باید از تمامی جنبه‌ها آماده باشیم و نباید از مسیر بازی همیشگی خود دور شویم.43 43
 • از زحمات دکتر قالیباف در ۱۲ سال گذشته تشکر می کنم
 • شهردار تهران: از دکتر قالیباف به علت ۱۲ سال زحمت در شهر تهران و خدمات وی تشکر می‌کنم. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، نجفی بعداز ظهر امروز در نشست فصلی مدیران شهرداری افزود: از همکارانم که در سال‌های گذشته برای شهر تهران فعالیت کردند تشکر می‌کنم و این توفیق بزرگی است که برای اولین بار می‌توانیم در خصوص مسائل شهر تهران با یکدیگر صحبت کنیم.وی همچنین با اشاره به هفته دفاع مقدس به ارواح همه شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس درود فرستاد و یاد و خاطره امام شهدا را گرامی داشت.نجفی گفت: نشست فصلی سنت حسنه‌ای است که در شهرداری برپا شده و در هر فصلی گردهم می‌آییم تا درباره مسائل مختلف بحث و گفتگو کنیم.نجفی افزود: خیلی مسائل حل نشده‌ای در پیش روی شهرداری داریم که باید با تشریک مساعی مسائل را حل کنیم.وی گفت: یکی از این مسائل، درآمد‌ها و هزینه‌ها در شهرداری است که با مشکل روبرو هستیم.نجفی افزود: کل بودجه شهرداری بیش از ۱۷ هزار میلیارد است که باید این رقم براساس برنامه ۲۲ هزار میلیارد باشد که هم اکنون ۵ هزار میلیارد بودجه شهرداری کمتر است یعنی ۲۲ درصد کاهش بودجه نسبت به آنچه در برنامه پیش بینی شده است، شاهدیم.شهردار تهران گفت: هم اکنون اعتبار مورد نیاز برای اجرای پروژه‌های در دست اجرا ۲۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که این میزان از بودجه یکسال شهرداری به مراتب بیشتر است.نجفی در خصوص تحقق بودجه شهرداری نیز گفت: در شش ماهه اول سال ۹۶ باید نیمی از بودجه که حدود ۹ هزار میلیارد تومان است باید تحقق پیدا می‌کرد که هم اکنون ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تحقق پیدا کرده است.وی افزود: براساس آخرین آمارها، شهرداری ۱۶ هزار میلیارد تومان به بانکها، ۹ هزار میلیارد تومان به پیمانکاران و ۵ هزار میلیارد تومان نیز به پروژه‌های باز بدهکار است که در مجموع...
 • افزایش بهای نفت به بالاترین میزان در ۲ سال گذشته
 • به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، پس از آنکه تولید کنندگان بزرگ نفت خام از توازن دوباره بازار نفت خبر دادند و نیز تهدید ترکیه مبنی بر ممانعت این کشور از صادرات نفت خام اقلیم کردستان عراق، بهای نفت امروز در بازار جهانی به بالاترین میزان در دو سال گذشته رسید. بر این اساس، نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه نوامبر با یک دلار و 51 سنت افزایش (معادل 2.5 درصد)، 58 دلار و 37 سنت در هر بشکه داد و ستد شد. هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا نیز برای تحویل در همین ماه، با یک دلار و 51 سنت افزایش (معادل 2 درصد) به 51 دلار و 68 سنت در هر بشکه رسید. یک تحلیلگر در این باره می‌گوید: به نظر می‌رسد کاهش عرضه نفت خام به بازار در حال نتیجه دادن است و توازن عرضه و تقاضا بزودی میسر می‌شود. از سوی دیگر، آنکارا برای تحت فشار قرار دادن اقلیم کردستان عراق پیرامون برگزاری همه‌پرسی جدایی این منطقه از دولت مرکزی بغداد، تهدید به توقف صادرات نفت خام این اقلیم از طریق خط لوله‌ای که از ترکیه می‌گذرد، کرد. بغداد همه‌پرسی جدایی اقلیم کردستان را به رسمیت نمی‌شناسد و از کشورهای خارجی خواسته است از واردات نفت خام از این اقلیم خودداری کنند. در صورتی که این تهدید عملی شود، روزانه از عرضه 500 هزار بشکه نفت خام به بازار جهانی جلوگیری می‌شود. این در حالی است که اعضای سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و کشورهای صادر کننده غیراوپکی طی تفاهمی، توافق کاهش عرضه نفت به بازار جهانی را تا سال 2018 تمدید کردند. براساس توافق کاهش عرضه نفت، کشورهای صادر کننده متعهد شدند در مجموع روزانه یک میلیون و هشتصد هزار بشکه صادرات خود را کاهش دهند. یک مقام ارشد ایرانی که نخواست نامش فاش...
 • ماجرای حمله مسلحانه شب گذشته در خیابان جی
 • معاون اجتماعی فرمانده انتظامی تهران بزرگ جزییات حادثه حمله مسلحانه به ۲ ایستگاه صلواتی در خیابان جی را تشریح کرد. خبرگزاری مهر:معاون اجتماعی فرمانده انتظامی تهران بزرگ جزییات حادثه حمله مسلحانه به ۲ ایستگاه صلواتی در خیابان جی را تشریح کرد. سرهنگ مراد مرادی گفت: ساعت ۲۰ شب گذشته دو تیر با تفنگ ساچمه ای به سمت یک ایستگاه صلواتی در محدوده خیابان ۳۰ متری جی شلیک شد که در این حادثه یک پسر نوجوان از ناحیه چشم مجروح و به بیمارستان منتقل شد.وی با اشاره به اینکه وضعیت مصدوم رو به بهبودی است، گفت: این حادثه به هیچ وجه امنیتی نبوده و بیشتر جنبه شوخی بچگانه داشته ضمن اینکه صدای تیر در محل شنیده نشد و حتی عابران متوجه وقوع این ماجرا نشده بودند.مرادی افزود: با انتقال تنها مصدوم این حادثه به بیمارستان پرونده ای در کلانتری ۱۱۹ مهرآباد تشکیل شدو کارشناسان به دنبال متهمان اصلی این پرونده هستند.
 • اخبار کوتاه جهان انرژی در ۲۴ ساعت گذشته
 • جهان انرژی در 24 ساعت گذشته شاهد تحولات گوناگونی از جمله درخواست عراق از جهان برای توقف خرید نفت از کردستان، پیش بینی کاهش تولید گاز شرق استرالیا، تصمیم لهستان به قطع خرید گاز از روسیه در آینده و افزایش صادرات بنزین چین در پی مازاد عرضه در این کشور بوده است.به گزارش ایرنا و به نقل از رویترز، دولت «حیدر العبادی»، نخست وزیر عراق در بیانیه ای از کشورهای خارجی خواست که واردات نفت از اقلیم کردستان را متوقف و نفت مورد نیاز خود را از دولت مرکزی این کشور تامین کنند.دولت منطقه کردستان خواستار برگزاری رفراندوم برای استقلال است و به نظر می رسد که بیانیه دولت مرکزی عراق به طور مستقیم خطاب به ترکیه است ( ترکیه محل رفت و آمد محموله های نفتی کردستان است و نفت کردستان برای انتقال به بازار جهانی از طریق خط لوله به سواحل دریای مدیترانه در ترکیه برده می شود.)**بزرگترین نفت سوزهای جهان گازسوز می شوندبه گزارش روزنامه فایننشال تایمز، با توجه به احتمال ممنوعیت خرید و فروش خودروهای بنزین و گازوئیل سوز در چین و هند در آینده ای نه چندان دور (که از مصرف کنندگان اصلی نفت در جهان به شمار می روند)، موسسه های مشاوره انرژی «وود مکنزی» و «پیرا انرژی»، در گزارش های اخیر خود پیش بینی کردند که تقاضای روزانه برای نفت تا سال 2040 میلادی10 میلیون و 800 هزار بشکه کاهش یابد و قیمت این کالا نیز 20 دلار افت کند.مقامهای چین ماه گذشته در پی اعلام انگلیس و فرانسه برای ممنوعیت استفاده از خودروهای با سوخت بنزین و گازوئیل تا سال 2040 میلادی، احتمال دادند که این خودروها از رده خارج شوند.هند نیز اعلام کرد، قصد دارد تا سال 2030 میلادی همه خودروهای خود را گازسوز کند.**پیش بینی کاهش تولید گاز شرق استرالیابه گزارش رویترز، شرکت بهره بردار بازار انرژی استرالیا اعلام کرد...
 • ۲۷ درصد از معاملات شش ماه گذشته بورس در اختیار ۵ کارگزاری
 • تعداد ۵ شرکت کارگزاری ۲۶.۸۷ درصد کل ارزش معاملات را در نیمه نخست امسال به خود اختصاص دادند. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ بر اساس آمار منتشر شده توسط اداره آمار و اطلاعات بازار شرکت بورس در نیمه نخست امسال از 106 کارگزار فعال در بورس، 103 کارگزار در معاملات آنلاین فعال بوده اند.همچنین در این مدت 38.11 درصد از کل معاملات الکترونیکی در 5 کارگزاری انجام شده است که به ترتیب کارگزاری‌های مفید با 20.75 درصد، آگاه با 5.62 درصد، فارابی با 4.88 درصد، مبین سرمایه با 3.65 درصد و بانک کشاورزی با 3.21 درصد رتبه‌های اول تا پنجم را به نام خود ثبت کردند.همچنین از کل معاملات صورت گرفته در شش ماه گذشته، بیش از 115 هزار میلیارد ریال خرید و فروش الکترونیکی بوده است که حدود 19.97 درصد کل خرید و فروش می باشد.بنابراین گزارش ارزش کل خرید و فروش 106 کارگزار فعال بورس تهران نیز در نیمه نخست امسال بیش از 579 هزار میلیارد ریال بوده است.بر این اساس ارزش خرید و فروش خرد و بلوک معادل 71.4 درصد کل معاملات بوده است و ارزش خرید و فروش عمده 12.9 درصد از معاملات و ارزش کل سایر ابزارهای نوین مالی 15.7 درصد از کل معاملات را به خود اختصاص داده است.این گزارش می افزاید: تعداد 5 شرکت کارگزاری هم 26.87 درصد کل ارزش معاملات را در نیمه نخست امسال به خود اختصاص دادند که بر این اساس شرکت‌های کارگزاری کارگزاری صبا تامین با 7.36 درصد، بانک رفاه کارگران با 5.93 درصد، کارگزاری بانک کشاورزی با 5.23 درصد کارگزاری مفید با 5.01 درصد و بانک ملت با 3.34 درصد در رتبه‌های اول تا پنجم این جدول قرار دارند.انتهای پیام/ R32365/P1012122/S7,84/CT1
 • هک شدن سیستم رای گیری آمریکا در انتخابات گذشته تایید شد
 • به گزارش جماران، به نقل از رویترز، پس از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا که در نهایت دونالد ترامپ برنده آن شد، گمانه زنی‌ها و شک و شبهه‌هایی درباره حمله هکرهای روسی به سیستم رای گیری انتخابات در این کشور ایجاد شد. این هکرهای روسی که گفته می‌شود دولت روسیه از آنها حمایت می کرده است، به ایجاد اختلال در روند رای گیری انتخابات سال گذشته اقدام کرده بودند. به گفته مقامات امنیتی این کشور، این بدان معنا نیست که نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تغییر کرده و یا دستکاری شده است. ضمنا اطلاعات ارائه ‌شده هرگونه سرقت اطلاعات یا نصب بدافزار از سوی هکرها را روی سیستم‌های انتخاباتی رد می‌کند. جانت مانفرا، معاون وزیر امور خارجه‌ آمریکا در حوزه‌ امنیت سایبری و ارتباطات، طی جلسه‌ ای با اعضای کمیته‌ جاسوسی سنای آمریکا اعلام کرد شبکه‌ سیستم انتخابات سال گذشته آمریکا در ۲۱ ایالت توسط هکرهای روسی مورد حمایت دولت این کشور، مورد حمله قرار گرفته بوده است. وزارت امنیت داخلی کشور آمریکا این حمله را تایید کرده اما از ذکر نام دقیق ایالت های مورد نظر طفره رفته است. این در حالیست که پیش‌تر هم روسیه تمامی این اتهامات مداخله جویانه و جاسوسی را رد کرده بود. البته تماس‌های برقرار شده با شماری از مقامات اجرایی در زمینه‌ انتخابات، نام ایالت‌هایی را که مورد حمله قرار گرفته‌اند، مشخص کرده است. ایالت های آلاباما، کلورادو، فلوریدا، مینسوتا، تگزاس و واشنگتن از جمله ایالاتی بودند که اعلام کرده بودند مورد هجوم و حملات سایبری هکرهای روسی قرار گرفته بودند که البته به گفته آنها، این حملات موفقیت آمیز نبوده است. ایالت های آریزونا و ایلینوی هم تایید کرده بودند که سال گذشته، هدف این هکرها واقع شده بودند. گزارش‌ها و پیگیری‌هایی که نزدیک به یک سال به طول انجامید، گمانه زنی‌ها درباره حملات هکرهای روسی در روند انتخابات...
 • تاخیر در انتشار فراخوان جشنواره ملی فجر نسبت به ۲ سال گذشته
 • فراخوان سی و ششمین جشنواره فیلم فجر هنوز اعلام نشده و این در حالی است که صاحبان آثار در انتظار اعلام این فراخوان هستند. به گزارش خبرنگار مهر، جشنواره فیلم فجر در سی و پنج دوره برگزاری خود به طور عمده شاهد ثبات در فراخوان و بخش های مختلف خود نبوده و به وابسته این امر زمان اعلام فراخوان نیز ثبات چندانی نداشته و تقریبا هر سال در تاریخ خاص همان سال اعلام شده است. به طور مثال فراخوان دوره سی و سوم جشنواره فیلم فجر در تاریخ ۱۹ مهر، دوره سی و چهارم در تاریخ ۳ شهریور و دوره سی و پنجم در تاریخ ۲۰ شهریور اعلام شد. از آنجا که فراخوان بزرگترین رویداد سینمایی کشور ثبات چندانی ندارد در نتیجه صاحبان آثار سینمایی هر سال با نگرانی‌ چشم به راه اعلام فراخوان هستند و در چنین شرایطی اعلام زودتر فراخوان و شرایط حضور در فجر به فیلمسازان کمک می کند که با دانستن شرایط آن سال اقدام به پر کردن فرم جشنواره کنند. به هر ترتیب هنوز خبری از فراخوان دوره سی و ششم جشنواره فیلم فجر به دبیری ابراهیم داروغه زاده نیست و همچنان خبرهای تایید نشده ای از تغییر اساسی فراخوان به گوش می رسد. آخرین خبرهایی که از این جشنواره اعلام شده دیدار نمایندگان سینمای مستند و فیلم کوتاه با دبیر سی و ششمین جشنواره فجر بوده است و به نظر می رسد عمده تغییرات فراخوان در همین ۲ بخش باشد. البته گفته شده است که امکان حذف جوایز فنی سینما از فراخوان امسال نیز وجود دارد.
 • حذف آخرین گروه اشرار مسلح در استان کرمان در سال گذشته
 • مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان با اشاره به مقابله با اشرار در استان کرمان تصریح کرد: خوشبختانه با آخرین گروه اشرار مسلح در استان کرمان در سال گذشته برخورد و این گروه نیز حذف شد و هم‌اکنون می‌توان مدعی شد هیچ گروه اشرار مسلح در استان کرمان وجود ندارد. به گزارش ایسنا، «خلیل همایی‌راد» صبح امروز سوم مهرماه در همایش آموزشی یک روزه پیشگیری و مقابله با جعل اسناد و مدارک دولتی در استانداری کرمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: دفاع مقدس طولانی‌ترین جنگ کلاسیک تاریخ معاصر ایران و تنها جنگ سده‌های اخیر با پشتیبانی کشورهای مختلف از صدام بود که در آن حتی یک وجب از خاک کشور ما در اشغال دشمن نماند و علاوه‌بر آن نقش بازدارندگی را ایفا کرد. وی افزود: دفاع مقدس یک الگوی ارزشمند است که در همه زمینه‌ها از جمله مدیریت و مدیریت جهادی می‌تواند مورد استفاده ما قرار بگیرد. همایی‌راد در ادامه تصریح کرد: در حوزه امنیت عمومی شاهد هستیم که یکی از افتخارات نظام اسلامی، امنیت کشور است و در حوزه مقابله با دشمن، توان موشکی و مقابله با تروریست‌ها اقدامات خوبی صورت گرفته است. این مقام امنیتی و انتظامی با اشاره به مقابله با اشرار در استان کرمان تصریح کرد: خوشبختانه با آخرین گروه اشرار مسلح در استان کرمان در سال گذشته برخورد و این گروه نیز حذف شد و هم‌اکنون می‌توان مدعی شد هیچ گروه اشرار مسلح در استان کرمان وجود ندارد. مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان با اشاره به کاهش آمار سرقت مسلحانه، افزایش کشف مشروبات الکلی و ... در 5 ماهه گذشته سال جاری در استان گفت: علیرغم این مسائل، در برخی سطوح امنیت با مشکل مواجه هستیم. وی با اشاره به این‌که امنیت لایه‌های مختلفی دارد و شامل امنیت فردی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و ... است، افزود: امسال...
 • کاهش ۶ درصدی آب ذخیره شده در سد زاینده رود نسبت به مدت مشابه سال گذشته
 • اصفهان - ایرنا - همزمان با شروع سال آبی جدید در ابتدای مهرماه، سدهای کشور از جمله سد زاینده رود شاهد کاهش 6 درصدی آب نسبت به مدت مشابه سال گذشته است. به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، براساس ارزیابی صورت گرفته حجم مخزن سدهای کشور در شهریورماه سال جاری 23.53 میلیارد مترمکعب، ورودی به سدها 38.39 میلیارد مترمکعب و خروجی 39.55 میلیارد مترمکعب بوده و حدود 47 درصد مخازن سدها پراست.میزان ذخیره کنونی سد زاینده رود به عنوان اصلی ترین سد منطقه مرکزی اصفهان حدود 200 میلیون متر مکعب اعلام شده است.شرایط کم بارشی و کاهش میزان ذخیره سدها برای سایر نقاط کشور نیز تاثیرات منفی داشته به طوری که بررسی این اعداد و ارقام حاکی از کاهش 14 درصدی ورود روان آب‌ها به سدهای کشور و عمده کاهش مخزن سدها نیز مربوط به استان خوزستان و سدهای حوزه کارون بزرگ است. حجم انتهایی شهریورماه سدهای حوزه کارون بزرگ 8.5 میلیاردمترمکعب است که از این رقم 6 میلیارد حداقل حجم تراز نیروگاهی خواهد بود و به تعبیری این منطقه با 2.5 میلیارد مترمکعب سال آبی را آغاز خواهد کرد.همچنین حجم مخزن سدهای پنجگانه تهران نیز بر روی عدد 845 میلیون مترمکعب قرار گرفته است. در سامانه غرب تهران سدهای طالقان و کرج به ترتیب با 317 و 152 میلیون مترمکعب حجم مخزن وضعیت مساعدی دارند و شرایط مشابه سال گذشته را تجربه می‌کنند.در سامانه شرق تهران نیز سد لار با حجم مخزن 109 میلیون مترمکعب، ماملو با 202 میلیون مترمکعب و لتیان با 65 میلیون مترمکعب در شرایط مناسبی قرار دارند و از وضعیت بحرانی سال‌های 91 و 93 به دور هستند.هم اکنون سد دوستی با حجم 338 میلیون مترمکعب، سدهای درود زن و ملاصدرا با 410 میلیون مترمکعب، کمال صالح با 83 میلیون مترمکعب، استقلال با 85 میلیون مترمکعب، و شیرین دره...
 • رشد ۱۵ درصدی معاملات مسکن در مرداد امسال نسبت به سال گذشته
 • مدیرکل اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، گفت: در مردادماه سال جاری بالغ بر ۱۸ هزار معامله در بازارمسکن شهر تهران انجام شد که ۱۵ درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته رشد داشت. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علی چگنی درباره وضعیت بازار معاملات مسکن گفت: شاخص‌های پیش‌نگر بخش مسکن روند مثبتی را در بازار مسکن نشان می‌دهند و در صورت ادامه این روند و موفقیت بانک‌مرکزی در کنترل نرخ بالای سود سپرده‌های‌بانکی به عنوان یکی از عواملی که در سال‌های اخیر بر تمامی بخش‌های اقتصادی از جمله بخش مسکن تاثیر منفی داشته است، شاهد آن خواهیم بود که بازار مسکن از رونق مطلوبی برخوردار شود. مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن ادامه داد: تعداد پروانه‌های‌ساختمانی صادر شده از اواخر سال گذشته روند صعودی یافته است به طوریکه پس از چند سال روند نزولی، در ماه‌های ابتدائی سال جاری تعداد پروانه‌های‌ساختمانی حدود ۵ تا ۶ درصد در مناطق شهری کشور و شهر تهران افزایش داشته است. چگنی با اشاره به اینکه تعداد معاملات نیز در ماه‌های اخیر روند صعودی یافته و نسبت به ماه‌های مشابه سال قبل با افزایش مواجه شده‌ است، گفت: در مردادماه سال جاری با ثبت رکورد بالغ بر ۱۸ هزار معامله در بازارمسکن شهر تهران، تعداد معاملات در این ماه حدود ۱۵ درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته افزایش یافته است. هرچند ممکن است این روند در شهریورماه سال جاری ادامه نداشته باشد و حتی تعداد معاملات در شهریورماه نسبت به مرداد ماه کاهش یابد ولی پیش‌بینی می‌شود نسبت به شهریورماه سال گذشته افزایش یابد که در صورت تحقق این پیش‌بینی می‌توان به ایجاد رونق پایدار در بخش مسکن امیدوارتر شد. مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن تاکید کرد: ارزش‌افزوده بخش ساختمان نیز حسب گزارش مرکز آمار ایران در سه ماهه اول سال جاری از نرخ رشد ۷...
 • تشریح ماجرای شب گذشته در خیابان جی/حادثه امنیتی نبود
 • معاون اجتماعی فرمانده انتظامی تهران بزرگ جزییات حادثه حمله مسلحانه به ۲ ایستگاه صلواتی در خیابان جی را تشریح کرد. به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ مراد مرادی گفت: ساعت ۲۰ شب گذشته دو تیر با تفنگ ساچمه ای به سمت یک ایستگاه صلواتی در محدوده خیابان ۳۰ متری جی شلیک شد که در این حادثه یک پسر نوجوان از ناحیه چشم مجروح و به بیمارستان منتقل شد. وی با اشاره به اینکه وضعیت مصدوم رو به بهبودی است، گفت: این حادثه به هیچ وجه امنیتی نبوده و بیشتر جنبه شوخی بچگانه داشته ضمن اینکه صدای تیر در محل شنیده نشد و حتی عابران متوجه وقوع این ماجرا نشده بودند. مرادی افزود:با انتقال تنها مصدوم این حادثه به بیمارستان پرونده ای در کلانتری ۱۱۹ مهرآباد تشکیل شدو کارشناسان به دنبال متهمان اصلی این پرونده هستند.
 • افزایش تعداد جانباختگان زلزله هفته گذشته مکزیک
 • مقامات مکزیک از افزایش تعداد جانباختگان زلزله هفته گذشته در این کشور به ۳۲۴ نفر خبر دادند. خبرگزاری مهر: شبکه خبری فاکس نیوز دقایقی پیش به نقل از مقامات مکزیک اعلام کرد که شمار جان باختگان زلزله ۷.۱ ریشتری هفته گذشته در این کشور به ۳۲۴ نفر افزایش یافته است. این در حالیست که «انریکه پنیا» رئیس جمهور مکزیک پیشتر اعلام کرده که نجات و رسیدگی به مجروحان زلزله اخیر در اولویت قرار دارد. گفته می شود بیش از ۵۰۰ نفر از اعضای ارتش و نیروی دریایی با ۲۰۰ مأمور پلیس و تعداد زیادی داوطلب عملیات جستجو را در مکزیکو سیتی پایتخت این کشور ادامه داده اند.
 • افزایش تعداد جانباختگان زلزله هفته گذشته مکزیک به ۳۲۴ نفر
 • مقامات مکزیک از افزایش تعداد جانباختگان زلزله هفته گذشته در این کشور به ۳۲۴ نفر خبر دادند. به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه خبری فاکس نیوز دقایقی پیش به نقل از مقامات مکزیک اعلام کرد که شمار جان باختگان زلزله ۷.۱ ریشتری هفته گذشته در این کشور به ۳۲۴ نفر افزایش یافته است. این در حالیست که «انریکه پنیا» رئیس جمهور مکزیک پیشتر اعلام کرده که نجات و رسیدگی به مجروحان زلزله اخیر در اولویت قرار دارد. گفته می شود بیش از ۵۰۰ نفر از اعضای ارتش و نیروی دریایی با ۲۰۰ مأمور پلیس و تعداد زیادی داوطلب عملیات جستجو را در مکزیکو سیتی پایتخت این کشور ادامه داده اند.
 • ۹۸ کشته و زخمی در طول ۲۴ ساعت گذشته در پی تیراندازی و خشونت در آمریکا
 • خبرگزاری میزان- طی 48 ساعت گذشته در آمریکا 212 مورد تیراندازی در آمریکا به ثبت رسیده است که در نتیجه آنها 53 نفر کشته و 183 نفر زخمی شدند.‌ به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان،به نقل از مرکز ثبت آمار خشونت های مسلحانه، در یکی از موارد گزارش شده در ایالت نیویورک در تیراندازی در کلوپ شبانه ای در سیراکوز چهار نفر زخمی شدند. در یک مورد تیراندازی در ایالت پنسیلوانیا در شهر فیلادلفیا در پی یک تیراندازی خیابانی دو نفر زخمی شدند. در پی مداخله پلیس ضارب زخمی اما موفق به فرار شد. در یک مورد درگیری خانوادگی در شهر ناشویل در ایالت تنسی نیز دو نفر کشته شدند. در تیراندازی در کلیسایی در ایالت تنسی نیز یک نفر کشته شد و هشت نفر زخمی شدند. در یک مورد تیراندازی از داخل خودرو در دیترویت در ایالت میشیگان سه نفر زخمی شدند. تیراندازی در بالتیمور در ایالت مریلند نیز چهار زخمی برجای گذاشت. در یک مورد تیراندازی در گاردن سیتی در یوتا نیز یک نفر کشته شد و سه نفر دیگر زخمی شدند سیزده مورد از تیراندازیهای 24 ساعت گذشته کشته یا زخمی نداشته است. به گزارش مرکز ثبت خشونت های مسلحانه در آمریکا و با توجه به گزارش های دریافتی؛ 130 مورد تیراندازی در بیست و چهار ساعت شنبه تا یکشنبه در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا رخ داده است که در نتیجه آنها دست کم35 نفر کشته و 103 نفر زخمی شدند. بر این اساس، طی 48 ساعت گذشته در آمریکا 212 مورد تیراندازی در آمریکا به ثبت رسیده است که در نتیجه آنها 53 نفر کشته و 183 نفر زخمی شدند.‌ انتهای پیام/