خبرگزاري آريا - زنجان - ايرنا - معاون توسعه روستايي و مناطق محروم کشور گفت: مجلس شوراي اسلامي مرداد امسال لايحه يک و نيم ميليارد دلاري جهت ايجاد اشتغال در مناطق روستايي را تصويب کرد که به تاييد شوراي نگهبان هم رسيد و رئيس جمهوري نيز 19 شهريور آن را براي اجرا ابلاغ کرد.

به گزارش ايرنا، سيد ابوالفضل رضوي شامگاه دوشنبه در حاشيه آيين افتتاحيه نخستين جشنواره روستا استان زنجان در جمع خبرنگاران افزود: تدوين آيين نامه اين قانون نيز امروز به اتمام رسيده و چهارشنبه هفته جاري يا در نهايت يکشنبه هفته آينده به دولت ارائه مي شود.


معاون توسعه روستايي و مناطق محروم کشور يادآور شد: به همين نسبت اعتبار يک و نيم ميليارد دلاري جهت ايجاد اشتغال در مناطق روستايي، بانک هاي کشاورزي، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق هاي کارآفريني اميد و کشاورزي هم بايد در ايجاد اشتغال در مناطق روستايي مشارکت کنند که در اين صورت رقم اعتبار براي ايجاد اشتغال روستايي 2 برابر مي شود.
وي افزود: علاوه بر اين موارد، از اسفند سال گذشته با همراهي و هماهنگي بنياد مستضعفان، 14 هزار ميليارد ريال وام با کارمزد هشت درصد به روستاييان در حال واگذاري است.
وي با بيان اينکه عزم دولت تدبير و اميد در تقويت توليد و اشتغال در روستاها جدي است، گفت: امسال 280 تا 300 هزار شغل در سطح روستاهاي کشور ايجاد مي شود.
وي با بيان اينکه بر اساس برنامه ششم توسعه موظف هستيم تا معدل اشتغال پايدار روستايي، 384 هزار شغل در سال باشد، اظهار کرد: امسال ايجاد 280 تا 300 هزار شغل در دستور کار است، بنابراين بايد تلاش کنيم در سال هاي بعد اين ميزان به بالاي 400 هزار شغل در سال برسد تا به ميزان معدل تعيين شده در برنامه ششم برسيم.
رضوي تصريح کرد: اگر متوسط سرانه ايجاد هر شغل را 400 ميليون ريال حساب کنيم، بنابراين سالانه نزديک 150 هزار ميليارد ريال اعتبار براي ايجاد اشتغال در مناطق روستايي نياز داريم که بايد مجلس شوراي اسلامي به اين مساله توجه کند.
رضوي با بيان اينکه ايجاد ناحيه هاي صنعتي، احداث يک مجتمع فرهنگي، ورزشي ، درماني و خدماتي در هر دهستان، در دستور کار دولت است، اظهار کرد: با توسعه مدارس در روستاها و نيز ايجاد سرويس هاي رفت و آمد رايگان براي دانش آموزان روستايي، سعي در ارتقا کيفيت و تحقق عدالت آموزشي داريم تا دانشگاه هاي دولتي را که امروز به طور عمده شهرنشينان پر کرده اند، روستانشينان پر کنند.
** ظرفيت هاي گردشگري روستايي کشور نياز به معرفي دارد
معاون توسعه روستايي و مناطق محروم کشور گفت: اگر ظرفيت هاي موجود گردشگري در روستاها، خوب معرفي شوند، هم براي روستاها و هم براي کشور درآمد قابل توجه ايجاد مي کند.
رضوي با بيان اينکه در زمان حاضر درآمد حاصل از گردشگري در کشوري مثل فرانسه از درآمد فروش نفت در ايران زياد است، خاطرنشان کرد: نسبت مکان هاي تاريخي و مناظر طبيعي که روستاهاي کشور از آنها برخوردارند، از شهرها بيشتر است به طوري که در بسيار ي از روستاهاي کشور مکان هاي تاريخي با قدمت بالاي هفت هزار سال داريم.
وي به لزوم توجه به صنايع دستي و آموزش آن تاکيد کرد و افزود: در دنيا کشورهاي ايران، هند و چين سه کشور بزرگ توليد کننده صنايع دستي هستند، اما در اين مورد در موضوعاتي همچون نحوه توليد، بسته بندي و نحو بازاريابي عقب هستيم که با هماهنگي هايي که با سازمان هاي مرتبط داريم تلاش مي کنيم تا با نبود بازار عرضه صنايع دستي روبرو نشويم.
رضوي به وجود معادن مختلف در استان زنجان اشاره کرد و گفت: سنگ هاي زينتي و قيمتي مي تواند به عنوان يکي از صنايع زودبازده و خوب بازده در اين استان مورد توجه قرار گيرد.
وي تصريح کرد: زنجان در حوزه برنامه هاي مربوط به توسعه روستايي خيلي خوب کار کرده و البته اين روند نيازمند شتاب، آموزش و هماهنگي بيشتر است.
معاون توسعه روستايي و مناطق محروم کشور ابراز اميدواري کرد با پيگيري برنامه ها در حوزه توسعه روستايي مهاجرت معکوس از شهرها به مناطق روستايي را شاهد شويم.
رضوي گفت: متاسفانه در يک مقطعي در کشور مساله روستاها و عشاير مورد غفلت قرار گرفت.
وي با بيان اينکه امروز اين موضوع که روستا مرکز توليد و روستاييان و عشاير توليد کننده هستند مورد توجه جدي قرار گرفته است، افزود: يک زماني وقتي بحث از توليد و توليد کننده مي شد همه سراغ صنعت کار و معدن کار مي رفتند.
رضوي خاطرنشان کرد: دولت تدبير و اميد کاري را در حوزه توسعه روستايي کرد که در تاريخ حکمراني در ايران نبود و آن کار ارائه لايحه دو فوريتي اشتغال روستاييان و عشاير با رهنمود رهبر معظم انقلاب به مجلس شوراي اسلامي است.
** پرداخت تسهيلات اشتغال با کارمزد 6 درصد به روستائيان از مهر امسال
معاون توسعه روستايي و مناطق محروم معاون اول رييس جمهوري از پرداخت تسهيلات با کارمزد 6 درصدي به روستائيان براي ايجاد اشتغال و تقويت توليد در روستاها خبر داد و گفت: پرداخت اين تسهيلات از مهر سال جاري آغاز مي شود.
رضوي با بيان اينکه روستاييان مي توانند با ايجاد شرکت هاي مشارکتي نسبت به انجام فعاليت هاي اقتصادي در روستاها اقدام کنند، افزود: در حوزه هاي مختلف خدماتي و توليدي، زمينه مناسبي براي فعاليت اقتصادي در روستاها وجود دارد که با ارائه تسهيلات کم‌بهره شرايط براي رونق توليد و اشتغال در روستاها فراهم مي شود.
وي از تعريف سه اقدام مهم براي روستاهاي کشور خبر داد و اظهار کرد: ايجاد نواحي صنعتي براي دهستان ها از جمله مهم ترين اين اقدامات است.
رضوي با بيان اينکه ايجاد مجتمع هاي آموزشي، فرهنگي، ورزشي و درماني نيز براي دهستان ها پيش بيني شده است، افزود: با پيش بيني اين اقدامات تلاش مي کنيم معيشت روستائيان تقويت شود و وضعيت آموزشي، فرهنگي و درماني در سطح روستاها ارتقاء يابد.
معاون توسعه روستايي و مناطق محروم معاون اول رييس جمهوري به برگزاري نخستين جشنواره روستا در استان زنجان اشاره کرد و گفت: تلاش مي کنيم اقدامات صورت گرفته در زنجان را در سطح کل کشور گسترده کنيم.
رضوي برگزاري اين جشنواره را زمينه معرفي توانمندي روستاييان و توجه به جامعه توليد کننده در مناطق روستايي برشمرد و گفت: با عرضه توليدات روستايي در جشنواره، مخاطبان با توانمندي هاي روستاييان آشنايي بيشتري پيدا مي کنند.
معاون توسعه روستايي و مناطق محروم معاون اول رييس جمهوري به تصويب لايحه يک و نيم ميليارد دلاري دولت جهت ايجاد اشتغال در مناطق روستايي در مجلس شوراي اسلامي اشاره کرد و گفت: سهم استان زنجان از اين تسهيلات، کمتر از يک هزار و 500 ميليارد ريال نخواهد بود.
به گزارش ايرنا، نخستين جشنواره روستا استان زنجان به منظور معرفي توانمندي هاي جامعه روستايي، از 20 تا 25 شهريور جاري در مجموعه فرهنگي تفريحي گاوازنگ زنجان در حال برگزاري است.
استان زنجان 935 روستاي داراي سکنه دارد که از اين تعداد 730 روستا بالاي 20 خانوار هستند.
7312/6085
خبرنگار: حسن اکبري** انتشار دهنده: رويا رفيعي
انتهاي پيام /*

کلیدواژه: معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور | ایجاد اشتغال در مناطق روستایی | مجلس شورای اسلامی | یک و نیم میلیارد | روستاهای کشور | تولید کننده | استان زنجان | هزار شغل

منبع: خبرگزاری آریا

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۰۸۳۲۵ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جوانی که یک دختر را در خیابان ربود و در خودرو به او تجاوز کرد،به10سال حبس و99ضربه شلاق محکوم شد

عاقبت دختر آلمانی تبار داعشی در عراق + تصاویر

آیت‌الله علوی‌گرگانی؛ باید حتما جلوی ورود زنان به ورزشگاه‌ها گرفته شود/ روحانی هوشیار باشد

در همین زمینه

 • واریز ۳ میلیارد دلار به صندوق توسعه ملی در سه ماهه نخست سال/۳۳ میلیارد دلار برای طرح ها مسدود شد
 • به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ احمد دوست‌حسینی درباره وضعیت منابع صندوق توسعه ملی اظهار داشت: در سه ماه اول امسال حدود 3 میلیارد دلار از محل منابع نفت و گاز به صندوق واریز شده است. رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی با بیان اینکه صندوق اجازه‌ سرمایه‌گذاری مستقیم در بازار و بخش‌های اقتصادی ندارد، گفت: نمی‌توانیم مستقیما وارد عمل شویم و باید از طریق سیستم بانکی به فعالان اقتصادی تسهیلات پرداخت کنیم. او در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود صندوق طرح‌هایی که بانک‌ها بررسی کرده و به صندوق برای تسهیلات ارائه می‌کنند را مجددا بررسی می‌کند، تصریح کرد: طبق قانون بررسی توجیه فنی و اقتصادی، زیست محیطی و الزامات قانونی بر عهده بانک است. طرح برای بررسی به صندوق می‌آید و ضوابط را در مورد طرح‌ها کنترل می‌کند. دوست حسینی تاکید کرد: برای مثال سقف تسهیلات پرداختی به بنگاه‌های وابسته به موسسات عمومی غیردولتی 20 درصد است، بنابراین صندوق به مسئولیت و وظایف خود در قبال چنین مباحثی عمل می‌کند یا اینکه حداکثر سهم دولت در شرکت‌ها باید زیر 20 درصد باشد. اگر در محاسبات دقت نشده باشد مشکل ایجاد می‌کند بنابراین فقط این مباحث کنترل می‌شود. او افزود: صندوق توسعه ملی به هیچ وجه توجیه اقتصادی طرح را بررسی نمی‌کند. رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی در مورد مسدودی طرح‌هایی که از محل صندوق توسعه ملی تسهیلات دریافت کرده‌اند بیان داشت: از اول تاسیس صندوق تا پایان سال 95 بالغ بر 33 میلیارد دلار مسدودی در نظر گرفته شده است. منبع: فارس 402 صندوق توسعه دلار تسهیلات موسسات کنترل منابع نفت وگاز بانک اقتصادی
 • تسهیلات ویژه برای توسعه حمل و نقل عمومی در اصفهان اختصاص یابد
 • نایب رئیس شورای شهر اصفهان گفت: ایجاد تسهیلات ویژه برای توسعه حمل و نقل عمومی سبب ترغیب همشهریان به استفاده از وسایل‌نقلیه عمومی می‌شود که باید در اصفهان مورد توجه قرار گیرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، به نقل از پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان، علیرضا نصر اصفهانی با اشاره به راهکارهای پیشنهادی در جهت ترویج فرهنگ ترافیک در استان اصفهان اظهار داشت: بهترین راهکار برای توسعه فرهنگ ترافیک در کلانشهر اصفهان متوسل شدن به آموزش است، به گونه‌ای که هرچه سطح آموزش را افزایش دهیم در تمام عرصه‌ها به خصوص فرهنگ ترافیک می‌توانیم موثر و مفید باشیم. در این راستا ایجاد تسهیلات ویژه برای توسعه حمل و نقل عمومی نظیر گرمایش و سرمایش آنها نیز سبب ترغیب همشهریان به استفاده از وسایل‌نقلیه عمومی می‌شود که باید در اصفهان مورد توجه قرار گیرد.وی افزود: پناه بردن به حمل و نقل عمومی تنها راه عبور از ترافیک سنگین شهر به شمار می‌رود، لازم است فرصت استفاده از حمل و نقل عمومی پاک و سریع را برای شهروندان ایجاد کنیم تا بدین وسیله عموم مردم بتوانند در زمان لازم و بدون اتلاف وقت با وسائل حمل و نقل عمومی سفر کنند.رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر اصفهان پیرامون تأمین نیازهای مردم تصریح کرد: در گام نخست باید امکانات لازم برای مردم فراهم شود تا بدین وسیله بتوانیم در جهت استفاده مردم از سیستم حمل و نقل عمومی انتظارهایی داشته باشیم. در این راستا بر ماست که زیرساخت‌های لازم و حمل و نقل‌های مورد نیاز مردم در حالت‌های مختلف را تعبیه و فراهم کنیم، این در حالی است که اقدامات اخیری که صورت گرفته بسیار مفید و تاثیرگذار بوده است.وی ادامه داد: پلیس راهور در همراهی خود با معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان و اداره کل آموزش و پرورش توانسته است تأثیر خوبی بر دانش‌آموزان داشته باشد، به...
 • انتظار هندی ها برای اختصاص خط اعتباری ۱۵۰ میلیون دلاری و آغاز توسعه بندر چابهار
 • به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارسبه نقل از اکونومیک تایمز، یک مقام دولتی هند اعلام کرد: انتظار داریم ایران به زودی نامه درخواست تخصیص اعتبار 150 میلیون دلاری برای توسعه بندر چابهار به اگزیم‌بانک را ارسال کند. براساس توافق ایران و هند که سال گذشته به امضا رسید هند متعهد شد تا دو لنگرگاه بندرچابهار را توسعه داده و تا 10 سال از منافع آن برخوردار شود. پس از 10 سال براساس توافق دو طرف یا ملکیت تجهیزات به ایران منتقل شده و یا فعالیت هندی‌ها ادامه خواهد یافت. در فاز اول هندی ها با 85.21 میلیون دلار سالانه 22.95 میلیون دلار سود برداشت خواهند کرد. قرار است نامه درخواست سازمان بنادر و کشتیرانی ایران برای تخصیص خط اعتباری به اگزیم‌بانک هند ارسال شود. هندی‌ها با تخصیص اولین بخش از این خط اعتباری فعالیت خود را در چابهار آغاز خواهند کرد. این مقام هندی اعلام کرد: ما از ایران درخواست کردیم تا بخشی از امور اداری مربوط به ارسال درخواست برای خط اعتباری را تسریع کند در حال حاضر این درخواست از بانک مرکزی ایران به بانک صنعت و معدن ارسال شده و باید به اگزیم‌بانک تحویل شود. یک مقام صنعت کشتیرانی هند اعلام کرد: در آینده خیلی نزدیک اولین بخش از خط اعتباری اگزیم‌بانک هند به سازمان بنادر و کشتیرانی ایران اختصاص خواهد یافت. طرف ایرانی در مذاکرات خود با هندی‌ها برای عقد قرارداد خط اعتباری 150 میلیون دلاری درخواست کرده بود. انتهای پیام/م
 • اجرای طرح های توسعه حمل ونقل ۲۸ میلیارد دلار می خواهد
 • وزیر راه و شهرسازی گفت:‌برای اجرای طرح‌های توسعه حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی ۲۸ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری نیاز است. به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عباس آخوندی با بیان این‌که تاکنون شهرسازی به صورت خودرومحور انجام می‌شد،‌ اظهار کرد:‌ شهرسازی ریل‌پایه را در دستور کار قرار داده و ترغیب می‌کنیم که در این خصوص، دو دهه باید تلاش کرد. شهرداری و مردم باید به این تحول بنیادین توجه کنند زیرا از طریق شهرسازی ریل‌پایه میزان دسترسی، ایمنی و آرامش روانی بهتر می‌شود.آخوندی با ابراز این‌که بخشی از حمل‌و‌نقل کلانشهرها مربوطه به حمل‌ونقل حومه‌ای است، تصریح کرد:‌ به عنوان نمونه روزانه 1.2 میلیون نفر از حومه به شهر تهران سفر می‌کنند که 98 درصد این سفرها با خودرو شخصی انجام می‌شود. این حجم از سفر با خودروی شخصی در وقت، آلودگی و تصادفات نقش قابل توجهی دارد.وی با بیان این‌که امسال، سال اول برنامه ششم است و برای توسعه حمل و نقل حومه‌ای به سرمایه‌گذاری در زیرساخت و ناوگان نیاز داریم از جذب سرمایه‌گذاری بین‌المللی در بخش حمل‌ونقل به‌عنوان یک مسئله مهم یاد کرد و افزود:‌طرح‌های ارایه شده از سوی وزارت راه و شهرسازی برای توسعه حمل و نقل ریلی حدود 28 میلیارد دلار به سرمایه‌گذاری نیاز دارد که این عدد باید مورد توجه دولت و مجلس قرار گیرد.وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: برای توسعه حمل و نقل ریلی باید صندوق توسعه ملی وارد این بحث شود که در برنامه ششم توسعه به آن توجه شده است. بدین منظور قانون فراهم شده اما برای اجرای آن باید منابع موردنیاز تامین شود. انتهای پیام/ R1012188/P1012122/S7,81/CT12
 • واریز ۳ میلیارد دلار به صندوق توسعه ملی در ۳ ماهه نخست سال
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست به نقل از فارس؛ احمد دوست‌حسینی درباره وضعیت منابع صندوق توسعه ملی اظهار داشت: در سه ماه اول امسال حدود ۳ میلیارد دلار از محل منابع نفت و گاز به صندوق واریز شده است. رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی با بیان اینکه صندوق اجازه‌ سرمایه‌گذاری مستقیم در بازار و بخش‌های اقتصادی ندارد، گفت: نمی‌توانیم مستقیما وارد عمل شویم و باید از طریق سیستم بانکی به فعالان اقتصادی تسهیلات پرداخت کنیم. وی در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود صندوق طرح‌هایی که بانک‌ها بررسی کرده و به صندوق برای تسهیلات ارائه می‌کنند را مجددا بررسی می‌کند، تصریح کرد: طبق قانون بررسی توجیه فنی و اقتصادی، زیست محیطی و الزامات قانونی بر عهده بانک است. طرح برای بررسی به صندوق می‌آید و ضوابط را در مورد طرح‌ها کنترل می‌کند. دوست حسینی تاکید کرد: برای مثال سقف تسهیلات پرداختی به بنگاه‌های وابسته به موسسات عمومی غیردولتی ۲۰ درصد است، بنابراین صندوق به مسئولیت و وظایف خود در قبال چنین مباحثی عمل می‌کند یا اینکه حداکثر سهم دولت در شرکت‌ها باید زیر ۲۰ درصد باشد. اگر در محاسبات دقت نشده باشد مشکل ایجاد می‌کند بنابراین فقط این مباحث کنترل می‌شود. وی افزود: صندوق توسعه ملی به هیچ وجه توجیه اقتصادی طرح را بررسی نمی‌کند. رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی در مورد مسدودی طرح‌هایی که از محل صندوق توسعه ملی تسهیلات دریافت کرده‌اند بیان داشت: از اول تاسیس صندوق تا پایان سال ۹۵ بالغ بر ۳۳ میلیارد دلار مسدودی در نظر گرفته شده است.
 • شهرسازی ریل پایه در دستور کار وزارت راه/نیاز ۲۸ میلیارد دلار برای توسعه حمل و نقل ریلی
 • به گزارش ایلنا، عباس آخوندی امروز در جریان مشارکت در حرکت عمومی روز جهانی بدون خودرو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روز جهانی بدون خودرو در ایران آغاز یک تغییرانگاره و رویکرد در زندگی شهری است. وی افزود: دولت، شهرداری و مردم باید به این تحول بنیادین توجه کنند زیرا از طریق شهرسازی ریل‌پایه میزان دسترسی، ایمنی و آرامش روانی بهتر می‌شود. آخوندی با بیان اینکه روز جهانی بدون خودرو یک تذکر برای دولت و مردم محسوب می‌شود، گفت: این تذکر برای دولت در راستای سیاستگذاری و افزایش امکانات و برای مردم به منزله یک تجربه جدید و قبول یک فرهنگ به منظور ترجیح ریل به خودرو است. عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به بحث نوسازی ناوگان در حمل و نقل بیان داشت: بخشی از حمل و نقل که مربوط به کلانشهرها می‌شود، حمل و نقل حومه‌ای است. به‌طور مثال، روزانه حدود یک‌میلیون و 200 هزار نفر از حومه به شهر تهران سفر می‌کنند که 98 درصد این سفرها با خودرو شخصی انجام می‌شود. این حجم از سفر با خودروی شخصی در وقت، آلودگی و تصادفات نقش قابل توجهی دارد. آخوندی به نقش حمل و نقل حومه‌ای ریلی در برنامه ششم اشاره کرد و گفت: امسال سال اول برنامه ششم است و برای توسعه حمل و نقل حومه‌ای ما به سرمایه‌گذاری در زیرساخت و ناوگان نیاز داریم. وزیر راه و شهرسازی جذب سرمایه‌گذاری بین‌المللی در بخش حمل و نقل را مهم دانست و گفت: طرح‌های ارایه شده از سوی وزارت راه و شهرسازی برای توسعه حمل و نقل ریلی حدود 28 میلیارد دلار به سرمایه‌گذاری نیاز دارد که این عدد باید مورد توجه دولت و مجلس قرار گیرد. وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: برای توسعه حمل و نقل ریلی باید صندوق توسعه ملی وارد این بحث شود که در برنامه ششم توسعه به آن توجه شده است.
 • تغییر شروع ساعت فعالیت مدارس در مناطق کشور
 • وزیر آموزش و پرورش گفت: ساعات شروع مدارس در مناطق مختلف کشور براساس اقلیم جغرافیایی تغییر می کند. خبرگزاری میزان: سید محمد بطحایی وزیر اموزش و پرورش در مورد ساعات دقیق شروع و خاتمه ساعت فعالیت مدارس، اظهار داشت: برای شروع و خاتمه سال تحصیلی متناسب با اقلیم مناطق مختلف مواردی را به استان ها ابلاغ کردیم. استان هایی که در مناطق گرمسیری کشور واقع شده اند، اجازه دارند زودتر از 7 صبح فعالیت مدارس را آغاز و ظهر زودتر تعطیل شوند. وی ادامه داد: در مناطق سردسیر مسئولان و مدیران مدارس این اجازه را دارند که دیرتر اقدام به شروع فعالیت کنند. دانش آموزان این مناطق می توانند با چند ساعت تاخیر فعالیت علمی خود را آغاز و از ساعات ظهرگاهی بیشتر در کلاس بمانند. وزیر آموزش و پرورش در مورد چرایی فعالیت مدارس تهران در ساعت 7:30، گفت: به دلیل داشتن مدارس دو شیفته در تهران و تداخل فعالیت مدارس با زمان ادارات مجبور هستیم در تهران زمان فعالیت مدارس را مجبور هستیم به ساعت 7:30 صبح موکول کنیم. بطحائی با بیان اینکه در سال تحصیلی در حوزه محتوای متون درسی و مهارت آموزی برنامه های جدیدی داریم، تاکید کرد: آموزش شهروندی، سبک زندگی ایرانی- اسلامی در مدارس آغاز می شود. وی از اصلاح روش های مدیریت و ساختار اداری آموزش و پرورش خبر داد و افزود: به دنبال افزایش بهره وری در نظام آموزش و پرورش هستیم. امروز 1100 پروژه جدید آموزشی به بهره برداری می رسد و 5 هزار کلاس درس به سیستم آموزشی کشور اضافه می شود.
 • بارش پراکنده باران در مناطق شمالی کشور جدول
 • پول‌نیوز- براساس تحلیل نقشه های هواشناسی وخروجی مدلها امروز در مناطقی از گیلان و مازندران ابرناكی وبارش پراكنده باران گاهی با وزش باد پیش بینی می شود در بخشهای شمالی آذربایجان شرقی واردبیل نیز رشد ابر ودر بعد از ظهر رگبار پراكنده باران گاهی با رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی رخ خواهد داد.روز یكشنبه دراستانهای ساحلی دریای خزر ابرناكی و در برخی مناطق بارش پراكنده باران پیش بینی می شود از بعد از ظهر این روز وطی روز دوشنبه با تقویت جریانهای شمالی ضمن كاهش دما، بارش باران درسواحل دریای خزر بویژه دراستان گیلان تشدید می شود.روزدوشنبه در مناطقی از اردبیل، خراسان شمالی، شمال آذربایجان شرقی وارتفاعات البرز در زنجان، قزوین، سمنان، البرز و تهران نیز رشد ابر و رگبار باران گاهی با رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.
 • پیش بینی بارش باران و کاهش دما در برخی مناطق شمالی کشور
 • سازمان هواشناسی کشور از بارش باران و کاهش دما در برخی مناطق شمالی کشور از امروز خبر داد. بنا بر اعلام این سازمان، امروز با شمالی شدن جریانات روی غرب دریای خزر، در استان‌های گیلان، نیمه غربی مازندران، شمال آذربایجان شرقی و برخی نقاط اردبیل، بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. روز یکشنبه نیز بارش پراکنده در مناطق ذکر شده و شرق مازندران رخ خواهد داد. روز دوشنبه با تشدید فعالیت این سامانه، در کلیه استان‌های ساحلی خزر، شمال خراسان شمالی، برخی نقاط اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز غربی و مرکزی به ویژه ارتفاعات سمنان بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. امروز و فردا در گیلان، اردبیل، غرب مازندران و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه علاوه بر مناطق فوق در شرق مازندران و گلستان کاهش دما بین چهار تا هفت درجه رخ خواهد داد.
 • وضعیت آب و هوای یکم مهر ماه/بارش پراکنده باران در مناطق شمالی کشور جدول
 • به گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان براساس تحلیل نقشه های هواشناسی وخروجی مدلها امروز در مناطقی از گیلان و مازندران ابرناكی وبارش پراكنده باران گاهی با وزش باد پیش بینی می شود در بخشهای شمالی آذربایجان شرقی واردبیل نیز رشد ابر ودر بعد از ظهر رگبار پراكنده باران گاهی با رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی رخ خواهد داد. روز یكشنبه دراستانهای ساحلی دریای خزر ابرناكی و در برخی مناطق بارش پراكنده باران پیش بینی می شود از بعد از ظهر این روز وطی روز دوشنبه با تقویت جریانهای شمالی ضمن كاهش دما، بارش باران درسواحل دریای خزر بویژه دراستان گیلان تشدید می شود. روزدوشنبه در مناطقی از اردبیل، خراسان شمالی، شمال آذربایجان شرقی وارتفاعات البرز در زنجان، قزوین، سمنان، البرز و تهران نیز رشد ابر و رگبار باران گاهی با رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود. انتهای پیام/ آخرین وضعیت آب و هوای کشور
 • ساخت و توسعه ۱۲۰ اورژانس بیمارستانی در کشور
 • معاون درمان وزیر بهداشت ضمن تاکید بر لزوم ارتقای ایمنی جاده‌های کشور، در عین حال به اورژانس‌های بیمارستانی اشاره کرد و از اقدامات انجام شده برای توسعه ۱۲۰ اورژانس بیمارستانی خبر داد. به گزارش ایسنا، قاسم جان بابایی در مراسم سالگرد تاسیس اورژانس کشور، اظهار کرد: سال‌ها در کار اجرایی مسائلی را می‌دیدیم که در حد شعار باقیمانده بود، اما اورژانس هوایی یکی از مواردی بود که اجرایی شد. معاون درمان وزیر بهداشت اضافه کرد: شاید امروز کمترین شکایت‌های ما مربوط به حمل و نقل بیماران باشد که این ناشی از زحمت تک تک شما در اورژانس است. جان بابایی عنوان کرد: دو برنامه ۷۲۴ و ۲۴۷ در تک تک استان‌ها وارد شده و سعی می‌کنیم روند کار را تسریع کنیم و این برنامه‌ها یکی از افتخارات کشور ما هستند. وی با اشاره به جایگاه اورژانس کشور، گفت: با زحمات وزیر بهداشت، سازمان اورژانس کشور و سایر همکاران در دولت دوازهم اورژانس جایگاه ویژه‌ای پیدا کرد. جان بابایی با اشاره به تاثیر وضعیت جاده‌ها بر نوع خدمت رسانی به بیماران، گفت: مردم از انتقال بیماران نگرانی‌هایی دارند که با توجه به زیرساخت‌ها این مشکلات کمتر می‌شود. معاون درمان وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه بسیاری از فعالیت‌های مربوط به اورژانس بین بخشی، است گفت: افزایش آگاهی مردم اهمیت بسیار زیادی دارد و این آگاهی در کاهش اتفاق‌ها تاثیرگذار است. امیدواریم که با توجه خود مردم و همکاری مسئولان، این آگاهی افزایش یابد. وی همچنین تاکید کرد: در طول هفته‌های اخیر چند حادثه تلخ جاده‌ای را مشاهده کردیم و این مسئله نشان می‌دهد که باید به افرادی که باعث نگرانی مردم می‌شوند و مشکلاتی را ایجاد می‌کنند توجه ویژه‌ای داشته باشیم. وی همچنین گفت: زیرساخت‌های جاده‌ای ما باید ارتقاء پیدا کند وقتی جاده‌ای ایمن نباشد، راننده‌های ما مجبورند در شرایط ناایمن بیمار را به مراکز درمانی برسانند. امیدواریم که شرایط...
 • تغییر شروع ساعت فعالیت مدارس در مناطق مختلف کشور/محتوای متون درسی تغییر می کند
 • خبرگزاری میزان- وزیر آموزش و پرورش گفت: ساعات شروع مدارس در مناطق مختلف کشور براساس اقلیم جغرافیایی تغییر می کند. سید محمد بطحایی وزیر اموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان در مورد ساعات دقیق شروع و خاتمه ساعت فعالیت مدارس، اظهار داشت: برای شروع و خاتمه سال تحصیلی متناسب با اقلیم مناطق مختلف مواردی را به استان ها ابلاغ کردیم. استان هایی که در مناطق گرمسیری کشور واقع شده اند، اجازه دارند زودتر از 7 صبح فعالیت مدارس را آغاز و ظهر زودتر تعطیل شوند. وی ادامه داد: در مناطق سردسیر مسئولان و مدیران مدارس این اجازه را دارند که دیرتر اقدام به شروع فعالیت کنند. دانش آموزان این مناطق می توانند با چند ساعت تاخیر فعالیت علمی خود را آغاز و از ساعات ظهرگاهی بیشتر در کلاس بمانند. وزیر آموزش و پرورش در مورد چرایی فعالیت مدارس تهران در ساعت 7:30، گفت: به دلیل داشتن مدارس دو شیفته در تهران و تداخل فعالیت مدارس با زمان ادارات مجبور هستیم در تهران زمان فعالیت مدارس را مجبور هستیم به ساعت 7:30 صبح موکول کنیم. بطحائی با بیان اینکه در سال تحصیلی در حوزه محتوای متون درسی و مهارت آموزی برنامه های جدیدی داریم، تاکید کرد: آموزش شهروندی، سبک زندگی ایرانی- اسلامی در مدارس آغاز می شود. وی از اصلاح روش های مدیریت و ساختار اداری آموزش و پرورش خبر داد و افزود: به دنبال افزایش بهره وری در نظام آموزش و پرورش هستیم. امروز 1100 پروژه جدید آموزشی به بهره برداری می رسد و 5 هزار کلاس درس به سیستم آموزشی کشور اضافه می شود. انتهای پیام/
 • معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور منصوب شد
 • با حکم وزیر کشور، «سید محمد علی افشانی» به عنوان معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور منصوب شد. به گزارش خبرگزاری مهر، متن حکم انتصاب "سید محمد علی افشانی" به عنوان معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور بدین شرح است. جناب آقای سید محمد علی افشانی سلامٌ علیکم با عنایت به مراتب تعهد و تجارب مؤثر به موجب این حکم جنابعالی را به عنوان معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور منصوب می‌نمایم. تلاش در جهت پویائی هر چه بیشتر شهرداری ها و تقویت مدیریت شهری و پیگیری لوایح تقدیمی به دولت تا مرحله اخذ مصوبات قانونی ذیربط به ویژه در حوزه های مدیریت شهری، ساختارهای سازمانی و نیروی انسانی ، انضباط مالی و درآمدهای پایدار و همچنین بهبود عملکرد و نوسازی ، توسعه و تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی شهرها و سامانه های حمل و نقل ریلی و تأمین واگن های مورد نیاز آنها در کلانشهرها در چارچوب مصوبات قانونی ذیربط ، بهبود فضای سبز ، کاهش آلودگی هوا و تقویت ایمنی شهرها در مقابل حوادث به ویژه سیل و حریق از طریق عملیاتی کردن مصوبات دولت موضوع اسناد آسیب شناسی در حوزه های مزبور ، پیگیری امور و نظارت بر عملکرد شوراهای اسلامی شهر و روستا و حمایت از نهاد دهیاری از اهم وظایف و مأموریت های جنابعالی می باشد که انتظار دارد در کنار اجرای سایر موارد مندرج در شرح وظایف آن معاونت ، با برنامه ریزی مناسب و کارآمد در راستای نیل به آن و در جهت شعار دولت دوازدهم «آزادی ، امنیت ، آرامش و پیشرفت » و برنامه‌های رئیس جمهور محترم تلاش و کوشش نمایید. توفیق روز افزونتان را در پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای«مدظله‌العالی» در جهت پیشبرد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران...
 • تشکیل شرکت مشترک ایرانی قزاقی برای توسعه ترانزیت در کشور
 • مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از تاسیس شرکت مشترک ایرانی-قزاقی با هدف بهره‌گیری از ظرفیت‌های ترانزیت کالا در کشورمان خبر داد و گفت:بخش ترانزیتی همیشه در کشور مغفول بوده و مزیت‌های آن کمتر مورد توجه قرار گرفته است. محمد سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد:‌ شرکت مشترک بین ایران و شرکت راه‌آهن دولتی قزاقستان با هدف ارتباط آسیای میانه به جنوب ایران تاسیس شده است.وی با اشاره به علاقه کشورهای آسیانه میانه برای دسترسی به آبهای آزاد از طریق ایران، افزود: فکر می‌کنم یک اتفاق خوبی در این فرآیند شکل می‌گیرد و بخش ترانزیتی که همیشه در کشور مغفول بوده و کمتر به آن توجه داشته‌ایم به عنوان یکی از مزیت‌های کشور مورد استفاده قرار گیرد.وی ادامه داد: دفتر مرکزی این شرکت در بندر انزلی است و در بندر اوکتائو هم شعبه‌ای خواهد داشت.مدیرعامل کشتیرانی تاکید کرد: در آینده نزدیک نیز یکی از شعبات این شرکت مشترک ایرانی-قزاقی در بندرعباس ایجاد می‌شود.سعیدی در خصوص فعالیت این شرکت بیان کرد: کالاهای مورد نیاز منطقه CIS و آسیای میانه از طریق کشتیرانی ایران و حمل‌ونقل ترکیبی به آسیای میانه منتقل می‌شود و از آن طرف کالاهای صادراتی از طریق خاک کشورمان به سمت آبهای آزاد و کشورهای هدف، ترانزیت می‌شود.انتهای پیام/ R1012188/P1012122/S7,81/CT1
 • محمد علی افشانی معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور شد
 • به گزارش صدای ایران، متن حکم انتصاب "سید محمد علی افشانی" به عنوان معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور جناب آقاي سيد محمد علی افشانی سلامٌ عليكمبا عنايت به مراتب تعهد و تجارب مؤثر به موجب اين حكم جنابعالي را به عنوان معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزارت كشور منصوب مي‌نمايم.تلاش در جهت پويائي هر چه بيشتر شهرداري ها و تقويت مديريت شهري و پيگيري لوايح تقديمي به دولت تا مرحله اخذ مصوبات قانوني ذيربط به ويژه در حوزه هاي مديريت شهري ، ساختارهاي سازماني و نيروي انساني ، انضباط مالي و درآمدهاي پايدار و همچنين بهبود عملكرد و نوسازي ، توسعه و تقويت ناوگان حمل و نقل عمومي شهرها و سامانه هاي حمل و نقل ريلي و تأمين واگن هاي مورد نياز آنها در كلانشهرها در چارچوب مصوبات قانوني ذيربط ، بهبود فضاي سبز ، كاهش آلودگي هوا و تقويت ايمني شهرها در مقابل حوادث به ويژه سيل و حريق از طريق عملياتي كردن مصوبات دولت موضوع اسناد آسيب شناسي در حوزه هاي مزبور ، پيگيري امور و نظارت بر عملكرد شوراهاي اسلامي شهر و روستا و حمايت از نهاد دهياري از اهم وظايف و مأموريت هاي جنابعالي مي باشد كه انتظار دارد در كنار اجراي ساير موارد مندرج در شرح وظايف آن معاونت ، با برنامه ريزي مناسب و كارآمد در راستاي نيل به آن و در جهت شعار دولت دوازدهم «آزادي ، امنيت ، آرامش و پيشرفت » و برنامه‌هاي رئيس جمهور محترم تلاش و كوشش نماييد.توفيق روز افزونتان را در پيروي از منويات رهبر معظم انقلاب اسلامي حضرت آيت الله العظمي خامنه‌اي«مدظله‌العالي» در جهت پيشبرد اهداف متعالي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران از درگاه پروردگار قادر متعال خواستارم.عبدالرضا رحمانی فضلیوزير كشور
 • سید محمد علی افشانی معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور شد
 • متن حکم انتصاب «سید محمد علی افشانی» به عنوان معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور توسط رحمانی فضلی وزیر کشور به شرح زیر است: «جناب آقای سید محمد علی افشانی سلامٌ علیکم با عنایت به مراتب تعهد و تجارب مؤثر به موجب این حکم جنابعالی را به عنوان معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور منصوب می نمایم. تلاش در جهت پویائی هر چه بیشتر شهرداری‌ها و تقویت مدیریت شهری و پیگیری لوایح تقدیمی به دولت تا مرحله اخذ مصوبات قانونی ذیربط به ویژه در حوزه‌های مدیریت شهری، ساختارهای سازمانی و نیروی انسانی، انضباط مالی و درآمدهای پایدار و همچنین بهبود عملکرد و نوسازی ، توسعه و تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی شهرها و سامانه های حمل و نقل ریلی و تأمین واگن‌های مورد نیاز آنها در کلانشهرها در چارچوب مصوبات قانونی ذیربط ، بهبود فضای سبز ، کاهش آلودگی هوا و تقویت ایمنی شهرها در مقابل حوادث به ویژه سیل و حریق از طریق عملیاتی کردن مصوبات دولت موضوع اسناد آسیب شناسی در حوزه های مزبور ، پیگیری امور و نظارت بر عملکرد شوراهای اسلامی شهر و روستا و حمایت از نهاد دهیاری از اهم وظایف و مأموریت های جنابعالی می‌باشد که انتظار دارد در کنار اجرای سایر موارد مندرج در شرح وظایف آن معاونت، با برنامه ریزی مناسب و کارآمد در راستای نیل به آن و در جهت شعار دولت دوازدهم «آزادی ، امنیت ، آرامش و پیشرفت » و برنامه‌های رئیس جمهور محترم تلاش و کوشش نمایید. توفیق روز افزونتان را در پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای«مدظله‌العالی» در جهت پیشبرد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از درگاه پروردگار قادر متعال خواستارم.»
 • افشانی به عنوان معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور منصوب شد
 • به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور "سید محمد علی افشانی" را به عنوان معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور منصوب کرد. متن حکم وزیر کشور به شرح ذیل است: جناب آقای سید محمد علی افشانی سلامٌ علیکم با عنایت به مراتب تعهد و تجارب مؤثر به موجب این حکم جنابعالی را به عنوان معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور منصوب می‌نمایم. تلاش در جهت پویائی هر چه بیشتر شهرداری‌ها و تقویت مدیریت شهری و پیگیری لوایح تقدیمی به دولت تا مرحله اخذ مصوبات قانونی ذیربط به ویژه در حوزه‌های مدیریت شهری، ساختار‌های سازمانی و نیروی انسانی، انضباط مالی و درآمد‌های پایدار و همچنین بهبود عملکرد و نوسازی، توسعه و تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی شهر‌ها و سامانه‌های حمل و نقل ریلی و تأمین واگن‌های مورد نیاز آن‌ها در کلانشهر‌ها در چارچوب مصوبات قانونی ذیربط، بهبود فضای سبز، کاهش آلودگی هوا و تقویت ایمنی شهر‌ها در مقابل حوادث به ویژه سیل و حریق از طریق عملیاتی کردن مصوبات دولت موضوع اسناد آسیب شناسی در حوزه‌های مزبور، پیگیری امور و نظارت بر عملکرد شورا‌های اسلامی شهر و روستا و حمایت از نهاد دهیاری از اهم وظایف و مأموریت‌های جنابعالی می‌باشد که انتظار دارد در کنار اجرای سایر موارد مندرج در شرح وظایف آن معاونت، با برنامه ریزی مناسب و کارآمد در راستای نیل به آن و در جهت شعار دولت دوازدهم «آزادی، امنیت، آرامش و پیشرفت» و برنامه‌های رئیس جمهور محترم تلاش و کوشش نمایید. توفیق روز افزونتان را در پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای «مدظله‌العالی» در جهت پیشبرد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از درگاه پروردگار قادر متعال خواستارم. عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور انتهای پیام/
 • وضع قوانین برای توسعه و پیشرفت است/برخی از مدیران کل در خوزستان بدنبال رفع مشکلات و توسعه نیستند
 • نشست نماینده و فرماندار اندیمشک با مسئولین ادارات و دستگاه های اجرایی اندیمشک در فرمانداری این شهرستان برگزار شد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانابه نقل از اندیمشک جوان، ساعتی قبل نشست نماینده و فرماندار اندیمشک با مسئولین ادارات و دستگاه های اجرایی اندیمشک در فرمانداری این شهرستان برگزار شد. رئیس کمیسیون انرژی مجلس در جلسه ای که در فرمانداری برگزار شد با اشاره به وظیفه قانونگذاری نمایندگان در مجلس شورای اسلامی، گفت: وضع قوانین در مجلس برای توسعه، پیشرفت، محرومیت زدایی و رفع مشکلات اقشار مختلف مردم است. فریدون حسنوند در بخش دیگری با اشاره به برخی بند ها و تبصره ها در قانون افزود: تبصره ها و بندهایی برای سرعت بخشیدن و منعطف کردن امور است اما برخی از مدیران کل در خوزستان بدنبال رفع مشکلات و توسعه نیستند. وی افزود: امروز جامعه ما بیش از هر چیزی نیاز به اشتغالزایی و توسعه دارد، و هر مسئولی در مسیر توسعه و ارتقاء جامعه تلاش نکند و در این راه کوتاهی کند خیانت کرده است. رئیس کمیسیون انرژی مجلس در بخش دیگری خطاب قرار دادن استاندار گفت: دولت تدبیر و امبد بخصوص استاندار خوزستان باید این وضعیت را باید جراحی بهبود بخشند در غیر اینصورت روز به روز وضعیت استان بدتر خواهد شد. وی افزود: با وجود سنگ اندازی های فراوانی که وجود دارد، طرح های عمرانی از جمله نیروگاه دوم اندیمشک و همچنین بندر خشک نیز در حال پیشرفت است که تاثیر بسزایی در حمل و نقل استان خواهد داشت. انتهای پیام/
 • اختصاص ۶ تا ۹ ماه کسری خدمت برای طرح های مخترعین
 • رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان رضوی گفت: هر محققی که اقدام به تهیه پروژه‌ای قابل قبول در مقاطع ارشد و دکترا کند، از شش تا 9 ماه کسری خدمت بهره می‌برد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجتبی تنها، در گفت‌وگو با صبح توس، پیرامون وظایف سازمان بسیج علمی خراسان رضوی، اظهار کرد: وظیفه سازمان بسیج کردن منابع موجود در حوزه علمی و فناوری در مراکز مختلف علمی است و طبق تفاهم منعقد شده با دانشگاه آزاد قرار بر این شده است که مراکز رشدی را در این دانشگاه ایجاد کنیم که در واقع با ظرفیت‌های موجود دانشگاه و بسیج، طرح‌های کسر خدمت دانشجویان ارشد و دکترا ارائه می‌شود و تفاهم نامه دیگری نیز با دانشگاه پیام نور داریم که طبق آن با معرفی این سازمان، دانشگاه پیام نور امکان استقرار به شرکت‌های دانش بنیان را می‌دهد. وی با تأکید بر اینکه بسیج چیزی خارج دستاوردهای جوانان ندارد، تصریح کرد: هر پروژه‌ای در دوره کارشناسی ارشد و دکترا بین شش تا ۹ ماه می‌تواند کسری خدمت را به دنبال داشته باشد یعنی با سه پروژه مدت خدمت فقط به مدت آموزشی تقلیل می‌یابد. رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان رضوی تصریح کرد: تفاهم نامه‌ای نیز با آستان قدس در دست اقدام است که طبق آن اقشار اندیشه ورز بسیج، روی اقتصاد زائر کار کنند، به طور مثال استاد دانشگاه اقدام به تعریف پایان نامه در دوره ارشد و دکترا کند که چه کنیم تا از ۱۰۰۰میلیارد بازار سوغات مشهد حداکثر استفاده را ببریم و وجود کالای چینی در بازار سوغات را به حداقل برسانیم و قرار است طبق این تفاهم‌نامه اقتصاد زائر و مجاور با الگوی علی ابن موسی‌الرضا گره بخورد. وی خاطرنشان کرد: کسی که وارد مشهد می‌شود و یا اینکه در مشهد...
 • اختصاص پهنای باند کم هزینه به بازی ها
 • مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای حضور وزیر ارتباطات جوان و مسلط را غنیمتی برای حوزه بازی‌سازی دانست و گفت: آینده بازی‌های کامپیوتری، مارکت‌های دیجیتال است و اگر وزارت ارتباطات پهنای باند با هزینه‌ی کمتری از کاربر بگیرد، افراد به سمت خرید از مارکت‌های دیجیتال می‌روند. حسن کریمی قدوسی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تاثیر وزیر جوان ارتباطات و فناوری اطلاعات بر حوزه بازی اظهار کرد: با حضور آقای جهرمی در حوزه‌ی بازی ظرفیت بسیار خوبی وجود دارد که نه قبلا وجود داشته و نه شاید در آینده به وجود آید. وزیر ارتباطات جهرمی نه تنها جوان است، بلکه حوزه بازی را می‌شناسد و به بازی مسلط است و این نکته اهمیت زیادی دارد، زیرا ما جوانان زیادی داریم که حوزه بازی را نمی‌شناسند. وی با بیان اینکه اگر یک مدیر یک فضا را بشناسد، به آن فضا توجه می‌کند و این سرمایه مهمی برای بازی در این چهار سال است، افزود: این موضوع فضایی را در بحث حمایت از بازی‌سازان داخلی ایجاد می‌کند و می‌توان شاهد اتفاقاتی بود که به همین راحتی نیفتد. بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای آماده این است که تعاملات خوبی با وزارتخانه داشته باشد تا حمایت مادی و معنوی و هرچه حوزه بازی در زمینه‌ی تولید احتیاج دارد و در اختیار وزارت ارتباطات است، به بازی‌سازان دهد. مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای حمایت از حوزه بازی را در دو قالب اعتبارات مالی و زیرساختی دانست و توضیح داد: یک بحث، اعتبارات مالی در قالب وام است و یک بحث، انتظارات زیرساختی است. به صورت خاص، اکنون چند مارکت دیجیتال کامپیوتری در حوزه بازی‌های رایانه‌ای در حال راه‌اندازی است. بزرگ‌ترین مشکلی که آنها دارند این است که حجم بازی‌های کامپیوتری بالا، در حد 40 گیگ است. کریمی قدوسی ادامه داد: اگر کاربر بخواهد هزینه پهنای باند عادی به بازی‌ها بدهد، قیمت تمام‌شده‌اش بیش‌تر از قیمت خرید...
 • اردبیل رتبه هشتم کشوری را در جذب گردشگران به خود اختصاص داد
 • به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، کریم حاجی‌زاده مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل در حاشیه بازدید از بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی به گفت: استان اردبیل رتبه نخست منطقه و رتبه هشتم کشوری را در جذب گردشگران به خود اختصاص داده است. وی با اشاره به سفر 2 میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر در نیمه نخست سال به این استان، متذکر شد: اردبیل توانسته در سال‌های اخیر به یکی از قطب‌های گردشگری کشور تبدیل شده و به ویژه یکی از مقاصد اصلی سفر در فصل تابستان باشد. مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با تأکید به اینکه این استان جاذبه‌های متعدد گردشگری، تاریخی، باستانی و فرهنگی را دارد، اضافه کرد: آنچه به عنوان قابلیت اصلی استان مورد تأکید است، تراکم جاذبه‌ها در تمامی ۱۰ شهرستان آن است. حاجی‌زاده متذکر شد: از جمله جاذبه‌های شاخصی که در تابستان امسال مورد بازدید گردشگران قرار گرفت، بقعه ثبت جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی، بازار تاریخی اردبیل، جمعه مسجد، منطقه نمونه گردشگری شورابیل، آب‌های گرم درمانی سرعین، پل معلق مشگین شهر و جاذبه‌های طبیعی آن است. وی تصریح کرد: همه‌ساله در فصل تابستان بیش از سایر فصول استان اردبیل شاهد حضور مسافران و گردشگران بوده و با این وجود گردشگری اردبیل محدود به فصل خاصی نیست. به گفته حاجی‌زاده گردشگری زمستانی این استان نیز از تنوع و زیبایی کم‌نظیری برخوردار است که از هم اینک زیرساخت‌های آن برای حضور مسافران آماده‌سازی می‌شود. انتهای پیام/ح سفر بیش از 2 میلیون مسافر به استان اردبیل
 • اختصاص اعتبار ۱۸۰ میلیونی برای ساخت مسکن مددجویان
 • به گزارش خبرنگارگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازساری،رستم خزایی مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) کلاردشت با بیان اینکه تامین مسکن مددجویان یکی از رویکرد‌های این نهاد است، گفت: ساخت چهار واحد مسکن مددجویی با هزینه‌ای به ارزش ۱۸۰ میلیون تومان با مشارکت کمیته امداد و بسیج سازندگی و خیران آغازشده است. وی با اشاره به همراهی خیران این شهرستان باکمیته امداد افزود: با برنامه ریزی‌های انجام شده امیدواریم درسریع‌ترین زمان ممکن این واحد‌های مسکونی برای مددجویان ساخته و آماده بهره برداری شود. مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) کلاردشت با بیان اینکه این نهاد در کنار سایر خدمات خود در امر تامین مسکن مددجویان خدمات قابل توجهی ارائه می‌دهد، ادامه داد: تعمیر وبازسازی مسکن مددجویان، بهسازی مسکن مددجویان ساکن در روستا و مناطق محروم از دیگر اقدامات این نهاد است. وی گفت: ۱۹ واحد مسکن مددجویی به ارزش ۳۷ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان در این شهرستان در چهار ماه امسال تعمیر، تکمیل و بازسازی شده است که بیشتر این خدمات به مددجویان ساکن روستا ارائه شد. در کلاردشت ۸۹۰ خانوار تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند و از خدمات این نهاد بهره‌مند هستند. انتهای پیام/آ ساخت مسکن مددجویی در کلاردشت
 • اختصاص ۵۰ میلیارد ریال اعتبار به هشت طرح آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد
 • سعید جاویدبخت روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح‌ها که هم اکنون در مراحل فرایند مناقصه است در مناطقی مانند جلیل سپیدار در بویراحمد، سی‌سخت در دنا، دریلا و آبگندی در گچساران، نهضت آباد در کهگیلویه، تی تل در باشت، موگر در لنده، سرفاریاب در چرام و گچ بلند در بهمئی اجرا می‌شوند.وی محل تأمین اعتبار این پروژه‌ها را اعتبارات ملی اعلام کرد.جاوید بخت تصریح کرد: این طرح‌ها به‌صورت مکانیکی و در قالب سازه‌هایی چون سنگی ملاتی، سنگی گابیونی، خشکه چین و پخش سیلاب در استان اجرا خواهد شد.وی گفت: این پروژه‌ها با هدف کنترل فرسایش خاک، کنترل سیلاب‌های فصلی، ذخیره نزولات آسمانی، افزایش سطح سفره های آب‌ زیرزمینی و منابع آبی پایین دست حوزه از قبیل چاه و قنات، تثبیت بستر رودخانه و پیش گیری از ورود رسوب به مخزن سدهای پایین دست احداث خواهند شد.جاوید بخت یکی از مهمترین راهکارهای مقابله با خشکسالی و کم آبی را ساخت پروژه‌های آبخیزداری دانست و افزود: طرح‌های آبخیزداری با افزایش سطح منابع آبی و سطح سفره‌های آب زیرزمینی تأثیر مهمی در کاهش اثرات خشکسالی دارند.پروژه‌های آبخیزداری در استان کهگیلویه و بویراحمد از اواخر دهه 60 شروع شدند که تاکنون اعتباری بالغ بر 395 میلیارد ریال به آنها اختصاص یافته است.خبرنگار: فرزانه شریفی** انتشاردهنده: سید ولی موسوی نژاد8143/6110
 • اختصاص ۵۴۰ میلیارد ریال تسهیلات به مشاغل خانگی خراسان رضوی
 • مشهد- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: امسال 540 میلیارد ریال تسهیلات برای مشاغل خانگی این استان اختصاص یافت که نسبت به سال گذشته هفت برابر شده است. محمود احمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: افزایش تسهیلات مزبور در راستای ایجاد 160 هزار فرصت شغلی در این استان است. وی اظهار کرد: با ارائه تسهیلات مشاغل خانگی در سال گذشته 989 فرصت شغلی در استان ایجاد شد و با توجه دولت دوازدهم به موضوع اشتغال پیش بینی می شود در سال جاری شاهد ایجاد 6 تا 6 هزار و پانصد شغل خانگی در این استان باشیم.وی گفت: تا پایان مرداد ماه سال جاری بیش از 380 میلیارد ریال از تسهیلات مزبور به بانکهای استان ابلاغ شد و مابقی نیز تا پایان سال جاری ابلاغ خواهد شد.احمدی افزود: مبلغ تسهیلات برای هر نفر مستقل (خویش فرما) معادل 50 میلیون ریال و برای هر پشتیبان یا کارفرمای مشاغل خانگی به نسبت شغلی که برای هر فرد ایجاد می کند بین 50 تا 750 میلیون ریال است.وی با بیان اینکه سود تسهیلات مشاغل خانگی نسبت به نحوه بازپرداخت اقساط بین 4 تا 6 درصد است اظهار کرد: این تسهیلات هم اکنون در تمام بانک ها پرداخت می شود.وی دریافت تسهیلات مشاغل خانگی را منوط به اخذ مجوز برای شغل مود نظر دانست و گفت: متقاضیان باید نسبت به نوع فعالیت خود برای دریافت مجوز به یکی از ادارات صنعت و معدن، فرهنگ و ارشاد اسلامی، جهاد کشاورزی و ادارات کار مراجعه کنند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی افزود: مجوز مزبور نیز برای افرادی که دارای تخصص و مهارت کافی هستند صادر خواهد شد.وی با اشاره به جایگاه مشاغل خانگی در ایجاد اشتغال اظهار کرد: کسب و کارهای خانگی به عنوان راهکار مهم برای ایجاد اشتغال و درآمد در استان به...
 • اختصاص ۱۷۰ میلیارد ریال برای بازسازی ورزشگاه آزادی مهاباد
 • به گزارش خبرنگارگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازمهاباد، محمودزاده در خصوص آغاز بکار مرمت و بازسازی ورزشگاه آزادی مهاباد اظهار کرد: نصب دکل های برق پیست دو و میدانی و ایجاد خوابگاه ورزشی در کنار ورزشگاه از اقدامات لازم برای بهبود وضعیت این ورزشگاه است.وی با اشاره به قرارداد 18 ماهه این طرح گفت: بودجه تعیین شده را می توان تا 25 درصد بر اساس نیاز طرح و تصویب پیمانکار افزایش داد که در آن صورت به 210 میلیارد ریال می رسد.وی از پیش بینی اعتبار 15 میلیارد ریالی ساخت خانه کشتی در مهاباد خبر داد و افزود: این طرح نیز در دستور کار قرار دارد.انتهای پیام/ع ورزشگاه آزادی مهاباد بازسازی میشود
 • ۴۴۰ میلیارد ریال برای طرح های دشتی و تنگستان بوشهر اختصاص یافت
 • بوشهر- ایرنا- نماینده مردم دشتی وتنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال 440 میلیارد ریال از محل اعتبارات وزارت نفت برای تکمیل و اجرای طرح های عمرانی در 2 شهرستان دشتی و تنگستان استان بوشهر اختصاص یافت. به گزارش ایرنا، سید کمال الدین شهریاری در جمع مردم در مسجد امام رضا (ع) شهر خورموج از وزارت نفت برای تامین اعتبار طرح های عمرانی در استان بوشهر بویژه در 2 شهرستان دشتی وتنگستان تقدیر کرد.وی اضافه کرد: با این اعتبار ده ها طرح عمرانی در زمینه های ورزشی، بهداشت ودرمان، توسعه محورهای ارتباطی اصلی و راههای روستایی، توسعه فضاهای آموزش و پرورش اجرایی خواهد شد.شهریاری اضافه کرد: اولویت در تامین این اعتبار برای تکمیل طرح های نیمه تمام شامل سالن های ورزشی، راه های روستایی، نوسازی مدارس تخریبی، توسعه و تکمیل مراکز بهداشتی و درمانی، بهبود وضعیت طرح های شهری و روستایی، تامین آب شرب روستایی و آبخیز داری است.شهرستان دشتی با 84 هزار نفر جمعیت در 80 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.7206/6043**