دارنده نشان برنز مسابقات جهانی با حضور در خبرگزاری تسنیم در خصوص کسب مدال مسابقات جهانی پس از ۱۰ سال و آرزوهای آینده ورزشی خود صحبت کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، جودو ایران در سالیان اخیر شرایط خوبی را سپری نکرده بود اما در مسابقات جهانی مجارستان پس از 10 سال موفق شد مجددا توسط سعید ملایی به یک نشان برنز دست یابد تا برای تداوم موفقیت‌های اخیر خود انگیزه بیشتری داشته باشد.

سعید ملایی در شرایطی موفق شد نام خود را در جمع دو مدال‌آور گذشته جودو ایران در مسابقات جهانی ثبت کند که 15 ماه و 22 روز پیش در المپیک ریو در گام نخست مغلوب نمازاوف از برزیل شده بود و حتی تصمیم به خداحافظی از دنیای قهرمانی گرفته بود.

سعید ملایی با حضور در خبرگزاری تسنیم، در خصوص کسب مدال مسابقات جهانی پس از 10 سال، آرزوهای آینده ورزشی خود و شرایط سخت مسابقات المپیک گذشته به صحبت پرداخت که در زیر می‌خوانید.

**برخی افراد در فدراسیون گذشته نمی‌خواستند جودو موفق شود

تسنیم: ابتدا در خصوص حس و حال خود بعد از کسب مدال جهانی و شکستن شدن طلسم 10 ساله جودو ایران در این مسابقات صحبت کنید.

خدا را شکر می‌کنم که بعد از 10 سال طلسم جودو ایران در مسابقات جهانی را شکستم و به مدال برنز جهان رسیدم. واقعا بعد از مسابقات المپیک ریو زحمات زیادی را متحمل شدم. بعد از المپیک متنی در صفحه شخصی‌ام منتشر کردم و اعلام کردم قصد خداحافظی از ورزش را دارم اما با برنامه‌ریزی مدیر تیم‌های، مربی شخصی‌ام و خودم مجددا به جودو بازگشتم و تمرینات را پیگیری کردم. تمام تلاشم این بود هدفمند کار کنم و اشتباهاتی که در 4 سال گذشته و به خصوص المپیک انجام دادم و دود آن به چشمم رفت را مرتکب نشوم. در این مدت در تمامی اردوهای مشترک، تمرینات و مسابقات حضور داشتم و زحمات زیادی کشیدم که ثمره تمام این زحمت‌ها و همچنین تلاش‌های رئیس فدراسیون، مربیان و مدیر تیم‌های ملی را با مدال برنز مسابقات جهانی کسب کردم. درست است که مدال من تبدیل به طلا نشد اما تمام تلاشم را برای کسب یک نشان خوشرنگ از مسابقات جهانی انجام دادم.

تسنیم: همانطور که اشاره کردی بعد از المپیک قصد خداحافظی از دنیای قهرمانی را داشتی اما چه انگیزه‌ای باعث شد از این تصمیم خود منصرف شوی؟

دوست دارم خیلی شفاف قبل از المپیک صحبت کنم که چه اتفاقاتی باعث شد به آن تصمیم فکر کنم. سیستم مدیریتی و برخی افراد در فدراسیون گذشته نمی‌خواستند جودو موفق باشد. مشاوره‌های دکتر حسن‌زاده، مربی شخصی‌ام و روحیه دادن‌ها او باعث شد مجددا انگیزه خود را پیدا کنم و با برنامه مجددا به ادامه فعالیت در جودو بپردازم. سعی کردم در دفتری که تمام سرمشق‌های زندگی‌ام را یادداشت می‌کنم، تمام برنامه‌های 4 ساله‌ام را بنویسم و در تمام اردوها و مسابقات نیز حضور داشته باشم.

** نصرت‌خان در المپیک توریست بود

تسنیم: چه اتفاقاتی در المپیک افتاد که تو و جواد محجوب در گام نخست حذف شدید و عملکرد نا امید کننده‌ای داشتید؟

سیستم مدیریتی و مشکلاتی که در داخل سیستم فدراسیون گذشته وجود داشت در ناکامی جودو ایران نقش زیادی داشت و این مسئله باعث شد مربی ایرانی به این مسابقات اعزام نکند. نصرت‌خان نیز نیز هیچ تجربه‌ای در رشته جودو نداشت و مربی سامبو بود. شاید من و محجوب از لحاظ بدنی خوب بودیم اما از لحاظ روحی و روانی شرایط خوبی نداشتیم. برای موفقیت در المپیک فقط آمادگی بدنی کافی نیست و باید از لحاظ روحی و روانی نیز شرایط برای ورزشکار مناسب باشد. تیم ما به حدی درگیر مشکلات بود که تا شب قبل از وزن‌کشی هیچ کسی کارهای ما را انجام نمی‌داد و مربی ازبکستانی به عنوان توریست آنجا حضور داشت. برای مراسم وزن‌کشی نیز من و محجوب به تنهایی در وزن‌کشی شرکت کردیم و هیچ کسی همراه ما نبود.

**نمی‌توانستم نقش جاسوس را بازی کنم

تسنیم: به نظر می‌رسد دل‌ پری از مسئولان سابق فدراسیون جودو داری؟

شرایط فدراسیون گذشته واقعا بد بود و به یقین می‌گویم آن سیستم مدیریتی 100 درصد نمی‌خواست موفقیت ما را ببیند. شرایط و حرف‌هایی آنجا رد و بدل شد و برخی افراد با سیاست‌های خاص خود اتفاقاتی را رقم زدند تا جودو نتایج خوبی نگیرد. همه افرادی که در جامعه جودو حضور دارند می‌دانند و یقین دارند سیستم مدیریتی گذشته در نتایج ناموفق جودو در المپیک دخیل بود.

تسنیم: قصد نداری با صراحت از این افراد نام ببری؟

قصد ندارم از کسی نام ببرم اما هر کسی که در سیستم قبلی مدیریتی بود این مشکلات را به وجود آورد. همه کسانی که در جریان هستند از افرادی که این اتفاقات را رقم زدند نام بردند. المپیک برای من تمام شد و زندگی من مجددا بعد از المپیک ریو آغاز شد اما قصد دارم خاطره‌ای را تعریف کنم. فردی که در فدراسیون گذشته حضور داشت قبل از شروع مسابقات از من خواست درخصوص ورزشکاران و هر اتفاقی که آنجا می‌افتد به او اطلاع بدهم. واقعا برای یک ورزشکاری که قصد رقابت در المپیک را دارد شنیدن این صحبت‌ها زشت بود . انجام دادن این کارها در وجدان و شرف من نبود تا به عنوان ورزشکار در ریو حاضر شوم اما در عمل خیانت کنم و نقشی جاسوس را بازی کنم. محجوب نیز در زمان این درخواست کنار من حضور داشت و این اتفاقات را مشاهده کرد. این فرد حتی بین ورزشکار و مربیان اختلاف می‌انداخت تا برای المپیک مربی ایرانی اعزام نکند. بعد از مطرح کردن این اتفاقات برای پدرم حتی او اعلام کرد در ریو حاضر نشوم. وجدان من اجازه نداد این کارها را انجام بدهم تا یک فرد سود آن را ببرد اما چندین ورزشکار بیچاره شوند. این اتفاق باعث شد بعد از المپیک رابطه من با آن فرد کلا خراب شود.

** برای کسب مدال به المپیک نرفته بودیم

تسنیم: به نظر می‌رسید با توجه به این شرایط از لحاظ روحی و روانی نیز از شرایط مناسبی برای حضور در المپیک برخوردار نبودی؟

در المپیک من اصلا کوچ نداشتم و فقط در اواخر مسابقه نصرت‌خان روی صندلی کوچ من نشست. واقعا قبل از المپیک شرایط خوبی نداشتم و هر روز با موتور دوستم به شاه عبدالعظیم می‌رفتم تا در کلاس‌های ملک‌محمدی حاضر شوم و از او برنامه تمرینی بگیرم و به تنهایی تمرین کنم. در المپیک نیز به عنوان توریست حاضر شدیم و نرفتیم که مدال المپیک کسب کنیم. تمام ورزشکاران دنیا با بهترین شرایط در این رویداد حاضر شده بودند اما من در روز مسابقه خودم کارهای بانداژ دست و پایم را انجام دادم. محجوب در حال وزن کم کردن بود و جانی در بدن نداشت و من نیز قصد مزاحمت برای او نداشتم. مجبور بودم برای مرور فن سراغ ورزشکاران دیگر کشورها بروم. المپیک خاطره تلخی برای من بود اما بعد از المپیک تصمیم گرفتم دیگر اشتباهی مرتکب نشوم و تحت تاثیر هیچ کسی قرار نگیرم. در حال حاضر نیز فقط تابع مدیر تیم‌های ملی و درخشان هستم که روی حرفی که می‌زنند باقی می‌مانند.

تسنیم: به نظر می‌رسد از سیستم مدیریت فعلی فدراسیون راضی هستی؟
قصد تعریف و تمجید از سیستم مدیریتی فدراسیون را ندارم اما در حال حاضر همه چیز سر جای خود قرار دارد و همه در حال زحمت کشیدن هستند. در گذشته این سیستم نبود و وقتی در مسابقات حاضر می‌شدیم یک یا دو نفر مدال می‌گرفتند و بقیه حذف می‌شدند اما امسال خدا را شکر نتیجه زحمات خود و فدراسیون را گرفتیم و موفق شدیم روی سکوی آسیا قرار بگیریم. مدال‌ها در جودو در حال کسب شدن هستند و دیدگاه ورزشکاران به کل تغییر کرده و دیگر در مسابقه حاضر نمی‌شویم که در دور اول حذف شویم و فقط با نیت کسب مدال به مسابقات می‌رویم. صد در صد نتیجه این کارها را در بازی‌های آسیایی دریافت خواهیم کرد.

** قبول دارم در دیدارهای نیمه‌نهایی تحت تاثیر قرار می‌گیرم

تسنیم: اگر با شرایط امروز به المپیک اعزام می‌شدی نتایج بهتری کسب می‌کردی ؟

یک ورزشکار حرفه‌ای سالی یک یا دو بار به اوج می‌رسد و من برای مسابقات قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان این برنامه‌ریزی را انجام داده بودم. قبل از مسابقات قهرمانی جهان به منصوری گفتم که می‌نویسم در بین چهار ورزشکار پایانی حضور خواهم داشت. تنها اشتباه من در دیدار نیمه‌نهایی این بود که نتوانستم برنامه‌هایم را اجرا کنم و روی هوش و ذکاوت حریف ایتالیایی مغلوب شدم اما برای مدال برنز تمام تفکر خود را گذاشتم تا دستم از مدال کوتاه نماند. اگر در المپیک این برنامه و تجربه را داشتم شاید بهتر نتیجه می‌گرفتم. در المپیک از لحاظ بدنی آماده‌تر بودم اما از لحاظ ذهنی آمادگی مسابقات جهانی را نداشتم. در حال حاضر تمام خوب‌های جودو دنیا در یک سطح هستند و تنها باورها و تفکر مبارزه کردن نتایج را تغییر می‌دهد. شاید اگر با این تفکر در المپیک حاضر می‌شدم نتایج بهتری می‌گرفتم.

تسنیم: در مسابقات اخیر نشان دادی اگر بخواهی توانایی پیروزی مقابل هر حریفی را داری اما به نظر می‌رسد همچنان مسائل روحی و روانی در دیدارهای نیمه‌نهایی باعث می‌شود با تمام توان نتوانی مبارزه کنی؟

از لحاظ روحی و روانی قبول دارم در دیدارهای نیمه‌نهایی تحت تاثیر قرار می‌گیرم و این مسئله نیز به خاطر شرایط مسابقات است. در مسابقات جهانی نیز حریف ایتالیایی‌ام آنچنان حریف پرقدرتی نبود و شاید اگر یکبار دیگر مقابل او مبارزه می‌کردم به راحتی پیروز می‌شدم. همین جا اعلام می‌کنم اشتباهات من باعث شکستم در دیدار نیمه‌نهایی شد. قبل از دیدارهای نهایی برخی اوقات تفکراتی سراغ می‌آید که باعث می‌شود از کارایی‌ات کاسته شود. خیلی روی این موضوع در حال کار کردن هستم تا در بازی‌های آسیایی از لحاظ روانی شرایط بهتری داشته باشم . منصوری نیز من را به پزشک روانشناس تیم ملی معرفی کرده تا بیشتر روی این مسئله کار کنیم.

** در گذشته لابی‌بازی در تیم ملی نقش داشت

تسنیم: به نظر می‌رسید در سیستم مدیریتی جدید فدراسیون احترام بیشتری به ملی پوشان گذاشته می‌شود؟

دقیقا همین طور است و البته همچنان کارهایی وجود دارد تا به حد استاندارد برسیم اما در حال حاضر شرایط تیم ملی به گونه‌ای شده که نفرات اول تا سوم تیم ملی حقوق ماهیانه دریافت می‌کنند. در گذشته سالی یک بار به ملی‌پوشان لباس داده می‌شد و بچه‌ها مجبور بودند در برخی مسابقات لباس‌های خود را با یکدیگر تعویض کنند اما در حال حاضر تمام بازیکنان از لباس مسابقه، تمرین و حقوق برخوردار هستند. در حال حاضر وقتی به آکادمی المپیک می‌رویم مشاهده می‌شود جودو نظم خاصی دارد و برای حضور در تیم ملی نیز هر کسی بهتر باشد به عضویت تیم ملی در می‌آید. در گذشته لابی‌ بازی در حضور در تیم ملی نقش داشت و بازیکن با حضور در تیم ملی اگر نتیجه نمی‌گرفت دیگر اعزام نمی‌شد.

تسنیم: برخی‌ ورزشکاران با کسب یک مدال مسابقات جهانی انگیزه خود را از دست می‌دهند. چقدر امیدوار هستی این روند موفقیت را تداوم ببخشی و از انگیزه‌هایت کاسته نشود؟

هنوز راه زیادی در پیش دارم و حتی بعد از کسب مدال مسابقات جهانی به سرمربی تیم ملی گفتم همین جا این مدال را فراموش کردم. وقتی از سکوی قهرمانی پایین آمدم دیگر قهرمان جهان نیستم. از فردای مسابقات جهانی نیز تمرینات خود را برای بازی‌های آسیایی جاکارتا آغاز کردم تا بتوانم بازهم برای کشورم مدال کسب کنم. از روز اول اردوی تیم ملی تمام بازیکنان به هم قول دادند تا «من» را فدای «ما» کنند. همه بازیکنان در اردوی تیم ملی دوست هستند و همه از کسب مدال یکدیگر خوشحال می‌شوند . تیم خوبی داریم و هم دل در حال کار کردن هستیم و قول می‌دهم در بازی‌های آسیایی تیم خوبی داشته باشیم.

** کسب مدال المپیک دور از دسترس نیست

تسنیم: قطعا کسب مدال جهانی باعث خواهد شد همه از تو توقع کسب مدال المپیک را داشته باشند ؟

در مسابقات جهانی تازه فهمیدم کسب مدال جهانی چقدر راحت است و فقط باید همه چیز در جای خودش قرار داشته باشد. برای کسب مدال فقط آمادگی نیاز نیست و باید شخصیت قهرمانی داشته باشی و بتوانی بار روانی را تحمل کنی. این شخصیت قهرمانی رفته رفته در تیم ما در حال تزریق شدن است و متوجه شدیم کشورهای مانند ازبکستان و قزاقستان که در المپیک مدال می‌گیرند هیچ تفاوتی با ما ندارند. بچه‌های ما این توان را دارند تا به راحتی آنها را شکست بدهند. نمی خواهم شعار بدهم مدال المپیک را راحت کسب می‌کنیم اما بعد از مسابقات جهانی این چراغ در ذهن من روشن شد که کسب مدال المپیک دور از دسترس نیست.

تسنیم: سال آینده بازی‌های آسیایی را پیش رو خواهیم داشت. با توجه به کسب مدال جهانی قول کسب مدال در اندونزی را می‌دهی ؟

تا بازی‌های آسیایی زمان زیادی باقی مانده است اما قول مدال را می‌دهم. نه تنها قول مدال خودم را می‌دهم بلکه قول می‌دهم تیم‌مان نیز مدال کسب کند. امیدوارم خدا نیز لیاقت کسب خوشرنگ‌ترین مدال را به من بدهد تا بهترین مدال را در اندونزی کسب کنم.

** هیچ کشوری در جودو زنگ تفریح نیست

تسنیم: بعد از پایان مسابقات جهانی مسئولان و مربیان تیم ملی سطح این رقابت‌ها را بالاتر از المپیک اعلام کردند. با توجه به حضور در هر دو رویداد این موضوع را قبول داری؟

بعد از المپیک تیم‌ها خیلی سرمایه‌گذاری کرده بودند و بسیار جوان شده بودند. غیر از ژاپن که از قهرمانان المپیک خود استفاده کرده بود ما شاهد حضور تغییر برخی تیم‌ها بودیم. حتی کشورهایی که جودو پرقدرتی نداشتند نیز با تیم کامل و خوبی در این مسابقات حاضر شده بودند . دیگر در جودو هیچ کشوری زنگ تفریح نیست چرا که در جودو جهان هر هفته مسابقات متعددی برگزار می‌شود و کشورها با قدرت در آن شرکت می‌کنند. سطح مسابقات این دوره نیز فوق‌العاده بالا بود و با در نظر گرفتن جوایز مالی همه جودوکاران خوب دنیا در این مسابقات حاضر شده بودند . برگزاری مسابقات نیز در کشوری که مقر فدراسیون جهانی است و رئیس فدراسیون جهانی به آن کشور تعلق دارد باعث شده بود شاهد مسابقاتی بسیار سنگین باشیم اما در خصوص سطح این مسابقات و المپیک کارشناسان باید اظهار نظر کنند.

تسنیم: عملکرد محمد منصوری را چطور ارزیابی کردی؟

با منصوری در لیگ سابقه همکاری داشتم و حتی در زمان حضور در تیم جوانان، منصوری در کادرفنی آن تیم نیز حضور داشت. این موضوع باعث شده دو طرف شناخت خوبی نسبت به خصوصیات یکدیگر داشته باشیم. منصوری مربی جوانی است که اطلاعاتش نسبت به جودو دنیا و حریفان به روز است. کادرفنی تیم ملی نیز با یکدیگر هماهنگ هستند و به خوبی در تمام زمینه‌ها فعالیت می‌کنند.

** دوست دارم اولین مدال المپیک جودو را کسب کنم

تسنیم: در سالیان اخیر شاهد حضور برخی ورزشکاران در MMA بودیم. با توجه به اینکه قصد خداحافظی از جودو را داشتی به حضور در این رشته فکر نکردی ؟

شاید بچه‌های دیگر تفکراتشان اشتباه باشد و یک شبه به دنبال طی کردن راه صد ساله برای شهرت بیشتر باشند اما رشته من جودو است و تا آخر قصد دارم در این رشته فعالیت کنم و دوست دارم اولین مدال المپیک جودو را کسب کنم. در صحبت‌هایی که با قهرمانان المپیک ایران داشتم آنها اعلام می‌کردند کسب مدال المپیک تنها به تلاش و کوشش نیست و ذره‌ای نیز لیاقت و دل بزرگ می‌خواهد.

تسنیم: با توجه به موفقیت‌های جودو در مسابقات اخیر چقدر امیدوار هستی وزارت ورزش نیز به این رشته نگاه ویژ‌ه‌تری داشته باشد؟

این مسئله به راس مدیریت وزارت ورزش بستگی دارد. قطعا اگر مسئولان ورزش ایران می خواهند رشته‌ای سخت همچون جودو مدال‌آور باشد باید بودجه لازم را در اختیار فدراسیون قرار بدهند و برنامه ریزی مناسبی داشته باشند. سیستم مدیریتی وزارت ورزش نیز به خوبی می‌داند جودو رشته‌ای است که کسب مدال در آن بسیار سخت است. به نظر می‌رسد دیدگاه مدیران وزارت ورزش نیز بعد از تغییر و تحولات مدیریتی جودو و مدال‌های این رشته در مسابقات اخیر عوض بشود و سرمایه‌گذاری بیشتری در این رشته داشته باشند.

** شاید بعد از المپیک 2020 دیگر در جودو نباشم

تسنیم: چقدر امیدوار هستی عملکرد موفقت را در مسابقات آینده تداوم بدهی؟

تمام تلاشم را انجام می‌دهم در هر مسابقه‌ای که شرکت می‌کنم بهترین عملکرد را داشته باشد. جودو دنیا نیز به صورت تور جهانی در حال برگزاری است و هر ماه شاهد مسابقات مختلفی هستیم. با این شرایط امکان دارد در یک مسابقه در شرایط خوب قرار داشته باشم اما در مسابقه دیگر دوران افت خود را سپری کنم اما تمام تلاشم را انجام می‌دهم در این 4 سال هیچ اشتباهی نکنم و تحت تاثیر حاشیه‌ها نباشم. در صحبت با مسئولان فدراسیون جودو نیز خواهش کردم با توجه به اینکه شاید بعد از المپیک 2020 دیگر در جودو نباشم تمام برنامه‌های لازم را داشته باشند تا بتوانیم جودو را به اوج بازگردانیم و پایه این رشته را مجددا بازسازی کنیم تا این رشته در مسیر موفقیت حرکت کند.

تسنیم: و صحبت پایانی . . .

واقعا از تمام کسانی که برای من زحمت کشیدند تشکر می‌کنم. نمی‌خواهم فقط از تیم مدیریتی فدراسیون جودو تشکر کنم اما واقعا از پایین‌ترین عضو این فدراسیون تا راس آن زحمات زیادی کشیدند تا ما صاحب مدال جهانی شویم. از دکتر حسن‌زاده مربی خودم که از کودکی برای من زحمت زیادی کشیده نیز تشکر می‌کنم که باعث شد بعد از المپیک مجددا به جودو بازگردم. تشکر پایانی را نیز از عموی خود می‌کنم که به او قول مدال جهانی را داده بودم و امیدوارم با مدال بازی‌های آسیایی و المپیک بیشتر او را خوشحال کنم. عموی من فرزندی ندارد اما پدرم من را به عنوان فرزند به او داد و در زندگی‌ام متحمل زحمات زیادی شد.

گفت‌وگو از مهدی منصرف

انتهای پیام/

R1434/P1435/S27,3,30/CT2

کلیدواژه: لحاظ روحی و روانی | مدال مسابقات جهانی | بازی های آسیایی | فدراسیون گذشته | مسابقات جهانی | نظر می رسد | کسب مدال المپیک | کسب مدال جهانی | سیستم مدیریتی | بعد از المپیک | جودو ایران | نیمه نهایی | زحمات زیادی | داشته باشند | حضور در تیم | حال حاضر | تمام تلاشم | وزارت ورزش | تیم ملی | شرایط خوب | تحت تاثیر | حضور داشت | شده بودند | ما در حال | تیم ها | برای من | شده بود | کسب کنم | باعث شد

منبع: تسنیم

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۰۷۹۳۰ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

در همین زمینه

 • افاضلی:کمک داور بازی ما و گل گهر خیلی م رد است کمیته داوران به او پاداش بدهد/می خواستند لباس های تیم را توقیف کنند
 • سرمربی صبای قم از کمک داوری که گل دوم این تیم مقابل گل‌گهر سیرجان اعلام کرد تمجید به عمل آورد. هومن افاضلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران پویا، درخصوص تساوی 2 - 2 تیمش مقابل گل‌گهر سیرجان در هفته ششم لیگ دسته اول فوتبال عنوان کرد: تیم ما نسبت به روز اول خیلی تغییر کرده و شرایط صبا از جمله وضعیت بدنی بازیکنان، روز به روز بهتر می‌شود. با این حال این تیم هنوز با ایده‌آل‌های من فاصله دارد، اما کم کم شکل واقعی خود را می‌گیرد و این پیشرفت به من انرژی می‌دهد.وی افزود: گل‌گهر هزینه زیادی برای بازیکنان خود کرده و نفرات شناخته‌شده‌ای برای این تیم بازی می‌کنند. تیم ما اما جوان است و محدودیت‌های زیادی هم داریم. قبل از شروع مسابقه، یک نفر با حکم آمده بود و می‌خواست لباس‌های تیم را توقیف کند! این مشکل به خاطر بدهی باشگاه در سال‌های گذشته به وجود آمد و این اتفاق را برای نخستین بار در عمرم مشاهده کردم.سرمربی صبا در مورد قضاوت وحید صالحی داور این مسابقه، با بیان اینکه نمی‌خواهد درباره داوری صحبت کند، تصریح کرد: مقابل گل‌گهر، اتفاقاتی افتاد که برای اولین مرتبه در عمرم می‌دیدم. هنوز 4،3 دقیقه به پایان مسابقه زمان مانده بود که داور وسط به داور چهارم اعلام کرد چهار دقیقه وقت تلف شده برای این مسابقه در نظر بگیرد. داور قبل از پایان 90 دقیقه قانونی مسابقه، پایان بازی را اعلام کرد. در وقت اضافه هم توپ وارد دروازه گل‌گهر شد که این گل پس از گذشت یک دقیقه اعلام شد.افاضلی با بیان اینکه به هر دو گل تیم گل‌گهر که از روی ضربات پنالتی به ثمر رسید اعتراض دارد، خاطرنشان کرد: در پنالتی دوم گل‌گهر که به گل دوم این تیم انجامید، بازیکن حریف در موقعیت آفساید قرار داشت. همچنین قبل از اینکه ما گل تساوی را به...
 • مک درموت:برای بازی با سپیدرود آماده ایم/بازیکنان می دانند فردا باید چه کار کنند
 • خبرگزاری میزان- مربی تیم فوتبال استقلال می‌گوید بازیکنانش می‌دانند که در تقابل با سپیدرود باید چه کار کنند. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان، میک مک درموت در نشست خبری پیش از دیدار تیم فوتبال استقلال برابر سپیدرود رشت در رقابت‌های لیگ برتر اظهار داشت: قبل از شروع باید برای نظرمحمدی آرزوی سلامتی کنم و آرزو می‌کنم زودتر سلامتی خود را به دست بیاورد. در مورد بازی هم همه می‌دانند در جه شرایط هستیم. بچه‌ها می‌دانند فردا باید چه کار کنند. تمام طول هفته را کار کرده‌ایم. به غیر چیز‌هایی که داخل و خارج از تیم بوده برای بازی آماده‌ایم و منتظر شروع بازی هستیم. ادامه دارد...
 • محمد نوازی در گفت و گو با جام جم آنلاین:آن خبر سرکاری بود/می خواستند من را اذیت کنند
 • خبرگزاري آريا - استقلال و سپيدرود امروز در حالي به مصاف هم مي روند که اخبار مختلفي درباره وضعيت سرمربي گري استقلال به گوش مي رسد.به گزارش خبرگزاري آريا ، چند روز پيش نيز شايعاتي درباره محمد نوازي به گوش رسيد، او که زماني در استقلال آنقدر مي درخشيد که به ماکت آسيايي بکام معروف شده بود به عنوان گزينه موقت سرمربي گري در استقلال معرفي شد. گفته مي شد که وي در ديدار با سپيدرود قطعا بر روي نيمکت مي نشيند.نوازي اما در اينباره به جام جم آنلاين گفت: «چنين خبري صحت ندارد. باور کنيد آن خبر سر کاري بود!»وي عنوان کرد: «نميدانم آن شايعه عجيب از کجا آمد و انتشار دهندگان اين شايعه به دنبال چه چيزي بودند.مي خواستند من را اذيت کنند. »نوازي در پايان گفت: « آرزو مي کنم استقلال از قعر جدول جدا شد چرا که به هيچ عنوان جايش آنجا نيست. براي تيم محبوبم آرزوي موفقيت مي کنم.»
 • سیدجلال حسینی:برخی می خواهند با ایجاد مشکل ما را از مسیر خارج کنند/برای بازی صددرصد آماده ام
 • کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید برخی می‌خواهند با ایجاد مشکل بازیکنان پرسپولیس را از مسیر موفقیت خارج کنند. به گزارش ایسنا، سیدجلال حسینی در حاشیه تمرین امروز پرسپولیس اظهار کرد: شرایطم بد نیست و مثل همیشه تلاش می‌کنم. من در همسترینگم، دردی دارم که مدتی خوب شده بود اما متاسفانه دوباره برگشت زیرا ما در شرایط بازی‌های سخت هستیم و باید تمرین کنیم. اما الان کم کم آمادگی خودم را به دست می‌آورم تا بتوانم به پرسپولیس کمک کنم. وی افزود: شرایطمان واقعا حساس است. همه از جمله مدیریت باشگاه در تلاش هستند تا تیم بتواند به موفقیت برسد. امیدوارم دل هواداران را شاد کنیم چراکه حق‌شان بیش از اینهاست. کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس در ادامه درباره حواشی اخیر این باشگاه هم گفت: مطمئنا این حواشی خللی در کار ما ایجاد نمی‌کند. من در اینستاگرامم پستی گذاشتم که خیلی‌ها فریب نخورند چراکه برخی فکر می‌کنند ما کار ساده‌ای پیش‌رو داریم اما واقعا اینگونه نیست. واقعا با مشکلات زیادی کار می‌کنیم. اما همه تمرکز ما برای موفقیت تیم پرسپولیس است و امیدواریم هواداران خوشحال شوند. برخی مشکلاتی به وجود می‌آورند که ما را از مسیر خارج کنند اما امیدوارم کسی از مسیر خارج نشود. همه کنار هم باشیم. کار واقعا سخت است و بازی به بازی باید پیش برویم. الان مهمترین بازی ما دیدار برابر الهلال است و مطمئناً دوباره باید به لیگ برگردیم چراکه کارهای سختی پیش رو داریم. امیدوارم هیچ‌کس هم الان راضی نباشد چراکه کار خاصی هنوز انجام نداده‌ایم و باید برای موفقیت‌های بزرگ بیشتر تلاش کنیم. او درباره حضورش در دیدار برابر الهلال عربستان هم گفت: صددرصد آماده‌ام. هر لحظه نیاز باشد با تمام وجودم در اختیار تیم خواهم بود. هوادارانمان همیشه برایمان سنگ‌تمام می‌گذارند و ما با تمام وجود برایشان بازی می‌کنیم. انتهای پیام
 • بازی می کنم پس هستم عناوینی که به ما درس فلسفه یاد دادند قسمت اول
 • خبرگزاري آريا - کتاب اولين رسانه اي است که از قاعده بقيه رسانه هاي نو رسيده پيروي نمي کند. در واقع، کتاب چندان مورد تاخت و تاز مردم عادي قرار نگرفت؛ هرچه باشد کتاب دين اسلام يعني قرآن از ديرباز جزو جدانشدني فرهنگ ايران بوده و همه با مفهوم و قصد کتاب آشنايي پيدا کردند.به همين دليل اگر از قضيه ممنوع کردن کتاب خواندن و آموزش زنان، منع انتشار تعداد زيادي از کتاب ها به دستور حاکمان جامعه و در نهايت سوق دادن آن‌ها به سمت يک سري از کتاب هاي مخصوص بگذريد، مي بينيد جز کتاب اصولاً هر رسانه اي که وارد کشورمان شده مورد بي مهري و بي توجهي قرار گرفته و مواضع بسيار تندي نسبت به آن‌ها گرفته شده.سينما نيز از اين قضيه مستثني نيست و دوره تاريک خود را در کشور سپري کرد. بعد از مدت طولاني، هويت رسانه براي همه مردم کشور آشکار مي شود و مردم بلاخره مي فهمند که هر چيز جديدي وارد زندگي شان مي شود لزوماً حرام يا خطرناک نيست.بازي ويديويي ابتدا با برچسب ترويج خشونت و تاثير روي ناخودآگاه فرزندان درکشور ايران به همگان معرفي شد. تلاش صدا و سيما براي هر چه بيشتر کوباندن بازي هاي ويديويي به اين تفکر دامن زد؛ برنامه هاي تلويزيوني با اين مضمون که بازي هاي ويديويي اعتيادآورند با قدرت هرچه تمام تر با دشمن فرضي جنگيدند تا بينندگان برنامه خود را بالا ببرند.خوشبختانه اين تفکر بعد از چندين سال در حال فروپاشي است؛ تقريباً همه ما مي دانيم که بازي هاي ويديويي به خودي خود بد نيستند و مي توان از آن به عنوان يک رسانه هم موجب سرگرمي مردم شد هم مفاهيم آموزنده زيادي را به آن ها منتقل کرد.يکي از مزاياي بازي هاي ويديويي، اين است که بازيکن در يک دنياي مجازي قرار مي گيرد و احساسات و مفاهيم را «تجربه»...
 • نگاهی به برخی از بازی های محبوب و پردانلود سال ۲۰۱۷ میلادی بازی روی مبل
 • کودک و نوجوان>دانش - سپنتا سلیمی:وقت بازی‌کردن، شاید از بهترین لحظه‌های عمر هرانسانی به‌شمار آید و شاید به‌همین دلیل است که دنیای فناوری بخش بزرگی از وجودش را به این مقوله اختصاص داده است. در اين ميان استقبال از بازي‌هاي رايانه‌اي، بسيار بيش‌تر از گذشته شده است. با ورود گوشي‌هاي هوشمند به بازار و افول کنسول‌هاي بازي، حالا بسياري از کاربران و بازي‌نوردان به بازي‌هاي گوشي‌ها و تبلت روي آورده‌اند. در چرخستان ويژه‌ي «بازي»، نمي‌توان بر اين بازي‌ها چشم بست و دست‌كم لازم است به بعضي از بازي‌هاي پر دانلود و جذاب سال 2017 ميلادي اشاره كنيم. كدام طرف را انتخاب مي‌كنيد؟ جاسوس‌بازي فضاي بازي جاسوسي «بي.هولدر» را تصور كنيد: شما در يک ساختمان زندگي مي‌کنيد، اما از ساكنان معمولي آن نيستيد. وظيفه‌ي شما اين است که به نفع حاكم جاسوسي افرادي را بكنيد که در آن ساختمان زندگي مي‌کنند. اين جاسوسي شامل ورود به منزل و وارسي وسايل هم‌سايه‌ها، استراق‌سمع و حتي دستگيري آن‌ها هم مي‌شود. با اين حال انتخاب با کاربر است که براي حاکم کار کند يا در مقابل حاکم به اهالي ساختمان کمک کند. البته هرعملي عواقب خودش را دارد. عواقبي که مي‌تواند به بازکردن يا نکردن قفل بازي بينجامد. اين بازي فعلاً در فروشگاه‌هاي اندرويد و آي‌او‌اس از پردانلودترين‌هاست. در آرزوي يك سفر خيالي داستان زندگي! کاربري که بازي «به سوي ماه» را آغاز مي‌کند بايد خودش را براي يک سفر تخيلي آماده کند. کاربر در اين بازي وارد ذهن يک شخصيت خيالي مي‌شود و داستان زندگي او را بر حسب آرزويش به‌طور خيالي برايش رقم مي‌زند. اين شخصيت، پيرمردي است که آرزوي سفر به ماه را دارد. كاربر بازي وارد ذهن او مي‌شود و به‌طور مجازي و مصنوعي اين خاطره را براي اين پيرمرد مي‌سازد. اما رساندن اين پيرمرد به ماه حتي در خاطره‌اش کار چندان آساني نيست و بستگي...
 • مدیرعامل پرسپولیس خطاب به بازیکنان:با تمام وجود برای قهرمانی در آسیا تلاش کنید
 • علی اکبر طاهری که صبح امروز دوشنبه بر سر میز صبحانه با بازیکنان سخن می‌گفت، خطاب به آنها اظهار داشت: در مرحله حساسی از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفته‌ایم. نیازی به گفتن نیست که هر مرحله‌ای از رقابت‌ها تفکر و سبک کاری خودش را طلب می‌کند. مهم است که با تفکری بالاتر از این سطح رقابت‌ها در مسابقه حاضر شوید. چیزی غیر از حضور در فینال آسیا نباید در اندیشه ما باشد. هر چند بازی به بازی پیش می‌رویم، ولی نباید یک لحظه هم این فکر که هدف ما قهرمانی در آسیا است و برای این، تمرین و تلاش کرده‌ایم از ذهن شما دور شود، چون شما و هواداران پرسپولیس لیاقت این را دارید. وی ادامه داد: همگی باید تعهد کاری خودمان را بیشتر کنیم. نباید کاری کنیم که به تیم صدمه‌ای برسد. حضور تک تک شما برای تیم و ما ارزشمند است، ولی بود یا نبودن یکی، دو بازیکن نباید برای ما حس خطر و تردید ایجاد کند، چون از قبل برای چنین شرایطی آماده شده‌ایم. طاهری تصریح کرد: باید تمام هم و غم ما این باشد که تیم ضربه نخورد و جلوی ضربات به آن را بگیریم. بی‌تردید ما با مهمترین بازی تا به اینجای کار روبرو هستیم. پیروزی در مجموع دو بازی رفت و برگشت پرسپولیس را به عنوان قطب اول غرب آسیا مطرح می‌کند و باید با تمام وجود برای قهرمانی در آسیا تلاش کنیم.
 • نظر محمدی:بازیکنان استقلال می خواهند نشان دهند نتایج گذشته تقصیر آنها نیست/استقلال فردا خطرناک است
 • به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، علی نظرمحمدی در نشست خبری قبل از بازی سپیدرود با استقلال اظهار داشت: ابتدا جا دارد ایام سوگواری محرم را به همه تسلیت بگویم.در مورد بازی هم باید بگویم که یک بازی مهم و هیجانی را در پیش داریم و شرایط حریف به گونه ایست که در افکار عمومی یک بازی آسان را برای ما تعریف می‌کنند اما استقلال سال گذشته در جام باشگاه‌ها خوب کار کرد و آنقدر بازیکن دارد که نبود یک نفر تاثیری روی این تیم ندارد. استقلال چون مسئول فنی ندارد بدون شک برای یک بازی بی محابا بازی خواهد کرد. نظرمحمدی ادامه داد: مطمئن باشید سپیدرود برای بازی فردا یک برنامه خاص خواهد داشت و امیدوارم ۳ امتیاز از آن ما باشد،‌البته استقلال فردا بسیار خطرناک خواهد بود، چون بازیکنان این تیم می‌خواهند نشان بدهند نتایج گذشته تقصیر آنها نیست و به نوعی می‌خواهند ثابت کنند بازیکنان خوبی هستند. از سوی دیگر سپیدرود هم از هفته چهارم شکل خوبی گرفته و ساختار خط دفاعی و گلر ما خوب است، البته من به دنبال رکورد و گل نخوردن و این مسائل نیستم چون ممکن است خدای ناکرده تمرکزمان از دست برود. وی تأکید کرد: هفته‌های گذشته هم گفتم تیم ما آزمون و خطایش را پشت سر گذاشته و نیازمند زمان بود. وعده کردم تیم در هفته ششم بهتر شود و دیدید که بازی قبل را بردیم و در گرمای خوزستان هم نتیجه خوبی گرفتیم. مطمئن باشید استقلال روز سختی مقابل ما خواهیم داشت چون من به جوان‌های تیمم اطمینان دارم. خبرنگاری در خصوص غیبت کعبی از نظرمحمدی سوال کرد که وی پاسخ داد: قطعاً نبود حسین کعبی به عنوان یک بازیکن کارآمد که ۹۵ بازی ملی دارد، می‌تواند تأثیرگذار باشد ولی ما قبلاً هم نبود کعبی را در چند بازی تجربه کردیم و حالا امیدوارم جایگزین‌های او عملکرد قابل قبولی داشته...
 • مک درموت:بازیکنان استقلال می دانند باید چه کار کنند
 • مربی تیم فوتبال استقلال گفت: بچه‌ها می‌دانند فردا باید چه کار کنند. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم از رشت، میک مک درموت در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل سپیدرود رشت گفت: قبل از شروع باید برای نظرمحمدی آرزوی سلامتی کنم و آرزو کنم زودتر سلامتی خود را بدست بیاورد. در مورد بازی هم همه می‌دانند در جه شرایط هستیم. بچه‌ها می‌دانند فردا باید چه کار کنند. تمام طول هفته را کار کرده‌ایم. به غیر چیز‌هایی که داخل و خارج از تیم بوده برای بازی آماده‌ایم و منتظر شروع بازی هستیم.ادامه دارد R1414/P1015135/S3,27/CT11
 • برخی از اعضای شوراها از جایگاه خود سوء استفاده می کنند
 • معاون سازمان بازرسی استان کردستان گفت: متأسفانه برخی از افراد از ‌جایگاه سوء استفاده می‌کنند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از دهگلان، علی شهامت بعدازظهر امروز در سومین جلسه شورای اداری که با حضور مسئولانشهرستان در این شهر برگزار شد، اظهار داشت: هدایت فرزندان با شعار محقق نمی‌شود و باید خود والدین عامل به فرائض باشند.وی با تاکید بر الگوپذیری فرزندان از والدین، گفت: سرمایه هر فرد، اولاد صالح است، بنابراین برای داشتن اولاد صالح باید نسبت به انجام فرائض دینی اهتمام ویژه داشته باشیم.اظهار تأسف از وجود فساد اداری در جامعه معاون سازمان بازرسی استان کردستان در بخش دیگری از سخنان خود با اظهار تأسف از وجود فساد اداری در جامعه تصریح کرد: علت اینکه در جامعه اسلامی زندگی می‌کنیم اما دچار فساد هستیم، یکی نبودن حرف با عمل است.وی یکی از راه‌های مبارزه با فساد را داشتن تقوا و خود کنترلی عنوان کرد و ادامه داد: اگر فرد احساس کند که در قیامت باید پاسخ‌گو باشد قطعاً فساد در جامعه ریشه‌کن خواهد شد.شهامت با تاکید بر ورود نیروهای نظارتی در ادارات در خصوص مبارزه با فساد اداری افزود: باید مدیران، نیروهای حراستی و بازرسین به عنوان نیروهای نظارتی با فساد برخورد کنند تا این مورد به حداقل برسد.وی اظهار کرد: متأسفانه ما از شفاف‌سازی می‌ترسیم و در این حوزه دچار ضعف هستیم در صورتی که باید به عنوان نیروی نظام جمهوری اسلامی دقیق باشیم.برخی از اعضای شوراها ازجایگاه خود سوء استفاده می‌کنندمعاون سازمان بازرسی استان کردستان با انتقاد از عملکرد برخی از اعضای شوراها، خاطر نشان کرد: شورای شهر جهت ارائه ایده و فکر برای آبادانی و پیشرفت شهر ایجاد شده اما متأسفانه برخی از افراد از این جایگاه سوء استفاده می‌کنند که باعث بدبینی مردم به نظام خواهد شد.وی عدم تبعیض در برخورد با فساد را از وظایف مدیران اعلام کرد و گفت: یکی از اشکالات وارد بر...
 • پرسپولیس ۸۰ درصد فینالیست می شود/بازیکنان برای تمدید ناز نمی کنند/با ۱۷ میلیون می توانستم ۵ دستگاه خانه در تجریش بخرم
 • مجتبی محرمی در گفت و گو با خبرنگار گروه ورزشی ایسکانیوز گفت: پرسپولیس فردا بازی خیلی مهمی در پیش دارد و اما درمجموع فکر می کنم این تیم بدون هیچ مشکلی به فینال صعود خواهد کرد و در همان بازی رفت کار را تمام می کند. وی افزود: با توجه به اتفاقی که برای طارمی رخ داده است اتحاد بازیکنان بیشتر شده و مثل فوت مرحوم نوروزی انگیزه بسیاری بین پرسپولیسی ها به وجود آمده و همین موضوع برگ برنده شاگردان برانکو در بازی فردا خواهد بود. محرمی ادامه داد: پرسپولیس برای فینالیست شدن 80 درصد شانس دارد و به نظرم این تیم پتانسیل قهرمانی و شکست حریفان خود را دارد.امیدوارم سرخپوشان بهترین نتیجه را از بازی با الهلال بگیرند. وی عنوان کرد: پوشیدن پیراهن پرسپولیس برای هربازیکنی افتخار است و بعید می دانم بازیکنی در این شرایط برای تمدید قرارداد با باشگاه ناز و بخواهد از محرومیت باشگاه سوء استفاده کند..نورالهی و ماهینی که سرباز بودند به پرسپولیس بازگشتند و اینها سرمایه های پرسپولیس هستند و به این راحتی تیم را ترک نخواهند کرد. محرمی اظهار داشت: خود من پیشنهادات زیادی داشتم و در دهه 70 می توانستم با دریافت قرارداد 17 میلیونی از کشاورز می توانستم 5 خانه در خیابان تجریش بخرم اما به خاطر تعصبم به تیم پرسپولیس چشمم را روی پول بستم. 600 فوتبال محرمی پرسپولیس طارمی برانکو
 • جریان لندنی اخیرا با پول و امکانات برخی هیئت های عزاداری را خریداری می کنند
 • نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این‌که مرثیه‌سرایی باید بدون غلوها و تحریف انجام شود، گفت: جریان لندنی اخیرا با پول و امکانات برخی هیأت‌های عزاداری را خریداری می‌کنند تا آنها را همراه خود کنند. آیت‌الله محسن حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز با تسلیت ماه محرم‌الحرام، اظهار داشت: ماه محرم قبل از اسلام با عظمت و به بزرگی یاد می‌شد و علت آن نیز این ماه ابتدای ماه‌های قمری است و در تمام کشورهای اسلامی ماه محرم مورد توجه ویژه است.وی ادامه داد: علت دیگر اهمیت ماه محرم آن است که جزو ماه‌های حرم می‌باشد و چهار ماه در ادیان الهی به ویژه دین حضرت ابراهیم(ع) با احترام خاصی به آنها نگاه می‌شده و حتی جاهلان مشرک نیز این حرمت این ماه‌ها را نگه و جنگ‌ها را در آنها تعطیل می‌کردند.نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: در روایات آمده که انبیاء گذشته به ماه محرم و به ویژه روز عاشورا نگاه ویژه‌ای داشتند و در تفسیر آیه «قالوا یا أبانا استغفر لنا ذنوبنا انا کنا خاطئین یبی قال سوف استغفر لکم ربی انه هو الغفور الرحیم» روایتی وارد شده که حضرت یعقوب(ع) استغار را به سحرگاه روز جمعه که روز عاشورا بود به تعویف انداخت.آیت‌الله حیدری با بیان این‌که نگاه خاص انبیاء به روز عاشورا به سبب آگاهی از شهادت امام حسین(ع) در این روز بود، اظهار داشت: پس از شهادت امام حسین(ع) در روز عاشورا، حاله‌ای از غم و حزن همراه با محبت خاص در میان مسلمانان به ویژه دوستداران اهل بیت(ع) نسبت به این ماه ایجاد شد؛ عظمت ماه محرم‌الحرام به سبب جایگاه حضرت اباعبدالله(ع) است.وی با تبیین نقش و وظایف هیئت‌های عزاداری در ایام ماه محرم‌الحرام، بیان کرد: هیئت‌ها باید در کنار شور، به بُعد شعور و معرفت توجه کنند چراکه فلسفه اصلی قیام عاشورا ایجاد معرفت، بصیرت...
 • سیدجلال حسینی:برخی می خواهند با ایجاد مشکل ما را از مسیر خارج کنند
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست؛ سیدجلال حسینی در حاشیه تمرین امروز پرسپولیس اظهار کرد: شرایطم بد نیست و مثل همیشه تلاش می‌کنم. من در همسترینگم، دردی دارم که مدتی خوب شده بود اما متاسفانه دوباره برگشت زیرا ما در شرایط بازی‌های سخت هستیم و باید تمرین کنیم. اما الان کم کم آمادگی خودم را به دست می‌آورم تا بتوانم به پرسپولیس کمک کنم. وی افزود: شرایطمان واقعا حساس است. همه از جمله مدیریت باشگاه در تلاش هستند تا تیم بتواند به موفقیت برسد. امیدوارم دل هواداران را شاد کنیم چراکه حق‌شان بیش از اینهاست. کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس در ادامه درباره حواشی اخیر این باشگاه هم گفت: مطمئنا این حواشی خللی در کار ما ایجاد نمی‌کند. من در اینستاگرامم پستی گذاشتم که خیلی‌ها فریب نخورند چراکه برخی فکر می‌کنند ما کار ساده‌ای پیش‌رو داریم اما واقعا اینگونه نیست. واقعا با مشکلات زیادی کار می‌کنیم. اما همه تمرکز ما برای موفقیت تیم پرسپولیس است و امیدواریم هواداران خوشحال شوند. برخی مشکلاتی به وجود می‌آورند که ما را از مسیر خارج کنند اما امیدوارم کسی از مسیر خارج نشود. همه کنار هم باشیم. کار واقعا سخت است و بازی به بازی باید پیش برویم. الان مهمترین بازی ما دیدار برابر الهلال است و مطمئناً دوباره باید به لیگ برگردیم چراکه کارهای سختی پیش رو داریم. امیدوارم هیچ‌کس هم الان راضی نباشد چراکه کار خاصی هنوز انجام نداده‌ایم و باید برای موفقیت‌های بزرگ بیشتر تلاش کنیم. او درباره حضورش در دیدار برابر الهلال عربستان هم گفت: صددرصد آماده‌ام. هر لحظه نیاز باشد با تمام وجودم در اختیار تیم خواهم بود. هوادارانمان همیشه برایمان سنگ‌تمام می‌گذارند و ما با تمام وجود برایشان بازی می‌کنیم.
 • رئیس فدراسیون روستایی و بازی های بومی و محلی انتخاب شد
 • تهران - ایرنا - «غلامرضا جعفری» در مجمع انتخاباتی فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی با کسب 30 رای به مدت چهار سال دیگر به عنوان رئیس این فدراسیون ورزشی انتخاب شد. مجمع انتخاباتی فدراسیون روستایی و بازی های بومی و محلی امروز - دوشنبه - با حضور «غلامرضا شعبانی بهار» معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، «شاهرخ شهنازی» دبیر کل کمیته ملی المپیک، «شروین اسبقیان» مدیرکل دفتر امور باشگاه ها و فدراسیون ها و 37 نفر از اعضای مجمع در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد.شعبانی بهار معاون وزیر ورزش و جوانان در سخنانی پس از رای گیری، گفت: امید است با تلاش ها و پیگیری های مستمر فدراسیون، ورزش روستایی و بازی های بومی محلی تا سال 1400 به درجات عالی برسد.وی اظهار داشت: برگزاری چنین مجامعی نشانه ارتباط خوب فدراسیون ها و وزارت ورزش و جوانان با هیات های استانی است. همچنین حضور روسای هیات ها نشانه این است که این انتخاب مورد تایید وزارت ورزش است و هر گونه جانبداری از نامزدی خاص را وزارت ورزش تکذیب می کند.شعبانی بهار با اشاره به اینکه حضور روسای هیات ها استانی کمک به پیشرفت فدراسیون است، افزود: انتظار وزارت ورزش از فدراسیون روستایی و بازی های بومی محلی حرکت در مسیر توسعه و پیشرفت است و برای تحقق این مسیر نیز وزارتخانه حمایت های لازم را انجام می دهند.شعبانی بهار افزود: وزیر ورزش و جوانان نیز به مشارکت زنان و مردان روستاها و حضور خانواده ها در ورزش تاکید دارد و انتظار می رود روند توسعه این فدراسیون کماکان ادامه یابد.معاون وزیر ورزش با اشاره به همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر با وزارت ورزش و جوانان برای تجهیز خانه های روستایی گفت: هدف گذاری وزارتخانه همگانی کردن ورزش در تمام روستاها و مناطق عشایری است و برای رسیدن به این هدف نیز...
 • تمام تلاشم را برای کسب مدال طلا در بازی های داخل سالن انجام خواهم داد
 • به گزارش وانانیوز، مهدی ابراهیمی در گفت‌وگویی، درباره حضورش در مسابقات کشتی فرنگی بازی‌های داخل سالن آسیا گفت: تمرینات خوبی را در این مدت پشت سر گذاشته‌ام و شرایط ایده‌آلی دارم. امیدوارم روز مسابقه هم بتوانم با ارائه کشتی‌های بی‌نقص، موفق به کسب یک مدال خوش‌رنگ شوم.وی درباره سطح این مسابقات ادامه داد: نمی‌توانم درباره سطح مسابقات اظهار نظر کنم، اما فکر می‌کنم سطح قابل قبولی داشته باشد. من هم قول می‌دهم کم فروشی نکنم و تا آخرین توانم برای کسب پیروزی بجنگم. تمام تلاشم را برای کسب مدال طلا انجام خواهم داد.ملی‌پوش وزن 80 کیلوگرم کشتی فرنگی در بازی‌های داخل سالن آسیا گفت: با توجه به شرایط سنی‌ام می‌توانم در مسابقات قهرمانی زیر 23 سال جهان هم شرکت کنم. تمام هدفم ابتدا کسب موفقیت در مسابقات ترکمنستان است و سپس برای کسب مدال در مسابقات امیدهای جهان به میدان خواهم رفت.انتهای پیام/ک
 • امروز و فردای فدراسیون برای تعیین مکان بازی ایران توگو
 • ورزش>فوتبال ملی - مکان برگزاری دیدار دوستانه ایران-توگو هنوز مشخص نشده است. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ طبق آنچه در تقویم فیفا ثبت شده است تیم ملی ایران باید 13 مهر مقابل تیم توگو به میدان برود و پس از آن 18مهرماه در کازان به مصاف روسیه برود. این در حالی است که هنوز مکان برگزاری این بازی مشخص نشده است. پیش از این قرار بود این دیدار در روسیه برگزار شود اما از آنجا که تیم ملی این کشور هنوز موفق به اخذ ویزای روسیه نشده است، برگزاری این مسابقه در این کشور منتفی است و ایران باید به فکر مکان دیگری برای برگزاری این دیدار باشد و با این حساب و با زمان کمی که تا سیزدهم مهر باقی مانده، گزینه دیگری به جز برگزاری دیدار در تهران و ورزشگاه آزادی پیش روی مسوولان فدراسیون ایران قرار ندارد. اما اینطور که به نظر می رسد فدراسیون عجله ای برای تعیین مکان برگزاری این دیدار که کی‌روش خیلی رو انجام آن حساسیت دارد، ندارد و سعی می کند با بهانه های مختلف این زمان را به تعویق بیندازد. احتمالا فدراسیون برای برگزاری این دیدار در روسیه نتوانسته اسپانسرش را راضی کند و از سوی دیگر برگزاری آن در تهران هم برایش هزینه دارد که فعلا فدراسیون فوتبال این هزینه را ندارد. این اتفاق یکی دو سال پیش و زمانی که قرار بود تیم ملی مقابل یک کشور آفریقایی دیگر به میدان برود هم رخ داد که البته آن زمان دولت امارات که قرار بود میزبان باشد با برگزاری این دیدار مخالفت کرد و باعث لغو آن شد. این بار اما باید دید بالاخره تیم ملی در مقابل این تیم آفریقایی به میدان می رود یا باز هم یک دیدار دوستانه دیگر که اتفاقا در تقویم فیفا هم ثبت شده را از دست خواهد داد؟ 41258 کلید واژه‌ها :...
 • جعفری رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی باقی ماند
 • غلامرضا جعفری با ۳۰ رای بار دیگر به عنوان رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی انتخاب شد. به گزارش خبرگزاری مهر، مجمع انتخاباتی فدارسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی امروز با حضور غلامرضا شعبانی بهار به عنوان نماینده وزارت ورزش و شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد. در این مجمعغلامرضا جعفری با کسب ۳۰ رای از ۳۷ رای ماخوذهبار دیگر به عنوان رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی انتخاب شد. افشین هادی چگینی دیگر کاندیدای این مجمع بود که موفق به کسب آرای لازم نشد.
 • جعفری رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی باقی ماند
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مجمع انتخاباتی فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی امروز با حضور غلامرضا شعبانی بهار به عنوان نماینده وزارت ورزش و جوانان و شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد. در این مجمع غلامرضا جعفری با کسب 30 رای از 37 رای ماخوذه بار دیگر به عنوان رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی انتخاب شد. افشین هادی چگینی دیگر کاندیدای این مجمع بود که موفق به کسب آرای لازم نشد.
 • این خوراکی ها با روح و روان جنین بازی می کنند
 • خبرگزاری میزان- تغذیه مادر در دوران بارداری اهمیت زیادی دارد، زیرا زیاده‌روی در مصرف برخی مواد غذایی می‌تواند سبب تشکیل هسته اولیه بیماری‌های مرگبار در جنین شود. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، براساس جدیدترین پژوهش ها، مصرف بیش از حد گوشت، ماهی و دانه‌های آجیل در دوران بارداری می‌تواند خطر ابتلای نوزاد در سال‌های پس از تولد به اختلال روانی اسکیزوفرنی را هموار کند. کارشناسان با بررسی بر روی موش‌های آزمایشگاهی دریافتند حجم اضافه مصرف آمینواسید‌ها در بدن آنها سبب ایجاد اختلال روانی شده است. یک نوع اسید آمینه ضروری برای ترمیم و بازسازی بافت‌های بدن به نام متیونین در محصولاتی همچون ماهی، لبنیات و دانه‌های آجیل وجود دارد که می‌تواند سبب تشکیل هسته اولیه اختلال اسکیزوفرنی در بدن جنین در دوران بارداری شود. این پژوهش توسط دانشمندان دانشگاه کالیفرنیای آمریکا انجام شده و براساس آن پژوهشگران امیدوار هستند نسل جدیدی از دارو‌های کنترل کننده اختلال‌های عصبی را طراحی کنند. براساس این پژوهش مواد غذایی حاوی متیونین با بیشترین درصد شامل مرغ و ماهی است و سایر مواد خوراکی از جمله گوشت قرمز، تخم مرغ، سویا و لوبیا از سطح پایین تری از این اسید آمینه برخوردار هستند. متیونین یکی از ضروری‌ترین اسید آمینه‌ها برای سلامت بدن است که به ساخت و تعمیر سلول‌های بدن کمک می‌کند و باید در زنجیره خوراکی افراد وجود داشته باشد، کمبود این ماده می‌تواند به کبد آسیب برساند و سبب گرفتگی شریان‌های بدن شود، همچنین از دست دادن بافت چربی بدن، ایجاد ضایعه‌های پوستی، ضعف و استرس نیز از جمله دیگر مشکل‌های سلامتی ناشی از کمبود اسید آمینه متیونین است. کارشناسان با مطالعه بر روی افراد مبتلا به اختلال اسکیزوفرنی و مشاهده میزان بالای اسید آمینه متیونین دربدن آن‌ها دریافتند یک رابطه مستقیم بین این ماده و بروز اختلال عصبی در مغز وجود دارد. ...
 • ۲ بازیکن محروم پرسپولیس برابر الهلال بازی می کنند
 • خبرگزاري آريا - کنفدراسيون فوتبال آسيا در اقدامي عجيب نام 2 بازيکن محروم پرسپوليس را در فهرست اين تيم جهت بازي برابر الهلال عربستان قرار داد.به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از تسنيم، کنفدراسيون فوتبال آسيا در حالي اسامي بازيکنان پرسپوليس در بازي رفت مرحله نيمه‌نهايي ليگ قهرمانان آسيا برابر الهلال عربستان را اعلام کرد که مهدي طارمي و محمد انصاري نيز در ميان آنها ديده مي‌شوند.اين در حالي است که مهدي طارمي با حکم فيفا 4 ماه از حضور در هرگونه بازي‌هاي رسمي محروم شده است. محمد انصاري‌ نيز به دليل محروميت از سوي کنفدراسيون فوتبال آسيا نمي‌تواند به ميدان رود.فهرست معرفي‌شده بازيکنان تيم پرسپوليس از سوي AFC بدين شرح است: عليرضا بيرانوند، ابولفضل درويش‌وند، بوژيدار رادوشوويچ، شجاع خليل‌زاده، سيد جلال حسيني، حسين ماهيني، محمد انصاري، صادق محرمي، محسن نودهي، شايان مصلح، احمد نوراللهي، فرشاد احمدزاده، سيامک نعمتي، بشار رسن، محسن مسلمان، احسان خاني‌فر، مهدي طارمي، وحيد اميري، آدام همتي، علي عليپور و گادوين منشا.ديدار رفت تيم‌هاي الهلال عربستان و پرسپوليس در مرحله نيمه‌نهايي ليگ قهرمانان آسيا ساعت 19:30 دقيقه فردا (سه‌شنبه) در ورزشگاه محمد بن زايد شهر ابوظبي برگزار مي‌شود. بازي برگشت نيز به ميزباني پرسپوليس در روز 25 مهر ماه سال جاري خواهد بود.
 • پرندگان شکاری گیلان فدای تفریحات شیوخ عرب
 • فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت:علاقه شیوخ عرب به داشتن پرندگان شکاری موجب شده است تا سودجویان در گیلان به فکر شکار غیرمجاز این گونه‌های ارزشمند بیفتند. ساسان اکبری‌پور در گفت‌وگو با ایسنا،علاقه افراد ثروتمند کشورهای خلیج‌فارس به پرندگان شکاری و پول هنگفتی که بابت خرید آنها پرداخت می‌کنند، باعث شده است که جمعیت این گونه از پرندگان در گیلان با تهدید مواجه شود. وی افزود: برای جلوگیری از شکار این پرندگان در گیلان نظارتها تشدید شده است. اکبری‌پور با بیان اینکه با فروش این پرندگان سودجویان منافع آتی طبیعت گیلان را فدای منافع آنی می کنند، خاطرنشان‌ کرد:با شکار پرندگان شکاری در روزهای غیرمجاز جمعیت این گونه کاهش می‌یابد و با کاهش جمعیت هر گونه چرخه طبیعت از حالت عادی خارج می‌شود. وی تصریح‌کرد: کاهش جمعیت پرندگان شکاری در طبیعت موجب افزایش دیگر گونه‌ها و آفات می‌شود. فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان با بیان اینکه عقاب‌ها و بازها جزء اکثر پرندگان شکاری هستند که مورد طمع شکارچیان قرار گرفته‌اند، افزود: از همه هم استانی‌ها درخواست می‌شود، در صورت مشاهه هرگونه ردپا از شکار غیرمجاز پرندگان را به اداره‌کل حفاظت محیط زیست گیلان اطلاع دهند. کشورهای عربی یکی از مهمترین مقصد سفر اجباری این پرنده ها هستند و علاقه شیخ های عرب به بازی با پرنده های ایرانی، هر روز قیمت آنها را بالاتر برده و سودجوها را برای قاچاق بیشتر ترغیب می کند. انتهای پیام
 • اولویت ۱۰۰ روزه ما بهبود فضای کسب و کار است/از انتقاد ناراحت نمی شوم/می خواهم صداقت را فدای سیاست نکنم
 • به گزارش خبرنگار فرهنگی ایسکانیوز، سیدعباس صالحی امروز دوشنبه سوم مهر ماه در نخستین نشست رسانه‌ای خود ضمن ارائه برنامه‌هایش، بیان کرد: در مدت یک ماهی که به عنوان وزیر ارشاد انتخاب شدم، فصل اول کارهایم معطوف به برنامه‌ای بود که به مجلس دادم. برنامه‌ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای عمل به سه هدف، ۹ مسئله و ۴۰ برنامه در دولت دوازدهم است که با شعار «گفت‌وگو، حقوق و هویت فرهنگی» در سه بسته قرار گرفته است. وی افزود: اعتقادم این است که رسانه به عنوان رکن چهارم دموکراسی قرار دارد و مسئولان موظف‌ هستند، بگویند چه کرده‌اند تا در معرض داوری قرار بگیرند. رسانه چشم بیدار و ناظر هوشیار مسئولان است و ما هر چه خود را در معرض این قضاوت قرار دهیم بهره می‌بریم. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: اولین برنامه «هویت اسلامی» است که در دو مسئله و ۹ برنامه قرار دارد، دومین برنامه تولید و مصرف فرهنگی است که چهار مسئله و ۱۹ برنامه دارد و سوم مناسبات فرهنگی، هنری و رسانه‌ای بین‌الملل است که سه مسئله و ۱۲ برنامه دارد. این سه بسته با ۴۰ برنامه در فضای وزارت فرهنگ کلید خورده است. همچنین به معاونت‌ها، سازمان‌ها و مدیریت‌های این وزارتخانه، نامه‌هایی در این زمینه ارسال شده تا مدیران، مسئولیت‌های ستاره‌داری که مشخص شده‌اند را متناسب با این ۴۰ برنامه ارائه کنند. صالحی با اشاره به اینکه از این مسیری که در دولت دوازدهم طی می‌کنیم باید به سه تا پنج اقدام اساسی در دوره چهار ساله برسیم، گفت: زیرا پاره‌ای از این اقدامات به شکل ستاره‌دار مشخص شده‌اند که مهم و جاری و روزآمد هستند. امیدوارم تا پایان مهرماه این بسته و برنامه و اقدامات ما کامل شده باشد و عملا ۴۰ برنامه با اقداماتی که در دولت دوازدهم شکل گرفته مشخص شود. وی افزود: در این یک ماه گذشته وزارت...
 • امسال ۱۶ نفر در بسترهای آبی دزفول جان خود را از دست دادند
 • مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول گفت: امسال و علی‌رغم تمهیدات به اجرا رسیده در شهرستان ۱۶ نفر در بسترهای آبی دزفول جان خود را از دست دادند. عبدالحسین معظم‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در دزفول اظهار داشت: بیش از 8 کیلومتر از رودخانه دز با عبور از شهرستان دزفول به مناطق بالا دستی خود، منتقل می شود و به همین جهت، شهرستان دزفول در این حوزه نیازمند تمهیدات ویژه است.وی افزود: به همین جهت امسال و با توجه به وجود فصل گرما و حضور و استقبال گسترده از بوستان‌های ساحلی و بسترهای آبی دزفول و با همکاری بخش‌های مختلف شهری، تمهیدات ویژه در این ارتباط به اجرا رسید.مدیرعامل آتش‌نشانی دزفول عنوان کرد: علی رغم این تمهیدات و حضور گسترده ماموران امداد و عملیات در مناطق ساحلی دزفول، امسال بیش از 16 نفر در بسترهای آبی موجود دزفول دچار حادثه شده و جان خود را از دست داده‌اند.وی گفت: از این تعداد، 11 نفر در بخش شهری دزفول و 5 نفر در بخش‌های مختلف شهرستان دزفول دچار حادثه شده و جان خود را از دست داده‌اند که میزان تعداد افراد فوت شده در محدود شهری دزفول و به نسبت سال گذشته یک نفر کم‌تر است.معظم فر بیان کرد: یکی از مهم‌ترین نیازهای دزفول در حوزه بسترهای آبی، ایمن سازی کانال‌های آبی این شهرستان است که به دلیل عمق و فضاهای موجود در آن‌ها، زمینه بروز حوادث و خطرات گسترده برای شهروندان را ایجاد می‌کند.وی افزود: به همین جهت، تمهیدات لازم در این ارتباط پیش بینی و به زودی شاهد گسترش این خدمات به نسبت گذشته بوده و نیازهای شهروندان در این ارتباط به میزان قابل توجهی رفع می‌شود.مدیرعامل آتش‌نشانی دزفول ادامه داد: ماموران سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول پس از بروز حوادث مختلف با تمام توان و تجهیزات و درکم‌ترین زمان ممکن در محل‌های حادثه...
 • ماجرای آهوهایی که جان رزمندگان را نجات دادند
 • یکی از رزمندگان لشکر۲۱ امام رضا(ع) ماجرای آهوهایی که جان رزمندگان را در عملیات میمک نجات دادند, تعریف می‌کند. به گزارش خبرنگار فرهنگیباشگاه خبرنگاران پویا، دوران هشت سال دفاع مقدس دورانی لبریز از شجاعت، حماسه، غیرت و عزت بود.در آن دوران رزمندگان و سربازان جان بر کف با دستان خالی و ایمانی قوی در مقابل دشمن تا بُن دندان مسلح ایستادند و پیروزی رسیدند.ابوالحسن حاتمی از رزمندگان لشکر 21 امام رضا(ع)، ماجرای آهوهایی که جان رزمندگان را در عملیات میمک نجات دادند که در کتاب «... به گوشم» به چاپ رسیده را این‌گونه تعریف می‌‌کند:«قبل از عملیات میمک، تقریبا یک روز مانده به تاسوعا، برادر غزنوی، که معاونت اطلاعات لشکر نصر بود و با من صمیمیت و رفاقت داشت و البته سعادت شهادت هم داشت و رفت، به پادگان شهید حیدری ایلام آمد و احوالپرسی کرد و گفت: «عملیات نزدیک است و ما فردا می‌خواهیم یک راهکار را قفل کنیم تا عملیات شروع شود.»گفتم: «گردان ما خط‌شکن است، من هم بیایم؟!گفت: «هماهنگ کن تا برویم.»من رفتم با فرمانده گردان صحبت کردم و ایشان هم پس از اصرار زیاد بنده موافقت کردند.یک قمقمه آب و چند تا نارنجک برداشتیم و چهار نفری رفتیم. غروب آفتاب از مرز رد شدیم. رفتیم پشت خط دشمن و توی خاک عراق، شب را آنجا بودیم. روز را هم آن طرف کوه در یک غار مخفی شدیم. باز شب راه افتادیم و برای شناسایی رفتیم و کار را انجام دادیم. به قول اطلاعاتی‌ها قلف (قفل) کردیم. روز بعد، در راه برگشت، آبمان تمام شده بود، ولی مقداری جیره غذایی جنگی داشتیم. یک مقدار هم از آنجا گیر آوردیم.روز تاسوعا بود. تشنه بودیم. بنیه من و غزنوی قوی بود و زیاد از حال نرفته بودیم؛ ولی دو نفر دیگر یک مقدار ضعیف بودندو خیلی تشنه شده بودند. غزنوی گفت: «اینجا صبر کنید تا من دوری بزنم. شاید...
 • آتش نشانان کارگر مقنی را از عمق چاه نجات دادند
 • به گزارش ایلنا، به‌دنبال اطلاع رسانی این حادثه به سامانه ۱۲۵ از سوی کارگران یک ساختمان نیمه‌کاره مبنی بر گرفتار شدن یک کارگر در عمق چاه، بلافاصله گروه امداد و نجات ۱۲ با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی تهران، ساعت ۹:۲۸ صبح امروز به خیابان گلبرگ، خیابان کرمان روانه شدند. مهدی خضری‌پور فرمانده نیروهای عملیاتی اعزامی به محل حادثه در این‌باره گفت: در یک ساختمان پنج طبقه در حال احداث به مساحت تقریبی ۱۴۰ مترمربع کارگران در حال حفر چاه به عمق ۵/۳ متر بودند که ناگهان دیواره چاه ریزش کرده و کارگر ۴۵ ساله تا سینه زیر خاک گرفتار شد. وی افزود: آتش‌نشانان به محض رسیدن به محل حادثه کارگاه چاه را در دهانه چاه بر پا کردند و با استفاده از تجهیزات مخصوص وارد چاه شده و مشغول امدادرسانی به کارگر مقنی شدند. این فرمانده آتش‌نشانی ادامه داد: نیروهای عملیاتی پس از یک عملیات نفس‌گیر، اقدام به خاک‌برداری از اطراف کارگر میانسال کردند و وی را به خارج از چاه انتقال دادند. خضری‌پور در پایان گفت: با توجه به مصدومیت مرد میانسال، آتش‌نشانان وی را برای انجام معاینات پزشکی تحویل امدادگران اورژانس حاضر در محل دادند.
 • ونگر:هیچ جامی را فدای جامی دیگر نمی کنیم
 • سرمربی آرسنال تاکید کرد که تیمش امسال در تمامی رقابت‌ها با نهایت قدرت شرکت خواهد کرد و هیچ جامی را فدای جامی دیگر نخواهد کرد. به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از ساکرنت، آرسنال امشب (دوشنبه) در هفته‌ ششم لیگ برتر انگلیس باید برابر وست بروم ویچ به میدان برود. آرسنال که پنج‌شنبه همین هفته‌ نیز باید برابر باته بوریسوف بلاروس قرار گیرد، قرار است با تمام توان و با تیم اصلی امشب به میدان برود. آرسن ونگر درباره حضور تیمش در تورنمنت‌های مختلف، گفت‌: ما امسال در چندین تورنمنت حضور داریم و باید این را بگویم که تمامی رقابت‌ها را نیز جدی خواهیم گرفت. قرار نیست که جامی را فدای جامی دیگر کنیم. ما هم لیگ برتر را جدی می گیریم و هم در لیگ اروپا جلو خواهیم رفت. در حال‌ حاضر فشار زیادی بر روی هر باشگاهی است و تیمی موفق است که بتواند در تمامی تورنمنت‌ها متناسب با بازی پیش‌رو آماده شود و کسب امتیاز کند. ونگر در ادامه‌ صحبت‌هایش گفت‌: زمان کمی تا بازی با باته داریم، نمی‌دانم بازی دوشنبه شب چه شرایطی دارد وقتی باید ۷۲ ساعت بعد در لیگ اروپا به میدان برویم. امیدوارم که اتحادیه به تمام تیم‌ها یکسان بها دهد. ما این هفته‌ استراحت خیلی کمی داریم. در حالی که باید پنج‌شنبه به میدان برویم. شاید هفته‌های بعد این طور نباشد و فاصله بین بازی‌های ما بیش‌تر شود. انتهای پیام