به گزارش «رویداد ۲۴» و به نقل از جام نیوز
2017-09-12@04:12:56 GMT

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، «وقتی فرار می‌کردم، چند مرتبه برگشتم و بنیتا را نگاه کردم. او که چشمان روشنی داشت به چشمانم نگاه می‌کرد و هنوز نگاهش جلوی چشمانم است. »

اين بخشي از اظهارات عامل قتل بنيتا، دختر هشت‌ماهه‌اي است كه به طرز دلخراشي جان باخت. متهمان پرونده ديروز در شرايطي محاكمه شدند كه هر كدام تقصير را گردن ديگري مي‌انداختند.

صبح ديروز با گذشت 53روز از قتل بنيتا، عاملان اين حادثه ناگوار در شعبه نهم دادگاه كيفري‌يك استان تهران، به رياست قاضي محمدي كشكولي محاكمه شدند.

اين جلسه در سالن اجتماعات دادگستري تهران برگزار شد. در يك سو پدر و مادر بنيتا نشسته بودند. پدر بنيتا عكس دخترش را در دست گرفته بود و مادرش نيز كه هنوز شيشه شير دختر شيرخوارش را به يادگار نگه داشته آن را از خودش جدا نمي‌كرد. اما در سوي ديگر 3متهم پرونده نشسته بودند و نگاه هيأت قضايي، اولياي دم و حاضران در دادگاه بر آنها سنگيني مي‌كرد.

جزئيات حادثه از زبان نماينده دادستان

با رسميت‌يافتن جلسه دادگاه ابتدا محمد شهرياري، سرپرست دادسراي امور جنايي تهران به‌عنوان نماينده دادستان به دفاع از كيفرخواست پرداخت. او گفت: براساس محتويات پرونده صبح روز 29تيرماه امسال خودروي پدر بنيتا در حالي كه دختر هشت‌ماهه‌اش داخل آن بود از مقابل خانه‌اش سرقت شد و سوم مرداد‌ماه خودرو در حالي پيدا شد كه دختربچه داخل آن جان باخته بود.

براساس نظريه پزشكي قانوني علت فوت بنيتا گرمازدگي و عوارض ناشي از آن بود. وي اتهام متهم رديف اول به نام محمد -27ساله- را تسبيب در قتل بنيتا، مباشرت در سرقت مقرون به آزار، مباشرت در آدم‌ربايي طفل هشت‌ماهه با وسيله نقليه و ايراد صدمات عمدي به پدر بنيتا اعلام كرد و گفت: خواستار قصاص وي در ملأعام هستم. نماينده دادستان همچنين اتهام مهدي، متهم رديف دوم را معاونت در سرقت مقرون به آزار، تحصيل مال مسروقه و خودداري از كمك به شخص در معرض خطر اعلام كرد.

خواسته ما فقط قصاص است

در ادامه اين جلسه نوبت به پدر و مادر بنيتا رسيد تا شكايت‌شان را مطرح كنند. پدربنيتا گفت: آن روز قرار بود براي عيادت مادربزرگم به اراك برويم؛ بنابراين وسايل را داخل خودرو گذاشته و منتظر بودم همسرم درها را ببندد. بنيتا را روي صندلي خودرو گذاشتم و داخل حياط برگشتم كه‌ اي كاش اين كار را نمي‌كردم.

ناگهان ديدم متهم سوار ماشينم شده و مي‌خواهد فرار كند. پريدم روي كاپوت ماشين و برف‌پاك‌كن‌ها را گرفتم تا مانع فرار سارق شوم. درحالي‌كه فرياد مي‌زدم بچه‌ام داخل ماشين است. اما او من را چند متري با خودش كشيد. همسرم هم بيرون آمد. او آينه ماشين را گرفت اما متهم او را به جدول كنار خيابان كوبيد و فرار كرد. دخترم نه مي‌توانست حرف بزند، نه راه برود و نه حتي مي‌توانست چهره سارق را به‌خاطر بسپارد. وي درحالي‌كه هر لحظه عصبانيتش بيشتر مي‌شد با اشاره به متهم فرياد كشيد كه چرا اين كار را كردي؟

سپس مادر داغدار بنيتا در چند جمله گفت: ما تلاش‌مان را براي نجات دخترمان انجام داديم اما فايده‌اي نداشت. خواسته من اين است كه هر دو نفرشان در ملأعام قصاص شوند و سرشان را بالا بگيرند و بگويند كه ما قاتل يك دختر هشت‌ماهه هستيم.

بنيتا به چشمانم نگاه مي‌كرد

بعد از شكايت اولياي دم، محمد، متهم رديف اول در جايگاه ايستاد و گفت: من قتل را قبول ندارم. آن روز مهدي (متهم رديف دوم) و دوست ديگرم به نام احمد آمده بودند از من شيشه بخرند. گفتم بايد تا ساعت‌11صبر كنيد تا جنس را تهيه كنم. در اين بين احمد به آرايشگاه رفت و بعد از آن يك موتورسيكلت در كوچه ديديم و مهدي گفت بيا آن را بدزديم اما چون قفل داشت نتوانستيم.

چند دقيقه بعد چشم‌مان به پرايد پدر بنيتا افتاد كه روشن بود. مهدي گفت بيا ماشين را ببريم و من هم به تنهايي نشستم پشت فرمان. آن موقع چون پدر بنيتا روي كاپوت پريد خيلي ترسيدم و مي‌خواستم به هر قيمتي كه شده فقط فرار كنم اما حدود 200متر آن طرف‌تر فهميدم كه يك بچه روي صندلي عقب است. آن موقع بنيتا خواب بود اما وقتي به كيانشهر رسيدم بيدار شد.

مهدي چند دقيقه بعد تماس گرفت و گفت يك بچه هم در ماشين است. گفتم رهايش كنم؟ اما او گفت بيا قيامدشت. من هم به سمت قيامدشت حركت كردم. در بين راه چند مرتبه به عقب برگشتم. دختر بچه چشمان روشني داشت و در چشمانم نگاه مي‌كرد و هنوز نگاهش جلوي چشمانم است.

مهدي آمد و مقداري از وسايل داخل خودرو را سرقت كرد و گفت بچه را به يك آژانس بده تا او را به خانه‌اش ببرند. اين مهدي بود كه گفت پرايد را سرقت كن. من موادفروش بودم و كارم را مي‌كردم. او من را گرفتار كرد. پس از رفتن او ماشين را در خياباني كه پرتردد بود، روبه‌روي يك ابزارفروشي و در نزديكي يك بازار تره‌بار زير سايه درخت رها كردم و شيشه‌هاي خودرو را هم كمي پايين كشيدم و سوئيچ خودرو را باز و كولر را روشن كردم.

يك گوشي موبايل و مقداري پول برداشتم و درحالي‌كه بچه خواب بود رفتم. چون من قبل از اين حادثه به‌خاطر سرقت دستگير شده و با سپردن 200ميليون تومان سند آزاد شده بودم و مي‌ترسيدم كه دوباره دستگير شوم ؛ بنابراين از ترسم فرار كردم. قصد من دزديدن ماشين بود و قتل و آدم‌ربايي را قبول ندارم.

من مقصرم

دومين متهمي كه در جايگاه ايستاد مهدي بود. او كه 3فقره سابقه كيفري دارد گفت: نمي‌دانم چرا، اما من مقصرم و تقصيرم را گردن مي‌گيرم. اگر معتاد نبودم هيچ وقت دست به چنين كاري نمي‌زدم. او درباره روز حادثه گفت: محمد گفت بيا مشيريه، جنس خوب دارم.

من و دوستم احمد هم به آنجا رفتيم. او چند ساعت معطل‌مان كرد و بالاخره گفت جنس دارم. در همان حال او پرايد روشن را ديد و گفت من كه رفتم. اين را گفت و سوار ماشين شد و فرار كرد. من به او نگفتم كه پرايد را سرقت كن. او دروغ مي‌گويد. بعد با او تماس گرفتم و گفتم داخل ماشين بچه است.

به او گفتم بچه را به خانواده‌اش برسان. من كوتاهي كردم و بايد بچه را از محمد مي‌گرفتم و به خانواده‌اش مي‌رساندم. اما اين كار را نكردم. در اين سرقت فقط يك بند كيف گيرم آمد و حالا به‌خاطر همين اينجا هستم. با پايان اين اظهارات ختم جلسه اعلام و ادامه محاكمه به روز چهارشنبه موكول شد.

در حاشيه محاكمه

وكيل مدافع اولياي دم در حالي در جايگاه ايستاد كه شيشه شير و قوطي شيرخشك بنيتا را به‌دست گرفته بود. او گفت به عقيده من متهم رديف دوم نيز در اين حادثه دخيل است و خواستار قصاص هر دو متهم هستم.

زماني كه رئيس‌كلانتري خاتون‌آباد براي اداي توضيحات درباره پرونده در جايگاه ايستاد بعد از بيان چند جمله ناگهان بيهوش شد و روي زمين افتاد.

در جلسه دادگاه وقتي اسم بنيتا مي‌آمد مادر و مادربزرگ بنيتا اشك مي‌ريختند و بي‌تابي مي‌كردند. حتي يك مرتبه مادربزرگ بنيتا دچار تشنج شد و او را به بيرون از دادگاه بردند.

متهم رديف دوم در پاسخ به سوال قاضي كه پرسيد قبلا ادعا كرده بودي به كلانتري خاتون آباد رفتي و همه چيز را توضيح دادي گفت: من ماجرا را براي 2 نفر از دوستانم تعريف كردم و به كلانتري نرفتم.

راز پرونده چطور بر ملا شد

در بخشي از جلسه محاكمه، قاضي از فردي كه باعث دستگيري متهمان شده بود دعوت كرد تا در جايگاه حاضر شود. اين جوان گفت: يك روز مهدي (متهم رديف دوم) گفت كه محمد (متهم رديف اول) خودرويي را در مشيريه سرقت كرده كه داخل آن يك كودك بوده است.

من اين موضوع توي ذهنم بود كه شب در تلگرام عكس بچه را ديدم و صداي مادرش را كه كمك خواسته بود شنيدم. فهميدم كه دزديدن بنيتا كار محمد است. در تلگرام و اينستاگرام شماره‌اي از خانواده بنيتا پيدا كردم و با آن تماس گرفتم و گفتم مي‌دانم چه‌كسي بنيتا را دزديده است. آنها با من قرار گذاشتند و وقتي سر قرار رفتم فهميدم آنها مأمور هستند. همه‌‌چيز را برايشان توضيح دادم و به اين ترتيب مهدي و محمد دستگير شدند.

همشهری

110

کلیدواژه: جایگاه ایستاد | متهم ردیف دوم | هشت ماهه | پدر بنیتا | گفت بیا | او گفت

منبع: جام نیوز

منبع این خبر، وبسایت www.jamnews.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۰۷۹۱۷ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

سه جشن عجیب که به تازگی در ایران باب شده‌اند+عکس

هشدار سردار سلیمانی در دیدار با مقام های کرد چه بود؟

خنده رهبر کره شمالی در حین آزمایش موشکی/تصاویر

در همین زمینه

  • اولین مدال نقره تکواندوی ایران بر گردن ولی پور
  • نماینده وزن ۵۸- کیلو گرم ایران با شکست ۱۵ بر ۷ برابر مبارز کره جنوبی به نشان نقره بازی های داخل سالن آسیا دست یافت. به گزارش ایسنا، در پایان روز سوم رقابت های تکواندو بازی های داخل سالن آسیا ۲۰۱۷ که به میزبانی کشور ترکمنستان‌ و با حضور ۲۵۸ هوگوپوش و به مدت چهار روز برگزار می شود، امروز(چهارشنبه) هادی تیران ولی پور مبارز وزن ۵۸- کیلو گرم ایران پس از استراحت در دور نخست در مرحله یک هشتم نهایی ۱۲ بر ۱۰ در دیداری نزدیک نالبی روسلان از اردن را شکست داد. نماینده سبک وزن ایران در مرحله یک چهارم نهایی رو در روی اینتارات تاناوانگ از تایلند قرار گرفت و باز هم به سختی و با نتیجه ۱۸ بر ۱۶ به پیروزی رسید و توانست مدال برنزش را مسجل کند. ولی پور در نیمه نهایی با نیاز پولاتف از ازبکستان دیدار می‌کند. هادی تیران ولی پور در مرحله نیمه نهایی نیز با اختلاف یک امتیاز و با نتیجه ۱۳ بر ۱۲ نیاز پولاتف از ازبکستان را شکست داد و به فینال صعود کرد. تیران ولی پور در دیدار پایانی با نتیجه ۳۱ بر ۱۰ مبارزه به جون جانگ از کره جنوبی واگذار کرد و نخستین مدال نقره را برای تکواندوی ایران کسب کرد. انتهای پیام
  • اولین طلای تکواندوی بانوان بر گردن جوادی
  • نماینده وزن ۶۲- کیلو گرم ایران با شکست ۱۵ بر ۱۳ برابر مبارز چینی به مدال طلای بازی‌های داخل سالن آسیا دست یافت و ششمین طلایی تکواندوی ایران شد. به گزارش ایسنا، در پایان روز سوم رقابت‌های تکواندو بازی‌های داخل سالن آسیا ۲۰۱۷ که به میزبانی کشور ترکمنستان‌ و با حضور ۲۵۸ هوگوپوش و به مدت چهار روز برگزار می‌شود، امروز (چهارشنبه) در در وزن ۶۲- کیلو گرم بانوان، پریسا جوادی در نخستین دیدارش از مرحله یک هشتم نهایی به مصاف مالیا پاسکا مبارز گمنام کشور تونگا رفت و با نتیجه ۳۱ بر صفر حریفش را از پیش رو برداشت و به جمع هشت نفر پایانی راه یافت. جوادی در مرحله یک چهارم نهایی موفق شد امیدا عبداللائوا از ازبکستان را ۱۰ بر ۹ شکست دهد و ضمن صعود به نیمه نهایی مدال برنزش را قطعی کند. جوادی در مرحله نیمه نهایی موفق شد تاناپا سائه لائو از تایلند را ۱۵ بر ۱۳ مغلوب کند و به فینال راه یابد. نماینده وزن ۶۲- کیلو گرم ایران در فینال رو در روی منگیو ژانگ از چین قرار گرفت و با کسب پیروزی موفق شد با کسب پیروزی ۱۵ بر ۱۳، ضمن کسب ششمین طلای تکواندوی ایران اولین نشان طلا تکواندو بانوان در بازی‌های داخل سالن آسیا را نیز کسب کند. بانوان تکواندو ایران تاکنون موفق به کسب یک مدال برنز توسط فاطمه مداحی شده‌اند و ناهید کیانی از دور رقابت‌ها کنار رفت. انتهای پیام
  • درخشش مدال طلای ساندای آسیا بر گردن ووشو کار دامغانی
  • احمد واحدی ووشوکار دامغانی مدال طلای بخش ساندای مسابقات ووشوی قهرمانی آسیا را به ارمغان آورد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ،نهمین دوره رقابت های ووشوی قهرمانی جوانان آسیا با حضور 433 ووشوکار از 19 کشور به میزبانی شهر «گومی» کره جنوبی برگزار شد و احمد واحدی ووشوکار دامغانی توانست در وزن منهای 75 کیلوگرم مدال طلای بخش ساندا را از آن خود کند .در پایان این رقابت ها، تیم کشورمان در بخش ساندا با کسب چهار مدال طلا و دو نقره سکوی نایب قهرمانی را از آن خود کرد.چین با پنج طلا و دو نقره اول شد و هند با دو طلا، دو نقره و سه برنز عنوان سومی را از آن خود کرد.در مجموع دو بخش ساندا و تالو، چین با 19 مدال طلا و 2 نقره عنوان نخست را مقتدرانه از آن خود کرد و هنگ کنگ با 8 طلا و 9 نقره دوم شد. تمامی مدال های طلای هنگ کنگ در تالو به دست آمد.همچنین تیم ووشوی جوانان ایران با 22 مدال رنگارنگ شامل 7 طلا، 7 نقره و 8 برنز و یک پله صعود نسبت به دوره گذشته این مسابقات بر سکوی سومی ایستاد.