وزیر خارجه دولت اصلاحات که در دوازده سال گذشته حضور در فضای علم، دانش و فرهنگ را به فعالیت در فضای سیاسی، اجرایی و دیپلماتیک ترجیح داده است، با وجود ریاست بر عالی‌ترین شورای مشورتی که وظیفه تهیه، تدوین و ارایه راهبرد در حوزه روابط خارجی به مقام معظم رهبری دارد، وقتی پای مسایل فرهنگی و جایگاه امید و اعتماد در جامعه به ویژه در بین جوانان به میان می‌آید تاکید می‌کند از بروز و ظهور انسان‌های بزرگ در حوزه فرهنگ حمایت می‌کند.


او معتقد است ضروری است کاری کنیم تا جوانان احساس کنند حامل یک فرهنگ اصیل و افتخار آمیز ایرانی و اسلامی هستند.
دیپلمات سال‌های پر افتخار "گفت‌وگوی تمدن‌ها" و روزهای سخت 11 سپتامبر 2001، از دوستان نزدیک و یار غار شیخ حسن روحانی است، با این حال پیشنهادهای دیپلمات هسته‌ای پیشین و رییس‌جمهور فعلی را برای پذیرش مسوولیت در دولتش نپذیرفته و بر تصمیم خود در دور ماندن از فضای کار و سیاست پافشاری کرده است.
وزیر خارجه دولت اصلاحات که به کمتر خندیدن معروف است، از جلسات مشورتی‌اش با وزیر خارجه همیشه خندان دولت روحانی در شورا و جلسات جداگانه دیگر به خوبی یاد می‌کند و می‌گوید با یکدیگر درباره مسایل مختلف تبادل‌نظر داریم.
وقتی پای حضور زنان در عرصه سیاست و دیپلماسی به میان می‌آید و از موانع بر سر راه این مساله به ویژه موضوع دست دادن و مصافحه اشاره می‌کنیم،‌ با لبخندی پر معنا می‌گوید: زنان باید توانایی‌های خود را در صحنه سیاست خارجی نشان دهند تا زمینه این کار بیش از گذشته فراهم شود.
با توجه به گسترش فعالیت شورای راهبردی روابط خارجی در یک سال اخیر که با انجام نشست‌های تخصصی و کارشناسی و سفر مسوولان آن به چند کشور مهم اروپایی و آسیایی همراه بوده است بر آن شدیم تا با سید کمال خرازی به بررسی آخرین تحولات و رویدادهای مهم منطقه‌ای و بین‌المللی و نیز ایران بپردازیم.
این دیپلمات برجسته و با سابقه کشور با اشاره به سیاست ایران در منطقه به ویژه در رابطه با موضوع سوریه معتقد است که "سیاست ایران در قبال نقشه­‌های دشمن در منطقه تا به حال مثبت بوده و از این طریق توانسته به تثبیت موقعیت خود بپردازد. "
او در رابطه با تنش میان ایران و عربستان تاکید دارد، اگر عربستان از سیاست‌های جاری در یمن،‌ بحرین،‌ سوریه و عراق دست بردارد زمینه مذاکره فراهم می‌شود.
خرازی تلاش آمریکا برای ضربه زدن به برجام را "جدی" خواند و در عین حال با اشاره به فضاسازی برای برهم زدن برجام از سوی این کشور گفت: اگر دیگران (آمریکا) از برجام خارج شوند، برجامی باقی نخواهد ماند و باید سیاست‌های گذشته را دنبال کرد.
وزیر امور خارجه وقت کشورمان که در کارنامه خود سابقه مدیریت رسانه‌ای دارد درباره ایسنا نیز گفت: ایسنا کارش را با دید جهادی آغاز کرد و همچنان با همین دید در خدمت نظام و کشور است.
او گفت که "نکته مهم در عرصه خبر اصل "بی‌طرفی" است و این‌که گرایش خاصی دنبال نشود و آنچه واقعیت است پیگیری و اخباری که در راستای منافع کشور است گزارش شود. ایسنا در مجموع اعتبار خوبی در کشور و انعکاس خوبی در رسانه‌ها دارد و این نشان‌دهنده بی­‌طرفی و متانت ایسنا است که توانسته چنین موقعیتی را برای خود ایجاد کند و انشاءلله که همچنان بتواند نقش موثری در کشور ایفا کند. "
افزایش حضور شورا در راستای تثبیت سیاست­‌های کلان نظام در افکار عمومی است
وزیر امور خارجه دوره اصلاحات در گفت‌وگوی خود با ایسنا در پاسخ به این پرسش که در چند ماه گذشته سفرهای خارجی و دیدارهای شما با مقامات کشورهای مختلف افزایش یافته است، با توجه به این‌که ماهیت شورا ارایه مشورت به مقام معظم رهبری در موضوعات مختلف است، قرار است در سیاست‌های شورا شاهد تغییرات شکلی و محتوایی خاصی باشیم؟ با تاکید بر این‌که "شورای راهبردی روابط خارجی" اصولا برای ارائه مشورت به مقام معظم رهبری تاسیس شده است، افزود: شورا سعی دارد راهبردهایی را در زمینه سیاست خارجی، روابط فرهنگی، علمی، دفاعی و امنیتی با دیدی آینده‌نگرانه طراحی کند و به سیاست‌گذاری در حوزه روابط خارجی کشور کمک کند.
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی یکی دیگر از وظایف این شورا را توجیه افکار عمومی و تاثیرگذاری بر فضای ذهنی و فکری جامعه در راستای سیاست‌های ابلاغی کشور دانست و افزود: ما هیچ عجله‌ای نداشتیم که از ابتدا تمامی ظرفیت‌ها و نقش‌های محول شده به شورا را عملی سازیم، می‌خواستیم شرایط فراهم شود و تجارب کافی به دست بیاوریم تا بتوانیم چنین وظیفه‌ای را بر عهده بگیریم.
خرازی با تاکید بر این‌که وظیفه شورای راهبردی روابط خارجی رسیدگی به امور روزمره نیست و این‌که در رابطه با هر موضوعی اعلام موضع بکند، بلکه نقش شورا همان­‌گونه که از عنوان آن پیداست بررسی امور راهبردی و استراتژیک است. خاطرنشان کرد: اگر می­‌بینید فعالیت شورا در فضای رسانه‌ای بروز و ظهور بیش‌تری یافته است اولاً منحصر به ابعاد راهبردی روابط خارجی است و ثانیاً برای تثبیت سیاست­‌های کلان نظام در افکار عمومی است. بنا بر این وظیفه اصلی شورا تظاهر بیرونی نیست، بلکه پیشنهاد راهبرد به مقام معظم رهبری در حوزه روابط خارجی است تا چنان‌چه به مصلحت بدانند به مسوولان کشور ابلاغ کنند و آنها با آینده‌نگری و نگاه راهبردی نسبت به حل مسائل کشور اقدام کنند.
وی در ادامه توضیح داد: شورا چهار کمیسیون دارد و هر یک از اعضای شورا مسوولیت یکی از این کمیسیون‌ها را برعهده دارند و در جلسات کمیسیون‌ها از مسوولان کشور در سطوح مختلف دعوت می‌شود تا حضور یافته و در تهیه راهبرد همکاری کنند. انصافا هم همکاری خوبی از طرف دستگاه‌های مختلف در ارائه اطلاعات و کمک به طراحی راهبردها در حوزه‌های مختلف انجام می‌گیرد و در نهایت این دستگاه­‌ها هستند که باید راهبردهای ابلاغی را اجرا کنند.
از مذاکره با عربستان احتراز نداریم
خرازی در ادامه در پاسخ به این پرسش که به نظر شما سیاست دستگاه دیپلماسی در نپذیرفتن میانجی‌ برای رفع تنش میان ایران و عربستان سعودی سیاست درستی است؟ اظهار کرد: زمانی مذاکرات مفید است که دو طرف قائل به مذاکره باشند. تا به حال عربستان چنین سیاستی نداشته است و به اتکای پول و نفوذی که در برخی از کشورها دارد و حمایتی که از طرف آمریکا و غرب می­‌شود به ماجراجویی­‌های خود ادامه می­‌دهد.
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: عربستان به جای مذاکره برای حل مسائل به کشتار کودکان و زنان بی­‌گناه و حمایت از تروریسم روی آورده است. وقتی آنها چنین رویکردی را در پیش گرفته‌اند زمینه‌ای برای مذاکره باقی نمی‌ماند. اگر عربستان از سیاست‌های جاری خود دست بردارد، جنگ بیهوده­‌ای را که در یمن به راه انداخته است متوقف کند و از حمایتی که از دولت بحرین در مقابل مردم این کشور دارد، دست بردارد و سیاست‌های معقولی را نسبت به مسائل منطقه از جمله سوریه و عراق اتخاذ کند، زمینه مذاکره فراهم می‌شود.
وزیر پیشین امور خارجه کشورمان افزود: مذاکره را باید در زمان مناسب آن شروع کرد. البته ما هیچ‌گاه نگفتیم که از مذاکره با عربستان احتراز داریم، بلکه هر زمان که شرایط ایجاب کند آماده مذاکره با عربستان هستیم؛ چراکه به رابطه با همسایگان‌ اهمیت می‌دهیم، اما عملکرد آنها باید نشان دهد که آماده مذاکره هستند.
بازگشت سفیر قطر به تهران حاکی از تغییر رویکرد آن در تعاملات منطقه‌ای است
پیروزی‌های چشمگیر اسد موجب تجدیدنظر کشورهای مداخله­‌گر در سوریه و اختلاف بین آنها شدوی هم‌چنین در پاسخ به این پرسش که از یک طرف با موضوع بازگشت مجدد سفیر قطر به تهران رو به رو هستیم که برخی معتقدند به خاطر لجبازی قطری‌ها با عربستان و برخی از کشورهای دیگر حاشیه خلیج فارس است و از طرفی تبادل هیات‌های ایرانی و سعودی را برای بازدید از سفارت‌خانه­‌ها در پیش داریم، اظهار کرد: مساله قطر نشان‌دهنده وجود اختلافات بنیادی بین عربستان و قطر است که از پیش وجود داشته است. متاسفانه عملکرد همه این کشورها اعم از قطر، امارات و عربستان در ماجرای سوریه و عراق منفی بود. با این حال قطر امروز رویکرد خود را تغییر داده است و بازگشت سفیر آنها به تهران نشان‌دهنده این تغییر رویکرد است؛ گرچه دوحه در گذشته از ریاض حمایت می‌کرد ولی امروز اختلافاتش با عربستان علنی شده است.
خرازی با بیان این‌که تحولات اخیر منطقه نقش مهمی در آشکار شدن اختلافات میان این کشورها داشته است افزود: برای مثال می‌توان به توطئه سرنگونی بشار اسد اشاره کرد که در نهایت به نتیجه نرسید و او با وجود دخالت بیگانگان در کشورش و حمایت مالی و تسلیحاتی آنها از تروریسم توانست در برابر یک جنگ تمام عیار مقاومت کند و به پیروزی­‌های چشم­گیری دست یابد و همین امر در تجدیدنظر کشورهای مداخله­‌گر در سوریه و بروز اختلاف بین آنها نقش مؤثری داشته است.
این دیپلمات با سابقه کشورمان با اشاره به اتهامات عربستان علیه قطر مبنی بر این‌که قطر از تروریست‌ها حمایت می‌کند، گفت: این در حالی است که متهم ردیف اول در حمایت از تروریست­‌های وهابی تکفیری در منطقه، عربستان است، ولی عربستان در یک اقدام فرار به جلو و با هدف تبرئه خود، قطر را به عنوان حامی تروریسم معرفی ­می­‌کند و این مساله از مهم‌ترین دلایل بروز تنش بین دوحه و ریاض است. در هر حال قطر توانسته است در برابر فشارهای عربستان مقاومت کند و سیاست‌های خود را نسبت به ایران تصحیح کند، زیرا می‌داند ایران کشوری با ثبات و قدرتمند است که نفوذ بالایی در منطقه دارد، از این رو در نهایت باید روابط خود را با ایران اصلاح کند و ما هم از این تغییر سیاست قطر استقبال می­‌کنیم.
تروریسم در منطقه رو به شکست است
رییس شورای راهبردی روابط خارجی درباره سفرهای اخیر و متقابل مقامات عراقی و سعودی و تاثیر آن بر ایران، خاطرنشان کرد: این امر خود نشان‌دهنده واقعیت‌های منطقه است، زیرا تروریسم در منطقه رو به شکست است. داعش در عراق تقریباً به طور کامل منکوب شده است. در سوریه هم داعش، النصره و سایر گروه‌های تروریستی در سراشیبی شکست قرار گرفته‌اند. طبیعی است کشورهایی مثل عربستان در پی تأمین منافع خود در فضای جدید باشند، از این رو این رفت و آمدها برای ایفای نقش در فضای جدید است. البته باید با دقت رویدادها را زیر نظر داشت و تحولات را تحلیل کرد که هدف نهایی عربستان چیست. آیا هدف آنها اصلاح روابط و بازگشت از سیاست‌های گذشته و کمک به بهبود شرایط است یا در شرایط جدید باز هم دنبال ماجراجویی دیگری هستند؟
خرازی در پاسخ به پرسشی درباره تاکید اقلیم کردستان عراق بر انجام رفراندوم با وجود تاکید مقامات ایرانی بر ضرورت حفظ تمامیت ارضی عراق و عدم تجزیه خاک آن کشور، گفت: در حال حاضر همه کشورهای منطقه مثل عراق، ایران، سوریه، ترکیه و حتی کشورهای فرامنطقه­‌ای مثل آمریکا و اروپا مخالف برگزاری این رفراندوم هستند، بنا بر این برگزاری این رفراندوم و اعلام استقلال اقلیم کردستان عراق به نفع خودشان هم نخواهد بود، زیرا در آینده با مشکلات زیاد و محدودیت‌های فراوان رو به رو خواهند شد. آنها اگر به آنچه قانون اساسی عراق تعیین کرده است رضایت دهند و مسائل خودشان را با دولت مرکزی عراق حل کنند، می‌توانند زندگی بهتری داشته باشند و طبیعی است ایران هم به توسعه و پیشرفت‌شان کمک خواهد کرد؛ همان‌طور که ایران تا به حال نیز سهم مهمی در توسعه کردستان عراق داشته است.
رییس شورای راهبردی روابط خارجی در ادامه گفت‌وگوی خود با ایسنا در پاسخ به این پرسش که شما بر تثبیت موقعیت ایران در منطقه تاکید دارید، اما برای تثبیت موقعیت یک کشور، جدای از ظرفیت‌های ژئواستراتژیک و ژئوپولیتیک، توجه به ظرفیت سازی به ویژه در حوزه‌های اقتصادی و فرهنگی هم ضروری است، با این حال ایران حتی از اهداف سند چشم‌انداز 20 ساله عقب است، با این شرایط چطور می‌توان به تثبیت موقعیت ایران امیدوار بود؟ گفت: ایران باید از چند جنبه به تلاش برای تثبیت موقعیت خود در منطقه ادامه دهد، یکی از این جنبه­‌ها حفظ و تقویت "امنیت" کشور است. اگر ایران از امنیت امروز خود برخوردار نبود، بخش زیادی از انرژی آن باید صرف مسایل امنیتی می‌شد و نمی‌توانست در صحنه بین‌المللی ایفای نقش کند، اما به برکت تلاش نیروهای امنیتی، انتظامی و نظامی، امروز ایران از امنیت بالایی برخوردار است و در واقع یکی از دلایل این‌که ایران به دعوت سوریه و عراق به کمک آنها شتافت حفظ امنیت ایران بود.
وی ادامه داد: داعش و گروه‌های دیگر داشتند به مرزهای ایران نزدیک می‌شدند و چیزی نمانده بود که بغداد سقوط کند و در آن صورت ما هم در مرزهای خود با خطرات جدی رو به رو می­‌شدیم. در واقع ما این خطرات را با حضور در میدان و کمک به دولت‌های سوریه و عراق از کشور دور ساختیم، بنا بر این کارنامه ایران در این بخش مثبت است و همه مردم اذعان دارند که اگر ایران به کمک سوریه و عراق نمی‌­شتافت، امروز در شرایط امنی به سر نمی‌­بردیم.
اگر تحریم نبود مسلماً بهتر می‌توانستیم سند 1404 را اجرا کنیم
خرازی در ادامه به اهمیت تثبیت قدرت کشور در حوزه "اقتصادی" نیز اشاره کرد و گفت: برای پیشرفت و توسعه سندهای مختلفی از جمله سند 1404 تصویب شده است، اما اجرای این سندها با مشکلات متنوعی از جمله تحریم رو به رو بوده است. در واقع اگر تحریم نبود ما مسلماً بهتر می‌توانستیم این سندها را اجرا کنیم.
وی در پاسخ به این پرسش که اگر تحریم نبود الان کجای سند چشم‌انداز بودیم؟ با بیان این‌که پاسخ به این پرسش به یک ارزیابی علمی و دقیق نیاز دارد افزود: ما در برخی از بخش‌ها پیشرفت خوبی داشته­‌ایم و در برخی زمینه‌ها عقب­‌تر هستیم، اما تحریم عامل موثری بوده است که نتوانیم توفیق بالایی را در تحقق اهداف این سند داشته باشیم.
ارتقای امنیت اقتصادی از لوازم اقتصاد مقاومتی است
رییس شورای راهبردی روابط خارجی با بیان این که "توسعه اقتصادی یک مولفه مهم در تثبیت موقعیت کشور است" گفت: سیاست ابلاغی رهبری تحت عنوان اقتصاد مقاومتی مبتنی بر این پیش‌بینی است که تحریم‌ها به طور کامل برداشته نخواهد شد و فشارها همچنان باقی خواهد ماند از این رو باید ببینیم با وجود این فشارها چگونه می‌­توانیم به توسعه اقتصادی کشور ادامه دهیم. ایران دارای منابع خدادادی زیادی است و پول‌های سرگردان در دست ایرانیان نیز فراوان است. به نظر من اگر مدیریت درستی وجود داشته باشد و اقتصاد مقاومتی به معنای واقعی کلمه اجرا شود می‌توان کاستی­‌های اقتصاد کشور را جبران کرد و مسیر رشد و توسعه را با اتکای به امکانات داخلی و توسعه روابط اقتصادی خارجی طی کرد.
خرازی تاکید کرد: البته اقتصاد مقاومتی به معنای عدم بهره­‌برداری از منابع خارجی نیست و از لوازم اقتصاد مقاومتی ارتقای امنیت اقتصادی است، به طوری که شرکت‌­های داخلی و خارجی احساس کنند می‌توانند در ایران سرمایه‌گذاری کنند. دولت باید مشکلات سرمایه‌گذاری را برطرف کند و از ورود ایرانیان خارج از کشور و شرکت­‌های خارجی‌ برای سرمایه‌گذاری در ایران استقبال کند تا با اتکا به منابع سرشار داخلی و بدون وابستگی به قدرت‌­های خارجی بتوانیم مشکلات اقتصادی خود را حل کنیم.
وی ادامه داد: البته غیر از مشکلات اقتصادی مسایل و مشکلات فرهنگی را نیز نباید نادیده گرفت. این اتفاقاً حوزه‌­ای است که بیگانگان سرمایه‌­گذاری زیادی در آن کرده‌­اند تا جامعه ایران را از درون دچار ناامیدی و بدبینی کنند. باید اذعان کرد که متأسفانه ما با وجود میراث گران­‌سنگ فرهنگی خود نتوانسته‌­ایم به درستی فرهنگ ایرانی و اسلامی اصیل را در جامعه خود توسعه دهیم و به همین دلیل بستر نفوذ فرهنگی بیگانگان در جامعه فراهم آمده است و مسایل مختلفی ذهن عمومی جامعه را به خود مشغول ساخته است که از جمله رشد فساد مالی، اقتصادی و اخلاقی است که متأسفانه جامعه ما با آن رو به روست.
رییس شورای راهبردی روابط خارجی خاطرنشان کرد: ما زمانی می‌توانیم به عنوان یک الگو در جهان شناخته شویم که همه مشکلات خود از جمله مشکلات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خویش را به درستی حل کرده باشیم. البته با وجود همه این مشکلات همین الان هم ایران از نفوذ زیادی برخوردار است؛ ایرانی با ثبات که متکی به مردمش است و توانسته است در راستای حفظ استقلال و آرمان‌­های انقلابی خویش در برابر ابرقدرت‌ها ایستادگی کند و اقتصاد و معیشت مردم را تا حد زیادی تامین کند و این‌ خود منشأ نفوذ ایران در منطقه است.
وی گفت: اگر ایران را با کشورهای دیگر در منطقه مقایسه کنید می‌بینید که هر کدام از آنها با مشکلات امنیتی، اجتماعی و اقتصادی زیادی مواجه هستند، اما ایران در مجموع با وجود همه فشارها و تحریم‌هایی که علیه آن جاری است، توانسته است با اتکا به مردمش کشور را اداره کند، با این حال زمانی می‌تواند الگوی یک جامعه اسلامی مترقی و توسعه ­یافته باشد که همه مشکلات داخلی و خارجی خود را حل کرده باشد.
تقویت امید در جوانان تابعی از عملکرد دولت و مجموعه نظام است
خرازی در پاسخ به این پرسش که بزرگ‌ترین مشکل فرهنگی کشور را در چه چیز می‌بینید، و در رابطه با حفظ و افزایش اعتماد عمومی و امید در جامعه از سوی مسوولان کشور و نظام چه توصیه یا توصیه‌هایی دارید؟ اظهار کرد: این تابعی از عملکرد دولت و مجموعه نظام است که چقدر بتوانند امید را در بین جوانان تقویت کنند و آنها را با افتخارات میراث فرهنگی خود آشنا سازند. برای این کار داشتن برنامه‌های فرهنگی تأثیرگذار و جذاب، به نحوی که شادابی فرهنگی بیافریند و جوانان احساس کنند که حامل یک فرهنگ اصیل و افتخارآمیز ایرانی و اسلامی هستند ضروری است. البته، فرهنگ یک امر دستوری نیست، بلکه با روان و ذهن انسان‌ها سر و کار دارد و از دل انسان‌ها برمی­‌آید و لازمه آن حمایت از بروز و ظهور انسان‌های بزرگ در حوزه فرهنگی است. اما این روند با مشکلاتی رو به رو است که از جمله نفوذ فرهنگ بیگانه و سرمایه­‌گذاری بیگانگان در تخریب فضای روانی مردم است.
این استاد دانشگاه اضافه کرد: امروز شاهد تلاش بیگانگان برای نفوذ در فضای مجازی هستیم، شایعات، دروغ‌پردازی­‌ها و اخبار نادرست ذهن جوانان ما را مثل خوره می‌خورد و قطعاً دستگاه‌ها و عوامل بیگانه در صدد خبرسازی و دروغ‌پردازی علیه مصالح کشورمان هستند و این مشکلی جدی است که جامعه ما با آن رو به روست.
سیاست‌های فرهنگی‌مان بعد از انقلاب و جنگ درست نبود
وی مشکل دیگر را ضعف کشور در ایده‌پردازی فرهنگی با استفاده از میراث تمدنی گران­‌سنگ کشورمان دانست و گفت: بعضاً می‌بینیم که در تولیدات فرهنگی عده‌ای نگاه‌شان به غرب است، در حالی که نگاه ما باید به گنجیه میراث فرهنگی خودمان باشد و بتوانیم آن میراث گران‌سنگ را به زبان امروز و با استفاده از فن‌آوری­‌های روز به جامعه و به خصوص جوانان خودمان عرضه کنیم. متاسفانه افرادی که بتوانند چنین کار مهمی را انجام دهند کم داریم و از این رو در حوزه ادبیات، هنر، فلسفه و به طور کلی علوم انسانی آثار برجسته­‌ای که موجب تحول و شکوفایی فرهنگی شود، نداریم. متأسفانه همان کتاب‌های قبلی تکثیر می‌شود در حالی که لازم است آثار فاخر و جذاب جدیدی تولید کنیم تا پاسخگوی سوالات جوانان این عصر باشد. در سال‌های گذشته آثار شهید مطهری و دکتر شریعتی چنین نقشی را در جامعه ایفا می­‌کرد و امروزه جای چنین متفکرانی در جامعه ما و در بین اندیشمندان خالی است که متناسب با شرایط امروز نقش آفرین باشند و حرکت ایجاد کنند.
رییس شورای راهبردی روابط خارجی در پاسخ به این پرسش که چرا بعد از انقلاب و به ویژه بعد از جنگ تحمیلی با روند کند توسعه فرهنگی مواجه شدیم، خودمان کم کاری کردیم یا این را هم باید از ناحیه بیگانگان بدانیم؟ گفت: خیر، سیاست‌های ما درست نبوده است. فرض کنید از زمانی که در دانشگاه‌ها برای ارزیابی کار اساتید کمیت‌گرایی مطرح شد، ضربات زیادی به علم، دانش و توسعه فکری وارد آمد. امروز شاهد هستیم که برخی از دانشجویان در پی تولید علم نیستند، بلکه صرفاً به دنبال کپی کردن مطالب و چاپ مقاله با پرداخت پول به بنگاه‌­های مقابل درب دانشگاه تهران هستند که رویه‌ای تاسف‌آور است. از این رو معتقدم باید در ملاک­‌ها و روند تولید علم، دانش و فرهنگ در کشور تجدید نظر شود.
آنچه تا به حال در منطقه رخ داده تنها به نفع اسراییل بوده است
خرازی در ادامه این گفت‌وگو در پاسخ به این پرسش که برخی از تحلیل‌گران خارجی حضور و نقش ایران در منطقه از ایران تا لبنان را تلاش برای پیاده کردن سیاست "از ایران تا جولان" تعبیر می‌کنند تصریح کرد: این رویکرد در ادامه همان ذهنیتی‌ است که از سوی اسراییلی‌ها به عنوان "هلال شیعی" در ذهن عرب‌ها جا انداخته شد که ایران می‌خواهد در قبال اهل تسنن یک هلال شیعی در منطقه ایجاد کند و متاسفانه کشورهای عربی در دام این سیاست افتادند و به شیعه هراسی و ایران هراسی دامن زدند.
وی تاکید کرد: روزی مشخص خواهد شد که آنچه در سوریه اتفاق افتاد، یعنی حضور داعش و النصره و گروه‌های تروریستی دیگر، طراحی اسراییلی‌ها بوده است که به دست اعراب مرتجع اجرا شد. می‌بینید آنچه تا به حال در این منطقه رخ داده است تنها به نفع اسراییل بوده است؛ اگر ارتش سوریه و عراق آسیب دیدند به نفع اسراییل بود، اگر این دو کشور تبدیل به ویرانه شدند به نفع اسراییل بود و اگر به اختلاقات

کلیدواژه: رییس شورای راهبردی روابط خارجی | پاسخ به این پرسش | پرتاب موشک ماهواره | مقام معظم رهبری | برجام خارج شوند | نفع اسراییل بود | خرازی در پاسخ | وزیر امور خارجه | اقتصاد مقاومتی | معاونت اقتصادی | ایران در منطقه | موقعیت ایران | تثبیت موقعیت | حضور زنان | سوریه و عراق | وزارت خارجه | سیاست خارجی | تعیین کننده | برجامی باقی | اروپایی ها | نشان دهنده | منافع کشور | وزیر خارجه | بین المللی | خواهد بود | نشان دهند | ادامه داد | وجود داشت | تا به حال | منطقه ای | انسان ها | خواهد شد | رو به رو | سه کشور | بیش تری | بیش تر

منبع: رویداد24

منبع این خبر، وبسایت www.rouydad24.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۰۷۸۵۰ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

در همین زمینه

 • نیکبخت استاندار همدان باقی می ماند
 • به گزارش ایسکانیوز، کاظمی نماینده ملایر و نایب رییس کمیسیون حقوقی مجلس با اعلام این موضوع، تمایل نمایندگان استان به استمرار ثبات روند مدیریت کلان استان و حفظ انسجام کنونی بین بخشی و نیز تداوم برنامه ها و اقدامات آغاز شده توسط نیکبخت را از دلایل اصرار نمایندگان استان بر ابقای نیکبخت عنوان کرد. وی جلسه امروز را در ادامه جلسات مکرر پیشین جهت تثبیت استاندار فعلی همدان دانست و گفت: هماهنگی و همراهی تمام نمایندگان استان در این زمینه و فارغ از سلائق سیاسی، نشانه ارجحیت منافع مردم استان همدان بر همه امور و دغدغه جدی نمایندگان برای توسعه و بالندگی استان دانست. نماینده مردم ملایر افزود: با همراهی تمام مدیران و حمایت و تلاش نمایندگان استان همدان، بستر خدمت به مردم گسترده تر و موجبات بهره مندی اهالی استان همدان و همه ساکنین شهرها و روستاهای استان از امکانات و خدمات فراهم گردد. منبع: منابع محلی 901 کاظمی نیکبخت استاندار ابقا
 • مرکل با پرداخت بهایی سنگین صدراعظم آلمان باقی ماند
 • سرویس خارجی - آنگلا مرکل صدراعظم آلمان با پیروزی شکننده در انتخابات پارلمانی روز یکشنبه تلخ‌ترین پیروزی را در دوران زمامداری خود تجربه کرد تا برای چهارمین بار صدراعظم آلمان باشد.انتخابات پارلمانی روز یکشنبه آلمان در حالی برگزار شد که تقریبا همه از پیش می‌دانستند مرکل و حزب حاکم دموکرات مسیحی پیروز عرصه انتخابات خواهند شد؛ همان هم شد و نتایج اعلام شده نشان می‌دهد مرکل برای چهارمین بار صدراعظم آلمان باقی ماند. اما رسانه‌های آلمانی با توجه به ورود حزب افراطی به پارلمان و ریزش آراء حزب مرکل نسبت به دوره قبل، موفقیت وی در نوزدهمین انتخابات پارلمانی را «تلخ‌ترین پیروزی» برای وی ارزیابی کرده و نوشته‌اند «مرکل بهای سنگینی را برای این پیروزی پرداخت کرده است.»بر اساس اعلام رسمی، حزب حاکم دموکرات مسیحی مرکل با کسب 33 درصد آراء توانسته به پارلمان راه یابد. البته به نوشته رسانه‌های آلمانی این موفقیت تلخ‌ترین پیروزی برای مرکل در دوران صدر اعظمی‌اش است و وی با وجود اینکه مجددا می‌تواند دوباره بر کرسی صدر اعظمی آلمان تکیه بزند اما  با توجه به اینکه حزب افراطی «جایگزینی برای آلمان» به عنوان سومین حزب قدرتمند به پارلمان راه یافته است مرکل در رهبری دولت آینده آلمان با چالش‌های فراوانی روبرو خواهد شد.از طرفی حزب مرکل در این دوره انتخابات نسبت به دوره قبل با ریزش آراء بالایی روبرو شده و حدود 8 درصد از آراء خود را از دست داده است که این، ضربه محکمی به مرکل محسوب می‌شود. این بدترین نتیجه برای این حزب از سال 1949 بوده است. به نوشته هفته‌نامه ‌«اشپیگل»، مرکل هزینه بالایی برای این پیروزی پرداخت کرده است. حزب مرکل در این انتخابات به شدت تنبیه شده و تعداد زیادی از کرسی‌های خود در پارلمان را از دست داده است. روزنامه «تاگس‌اشپیگل» آلمان هم با اشاره به این شرایط، دوران سختی را برای مرکل پیش‌بینی کرده و از...
 • سقف صادرات نفت و میعانات گازی ایران ۲/۶ میلیون بشکه تا پایان سال باقی می ماند
 • به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل بی‌باک نقل از رویترز، سعید خوشرو یکی از مقامات ارشد شرکت ملی نفت ایران، امروز طی مصاحبه‌ای با رویترز از برنامه ایران برای نگه داشتن سطح صادرات نفت و میعانات گازی در 2.6 میلیون بشکه روزانه در روزهای باقی‌مانده از سال 2017 خبر داد. وی افزایش تقاضای نفت در بازار داخلی و کاهش نفت انبار شده ایران را از جمله دلایل عدم افزایش صادرات نفت و میعانات گازی ایران عنوان کرد. معاون امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران افزود: در صادرات میعانات گازی به دلیل بروز مشکل فنی در میدان گازی پارس جنوبی با مشکل مواجه هستیم و تعمیرات و نگهداری مورد نیاز یک تا دو ماه طول خواهد کشید. خوشرو در حاشیه اجلاس صنعتی اپک در سنگاپور، افزود: ایران طی 15 ماه گذشته به طور متوسط روزانه 550 هزار بشکه در روز میعانات گازی و نفت فوق سبک تولید کرده که به دلیل بروز مشکل فنی این رقم به 450 هزار بشکه در روز کاهش خواهد یافت. وی تأکید کرد: پس ظرفیت صادرات میعانات گازی ایران در روزهای باقی‌مانده از سال 2017 بیشتر از 450 هزار بشکه در روز نخواهد بود. بنا به اعلام منابع آگاه، شرکت ملی نفت ایران همچنین به خریداران آسیایی میعانات گازی خود به طور رسمی اعلام کرده است که از ماه اکتبر حجم صادرات میعانات گازی خود را کاهش خواهد داد. طی ماه‌های گذشته و در نتیجه لغو تحریم‌های نفتی علیه ایران این کشور بخش قابل توجهی از نفت انبار شده خود را به چرخه صادرات آورده و عملاً صادرات خود را افزایش داده است. شرکت ملی نفت ایران همچنین تولید میعانات گازی پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس را افزایش خواهد داد که در حال حاضر ظرفیت هر کدام از آنها 120 هزار بشکه در روز است. انتهای پیام/
 • عون:جنگ سوریه به پایان خود نزدیک می شود/مکرون:لبنان باید الگوی تسامح و دموکراسی باقی بماند
 • بیروت-ایرنا-«میشل عون» رئیس جمهوری لبنان در کنفرانس مطبوعاتی پس از دیدار با «امانوئل مکرون» همتای فرانسوی اش گفت که جنگ در سوریه به پایان خود نزدیک می شود و نشانه های حل مسال آمیز بحران آشکار شده است. مکرون نیز تاکید کرد که لبنان باید الگوی تکثر، تسامح و دموکراسی باقی بماند. به گزارش ایرنا، عون که امروز (دوشنبه) برای دیداری رسمی از فرانسه به این کشور سفر کرد، با حضور در کاخ الیزه با مکرون دیدار و گفت و گو کرد.رئیسان جمهوری لبنان و فرانسه پس از این دیدار در یک نشست مطبوعاتی موضوعات مطرح شده در دیدار خود را تشریح کردند و به بیان مواضع درباره مسائل مختلف از روابط دوجانبه تا موضوعات منطقه ای از جمله بحران سوریه پرداختند.**مکرون: با لبنان و سازمان ملل برای حل بحران پناهجویان سوری تلاش خواهیم کرد/ لبنان باید الگوی تکثر و تسامح و دموکراسی باقی بماندامانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در این نشست خبری که به طور زنده از شبکه های تلویزیونی لبنانی پخش شد ضمن ستایش پیشرفت های سیاسی که لبنان پس از انتخاب رئیس جمهوری در سال گذشته تاکنون شاهد بوده، گفت: لبنان باید الگوی تکثر، تسامح و دموکراسی باقی بماند.وی با بیان اینکه لبنان نیز همچون فرانسه با حملات تروریستی بزرگی روبرو بوده است، گفت: ما ایستادگی ارتش لبنان را که قدرت خود را در جنگ با داعش در عرسال اثبات کرد، ستایش می کنیم.مکرون ضمن تاکید بر حمایت کشورش از حاکمیت و تمامیت ارضی لبنان خاطرنشان کرد: کشورش خود را متعهد می داند که در سالهای 2016 تا 2018 مبلغ 100 میلیون یورو به لبنان کمک کند.رئیس جمهوری فرانسه با اشاره به بحران پناهجویان و مشکلاتی که دولت لبنان به دلیل حضور تعداد بالای پناهجویان روبروست گفت: ما با همکاری لبنان و سازمان ملل برای مواجهه با بحران پناهجویان تلاش خواهیم کرد.وی همچنین گفت که فرانسه...
 • خرازی:برای همه سناریوهای برجامی آمادگی داریم/اظهارنظر درباره برجام ۲۰۲۵ برای ایران مطلوب نیست
 • رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با اشاره به نزدیک‌تر شدن روابط تهران و پاریس، در خصوص توافق هسته‌ای تاکید کرد :برای همه سناریوهای برجامی آمادگی داریم.به گزارش ایسنا، سیدکمال خرازی در نشست مشترک با میشل دوکلو، مدیرکل آکادمی دیپلماسی فرانسه که با حضور جمعی از صاحبنظران و پژوهشگران روابط خارجی در محل شورای راهبردی روابط خارجی برگزار شد، درباره شبهه‌افکنی‌های غرب درباره برنامه موشکی ایران گفت: این یکی از مسائلی است که اروپایی‌ها باید دقت کنند که مخالفت با برنامه موشکی ایران راه به جایی نخواهد برد. ما بر سر مسایل امنیتی و دفاعی حاضر نیستیم هیچ گامی به عقب برداریم.اقدامات ایران در سوریه نتیجه بخش بوده استخرازی با تاکید بر اهمیت نقش ایران در مبارزه با تروریسم در منطقه گفت: کسی نمی‌تواند نقش جدی ایران در مبارزه با تروریسم را انکار کند و کسانی هم که مدعی هستند ایران نقش بی‌ثبات‌کننده دارد، نمی‌توانند این واقعیت را کتمان کنند که ایران در حمایت از دولت‌های سوریه و عراق در مقابله با داعش و جبهه النصره نقش جدی داشته است و اگر امروز شاهد پیروزی‌های دولت سوریه و عراق و شکست تروریسم در منطقه هستیم، به دلیل نقش برجسته ایران در مبارزه با تروریسم است. چنانکه اگر ایران کمک نمی‌کرد، امروز ما شاهد لیبی دوم در سوریه بودیم که در آن جنگ‌های گسترده داخلی شکل گرفته بود. بنابراین باید گفت که اقدامات ایران در سوریه نتیجه بخش بوده است، به طوری که امروز نه تنها تروریست‌های سوریه در حال شکست خوردن هستند، بلکه آرامش نسبی نیز در عراق و سوریه برقرار شده است.رئیس شورای راهبردی درباره آینده بحران در سوریه تاکید کرد: خواست ایران برقراری یک دولت دموکراتیک در سوریه با رای مردم است، البته باید مراقب بود که خلاء نبود یک دولت مقتدر در دوران انتقالی شرایط را برای حضور مجدد تروریست‌ها فراهم نکند. برای تحقق این هدف ، نمایندگان...
 • برجام ایران را به جهان بینی غرب نزدیک می کند
 • به گزارش بولتن نیوز، «پیتر ویتیگ» سفیر آلمان در نشستی که با حضور دیگر سفرای کشورهای اروپایی در واشنگتن برگزار شد، تاکید کرد: ما (آلمان) فکر نمی کنیم امکانی مبنی بر بازمذاکره توافق هسته ای وجود داشته باشد و از نظر برلین هیچ راه حل عملی برای انجام چنین تقاضایی وجود ندارد. وی ادامه داد: از اهداف مشروع و مطلوب توافق هسته ای، تعامل با ایران بعد از رفع تحریم ها است چراکه تجارت و تماس های معمول به صورت بالقوه ما را به یکدیگر نزدیک می کند. با این حال ویتیگ در اظهاراتی قابل تامل مدعی شد: این امر در نهایت می تواند به تغییر رفتار ایران منجر شود. با توجه به جمعیت ۸۰ میلیونی ایران، نمی توانید این موضوع را نادیده بگیرید. ما میخواهیم ایران تدریجا به سمت جهانبینی ما حرکت کند! وی در بخشی از سخنان خود گفت: هرکس از کنار کشیدن از برجام حمایت کند باید «مسایل بزرگتر» نظیر خطر روزافزون ازسرگیری غنی سازی توسط ایران، خطر رقابت تسلیحات هسته‌ای در یک منطقه بی ثبات و تاثیر آن بر تلاش های جهانی برای عدم اشاعه هسته‌ای را در نظر بگیرد. ویتیگ در نهایت گفت: این کار چه پیامی را به کشورهایی نظیر کره شمالی خواهد داد؟ این پیام را که دیپلماسی قابل اتکا نیست و اینکه شما نباید به توافقات دیپلماتیک اعتماد کنید و به نظرم این مساله بر اعتبار ما در غرب تاثیر خواهد گذاشت، وقتی ما به توافقی که ایران نقض نکرده است احترام نگذاریم.
 • آلمان:برجام ایران را به جهان بینی غرب نزدیک می کند
 • سفیر آلمان در واشنگتن در اظهاراتی قابل تامل ضمن حمایت از برجام از آن به عنوان راهی برای تعامل بیشتر با ایران و تغییر تدریجی رفتار این کشور، یاد کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ان بی سی، «پیتر ویتیگ» سفیر آلمان در نشستی که با حضور دیگر سفرای کشورهای اروپایی در واشنگتن برگزار شد، تاکید کرد: ما (آلمان) فکر نمی کنیم امکانی مبنی بر بازمذاکره توافق هسته ای وجود داشته باشد و از نظر برلین هیچ راه حل عملی برای انجام چنین تقاضایی وجود ندارد. وی ادامه داد: از اهداف مشروع و مطلوب توافق هسته ای، تعامل با ایران بعد از رفع تحریم ها است چراکه تجارت و تماس های معمول به صورت بالقوه ما را به یکدیگر نزدیک می کند. با این حال ویتیگ در اظهاراتی قابل تامل مدعی شد: این امر در نهایت می تواند به تغییر رفتار ایران منجر شود. با توجه به جمعیت ۸۰ میلیونی ایران، نمی توانید این موضوع را نادیده بگیرید. ما میخواهیم ایران تدریجا به سمت جهانبینی ما حرکت کند! وی در بخشی از سخنان خود گفت: هرکس از کنار کشیدن از برجام حمایت کند باید «مسایل بزرگتر» نظیر خطر روزافزون ازسرگیری غنی سازی توسط ایران، خطر رقابت تسلیحات هسته‌ای در یک منطقه بی ثبات و تاثیر آن بر تلاش های جهانی برای عدم اشاعه هسته‌ای را در نظر بگیرد. ویتیگ در نهایت گفت: این کار چه پیامی را به کشورهایی نظیر کره شمالی خواهد داد؟ این پیام را که دیپلماسی قابل اتکا نیست و اینکه شما نباید به توافقات دیپلماتیک اعتماد کنید و به نظرم این مساله بر اعتبار ما در غرب تاثیر خواهد گذاشت، وقتی ما به توافقی که ایران نقض نکرده است احترام نگذاریم.
 • آقای روحانی حال کارگران قراردادی خوب است اما تو باور نکن
 • سلام آقای روحانی. نمی‌دانم این دلنوشته را می‌بینی و می‌خوانی یا نه. با وجود این انتخاب دوباره شما را به عنوان ریاست جمهوری کشور عزیزم تبریک می‌گویم. می‌دانم این تبریک با تاخیر گفته می‌شود، اما حتما به بنده حق می‌دهید. قصد داشتم در دوران برگزاری انتخابات این نامه را بنویسم اما دیدم شما و دیگر نامزدها مشغول انتخابات هستید و در آن وانفسا احتمال رسیدن کلامم به گوش شما کمتر می‌شد. پس از انتخابات هم دیدم که مشغول گرفتن رای اعتماد برای وزرا هستید و برای تبریک انتخاب دوباره‌تان و نیز درددل فرصت را مناسب ندیدم. به هر حال فکر کنم این روزها سرتان به اندازه خواندن این نامه خلوت باشد. از این که وقت می‌گذارید و نامه یک کارمند قراردادی را می‌خوانید متشکرم. البته کارمند و کارگر فرقی ندارد قراردادی، قراردادی است. زمستان سال 78 بود که در یکی از ادارات زیرمجموعه یکی از وزارتخانه‌ها به عنوان کارمند قراردادی شروع به کار کردم. آن هم در حالی که در یک سال نخست شروع به کارم از پاداش‌های تقسیمی میان کارمندان رسمی محروم بود و ... با این حال جوان بودم و با انگیزه. به سختی کار کردم و به ادامه تحصیل پرداختم که البته ادامه کار، تلاش و نیز تحصیل بنده و سایر دوستان قراردادی‌ام در این سال‌ها بدون دردسر هم نبوده است و نیست. به هر حال با گذر زمان و تلاش‌هایی که داشتم این روزها با آن جوان 20 ساله‌ای که وارد این اداره شدم تفاوتهای بسیاری کرده‌ام. از سپید شدن موهای سر گرفته تا کسب تجربه و ارتقای مدرک تحصیلی و ... . اما الان که در سال 96 بسر می‌بریم کماکان یک نکته مشترک با سال 78 دارم و آن قراردادی بودنم است. بدون شک شما و خیلی از مسئولان، بسیاری از دردهای ما کارگران و کارمندان قراردادی را حتی بهتر از خود ما می‌دانید....
 • چرا آقای فردوسی پور به وزارت ورزش روحانی فقط می خند
 • پایگاه خبری تحلیلی «پارس»- محمد زعیم زاده- طارمی گیت یکی از مهم ترین افتضحات مدیریتی تاریخ ورزش کشور است؛اتفاقی که امشب عادل فردوسی پور در نود سعی کرد آن را در حد زیاده خواهی مالی یک بازیکن تخفیف دهد. همان طور که هفته ی قبل تراژدی غمناک قعر نشینی آبی ها را در حد یک دعوای خاله زنکی کوچک کرده بود. تلاش هایی که در هر دوی آنها سعی شد رندانه از اثرات مدیریت مذبذب و ناتوان وزارت ورزش به عنوان رئیس مجمع دو باشگاه فاکتور گرفته شود . بگذریم که در همین برنامه امشب به اندازه ی کافی دم خروس بیرون زد و همینجا فردوسی پور اصرار داشت به نقل از مسئولان وزارت ورزش بگوید هدفمان آوردن مربی درجه یک خارجی برای استقلال است! یعنی با زبان بی زبانی گفت وزارت ورزشی که تا این حد خرد در امور دخالت می کند ؛هیچ نقشی در ناکامی ها ندارد! بیایید فرض کنیم الان دولت احمدی نژاد است یا اصلا رئیسی انتخابات ۹۶ را برده به نظرتان واکنش ۹۰ به این فجایع چه بود؟ آیا با همراهی فلان آنلاین و بهمان نیوز و محمود صادقی و...تا استیضاح وزیر ورزش و سوال از رئیس جمهور پیش نمی رفت؟
 • دیپلمات آلمانی:برجام ایران را به جهان بینی غرب نزدیک می کند
 • سفیر آلمان در واشنگتن ضمن حمایت از برجام از آن به عنوان راهی برای تعامل بیشتر با ایران و تغییر تدریجی رفتار این کشور، یاد کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ان بی سی، «پیتر ویتیگ» سفیر آلمان در نشستی که با حضور دیگر سفرای کشورهای اروپایی در واشنگتن برگزار شد، تاکید کرد: ما (آلمان) فکر نمی کنیم امکانی مبنی بر بازمذاکره توافق هسته ای وجود داشته باشد و از نظر برلین هیچ راه حل عملی برای انجام چنین تقاضایی وجود ندارد. وی ادامه داد: از اهداف مشروع و مطلوب توافق هسته ای، تعامل با ایران بعد از رفع تحریم ها است چراکه تجارت و تماس های معمول به صورت بالقوه ما را به یکدیگر نزدیک می کند. با این حال ویتیگ در اظهاراتی قابل تامل مدعی شد: این امر در نهایت می تواند به تغییر رفتار ایران منجر شود. با توجه به جمعیت ۸۰ میلیونی ایران، نمی توانید این موضوع را نادیده بگیرید. ما میخواهیم ایران تدریجا به سمت جهانبینی ما حرکت کند! وی در بخشی از سخنان خود گفت: هرکس از کنار کشیدن از برجام حمایت کند باید «مسایل بزرگتر» نظیر خطر روزافزون ازسرگیری غنی سازی توسط ایران، خطر رقابت تسلیحات هسته‌ای در یک منطقه بی ثبات و تاثیر آن بر تلاش های جهانی برای عدم اشاعه هسته‌ای را در نظر بگیرد. ویتیگ در نهایت گفت: این کار چه پیامی را به کشورهایی نظیر کره شمالی خواهد داد؟ این پیام را که دیپلماسی قابل اتکا نیست و اینکه شما نباید به توافقات دیپلماتیک اعتماد کنید و به نظرم این مساله بر اعتبار ما در غرب تاثیر خواهد گذاشت، وقتی ما به توافقی که ایران نقض نکرده است احترام نگذاریم.
 • باید از شمول طرح فعلی جمع آوری متکدیان خارج شوند
 • به گزارش بولتن نیوز، جلسات متعددی برگزار شد.چندین دستگاه در کشور در کنار هم جمع شدند. میلیاردها تومان بودجه هزینه شد تا کودکان بی‌پناه شهر را از جلوی چشم‌ها دور کنند، کودکانی که ناخواسته و بالاجبار به دنیای خشن بزرگسالی پرتاب شده‌اند، بدون اینکه امکان تجربه لذت بخش لحظه‌های سرخوشانه کودکی را داشته باشند، کودکانی که به خاطر فقر و دیگر شرایط آسیب‌دیده خانواده، مجبور به کار در خیابان شده‌اند، اما NGO های فعال حوزه کودک و برخی مسئولان دولتی در رابطه با وضعیت نامشخص طرح جمع‌آوری کودکان نگرانند و بارها از تریبون‌های مختلف اعلام کرده‌اند که این طرح از نظر اجرایی مشکل دارد و اصلا شامل کودکان کار نمی‌شود. NGOهای غیردولتی و همچنین وزارت کار بارها از اجرای این طرح اظهار نگرانی کرده‌اند و نسبت به این طرح نقدهایی دارند، آنها اعلام کرده‌اند که جمع آوری کودکان باید مطابق با آیین نامه ساماندهی کودکان خیابانی مصوب 1384 هیات دولت انجام گیرد؛ نه اینکه جمع‌آوری کودکان همراه با طرح جمع‌آوری متکدیان و معتادان اجرایی شود. طبق مصوبات فرمانداری در خصوص طرح جمع آوری متکدیان، دعوت کننده این طرح فرمانداری تهران بوده است و موضوع طرح نیز معتادان و متکدیان است؛ اما در حال حاضر کودکان کار دستگیر شده و به مراکز منتقل می ‌شوند، در حالی که سرنوشت آنان همچنان مشخص نیست. روزبه‌کردونی (مدیر کل دفتر امور آسیب های اجتماعی وزارت رفاه) که‌ از ابتدا نقدهایی نسبت به این طرح داشته است پس از بازدید از مرکز یاسر (یکی از مراکز نگهداری کودکان پس از جمع‌آوری) به صراحت اعلام کرد که این طرح‌ها ارزیابی نشده‌است. مدیر کل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت رفاه با اشاره به اینکه طبق مصوبات موجود در فرمانداری جامعه هدف طرح اجرا شده در شهر تهران متکدیان و معتادان متجاهر بوده‌اند، اظهار داشت: کودکان کارو خیابان باید از شمول طرح فعلی خارج شوند. وی تاکید کرد...
 • سلام آقای روحانی حال کارگران قراردادی خوب است اما تو باور نکن
 • سلام آقای روحانی. نمی‌دانم این دلنوشته را می‌بینی و می‌خوانی یا نه. با وجود این، انتخاب دوباره شما را به عنوان ریاست جمهوری کشور عزیزم تبریک می‌گویم. سلام آقای روحانی. نمی‌دانم این دلنوشته را می‌بینی و می‌خوانی یا نه. با وجود این انتخاب دوباره شما را به عنوان ریاست جمهوری کشور عزیزم تبریک می‌گویم.می‌دانم این تبریک با تاخیر گفته می‌شود، اما حتما به بنده حق می‌دهید. قصد داشتم در دوران برگزاری انتخابات این نامه را بنویسم اما دیدم شما و دیگر نامزدها مشغول انتخابات هستید و در آن وانفسا احتمال رسیدن کلامم به گوش شما کمتر می‌شد.پس از انتخابات هم دیدم که مشغول گرفتن رای اعتماد برای وزرا هستید و برای تبریک انتخاب دوباره‌تان و نیز درددل فرصت را مناسب ندیدم.به هر حال فکر کنم این روزها سرتان به اندازه خواندن این نامه خلوت باشد. از این که وقت می‌گذارید و نامه یک کارمند قراردادی را می‌خوانید متشکرم. البته کارمند و کارگر فرقی ندارد قراردادی، قراردادی است.زمستان سال 78 بود که در یکی از ادارات زیرمجموعه یکی از وزارتخانه‌ها به عنوان کارمند قراردادی شروع به کار کردم. آن هم در حالی که در یک سال نخست شروع به کارم از پاداش‌های تقسیمی میان کارمندان رسمی محروم بود و ...با این حال جوان بودم و با انگیزه. به سختی کار کردم و به ادامه تحصیل پرداختم که البته ادامه کار، تلاش و نیز تحصیل بنده و سایر دوستان قراردادی‌ام در این سال‌ها بدون دردسر هم نبوده است و نیست.به هر حال با گذر زمان و تلاش‌هایی که داشتم این روزها با آن جوان 20 ساله‌ای که وارد این اداره شدم تفاوتهای بسیاری کرده‌ام. از سپید شدن موهای سر گرفته تا کسب تجربه و ارتقای مدرک تحصیلی و ... .اما الان که در سال 96 بسر می‌بریم کماکان یک نکته مشترک با سال 78 دارم و آن قراردادی بودنم است.بدون شک شما...
 • کودکان کار و خیابان باید از شمول طرح فعلی جمع آوری متکدیان خارج شوند
 • به گزارش خبرنگار ایلنا، جلسات متعددی برگزار شد.چندین دستگاه در کشور در کنار هم جمع شدند. میلیاردها تومان بودجه هزینه شد تا کودکان بی‌پناه شهر را از جلوی چشم‌ها دور کنند، کودکانی که ناخواسته و بالاجبار به دنیای خشن بزرگسالی پرتاب شده‌اند، بدون اینکه امکان تجربه لذت بخش لحظه‌های سرخوشانه کودکی را داشته باشند، کودکانی که به خاطر فقر و دیگر شرایط آسیب‌دیده خانواده، مجبور به کار در خیابان شده‌اند، اما NGO های فعال حوزه کودک و برخی مسئولان دولتی در رابطه با وضعیت نامشخص طرح جمع‌آوری کودکان نگرانند و بارها از تریبون‌های مختلف اعلام کرده‌اند که این طرح از نظر اجرایی مشکل دارد و اصلا شامل کودکان کار نمی‌شود. NGOهای غیردولتی و همچنین وزارت کار بارها از اجرای این طرح اظهار نگرانی کرده‌اند و نسبت به این طرح نقدهایی دارند، آنها اعلام کرده‌اند که جمع آوری کودکان باید مطابق با آیین نامه ساماندهی کودکان خیابانی مصوب 1384 هیات دولت انجام گیرد؛ نه اینکه جمع‌آوری کودکان همراه با طرح جمع‌آوری متکدیان و معتادان اجرایی شود. طبق مصوبات فرمانداری در خصوص طرح جمع آوری متکدیان، دعوت کننده این طرح فرمانداری تهران بوده است و موضوع طرح نیز معتادان و متکدیان است؛ اما در حال حاضر کودکان کار دستگیر شده و به مراکز منتقل می ‌شوند، در حالی که سرنوشت آنان همچنان مشخص نیست. روزبه‌کردونی (مدیر کل دفتر امور آسیب های اجتماعی وزارت رفاه) که‌ از ابتدا نقدهایی نسبت به این طرح داشته است پس از بازدید از مرکز یاسر (یکی از مراکز نگهداری کودکان پس از جمع‌آوری) به صراحت اعلام کرد که این طرح‌ها ارزیابی نشده‌است. مدیر کل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت رفاه با اشاره به اینکه طبق مصوبات موجود در فرمانداری جامعه هدف طرح اجرا شده در شهر تهران متکدیان و معتادان متجاهر بوده‌اند، اظهار داشت: کودکان کارو خیابان باید از شمول طرح فعلی خارج شوند. وی تاکید کرد...
 • دیگران حق تعیین تکلیف درباره سیاست های دفاعی مان را ندارند/برجام یا به همین شکل می ماند یا نخواهد بود/همه پرسی در اقلیم اقدامی غلط و بی ثبات کننده
 • سخنگوی وزارت خارجه ایران درباره همه‌پرسی در اقلیم کردستان با تأکید بر تمامیت ارضی و حاکمیت ملی عراق، تصریح کرد: هر اقدامی که مغایر با ثبات، امنیت و تمامیت ارضی این کشور باشد، از نگاه ما اقدامی نابجا و غلط است. به گزارش جهان نيوز؛ بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان امروز (دوشنبه) در نشست هفتگی با خبرنگاران با تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله حسین(ع)، هفته دفاع مقدس را گرامی داشت. *سرکنسول ایران در اربیل احضار نشده وی در ادامه و در پاسخ به سؤالی در خصوص اقدامات دیگر ایران از جمله در زمینه اقتصادی در پی همه‌پرسی در اقلیم کردستان عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران مرزهای خودش را در پی تقاضای دولت عراق و یادداشتی که دیروز از وزارت خارجه این کشور دریافت کردیم که خواسته بودند مرزهای عراق را با کنترل کامل مسدود کنیم، مسدود کرد. وی همچنین خبر احضار سرکنسول ایران در اربیل که دیروز در برخی رسانه‌ها مطرح شد را تأیید نکرد. *حمله‌ای صورت نگرفته سخنگوی دستگاه دیپلماسی اخبار منتشر شده روز گذشته توسط رسانه‌های غربی درباره حمله توپخانه‌ای ایران به اقلیم کردستان عراق را نادرست و غلط خواند و افزود: چنین اتفاقی نیفتاده بود. وی انتشار این اخبار را فضاسازی در آستانه همه‌پرسی در اقلیم کردستان خواند که اهداف مشخصی را دنبال می‌کرد و افزود: آنها علاقه‌مند بودند ایران را درگیر برخی مسائلی که مطرح نیست، بکنند. قاسمی در ادامه سیاست ایران در قبال همه‌پرسی در اقلیم کردستان عراق را که بارها از سوی مقامات کشورمان و از جمله سخنگو بیان شده بود، مورد اشاره قرار داد و گفت: مواضع ما روشن بوده و هست. ما بر تمامیت ارضی، حاکمیت ملی و روند تحولات دموکراتیک در درون عراق مصر هستیم و آن را پیگیری می‌کنیم و هر اقدامی که مغایر با ثبات، امنیت و تمامیت ارضی دولت همسایه ما...
 • اصلاح طلبان و حامیان دولت از برجام گوساله سامری ساختند/ترامپ از توافق هسته ای خارج نخواهد شد
 • علی علیزاده کارشناس BBC گفت: با تمام احترام باید بگویم که طرفداران دولت به ویژه در بخش‌های تبلیغاتی از برجام یک گوساله سامری ساخته بودند و آن را یک امر مقدس دانستند که می‌تواند نیازهای ما را برآورده کند. از سوی دیگر مخالفان برجام به نظر من از کلیت این توافق نقدی نامنصفانه کردند و با عنوان ساده لوحی و اشتباه تیم مذاکره کننده به آن‌ها تاختند که این هم درست نبود. علی علیزاده که به دلیل حضور شبکه دولتی انگلیسی (BBC) در میان رسانه‌های ایران شناخته می‌شود فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف و استاد فلسفه سیاسی در دانشگاه «میدلسکس» در انگیس هست. خودش می‌گوید که بیش از ۱۷ سال است که به ایران نیامده و از هم دوره ای‌ها او تنها یک نفر بازگشته است. وقتی از او می‌پرسم که دوست دارد به ایران برگردد به گوشه‌ای خیره شد و سعی کرد احساس خود را پنهان کند، اما غم چهره او در پس مانیتور هم به راحتی قابل تشخیص بود، بعد به شوخی جواب داد که دوست ندارد او را توی گونی کنند! بیش از یک هفته طول کشید که شرایط مصاحبه مهیا شود. موضوع این گفتگو «برجام» است. او صریح و سریع صحبت می‌کند و در صدد آن نیست که کسی را مقصر معرفی کند. معتقد است که حامیان رسانه‌ای دولت از برجام گوساله سامری ساخته اند و باید از آن قداست زدایی شود و از سوی دیگر رفتار رسانه‌ای مخالفان برجام را نمی‌پسندد. برجام را یک فرصت تاریخی برای وحدت و همبستگی کشور می‌داند و معتقد است بعد از سال‌ها این فرصت پیش آمده که مردم ایران کنار یکدیگر قرار بگیرند و متوجه شوند که تمام خوشبختی و بدبختی‌ها ما به به امریکا و اروپا وابسته نیست. آنچه که می‌خوانید حاصل گفتگوی یک ساعته ما با اوست که بخشی از آن بنابر...
 • پایان راهپیمایی ۵۶ روزه خانواده مشهدی با ارسال نامه ای به رئیس جمهور/آقای دکتر روحانی لطفا حمایت کنید متن نامه و ها
 • زهره براتی (مادر این خانواده مشهدی) که این راهپیمایی طولانی را با شعار ما حق داریم آوازهای سرزمین مادری را در شهرمان بشنویم انجام داده‌اند؛ در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: ما به تازگی سفر حدودا دو ماهه خودمان به دور ایران برای حمایت از موسیقی نواحی و مقامی و در اعتراض به لغو کنسرت‌ها را به پایان رسانده‌ایم و در پایان این سفر، نامه‌ای را خطاب به دکتر روحانی رئیس جمهور محترم از طریق مدیرکل امور استان‌های وزارت ارشاد ارسال کرده‌ایم. براتی که پزشک است، در ادامه افزود: این سفر 56 روزه که از شهر مشهد آغاز شده بود؛ در نهایت با بازگشت به مشهد پایان یافت. روز (دوشنبه 3 مهر) ما توانستیم با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی دیداری داشته باشیم. در این دیدار درباره این راهپیمایی و اهداف آن گفتگو کردیم و توضیح دادیم که این کار را بدون هیچگونه وابستگی به نهاد یا جای خاصی و تنها به عنوان شهروندان این شهر انجام دادیم. وی همچنین عنوان کرد: این در حالی است که ما در آخرین مرحله سفرمان یکبار دیگر به تهران آمدیم تا نامه‌ای را که به دکتر روحانی رئیس جمهور محترم کشورمان نوشته بودیم، به دست ایشان برسانیم. از این رو نامه را به آقای احمدی مدیرکل امور استان‌های وزارت ارشاد دادیم تا آن را به دست ریاست جمهور برسانند. مادر این خانواده مشهدی درباره هدف‌شان از این سفر طولانی گفت: ما هدف‌مان از این راهپیمایی این است که می‌خواهیم بگوییم به عنوان یک خانواده ایرانی نمی‌خواهیم بچه‌هایمان ریشه‌هایشان را فراموش کنند. مثلا خود من پدرم کرد و مادر ترک هستند اما به هیچیک از این دو زبان مسلط نیستم چون هیچ وقت این زبان‌ها را به‌طور مداوم نشنیده‌ام؛ بچه‌های ما هم اگر این موسیقی که به سرزمین مادری‌شان تعلق دارد را نشنوند و فردا به‌طور کامل به موسیقی و فرهنگ...
 • بی اعتنایی بانک های اروپایی به رویکرد ضد برجامی ترامپ
 • به گزارش سایت طلا به نقل از خبرگزاری تسنیم ، در حالی که واشنگتن تلاش دیگری را در راستای محدود کردن ارتباطات بین ایران و آمریکا صورت داده است، بانک های اروپایی موج جدیدی از سرمایه گذاری ها در ایران را آغاز کرده اند. در طی هفته گذشته، بانک های اتریشی، دانمارکی و فرانسوی انعقاد قراردادهای سرمایه گذاری با ایران به ارزش مجموعا 2 میلیارد یورو (2.4 میلیارد دلار) را اعلام کردند. این در حالی است که کاخ سفید روز 24 سپتامبر ممنوعیت مسافرتی جدیدی را علیه شهروندان ایران و 7 کشور دیگر اعلام کرد. موج تامین مالی پروژه های مختلف در ایران توسط بانک های اروپایی روز 21 سپتامبر شروع شد؛ زمانی که اوبربانک اتریش توافق کرد که یک خط اعتباری یک میلیارد یورویی برای 14 بانک ایرانی اختصاص دهد. این پول برای احداث پروژه های زیرساختی در ایران هزینه خواهد شد. در همان روز، دانسکه بانک دانمارک قراردادی در زمینه یک خط اعتباری 500 میلیون یورویی با 10 بانک ایرانی امضا نمود. از آن زمان به این طرف، بانک دولتی بی پی آی فرانسه نیز اعلام کرده که 500 میلیون یورو خط اعتباری برای شرکت های فرانسوی متقاضی سرمایه گذاری در ایران اختصاص خواهد داد. ایران همچنین در طی چند ماه گذشته ترتیبات مشابهی را با بانک صادرات-واردات کره جنوبی برای یک خط اعتباری 8 میلیارد یورویی و همچنین چند بانک چینی برای تامین مالی 35 میلیارد دلاری منعقد نموده است. این قراردادها لزوام به آسانی منعقد نشده اند. اوبربانک گفته یک سال و نیم صرف مذاکره بر سر چهارچوب توافق برای وام های صادراتی با ایران کرده و چند دور گفت و گو در ایران و اتریش برگزار شده است. بانک هایی که همکاری با ایران را آغاز کرده اند، همچنین باید مراقب باشند که گرفتار جریمه های سنگینی که دولت آمریکا به بهانه نقض تحریم های...
 • مینا و دوستان ۲ در ایستگاه پایانی تولید
 • مجموعه «مینا و دوستان ۲» به زودی از شبکه های سیما پخش خواهد شد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مرکز صبا، مجموعه «مینا و دوستان ۲» در ۱۳ قسمت ۱۵ دقیقه ای با تکنیک سه بعدی برای مخاطبان کودک و نوجوان ساخته شده که مراحل صداگذاری و موسیقی خود را می گذراند و به زودی از شبکه های سیما پخش خواهد شد. این مجموعه که به قلم حجت الاسلام مهدی داوودآبادی به رشته تحریر درآمده درباره دختری به نام مینا است که در یکی از روستاهای شمال کشور زندگی می کند اهالی این روستا گاهی با مشکلاتی مواجه می شوند که مینا به همراه دوستان خود و همچنین پلنگ پرتقالی اش سعی در کمک به مردم و محیط زیست دارد که در این راه با چالش هایی مواجه می شود. محمدی نیگجه تهیه کننده این مجموعه درباره روند تولید «مینا و دوستان ۲» گفت: این مجموعه که ادامه مجموعه «مینا و دوستان ۱» و از تولیدات مرکز صبا است در پایان شهریور سال ۱۳۹۴ از سوی مرکز صبا سفارش داده شد و با توجه به حساسیت مرکز صبا راجع به فیلمنامه ها و استوری بورد، در اواخر شهریور سال ۱۳۹۵ پیش تولید این مجموعه آغاز شد. بعد از حضور امیر عزیزی کارگردان «مینا و دوستان ۲» و آسیب شناسی پروژه تصمیم گرفته شد نیلوفر شکرآبی به عنوان کارگردان هنری به جمع ما اضافه شود. این تغییرات باعث شد بیش از ۷۰ درصد تکستچرها و آبجکت های محیطی عوض شوند و از نرم افزارهای جدیدی مانند Marvelous Designer و RealFlow و HairFarm و Cinema ۴D استفاده کنیم که در نتیجه باعث بهبود کیفیت پروژه شد. از سایر دست اندرکاران این مجموعه می توان به مدیرتولید: بابک محمدی نیگجه، انیماتورها: سعید مقدم، ایمان خانچی، امیر کوشافر، ندا ستاری، سارا تقی دوست، حامد سفری، مهران پاسبان، خانم ها عوض...
 • مینا و دوستان ۲ به زودی از شبکه های سیما
 • مجموعه «مینا و دوستان ۲» در ۱۳ قسمت ۱۵ دقیقه ای با تکنیک سه بعدی برای مخاطبان کودک و نوجوان ساخته شده که مراحل صداگذاری و موسیقی خود را می گذراند و به زودی از شبکه های سیما پخش خواهد شد. این مجموعه که به قلم حجت الاسلام مهدی داوودآبادی به رشته تحریر درآمده درباره دختری به نام مینا است که در یکی از روستاهای شمال کشور زندگی می کند اهالی این روستا گاهی با مشکلاتی مواجه می شوند که مینا به همراه دوستان خود و همچنین پلنگ پرتقالی اش سعی در کمک به مردم و محیط زیست دارد که در این راه با چالش هایی مواجه می شود. محمدی نیگجه تهیه کننده این مجموعه درباره روند تولید «مینا و دوستان ۲» گفت: این مجموعه که ادامه مجموعه «مینا و دوستان ۱» و از تولیدات مرکز صبا است در پایان شهریور سال ۱۳۹۴ از سوی مرکز صبا سفارش داده شد و با توجه به حساسیت مرکز صبا راجع به فیلمنامه ها و استوری بورد، در اواخر شهریور سال ۱۳۹۵ پیش تولید این مجموعه آغاز شد. بعد از حضور امیر عزیزی کارگردان «مینا و دوستان ۲» و آسیب شناسی پروژه تصمیم گرفته شد نیلوفر شکرآبی به عنوان کارگردان هنری به جمع ما اضافه شود. این تغییرات باعث شد بیش از ۷۰ درصد تکستچرها و آبجکت های محیطی عوض شوند و از نرم افزارهای جدیدی مانند Marvelous Designer و RealFlow و HairFarm و Cinema ۴D استفاده کنیم که در نتیجه باعث بهبود کیفیت پروژه شد. از سایر دست اندرکاران این مجموعه می توان به مدیرتولید: بابک محمدی نیگجه، انیماتورها: سعید مقدم، ایمان خانچی، امیر کوشافر، ندا ستاری، سارا تقی دوست، حامد سفری، مهران پاسبان، خانم ها عوض زاده و اثنی عشری، نورپردازی: احمد ابراهیمیان، رندر: احمد ابراهیمیان، رضا هلالیان، هادی موسوی، بهزاد صفایی، امیر صفائیان و علی تهرانی، رندر فارم: شرکت های...
 • دربی کوچک اهواز/زهیوی و دوستان برعلیه گوآردیولا
 • به گزارش ایلنا، سه شنبه در چارچوب هفته هشتم رقابت های لیگ برتر فوتبال تیمهای فولاد و استقلال خوزستان در ورزشگاه غدیر و از ساعت 17:30 دقیقه به مصاف هم می روند. این دیدار در حالی به انجام می رسد که فولاد در وضعیت خوبی قرار دارد و همشهری آنها اصلا اوضاع مساعدی ندارد. در ترکیب تیم فولاد خوزستان نفراتی چون رحیم زهیوی، پیمان شیرزادی و علی اصغر عاشوری و همچنین سیروس پورموسوی و ... هستند که سابقه حضور در استقلال خوزستان و عبدالله ویسی را دارند و حالا باید با این تیم و گواردیولای وطنی پیکار کنند. باید دید ویسی در این مسابقه چه نمایشی خواهد داشت. او برای خروج تیمش از بحران باید از پس همکاران و شاگردان سابق خود بربیاید.
 • انگشتر هوشمند برای اطلاع وضعیت بحرانی به دوستان
 • به گزارش باشگاه جوانی خبرگزاری برنا، این گجت انگشتری شکل، یک دکمه کوچک دارد که در هر زمانی که شما احساس کنید در خطر هستید یا وضعیت بدنی شما نامساعد است آن را فشار می‌دهید و گوشی هوشمند شما یک پیام اضطراری را به همراه مکان جغرافیایی‌تان برای سه نفر از مخاطبان منتخب ارسال می‌کند تا آنها به کمک شما بیایند. از زمان فشردن دکمه تا زمان ارسال پیام‌ها فقط سه ثانیه طول می‌کشد. برای ارسال پیام به مرکز پیام شرکت نیمب که به مراکز امدادرسانی و پلیس متصل خواهد بود، باید یک حق عضویت ماهانه به مبلغ 10 دلار پرداخت کرد. البته جزئیات نحوه عملکرد این مرکز پیام مشخص نشده است. عرضه این محصول در ماه مه آغاز خواهد شد و در دو رنگ سفید و مشکی با قیمت 130 دلار در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.
 • بادامچی:متحدان ترامپ به مواضع ضد برجامی رییس جمهور آمریکا واکنش منفی نشان دادند
 • نایب اول کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: مسئولان در انتخابات صدای مردم را شنیدند و نباید در انتخاب مدیران افرادی را منصوب کنند که موجب ناامیدی‌شان شود. به گزارش ایسنا، محمدرضا بادامچی در نطق میان دستور امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی با تسلیت ماه محرم و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: مشارکت مردم در انتخابات 29 اردیبهشت 96 عصر جدیدی را در سپهر سیاسی کشور رقم زد. نماینده مردم تهران در مجلس گفت: باید تمام قد به رفع نگرانی‌های مردم در حوزه ازدواج، معیشت و اشتغال پرداخت. دنیا راه‌های موفقی برای حل مشکل بیکاری دارند که باید از آنها استفاده کرد. باید با اتکاء به توانایی‌های جوانان، دانش ملی و ظرفیت‌های صنعتی و ملی از یافته‌های علمی استفاده کرده و جوانان و نخبگان‌مان را حفظ کنیم. وی با بیان اینکه بازار تولید در کشور به سرعت در حال نابودی است، گفت: انبوه کالای مختلف به ویژه پوشاک، اسباب بازی و سایر تولیدات صنعتی به صورت قانونی یا غیرقانونی با قیمت پایین و کیفیت نه چندان خوب در بنادر تخلیه و مثل مور و ملخ وارد کشور می‌شود. این کالاها در کارگاه‌های کشور ویتنام مارک ایرانی خورده و وارد کشور می‌شود. اینها اشتغال داخلی را نابود کرده است. نایب اول کمیسیون اجتماعی مجلس یکی از بنیادی ترین پیش‌نیازهای توسعه اشتغال فراگیر را رفع سوء تفاهم‌ها با دنیا و ورود به سازمان تجارت جهانی دانست و تاکید کرد: باید درهای کشور را به روی سرمایه‌گذاران خارجی و عرضه محصولات ایرانی به بازارهای دنیا باز کنیم. بادامچی با تاکید بر اینکه برای استقرار امنیت اقتصادی باید از برجام حفاظت کنیم، گفت: سیاستمداران آمریکا در صدد از بین بردن این دستاورد بزرگ هستند. البته ترامپ با سخنان سخیف خود با ناکامی بزرگی برای بر هم زدن برجام روبرو شد و متحدان او نیز با ایران همدلی نشان دادند و افکار عمومی داخلی آمریکا و دنیا...
 • سفیر اتحادیه اروپا:مرگ برجام ضرری بزرگ خواهد بود/سفیر فرانسه آماده همکاری برای برخورد با سیاست های منطقه ای ایران هستیم/سفیر آلمان مذاکره مجدد بر سر برجام امکان پذیر نیست/سفیر انگلیس در نتیجه برجام امن تر هستیم
 • اندیشکده «شورای آتلانتیک» به عنوان یکی از تاثیرگذارترین اتاق های فکر در سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا بخش مجزایی از تحقیقات خود را به تحلیل ها و انتشار گزارش های راهبردی درباره مسائل گوناگون مربوط به ایران- چه تحولات داخلی کشور و چه امور منطقه ای و بین المللی- اختصاص دارد. به گزارش تابناک، سفرای اتحادیه اروپا، فرانسه، انگلیس و آلمان در آمریکا امشب در شورای آتلانتیک در خصوص «نوع نگاه اروپا و همسایگان ایران به برجام و فرجام این توافق» سخن گفتند. دیوید سالیوان؛ نماینده اتحادیه اروپا در واشنگتنابتدا «دیوید سولیوان» سفیر اتحادیه اروپا در آمریکا سخن گفت. مجری از سولیوان پرسید که در صورت خروج آمریکا از برجام، اتحادیه چه می‌کند؟سفیر اتحادیه اروپا پاسخ داد: «به سوالات فرضی پاسخ نمی‌دهم ولی ما تا وقتی که این توافق پابرجا و اجرایی بماند، به آن پایبند خواهیم ماند. اعتقاد داریم که مرگ برجام، ضرری بزرگ خواهد بود.»سولیوان در مقام ارائه شواهد بیشتر برای لزوم حفظ برجام گفت: «ما مشکلات متعددی با ایران داریم ولی در صورت دستیابی ایران به سلاح اتمی، حل هیچ یک از این مشکلات، آسان‌تر نمی‌شود.» نماینده اتحادیه اروپا در ادامه گفت؛ ایران سومین کشوری است که علیه آن بیشترین تحریم اعمال شده است. تا زمانی که توافق هسته‌ای ایران کارساز باشد، نیازی برای اصلاح یا تغییر آن و یا مذاکره مجدد بر سر آن وجود ندارد. درباره مسائل دیگر (غیرهسته‌ای) آماده گفت‌وگو با طرف آمریکایی برای مقابله با رفتارهای ایران هستیم. ایران کشوری است که ما هنوز علیه آن تحریم داریم. سولیوان اضافه کرد؛ راهبرد چندلایه‌ای، متشکل از تحریم و دیپلماسی برای مقابله با رفتارهای ایران در منطقه داریم. معتقدیم که بایستی به این رفتارها پرداخت اما خارج از برجام. جرارد آرود؛ سفیر فرانسه در واشنگتندر ادامه «ژرارد آرود» سفیر فرانسه سخن گفت. وی به پیشنهاد «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور کشورش در خصوص لزوم مذاکره با...
 • آیا برجام آخرین سند اعتماد به آمریکاست/براساس این گزارش ترامپ زیر برجام خواهد زد
 • خروج از بن بست هسته ای به دولت احمدی نژاد رسید و همزمان با حضور اوباما در کاخ سفید، دولت خوشبین بود تا با میانجیگیری ترکیه و برزیل پرونده هسته ای به سرانجام برسد. در اردیبهشت 1389، ایران، ترکیه و برزیل توافقنامه ای را امضا کردند که بر اساس مفاد توافق، برای تسهیل همکاری های هسته ای، جمهوری اسلامی ایران موافقت می کند که 1200 کیلوگرم اورانیوم کمتر غنی شده در ترکیه به امانت بگذارد. گروه سیاسی جهان نيوز: روند پرونده هسته ای ایران در اوایل دولت یازدهم به ناگهان تغییر کرد و خوشبینی و اعتماد به آمریکا و دیدن کدخدا برای حل مشکل، اساس کار مذاکرات شد. مذاکراتی که به برجام ختم شد ولی پس از دوسال، ترامپ قصد دارد آنرا پاره کند. به گزارش جهان نيوز، رهبر معظم انقلاب اسلامی در میانه گفتگوهای دولت ایران و 1+5 که با آب و تاب زیادی همراه بود، در بیاناتی راه حل خروج از مشکلات اقتصادی را در داخل کشور ارزیابی کردند:«کلید حل مشکلات اقتصادی در لوزان و ژنو و نیویورک نیست، در داخل کشور است و همه باید مسئولیت های متفاوت خود را در تقویت تولید داخلی به عنوان تنها راه علاج مشکلات اقتصادی انجام دهند.»( 9/2/ 94) البته تجربه نیز به عینه همین امر را ثابت کرده و دستاوردهایی که با اتکا به دانش و توان ایرانی به سرانجام رسیده اند، در حال حاضر به ابزارهای قدرت و پرستیژ کشور تبدیل شده اند. از جمله توان موشکی ایران که باعث بهت جهان شده است. روابط ایران و آمریکا با وقوع انقلاب وارد بحران و درنهایت قطع روابط شد. مخالفت و تلاش برای براندازی حکومت اسلامی از جمله اهداف اولیه دولت واشنگتن در تقابل با ایران بوده و همچنان نیز به روش هایی در حال انجام است. ولی این خصومت ها و وجود دیوار بی اعتمادی باعث نشد...
 • کدام حسن روحانی روحانی اصلی است
 • مواضع روحانی به فاصله سه ماه دگرگون شده و از انتقاد به فعالیت های موشکی به حمایت صد درصدی از فعالیت های دفاعی کشور رسیده است. سرویس سیاست مشرق - «مردم دیدید که در زمان برجام روی موشک شعار نوشتند» این صحبت‌های حسن روحانی در مناظره انتخاباتی خود در اردیبهشت ۹۶ بود که برای تخریب جناح مقابل خود آقایان رئیسی و قالیباف انجام داد. روحانی که آزمایش موشکی سپاه را برای خدشه دار کردن برجام ارزیابی کرده بود به تخریب دولت در ایام مختلف اشاره کرد و بار دیگر بی آنکه نامی از کسی ببرد، خطاب به مردم گفت: «ما هر جا موفق شدیم جایی بوده که متحد بودیم؛ کنار هم بودیم؛ آنجایی از برجام توانستیم استفاده کنیم که متحد بودیم. آنجایی که خواسته‌ایم برجام را به هم بزنیم؛ دیدیم چکار کردند؛ آمدند چگونه شهرهای زیرزمینی نشان دادند تا برجام را به هم بزنند؛ روی موشک شعار نوشتند تا برجام را به هم بزنند؛ برای اینکه ما نتوانیم ۱۰۰ درصد استفاده کنیم.» اشاره روحانی به شلیک یک موشک بالستیک بود که به زبان عبری سخن امام راحل در خصوص نابودی اسرائیل بر روی آن نوشته شده بود و دیگری هم رونمایی از دو شهر موشکی در اعماق چندصدمتری زمین بود که موجب خشم و عصبانیت رژیم صهیونیستی و نخست‌وزیر آن شد. بعد از حادثه تروریستی مجلس، سپاه که قول داده بود از داعش انتقام سختی بگیرد. در آخرین ساعات روز یک‌شنبه ۲۸ خرداد نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران ۶ فروند موشک بالستیک میان‌برد زمین به زمین به منطقه دیرالزور سوریه، مقرداعش شلیک کرد و باعث صدمات زیادی به این گروه تکفیری تروریستی شد. ماجرای شلیک شبانه موشک های میان برد به سرعت فضای مجازی را تسخیر و هشتگ #سپاه را ترند کرد.بسیاری از کاربران فضای مجازی از این اقدام سپاه به شدت تقدیر کرده...
 • فاتح و زنگا افتخاری را ببینند پشیمان می شوند/هوادارن استقلال امروز متوجه می شوند رحمتی چرا از تیم ملی کنار گذاشته شد
 • محمد جواد نوبندگانی عضو کمیسیون امنیت ملی و فراکسیون ورزش مجلس در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار گروه ورزشی ایسکانیوز،در رابطه با وضعیت حق پخش تلوزیونی گفت: به هر حال باید این موضوع رفع شود؛ اقشار مختلف اجتماع خواستار پرداخت حق پخش تلوزیونی به باشگاه ها هستند، در مجلس نیز کمیسیونی به سرپرستی محمد رضا تابش برای رسیدگی به همین موضوع شکل گرفته است. وی در ادامه افزود: البته باشگاه ها هم باید به فکر راه های مختلف درآمدزایی باشند، همانگونه که مشاهده می کنید در دنیا باشگاه هایی مانند پاریس سن ژرمن از طریق فروش پیراهن نیمار سود فراوانی را به دست آورد. عضو کمیسیون امنیت ملی و فراکسیون ورزش مجلس در رابطه با گزینه های خارجی که نام آن ها برای سرمربی گری استقلال مطرح می شود نیز در حالی که می خندید گفت: والتر زنگا و فاتح تریم با دیدن افتخاری از انتخاب خود پشیمان خواهند شد. نوبندگانی در پایان کی روش را به عنوان یک وجه تمایض در فوتبال ایران دانست و تکمیل کرد: کی روش مبارزه با بازیکن سالاری را در فوتبال جا انداخت؛ هواداران استقلال امروز متوجه می شوند که رحمتی آن زمان به چه دلیلی از تیم ملی کنار گذاشته شد. 606 نوبندگانی مجلس رحمتی کی روش