طبق آمار، لوازم التحریر خارجی به خصوص لوازم التحریر چینی و هندی حدود 60 درصد از بازارلوازم التحریر کشور را در اختیار گرفته است. چکیده مصاحبه پژوهشی:

طبق آمار، لوازم التحریر خارجی به خصوص لوازم التحریر چینی و هندی حدود 60 درصد از بازارلوازم التحریر کشور را در اختیار گرفته است.

تولید انواع لوازم التحریر در داخل کشور نسبت به سال گذشته با رشد ۱۵ درصدی روبرو بوده و تولید داخل از ۳۰ به ۴۵ درصد رسیده است.

با نزدیک به ۱۳میلیون نوآموز و دانش‌آموز موجود در ایران نزدیک به ۵۰۰ میلیارد تومان گردش مالی داریم، اما سهم تولیدکنندگان ایرانی تنها 5 درصد از کل این بازار است.

پژوهش خبری صدا وسیما:بوی ماه مهر با واردات 80 درصدی لوازم التحریر می­آید. همواره شهریور، ماه آماده سازی دانش‌آموزان برای حضور در 9 ماه علم آموزی و تلاش در جهت کسب دانش خواهد بود؛ ماهی که بازار لوازم‌التحریر، کیف و کفش داغ­تر از همه بازارها می‌شود؛ لوازمی که گویی مدرسه بدون آنها بی‌معنی است و بوی ماه مهر با بوی پاک کن نو عجین شده است.

در این میان، آمارها نشان می‌دهد که در مهر سال 95؛ ۱۲ میلیون و ۶۸۷ هزار و ۳۱ دانش‌آموز در مدارس سراسر کشور ثبت نام شده ­اند. اگر فرض کنیم از ۱۲ میلیون دانش‌آموز کشور، تنها 8 میلیون آنها قصد داشته باشند لوازم‌التحریر تهیه کنند، رقمی که به دست می‌آید سر به فلک می‌کشد. سود حاصل از فروش لوازم‌التحریر این ۱۲ میلیون دانش‌آموز در حالی به دست می‌آید که فقط برای یک ماه است! در این میان فروشندگان لوازم‌التحریر نیز سلیقه به خرج داده و برای جذب مشتری انواع کالاهای ایرانی و خارجی را در معرض دید قرار می‌دهند و این موضوع خود باعث گردیده که در سال­های اخیر لوازم‌التحریر وارداتی بیشتر مورد توجه دانش‌آموزان قرار گرفته و جنس ­های نامرغوب چینی بازار لوازم‌التحریر را تسخیر کند. این روند افزایش سهم لوازم التحریر خارجی در بازار ایران طی سال­ های گذشته سیر رو به رشدی را به خود گرفته، به گونه ­ای که در حال تصاحب کامل بازار کشورمان است.

همچنین با توجه به تاکید فرمایشات رهبر معظم انقلاب در اول فروردین 96 در اجتماع زائران حرم رضوی مبنی بر واردات کالاهای مصرفی دارای تولید داخل همچون؛ مواد خوراکی، پوشاک، وسایل منزل و لوازم‌التحریر را «مایه‌ شرمندگی» در مقابل تولیدکننده و فروشندگان خارجی این کالاها خواندند و گفتند: "برخی اجناس اساسی اگرچه در کشور تولید نمی‌شوند اما قابلیت تولید را دارند، بنابراین باید با رفع موانع و تولید آن‌ها، از وارداتشان به کشور جلوگیری کرد. " پیرو صحبت‌های مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم توجه هرچه جدی‌تر به بحث تولیدات داخلی و با توجه به نزدیک شدن به سال تحصیلی جدید، مصاحبه ­ای را با موسی فرزانیان،‌ رئیس اتحادیه لوازم التحریر تهران در 14 شهریور 96 انجام دادیم تا بتوانیم به برخی سوالات مهم در این صنعت پاسخ دهیم تا راه حلی برای در اختیار گرفتن80 درصد بازار از سوی تولید کنندگان داخلی در سال­ های آتی باشیم؛

-دلیل روند رو به رشد واردات نوشت افزارها در سال­ های اخیر با وجود دارا بودن تولیدات داخلی چیست؟

- چرا با توجه به سودآوری عظیمی که این بخش از صنعت می­تواند در رشد اقتصادی داشته باشد، هنوز از آن غفلت می­ کنیم و راه را برای ورود نوشت افزارهای خارجی به کشور باز می­ کنیم؟

- برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی در این بخش برای روزهای آتی بازگشایی مدارس با توجه به سال تولید و اشتغال چه باید بکنیم؟

افزایش 45 درصدی حجم بازار لوزام التحریردر اختیار تولید کنندگان در سال 96

موسی فرزانیان، رییس اتحادیه لوازم التحریر در خصوص شرایط کنونی بازار فعلی گفت: تولید انواع لوازم التحریر در داخل کشور نسبت به سال گذشته با رشد ۱۵ درصدی روبرو بوده و تولید داخل از ۳۰ به ۴۵ درصد رسیده است. با افزایش تولید لوازم التحریر، واردات نیز کاهش پیدا می‌کند و بیشتر از ملزومات داخلی استفاده خواهد شد. به گونه­ای که در سال 95؛ 30% حجم بازار در اختیار تولیدکنندگان بود و امسال این رقم به 45% رسیده است. اکنون واحدهای تولیدی لوازم‌التحریر در کشور با ظرفیت پایین به کار مشغولند؛ در حالی که این کارخانه‌ها توان تامین80 تا 85 درصدی بازار داخلی را دارند. شرط این امر استمرار حمایت دولت و ملت از این صنعت است که در این صورت می‌توان امیدوار بود در 3-2 سال آینده محقق شود. وی با بیان اینکه در داخل کشور لوازم التحریر با کیفیت مناسب تولید می‌شود، خاطرنشان کرد: خوشبختانه کارخانه‌های تولید لوازم التحریر به خط تولیدشان افزوده شده و در حال حاضر با ظرفیت بالایی تولید انجام می‌دهند.

سهم ناچیز تولیدات داخلی از بازار لوازم التحریر[1]

اما ناگفته نماند وقتی وارد جزییات بازار تولیدات داخلی لوازم التحریر می­شویم، آمارسهم تولیدات داخلی نوشت‌افزار از کل بازار میلیاردی ایران، کمتر از 5 درصد بوده و اکنون این بازار در تسخیر تولیدات چین، هندوستان و برخی کشورهای اروپایی است و این امر خود جای سوال دارد که آیا واقعا تولیدکنندگان کشور توان تولید مداد و دفتر و تراش را ندارند یا مشکل دیگری باعث شده که نتوانند محصول باکیفیت و ارزان تولید کنند؟

گفتنی است با توجه به آمار چهار ماهه نخست سال 95 گمرک، بیش از73تن مداد نوکی به کشور وارد شده است که ارزش دلاری این میزان واردات 518 هزار دلار و ارزش ریالی آن بیش از یک میلیارد و 577 میلیون تومان بوده است. چین، امارات متحده عربی، جمهوری کره، آلمان، ترکیه,ژاپن,سوئیسوایتالیا از کشورهای مبدا واردات مداد نوکی هستند البته در بین تمامی این کشور ها بیشترین میزان واردات از چین انجام شده است.

همچنین طبق آمار گمرک یک تن و 749 کیلو گرمدفترچه مشق به کشور وارد شده که ارزش دلاری این میزان واردات چهار هزار و 73 دلار و ارزش ریالی آن بیش از 12 میلیون تومان در گمرک ثبت شده است؛ گفتنی است ترکیه و چین از جمله کشورهایی هستند که بیشترین میزان واردات را به خود اختصاص داده اند.

بر این اساس بیش از 505 تنخودکار نیزبه کشور وارد شده است که ارزش دلاری این میزان دو میلیون و 423 دلار و ارزش ریالی آن بیش از 7 میلیارد تومان در گمرک به ثبت رسیده است. گفتنی است کشورهای چین، امارات متحده عربی، هند،آلمان،مالزی و اندونزی از کشورهای مبدا واردات خودکار هستند و بر اساس آمار بیشترین میزان وارداتاز کشورهای چین و امارت متحده عربی انجام شده است.

همچنین در این مدت حدود 45تن خط­کش به ارزش دلاری 115,723 وارزش ریالی 3,520,291,647 به کشور وارد شده است؛ میزان واردات کیف مدرسه نیز حدود 218 تن بوده که ارزش دلاری آن 676,473 و ارزش ریالی آن 20,593,912,029 است.

بر پایه این گزارش حدود 273 تن پاک کن به ارزش دلاری 670,558 و ریالی 20,411,047,930 و حدود 110 تن ماژیک هایلایت به ارزش دلاری 527,728 و ریالی 15,990,761,409 در 4ماه نخست سال به کشور وارد شده است.

ضعف صنعت لوازم التحریر در کشور

از 2 سال گذشته عزم جدی برای ارائه لوازم‌التحریر ایرانی در فروشگاه‌های خاص آغاز شده و برخی از مراکز به توزیع این گونه لوازم‌التحریر می‌پردازند. متاسفانه صنعت لوازم‌التحریر در ایران صنعتی منسجم، با برنامه و دارای تشکلی قوی نبوده و این امر موجب شده تا جولان بازارهای وارداتی بیشتر شود. اگر قصد برآورد حجم گردش مالی صنعت لوازم‌التحریر و نوشت افزار را داریم کافی است فقط از مهدکودک تا مقطع دبیرستان به تعداد دانش‌آموزان توجه کنیم و برای هرکدام متوسط هر سال فقط ۳۰هزار تومان برای تهیه لوازم‌التحریر در نظر بگیریم. حالا در همین مقطع درمی‌یابیم با نزدیک به ۱۳میلیون نوآموز و دانش‌آموز موجود در ایران نزدیک به ۵۰۰ میلیارد تومان گردش مالی داریم، اما سهم تولیدکنندگان ایرانی تنها 5 درصد از کل این بازار است. به گونه­ ای که در پنجمین نمایشگاه ایرانی - اسلامی نوشت افزار که در شهریور 96 در کانون حجاب فکری کودکان و نوجوانان افتتاح شده است، نوشت افزار ایرانی- اسلامی تنها 5 درصد از سهم بازار 4 هزار میلیاردی را داراست! با وجود اینکه بازار نوشت افزار کشورمان ظرفیت 150 میلیون جلد دفاتر تحصیلی را با گردش 4 هزار میلیارد تومان داراست. ظاهراً در خوشبیانه­ترین حالت 5 تا 10 درصد بازار در اختیار این محصولات ایرانی- اسلامی[2] است و این یعنی افزایش جولان بازارهای وارداتی در کشور. البته نباید فراموش کنیم ارقام بیشتر از این برآورد می‌شود، چون لوازم و تجهیزات اداری و البته نوشت‌افزار دانشگاهی در این میان گنجانده نشده است.

در این خصوص رئیس اتحادیه لوازم التحریر یکی از مشکلات عمده در صنعت تولید لوازم التحریر را این گونه اعلام کرد: افراد بیشتر علاقه دارند لوازم التحریر را با برند‌های خارجی به دلیل تنوع و کیفیت تهیه کنند و این درحالی است که تولیدات داخلی نیز کیفیت مشابهی نسبت به نمونه‌های وارداتی دارد و این موضوع باید از طریق رسانه‌های جمعی فرهنگ سازی شود. متاسفانه در سال ­های اخیر استقبال از برند‌های خارجی تا جایی پیش رفته است که برخی از تولید کنندگان داخلی از برند و نام‌های خارجی برای تولیدات خود استفاده می‌کنند تا فروش بالاتری داشته باشند.

وی گفت: هزینه تولید در کشور بالاست و تولیدکنندگان نمی‌توانند با کالاهای چینی و دیگر کشورها رقابت کنند. از این رو فقط در مواردی به افغانستان، جمهوری آذربایجان و عراق صادرات داشتیم.

گرانی و کاهش قدرت خرید مردم برای لوازم التحریر

فرزانیان در پاسخ به این سوال که چرا تولیدکنندگان داخلی قادر به تولید محصولات ارزان قیمت نیستند، بیان کرد: با افزایش قیمت دلار و کاهش قدرت خرید مردم، برخی از واردکنندگان اقدام به واردات اجناس ارزان و بی کیفیت نمودند به طوری که همین عامل موجب شد تا سهم عمده­ ای از بازار را به خود اختصاص دهند. افزایش قیمت کیف، کفش و نوشت افزار مدرسه در شرایطی بازار لوازم التحریر را از رونق انداخته است که رکود عمیق اقتصادی کار و کاسبی فروشندگان و تولیدکنندگان این محصولات را در ماه ­های گذشته نیز از رونق انداخته بود و بسیاری از آنها با کاهش تولید و تعدیل نیرو رو به رو شده بودند. به گونه­ ای که بسیاری از خانواده‌ها نسبت به گرانی بی ضابطه نوشت افزار گلایه‌مندند و اعلام می‌کنند که مجبور شدند در بسیاری از موارد از لوازم التحریر بی‌کیفیت‌تری استفاده کنند تا مبلغ کمتری برای آن بپردازند. همچنین خرید کیف و کفش هم با توجه به افزایش قیمت­ های رخ داده مشکلات عدیده­ ای را برای خانواده‌ها ایجاد کرده و اغلب آنها مجبور شده‎اند که تا حد لزوم از برای کودکان خود کیف و کفش نخرند و یا اجناس وارداتی با قیمت کمتر و کیفیت پایین ­تر خریداری کنند.

غیبت تولیدات داخلی در بازار لوازم‌التحریر

همان طور که بیان شد؛ براساس آمار ارائه شده سهم تولیدات داخلی نوشت‌افزار از کل بازار میلیاردی ایران، کمتر از 5درصد بوده و اکنون بازار لوازم التحریر کشورمان در تسخیر تولیدات چین، هندوستان و برخی کشورهای اروپایی است. اولین سوالی که به ذهن­ ها متبادر می ­شود، این است که آیا واقعا تولیدکنندگان کشورمان توان تولید مداد و پاک‌کن و تراش را ندارند یا مشکل دیگری باعث شده که نتوانند محصول باکیفیت و ارزان تولید کنند؟ بررسی­ ها نشان می­ دهد که تقریبا 60 درصد از کل بازار در اختیار خارجی‌هاست که اگر بخواهیم تقسیم‌بندی دقیقی از کشورهای صادرکننده کالا به ایران داشته باشیم، 30 درصد سهم چین و 24 درصد سهم کشورهای کره جنوبی، اندونزی، مالزی، ویتنام و مابقی هم سهم کشورهای اروپایی است.

تاثیر گمرک بر رقابت بین تولیدات داخلی و واردات لوازم التحریر

مسئولان بازار لوازم‌التحریر اعلام می‌کنند که واردات این محصولات به طور کامل متوقف شده است، اما چیزی که ما در سال ۹۴ و در بازار لوازم‌التحریر مشاهده کردیم خلاف گفته­ های مسئولان گمرکی بود.

در برخی گزارش ­ها[3] بیان شده که لوازم‌التحریر جزو کالاهای ردیف۱۰ و لوکس و در رده‌بندی کالاهای وارداتی به‌شمار می‌رفت و ورود آن به داخل کشور ممنوع بود، اما در سال ۹۳، این ممنوعیت واردات برای لوازم‌التحریر برداشته و واردات برای واردکنندگان این نوع کالاها آزاد شد که این موضوع خود باعث نابودی صنعت داخلی کشور شده است. آیا جنابعالی با این موضوع موافق هستید؟

اما این موضوع واردات و بحثی که شما بیان کردید به نظر بنده خیر؛ چرا که عملکرد گمرک در سال­های اخیر کمک شایانی به ایجاد رقابت بین تولیدکننده داخلی و خارجی ایجاد می­کند. درواقع، با برداشته شدن این قانون، توازن بازار رقابت بین محصولات داخلی و خارجی ایجاد گردیده است.

فرزانیان در خصوص قاچاق لوازم التحریر به داخل کشور گفت: قاچاق می ­تواند رانت را افزایش دهد و موجب نابودی به این صنعت شود. البته ناگفته نماند که واردات غیررسمی لوازم التحریر به کشور صرفه اقتصادی بالایی برای قاچاقچیان ندارد و از این رو قاچاق در این زمینه کمتر دیده می‌شود.

جمع ­بندی

از آنجایی که تقریباً ۱۳ میلیون دانش‌ آموز هرساله در کلاس ­های درس حاضر می ­شوند، اگر به طور میانگین هر کدام از آن‌ها تنها ۵۰ هزار تومان نوشت افزار خارجی تهیه کنند، مبلغ ۶۵۰ میلیارد تومان خواهد شد که بر این اساس سهم تولیدات داخلی در بهترین حالت ۱۵ درصد است و از آنجایی که 75 درصد کالای موجود در بازار وارداتی و 25 درصد این بازار سهم تولیدکنندگان داخلی است، لذا ضروری به نظر می­رسد که توجه به این بخش از صنعت و حمایت از تولید کنندگان داخلی می­تواند به اشتغال زایی بیشتر در این عرصه یاری برساند و موجب رونق اقتصاد در این بخش از صنعت گردد.

به نظر می­رسد آنچه این رویکرد را تا حدودی ناموفق کرده بی سروسامانی فرهنگی است، مسئله ­ای که بر تمامی بخش ­های این کشور سایه افکنده و تا زمانی که فرهنگ ایرانی به باور ملی نرسد، نمی­توان از کودک و نوجوان ایرانی خواست تا لوازم التحریر داخلی مصرف کند. بنابراین اگر مسئولان و سیاست­گذاران کلان در زمینه مدیریت واردات و همچنین حمایت واقعی از تولیدکنندگان گام بردارند، این نوید داده می‌شود که در آینده نزدیک نیازی به واردات لوازم‌التحریر در بخش‌های معمول و متعارف یا همان گروه اصلی لوازم‌التحریر نداریم.

پژوهش خبری// زهره دانشمندی


1- باشگاه خبرنگاران جوان، چین بازار لوازم التحریر را قبضه کرد9 شهریور 95

1- جوان آنلاین،‌ سهم 5 درصدی نوشت افزار ایرانی- اسلامی از بازار 4 هزار میلیاردی!

1- گزارش انجمن لوازم التحریر کشور


کلیدواژه: بازار لوازم التحریر | کشور وارد شده | لوازم التحریر کشور | لوازم التحریر | لوازم التحریر | ارزش ریالی آن | کنندگان داخلی | تولیدات داخلی | میلیارد تومان | تولید کنندگان | ارزش دلاری | میزان واردات | نوشت افزار | تولید کنند | داخل کشور | دانش آموز

منبع: واحد مرکزی خبر

منبع این خبر، وبسایت www.iribnews.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۰۷۶۲۰ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

در همین زمینه

 • فصل مهر با بی مهری به لوازم التحریر داخلی
 • میزان گردش مالی لوازم التحریر در کشور حدود 500 میلیارد تومان برآورد می شود که تنها 30 درصد این رقم مربوط به تولید داخل است. چکیده مطلب:ـ میزان گردش مالی لوازم التحریر در کشور حدود 500 میلیارد تومان برآورد می شود که تنها 30 درصد این رقم مربوط به تولید داخل است. ـ حدود 60 درصد از لوازم التحریر موجود در بازار ایران، مشمول کالاها و اقلام قاچاق می شود. ـ کیفیت محصولات داخلی تفاوت قابل توجهی با محصولات خارجی ندارد اما از تولیدات داخل استقبال چندانی نمی شود. ـ متاسفانه لوازم التحریر خارجی بازار کشور را قبضه کرده است. ـ استفاده از تولیدات داخل را باید در سنین پایین فرهنگ سازی کرد و نوجوانان و نونهالان را باید به صورت عملی آموزش داد. ـ واردات در حوزه لوازم التحریر و نوشت افزار 30 درصد سهم چین و 24 درصد سهم کشورهای کره جنوبی، اندونزی، مالزی، ویتنام و مابقی هم سهم کشورهای اروپایی است.پژوهش خبری صدا وسیما:زنگ مهر در مدارس و دانشگاه‌های کشور طنین انداز شد. در این ایام دانشجویان و اولیای دانش آموزان دست بکار خرید لوازم التحریر هستند و در اکثر موارد بدون توجه به تاثیر انتخاب محصول ایرانی یا خارجی بر اشتغال و اقتصاد داخلی صرفاً به خشنودی خود در استفاده از محصول می‌اندیشند. مشکل زمانی عمیق تر و تاسف‌آورتر می‌شود که در بسیاری از اقلام و تولیدات مرتبط با لوازم التحریر، تولیدکنندگان داخلی، قادر به تأمین و توزیع آن می‌باشند، اما دلال‌ها، واسطه‌ها و برخی از فعالان به اصطلاح اقتصادی، سود خود را بر هر چیز ترجیح می‌دهند و علارغم تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر مصرف کالای داخلی و نام گذاری سالهایی چون تولید ملی و اقتصادمقاومتی؛ مصالح و منافع اقتصادی کشور را قربانی سودجویی شخصی و گروهی خویش می سازند. در این نوشتار تلاش شده است به این سوال پاسخ داده شود که عوامل تضیف...
 • قبضه اژدهای زرد و کاراکترهای هالیوودی بر بازار لوازم التحریر
 • در سایه خواب ناز مسئولان و نبود تبلیغ و ترویج مناسب کالای ایرانی متناسب با هویت ملی و دینی، کاراکترهای هالیوودی و محصولات چینی بازار لوازم‌التحریر قزوین را در قبضه خود درآورده‌اند. به گزارش ایسنا، با آغاز سال تحصیلی جدید بازار قزوین و مراکز عرضه لوازم‌التحریر به ارائه محصولات متنوع با رنگ و لعاب‌های خاص و فانتزی اقدام می‌کنند تا در هیاهو و نشاط دانش‌آموزان و خانواده‌ها برای تهیه ملزومات تحصیل و نوشت‌افزار بازار را در دست خویش بگیرند. آنچه در یک بررسی میدانی به‌روشنی به مشام می‌رسید، بویی از سیطره بی‌چون‌وچرای نوشت‌افزار بیگانه به‌ویژه لوازم‌التحریر چینی در غیبت نوشت‌افزار ایرانی به همراه داشت، چون نگاهی کوتاه در کاراکترهای به کار برده شده در دفاتر و کیف و نوشت‌افزار موجود در مراکز عرضه لوازم‌التحریر نشان از جولان و عرض‌اندام «بن تن»، «باب اسفنجی»، «بتمن»، «دیجی‌مون‌های ژاپنی»، «اسپایدرمن»، شخصیت‌های نیمه برهنه «باربی» و «آنا و السا» را نشان می‌داد که به‌راحتی و گاه با وضعیتی رقت‌بار مروج فرهنگ بی بندو باری بوده و در این میان خبر چندانی از محصولات متناسب با هویت و فرهنگ کشورمان نیست. چرا مسئولان اجازه فروش محصولات با تصاویری مستهجن، غیرمتعارف و خشونت‌آمیز را می‌دهند؟ با شماری از فروشندگان لوازم‌التحریر به گفت‌وگو نشستم و در پاسخ به پرسش‌هایی از وضعیت لوازم موجود در مراکز فروش پاسخ‌های جالبی را دریافت کردم. متأسفانه اکثر فروشنده‌ها بر خارجی بودن اجناس خود اشاره کردند، چون باور غلطی مبنی بر برتری کیفیت کالای خارجی نسبت به کالای ایرانی در میان صنف فروشندگان و عرضه‌کنندگان غالب است، از این‌رو فروشندگان و عرضه‌کنندگان نوشت‌افزار با بیان این‌که اجناس ایرانی کیفیت ندارند و یا قیمت آن‌ها بالاتر از محصولات وارداتی است، توپ را به زمین تولیدکنندگان ایرانی و مسئولان انداخته و از اقدام خود در فروش محصولات خارجی دفاع می‌کردند. یکی از فروشنده‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، به نکته جالبی اشاره کرد...
 • سایه سنگین لوازم التحریر خارجی بر سر فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی
 • با آغاز سال تحصیلی جدید شور و شعف خاصی بین خانواده‌ها به ویژه دانش‌آموزان برای تهیه لوازم التحریر مدرسه به وجود می‌آید و آن‌ها را راهی مراکز خرید این محصولات می‌کند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، نوشت افزار از جمله وسایلی است که دانش آموزان هیجان زیادی برای خرید آن دارند. اما بانگاهی به نوشت افزارهای عرضه شده در بازار آنچه بیشتر از همه خودنمایی می‌کند طرح‌های خارجی و شخصیت‌های کارتونی و بازی‌های رایانه‌ای است. دفتر ها، کلاسور‌ها و جامدادی هایی با شخصیت‌های کارتونی و رنگارنگی همچون سوپرمن، مرد عنکبوتی، باربی وهری پاتر.صارمی راد یکی از نوشت افزار فروشی‌های کرمانشاه با اشاره به اینکه بیشتر دانش آموزان ترجیح می‌دهند لوازم التحریرهای خارجی را خریداری کنند، گفت: در حقیقت لوازم التحریر ایرانی به لحاظ ترکیب رنگ و تصاویری که استفاده می‌شود از جذابیت کمتری برخوردار است در نتیجه بیشتر دانش آموزان ترجیح می‌دهند لوازم التحریر خارجی استفاده کنند.یکی دیگر از فروشندگان لوازم تحریر در کرمانشاه می‌گوید: اگر در مقابل دانش آموزی دفترچه‌ای با نماد برنامه‌های کارتونی خارجی، چون بن تن، مرد عنکبوتی و سیندرلا و یا نمادهای برنامه‌های کاتونی ایرانی مانند مدرسه موش‌ها و شکرستان گذاشته شود، لوازم تحریر با تصاویر برنامه کارتونی خارجی برای خرید انتخاب می‌کنند..این فروشنده تاکید کرد: وجود لوازم التحریرهای چینی، غربی و مغایر با فرهنگ ایرانی-اسلامی در بازار بلای جان تولیدات ایرانی شده است.به گفته وی محصولات خارجی با نیازسنجی درست بازار ایران و توجه به ذائقه‌ها، هنوز سردمدار بازار نوشت‌افزار هستند و محصولاتی با طرح و نقش‌های مورد پسند کودکان ایرانی وارد کشور می‌شود که باید مسئولین به این موضوع توجه جدی داشته باشند. کارشناس مسائل اجتماعی و استاد دانشکده بهزیستی کرمانشاه هم با اشاره به اینکه نشانه‌ها و نماد‌ها می‌توانند به طور غیر مستقیم در تربیت کودکان تاثیرگذار باشند، گفت:: نماد‌ها تاثیر عمیقی بر شخصیت افراد دارند به ویژه نمادهای خارجی...
 • توزیع ۵۶۰ بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان نیازمند جنوب سیستان و بلوچستان
 • با همکاری بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه دلگان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، 560 بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان نیازمند این شهرستان توزیع شده است. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دلگان پرس، با همکاری بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه دلگان و همکاری رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، 560 بسته لوازم التحریر و کفش بین دانش آموزان محروم و نیازمند این شهرستان توزیع شد. قلندر بامری فعال فرهنگی و اجتماعی در گفتگو با دلگان پرس گفت: همزمان با بازگشایی مدارس 200 جفت کفش و 360 بسته لوازم التحریر به دانش آموزان روستاهای محروم گنبد،گزشاهان و چالوند در شهرستان دلگان اهدا شده است. وی با اشاره به اینکه یکی از اصلی ترین مشکلات خانواده های فقیر و نیازمند، تامین هزینه لوازم التحریر و ملزومات سال تحصیلی جدید است، ادامه داد: و بیشترین نمود آن در همین آغاز تحصیلی است که موجب مشکل برای این اقشار محروم و نیازمند می شود. قلندر بامری با بیان اینکه خانواده های نیازمندی در شهرستان دلگان وجود دارد که توانایی تامین حتی یک دفتر را ندارند، اضافه کرد: به همین جهت خیرین نیک اندیش باید نگاه ویژه ای به این مناطق محروم داشته باشند. این فعال فرهنگی و اجتماعی با اشاره به فرارسیدن ماه محرم، تصریح کرد: احسان و نیکو کاری را ما از ائمه اطهار (ع) یاد گرفته ایم. شهرستان دلگان در 475 کیلومتری جنوب غرب شهر زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است. انتهای پیام/
 • گشت های مبارزه با عرضه لوازم التحریر قاچاق در بهارستان انجام شد/مسئولان در مقابل پدیده قاچاق ساکت نماندند
 • با فرارسیدن سال تحصیلی جدید، به منظور جلوگیری از عرضه لوازم التحریک، پوشاک و نوشت افزار غیرمجاز و قاچاق، کشت‌های بازرسی در سطح شهرستان بهارستان درحال برگزاری است. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانابه نقل ازپایگاه خبری تحلیلی بهارستانه؛ قاچاق کالا در جامع امروز به یک معضل و مشکل اساسی تبدیل شده است که علاوه‌بر مسئولین سبب نگرانی مردم نیز شده است چرا که پدیده قاچاق باعث تعطیلی بسیاری از کارگاه‌ها و شرکت‌ها شده و افراد بسیاری را بیکار و خانواده‌های زیادی را نابود می‌کند. گفتنی است که با فرا رسیدن سال تحصیلی جدید گرایش پدیده قاچاق به سمت و سوی نیازهای دانش‌آموزان رفته است و لوازم التحریر و پوشاک‌های قاچاق در بین محصولات داخلی در حال فروش در سطح شهرها می باشد، که شهرستان بهارستان با ۵۷ هزار و ۵۰۰ دانش آموز نیز مکان مناسبی برای فروش این لوازم قاچاق به‌شمار می‌رود. البته گفتنی است که بنا به گفته رئیس کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان بهارستان مسئولین بهارستان نیز در برابر پدیده قاچاق، ساکت نمانده‌اند و گشت‌های مشترک مقابله با عرضه نوشت افزار قاچاق در سطح شهرستان به شکل مداوم در حال انجام است. گشت‌های مشترک مقابله با عرضه نوشت افزار قاچاق و غیرمجاز با هماهنگی کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان بهارستان با حضور نمایندگان و بازرسان فرمانداری شهرستان بهارستان، اداره صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و دیگر اعضای کمیسیون در سطح شهرستان درحال برگزاری است. گفتنی است، در این گشت‌ها از مراکز عرضه در فروشگاه‌ها و بازارهای عرضه و فروش کیف، کفش، لوازم التحریر، لباس فرم مدارس بازرسی و با تخلفات صورت گرفته در ارائه اجناس قاچاق و غیرمجاز مطابق قانون برخورد شد، تا بهارستان یک قدم دیگر در راستای اقتصاد مقاومتی بردارد. در پایان لازم به ذکر است که گشت‌های مشترک مقابله با عرضه نوشت افزار قاچاق در...
 • حمایت از لوازم التحریر ایرانی اسلامی حمایت از کارگر ایرانی است
 • حمایت از جوانان آتش به اختیاری که با پخش لوازم التحریر ایرانی اسلامی دلسوز فرهنگ و آینده کشورشان هستند حمایت از کارگر و اقتصادی ایرانی است. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازپایگاه خبری افق انزلییکی از برنامه های کشورهای های غربی برای نفوذ فرهنگی در کشورهای دیگر سرمایه گذاری برای روی کودکان و نوجوانان است که مهمترین آنها قهرمان سازی های انیمیشنی و سپس چاپ تصاویر این قهرمانان بر روی اسباب بازی ها و لوازم التحریر است. با وجود همه کمی ها و کاستی ها در عرصه فرهنگ و تولیدات فرهنگی در کشور، عده ای از جوانان آتش به اختیار چند سالی است که پخش گسترده لوازم التحریر ایرانی و اسلامی را به صورت برگزاری نمایشگاه در ایام شهریور و مهرماه هر سال انجام می دهند. لوازم التحریر ایرانی اسلامی همانطور که از نامش پیداست فرهنگ ایرانی و اسلامی را تبلیغ می کند و تصویر شخصیتها، مشاهیر، اسطوره ها، شهدا، انمیشن ها، فیلمها و سریالهای ایرانی جلد دفاتر و لوازم آنهاست. حمایت از لوازم التحریر ایرانی اسلامی یک عزم جدی و ملی را می طلبد و تنها با چند بخشنامه نمی توان در این امر موفق شد. برای اینکه جامعه ایرانی بیش از گذشته لوازم التحریر ایرانی و اسلامی را مطالبه نماید باید دولت، مجلس، صدا و سیما و سایر نهادهای ذی ربط باهم همگام شوند و با تبلیغ فرهنگ ایرانی و اسلامی از نفوذ فرهنگ غربی جلوگیری نمایند. نکته مهم در خصوص فروش لوازم التحریر ایرانی اسلامی این است که عده ای در کشور مخالف فروش این نوع لوازم التحریر هستند و بعضی از عاملان فروش لوازم التحریر نیز هنوز به این خودباوری ملی نرسیده اند که آنچه ایران را به یک جامعه متعالی می رساند تبلیغ فرهنگ ایرانی اسلامی است. تخصیص ساعت ها برنامه تبلیغاتی تلویزیونی از سوی...
 • انتقاد از افزایش ۲۵ درصدی واردات در سال ۹۶/صادرات کاهش یافت
 • نماینده مردم اسفراین در مجلس نسبت به افزایش ۲۵ درصدی نرخ واردات و کاهش صادرات انتقاد کرد. به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی هادی قوامی نماینده مردم اسفراین گفت: آمارهای مراکز اقتصادی نشان می‌دهد در ۶ ماهه اول سال ۹۶ واردات ۲۵ درصد رشد کرده و صادرات ۱۰ درصد کاهش یافته است. وی منفی شدن تراز تجاری کشور را برخلاف سیاست‌های بالادستی خواند و گفت: با اجرای برجام منتظر بودیم مشکل باز شدن LCها حل شود و مبادلات مالی به راحتی صورت گیرد، اما هنوز مشکلات مبادلات مالی پابرجاست و تنها با بانک‌هایی می‌توانیم مراوداتی داشته باشیم که پول نقد در آنهاست. قوامی، این مشکلات را مانع اشتغال خواند و از هیأت رئیسه مجلس خواست در جلسه غیرعلنی راهکارهای عملی افزایش صادرات و جلوگیری از واردات بررسی شود. علی مطهری نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت، از قوامی خواست تا دو سه ماهی به دولت فرصت دهد تا عملکرد دولت در حل مشکلات مشخص شود.
 • افزایش ۸۰ درصدی قیمت برخی خودروها با توقف ثبت سفارش واردات
 • رئیس انجمن واردکنندگان خودرو گفت: بستن ثبت سفارش، موجب شد خودروهای وارداتی 220 میلیون تومانی ، 300 میلیون تومان و خودروهای 80 میلیون تومانی هم 150 میلیون تومان به فروش برسد. فرهاد احتشام زاد در حاشیه نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه این هزینه ها را مردم به صورت مستقیم پرداخت می کنند ، افزود : افزایش قیمت خودروهای خارجی موجب شده است بهانه افزایش قیمت برای خودروهای داخل نیز به وجود بیاید. وی با بیان اینکه خودروهایی که قرار بود ارزان قیمت باشد به واسطه حذف رقبا، می تواند افزایش قیمت برای مشریان داشته باشد ، افزود : در هر صورت با سیاست غلط دولت و رویکرد غیرقانونی که به وزارت صنعت اجازه ممنوعیت ثبت سفارش داده نشده بود، هم در بخش تولید داخل و هم در بخش خودروهای وارداتی، افزایش قیمت شدید را شاهد هستیم یا خواهیم بود که هزینه های آن به صورت مستقیم از جیب مصرف کننده پرداخت می شود. احتشام زاد همچنین گفت : خودروهای با کیفیت تک ستاره مانند پراید و پژو 405 بیش از 50 درصد از بازار خودروهای داخل را در اختیار دارند. وی افزود: از آنجا که پلت فرم این خودروها مربوط به بیش از 30 سال گذشته است نباید انتظار داشته باشیم با استانداردهای روز تطابق داشته باشد. احتشام زاده اضافه کرد : متاسفانه تولید و فروش این خودروها نه تنها کمکی به مصرف کننده نمی کند بلکه دولت با دارا بودن مدیریت سه شرکت عمده تولیدکننده خودرو که بیش از 86 درصد سهم بازار تولید داخل را دارند به استفاده از این بازار اصرار دارد و با اقدام غیرقانونی بستن ثبت سفارش در دو ماه گذشته موجب شد افزایش قیمت شدیدی در خودروهای وارداتی به وجود بیاید.
 • افزایش ۴۰ درصدی واردات خودرو/خیلی از کشورها آرزوی داشتن اقتصادی مثل ایران را دارند
 • معاون وزیر صنعت گفت: در ۶ ماهه سال جاری ۴۴ هزار دستگاه خودروی سواری به کشور وارد شده است که از نظر ارزشی ۴۰ درصد و از لحاظ تعداد ۳۸ درصد افزایش یافته است. به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو مجتبی خسرو تاج امروز در نشست خبری روز ملی صادرات ایران اظهار کرد: در واردات خودرو باید منافع ملی در نظر گرفته شود و اصلاح قوانین واردات این محصول در راستای حمایت از تولید کنندگان داخلی نبوده است و صرفاً برای هوشمند سازی واردات این محصول صورت گرفته است.وی افزود: در ۶ ماهه سال جاری ۴۴ هزار دستگاه خودروی سواری به کشور وارد شده است که از نظر ارزشی ۴۰ درصد و از لحاظ تعداد ۳۸ درصد افزایش یافته است.رییس سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد: ارزش واردات خودرو در این مدت یک میلیارد و ۱۸۰ میلیون دلار بوده است.وی تصریح کرد: حمایت لازم از تولید داخلی از طریق بالا رفتن تعرفه‌ها صورت می‌گیرد و اصلاح کردن نحوه واردات خودرو و ایجاد الزام به وجود نمایندگی و خدمات پس از فروش صرفا برای هوشمند سازی واردات صورت گرفته است.بسیاری از کشور‌ها دوست دارند اقتصادی مانند ایران داشته باشندرئیس سازمان توسعه تجارت در ادامه صحبت‌های خود با بیان اینکه بسیاری از کشور‌ها آرزو دارند اقتصادی مانند ایران داشته باشند گفت: اقتصاد ایران در شرایط عادی قرار ندارد، اما در این شرایط توانسته است روی پایی خود بایستد و مانند کشورهای آسیایی شرایط عادی ندارد، زیرا ما باید در هر لحظه منتظر اتفاق تازه‌ای علیه کشورمان باشیم.خسروتاج درباره وضعیت صادرات ایران به قطر در سال جاری با توجه به شرایط مناسب صادراتی این کشور گفت: در ۶ ماه سال جاری صد میلیون دلار به این کشور صادرات داشته‌ایم در حالیکه رقم صادرات ما در مدت مشابه سال گذشته حدود ۴۰ میلیون دلار بوده است.رئیس سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد: برای حضور...
 • در واردات خودرو باید منافع ملی در نظر گرفته شود/واردات ۴۴ هزار دستگاه اتومبیل در ۶ ماه
 • به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، مجتبی خسرو تاجمعاون وزیر صنعت، در نشست خبری روز ملی صادرات ایران اظهار کرد: در واردات خودرو باید منافع ملی در نظر گرفته شود و اصلاح قوانین واردات این محصول در راستای حمایت از تولید کنندگان داخلی بوده است و صرفاً برای هوشمند سازی واردات این محصول صورت گرفته است. وی افزود: در 6 ماهه سال جاری 44 هزار دستگاه خودروی سواری به کشور وارد شده است که از نظر ارزشی 40 درصد و از لحاظ تعداد 38 درصد افزایش یافته است. رییس سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد: ارزش واردات خودرو در این مدت یک میلیارد و 180 میلیون دلار بوده است. وی گفت: حمایت لازم از تولید داخلی از طریق بالا رفتن تعرفه ها صورت می گیرد و اصلاح کردن نحوه واردات خودرو و ایجاد الزام به وجود نمایندگی و خدمات پس از فروش صرفا برای هوشمند سازی واردات صورت گرفته است. در حال تکمیل... واردات خودرو به ارزش یک میلیارد دلار در 6 ماه
 • چرایی واردات برنج در فصل برداشت/میزان واردات بیش از نیاز داخلی است
 • به گزارش خبرنگارصنعت،تجارت و کشاورزیگروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،شاعری سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در برنامه گفتگوی 18:30 شبکه خبر با انتقاد از واردات برنج در فصل برداشت این محصول گفت:طبق قانون واردات برنج از اول مرداد تا آخر آبان ماه(فصل برداشت) ممنوع است که امسال این تاریخ به اول شهریور تا آخر آبان تغییر کرداما در حال حاضر شاهد واردات برنج به کشور هستیم. وی ادامه داد:کشاورزان که با سختی فراوان برنج را تولید می کنند در فصل برداشت شاهد واردات این محصول هستند که این امر قیمت ها را نامتعادل می سازد. شاعری تصریح کرد:مصرف سرانه برنج کشور سالانه 36 تا 37 کیلو و میزان تولید داخلی 2 میلیون و 250 هزار تن است بنابراین نیاز به برنج وارداتی نهایت 800 هزار تن برآورد می شود اما واردات این محصول بیش از یک میلیون تن است و این امر تولیدکننده داخلی را متضرر می سازد. بر اساس این گزارش علی آبادی فراهانی مدیر کل واردات و صادرات سازمان توسعه تجارت در خصوص چرایی واردات برنج در فصل برداشت گفت:در فصل ممنوعیت واردات یعنی از ابتدای شهریور ماه دیگر هیچ ثبت سفارشی انجام نگرفته است. وی ادامه داد: ثبت سفارش هایی که مربوط به قبل این تاریخ بوده اجازه ترخیص کالا داشته اند اما ثبت سفارش جدیدی انجام نگرفته است. بر اساس این گزارش جمیل علیزاده شایق نیز با انتقاد از واردات بی رویه برنج در فصل برداشت این محصول اظهارداشت: اکنون شاهد بروز نابسامانی هایی در حوزه برنج هستیم. وی ادامه داد: بنا بود میزان تولید، نیاز و کسری برنج در کشور مشخص شود که در این راستا ما با وزارت جهاد به جمع بندی رسیدیم که میزان تولید بین ۲ میلیون و ۲۰۰ هزارتن تا ۲ میلیون و ۲۵۰ هزارتن است. دبیر انجمن برنج با بیان اینکه میزان نیاز کشور به برنج حدود ۳ میلیون تن...
 • کاهش ۶/۲ درصدی طلاق و ۳۰ درصدی جرائم در همدان
 • معاون سیاسی استاندار همدان گفت: استان همدان توانست با همکاری سازمان‌ها، به صورت منسجم کارها را پیش ببرد که نتیجه آن کاهش ۶.۲ درصد طلاق و ۳۰ درصدی جرائم در همدان شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، محمد ابراهیم الهی‌تبار پیش از ظهر امروز در گردهمایی مشترک ستادهای صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی همدان اظهار داشت: آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی با برخورد قهری قابل حل نیست چرا که ما با فکر و رفتار انسان‌ها سر وکار داریم.وی افزود: زمانی در حوزه آسیب‌های اجتماعی کسی جرات نمی‌کرد آنها را عیان کند ولی این دولت به ویژه وزیر کشور، شاخص‌های فعالیتشان را پرداختن به آسیب‌های اجتماعی قرار دادند که بسیار اثرگذار بود.معاون استاندار همدان تصریح کرد: وزارت کشور با دعوت از افراد اثرگذار و صاحبنظران این عرصه، نظرات آنها را جمع‌آوری کرده و سیمای اجتماعی کشور را ترسیم کرد و نشان داد که کشور در بخش آسیب‌های اجتماعی وضعیت مناسبی ندارد.وی با اشاره به اینکه مطابق با پژوهش‌های وزارت کشور در حوزه میانی یعنی سازمان‌ها، دستگاه‌های اداری و غیره وضعیت مناسبی نداشتیم گفت: این اطلاعات در اختیار افراد و گروه‌های اثرگذار گذاشته شد و حتی دفترمقام معظم رهبری نیز با جدیت پیگیر موضوعات بودند.الهی‌تبار ابراز کرد: از فرمانداران استان همدان می‌خواهم از پژوهشی که وزارت کشور در حوزه آسیب‌های اجتماعی به تفکیک شهرستان‌ها انجامداده است استفاده کرده و موضوعات را در جمع مسئولان مطرح و پیگیری کنند.وی با بیان اینکه ما در برخورد با مشکلات به ویژه آسیب‌های اجتماعی باید عالمانه برخورد کنیم عنوان کرد: استان همدان توانست با همکاری سازمان‌ها، به صورت منسجم کارها را پیش ببرد که نتیجه آن کاهش 6.2 درصد طلاق و 30 درصدی جرائم در همدان شد.معاون سیاسی استاندار با تاکید براینکه در 6 ماهه نخست امسال میزان طلاق در استان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 4 درصد کاهش یافته است...
 • کاهش ۲۱ درصدی غریق و ۱۴ درصدی طلاق در مازندران
 • معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران گفت: در سال جاری میزان غریق بیش از 21 درصد و بیش از 14 درصد نیز طلاق در استان مازندران کاهش یافته است. به گزارش ایسنا، علیرضا یونسی رستمی در جلسه شورای اداری استان مازندران در ساری با اشاره به اینکه با پایان رسیدن تابستان طرح ساماندهی سواحل نیز به انتهای راه رسیده است، تصریح کرد: در این حوزه اقدامات انجام شده بسیار مناسب بود و با توجه به این اقدامات تعداد غریق در سال جاری با توجه به افزایش مناطق خطرپذیر به 374 نقطه و اجرای 95 طرح ساماندهی، غریق 21.6 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت. وی با بیان اینکه در سال جاری 62 غریق در دریای مازندران ثبت شده است که برای استان جانگدازاست، تصریح کرد: از این میزان افرادی که در دریای مازندران غرق شدند 24 نفر در مناطق شنا ممنوع، 24 نفر در ویلاها و پلاژها و شهرک های خصوصی، 9 نفر در منطقه شنا مجاز و 5 نفر در مناطق خارج از پوشش جان خود را از دست دادند. معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه در حوزه آسیب اجتماعی، از تاکیدات رهبری کاهش و کنترل این آسیب هاست، عنوان کرد: با برنامه کنترل و کاهش طلاق از رشد فزاینده آن جلوگیری شد، در گذشته مازندران از متوسط نرخ طلاق کشور نرخ بالاتری داشت. وی با اشاره به اینکه امروز این نرخ با تلاش های صورت گرفته از نرخ کشوری 0.1هم کمتر شده و جلوی رشد شتابان طلاق گرفته شده است، گفت: در شش ماهه نخست امسال 14.9 درصد کاهش طلاق در استان مازندران ثبت شده است و ستاد کنترل و کاهش طلاق در کمیته کاهش طلاق انقلاب فرهنگی گزارش داده شد که مورد قدردانی قرار گرفت. یونسی با بیان اینکه رتبه مازندران در شیوع اعتیاد در کشور بسیار مناسب شده است، گفت: در حوزه معتادین تحت...
 • این سارقان لوازم منزل را سرقت می کردند
 • 3 نفر در این زمینه شناسایی و دستگیر شدند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز گیلان فرمانده انتظامی صومعه سرا امروز گفت : یک باند سارقان منازل مسکونی در صومعه سرا شناسایی و دستگیر شدند.سرهنگ اردشیر آقاجانی افزود :این افراد 2 مرد 28 و 31 ساله بودند که سابقه دار و به مواد مخدر اعتیاد داشتند.وی گفت : سارقان این اموال سرقتی را به زنی 42 ساله می فروختند و به ازای آن مواد مخدر می گرفتند.فرمانده انتظامی صومعه سرا افزود : ماموران در بازرسی از خانه این زن مالخر انواع لوازم برقی ، موتورپمپ آب ، کنتور برق ، تلویزیون ، جاروبرقی ، دهها جفت کفش و کیف و گلهای زینتی و دیگر لوازم خانگی کشف و ضبط کردند.سرهنگ اردشیر آقاجانی گفت : سارقان به مقامات قضایی تحویل داده شدند.
 • ۴۶ هزار قلم لوازم آرایشی غیر بهداشتی در ورامین کشف شد
 • به گزارش ایرنا ، حسن میرزایی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: بازرسان اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان ورامین با اطلاع از فعالیت غیر قانونی عده ای در زمینه بسته بندی و نگهداری انواع لوازم آرایشی و بهداشتی غیر مجاز و تاریخ مصرف گذشته در یک کارگاه قالیشویی ، رسیدگی به این موضوع را در دستور کار قرار دادند.وی افزود: بازرسان اداره صنعت ، معدن و تجارت پس از شناسایی محل فعالیت این افراد و با همکاری پلیس آگاهی و کارشناسان شبکه بهداشت ، پس از اخذء مجوز از دادستان ورامین از محل کارگاه بازرسی کردند.میرزایی گفت: در بازرسی از این کارگاه بیش از 46 هزار قلم انواع لوازم آرایشی و بهداشتی غیر مجاز و تاریخ مصرف گذشته کشف شد.وی تصریح کرد: در بازرسی های به عمل آمده از این کارگاه مشخص شد فردی با بکارگیری چند تن از اتباع اقدام به جابه جایی و تعویض کارتن های لوازم آرایشی و بهداشتی تاریخ مصرف گذشته با کارتن های دارای تاریخ تولید روز کرده و این اقلام را به بازار مصرف وارد می کند.رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان ورامین افزود: این کارگاه با دستور دادستان شهرستان ورامین و توسط عوامل پلیس آگاهی پلمب و پرونده متهم به منظور سیر مراحل قانونی به مراجع ذی صلاح ارجاع داده شد.ورامین با 300 هزار نفر جمعیت در 35 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.خبرنگار: سید حسن میری**انتشار: محمد آجورلوتهرام/7254//1348
 • فیلم:فروش لوازم آرایشی در ماه محرم بیشتر می شود
 • حجت الاسلام نقویان: چرا فروش لوازم آرایشی در ماه محرم بیشتر از ماه های دیگر است؟ سرویس عکس و فیلم فردا:تیزر گفتگوی فردا با حجت الاسلام نقویان را در این ویدئو مشاهده فرمایید. تعداد بازدید : 0 کد ویدیو دانلود فیلم اصلی کیفیت 720 کیفیت 480
 • لوازم مدرسه به دانش آموزان نیازمند هدیه دهید
 • شروع سال تحصیلی همیشه یکی از پر جنب و جوش ترین اتفاقاتی است که در کشور ما رخ می دهد. در این مقطع همه در تلاشند تا خود را برای این اتفاق آماده کنند. خانواده ها به فکر آینده فرزندان خود هستند و دانش آموزان نیز خود را برای شروع دوره ای جدید از زندگیشان آماده می کنند.اول مهر همیشه با اتفاقات دیگری نیز همراه است، از ترافیک در معابر شهر تا جنب و جوش کسب و کارها برای فراهم آوردن نیاز های این اتفاق بزرگ. اما همیشه کسانی هستند که از نعمت تحصیل در رفاه و آسایش بی بهره می مانند. نهاد های مردمی زیادی در تلاش هستند تا شرایطی را برای این دانش آموزان فراهم آورند تا بتوانند با دلی شاد سال تحصیلی را آغاز نمایند. سوپرمارکت آنلاین روکولند با همکاری شرکت کاله، بیسکوییت گرجی و پچ پچ ، به سراغ یکی از این نهاد ها رفته تا با فراهم آوردن شرایطی مناسب، بتواند در این کار خیر سهمی هر چند کوچک داشته باشد. در این راستا روکولند (با همکاری کاله، گرجی و پچ پچ) با ارائه بسته مهربانی شامل انواع لوازم تحریر، دسر نوشیدنی، بیسکوییت، کروسان و ... تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا با همکاری بنیاد کودک، به بیش از 1000 دانش آموز نیازمند کمک کند تا سال جدید را به بهترین شکل آغاز کنند.بنیادکودک از سال 1373 در ایران و آمریکا فعالیت خود را آغاز کرده‌‌است. این مؤسسه در ایران با نام "مؤسسه خیریه رفاه‌ کودک" و در آمریکا با نام "Child Foundation" به ثبت رسیده‌است. درسال 1378 بنیادکودک در ایران ثبت‌ رسمی شد و از ثبت شرکت‌ها در شیراز مجوزی به شماره 398 دریافت کرد. سپس دفترمرکزی بنیادکودک از شیراز به تهران منتقل ‌شد و پس از انتقال رسمی اسناد، مجدداً از ثبت شرکت‌ها در سال 1388 مجوزی به شماره 25540...
 • اجرای طرح تامین لوازم خانگی برای افراد نیازمند
 • به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ سید علی اصغر موسوی مدیر عامل موسسه خیریه رهپویان حجت بن الحسن العسکری (ع) گفت: در این طرح مردم می‌توانند لوازم خانگی که مورد استفاده قرار نمی‌گیرد را در اختیار نیازمندان قرار دهند. وی افزود: خانوار‌ها می‌توانند با اهدای لوازم خانگی نو و دست دوم و پوشاک و اقلام مصرفی مازاد خانوار خود در این طرح خداپسندانه مشارکت داشته باشند. موسوی ادامه داد: این لوازم اقلامی مانند یخچال، اجاق گاز، ماشین لباسشویی، بخاری، لوازم صوتی و تصویری، فرش، رایانه، کولر، پنکه، آبگرمکن، جارو برقی، موکت، لوازم آشپزخانه و همچنین لباس، کیف، کفش و لوازم التحریر را شامل می‌شود. وی اظهار کرد: تاکنون افراد خیر و نیک اندیش بسیاری در این طرح شرکت کرده و توانستند نیاز‌های اولیه بسیاری از نیازمندان را تامین کنند. موسوی بیان کرد: خیران و مردم نیکوکار می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های ۳۷۳۶۰۰۵۰ و ۳۷۳۶۰۰۵۱ تماس حاصل نمایند و یا اقلام اهدایی خود را به دفتر موسسه در شیراز، میدان شهید فهمیده، بولوار احمدی جنوبی، نبش کوچه ۱۷ تحویل دهند. مدیر عامل موسسه خیریه رهپویان حجت بن الحسن العسکری (ع) تصریح کرد: خیریه رهپویان حجت بن الحسن العسکری (عج) خدماتی همچون پزشکی و بهداشتی، آموزشی، کاریابی، مشاوره ای، فرهنگی و ورزشی، کمک هزینه جهیزیه دختران بی سرپرست، تعمیرات مسکن مددجویان، تامین پوشاک و مواد غذایی به مددجویان خود و دیگر افراد بی بضاعت ارائه می‌دهد.انتهای پیام/ر اهدای لوازم خانگی به نیازمندان
 • جریمه ۹۰ میلیون تومانی وارد کننده لوازم جانبی عینک
 • وارد کنندگان لوازم جانبی عینک قاچاق در طبس، 90 میلیون تومان جریمه شدند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، انصاری مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گفت: 3 واردکننده، لوازم جانبی عینک شامل 2 هزار و 300 شیشه عینک، 13 هزار برچسب ضد ضربه و هزار و 300 دستمال عینک قاچاق را وارد کرده بودند که پس از بررسی پرونده وی در شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز شهرستان طبس، علاوه بر ضبط کالا به پرداخت 90 میلیون تومان جریمه در حق صندوق دولت محکوم شدند.
 • گشت های روزانه در لرستان بر بازار لوازم و پوشاک مدرسه نظارت می کنند
 • مدیرکل تعزیرات حکومتی استان لرستان گفت: در طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس، گشت‌های روزانه در استان لرستان بر بازار لوازم و پوشاک مدرسه نظارت می‌کنند. بهرام براری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، به اجرای طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس استان اشاره کرد و اظهارداشت: طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس همزمان با فرارسیدن آغاز سال تحصیلی جدید در استان لرستان در حال اجراست تا از برخی تخلفات در حوزه فروش لوازم و وسایل مدرسه جلوگیری به عمل آید.وی با اشاره به اینکه طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس از 11شهریور ماه آغاز شده و تا 15 مهر ماه ادامه دارد، افزود: در این طرح دستگاه‌های نظارتی مانند اتاق اصناف استان لرستان همکاری دارند.مدیر کل تعزیرات حکومتی استان لرستان به فعالیت گشت‌های روزانه برای اجرای این طرح در سطح استان اشاره و عنوان کرد: بیشتر برنامه نظارت بر پوشاک و لوازم التحریر مدارس است که در سطح بازارهای فروش، نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌ها انجام می‌شود.این مسئول بیان کرد: تمامی فروشندگان لوازم‌التحریر، کیف و کفش ملزم به ارائه فاکتور فروش به خریداران و ارائه فاکتورهای رسمی خرید به بازرسان هستند از این رو انتظار می‌رود در این رابطه همکاری لازم را داشته باشند.براریگفت: هر گونه تبلیغ خلاف واقع تحت عناوینی مانند عرضه به قیمت تعاونی یا فروش به نرخ دولتی از سوی فروشندگان تخلف به شمار می‌آید بنابراین فروشندگان باید از اینگونه تبلیغات خلاف واقع خودداری کنند چون براساس قوانین و مقررات صنفی با این افراد برخورد لازم به عمل می‌آید.وی خاطر نشان کرد: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه می‌توانند با سامانه 135 و شماره تلفن 33325058 تماس بگیرند.انتهای پیام/ R41450/P1492/S6,72/CT1
 • بازار لوازم تحریر توسط گشت های نظارتی اداره تعزیرات زابل نظارت می شود
 • رئیس اداره تعزیرات حکومتی زابل عنوان کرد: به منظور جلوگیری از تخلفات و عرضه لوازم تحریر برخلاف قانون مصوب در بازار، نظارت بر بازار لوازم تحریر همچنان ادامه دارد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدحسین جهان آبادی در گفت وگو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: اجرای طرح نظارتی گشت های سیار تلفیقی با اداره صنعت معدن تجارت از فروشگاههای و لوازم التحریر همزمان با بازگشایی مدارس این طرح در طول سال ادامه داشته است. رییس شعبه اول بدوی وتعزیرات حکومتی حوزه های شهرستانهای سیستان ادامه داد: آموزش، نظارت و پایش حقوقی شهروندان از اولویت های کاری این بازدید می باشد و در این راستا ماموران اداره تعزیرات تمام توان خود را به کار بسته اند. وی با بیان اینکه نظارت بر بازار لوازم تحریر تا پایان مهرماه ادامه خواهد داشت، افزود: در این بازدید سرزده از تعدادی از فروشگاههای و لوازم التحریر سطح شهر بازدید به عمل آمد و مورد بررسی قرار گرفت. جهان آبادی تاکید کرد: شهروندان سیستانی می توانند پس از مشاهده هرگونه تخلف واحد صنفی در این زمینه از جمله گرانفروشی، عدم نصب نرخنامه و صدور فاکتور فروش مراتب را با شماره تلفن ۱۲۴ گزارش تا بدون فوت وقت مورد بررسی قرار گیرد و نتیجه به شاکی اعلام شود. وی تاکید کرد: اداره تعزیرات زابل تنها شعبه این اداره در سطح سیستان به شمار می رود و در این راستا تمامی پرونده های تعزیری به این اداره ارسال و مورد بررسی قرار می گیرد. انتهای پیام
 • مشکل اصلی صنعت اجاق گاز و لوازم خانگی این است که در مرحله مهندسی معکوس و کپی تکنولوژی قرار دارد
 • گروه اقتصادی ایلنا با هدف شنیدن مسائل و مشکلات موجود در صنف صنایع لوازم خانگی در کشور و تلاش در جهت رسانه‌ای کردن این مشکلات، میزگردی در همین راستا برگزار کرد. خورسند صنعتی، مدیر عامل شرکت آذرپاد در این میزگرد گفت: شرکت ما با 40 سال سابقه در زمینه تولید انواع اجاق گازخانگی توکار، فردار، مبله، رومیزی و صنعتی مشغول فعالیت می‌باشد. وی افزود: الان تولیدمان بیش از ظرفیت مورد نیاز است و قیمت فروش زیر قیمت تمام شده است. به علت افزایش مجموعه تولیدکنندگان با مشکل فروش روبرو هستیم چون بیش از ظرفیت نیاز مجوز صادر شده است. وی در پاسخ به این پرسش که چرا در تولید کالایی که تقاضا کم است مجوز تولید بیشتر است؟ گفت : در انجمن بحثی مطرح کردم مبنی بر تحول در آینده، مضمون این طرح این بود که مراحل تولید نیاز به بازنگری دارد ما فقط به اندازه فروشمان تولید می‌کنیم. وی ضمن بیان این موضوع که مشکل اصلی ما این است صنعت اجاق گاز و لوازم خانگی در مرحله مهندسی معکوس وکپی تکنولوژی است که به همین دلیل قادر به صادرات و رقابت با کالای خارجی نمی‌باشد، افزود: در کارخانجات صنعتی بزرگ خارجی دانشمندان با همفکری هم در مورد یک موضوع متحد می‌شوند که می‌توانند کالاهایی با تیراژ بالا تولید کنند. وی در خصوص صادرات ضمن بیان این موضوع که قبلا صادرات داشتیم ولی الان امکان صادرات برای ما وجود ندارد چون ، اجاق گاز از یک رقابت ناسالم برخوردار است افزود: خواهشمندم مجوز جهت تحقیق و توسعه صنایع لوازم خانگی صادر شود بدین صورت که پس از انجام تحقیقات،بتوانیم با تیراژ بالا تولید کنیم. خورسند صنعتی اهم مسائل و مشکلات مربوط به صنعت اجاق گاز و لوازم خانگی را اینگونه ارزیابی کرد: صدور مجوزهای بیش از نیاز مصرف سالیانه کشور برای یک محصول ، بخصوص صنعت اجاق گاز و هدر...
 • بحث انرژی مهم ترین ملاک ما در صنعت لوازم خانگی است/صنف ما تنها صنعتی است که تولیدات آن جزء لاینفک زندگی افراد روستایی و شهری است
 • گروه اقتصادی ایلنا با هدف طرح مسائل و مشکلات صنایع لوازم خانگی کشور و پیگیری مصرانه در جهت بهبود شرایط توسط مسئولان، میزگردی با حضور فعالان صنعت لوازم خانگی برگزار کرد. دکتر حبیب‌اله انصاری؛ دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران در ابتدای این میزگرد گفت: انجمن صنایع لوازم خانگی ایران در سال 1361 به‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد. وی توضیح داد: با نگاهی مدیریتی در راستای تحول و تکامل این صنعت، در سال 60 مأموریت نگارش اساسنامه این تشکل را که در آن زمان «شورای سازندگان وسایل گازسوز و سیلندر گازمایع» نام داشت را برعهده گرفتم. این تشکل در حدود 12 سال با عنوان مذکور فعالیت کرد و سپس به «شورای صنایع گاز و لوازم خانگی» تغییر نام داد و این روند سبب شد کارخانجاتی که غیر از لوازم گازسوز هم تولیداتی داشتند، در شورا عضو شوند. در سال 1388 در مسیر تحول و تکامل شورای صنایع گاز و لوازم خانگی به «انجمن صنایع لوازم خانگی ایران» تبدیل شد. انصاری افزود: صنعت لوازم خانگی از نظر طبقه‌بندی تولیدات شامل سه بخش است: کلیه وسایل انرژی‌بر (انواع لوازم سرمایشی، گرمایشی، پخت‌وپز، شستشو، لوازم آشپزخانه و...). لوازم غیرانرژی‌بر (کلیه ظروف چینی، استیل، بلور، تفلون و...). قطعات وی ضمن بیان این موضوع که : در این صنعت در سال‌های 63-64 تمام قطعات وارداتی بودند، ولی امروز جز کمپرسور یخچال تمام قطعات لوازم انرژی‌بر در داخل تولید می شود افزود: این صنعت از محصولات صنایعی مانند پتروشیمی، فولاد، مس و... استفاده می‌کند و تنها صنعتی است که تولیدات آن جزء لاینفک زندگی افراد اعم‌از روستایی و شهری است و به همین جهت صنعت لوازم خانگی در دنیا به لحاظ استفاده از لوازم اساسی بالادستی مثل فولاد، مس و... جزء صنایع شتاب‌دهنده توسعه اقتصادی است. در این انجمن 8 کمیسیون تخصصی تشکیل شده از جمله کمیسیون رسانه که به‌صورت تخصصی فعالیت می‌کنند. وی...
 • واردات ۳۹۷تن کیف به کشور
 • هر سال با شروع سال تحصیلی خانواده‌ها درصدد تامین وسایل مورد نیاز فرزندان خود برمی‌آیند که یکی از این کالاهای پرکاربرد کیف و کوله‌پشتی است که رنج قیمتی آن بسته به مدل و کیفیت تغییر می‌کند. این در حالیست که مشتریان بیشتر به سمت کیف‌هایی سوق پیدا می‌کنند که دارای رنگ و لعاب بیشتری هستند که اغلب این کالاها وارداتی بوده و کالاهای تولید داخل به دلیل نداشتن طرح و رنگ زیبا چندان بازار خوبی ندارند. این در حالیست که در گذشته‌ای نه چندان دور، ایران به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان کیف و کفش در جهان شهره بود، اما این خوشنامی همچون بسیاری از صنایع دیگر در مواجهه با پدیده شوم قاچاق و واردات بی‌رویه دچار آسیب‌ها و مخاطرات جدی شده است. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از کسب و کار، آمار گمرک حاکی از آن است که در چهارماهه نخست سال جاری بیش از ۳۹۷ تن انواع کیف از کشور‌های مختلف جهان وارد ایران شده است. براساس آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی چهار ماهه نخست سال جاری، در این مدت بیش از ۳۹۷ تن کیف مدرسه، چمدان و کیف مدارک از کشور‌های مختلف جهان وارد ایران شده است. براساس واردات این حجم کیف به کشور، یک میلیون و ۵۲۸ هزار و ۷۹۵ دلار ارز از کشور خارج شد که بالغ بر ۴ میلیارد و ۹۶۰ میلیون و ۳۳۹ هزار و ۴۱۸ تومان در آمار گمرک به ثبت رسیده است. گفتنی است کیف‌ها از ۱۱ کشور جهان وارد ایران شده که در این میان نخستین و بزرگ‌ترین صادرکننده کیف به ایران چین بوده که با فروش ۲۷۱ تن کیف به ایران، درآمد یک میلیون و ۴۴ هزار و ۸۲۵ دلاری را نصیب خود کرده است. بعد از چین، کشور امارات متحده عربی دومین صادرکننده کیف به کشور بوده که در ۴ ماهه نخست سال جاری درآمد...
 • واردات ۸۰۰ کالای غیرضرور ممنوع می شود
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست ؛ حسینعلی حاجی دلیگانی با اشاره به تصویب یک فوریت ممنوعیت واردات کالاهای مشابه تولید داخلی به کشور، گفت: در راستای فرمایشات ابتدای سال مقام معظم رهبری که فرمودند، کالایی که در داخل کشور تولید می شود، اگر از خارج از کشور وارد شود، حرام شرعی است، لذا طرحی دو فوریتی به این منظور تهیه شد که در صحن علنی دو فوریت آن رای نیاورد اما یک فوریت آن تصویب شد و در فرآیند تصمیم گیری قرار گرفت.عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان این مطلب به خبرگزاری خانه ملت، معتقد است که طرح یک فوریتی مجلس درباره ممنوعیت واردات کالاهای مشابه تولید داخل که در صحن تصویب شده شامل واردات ۸۰۰ کالای غیرضرور نیز می شود.وی با بیان اینکه این طرح هم اکنون به منظور بررسی در کمیسیون اقتصادی مجلس است، افزود: کمیسیون اقتصادی باید این طرح را سریعتر بررسی کند و گزارش نهایی آن را به صحن علنی ارائه کند، چرا که ۶ ماه از سال گذشته اما هنوز یک قانون جوابگو برای جلوگیری از ورود کالاهایی که در داخل کشور تولید می شود از خارج از کشور وجود ندارد.حاجی دلیگانی با اشاره به اینکه متنی که در طرح نوشته شده اصلاح قوانین گذشته است، ادامه داد: براساس این طرح دولت مکلف شده که هر ۶ ماه یکبار به کالاهایی که می توانند وارد کشور شوند، اعم از کالاهایی که در داخل به صورت کلی تولید نمی شوند و یا آن میزان کمبودی که از میزان تولید به نسبت تولید داخل و میزان مصرف است، اجازه ورود دهد.وی با اشاره به رد واردات ۸۰۰ کالای غیرضرور در هیات دولت، یادآور شد: اگر کمیسیون اقتصادی هرچه سریعتر به این طرح رسیدگی کند و گزارش آن را ارائه دهد، می تواند مشکل واردات ۸۰۰ نوع کالای غیرضرور را به نوعی رفع...
 • جلوی واردات مرکبات گرفته شود
 • بهشهر- سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی خواستار جلوگیری از واردات مرکبات شد و گفت: همه ساله هنگام برداشت مرکبات و زمانی که تولیدکننده باید به سود مناسب و درآمد اقتصادی خود فکر کند، شاهد تلاطم بازار و کاهش قیمت هستیم که وزارت جهاد کشاورزی و دستگاه های مرتبط باید با تنظیم بازار، از هم اکنون برای برون رفت از این مشکلات اقدام کنند. به گزارش قدس آنلاین به نقل از دفتر این نماینده، علی محمد شاعری واردات مرکبات را یکی از مواردی برشمرد که در سال های گذشته ناامیدی باغداران و برهم زدن نظم بازار را بدنبال داشته است و افزود: این درحالی است که بهترین، سالم ترین و باکیفیت ترین مرکبات را در داخل کشور تولید می کنیم و حتی در مواردی مازاد تولید هم داریم. وی با اعلام اینکه واردات چیزی جز در نظر گرفتن منافع وارد کنندگان و واسطه ها را دنبال نمی کند، اضافه کرد: سال گذشته مقام معظم رهبری بر عدم واردات میوه به کشور تاکید کردند و وظیفه همه مسوولین است که با تکیه بر تولید داخل در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی تلاش بیشتری داشته باشند و از واردات میوه جلوگیری کرده و به هیچ عنوان اجازه واردات میوه را به کشور ندهند. نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه مسولین تمام تلاش خود را برای صادرات انواع میوه بخصوص مرکبات داشته باشند تا منافع تولیدکننده تامین شود، بر ضرورت تخصیص مشوق های صادراتی برای صادرات مرکبات تاکید کرد. شاعری با تاکید بر برنامه ریزی مسوولان وزارت جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت برای تنظیم و کنترل بازار مرکبات و تلاش برای صادرات این محصولات، تصریح کرد: با توجه به توان تولید با کیفیت مرکبات در کشور، متاسفانه سهم صادرات این محصول بسیار ناچیز است و همین موضوع باعث کاهش قیمت مرکبات در داخل کشور و...