سیاست>احزاب و شخصیت‌ها - دولت دوازدهم در آغاز کار خود قرار دارد و برای انجام وظایفش در چهارسال آینده دست کمک به سوی همه گروه‌ها و جریانات سیاسی دراز کرده است، محمدرضا میرتاج‌الدینی و احمد حکیمی‌پور در مناظره‎ای در خبرآنلاین به آنچه در دو دولت گذشته رخ داد، پرداخته و نگاه دو جریان سیاسی کشور به دولت دوازدهم را تشریح کردند.

نسرین وزیری - امید کرمانی‎ها: انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم در حالی برگزار شد که اصلاح طلبان یکپارچه پشت سر حسن روحانی قرار گرفتند و قریب به اتفاق اصولگرایان نیز از سیدابراهیم رئیسی پشتیبانی کردند. آنهایی هم که به چنین پشتیبانی راغب نبودند رویه سکوت پیش گرفتند تا بعدها وحدت شکن و عامل شکست لقب نگیرند.

بعد از انتخابات ریاست جمهوری حسن روحانی خود را رئیس جمهور همه ملت ایران خواند و برای پیشرفت و توسعه کشور از همه جناح ها و گروه ها یاری طلبید، بر همین اساس در انتخاب اعضای کابینه خود را محدود به جریان خاصی نکرد با این هدف که دولتی ملی در چهار سال آینده مسئولیت امور اجرایی کشور را به عهده بگیرد و همه سلایق سیاسی برای کمک به دستگاه اجرایی وارد میدان شوند.

امروز برخلاف زمان انتخابات ریاست جمهوری از انتقادهای تندوتیز اصولگرایان به دولت خبری نیست، در مقابل نیز اصلاح طلبان از شور و اشتیاق زمان انتخابات دور شده‎اند. برخی تحلیلگران بر این باورند که به مرور موضع اصلاح طلبان و اصولگرایان در قبال دولت روحانی در حال جابه‌جا شدن است یعنی هرچه می گذرد اصولگرایان به دولت نزدیک تر و اصلاح طلبان از دولت دورتر می شوند.

حجت الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی و احمد حکیمی پور با حضور در مناظره‌ای در کافه خبر درباره نوع نگاه جریان های سیاسی به دولت روحانی با یکدیگر به گفت‎وگو نشستند.

میرتاج‌الدینی گفت:اصولگرایان از اول منتقد دولت روحانی بودند، در انتخابات کاندیدای دیگری داشتند، امروز نیز در قبال دولت دوازدهم مسیر خود را خواهند داشت. آنجایی که دولت دوازدهم در راستای انقلاب و مصالح نظام و منافع مردم حرکت کند، حمایت و در غیر این صورت از آن انتقاد می کنند.

احمد حکیمی پور نیز یادآور شد:برنامه های اعلامی دولت از نظر اصلاح طلبان بسیار خوب است. اصلاح طلبان کمک می کنند که این برنامه ها تحقق پیدا کند. ولی نهایتا جاهایی که ضعف باشد حتما مشفقانه تذکر می دهند و جاهایی هم که قوت است برای تقویتش تلاش می کنند اما دولت باید خودش تصمیم بگیرد که چقدر می خواهد از توان کارشناسی و مدیریتی جریان اصلاح طلبی در پیشبرد برنامه هایش استفاده کند. چون اصلاح طلباننمی خواهندطلبکارانه با دولت برخورد کنند.

مشروح مناظره میرتاج الدینی و حکیمی پور را در ادامه بخوانید.

****

خبرآنلاین: می خواهیم از نگاه هر دو جناح سیاسی به عملکرد دولت آقای روحانی برآوردی داشته باشیم. در مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم شاهد بودیم نامزدها به مشکلات برجامانده از دولت دهم اشاره داشتند و حتی برای توصیف این مشکلات از تعبیر «آواربرداری» استفاده شد. جناب آقای میرتاج الدینی ابتدا شما بفرمایید با توجه به مسئولیتی که در دولت قبل داشتید، چقدر این مسائل و مشکلات برجای مانده از دولت آقای احمدی‌نژاد را واقعی می دانید و حرکت دولت آقای روحانی را در راستای رفع مسائل چه‌طور ارزیابی می کنید؟

میرتاج الدینی:فکر می کنم الان در دولت دوازدهم دیگر از این مباحث عبور شده است. دولت یازدهم یک شعاری را از اول مطرح کرد و همه مشکلات را بر گردن گذشتگان مخصوصا دولت های نهم و دهم انداخت. الان وقتی از دولت گذشته حرف می زنند دیگر منظور دولت یازدهم است. دیگر جامعه و مردم از دولت و دولتمردان نمی پذیرند که باز بهانه ای برای خودشان پیدا کنند و همه مشکلات را به گردن گذشته بیندازند. بالاخره یک دولت هشت سال در دو دوره چهارساله فرصت دارد. چهار سال دوره یازدهم ریاست جمهوری گذشت و به طور معمول در ‌دو سال اول، دولت می تواند به بررسی و برنامه ریزی رفع موانع از گذشته بپردازد اما دیگر همه چهار سال را هم نمی تواند به این منوال بگذراند. الان هم که آن چهار سال گذشته و چهار سال دوم شروع شده علی الظاهر هیچ مانعی در مقابل دولت وجود ندارد.
مجلس همراه با دولت است. اکثر وزرای پیشنهادی بیش از 225 رأی موافق به دست آوردند. این همراهی مجلس با دولت را نشان می دهد. بقیه ارگان ها و نهادهای سیاسی حتی شورای شهر و شهرداری های کلان‎شهرها نیز با دولت همراهی دارند بنابراین همه شرایط آماده است و باید ببینیم که دولت در چهار پیش روی خود چه کار می کند.
اینکه گذشته را کلا سیاه نشان دهیم و تخریب کنیم، آن وقت مقایسه مردم را پی خواهد داشت. مردم خودشان عملکردها و کارها را مقایسه می کنند.
ميرتاج الديني: ميانگين درآمد نفتي دوره احمدي نژاد و روحاني يکي بود/ حکيمي پور:درخشانترين دوره درآمد نفتي را در دولت احمدي نژاد داشتيم، ولي اوضاع خزانه را هم ديديم!
کلا معتقدم که انصاف نیست همه گذشته را نفی کنیم.

خبرآنلاین: اما آقای احمدی نژاد هم معتقد بودند که دولت‎های قبل کارکرد خاصی نداشتند یعنی خود او نیز چنین نسبتی به گذشتگانش داده بود. نفرمودید که آیا از دولت دهم آواری برای دولت یازدهم مانده بود که این دولت بخواهد آن را بردارد؟

میرتاج الدینی: این رویکرد که بخواهیم گذشته را نقد کنیم از هر کسی که باشد، قبول ندارم ولو رفتار آقای احمدی نژاد باشد. انصاف همیشه حکم می کند که انسان خوبی ها و بدی ها را با هم ببیند. در گذشته، کارهای زیادی انجام شده بود. دوره ریاست جمهوری قبل از دولت یازدهم هشت سال بود، که می توان آن را به یک شش سال و یک دو سال تقسیم کرد. همه افرادی که خواستند در مورد گذشته قضاوت کنند دو سال آخر را فقط گفته اند و کسی به آن 6 سال اشاره نکرد. درحالی که در ‌آن 6 سال،‌ کار و فعالیت و تلاش زیادی انجام شد. مواضع سیاسی آقای احمدی نژاد در اواخر دوره ریاست جمهوری چرخش روشنی داشت که اصولگرایان از او فاصله گرفتند. کسی از جریان او در مقابل مخالفان سرسختش که اصلاح طلبان بودند، دفاع نکرد. بخشی از این مسئله به عملکرد و رفتار سیاسی آقای احمدی نژاد برمی گشت و بخش دیگر هم وقتی تریبون دست دولت یازدهم افتاد، همه گذشته را تخریب کرد.
وزرای مربوطه دولت یازدهم در حوزه های انرژی و عمرانی کارنامه‎شان را ارائه دهند. تخریب و آواری که از‌ آن حرف می زنند، ‌چیست؟ یک نمونه اش را بگویند. در آخرین سال دولت دهم کل درآمد کشور ‌حدود صدهزار میلیارد تومان بود که 95 هزار میلیارد تومان آن هزینه شد.

میرتاج‌الدینی: انصاف داشته باشيد اگر هيچي در خزانه نبود پس اعضاي اين دولت از کجا آوردند و کشور را اداره کردند؟/ حکيمي‌پور: دولت احمدي‎نژاد هزينه اداره کشور را بالا برد و در کنترل تورم و ثبات شغلي و معيشتي بد عمل کرد.

بخشی از هزینه ها مربوط به بودجه های عمرانی و بخشی عمده نیز مربوط به بودجه جاری کشور بود که دولت دهم سال آخر در هزینه این صدهزار میلیارد تومان طوری عمل کرد که 5هزار میلیارد تومان برای سال بعد باقی ماند. این بودجه در دولت یازدهم هزینه شد. اصلا اگر پولی در خزانه نبود، از کجا آوردند و خرج کردند؟ از درآمدهای کشور هزینه کردند دیگر! البته الان هزینه های جاری هم دو، ‌سه برابر شده و موضوعات زیادی قابل بحث کردن است.

خبرآنلاین: آقای میرتاج الدینی گفتند «آواری به جامانده از دولت دهم در کار نبوده و صحبت های مسئولان دولت یازدهم ‌تخریب است». آقای حکیمی پور نظر شما چیست و عملکرد ‌آقای روحانی را در دولت یازدهم چه طور ارزیابی می کنید؟

حکیمی پور:با این مطلب موافقم که نباید مسائل را صفر و صد دید. هر دولتی که می‌آید نباید فکر کند که باید کار را از صفر شروع کند و کلا به فعالیت های گذشته با نگاه منفی بنگرد و آنها را نفی کند. در کنار این حتما نقد کارشناسی لازم است که باید براساس مبانی کاملا علمی، واقع بینانه و منصفانه باشد.
متاسفانه ما سیاست را عرصه نبرد حق و باطل می بینیم درحالی که اینطوری نیست. سیاست و حتی مدیریت یک امر نسبی است و باید به نسبت بگوییم چقدر جلو آمدیم یا عقب رفته ایم. طبیعتا هر دولتی برنامه هایی دارد و عملکردش براساس برنامه هایی که اعلام کرده و از مردم رای گرفته و همچنین برنامه های کلان نظام و اسناد رسمی بالادستی باید ارزیابی شود. یعنی کلا اگر می خواهیم نقد و ارزیابی کنیم باید از این راه وارد شویم تا ضعف ها دربیاید و تکرار نشود و نقاط قوت هم دربیاید تا تقویت شود.
حرفم این است که بالاخره ساختار حکومت و چارچوب های یک سیستم سیاسی حالت پایدار دارد. افراد و اشخاص می‌آیند و می روند و در واقع این ساختارها ثابت و متصل به هم است. من خودم جزو منتقدین دولت ‌آقای احمدی نژاد بودم ولی اینجوری نگاه نمی کنم که بگویم هرکاری در دولت های نهم و دهم انجام شد، همه غلط بود و هیچ کار مثبتی صورت نگرفته. حرف من همیشه این است که می گویم آدم همیشه باید در کنار اصلاح طلب بودن و اصولگرا بودن، «انصاف طلب» هم باشد.
به نکته ای می خواستم اشاره کنم و آن، این است که ما نباید بگذاریم انقطاع پیش بیاید. دولت ها مستمرند و اشکال کار این است که مسئولین در کشور ما وقتی در جایگاهی قرار می گیرند، فکر می کنند مالک آنجا هستند و از موضع مالکیت برخورد می کنند. این درست نیست. این نوع نگاه کردن در دولت احمدی نژاد بیشتر به چشم می خورد که قوانین و چارچوب ها را رعایت نمی کرد و به هم می ریخت. ما در دوره آقای احمدی نژاد مخصوصا دو سال آخر که آقای میرتاج الدینی هم به آن اشاره کردند،‌ واقعا در شکل بسیار بدی به مرحله تقابل بین قوا رسیدیم. یعنی از موضع تعامل و همراهی به جایی رسیدیم که منازعه و کشمکش سنگین بین قوا را شاهد بودیم. مخصوصا بین قوه مجریه و مقننه. این خوب نیست و برای کشور هزینه دارد. درست است که ما در نظام مان استقلال قوا داریم و همه هم این را پذیرفته اند ولی قوا باید بتوانند درجایگاه خودشان همدیگر را تکمیل و تقویت کنند. تفاوت را در این می بینم.
در دوره آقای خاتمی ارتباط میان قوا وضعیت خوب و تعاملی بود و یک وحدت،‌ همراهی و همدلی وجود داشت. اما متاسفانه این وحدت و همراهی و همدلی را در بین قوا در دولت دوم احمدی نژاد کم دیدیم و کار به جاهای بدی رسیده بود که در نهایت به ضرر نظام شد؛ چون مشکل مردم را بیشتر می کرد تا اینکه بخواهد مشکلی را حل کند.

خبرآنلاین: شما لفظ آواربرداری را قبول دارید یا خیر؟ آقای میرتاج الدینی گفتند یک نمونه از آواری اگر بود، بیان کنید.

حکیمی پور:‌ اینها اصلاحات محاوره ای یا ژورنالیستی است. باید مسائل را کارشناسی بررسی کرد. به نظرم دولت آقای احمدی نژاد هزینه های کشور را خیلی بالا برد. در بخش مربوط به کنترل تورم و ثبات شغلی و معیشتی مخصوصا در اواخر دوره دولت دهم وضع به نحو بدی شده بود. سیر گران شدن قیمت ها مخصوصا ارزاق مردم دیگر به صورت عمودی بالا می رفت. من خودم شاهد بودم که سوپرمارکت‌ها می گفتند معلوم نیست اجناسی که امروز می فروشیم را فردا چند بخریم؟ حتی مایل بودند کالاهایی را که عمر طولانی دارند و فاسد نمی شدند را در انبارهایشان نگه دارند تا بعد به فروش برسانند! اینها مشکلاتی بود که با آن مواجه بودیم. ضمن اینکه در بحث اشتغال اتفاق خاصی نیفتاد.

حکيمي‎پور: مسکن مهر پروژه‌اي براي حل مشکل مسکن طبقات پايين بود اما اينگونه نشد/ ميرتاج الديني: دو ميليون مسکن ساختيم که ممکن است 50 هزارتايش مشکل داشته باشد. اين که رقمي نيست!

در بخش سهام عدالت هم همین وضعیت را مشاهده کردیم. هدفی که دولت دهم در عدالت اجتماعی داشت به این معنی که فاصله طبقاتی کم و توازنی در جامعه ایجاد شود، به طوریکه طبقات آسیب پذیر و پایین جامعه احساس کنند به حدی از وفور رسیدند، عملا محقق نشد. برنامه های دولت مثل همین مسکن مهر به هم خورد. البته نمی خواهم نام اینها را آوار بگذارم اما می گویم مشکلاتی بود که عملا از سیاست‎های غلط دولت سرچشمه می گرفت و در نهایت طوری شد که دولت بعدی درگیر این بود که این مشکلات را به یک نقطه تعادلی برساند.

خبرآنلاین: اگر اجازه دهید عملکرد دولت آقای روحانی را در حوزه های مختلف اقتصادی، سیاست داخلی و خارجی بررسی کنیم. در دولت آقای احمدی نژاد با بیشترین نرخ قیمت نفت در ادوار تاریخ جمهوری اسلامی روبه رو بودیم و به قول آقای میرتاج الدینی اگر خزانه خالی بود پس کشور چگونه اداره می شد؟ ولی در دولت یازدهم گرچه با کاهش نرخ نفت مواجه شدیم ولی در مقابلش برخی از تحریم ها برداشته شد. عملکرد اقتصادی دو دولت را چطور ارزیابی می کنید. بخصوص دولت آقای روحانی؟ این دولت مدعی ایجاد ثبات اقتصادی و کاهش نرخ تورم است و این ثبات را حداقل در بازارهایی مثل ارز، کالا و مسکن شاهد هستیم. آقای میرتاج الدینی آیا واقعا دولت یازدهم در این زمینه موفق بود؟

میرتاج الدینی:من نمی خواستم به صورت جدی وارد بحث اول شوم چون آن خودش یک بحث مستقلی است که بخواهیم عملکرد دولت گذشته را ارزیابی کنیم طبعا الان هم به راحتی امکان پذیر است. می توان عملکرد چهار سال دولت یازدهم را با استفاده از شاخص ها به راحتی با دولت قبلی مقایسه کرد. اینکه اینها چقدر مسکن ساخته اند و آنها چقدر ساخته اند؟ آنها چقدر راه ساخته اند و اینها چقدر؟ آنها کدام کارهای اساسی را در حوزه داخلی در زمینه اقتصاد انجام داده اند و اینها چه کارهای اساسی در اقتصاد بین المللی داشتند؟ اگر وارد آن بحث ها شویم، دیگر خارج نمی شویم. اگر قرار به مناظره درباره این موضوعات باشد باید معاونان یا وزرای دولت دهم را آورد خودم هم شرکت می کنم. بعد از این طرف هم برخی وزرای دولت یازدهم بیایند؛ چون آقای حکیمی پور هم نمی تواند از طرف دولت یازدهم دفاع کند چون در کارهای اجرایی نبوده است.
معتقدم که صحبت از آواربرداری بی انصافی است. آقای حکیمی پور به نکته خوبی اشاره کرد و آن اینکه آدم «انصاف طلب» هم باید باشد. دولت دهم دو میلیون برای ملت مسکن ساخت، حالا در این دو میلیون مسکن، ممکن است 50 هزارتایش هم مشکل داشته باشد یا مثلا به 50 هزار واحد مسکونی‌اش نیازی نباشد یا زیرساخت‎های شان هنوز کامل نشده باشد. این طبیعی است، اما دیگر هیچ کس بی سرپناه نماند. با مقاوم کردن مسکن روستایی دیگر نگران زلزله ها در روستاها نمی شویم. هر دولتی که بتواند این کار را انجام دهد؛ بی انصافی است که به کارش، آوار بگوییم. این دولت هم نشان دهد که چند مسکن ساخته است؟ یا چند مسکن روستایی را مقاوم سازی کرده است؟ بعد از گذشت 4 سال دیگر باید کارنامه خود را بیان کنند. وزیر مسکن که دوباره هم رای اعتماد از مجلس گرفت، اعلام کرد که 50 هزار مسکن اجتماعی می سازد. این را در ابتدای دولت یازدهم اعلام کرد. با فرض اینکه حتی یک صفر این عدد را کم کنیم، 5 هزار مسکن را در چهار سال ساخته که الان نشان دهد؟ کجای مقایسه عدد دو میلیون و عدد 5 هزار، به آوار می ماند؟
میزان تولید برق را در دولت آقای احمدی‎نژاد دو برابر کردیم، یعنی 37 هزار مگابایت تولید برق در آغاز دولت نهم داشتیم که در پایان دولت دهم این عدد به 70 هزار مگابایت رسید و دیگر قطعی برق در کل کشور نداشتیم. تولید سیمان، فولاد، آلومینیم همه دو برابر شد. ما برنامه هسته ای را از مرحله پایلوت به کجا رساندیم؟ 3. 5 برابر پایلوت، سوخت هسته ای داشتیم، یعنی عدد 100، 200 یا 300 سانتریفیوژ به 19 هزار سانتریفیوژ رسید باضافه اینکه غنی سازی را هم به 20 درصد رساندیم. وقتی کار را تحویل دولت یازدهم دادیم، 1 تن اورانیوم غنی شده داشتیم. آیا این آوار بود؟ این قدرت و اقتدار را دولت یازدهم در دست داشت که توانست برود و مذاکره کند تا 20 درصد توان غنی سازی را بدهد و 3. 5 درصد را نگه دارد! 19 هزار سانتیریفیوژ را بدهد و 6 هزار سانتیریفیوژ را نگه دارد!همین ها را در حوزه موشکی، فضایی و رشد علم ملاحظه کنیم، کسی نمی تواند بگوید که اینها آوار بود. هرچند اشکالاتی هم وجود داشت.
وقتی آقای خاتمی دولت را تحویل داد، من در مجلس بودم و یادم است که حدود یکصد هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام در کشور بود که باید دولت بعدی آنها را تکمیل می کرد. وقتی هم که دولت دهم تمام شد و کار را تحویل دولت یازدهم داد، دو، سه برابر این پروژه نیمه تمام داشت. همیشه دولت‎ها که می آیند و می روند؛ در مدت خدمتشان باید کار کنند و بقیه کارها را دولت‌های بعدی تکمیل می کنند. همچنین میانگین قیمت نفت در دولت یازدهم نزدیک به میانگین قیمت نفت در هشت سال قبل از آن حدود 65 تا 67 دلار بود.

خبرآنلاین: اما فاصله اش زیاد بود. در دولت ‌آقای احمدی‎نژاد نرخ هر بشکه نفا به بالای صد دلار هم رسید.

میرتاج الدینی: می دانم؛ بر همین اساس من صحبت از نرخ میانگین می کنم. آن زمان هم بعضی وقتها نفت به بشکه ای 40 دلار رسید. ضمن آنکه قیمت ارز 1200 تومان بود غیر از دو سال آخر که افزایش پیدا کرد. در این دولت از اول قیمت نفت بالای 3 هزار تومان بود و تا سه هزار و 800 تومان هم رسید. بنابراین درآمد نفت را ضربدر سه کنیم، می بینیم بودجه ای که در این دولت بسته اند، دو، سه برابر دولت های قبلی بود. دولت یازدهم همین بودجه جاری را به 260 هزار میلیارد تومان در سال 95 رساند. درآمد این یا از نفت است یا از مالیات، که اگر از مالیات باشد نوعی فشار بر مردم وارد می شود. بودجه وزارت بهداشت را سه برابر کردند، ‌از کجا آوردند؟ پس این درآمد برایشان بود که این کار را انجام دادند. دولت یازدهم در خصوص تثبیت فضای اقتصادی کشور موفق بود، در کاهش نرخ تورم موفق بودند اما با چه بهایی؟ با بهای رکود طولانی 3، 4 ساله. قیمت مسکن تکان نخورد اما بازارش رکودی سنگین دارد.

ميرتاج الديني: اين دولت با خريد هواپيما به دنبال مطالبات قشر مرفه جامعه بوديد/ حکيمي پور: شما هم اگر در مذاکرات پيش رفته بوديد هواپيما مي خريديد. شما نتوانستيد وگرنه بدتان نمي‎آمد هواپيما بخريد!

وقتی که مسکن در رکود باشد، بسیاری از صنف های دیگر هم همراه با آن تعطیل است و بیکاری در جامعه غوغا می کند. اقتصاددانان هم روی این بحث کردند که اقتصادی با تورم پایین و رکو

کلیدواژه: آقای میرتاج الدینی گفتند | دولت آقای احمدی نژاد | انتخابات ریاست جمهوری | پروژه های نیمه تمام | طور ارزیابی می کنید | هزار میلیارد تومان | دولت آقای روحانی | میرتاج lrm الدینی | پروژه نیمه تمام | جریان اصلاح طلب | دولت احمدی نژاد | دولت دوازدهم | مذاکرات هسته ای | احزاب و گروه ها | آقای حکیمی پور | گروه های سیاسی | دولت یازدهم | دولت یازدهم هم | دولت یازدهم | جریان اصولگرا | جمهوری اسلامی | میرتاج الدینی | حکیمی پور | دوره آقای | بر همین اساس | تمام از دولت | حکیمی lrm پور | برنامه هایی | عملکرد دولت | شورای امنیت | دولت روحانی | اصلاح طلبان | موضع ضعف | برنامه ها | تحریم ها | دولت دهم | چهار سال | مسکن مهر | احمدی نژاد | خواهد داشت | خانه احزاب | آقای خاتمی | آقای جلیلی | برداشته شد | دولت احمدی | فکر می کنم | حکیمی پور | تومان بود | برای مردم | ایجاد شده | سال آینده | دولت قبل | پروژه ها | انجام شد | قیمت نفت | پیش بینی | موفق بود | غنی سازی | سه برابر | هزینه ها | ایجاد شد | تشکل ها | برای ما | حوزه ها | هم همین | روبه رو | خطر جنگ | الان هم | کشور ما | دولت ها | آن زمان | سال آخر |

منبع: خبرآنلاین

منبع این خبر، وبسایت www.khabaronline.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۰۷۳۷۱ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

در همین زمینه

 • نشست خبری سید محمدرضا میرتاج الدینی در گرگان به روایت
 • سید محمدرضا میرتاج‌الدینی، نماینده اصول‌گرای تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس هفتم و هشتم با حضور خود در استان گلستان، در بدو ورود با خبرنگاران رسانه های استان گلستان دیدار و گفتگو کرد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از کاسب امین؛ نشست خبری سید محمدرضا میرتاج‌الدینی، نماینده اصول‌گرای تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس هفتم و هشتم در گرگان برگزار شد. انتهای پیام/
 • انتقاد محجوب از برخورد با کارگران معترض اراک
 • رئیس فراکسیون کارگری مجلس از نحوه برخورد با کارگران معترض شرکت‌های آذرآب و هپکو در اراک انتقاد کرد و گفت که براساس قانون کارگران حق بیان آزادانه اعتراض و مطالباتشان را دارند و هیچ کس نباید مزاحم کارگران معترض شود. به گزارش ایسنا، علیرضا محجوب در اخطاری اظهار کرد: براساس قانون اساسی و قانون کار کارگران اجازه اعتراض در محیط کاری‌شان را دارند که باید به مطالبات آنها پاسخ داده شود، لذا نحوه برخورد با کارگران معترض دو شرکت آذرآب و هپکو درست نیست. مطالبه این کارگران پرداخت حقوق معوقه‌شان است. محجوب با طرح این پرسش که آیا کارگران حق بیان آزادانه اعتراض و مطالباتشان را ندارند گفت: این آزادی در قانون کار برای اعتراض کارگران تصریح شده است، لذا درخواستم از هیات رئیسه و مسئولان رسیدگی به این موضوع و احترام به حقوق کارگران است. نباید با اهانت و توهین با کارگر برخورد شود. هیچ کسی حق ایجاد مزاحمت برای کارگران معترض را ندارد. به گزارش ایسنا، علی مطهری در پاسخ به این اخطار گفت: حق اعتراض در قانون اساسی نه تنها برای کارگران که برای همه مردم منوط به عدم مخالفت با احکام اسلامی و مسلحانه نبودن محفوظ است و نباید از این اعتراض جلوگیری شود. قطعا مسئولان تذکر شما را شنیده و عمل خواهند کرد. انتهای پیام
 • انتقاد یک استاد دانشگاه از سیاست های اقتصادی دولت
 • استاد اقتصاد دانشگاه با بیان اینکه تنها راه رونق در بازار مسکن و به تبع آن خروج از رکود فعلی پایین آوردن نرخ سود تسهیلات بانکی و اقساط پرداختی است گفت: با سیاست فعلی دولت احتمال به وجود آمدن رکود تورمی در اقتصاد وجود دارد. خبرگزاری تسنیم: استاد اقتصاد دانشگاه با بیان اینکه تنها راه رونق در بازار مسکن و به تبع آن خروج از رکود فعلی پایین آوردن نرخ سود تسهیلات بانکی و اقساط پرداختی است گفت: با سیاست فعلی دولت احتمال به وجود آمدن رکود تورمی در اقتصاد وجود دارد. اقتصاد مجموعه‌ای از رویدادهای به‌هم‌پیوسته است؛ بنابراین نمی‌توان بدون در نظر گرفتن متغیرهای دیگر سیاست اقتصادی موفقیت‌آمیزی اجرا کرد بنابراین پیش از هر اقدامی و اجرای سیاستی باید الگوی اقتصادی داشت و بر اساس آن اقدام کرد که البته لازمه موفقیت‌آمیز بودن آن الگو نیز متناسب بودنش با شرایط جامعه است. اکنون سیاست اقتصادی که دولت بی هیچ وجه از آن کوتاه نمی‌آید توجه به سرمایه‌گذاری خارجی است؛ در چنین شرایطی اگر از سوی دولت سیاستی اعمال شود که باعث افزایش قیمت ارز شود به اقتصاد کشور لطمه خواهد زد. دولت در اولین اقدام مهم اقتصادی خود دستور کاهش نرخ سود بانکی را صادر کرد اکنون برخی از کارشناسان از پیامدهای اقتصادی آن احساس نگرانی کردند که در این رابطه با کامران ندری استاد اقتصاد دانشگاه امام صادق «علیه‌السلام» گفت‌و‌گو کردیم. وی در مورد اینکه کاهش نرخ بانکی چه تبعات منفی می‌تواند در اقتصاد کشور داشته باشد گفت: وقتی سپرده بانکی دارای سود بالایی است یک دارایی مطمئن برای مردم محسوب می‌شود؛ زیرا خانواده‌ها می‌دانند که تقریبا اصل و سود سرمایه بانکی‌اشان تضمین شده است و به همین جهت ترجیح می‌دهند پس‌اندازهای خود را به شکل سپرده انجام دهند. این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه وقتی سود بانکی کاهش پیدا کرد، مردم برای پس‌انداز از سایر دارایی‌های مالی...
 • حکیمی پور:اصلاح طلبان برای حفظ وضعیت موجود از اشتباهات بزرگ پرهیز کنند/توصیه به عارف درباره نصایح بزرگان اصلاح طلب
 • صدای ایران- احمد حکیمی پور ، دبیر کل حزب اراده ملت ضمن تاکید بر اهمیت وحدت اصلاح طلبان گفت: اصلاح‎طلبان با سختی‎ها و مشقت‎های بسیاری در دولت‎ نهم و دهم روبه رو بودند از این رو با اتخاذ رویکردهای مبتنی بر وحدت توانستند به آنچه می‎خواستند دست پیدا کنند از این رو برای حفظ وضعیت موجود انجام اشتباهات بزرگ جایگاه این جریان سیاسی را متزلزل خواهد کرد.به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صدای ایران این روزها در بدنه اصلاح‎طلبان پس از اتفاقات رخ داده در جریان رای اعتماد به وزرای پیشنهادی و عدم موفقیت شورای عالی سیاستگذاری در نحوه چیدمان کابینه دوازدهم و تهیه لیست امید در انتخابات شورای شهر در تهران انتقادات بسیاری به شخص محمدرضا عارف و شورای عالی سیاستگذاری از سوی جریانات همسو با این جریان وجود دارد به گونه‎ای که بسیاری از چهره‎های اصلاح‎طلب خواهان بازنگری در روند کاری شورای عالی سیاستگذاری از سوی شورای هماهنگی اصلاح‎طلبان شدند امری که گویا قرار است با تشکیل یک اتاق فکر برای جریان اصلاح‎طلبان عملیاتی شود.احمدحکیمی‌پور دبیرکل حزب اراده ملت در گفت وگو با صدای ایران درباره نقدهای موجود به جریان اصلاح‎طلبی اظهارکرد: آنچه امروز در درون بدنه اصلاح‎طلبان در حال جریان است فعالیت‎هایی است که عمدتا در ساختار شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‎طلبان صورت می‎گیرد که از منظر برخی از چهره‎ها و بزرگان اصلاح‎طلب نقدهایی به آن وارد است که باید رفع شود.وی تصریح کرد: جریان اصلاح‎طلبی برای تداوم حضور پویا و موثر خود در عرصه سیاسی کشور به رویکردها و راهبردهای دقیقی نیازمند تا روند فعلی که از سال 92 در این جریان به صورت مستمر آغاز شده ادامه پیدا کند.دبیرکل حزب اراده ملت خاطرنشان کرد: اصلاح‎طلبان با سختی‎ها و مشقت‎های بسیاری در دولت‎ نهم و دهم روبه رو بودند از این رو با اتخاذ رویکردهای مبتنی بر وحدت توانستند به آنچه می‎خواستند دست پیدا کنند از این رو...
 • اصولگرایان باید در ملاحظات نادرست خود تجدیدنظر کنند/با متخلفان انتخابات برخورد شود/صداوسیما روابط عمومی دولت شده است
 • خبرگزاري آريا - عضو شوراي مرکزي جمنا گفت: به عنوان فردي که سال‌هاي سال در جريان اصولگرايي بودم، فکر مي‌کنم بايد در مواردي تجديد نظر صورت گيرد و بايد برخي از ملاحظات نادرست را کنار بگذاريم.به گزارش گروه ديگر رسانه‌هاي خبرگزاري فارس به نقل از فرهيختگان، در آخرين روزهاي تابستان به سراغ عضو شوراي مرکزي جمنا و استاد دانشگاه ادبيات و الهيات دانشگاه تهران مي‌رويم. سيدمحمد حسيني، وزير کرماني فرهنگ و ارشاد اسلامي در دولت دوم محمود احمدي‌نژاد، حتما بايد ناگفته‌هاي بسياري از اتمام دوران آخرين دولت اصولگرايان و انتخابات‌هاي بعد از سال 92 داشته باشد. تابستان است و دانشگاه تعطيل. به محض اينکه وارد اتاق مي‌شويم انگار منتظر ما بوده و خيلي گرم به استقبال ما مي‌آيد. بالاخره مشخص است وجه تمايز احمدي‌نژاد و وزرايش با ساير دولت‌ها همين مردم‌داري و نزديکي با مردم بوده است. براي ما «کلمپه» يا همان شيريني معروف کرمان را مي‌آورد. البته به دليل نداشتن پسته خندان رفسنجان از ما عذرخواهي مي‌کند و مي‌گويد چند وقتي است به شهرشان، رفسنجان نرفته تا سوغاتي بياورد. وزير محبوب دولت دهم از اولين دانشجويان دانشگاه امام صادق به شمار مي‌رود و در سال 1368 در مقطع کارشناسي‌ارشد در رشته معارف اسلامي و تبليغ از اين دانشگاه فارغ‌التحصيل شد. حسيني سپس به دانشگاه تهران رفت و دکتري خود را در رشته فقه و مباني حقوق اسلامي اخذ کرد. او به مدت چهار سال رايزن فرهنگي ايران در کنيا بود و پس از آن در انتخابات ميان‌دوره‌اي مجلس پنجم از شهر رفسنجان به مجلس راه يافت. او در مجلس پنجم از استيضاح‌کنندگان عطاءا... مهاجراني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي دولت خاتمي بود که هم‌اکنون به بي‌بي‌سي و انگلستان پناه برده است. سيدمحمد حسيني در سال 1388 و توسط محمود احمدي‌نژاد به‌عنوان وزير پيشنهادي دولت براي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به مجلس شوراي اسلامي معرفي و با کسب اکثريت...
 • حکیمی پور:اظهار نظر عارف شخصی است
 • احمد حکیمی پور فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایسکانیوز در مورد تعامل اصلاح طلبان با دولت گفت: سیاست اصلاح طلبان حمایت و کمک به دولت برای بقیه اهداف و برنامه های آن است و این سیاست سرجای خود است. وی اظهار داشت:دولت برنامه داده است و در تمام حوزه ها روش ها و اولویت های خود را معلوم کرده است و مردم هم به این برنامه ها رای دادنده اند و ما هم بر همین اساس تعامل می کنیم . حکیمی پور ادامه داد: بر اساس برنامه هایی که دولت اعلام کرده اصلاح طلبان با آن در تعامل خواهند بود و فکر می کنم برای ارزیای از دور دوم دولت باید مدتی بگذرد که بتونیم ارزیابی کنیم تا ببینیم چه قدر برنامه ها اجرا شده و در چه حالی است. فعال سیاسی اصلاح طلب در مورد اظهار نظر عارف مبنی بر ائتلاف نکرن با جریانات دیگر در سال 98 گفت: این اظهار نظر ها شخصی هستند و رویکرد کلی اصلاحات تعامل مثبت با دولت است و این که چه برنامه ای خواهیم داشت به اتفاقتی که می افتد و ارزیابی اصلاح طلبان بر می گردد. گفتنی است ؛محمد رضا عارف رئیس فراکسیون امید در اظهارنظری پیش بینی کرد که جریان اصلاحات در انتخابات سال 98 ورود ائتلافی نخواهد داشت. زیرا برخی معتقد هستند که خاطرات تلخ عارف از ائتلاف‌های گذشته موجب شده که اصلاح‌طلبان دیگر به ائتلاف فکر نکنند. چراکه اصلاح‌طلبان در ائتلاف‌های گذشته خود برای ماندن در قدرت، هویت اصلی اصلاح‌طلبی را زیر پا گذاشتند و تن به ائتلاف دادند اما این ائتلاف‌ها پیروزی چندان دلچسبی نصیب آنها نکرد. ثمره ائتلاف‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم، کناره‌گیری عارف به‌نفع روحانی و در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ناکامی اصلاح‌طلبان در کسب کرسی‌های کلیدی مجلس و انتخابات هیئت رئیسه مجلس بود. 303 ...
 • پذیرش بیش از ۳۰۰۰ دانشجو برای سال تحصیلی جدید در دانشگاه خوارزمی
 • مدیر آموزش دانشگاه خوارزمی از آغاز ثبت نام دانشجویان جدیدالورود کارشناسی از فردا دوم مهر ماه در این دانشگاه خبر داد. محمد دلنواز در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، گفت: امسال ۱۳۴۸ دانشجوی جدید در مقطع کارشناسی پذیرش شده است که ۱۰۲۸ نفر در کرج و ۳۲۰ نفر در تهران به تحصیل مشغول خواهند شد. وی افزود: تعداد دانشجویان کارشناسی جدیدالورود امسال نسبت به سال گذشته تغییرات چندانی نداشته است. دلنواز با بیان اینکه تعداد دانشجویان پذیرش شده در مقطع کارشناسی ارشد روزانه به ۱۴۷۲ نفر می‌رسد خاطرنشان کرد: از این تعداد ۳۶۶ نفر در کرج و ۱۱۰۶ نفر نیز در تهران پذیرش شده‌اند. این مسئول اضافه کرد: پذیرش دانشجو کارشناسی ارشد روزانه دانشگاه خوارزمی در سال تحصیلی جدید نسبت به سال گذشته چهار درصد کاهش داشته است. مدیر آموزش دانشگاه خوارزمی در خصوص تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد پردیس بین‌الملل دانشگاه خوارزمی نیز گفت: ۲۱۷ دانشجو در کرج و ۶۲۵ دانشجو نیز در تهران پذیرش شده است. وی در ادامه از پذیرش ۱۷۹ دانشجو در مقطع دکتری دانشگاه خوارزمی خبر داد و تصریح کرد: ۱۷ نفر از این دانشجویان در کرج و ۱۶۲ نفر نیز در تهران مشغول به تحصیل خواهند شد. دلنواز ادامه داد: تعداد دانشجویان جدیدالورود مقطع دکتری دانشگاه خوارزمی نیز با کاهشی ۴.۸ درصدی همراه بوده است؛ علت عمده این کاهش، افزایش کیفیت و بهبود نسبت اساتید راهنما به دانشجویان تحصیلات تکمیلی است. وی به آمار پذیرش دانشجو در مقطع دکتری پردیس بین‌الملل این دانشگاه نیز اشاره و اعلام کرد: ۱۲۹ دانشجو دکتری برای تحصیل در پردیس بین الملل خوارزمی پذیرش شده‌اند که همه آنها در تهران مشغول به تحصیل می‌شوند. مدیر آموزش دانشگاه خوارزمی در پایان با بیان اینکه ثبت نام اینترنتی از دانشجویان جدید الورود کارشناسی از سه شنبه هفته قبل آغاز و روز گذشته به پایان رسید گفت: ثبت نام حضوری از این...
 • متأسفیم که دولت نگاه سیاسی به صنعت تراکتورسازی دارد/می خواهند روی جنازه تراکتور سازی جشن بگیرند
 • خبرگزاري آريا - نماينده مردم تبريز در مجلس با ابراز تأسف از نگاه سياسي دولت به صنعت تراکتورسازي، گفت: دولت هيچ مسؤوليتي در قبال تراکتورسازي ندارد و متأسفانه تلاش عديده‌اي براي زمين خوردن اين صنعت دارد تا بتواند روي جنازه آن جشن بگيرد.احمد عليرضابيگي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبريز به وضعيت بحراني واردات تراکتور چيني و هندي با تعرفه بسيار کم به کشور اشاره کرد و اظهار داشت: سال گذشته جلسه‌اي با حضور وزير کشور در راستاي اقتصاد مقاومتي در استان برگزار شد که به وضعيت واردات بي‌رويه تراکتور از چين و هند اشاره کردم و حتي در آن جلسه وزير کشور قول رسيدگي به اين موضوع را داد.تعرفه واردات 5 درصد تراکتور در مقابل تعرفه 55 درصد خودرووي با بيان اينکه متاسفانه وزير کشور اقدامي در خصوص رسيدگي به واردات تراکتور از چين و هند با تعرفه پنج درصد انجام نداد و خودم وارد عمل شده و در دو نطق جلسات راي اعتماد به وزاري پيشنهادي در مجلس به اين موضوع پرداختم، افزود: پايين آوردن تعرفه‌ واردات تراکتور به پنج درصد در قياس با واردات خودرو با تعرفه 55 درصد به نفع دولت بوده و در مقابل باعث تضعيف صنعت پايه استان آذربايجان‌شرقي شده است.نماينده مردم تبريز، آذرشهر و اسکو در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينکه تعيين تعرفه براي واردات به عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است،گفت: در جلسات راي اعتماد وزراي پيشنهادي به وزير صنعت و معدن و تجارت تذکراتي در اين خصوص دادم که پايين بودن تعرفه واردات تراکتور لطمه بزرگي به صنعت آذربايجان زده که او نيز قول رسيدگي به اين موضوع را داد.وي خاطرنشان کرد: مدام پيگير وضعيت بحراني صنعت تراکتور از وزير کشور بودم زيرا وقتي استان آذربايجان‌شرقي به عنوان پايلوت اقتصاد مقاومتي در کشور انتخاب مي‌شود چرا بايد چنين چالش‌هاي داشته باشد. ادعاي غيرواقعي مرتبط بودن تعيين...
 • ۱۶ راهکار برای برخورد با نق زدن کودکان
 • اگر جیغ و گریه‌های فرزندتان تمامی ندارد، توصیه‌های یک روانپزشکی کودکان را بخوانید. او به شما برای رام کردن اسب سرکش‌تان کمک می‌کند. سرویس سبک زندگی فردا: مهم نیست چه اتفاقی می‌افتد. هر مخالفت یا مقاومت کوچکی در برابر خواسته‌هایش می‌تواند اشک‌هایش را سرازیر کند و فرشته کوچک شما را به دیوی که جز جیغ زدن کاری ندارد، تبدیل کند. به نقل از بیتوته شاید تصور کنید مهربانی بیشتر می‌تواند به جیغ‌های او پایان دهد یا اینکه قهر و دعوا کردن‌های‌تان می‌تواند فرزند نق‌نقوی شما را آرام کند، اما صبر کنید؛ رفتن از هر دوی این راه‌ها می‌تواند مشکل رفتاری کودک شما را به کلاف بی‌سر و تهی تبدیل کند که بازکردنش کار هر کسی نیست.اگر جیغ و گریه‌های فرزندتان تمامی ندارد، توصیه‌های یک روانپزشکی کودکان را بخوانید. او به شما برای رام کردن اسب سرکش‌تان کمک می‌کند.از کجا یاد گرفته؟ستاره هیچ خواسته‌ای را بدون جیغ زدن بیان نمی‌کند. از گرفتن یک شکلات گرفته تا دیدن برنامه تلویزیونی مورد علاقه، همه را با جیغ‌های ممتد طلب می‌کند و تا زمانی که به خواسته‌اش نرسد، این روند را ادامه می‌دهد.از شماست که بر شماستبه جای متهم کردن فرزندتان بهتر است نگاهی به رفتارهای خودتان بیندازید؛ بدون شک فرزندتان از ابتدا این‌گونه نبوده و اشتباه‌های رفتاری شما از او یک کودک نق‌نقو ساخته است. یادتان نرود محیط بر کوچک‌ترین رفتار‌ها و عادات فرزندتان اثر می‌گذارد و هر رفتار یا واکنش کوچکی از سوی شما می‌تواند رفتارهایی را در فرزندتان ماندگار کند که تغییر دادن‌شان کار ساده‌ای نیست. شاید در گذشته زمانی‌که حال‌تان خوب بوده یا حوصله نق زدن‌های فرزندتان را نداشتید به خواسته‌های او گوش دادید و اکنون او یاد گرفته می‌تواند با نق زدن به خواسته‌اش برسد.گذشته از این، شاید مشاهده رفتار کودکان دیگر فرزندتان را به نق زدن ترغیب کرده باشد. بچه‌ها با دیدن کودکی که با جیغ و داد...
 • کشور به یک میلیون و ۳۰۰ هزار شغل نیاز دارد نه ۵۰۰ هزار شغلی که دولت می گوید
 • نماینده مردم سیرجان در مجلس گفت: کشور به یک میلیون و ۳۰۰ هزار شغل در سال نیاز دارد، بنابراین نباید هدف،ایجاد ۵۰۰ هزار شغل از سوی دولت در نظر گرفته شود. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم،شهباز حسنپور بیگلری نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(یکشنبه 2 مهر) پارلمان در تذکری شفاهی نسبت به آمار رو به افزایش بیکاری در کشور ابراز نگرانی و انتقاد کرد و گفت:کشور به یک میلیون و 300 هزار شغل در سال نیاز دارد، بنابراین نباید هدف،ایجاد 500 هزار شغل از سوی دولت در نظر گرفته شود.وی افزود:مردم به دنبال این هستند که مجلس در زمینه ایجاد اشتغال تصمیم عاجل اتخاذ کند.نماینده مردم سیرجان در مجلس خطاب به وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت:وزیر آموزش و پرورش به مباحث آموزشی در مناطق محروم کشور کمک کند و اجازه ندهد به بهانه تجمیع مدارس، مدارس روستایی تعطیل شود.انتهای پیام/ R1011202/P1360/S1,15/CT11
 • بازگشایی مرز دهلران نیاز به مصوبه هیئت دولت عراق دارد/حضور زائران در مراسم اربعین بدون ویزا امکان پذیر نیست
 • محمدرضا مروارید استاندار ایلام در گفت‌وگو با خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره بازگشایی مرز دهلران برای تردد زائران در مراسم پیاده رویی اربعین حسینی، اظهار کرد: هنوز طرف عراقی پاسخی برای بازگشایی مرز دهلران و عبور زائران از این مسیر اعلام نکرده کرده است. وی افزود: در ابتدا وزارت دارایی عراق باید بازگشایی دهلران را مصوب، سپس نخست‌وزیر این کشور در این باره تصمیم‌گیری کند. مروارید ادامه داد: بازگشایی مرز دهلران در ایام اربعین در نخست‌وزیری عراق در حال بررسی است، بنابراین در صورتی که طرف عراقی بازگشایی را مصوب کنند ما می‌توانیم برای انجام بهتر امور به آنها کمک کنیم. استاندار ایلام با اشاره به تهیه زیر ساخت‌های لازم و مرز دهلران گفت: اکنون این مرز به سیستم فیبر نوری و امکانات رفاهی از قبیل برق، آب و ... مجهز است و ساختمانی هم برای رفاه پرسنل ساخته‌ایم. وی خاطر نشان کرد: اگر کشور عراق بازگشایی مرز دهلران را مصوب کند، تهیه زیر ساخت‌های لازم انجام خواهد شد؛ همچنین ما با استانداری عراق در تماس هستیم و اخیرا آنها اعلام کردند که منتظر رأی نخست‌وزیری برایر بازگشایی مرز دهلران هستند. مروارید تصریح کرد: مرز خسروی از گذشته به عنوان گمرک فعالیت داشته است و کشور عراق هم مصوبه فعالیت‌ آن را مصوب کرد، اما به دلیل وجود درگیری و مسائل امنیتی در سه یا 4 سال گذشته این پایانه مرزی تعطیل شد. استاندار اسلام افزود: مرز دهلران پایانه‌ای جدید است و ما به طرف عراقی اعلام کردیم امکانات رفاهی را تأمین می‌کنیم تا آنها بتوانند اقدامات لازم را برای بازگشایی مرز دهلران انجام دهند. وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته مصوبه فعالیت بازارچه مرزی برای دهلران تصویب شد، اضافه کرد: در دولت نهم و دهم بازارچه‌هایی که فعالیت نداشتند تعطیل شد، بر این اساس طبق همین مصوبه دهلران فعالیت خود را از دست داد اما...
 • تحمل ۱۸ درصد ترافیک کشور توسط البرزی ها
 • کرج -ایرنا- مدیر کل راه وشهرسازی استان البرز با اعلام اینکه نیم درصد راه های کشور دراین استان است گفت: البرز متحمل 18 درصد ترافیک کشور شده است . به گزارش ایرنا ، تقی رضایی روز شنبه در نشست شورای اداری البرز افزود: درمجموع یک هزار و 370 کیلومتر راه در البرز داریم که نیم درصد آن راه های شریانی کشور است .وی ادامه داد: البرز 5.5 درصد تونل های کشور را در خود جای داده و پروژه های نیمه تمام قابل توجهی داریم که نیازمند نگاه ویژه است.رضایی گفت: آزاد راه تهران – شمال که دراین پروژه سه هزار نفر مشغول کار هستند و مسیر هشتگرد به طالقان با 38 کیلومتر طول مسیر از جمله این پروژه ها به شمار می رود .وی اضافه کرد: طولانی ترین تونل را در مسیر هشتگرد به طالقان داریم که کلنگ زنی شده و در مجموع درسفر هیات دولت به استان البرز برای این پروژه 56 میلیارد تومان اختصاص اعتبار داشتیم .مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز خاطرنشان کرد: از مجموع این میزان اعتبار 2 میلیارد تومان دریافت شده و 25 میلیارد تومان مطالبه داریم .وی اضافه کرد:پیشرفت فیزیکی این پروژه مهم و تاثیرگذار از 35 درصد به 70 درصد رسیده است .رضایی خاطرنشان کرد: مصوبه 100کیلومتر راه روستایی از دیگر برکات سفر رئیس جمهوری به استان البرز است که 55 کیلومترآن انجام شده با اختصاص اعتبار بیشتر می توان به نتایج قابل قبول تری رسید.مدیرکل راه وشهرسازی استان البرز گفت:محور دیزین – شمشک نیز 12 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و 25 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است .وی درادامه به پروژه مهم و ملی شهید همت پرداخت و افزود: درصورت تامین اعتبار این پروژه به جاده کرج - چالوس متصل شده و پس از آن تحویل شهرداری می شود که اکنون بخشی از آن درحال اجرا است.وی گفت: 10 نقطه پرحادثه...
 • بررسی عملکرد دولت ها در کاهش فاصله طبقاتی فاصله فقیر و پولدار در کدام دولت ها بیشتر شد/دولت روحانی رکورددار افزایش ضریب جینی جدول
 • خبرگزاري آريا - عملکرد دولت‌هاي پس از انقلاب بر اساس شاخص ضريب جيني نشان مي‌دهد دولت‌هاي ميرحسين موسوي و حسن روحاني، بدترين عملکرد را از لحاظ اين شاخص داشته‌اند. سرويس اقتصاد مشرق - حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي پنجشنبه در ديدار رئيس و نمايندگان مجلس خبرگان، به مسئله «عدالت، مبارزه با فقر و تقسيم صحيح ثروت» اشاره کردند و از آن در زمره مسائل اصلي انقلاب و مسائلي که نيازمند ارزيابي و مطالبه‌گري خبرگان است، نام بردند.ايشان درباره اين مسئله فرمودند:«يکي از چيزهايي که از اوّل در انقلاب مطرح بوده است، مسئله عدالت است. عدالت يعني کم کردن فاصله بين فقير و غني در کشور و مبارزه با فقر در کشور و تقسيم درست ثروت در کشور. اين غير از تفکّرات مارکسيستي است؛ اين غير از تساوي و برابري‌اي است که سوسياليست‌ها يا کمونيست‌ها بيان مي‌کنند؛ اين نظر اسلام است؛ منابع اسلامي و مدارک اسلامي همه تأييد و تأکيد مي‌کند بر اين معنا. نه اينکه ما دست بگذاريم روي ثروتِ ثروتمندان و بخواهيم اين ثروت را از اينها بگيريم؛ نه، بلکه بايستي کشور را جوري اداره بکنيم که فاصله بين فقير و غني کم بشود. خب، اين مسئله بسيار مهمي است و امروز در دنيا هم مطرح است؛ اين «ضريب جيني» که در دنيا مطرح است و امروز جزو معيارها و شاخص‌هاي اقتصادي است، همين است؛ در واقع، به يک معنا فاصله بين فقير و غني است. ما بايد نگاه کنيم ببينيم در اين زمينه -از نظر اسلام- چقدر پيش رفته‌ايم، چقدر حرکت کرده‌ايم؛ چرا اين‌جور شده. محاسبه کنيم اينها را.»شاخص ضريب جيني که رهبر انقلاب در ديدار با خبرگان به آن اشاره کردند، عددي است بين صفر و يک. ضريب جيني صفر برابري کامل را نشان مي‌دهد (به طور مثال جايي که همه درآمد يکسان دارند) و ضريب جيني يک نشان‌دهنده حداکثر نابرابري است (به طور مثال...
 • اگر به حرف و نظر کسی خندیدیم یعنی تحمل نظرات و افکار دیگران را نداریم
 • خبرگزاری میزان- رئیس جمهور گفت: اگر به حرف و نظر کسی خندیدیم و یا آن را مسخره کردیم، ‌یعنی تحمل نظرات و افکار دیگران را نداریم در حالی که تحمل نظر مخالف یکی از شروط اصلی ایجاد فضای مناسب برای پرورش ذهن‌های خلاق است. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز شنبه در مراسم بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی 97-96 که در هنرستان دخترانه شهید مدرس در تهران برگزار شد، این پرسش را به عنوان پرسش مهر امسال مطرح کرد که چگونه باید درمحیط مدرسه تحمل و احترام به افکار دیگران و اخلاق و ادب را تمرین کنیم؟ روحانی در ابتدای سخنان خود آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصلی 97-96 و تقارن آن را با پیام ایثارگری امام حسین(ع) و یاران وفادارش گرامی داشت و شروع دوره جدید از فعالیت و تلاش در عرصه آموزش و پرورش را به دانش‌آموزان، معلمان و همه تلاشگران وزارتخانه کلیدی آموزش و پرورش تبریک گفت. رییس جمهور با بیان اینکه نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی، شروع حرکت به سوی پله‌ای جدید است، اضافه کرد: اگر 12 سال تحصیلی را 12 پله برای پیشرفت در نظر بگیریم، به معنای آن است که پس از پیمودن پله دوازدهم به سطحی از توانمندی و برخورداری از دانش برسیم که برای ورود به عرصه فعالیت، کار و تلاش در اجتماع آماده باشیم. روحانی اضافه کرد: ممکن است مسیر و ایام تحصیل برای برخی از دانش‌آموزان ما با سختی‌هایی همراه باشد، اما قطعاً وقتی پس از پایان دوران تحصیل به این ایام نگاه کنید، خواهد دید که جزو بهترین روزهای زندگی شما بوده است. رییس جمهور اظهار داشت: برای اینکه در آینده احساس بهتری نسبت به دوران تحصیل خود داشته باشیم و احساس کنیم که با پایان تحصیلات شرایط مناسب‌تری برای حضور مؤثر و...
 • چگونه تحمل و احترام به افکار دیگران و اخلاق و ادب را تمرین کنیم
 • روحانی این پرسش را به عنوان پرسش مهر امسال مطرح کرد که چگونه باید درمحیط مدرسه تحمل و احترام به افکار دیگران و اخلاق و ادب را تمرین کنیم؟ سرویس سیاسی فردا:حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز شنبه در این مراسم که در هنرستان دخترانه شهید مدرس در تهران برگزار شد، این پرسش را به عنوان پرسش مهر امسال مطرح کرد که چگونه باید درمحیط مدرسه تحمل و احترام به افکار دیگران و اخلاق و ادب را تمرین کنیم؟دولت روحانی در سال های اخیر به عدم تحمل منتقدین معروف بوده است از برچسب‌های مختلف و توهین آمیزی که رئیس جمهور نثار منتقدین کرد تا برخورد فیزیکی با خبرنگاران توسط وزرا همه نشان از آن دارد که تحمل مخالف و احترام به نظرات دیگر از مشکلات اصلی کشور و سیاستمداران است که آقای رئیس جمهور در قالب پرسش مهر می‌خواهند به شکل زیربنایی و از مدرسه به اصلاح آن بپردازند.با این مقدمه پاسخ شما مخاطبان پایگاه خبری فردا به پرسش آقای روحانی چیست؟چگونه باید درمحیط مدرسه تحمل و احترام به افکار دیگران و اخلاق و ادب را تمرین کنیم؟
 • هیچگاه آزمایش های موشکی خودمان را تعطیل نکردیم/هیچ کسی کردستان مستقل را تحمل نمی کند
 • به گزارش ایسکانیوز ، سردار حسین دهقان مشاور فرمانده کل قوا در امور صنعت دفاعی در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین درباره همه‌پرسی استقلال کردستان عراق گفت: هیچ کسی کردستان مستقل را تحمل نمی‌کند و کردها اگر عاقل باشند دنبال استقلال کردستان نمی‌روند زیرا این منطقه محصور در خشکی است و همسایگانش نیز آن را نمی‌پذیرند. وی افزود: البته در جمهوری اسلامی کردها نسبت به مرکزیت هیچ‌گاه واگرایی نداشتند امروز هم بارزانی بیشتر به دنبال امتیازگیری از دولت مرکزی عراق است. سردار دهقان با اشاره به همکاری‌های ایران و روسیه در مقابل با تروریسم گفت: به نظر نمی‌رسد روس‌ها بدون ایران در سوریه بتوانند کاری کنند و به قول فرمایش رهبر انقلاب روسیه مقتدر در کنار ایران مستقل می‌تواند در منطقه اثرگذار باشد. مشاور فرمانده کل قوا تصریح کرد: امروز وضعیت داعش در منطقه به گونه‌ای است که جز یک محدوده بسیار کم در جنوب شرق موصل و مرز مشترک عراق و سوریه در عراق مشکلی با داعش وجود ندارد و در سوریه هم اگر دیرالزور پاکسازی شود و مناطق مشترک مرزی بین عراق و سوریه که عملیات پاکسازی آن طراحی شده انجام شود دیگر داعش سازمان‌یافته عملیاتی نخواهیم داشت. وی با اشاره به برخی گمانه‌زنی‌ها در خصوص اختلاف دولت و سپاه گفت: دولت به دنبال تضعیف سپاه نیست زیرا سپاه تضعیف شدنی نیست، سپاه پشتوانه قوی برای ملت، دولت و انقلاب ما است. سردار دهقان با بیان این که در 4 سال گذشته هیچگاه آزمایش‌های موشکی خودمان را تعطیل نکردیم اظهار داشت: ما هر زمان هر رزمایشی در حوزه موشک‌های بالستیک، کروز و یا پدافندی لازم داشتیم انجام دادیم. مشاور فرمانده کل قوا در زمینه ساخت ماهواره‌های تحقیقاتی نیز عنوان کرد: ما هیچ مشکلی برای طراحی و ساخت ماهواره که بتواند در مدار ژئو به مدت سه ماه حضور داشته باشد نداریم و برای فرستادن ماهواره‌هایی با وزن 50...
 • ترامپ یک چهره نامتعادل است/مردم امریکا ۴ سال ریاست جمهوری او را تحمل نخواهند کرد
 • خبرگزاري آريا - سرلشکر پاسدار سيديحيي صفوي دستيار و مشاور عالي مقام معظم رهبري گفت: ترامپ از نظر رواني و عقلاني و سياسي مشکل دارد؛ او بک چهره نامتعادل است. فکر مي‌کنم مردم امريکا 4 سال رياست جمهوري وي را تحمل نخواهند کرد.به گزارش خبرنگار کتاب و ادبيات خبرگزاري فارس، سردار سرلشکر پاسدار سيديحيي صفوي دستيار و مشاور عالي مقام معظم رهبري در حاشيه مراسم رونمايي از کتاب همراه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بدون حمايت خانواده‌ها و خانم‌ها جنگ به پيروزي نمي‌رسيد انها در دوختن لباس، به خرج دادن صبر و بردباري ما را حمايت کردند، زنهايي که در آن زمان جنگ خانواده را مديريت کردند بچه‌ها را هم تربيت کردند و به همسران شان نگفتند که زود برگرديد اينها تاثيرات بزرگي است که نمي توان ناديده گرفت. انها هم پدر و مادر بودند و در حقيقت امام را حمايت کردند. من تصورم اين است که براي عبور از شرايط فعلي به حضور زنان در صحنه‌هاي هاي مختلف را نياز داريم تا به وضعيت مطلوب برسيم. مخصوصا در ارتباط با صحبت هاي غير حقيقي که رييس جمهور امريکا در مورد زنان داشته است، براي حمايت از همبستگي ملي، حضور آنها ثمر بخش است؛ زن‌ها نيمي از جمعيت ما را تشکيل داده‌اند. خصوصا در فضاي مجازي که متاسفانه استفاده غير صحيح از آن مي شود و تبديل به يک مشکل براي خانواده ها شده است اينجا نيز زنان بايد نقشي را که در دوران دفاق مقدس داشتند حالا در فرهنگ پايداري و اسلامي ايفا کنند.وي در ادامه در ارتباط با صحبت‌هاي ضد ايراني ترامپ که در رسانه‌ها داشته است، اظهار کرد: متن کامل صحبت‌هاي ترامپ را مطالعه کردم هم متن انگليسي آن و هم برگردان فارسي‌اش ديدم، بايد بگويم که او صحبت‌هاي غير منطقي، عقلاني و حقوقي داشته است. واقعا در مجمع سازمان ملل که جايي است براي ثبات و...
 • تولید فرمازین در داخل ۷ میلیون دلار برای کشور صرفه جویی دارد/برخی مسولان فقط برای روبان بریدن اقدام می کنند
 • مخترع محصولات شیمیایی ویژه آزمایشگاه در ابرکوه گفت: در صورت حمایت از محصولات بومی، تنها یکی از این 53 محصول به نام فرمازین سالانه نزدیک به 7 میلیون دلار برای کشور صرفه جویی دارد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل ازسرو ابرکوه، چندی پیش مدیرعامل شرکت دانش بنیان شفق کویر ابرکوه، که زیر نظر مرکز رشد وفناوری ابرکوه و پارک علم و فناوری یزد فعالیت می کند، با تکیه بر نیروهای جوان ابرکوهی از موفقیت در تولید 53 محصول شیمیایی استاندارد آزمایشگاه ها، که مشابه نمونه های خارجی است خبر داد. خبرنگار سرو ابرکوه نیز به سراغ این شرکت رفت تا از نزدیک با این نخبگان ابرکوهی دیدار و گفتگویی داشته باشد. از ترم 2 دانشگاه وارد فعالیت های پژوهشی شدم/ ساخت محلول کالیبراسیون دستگاه کدورت سنج محسن احمدی پور فارغ التحصیل مهندسی شیمی و مخترع محصولات شیمیایی ویژه آزمایشگاه در این زمینه اظهار کرد: از ترم 2 دانشگاه با هدف اختراع طرح و ایده ای که برای کشور و مردم ایران منافع مادی و معنوی فراوان داشته باشد وارد فعالیت های پژوهشی شدم. احمدی پور افزود: در تکاپوی این ایده، به محلولی رسیدم که برای کالیبراسیون دستگاه کدورت سنج استفاده می شود، دستگاه کدورت سنج برای اندازه گیری کدورت مایعات استفاده و این دستگاه با محلول فرمازین تنظیم و یا به اصطلاح کالیبره می شود تا بتواند کدورت مایعات را اندازه بگیرد. تولید 53 محلول در شرکت دانش بنیان ابرکوه مدیرعامل شرکت دانش بنیان شفق کویر ابرکوه تصریح کرد: خانواده این محلول ها فراوانند و تاکنون از آلمان، آمریکا و چند کشور دیگر به ایران وارد می شدند و شرکت ما دست به تولید این خانواده زد و در حال حاضر به 53 محصول از این خانواده رسیده است. وی در خصوص روند کار خود بیان کرد:...
 • گشت زنی پلیس در اطراف مدارس و مراکز آموزشی/با افرادی که برای دانش آموزان مزاحمت ایجاد کنند برخورد می شود
 • فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد از اجرای تمهیدات ترافیکی و انتظامی ویژه بازگشایی مدارس با حضور هدفمند پلیس در استان خبر داد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازصبح زاگرس،سردار مهدی انصاری در گفت و گو با این پایگاه خبری اظهار داشت: پلیس کهگیلویه و بویراحمد با توجه به قرار گرفتن در آستانه سال تحصیلی جدید و بازگشائی مدارس، طرح ارتقای امنیت در اطراف مراکز آموزشی این استان را اجرا می کند. وی افزود: در سال تحصیلی جدید پلیس به‌ صورت محسوس و نامحسوس برای افزایش ضریب امنیت دانش آموزان در اطراف مدارس فعالیت خواهد کرد و ماموران انتظامی این استان آمادگی لازم برای ایجاد نظم و امنیت و روان‌سازی‌ ترافیک را دارند. فرمانده انتظامی استان اضافه کرد: به حول و قوه الهی با قانونمندی رانندگان، حضور پررنگ و هدفمند پلیس و رعایت هنجارهای ترافیکی جاده های درون شهری ایمن و کم خطری در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد. این مقام ارشد انتظامی با اشاره به نقش مهم والدین در پیشگیری از حوادث ترافیکی برای دانش آموزان در مسیر منزل تا مدرسه و بالعکس گفت: همکاری لازم را با مسئولان مدارس در انتخاب سرویس های ویژه نقل و انتقال دانش آموزان داشته باشند و پلیس راهنمایی و رانندگی برابر وظایف ذاتی خود علاوه بر انتظام بخشی به عبور و مرور ساماندهی سرویس های مدارس را نیز با جدیت پیگیری می کند. وی با اشاره به اینکه والدین و دانش آموزان همکاری لازم را با مأموران راهنمائی و رانندگی مستقر در تقاطع ها و میادین، مقابل مدارس، گشتی ها و ... برای داشتن رفت و آمد سالم و امن داشته باشند بیان کرد: هنگام تعطیلی مدارس، از توقف دوبله و چند لایه در مقابل مدارس جدا اجتناب، تا مشکلات عبور و مرور معابر فوق برای سایر شهروندان بوجود نیاید و توجه داشته باشید هرگونه...
 • پرسش مهر/چگونه باید در محیط مدرسه تحمل و احترام به افکار دیگران و اخلاق و ادب را تمرین کنیم
 • خبرگزاری میزان- رئیس جمهور امروز در مراسم بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی ۹۶ - ۹۷ که در هنرستان دخترانه شهید مدرس در تهران برگزار شد، این پرسش را به عنوان پرسش مهر امسال مطرح کرد که چگونه باید در محیط مدرسه تحمل و احترام به افکار دیگران و اخلاق و ادب را تمرین کنیم؟ به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز شنبه در مراسم بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی 97-96 که در هنرستان دخترانه شهید مدرس در تهران برگزار شد، این پرسش را به عنوان پرسش مهر امسال مطرح کرد که چگونه باید درمحیط مدرسه تحمل و احترام به افکار دیگران و اخلاق و ادب را تمرین کنیم؟ روحانی در ابتدای سخنان خود آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصلی 97-96 و تقارن آن را با پیام ایثارگری امام حسین(ع) و یاران وفادارش گرامی داشت و شروع دوره جدید از فعالیت و تلاش در عرصه آموزش و پرورش را به دانش‌آموزان، معلمان و همه تلاشگران وزارتخانه کلیدی آموزش و پرورش تبریک گفت. رییس جمهور با بیان اینکه نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی، شروع حرکت به سوی پله‌ای جدید است، اضافه کرد: اگر 12 سال تحصیلی را 12 پله برای پیشرفت در نظر بگیریم، به معنای آن است که پس از پیمودن پله دوازدهم به سطحی از توانمندی و برخورداری از دانش برسیم که برای ورود به عرصه فعالیت، کار و تلاش در اجتماع آماده باشیم. روحانی اضافه کرد: ممکن است مسیر و ایام تحصیل برای برخی از دانش‌آموزان ما با سختی‌هایی همراه باشد، اما قطعاً وقتی پس از پایان دوران تحصیل به این ایام نگاه کنید، خواهد دید که جزو بهترین روزهای زندگی شما بوده است. رییس جمهور اظهار داشت: برای اینکه در آینده احساس بهتری نسبت به دوران تحصیل خود داشته باشیم و احساس...
 • پیشنهادی به دولت برای انتخاب وزیر علوم
 • حجم بالای اعتراض‌ها به مشکلات صنفی و افزایش آمار معضلات اجتماعی در سطح دانشگاه‌ها، نشان از کم توجهی مسئولین ذی‌ربط به امور صنفی و فرهنگی دانشجویان را دارد. به گزارش مشرق، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور طی بیانیه‌ای به مناسبت شروع سال تحصیلی و بازگشایی مراکز علمی و دانشگاه‌ها اعلام کرد: مهم‌ترین مطالبه امروز دانشجویان از رییس جمهور در آغاز سال تحصیلی، معرفی گزینه‌ای مناسب جهت تصدی این وزارتخانه به مجلس است. پیشنهاد می‌شود جهت کمک به رفع مشکلات فضای دانشگاه، به جای انتخاب گزینه‌های سیاسی و نیروهایی که سعی بر تحمیل خود در این جایگاه دارند، گزینه‌ای با «رویکرد علمی» را معرفی کرده تا آرامش به دانشگاه‌های کشور بازگردد و بخشی از مشکلات کشور نیز از این طریق حل شود. در ابتدای این بیانیه آمده است: فرارسیدن پاییز، آغاز سال جدیدی را در فضای علمی کشور نوید می‌دهد و فضای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور بار دیگر به جنب و جوش می‌افتد. از این رو ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به دانشجویان، بیان نکاتی اجمالی پیرامون وضعیت دانشگاه‌ها در آغاز سال تحصیلی 96-97 را برخود لازم می‌دانیم. امروز کلاس‌های درس دانشگاه‌ها در حالی تشکیل شدند، که وزارت علوم، همچنان دچار بی‌ثباتی در مدیریت و آشفتگی اوضاع است و متأسفانه مسئولان آموزش عالی کشور، بیش از مسائل علمی، سرگرم مباحث سیاسی و تلاش برای تصاحب جایگاه‌های دولتی هستند. مهم‌ترین مطالبه امروز دانشجویان از ریاست محترم جمهور در آغاز سال تحصیلی، معرفی گزینه‌ای مناسب جهت تصدی این وزارتخانه به مجلس محترم شورای اسلامی است. پیشنهاد می‌شود جهت کمک به رفع مشکلات فضای دانشگاه، به جای انتخاب گزینه‌های سیاسی و نیروهایی که سعی بر تحمیل خود در این جایگاه دارند، گزینه‌ای با «رویکرد علمی» را معرفی نموده تا آرامش به دانشگاه‌های کشور بازگردد و بخشی از مشکلات کشور نیز از این طریق حل شود. ...
 • تراکتورسازی برای دربی ۱۱ بازیکن دارد
 • تیم تراکتورسازی برای دربی تبریز مقابل گسترش فولاد 11 بازیکن در اختیار دارد. به گزارش "ورزش‌سه"، تیم تراکتورسازی در فصل جاری با مشکلات زیادی به واسه محرومیت فیفا و عدم جذب بازیکن جدید مواجه شده است. از این رو یحیی گل محمدی مجبور شده به بازیکنان جوان بیشتر میدان بدهدو البته این جوان ها نیز پاسخ اعتمادش را به خوبی داده اند. جوان های تراکتورسازی مانند نادری، مهدی زاده، طاهران، تهامی، آزادی و ... در بازی های گذشته نمایش خوبی داشتند وحالا جزو نفرات ثابت این تیم محسوب می شوند. برای بازی هفته هشتم مقابل گسترش فولاد اما، تراکتورسازان مشکلات عدیده ای خواهند داشت. محرومیت دو نفر از همین بازیکنان جوان و مصدومیت چند بازیکن کلیدی باعث شده تا سرخپوشان تبریزی فقط 11 بازیکن در فهرست خود داشته باشند و به همین خاطر یحیی مجبور خواهد شد از بازیکنان رده سنی جوانان روی نیمکتش استفاده کند. بر این اساس، علی طاهران و محمد نادری که در بازی قبلی تراکتورسازی مقابل پدیده کارت زرد دریافت کردند، 3 اخطاره شدند و قادر به همراهی تیم شان نیستند. از سوی دیگر شهرام گودرزی، سینا عشوری، محمد نوری و محمد ابراهیمی 3 مصدوم تیم هستند که به احتمال زیادی به مسابقه این هفته نمی رسند. با این وجود کادر پزشکی نهایت تلاشش را خواهدکرد تا ابراهیمی و نوری را به بازی برساند، هرچند که کار دشواری تلقی می شود و شاید مصدومیت آنها را تشدید کند. بر این اساس برای بازی با گسترش فولاد، فرزین گروسیان، محمدرضا مهدی زاده، محمد مسلمی پور، عارف آغاسی، محمد ایرانپوریان، مهدی کیانی، فاخر تهامی، فرزاد حاتمی، امیر نصرآزادانی، محمدرضا آزادی و مهدی شریفی 11 بازیکنی هستند که از جمع نفرات قبلی می توانند به میدان بروند. البته تراکتورسازان تعدادی بازیکن از رده جوانان در اختیار دارد که به نظر می رسد در مسابقه این هفته...
 • پذیرش پایان
 • گروه سیاسی: محمد فروزنده در یادداشت پیش رو از پایان دوره خدمت نسل اول و دوم انقلاب و شروع به کار فرزندان دهه های پنجاه و شصت نوشته و معتقد است: بزرگتر های انقلابی در سالهای پیری، لذت حضور جوانان تربیت شده در دوره جمهوری اسلامی را درک کنند. چنین موفقیتی برای همه ما، با پذیرش پایان دوره مسئولیت در حکومت از سوی نسل پیر انقلاب و شجاعت پذیرش مسئولیت حکومت از سوی نسل جوان انقلاب، فراهم خواهد شد. به گزارش بولتن نیوز، متن این یادداشت که به صورت اختصاصی در اختیار خبرنگار ما قرار گرفته، به شرح زیر است: پذیرش پایان، برای نسلی که تداوم حضور خود را برای اداره کشورضروری و بلامنازع می داند، سخت و دور از انتظار است. در زمانی که تجربه ها باید ارزیابی گردد تا نتایج آن زمینه بازنگری در رفتار حکومت شود، با استحکام از ضرورت ادامه روند فعلی سخن گفته می شود. اندیشه و روحیه ای اسلامی که با رویکرد انقلابی در پنج دهه قبل توانست تفاوت بیافریند، با دغدغه های دلسوزانه ای که دارد امروز با جدیت تلاش می کند که از ایجاد تفاوت متناسب با ضرورت های زمان از سوی نسل جوان کشور، جلو گیری کند. نسل انقلابی، با از خود گذشتگی موفقیت های بزرگ و کم نظیری را در تاریخ معاصر ایران رقم زد. تغییر رژیم از شاهنشاهی به جمهوری، احیاء افکار و احکام اسلام در محیط تصمیم سازی و تصمیم گیری و استقرار مفهوم ولایت فقیه برای اداره کشور، آثار ارزشمند خدمات نسل انقلاب به ایران و اسلام است. یکی از مبانی منطقی نسل انقلاب در دوره مبارزه و استقرار نظام جمهوری اسلامی در برابر مخالفان متدین خود، توجه به مقتضیات زمان بود. این نسل با جمله مشهور: "فرزند زمان خویشتن باشد" در تبعیت از امام (ره) توانست نماد روشنفکری اسلامی در برابر تحجر برای پاسخ به...
 • دولت برای رفع مشکلات اقتصادی مردم به وعده هایش عمل کند
 • کرمان - نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به وعده های دولت در زمینه حل مشکلات اقتصادی مردم گفت: اقدامات انجام شده کافی نیست و باید تلاش بیشتری انجام شود. به گزارش خبرنگار مهر، سید یحیی جعفری پیش از ظهر شنبه در دیدار معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: سامان بخشیدن به وضع آموزش و پرورش کار سختی است. وی گفت: آموزش و پرورش از لحاظ گستردگی در راس قرار دارد و اداره امور مربوط به آموزش و پرورش کار سختی است و به تنهایی ممکن نیست مگر با همکاری همکاران توفیق حاصل شود. جعفری با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبر در خصوص اجرای سند تحول بنیادین عنوان کرد: اگر عدالت در همه جا به ویژه آموزش و پرورش اجرا شود همه مشکلات حل می شود اما این کار سختی است و مردم ما هنوز به شیوه های قبلی عادت دارند. نماینده ولی فقیه در استان کرمان بیان کرد: یکی از مشکلاتی که در طول تاریخ کم و بیش وجود داشته و اکنون هم وجود دارد این است که پیام های مکتب را چه کسانی باید به جامعه منتقل کنند. وی تاکید کرد: امام خمینی (ره) با نفوذ کلام بعد از سال ها و قرن ها حکومت شاهنشاهی در ایران موفق به جذب مردم شدند. آیت الله جعفری با اشاره به اینکه مردم به دلیل اینکه در زمینه های اقتصادی مشکل دارند به ما اشکال می گیرند، گفت: گرفتاری جامعه در زمینه اقتصادی کم نیست و دولت در این زمینه وعده هایی داده و کارهای انجام شده اما خیلی فاصله است تا آنجایی که توقع از دولت می رود. نماینده ولی فقیه در استان کرمان تصریح کرد: جمعیت کشور اکنون ۸۰ میلیون نفر است مسکن، اشتغال، و ...مسائل ضروری کشور ما است رئیس جمهور در این زمینه کم کاری انجام نداده اما باز هم کمبودها خود...
 • برنامه ویژه دولت برای افزایش سطح اشتغال در کشور
 • رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان از سه برنامه اساسی دولت تدبیر و امید در خصوص افزایش سطح اشتغال مناطق شهری و روستایی خبر داد . به گزارش ایسنا، «حمیدرضا نصیری زاده» در نشست با «محمد رضا صباغیان» نماینده حوزه انتخابیه مهریز، «سید محمد رستگاری» فرماندار مهریز و اعضای شورای معاونین که ظهر امروز در محل سازمان برگزار شد، با اشاره به نامگذاری امسال به «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال»، تصریح کرد: دولت در این خصوص سه برنامه ملی برای افزایش سطح اشتغال در کشور دارد . وی بیان کرد: برنامه ملی اشتغال فراگیر، برنامه تدوین سند توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی روستاها براساس ماده 27 قانون برنامه ششم توسعه و پرداخت تسهیلات به مشاغل روستایی براساس قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایر در دستور کار دولت قرار دارد . رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گفت: با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور، نظر مساعد مقام معظم رهبری و تصویب مجلس شورای اسلامی، یک و نیم میلیارد دلار معادل پنج هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی با نرخ صفر درصد به امر اشتغال مناطق روستایی و عشایری اختصاص یافته است . نصیری‌زاده گفت: علاوه بر این پنج هزار میلیارد تومان از منابع بانکی با نرخ 18 درصد به اشتغال مناطق روستایی و عشایری و شهرهای زیر 10 هزار نفر تزریق خواهد شد . این مقام مسئول عنوان کرد: در مجموع 10 هزار میلیارد تومان تسهیلات با نرخ میانگین 9 درصد به این موضوع اختصاص یافته که با استناد به قانون تسهیلات اعطایی در مناطق روستایی و عشایری سه درصد از 9 درصد سود تسهیلات از طریق یارانه اعطایی سازمان برنامه و بودجه کشور و آورده قرض‌الحسنه بانک‌های عامل تامین خواهد شد . وی گفت: تسهیلات اختصاص یافته به این برنامه با تنفس یک ساله و بازپرداخت شش ساله خواهد بود و...
 • کمک های دولت برای افراد تحت پوشش بهزیستی کافی نیست
 • گرگان – مدیرکل بهزیستی گلستان گفت: کمک‌های دولتی برای افراد تحت پوشش بهزیستی کافی نیست و انتظار بیشتری داریم. به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم غفاری ظهر شنبه در جلسه شورای مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان گلستان، اظهار کرد: ۲۰ هزار نفر در سامانه بهزیستی گلستان تحت پوشش هستند که با احتساب خانواده‌های آنها به ۱۰۵ هزار نفر می‌رسند. وی افزود: در تلاش هستیم که خدمات بهتری به مددجویان ارائه کنیم اما کمک‌های دولتی برای افراد تحت پوشش بهزیستی کافی نیست و انتظار ما از دولت بیشتر است. ۹۰ میلیون تومان مشارکت نقدی خیرین به مددجویان بهزیستی در گلستان مدیرکل بهزیستی گلستان با اشاره به عملکرد ۶ ماه نخست این نهاد در استان گفت: سه هزار و ۵۱۳ بسته مواد غذایی میان مددجویان توزیع و ۷۶ میلیون تومان فطریه در ماه رمضان جمع آوری شد. غفاری تصریح کرد: در عید قربان امسال ۸۱ میلیون تومان نذورات از خیرین جمع آوری و مردم هم لوازم خانگی میان مددجویان توزیع کردند. وی ادامه داد: از ابتدای امسال تا کنون ۹۰ میلیون تومان مشارکت نقدی توسط خیرین استان داشته‌ایم و موسسات هم ۲۳۰ میلیون تومان کمک نقدی و ۱۴۳ میلیون تومان کمک غیر نقدی داشته‌اند.