وزیر خارجه دولت اصلاحات که در دوازده سال گذشته حضور در فضای علم، دانش و فرهنگ را به فعالیت در فضای سیاسی، اجرایی و دیپلماتیک ترجیح داده است، با وجود ریاست بر عالی‌ترین شورای مشورتی که وظیفه تهیه، تدوین و ارایه راهبرد در حوزه روابط خارجی به مقام معظم رهبری دارد، وقتی پای مسایل فرهنگی و جایگاه امید و اعتماد در جامعه به ویژه در بین جوانان به میان می‌آید تاکید می‌کند از بروز و ظهور انسان‌های بزرگ در حوزه فرهنگ حمایت می‌کند.

او معتقد است ضروری است کاری کنیم تا جوانان احساس کنند حامل یک فرهنگ اصیل و افتخار آمیز ایرانی و اسلامی هستند.
به گزارش نامه نیوز دیپلمات سال‌های پر افتخار "گفت‌وگوی تمدن‌ها" و روزهای سخت 11 سپتامبر 2001، از دوستان نزدیک و یار غار شیخ حسن روحانی است، با این حال پیشنهادهای دیپلمات هسته‌ای پیشین و رییس‌جمهور فعلی را برای پذیرش مسوولیت در دولتش نپذیرفته و بر تصمیم خود در دور ماندن از فضای کار و سیاست پافشاری کرده است.
وزیر خارجه دولت اصلاحات که به کمتر خندیدن معروف است، از جلسات مشورتی‌اش با وزیر خارجه همیشه خندان دولت روحانی در شورا و جلسات جداگانه دیگر به خوبی یاد می‌کند و می‌گوید با یکدیگر درباره مسایل مختلف تبادل‌نظر داریم.
وقتی پای حضور زنان در عرصه سیاست و دیپلماسی به میان می‌آید و از موانع بر سر راه این مساله به ویژه موضوع دست دادن و مصافحه اشاره می‌کنیم،‌ با لبخندی پر معنا می‌گوید: زنان باید توانایی‌های خود را در صحنه سیاست خارجی نشان دهند تا زمینه این کار بیش از گذشته فراهم شود.
با توجه به گسترش فعالیت شورای راهبردی روابط خارجی در یک سال اخیر که با انجام نشست‌های تخصصی و کارشناسی و سفر مسوولان آن به چند کشور مهم اروپایی و آسیایی همراه بوده است بر آن شدیم تا با سید کمال خرازی به بررسی آخرین تحولات و رویدادهای مهم منطقه‌ای و بین‌المللی و نیز ایران بپردازیم.
این دیپلمات برجسته و با سابقه کشور با اشاره به سیاست ایران در منطقه به ویژه در رابطه با موضوع سوریه معتقد است که "سیاست ایران در قبال نقشه­‌های دشمن در منطقه تا به حال مثبت بوده و از این طریق توانسته به تثبیت موقعیت خود بپردازد. "
او در رابطه با تنش میان ایران و عربستان تاکید دارد، اگر عربستان از سیاست‌های جاری در یمن،‌ بحرین،‌ سوریه و عراق دست بردارد زمینه مذاکره فراهم می‌شود.
خرازی تلاش آمریکا برای ضربه زدن به برجام را "جدی" خواند و در عین حال با اشاره به فضاسازی برای برهم زدن برجام از سوی این کشور گفت: اگر دیگران (آمریکا) از برجام خارج شوند، برجامی باقی نخواهد ماند و باید سیاست‌های گذشته را دنبال کرد.

وزیر امور خارجه دوره اصلاحات در پاسخ به این پرسش که در چند ماه گذشته سفرهای خارجی و دیدارهای شما با مقامات کشورهای مختلف افزایش یافته است، با توجه به این‌که ماهیت شورا ارایه مشورت به مقام معظم رهبری در موضوعات مختلف است، قرار است در سیاست‌های شورا شاهد تغییرات شکلی و محتوایی خاصی باشیم؟ با تاکید بر این‌که "شورای راهبردی روابط خارجی" اصولا برای ارائه مشورت به مقام معظم رهبری تاسیس شده است، افزود: شورا سعی دارد راهبردهایی را در زمینه سیاست خارجی، روابط فرهنگی، علمی، دفاعی و امنیتی با دیدی آینده‌نگرانه طراحی کند و به سیاست‌گذاری در حوزه روابط خارجی کشور کمک کند.
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی یکی دیگر از وظایف این شورا را توجیه افکار عمومی و تاثیرگذاری بر فضای ذهنی و فکری جامعه در راستای سیاست‌های ابلاغی کشور دانست و افزود: ما هیچ عجله‌ای نداشتیم که از ابتدا تمامی ظرفیت‌ها و نقش‌های محول شده به شورا را عملی سازیم، می‌خواستیم شرایط فراهم شود و تجارب کافی به دست بیاوریم تا بتوانیم چنین وظیفه‌ای را بر عهده بگیریم.
خرازی با تاکید بر این‌که وظیفه شورای راهبردی روابط خارجی رسیدگی به امور روزمره نیست و این‌که در رابطه با هر موضوعی اعلام موضع بکند، بلکه نقش شورا همان­‌گونه که از عنوان آن پیداست بررسی امور راهبردی و استراتژیک است. خاطرنشان کرد: اگر می­‌بینید فعالیت شورا در فضای رسانه‌ای بروز و ظهور بیش‌تری یافته است اولاً منحصر به ابعاد راهبردی روابط خارجی است و ثانیاً برای تثبیت سیاست­‌های کلان نظام در افکار عمومی است. بنا بر این وظیفه اصلی شورا تظاهر بیرونی نیست، بلکه پیشنهاد راهبرد به مقام معظم رهبری در حوزه روابط خارجی است تا چنان‌چه به مصلحت بدانند به مسوولان کشور ابلاغ کنند و آنها با آینده‌نگری و نگاه راهبردی نسبت به حل مسائل کشور اقدام کنند.
وی در ادامه توضیح داد: شورا چهار کمیسیون دارد و هر یک از اعضای شورا مسوولیت یکی از این کمیسیون‌ها را برعهده دارند و در جلسات کمیسیون‌ها از مسوولان کشور در سطوح مختلف دعوت می‌شود تا حضور یافته و در تهیه راهبرد همکاری کنند. انصافا هم همکاری خوبی از طرف دستگاه‌های مختلف در ارائه اطلاعات و کمک به طراحی راهبردها در حوزه‌های مختلف انجام می‌گیرد و در نهایت این دستگاه­‌ها هستند که باید راهبردهای ابلاغی را اجرا کنند.
از مذاکره با عربستان احتراز نداریمخرازی در ادامه در پاسخ به این پرسش که به نظر شما سیاست دستگاه دیپلماسی در نپذیرفتن میانجی‌ برای رفع تنش میان ایران و عربستان سعودی سیاست درستی است؟ اظهار کرد: زمانی مذاکرات مفید است که دو طرف قائل به مذاکره باشند. تا به حال عربستان چنین سیاستی نداشته است و به اتکای پول و نفوذی که در برخی از کشورها دارد و حمایتی که از طرف آمریکا و غرب می­‌شود به ماجراجویی­‌های خود ادامه می­‌دهد.
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: عربستان به جای مذاکره برای حل مسائل به کشتار کودکان و زنان بی­‌گناه و حمایت از تروریسم روی آورده است. وقتی آنها چنین رویکردی را در پیش گرفته‌اند زمینه‌ای برای مذاکره باقی نمی‌ماند. اگر عربستان از سیاست‌های جاری خود دست بردارد، جنگ بیهوده­‌ای را که در یمن به راه انداخته است متوقف کند و از حمایتی که از دولت بحرین در مقابل مردم این کشور دارد، دست بردارد و سیاست‌های معقولی را نسبت به مسائل منطقه از جمله سوریه و عراق اتخاذ کند، زمینه مذاکره فراهم می‌شود.
وزیر پیشین امور خارجه کشورمان افزود: مذاکره را باید در زمان مناسب آن شروع کرد. البته ما هیچ‌گاه نگفتیم که از مذاکره با عربستان احتراز داریم، بلکه هر زمان که شرایط ایجاب کند آماده مذاکره با عربستان هستیم؛ چراکه به رابطه با همسایگان‌ اهمیت می‌دهیم، اما عملکرد آنها باید نشان دهد که آماده مذاکره هستند.
بازگشت سفیر قطر به تهران حاکی از تغییر رویکرد آن در تعاملات منطقه‌ای استپیروزی‌های چشمگیر اسد موجب تجدیدنظر کشورهای مداخله­‌گر در سوریه و اختلاف بین آنها شدوی هم‌چنین در پاسخ به این پرسش که از یک طرف با موضوع بازگشت مجدد سفیر قطر به تهران رو به رو هستیم که برخی معتقدند به خاطر لجبازی قطری‌ها با عربستان و برخی از کشورهای دیگر حاشیه خلیج فارس است و از طرفی تبادل هیات‌های ایرانی و سعودی را برای بازدید از سفارت‌خانه­‌ها در پیش داریم، اظهار کرد: مساله قطر نشان‌دهنده وجود اختلافات بنیادی بین عربستان و قطر است که از پیش وجود داشته است. متاسفانه عملکرد همه این کشورها اعم از قطر، امارات و عربستان در ماجرای سوریه و عراق منفی بود. با این حال قطر امروز رویکرد خود را تغییر داده است و بازگشت سفیر آنها به تهران نشان‌دهنده این تغییر رویکرد است؛ گرچه دوحه در گذشته از ریاض حمایت می‌کرد ولی امروز اختلافاتش با عربستان علنی شده است.
خرازی با بیان این‌که تحولات اخیر منطقه نقش مهمی در آشکار شدن اختلافات میان این کشورها داشته است افزود: برای مثال می‌توان به توطئه سرنگونی بشار اسد اشاره کرد که در نهایت به نتیجه نرسید و او با وجود دخالت بیگانگان در کشورش و حمایت مالی و تسلیحاتی آنها از تروریسم توانست در برابر یک جنگ تمام عیار مقاومت کند و به پیروزی­‌های چشم­گیری دست یابد و همین امر در تجدیدنظر کشورهای مداخله­‌گر در سوریه و بروز اختلاف بین آنها نقش مؤثری داشته است.
این دیپلمات با سابقه کشورمان با اشاره به اتهامات عربستان علیه قطر مبنی بر این‌که قطر از تروریست‌ها حمایت می‌کند، گفت: این در حالی است که متهم ردیف اول در حمایت از تروریست­‌های وهابی تکفیری در منطقه، عربستان است، ولی عربستان در یک اقدام فرار به جلو و با هدف تبرئه خود، قطر را به عنوان حامی تروریسم معرفی ­می­‌کند و این مساله از مهم‌ترین دلایل بروز تنش بین دوحه و ریاض است. در هر حال قطر توانسته است در برابر فشارهای عربستان مقاومت کند و سیاست‌های خود را نسبت به ایران تصحیح کند، زیرا می‌داند ایران کشوری با ثبات و قدرتمند است که نفوذ بالایی در منطقه دارد، از این رو در نهایت باید روابط خود را با ایران اصلاح کند و ما هم از این تغییر سیاست قطر استقبال می­‌کنیم.
تروریسم در منطقه رو به شکست استرییس شورای راهبردی روابط خارجی درباره سفرهای اخیر و متقابل مقامات عراقی و سعودی و تاثیر آن بر ایران، خاطرنشان کرد: این امر خود نشان‌دهنده واقعیت‌های منطقه است، زیرا تروریسم در منطقه رو به شکست است. داعش در عراق تقریباً به طور کامل منکوب شده است. در سوریه هم داعش، النصره و سایر گروه‌های تروریستی در سراشیبی شکست قرار گرفته‌اند. طبیعی است کشورهایی مثل عربستان در پی تأمین منافع خود در فضای جدید باشند، از این رو این رفت و آمدها برای ایفای نقش در فضای جدید است. البته باید با دقت رویدادها را زیر نظر داشت و تحولات را تحلیل کرد که هدف نهایی عربستان چیست. آیا هدف آنها اصلاح روابط و بازگشت از سیاست‌های گذشته و کمک به بهبود شرایط است یا در شرایط جدید باز هم دنبال ماجراجویی دیگری هستند؟
خرازی در پاسخ به پرسشی درباره تاکید اقلیم کردستان عراق بر انجام رفراندوم با وجود تاکید مقامات ایرانی بر ضرورت حفظ تمامیت ارضی عراق و عدم تجزیه خاک آن کشور، گفت: در حال حاضر همه کشورهای منطقه مثل عراق، ایران، سوریه، ترکیه و حتی کشورهای فرامنطقه­‌ای مثل آمریکا و اروپا مخالف برگزاری این رفراندوم هستند، بنا بر این برگزاری این رفراندوم و اعلام استقلال اقلیم کردستان عراق به نفع خودشان هم نخواهد بود، زیرا در آینده با مشکلات زیاد و محدودیت‌های فراوان رو به رو خواهند شد. آنها اگر به آنچه قانون اساسی عراق تعیین کرده است رضایت دهند و مسائل خودشان را با دولت مرکزی عراق حل کنند، می‌توانند زندگی بهتری داشته باشند و طبیعی است ایران هم به توسعه و پیشرفت‌شان کمک خواهد کرد؛ همان‌طور که ایران تا به حال نیز سهم مهمی در توسعه کردستان عراق داشته است.
رییس شورای راهبردی روابط خارجی در ادامه گفت‌وگوی خود با ایسنا در پاسخ به این پرسش که شما بر تثبیت موقعیت ایران در منطقه تاکید دارید، اما برای تثبیت موقعیت یک کشور، جدای از ظرفیت‌های ژئواستراتژیک و ژئوپولیتیک، توجه به ظرفیت سازی به ویژه در حوزه‌های اقتصادی و فرهنگی هم ضروری است، با این حال ایران حتی از اهداف سند چشم‌انداز 20 ساله عقب است، با این شرایط چطور می‌توان به تثبیت موقعیت ایران امیدوار بود؟ گفت: ایران باید از چند جنبه به تلاش برای تثبیت موقعیت خود در منطقه ادامه دهد، یکی از این جنبه­‌ها حفظ و تقویت "امنیت" کشور است. اگر ایران از امنیت امروز خود برخوردار نبود، بخش زیادی از انرژی آن باید صرف مسایل امنیتی می‌شد و نمی‌توانست در صحنه بین‌المللی ایفای نقش کند، اما به برکت تلاش نیروهای امنیتی، انتظامی و نظامی، امروز ایران از امنیت بالایی برخوردار است و در واقع یکی از دلایل این‌که ایران به دعوت سوریه و عراق به کمک آنها شتافت حفظ امنیت ایران بود.
وی ادامه داد: داعش و گروه‌های دیگر داشتند به مرزهای ایران نزدیک می‌شدند و چیزی نمانده بود که بغداد سقوط کند و در آن صورت ما هم در مرزهای خود با خطرات جدی رو به رو می­‌شدیم. در واقع ما این خطرات را با حضور در میدان و کمک به دولت‌های سوریه و عراق از کشور دور ساختیم، بنا بر این کارنامه ایران در این بخش مثبت است و همه مردم اذعان دارند که اگر ایران به کمک سوریه و عراق نمی‌­شتافت، امروز در شرایط امنی به سر نمی‌­بردیم.
اگر تحریم نبود مسلماً بهتر می‌توانستیم سند 1404 را اجرا کنیمخرازی در ادامه به اهمیت تثبیت قدرت کشور در حوزه "اقتصادی" نیز اشاره کرد و گفت: برای پیشرفت و توسعه سندهای مختلفی از جمله سند 1404 تصویب شده است، اما اجرای این سندها با مشکلات متنوعی از جمله تحریم رو به رو بوده است. در واقع اگر تحریم نبود ما مسلماً بهتر می‌توانستیم این سندها را اجرا کنیم.
وی در پاسخ به این پرسش که اگر تحریم نبود الان کجای سند چشم‌انداز بودیم؟ با بیان این‌که پاسخ به این پرسش به یک ارزیابی علمی و دقیق نیاز دارد افزود: ما در برخی از بخش‌ها پیشرفت خوبی داشته­‌ایم و در برخی زمینه‌ها عقب­‌تر هستیم، اما تحریم عامل موثری بوده است که نتوانیم توفیق بالایی را در تحقق اهداف این سند داشته باشیم.
ارتقای امنیت اقتصادی از لوازم اقتصاد مقاومتی استرییس شورای راهبردی روابط خارجی با بیان این که "توسعه اقتصادی یک مولفه مهم در تثبیت موقعیت کشور است" گفت: سیاست ابلاغی رهبری تحت عنوان اقتصاد مقاومتی مبتنی بر این پیش‌بینی است که تحریم‌ها به طور کامل برداشته نخواهد شد و فشارها همچنان باقی خواهد ماند از این رو باید ببینیم با وجود این فشارها چگونه می‌­توانیم به توسعه اقتصادی کشور ادامه دهیم. ایران دارای منابع خدادادی زیادی است و پول‌های سرگردان در دست ایرانیان نیز فراوان است. به نظر من اگر مدیریت درستی وجود داشته باشد و اقتصاد مقاومتی به معنای واقعی کلمه اجرا شود می‌توان کاستی­‌های اقتصاد کشور را جبران کرد و مسیر رشد و توسعه را با اتکای به امکانات داخلی و توسعه روابط اقتصادی خارجی طی کرد.
خرازی تاکید کرد: البته اقتصاد مقاومتی به معنای عدم بهره­‌برداری از منابع خارجی نیست و از لوازم اقتصاد مقاومتی ارتقای امنیت اقتصادی است، به طوری که شرکت‌­های داخلی و خارجی احساس کنند می‌توانند در ایران سرمایه‌گذاری کنند. دولت باید مشکلات سرمایه‌گذاری را برطرف کند و از ورود ایرانیان خارج از کشور و شرکت­‌های خارجی‌ برای سرمایه‌گذاری در ایران استقبال کند تا با اتکا به منابع سرشار داخلی و بدون وابستگی به قدرت‌­های خارجی بتوانیم مشکلات اقتصادی خود را حل کنیم.
وی ادامه داد: البته غیر از مشکلات اقتصادی مسایل و مشکلات فرهنگی را نیز نباید نادیده گرفت. این اتفاقاً حوزه‌­ای است که بیگانگان سرمایه‌­گذاری زیادی در آن کرده‌­اند تا جامعه ایران را از درون دچار ناامیدی و بدبینی کنند. باید اذعان کرد که متأسفانه ما با وجود میراث گران­‌سنگ فرهنگی خود نتوانسته‌­ایم به درستی فرهنگ ایرانی و اسلامی اصیل را در جامعه خود توسعه دهیم و به همین دلیل بستر نفوذ فرهنگی بیگانگان در جامعه فراهم آمده است و مسایل مختلفی ذهن عمومی جامعه را به خود مشغول ساخته است که از جمله رشد فساد مالی، اقتصادی و اخلاقی است که متأسفانه جامعه ما با آن رو به روست.
رییس شورای راهبردی روابط خارجی خاطرنشان کرد: ما زمانی می‌توانیم به عنوان یک الگو در جهان شناخته شویم که همه مشکلات خود از جمله مشکلات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خویش را به درستی حل کرده باشیم. البته با وجود همه این مشکلات همین الان هم ایران از نفوذ زیادی برخوردار است؛ ایرانی با ثبات که متکی به مردمش است و توانسته است در راستای حفظ استقلال و آرمان‌­های انقلابی خویش در برابر ابرقدرت‌ها ایستادگی کند و اقتصاد و معیشت مردم را تا حد زیادی تامین کند و این‌ خود منشأ نفوذ ایران در منطقه است.
وی گفت: اگر ایران را با کشورهای دیگر در منطقه مقایسه کنید می‌بینید که هر کدام از آنها با مشکلات امنیتی، اجتماعی و اقتصادی زیادی مواجه هستند، اما ایران در مجموع با وجود همه فشارها و تحریم‌هایی که علیه آن جاری است، توانسته است با اتکا به مردمش کشور را اداره کند، با این حال زمانی می‌تواند الگوی یک جامعه اسلامی مترقی و توسعه ­یافته باشد که همه مشکلات داخلی و خارجی خود را حل کرده باشد.
تقویت امید در جوانان تابعی از عملکرد دولت و مجموعه نظام استخرازی در پاسخ به این پرسش که بزرگ‌ترین مشکل فرهنگی کشور را در چه چیز می‌بینید، و در رابطه با حفظ و افزایش اعتماد عمومی و امید در جامعه از سوی مسوولان کشور و نظام چه توصیه یا توصیه‌هایی دارید؟ اظهار کرد: این تابعی از عملکرد دولت و مجموعه نظام است که چقدر بتوانند امید را در بین جوانان تقویت کنند و آنها را با افتخارات میراث فرهنگی خود آشنا سازند. برای این کار داشتن برنامه‌های فرهنگی تأثیرگذار و جذاب، به نحوی که شادابی فرهنگی بیافریند و جوانان احساس کنند که حامل یک فرهنگ اصیل و افتخارآمیز ایرانی و اسلامی هستند ضروری است. البته، فرهنگ یک امر دستوری نیست، بلکه با روان و ذهن انسان‌ها سر و کار دارد و از دل انسان‌ها برمی­‌آید و لازمه آن حمایت از بروز و ظهور انسان‌های بزرگ در حوزه فرهنگی است. اما این روند با مشکلاتی رو به رو است که از جمله نفوذ فرهنگ بیگانه و سرمایه­‌گذاری بیگانگان در تخریب فضای روانی مردم است.
این استاد دانشگاه اضافه کرد: امروز شاهد تلاش بیگانگان برای نفوذ در فضای مجازی هستیم، شایعات، دروغ‌پردازی­‌ها و اخبار نادرست ذهن جوانان ما را مثل خوره می‌خورد و قطعاً دستگاه‌ها و عوامل بیگانه در صدد خبرسازی و دروغ‌پردازی علیه مصالح کشورمان هستند و این مشکلی جدی است که جامعه ما با آن رو به روست.
جای متفکرانی چون شهید مطهری و دکتر شریعتی در جامعه خالی استوی مشکل دیگر را ضعف کشور در ایده‌پردازی فرهنگی با استفاده از میراث تمدنی گران­‌سنگ کشورمان دانست و گفت: بعضاً می‌بینیم که در تولیدات فرهنگی عده‌ای نگاه‌شان به غرب است، در حالی که نگاه ما باید به گنجیه میراث فرهنگی خودمان باشد و بتوانیم آن میراث گران‌سنگ را به زبان امروز و با استفاده از فن‌آوری­‌های روز به جامعه و به خصوص جوانان خودمان عرضه کنیم. متاسفانه افرادی که بتوانند چنین کار مهمی را انجام دهند کم داریم و از این رو در حوزه ادبیات، هنر، فلسفه و به طور کلی علوم انسانی آثار برجسته­‌ای که موجب تحول و شکوفایی فرهنگی شود، نداریم. متأسفانه همان کتاب‌های قبلی تکثیر می‌شود در حالی که لازم است آثار فاخر و جذاب جدیدی تولید کنیم تا پاسخگوی سوالات جوانان این عصر باشد. در سال‌های گذشته آثار شهید مطهری و دکتر شریعتی چنین نقشی را در جامعه ایفا می­‌کرد و امروزه جای چنین متفکرانی در جامعه ما و در بین اندیشمندان خالی است که متناسب با شرایط امروز نقش آفرین باشند و حرکت ایجاد کنند.
رییس شورای راهبردی روابط خارجی در پاسخ به این پرسش که چرا بعد از انقلاب و به ویژه بعد از جنگ تحمیلی با روند کند توسعه فرهنگی مواجه شدیم، خودمان کم کاری کردیم یا این را هم باید از ناحیه بیگانگان بدانیم؟ گفت: خیر، سیاست‌های ما درست نبوده است. فرض کنید از زمانی که در دانشگاه‌ها برای ارزیابی کار اساتید کمیت‌گرایی مطرح شد، ضربات زیادی به علم، دانش و توسعه فکری وارد آمد. امروز شاهد هستیم که برخی از دانشجویان در پی تولید علم نیستند، بلکه صرفاً به دنبال کپی کردن مطالب و چاپ مقاله با پرداخت پول به بنگاه‌­های مقابل درب دانشگاه تهران هستند که رویه‌ای تاسف‌آور است. از این رو معتقدم باید در ملاک­‌ها و روند تولید علم، دانش و فرهنگ در کشور تجدید نظر شود.

خرازی در ادامه این گفت‌وگو در پاسخ به این پرسش که برخی از تحلیل‌گران خارجی حضور و نقش ایران در منطقه از ایران تا لبنان را تلاش برای پیاده کردن سیاست "از ایران تا جولان" تعبیر می‌کنند تصریح کرد: این رویکرد در ادامه همان ذهنیتی‌ است که از سوی اسراییلی‌ها به عنوان "هلال شیعی" در ذهن عرب‌ها جا انداخته شد که ایران می‌خواهد در قبال اهل تسنن یک هلال شیعی در منطقه ایجاد کند و متاسفانه کشورهای عربی در دام این سیاست افتادند و به شیعه هراسی و ایران هراسی دامن زدند.
وی تاکید کرد: روزی مشخص خواهد شد که آنچه در سوریه اتفاق افتاد، یعنی حضور داعش و النصره و گروه‌های تروریستی دیگر، طراحی اسراییلی‌ها بوده است که به دست اعراب مرتجع اجرا شد. می‌بینید آنچه تا به حال در این منطقه رخ داده است تنها به نفع اسراییل بوده است؛ اگر ارتش سوریه و عراق آسیب دیدند به نفع اسراییل بود، اگر این دو کشور تبدیل به ویرانه شدند به نفع اسراییل بود و اگر به اختلاقات شیعه و سنی دامن زده شد، باز هم به نفع اسراییل بوده است.
وزیر خارجه پیشین کشورمان با طرح این پرسش که ما در قبال سیاست "ایران‌هراسی" چه باید بکنیم؟ تصریح کرد: اول این‌که باید توضیح دهیم شیعه بودن یا سنی بودن ملاک ما برای حمایت از دیگران نیست، همچنان که از شیعیان مظلوم دفاع می‌کنیم، از اهل تسنن مظلوم هم حمایت می‌کنیم که نمونه آن مبارزان فلسطینی است. آیا در فلسطین یک نفر شیعه سراغ دارید؟ یا در سوریه همه شیعه هستند؟ می­‌بینید با وجود این‌که اکثریت مردم سوریه اهل تسنن هستند، ما از کل مردم سوریه دفاع می­‌کنیم، در عراق هم همین­‌طور. بنا بر این در عمل ایران سیاستی را اتخاد کرده است که نشان می­‌دهد تئوری هلال شیعی باطل است.
این دیپلمات با سابقه کشورمان با بیان این‌که از نظر تاریخی کشورهای حاضر در منطقه همواره حوزه نفوذ ایران بوده‌اند و در طول تاریخ از شامات و عراق به ایران و بالعکس مهاجرت و رفت و آمدهای زیادی وجود داشته است، گفت: نفوذ ایران در این کشورها نفوذی طبیعی است، نه مصنوعی که به زور و از طریق ارسال پول و سلاح برای تروریست­‌ها به دست آید. بدین ترتیب، امروزه ایران به عنوان کشوری مردم‌سالار نفوذ طبیعی خود را در منطقه دارد و مردم این کشورها هیج وقت حمایت‌های ایران از کشورشان را در مبارزه علیه گروه­‌های تروریستی و بیگانگان فراموش نخواهند کرد. به نظر من سیاست ایران در قبال نقشه­‌های دشمن در منطقه تا به حال مثبت بوده و از این طریق توانسته است به تثبیت موقعیت خود بپردازد.
خرازی در پاسخ به این پرسش که مذاکرات سوریه و حل و فصل این بحران منطقه‌ای و بین‌المللی با توجه به اختلافات شدیدی که در تعاملات

کلیدواژه: رییس شورای راهبردی روابط خارجی | پاسخ به این پرسش | نفع اسراییل بود | مقام معظم رهبری | مذاکره با عربستان | ضربه زدن به برجام | خرازی در پاسخ | اقتصاد مقاومتی | معاونت اقتصادی | ایران در منطقه | برجام خارج | موقعیت ایران | تثبیت موقعیت | حضور زنان | سوریه و عراق | تعیین کننده | سیاست خارجی | وزارت خارجه | وزیر خارجه | امور خارجه | بین المللی | اروپایی ها | نشان دهند | وجود داشت | خواهد بود | ادامه داد | تا به حال | خواهد شد | انسان ها | منطقه ای | رو به رو | بیش تری | بیش تر

منبع: نامه نیوز

منبع این خبر، وبسایت namehnews.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۰۷۲۲۲ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

در همین زمینه

 • اظهارات جدید از ظریف/از بی فایده بودن مذاکره با آمریکا تا خروج از برجام
 • ظریف در پاسخ به این پرسش که آیا اروپایی ها به ایران گفته اند که صرف نظر از هر اتفاقی که بیفتد به توافقنامه برجام پایبند خواهند ماند، گفت: اروپا چنین چیزی را بیان کرده است. ضرورت دارد که ما در زمان مناسب برای خودمان مشخص کنیم که منافع ملی ما چیست؟ ما منطبق بر منافع ملی خودمان عمل می کنیم. گروه بین الملل جهان نيوز: طی روزهای گذشته محمد جواد ظریف تلاش کرده مواضع متفاوتی نسبت به ماه های گذشته دربرابر آمریکا و همچنین درباره پرونده برجام اتخاذ کند. وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با وزیر خارجه ژاپن تاکید کرد: سیاست دولت کنونی آمریکا در قبال برجام این پیام را به جهان می دهد که مذاکره با آمریکا بی فایده است. «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با شبکه سی ان ان گفت عقب‌نشینی از برجام و بازگرداندن برنامه هسته‌ای به سرعت قبل، یکی از گزینه‌های ایران است. ظریف در پاسخ به سوالات «فرید زکریا» مجری سی‌ان‌ان تاکید کرد که تایید پایبندی یا عدم پایبندی ایران به برجام، بخشی از توافق هسته‌ای نبوده و یک موضوع داخلی برای دولت آمریکاست که نمی‌تواند رئیس جمهور «دونالد ترامپ» و دولتش را از مسئولیت‌هایی که در قبال برجام دارد، فارغ کند. وی با بیان اینکه تهران به خروجی فرایند تایید از سوی کاخ سفید توجه می‌کند، افزود که ایران گزینه‌های متعددی دارد، از جمله عقب‌نشینی کردن از برجام و بازگرداندن برنامه هسته‌ای به سرعت قبل. با این حال وی تاکید کرد: این برنامه همچنان صلح آمیز باقی خواهد ماند اما دیگر محدودیت هایی را که ایران داوطلبانه پذیرفت، شامل نخواهد شد. ظریف در پاسخ به این پرسش که آیا اروپایی ها به ایران گفته اند که صرف نظر از هر اتفاقی که بیفتد به توافقنامه برجام پایبند خواهند ماند، گفت: اروپا چنین...
 • آقای بازیگر:یک چرچیل چندوجهی هستم
 • فرهنگ که 14 سال پیش مجموعه تلویزیونی «طلسم‌شدگان» را برای پخش از شبکه پنج سیما کارگردانی کرده بود، حالا و پس از مدتی دوری از آنتن این شبکه، در قامت دکتر فرزاد سریال «در جست‌وجوی آرامش» مهمان مخاطبان این شبکه شده است. فرهنگ در گفت‌وگو با جام‌جم از بازی‌اش در این مجموعه تلویزیونی می‌گوید. به عنوان سوال اول، از تجربه بازی در مجموعه تلویزیونی در جست‌وجوی آرامش بگویید؛ چه عاملی به بازی در این مجموعه و ایفای نقش دکتر فرزاد ترغیب‌تان کرد؟ معمولا ترجیح می‌دهم از بازی‌ام در یک نقش خیلی سخن نگویم. برای یک بازیگر چه چیزی مهم‌تر از این است که نقشی که در آن بازی کرده، پخش شود و خود نقش، خصوصیاتش را نشان بدهد؟ اصطلاحا خود نقش گواهی می‌دهد از سر ضمیر. با این حال باید بگویم دلیل اصلی دعوتم به کار، مهدی هاشمی بود. او به تهیه‌کننده و کارگردان این پیشنهاد را داد. آنها در ابتدا گمان می‌کردند ممکن است بازی در نقش را به دلیل وجه منفی‌اش نپذیرم؛ اما وقتی خودم فکر کردم، دیدم می‌توانم به اتفاق یار دیرینه‌ام (مهدی هاشمی) و به یاری کارگردان، در مسیر درست به پیش بروم، بنابراین این نقش را قبول کردم. بازی من در این مجموعه تلویزیونی تازه از قسمت بیستم به بعد جدی می‌شود و گمان می‌کنم اگر توانسته باشم نقشم را جذاب، متفاوت، به دور از کلیشه و فراتر از مرز تکرارها ایفا کنم، به عنوان یک بازیگر برایم کافی است و به هدفم رسیده‌ام. همه ما مشکلات گوناگون تولید تا پخش یک سریال و بازتاب آن در جامعه را می‌دانیم و با وجود همه این مشکلات، آدم دلش می‌خواهد کاری انجام دهد که به شعور مخاطبان توهین نکرده و برای نگاه بینندگانش حرمت قائل شده باشد. وضعیت امروز مخاطبان تلویزیون را چطور ارزیابی می‌کنید؟ معتقدم تماشاگر کنونی ما بسیار آگاه‌تر، باهوش‌تر و خوش‌سلیقه‌تر از...
 • برخی با وجود تجربه تلخ برجام به دنبال برجام جدیدی با آمریکا هستند/ملت ایران در دوران انقلاب اسلامی به کدخدایی آمریکا پایان داد
 • خبرگزاري آريا - عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: در حال حاضر برخي با وجود تجربه تلخ برجام به دنبال برجام جديدي با آمريکا هستند و مديران حامي برجام 2 بايد از تاريخ دفاع مقدس و وصيت‌نامه شهدا آگاهي يابند.به گزارش خبرگزاري فارس از سبزوار، محمدحسين صفارهرندي دقايقي پيش در مراسم گراميداشت دفاع مقدس که با حضور پرشور خانواده‌هاي معظم شهدا، جانبازان، ايثارگران و اقشار مختلف مردم در تالار کاشفي سبزوار برگزار شد با بيان اينکه تقارن هفته دفاع مقدس و ايام ماه محرم بسيار ارزشمند است و در اين هفته بايد دستاوردهاي دفاع مقدس بررسي شود، اظهار داشت: از طريق روايات، تاريخ و تصاوير بايد نسل جوانان جامعه از دستاوردهاي دفاع مقدس آگاهي يابند.وي ادامه داد: امروز ثمره خون شهداي دفاع مقدس را شاهد هستيم، بنابراين ياد و خاطره آن‌ها به‌هيچ‌ عنوان به پايان نرسيده است.عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام عنوان کرد: اقتدار، امنيت، افتخار، غرور و الهام‌بخشي از عالم محصول خون شهداست.صفارهرندي بيان کرد: امروز آثار جهاد و شهادت پيشگامان دوران دفاع مقدس سبب شد که ابرقدرت‌هاي بين‌المللي نگاه ديگري نسبت به جمهوري اسلامي ايران داشته باشند.وي با بيان اينکه انقلاب اسلامي دوقطبي‌گري در جهان را برهم زد و راهبري جهان را از کشورهاي استکباري گرفت، يادآور شد: در جنگ جهاني اول 15 ميليون نفر به دليل خودخواهي کشورهاي استکباري به کام مرگ رفتند و همچنين در جنگ جهاني دوم در چند ساعت با پرتاب يک بمب چندين هزار نفر از مردم کشورهاي مختلف از بين رفتند.عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اينکه کساني که در کارنامه خود جنايات متعددي عليه مردم بي‌گناه را دارند، نمي‌توانند راهبري دنيا را به دست بگيرند، مطرح کرد: زماني که دشمن از نگاه توسعه‌بخشي انقلاب اسلامي در دنيا آگاهي يافت، در مناطق مرزي با ايجاد شرارت و ترور بزرگان، نظام جمهوري اسلامي را هدف قرار داد.صفار هرندي ادامه داد: حاصل جنگ...
 • صفار هرندی:برخی با وجود تجربه تلخ برجام به دنبال برجام جدیدی با آمریکا هستند/ملت ایران در دوران انقلاب اسلامی به کدخدایی آمریکا پایان داد
 • به گزارش خبرگزاری فارس از سبزوار، محمدحسین صفارهرندی دقایقی پیش در مراسم گرامیداشت دفاع مقدس که با حضور پرشور خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران و اقشار مختلف مردم در تالار کاشفی سبزوار برگزار شد با بیان اینکه تقارن هفته دفاع مقدس و ایام ماه محرم بسیار ارزشمند است و در این هفته باید دستاوردهای دفاع مقدس بررسی شود، اظهار داشت: از طریق روایات، تاریخ و تصاویر باید نسل جوانان جامعه از دستاوردهای دفاع مقدس آگاهی یابند. وی ادامه داد: امروز ثمره خون شهدای دفاع مقدس را شاهد هستیم، بنابراین یاد و خاطره آن‌ها به‌هیچ‌ عنوان به پایان نرسیده است. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: اقتدار، امنیت، افتخار، غرور و الهام‌بخشی از عالم محصول خون شهداست. صفارهرندی بیان کرد: امروز آثار جهاد و شهادت پیشگامان دوران دفاع مقدس سبب شد که ابرقدرت‌های بین‌المللی نگاه دیگری نسبت به جمهوری اسلامی ایران داشته باشند. وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی دوقطبی‌گری در جهان را برهم زد و راهبری جهان را از کشورهای استکباری گرفت، یادآور شد: در جنگ جهانی اول 15 میلیون نفر به دلیل خودخواهی کشورهای استکباری به کام مرگ رفتند و همچنین در جنگ جهانی دوم در چند ساعت با پرتاب یک بمب چندین هزار نفر از مردم کشورهای مختلف از بین رفتند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه کسانی که در کارنامه خود جنایات متعددی علیه مردم بی‌گناه را دارند، نمی‌توانند راهبری دنیا را به دست بگیرند، مطرح کرد: زمانی که دشمن از نگاه توسعه‌بخشی انقلاب اسلامی در دنیا آگاهی یافت، در مناطق مرزی با ایجاد شرارت و ترور بزرگان، نظام جمهوری اسلامی را هدف قرار داد. صفار هرندی ادامه داد: حاصل جنگ هشت‌ساله دفاع مقدس تثبیت ادعایی بود که انقلابیون در دهه 50 مطرح کردند، بدون توجه به‌ حکمرانی آمریکا، قطب شرقی و غربی می‌توان در مقابل دشمن ایستادگی کرد. وی با اشاره به در...
 • کمال خرازی:رتبه دوم منطقه درحوزه علوم شناختی ازآن ایران است
 • تهران-ایرنا-دبیرستاد توسعه وفناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه در حال حاضرشرایط کشوردرحوزه علوم شناختی درمنطقه خوب است، گفت:رتبه دوم این حوزه در منطقه ازآن ایران است. به گزارش خبرنگارعلمی ایرنا، دکتر کمال خرازی روز یکشنبه در اولین سمپوزیوم تازه های نقشه برداری مغز ایران اظهار کرد: باتوجه به رقابت بسیار شدید کشورها، باید تلاش بیشتری کنیم تا جایگاه بالاتری را بدست آوریم.وی با اشاره به اینکه این دانش نوین آثار گسترده ای بر زندگی انسان ها دارد ادامه داد:درحال حاضر 12 شرکت دانش بنیان در این حوزه فعالیت می کند.خرازی ادامه داد:هرچند این شرکت ها نوپا هستند اما در زمینه تولید تجهیزات آزمایشگاهی و برنامه های رایانه ای در تلاش هستند و روز به روز توسعه بیشتری پیدا می کنند‌اولین سمپوزیوم تازه های نقشه برداری مغز ایران ( ISBM 2017) توسط آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز در روزهای 2 و 3 مهر ماه سال جاری در محل پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران برگزار می شود.ادامه داردعلمی 1201 **1440خبرنگار : عبدالکریم جبارپور** انتشار: گلشن
 • باهنر:جمنا ساخته سپاه نبود/با برند باهنر در عالم سیاست تیک آف کردم/فرزندانم کارمند دولت نیستند/هنوز هم مدافع سرسخت استیضاح مهاجرانی هستم
 • به گزارش آخرین نیوز، محمد رضا باهنر در گفتگو با خانه ملت با اشاره به شرایط سیاسی کشور اظهار داشت: جریانات سیاسی در کشور ما هنوز ساختار های لازم را در جهت یک برنامه دراز مدت پیدا نکردند و این شامل همه جریانات سیاسی است. روایت احزابی که مجوزشان در جیب افراد جا خوش می کند وی ادامه داد: چاره ای نداریم جز این که چند حزب فراگیر و قدرتمند و پاسخگو در برابر رفتاری که انجام می دهند داشته باشیم که البته از دیدگاه وزارت کشور در حال حاضر ۴۰۰ حزب با مجوز در کشور وجود دارد اما ۹۰ درصد آن صرفأ یک برگه هستند که در جیب آقا و یا خانم برای روز نیازشان است. این فعال سیاسی اصولگرا افزود: حدود ۴۰-۵۰ حزب نیز وجود دارد که بیشتر در ایام انتخابات فعال می شوند و احزابی که عمومأ فعال اند بسیار محدود هستند و عملا فراگیر نیستند و این معضل در جناح چپ و راست دیده می شود. نایب رئیس سابق مجلس به قانون احزاب اشاره کرد و گفت: البته قانون احزاب را با اصلاحات جدید در مجلس تصویب کردیم تا به این وضعیت سر و سامان دهد کما این که ۶ – ۷ ماه قبل وزارت کشور به همه احزابی که مجوز گرفته اند اعلام کرده است شما یکسال فرصت دارید خود را با شرایط جدید تطبیق دهید. جزئیات قانون احزاب به روایت محمدرضا باهنر / حدود۹۰درصد احزاب تعطیل می شوند وی با اشاره به جزئیات قانون احزاب گفت: در قانون احزاب آمده بود که هر کسی می خواهد حزب تشکیل دهد و شرایط عمومی را دارا می باشد مجوز موقت میگیرد و بعد از ۶ ماه اگر توانستند مثلا در یک سوم از استان های کشور دفتر تاسیس کنند یا اگر توانستند اعضاء رسمی خود را به ۳۰۰ نفر برسانند و یا به شرایط دیگر برسند...
 • هنرمند شاخص موسیقی:از آقای روحانی هیچ گله و شکایتی ندارم/ببینید
 • به گزارش خبرگزاری برنا ؛ مجید انتظامی با حضور در برنامه به اضافه مستند حرفهای جذابی به زبان آورد. وی در بخشی از این صحبت ها درباره هفته دفاع مقدس عنوان کرد: اگر در آلمان می‌ماندم آینده تضمین شده‌ای داشتم؛ ولی نمی توانستم ببینم جوانان کشورم برای امنیت ما دارند جانشان را می دهند و من کاری نمی کنم. وی همچنین درباره دولت دوازدهم گفت: از وقتی آقای روحانی رئیس جمهور شدند هیچ گله و شکایتی ندارم ؛ حرکت های مثبتی در سطح بین المللی اتفاق افتاد.
 • ایران به میز مذاکره با آمریکا باز نمی گردد/آمریکا بدون برجام بیشتر به حاشیه می رود
 • خبرگزاري آريا - وزير خارجه پيشين اسپانيا در يادداشتي نوشت: سران اروپايي با توجه به اهميت برجام بايد با ايران فراتر از سفر‌هاي تفريحي و جهت تسهيل در امر سرمايه‌گذاري يا ترويج همکاري در حوزه انرژي همکاري کنند.به گزارش گروه بين‌الملل خبرگزاري فارس «آنا پالاسيو» وزير خارجه پيشين اسپانيا در يادداشتي که در وبگاه «پراجکت سنديکيت» منتشر شده است، نوشت: بازگشت ايران به ميز مذاکره تقريبا غير ممکن خواهد بود. آمريکا نيز به‌تنهايي قادر به تحميل تحريم‌‌هاي کافي مبني بر ايران براي اطمينان از عاقبت آن نيست، در حالي که اتحاديه اروپا معمار اصلي برجام نيز بسيار بعيد است تحريم‌هايي را بر ايران که مطابق تعهداتش عمل کرده، تحميل کند.در بخش ديگر اين يادداشت آمده است: از منظر منطقه‌اي، پايان برجام آمريکا را در خاورميانه بيشتر به حاشيه خواهد راند. توافق ايران يک عنصر مهم تلاش‌هاي «باراک اوباما» رئيس جمهور براي رهايي از منطقه بود زيرا او قول داده بود که يکي از منابع اصلي بي‌ثباتي که نياز به توجه دائمي آمريکا دارد را خنثي کند. اما با دور شدن از وضعيت موجود، کشتن برجام اعتبار آمريکا در خاورميانه را بسيار کم مي‌کند.نويسنده ادامه داد: در کوتاه مدت، اين خلاء راهبردي به طور نسبي از جانب روسيه پر مي‌شود که اينک از خروج تدريجي آمريکا از منطقه به منظور تقويت جايگاه خود استفاده کرده است. روسيه با نمايش خود به عنوان يک قدرت محوري از طريق دخالت نظامي در سوريه، اکنون از منابع انرژي نيز براي گسترش نفوذ همراه با پيامدهاي گسترده جغرافيايي و امنيتي استفاده مي‌کند. در بلند مدت نيز غيبت آمريکا در خاورميانه احتمالا موجب طولاني شدن هرج و مرج و ويراني‌هايي خواهد شد که به طور فزاينده پيامدهايي براي اروپا دارد.به يقين يک سناريوي ديگري وجود نيز دارد و ايران، عربستان سعودي و ترکيه مي‌توانند به توافق ضمني (يا حتي فعالانه) در مورد نفوذ در منطقه دست...
 • آیت الله حیدری:طبق منویات رهبری مجلس خبرگان باید نگاه راهبردی داشته باشد/آقای روحانی در سازمان ملل موضع خوب و انقلابی گرفت
 • خبرگزاري آريا - تهران - ايرنا - نماينده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبري با بيان اين که طبق منويات رهبري، مجلس خبرگان بايد نگاه کلان و راهبردي به انقلاب اسلامي داشته باشند گفت: براي اين کار معظم له فرمودند خيلي خوب است که يک هيات انديشه ورز انتخاب شود. آيت الله محسن حيدري آل کثيري در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار سياسي ايرنا در خصوص توصيه هاي مقام معظم رهبري در ديدار اخير اعضاي مجلس خبرگان رهبري با معظم له مبني بر راهکار مطالبه گري اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در اين ديدار دو مطلب بسيار مهم را مطلب فرمودند؛ يکي در مورد مجلس خبرگان رهبري بود که فرمودند مطالباتي که خبرگان دارد منحصر به مسائل جزئي و استاني نباشد و اگر چه آن مطالبات هم خوب و لازم است اما مهمتر و متناسب با شان خبرگان، مطالبات مسائل کلان انقلاب است که اين مجلس بايد نگاه کلان و راهبردي به انقلاب اسلامي داشته باشند.وي اضافه کرد: طبق منويات رهبري، اعضاي خبرگان رهبري بايد اهدافي که در انقلاب از فرمايشات حضرت امام و خواسته مردم در زمينه انقلاب اسلامي مطرح بوده را تحقيق و و رصد کنند که چقدر اينها تحقق پيدا کرده و به چه ميزان پيشرفت حاصل شده و علل و عوامل اين ها رصد شود که اگر کجروي بوده راهکار فعال کردن آن اهداف و حرکت را بايد خبرگان پيدا کنند. آيت الله حيدري گفت: براي اين کار معظم له فرمودند خيلي خوب است يک هيات انديشه ورز که همان اتاق فکر است تشکيل و افرادي که مي توانند فعاليت کنند انتخاب شوند و براي اين کار وقت بگذارند و در ذيل مسووليت هاي خبرگان اين فعاليت ها صورت بگيرد.وي همچنين در اين ارتباط به طرح مسائلي اعم از شعارها و اهداف انقلاب مانند `نه شرقي و نه غربي`، بحث تدين، تقويت پول ملي براي...
 • واکنش ظریف به تهدید به خروج از برجام آمریکا
 • «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران می‌گوید بعد از پایان محدودیت‌‌های برجام، با ایران مانند دیگر دارندگان برنامه هسته‌ای غیرنظامی رفتار خواهد شد.وی در برنامه «جی‌پی‌اس» که روز یکشنبه از شبکه «سی‌ان‌ان» پخش شد، گفت اقدامات دولت آمریکا از جمله تهدید به خروج از برجام، این واقعیت را ثابت می‌کند که ایالات متحده قابل اتکا نیست.سرخط نکات مهم اظهارات ظریف در ادامه آمده است:- برجام یک معاهده دو یا حتی چندجانبه نیست، بلکه قطعنامه شورای امنیت است.- آمریکا نیاز دارد که برای حصول توافقات دو یا چندجانبه مذاکره کند، اما [در صورت خروج واشنگتن از برجام] دیگر کسی به آمریکا به عنوان یک طرف مذاکره قابل اتکا نگاه نخواهد کرد.- رفتار آمریکا مصداق این مثل می‌شود که «آنچه مال من است، مال من است، و باید بر سر آنچه مال تو است، مذاکره کرد.»- تمام تحولات جهانی از بحران کره گرفته تا بحران‌های منطقه ما، به هم پیوستگی و ارتباط دارند.- در چنین جهانی، مهم است که طرف‌ها قابل اتکا باشند. ایران نشان داده که شریکی قابل اتکا است.- هفت گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نشان داده که ایران شریکی قابل اتکا است.- امیدواریم که ایالات متحده هم در مواضعش تجدید نظر کرده و به جهان نشان دهد که شریکی قابل اتکاست.- بارها گفته‌ایم که برنامه موشکی ما ماهیت دفاعی دارد.- ما ۴۰۰ میلیارد دلار تسلیحات "زیبا" از ایالات متحده نمی‌خریم و باید توان دفاعی‌مان را خودمان تولید کنیم.- زمانی که صدام شهرهای ما را موشک‌باران می‌کرد، عزیز ایالات متحده و کشورهای غربی بود.- [شیخ‌نشین‌های حاشیه خلیج فارس] همواره تصمیمات اشتباه اتخاذ کرده‌اند. آن‌ها از صدام حمایت کردند و بعد که صدام علیه خود این کشورها اسلحه کشید، ما به کمک کویت رفتیم. آن‌ها از القاعده هم حمایت کردند.- به دنبال گسترش نفوذ خود در منطقه نیستیم. معتقدیم که بی‌ثباتی در منطقه به نفع ما نیست.- متاسفانه برخی در منطقه...
 • ربیع خواه:همه ما آماده این بازی هستیم/نبود کمال شرایط را سخت تر خواهد کرد
 • به گزارش ایلنا، محسن ربیع خواه یکی از پرتلاش‌ترین بازیکنان پرسپولیس در طول دو فصل اخیر بوده است. بازیکنی که با حضور در چند پست توانسته با عملکردی یکنواخت و کمترین اشتباه سهم بزرگی در اجرای خواسته‌ی کادرفنی داشته باشد. وی در خصوص دیدار برابر الهلال عربستان گفت: خدا را شکر همه چیز خوب است.همه چیز خوب پیش می‌رود. اردو خوب است و دوبی همیشه خوش یمن بوده و امیدوارم اینبار هم باشد. هافبک دفاعی پرسپولیس در ادامه گفت: بازی الهلال سنگین و دیداری حساس است. همه ما اما امیدوار و آماده این بازی هستیم و به دنبال نتیجه‌ای هستیم تاشرایط را برای موفقیت کلی تیم فراهم کند. بچه ها همه خوب و آماده هستند و با صلابت تمرین می‌کنند. همه شاد هستند و امیدواریم این شرایط را در بازی هم داشته باشیم و آن را در زمین هم اجراکنیم. ربیع خواه در واکنش به عملکردش در ترکیب پرسپولیس گفت: من در تمام پست‌ها در لیگ قهرمانان بازی کردم و در پرسپولیس بازی کردن سخت است و نبود کمال هم مطمئنا شرایط را سخت‌تر خواهد کرد. الان من معلوم نیست بازی کنم یا نه اما اگر بودم تمام تلاشم را می‌کنم تا به نتیجه برسیم. شماره 18 سرخپوشان در خصوص حمایت هواداران هم گفت: واقعا دم هواداران ما گرم و در بازی با الاهلی کمک زیادی به ما کردند و خود عربستانی‌ها هم تعجب کرده بودند و امیدوارم در این بازی نیز از آنها سود ببریم و به نتیجه برسیم.
 • احتمال خروج آمریکا از برجام بسیار کم است/ترامپ اقتدار آمریکا را فدای منافع شخصی کرد/مشی اعتدالی روحانی در سازمان ملل تحسین جهانیان را برانگیخت
 • «محمد علی ابطحی» فعال سیاسی اصلاح طلب درباره سفر رییس جمهوری به نیویورک به خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت: سفر امسال رییس جمهوری از اهمیت ویژه ای برخوردار بود. این سفر به دلیل موضوع ویژه توافق هسته ای موسوم به برجام و اظهارات رییس جمهوری جدید آمریکا حائز اهمیت بود. دکتر روحانی در این سفر با نطق خود به خوبی توانستند دیپلماسی اعتدال را گسترش داده و از موضع قدرت با طرف آمریکایی صحبت کنند. ابطحی ادامه داد: این سفر تقابل بین ادبیات، گفت‌وگو، اندیشه بی ادبانه و اندیشه غیر دیپلماتیک ترامپ در مقابل ادبیات دیپلماتیک و اندیشه اعتدالی روحانی بود. منش و سیاق روحانی در این سفر باعث شد تا جامعه جهانی به آمریکا پشت کرده و حامی جمهوری اسلامی ایران شوند و آمریکا در این تقابل به انزوا کشیده شد و مشی اعتدالی روحانی تحسین جهانیان را برانگیخت. این یک فرصت کم نظیری است که نصیب ایران شده و باید به خوبی از آن استفاده کرد. او ادامه داد: ترامپ به جای یک رییس جمهوری به عنوان یک تاجر وارد شد و تمام اقتدار آمریکا را فدای نفع شخصی خود کرد. جامعه آمریکا و همچنین سیاستمداران با تجربه آمریکایی بیش از سایر کشورها نگران اظهارنظرهای ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل هستند. ترامپ با ادبیاتی زشت و خارج از عرف به ایران تاخت اما متانت هیات ایرانی در تقابل با این برخورد اقتدار او را زیر سوال برد. اکنون دیگر آمریکا با حضور ترامپ جامعه جهانی را نه تنها همراه ندارد بلکه خود را در مقابل ایران منزوی می‌بیند و این سبب بروز نگرانی های جدی در میان مردم آمریکا شده و این موفقیت مرهون اعتدا و اندیشه دولت و تیم دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران است. ابطحی در پایان درباره برآورد خود از آینده برجام گفت: آینده برجام نگران کننده نیست و احتمال خروج آمریکا از این قرارداد...
 • اعتراف روحانی به بی نتیجه بودن مذاکره با آمریکا ثمره ارزشمندی است/ترامپ روتوش نشده آمریکایی ها است
 • نماینده مردم مشهد و کلات گفت: ترامپ همان عکس روتوش نشده آمریکایی‌ها و چهره واقعی این کشور را نشان می‌دهد. حجت الاسلام نصرالله پژمان فر، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، با اشاره به صحبت‌های اخیر روحانی مبنی بر اینکه هر گونه مذاکره مجدد و یا ضمیمه‌ای درباره برجام را رد می‌کنیم، اظهار داشت: اگر دولت به این نتیجه رسیده باشد که مذاکره با آمریکایی‌ها جز اتلاف وقت نتیجه‌ای برای آن‌ها نخواهد داشت ولو اینکه مذاکرات گذشته هزینه سنگینی را به کشور تحمیل کرده می‌تواند ثمره ارزشمندی است که می‌تواند در چهار سال آتی دولت دوازدهم را در مسیر تکیه به ظرفیت ملت ایران قرار دهد. وی افزود: غیرقابل اعتماد بودن آمریکایی‌ها موضوعی است که مقام معظم رهبری پیش‌تر و حضرت امام در گذشته همواره به آن تاکید کرده بودند اینکه برخی در داخل معتقدند سیاست آمریکایی‌ها تغییر کرده و رویکرد جدیدی را در پیش گرفته اند اشتباه است. ترامپ همان عکس روتوش نشده آمریکایی‌ها و چهره واقعی این کشور را نشان می‌دهد. پژمان فر تصریح کرد: ترامپ هیچ تفاوتی با روسای جمهور سابق این کشور ندارد و هیچ تغییری در سیاست‌های این کشور صورت نگرفته است آمریکایی‌ها همواره بر طبل دشمنی و خصومت خود علیه ملت ایران می‌کوبند و امروز همان مسیر خصومت ورزی را ادامه می‌دهند.عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی یادآور شد: امیدواریم بر اساس وظایف قانونی مان نسبت به عهدشکنی‌های آمریکایی‌ها عمل کنیم و ظرفیت هایی که در حوزه هسته‌ای به دلیل اعتمادمان به آمریکایی‌ها تعطیل و تعلیق کردیم را مجددا فعال کنیم تا نشان دهیم جمهوری اسلامی کشوری قدرتمند، دارای استقلال و توانمند است که می‌تواند مسائلش را براساس تکیه بر ظرفیت داخلی پیش ببرد.وی با بیان اینکه براساس اعتمادی که به آمریکایی‌ها کردیم قدری از فرصت‌های کشور را از دست دادیم تصریح کرد: در طول انقلاب...
 • ابهام دراعتراض وزارت خارجه به نقض برجام توسط آمریکا/ظریف پاسخ دهد
 • نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده محلات، از وزارت خارجه خواست صراحتاً اعلام کند که آیا هیأت ایرانی به نقض برجام اعتراض کرده است یا خیر؟ به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در تذکری گفت: خانم موگرینی اعلام کرده است که جمهوری اسلامی و ۱+۵ اعتراضی به اجرای برجام نداشته‌اند. وی ادامه داد: بنابر تصریح دکتر ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و فرمایشات مقام معظم رهبری، آمریکایی‌ها برجام را نقض کرده‌اند. سلیمی از وزارت خارجه خواست صراحتاً اعلام کند که آیا در کمیسیون برجام نسبت به نقض برجام، جمهوری اسلامی اعتراضی داشته است یا خیر؟ عضو فراکسیون نمایندگان ولایی افزود: طبق قانون اساسی، جمهوری اسلامی نباید زیر بار ظلم برود؛ محرم نیز چنین پیامی را دارد. هیأت رئیسه مجلس برای روشن شدن مسئله باید دستورات لازم را صادر کند زیرا نقض برجام روشن و مبرهن است. در ادامه علی مطهری نایب رئیس مجلس که در غیاب لاریجانی ریاست جلسه را بر عهده داشت، از وزارت خارجه خواست که موضع خود در مورد اظهارات موگرینی را اعلام کند و گفت: وزارت خارجه باید رسماً اعلام کند که آیا هیأت ایرانی نسبت به نقض برجام اعتراض کرده است یا خیر؟ علاوه بر این هیأت نظارت بر برجام نیز بهتر است اطلاع‌رسانی بیشتری در این خصوص داشته باشد.
 • جلسات عزاداری جلسات حال کردن نیست بلکه جلسات اقامه عزای سیدالشهداست/چهار ویژگی که نباید هیئت امام حسین ع داشته باشد
 • به مناسبت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان ، خبرنگار حوزه قرآن و عترتگروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛با دکترحشمت الله قنبری کارشناس مسائل مذهبی گفتگویی در رابطه با کیفیت عزاداری های دهه محرم ترتیب داده است: امروزه چه چیزهایی آفات عزاداری برای اهل بیت (علیهم السلام) است؟اصولا هر جلسه و اجتماعی باید به طور طبیعی متاثر از موضع و محتوایی باشد که باعث تشکیل آن جلسه شده است. وقتی برای عاشورای حضرت سیدالشهدا(ع) اقدام به تشکیل هیئت و مراسم سوگواری و اقامه عزای سیدالشهدا(ع) می کنید باید شاخص های نهضت عاشورا را هم بشناسید و هم رعایت کنید. ما در مراسم عزای اهل بیت (علیهم السلام) اقامه عزا می کنیم نه سوگواری معمولی.این اقامه عزا برای فرصتی است که از دست بشریت گرفته شده و برای جفایی است که در حق انسانیت انسان روا شده است. مردم زمانی که از هدایت و امامت و خلافت و حکومت اهل بیت (علیهم السلام) دور و محروم ماندند سرنوشتشان به طرف تباهی کشیده شد و باعث همین ناهنجاری هایی شد که ملاحظه می کنید. این هیئت ها و دسته جات و تجمع هایی که به نام اقامه عزا یا امر اهل بیت (علیهم السلام) انجام می شود باید روح هدایتی خود را از حضرات معصومین بگیرد. حضرت سیدالشهدا(ع) وقتی که از مدینه حرکت کردند، یادداشت کوتاهی به یادگار گذاشتند که در تاریخ معروف به وصیت امام به محمد حنفیه است. آن وصیت هم منشور نهضت اباعبدالله(ع) و هم قانون اساسی هر هیئت و تجمعی برای اقامه امر سیدالشهدا(ع)ست. امام فرمودند : انی لم اخرج اشرا و لا بطرا و لا مفسدا و لا ظالما و انما خرجت لطلب الاصلاح فی امه جدی محمد صلی الله علیه و آله یعنی من نه از روی خودخواهی و خوشگذرانی و نه برای فساد و ستمگری از شهر خود بیرون نیامدم بلکه هدفم امر به معروف...
 • نحوه برخورد با کارگران معترض اراک درست نبود
 • به گزارش صدای ایران،علیرضا محجوب در جریان نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در اخطاری با انتقاد نسبت به نحوه برخورد با کارگران معترض اراک اعلام کرد: براساس قانون اساسی و مواد ۱۴۱ و ۱۴۲ قانون کار، کارگران اجازه اعتراض در محیط کاری‌شان را دارند و باید به مطالبات آنها پاسخ داده شود. نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: بر این اساس نحوه برخورد با کارگران معترض ۲ شرکت آذرآب و هپکو درست نبوده است؛ چرا که مطالبه این کارگران پرداخت حقوق معوقه‌شان است. عضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد: سوال این است که آیا کارگران حق بیان آزادانه اعتراض و مطالباتشان را ندارند؟! حال آن‌که این آزادی در قانون کار برای اعتراض کارگران تصریح شده است. دبیرکل خانه کارگر یادآور شد: درخواستم از هیات رییسه مجلس و دیگر مسئولان این است که رسیدگی به این موضوع و احترام به حقوق کارگران را مورد توجه جدی قرار دهند. محجوب همچنین تصریح کرد: نباید با اهانت و توهین با کارگر برخورد شود. هیچ‌کس حق ایجاد مزاحمت برای کارگران معترض را ندارد. علی مطهری که برای ساعاتی ریاست جلسه علنی امروز مجلس را برعهده داشت، در واکنش به تذکر این نماینده اصلاح‌طلب مجلس گفت: حق اعتراض در قانون اساسی، نه‌تنها برای کارگران؛ بلکه برای همه مردم منوط به عدم مخالفت با احکام اسلامی و مسلحانه نبودن محفوظ است و نباید از این اعتراض جلوگیری شود. نایب رییس مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر وارد بودن این تذکر خاطرنشان کرد: قطعاً مسئولان تذکر شما را شنیده و عمل خواهند کرد.
 • علیرضا محجوب:نحوه برخورد با کارگران معترض اراک درست نبود
 • به گزارش جماران؛ نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس با انتقاد نسبت به نحوه برخورد با کارگران معترض شرکت‌های آذرآب و هپکو در اراک، تاکیدکرد که کارگران براساس قانون اساسی و قانون کار، حق اعتراض و بیان مطالباتشان را دارند. علیرضا محجوب در جریان نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در اخطاری با انتقاد نسبت به نحوه برخورد با کارگران معترض اراک اعلام کرد: براساس قانون اساسی و مواد ۱۴۱ و ۱۴۲ قانون کار، کارگران اجازه اعتراض در محیط کاری‌شان را دارند و باید به مطالبات آنها پاسخ داده شود. نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: بر این اساس نحوه برخورد با کارگران معترض ۲ شرکت آذرآب و هپکو درست نبوده است؛ چرا که مطالبه این کارگران پرداخت حقوق معوقه‌شان است. عضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد: سوال این است که آیا کارگران حق بیان آزادانه اعتراض و مطالباتشان را ندارند؟! حال آن‌که این آزادی در قانون کار برای اعتراض کارگران تصریح شده است. دبیرکل خانه کارگر یادآور شد: درخواستم از هیات رییسه مجلس و دیگر مسئولان این است که رسیدگی به این موضوع و احترام به حقوق کارگران را مورد توجه جدی قرار دهند. محجوب همچنین تصریح کرد: نباید با اهانت و توهین با کارگر برخورد شود. هیچ‌کس حق ایجاد مزاحمت برای کارگران معترض را ندارد. علی مطهری که برای ساعاتی ریاست جلسه علنی امروز مجلس را برعهده داشت، در واکنش به تذکر این نماینده اصلاح‌طلب مجلس گفت: حق اعتراض در قانون اساسی، نه‌تنها برای کارگران؛ بلکه برای همه مردم منوط به عدم مخالفت با احکام اسلامی و مسلحانه نبودن محفوظ است و نباید از این اعتراض جلوگیری شود. نایب رییس مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر وارد بودن این تذکر خاطرنشان کرد: قطعاً مسئولان تذکر شما را شنیده و عمل خواهند کرد.
 • الجبیر:دیدگاه های روسیه و عربستان نزدیک به هم است
 • وزیر خارجه عربستان در گفتگو با یک خبرگزاری روسی و در آستانه سفر پادشاه عربستان به روسیه اعلام کرد که مسکو و ریاض همکاری نزدیک و دیدگاه های مشابهی در خصوص تحولات منطقه دارند. به گزارش مشرق، عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان در گفتگو با خبرگزاری «نووستی» روسیه اعلام کرد که مسکو و ریاض همکاری نزدیکی در مقابله با تروریسم دارند و دیدگاهشان در خصوص بحران های منطقه یکسان است. وزیر خارجه عربستان در آستانه سفر سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان به روسیه اعلام کرد که در زمینه مقابله با تروریسم و افراط گرایی همکاری بسیار نزدیکی با روسیه داریم و دیدگاهمان در خصوص تحولات، بحران ها و چالش های منطقه و جهان یکسان است. در حالی که ریاض بارها تأکید کرده بود بشار اسد رئیس جمهور سوریه باید از طریق راهکار سیاسی یا نظامی از قدرت برکنار شود و حضور روسیه در سوریه به صورت آشکار برای حفظ اسد در قدرت بوده است، وزیر خارجه عربستان افزود دو کشور می خواهند بحران سوریه از طریق راهکار سیاسی و بر اساس بیانیه ژنو1 و قطعنامه 2254 شورای امنیت حل و فصل شود. الجبیر تأکید کرد که مسکو و ریاض معتقدند باید پرونده بحران یمن نیز بر اساس قطعنامه 2216 شورای امنیت حل شود و گفت ما و روسیه از تشکیل دولت فلسطینی بر اساس مرزهای 1967 به پایتختی قدس شرقی استقبال می کنیم و نظر به موضع نزدیک به هم در بسیار از تحولات منطقه به این نتیجه می رسیم که برخلاف نظر بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران روسیه و عربستان مواضع مشابهی دارند. وی با تأکید بر اینکه سفر پادشاه عربستان به روسیه تاریخی خواهد بود و افزود مسکو و ریاض از ثبات در بازار نفت و تقویت روابط دو کشور در همه زمینه ها استقبال می کنند. وزیر خارجه عربستان در سخنرانی به...
 • عادل الجبیر:دیدگاه های روسیه و عربستان نزدیک به هم است
 • وزیر خارجه عربستان در گفتگو با یک خبرگزاری روسی و در آستانه سفر پادشاه عربستان به روسیه اعلام کرد که مسکو و ریاض همکاری نزدیک و دیدگاه های مشابهی در خصوص تحولات منطقه دارند. به گزارش خبرگزاری مهر، عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان در گفتگو با خبرگزاری «نووستی» روسیه اعلام کرد که مسکو و ریاض همکاری نزدیکی در مقابله با تروریسم دارند و دیدگاهشان در خصوص بحران های منطقه یکسان است. وزیر خارجه عربستان در آستانه سفر سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان به روسیه اعلام کرد که در زمینه مقابله با تروریسم و افراط گرایی همکاری بسیار نزدیکی با روسیه داریم و دیدگاهمان در خصوص تحولات، بحران ها و چالش های منطقه و جهان یکسان است. در حالی که ریاض بارها تأکید کرده بود بشار اسد رئیس جمهور سوریه باید از طریق راهکار سیاسی یا نظامی از قدرت برکنار شود و حضور روسیه در سوریه به صورت آشکار برای حفظ اسد در قدرت بوده است، وزیر خارجه عربستان افزود دو کشور می خواهند بحران سوریه از طریق راهکار سیاسی و بر اساس بیانیه ژنو1 و قطعنامه 2254 شورای امنیت حل و فصل شود. الجبیر تأکید کرد که مسکو و ریاض معتقدند باید پرونده بحران یمن نیز بر اساس قطعنامه 2216 شورای امنیت حل شود و گفت ما و روسیه از تشکیل دولت فلسطینی بر اساس مرزهای 1967 به پایتختی قدس شرقی استقبال می کنیم و نظر به موضع نزدیک به هم در بسیار از تحولات منطقه به این نتیجه می رسیم که برخلاف نظر بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران روسیه و عربستان مواضع مشابهی دارند. وی با تأکید بر اینکه سفر پادشاه عربستان به روسیه تاریخی خواهد بود و افزود مسکو و ریاض از ثبات در بازار نفت و تقویت روابط دو کشور در همه زمینه ها استقبال می کنند. وزیر خارجه عربستان در سخنرانی به نیابت از سران کشورش...
 • پیام رزمایش امنیتی محرم آرامش و امنیت برای دوستان است/اجازه تعدی به ضد انقلاب را نمی دهیم
 • به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار سرتیپ دوم پاسدار حبیب شهسواری سخنگوی رزمایش امنیتی محرم در حاشیه این رزمایش با اشاره به این که مرحله اصلی رزمایش امنیتی محرم با انجام عملیات تک به ارتفاعات کفارستان آغاز شده گفت: در این مرحله از رزمایش آتش سنگین ادوات توپخانه، تک سنگین نیروهای تکاور با پشتیبانی تانک های T72S نیز انجام شد. وی ادامه داد: رزمایش امنیتی محرم با محوریت قرارگاه حمزه سیدالشهداء (ص) در ارتفاعات اشنویه در حال انجام است. سردار شهسواری با موفقیت آمیز ارزیابی کردن رزمایش امنیتی محرم عنوان داشت: هدف از برگزاری این رزمایش ارتقای آمادگی رزمی و تجهیزاتی و تخصصی رزمندگان است. سخنگوی رزمایش امنیتی محرم گفت: پیام این رزمایش برای دوستان صلح و امنیت و آرامش است و پیام آن برای دشمنان این است که رزمندگان و دلاورمردان با صلابت و اقتدار از مرزهای ایران اسلامی دفاع می کنند و اجازه تعدی را به ضدانقلاب نمی دهند. وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در روز نخست رزمایش گفت: تاخت شبانه، آتش و انفجارات و عملیات گشت و شناسایی در مناطق مرزی و ایست و بازرسی از اقدامات صورت گرفته در روز نخست رزمایش بود. انتهای پیام/
 • عکس های پدر و دختری آقای بازیگر
 • شاهرخ استخری این عکس ها را در اینستاگرامش منتشر کرد.
 • تیپ عجیب و متفاوت آقای بازیگر/عکس
 • مهدی ماهانی بازیگر فیلم پرطرفدار گشت ارشاد این عکس را در صفحه شخصی خود در اینستاگرام منتشر کرد.
 • همسر آقای سوپراستار بازیگر شد
 • پریچهر قنبری در سال ٧٦ در نمایش «بر کرانه باد» به کارگردانی مینا ابراهیم‌زاده در کنار شهاب حسینی به ایفای نقش پرداخته بود و در فیلم سینمایی «ساکن طبقه وسط» به کارگردانی سیدشهاب حسینی نقش کوتاهی را برعهده داشته است. از دیگر عوامل این نمایش می‌توان به مهدی سلسله (تهیه‌کننده)، حنیف سروری (جانشین تهیه و مجری طرح)، رها جهانشاهی (دستیار و برنامه‌ریز)، سعید دشتی (طراح صحنه)، ایمان اسکندری (طراح لباس و نور)، کارنگ طیاری (گرافیست)، سیدعلی سجادی (ساخت تیزر)، نوشین تبریزی (عکاس) و سارا حدادی (مشاور رسانه‌ای و تبلیغات) اشاره کرد. دیگر بازیگران این نمایش درآینده معرفی خواهند شد. «دریبل» به نویسندگی داریوش علیزاده و کارگردانی سعید دشتی از نیمه مهرماه در سالن شماره دو تماشاخانه پالیز روی صحنه خواهد رفت.
 • تیپ عجیب و حیرت آور آقای بازیگر/عکس
 • علی صادقی بازیگر محبوب سینمای کمدی ایران عکسی با ظاهر عجیب و حیرت آور از خود منتشر کرد.
 • خارجگردی آقای بازیگر و همسرش/عکس
 • سفر تابستانی رضا داوود نژاد به همراه همسرش به خارج از کشور.
 • ک ری منحصربه فرد در تولد آقای گل لیگ برتر عکس
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، رضا عنایتی روز گذشته وارد چهل و دومین سال زندگی شد و جشن تولدش را در کنار پسرانش برگزار کرد. نکته جالب این جشن، کری پسران آقای گل ادوار لیگ برتر با کفش‌های مسی و رونالدو است! جنگ رئال و بارسا در خانه رضا عنایتی همیشه داغ است و این مساله دردسرهای شیرینی را برای ستاره اسبق استقلال به وجود می‌آورد!