«آویگدور لیبرمن» در سخنانی در کنفرانس امنیتی «هرتزیلیا» ‎گفت: رئیس‌جمهوری سوریه بدون کمک‌های نظامی ایران امکان ادامه حیات نداشت، و حتی روسیه هم بدون ایران نمی‌توانست گروه تروریستی داعش را شکست دهد.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی همچنین با اشاره به گزارش روزنامه «ایندیپندنت» درباره کمک‌های تهران به پیونگ‌یانگ، مدعی شد کره‌شمالی نیز بدون ایران نمی‌توانست سلاح هسته‌ای تولید کند.

اظهارات وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از دو منظر متفاوت قابل ارزیابی است.

نخست از زاویه رویکرد ایران‎هراسانه و تلاش برای برانگیختن افکار عمومی جهانی به ویژه افکار عمومی یهودی علیه ایران اسلامی، و دوم از منظر واقعیت‎های جاری در تحولات منطقه.

ایران از نگاه اسرائیل

بازخوانی سخنان وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و ادعاهای وی علیه ایران حاکی از آن است که ایران سلسله جنبان همه تحولات خاورمیانه و حتی مناطقی فراتر از آن نظیر کره‌شمالی است، و قدرتی مانند روسیه نیز دستاوردهای نظامی خود در سوریه را با همراهی ایران حاصل کرده است.

این تصویرسازی درحالی صورت می‌گیرد که این مقام نظامی رژیم صهیونیستی همزمان تعریفی غیرواقعی و تروریستی از ایران ارائه داده و ‌کوشیده است ایران را محور همه شرارت‎ها، ناامنی‎ها و فعالیت‎های تروریستی در منطقه معرفی کند.

این دست ادعاهای واهی علیه ایران تنها محدود به وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نمی‎شود و سایر مقامات صهیونیستی از جمله بنیامین نتانیاهو، رئیس کابینه صهیونیستی هم از ایران به عنوان عامل اصلی بحران‌سازی و قدرت بر هم زننده معادلات امنیتی در منطقه یاد کرده و خواستار مقابله با ایران شده‎اند.

حتی فراتر از مقامات رژیم صهیونیستی، سرکردگان صهیونیسم جهانی هم تلاش مشابهی را برای ترویج ایران‎هراسی آغاز کرده و از امیراتوری رسانه‎ای صهیونیستی - استکباری برای القای این باور به افکار عمومی جهانی بهره گرفته‌اند.

سخنان اخیر هنری کیسینجر، وزیر خارجه و مشاور امنیت ملی اسبق آمریکا درباره خطر امپراتوری در حال ظهور فارسی در خاورمیانه و ضرورت جلوگیری از این رویداد بخشی از پروژه ایران‌هراسانه است که صهیونیسم جهانی در دستور کار تبلیغی خود قرار داده است.

طبعا رژیم صهیونیستی از برجسته‌سازی تهدید ایران و پیامدهایش برای منطقه، اهداف متنوعی را دنبال می‎کند:

1- تغییر زمین بازی در منطقه و قرار دادن کشورها و حکومت‎های سنی منطقه در برابر ایران است.

رژیم صهیونیستی از زمان اعلام موجودیت خود در هفتاد سال گذشته همواره اصلی‎ترین دشمن جهان اسلام قلمداد شده و ملت‎ها و کشورهای اسلامی به رغم ناهمانگی‎ها در مقابله با این تهدید در اعلام انزجار و مخالفت با رژیم غاصب و اشغالگر صهیونیستی وحدت نظر داشته‌اند.

همچنین مبارزه با رژیم نامشروع اسرائیل در سرزمین‎های اشغالی یک منبع حرکت و انگیزش برای غالب جریان‎ها و جنبش‎های اسلامی در هفتاد سال گذشته بوده، و در حال حاضر هم جنبش‎هایی مانند حماس، جهاد اسلامی و حزب الهو لبنان اصلی ترین تهدید برای ادامه حیات رژیم صهیونیستی به شمار می‎آیند.

در چنین فضایی، رژیم صهیونیستی برای برجسته سازی تهدید خودساخته ایران، می‎کوشد باور به تهدید ناشی از رژیم صهیونیستی را متزلزل کند، و ایران را دشمن اصلی ثبات و امنیت منطقه و جهان معرفی کند.


2- ایجاد جنگ مذهبی در میان کشورهای مسلمان منطقه


یکی دیگر از اهداف برجسته سازی تهدید ناشی از ایران، تاکید بر ماهیت شیعی و فرقه‎ای رفتار ایران برای تحریک ملت‎ها و حکومت‎های سنی در منطقه است. این هدف که در سال‎های اخیر با تعابیر مختلفی نظیر تهدید ناشی از «هلال شیعی» یا «امپراتوری فارسی» مطرح و پیگیری شده است.

طبعا رژیم صهیونیستی می‎کوشد با تهدیدنمایی از ایران شیعی، فنته مذهبی و قومی را در خاورمیانه اسلامی شعله‌ور سازد، و ضمن درگیر کردن کشور‎های سنی منطقه با ایران، از تمرکز این کشورها روی تهدید واقعی منطقه، یعنی رژیم اشغالگر قدس بکاهد.

3- برانگیختن احساس مشترک دشمنی با ایران در منطقه و تسهیل شرایط عادی سازی روابط با کشورهای منطقه.

رژیم صهیونیستی در سال‎های اخیر با پادرمیانی آمریکا و برخی کشورهای عرب دوست نظیر مصر تلاش کرده است مسیر عادی سازی روابط تل آویو با کشورهایی نظیر عربستان و امارات متحده عربی را هموار سازد. در این چارچوب مقابله با تهدید ایران به مثابه تهدید مشترک برای اسرائیل و حکام عرب منطقه در نظر گرفته شده است.

به گونه‎ای که حتی برخی مقامات کشورهای عربی از جمله سران سعودی در اظهارات خود ایران را اصلی‎ترین دشمن خود معرفی کرده و بر ضرورت مقابله با ایران به جای جنگ با اسرائیل تاکید کرده‌اند.

در همین چارچوب ولید بن طلال از شاهزادگان معروف سعودی که روابط تجاری خوبی با سرمایه داران صهیونیست دارد با اشاره به تهدید مشترک ایران برای عربستان اسرائیل تاکید کرد که اهل تسنن از حمله اسرائیل به ایران حمایت خواهند کرد.

4- مقابله با برجام و تاثیرگذاری منفی بر روند بهبود و ارتقای مناسبات خارجی ایران.

رژیم صهیونیستی همواره بر مخالفت با هرگونه توافق هسته‎ای با ایران تاکید کرده و تنها راه مقابله با ایران هسته‎ای را جنگ و هدف قرار دادن مراکز هسته‌ای و نظامی ایران اعلام کرده است.

این مخالفت پس از امضای برجام هم به شیوه‏ های مختلف ادامه یافته و رژیم صهیونیستی تلاش کرده افزایش تهدید ایران پس از امضای برجام را به طرف‎های هسته‎ای و متحدان منطقه‌ای خود گوشزد کند.

5- قلب واقعیت‎های مربوط به تروریسم در منطقه

رژیم صهیونیستی که خود منبع اصلی تروریسم دولتی است و بارها فهرست بلندی از اهداف‎ ترور خود را اعلام کرده است، در حالی از ایران به عنوان حامی تروریسم یاد می‎کند که در سال‎های اخیر هم بارها از تروریست‎های تکفیری در سوریه حمایت کرده و شمار زیادی از این تروریست‎ها را برای درمان یا آموزش به سرزمین‎های اشغالی راه داده است.

اسرائیل و واقعیت‏‌های تحولات منطقه

اظهارات ضد ایرانی وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از یک منظر دیگر، اذعان به برخی واقعیت‎های جاری در تحولات منطقه‎ای است.

به باور بسیاری از تحلیلگران، معادله چندین ساله مبارزه با تروریسم در سوریه و عراق در حال ثمردهی است، و دولت‌های سوریه و عراق با تکیه بر توان داخلی و حمایت‎های کشورهایی نظیر ایران و روسیه در آستانه پیروزی نهایی در برابر تروریسم و حامیان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای آن قرار گرفته‌اند.

عبدالباری عطوان، تحلیلگر ارشد عرب با اشاره به روند تحولات منطقه‎ای و جنگ در سوریه می‌گوید: توطئه عربستان و برخی کشورها به عنوان حامیان اصلی جنگ در سوریه دامنگیر خودشان شد، و برنده اصلی بحران در منطقه سوریه و ایران هستند که معادلات را به نفع خود تغییر داده‌اند.

رابرت فورد، آخرین سفیر آمریکا در دمشق هم اخیرا در گفتگو با روزنامه الشرق‌ الاوسط گفت: جنگ سوریه فقط یک پیروز ندارد، روسیه و ایران هم از برنده‌های این جنگ هستند، دولت بشار اسد پیروز این میدان است و آمریکا بزرگ‌ترین بازنده این جنگ نیست اما بدون شک یکی از شکست‌خورده‌ها است.

رابرت فورد گفت کشورهایی مانند انگلیس، آمریکا، عربستان و ترکیه به دلیل واقعیت‎های میدانی سوریه از حمایت از معارضان مسلح سوری دست کشیده‌اند، و دیگر از ارسال کمک‌های تسلیحاتی و نظامی عربستان برای معارضان سوری که از مرزهای اردن و ترکیه انتقال داده می‌شود خبری نیست، حتی واشنگتن هم پذیرفته که اسد پیروز جنگ سوریه باشد.

آنچه مسلم است، روند تحولات منطقه به ویژه در سوریه، عراق و یمن در مسیر پیش‌ می‎رود که با سیاست‎های منطقه‎ای ایران همخوانی بسیاری دارد.

به عبارت دیگر تثبیت موقعیت دولت‎های مردمی و شکست جریان‎های تروریستی و عناصر وابسته به جبهه سعودی – صهیونیستی - آمریکایی واقعیت جاری در کشورهای سوریه، عراق و یمن است، و نشان از غلبه مقاومت مردمی بر فتنه‎های قومی، مذهبی و تروریستی دارد.

در این میان سران صهیونیسم جهانی تلاش می‎کنند، تحولات منطقه را به معنای نفوذ ایران در منطقه و تهدید ایران برای ثبات و امنیت کشورهای منطقه قلمداد کنند، و ادعاهای ایران‎هراسانه خود را بر مبنای واقیت‎های تحولات میدانی بنا سازند.

این درحالی است که ایران در تاریخ معاصر خود به ویژه در 4 دهه گذشته نه تنها تهدیدی علیه کشورهای منطقه نبوده، بلکه ضامن ثبات، امنیت و متحدی قابل اتکا برای مبارزه‌ با تهدیدهای تروریستی و فرامنطقه‌ای بوده است.

یوسف اسماعیلی / جام جم آنلاین

به اشتراک گذاری کد خبر : 2990202719930192724 برچسب‌ها : یوسف اسماعیلی ایران هراسی ایران از نگاه اسرائیل لینک کوتاه : اخبار مرتبط ایران اصلی‌ ترین تهدید برای اسرائیل است سه شنبه 1 فروردین 1396 18:15 پل رایان: ایران تهدید است سه شنبه 8 فروردین 1396 09:00 پشت پرده انگاره ایران هراسی پنج شنبه 17 فروردین 1396 08:30 پروژه ایران‌هراسی ابزار تشکیل ناتوی سعودی ـ صهیونیستی شنبه 9 اردیبهشت 1396 00:45 ترامپ: ما با تهدید ایران مواجه هستیم دوشنبه 1 خرداد 1396 18:07 هراس اسرائیل از نزدیکی ایران و ترکیه سه شنبه 31 مرداد 1396 16:28

ارسال نظر

مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید: 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید. 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود. 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود. تصویر امنیتی : پربازدیدها ترفندی که در صورت گیر کردن پدال گاز، باید بدانید یارانه ها در حسرت هدفمندی / بنز عجیب آقای رئیس جمهور خلبان ناشی یک کامیون نخاله وارد باند فرودگاه امام (ره) کرد با خطرناک‌ترین موجودات روی کره زمین آشنا شوید + عکس کاهش وزن با ترکیب جادویی عسل و آبلیمو افتخار پسر به قتل پدر! +عکس عادت عجیبی که این دختر را تا یک قدمی مرگ برد +عکس 6 راهکار حرفه‌ای برای پیشگیری از پیری زودرس مهمانان وحشتزده هتل میامی +عکس قاچاق ترین قلیان ایران! +عکس لیست همه پربازدیدها برگزیده‌ها پرهزینه ترین ورزش دنیا و بدون سود گاوبازی که زیر دست و پای گاو له شد نواختن پیانو همسر سالار عقیلی در برنامه حالا خورشید شیوه جالب سربازان برای بالا رفتن از دیوار 4 متری مجسمه های متحرک در دوربین مخفی دست کجی بی‌شرمانه یک زن در فروشگاه تصاویری از تجهیزات و قدرت دفاعی ایران سردار سلیمانی از نگاه هنرمندان، سیاستمداران و مردم ترامپ در مواجهه با هیولای بزرگ مشاهده گوشی جدید ایسوس در بنچمارک GFXBench آخرین مطالب همه سایت 00:01 ترفندهای طب سنتی برای خلاصی از کبد چرب 00:01 امپراتوری فارسی و هلال شیعی از نگاه اسرائیل 6/20 23:57 صعود الهلال به نیمه نهایی 6/20 23:55 ۹ سیاره، زمین را رصد می کنند! 6/20 23:45 هایپرلوپ، آرمان گرایی یا واقعیت؟ +عکس 6/20 23:30 جمعه 24 شهریور؛ پایان 20 سال ماموریت فضاپیمای کاسینی 6/20 23:22 دو سناریو درصورت خروج آمریکا از توافق برجام 6/20 23:15 کارگروهی 4 نفر برای حل معضل مگس‌های سفید پایتخت 6/20 23:00 پرهزینه ترین ورزش دنیا و بدون سود 6/20 22:45 ۵ استان منتظر بارش باران هستند فهرست همه مطالب جام جم آنلاین © 2015 | کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه فرهنگی مطبوعاتی جام جم است. ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلیدواژه: وزیر جنگ رژیم صهیونیستی | رژیم صهیونیستی | نگاه اسرائیل | واقعیت lrm | تحولات منطقه | صهیونیستی هم | تهدید ایران | منطقه ای

منبع: جام جم آنلاین

منبع این خبر، وبسایت jamejamonline.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۰۶۰۷۷ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

آیت‌الله علوی‌گرگانی؛ باید حتما جلوی ورود زنان به ورزشگاه‌ها گرفته شود/ روحانی هوشیار باشد

شریعتمداری همزمان با ترامپ به برجام حمله کرد:برجام چه گلی به سر ملت ایران زد

باید نخست وزیری حفظ و رئیس جمهوری حذف می شد/شورای نگهبان باید متحول شود

در همین زمینه

 • شعر و مداحی رسانه شیعه در تمام طول تاریخ/شعر مداحی باید سنبل مفاهیم بلند شیعی باشد
 • یک نویسنده و منتقد هنر حوزه گفت: شعر آئینی که برای مداحی سروده می شود باید سنبل مفاهیم بلند اسلامی و شیعه باشد چرا که در طول تاریخ تشیع شعر و مداحی همیشه رسانه‌ی شیعی بود و هست رسانه ای که در مقابل با ظلم سیتز و ترویج عدالت ایستاده است به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ با شروع ماه محرم بحث مداحی در جامعه بسیار داغ می شود به طوری که در اکثر مراسمات حضور مداح جزء لاینفک مراسمات و روضه های امام حسین به حساب می آیند.نوحه های هر منطقه از ایران ویژگی های خود را دارد: از نوحه های پرسوز و گداز لرها و خراسانی ها گرفته تا اشعار پرشور نوحه های منطقه آذربایجان و صداهای پر احساس مداحان سنتی پایتخت. جدای از این نوحه های شعر مهم ترین بخش یک مداحی است گاهی مداح فقط می خواهد اشک ملت را در بیاورد که این موضوع باعث می شود اشعار سخیف و دست پایین و سطحی خواند شود اما آیا مراسمات ماه محرم و سایر عزداری های ما برای امام حسین و دیگران ائمه تنها برای گریه کردن است یا باید مفاهیم بلند تشیع عنوان ود نکته ای که در این بین بسیار مهم است نقش شعر آیینی در مداحی است یک شعر خوب با وزن و قافیه مناسب همراه با مفاهیم تفکر شیعی می تواند باعث روشنگری در جامعه شود اما اینکه چقدر بین شاعران و مداحان ارتباط است و چقدر شاعران آیینی برای مداحان شعر می سراییند سوالی است و یا اینکه چقدر مداحان دنبال اشعاری هستند که چنین ویژگی داشته باشند سوالاتی است که باعث شده به سراغ امیر مهدی حکیمی نویسنده و منتقد شعر حوزه برویم. شعر مداحی باید سنبل مفاهیم بلند شیعی باشد صبح توس: شاعران چقدر در...
 • آیفون صاحب صفحه کلید فارسی شد عکس
 • بالاخره شرکت اپل صفحه کلید فارسی را هم به امکانات گوشی‌های هوشمند آیفون و تبلت‌های آی‌پد اضافه کرد. در نسخه جدید سیستم عامل آی‌اواس برای دستگاه‌های همراه و هوشمند اپل امکان اضافه کردن صفحه کلید (کیبورد) فارسی فراهم شده است. باکلید جادویی نیم‌فاصله. به گزارش بی بی سی، صفحه کلید جدید تمام حروف فارسی را دارد و دیگر نیازی نیست برای نوشتن کلماتی که در آنها حروف پ، ژ، گ و چ وجود دارد با نگه داشتن انگشت روی حرفی دیگر منتظر باز شدن پنجره جدیدی باشیم که این حروف را در آنها پیدا کنیم. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، تغییر مهمتر اضافه شدن امکان استفاده از نیم‌فاصله در متن است. از جمله نیم‌فاصله در کلمات مرکب استفاده می‌شود که دو بخش آنها از هم جدا اما نزدیک به هم نوشته می‌شوند مثل تخت‌خواب؛ یا کلماتی که با ادوات جمع، از حالت مفرد در می‌آیند، مثل تلفن‌ها؛ یا بین شناسه فعل مضارع و خود فعل، مثل «می‌خوابم». تولیدکنندگان تلفن‌های همراهی که با سیستم عامل اندروید کار می‌کنند پیشتر این امکان را برای تلفن‌هایشان فراهم کرده بودند. اما اپل تا همین روز سه‌شنبه که سیستم عامل آی‌اواس ۱۱ را منتشر کرد، برای زبان فارسی و چند زبان دیگر از جمله اردو صفحه کلید مجزایی نداشت. این صفحه کلید جدید چند شکل و فرم برای حروف هم دارد که در فارسی استفاده نمی‌شوند و احتمالا به جا مانده از صفحه کلیدهای عربی هستند. مثلا ی با دو نقطه در زیر آن. یا تنوین ضمه که در فارسی استفاده نمی‌شود. (معروف‌ترین مثالی که به ذهن من می‌رسد از سعدی است، آنجا که می‌گوید: زبان بریده به کنجی نشسته صمٌ بکم/ به از کسی که نباشد زبانش اندر حکم) صفحه کلید ایمن کسانی که از روزهای نخست ارائه آیفون، مشتری این دستگاه‌ها بوده‌اند به یاد دارند که در نخستین...
 • درخشش اثرساز فارسی در جشنواره ونیز
 • فیلم علیرضا خاتمی موفق به کسب مقام برترین فیلمنامه جشنواره ونیز شد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از زرنوشت؛اولین فیلم بلند علیرضا خاتمی با عنوان فراموشی می‌سراید موفق شد جایزه بهترین فیلم‌نامه بخش افق‌ها را برای نویسندگانش به ارمغان بیاورد. این فیلم داستان پیرمردی است که در یک گورستان کار می‌کند و حالا با جسد دختری روبرو می‌شود که توسط نیروهای امنیتی کشته شده است. داستان فراموشی می سراید در شیلی می‌گذرد و فیلم تولید مشترک شیلی،هلند، آلمان و فرانسه است به گزارش زرنوشت؛ وی در مراسم معرفی برترین فیلمنامه نویس جشنواره ونیز، به زبان انگلیسی آرزو کرد که فیلم بعدی خود را در میهنش ایران بسازد. خاتمیاز اهالی روستای تل ریگی زرین دشت، کارگردان کمتر شناخته شده ای در ایران است.
 • تلاش بی بی سی فارسی برای کوچک نمایی نسل کشی در میانمار
 • بی‌بی‌سی فارسی با شگردهای خبری مقصر اصلی نسل‌کشی در میانمار را مسلمانان معرفی می کند. به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مشرق ، بی‌بی‌سی با کوچک‌نمایی نسل‌کشی در میانمار، در گزارش‌های مربوط به حملات ارتش این کشور علیه مسلمانان، از پسوند «واکنش» استفاده می‌کند تا به نوعی مقصر اصلی ماجرا را مسلمانان معرفی کند.اقدامات وحشیانه و ضدبشری ارتش میانمار علیه مسلمانان روهینگیا در ایالت راخین در جنوب غرب این کشور، واکنش‌های جهانی زیادی به‌ویژه از سوی مسلمانان را برانگیخت. تصاویر و اخبار رسیده از سوی رسانه‌ها در ایران نیز موجی از همدردی و البته خشم نسبت به این اقدام ضد بشری را ایجاد کرد. در این میان اما رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور و در رأس همه آنها بی‌بی‌سی فارسی هم وارد شدند تا با رویکرد و جهت‌دهی ضداسلامی و انگلیسی خود، مأموریت‌شان را در قبال نسل‌کشی مسلمانان بی‌گناه و مظلوم روهینگیا اجرا کنند؛ مأموریتی که کاملاً منطبق بر اهداف آمرین و عاملان جنایت‌ها در جهت کاستن از فشار افکار عمومی علیه دولت میانمار است.بی‌بی‌سی فارسی در عین حال که سعی می‌کند با خبرهای متعدد از اطلاع‌رسانی در مورد این حادثه عقب نماند و بعداً به سانسور متهم نشود، نتوانست در مقابل موج انزجار مخاطبان فارسی‌زبان و مسلمان در قبال این حادثه، رویکردی مخالف اتخاذ کند و به همین دلیل مانند همیشه با تکنیک‌های عملیات روانی و فریب مخاطب سعی کرد تا در عین حال که ظاهری بی‌طرف و حتی دلسوز نسبت به مسلمانان قتل‌عام شده میانمار ارائه می‌کند، به جهت‌دهی افکار مخاطبان فارسی‌زبان بپردازد.تظاهر به بی‌طرفیهمان‌طور که گفته شد، اولین تکنیک مورد استفاده بی‌بی‌سی «تظاهر به بی‌طرفی» بود که با همان روش‌های معمول این رسانه یعنی انتقال دیدگاه‌های مورد نظرش از زبان نظامیان، سیاست‌مداران و عاملان این حادثه اعمال گردید.بررسی همه خبرهای درج شده در این رسانه انگلیسی به خوبی نشان می‌دهد که...
 • اعزام تیراندازان فارسی به مسابقات جام جهانی کرواسی
 • دو بانوی تیرانداز فارسی به مسابقات جام جهانی کرواسی اعزام شدند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، صلواتی کارشناس مسئول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان فارس گفت: ساره جوانمردی و سمیرا ارم در ترکیب تیم ملی تیراندازی جانبازان و معلولان به رقابت‌های جام جهانی کرواسی اعزام شدند.مهدی زمانیشورابی، سمانه کوثرمدار (تهران)، مجید فلاح اردشیر (آذربایجان شرقی)، عظیم کریمی، زهرا غلام‌زاده (گیلان)، خدیجه رستمی (خوزستان)، عالیه محمودی (مازندران)، معصومه جلیلیان (خراسان‌رضوی)، رقیه شجاعی (زنجان)، معصومه خدابخشی (لرستان) دیگر نفرات اعزامی ایران به این مسابقات هستند.حسین امیری به عنوان سرمربی، علی مهدوی و زهرا علی بیگی به عنوان مربیان تیم ملی و رقیه اله کرمی به عنوان سرپرست بانوان، در این اعزام با ملی پوشان همراه هستند.
 • جزئیات جدید از ساخت به وقت شام حاتمی کیا/ایفای نقش بازیگران خارجی به زبان فارسی
 • به گزارش خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ فیلمبرداری جدیدترین اثر بلند سینمایی ابراهیم حاتمی کیا با عنوان «به وقت شام» که از اوایل خرداد امسال آغاز شده بود، پس جلسه‌های متعدد سه شنبه شب در لوکیشن‌های شهر تهران به پایان رسید. این اولین فیلمی است که تعداد بازیگران خارجی آن بیشتر از بازیگران داخلی بوده و همه به زبان اصلی فارسی صحبت میکنند. همچنین مراحل فنی این اثر همزمان با فیلمبرداری پیش رفته است. فیلم سینمایی «به وقت شام» به گفته محمد خزاعی اثری با پروداکشن سنگین است که در صورت آماده شدن نسخه نهایی و دلخواه سازندگان آن در جشنواره فیلم فجر حضور خواهد داشت وگرنه کیفیت که مهمترین اصل به حساب می آید را فدای مقوله ای دیگری نخواهند کرد. شایان ذکر است؛ بخش‌هایی از فیلم حاتمی کیا در دکورهای ساخته شده در شهرک دفاع مقدس و صحنه‌هایی مربوط به باند فرودگاه بود که فیلمبرداری شد. «به وقت شام» یکی از آثار مهم با موضوع داعش است که از اهمیت خاصی برخوردار بوده و تدوینش توسط مهرداد خوشبخت انجام می شود. بنابراین گزارش، فیلمبرداری فیلم برعهده مهدی جعفری بود و هادی حجازی‌فر و بابک حمیدیان از بازیگران ایرانی فیلم‌هستند و جمعی از بازیگران مطرح سوری و لبنانی در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند. محمد خزاعی پیش از این فیلمی با نام «امپراطور جهنم» درباره چگونگی شکل گیری تکفیری‌ها را تهیه کرد و «به وقت شام» دومین فیلم درباره داعش و تکفیری‌ها در کارنامه این تهیه‌کننده به شمار می‌آید. «به وقت شام» درباره داعش و تهدیدات تکفیری‌هاست این فیلم که تنها دو بازیگر مرد ایرانی در آن حضور دارند؛ یکی از محصولات سازمان هنری رسانه‌ای اوج در سال ۹۶ است و به نظر می آید جز مهمترین آثار این سازمان در سال جاری است. انتهای پیام/ مهمترین تولید سازمان اوج فیلم حاتمی کیا
 • بارگیری محموله ۳۰ تنی کمکهای بشردوستانه هلال احمر
 • به گزارش بولتن نیوز، امیرمحسن ضیائی (رئیس جمعیت هلال احمر) درباره جزئیات این محموله عنوان کرد: این محموله ۳۰ تنی شامل ۳۰۰ دستگاه چادر، بیش از ۵۵۰۰ تخته پتو، ۱۰ هزار کنسرو و یک تُن دارو و تجهیزات پزشکی است. وی با تاکید بر اینکه محموله‌های ارسالی با نیازهای مسلمانان میانمار بسیار تفاوت دارد افزود: ضروری است علاوه بر ایران کشورهای مسلمان و غیرمسلمان برای حل مشکلات این آوارگان تلاش کنند. رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد: شماره حساب ۹۹۹۹۹ جمعیت هلال احمر برای دریافت کمک‌های مردمی آماده دریافت کمک‌های نقدی است البته به دنبال راه های ساده تر برای دریافت کمک های نقدی مردم هستیم. ضیائی درباره اعزام نیروهای واکنش سریع ایران به بنگلادش گفت: نیروهای واکنش سریع امدادی برای حوادث غیرمترقبه اعزام می‌شود و براساس مشاهدات نیروی ارزیاب کشورمان فعلا امکان اعزام چنین نیروهای وجود ندارد. وی با اشاره به اینکه جمعیت مسلمانان میانماری در بنگلادش به شدت و به صورت پراکنده هستند و شرایط کمک رسانی به آنها بسیار سخت است، عنوان کرد: تمام تلاش هلال احمر ایران برای برپایی اردوگاه و همچنین استقرار درمانگاه با کمک و محوریت کمیته بین المللی صلیب سرخ است. رئیس جمعیت هلال احمر افزود: یکی از مهمترین نیازهای مسلمانان میانماری مربوط به نیازهای بهداشتی برای کودکان، زنان و سالمندان آنها است. ضیائی تاکید کرد: هم اکنون در حال ارتباط با صلیب سرخ میانمار هستیم تا کمک‌ها نه تنها در داخل کشور بنگلادش بلکه در خاک میانمار نیز به دست آوارگان و مسلمانان میانماری برسد.
 • بارگیری محموله ۳۰ تنی کمک های بشردوستانه هلال احمر برای پناهجویان میانماری
 • دومین محموله کمک‌های بشردوستانه جمعیت هلال‌احمر برای پناهجویان میانماری دیروز بارگیری و پس از اخذ مجوزهای لازم به بنگلادش ارسال می‌شود. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، رئیس‌جمعیت هلال‌احمر در تشریح جزئیات این محموله عنوان کرد: این محموله 30 تنی شامل 300 دستگاه چادر، بیش از 5500 تخته پتو، 10 هزار کنسرو و یک تُن دارو و تجهیزات پزشکی است.سید امیرمحسن ضیائی با تاکید بر اینکه محموله‌های ارسالی با میزان نیازهای مسلمانان میانمار بسیار تفاوت دارد، افزود: ضروری است علاوه ‌بر ایران کشورهای مسلمان و غیرمسلمان برای حل مشکلات این آوارگان تلاش کنند.ضیائی تاکید کرد: شماره حساب 99999 جمعیت هلال‌احمر برای دریافت کمک‌های مردمی آماده دریافت کمک‌های نقدی است البته به دنبال راه‌های ساده‌تر برای دریافت کمک‌های نقدی مردم هستیم.وی درباره اعزام نیروهای واکنش سریع ایران به بنگلادش گفت: نیروهای واکنش سریع امدادی برای حوادث غیرمترقبه اعزام می‌شود و براساس مشاهدات نیروی ارزیاب کشورمان فعلا امکان اعزام چنین نیروهایی وجود ندارد.رئیس‌جمعیت هلال احمر با‌ اشاره به اینکه جمعیت مسلمانان میانماری در بنگلادش به شدت و به صورت پراکنده هستند و شرایط کمک‌رسانی به آنها بسیار سخت است، گفت: تمام تلاش هلال‌احمر ایران برای برپایی اردوگاه و همچنین استقرار درمانگاه با کمک و محوریت کمیته بین‌المللی صلیب سرخ است.
 • آماده باش نیروهای هلال احمر کرمانشاه برای پس لرزه احتمالی
 • مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه گفت: بعد از وقوع زلزله صبح امروز شهرستان صحنه مکان‌های امنی برای اسکان مردم این شهرستان پیش‌بینی شده است. محمدرضا امیریان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: در همان ساعات اولیه وقوع زلزله نیروهای هلال احمر برای ارزیابی شرایط و سرکشی به تمام روستاهای منطقه اعزام شدند و خوشبختانه این زلزله خسارت جانی و مالی به دنبال نداشته است.وی با اشاره به اینکه خسارت مالی تاکنون تنها در حد ترک‌خوردگی خانه‌های کاه‌گلی بوده است عنوان کرد: با توجه به اینکه ممکن است عده‌ای امشب هراس از خوابیدن زیر سقف را داشته باشند محلهای اسکانی برای ‌آنها در نظر گرفته شده است.امیریان با بیان اینکه در شهرستان صحنه مکان اسکان امن در نظر گرفته شده است گفت: در این مکان‌ها یا سوله‌های امن امکانات و تجهیزات لازم از جمله پتو و مواد غذایی فراهم و تمهیدات لازم از نظر امنیت، خوراک و پوشاک و آب و فاضلاب اندیشیده شده است.مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه عنوان کرد: با توجه به اینکه امکان وقوع پس‌لرزه وجود دارد آماده‌باش کامل به نیروهای هلال احمر اعلام شده است.انتهای پیام/ R41380/P1377/S6,68/CT1
 • احداث آشیانه بالگرد هلال احمر در فرودگاه شیراز از سر گرفته می شود
 • به گزارشگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازشیراز؛فیض‌الله جعفری مدیرعامل هلال احمر استان فارس با اشاره به نیاز بالگرد امدادی هلال احمر به داشتن آشیانه تخصصی، گفت: در دیدار استاندار فارس از فرودگاه شیراز راهکارهای حل مشکل پروژه عمرانی احداث آشیانه بالگرد جمعیت هلال احمر و ادامه پیشرفت فیزیکی آن در اسرع وقت، مورد بحث و بررسی قرار گرفت. وی افزود: در این دیدار مقرر شد که مشکلات قانونی پروژه در اسرع وقت برطرف و پیشرفت فیزیکی احداث آشیانه بالگرد امدادی جمعیت هلال احمر در فرودگاه شیراز از سر گرفته شود. جعفری ادامه داد: با توجه به تنوع و تعداد بالای حوادث در استان فارس برخورداری از آشیانه تخصصی برای بالگرد هلال احمر استان مهم‌ترین موضوعی است که مسئولان امر باید برای برطرف کردن این نقیصه اهتمام ویژه‌ای داشته باشند. مدیرعامل هلال احمر استان فارس تصریح کرد: اردوگاه‌های امدادی، اسکان اضطراری و ضرورت پیش‌بینی مکان و اعتبار برای ساخت آنها از دیگر موضوعاتی بود که در دیدار با استاندار مطرح شد. انتهای پیام/ر احداث آشیانه بالگرد هلال احمر در فرودگاه شیراز از سر گرفته می‌شود
 • با ۱ ۳ گزینه نهایی ریاست جمعیت هلال احمر کشورمان آشنا شوید
 • با قطعی شدن کناره‌گیری دهمین رئیس جمعیت هلال احمر کشورمان، گزینه‌های نهایی جانشینی وی مشخص شدند تا با توجه نشست روز یکشنبه آینده این جمعیت، گمانه زنی جانشین ضیایی کار دشواری به نظر نرسد. به گزارش «تابناک»، به رغم آنکه رئیس جمعیت هلال احمر در کشورمان برای دوران 4 ساله انتخاب می‌شود و بیش از یکسال تا پایان دوره ریاست دکتر ضیایی، دهمین رئیس این جمعیت باقی مانده بود، شورای عالی هلال هفته گذشته جلسه‌ای خارج از رویه معمول و بنابر دلایل نامعلوم برگزار کرد که خروجی آن، تغییر رئیس این جمعیت بود.نشستی که در آن، رئیس جمعیت از قصدش برای کناره گیری از سمتش خبر داد و خطاب به اعضا، سخنانی به زبان آورد که حکایت از ترجیحش بر تغییر در ترکیب مدیریتی این مجموعه داشت. تغییری که برخی آن را استعفا تعبیر کردند اما به نوعی کناره‌گیری ضیایی از مسئولیتش بود. تصمیمی که شاید برآمده از مشکلات فراوان مالی تحمیل شده به جمعیت هلال احمر در یکی دو سال اخیر باشد.پیرو اعلام این تصمیم، انتخاب جانشین ضیایی در دستور کار قرار گرفت و نام نویسی از گزینه‌های ریاست جمعیت آغاز شد. فرایندی که بر اساس اطلاعات رسیده به «تابناک» پایان یافته و با مشخص شدن چهار نامزد نهایی تصدی این پست، همه چیز برای برگزاری نشست روز یکشنبه آتی (دوم مهرماه) این جمعیت مهیا شده است.گزینه‌هایی که اگرچه بر اساس اساسنامه حال حاضر جمعیت، اشکالی به قرارگرفتنشان در میان نامزدهای ریاست جمعیت هلال احمر کشورمان وارد نیست اما تاملی پیرامون شان کافی است تا به اشکالی بزرگ و بنیادی در خصوص نامزدی این پست پی ببریم. اشکالی از جنس فقدان شروط الزامی برای تصدی این پست همچون سابقه فعالیت نامزدها در زیر مجموعه جمعیت هلال احمر یا سوابق مدیریتی مرتبط و... .فقدانی که با توجه به برگزیده شدن دو تن از نامزدهای نهایی تصدی پست ریاست جمعیت هلال...
 • بارگیری محموله ۳۰ تنی کمکهای بشردوستانه هلال احمر برای پناهجویان میانماری
 • به گزارش ایلنا، امیرمحسن ضیائی (رئیس جمعیت هلال احمر) درباره جزئیات این محموله عنوان کرد: این محموله ۳۰ تنی شامل ۳۰۰ دستگاه چادر، بیش از ۵۵۰۰ تخته پتو، ۱۰ هزار کنسرو و یک تُن دارو و تجهیزات پزشکی است. وی با تاکید بر اینکه محموله‌های ارسالی با نیازهای مسلمانان میانمار بسیار تفاوت دارد افزود: ضروری است علاوه بر ایران کشورهای مسلمان و غیرمسلمان برای حل مشکلات این آوارگان تلاش کنند. رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد: شماره حساب ۹۹۹۹۹ جمعیت هلال احمر برای دریافت کمک‌های مردمی آماده دریافت کمک‌های نقدی است البته به دنبال راه های ساده تر برای دریافت کمک های نقدی مردم هستیم. ضیائی درباره اعزام نیروهای واکنش سریع ایران به بنگلادش گفت: نیروهای واکنش سریع امدادی برای حوادث غیرمترقبه اعزام می‌شود و براساس مشاهدات نیروی ارزیاب کشورمان فعلا امکان اعزام چنین نیروهای وجود ندارد. وی با اشاره به اینکه جمعیت مسلمانان میانماری در بنگلادش به شدت و به صورت پراکنده هستند و شرایط کمک رسانی به آنها بسیار سخت است، عنوان کرد: تمام تلاش هلال احمر ایران برای برپایی اردوگاه و همچنین استقرار درمانگاه با کمک و محوریت کمیته بین المللی صلیب سرخ است. رئیس جمعیت هلال احمر افزود: یکی از مهمترین نیازهای مسلمانان میانماری مربوط به نیازهای بهداشتی برای کودکان، زنان و سالمندان آنها است. ضیائی تاکید کرد: هم اکنون در حال ارتباط با صلیب سرخ میانمار هستیم تا کمک‌ها نه تنها در داخل کشور بنگلادش بلکه در خاک میانمار نیز به دست آوارگان و مسلمانان میانماری برسد.
 • پرواز دومین بویینگ ارتش به بنگلادش/بارگیری کمک های جمعیت هلال احمر برای مردم میانمار
 • سیاست>احزاب و شخصیت‌ها - با پرواز هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ نیروی هوایی ارتش دومین محموله کمک های انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران برای آوارگان مسلمان میانمار ارسال شد. امیرسرتیپ دوم خلبان ستاد محمد تسویه چی فرمانده پایگاه شکاری شهید لشگری مهرآباد با اعلام این خبر افزود: این محموله که شب گذشته توسط هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ نیروی هوایی ارتش بارگیری شد، بامداد امروز پنجشنبه (۳۰ شهریور) از فرودگاه مهرآباد تهران به مقصد بندر چیتاگون بنگلادش به پرواز درآمد. امیر تسویه چی گفت: در دومین محموله ارسالی به کشور بنگلادش حدود ۳۰ تن اقلام غذایی، دارویی، پتو، چادر و زیراندار که توسط جمعیت هلال احمر و ارتش جمهوری اسلامی ایران جمع آوری، بسته بندی و بارگیری شده بود، به کشور بنگلادش ارسال شد. وی تصریح کرد: نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران علی رغم تحریم‌های چهل ساله دشمنان همچنان با اقتدار و بالندگی آماده است تا با انجام هرگونه ماموریت محوله و به عنوان یک نیروی پیشگام، خدمتگزار انقلاب اسلامی و مردم عزیز باشد و به انجام این نوع ماموریت ها که با هدف کمک به مسلمانان مظلوم جهان انجام می گیرد، افتخار می کند. نخستین محموله کمک های ارسالی به آوارگان مسلمان میانمار، جمعه ۲۴ شهریور توسط هواپیمای ۷۴۷ نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به مقصد بنگلادش ارسال شده بود. 2727 کلید واژه‌ها : میانمار - ارتش جمهوری اسلامی ایران - بنگلادش -
 • موفقیت ایران در برگزاری حج از نگاه رسانه روسی
 • خبرگزاری میزان- موفقیت ایران در اعزام زائران خانه خدا پس از یک سال توقف به دلیل واقعه منا، در خبرگزاری اسپوتنیک بازتاب یافته است. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری میزان، رسانه روسی در آغاز مطلب نوشته است که مرور سیر تحولات برگزاری آیین حج 1396 ایران، مقدمات، زمینه ها و مشخصه های آن، بررسی علل و عوامل برجسته چرایی حضور موفقیت آمیز ایران در مناسک حج اهمیت دارد. سمیه پسندیده نویسنده اسپوتنیک در این گزارش که روز دوشنبه انتشار یافت، نوشته است: سال گذشته در شرایطی که حج تمتع ایران به دلیل حادثه منا در سال 94 و پیش از آن هم عمره لغو شده بود، حج 96 هم در وضعیت نامعلوم و ابهام قرار داشت. در حالیکه عمده تحلیل ها و ارزیابی ها از آینده حج ایران، مبتنی بر تنش های سیاسی دو کشور منفی بود، اما نهایتا در شرایطی که تهران و ریاض در تیره ترین وضعیت مناسبات دو جانبه بودند، سیر تحولات به گونه ای رقم خورد که زمینه برگزاری حج فراهم شد و بر خلاف پیش بینی ها، ایران حضوری بسیار موفق و با قدرت را در عربستان پشت سر گذاشت. حمید محمدی از دیپلمات های بلندپایه و مدیران ارشد فرهنگی ایران که سوابق دیپلماتیک متعدد و موفقی همراه مسئولیت های حساس در حوزه حج و زیارت در طول سه دهه در کارنامه اش دیده می شود، سال گذشته ریاست سازمان حج را بر عهده گرفت.وی در آستانه مذاکرات حج 96 بین ایران و عربستان در راس هیات مذاکره کننده قرار گرفت. نخستین حضور یک دیپلمات بلندپایه در این سازمان و مذاکرات مرتبط، امری مهم و معنادار محسوب می شد. ** مذاکرات برای منافع ایران در عربستان:نویسنده رسانه روسی ادامه داده است: مذاکرات حج جمهوری اسلامی ایران و عربستان زمانی برنامه ریزی شد که روابط سیاسی دو کشور در سردترین و شکننده ترین حالت...
 • برق جدید فارس در اندیشه ساختن طلا از مس نیم نگاه مهابادی به رده دوم
 • در چهارچوب هفته ششم لیگ دسته اول فوتبال تیم برق جدید فارس به مصاف مس کرمان می‌رود. به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، در یکی از دیدارهای هفته ششم لیگ دسته اول فوتبال ساعت 16:15 روز یک‌شنبه 2 مهرماه دو تیم برق جدید فارس و مس کرمان در ورزشگاه امام علی شهر کرمان به مصاف یکدیگر می‌روند. حسین زیاری قضاوت این دیدار را بر عهده دارد.تیم برق جدید فارس با مربی‌گری داوود مهابادی با وجود اولین حضور در لیگ دسته اول تاکنون نتایج مطلوبی کسب کرده است و هر چند حریف این هفته حریف قدرتمندی است اما شاگران مهابادی انگیزه زیادی برای برد در این دیدار خارج از خانه دارند.این تیم در صورتی که موفق شود تیم مس کرمان را شکست دهد با احتساب احتمال عدم نتیجه‌گیری دیگر رقبا می‌تواند جایگاه خود را تا رده دوم بالا ببرد.تیم مس کرمان که تاکنون نتایج مطلوبی کسب کرده است به طور قطع برای کسب این 3 امتیاز خانگی دست از تلاش بر نخواهد داشت بنابراین شاگردان مهابادی برای برد در این دیدار کار سختی پیش رو دارند.تیم برق جدید فارس در حال حاضر با 3 برد، 2 باخت و کسب 9 امتیاز در رده ششم جدول قرار دارد. تیم مس کرمان نیز با 3 برد، یک تساوی، یک باخت و کسب 10 امتیاز در رتبه چهارم جدول قرار دارد. تیم‌های نفت مسجد سلیمان، بادران تهران و شهرداری ماهشهر نیز به ترتیب در رده‌های اول تا سوم جدول قرار دارند. نتایج قبلی تیم برق جدید فارسشاگردان مهابادی در هفته نخست لیگ دسته اول فوتبال کشور مقابل تیم مدعی و با تجربه ملوان بندرانزلی قرار گرفتند و با تک گلی که در دقیقه 35 بازی وارد دروازه آنها شد نتیجه این دیدار را به میزبان خود واگذار کردند.تیم برق جدید فارس در هفته دوم در دیداری خانگی مقابل راه‌آهن تهران قرار گرفت و در...
 • حاج احمد لیاقت شهادت را داشت/نگاه به شهید آرامش بخش است
 • سردار شهید احمد مجدی در عملیاتهای مختلف ۸ سال دفاع مقدس حضور داشت و از غواصان خط شکن بود، که در ادامه مصاحبه ای با همرزم این شهید مشاهده می کنید. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانابه نقل از اندیمشک جوان : سردار شهید احمد مجدی در عملیاتهای مختلف ۸ سال دفاع مقدس حضور داشت و از غواصان خط شکن بود، که در ادامه مصاحبه ای با همرزم این شهید مشاهده می کنید. ۱: ابتدا خودتون را معرفی فرمایید سلام علیکم ذره خاک ولی الله پیری هستم امام جماعت روستای امر آباد شهرستان اراک ۲: چند ساله که شهید رو میشناسید و چطور باهاشون آشنا شدید حقیر از تیپ روحانیون امام صادق علیه السلام ازقم به اهواز بهمراه ۱۳ نفر از طلبه هابرای تبلیغ ماه مبارک رمضان ۱۳۸۷به سپاه حضرت ولیعصر(عج)اهوازاعزام شدیم وبعد از تقسیم شدن مبلغین به مناطق مختلف خوزستان، ازآنجا حقیر و آقای موسوی بهمراه حجت الاسلام طباطبایی مسئول محترم دفتر نمایندگی ولی فقیه تیپ ۳ بعداز اقامه نماز جماعت ظهر و عصر وصرف نهار محضر حضرت حجت الاسلام والمسلمین موسوی نماینده ولی فقیه سپاه حضرت ولیعصر(عج )به آبادان رفتیم و از آنجا به اروند کنار اعزام شدیم آقای موسوی رفتندگردان عمار.حقیرهم آمدم گردان حمزه سیدالشهدا(ع)اندیمشک که بخاطر...در اروند کنار مستقر شده بودندخدمت سردار شهید حاج احمد مجدی و دوستان دیگر از همین جا باب دوستی و آشنایی ما شروع شدتاسال ۱۳۸۴ - ایشان و مجموعه گردان حمزه سیدالشهدا(ع)انسان های همراهی بودند علی رغم گرمی هوا و بودن در غربت خیلی لذت بخش بود. بودن در کنار این شیرمردان تبلیغ چهره به چهره،گوش دادن به درد دلهای سربازان،دیدن ایثارگر ی این پاسداران عزیز وسربازان با کمترین امکانات اما آمده دفاع از مرزهای جمهوری اسلامی ا یران و حس امنیت جمهوری اسلامی ایران به انسان احساس غرور می داد،مهمان شهدای یادمان اروند...
 • نگاه مجلس به حفاظت از منابع طبیعی بسیار مثبت است
 • عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: نگاه مجلس نیز به مقوله حفاظت از منابع طبیعی بسیار مثبت است. به گزارش ایسنا منطقه لرستان، عباس گودرزی در دیدار با مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان بر لزوم توجه جدی به حفظ منابع طبیعی کشور تاکید کرد و افزود: باید همانطور که مقام معظم رهبری "حفظ محیط زیست و منابع طبیعی را مساله ضروری و حیاتی برای کشور برشمردند و بر حفظ محیط زیست و حراست از آن به عنوان یک اصل مهم و جلوگیری از تخریب امکانات اقلیمی کشور تاکید کرده‌اند" مسئولان نیز در پاسداری و حفظ محیط زیست و منابع طبیعی تلاش جدی داشته باشند. وی با تاکید بر اینکه در حفاظت از منابع طبیعی همه مسئولیم، تصریح کرد: باید قبح تخریب منابع طبیعی و عرصه‎های محیط زیست آنقدر بالا رود که کسی جرأت نکند، منابع طبیعی را تخریب کرده و یا ملاحظه تخریب‎کنندگان را کند. گودرزی با انتقاد از اینکه امکانات لرستان جوابگوی حفاظت از منابع طبیعی نیست، تصریح کرد: امکانات به تناسب گستردگی پهنه منابع طبیعی استان جوابگو نیست و در صورت وقوع آتش‌سوزی میزان زیادی از جنگل را از دست خواهیم داد از این رو نیاز است تامین منابع مورد توجه قرار گیرد. نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی افزود: ما اکنون شاهد عملکرد خوب و گام‌های مثبت مجموعه منابع طبیعی استان برای صیانت از بیت‌المال و انفال الهی هستیم و نگاه مجلس نیز به مقوله حفاظت از منابع طبیعی بسیار مثبت است. در ادامه، شیرزاد نجفی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: یکی از مشکلات منابع طبیعی، ارزش‌گذاری این منابع است که در کشور به آن کم پرداخته می‌شود، چراکه بحث خشکسالی و ریزگردها ذهن‌ها را بیدار کرده و نهادهای برنامه‌ریز در کشور باید نگاه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند. وی جلب مشارکت‌های مردمی، استفاده از دانش ظرفیت نیروهای...
 • فرماندار سیاهکل:نگاه ما به استفاده ازتجربه مثبت خارج ازمرزهاست
 • لاهیجان-ایرنا- فرماندار سیاهکل در اجلاس کشورهای برنج خیز آسیای میانه و قفقاز در سیاهکل گفت: نگاه ما به استفاده مثبت از تجربیات کشورهای دوست معطوف است. به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، رضا اسلامی اظهار داشت: شهرستان ما دارای سه اقلیم جلگه ای ، جنگلی و کوهستانی است و این موقعیتی است که فرصت سرمایه گذاری به منظور توسعه را فراهم می آورد، چرا که توسعه شهرستان سیاهکل بر پایه کشاورزی و بعد گردشگری استوار است.وی همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به موقعیتی که دولت روحانی در باب برجام به وجود آورده باید دوستی و همکاری در سطح بین الملی مدنظر قرار گیرد و تلاش شود تا با استفاده از این فرصت و با پرداختن به موضوع اشتغال و تولید کشور خویش را به لایه های فوقانی پیشرفت برسانیم.وی برخورداری شهرستان سیاهکل از اقلیم مناسب را ویژگی خوبی برای کشت گیاهان دارویی و اقلام استراتژیک کشاوزی ذکر و تصریح کرد: با اندکی سرمایه گذاری در این بخش می توان به نتایج خوبی دست یافت و فرمانداری سیاهکل نیز آماده حمایت ازاین سرمایه گذاران هستند.اسلامی همچنین اضافه کرد: سرمایه گذاران برای تولید برنج سبز و فاقد هرگونه نیترات می توانند اقدام به ایجاد مزارع خاص کنند و از نهایت حمایت فرمانداری در این زمینه برخوردارشوند. اسلامی ، دنیای امروز را دنیای هوشمند خواند و افزود: دانش و اطلاعات کافی در زمینه کاشت ، داشت و برداشت گیاهان دارویی و محصولات راهبردی فاقد نیترات و سموم وجود دارد و این بهترین محیط است که شما از این موقعیت بدست آمده و استثنایی سیاهکل نهایت استفاده را بکنید .وی تاکید کرد: شما نمایندگان کشور های برنج خیز می توانید با خیال راحت و بدون دغدغه در اینجا سرمایه گذاری کنید. نمایندگان هشت کشور برنج خیز منطقه آسیای میانه و قفقاز ضمن تشکر از بانیان این اجلاس علاوه بر گسترش ارتباط بیشتر در زمینه...
 • دلیل ترس اسرائیل از پهپادهای حزب الله چیست
 • هواپیماهای بدون سرنشین مقاومت اسلامی چه در لبنان و چه در فلسطین اشغالی موجب ترس و وحشت اسرائیل شده است و برتری نظامی این رژیم را به چالش کشیده است. خبرگزاری تسنیم: به گزارش روزنامه رأی الیوم، عبدالباری عطوان سردبیر این روزنامه، نوشت: شاید حمله ضدهوایی‌های اسرائیل به یک هواپیمای بدون سرنشین بر فراز بلندی‌های جولان خبر عادی و معمول باشد، اما اگر معلوم شود این هواپیما را حزب‌الله در مأموریت اطلاعاتی و شناسایی در این منطقه به پرواز درآورده و اسرائیل برای سرنگونی آن از موشک پاتریوت که هزینه آن بالغ بر دومیلیون دلار است، استفاده کرد، موضوع کاملاً متفاوت خواهد بود.تلاش مقاومت برای به‌چالش‌کشیدن توان نظامی اسرائیلمقاومت در دو بخش لبنان و فلسطین چه در جنوب لبنان و غزه به‌خلاف ترس برخی نظام‌های حاکم عربی از برتری و توان نظامی اسرائیل ترسی به دل راه نداده و همواره تلاش کرده است با وسایل ساده و اراده بالای رزمی این برتری را به چالش کشیده و بر آن پیشی بگیرد.دلیل ترس اسرائیل از هواپیماهای بدون سرنشین حزب‌الله چیست؟گزارش‌های نظامی حاکی از این است که بیشترین چیزی که موجب ترس اسرائیل می‌شود، این است که حزب‌الله از هواپیماهای بدون سرنشین برای حمله به میدان‌های گازی در مدیترانه استفاده کند.اسرائیل به میزان پیشرفته بودن این هواپیماها که ساخت ایران است، واقف است و می‌داند در اختیار داشتن این نوع هواپیماها که فرماندهی نظامی آمریکا با استفاده از آن و به‌بهانه تعقیب مبارزان القاعده به غیرنظامیان افغانستان و یمن حمله کرده و مرتکب جنایت شد، دیگر فقط به حزب‌الله محدود نمی‌شود بلکه در اختیار گردان‌های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی حماس در غزه نیز قرار گرفته است و این هواپیماها اکنون ساخت داخلی دارد.مغز متفکر تولید موشک‌های بدون سرنشین در غزهنکته قابل توجه اینکه در نیمه دسامبر سال گذشته ، یک گروهک وابسته به سرویس جاسوسی اسرائیل یک جوان تونسی...
 • سخنان وقیحانه ترامپ را فقط اسرائیل تایید کرد
 • در بین مسئولان حاضر در مجمع عمومی سازمان ملل بجز رژیم غاصب صهیونیستی هیچ کس سخنان ترامپ را تایید نکرده است . استاندار سمنان با بیان این مطلب به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت : در طول عمر سیاسی خود سخنانی در این حد وقیحانه و پست از مقامات آن هم در چنین جایگاهی نشنیده بودم .محمدرضا خباز افزود : از سخنان رئیس جمهور آمریکا بوی خون ، نا امنی و به هم زدن نظم جهانی می آمد و کاملا بی اساس بود . دانلود
 • اسرائیل از موشک های پیشرفته مقاومت وحشت دارد
 • هواپیماهای بدون سرنشین مقاومت اسلامی چه در لبنان و چه در فلسطین اشغالی موجب ترس و وحشت اسرائیل شده است و برتری نظامی این رژیم را به چالش کشیده است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه رأی الیوم، عبدالباری عطوان سردبیر این روزنامه، نوشت: شاید حمله ضدهوایی‌های اسرائیل به یک هواپیمای بدون سرنشین بر فراز بلندی‌های جولان خبر عادی و معمول باشد، اما اگر معلوم شود این هواپیما را حزب‌الله در مأموریت اطلاعاتی و شناسایی در این منطقه به پرواز درآورده و اسرائیل برای سرنگونی آن از موشک پاتریوت که هزینه آن بالغ بر دومیلیون دلار است، استفاده کرد، موضوع کاملاً متفاوت خواهد بود.تلاش مقاومت برای به‌چالش‌کشیدن توان نظامی اسرائیلمقاومت در دو بخش لبنان و فلسطین چه در جنوب لبنان و غزه به‌خلاف ترس برخی نظام‌های حاکم عربی از برتری و توان نظامی اسرائیل ترسی به دل راه نداده و همواره تلاش کرده است با وسایل ساده و اراده بالای رزمی این برتری را به چالش کشیده و بر آن پیشی بگیرد.دلیل ترس اسرائیل از هواپیماهای بدون سرنشین حزب‌الله چیست؟گزارش‌های نظامی حاکی از این است که بیشترین چیزی که موجب ترس اسرائیل می‌شود، این است که حزب‌الله از هواپیماهای بدون سرنشین برای حمله به میدان‌های گازی در مدیترانه استفاده کند.اسرائیل به میزان پیشرفته بودن این هواپیماها که ساخت ایران است، واقف است و می‌داند در اختیار داشتن این نوع هواپیماها که فرماندهی نظامی آمریکا با استفاده از آن و به‌بهانه تعقیب مبارزان القاعده به غیرنظامیان افغانستان و یمن حمله کرده و مرتکب جنایت شد، دیگر فقط به حزب‌الله محدود نمی‌شود بلکه در اختیار گردان‌های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی حماس در غزه نیز قرار گرفته است و این هواپیماها اکنون ساخت داخلی دارد.مغز متفکر تولید موشک‌های بدون سرنشین در غزهنکته قابل توجه اینکه در نیمه دسامبر سال گذشته ، یک گروهک وابسته به...
 • اردوغان:همه جهان مخالف همه پرسی کردستان است جز اسرائیل
 • به گزارش جماران، رئیس‌جمهور ترکیه بار دیگر موضع آنکارا درخصوص رفراندوم برنامه‌ریزی شده دولت منطقه‌ای کردستان عراق برای استقلال را بازگو کرده و گفت: این رفراندوم نباید انجام شود. رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در مصاحبه با یکی از برنامه‌های شبکه خبری پی بی اس گفت: صریحاً بگویم ما همیشه از تمامیت ارضی عراق دفاع کرده‌ایم. ما هنگامی که هیچ کس این کار را انجام نمی‌داد حمایت خود را از تمامیت ارضی عراق ابراز کردیم. این رفراندوم نباید برگزار شود. آنها به عنوان عرب‌ها، ترکمان‌ها و کردها در کنار یکدیگر در عراق زندگی می‌کنند. وی افزود: ما به عنوان ترکیه چطور می‌توانیم چنین رفراندومی را بپذیریم آن هم هنگامی که یک مرز ۳۵۰ کیلومتری با عراق داریم؟ به نظر می‌رسد که ایران و دولت فدرال عراق نیز با این رفراندوم مخالف هستند. در نتیجه چطور می‌توانیم تنها به تشخیص خودتان و به عنوان منطقه‌ای در شمال عراق چنین تصمیمی اتخاذ کنیم. ما این تصمیم را قبول نداریم. اردوغان همچنین در جریان یک سخنرانی در نیویورک با تهدید به اعمال تحریم‌هایی در رابطه با همه‌پرسی‌ استقلال از مسعود بارزانی خواست دست از برگزاری همه‌پرسی بردارد. وی افزود:‌ همه جهان مخالف این همه‌پرسی جز اسرائیل. آنکارا، بغداد، آمریکا و دیگر قدرت‌های غربی از تصمیم برای برگزاری رفراندوم استقلال کردستان عراق انتقاد کرد. با این حال مسعود بارزانی، رهبر اقلیم کردستان عراق برنامه‌های خود را پیش برده و متعهد شده که رفراندوم برنامه‌ریزی شده برای تاریخ ۲۵ سپتامبر (۳ مهر) را برگزار کند. اردوغان در تاریخ ۱۹ سپتامبر هشدار داده بود که اگر اقلیم کردستان عراق این رفراندوم را پیش ببرد تحریم‌هایی را علیه آن اعمال خواهد کرد. دیدار امروز اردوغان و ترامپ این در حالی است که اردوغان امروز (پنجشنبه) با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در نیویورک دیدار و درباره روابط دوجانبه مذاکره می‌کنند. دفتر ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد: اردوغان و...
 • آزمایش موشکی جدید حماس و نگرانی اسرائیل
 • رویداد۲۴-گردان‌های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی حماس امروز (پنجشنبه) دست به آزمایش موشکی جدید زدند. به نقل از خبرنگار مرکز اطلاع رسانی فلسطین از غزه، گردان‌های قسام سه فروند موشک به سمت دریا شلیک کردند.این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که ارتش اسرائیل با نگرانی هر چه تمامتر تقویت توان موشکی حماس را دنبال می‌کند، موشک‌های حماس قادر به نشانه گیری اماکن و تاسیسات حساس اسرائیلی در فلسطین اشغالی است.
 • جانسون:روابط دوستانه را با اسرائیل برقرار می کنیم
 • «بوریس جانسون»، وزیر امور خارجه انگلیس، در پیامی که به مناسبت فرارسیدن عید «روش هشانا»، سال نوی یهودیان، منتشر کرد، آورده است: عید روش هشانا را به یهودیان در انگلیس و دیگر نقاط جهان تبریک می گویم و برای تمام آنها آرزوی سالی شیرین دارم! سال نو زمانی برای تفکر و تحلیل است. من قصد دارم سه اولویت ذهنی ام را برایتان شرح دهد: بردباری در اوج عصبانیت؛ در خانه و در محل کار، ساختن مستحکم ترین رابطه دوستانه که تاکنون میان انگلیس و اسرائیل وجود داشته است و گرامی داشتن انجمن یهودیان انگلیس که سهم بزرگی از جامعه ما را تشکیل می دهند. وزیر خارجه انگلیس در ادامه محبت و حمایت خود را از رژیم صهیونیستی علنی کرده و گفت: من منعکس کننده یک دوستی خوب میان انگلیس و اسرائیل هستم. رابطه من با اسرائیل به زمانی برمی گردد که به عنوان یک جوان در کیبوتص (یک دهکده در رژیم صهیونیستی) کار می کردم. این یک مزیت بزرگ بود که به عنوان شهردار لندن با بسیاری از همکارانم در تل آویو کار می کردم و هم اکنون نیز افتخار دارم به عنوان وزیر خارجه انگلیس با اسرائیل همکاری داشته باشم. جانسون در ادامه ابراز امیدواری کرد روابط لندن و تل آویو در زمان وزارت وی به بهترین سطح برد و افزود: در سال آتی، دو جشن سالانه یکسان در انگلیس و اسرائیل خواهیم داشت؛ یکی جشن سالانه «بیانیه بالفور» و دیگری در ماه مه که روز اسرائیل است. برگزاری این دو جشن نه تنها دوستی عمیق ما با اسرائیل را نشان می دهد؛ تل آویو و لندن به کار، پیشرفت و کامیابی در کنار یکدیگر نیز ادامه می دهند. بیانیه بالفور از سوی «آرتور جیمز بالفور»، وزیر خارجه پیشین انگلیس، 2 نوامبر 1917 نوشته شد و در آن موضع مثبت دولت بریتانیا برای «ایجاد خانه ملی یهودیان در سرزمین...
 • مناسبتی که از نگاه هنرمندان تئاتر جامانده است/سینمای دفاع مقدس جان دوباره می گیرد
 • به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پایان هر هفته فرصت مناسبی است تا با انجام کارهای نیمه‌تمام و بعد از تمام مشغله‌های کاری و ذهنی، فرصتی را برای تفریح و گشت‌ و گذار با خانواده و دوستان به دست آوریم. به همین منظور در بسته فرهنگی به معرفی آثاری در این زمینه‌ها می‌پردازیم که دیدن، خواندن و شنیدن آنها می‌تواند برای مدت کوتاهی هم که شده ذهن‌ ما را فارغ از مسائل روزمره کند. سینمایی آخر هفته در آستانه گرامیداشت هفته دفاع مقدس، فیلم سینمایی «دریاچه ماهی» با روایتی از سرگذشت بچه های هشت سال جنگ تحمیلی می تواند فرصت مناسبی باشد تا اولین فیلم بلند مریم دوستی همزمان با ماه محرم و هفته دفاع مقدس دقایقی را برای مخاطبان سینما فراهم آورد. «دریاچه ماهی» نخستین فیلم بلند سینمایی مریم دوستی است که به تهیه کنندگی سعید سعدی در بخش چشم‌انداز سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمده بود.در خلاصه داستان «دریاچه ماهی» آمده است: چند داستان موازی، سرگذشت بچه‌های جنگ را روایت می‌کند که پس از سال‌ها در نقطه مشترکی به یکدیگر می‌رسند و در این میان عشق گمشده‌ای پیدا می‌شود.در این فیلم نادر فلاح، ستاره اسکندری، لاله اسکندری، حسن نجاریان، رهام تدریسی، حدیثه تهرانی، مجتبی پیرزاده، صحرا اسداللهی، حسین باشه آهنگر، ابراهیم برزیده، علی نجاریان، کاوه احمدی، مهدی الیاسی، گلشید بحرایی، سعید بیات، علی فرهادی، با هنرمندی علی دهکردی و با حضور افتخاری: افشین هاشمی نقش‌آفرینی می‌کنند. تئاتر آخر هفته تئاتر آخر هفته این گزارش را به تلنگری اختصاص می‌دهیم که شاید از پر رنگ نبودن، نمایش‌نامه های ایرانی برآمده است. با توجه به اینکه در پایان هر هفته یک اثر نمایشی به فراخور همان روز ارائه می‌دهیم و این هفته با اولین روز از ماه محرم و گرامیداشت هفته دفاع مقدس مقارن شده است، اما متاسفانه اثر مناسبی را برای معرفی به مخاطبان پیدا...
 • تکرار ادعای نخ نمای همنوایی منتقدان برجام با اسرائیل
 • برخی از مقامات ارشد دولت یازدهم در کنار روزنامه‌های اصلاح طلب با اجرای «عملیات روانی علیه منتقدین برای جا انداختن و تحمیل توافقات پرخسارت» مدعی شدند که مخالفان برجام در داخل کشور با اسرائیل همنوا شده‌اند! به گزارش جهان نيوز؛ «مهدی پازوکی» کارشناس اقتصادی حامی دولت در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: «ما امروز با آمریکایی‌ها مشکل داریم و دلیل این موضوع هم این است که سیاست حاکم بر ایالات متحده آمریکا مانند سیاست تندروهای داخل ایران است. امروز می‌بینیم که اسرائیل و تندروها در آمریکا مخالف برجام هستند، چرا که برجام منافع آنها را به خطر می‌اندازد». گفتنی است «کارمی گیلون»رئیس اسبق سرویس امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شین بت)-تیرماه 96- به مناسبت دومین سالگرد امضای برجام در یادداشتی برای نشریه آمریکایی فارن پالیسی از برجام به عنوان یک موهبت برای این رژیم یاد کرد. گیلون تاکید کرد حتی سرسخت‌ترین منتقدین برجام از جمله ترامپ، نتانیاهو و تعدادی از همکاران من در مراکز نظامی و امنیتی اسرائیل نیز امروز علناً یا تلویحاً به نتایج مثبت آن اذعان دارند یا اینکه دست‌کم برخلاف گذشته در برابر آن سکوت کرده‌اند. «افرایم هالوی» رئیس سابق موساد که زمانی مغز متفکر سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی به شمار می‌رفت نیز- مرداد ماه ۹۴- در مصاحبه با کانال ۲ رژیم صهیونیستی اعلام کرد که توافق هسته‌ای میان ایران و شش قدرت جهانی به سود رژیم صهیونیستی خواهد بود. همچنین «جان کری» وزیر سابق امور خارجه آمریکا-سال ۹۵- در اجلاس سابان- متعلق به صهیونیست‌ها - گفت: «هیچ چیز بهتر از توافق هسته‌ای (برجام)، دوستی دولت اوباما با اسرائیل را نشان نمی‌دهد». روزنامه جروزالم‌پست نیز- مهرماه ۹۵- در گزارشی نوشت: «بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل با «هیلاری کلینتون» نامزد حزب دموکرات و «دونالد ترامپ» نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به طور جداگانه دیدار کرد و در این دیدارها تاکید شد...