محاکمه عاملان قتل بنیتا در شعبه 9 دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد. آفتاب‌‌نیوز : جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده «بنیتا» صبح امروز (دوشنبه) در شعبه 9 دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد.
قاضی شهریاری؛ سرپرست دادسرای امور جنایی تهران به عنوان نماینده دادستان کیفرخواست را قرائت کرد.

در کیفرخواست با استناد به شواهد موجود جرم یکی از متهمان قتل عمد تشخیص داده شده‌است.
به گزارش خبرنگار ایلنا،قاضی شهریاری، نماینده دادستان گفت: ساعت 10 صبح 29 تیر حسب تماس فردی به نام حسن قلعه نویی مبنی بر سرقت خودروی پراید به همراه فرزند خردسالش پرونده‌ای در کلانتری تشکیل و تحقیقات پرونده آغاز شد.
وی افزود: آدم ربایی و قتل در این پرونده در پاکدشت به وقوع پیوسته است؛ اما پرونده به دلایل قانونی برای رسیدگی به دادسرای جرائم جنایی تهران ارجاع شد.
متهم روز حادثه به دنبال تهیه مواد مخدر بود
‎نماینده دادستان تهران در رابطه با متهم ردیف اول"محمد. و" گفت: این متهم اتهاماتی چون شرب خمر و حمل مواد مخدر و درگیری با ماموران پلیس را در پرونده خود دارد. او در اظهارات خود اعلام کرده است که روز حادثه به دنبال تهیه مواد مخدر با یک موتور برخورد می‌کند که قفل بوده و نتوانسته آن را سرقت کند.
‎شهریاری گفت: متهم در ادامه اعترافات خود اعلام کرده که در ادامه با خودروی پراید روشن مواجه می‌شود و به دوستانش گفته که ماشین پراید روشن است، بیایید سوار شویم و پیاده نرویم و اینگونه ماشین را سرقت کرده، در حالی که یک کودک خردسال در ماشین گریه می‌کرده است.
علت فوت بنیتا گرمازدگی و عوارض ناشی از آن اعلام شد
‎ وی تاکید کرد که پس از بررسی‌ها خودرو مسروقه و جسد کودک 8 ماهه در داخل آن کشف و به پزشکی قانونی منتقل شد که علت فوت گرمازدگی و عوارض ناشی از آن اعلام شد.
‎نماینده دادستان بیان داشت: برابر قانون و مطابق درخواست اولیای دم تقاضای قصاص در ملاء عام شده است.
در ادامه از ستوان یکم سلمان صفرپور رییس کلانتری ١٣ خاتون آباد درخواست شد که در جایگاه حاضر شود.
ماشین طوری پارک شده بود که به سختی پیدا می‌شد
رئیس کلانتری 13 خاتون‌آباد در پاسخ به سوال قاضی مبنی بر تشریح اقدامات این کلانتری بیان داشت: براساس جغرافیای جرم واحدهای گشت در کلانتری‌ها فعال می‌شود. ماشین طوری پارک شده بود که طبق اظهارات سارقان خود آنها هم به سختی این ماشین را پیدا می‌کردند. ما نمی‌دانستیم سارق چه کسی است و سرنخی از آنها در اختیار نداشتیم. ماشین در حوزه استحفاظی ما نبود.
رئیس کلانتری 13 خاتون‌آباد به دلیل از حال رفتنش صحبت‌هایش ناتمام ماند و او را پس از بلند کردن از روی زمین به انتهای سالن دادگاه منتقل کردند.
در ادامه جلسه دادگاه پدر بنیتا برای بار دوم در جایگاه حاضر شد و با اشاره به اینکه در زمان سرقت خودرو محمد را دیده، اما مهدی را ندیده است، بیان داشت: فقط به دنبال ماشین می‌دویدم و تا با فریاد به سارق بفهمانم که فرزندم داخل ماشین است.
وی در ادامه در خصوص نحوه پیدا کردن بنیتا بیان داشت: برای شناسایی بنیتا نرفتم و پدرم او را شناسایی کرد چون می‌خواستم آخرین تصویر از فرزندم چهره خندانش باشد.
به هیچ عنوان گذشت نخواهم کرد
در ادامه مادر بنیتا در جایگاه حاضر شد و با تاکید بر اینکه تقاضای او قصاص متهمان در ملاء عام و در شرایطی است که پدر و مادر آنها شاهد این ماجرا باشند، بیان داشت: به هیچ عنوان گذشت نخواهم کرد و هر دوی آنها باید در مقابل چشم پدر و مادر خود اعدام شوند.
محمد. و در جایگاه حاضر شد و خود را این گونه معرفی کرد: 27 سال سن دارم و موتورساز هستم در پاکدشت زندگی می‌کنم اما در تهران به دنیا آمدم. در سال 91 به اتهام فروش مواد مخدر دستگیر شدم که به حبس و زندان محکوم شدم. دفعه بعد نیز به علت فروش مشروبات الکلی و درگیری دستگیر شده و شلاق خوردم. بار بعد نیز به دلیل سرقت داخل خودرو دستگیر شدم. از سال 85 نیز به مواد مخدر اعتیاد دارم.
قتل را قبول ندارم
متهم در پاسخ به اظهارات رئیس دادگاه مبنی بر اینکه با توجه به شکایت اولیای دم و نظر پزشکی قانونی در خصوص علت فوت و بازسازی صحنه جرم و کشف اموال مسروقه و اظهارات همدستان صدور کیفرخواست متهم به تسبیب در قتل عمد، صدمه عمدی بدنی به پدر طفل در حین سرقت خودرو، مباشرت در سرقت مقرون به آزار و مباشرت در آدم‌ربایی است، بیان داشت: قتل را قبول ندارم.
وی افزود: احمد و مهدی ساعت 2 به نزد من آمدند تا مواد مخدر بخرند، احمد به سمت آرایشگاه رفت و من به همراه محمد به سمت خانه عمه‌ام رفتیم. مهدی به من گفت خودروی پراید روشن است سوار شو و برو. پدر بنیتا خودش را روی ماشین انداخت و همین باعث شد با ترس دنده عقب بگیرم در این حین آیینه ماشین با جسمی برخورد کرد و شکست که الان متوجه شدم مادر بنیتا بوده است.
قصد داشتم خودرو را در کیانشهر رها کنم
وی افزود: تا زمانی که مهدی زنگ نزده بود، متوجه کودک نبودم قصد داشتم خودرو را در کیانشهر رها کنم اما مهدی گفت، ماشین را به پاکدشت بیاور. در چهارراه قیام دشت مهدی را پیدا کردم او داخل خودرو نشست و برخی از وسایل را از داشبورد سرقت کرد. 50 متر که دور شدیم مهدی گفت بچه را تحویل آژانس بده که در واکنش به او گفتم که آژانس بچه را نمی‌برد.
متهم در ادامه مدعی شد که مهدی به او گفته است که بچه را به کسی بده تا به خانواده‌اش تحویل دهد.
وی افزود: به سمت ابزارفروشی رفتم ماشین را پارک کردم و مواد خریدم، کولر ماشین را روشن کردم، شیشه‌های ماشین را تا اندازه‌ای پایین کشیدم تی‌شرت آستین کوتاهی که در داخل خودرو بود را برداشتم تا لباس خود را عوض کنم، چرا که ماموران در پاکدشت مرا تعقیب می‌کردند.
در ادامه جلسه رئیس دادگاه خطاب به متهم گفت: اظهارات شما با اظهارات مندرج در کیفرخواست و گزارش‌های پلیس آگاهی تناقض دارد، متهم در ادامه گفت: در قیامدشت مهدی را دیدم به او گفتم که اگر نیاید ماشین را رها می‌کنم. من در پاکدشت زندگی نمی‌کردم و در مشیریه نزد عمه‌ام زندگی می‌کردم در این فاصله درباره بچه صحبتی نشد و فقط مهدی می‌گفت، بچه را تحویل آژانس بده اما من از ترس ماموران به خانه مهدی هم نرفتم.
وقتی بنیتا خواب بود ماشین را ترک کردم
بعد از سخنان متهم پدر بزرگ بنیتا فریاد زد، حاشیه نرو شیشه‌های ماشین همه بالا بوده است. متهم در پاسخ به این سوال که چرا بچه را در آن مکان رها کرده است، گفت: ماشین را در حالی که بنیتا خواب بود ترک کردم و فکر می‌کردم به دلیل وجود میدان تره‌بار در آن منطقه تردد زیاد باشد از ترس و دلهره کودک را در محله مسکونی رها کردم اگر خبر داشتم که در نهایت این اتفاق رخ می‌دهد هرگز ماشین را رها نمی‌کردم. کولر را روشن گذاشتم اما نمی‌دانستم وقتی ماشین خاموش است، کولر کار نمی‌کند. متهم در ادامه تاکید کرد که ماشین را در سایه پارک کرده است.
در ادامه جلسه زمانی که رئیس دادگاه نظریه کارشناس رسمی دادگستری را در رابطه با خودرو ارائه کرد با واکنش متهم همراه شد و متهم گفت که نظریه را قبول ندارد.
نمی‌دانستم کولر کار نمی‌کند
وی تاکید کرد که نمی‌دانسته ماشین خاموش است و کولر کار نمی‌کند و از ترس به کسی خبر نداده است و سه روز در خانه پنهان شده است و حتی هنگامی که دستگیر شده است به مهدی گفته که نشانی محل پارک را اعلام کرده است و چرا مهدی اقدامی برای نجات بینیتا نداشته است.
متهم در ادامه اعلام کرد: قتل و آدم ربایی را قبول ندارد و مهدی گفته است که ماشین را به سرقت ببرند.
در ادامه جلسه م. ن در جایگاه حاضر شد و خود را اینگونه معرفی کرد: ساکن پاکدشت هستم و شغلم جوشکاری است سوگند یاد می‌کنم که جز حقیقت حرفی نزنم.
وی افزود: با محمد در یک محل بزرگ شدیم مهدی به من گفت که محمد از مشیریه ماشین دزدیده است و بچه هم داخل خودرو بوده، از طریق فضای مجازی عکس بچه را دیدم و صدای مادرش را شنیدم اما اقدامی نکردم چرا که نمی‌دانستم این موضوع واقعیت دارد.
وی افزود: صبح روز بعد با شماره‌ای که در فضای مجازی منتشر شده بود تماس گرفتم عمه بچه با من تماس گرفت و گفت که پدر بنیتا با شما تماس می‌گیرد.
در ادامه جلسه قاضی از محمد پرسید چگونه متوجه روشن بودن ماشین شده است که متهم گفت: اصلا متوجه نبودم به فکر رفیقم و گرفتن مواد بودم که مهدی گفت ماشین روشن است من هم فورا سوار شدم و بعد پدر بنیتا روی کاپوت افتاد از ترس دنده عقب گرفتم تا گرفتار نشوم آن موقع نمی‌دانستم بچه داخل ماشین است نزدیک اتوبان امام علی و بعد از تماس مهدی متوجه حضور طفل هشت ماهه شدم. حتی شیشه خودرو بالا بود و متوجه فریادهای پدر و مادر کودک نشدم. مهدی نیز در قیام دشت به من ملحق شد.
در ادامه دادگاه از متهم ردیف دوم مهدی خواست که خودش را معرفی کند و او گفت: دو فرزند دارم و ساکن پاکدشت و یک بدبخت هستم.
سه فقره سابقه کیفری‌ دارم
وی با اشاره به سه فقره سابقه کیفری‌اش بیان داشت: بار اول به دلیل رابطه نامشروع در سال 73 در حالی که 16 سال سن داشتم دستگیر شدم اما در نهایت تبرئه شدم بار دوم نیز به دلیل سرقت آهن آلات در دماوند به حبس و شلاق محکوم شدم و بار سوم نیز به دلیل حمل و نگهداری شیشه به حبس محکوم شدم.
متهم در پاسخ به سوال قاضی مبنی بر اینکه آیا در یک سال اخیر اعتیاد داشته است یا خیر؟ بیان داشت: 16 ماه پاک بودم و در روز سیزده بدر دوباره مصرف کردم که همین موجب شروع اعتیاد شد. برای مصرف مواد به مشیریه رفتم و این اتفاق افتاد.
وی در پاسخ به سوال رئیس دادگاه مبنی بر ارائه اطلاعاتی در رابطه با احمد بیان داشت: او مسافرکش و ساکن اتابک تهران است.
مقصر هستم
در ادامه جلسه قاضی گفت با توجه به شکایت اولیای دم، گزارش‌های کلانتری و پلیس آگاهی، نظریه پزشکی قانونی چه توضیحاتی ارائه می‌دهید که متهم گفت: مقصر هستم اما نمی‌دانم چقدر هر چقدر که مقصر هستم را به گردن می‌گیرم، اما اگر اعتیاد نداشتم بچه را از داخل ماشین بر می‌داشتم.
این متهم ردیف دوم، گفت: هر کاری کردم که به خانواده بچه کمک کنم اما نمی‌توانستم، چرا که خیلی ترسیده بودم. حتی جرات نکردم که به محمد زنگ بزنم اما بالاخره به محمد گفتم که بچه داخل ماشین است و جنس نمی‌خواهم. محمد را به حضرت عباس قسم دادم که بچه را به خانواده‌اش برساند به دوستانم گفتم که در گوشی‌های خود ببینند که آیا بچه به خانواده خود رسیده یا خیر؟ من معتاد هستم و در چند جا کار می‌کنم فکرم کار نمی‌کرد اما از ترس قانون کوتاهی کردم باید بچه را برمی‌داشتم.
متهم در واکنش به این سوال قاضی که برای کمک به بچه چه کرده است در ابتدا سکوت کرد و سپس گفت: از دوستانم خواستم که بچه را به خانواده‌اش برسانند مرتب با محمد تماس گرفتم.
در این لحظه قاضی از یکی از شهود خواست که در این خصوص توضیحی ارائه دهد و او محتوای تماس تلفنی مهدی را رد کرد.
متهم در واکنش به اظهارات قاضی در این خصوص که محمد در اظهاراتش عنوان کرده که مهدی به او گفته که «محمد ماشین روشن است برو»، گفت: می‌خواستم با ماشین روشن چه کنم، دیدم که پدر بچه داد می‌زد و به ماشین می‌کوبید ترسیده بودم اگر آدم سالمی بودم باید به بچه کمک می‌کردم اما از ترس از هم پاشیده شدن زندگی‌ام کاری نکردم.
تعارض در اظهارات متهمان
در ادامه قاضی خطاب به مهدی گفت که حرف‌هایش با حرف‌های محمد تعارض دارد.
متهم گفت: شب‌ها در شهرداری کار می‌کردم و مشغول جمع‌آوری زباله‌های مردم بودم جز یک بند کیف که از محتویات ماشین در خانه‌ام است چیزی سرقت نکردم و هر چه جز این در خانه‌ام باشد آتش به جان زن و بچه‌ام شود.
بر اساس این گزارش قاضی، پس از صحبت‌های متهم ردیف دوم ختم جلسه دادگاه را اعلام کرد و گفت که جلسه بعدی در روز چهارشنبه به کار خود در خصوص این پرونده ادامه خواهد داد.

کلیدواژه: جایگاه حاضر شد | نماینده دادستان | متهم در ادامه | ادامه جلسه | رئیس دادگاه | داخل خودرو | داخل ماشین | پدر بنیتا | مواد مخدر | متهم ردیف | متهم گفت | مهدی گفت | او گفت

منبع: آفتاب

منبع این خبر، وبسایت aftabnews.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۰۵۶۵۳ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

سه جشن عجیب که به تازگی در ایران باب شده‌اند+عکس

هشدار سردار سلیمانی در دیدار با مقام های کرد چه بود؟

خنده رهبر کره شمالی در حین آزمایش موشکی/تصاویر

در همین زمینه

 • محاکمه عاملان جنایات میانمار باید محاکمه شوند/حرف های به دور از منطق ترامپ خللی در اراده ملت ایران وارد نمی کند
 • در بیانیه‎ پایانی سومین اجلاسیه‎ رسمی مجلس خبرگان رهبری دوره پنجم آمده است:سخنان به دور از منطق و عرف دیپلماتیک‎ رئیس جمهورِ تازه کارِ آمریکا، خللی در عزم و اراده‎ ملت بزرگ ما ایجاد نخواهد کرد. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، بیانیه‎ پایانی سومین اجلاسیه‎ رسمی مجلس خبرگان رهبری «دوره پنجم» صادر شد. متن این بیانیه به شرح ذیل است:بسم الله الرحمن الرحیممجلس خبرگان رهبری در پایان سومین اجلاسیه‎ی خود با گرامی‎داشت اعیاد ارزشمند گذشته‎ی قربان و غدیر؛ ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان را به ساحت مقدّس امام زمان «اروحنا فداه»، مقام معظّم رهبری«مدّظلّه العالی» و پیروان دلداده‎ی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) تسلیت می‎گوید و با اتّکاء به لطف لایزال الهی، خط مستقیم امامت و ولایت و پشتوانه‎ی مردم‎سالاری دینی، نکات زیر را مورد تأکید قرار می‎دهد:1. «عاشورا»، نماد مبارزه با ظلم و استکبار و «سیّدالشهداء(ع)»، الگوی برجسته‎ی انسانیّت در همه‎ی عرصه‎هاست. در این الگو، مبنا، بازگشت به ارزشهای اصیل اسلامی است. حضرت امام«قدّس الله نفسه الزّکیه» نیز بر این اساس و با پشتیبانی مردم، قیام خود را آغاز کرد و اصلِ «ولایتِ فقیه» در دوران غیبت را از مهجوریت رهانید، انقلاب را به پیروزی رساند و جنگ تحمیلی را به دفاع مقدس مبدّل ساخت و حضرت آیت‎الله خامنه‎ای«دام ظلّه العالی» خلف صالح امام نیز با اقتدای به سیّدالشهداء(ع) در دنیای پرتلاطم و منطقه‎ی پرآشوب کنونی، کشتی نظام اسلامی را هدایت و بر ساحل امنیّت و آرامش، رساند. خبرگان ملّت با تأکید بر زنده نگهداشتن شعائر حسینی، از مبلّغان، مدّاحان و گردانندگان محترم هیئآت مذهبی می‎خواهد، مجالس عزاداری امام حسین(ع) را بیش از پیش در جهت اهداف قیام و امر به معروف و نهی از منکر قرار دهند و از امور خرافی و موجب وهن اسلام و خلاف شأن، پرهیز نمایند تا ان شاءالله شاهد ارتقای معنویت و شور و شعور حسینی در جامعه‎ی اسلامی‎مان باشیم.2. ایران اسلامی در...
 • جلسه هیات مدیره استقلال شنبه برگزار می شود
 • جلسه هیات مدیره باشگاه استقلال با حضور سلطانی‌فر شنبه برگزار خواهد شد. خبرگزاری فارس: جلسه هیات مدیره باشگاه استقلال با حضور سلطانی‌فر شنبه برگزار خواهد شد. قبل از دیدار استقلال مقابل ذوب آهن مقرر شد جلسه هیات مدیره استقلال با حضور وزیر ورزش بزودی برگزار شود. بر این اساس اعلام شد که این جلسه شنبه آینده در دفتر وزیر ورزش برگزار خواهد شد.
 • مدیران باشگاه های صبا و پیکان با یکدیگر جلسه برگزار کردند
 • به گزارش وانانیوز، به نقل از روابط عمومی باشگاه پیکان، ظهر امروز گل افروز مدیر عامل باشگاه صبای قم در محل باشگاه پیکان به دیدار شیعی مدیر عامل باشگاه با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند. در این دیدار شیعی ضمن خوش آمد گویی به شاهین گل افروز مدیر عامل باشگاه صبا با وی در خصوص مسائل اقتصادی و همکاری در زمینه های مختلف به بحث و گفت‌وگو پرداخت. همچنین با توجه به حضور شیعی در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال طرفین به بحث و تبادل نظر و بررسی دیدگاه های موجود پرداختند. انتهای پیام/
 • جلسه ماهانه جامعه اسلامی مهندسین شنبه برگزار می شود
 • به گزارش ایلنا، جلسه ماهانه جامعه اسلامی مهندسین روز شنبه اول مهرماه بعد از نماز مغرب و عشا برگزار می‌شود. این جلسه با حضورسردار دهقان(مشاور فرمانده کل قوا و وزیر سابق دفاع) در دفتر مرکزی جام برگزار می شود.
 • اولین جلسه بررسی زمینه های همکاری جهاد دانشگاهی و کمیته امداد قم برگزار شد
 • به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از قم، در جلسه ای که با حضور مدیرکل و معاونان کمیته امداد امام خمینی(ره) و رئیس جهاد دانشگاهی قم و معاونان این نهاد برگزار شد، زمینه های همکاری و راهکارهای اجرایی کردن تفاهم نامه همکاری فی مابین بررسی و نمایندگان دو طرف جهت پیگیری آن مشخص شدند.تفاهم نامه همکاری بین کمیته امداد امام خمینی و جهاد دانشگاهی با اهدافی از جمله استفاده از توانمندی های علمی، تخصصی و تجربی جهاد دانشگاهی در جهت توانمندسازی فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی خانواده های مورد حمایت کمیته امداد و ارتقای سطح خدمات و فعالیت های حمایتی به جامعه محرومین و نیازمندان، در تیرماه سال جاری به امضای فتاح رئیس کمیته امداد و طیبی رئیس جهاد دانشگاهی رسیده بود.زمینه های همکاری دیده شده در این تفاهم نامه اشتغال و توانمندسازی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی و حمایت های اجتماع است از جمله تعهدات جهاد دانشگاهی، همکاری در تولید محتواهای فرهنگی، دینی و اعتقادی برای گروه هدف کمیته امداد، همکاری در راستای توانمندسازی مددجویان مورد حمایت کمیته امداد در سطوح عمومی و تخصصی، بهره گیری از ظرفیت جهاد دانشگاهی در بخش درمانی و بیمه خانواده های نیازمند خصوصا در مناطق محروم و ... است. در پایان این جلسه میرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) بر آغاز هرچه سریعتر همکاری ها در حوزه های فرهنگی، اشتغالزایی، منابع انسانی، حمایت های اجتماعی، سالمندان و زنان سرپرست خانوار و تشکیل کمیسیون و کمیته های پیگیری متناسب با هر حوزه تاکید کرد و علی قیداری را به عنوان رابط و نماینده کمیته امداد استان قم در پیگیری همکاری ها تعیین کرد.
 • اخبار ۲۰ چهارشنبه ۲۹ شهریور ۹۶
 • واکنش شدید مسئولان و خشم هموطنان به سخنان سخیف و توهین آمیز رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل/ شمخانی: اظهارات ترامپ، اهمیت ندارد/ جشن شکوفه ها با حضور یک میلیون و 300 هزار دانش آموز کلاس اولی و چند خبر دیگر. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دانلود
 • چالش بعدی لیونل مسی چه خواهد بود
 • با زدن 4 گل، لیونل مسی نشان داد در فصل جاری اهداف بزرگی را در سر دارد. به گزارش "ورزش سه"، دیشب و در جریان پیروزی 1-6 بارسا برابر ایبار مسی موفق به زدن 4 گل شد تا با به ثمر رساندن 519 گل در 591 بازی برای بلوگرانا رکورد خیره کننده ای را بر جای بگذارد. مسی تا به حال در 6 بازی برابر ایبار موفق به زدن 12 گل شده و گلهای دیشب او باعث شد تا مسی با 9 گل در صدر جدول لالیگا قرار بگیرد. همچنین با باز شدن دروازه مارکو دیمتروویچ سنگربان ایبار، او سنگربان شماره 134 در لیست قربانیان این ستاره 30 ساله شد. مسی تا به حال 5 بار و در دیدارهای مقابل آرسنال، والنسیا، اسپانیول، اوساسونا و ایبار موفق به زدن 4 گل و یک بار برابر لورکوزن نیز موفق به زدن 5 گل شده است. اما چالش بعدی پیش روی لیونل مسی رسیدن به آمار 593 بازی کارلس پویول، مدافع سابق و متعصب بارسلوناست. مسی تا به حال 591 بار برای تیمش به میدان رفته و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد در دیدار اول اکتبر برابر لاس پالماس بازی شماره 594 خود را برای بلوگرانا انجام خواهد داد و به رتبه دوم خواهد رسید. در این رده بندی جایگاه اول در اختیار ژاوی، هافبک خلاق و سابق کاتالان هاست که 767 بار برای این تیم به میدان رفته است. لیونل مسی پویول بارسلونا
 • جمع بندی روز:چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
 • خبرگزاري آريا - روزي نيست که در دنياي دانش و تکنولوژي اتفاق تازه اي رخ ندهد و ما نيز در ديجياتو همواره در تلاش و تکاپو هستيم تا تمامي جزئيات اين دست از رويدادها را به سمع و نظر شما برسانيم. در طي 24 ساعت گذشته مطالب متعددي در اين وبسايت منتشر شده اند که مي توانيد عنوان مهم ترين آنها را در ادامه ي مطلب مطالعه کرده و بسيار سريع تر از هميشه از مهم ترين وقايع عرصه فناوري آگاه شويد. بررسي ويديويي ديجياتو: بازي Destiny 2 نوشته پوريا دانشور 0 8 ساعت پيش
 • لیگ برتر والیبال بازهم قرعه کشی نشد/تاریخ بعدی ۴ مهر ماه
 • به گزارش وانانیوز، قرار بود امروز مراسم قرعه‌کشی رقابت‌های لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور برگزار شود، اما این امر محقق نشد. در شرایطی که پیش از این سازمان لیگ اعلام کرده بود دیگر به تیم‌ها فرصت نخواهد داد و در صورت عدم تمکین به دستورات سازمان لیگ، امسال رقابت‌های لیگ برتر والیبال برگزار نخواهد شد، اما بازهم فرصتی به تیم‌ها داده شد. منوچهر پورحسن، رئیس سازمان لیگ فدراسیون والیبال در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در این خصوص اظهار داشت: در جلسه امروز 9 تیم حضور داشتند که البته من مدارک آنها را ندیدم و به همین دلیل قرار شد تا سه‌شنبه هفته آینده یعنی 4 مهرماه به تیم‌ها مهلت داده شود. امکان دارد تا آن زمان تعداد تیم‌ها کمتر یا بیشتر هم بشود. به این ترتیب رقابت‌های لیگ برتر هم از تاریخ 16 مهر ماه برگزار خواهد شد.
 • صعود تمام مدعیان به دور بعدی جام اتحادیه انگلیس
 • تیم‌های مدعی، صعودی آسان به مرحله بعد جام اتحادیه انگلیس داشتند. به گزارش ایسنا، در ادامه دیدارهای جام اتحادیه انگلیس چند دیدار برگزار شد که در یکی از بازی‌ها منچستریونایتد در خانه با نتیجه ۴ بر یک برتون را شکست داد. مارکوس راشفورد ۲ بار، آنتونی مارسیال و جسی لینگارد برای یونایتد گلزنی کردند. آرسنال با تک گل تئو والکات از سد دانکستر گذشت. چلسی نیز با نتیجه ۵ بر یک از سد ناتینگهام گذشت. میچی باتشوایی در این دیدار هت تریک کرد. موسوندا و کندی نیز دیگر گل‌های آبی های لندن را به ثمر رساندند. منچسترسیتی نیز با دو گل لروی سانه وست برومویچ را حذف کرد. انتهای پیام
 • مهمترین حوادث و اخبار روز چهارشنبه ۲۹ شهریور ماه در گلستان
 • به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازگرگان؛ مهمترین حوادث و اخبار روز گذشته بدین شرح است: اجرای حکم قاتل مامور انتظامی گلستان + عکس آتش سوزی تکیه ای در گرگان + عکس ر‌ها کردن نوزاد ۸ روزه در گلستان کشف یک کارگاه مشروب سازی در گلستان گرگان میزبان مسابقات تیروکمان کشور انتهای پیام / ا
 • اخبار ۸ تا ۸ چهارشنبه بیست و نهم شهریور در آذربایجان غربی
 • ارومیه- ایرنا- اختصاص 170 میلیارد ریال برای بازسازی ورزشگاه آزادی مهاباد، اختصاص 20 میلیارد ریال اعتبار ویژه برای توسعه ورزش در سردشت، آغار سال تحصیلی توسط 60 هزار کلاس اولی در آذربایجان غربی و نوسازی خوابگاه های دانشجویی دانشگاه ارومیه با 20 میلیارد ریال اعتبار اهم اخبار آذربایجان غربی طی 24 ساعت گذشته بوده است. ** اختصاص 170 میلیارد ریال برای بازسازی ورزشگاه آزادی مهابادنماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نقش ورزش در سلامت جامعه گفت: 170 میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی و نوسازی ورزشگاه آزادی این شهرستان اختصاص یافت که برای بازسازی جایگاه تماشاگران، بخش ویژه، رختکن و چمن مصنوعی هزینه می شود.**20 میلیارد ریال اعتبار ویژه برای توسعه ورزش در سردشت اختصاص یافتمهاباد- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: امسال بیش از 20 میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز سالن ها و توسعه فعالیت های ورزشی در شهرستان سردشت اختصاص یافته است.** 60 هزار کلاس اولی در آذربایجان غربی راهی مدرسه شدندمدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: 60 هزار و 410دانش آموز کلاس اولی به همراه 33 هزار نوآموز پیش دبستانی امروز چهارشنبه همزمان با برگزاری آیین شکوفه ها و غنچه ها راهی مدارس استان شدند.** خوابگاه های دانشجویی دانشگاه ارومیه با 20 میلیارد ریال اعتبار نوسازی شدمدیر امور دانشجویان دانشگاه ارومیه با اشاره به نوسازی خوابگاه های این دانشگاه در سال جاری گفت: برای تجهیز این خوابگاه ها 20 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.7129/2093 ** خبرنگار: توحید محمودپور** انتشار دهنده: صابر چهرقانی
 • دانلود لانچر ۳ بعدی برای موبایل های اندروید Next Launcher ۳D ۳/۷/۳/۲ Android
 • خبرگزاري آريا - آيا اين جديدترين نسخه است؟ اطلاعات به روز نشده است. دانلود لانچر 3 بعدي براي موبايل هاي اندرويد Next Launcher 3D 3.7.3.2 Android اگر موبايل اندرويدي داريد و ميخواهيد رابط کاربري گوشي خود را متحول کنيد، اين مطلب را از دست ندهيد! همانطور که مي‌دانيد لانچر‌ها نقش بسزايي در ايجاد تنوع و جذابيت در استفاده از گوشي‌هاي اندرويدي دارند. اگر در سرزمين دانلود کمي به جستجو بپردازيد، مي‌توانيد به بهترين لانچر‌ها دسترسي پيدا کنيد. در اين مطلب از سرزمين دانلود، يکي از معروف‌ترين و بهترين لانچر‌هاي اندرويدي را قرار داده‌ايم. نام اين لانچر Next Launcher 3D Android مي‌باشد. Next Launcher 3D Android يک لانچر بسيار زيبا و 3 بعدي براي گوشي هاي مجهز به سيستم عامل اندرويد است. حتما ميدانيد که لانچرها، نرم افزارهايي هستند که ظاهر رابط کاربري گوشي را تغيير ميدهند. مثل تم يا قالب هاي ويندوز که ظاهر ويندوز را عوض ميکنند. لانچر Next Launcher 3D Android يکي از معروف ترين و محبوب ترين لانچرها براي اندرويد است. بعد از نصب اين لانچر، محيط گوشي شما کاملا تغيير خواهد کرد و منوهاي آن به صورت 3 بعدي ظاهر خواهند شد. شما مي‌توانيد همين حالا با مراجعه کردن به ادامه مطلب، ضمن آشنايي با ساير ويژگي‌هاي آن و نيز مشاهده تصاويري از محيط داخلي برنامه، آن را دانلود و نصب کنيد. مهم ترين ويژگي هاي نرم افزار Next Launcher 3D: - يک لانچر فوق‌العاده و پرطرفدار اندرويدي - دارا بودن Home Screen سه بعدي - داشتن انيميشن‌هاي زيبا و خارق العاده - دارا بودن ليست کشويي براي دسترسي راحت تر به اپليکيشن‌ها - داشتن ويجت‌هاي مختلف - پشتيباني از تم‌هاي گوناگون مهم ترين تغييرات نسخه 3.7.3.2 : - بهينه شدن قسمت جستجو - بهبود عملکرد کلي نرم افزار - رفع برخي اشکالات نسخه قبلي نرم افزار لانچر 3 بعدي براي موبايل هاي اندرويد -...
 • سخنان غیر منطقی ترامپ ملت ایران را مصمم می کند/محاکمه عاملان نسل کشی میانمار را خواستاریم
 • به گزارش جام جم آنلاین، متن این بیانیه به شرح ذیل است: بسم الله الرحمن الرحیم مجلس خبرگان رهبری در پایان سومین اجلاسیه‎ی خود با گرامی‎داشت اعیاد ارزشمند گذشته‎ی قربان و غدیر؛ ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان را به ساحت مقدّس امام زمان «اروحنا فداه»، مقام معظّم رهبری«مدّظلّه العالی» و پیروان دلداده‎ی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) تسلیت می‎گوید و با اتّکاء به لطف لایزال الهی، خط مستقیم امامت و ولایت و پشتوانه‎ی مردم‎سالاری دینی، نکات زیر را مورد تأکید قرار می‎دهد: 1. «عاشورا»، نماد مبارزه با ظلم و استکبار و «سیّدالشهداء(ع)»، الگوی برجسته‎ی انسانیّت در همه‎ی عرصه‎هاست. در این الگو، مبنا، بازگشت به ارزشهای اصیل اسلامی است. حضرت امام«قدّس الله نفسه الزّکیه» نیز بر این اساس و با پشتیبانی مردم، قیام خود را آغاز کرد و اصلِ «ولایتِ فقیه» در دوران غیبت را از مهجوریت رهانید، انقلاب را به پیروزی رساند و جنگ تحمیلی را به دفاع مقدس مبدّل ساخت و حضرت آیت‎الله خامنه‎ای«دام ظلّه العالی» خلف صالح امام نیز با اقتدای به سیّدالشهداء(ع) در دنیای پرتلاطم و منطقه‎ی پرآشوب کنونی، کشتی نظام اسلامی را هدایت و بر ساحل امنیّت و آرامش، رساند. خبرگان ملّت با تأکید بر زنده نگهداشتن شعائر حسینی، از مبلّغان، مدّاحان و گردانندگان محترم هیئآت مذهبی می‎خواهد، مجالس عزاداری امام حسین(ع) را بیش از پیش در جهت اهداف قیام و امر به معروف و نهی از منکر قرار دهند و از امور خرافی و موجب وهن اسلام و خلاف شأن، پرهیز نمایند تا ان شاءالله شاهد ارتقای معنویت و شور و شعور حسینی در جامعه‎ی اسلامی‎مان باشیم. 2. ایران اسلامی در ماه‎هایی که گذشت شاهد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا بود. مجلس خبرگان رهبری، از حضور پرشور مردمِ بصیرِ کشورمان در این دو انتخابات، قدردانی کرده، خداوند منّان را به خاطر وجود ملتی فهیم و نظامی سرافزار، شاکر است و با...
 • ۲روایت از یک ملاقات/ضرغامی:کاملا دوستانه و بی هدف بود/حسین کروبی:او مخالف محاکمه پدرم است
 • سیاست>احزاب و شخصیت‌ها - بدنبال دیدار حسین کروبی با عزت الله ضرغامی،روزنامه شرق با این دو چهره مصاحبه کرده است. ابتدا مصاحبه با ضرغامی را می خوانید: انتشار عكس شما با حسين كروبي،‌ به همراه توضيح كوتاهي در كانال تلگرامي‌تان جالب و در عين حال كمي عجيب بود. امكان دارد خودتان دراين‌باره بيشتر توضيح بدهيد؟ من با حسين كروبي رابطه‌اي دوستانه و صميمي دارم. دلايلش هم متعدد است. يك دليل آن برمي‌گردد به دوره رياست آقاي كروبي بر مجلس ششم. من آن زمان معاون پارلماني صداوسيما بودم و با آقاي كروبي رابطه خيلي خوبي داشتم. معتقدم هيچ رئيس مجلسي به اندازه آقاي كروبي نسبت به صداوسيما نگاه مثبت و حمايتي نداشته است. مجلس ششم در زمان رياست دكتر لاريجاني بر صداوسيما به دلايل خاصي كه عمده ‌آن هم سياسي بود، نسبت به رسانه ملي خيلي موضع منفي داشت. بحث تحقيق‌وتفحص از صداوسيما هم در همان دوره انجام شد. با وجود اينكه در آن زمان چنين فضايي بر مجلس ششم حاكم بود اما خود آقاي كروبي نگاه مثبتي داشت و هرجا حس مي‌كرد فضا از مسير حق و انصاف خارج مي‌شود، شخصا ورود و حمايت مي‌كرد. من اين را هيچ وقت فراموش نمي‌كنم. خود آقاي كروبي معتقد بود بايد موضع مستقلش را در برابر نگاه‌هاي تندي كه در مجلس وجود داشت، حفظ كند. شايد دو، سه بار با من در اين خصوص صحبت كرده بود كه با وجود آن نگاه تندي كه به صداسيما هست اما نمي‌خواست در آن زمين بازي كند و مي‌خواست موضع مستقل خودش را حفظ كند. ايشان از من خواسته بود اگر مورد مهم و خاصي هست، من مستقيم به ايشان بگويم يا از طريق حسين كه مورد اعتماد بود به ايشان منتقل كنم. به علت اينكه دفتر حوزه رياست تركيبي از افراد مختلف بود، شايد شائبه آن وجود داشته كه در پيغام‌ها...
 • سخنان به دور از منطق ترامپ خللی در اراده ملت ایران وارد نمی کند/محاکمه عاملان جنایات میانمار را خواستاریم
 • در بیانیه‎ پایانی سومین اجلاسیه‎ رسمی مجلس خبرگان رهبری دوره پنجم آمده است:سخنان به دور از منطق و عرف دیپلماتیک‎ رئیس جمهورِ تازه کارِ آمریکا، خللی در عزم و اراده‎ ملت بزرگ ما ایجاد نخواهد کرد. به گزارش مشرق، بیانیه‌ پایانی سومین اجلاسیه‌ رسمی مجلس خبرگان رهبری «دوره پنجم» صادر شد. متن این بیانیه به شرح ذیل است: بسم الله الرحمن الرحیم مجلس خبرگان رهبری در پایان سومین اجلاسیه‌ی خود با گرامی‌داشت اعیاد ارزشمند گذشته‌ی قربان و غدیر؛ ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان را به ساحت مقدّس امام زمان «اروحنا فداه»، مقام معظّم رهبری «مدّظلّه العالی» و پیروان دلداده‌ی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) تسلیت می‌گوید و با اتّکاء به لطف لایزال الهی، خط مستقیم امامت و ولایت و پشتوانه‌ی مردم‌سالاری دینی، نکات زیر را مورد تأکید قرار می‌دهد: 1. «عاشورا»، نماد مبارزه با ظلم و استکبار و «سیّدالشهداء(ع)»، الگوی برجسته‌ی انسانیّت در همه‌ی عرصه‌هاست. در این الگو، مبنا، بازگشت به ارزشهای اصیل اسلامی است. حضرت امام «قدّس الله نفسه الزّکیه» نیز بر این اساس و با پشتیبانی مردم، قیام خود را آغاز کرد و اصلِ «ولایتِ فقیه» در دوران غیبت را از مهجوریت رهانید، انقلاب را به پیروزی رساند و جنگ تحمیلی را به دفاع مقدس مبدّل ساخت و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای «دام ظلّه العالی» خلف صالح امام نیز با اقتدای به سیّدالشهداء(ع) در دنیای پرتلاطم و منطقه‌ی پرآشوب کنونی، کشتی نظام اسلامی را هدایت و بر ساحل امنیّت و آرامش، رساند. خبرگان ملّت با تأکید بر زنده نگهداشتن شعائر حسینی، از مبلّغان، مدّاحان و گردانندگان محترم هیئآت مذهبی می‌خواهد، مجالس عزاداری امام حسین(ع) را بیش از پیش در جهت اهداف قیام و امر به معروف و نهی از منکر قرار دهند و از امور خرافی و موجب وهن اسلام و خلاف شأن، پرهیز نمایند تا ان شاءالله شاهد ارتقای معنویت و شور و شعور حسینی در جامعه‌ی اسلامی‌مان...
 • ۲ روایت از یک ملاقات/ضرغامی:حامل پیام خاصی درباره حصر نبودم/حسین کروبی:او مخالف محاکمه پدرم است
 • بدنبال دیدار حسین کروبی با عزت الله ضرغامی،روزنامه شرق با این دو چهره مصاحبه کرده است. آفتاب‌‌نیوز : بدنبال دیدار حسین کروبی با عزت الله ضرغامی،روزنامه شرق با این دو چهره مصاحبه کرده است.ابتدا مصاحبه با ضرغامی را می خوانید:انتشار عكس شما با حسين كروبي،‌ به همراه توضيح كوتاهي در كانال تلگرامي‌تان جالب و در عين حال كمي عجيب بود. امكان دارد خودتان دراين‌باره بيشتر توضيح بدهيد؟من با حسين كروبي رابطه‌اي دوستانه و صميمي دارم. دلايلش هم متعدد است. يك دليل آن برمي‌گردد به دوره رياست آقاي كروبي بر مجلس ششم. من آن زمان معاون پارلماني صداوسيما بودم و با آقاي كروبي رابطه خيلي خوبي داشتم. معتقدم هيچ رئيس مجلسي به اندازه آقاي كروبي نسبت به صداوسيما نگاه مثبت و حمايتي نداشته است.مجلس ششم در زمان رياست دكتر لاريجاني بر صداوسيما به دلايل خاصي كه عمده ‌آن هم سياسي بود، نسبت به رسانه ملي خيلي موضع منفي داشت. بحث تحقيق‌وتفحص از صداوسيما هم در همان دوره انجام شد. با وجود اينكه در آن زمان چنين فضايي بر مجلس ششم حاكم بود اما خود آقاي كروبي نگاه مثبتي داشت و هرجا حس مي‌كرد فضا از مسير حق و انصاف خارج مي‌شود، شخصا ورود و حمايت مي‌كرد. من اين را هيچ وقت فراموش نمي‌كنم.خود آقاي كروبي معتقد بود بايد موضع مستقلش را در برابر نگاه‌هاي تندي كه در مجلس وجود داشت، حفظ كند. شايد دو، سه بار با من در اين خصوص صحبت كرده بود كه با وجود آن نگاه تندي كه به صداسيما هست اما نمي‌خواست در آن زمين بازي كند و مي‌خواست موضع مستقل خودش را حفظ كند. ايشان از من خواسته بود اگر مورد مهم و خاصي هست، من مستقيم به ايشان بگويم يا از طريق حسين كه مورد اعتماد بود به ايشان منتقل كنم. به علت اينكه دفتر حوزه رياست تركيبي از افراد مختلف بود، شايد شائبه آن...
 • جلسه هفته دفاع مقدس
 • جلسه هماهنگی برنامه های هفته دفاع مقدس در کنگره سرداران و شهدای کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد . دانلود دانلود
 • جلسه منصوریان با آبی ها برای استعفا
 • به گزارش پارس نیوز، علیرضا منصوریان در پایان دیدار با ذوب آهن نزدیک به یک ساعت بازیکنان را در رختکن نگه داشت تا با آنها صحبت کند. بازیکنان استقلال که شرایط مناسبی در رختکن نداشتند، همچنان از میکسدزون ورزشگاه خارج نشدند و در کنار کادرفنی در رختکن باقی ماندند. شنیده ها از رختکن استقلال حاکی از این است که منصوریان در حال خداحافظی با بازیکنان است و دقایقی دیگر با حضور در نشست خبری استعفای خود را رسما اعلام خواهد کرد.
 • مصوبات امروز جلسه هیئت دولت
 • هیئت دولت آئین‌ نامه اجرایی تسهیل تأمین مالی طرح های تملک دارایی های سرمایه ای را تصویب کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در این آئین نامه اولویت با طرح‌ های نیمه تمام دارای توجیه اقتصادی و مالی است. آئین نامه اجرایی باز پرداخت بخشی از بدهی های دولت به تأمین اجتماعی هم تصویب شد. به موجب این آئین نامه، منابع حاصل از فروش اموال غیرمنقول و املاک مازاد برای بازپرداخت بدهی ها اختصاص می یابد. در غیر این صورت وزارت اقتصاد موظف است با انتشار اوراق مالی اسلامی بلندمدت، منابع حاصله را به بازپرداخت بدهی ها اختصاص دهد. دانلود
 • جلسه مربی ایرلندی با بازیکنان استقلال
 • تمرین امروز تیم فوتبال استقلال پشت درهای بسته و در غیاب تمامی اعضای کادر فنی علیرضا منصوریان برگزار شد. به گزارش مشرق، تیم فوتبال استقلال یک روز بعد از تساوی مقابل پدیده مشهد و استعفای علیرضا منصوریان و دستیارانش تمرین ریکاوری خود را برای آماده‌سازی جهت دیدار با سپیدرود رشت در زمین شماره 2 ورزشگاه آزادی برگزار کرد. با توجه به استعفای سرمربی تیم استقلال و همچنین دستیارانش امروز تنها مک‌درموت، نصرالله عبداللهی و اشکان نامداری به همراه تیم پزشکی استقلال در محل تمرین حاضر شده تا جدایی تمامی اعضای کادر فنی منصوریان قطعی به نظر برسد. * پیش از اینکه تمرین امروز آغاز شود مربی ایرلندی تیم استقلال بازیکنان را دور هم جمع کرد و حدود 20 دقیقه با آنها به گفت‌وگو پرداخت. نصرالله عبداللهی نیز در کنار مربی ایرلندی استقلال از بازیکنان خواست تا آرامش خود را حفظ کند و به فکر بازی با سپیدرود باشد تا این تیم نیازمند آرامش است و بازیکنان باید پاسخگوی هواداران باشند و استقلال را به روزهای خوب برگرداند. * مک‌درموت مربی ایرلندی استقلال از ساعت 9 صبح امروز در زمین شماره 2 ورزشگاه آزادی حاضر بود و تمامی امور تمرینی آبی‌پوشان را عهده‌دار شد. وی بعد از چیدن موانع بازیکنان را گرم کرد و برنامه‌های تاکتیکی را برای آنها زیرنظر گرفت. * مهدی رحمتی با مجتبی جباری همچنان در تمرینات تیم استقلال غایب هستند و این دو نفر امروز هم در محل تمرین آبی‌پوشان حضور نداشتند. * محسن کریمی مهاجم جوان استقلال که کتف خود را جراحی کرده در محل تمرین آبی‌پوشان حاضر بود و از کنار زمین نظاره‌گر برنامه‌های تاکتیکی این تیم شد. * چهره مغموم و ناراحت بازیکنان استقلال در تمرین امروز بیش از همیشه به چشم می‌آمد و بازیکنان این تیم از اتفاقات رخ داده ناراحت به نظر می‌رسیدند. * تمرین امروز آبی‌پوشان مثل هفته‌ها و ماههای گذشته...
 • جلسه تبدیل ۵۰۰ هزارهکتار اراضی شیبدار به باغ
 • معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی در یاسوج گفت:با صدور مجوزهای لازم ۵۰۰ هزار هکتار از اراضی شیبدار کشور که کانون فرسایش و سیلاب‌های ویرانگر هستند به باغ تبدیل می‌شوند.
 • جلسه استقلالی ها در رختکن پس از استعفای منصوریان
 • به گزارش پارس نیوز، بهتاش فریبا، مدیر فنی، محمد خرمگاه، مربی و پندار توفیقی پس از خروج بازیکنان استقلال از رختکن با امید ابراهیمی، روزبه چشمی، سجاد شهباززاده، خسرو حیدری و مجید حسینی در رختکن تیم به صحبت پرداختند که در این جلسه خسرو حیدری و امید ابراهیمی به نمایندگی از بازیکنان با مدیران باشگاه صحبت کردند.
 • جلسه بازیکنان در رختکن برای رداستعفای منصوریان
 • بازیکنان استقلال پس از کسب نتیجه تساوی خانگی در ورزشگاه آزادی، و در پی آن استعفای علیرضا منصوریان در رختکن این تیم با مسئولان باشگاه استقلال به صحبت پرداختند.به گزارش تابناک ورزشی، بهتاش فریبا مدیرفنی تیم، محمد خرمگاه مربی و پندار توفیقی معاون باشگاه پس از خروج بازیکنان استقلال از رختکن با امید ابراهیمی، روزبه چشمی، سجاد شهباززاده، خسرو حیدری و مجید حسینی در رختکن تیم به صحبت پرداختند که در این جلسه خسرو حیدری و امید ابراهیمی به نمایندگی از بازیکنان با مدیران باشگاه صحبت کردند.این درحالی ست که تصمیم گیرنده درباره آینده تیم تنها در ید اختیار هیات مدیره است و اشتعفای شفاهی منصوریان باید تا فردا به صورت کتبی تحویل مدیرعامل شود تا در هیات مدیره مطرح و درباره آن رای گیری شود.
 • برگزاری جلسه هماهنگی هفته ناجا در سنندج
 • جلسه هماهنگی هفته ناجا در سالن شهدای گمنام استانداری سنندج برگزارشد. به گزارش خبرگزاری صداوسیمامرکز کردستان، جمال ارشدی مدیرکل امور اجتماعی استان گفت: هدف ما تقویت اجتماعی پلیس است و باید تلاش کرد با تعامل و اعتماد دوطرفه میان مردم و نیروی اجتماعی اعتماد ایجاد شده را تقویت کرد. ارشدی افزود: اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و خدمات مختلف از جمله بهداشتی در مناطق محروم و حاشیه شهر می تواند در هفته ناجا و دیگر ایام سال پایگاه اجتماعی نیروی انتظامی را بیش از پیش نزد عموم مردم تقویت می کند. دراین جلسه همچنین سرهنگ عبدالله فاتحی معاون فرهنگی اجتماعی نیروی انتظامی کردستان نیز از خیرین خواست تا برای الفت و همکاری بیشتر میان مردم و ناجا گام بردارند . فاتحی افزود: برای حفظ امنیت پایدار در جامعه نیازمند همکاری مستمر مردم هستیم. هفته ناجا از 14 مهر به مدت یک هفته ادامه دارد .
 • جزئیات جلسه کمیسیون مشترک ایران و ۱ ۵ به روایت ظریف
 • ظریف از اجماع ۱+۵ بر ضرورت اجرای برجام در جلسه کمیسیون مشترک خبر داد و گفت که دراین جلسه جمهوری اسلامی ایران اعتقاد داشت ایالات متحده تعهدات خود را در برجام اجرا نکرده است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه بعد از نشست پنج بعلاوه یک گفت: لفاظی های ایالات متحده از جمله سخنرانی بسیار سخیف دیروز رییس جمهوری ایالات متحده، نشان داد تا چه حد ایالات متحده از واقعیات جامعه بین المللی دور است و امروز بار دیگر از نزدیک مشاهده کردیم. ظریف گفت جلسه کاملا مشخصی بود که نگرش جامعه بین المللی به برجام به عنوان یک توافق چند جانبه و نه یک توافق دو جانبه است و همین طور بر قطعنامه شورای امنیت از سوی کشورها بار دیگر تاکید شد. جلسه امروز کمیسیون مشترک، اجماع اعضای ۱+۵ بر ضرورت اجرای برجام بود. همچنین خبرگزاری ایرنا از نیویورک خبر داد که محمد جواد ظریف پس از این نشست در جمع خبرنگاران ایران و صدا و سیما گفته است : اعضای 1+5 البته به غیر از یک کشور بر رعایت کامل برجام و غیر قابل مذاکره بودن برجام تاکید کردند و اینکه همه طرف ها به این دستاورد جامعه بین المللی متعهد بمانند. وی ادامه داد: جمهوری اسلامی درباره موارد نقضی که از سوی ایالات متحده از ابتدای اجرایی شدن برجام و به خصوص در دوره دولت جدید آمریکا مطرح بوده است، همچون اظهاراتی که مقامات آمریکا کردند که از نظر ما مناسب نبوده و برای مقررات برجام که بعضی موارد آن به عنوان نقض مواد 26،28 و 29 برجام قابل تفسیر است، صحبت کرد. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: این ها را مطرح کردیم و این که ایالات متحده از ابتدا در اجرای تعهدات خود کوتاهی کرده است. همه دولت هایی...