یزد ـ بافق در روزهای گرم تابستانی و در شرایطی که همواره گرمترین نقطه استان یزد بوده با جاذبه‌های بسیار گردشگری، جمعی از فعالان گردشگری کشور را نزد خود فراخوانده است.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها ـ رحیم میرعظیم، محمدعلی عبداللهی: فعالان حوزه گردشگری کشور به همراه فعالان حوزه صنایع دستی و دست بافته‌ها به دعوت مدیر کمپینگ گردشگری شهید برزگری روستای صادق آباد شهرستان بافق (کویرکارال) در این شهرستان گردهم جمع شده‌اند تا راهکارهای توسعه گردشگری در کشور را به بحث بنشینند و برخی مسئولان کشوری مرتبط با حوزه گردشگری نیز به جمع آنها پیوسته‌اند.

این گروه امیدوار است با حضور در دیگر نقاط کشور موضوع‌های مختلف گردشگری را با هدف توسعه این صنعت درآمدزا به بحث بگذارند و راهکارهای مثمرثمری را به همکاران خود در زمینه‌های مختلف ارائه دهند.

حضور فعال مسئولان بافق دلگرم کننده بود

از نکات مثبت این گردهمایی، حضور مسئولان شهرستان بافق در این جمع بود و آنان بر عزم خود برای غنابخشی به مسئله گردشگری در این منطقه به ویژه حمایت از مدیران مجموعه کویری کاراکال بافق که بسیار مورد توجه فعالان حوزه گردشگری قرار گرفته، تأکید کردند و همین مسئله باعث دلگرمی فعالان حوزه گردشگری است.

در این برنامه‌ها که همزمان با هفته تعاون برگزار شد، جمعی از اعضای اتحادیه تأمین نیاز فرش و صنایع دستباف، تورلیدرهای گردشگری، اعضای تعاونی‌های گردشگری و دارندگان اقامتگاه‌های بوم‌گردی و مجموعه‌های چند عملکردی از سراسر کشور حضور داشتند که در قالب نشست‌هایی، موضوع‌های مختلف مورد بحث بررسی قرار گرفت.

در کنار این برنامه‌ها و به صورت ویژه، راه‌های جذب گردشگران به این منطقه از کویر، با توجه به جاذبه کویری مجموعه شهید برزگری مورد بررسی قرار گرفت.

در افتتاحیه این برنامه که با حضور علی نوروز زاده شهردار بافق، اعضای شورای اسلامی شهر بافق و مسئول میراث فرهنگی این شهرستان برگزار شد، با توجه به قابلیت‌های گردشگری کشور، بر همکاری تمام دستگاه‌ها و فعالان گردشگری کشور برای رونق این صنعت پردرآمد جهان که می‌تواند علاوه بر درآمدزایی بالا برای کشور، به رونق کسب و کار نیز منجر شود، تأکید شد.

اقتصاد جهانی بر مبنای گردشگری باز تعریف می‌شود

یکی از فعالان گردشگری کشور در این برنامه با بیان اینکه صنعت گردشگری در دنیا پیشرو و پیشتاز است، اظهار داشت: نباید از قطار پیشرفت جا ماند و باید همگام با دنیا در این عرصه پیشرفت کرد.

روح‌الله روانشاد افزود: صنایع مختلف به دلایل بسیاری در حال اضمحلال هستند و اقتصاد تک‌محصولی و وابسته به نفت که ده‌ها سال ما را به دنبال خود کشیده، دیگر نتیجه‌ای ندارد و در حال حاضر همه چیز در گرو گردشگری که متکی بر انسان‌ها است، تعریف می‌شود.

کارشناس میراث فرهنگی استان بوشهر ادامه داد: تلاش می‌کنیم با تعامل بین مجموعه‌های گردشگری و هم‌فکری با مسئولان مرتبط که ابزارهای لازم را در اختیار دارند، برای گسترش روزافزون این صنعت که رشته‌های زیادی را شامل می‌شود، گام برداریم ضمن اینکه در میان گذاشتن تجارب افراد و دستگاه‌هایی که در نقاط مختلف این کشور فعال هستند باعث برداشتن گام‌های بسیار مهمی در این زمینه می‌شود.

بسیاری از مشکلات گردشگری به راحتی قابل حل است

وی با اشاره به برخی از مشکلات مرتبط با گردشگری استان یزد و شهرستان بافق که در طی مسیر نیز قابل مشاهده و به راحتی قابل حل است از مسئولان خواست برای رفع آن بکوشند.

نصب تابلوهای راهنمای مسیرهای گردشگری استان یزد و به ویژه بافق از درخواست‌های این فعال گردشگری بود.

روانشاد با اشاره به اینکه قوانین خوبی برای کمک به مسائل گردشگری تدوین شده است اما متأسفانه نه فقط بسیاری از فعالان این صنعت، بلکه بسیاری از مسئولان مرتبط نیز از آنها آگاهی ندارند، افزود: در مجموعه دوستانی که در این نشست‌ها شرکت می کنند برای آگاهی بخشی در این زمینه تلاش می‌کنیم.

سونیا خضرایی، مسئول اتحادیه تأمین نیاز شرکت تعاونی فرش و صنایع دست‌بافت نیز اظهار داشت: حضور مسئولان شهرستان بافق در جمع شرکت‌کنندگان حوزه گردشگری و صنایع دستباف در هفته تعاون، این هفته را برای ما به عنوان هفته تعامل معنی کرده است.

وی افزود:امیدواریم با همکاری‌هایی که بیش‌ازپیش بین بخش دولتی و خصوصی ایجاد می‌شود، شاهد توسعه روزافزودن صنعت گردشگری در کشور باشیم.

توسعه زیرساخت‌ها و آموزش مهم‌ترین دغدغه صنعت گردشگری است

این فعال گردشگری ادامه داد: باید مباحثی مانند زیرساخت و آموزش را به عنوان اصلی‌ترین راهکارهای حل مشکلات گردشگری به صورت جدی مد نظر قرار دهیم.

یکی دیگر از فعالان حوزه گردشگری نیز در این برنامه اظهار داشت: صنعت توریسم صنعتی بسیار درآمدزا به حساب می‌آید و می‌تواند اشتغال بسیاری را به دنبال داشته باشد و به همین دلیل مورد توجه جهانیان قرار گرفته و به صورت طبیعی نیز باید همگام با دیگران در این مسیر گام برداریم.

راشین حسنی افزود: در این عرصه و در زمینه تبلیغات، بسیار ضعیف عمل کرده‌ایم و در زمینه بازاریابی و برندسازی نیاز به فعالیت جدی است.

شهرداری تسهیل‌گر بخش گردشگری است

شهردار بافق نیز در این نشست اظهار داشت: مجموعه‌های دولتی و شهرداری، بخش تسهیل‌گر و بسترساز در زمینه گردشگری به حساب می‌آیند.

سیدعلی نوروز زاده افزود: به طور طبیعی باید بخش خصوصی مورد حمایت قرار بگیرد تا بتوانند بهترین باشند و مجموعه شهرداری به سهم خود در این راستا می‌کوشد و فعالانی مانند مدیر مجموعه شهید برزگری را یک پتانسیل برای این شهرستان می‌داند و قدردان زحمات آنان است.

شهرداری بافق دومین شهرداری حامی میراث فرهنگی کشور شناخته شد

وی ادامه داد: به واسطه همین توجه، سال گذشته شهرداری بافق بعد از تبریز دومین شهرداری حامی میراث فرهنگی در کشور و حائز رتبه اول در استان یزد شد.

نوروز زاده اضافه کرد: در کنار نگاه‌های حمایتی شهرداری و شورای اسلامی، تلاش می‌کنیم که در راستای حمایت از صنعت گردشگری در این منطقه؛ خدماتی که به شهروندان ارائه می‌شود نگاه به گردشگری داشته باشد.

شهردار بافق با اشاره به برگزاری برنامه‌های هفته بافق و دومین سمپوزیوم ساخت مجسمه‌های شنی، این برنامه‌ها را در راستای توجه دادن گردشگران به این منطقه ذکر و از حاضران برای دیدار از این برنامه‌ها دعوت کرد.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بافق نیز در جمع شرکت‌کنندگان این نشست اظهار داشت: مجموعه شهید برزگری اولین کمپ دائمی در زمینه کویرگردی در این استان است که فعالیت‌های آنان را دنبال کرده و در صدد حمایت از این فعالان گردشگری و دیگر فعالان حوزه گردشگری شهرستان هستیم.

قدردان فرصت حضور فعالان گردشگری کشور در بافق هستیم

لیلی رنجبر افزود: تلاش می‌کنیم با حمایت‌های خود زمینه راه‌اندازی کارگاه‌های تولید صنایع دستی در محل مجموعه شهید برزگری که توسط مسئولان این مجموعه دنبال می‌شود را فراهم کنیم.

این مسئول با بیان اینکه این شهرستان مانند بسیاری از نقاط کشور پتانسیل‌های بسیاری برای گردشگری دارد و باید زمینه بهره‌برداری هر چه بیشتر از آن فراهم شود، گفت: حضور فعالان گردشگری کشور در این محل را نشان‌دهنده اهمیت گردشگری شهرستان بافق برای فعالان این حوزه در کشور می‌دانیم.

رنجبر ادامه داد: امیدواریم با تعاملاتی که در این زمینه بین مجموعه‌های مختلف دولتی و خصوصی در این نشست‌ها ایجاد می‌شود، بتوان به راهکارهایی برای توسعه هر چه بیشتر گردشگری به ویژه در این منطقه از کشور دست یافت.

مدیر کمپینگ گردشگری شهید برزگری روستای صادق آباد شهرستان بافق نیز اظهار داشت: امیدواریم در این گردهمایی که یک کار خاص در کشور است، زمینه آشنایی و تعامل مجموعه‌های مختلف کشور در حوزه گردشگری فراهم شود.

محمد برزگری افزود: در کنار مباحث کلی نشست‌ها، سلسله نشست‌هایی را با فعالان حوزه گردشگری برای شنیدن راهکارهای آنان در راستای جلب گردشگران به شهرستان بافق با تأکید بر قابلیت‌های کمپ کویر کاراکال بافق خواهیم داشت.

تعامل بین مجموعه‌ای تنها راهکار توسعه گردشگری کشور است

آنچه که اکنون بیش از پیش به باور نشسته این مسئله است که تکیه بر اقتصاد تک محصولی نه تنها مشکلی را حل نمی‌کند؛ بلکه نگاه صرف به درآمدهای نفتی اکنون به یک مانع برای رشد کشور بدل شده است.

همین مسئله فعالان گردشگری کشور را بر آن داشته است که راهکارهای توسعه این صنعت را بیشتر در بین فعالان این حوزه دنبال کنند و در کنار آن با تعامل با دستگاه‌های دولتی راهکارهایی را برای پیشرفت کار فراهم کنند.

چنین نشست‌هایی که نمونه آن به دعوت یکی از فعالان این حوزه در شهرستان بافق استان یزد با ظرفیت‌های بالای گردشگری برگزار شد، علاوه بر اینکه باعث ایجاد تفاهم و تعامل بیشتر فعالان این حوزه در کشور می‌شود؛ پیام خاصی نیز برای مسئولان دارد.

پیام این گردهمایی این است که فعالان کشوری این حوزه اهمیت خاصی برای این منطقه قائل هستند و به همین دلیل نیز خود را از اقصی نقاط کشور به این شهرستان رسانده‌اند و مسئولان شهرستانی و استانی باید در راستای گسترش تعامل و همکاری‌ها که توسعه‌دهنده شهر و استان است، پیشگام باشند.

کلیدواژه: فعالان گردشگری کشور | فعالان حوزه گردشگری | مجموعه شهید برزگری | فعالان این حوزه | برنامه ها | صنعت گردشگری | شهرستان بافق | میراث فرهنگی | تلاش می کنیم | اظهار داشت | ادامه داد | استان یزد | نشست ها

منبع: مهر

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۰۵۶۰۳ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ماممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

در همین زمینه

 • تحقق نهضت ملی گردشگری با تاسیس مجمع فعالان صنعت گردشگری
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست به نقل از روابط عمومی اتاق تهران؛ این گردهمایی به دعوت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران و در محل گروه مالی گردشگری برگزار شد و فرصتی بود تا در اجتماع صاحبان بنگاه‌های گردشگری و فعالان اقتصادی این بخش، در باب مقدمات تاسیس مجمع فعالان صنعت گردشگری بحث و بررسی صورت گیرد.در این نشست پیرامون اساسنامه مجمع فعالان صنعت گردشگری تبادل‌نظر صورت گرفت و مقرر شد در روز 24 مهر ماه سال جاری، با حضور فعالان این صنعت انتخابات هیات مدیره این مجمع برگزار شود.بر اساس آنچه که در بخشی از اساسنامه مجمع فعالان صنعت گردشگری آمده است، این مجمع به منظور ساماندهی امور مربوطه و حفظ توازن و نظم و فراهم کردن امکان بهره‌برداری بیشتر از سرمایه‌گذاری و تولید، استفاده و انتقال تجربیات علمی دست اندرکاران و به هنگام کردن آن برای نیل به اهداف قانونی توسعه در این‌گونه موارد، حمایت از بهبود فضای کسب‌وکار و پاسخگویی به مشکلات و نارسایی‌ها در چارچوب قوانین موضوعه کشور و دفاع از حقوق و منافع مشروع و قانونی اشخاص حقیقی و حقوقی عضو انجمن، تشکیل می‌شود. ضرورت تغییر نگاه ملی به صنعت گردشگریدر این نشست، مهدی جهانگیری، نایب‌رییس اتاق تهران، در سخنانی با تأکید بر ضرورت تغییر نگاه ملی به صنعت گردشگری گفت: اگر روزی نهضت ملی نفت در این کشور اتفاق افتاد، امروز بیش از هر زمان نیازمند نهضت ملی گردشگری هستیم. وی افزود: درست است که ما در کشورمان، ظرفیت‌ها و مزیت‌های مختلف اقتصادی از جمله در حوزه نفت، انرژی و پتروشیمی داریم اما نباید مزیت رقابتی مهم جذابیت کشور و مردمان فهیم آن برای مهمان‌نوازی از گردشگران خارجی را نادیده بگیریم، ضمن اینکه صنعت گردشگری می‌تواند علاوه بر تأمین بسیاری از نیازهای اقتصادی، ایجاد اشتغال و ایجاد تحرک در اقتصاد ملی، امنیت و ثبات کشور را هم تأمین کند و شادابی...
 • گیاهان دارویی ظرفیتی بکر برای توسعه صنعت گردشگری کشور
 • یک کارشناس طب سنتی گفت: گیاهان دارویی به کمک صنعت گردشگری می‌آیند تا گردشگران داخلی و خارجی که در طلب استفاده از شیوه‌های طب سنتی برای درمان بیماری هستند را به این مراکز کشور بکشاند. سید جواد علوی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره گیاهان دارویی و صنعت گردشگری اظهار کرد: در جوامع کنونی، موضوع درمان با گیاهان دارویی کم و بیش مطرح است و در هر جامعه، افراد بسیاری به معالجه با داروهای گیاهی علاقه دارند.وی افزود: گیاهان دارویی به کمک صنعت گردشگری می‌آیند تا گردشگران داخلی و خارجی که در طلب استفاده از شیوه‌های قدیمی برای درمان بیماری هستند را به مراکز طب سنتی بکشاند.این کارشناس طب سنتی تصریح کرد: گردشگری شاخه‌های متفاوتی دارد که می‌توان با دستیابی به هر یک از این شاخه‌ها، برای ورود گردشگر به کشور اقدام کرد یکی از این راه‌ها ارتباط دادن تفریحات مردمی با سلامتی و آشنایی آنها با سبک زندگی سنتی ایرانی است.علوی خاطرنشان کرد: مدت‌هاست که بیماران کشورهای خارجی برای درمان برخی از بیماری‌ها مانند نازایی، عیوب انکساری، جراحی زیبایی و... به ایران می‌آیند و در هتل‌های کشور اقامت می‌کنند.وی یادآور شد: ورود این افراد با روند پیشرفت علم پزشکی در ایران روز به روز در حال افزایش است تا جایی که در ایران از سفر بیماران خارجی به کشور به‌عنوان گردشگران سلامت یاد کردند و اکنون چند سالی است که برخی از دفاتر مسافرتی و ارگان‌های دولتی مانند سازمان میراث فرهنگی، وزارت بهداشت، وزارت خارجه و... متحد شده‌اند تا بتوانند ورود این نوع از گردشگران را ساماندهی کنند.انتهای پیام/ R1014182/Psaadati/S1313,2,18,24/CT1
 • فعالان گردشگری استان اصفهان تجلیل می شوند
 • مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان خبر از تجلیل از فعالان گردشگری استان اصفهان همزمان با روز جهانی جهانگردی داد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازصاحب نیوز؛ فریدون الله یاری با اشاره به از تجلیل از فعالان گردشگری استان اصفهان همزمان با روز جهانی جهانگردی، اظهار کرد: با توجه به همزمانی روز جهانی گردشگری و هفته دفاع مقدس، فعالان گردشگری استان در آیینی مورد تجلیل قرار می گیرند. مدیر کل میراث فرهنگی استان با بیان مسئولان ارشد استانی در این مراسم حضور خواهند داشت، خاطرنشان کرد: موسسان و کارآفرینان واحدهای اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی، مجموعه های گردشگری، مناطق نمونه گردشگری، اقامتگاه های بومگردی و همچنین مدیران مراکز آموزش گردشگری فعالان رسانه ائی در حوزه گردشگری و برنامه ریزان و فرهیختگان در این حوزه از جمله اقشاری هستند که تجلیل می شوند. گفتنی است این آیین تجلیل صبح روز چهارشنبه همزمان با روز جهانی گردشگری در هتل آسمان برگزار می شود. انتهای پیام/
 • قدردانی از برترین های حوزه گردشگری در کشور
 • در مراسم روز جهانی گردشگری از برترین‌های حوزه‌های مختلف صنعت گردشگری قدردانی شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در این مراسم از حسن تقی زاده انصاری مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری مارکوپولو در حوزه تورهای داخلی، سید محمد علی اشرف واقفی مدیر عامل دفتر خدمات مسافرتی ایران دوستان در حوزه تورهای ورودی، جمشید حمزه‌زاده رئیس جامعه هتلداران کشور در حوزه تشکل‌ها، حمید عرب نژاد از هواپیمایی ماهان در حوزه شرکت‌های هواپیمایی و سعید محمد زاده مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در حوزه شرکت‌های حمل و نقل ریلی تجلیل شد.همچنین از محمدناصر نیکبخت استاندار همدان به‌عنوان استاندار حامی صنعت گردشگری، محمدصادق پورمهدی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در حوزه برگزاری رویدادهای بین‌المللی و علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان در حوزه سرمایه‌گذاری گردشگری قدردانی شد.در ادامه این مراسم از علی مالمیر مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان در حوزه برنامه‌ریزی، فاطمه دانش یزدی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یزد در حوزه بازاریابی، محمدرحیم رهنما مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی در حوزه نظارت بر تأسیسات گردشگری، فریدون الله یاری مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اصفهان در حوزه توافق‌های ملی گردشگری، یحیی رحمتی مدیرکل میراث فرهنگی زنجان در حوزه برگزاری رویدادهای بین‌المللی، جلیل جباری مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان‌غربی در حوزه برگزاری رویدادهای بین‌المللی و از مرتضی آبدار بخشایش مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی در حوزه برگزاری رویدادهای بین‌المللی تجلیل شد.همچنین در این مراسم از خبرنگاران و رسانه‌های فعال در حوزه صنعت گردشگری نیز قدردانی شد.در ادامه این مراسم از تمبر روز جهانی گردشگری رونمایی شد و این تمبر به امضای علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و میهمانان ویژه این مراسم رسید.این مراسم با حضور علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهوری، چند...
 • همدان ۵ عنوان برتر گردشگری کشور را کسب کرد
 • معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان با اشاره به اینکه همدان پنج عنوان برتر گردشگری کشور را کسب کرد گفت: ویژه‌برنامه روز جهانگردی ۱۲ مهرماه با تجلیل از فعالان این حوزه در همدان برگزار می‌شود. علی خاکسار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: امسال به دلیل تقارن هفته گردشگری با ماه محرم به برگزاری برنامه‌هایی این هفته به صورت مفصل پرداخته نمی‌شود.وی با اشاره به اینکه به مناسبت هفته گردشگری در روز 11 یا 12 مهرماه به مناسبت پاسداشت روز جهانگردی ویژه‌برنامه‌ای در همدان برگزار می‌شود، افزود: در این ویژه‌برنامه از فعالان این عرصه تقدیر و تجلیل به عمل می‌آید.خاکسار بیان کرد: 6 مهرماه به مناسبت روز گردشگری بازدید از تمامی موزه‌ها و بناهای تاریخی استان همزمان با سراسر کشور رایگان است.معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان تأکید کرد: امروز در ویژه‌ برنامه‌ای در سالن اجلاس تهران با حضور علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سفرای چند کشور خارجی و فعالان این حوزه از برترین‌های حوزه‌های مختلف صنعت گردشگری تجلیل شد.خاکسار با تأکید بر اینکه در این مراسم محمدناصر نیکبخت استاندار همدان به‌ عنوان استاندار حامی صنعت گردشگری در سطح ملی انتخاب شد، تصریح کرد: علی مالمیر مدیرکل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان در حوزه برنامه‌ریزی، سعید ترابیان در حوزه سرمایه‌گذاری، سید احمد بقا در حوزه حمل‌ونقل رتبه‌های برتر کشوری را کسب کرده و نعیمه لشکری در حوزه‌های اقامتگاه‌های بوم گردی به عنوان فعال شایسته تقدیر بود.خبرگزاری تسنیم نیز به عنوان خبرگزاری برتر کشور در حوزه گردشگری معرفی شد.انتهای پیام/ R41405/P1492/S6,75/CT1
 • ۱۰ برتر صنعت گردشگری مازندران در کشور معرفی شدند
 • ساری - ۱۰ برتر صنعت گردشگری مازندران در کشور معرفی و تجلیل شدند. به گزارش خبرنگار مهر، دلاور بزرگ نیا بعدازظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: زنگ گردشگری در مدارس استان مازندران به عنوان یکی از شاخص های اساسی توسعه مازندران روز چهارشنبه ۵ مهرماه به صدا درخواهد آمد. بزرگ نیا با بیان اینکه ۵ مهرماه روز جهانی جهانگردی به عنوان گردشگری پایدار،ابزاری برای توسعه نامگذاری شده است اظهارداشت: مراسم استقبال از نخستین گردشگران در ورودی های استان و همچنین فرودگاه رامسر برگزار می شود وی همچنین از آموزش به عنوان یکی از مهمترین ارکان توسعه گردشگری نام برد و افزود: آموزش رانندگان تاکسی ، مدیریت تاسیسات گردشگری و کارکنان آنان، مدیریت عمومی و ناظران واحدهای اقامتی با همکاری موسسه آموزشی میزبان بابلسربرگزار می شود. وی از برگزاری مسابقه نقاشی کودکان با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در رامسر خبر داد و افزود :پاکسازی محور و روستای گردشگری جواهرده با همکاری انجمن های مردم نهاد از دیگر برنامه های این هفته است. مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران یادآور شد: در همایش برترین های گردشگری کشورکه تقریبا با حضور تمامی فعالان گردشگری کشور که صبح امروز ۴ مهرماه در سالن اجلاس برگزار می شود سید افشین طاهری لوکوموتیوران، سید ولی شجاهی لنگری عکاس، بهمن آقایی به عنوان فعال طبیعتگردی و سام آقا محمد صادق و محمد کاظم حلاجی ثانی به ترتیب به عنوان خلاق و مبتکر در گردشگری و راهنمای گردشگری به عنوان برگزیده برتر ملی معرفی می شوند بزرگ نیا در ادامه گفت:رسول شیرزاد کرمانی به عنوان مهماندار قطار،فریده یوسفی به عنوان ناشر،امیر حسین مسعودی مدیر هتل آپارتمان و غلامرضا یونسی در گردشگری دریایی حائز لوح قابل تقدیر شدند.
 • رزم حسینی به عنوان استاندار برتر در صنعت گردشگری کشور معرفی شد
 • کرمان - استاندار کرمان در آیین گرامیداشت روز جهانی «جهانگردی» در سالن اجلاس سران در تهران به عنوان استاندار برتر در صنعت گردشگری کشور معرفی و از خدمات وی تقدیر شد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی صبح سه شنبه در آیین گرامیداشت روز جهانی «جهانگردی» که با حضور برترین های صنعت گردشگری کشور برگزار شد، گفت: یکی از اهداف اصلی استان کرمان در دولت یازدهم، توجه به اهمیت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوده است. وی با تاکید بر اینکه مدیریت استان کرمان معتقد است که درآمد قابل ملاحظه ای را می توان از راه صنعت گردشگری کسب کرد، یادآورشد: از آنجا که مراکز تاریخی و میراثی این استان می توانند محل جذب توریست باشند، مرمت و بازسازی این اماکن در دستور کار قرار گرفت و در حال حاضر تعداد قابل ملاحظه ای از این مراکز به طور همزمان در حال مرمت و بازسازی هستند. استاندار کرمان با اشاره به اینکه عملیات احیاء و مرمت بخشی از مراکز میراثی استان همچون باغ فتح آباد، باغ بیرم آباد و بازار کهن شهر کرمان به اتمام رسیده است، تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید، سه اثر تاریخی استان کرمان از قبیل روستای تاریخی و دستکند میمند، قنوات و کلوت های شهداد به عنوان یک مقصد بزرگ طبیعت گردی و گردشگری ثبت جهانی شدند. رزم حسینی صدور ویزای فرودگاهی را یکی از مهمترین اقدامات استان کرمان در حوزه صنعت گردشگری طی دولت یازدهم عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ۱۸۵ کشور می توانند به صورت آنلاین ویزا تقاضا داده و در کوتاه ترین مدت آن را دریافت کنند و در صورتی که موفق به اخذ ویزا به صورت آنلاین نشدند، می توانند با حضورشان در فرودگاه طی ۱۵ دقیقه ویزای سه ماهه دریافت کنند. وی از راه اندازی قریب ۱۲۰...
 • جمشید مشایخی:تفکر سینماگران باید به سمت معرفی جاذبه های گردشگری کشور تغییر کند
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست؛ جمشید مشایخی روز سه شنبه و در آستانه فرارسیدن پنجم مهر ماه روز جهانی گردشگری درباره تولید آثاری با محوریت گردشگری در ایران اظهار داشت: جاذبه های گردشگری ایران آنقدر دیدنی و بکر است که اگر یک دوربین معمولی هم از آنها تصویربرداری کند بطور قطع برای هر بیننده داخلی و خارجی جذاب خواهد بود. وی افزود: حال اگر از این جاذبه های توریستی برای فیلمنامه استفاده شود و ملودرام های داستانی را در دل این فضای های جذاب تولید کنیم، حتما بیشتر از آثار آپارتمانی مورد توجه قرار می گیرد. بازیگر فیلم سینمایی «پدر آن دیگری» با انتقاد از اینکه بخش زیادی از فیلم های ایرانی در داخل آپارتمان ها و یا تهران تولید می شود، ادامه داد: باید تفکر فیلمنامه نویسان و کارگردانان برای تولید آثار سینمایی تغییر کند و به سمت معرفی لوکیشن های طبیعی و جاذبه های کشور تمایل یابد. مشایخی گفت: در بررسی فیلم های سینمایی ایران بعد از انقلاب تنها آثار دفاع مقدس است که بخشی از جنوب کشور را نشان داده که آن هم تکلیفش معلوم است و متاسفانه در طول تمام این سال ها توجهی به این موضوع نشده و می توانیم تولید یک اثر سینمایی و یا یک درام جذاب را در بستر مناطق توریستی و جذاب کشور روایت کنیم. بازیگر مجموعه تلویزیونی «ستایش» بخشی از بی توجهی به لوکیشن های بکر در شهرستان ها را هزینه بر بودن آن برای تهیه کننده گان سینما دانست و افزود: متاسفانه برای تهیه کنند‌گان همواره مهمترین موضوع هزینه است که آن هم طبیعی به نظر می رسد، بنابراین باید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در تفاهمنامه ای با سینماگران به آنها کمک های مانند در اختیار قراردادن هتل مشارکت کند. وی ادامه داد: شاید در ظاهر هتلی که به رایگان در اختیار عوامل یک...
 • امروز توسعه گردشگری یک مطالبه ملی است
 • به گزارش خبرنگار حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد محب خدایی معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی صبح امروز در مراسم روز جهانی گردشگری، با بیان اینکه گردشگری هم اکنون در مرکز توجه دولتمردان قرار گرفته، گفت: امروز توسعه گردشگری به عنوان مطالبه ملی در دستور کار دولتمردان قرار گرفته است‌. وی افزود: توسعه گردشگری پایدار، باید براساس معیارهای پایدار باشد و جنبه‌های فرهنگی، ارزشی و عناصر سنتی جوامع را مد نظر قرار دهد. معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی اظهار داشت: قلب توسعه اقتصادی همه بخش‌های کشور برای برقراری اقتصاد پایدار، گردشگری است. وی خاطرنشان کرد: ایران از مزیت رقابتی بالایی برای توسعه گردشگری برخوردار است و امیدواریم که بتوانیم با همکاری سایر نهادهای دولتی و مردمی گردشگری را به جایگاهی شایسته برسانیم. در حال تکمیل ....
 • باید نگرش به صنعت گردشگری تغییر کند/سند جامع حمایت از گردشگری تدوین می شود
 • به گزارش خبرنگار ایلنا، علی‌اصغر مونسان (رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری) صبح امروز (4 مهرماه) در همایش روز جهانی گردشگری گفت: امروز 47 سال از تصویب روز جهانی گردشگری می‌گذرد و این صنعت در بین بخش‌های اقتصادی در دنیا به رتبه سوم رسیده است. وی ادامه داد: صنعت گردشگری امروز ابزار موثری برای دیلپماسی با دیگر کشورها است و ما می‌توانیم فرهنگ خود را با کمک گردشگری به دیگر کشورها معرفی کنیم و حتی اقوام و قومیت‌های خود را به جهانیان بشناسانیم. وی با اشاره به روز جهانی گردشگری گفت: شعار امسال روز گردشگری کمک به گردشگری پایدار است و ما نیز به دنبال این هستیم تا این صنعت بتواند به یک توسعه پایدار برسد. زیرا این صنعت اثرات مهمی در سایر حوزه‌ها همچون حوزه‌های اجتماعی و محیط زیست دارد. مونسان ادامه داد: هدف ما یادآوری و معرفی صنعت گردشگری به همه افراد است و برای رسیدن به این هدف باید در ابتدا نگرش خودمان را به صنعت گردشگری تغییردهیم و همه ما از دولتمردان و نمایندگان به ظرفیت اهمیت و مزیت‌های این صنعت پی ببریم. وی ادامه داد: امروز شاهد هستیم که کشورهایی با تاریخ کمتر و کوچکتر از ما در صنعت گردشگری رشد خوبی داشتند و ما نیز باید به این صنعت به خوبی توجه کنیم. مونسان با تاکید بر اینکه سیاحت و گردشگری ریشه در تاریخ دارد، گفت: در دو دهه اخیر انقلاب بزرگی در گردشگری رخ داده است. در حالی که در سال 1950 تعداد گردشگران در جهان 25 میلیون نفر بود در سال 2015 این میزان به یک میلیارد و 600 میلیون نفر افزایش داشته است و همین مسئله نشان می‌دهد که می‌توان با صنعت گردشگری درآمدزایی بسیار مناسب و فرصت شغلی خوبی ایجاد کرد. عواید و درآمد صنعت گردشگری در سال 2015 در جهان هزار و 260 میلیارد دلار بوده است و این...
 • در مراسم روز جهانی گردشگری همدان صاحب ۴ عنوان برتر در حوزه گردشگری شد
 • به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، در مراسم روز جهانی گردشگری که امروز 4 مهر 96 با حضور علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌ جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌ جمهور، چند تن از نمایندگان مجلس، سفرای چند کشور خارجی و فعالان این صنعت در تهران برگزار شد، از برترین‌های حوزه‌های مختلف صنعت گردشگری تجلیل شد. در این مراسم محمدناصر نیکبخت استاندار همدان به‌ عنوان استاندار حامی صنعت گردشگری معرفی شد. همچنین علی مالمیر مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان در حوزه برنامه‌ریزی، سعید ترابیان رئیس هیأت مدیره تأسیسات تله‌کابین گنجنامه همدان و سید احمد بقا در تاکسی گردشگری عنوان برتر را کسب کردند. انتهای پیام/ی
 • نقشه گردشگری ایران تهیه می شود/اشتغال یک میلیونی بدون گردشگری امکان ندارد
 • معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از تهیه نقشه گردشگری ایران خبر داد تا مسیرهای ملی، استانی و بین المللی گردشگری کشورمان به هموطنان و همچنین گردشگران بین المللی بهتر معرفی و تبلیغ شود. به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی‌اصغر مونسان در گرامیداشت روز جهانی گردشگری با اشاره به قدمت چهل و هفت ساله روز جهانی گردشگری اظهار داشت: هم اکنون تعداد گردشگران جهان به آمار یک میلیارد و دویست میلیون نفر رسیده است و این عدد باعث شده است صنعت گردشگری به رتبه چهارم رسیده درحالیکه در پیام رئیس سازمان جهانی معلوم شد صنعت گردشگری به رتبه سوم اقتصاد جهان ارتقاء یافته است.مونسان با اشاره به اینکه صنعت گردشگری باعث نزدیک شدن ملت‌ها شده است، عنوان کرد: امسال روز جهانی گردشگری به نام گردشگری پایدار؛ ابزاری برای توسعه؛ نام گذاری شده است.رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به اثرات مهم زیست محیطی در حوزه گردشگری نیز گریزی زد و گفت: هدف از گرامیداشت چنین روزی یادآوری و معرفی صنعت گردشگری به همه مردم است تا همچنین تغییر نگرش و بیان اهمیت برای دولتمردان و نمایندگان و همه مردم است.وی با بیان اینکه ما در کشور ظرفیت‌های بی‌شماری در حوزه گردشگر داریم، گفت: کشورهایی با جغرافیایی بسیار کوچکتر گردشگری خود را رشد دادند و درآمدهای بسیاری کسب کردند و حیف است کشوری مثل ایران با این تاریخ و فرهنگ غنی، هنوز نتوانسته است جایگاه اصلی خود را در حوزه گردشگری پیدا کند.مونسان با اشاره به شاخص‌های گردشگری جهان عنوان کرد: یک زمانی کل گردشگر جهان 25 میلیون نفر بود و طی سی سال این آمار به 674 میلیون نفر رسید و هم اکنون این آمار به رقم یک میلیارد و 184 میلیون نفر رسیده است.معاون رئیس‌جمهوری با اشاره به شاخص‌های اقتصاد جهانی در حوزه گردشگری گفت: سهم مستقیم اشتغال در حوزه گردشگری جهان رقمی بالغ بر...
 • معرفی استاندار کرمان به عنوان استاندار برتر در صنعت گردشگری کشور
 • به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ علیرضا رزم حسینی در آئین گرامیداشت روز جهانی «جهانگردی» که با حضور برترین های صنعت گردشگری کشور برگزار شد، گفت: یکی از اهداف اصلی استان کرمان در دولت یازدهم، توجه به اهمیت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوده است. وی با تاکید بر اینکه مدیریت استان کرمان معتقد است که درآمد قابل ملاحظه ای را می توان از راه صنعت گردشگری کسب کرد، یادآورشد: از آنجا که مراکز تاریخی و میراثی این استان می توانند محل جذب توریست باشند، مرمت و بازسازی این اماکن در دستور کار قرار گرفت و در حال حاضر تعداد قابل ملاحظه ای از این مراکز به طور همزمان در حال مرمت و بازسازی هستند. استاندار کرمان با اشاره به اینکه عملیات احیاء و مرمت بخشی از مراکز میراثی استان همچون باغ فتح آباد، باغ بیرم آباد و بازار کهن شهر کرمان به اتمام رسیده است، تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید، سه اثر تاریخی استان کرمان از قبیل روستای تاریخی و دستکند میمند، قنوات و کلوت های شهداد به عنوان یک مقصد بزرگ طبیعت گردی و گردشگری ثبت جهانی شدند. رزم حسینی صدور ویزای فرودگاهی را یکی از مهمترین اقدامات استان کرمان در حوزه صنعت گردشگری طی دولت یازدهم عنوان کرد و گفت: در حال حاضر 185 کشور می توانند به صورت آنلاین ویزا تقاضا داده و در کوتاه ترین مدت آن را دریافت کنند و در صورتی که موفق به اخذ ویزا به صورت آنلاین نشدند، می توانند با حضورشان در فرودگاه طی 15 دقیقه ویزای سه ماهه دریافت نمایند. وی از راه اندازی قریب 120واحد بوم گردی در سطح استان کرمان با همت و تلاش مدیرکل و عوامل اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان طی دولت یازدهم خبر داد و افزود: استان کرمان توانست در این مدت زمان در حوزه راه اندازی...
 • حضور دانشجویان تایلندی در دانشگاه های اصفهان/اصفهان مرکز گردشگری سلامت کشور است
 • رییس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: اصفهان مرکز گردشگری سلامت ایران به شمار می آید و گردشگران سلامت تایلندی می توانند از مراکز درمانی پیشرفته اصفهان با کم ترین هزینه برای درمان بیماری های خود استفاده کنند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازصاحب نیوز؛ سید عبدالوهاب سهل‌آبادی در دیدار با سفیر تایلند در ایران و هیئت همراه تصریح کرد: اصفهان مرکز گردشگری سلامت ایران به شمار می آید و گردشگران سلامت تایلندی می توانند از مراکز درمانی پیشرفته اصفهان با کمترین هزینه برای درمان بیماری های خود استفاده کنند. وی با اشاره به رشد چند برابری ورودگردشگران خارجی به اصفهان درشش ماهه گذشته، تصریح کرد: اصفهان با داشتن آثار تاریخی، جاذبه های فرهنگی و مراکز صنعتی می تواند روابط نزدیکی با همه ملل از جمله مردم تایلند داشته باشد. وی حضور دانشجویان تایلندی در اصفهان را فرصت مناسب برای آشنایی آنان با فرهنگ و جاذبه های تاریخی این شهر برشمرد و گفت: مراکز آموزش عالی اصفهان پذیرای دانشجویانی از برخی از کشورهای دنیا از جمله تایلند هستند و امیدواریم جذب دانشجویان به دانشگاه ها روند رو به رشدی داشته باشد. وی محصولات کشاورزی استان اصفهان را یکی دیگر از مزیت های برجسته استان برشمرد و گفت: اصفهان و تایلند در بخش محصولات کشاورزی از جمله سیب می توانند مبادلات گسترده ای با هم برقرار کنند. وی یکی از وظایف سفرای خارجی را برقراری روابط اقتصادی بین بازرگانان و تجار دو طرف عنوان کرد و گفت: رایزنان بازرگانی سفارت تایلند می توانند با شناسایی بازرگانان و تولیدات دو کشور، زمینه آشنایی و همکاری فعالان اقتصادی دو طرف را فراهم کنند. کالایانا ویپاتی پومی پراتس، سفیر تایلند، نیز در ایران نیز در این دیدار از آمادگی سفارت تایلند برای برقراری روابط تجاری بین اصفهان و تایلند خبر داد و گفت: آشنایی بازرگانان...
 • اجرایی نشدن مصوبه مجلس در رابطه با گردشگری معلولان/نبود حتی یک اتاق ویژه معلولان در مدرن ترین هتل های کشور
 • خبرگزاری میزان- رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران در رابطه با اجرایی نشدن مصوبه مجلس شورای اسلامی در حوزه گردشگری معلولان توضیحاتی را ارائه کرد. علی همت محمود نژاد در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: متاسفانه حقوق معلولان ایران در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به طور محسوس مغفول مانده است. وی افزود: رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی باید نسبت به رعایت حقوق معلولان اقدام و رویه مدیران سابق را تکرار نکند. عضو هیئت مدیره سازمان جهانی معلولان با انتقاد از نبود حتی یک اتاق ویژه معلولان در مدرن‌ترین هتل‌های کشور اظهارکرد: متاسفانه حتی یک اتاق ویژه معلولان در مدرن‌ترین هتل‌های کشور وجود ندارد و این در حالی است که انتظار می‌رود در هر هتل برای مراجعه افراد دارای معلولیت، یک اتاق ویژه وجود داشته باشد. محمودنژاد با اشاره به مصوبه مجلس مبنی بر نیم بها محاسبه شدن بلیت بازدید از مراکز تحت نظر سازمان میراث فرهنگی برای معلولان خاطرنشان کرد: در شرایطی که بر اساس مصوبه مجلس در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ماه سال ۸۳ باید بازدید از مراکز تحت نظر سازمان میراث فرهنگی برای معلولان نیم بها باشد، اما متاسفانه این مصوبه هیچ گاه اجرایی نشده است. وی نبود سرویس بهداشتی فرنگی بین راهی را یکی دیگر از مشکلات معلولان در سفر‌ها دانست و تصریح کرد: نبود سرویس بهداشتی فرنگی بین راهی و عدم اقدام مراکز بین راهی به نصب سرویس بهداشتی فرنگی و یا سرویس بهداشتی با استاندار‌های لازم برای معلولان، سبب شده این قشر در سفر‌های خود با مشکلات زیادی مواجه شوند. رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران خواستار انتصاب یک مشاور ویژه معلولان در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شد و اذعان کرد: درخواست ما این است که رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای رفع مشکلات معلولان در حوزه میراث فرهنگی نسبت به انتصاب...
 • پروژه های گردشگری اصفهان تحت حمایت ستاد رفع موانع توسعه بنگاه های کوچک قرار می گیرد
 • معاون اداره‌کل میراث فرهنگی استان اصفهان از موافقت استاندار اصفهان برای حمایت از پروژه‌های گردشگری استان اصفهان در راستای رفع موانع توسعه بنگاه‌های کوچک و متوسط اقتصادی خبر داد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان اصفهان، حمید امینی اظهار داشت: با توجه به جایگاه استان اصفهان در مقوله توسعه گردشگری کشور و اخذ رتبه برتر این استان در راستای توسعه مجموعه‌های گردشگری، نیاز مبرمی برای حمایت مالی از پروژه‌های گردشگری و به ویژه فعالان بخش خصوصی احساس می‌شود.وی تاکید کرد: به دنبال پیگیری‌های مکرر مدیرکل میراث فرهنگی استان و همچنین این معاونت در کارگروه‌های گردشگری و رفع موانع تولید استان، از این پس ستاد مذکور پروژه‌های سرمایه‌گذاری در گردشگری استان را در سامانه بهین یاب این ستاد درج می‌کنند.معاون سرمایه‌گذاری و امور طرح‌های اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان افزود: با این اقدام فعالان گردشگری استان که در حال ساخت و تکمیل تاسیسات گردشگری می‌باشند مشمول برخورداری از مزایای طرح تامین مالی بنگاه‌های کوچک (تا 50 نفر اشتغال) و بنگاه‌های متوسط (از 50 تا 100 نفر اشتغال) قرار می‌گیرند.وی درباره چگونگی مراحل اجرائی این طرح عنوان کرد: با توجه به ضرورت انجام برخی تغییرات در سامانه بهین یاب و لزوم به روز رسانی آن، به درخواست معاونت سرمایه‌گذاری این اداره کل، امروز در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، استاندار اصفهان دستور انجام این امر را صادر و از این اداره کل درخواست کرد تا با سرعت نسبت به ارسال و انعکاس پروژه‌ها و طرح‌های گردشگری نیازمند به تامین مالی به دبیرخانه رفع موانع تولید استان در سازمان صنعت، معدن و تجارت اقدام شود.انتهای پیام/ R41346/P41362/S6,51/CT12
 • گردشگری خلاق نسل سوم گردشگری در جهان
 • به اشتراک‌گذاری دانش و مهارت برای خلق تجربیات خلاقانه جدیدترین راه کشف فرهنگ‌های بومی، تجربه آن از نزدیک‌ترین فاصله ممکن است. امروزه گردشگران دیگر خودشان را به تورهای بازدید از جوامع بومی محدود نمی‌کنند، بلکه نیاز دارند حس کنند که در زندگی روزانه مردم بومی درگیر شده‌اند. آن‌ها دیگر نمی‌خواهند به چشم گردشگر به آن‌ها نگاه شود. شگفت‌زده شدن در طول سفر چیز خوبی است، اما یاد گرفتن روش ساخت چیزهایی که ما را شگفت‌زده می‌کنند از آن هم بهتر است؛ این یعنی به جای این که نمونه دست‌ساز یک گلدان باستانی را بخرید و به عنوان سوغات با خودتان ببرید در یک کلاس کوزه‌گری ثبت نام کنید و خودتان برای ساخت آن دست به کار شوید. به گزارش ایسنا، گردشگری خلاق شکل جدیدی از گردشگری فرهنگی است و به بازدیدکننده‌ها و گردشگران امکان می‌دهد از طریق شرکت فعال در کارگاه‌ها و برنامه‌های آموزشی بومی قابلیت‌های خلاقانه خود را به منصه ظهور برسانند. گردشگران به جای این که تماشاگر صنایع‌دستی مردم بومی باشند، در کارگاه‌های تولید این گونه محصولات شرکت می‌کنند و به این ترتیب می‌توانند ضمن پرورش خلاقیت و مهارت‌شان، با فرهنگ بومی تماس عمیق برقرار کنند. این گونه فعالیت‌های خلاقانه راه عالی برای یکی شدن با فرهنگ بومی، کشف استعدادهای نهفته و به یادگار بردن خاطرات هنری است. این شیوه در طول یک دهه اخیر رشد قابل توجهی نشان داده است. گردشگری خلاق می‌تواند طیف وسیعی از فعالیت‌ها را در بر بگیرد. از آموزش صنایع‌دستی محلی، کوزه‌گری، کاشی‌کاری، ساخت خانه زیست‌بوم سازگار، پخت‌وپز، نقاشی، موسیقی و عبور از مسیرهای باستانی و برگزاری فستیوال‌های مختلف تا تورهای آشنایی با تکنولوژی و فناوری‌های پیشرفته. پایداری، تمایز و شرکت فعالانه هسته مفهوم گردشگری خلاق را تشکیل می‌دهند. پایداری اجتماعی- فرهنگی و زیست‌محیطی همچون دستاوردهای اقتصادی و مالی مورد توجه قرار می‌گیرد و پروژه‌های خلاقانه هر ناحیه مخصوص همان ناحیه هستند، بنابراین...
 • پیام دبیر کل سازمان جهانی گردشگری به مناسبت روز جهانی گردشگری
 • دبیر کل سازمان جهانی گردشگری در پیامی به مناسبت روز جهانی گردشگری، صنعت گردشگری را سومین صنعت بزرگ صادراتی جهان پس از مواد شیمیایی و سوخت دانست که امید، رفاه و درک متقابل را برای بسیاری از زندگی‌ها در سراسر جهان به ارمغان می‌آورد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، متن پیام طالب رفاعی به مناسبت گرامیداشت روز جهانی گردشگری به این شرح است:تنها در سال گذشته یک میلیارد و ۲۳۵ میلیون مسافر از مرزهای بین المللی گذر کردند و این رقم تا سال ۲۰۳۰ به ۱،۸ میلیارد نفر خواهد رسید.در حالی که روز جهانی گردشگری ۲۰۱۷ را جشن می‌گیریم، پرسش این است که چگونه می‌توانیم به این نیروی تحول بخش قدرتمند که ۱،۸ میلیارد فرصت به همراه دارد، برای کمک به تبدیل این جهان به جایی بهتر و پیشرفت توسعه پایدار در محورهای پنجگانه ذیل قدرت دهیم: ۱ - اقتصادی: ایجاد رشد فراگیر ۲ - اجتماعی: فراهم کردن مشاغل شایسته و توانمندسازی جوامع؛ ۳ - محیط زیست: حفاظت و غنی سازی محیط زیست و مقابله با تغییرات اقلیمی ۴ - فرهنگی: بزرگداشت و حفظ تنوع، هویت و فرهنگ ملموس و ناملموس و ۵ - صلح به عنوان یک پیش نیاز ضروری برای توسعه و پیشرفت.مجمع عمومی سازمان ملل متحد، سال ۲۰۱۷ را به عنوان سال جهانی گردشگری پایدار برای توسعه اعلام کرد. این یک فرصت منحصر به فرد برای همه ماست تا با همکاری یکدیگر، نقش سفر و گردشگری را به عنوان یک فعالیت بزرگ بشر در قرن بیست و یکم، در ایجاد آینده‌ای بهتر برای مردم، سیاره، صلح و رفاه، ترفیع دهیم. در روز جهانی گردشگری، هر زمان که سفر می‌کنید، به هر کجا که سفر می‌کنید، به یادداشته باشید که:به طبیعت احترام بگذارید.به فرهنگ احترام بگذارید.به میزبان خود احترام بگذارید.شما می‌توانید همان تغییری باشید که در جهان به دنبالش هستید.شما می‌توانیدیک سفیر برای آینده‌ای بهتر باشید.سفر...
 • شتاب به توسعه با جذب نخبه های خارج از کشور
 • رویداد۲۴-در شمار انتقادات مطرح به انتصاب‌های دولت به‌ویژه در فضای مجازی ازجمله میانگین سنی بالای مدیران و فقدان حضور مدیران زن و جوان در میان مدیران ارشد و برخی موارد مهم دیگر، انتصاب اخیر دکتر کاوه ‌مدنی به معاونت بین‌الملل، نوآوری و مشارکت اجتماعی- فرهنگی سازمان محیط ‌زیست، از طرف دکتر کلانتری، مدیر سازمان محیط‌ زیست، از جنبه‌های مختلف حائز ویژگی‌های منتخبی است که بی‌شک جای تحسین دارد. پیش از هر چیز انتخاب مجدد یک جوان متولد دهه ٦٠ در زمره مدیران ارشد دولت نشانه‌ای مثبت از اعتماد به نسلی است که این روزها با وجود رو به اتمام بودن دهه چهارم حیات خود سهم ناچیزی از مدیریت ارشد کشور به‌ویژه در بُعد حاکمیت و بخش عمومی داشته است؛ به‌ویژه آنکه ازجمله شعارهای انتخاباتی مهم دولت توجه به جوانان و جوان‌سازی دولت بوده است.همچنین معاون جدید چهره‌ای شناخته‌شده برای فعالان محیط‌ زیست کشور به‌ویژه دست‌اندرکاران و فعالان حوزه منابع آب کشور است که حداقل در چهار سال اخیر حضور مستمر و فعالی در رسانه‌های مکتوب و شفاهی داخلی و خارجی داشته است؛ به‌نحوی‌که بسیاری این حضور منتقدانه او را جریان‌ساز و منطقی ارزیابی کرده‌اند. انتخاب معاونت چنین سازمان مهمی از میان منتقدان و فعالان رسانه‌ای اگر نگوییم بی‌سابقه، بی‌شک کم‌سابقه بوده است و نشانه‌ای از ایجاد بلوغ و شهامتی نوین نزد مدیریت ارشد دستگاه اجرائی کشور است.فقدان بهره‌گیری آگاهانه از تجربیات جهانی به‌ویژه درباره مسائل دانش‌بنیان ازجمله چالش‌های همیشگی نظام فنی و اجرائی بوده است؛ به‌نحوی‌که در حل بحران‌های جدی یا پیشبرد اهداف توسعه‌ای اغلب یا به تجربیات بین‌المللی توجه کافی نشده و به اصطلاح چرخ چاه مجدد کشف می‌شده است یا بهره‌گیری آگاهانه جای خود را به کپی‌کاری یا به‌کارگیری فناوری‌های خارجی بی‌بهره از انتقال دانش در دستور کار بوده است که هر دو خلاف راستای منافع ملی، اقتصاد مقاومتی و توسعه پایدار بوده‌اند.یکی از پیش‌نیازهای بهره‌گیری صحیح از...
 • پیشرفت و توسعه کشور اولویت رسانه ملی
 • رئیس سازمان صدا و سیما از اولویت موضوع پیشرفت و توسعه کشور در رسانه ملی خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دکتر علی عسکری در نشست ­با معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری، ­­تصریح کرد: ­رشد روستا‌ها و شهرهای کوچک باید در اولویت کشور باشد چرا که امروز مهاجرت و حاشیه‌نشینی توازن کشور را برهم ریخته است. وی افزود: ما باید برای رشد روستا‌ها و معکوس شدن جریان مهاجرت روستائیان تلاش کنیم. ­رئیس رسانه ملی با اشاره به توسعه روستا‌ها در زمینه آب، برق، ارتباطات و ... در سال‌های پس از انقلاب، بر لزوم انتخاب صنایع متناسب با اقلیم روستا‌ها تأکید کرد و گفت: با توجه به تنوع اقلیمی کشور، باید بر ویژگی‌های هر منطقه و روستا متمرکز شد و با مشخص شدن آن برنامه ریزی کرد. شبکه‌های صدا و سیما نیز می‌توانند با برنامه سازی در این زمینه این صنایع را معرفی کنند. وی با اعلام آمادگی رسانه ملی برای معرفی ویژگی‌های فرهنگی، بومی،گردشگری و صنایع دستی هر منطقه اعلام کرد: شبکه‌های سراسری و استانی صدا و سیما از روستا‌ها در این زمینه حمایت می‌کنند. دکتر علی عسکری نفوذ فن آوری، جریان فرآوری و سریان علم و دانش را در روستا‌ها امری واجب دانست و گفت: باید در زمینه اهمیت تولید و ارائه کار با کیفیت بالا در روستا‌ها فرهنگسازی شود و رسانه ملی برای تبلیغ و تحکیم این موضوع تمام تلاشش را خواهد کرد. رئیس سازمان صدا و سیما توسعه روستایی را موجب عدالت اقتصادی و اجتماعی دانست که عدالت فرهنگی را به دنبال خواهد داشت. دکتر عسکری سپس در خصوص پوشش فرستنده‌های صدا و سیما در نقاط مختلف کشور گفت: رسانه ملی از تمام توان خود برای پوشش صددرصدی دیجیتال کشور استفاده می‌کند و حاضر است در صورت تأمین بخشی از هزینه‌های این امر در معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم...
 • موضوع پیشرفت و توسعه کشور در اولویت رسانه ملی است
 • رئیس سازمان صدا و سیما از اولویت موضوع پیشرفت و توسعه کشور در رسانه ملی خبر داد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دکتر علی عسکری در نشست ­با معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری، ­­تصریح کرد: ­رشد روستا‌ها و شهرهای کوچک باید در اولویت کشور باشد چراکه امروز مهاجرت و حاشیه‌نشینی توازن کشور را برهم ریخته است.وی افزود: ما باید برای رشد روستا‌ها و معکوس شدن جریان مهاجرت روستائیان تلاش کنیم. ­رئیس رسانه ملی با اشاره به توسعه روستا‌ها در زمینه آب، برق، ارتباطات و ... در سال‌های پس از انقلاب، بر لزوم انتخاب صنایع متناسب با اقلیم روستا‌ها تأکید کرد و گفت: با توجه به تنوع اقلیمی کشور، باید بر ویژگی‌های هر منطقه و روستا متمرکز شد و با مشخص شدن آن برنامه ریزی کرد شبکه‌های صدا و سیما نیز می‌توانند با برنامه سازی در این زمینه این صنایع را معرفی کنند.وی با اعلام آمادگی رسانه ملی برای معرفی ویژگی‌های فرهنگی، بومی، گردشگری و صنایع دستی هر منطقه اعلام کرد: شبکه‌های سراسری و استانی صدا و سیما از روستا‌ها در این زمینه حمایت می‌کنند.دکتر علی عسکری نفوذ فن آوری، جریان فرآوری و سریان علم و دانش را در روستا‌ها امری واجب دانست و گفت: باید در زمینه اهمیت تولید و ارائه کار با کیفیت بالا در روستا‌ها فرهنگسازی شود و رسانه ملی برای تبلیغ و تحکیم این موضوع تمام تلاشش را خواهد کرد.رئیس سازمان صدا و سیما توسعه روستایی را موجب عدالت اقتصادی و اجتماعی دانست که عدالت فرهنگی را به دنبال خواهد داشت. دکتر عسکری سپس در خصوص پوشش فرستنده‌های صدا و سیما در نقاط مختلف کشور گفت: رسانه ملی از تمام توان خود برای پوشش صددرصدی دیجیتال کشور استفاده می‌کند و حاضر است در صورت تأمین بخشی از هزینه‌های این امر در معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری برای پوشش...
 • دانشجویان موتور محرکه پیشرفت و توسعه کشور هستند
 • به گزارش ایسکانیوز و به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام، سردار سید صادق حسینی در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام خاطر نشان کرد: یکی از حوادث مهم در تاریخ کشور ما جنگ تحمیلی و دفاع مقدس است که همه ملت به‌اندازه وسع خود در این جنگ کاملاً نابرابر مشارکت داشتند و از جان و مال خود درراه دفاع از میهن اسلامی ایران گذشتند و اجازه دست ‌درازی به مرزهای ایران اسلامی را به صدامیان ندادند. فرمانده ارشد سپاه استان به تشریح وضعیت ایرن اسلامی در سال 59 و توان دفاعی رژیم بعثی پرداخت و گفت: عراق با 12 لشکر و پشتیبانی شرق و غرب به ایران اسلامی حمله کرد و ما آمادگی برای مقابله با جنگ نداشتیم و تازه انقلاب اسلامی به پیروزی رسیده بود اما با الگو گیری از فرهنگ عاشورا و بسیج عمومی به فرمان امام همه به سمت جبهه های حق علیه باطل شتافتند و نکته حائز اهمیت آن اجباری نبودن و اختیاری بودن این حضور بود و بسیجیان با اشتیاق سینه را برابر ظلم و تجاوز رژیم بعثی ستبر کردن. وی ادامه داد: امام حسین (ع) و یارانش نیز با اختیار و بدون اجبار از مکه به راه افتادن و به سمت کربلا حرکت کردند و ما شاهدیم شباهت زیادی بین حرکت امام حسین (ع) و یارانش به سمت کربلا و رزمندگان اسلامی در دوران دفاع مقدس به سمت جبهه ها وجود دارد و در واقع دفاع مقدس و ایثارگری و شهادت طلبی رزمندگان اسلام برگرفته از مکتب عاشورا و امام حسین (ع) است. وی تصریح کرد: در زمان جنگ تحمیلی مردم همراه نظامی اسلامی و پشتیبان آن بودند و در طرف دیگر ارتش بعثی با امکانات نوین نظامی 40 کشور دنیا قرار داشت ولی همگان شاهد بودیم که اعتقاد و ایمان در برابر تجهیزات جنگی...
 • برای توسعه کشور باید به ظرفیت های داخلی توجه کنیم
 • نماینده مردم نهاوند در مجلس، گفت: وقت آن رسیده برای توسعه کشور و پاسخگویی به مطالبات مردم به کلید‌ها و ظرفیت‌های در دسترس توجه کنیم و به خویشتن برگردیم.. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، حسن بهرام‌نیا نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی امروز( سه‌شنبه4 مهر) در نطق میان دستور در صحن علنی مجلس، اظهار داشت: کشور با مشکلاتی مانند فقر، رکود اقتصادی، مشکلات تولید، طلاق و بیکاری و ... روبرو است.وی با بیان اینکه ریشه برخی از این مشکلات ساختاری است، افزود: بدیهی است که بخشی از این مشکلات به شیوه مدیریت‌و سیاست‌ورزی مربوط می‌شود. مردم برای حل این مشکلات چشم خود را به دولت و مجلس دوخته‌اند.نماینده مردم نهاوند در مجلس، در بخش دیگری از نطق خود با اشاره به مشکلات فرهنگیان، اظهار داشت: فرهنگیان در کنار منش اشرافی و مانور تجمل‌گرایی برخی خواص در دریافت حداقل مطالبات خود چشم به اهتمام مجریان و پی‌گیری مجلسیان دوخته‌اند، البته بدیهی است که کشوری که رسالت اصلی معلم و فرهنگی‌اش تحت‌الشعاع مشکل زندگی او باشد، آینده مطمئن و توسعه پایدار و امنیت و پیشرفت و غیره نخواهد داشت.بهرام‌نیا در بخش دیگری از نطق خود خطاب به نمایندگان، گفت: همکاران گرامی امروز با مواضع روشن غرب به ویژه هیئت حاکمه آمریکا که فعلا سخنگوی آن شخصی مانند ترامپ است، اثبات شده که برجام شاه‌کلید حل مشکلات داخلی ما نیست.وی با بیان اینکه ما تلاش و انگیزه دولت را در پروژه برجام نادیده نمی‌گیریم ادامه داد: حداقل برای همه مسئولان اثبات شد که آمریکا غیر قابل اعتماد است که این خود برای جمهوری اسلامی ایران دستاورد قابل توجه‌ای است.نماینده مردم نهاوند در مجلس تصریح کرد: وقت آن رسیده برای توسعه کشور و پاسخگویی به مطالبات مردم به کلید‌ها و ظرفیت‌های در دسترس توجه کنیم و به خویشتن برگردیم.انتهای‌ پیام/ R1385/P31462/S1,15/CT11
 • گسترش زمینه آموزش و دانایی مسیر توسعه کشور را هموار می کند
 • شیراز- استاندارفارس با بیان اینکه تحصیل فراگیر و فراهم کردن زمینه های آموزش مورد تاکید همه ارکان نظام است، گفت: گسترش زمینه آموزش موجب دستیابی به دانایی مسیر توسعه کشور را هموار می کند. به گزارش خبرگزاری مهر، اسماعیل تبادار در مراسم افتتاح ۱۵ باب مدرسه بنیاد برکت در استان، با بیان این که استان پنهاور فارس علیرغم همه قابلیت ها و ظرفیت ها، دارای کمبودهای فراوانی از جمله در حوزه آموزش و پرورش است، افزود: علیرغم این که دولت همه تلاش خود را در این زمینه به کار گرفته و همه مسئولان استان، اهتمام لازم را برای رفع این معضلات دارند، به دلیل گستردگی استان و عمق محرومیت موجود، لازم است بنیاد برکت توجه خود را بیش از پیش به استان فارس معطوف کند. نماینده عالی دولت با تاکید بر این که در کنار پرداختن به آسیب های اجتماعی باید بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور به ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی به عنوان مهم ترین اولویت توجه داشته باشیم، ادامه داد: آماده ایم در این زمینه با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و بنیاد برکت همکاری لازم را داشته باشیم. وی در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از خیرین مدرسه ساز به عنوان جهادگران عرصه تعلیم و تربیت، اظهار داشت: خیرین در همه موضوعات در استان فارس به ویژه در حوزه مدرسه سازی تاثیرگذار هستند و در آینده تلاش می کنیم زمینه فعالیت و مشارکت بیشتر آنان را فراهم کنیم. در این مراسم که با حضور نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز برگزار شد ۱۵ باب مدرسه با یکصد کلاس درس در مناطق کمتر توسعه یافته استان فارس به بهره برداری رسید.
 • بررسی ایجاد نهاد پژوهش و فناوری در جلسه ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور
 • تهران- ایرنا- دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور با اشاره به ایجاد نهاد پژوهش و فناوری (آر تی او) گفت: ملاحظات اولیه در مورد ایجاد این نهاد مطرح و کلیات آن به جلسه بعدی موکول شد. به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، منصور کبگانیان عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران بعد از نودوششمین جلسه شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور اظهار کرد: یکی از محورهای مهم این جلسه که تصمیم گیری آن به جلسه بعد موکول شد ایجاد نهاد پژوهش و فناوری یا ار تی او/RTO و ار تی آی/RTI از محورهای مصوب در نقشه جامع علمی کشور است.وی توضیح داد: بعضی کشورهای پیشرفته مانند آلمان، کره و سنگاپور با داشتن این نهاد توانستند در علم و فناوری به سرعت پیشرفت کنند، هزینه توسعه فناوری بالاست و بخش خصوصی وارد نمی شود باید نهادی مانند آر تی او وارد شده و حمایت کند، مدیریت جهاد دانشگاهی توضیحاتی داد ولی البته کلیات آن باید در جلسه بعد طرح شود. عضو‌ هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در مورد وظایف نهاد آر تی او/Research and Technology Organization گفت: معاونت علمی و فناوری رگولاتوری علمی و فناوری و معاونت پژوهشی وزارت علوم رگولاتوری آموزش عالی است. وی ادامه داد: سطح رگولاتوری نزدیک به سیاست گذاری و در رده های بالاتر است ولی آر تی او ریزتر و مشخص تر اقدام می کند، مثلا بخش خصوصی برای توسعه برخی فناوری ها ریسک نمی کند، زیرا باید محقق استخدام کند، وارد پژوهش های فناوری نمی شود و از طرف دیگر دستگاه های رگولاتور نیز ورود به این اندازه جزیی ندارند به آزمایشگاه های مرجع نیاز و تست هایی احتیاج دارد و برای بخش خصوصی بصرفه نیست.کشورهایی که این نهاد را دارند بخش خصوصی به راحتی و سرعت بازار داخل کشور را می گیرد و کار...
 • راه اندازی کمپ گردشگری شهداد در دی ماه
 • نماینده عالی دولت دوازدهم در استان کرمان گفت: براساس برنامه گردشگری معین‌های اقتصادی مناطق، کمپ گردشگری منحصر به فردی در بخش شهداد از توابع شهرستان کرمان نیز راه‌اندازی شده که در دی‌ماه امسال افتتاح می‌شود. به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، «علیرضا رزم‌حسینی» صبح سه‌شنبه در آئین گرامیداشت روز جهانی «جهانگردی» که با حضور برترین‌های صنعت گردشگری کشور برگزار شد، گفت: یکی از اهداف اصلی استان کرمان در دولت یازدهم، توجه به اهمیت میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بوده است. وی با تأکید بر این‌که مدیریت استان کرمان معتقد است که درآمد قابل ملاحظه‌ای را می‌توان از راه صنعت گردشگری کسب کرد، یادآور شد: از آنجا که مراکز تاریخی و میراثی این استان می‌توانند محل جذب توریست باشند، مرمت و بازسازی این اماکن در دستور کار قرار گرفت و هم‌اکنون شمار قابل ملاحظه‌ای از این مراکز به طور همزمان در حال مرمت و بازسازی هستند. استاندار کرمان با اشاره به این‌که عملیات احیاء و مرمت‌بخشی از مراکز میراثی استان چون باغ فتح‌آباد، باغ بیرم‌آباد و بازار کهن شهر کرمان به اتمام رسیده است، تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید، سه اثر تاریخی استان کرمان از قبیل روستای تاریخی و دستکند میمند، قنوات و کلوت‌های شهداد به‌عنوان یک مقصد بزرگ طبیعت‌گردی و گردشگری ثبت جهانی شدند. رزم‌حسینی صدور ویزای فرودگاهی را یکی از مهم‌ترین اقدامات استان کرمان در حوزه صنعت گردشگری طی دولت یازدهم دانست و گفت: هم‌اکنون 185 کشور می‌توانند به صورت آنلاین ویزا تقاضا داده و در کوتاه‌ترین مدت آن را دریافت کنند و در صورتی که موفق به اخذ ویزا به صورت آنلاین نشدند، می‌توانند با حضورشان در فرودگاه طی 15 دقیقه ویزای سه ماهه دریافت کنند. وی از راه‌اندازی قریب 120 واحد بوم‌گردی در سطح استان کرمان با همت و تلاش مدیرکل و عوامل اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان طی دولت یازدهم خبر داد و افزود:...