به گزارش حوزه رادیو تلویزیونگروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، تشریح دستاوردهای دولت یازدهم و برنامه‌های دولت دوازدهم كه در سیاست گذاری رسانه ملی گنجانده شده، به تولید و پخش افزون بر 85 هزار و پانصد دقیقه برنامه زنده و تولیدی در شبكه های رادیویی و تلویزیونی انجامید و در این مدت، بسیاری از وزرا، مدیران كل ، استانداران و مسئولان رده‌های مختلف دولتی در بخش‌های مختلف فرصت یافتند كه از عملكرد دولت دفاع و فعالیت‌های خود را برای مردم تشریح كنند و اوج این حضور در هفته دولت امسال بوده است.

عمده برنامه هایی كه برای معرفی دستاورد‌های دولت از ابتدای امسال تهیه دیده شد، برنامه های گفت‌وگو محور بود كه امكان گفت و گوی صریح و مستقیم مسئولان دولتی را برای ارائه برنامه‌ها به مردم فراهم می‌كرد.

بر اساس گزارش تهیه شده از برنامه های سیما ، از ابتدای سال 96 تا پایان هفته دولت ، در مجموع بیش از 125 ساعت برنامه به تبیین فعالیت‌های دولت در راستای حمایت از این اقدامات اختصاص یافت كه شامل پوشش كامل سخنرانی‌ها و سفرهای ریاست محترم جمهوری، دعوت از اعضای محترم هیئت دولت، مدیران و شخصیت‌های مرتبط با برنامه های دولت است.

بر اساس این گزارش، شبكه های مختلف تلویزیون، به ویژه شبكه یك سیما در برنامه های زنده و تولیدی خود در پنج ماه نخست سال 96 در مجموع از 14 نفر از وزا، 98 نفر از مشاوران و معاونان رئیس جمهور و روئسا و مسئولان رده های مختلف دولتی ، در 43 عنوان برنامه دعوت كرده‌اند تا به ارائه عملكرد دولت و دفاع از آن بپردازند.

برنامه های "نگاه یك"و "پایش" در شبكه یك، "گفت و گوی ویژه خبری " و "نمادو" در شبكه دو، "درشهر"و "تهران 20" در شبكه پنج، "دوربین 7" در شبكه آموزش، "گزارش روز " در شبكه سه ، "چرخ " در شبكه چهار از جمله مهمترین برنامه‌هایی بوده اند كه امكان حضور مقامات دولت برای تشریح برنامه‌هایشان در آن‌ها فراهم شده است .

علاوه بر این برنامه‌ها، بسیاری از برنامه های اجتماعی سیما نیز در فرصت های مختلف اقدام به دعوت از وزراء و معاونان آنان كرده اند تا در گفت و گوهای مستقیم ، خدمات و عملكرد دولت را برای مردم بازگو كنند. برنامه هایی اجتماعی نظیر "به خانه برمی گردیم"، "خانواده یك" ، "پرسشگر"، عصر خانواده " و "غیر محرمانه " از این دست برنامه ها هستند .

این تلاش ها در كل، منجر به آن شده كه شبكه های سیما بتوانند بیش از 125 ساعت برنامه را با حضور اعضاء هیئت دولت و معاونان و مشاوران آنان به مخاطبان ارائه كنند .

تلاش های فراگیرترین رسانه شنیداری

رادیو به عنوان رسانه ای فراگیر و همواره در دسترس، با ارائه گزارشی از عملكرد شبكه‌های مختلف خود، نشان داده در پنج ماه نخست امسال و تا پایان هفته دولت، در 420 برنامه از 275 میهمان دعوت كرده تا برای تشریح عملكرد دولت با مخاطبان این رسانه سخن بگویند. این میزان برنامه‌ها ، بالغ بر ده هزار و دویست دقیقه از زمان پخش شبكه‌های رادیویی را به خود اختصاص داده است. نزدیك به دوهزار و 100 دقیقه برنامه‌های رادیو گفت و گو در این زمینه ، نشان می‌دهد این شبكه فرصت‌های قابل توجهی برای تشریح عملكرد دولت محترم به مقامات دولتی داده است .

رادیوهای معارف، اقتصاد، ورزش و سلامت نیز طبق جدول آماری عملكرد معاونت صدا، در پنج ماه نخست سال و تا پایان هفته دولت پركار ترین شبكه‌ها در تعامل با اعضای دولت محترم برای ارائه عملكرد و تشریح فعالیت‌ها بوده‌اند .

برنامه‌های "سلام ایران" ، "ره آورد"،"نمودار"،"دولت مردم"،"سمت و سو"، "راهبرد"،"افق"،"نمای نزدیك"،"صبح تهران"،"پی نوشت"،"فصل اول"،"چهارسو"، "عصرتون سلامت"،"افق روشن"،"چشم انداز"،" كارنامه،"نیم نگاه"،"بدون خط خوردگی،" گفت و گوی اقتصادی"،"دستاورد،"،رویداد"،"روی خط اقتصاد، و "رهیافت" از جمله برنامه های شبكه های مختلف رادیو هستند كه ضمن محور قراردادن عملكرد دولت در بخش‌های مختلف برنامه ، از حضور وزرای محترم، معاونان و مشاوران آنان برای تشریح عملكرد دولت بهره برده‌اند. برخی از این برنامه‌ها علاوه بر گزارش‌های تولیدی و گفت و گوهای استودیویی با حضور میهمانان خود، امكان پرسش و پاسخ مخاطبان با میهمانان برنامه را نیز فراهم كرده‌اند تا به بسیاری از سوالات و ابهامات درباره عملكرد دولت پاسخ داده شود.

انعكاس عملكرد دولت در خبرها و برنامه های سیاسی

معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما تنها در هفته دولت 305 ساعت خبر، گزارش و برنامه خبری و تحلیلی در باره عملكرد دولت پخش كرده است.

این معاونت تشریح خدمات و عملكرد دولت را در این هفته در قالب خبر، برنامه های تحلیلی و گفت و گو محور، تفسیرهای خبری و گزارش‌های خبری به مخاطبان خود ارائه كرده است و توانسته در مجموع، 8683 عنوان خبر و 806 برنامه خبری و سیاسی را به آن موضوع اختصاص دهد.

بیش از 1950 خبر مكتوب، كه عمدتا علاوه بر پخش از بخش‌های مختلف خبری رادیو و تلویزیون، به خبرگزاری‌های مختلف داخلی و خارجی مخابره می‌شوند، 600 گزارش خبری رادیویی و تلویزیونی و نزدیك به 150 برنامه سیاسی و تولیدی حاصل تلاش معاونت سیاسی تنها در هفته دولت برای معرفی دستاوردها و برنامه‌های دولت محترم بوده است.

این معاونت در "پخش اخبار سیما" و "شبكه خبر" تلاش وسیعی برای ارائه خدمات دولت، و ایجاد فرصت‌های مناسب برای دولتمردان در ارائه گزارش عملكرد فراهم كرده است . استفاده از ابزار ارتباط‌های زنده خبری و گفت و گوهای زنده در شبكه دو و شبكه خبر، از برجسته ترین این فرصت ها به شمار می‌آیند.

در هفته دولت با توجه به حجم وسیع سفرهای دولتمردان به شهرهای مختلف كشور و افتتاح طرح های مختلف عمرانی، بخش‌های مختلف خبری با ایجاد ارتباط زنده با مراكز صدا و سیما و همچنین گزارش‌های خبری از این طرح‌ها ، پوشش مناسبی به تشریح عملكرد دولت محترم در این هفته دادند.

بخش گفت و گوی ویژه خبری شبكه دو به طور منظم در هفته دولت از وزرای دولت دعوت كرد تا به معرفی حوزه وزارتی خود و تشریح عملكرد و برنامه های دولت بپردازند . برنامه"تیترامشب" در شبكه خبر نیز با ایجاد فرصتی مشابه ، امكان گفت و گوی وزرای دولت را با مردم فراهم آورد.

در كنار این برنامه ها، گزارشگران خبری در خبرگزاری صدا و سیما، باشگاه خبرنگاران ، شبكه خبر و پخش اخبار سیما نیز هفته بسیار پر كاری را سپری كردند تا هیچ یك از زوایای خدمات دولت از نظر مخاطبان پنهان نماند . پخش 347 گزارش خبری تلویزیونی و 193 گزارش خبری رادیویی در این مدت گواه این ادعاست.

دولت در شبكه‌های استانی صداوسیما

مراكز صدا و سیما در استان‌های مختلف نیز با تولید 318 ساعت برنامه تلویزیونی و 492 ساعت برنامه رادیویی، در معرفی دستاوردها و خدمات دولت سهیم شدند.

شبكه های استانی در هفته دولت تلاش كردند در برنامه‌های زنده و تولیدی خود بخش هایی از خدمات رسانی دولت به مناطق مختلف كشور را منعكس كنند .

این برنامه ها كه عمدتا گفت و گو محور بودند با دعوت از استانداران ، فرمانداران و مدیران اجرایی استان ها از برنامه های اجرا شده دولت در شهرستان ها، برنامه های دردست اجرا و برنامه های آتی دولت برای آبادانی شهرها، ایجاد اشتغال و توسعه امكانات رفاهی در شهرستان های مختلف سخن گفتند.

این شبكه‌ها علاوه بر تشریح عملكرد دولت در برنامه‌های زنده و تولیدی، در سفر اعضای هیئت دولت و معاونان و مشاوران رئیس جمهور و وزرا به استان، فرصت را غنیمت می‌شمردند و با دعوت آنان در استودیوهای خبری و برنامه‌های زنده، مخاطبان خود را از این خدمات مطلع می‌كردند.

دولت در آن سوی مرزها

در تشریح عملكرد دولت در صدا و سیمای جمهوری اسلامی، معاونت برون مرزی نیز تلاش كرده در چند برنامه و بخش خبری مختلف، نزدیك به 16 ساعت برنامه پخش كند تا عملكرد دولت جمهوری اسلامی را به مخاطبان ایرانی و غیر ایرانی در آن سوی مرزها نشان دهد . از آنجا كه این برنامه ها به زبان های مختلف انگلیسی، اسپانیایی، ایتالیایی، فرانسه ، ارمنی ، آذری ، پشتو، اردو، سواحیلی ، عربی و دیگر زبان‌های زنده تهیه و پخش شده، طیف وسیعی از مخاطبان خارجی موفق شده اند از این عملكرد آگاهی یابند. این تعداد ساعت برنامه تنها بخش اندكی از تلاش‌های رسانه برای انعكاس فعالیت دولت به شمار می‌رود كه در آن به صورت مستقیم به تبیین تلاش‌های دولت پرداخته‌ است و بخش عظیمی از تولیدات صداوسیما به صورت غیر مستقیم همواره در خدمت دولت و رفع ابهامات حوزه‌های مختلف دولتی است.

انتهای پیام/

کلیدواژه: تشریح عملکرد دولت | بخش های مختلف | عملکرد دولت | زنده و تولیدی | برنامه ها | هفته دولت | ساعت برنامه | برای تشریح | خدمات دولت | دولت محترم | صدا و سیما | شبکه ها | برنامه ها | گفت و گوی | شبکه خبر

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۰۴۸۲۴ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

عاقبت دختر آلمانی تبار داعشی در عراق + تصاویر

آیت‌الله علوی‌گرگانی؛ باید حتما جلوی ورود زنان به ورزشگاه‌ها گرفته شود/ روحانی هوشیار باشد

شریعتمداری همزمان با ترامپ به برجام حمله کرد:برجام چه گلی به سر ملت ایران زد

در همین زمینه

 • ساعت رسمی کشور یک ساعت به عقب کشیده شد
 • تهران – ایرنا – ساعت رسمی کشور در ساعت 24 امشب یک ساعت به عقب کشیده شد. به گزارش ایرنا، بر اساس قانون تغییر ساعت رسمی کشور مصوب 1386 مجلس شورای اسلامی ساعت رسمی کشور در ساعت 24 سی ام شهریور یک ساعت به عقب برگردانده می شود.ساعت رسمی کشور هر سال در ساعت 24 روز اول فروردین یک ساعت به جلو کشیده می شود و در ساعت 24 روز سی ام شهریور به حال سابق برگردانده می شود.**شبس*1488 *انتشاردهنده: بهمن بامداد
 • تدارک ۳۲ برنامه در ایام محرم از شبکه قرآن/معرفی دو مداح جدید
 • مدیر شبکه قرآن و معارف سیما با بیان اینکه این شبکه بر اساس مأموریت هایی که دارد سعی کرده در محرم برنامه های مختلفی داشته باشد گفت: ما بالغ بر ۳۲ عنوان برنامه داریم که بیشتر آن ها مربوط به ۱۳ روز نخست محرم است. به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، محمدزاده به برنامه اشراق در شبکه قرآن و معارف سیما اشاره کرد و افزود: برنامه تحلیلی اشراق با حضور حشمت الله قنبری با محوریت عقلانیت و خردورزی در نهضت عاشورا هر شب ساعت 22.30 دقیقه بر روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می‌رود. مدیر شبکه قرآن و معارف سیما با بیان اینکه 5 نوبت سخنرانی مذهبی تدارک دیده شده است خاطر نشان کرد: سخنرانی آیت الله مجتبی تهرانی ساعت 5.30 صبح, حجت الاسلام عالی ساعت 7.30 صبح, حجت الاسلام نظری منفرد ساعت 13, آیت الله جاودان ساعت 17.30 و حجت الاسلام صدیقی ساعت 19.30 بر روی آنتن می‌رود. وی با اشاره به اینکه برنامه پرسمان به پرسش های مخاطبان به احکام عزاداری و نذورات و همچنین سبک زندگی حسینی می‌پردازد گفت: این برنامه با حضور کارشناسان حجج الاسلام محمدی و وحیدپور هر شب ساعت 20 پخش می‌شود. همچنین برنامه یاد خدا پنج شنبه و جمعه ها با حضور حجت الاسلام عظیمی به بیان قاعده محرومیت در قرآن کریم می‌پردازد. مدیر شبکه قرآن و معارف سیما با بیان اینکه آیت الله محمدشجاعی درباره شخصیت و جایگاه حضرت سیدالشهدا (ع) هر شب در برنامه 10 دقیقه به نام چراغ هدایت ساعت22.20 از شبکه قرآن پخش می‌شود تصریح کرد: مستند بعد از آن روز نیز که به گفتگو با افرادی که در مجالس عزادار اباعبدالله(ع) دچار تحول شده اند بر روی آنتن می‌رود. مدیر شبکه قرآن به پخش مداحی های محمود کریمی, منصور ارضی, محمدرضا طاهری, احمد واعظی, مهدی سماواتی و مرحوم کوثری اشاره کرد و افزود: نوآوری...
 • در زمانه ای وزیر علوم به مجلس معرفی نشده که گفتمان حاکم بر دانشگاه ها کرخت و محافظه کارانه است/دولت دوازدهم بیش از هر دولتی مدیون جامعه دانشگاهی است
 • به گزارش ایلنا، انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها در بیانیه‌ای به‌مناسبت فرارسیدن آغاز سال تحصیلی و بازگشایی دانشگاه‌ها، با اشاره به عدم معرفی وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری، تاکید کرد که در زمانه‌‏ای وزیر علوم به مجلس شورای اسلامی معرفی نشده که گفتمان حاکم بر دانشگاه‏‌ها کرخت، محافظه‌کارانه و فسرده است. از این‌رو، نمی‏‌توان از چنین فضایی، خلاقیت، نوآوری، نقادی و تضارب آراء و اندیشه که لازمه پویایی و بالندگی دانشگاه‏ است را انتظار داشت. در متن بیانیه انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌‏ها آمده است: در آستانه مهرماه، بهار تعلیم و تربیت و آموزش و پژوهش در نظام آموزشی کشور آغاز می‌شود. مهرماه در فرهنگ این مرز و بوم، جوششی حقیقی از حیات دوباره و تلاش مجدد دانش‌آموزان و دانش‌پژوهان برای کسب معرفت، دانش و هنر انسان بودن حکایت می‌کند. انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌‏ها در جایگاه یکی از دیرپاترین تشکل‏‌های فرهنگی، علمی و سیاسی کشور، بازگشایی مدارس و مراکز علمی و آموزشی که رویشگاه و پرورشگاه نسل امروز و سازندگان فردای ایران اسلامی هستند را به فرهیختگان دانشگاهی، دانش‌پژوهان، معلمان و دانش‌‏آموزان تبریک وتهنیت می‏‌گوید. امسال بازگشایی دانشگاه‌‏ها و مراکز آموزش عالی کشور در شرایطی رخ می‏‌دهد که بر اساس برخی ملاحظات سیاسی هنوز وزارت علوم، تحقیقات و فن‎آوری چشم به راه وزیر خود در دولت دوازدهم است. انتظار می‌رفت وزارت‏خانه‌‏ای که پیشران توسعه علم، فن‎آوری و خلاقیت است، فردی دانشمند، فرهیخته، کارامد، پاکدست و دارای اندیشه‌‏ای باز و پویا عهده‏‌دار تصدی این وازرتخانه راهبردی شود؛ اما در آستانه بازگشایی دانشگاه‎ها و مراکز آموزش و پژوهش کشور انتظار حداقلی دانشگاهیان برآورده نشده است. در زمانه‌‏ای وزیر علوم به مجلس شورای اسلامی معرفی نشده که گفتمان حاکم بر دانشگاه‏‌ها کرخت، محافظه‌کارانه و فسرده است. از این‌رو، نمی‏‌توان از چنین فضایی، خلاقیت، نوآوری، نقادی و تضارب آراء و اندیشه که لازمه پویایی و بالندگی دانشگاه‏ است را انتظار داشت. لازمه نشاط، تحرک و...
 • با وجود مخالفت ها مجلس الجزایر برنامه کاری دولت این کشور را تصویب کرد
 • الجزیره-ایرنا- مجلس الجزایر برنامه کاری دولت جدید را با اکثریت آراء تصویب کرد تا دولت «احمد او یحیی» نخست وزیر این کشور بتواند با وجود انتقادهای زیادی که از برنامه هایش -به ویژه در خصوص چاپ پول برای مقابله با بحران اقتصادی شده بود- آن را اجرا کند. به گزارش روز جمعه ایرنا، در روز رای گیری از مجموع 462 نماینده مجلس این کشور، 355 نماینده حضور داشتند . 341 نماینده به برنامه های دولت رای مثبت ، 64 نماینده رای منفی و 13 نماینده به این برنامه رای ممتنع دادند. در جریان بررسی این برنامه بحث بسیار بالا گرفت تا آنجا که احمد او یحیی گروه هایی از مخالفان را در مجلس عامل ایجاد تشنج دانست.با تصویب برنامه های دولت جدید، او یحیی و همکارانش به صورت رسمی کار خود را آغاز می کنند.لازم به ذکر است که 63 نماینده به وکالت از همکاران خود که در جلسه رای گیری حضور نداشتند، رای دادند.با توجه به ترکیب حضور نمایندگان احزاب مختلف در مجلس، از قبل هم پیش بینی می شد این برنامه تصویب شود؛ اما برنامه اقتصادی نخست وزیر در خصوص چاپ پول و استقراض داخلی از خرانه کشور با واکنش شدید برخی نمایندگان مواجه شد و آن ها تاکید کردند که این کار باعث افزایش تورم می شود. این در حالی استکه نخست وزیر ، تورم ناشی از این اقدام را، ناچیز دانست و تاکید کرد که دولت قصد ندارد از خارج وام بگیرد ،بلکه می کوشد استقلال مالی کشور را حفظ کند و کشور را از یک بحران مالی سخت به دلیل کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی نجات دهد.«سلیمان شنین» نماینده مجلس الجزایر چند روز پیش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفته بود: با توجه به اینکه نخست وزیر به نوعی اقدام به تشکیل ائتلافی پارلمانی متشکل از پنج حزب سیاسی قدرتمند در...
 • نام نویسی ۱۵۰۰ موکب دار برای حضور در اربعین/ارائه خدمات به موکب ها منوط به ثبت نام
 • خبرگزاري آريا - قائم مقام رئيس ستاد بازسازي عتبات در اربعين با بيان اينکه 1500 موکب براي دريافت گواهي فعاليت ثبت‌نام کرده‌اند، گفت:‌ تاکنون پرونده 1200 موکب تکميل و نهايي شده و با استقبال صورت گرفته مي‌کوشيم به روند امور سرعت دهيم.جمشيد گودرزي در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاري فارس، درباره آخرين آمار ثبت‌نام موکب‌داران اربعين گفت:‌ تا کنون 1500 موکب‌دار در اين طرح براي دريافت گواهي فعاليت در دفاتر استاني و شهرستاني ستاد بازسازي عتبات عاليات ثبت‌نام کرده‌‌اند. وي افزود: از بين اين تعداد 1200 پرونده موکب، تکميل و نهايي شده و گواهي فعاليت يکساله دريافت کرده‌‌اند.گودرزي تصريح کرد: موکب‌داران متقاضي براي حضور در اربعين سال جاري حضور خوبي را در سطح شهرستاني و مراکز استان‌ها جهت ثبت‌نام در اين روند داشته‌اند.قائم مقام رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات در امور اربعين با بيان استقبال بسيار زيادي از روند ثبت‌‌نام موکب‌داران اظهار داشت: استقبال موکب‌داران فراتر از پيش‌بيني‌ها بوده و به همين دليل تلاش ما براي سرعت بخشيدن به صدور گواهينامه‌هاست. وي افزود: بر همين اساس موکب‌داران با مراجعه به دفاتر استاني ستاد بازسازي عتبات عاليات و تشکيل پرونده و سير مراحل اجرايي، پرونده فعاليت و مجوز اقدامات موکب‌داران را از ستاد بازسازي عتبات عاليات دريافت کرده و بر همين اساس نحوه خدمات‌رساني آنها مشخص مي‌شود.قائم‌مقام رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات در امور اربعين سال 96 تصريح کرد: در مجوز صادر شده محل اقامت و اسکان موکب‌داران در مرزها و يا مسير راهپيمايي زائران اربعين و شهرهاي عراق به صراحت مشخص شده است.وي افزود: کميته مشارکت‌هاي مردمي، اسکان و تغذيه ستاد عتبات عاليات بعد از ثبت‌نام موکب‌داران در اين طرح، گواهينامه يکساله فعاليت به آنان ارائه مي‌کنند تا آنها بتوانند مشارکت فعالي را در اربعين 96 داشته باشند.گودرزي در مورد افزايش تعداد حضور موکب‌داران در اربعين سال جاري نسبت به سال 95 تصريح کرد: به نظر مي‌ر‌سد امسال با...
 • قابلیت جدید توییتر برای اطلاع از خبرهای داغ معرفی شد
 • توییتر از قابلیت جدیدی به نام «Popular Articles» رونمایی کرد که مثل سرویس محبوب «Nuzzel» داغ ترین خبرها را برای کاربر جمع آوری می کند. به گزارش سرویس فضایمجازی خبرگزاری صدا و سیما؛Nuzzel بخاطر سادگی و کارایی بالا بین روزنامه نگاران و کسانی که به اطلاع از خبرهای دست اول توییتر علاقه دارند محبوبیت زیادی دارد و انتظار می رفت که توییتر دیر یا زود این سرویس را خریداری کرده یا ابزار مشابهی را توسعه دهد.قابلیت جدید توییتر مناسب کسانی است که کمتر از توییتر استفاده می کنند، حالا آن ها می توانند مطالب داغی که دنبال شونده ها درباره آن صحبت می کنند را در یک صفحه مشاهده کنند.علاوه بر این با کلیک روی گزینه «Show More» صفحه جدیدی باز می شود که داغ ترین خبرهای کل توییتر را نشان می دهد.Nuzzel نام توییت کننده، زمان توییت و توضیحاتی که بعدا اضافه شده را نشان می دهد اما قابلیت جدید توییتر تنها توییت و تعداد کاربرانی که لینک مشابهی را به اشتراک گذاشته اند نشان می دهد.Popular Articles هم اکنون در نسخه های اندروید و iOS در دسترس کاربران قرار دارد.
 • معرفی ExactlyAppBot رباتی برای تقویت دایره لغات انگلیسی
 • خبرگزاري آريا - يادگيري زبان انگليسي و فقر دايره لغات مردم پيرامون اين زبان به يکي از معضلات جامعه ما تبديل شده است. از هر کسي هم که مي پرسيم مشغله روزانه و نبود وقت کافي را مانعي بر سر راه فراگيري اين زبان مي داند. حقيقت آن است که به سبب گسترش زبان انگليسي در سطح جهان و کاربردهاي آن در ايجاد ارتباط ميان ملت هاي مختلف، يادگيري آن به امري حياتي براي همگان بدل گشته.با پيشرفت تکنولوژي و ظهور شبکه هاي اجتماعي خلاق و نوآوري چون تلگرام، ربات ها نيز هر روز شکل و رنگ تازه اي به خود مي گيرند. امروز و در يکي ديگر از سري معرفي ربات هاي تلگرام قصد داريم ربات ExactlyAppBot@ را برايتان معرفي کنيم. با استفاده از ربات فوق قادر هستيد زبان انگليسي را فرا گرفته و به تقويت دايره لغات خود بپردازيد.براي دسترسي به اين ربات کافي است از آيدي ExactlyAppBot@ استفاده کرده و يا روي اين لينک کليک کنيد و پس از باز شدن صفحه ربات روي start/ ضربه بزنيد. با انجام اين کار ربات اطلاعات مورد نياز را در اختيار شما قرار داده و همچنين طرز استفاده از امکاناتش را به کاربر آموزش مي دهد. اين ربات قصد دارد با تکنيک تکرار مکرر شما را در يادگيري لغات انگليسي ياري نمايد.پس از مرحله آموزشي تنها کافيست لغت مورد نظر خود را براي ربات بفرستيد تا بدين واسطه ربات توضيحات تکميلي را درباره معناي آن کلمه براي شما ارسال کند. خوشبختانه ExactlyAppBot معني مرتبط با هر کلمه را به صورت کامل در حالت هاي گوناگوني چون صفت، اسم، فعل و... به کاربر توضيح مي دهد.پس از آن نيز يک فايل صوتي جهت يادگيري صحيح تلفظ هر کلمه براي شما فرستاده مي شود. همانطور که گفتيم اين ربات از تکنيک تکرار مکرر براي به خاطر سپاري کلمات و معناي کاربردي آن ها استفاده مي کند. در همين رابطه کاربران مي توانند...
 • هفته ای پربار برای تولیدات سینمایی ایران/از پایانبرداری به وقت شام تا معرفی بازیگر فرزاد موتمن
 • به گزارش خبرنگارحوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اخبار تولیدات سینمایی در این هفته، نسبت به هفته گذشته داغ‌تر بود. هرچه به فراخوان ثبت نام در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر نزدیک می‌شویم، تب و تاب این جریان پررنگ‌تر می شود. در ادامه به برخی از این تولیدات سینمایی اشاره می‌کنیم؛ * «من اینجا نیستم» جدیدترین فیلم سینمایی مسعود اطیابی به «تگزاس» تغییر نام داد. فیلمی که هنرمندانی چون حمید فرخ‌نژاد، پژمان جمشیدی و سام درخشانی بازیگران اصلی آن هستند. * تدوین «دارکوب» جدیدترین اثر بلند سینمایی بهروز شعیبی به پایان رسید. فیلمی که بازیگرانی چون مهناز افشار، سارا بهرامی، جمشید هاشم پور، هادی حجازی فر، طوفان مهردادیان و امین حیایی در آن نقش آفرینی می کنند. * مرتضی شایسته خبر از ساخت فیلم سینمایی «شیش و بش 2» با بازی بازیگران قسمت اول آن و یکسری بازیگر چهره دیگر داد. این اثر در حال نگارش است و نام نویسنده و کارگردان آن در زمان دیگری اعلام خواهد شد. * بهنوش صادقی که پیش از این فیلم سینمایی «خانه دیگری» را ساخته بود، خبر از ساخت فیلمی با موضوع پروتزهای زیبایی داد. * «به وقت شام» جدیدترین فیلم سینمایی ابراهیم حاتمی‌کیاست که فیلمیرداری آن با بازی بازیگران ایرانی چون هادی حجازی فر و بابک حمیدیان به پایان رسید تا پس از آماده شدن نسخه نهایی، اولین رونمایی آن در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر باشد. * فیلمبرداری «بالن» مسعود تکاور به تهیه‌کنندگی عزت‌الله ندوشن با بازی کوروش تهامی، اندیشه فولادوند، الهه حصاری، حسین مهری، افسانه چهره آزاد، رامتین خداپناهی و ... به روزهای پایانی نزدیک شد. * فیلم سینمایی «خوک» به نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی مانی حقیقی با نقش آفرینی پریناز ایزدیار، لیلا حاتمی و سیامک انصاری کلید خورد. * پولاد کیمیایی که مدت‌ها درصدد ساخت اولین فیلم بلند سینمایی خود بود، قرار است «لکنت»...
 • دو گام اساسی دولت برای نجات اقتصاد کشور
 • رویداد۲۴-هادی حق‌شناس، کارشناس مسائل اقتصادی بر این عقیده است که دولت برای نجات دادن اقتصاد کشور هرچه سریع‌تر باید سهم خود را از اقتصاد کم کند و بخش اعظم آن را به بخش خصوصی واگذار کند؛ طبیعتاً زمانی که اقتصاد کشور به بخش خصوصی واگذار شود نه‌تنها دیگر دولت نیازی به هزینه کردن ندارد، بلکه یک منبع درآمد هم از همین بخش خصوصی به دست می‌آورد.سال‌هاست که اقتصاد کشور روی ثبات و توسعه را به خود ندیده است و همواره با مشکلات عدیده‌ای دست‌وپنجه نرم می‌کند؛‌ علیرغم همه‌ی تلاش دولت دوازدهم و تیم اقتصادی، وضعیت اقتصاد کشور اما همچنان بنا بر آمار و ارقام و گزارش‌های منتشره،‌ در وضعیت بحرانی و نابسامانی قرار دارد؛ دراین‌بین بودجه عمرانی کشور نیز با پستی‌وبلندی‌های بسیاری مواجه است چراکه در سال‌های اخیر بخش عظیمی از بودجه کشور صرف هزینه‌های جاری مانند پرداخت یارانه‌‌ و ‌حقوق کارمندان می‌شود و دیگر جایی برای توسعه زیرساخت‌های کشور نمانده است.نحوه تقسیم‌بندی و هزینه کرد بودجه‌ سال‌هاست که موردبحث کارشناسان است؛ کسری بودجه عمرانی کشور به دلیل افزایش هزینه‌های جاری باعث شده تا دولت همواره با مشکلات فراوانی روبه‌رو باشد و نتواند فعالیت‌های عمرانی را به سرانجام برساند. برخی از کارشناسان معتقدند که بخش خصوصی باید به عمل‌گرایی دست بزند و دولت نیز هرچه سریع‌تر اقتصاد را به این بخش واگذار کند و خود را از این موضوع به‌نوعی کنار بکشد.کسری بودجه اما به این موضوعات ختم نمی‌شود؛ دولت برای اینکه بتواند گام دیگری را در جهت بهبود وضعیت اقتصاد و هزینه کرد بودجه بردارد، ‌ناچار است که بخش اعظمی مالیات‌دهندگان که به دلایل قانونی و غیرقانونی مالیات پرداخت نمی‌کنند را وادار به پرداخت مالیات کند؛‌همین موضوع می‌تواند یک تکان اساسی به بخش اقتصاد بدهد.دولت سریعاً و آگاهانه سهم خود را از اقتصاد کم کندهادی حق‌شناس، کارشناس مسائل اقتصادی در گفت‌وگو بارویداد۲۴و با اشاره به مشکلات کسری بودجه عمرانی...
 • تلاش های نافرجام دولت برای حل مشکل آب مردم بیله سوار
 • تلاش هایی که برای مقابله با بحران آب و جلوگیری از گسترش دامنه های جغرافیایی آن در جریان است، به قدری آهسته و بعضاً پر اشکال ادامه دارد که با این روند نه می توان امید داشت مشکل آب کشور حل شود و نه می توان امید داشت مشکلات آبی ابعاد تازه ای به خود نگیرد. مثل پروژه آب رسانی به 170 روستای شهرستان بیله سوار که پس از هشت سال هنوز در مراحل ابتدایی است.به گزارش «تابناک»، باور اینکه دشت مغان با رودهای خروشان و بارش های سالانه مطلوبی که دارد نیز در لیست مناطق دارای بحران آب کشور قرار گرفته است، زیاد آسان نیست؛ منطقه ای که شامل پنج شهرستان شمال غربی استان اردبیل از جمله شهرستان بیله سوار است و اکنون حداقل 12 هزار نفر از اهالی شهرستان بیله سوار مشکل جدی آب شرب دارند.مشکل تأمین آب شرب 170 روستا و منطقه قشلاقی شهرستان بیله سوار بیش از 10 سال است که به وجود آمده و همه تلاش های مدیریتی در جهت حل آن تا کنون بی نتیجه بوده است؛ شهرستانی که به علت نزدیکی به دریای خزر و ارتفاع کم، در ردیف مناطق نیمه مرطوب به حساب می‌آید و همه منطقه را مراتع سرسبز و خرم قشلاقی پوشانیده است. داز سال 88 مدیران استانی استان اردبیل با جلب حمایت های دولت پروژه آب رسانی خرسلو را برای تأمین آب این 170 روستا و منطقه قشلاقی در دستور کار خود قرار دادند، اما به رغم گذشت 8 سال از این موضوع هنوز این طرح آب رسانی در مراحل اولیه اجرا قرار دارد؛ طرحی که فاصله جغرافیایی اش با مناطق بحرانی زیاد نیست و هزینه های آن در مقایسه با طرح های کلان انتقال آب کشور ناچیز است.پروژه آب رسانی خرسلو که با هدف تأمین آب شرب روستاهای شهرستان بیله سوار در سال 88 کلنگ زنی شد تا...
 • تلاش دولت و استاندار تهران برای حفظ نشاط سیاسی دانشگاهها
 • تهران- ایرنا- استاندار تهران با بیان اینکه از سال گذشته تا برگزاری انتخابات در ٢٩ اردیبهشت ماه امسال، شاهد فضای باز سیاسی و حضور تشکل ها بدون حاشیه در محیط دانشگاه ها بودیم، گفت: دولت و استانداری تهران برای حفظ نشاط سیاسی در دانشگاه ها تلاش می کنند. به گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، سیدحسین هاشمی در نشست استاندار تهران با روسای دانشگاه های تهران همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید دانشجویان با اشاره به آغاز ماه محرم و برگزاری اجتماع بزرگ مسلمانان همزمان با اربعین حسینی در کربلا گفت: اربعین سال گذشته اوج ارادت مسلمانان را از اقصی نقاط جهان با حضور در کربلای معلی شاهد بودیم؛ به طوری که بیش از دو و نیم میلیون زائر از ایران و تا ١٨ میلیون نفر از سایر کشورها برای ادای ارادت به مکتب سید الشهداء امام حسین (ع) در نجف و کربلا حضور یافتند.وی افزود: این تجمع باشکوه در هیچ جای دیگری از دنیا دیده نمی شود و باید فرهنگ حسینی و سنت راهپیمایی عظیم اربعین را برای نسل جدید حفظ کنیم.استاندار تهران در بخش دیگری از سخنان خود به تلاش های دولت و استانداری تهران برای حفظ نشاط سیاسی جامعه به ویژه در میان دانشجویان اشاره کرد و گفت: طی سال گذشته تا برگزاری انتخابات ٢٩ اردیبهشت ماه امسال شاهد فضای باز سیاسی و حضور تشکل ها در محیط دانشگاه ها بودیم که بدون حاشیه و در آرامش برگزار شد.هاشمی با بیان این پیشنهاد که دانشگاه ها شورایی مشورتی متشکل از دانشجویانی با طیف های مختلف سیاسی ایجاد کنند، تصریح کرد: این اقدام موجب می شود دانشجویان با گرایش های سیاسی مختلف در کنار هم حضور یافته و موجب تقویت وحدت شوند.وی، حفظ امنیت و آرامش در دانشگاه ها را از اصول مهم دانست و گفت: همکاری دانشگاه ها با دستگاه های امنیتی...
 • تسهیلات ۱۱۰ میلیارد ریالی دولت برای ایجاد اشتغال در شهرستان آمل
 • معاون استاندار مازندران از اختصاص 110 میلیارد ریال تسهیلات مربوط به ایجاد اشتغال در بخش های مختلف امسال در این شهرستان خبر داد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سیدجعفر رسولی با بیان اینکه سهمیه تعیین شده برای ایجاد اشتغال امسال در شهرستان آمل در دستگاه های مختلف اجرایی حدود 5 هزار نفر است از همه مدیران دستگاه های اجرایی این شهرستان خواست: با همکاری و ایجاد تحول در بخش تولید اشتغال، زمینه جذب حداکثری این اعتبار را فراهم و برای تحقق، تعهدی که برای ایجاد فرصت شغلی در این شهرستان شده، تلاش کنند.فرماندار ویژه آمل با اشاره به انتخاب اولویت اشتغال برای 57 درصد مردم در نظر سنجی عمومی کشور، این موضوع را از معیشت مهم تر دانست و افزود: مدیرانی که مسئولیت امور را پذیرفته اند، باید به اهداف و سیاست های دولت در این راستا پایبند بوده و با اجرای تعهدی که برای تحقق سهم اشتغال زایی در ادارات خود داده اند، برای شکوفایی و رونق اشتغال کوشا باشند.معاون استاندار مازندران با اشاره به ظرفیت های مناسب درحوزه صنایع دستی، گردشگری و مشاغل خانگی در تولید اشتغال شهرستان آمل گفت: می توان با جذب اعتبارات و تسهیلات دولتی در این بخش، زمینه اشتغال و بکارگیری فارغ التحصیلان حوزه صنایع دستی و گردشگری و همچنین مشاغل خانگی را در این شهرستان توسعه داد.بنا بر اعلام مدیران گمرک وسازمان صنعت، معدن وتجارت مازندران حدود 50 درصد اشتغال مازندران، در شهرستان آمل مستقر شده است.شهرستان آمل با حدود 405 هزارنفر جمعیت دارای چهار شهرک و ناحیه صنعتی است و بیش از نیمی از صادارات سالانه مازندران از این شهرستان انجام می شود.
 • با وجود تمام مخالفت ها دولت اقلیم برای برگزاری همه پرسی آماده می شود
 • در حالی که بسیاری از طرف‌ها و کشورهای منطقه و جهان نسبت به عواقب استقلال اقلیم کردستان عراق هشدار داده‌اند، آخرین گزارش‌ها حاکی از آن است که کردها در این منطقه خود را برای برگزاری همه‌پرسی روز دوشنبه آماده می‌کنند. به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز در گزارشی به همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق پرداخته و در توصیف حال و هوای این منطقه در آستانه برگزاری این همه‌پرسی آورده است: پرچم سه‌رنگ کردها که در مرکز آن یک خورشید طلایی به چشم می‌خورد، بر فراز ساختمان‌ها و روی خودروها در منطقه به چشم می‌خورد. همچنین بیلبوردهای متعددی در اقلیم کردستان نصب شده با این شعار که «اکنون زمانش است- به کردستان آزاد بله بگویید»! مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق طی هفته‌های گذشته در مقابل تلاش‌های سازمان ملل متحد، آمریکا، انگلیس و بسیاری از کشورها ایستادگی کرده و اصرار به برگزاری همه‌پرسی دارد. در همین حال، ترکیه با برگزاری مانوری در مناطق مرزی خود بر نگرانی‌هایش در قبال استقلال کردستان عراق تاکید داشته است. بنعالی ییلدریم، نخست‌وزیر ترکیه امروز (جمعه) اعلام کرد که برگزاری این همه‌پرسی تهدیدی برای امنیت ملی این کشور محسوب شده و در همین راستا، آنکارا برای حفاظت از خود دست به هر اقدام لازمی خواهد زد. این در حالی است که هوشیار زیباری، مشاور ارشد بارزانی به خبرگزاری رویترز درباره این همه پرسی گفت: این پنج متر آخر مسابقه است و ما پای کار خواهیم ماند. بسیاری از کردهای اقلیم کردستان عراق بر این باورند که این همه‌پرسی به رغم آن که لزوما قابلیت اجرایی ندارد، فرصتی تاریخی برای آن است که کردها پس از توافق آسیای صغیر (سایکس-پیکو) در راستای استقلال خود گام بردارند. زیباری خاطرنشان کرد: این فرصتی است که نسل من دوباره تجربه نخواهد کرد. از سوی دیگر برگزاری این همه‌پرسی خطر درگیری قومی در شهر نفت‌خیز کرکوک را بالا می‌برد؛ شهری که جمعیت...
 • دولت اسپانیا برای جلوگیری از برگزاری همه پرسی در کاتالونیا از پلیس کمک می گیرد
 • وزارت کشور اسپانیا امروز (جمعه) از ارسال نیروهای دولتی بیشتر به کاتالونیا برای حفظ نظم و حصول اطمینان از برگزار نشدن همه‌پرسی منع شده استقلال، خبر داد. به گزارش جماران، به نقل از خبرگزاری رویترز، کاتالویا که قصد دارد در روز اول اکتبر برای جدایی از اسپانیا همه‌پرسی برگزار کند، نیروهای پلیس مستقل خود را دارد، با این وجود نیروهای پلیس دولتی نیز در سراسر این منطقه پایگاه‌هایی دارند و معمولا با پلیس‌های مستقل کاتالونیا همکاری می‌کنند. وزارت داخلی این کشور به شمار دقیق نیروهای منتقل شده به کاتالونیا اشاره نکرد اما رسانه‌های اسپانیا اعلام کردند، ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ تن از نیروهای پلیس دولتی به این منطقه رسیده و یا در راه هستند. این نیروها به حدود ۵۰۰۰ نیروی دولتی و ۱۷ هزار نیروی مستقل مستقر در این منطقه، ملحق خواهند شد. وزارت کشور اسپانیا در بیانیه‌ای اظهارکرد: این نیروها موظف به نظارت بر فضاهای عمومی و حفظ نظم هستند و در صورت برگزاری این همه‌پرسی غیرقانونی، واکنش نشان خواهند داد. این نیروهای عزام شده به عنوان پشتیبان پلیس کاتالونیا در صحنه حضور دارند. به دلیل کمبود محل اقامت و نیز برای جلوگیری از بروز درگیری میان معترضان و نیروهای پلیس، برخی از این نیروها در سه کشتی اجاره شده توسط دولت اسپانیا و بعضی دیگر در بندرگاه‌های بارسلونا و تاراگونا اقامت‌ دارند. وزارت کشور اسپانیا به نیروهای پلیس در کاتالونیا اعلام کرده است که از ۲۰ سپتامبر تا ۵ اکتبر مجاز به استراحت نیستند. دولت کاتالونیا اوایل هفته گذشته مسئولان اسپانیا را برای حمله نیروهای پلیس به اداره‌های کاتالونیا و بازداشت مقامات آن‌ها و کنترل اداره دارایی این منطقه توسط وزارت دارایی اسپانیا، محکوم کرد. کارلس پوگدمون، رهبر منطقه کاتالونیا، در پی تجمع ده‌ها هزار تن از مردم در خیابان‌های بارسلونا و درخواست حق رای، روز گذشته اعلام کرد، فرایند همه‌پرسی را ادامه خواهد داد و به ممنوعیت دادگاه...
 • همکاری دولت با مجلس برای تدوین قوانین حمایت از بنیان خانواده فیلم
 • دولت با مجلس برای قوانین حمایت از بنیان خانواده همکاری می کند. به گزارش خبرگزاری صداوسیما،معاون رییس جمهور در امور زنان از برنامه های دولت دوازدهم در امور زنان امروز در حاشیه بازدید از مرکز خانه سلامت اداره کل بهزیستی استان اصفهان گفت: برنامه های مناسبی برای استحکام خانواده پایه ریزی شده که قرار است در دولت دوازدهم به مرحله اجرا در آید.معصومه ابتکار همکاری با مجلس برای تدوین قوانین،همکاری با آموزش و پرورش و وزارت بهداشت و وزارت ورزش و جوانان برای پر کردن خلا های موجود ورزش دختران دانش آموز تحقق راهبرد های برنامه ششم توسعه را از جمله برنامه های دولت دوازدهم در امور زنان برشمرد .وی گفت: به منظور کاهش آسیب های اجتماعی هم از توان سازمان های مردم نهاد استفاده و از آنها حمایت می کنیم.معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده همچنین امروز در شهرضا گفت: یک سوم پست های مدیریتی کشور تا پایان دولت دوازدهم براساس شایستگی و توانمندی در اختیار بانوان قرارمی گیرد.وی با اشاره به ارائه لایحه کاهش سن بازنشستگی بانوان به مجلس هم افزود: در این لایحه سن بازنشستگی زنان 25 سال سابقه کار پیش بینی شده است. دانلود دانلود
 • برنامه آمریکا برای مسلمانان روهینگیا
 • نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد گفت، واشنگتن در قبال فجایعی که بر سر مسلمانان روهینجا می‌آید، نگران است. به گزارش خبرگزاری رویترز، نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد همچنین تصریح کرد، مقام‌های آمریکایی آنگ سان سوچی، رهبر دوفاکتوی میانمار و سران نظامی این کشور را برای توقف سرکوب‌ها تحت فشار قرار می‌دهند. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، هیلی در این زمینه به خبرنگاران گفت: ما نه تنها آنگ سان سوچی بلکه ارتش میانمار را تحت فشار قرار داده‌ایم. وی خاطرنشان کرد: ژوزف دانفورد، ریس ستاد مشترک ارتش با رهبر ارتش میانمار تماس گرفته و به او گفته که این وضعیت نباید ادامه پیدا کند.
 • تشکیل کارگروه های مشترک برای حل مسائل فیمابین شهرداری و دولت/اختلاف نظر با وزارت اقتصاد بر سر بدهی ها و مطالبات
 • رویداد۲۴-شهردار تهران از تشکیل کارگروه‌های مشترک برای حل مسائل فیمابین شهرداری و دولت خبر داد.محمدعلی نجفی، شهردار تهران امروز به همراه تنی از چند از شورای شهر، همچون شهربانو امانی، زهرا نژاد بهرام ، آرش میلانی و مهدی حجت، معاونت و شهرسازی و پوروسیدآقایی معاونت حمل و نقل و ترافیک به مناسبت روز جهانی بدون خودرو ابتدا از ایستگاه متروی میرداماد تا ایستگاه امام خمینی سوار مترو شده و به مشکلات شهروندان گوش فرا داد. او سپس از مترو بازار از میان بازار کاخ گلستان مسیری را پیاده طی کرد و از نزدیک با مردم تهران سخن گفت. شهردار تهران در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران درباره این اقدام نمادین گفت: تهران چندین سال است که این روز جهانی بدون خودرو را برگزار می‌کند و جزو شهرهای بزرگی است که در این روز جهانی شرکت می‌کنند کاری که امروز به همراه برخی از اعضای شورای شهر تهران و جمعی از شهروندان انجام دادیم در واقع یک اقدام نمادین بود برای آنکه به شهروندان عزیز یادآوری کنیم که اگر نیاز به هوای پاک داریم باید خودمان هم در ایجاد شرایطی که هوا پاک‌تر شود همکاری کنیم و یکی از کارهایی که همه شهروندان می‌توانند انجام دهند این است که مسیرهایی که نیاز به طی کردن با خودرو نیست به صورت پیاده طی کنند. او با اشاره به اینکه برخی از شهروندان این امکان را دارند که با ۱۵ الی ۲۰ دقیقه پیاده‌روی به ایستگاه مترو یا اتوبوس برسند ادامه داد: پیاده‌روی هم در راستای پاکیزگی هوا و هم در راستای سلامت جسمی موثر است و ما قصد داشتیم این موضوع را یادآوری کنیم. شهردار تهران ادامه داد: برنامه‌های مربوط به حمل و نقل عمومی تقریبا آنچه که باید انجام شود کم و بیش مشخص است فقط مساله منابع مالی و محدودیت آن مواجه هستیم که باید فکری برای آنها بکنیم...
 • تلاش دولت و استانداری تهران برای حفظ نشاط سیاسی در دانشگاه ها/استقبال از طرح های دانشجویی در کاهش آسیب های اجتماعی
 • تهران- ایرنا- استاندار تهران با بیان اینکه از سال گذشته تا برگزاری انتخابات در ٢٩ اردیبهشت ماه امسال، شاهد فضای باز سیاسی و حضور تشکل ها بدون حاشیه در محیط دانشگاه ها بودیم گفت: دولت و استانداری تهران برای حفظ نشاط سیاسی در دانشگاه ها تلاش می کنند. به گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، سیدحسین هاشمی در نشست استاندار تهران با روسای دانشگاه های تهران همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید دانشجویان با اشاره به آغاز ماه محرم و برگزاری اجتماع بزرگ مسلمانان همزمان با اربعین حسینی در کربلا گفت: اربعین سال گذشته اوج ارادت مسلمانان را از اقصی نقاط جهان با حضور در کربلای معلی شاهد بودیم؛ به طوری که بیش از دو و نیم میلیون زائر از ایران و تا ١٨ میلیون نفر از سایر کشورها برای ادای ارادت به مکتب سید الشهداء امام حسین (ع) در نجف و کربلا حضور یافتند.وی افزود: این تجمع باشکوه در هیچ جای دیگری از دنیا دیده نمی شود و باید فرهنگ حسینی و سنت راهپیمایی عظیم اربعین را برای نسل جدید حفظ کنیم.استاندار تهران در بخش دیگری از سخنان خود به تلاش های دولت و استانداری تهران برای حفظ نشاط سیاسی جامعه به ویژه در میان دانشجویان اشاره کرد و گفت: طی سال گذشته تا برگزاری انتخابات ٢٩ اردیبهشت ماه امسال شاهد فضای باز سیاسی و حضور تشکل ها در محیط دانشگاه ها بودیم که بدون حاشیه و در آرامش برگزار شد.هاشمی با بیان این پیشنهاد که دانشگاه ها شورایی مشورتی متشکل از دانشجویانی با طیف های مختلف سیاسی ایجاد کنند تصریح کرد: این اقدام موجب می شود دانشجویان با گرایش های سیاسی مختلف در کنار هم حضور یافته و موجب تقویت وحدت شوند.وی، حفظ امنیت و آرامش در دانشگاه ها را از اصول مهم دانست و گفت: همکاری دانشگاه ها با دستگاه های امنیتی...
 • آغاز برنامه ریزی برای حضور بانوان ایرانی در ورزشگاه ها
 • نایب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال با تاکید بر اینکه برنامه ریزی برای حضور بانوان در ورزشگاه ها آغاز شده است گفت: این اتفاق نیاز به صبر و تحمل و دوری از هیاهو دارد. به گزارش خبرگزاری مهر، نایب رییس بانوان فدراسیون فوتبال معتقد است حرکت منطقی به سمت تحقق موضوع حضور بانوان در ورزشگاه ها که یک مطالبه عمومی محسوب مَی شود ، آغاز شده و در فدراسیون فوتبال که نهاد متولی این رشته است تلاش برای برنامه ریزی برای این مهم ادامه دارد. لیلا صوفی زاده در خصوص حضور بانوان در ورزشگاه ها در گفتگو با سایت فدراسیون فوتبال به موارد مختلفی اشاره کرد؛ * بازی ایران - سوریه را در حالی سپری کردیم که بانوان کشور مهمان حضور داشتند اما بانوان ایرانی امکان حضور نداشتند؟ - بله، من متوجه حق بانوان ایرانی هستم و بارها مطالبات آنها را از رسانه ها و گفتگوهای مستقیم و نامه ها دریافت کردم ، اما در خصوص حضور بانوان کشور سوریه باید عنوان کنم که ما در ابعاد بین المللی و پروتکل ها موظف به فراهم آوردن حضور تماشاگران مهممان در ورزشگاه هستیماما هنوز امکان هماهنگی با تمامی مراجع ذی ربط و حضور بانوان ایرانی هنوز بوجود نیامده است. * آیا این اتفاق قرار نیست رخ دهد؟ - قطعا چرا ما به مطالبه عمومی برای حضور خانواده ها در ورزشگاه ها اهمیت می دهیم. در این زمینه حتی در فدراسیون فوتبال برنامه ریزی ها آغاز شده است و در صدد فراهم آوردن ساز و کارهایی هستیم که به محض موافقت با حضور بانوان در ورزشگاه ها، برنامه این حضور را نیز اعلام کنیم. *در حال حاضر چه مشکلی وجود دارد؟ - وزارت ورزش و جوانان به عنوان دستگاه متولی ورزش عزم جدی و البته منطقی و به دور از هیاهو برای فراهم آوردن شرایط حضور بانوان در ورزشگاه ها دارد. آنچه...
 • شروع برنامه ریزی برای حضور بانوان ایرانی در ورزشگاه ها
 • نایب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال با تاکید بر اینکه برنامه ریزی برای حضور بانوان در ورزشگاه ها آغاز شده است گفت: این اتفاق نیاز به صبر و تحمل و دوری از هیاهو دارد. خبرگزاری مهر: نایب رییس بانوان فدراسیون فوتبال معتقد است حرکت منطقی به سمت تحقق موضوع حضور بانوان در ورزشگاه ها که یک مطالبه عمومی محسوب مَی شود ، آغاز شده و در فدراسیون فوتبال که نهاد متولی این رشته است تلاش برای برنامه ریزی برای این مهم ادامه دارد.لیلا صوفی زاده در خصوص حضور بانوان در ورزشگاه ها در گفتگو با سایت فدراسیون فوتبال به موارد مختلفی اشاره کرد؛بازی ایران - سوریه را در حالی سپری کردیم که بانوان کشور مهمان حضور داشتند اما بانوان ایرانی امکان حضور نداشتند؟بله، من متوجه حق بانوان ایرانی هستم و بارها مطالبات آنها را از رسانه ها و گفتگوهای مستقیم و نامه ها دریافت کردم ، اما در خصوص حضور بانوان کشور سوریه باید عنوان کنم که ما در ابعاد بین المللی و پروتکل ها موظف به فراهم آوردن حضور تماشاگران مهممان در ورزشگاه هستیم اما هنوز امکان هماهنگی با تمامی مراجع ذی ربط و حضور بانوان ایرانی هنوز بوجود نیامده است.آیا این اتفاق قرار نیست رخ دهد؟- قطعا چرا ما به مطالبه عمومی برای حضور خانواده ها در ورزشگاه ها اهمیت می دهیم. در این زمینه حتی در فدراسیون فوتبال برنامه ریزی ها آغاز شده است و در صدد فراهم آوردن ساز و کارهایی هستیم که به محض موافقت با حضور بانوان در ورزشگاه ها، برنامه این حضور را نیز اعلام کنیم.در حال حاضر چه مشکلی وجود دارد؟- وزارت ورزش و جوانان به عنوان دستگاه متولی ورزش عزم جدی و البته منطقی و به دور از هیاهو برای فراهم آوردن شرایط حضور بانوان در ورزشگاه ها دارد. آنچه مسلم است دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و مهندس تاج...
 • ضرورت برنامه ریزی برای تامین داروی زائرین اربعین
 • عضو پدافند غیرعامل سازمان غذا و دارو با تاکید بر مبحث پدافند غیر عامل در پیشگیری و کاهش تلفات در بحران ها، تامین داروی زائرین اربعین را از جمله اقدامات پدافند عاملی در حوزه دارو برشمرد. به گزارش خبرگزاری مهر، محمد عاقل با بیان اینکه به مجموعه اقداماتی که مستلزم بکارگیری جنگ افزار نبوده و با اجرای آن می توان از وارد شدن خسارات و تلفات انسانی جلوگیری نموده و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد پدافند غیرعامل اطلاق می گردد، گفت: با توجه به موقعیت کشور، نیاز به اجرای موفق برنامه های پدافند غیرعامل در آن بیشتر حس می گردد، لذا شرایطی باید فراهم کرد تا در صورت بوجود آمدن حوادث ناگوار با برنامه ریزی دقیق و امکانات لازم از ایجاد بحران جلوگیری شود. مدیرکل حراست سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه پدافند غیر عامل یک مبحث تخصصی و کارشناسی است که در آن بحث پیشگیری از اهمیت خاصی برخوردار است، گفت: نیاز به برگزاری دوره های آموزشی با بهره گیری از امکانات، منابع موجود و عزم ملی در راستای تامین، حفظ و ارتقاء سلامت مقوله ایست که منافعش در هنگام ضرورت عیان می شود زمانی که با اقداماتی سریع و از پیش تعیین شده آسیب ها به حداقل می رسد. عاقل از جمله دیگر اقدامات پدافند غیر عاملی که در حوزه سازمان غذا و دارو به انجام آن الزام وجود دارد را ایجاد انبارهای دارویی ایمن دانست که باید در کارخانجات دارویی کشور وجود داشته باشد تا در مواقع بحران از عدم تامین و تدارک دارو پیشگیری نماید. عضو پدافند غیرعامل سازمان غذا و دارو، یکی از برنامه های وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو در حوزه پدافند غیر عامل را اقدامات پیشگیری و کاهش بحران در بحث غذا و دارو بیان داشت و گفت: بر همین اساس جلسات...
 • برنامه ریزی وزارت علوم برای توسعه علم و روابط بین الملل
 • به گزارش ایسکانیوز، سیدضیاء هاشمی سرپرست وزارت علوم گفت: در دولت یازدهم، وزارت علوم بر کیفیت و رشد علمی تاکید بسیاری داشت که در این دوره نیز همین تاکیدات ادامه می‌یابد. وی افزود: تاکید بر کیفیت و توسعه علمی از اولویت‌های اصلی وزارت علوم در دولت دوازدهم است. هاشمی ادامه داد: همچنین برای توسعه روابط بین‌الملل نیز برنامه‌ریزی داریم. سرپرست وزارت علوم در گفتگو با فارس اظهار داشت: البته رشد آموزش عالی از طریق پیوند دانشگاه و جامعه اتفاق می‌افتد و تحقق این مساله برای اجرای ایده‌آل برنامه‌ها ضروری است. ضیا هاشمی
 • مهمترین رویدادهای جهان در ۱۲ ساعت گذشته
 • به گزارش ایلنا، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم شب اول محرم اعلام کرد: جنگ طلب نیستیم اما اگر تکلیف شود، جنگ خواهیم کرد؛ حتی اگر در برابرمان بوش، ترامپ، جانشین ترامپ، اسرائیل، برخی از اعراب و کل جهان قرار بگیرند. - «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با تاکید بر اهمیت حفظ توافق هسته‌ای، تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران را نامشروع و موجب تضعیف این توافقنامه دانست. - کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد خواستار پایان فوری جنگ در یمن شد و گفت حقوق برابر شهروندی و توسعه دو گام ضروری برای حل بحران میانمار خواهد بود. - دستاوردهای مذاکرات ایران، روسیه و ترکیه در ششمین دور مذاکرات سوری آستانه برای برقراری صلح و آرامش در سوریه به صورت پیش‌نویس یک قطعنامه به شورای امنیت سازمان ملل ارائه شد. - «استفان دی میستورا» فرستاده سازمان ملل متحد در امور سوریه اعلام کرد: شکست داعش نیازمند یک روند سیاسی همه جانبه است. - شورای وزیران مصر به تازگی لایحه ای را تصویب کرده است که به موجب آن، قوانین تابعیت این کشور تغییر می‌کند و بر اساس آن اعضای سازمان ها یا گروه هایی که ضد نظم عمومی حکومت فعالیت می کنند، سلب تابعیت می شوند. - «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تاکید برعدم امکان مذاکره مجدد برسر مفاد توافق هسته‌ای تصریح کرد هر مشکلی خارج از حیطه برجام را باید در توافق دیگری برطرف کرد. - وزارت امورخارجه مصر با صدور بیانیه ای اعلام کرد: قاهره نگرانی شدید خود را از همه پرسی اقلیم کردستان عراق که قرار است در ۲۵ سپتامبر برگزار شود، اعلام می‌کند. - «ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا دیدار و بر پایبندی کشورش به توافق هسته‌ای با ایران...
 • ساعت بازی تیم ملی مقابل روسیه مشخص شد
 • فدراسیون فوتبال روسیه با آغاز بلیت فروشی مربوط به دیدار با ایران، ساعت برگزاری این دیدار را مشخص کرد. به گزارش "ورزش سه"، پس از بازی های هفته هشتم لیگ برتر، شاگردان کارلوس کی روش طبق برنامه ای از پیش تعیین شده راهی روسیه خواهند شد تا اولین اردوی تدارکاتی خود را برای حضور در بازی های جام جهانی را برگزار کنند. آنها در این اردو دو دیدار برگزار خواهند کرد و با تیم های ملی توگو و روسیه روبرو خواهند شد. اولین بازی تیم ملی در این اردو برابر تیم ملی توگو خواهد بود که تنها تاریخ آن مشخص شده است و خبری از ساعت برگزاری بازی نیست. این بازی در سایت فیفا نیز بدون حک ساعت برگزاری قید شده است. دیدار تیم های ملی ایران و توگو روز سیزدهم مهرماه به انجام خواهد رسید. اما دومین بازی تیم ملی در روز هجدهم مهرماه در شهر کازان و برابر تیم ملی روسیه برگزار خواهد شد. فدراسیون فوتبال روسیه نیز با اعلام ساعت برگزاری این دیدار که ساعت ١٩:٣٠ به وقت تهران خواهد بود، ضمن معرفی سایت مربوطه، بلیت فروشی دیدار را آغاز کرد.
 • با این ساعت می توانید ببینید که فرزندانتان کجا هستند
 • به گزارشگروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ «اِتا کلاک»، ساعتی است که با استفاده با تکیه بر سیستم عصبی بدن انسان می تواند موقعیت مکانی افرادی که برایتان اهمیت ویژه ای دارند را ردیابی کند.گروهی که این ساعت عجیب و جالب را طراحی نموده، ترکیبی از مهندس، مخترع، هنرمند و تکنولوژیست است. هدف از ساخت این گجت جالب توجه، نمایش زمان نیست بلکه قرار است موقعیت جغرافیایی شخصی که برای کاربر از اهمیت بسیاری برخوردار است را به وی نشان دهد. یک عقربه نشان‌دهنده فردی است که با وی در تماس هستید و عقربه دیگر، مقصد وی را نشان می دهد. The Eta Clock به شما نشان می دهد که افراد مهم زندگی شما در کجا حضور دارند. این ساعت با اپ موبایلی قابل کنترل است. برای این منظور، مخاطب شما باید این اپ را روی موبایل خود دانلود و نصب کرده و از طریق آن، موقعیت مکانی خود را با شما به اشتراک بگذارد.هر کاربری می تواند حریم خصوصی خود را به دلخواه تنظیم کند. لازم به اشاره است که این اطلاعات بیشتر از دو روز در گجت باقی نمی مانند و از این رو، اطلاعات جغرافیایی کاربران توسط کمپانی سازنده ضبط و ذخیره نمی شود.این ساعت در حال حاضر در دو جنس چوب گردو و بلوط عرضه می شود و حداکثر برای ۶ کاربر به طور همزمان قابل استفاده است. منبع:روزیاتو انتهای پیام/ ساعت عجیب و جالب با موقعیت مکانی
 • موزه های ایران یک ساعت دیرتر باز می شوند
 • مدیر اداره‌کل موزه‌های سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: زمان بازدید از موزه‌های زیر نظر سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نیمه دوم سال یک ساعت کاهش می‌یابد. به‌گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمدرضا کارگر اظهار داشت: با توجه به عقب کشیده شدن ساعت در نیمه دوم سال، زمان بازدید از موزه‌های زیر نظر سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این 6 ماه، یک ساعت کاهش خواهد داشت که بر این اساس این مدت زمان از ساعت 9 صبح تا 18 خواهد بود.وی درباره‌ دیگر تصمیمات و زمزمه‌هایی که مبنی بر حذف برخی تسهیلات مانند تخفیف برای اقشار مختلف در بازدید از موزه‌ها مطرح می‌شود و همچنین افزایش قیمت بلیت ورودی موزه‌ها، بیان کرد: در حال حاضر همه چیز مانند گذشته است و هیچ تغییری در اولویت کاری نیست، مگر اینکه با رویکرد رئیس جدید سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری چنین مواردی در دستور کار قرار گیرد.کارگر همچنین درباره‌ تعطیلی‌ موزه‌ها در دهه‌ ‌نخست محرم، اظهار کرد: براساس بخشنامه‌ ابلاغ شده در سال 94 و با کاهش زمان تعطیلی موزه‌ها، فقط روزهای تاسوعا و عاشورا موزه‌ها و بناهای تاریخی زیر نظر سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تعطیل هستند.انتهای پیام/ R1014143/P1361/S2,18,23,25/CT47