در مراسم رسمی آغاز صدور ویزای اربعین، سفیر عراق در تهران و مدیرکل امور مرزی وزارت کشور ایران به صدور روزانه ۱۰۰ هزار ویزا در ۴ کنسولگری و ۱۲ دفتر موقت، نحوه خروج از مرزها، صدور ویزای رایگان برای عراقی‌ها و اعتبار ویزا و مدت ماندگاری اشاره کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛با حضور مسئولان وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران و سفیر عراق در تهران امروز (دوشنبه) به‌صورت رسمی صدور ویزا برای زائران اربعین حسینی آغاز شد.

در این مراسم که در محل سفارت عراق برگزار شد، مجید آقابابایی مدیرکل امور مرزی وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران و «راجح صابر عبود الموسوی» سفیر جمهوری عراق در تهران سخنرانی کردند.

اربعین نقطه‌ای تاریخ و نشان دهنده میزان مطلوبیت روابط ایران و عراق

«راجح صابر عبود الموسوی» گفت: اربعین نقطه تاریخی است که اهمیت بالایی برای مسلمانان دارد، لذا باید برای این روز و زوار اربعین کاری در تراز این اهمیت انجام دهیم.

وی افزود: در راستای اهمیت تاریخی و مقدس بودن اربعین و روابط مطلوب ایران و عراق اقدامات خاصی برای زوار اربعین در نظر گرفته شده است.

سفیر عراق در تهران تصریح کرد: سهولت در سفر زائران اربعین بین ایران و عراق و ورود میلیون‌ها زائر ایرانی به خاک جمهوری عراق می‌تواند سمبلی برای نشان دادن عمق روابط بین دو کشور محسوب شود.

وی افزود: ما می‌توانیم به تعداد ورود زائران به خاک عراق به میزان توسعه روابط بین تهران و بغداد پی ببریم؛ چراکه در سه سال گذشته تعداد زائران ایرانی که به راهپیمایی اربعین در عراق عزیمت کرده‌اند 200 هزار نفر بوده که این میزان در دو سال قبل به 1. 5 میلیون و در سال قبل به بیش از 2 میلیون نفر رسید.

امضای یادداشت تفاهم همکاری اربعین در27 روز پیش بین ایران و عراق

«راجح صابر عبود الموسوی» گفت: اگر در روابط بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق بیشتر بنگریم و ارقام مذکور را بررسی کنیم، این موضوعات می‌توان نشان‌دهنده روابط حسنه بین 2 کشور باشد.

وی خاطرنشان کرد: روابط ایران و عراق روزبه‌روز عمیق‌تر و گرم‌تر از گذشته می‌شود.

سفیر عراق در ایران افزود: در بازدید‌های من و مسئولان امور مرزی وزارت کشور ایران در مرزهای خروجی به‌عینه شاهد آرامش موجود در مرزها بوده و از این امر لذت می‌بردیم.

«راجح صابر عبود الموسوی» با اشاره به قوانین صدور ویزای اربعین گفت: حدود 27 روز پیش یادداشت تفاهم همکاری بین ایران و عراق در مسئله اربعین به امضا رسید که اجرایی شدن آن از روز دوم سپتامبر (چهارشنبه)‌ بوده است.

صدور ویزای اربعین در 4 کنسولگری و 12 دفتر موقت

وی تصریح کرد: از روز چهارشنبه کار صدور ویزای اربعین آغاز و این روند تا آخرین روز ادامه پیدا خواهد کرد ضمن اینکه دو کشور ایران و عراق در تفاهم‌نامه همکاری امضاشده به توافق رسیدند که علاوه‌بر سفارت بغداد در تهران، 3 کنسولگری مشهد، اهواز و کرمانشاه در زمینه صدور روادید اربعین فعالیت داشته باشند ضمن اینکه علاوه‌بر این دفاتر دائم، 12 دفتر موقت صدور ویزای اربعین هم کار خود را از مهرماه آغاز خواهند کرد.

سفیر عراق در تهران خاطرنشان کرد: از 22 سپتامبر کار صدور ویزا در 12 دفتر موقت آغاز خواهد شد، ضمن اینکه هزینه صدور ویزای اربعین هم 40 دلار است.

«راجح صابر عبود الموسوی» اظهار داشت: با توجه به روابط گرم موجود بین تهران و بغداد تلاش می‌کنیم که هیچ زائر ایرانی از مرزها خارج نشود.

عبور بدون ویزا از مرزها امکان پذیر نیست

وی گفت: از زائران ایرانی می‌خواهم به شایعات توجهی نکرده و بدانند که بدون داشتن ویزا و گذرنامه، عبور از مرزها امکان‌پذیر نبوده و غیرقانونی است.

سفیر عراق در تهران افزود: سفارت عراق تمام تلاش خود را برای تسهیل در صدور ویزای زائران اربعین به کار خواهد بست و اگر لازم باشد 24 ساعته این کار را انجام خواهیم داد؛ چراکه معتقدیم تمام تلاش‌های ما خدمت به زائران اربعین است و این کار را مانند مردم عراق که درب خانه‌های خود را روی زائران اربعین باز می‌گذار‌ند می‌دانیم.

«راجح صابر عبود الموسوی» تصریح کرد: اگر لازم باشد روزهای تعطیل هم در زمینه صدور ویزای اربعین فعالیت خواهیم داشت.

صدور روادید ویژه برای شهروندان افغانستانی در ایران

وی افزود: روندی ویژه برای صدور روادید برای شهروندان افغانستانی در ایران در نظر گرفته شده است.

سفیر عراق در تهران خاطرنشان کرد: عراقی‌های دارای کارت سفید می‌توانند بر اساس تفاهم‌نامه انجام‌شده بین وزرای کشور ایران و عراق در مراسم اربعین عراق شرکت کرده و مجدداً به خاک جمهوری اسلامی ایران بازگردند.

«راجح صابر عبود الموسوی» افزود: زائران اربعین باید به توصیه‌های امنیتی صادرشده از سوی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق توجه لازم را کرده و تمامی موارد را اجرایی کنند.

اجباری بودن بیمه زائرین اربعین

وی بابیان اینکه مانند سال گذشته بیمه زائران اربعین اجباری است، گفت: امسال تدابیر ویژه برای صدور سهل‌تر از قبل ویزای اربعین در نظر گرفته شده است.

سفیر عراق در تهران درباره اتخاذ تصمیماتی برای ورود کامیون‌های حامل امکانات خدماتی برای زائران اربعین به خاک عراق، افزود: تسهیلاتی در یادداشت تفاهم امضاشده بین وزرای ایران و عراق جهت ورود این کامیون‌ها در نظر گرفته شده است.

«راجح صابر عبود الموسوی» گفت: کمیسیون عالی بین تهران و بغداد ویژه اربعین تشکیل شده و به‌زودی دراین‌باره جلسه‌ای را برگزار خواهد کرد، ضمن اینکه در شرایط اضطراری هم کمیته‌های خاص در نظر گرفته شده تا تصمیمات مقتضی را اتخاذ کنند.

اطلاع رسانی از نحوه تقسیم بندی خروج از ایران در آینده نزدیک

وی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه آمادگی‌های کاملی در مرزهای 4 گانه زمینی تردد زائران اربعین تدارک دیده شده،‌ اما به‌صورت میدانی من و مجید آقابابایی مدیرکل امور مرزی وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران بازدیدهایی را به‌عمل خواهیم آورد.

سفیر عراق در تهران گفت: در گذرگاه‌های خروجی زائران اربعین تقسیم‌بندی‌هایی بر اساس تقسیمات جغرافیایی انجام گرفته که در آینده نزدیک به اطلاع عموم خواهد رسید.

«راجح صابر عبود الموسوی» تصریح کرد: ما با 3 میلیون زائر ایرانی جهت عزیمت به کنگره عظیم اربعین مواجه هستیم. این در حالی است که کار بدون اشتباه در این ایام معجزه است اما تمام تلاش خود را برای اقدامات صحیح و سریع به کار خواهیم بست، ضمن اینکه اگر 90 درصد کار ما خوب باشد و فقط 10 درصد خطا داشته باشیم، مطلوب است اما اقدامات ما منجر به آن شده که فقط یک درصد خطا داشته‌ایم. این موضوع را باید در کنار اتفاقات موسوم حج در عربستان و حادثه منا بررسی کرد.

صدور روزانه 100 هزار ویزای اربعین

وی افزود: دفاتر و کنسولگری‌های عراق برای صدور ویزای اربعین به‌صورت روزانه 100 هزار روادید را صادر کنند، ضمن اینکه نقص‌های کوچک در کار ما در این مسیر عظیم مهم نیست.

سفیر عراق در تهران تصریح کرد: تعدادی زائر ایرانی در سال گذشته در مرز مهران بدون ویزا وارد عراق شدند که تعداد آنها بین 10 تا 50 هزار نفر بود اما برخی رسانه‌های معاند این تعداد را 500 هزار نفر و حتی برخی دیگر آن را میلیونی و برخی دیگر از رسانه‌ها آن را اشتغال عراق توسط ایران عنوان کردند اما مهم این است که سیاست اصلی و اصولی ایران و عراق حفظ احترام به حاکمیت دو کشور است.

«راجح صابر عبود الموسوی» افزود: ملت ایران عاشق ائمه اطهار(ع) است و به قوانین موجود در عراق احترام می‌گذارد ضمن اینکه گوش شنوایی هم برای شنیدن سخنان مراجع تقلید و به‌ویژه ولی امر مسلمین مقام معظم رهبری دارد که ایشان بارها تأکید کرده‌اند که عبور بدون ویزا به عراق اقدامی غیرقانونی و حرام است.

هماهنگی کامل عراقی‌ها در ارائه امکانات خدمات و امنیتی

وی خاطرنشان کرد: تمامی مؤسسات و سیستم‌های حمل‌ونقل عراق برای تردد زوار ایرانی در هماهنگی کامل هستند اما باید با همکاری بیشتر هماهنگی ایده‌آل‌تری را پیدا کنند.

سفیر عراق در تهران تصریح کرد: در اربعین شاهد بروز حوادث ترافیکی و حمل و نقلی کمی در جابه‌جایی زوار اربعین نسبت به دیگر ایام سال هستیم.

«راجح صابر عبود الموسوی» گفت: تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های امنیتی جمهوری عراق همکاری‌ها و هماهنگی‌های لازم را در ایام اربعین انجام داد و خواهند داد. این در شرایطی است که عراق مشغول جنگ با تروریست‌هاست و ورود میلیونی زائران اربعین و خدمات به آنها عنایتی الهی است.

آستان مقدس حسینی به دنبال ثبت اربعین در یونسکو

وی بابیان اینکه تمامی اتباع خارجی در ایران که دارای اقامت در این کشور هستند می‌توانند ویزای اربعین دریافت کنند،‌ البته خدمات ویزایی برای اتباع سوریه و بنگلادش مترصد دستور مقامات عراقی است.

سفیر عراق در تهران خاطرنشان کرد: آستان مقدس حسینی به دنبال ثبت اربعین به‌عنوان یک میراث ناملموس در سازمان یونسکو است؛ چراکه فرهنگ خاصی در اربعین وجود دارد، ضمن اینکه انواع خدمات ارائه‌شده به زوار اربعین هم نشان از فرهنگ مشترک بین تمامی مسلمانان است.

«راجح صابر عبود الموسوی» اظهار داشت: پذیرش پیاده‌روی ده‌ها کیلومتری از سوی زائران اربعین در شرایط امنیتی خاص و همچنین پذیرش مخاطرات مختلف نشان‌دهنده فرهنگ خاص این ایام است.

افزایش تعداد زوار نشان دهنده موفقیت کنگره عظیم اربعین

وی گفت: افزایش سال‌به‌سال زوار اربعین یکی از دلایل موفقیت‌آمیز بودن کنگره عظیم اربعین است که قطعاً‌ این پیروزی باعث ناراحتی دشمنان خواهد بود.

مجید آقابابایی مدیرکل امور مرزی وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران گفت: نزدیک به یک سال نشست‌های مشترک و همکاری‌های مختلفی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق درباره اربعین برگزار شده و ماحصل آن صدور ویزای اربعین و ایجاد تسهیلات مختلف دراین‌باره بوده است.

وی افزود: اوج هماهنگی‌های بین تهران و بغداد منجر به امضای یادداشت تفاهم همکاری بین وزرای کشورهای ایران و عراق شده است.

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: هر ساله نحوه عزیمت زائران اربعین از مرزهای ایران به عراق شکل مناسب‌ترین نسبت به سال قبل به خود می‌گیرد ضمن اینکه پیش‌بینی ما در سال جاری آرامش بیشتر، وضعیت بهتر و اسکان بهتر نسبت به سال قبل برای زائران اربعین است.

آغاز عملیات اعزام 20 روز قبل از روز اربعین

آقابابایی بابیان اینکه 59 روز تا اربعین زمان باقی مانده تصریح کرد: 20 روز قبل از اربعین عملاً عملیات اعزام ویژه این ایام اجرایی خواهد شد ضمن اینکه در جهت تسهیل تردد زائران اربعین تقسیم‌بندی استانی جهت عزیمت به مرزها صورت گرفته و مشخص است که هر یک از استان‌ها از چه مرزی باید خارج شوند.

وی افزود: اوایل هفته آینده اسامی استان‌هایی که از مرزهای زمینی زائران خود را خارج خواهند کرد، ‌اطلاع‌رسانی خواهد شد اما ما از آنها به‌صراحت می‌خواهیم و تأکید می‌کنیم که از همان مرز مشخص‌شده باید زائران تردد داشته باشند.

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران درباره صدور ویزای اتباع کشورهای ثالث تصریح کرد: اتباع خارجی که با گذرنامه در جمهوری اسلامی ایران حضور دارند، باید از طریق سفارتخانه‌های خود در ایران روادید را دریافت کنند ضمن اینکه سفارتخانه و یا کنسولگری‌های عراق در ایران هیچ‌گونه ویزایی صادر نخواهند کرد.

صدور ویزای رایگان اربعین برای عراقی‌ها

آقابابایی افزود: صرفاً اتباع کشور عراق که کارت معتبر و به‌اصطلاح سفید را دارند می‌توانند به دفاتر اتباع خارجی در استانداری‌های سراسر کشور مراجعه و ثبت‌نام کرده و اقدامات دیگر را از طریق دفاتر اتباع خارجی استانداری‌ها پیگیری کنند ضمن اینکه هیچ‌گونه هزینه‌ای از آنها برای صدور روادید دریافت نخواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: اتباع افغانستانی که در ایران به‌صورت مجاز حضور دارند هم می‌توانند با کارت شناسایی و کارت اقامت از روز شنبه به دفاتر کفالت سراسر کشور مراجعه و در آنجا ثبت‌نام کنند. سپس دفترچه‌ای از سوی نیروی انتظامی به آنها تحویل شده و ویزای اربعین در این دفترچه‌ها درج خواهد شد ضمن اینکه هزینه روادید اتباع افغانستانی همانند هزینه روادید اتباع ایرانی است.

اعتبار ویزای اربعین 3 ماه و مدت ماندگاری 30 روز

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران افزود: از زمان اخذ ویزا 3 ماه فرصت خروج از کشور به زائران داده شده و مدت ماندگاری در عراق هم 30 روز است لذا زائران اربعین باید مدیریت زمان داشته باشند.

آقابابایی درباره مبلغ روادید و هزینه آن گفت: مبلغ روادید و هزینه‌های دفاتر برای صدور ویزا به‌صورت ریالی است و به‌هیچ‌وجه نیازی به تهیه ارز در این خصوص نیست؛ چرا که بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مسئولیت تبدیل ارز را برعهده خواهد داشت.

وی تصریح کرد: از اوایل مهرماه فعالیت 12 دفتر موقت صدور ویزا هم آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/ن

کلیدواژه: مدیرکل امور مرزی وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران | laquo راجح صابر عبود الموسوی raquo | جمهوری اسلامی ایران | نظر گرفته شده | سفیر عراق در تهران | صدور ویزای اربعین | بین تهران و بغداد | ویزای اربعین | یادداشت تفاهم | زائران اربعین | ایران و عراق | اتباع خارجی | جمهوری عراق | صدور روادید | زائر ایرانی | زوار اربعین | کشور ایران | بدون ویزا | دفتر موقت | برای صدور | صدور ویزا | خواهد شد | سال قبل

منبع: دانا

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۰۴۳۶۷ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

بررسی وحشتناک ترین جملات ترامپ در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد

جوانی که یک دختر را در خیابان ربود و در خودرو به او تجاوز کرد،به10سال حبس و99ضربه شلاق محکوم شد

در همین زمینه

 • تردد زائران اربعین از مرز مهران بدون ویزا ممنوع
 • فرمانده مرزبانی استان ایلام از زائران اربعین خواست از هم‌اکنون به فکر گرفتن روادید و مدارک قانونی برای تردد از مرز و شرکت در همایش بزرگ و ملی اربعین باشند. سرهنگ «یحیی الهی» در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص وضعیت مرزهای استان و به‌ویژه موضوع اربعین، اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون کوچک‌ترین ناامنی در 430 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق نداشته‌ایم. الهی بابیان این‌که جلسات مختلفی برای مأموریت اربعین با حضور فرماندهان و مسئولان ارشد کشورمان و کشور همسایه عراق برگزار کرده‌ایم و این جلسات تا اربعین ادامه دارد، افزود: خوشبختانه همکاری بسیار خوبی با کشور و مرزبانی عراق داریم. فرمانده مرزبانی استان ایلام با اشاره به این‌که با همکاری دیگر دستگاه‌ها در حال برطرف کردن مشکلات زیرساختی و رفاهی مرز مهران برای تردد زائران اربعین هستیم، گفت: همه دستگاه‌های برای برطرف کردن مشکل سر راه تردد زائران از مرز مهران پای‌کار هستند و با همه توان در تلاش برای ایجاد زمینه لازم برای حضور میلیونی و دشمن‌شکن زائران در اربعین هستند. وی با تأکید بر این‌که همه تجهیزان نظامی روز دنیا در مرزبانی استان مستقر است و مرزهای استان دارای امنیت در خور شأن نظام و مردم است، افزود: هم‌اکنون تردد زائران عتبات و عالیات از مرز مهران با سهولت کامل انجام می‌شود. الهی ادامه داد: از زائران اربعین می‌خواهیم از هم‌اکنون به فکر گرفتن روادید و مدارک قانونی برای تردد از مرز و شرکت در همایش بزرگ و ملی اربعین باشند، چون بدون گذرنامه و ویزا اجازه تردد به هیچ فردی داده نمی‌شود. وی یادآور شد: امسال تردد زائران از مرزها تقسیم‌بندی می‌شود و زائران استان‌های مشخصی از مرز مهران تردد می‌کنند، از این‌رو زائران استان‌های مشخص‌شده تنها باید از این مرز تردد کنند. انتهای پیام
 • ممنوعت تردد زائران بدون ویزا از مرز مهران
 • فرمانده مرزبانی استان ایلام از زائران اربعین خواست از هم‌اکنون به فکر گرفتن روادید و مدارک قانونی برای تردد از مرز و شرکت در همایش بزرگ و ملی اربعین باشند.سرهنگ «یحیی الهی» در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص وضعیت مرزهای استان و به‌ویژه موضوع اربعین، اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون کوچک‌ترین ناامنی در 430 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق نداشته‌ایم.الهی بابیان این‌که جلسات مختلفی برای مأموریت اربعین با حضور فرماندهان و مسئولان ارشد کشورمان و کشور همسایه عراق برگزار کرده‌ایم و این جلسات تا اربعین ادامه دارد، افزود: خوشبختانه همکاری بسیار خوبی با کشور و مرزبانی عراق داریم.فرمانده مرزبانی استان ایلام با اشاره به این‌که با همکاری دیگر دستگاه‌ها در حال برطرف کردن مشکلات زیرساختی و رفاهی مرز مهران برای تردد زائران اربعین هستیم، گفت: همه دستگاه‌های برای برطرف کردن مشکل سر راه تردد زائران از مرز مهران پای‌کار هستند و با همه توان در تلاش برای ایجاد زمینه لازم برای حضور میلیونی و دشمن‌شکن زائران در اربعین هستند.وی با تأکید بر این‌که همه تجهیزان نظامی روز دنیا در مرزبانی استان مستقر است و مرزهای استان دارای امنیت در خور شأن نظام و مردم است، افزود: هم‌اکنون تردد زائران عتبات و عالیات از مرز مهران با سهولت کامل انجام می‌شود.الهی ادامه داد: از زائران اربعین می‌خواهیم از هم‌اکنون به فکر گرفتن روادید و مدارک قانونی برای تردد از مرز و شرکت در همایش بزرگ و ملی اربعین باشند، چون بدون گذرنامه و ویزا اجازه تردد به هیچ فردی داده نمی‌شود.وی یادآور شد: امسال تردد زائران از مرزها تقسیم‌بندی می‌شود و زائران استان‌های مشخصی از مرز مهران تردد می‌کنند، از این‌رو زائران استان‌های مشخص‌شده تنها باید از این مرز تردد کنند.
 • تعویض اجباری پدیده پیش از آغاز بازی
 • دیدار تیم‌های تراکتورسازی و پدیده در حالی برگزار شد که تیم مهمان پیش از آغاز بازی یک تعویض اجباری انجام داد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، تیم‌های تراکتورسازی و پدیده در چارچوب هفته هفتم لیگ برتر فوتبال از ساعت 17:45 امروز در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز به مصاف هم رفته‌اند.هواداران تراکتورسازی که مانند دیدار این تیم با سیاه‌جامگان، از ساعاتی پیش از آغاز دیدار در ورزشگاه حضور داشتند در زمان ورود فرزین گروسیان به زمین‌ بازی او را مورد تشویق قرار دادند. گروسیان پس از پشت سر گذاشتن هفته‌های نخست لیگ، روزهای خوبی تجربه می‌کند.با توجه به فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری امام حسین (ع)، پیش از آغاز دیدار 2 تیم، مداحی‌هایی در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز پخش شد. هواداران تراکتورسازی نیز برای دقایقی با نوای حیدر حیدر و ... به عزاداری پرداختند.یادبودی از شهدای دفاع مقدس در کنار نیمکت دو تیم قرار دارد که بازیکنان تراکتورسازی و پدیده با اهدا شاخه گلی یاد آن‌ها را گرامی داشتند.تراکتورسازی و پدیده با پرچم‌های سیاه یا حسین وارد زمین شدند. بنری به‌منظور گرامیداشت هفته دفاع مقدس تدارک دیده شده بود.با توجه به اینکه تراکتورسازی در هفته هشتم لیگ برتر به مصاف گسترش فولاد می‌رود، آنالیزور این تیم در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز حضور دارد و از نزدیک شاهد دیدار تیم‌های تراکتورسازی و پدیده است.محمد ابراهیمی، محمد نوری و شهرام گودرزی 3 بازیکن تراکتورسازی هستند که این دیدار را به دلیل مصدومیت از دست داده‌اند.کادر فنی و نیمکت نشینان تراکتورسازی و پدیده پیش از آغاز بازی برخورد گرمی با یکدیگر داشتند. تیم مهمان پیش از آغاز بازی حلقه اتحاد تشکیل داد.حدود 20 هزار هوادار از نزدکی شاهد دیدار تراکتورسازی و پدیده هستند.در حالی که نام محمدرضا ناصحی در ترکیب اولیه پدیده مشهد قرار داشت، این بازیکن پیش از آغاز بازی و در حین گرم کردن مصدوم شد و...
 • به علت حجم فراوان خاک امکان جست وجو وجود ندارد
 • معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: به‌علت حجم فراوان خاک در حادثه ریزش کیک معدنی در دندی، امکان جست‌وجو برای تیم آنست وجود ندارد. «غفور آقاجانلو» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان این‌که تیم آنست از مرکز و تیم امداد و نجات از پایگاه ماه‌نشان از همان ساعات اولیه حادثه صبح امروز به محل اعزام شده‌اند، افزود: متأسفانه به‌علت حجم فراوان خاک، امکان جست‌وجوی فرد محبوس شده در زیر ضایعات وجود نداشته و درصد موفقیت عملیات جست‌وجو با شرایط فعلی منطقه بسیار پایین است. وی با یادآوری این‌که حادثه مذکور در ساعت 11.30 دقیقه صبح امروز به جمعیت هلال‌احمر استان زنجان اطلاع‌ داده شد، تصریح کرد: با توجه به وضعیت حال حاضر منطقه و حجم زیاد خاکی که به‌علت این ریزش به‌وجود آمده است، امکان این‌که راننده محبوس شده در زیر حجم انبوه ضایعات زنده باشد، بسیار کم است، از این‌رو به دلیل امکان‌پذیر نبودن شرایط جست‌وجو، تیم آنست و پایگاه امداد و نجات ماه‌نشان به مراکز خود بازگشتند. این مسئول با بیان این‌که در این شرایط، دستگاه‌ها و ادوات راه و شهرسازی باید وارد میدان شود، خاطرنشان کرد: با توجه به حجم خاک انبوه شده در محل، باید خاک‌برداری انجام و جست‌وجو برای یافتن فرد حادثه‌دیده ادامه داشته باشد. انتهای پیام
 • به دلیل حجم زیاد خاک امکان جست وجو وجود ندارد
 • به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، غفور آقاجانلو معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان زنجان، با بیان اینکه تیم آنست از مرکز و تیم امداد و نجات از پایگاه ماه‌نشان از همان ساعات اولیه حادثه صبح امروز به محل اعزام شده‌اند، افزود: متاسفانه به دلیل حجم زیاد خاک، امکان جست‌وجوی فرد محبوس شده در زیر ضایعات وجود نداشته و درصد موفقیت عملیات جست‌وجو با شرایط فعلی منطقه بسیار پایین است. وی با یادآوری اینکه حادثه مذکور در ساعت 11.30 دقیقه صبح امروز به جمعیت هلال‌احمر استان زنجان اطلاع‌رسانی شد، تصریح کرد: با توجه به وضعیت حال حاضر منطقه و حجم زیاد خاکی که به دلیل این ریزش به‌وجود آمده است، امکان اینکه راننده محبوس شده در زیر حجم انبوه ضایعات زنده باشد، بسیار کم است، لذا به دلیل امکان‌پذیر نبودن شرایط جست‌وجو، تیم آنست و پایگاه امداد و نجات ماه‌نشان به مراکز خود بازگشتند. این مسئول با بیان اینکه در این شرایط، دستگاه‌ها و ادوات راه و شهرسازی باید وارد میدان شود، اظهار کرد: با توجه به حجم خاک انبوه شده در محل، باید خاک‌برداری انجام و جست‌وجو برای یافتن فرد حادثه‌دیده ادامه داشته باشد. انتهای پیام/ز به دلیل حجم زیاد خاک، امکان جست‌وجو وجود ندارد منبع :ایسنا
 • امام جمعه موقت اهواز:امکان جدایی دفاع مقدس و نهضت عاشورا وجود ندارد
 • امام جمعه موقت اهواز گفت: نهضت و دفاع مقدس ما با نهضت و عاشورای امام حسین(ع) درهم تنیده شده و امکان جدایی این دو جریان تاریخی وجود ندارد. به گزارش خبرنگار ایسنا، آیت‌الله محسن حیدری در خطبه‌های عبادی سیاسی نمازجمعه امروز (31 شهریور 96) ضمن دعوت مردم به تقوی الهی اظهار کرد: امروز اولین روز از روزهای محرم است. ماهی که ماه شهادت و سوگ اباعبدالله الحسین(ع) است که این ایام را به محضر قدسی بقیه‌الله و نایب بر حق او مقام معظم رهبری تسلیت می‌گوییم. وی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: جا دارد از شهدای این دوران نیز یاد کنیم. امسال محرم و هفته دفاع مقدس از نظر زمانی تقارن پیدا کرده‌اند و اولین روز از محرم 1439 با سی و یکم شهریورماه سالروز آغاز جنگ تحمیلی مصادف شده است. امام جمعه موقت اهواز افزود: چه این تقارن زمانی وجود داشته باشد و چه نداشته باشد، یک تقارن همیشگی میان نهضت عاشورا و دفاع مقدس وجود دارد که این سنخیت را می‌توان از ابعاد مختلف از جمله دشمن، رهبری و شهدا بررسی کرد. وی ادامه داد: از بعد دشمن باید گفت دشمنان ما در جنگ تحمیلی صدام حسین بعثی، کافر و ظالم و ضداسلام و ضدبشریت و هم‌چنین فرماندهان ارتش او بودند. در طول تاریخ چنانچه بخواهیم میان فرماندهان و مزدوران ارتشی با فرماندهان لشکر بنی‌امیه مقایسه‌ای انجام دهیم، یقیناً نمی‌توان فرماندهان جنگ‌طلبی متجاوزتر و ظالم‌تر از بعثی‌ها پیدا کرد. حیدری اضافه کرد: چنانچه بخواهیم سنخیت میان نهضت عاشورا و دفاع مقدس را از جهت رهبری بررسی کنیم، رهبری عاشورا با اباعبدالله الحسین(ع) بود و رهبری کل قوا در دوران دفاع مقدس با سلاله امام حسین(ع) یعنی امام خمینی(ره) بود. چنانچه بخواهیم رهبران نهضت‌های اسلامی را بعد از عاشورا مقایسه کنیم و بگوییم که کدام فرمانده سنخیت بیشتری با نهضت عاشورا داشت، به طور یقین نمونه‌ای والاتر از...
 • تیم زیر ۱۷ سال از فردا اردوی خود قبل از اعزام به اسپانیا را آغاز می کند
 • به گزارش ایسکانیوز ، تیم زیر 17 سال ایران از فردا اردوی خود قبل از اعزام به اردوی تدارکاتی اسپانیا و سپس به هند برای حضور در جام جهانی را برگزار می‌کند. این اردو در هتل المپیک برگزار می‌شود. قرار است تیم زیر 17 سال عصر دوشنبه یک بازی دوستانه برگزار کند و شب همان روز در یک مهمانی شام با حضور رئیس فدراسیون فوتبال حضور یابند. کاروان ایران بامداد سه‌شنبه عازم اسپانیان می‌شوند و روز 6 مهر با مکزیک و 9 مهر با فرانسه یک بازی دوستانه انجام می‌دهند. تیم زیر 17 سال ایران 10 مهر از اسپانیا راهی دبی و از آنجا راهی هند می‌شوند. اولین بازی ایران در جام جهانی روز 15 مهر برگزار خواهد شد. ایران در گروه سوم این رقابت‌ها با کاستاریکا، گینه و آلمان هم‌گروه است. 602 فدراسیون ورزش فوتبال ایران
 • خبر خوب بیمه معلم در آغاز سال تحصیلی
 • پول‌نیوز- طی مصاحبه اختصاصی با کاوه قاضی ، معاونت برنامه ریزی و توسعه بازار بیمه معلم در حاشیه مراسم رونمایی از طرح فیروزه این شرکت عنوان کرد: امسال یکی از استراتژی های بیمه معلم ارائه طرحهای جدید بیمه ای است.به گزارشگروه بانک و بیمهپول‌نیوز، کاوه قاضی افزود: برای انجام این مهم خود را به جای مشتری.و نیازهایش میگذاریم وسپس طرحهای بیمه ای جدید را روانه بازار می نماییم .معاونت برنامه ریزی وتوسعه بازار بیمه. معلم توضیح داد: در سیکلهای زمانی مختلف طرحهای بیمه ای برای اقشار جامعه و مخاطبان خاص طراحی می کنیم .کاوه قاضی اشاره کرد که بر اساس طرح های جدید تلاش داریم با توجه به رسالتی که بیمه معلم بر عهده دارد خدمات خوب و قابل قبولی را به جامعه فرهنگیان و دانش آموزان ، والدین دانش آموزان و خانواده فرهنگیان ارایه نماییم. و به نظر میرسد اتفاقات خوبی در پیش داشته باشیم.معاونت برنامه ریزی و توسعه بازار بیمه معلم تصریح کرد: بیمه معلم با استفاده از نقاط قوت خود طرح های خاصی را به مورد اجرا میگذارد
 • امکان افزایش قیمت سوخت در سال جاری وجود ندارد/لزوم حفظ سهمیه بندی بنزین و کارت سوخت برای کنترل مصرف بنزین
 • نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به موضوع سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت سوخت در کشور گفت: سهمیه بندی سوخت و حفظ کارت سوخت در کشور یکی از مهم ترین دغدغه های نمایندگان مردم در مجلس است ، زیرا که یکی از مهم ترین عوامل افزایش مصرف سوخت در کشور حفظ کارت سوخت در کشور بوده است. هدایت الله خادمی ، نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادیشبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به موضوع سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت سوخت در کشور گفت: سهمیه بندی سوخت و حفظ کارت سوخت در کشور یکی از مهم ترین دغدغه های نمایندگان مردم در مجلس است، زیرا که یکی از مهم ترین عوامل کنترل افزایش مصرف سوخت در کشور حفظ کارت سوخت در کشور بوده است. وی ادامه داد: یکی از مهم ترین اقدامات مجلس در راستای حفظ کارت سوخت و سهمیه بندی سوخت در کشور بوده است که هنوز هم جلساتی را در این زمینه در مجلس ادامه می دهیم تا به یک نتیجه قطعی در این زمینه برسیم، آنچه که در این میان مد نظر است تاکید نمایندگان بر سهمیه بندی و حفظ کارت سوخت است که در آینده نزدیک این امر محقق می شود. نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس در خصوص افزایش قیمت سوخت در سال جاری بیان کرد: تا کنون تصمیم قطعی در این باره از سوی وزارت نفت و مجلس اتخاذ نشده است و امکان افزایش قیمت سوخت در سال جاری وجود ندارد و اگر تصمیمی هم در این باره گرفته شود احتمالا در سال آینده اعمال شود ولی آنچه که روشن است در سال جاری افزایش قیمت سوخت نداریم. خادمی با اشاره به آمار افزایش مصرف سوخت در سال جاری نیز تصریح کرد: با شروع فصل...
 • آغاز صدور کد یکتا برای بیمه نامه های شخص ثالث از امروز
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست ؛ در نشستی که عبدالناصر همتی رئیس کل بیمه مرکزی و مدیران ارشد صنعت بیمه در روز بیستم شهریورماه داشتند، مقرر شد که از ابتدای مهرماه برای بیمه نامه های شخص ثالث کد یکتا صادر شود. براین اساس و با توجه به ضرورت ارسال بر خط اطلاعات مربوط به بیمه نامه های شخص ثالث به سامانه سنهاب بیمه مرکزی، رقابت سالم و سازنده در شرکت های بیمه تقویت خواهد شد. همچنین صدور کد یکتا عاملی برای شفاف سازی بیمه نامه های شخص ثالث به ویژه در زمینه ارائه تخفیفات است. محمد حیدری معاون فنی بیمه ایران با استقبال از صدور کد یکتا برای بیمه نامه های شخص ثالث به ایبِنا گفت: با تصمیم جدید بیمه مرکزی برای صدور کد یکتا، شرکت های بیمه از ابتدای مهر ماه باید قبل از صدور بیمه نامه شخص ثالث، از نهاد ناظر درباره عدم خسارت تائیدیه دریافت کنند. براین اساس شرکت های بیمه قبل از صدور بیمه نامه شخص ثالث، از بیمه مرکزی درباره عدم خسارت تائیدیه می گیرند و بعد از تائید این موضوع نسبت به صدور بیمه نامه شخص ثالث اقدام می کنند. به گفته معاون فنی بیمه ایران اطلاعات ارسال شده از سوی بیمه مرکزی درباره خودرو و همچنین عدم خسارت آن مبنای تخفیف بیمه نامه خواهد بود و این موضوع از تقلب و رقابت ناسالم جلوگیری می کند. وی در عین حال افزود: در حال حاضر در کمتر از یک ثانیه می توانیم استعلام مورد نظر را برای کد یکتا و صدور بیمه نامه شخص ثالث از بیمه مرکزی بگیریم اما تنها بیمه ایران روزانه ۳۰ هزار بیمه نامه شخص ثالث صادر می کند و نگران هستیم در صورت افزایش تعداد استعلام ها، برای آن صف ایجاد شود. از آنجایی که صدور کد یکتا برای بیمه نامه های شخص ثالث کارمند محور نیست...
 • استمرار خدمات بیمه درمانی تکمیلی ایثارگران توسط بیمه دی از اول مهرماه
 • معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با اعلام خبر استمرار خدمات درمانی ایثارگران توسط بیمه دی از اول مهرماه 1396، گفت: خدمات درمانی بنیاد مانند قبل ادامه خواهد یافت و هیچ‌گونه کاهشی در زمینه ارائه خدمات درمانی ایجاد نخواهد شد ضمن اینکه خدمات جدید درمانی نیز به زودی ارائه خواهد شد. به گزارش ایسنا، دکتر عبدالرضا عباسپور با اشاره به نوع و سطح خدمات درمانی ایثارگران اظهار کرد: از اول مهرماه سال جاری خدماتی مانند خدمات درمانی بیمارستانی و اعمال جراحی، پاراکلینیکی، جراحی‌های سرپایی، ویزیت، خدمات آزمایشگاهی و ... که تاکنون توسط بیمه ایران ارائه می‌شد توسط بیمه دی در مراکز درمانی طرف قرارداد آن شرکت به صورت رایگان ارائه خواهد شد و امیدواریم از این پس خدمات شایسته‌تری در بیمارستان‌های خصوصی و دولتی و مراکز درمانی به ایثارگران عزیز ارائه شود. معاون بهداشت و درمان بنیاد با اشاره به شرایط ارائه خدمات درمانی به ایثارگران افزود: نرم‌افزار بیمه دی در مراکز درمانی اصلی مورد مراجعه ایثارگران نصب شده تا ایثارگران با استفاده از کد ملی خود بتوانند از خدمات درمانی بهره‌مند شوند و نرم‌افزار مورد نظر در سایر مراکز نیز به زودی نصب می‌شود. وی تأکید کرد: اطلاعات شناسنامه‌ای تمامی ایثارگران تحت پوشش بنیاد در سامانه سجایا موجود است ولی افرادی که به تازگی به درجه جانبازی نائل آمده‌اند برای دریافت خدمات درمانی باید به بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان و یا مناطق خود مراجعه کرده و اطلاعات شناسنامه‌ای خود را در سامانه سجایا ثبت کنند. عباسپور با اشاره به خدمات جدید درمانی به ایثارگران خاطرنشان کرد: یکی از خدمات ویژه پیش بینی شده ارائه دارو به بیماران صعب‌العلاج درب منزل این عزیزان است تا این بیماران خاص برای دریافت دارو دچار مشکل نشوند. معاون بهداشت و درمان بنیاد در پایان در خصوص دلایل تغییر بیمه تکمیلی ایثارگران از بیمه ایران به بیمه دی گفت:...
 • استمرار خدمات بیمه درمانی تکمیلی ایثارگران توسط بیمه دی از اول مهر ماه
 • تهران - ایرنا - معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با اعلام خبر استمرار خدمات درمانی ایثارگران توسط بیمه دی از اول مهرماه 1396، گفت: خدمات درمانی بنیاد مانند قبل ادامه خواهد یافت و هیچ‌گونه کاهشی در زمینه ارائه خدمات درمانی ایجاد نخواهد شد. به گزارش ایرنا از اعلام روز شنبه بنیادشهید، عبدالرضا عباسپور افزود: ضمن اینکه خدمات جدید درمانی به ایثارگران و خانواده های شهدا در سراسر کشور نیز به زودی ارائه خواهد شد.وی با اشاره به نوع و سطح خدمات درمانی ایثارگران تصریح کرد: از اول مهرماه سال جاری خدماتی مانند خدمات درمانی بیمارستانی و اعمال جراحی، پاراکلینیکی، جراحی‌ های سرپایی، ویزیت وخدمات آزمایشگاهی که تاکنون توسط بیمه ایران ارائه می‌شد توسط بیمه دی در مراکز درمانی طرف قرارداد آن شرکت به صورت رایگان ارائه خواهد شد.وی اظهار کرد: امیدواریم از این پس خدمات شایسته ‌تری در بیمارستان ‌های خصوصی و دولتی و مراکز درمانی به ایثارگران ارائه شود.معاون بهداشت و درمان بنیادشهید با اشاره به شرایط ارائه خدمات درمانی به ایثارگران افزود: نرم‌افزار بیمه دی در مراکز درمانی اصلی مورد مراجعه ایثارگران نصب شده تا ایثارگران با استفاده از کد ملی خود بتوانند از خدمات درمانی بهره ‌مند شوند و نرم ‌افزار مورد نظر در سایر مراکز نیز به زودی نصب می‌شود.وی تاکید کرد: اطلاعات شناسنامه‌ ای تمامی ایثارگران تحت پوشش بنیاد شهید در سامانه سجایا موجود است ولی افرادی که به تازگی به درجه جانبازی نائل آمده‌اند برای دریافت خدمات درمانی باید به بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان و یا مناطق خود مراجعه کرده و اطلاعات شناسنامه‌ای خود را در سامانه سجایا ثبت کنند.عباسپور با اشاره به خدمات جدید درمانی به ایثارگران خاطرنشان کرد: یکی از خدمات ویژه پیش بینی شده ارائه دارو به بیماران صعب‌العلاج درب منزل این عزیزان است تا این بیماران خاص برای دریافت دارو دچار مشکل نشوند.معاون...
 • حشدشعبی عملیات آزادسازی الحویجه را آغاز کرد
 • نیروهای حشد شعبی مرحله سوم عملیات آزادسازی شهر الحویجه واقع در استان کرکوک را کلید زدند. خبرگزاری مهر: مرحله سوم عملیات آزادسازی شهر استراتژیک الحویجه واقع در استان کرکوک توسط نیروهای حشد شعبی آغاز شد.بر اساس این گزارش، این در حالی است که نیروهای عراقی طی دو روز گذشته مراحل اول و دوم عملیات بزرگ آزادسازی الحویجه را با موفقیت به اتمام رساندند.گفتنی است، شهر حویجه در غرب استان کرکوک واقع شده است. این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد، از اهمیت استراتژیکی برخوردار است. حضور تروریست های تکفیری در شهر حویجه موجب شده تا آنها به استان های شالی عراق اشراف داشته باشند؛ استان هایی همچون صلاح الدین، دیالی و نینوا.با آزادسازی کامل شهر الحویجه در غرب استان کرکوک، ارتباط تروریست های تکفیری داعش با استان های شمالی مذکور به طور کامل قطع خواهد شد.
 • آغاز عملیات آزادسازی آخرین شهر اشغالی عراق
 • نیروهای مسلح عراق در دومین روز از عملیات آزادسازی شهرستان «الحویجه» از اشغال «داعش»، 12 روستا را پاکسازی کردند. به گزارش تسنیم، عملیات آزادسازی آخرین شهر اشغال شده عراق در استان «کرکوک»، صبح روز پنجشنبه با فرمان «حیدر عبادی» نخست‌وزیر عراق، آغاز شد. در همین روز نخست، نیروهای بسیج مردمی و ارتش موفق شدند 12 روستا را در شهرستان الحویجه آزاد کنند. همزمان با این عملیات، عملیات آزادسازی کرانه چپ «الشرقاط» در شمال استان «صلاح‌الدین» نیز با فرمان عبادی، آغاز شد.اوایل هفته گذشته نیز عملیات آزادسازی شهرها و مناطق «القائم»، «عنه»، و «راوه» در استان «الانبار» آغاز شده بود و نیروهای مسلح عراق در آخرین پیشروی‌ها، شهر «عنه» را آزاد کردند.در ارتباط با شمار تلفات عناصر تروریستی داعش در نبردهای عراق، خبری نرسیده است. شهرستان «الحویجه» در استان کرکوک و در نزدیکی استان‌های سلیمانیه، دیاله، صلاح‌الدین، نینوا و منطقه خود مختار کردستان عراق قرار دارد.الحویجه در سال 1393 به اشغال داعش در آمده است و عناصر داعش از آن زمان تاکنون، ضمن محاصره ساکنان این منطقه، کسانی را که قصد خروج از الحویجه را داشته‌اند، به نحو وحشیانه‌ای کشته‌اند.کارشناسان با اشاره به تحت محاصره بودن داعش و شرایط وخیم روحی و روانی تروریست‌ها، پیروزی در الحویجه را «آسان» پیش‌بینی می‌کنند.مخالفت گسترده با همه‌پرسیمخالفت‌های داخلی و خارجی با همه‌پرسی جدایی کردستان عراق نیز همچنان ادامه دارد؛ در بغداد پارلمان عراق یکبار دیگر از «مسعود بارزانی» رئیس منطقه خودمختار کردستان عراق خواست، برگزاری همه‌پرسی را به تعویق بیندازد.اما بارزانی باز هم از کردهای عراق خواست در همه‌پرسی شرکت کنند.در استان «نینوا» مردم به خیابان‌ها آمدند و علیه همه‌پرسی، تظاهرات کردند. عراقی‌ها بارزانی را متهم کردند که از شرایط فعلی عراق سوء استفاده می‌کند. «مقتدا صدر» رهبر جریان «صدر»، جدایی‌طلبی کردستان عراق را خودکشی دانست و گفت، کردها اولین کسانی خواهند بود که از این همه‌پرسی، ضرر می‌بینند. جنبش «عصائب اهل الحق» عراق...
 • عملیات آزادسازی منطقه ای در شرق صلاح الدین آغاز شد
 • خبرگزاري آريا - خبرنگار العالم در عراق آغاز عمليات آزادسازي منطقه "الزرکه" در شرق صلاح الدين توسط فرماندهي محور شمال الحشد الشعبي و فرماندهي نيروهاي دجله خبر داد.جودت عساف، خبرنگار شبکه العالم در عراق در خبري فوري به نقل از نيروهاي الحشد الشعبي گزارش داد که در ادامه عمليات اين نيروها عليه گروه تروريستي داعش،دو روستاي سدير وسطي و سدير عليا در جنوب شرقاط واقع در شمال استان صلاح الدين در عمليات اين نيروها آزاد شده است.ستاد اطلاع رساني جنگ عراق نيز اعلام کرد: نيروي هوايي ارتش طي 12 پرواز، به مواضع تروريست ها در کرانه چپ شرقاط حمله کرده و در مجموع 23 تن از تروريست ها را از پا در آورده و 5 دستگاه خودرو و يک قبضه تيربار متعلق به آنها را نيز منهدم کرده اند.هادي العامري، از فرماندهان الحشد الشعبي نيز تصريح کرد که نيروهاي مشترک عراقي از سه محور به شهر الحويجه واقع در جنوب غرب کرکوک حمله کرده اند. وي گفت که اين عمليات طبق برنامه اجرا مي شود.208
 • حشد شعبی مرحله سوم عملیات آزادسازی الحویجه را آغاز کرد
 • نیروهای حشد شعبی مرحله سوم عملیات آزادسازی شهر الحویجه واقع در استان کرکوک را کلید زدند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه سومریه نیوز، مرحله سوم عملیات آزادسازی شهر استراتژیک الحویجه واقع در استان کرکوک توسط نیروهای حشد شعبی آغاز شد. بر اساس این گزارش، این در حالی است که نیروهای عراقی طی دو روز گذشته مراحل اول و دوم عملیات بزرگ آزادسازی الحویجه را با موفقیت به اتمام رساندند. گفتنی است،شهر حویجه در غرب استان کرکوک واقع شده است. این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد، از اهمیت استراتژیکی برخوردار است. حضور تروریست های تکفیری در شهر حویجه موجب شده تا آنها به استان های شالی عراق اشراف داشته باشند؛ استان هایی همچون صلاح الدین، دیالی و نینوا. با آزادسازی کامل شهر الحویجه در غرب استان کرکوک، ارتباط تروریست های تکفیری داعش با استان های شمالی مذکور به طور کامل قطع خواهد شد.
 • بسیج عراق مرحله سوم عملیات آزادسازی الحویجه را آغاز کرد
 • نیروهای حشدالشعبی مرحله سوم عملیات آزادسازی شهر الحویجه واقع در استان کرکوک را کلید زدند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از شبکه سومریه نیوز، مرحله سوم عملیات آزادسازی شهر استراتژیک الحویجه واقع در استان کرکوک توسط نیروهای حشد شعبی آغاز شد.بر اساس این گزارش، این در حالی است که نیروهای عراقی طی دو روز گذشته مراحل اول و دوم عملیات بزرگ آزادسازی الحویجه را با موفقیت به اتمام رساندند.گفتنی است، شهر حویجه در غرب استان کرکوک واقع شده است. این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد، از اهمیت استراتژیکی برخوردار است. حضور تروریست‌های تکفیری در شهر حویجه موجب شده تا آن‌ها به استان‌های شالی عراق اشراف داشته باشند؛ استان هایی همچون صلاح الدین، دیالی و نینوا.با آزادسازی کامل شهر الحویجه در غرب استان کرکوک، ارتباط تروریست‌های تکفیری داعش با استان‌های شمالی مذکور به طور کامل قطع خواهد شد.
 • آغاز عملیات ۱۸ طرح پژوهشی و مرمت آثار تاریخی در ابیانه
 • عملیات 18 طرح پژوهشی ، مرمت و مستندسازی آثار تاریخی روستای ابیانه شهرستان نطنز آغاز شد. به گزارش خبرگزاری صداوسیما ،مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری استان اصفهان گفت: برای اجرای این طرح های مرمتی بیش از هفت میلیارد ریال اعتبار ملی و استانی اختصاص یافته است. فریدون الله یاری افزود: این طرح ها شامل مرمت بناهای عمومی این روستای تاریخی ، طرح های مطالعاتی و مستند سازی آثار و اجرای طرح مرمت مشارکتی در مرمت خانه های تاریخی ابیانه و همچنین یک طرح کلی شامل معرفی آثار تاریخی برای نخستین بار به طور همزمان در این روستای تاریخی اجرا می شود. وی گفت: با اجرای این طرح ها تلاش می شود تا پایان سال عملیات مطالعات، گیاهشناسی، منظر فرهنگی و طبیعی ابیانه، مطالعه بخشی از فرهنگ عامه اهالی روستا ، مطالعات ساماندهی قلعه های پل و هرده، مطالعات بروز رسانی حریم منظر فرهنگی و مطالعات بناهای ارزشمند ابیانه برای تهیه پرونده ثبت ملی آنها اجرا شود. مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری استان اصفهان افزود: در این عملیات طرح ایجاد بانک پایش بافت تاریخی ابیانه، مستند سازی طرح معماری خانه های تاریخی اعزازی و نیکخواه همچنین مرمت چهار خانه تاریخی روستا در کنار ساماندهی محوطه پیرامونی پایگاه ملی حفاظت روستا و معرفی 20 بنای مشهور روستا از منظر گردشگری در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان قرار گرفته است. روستای تاریخی ابیانه با قدمت پیش از اسلام یکی از شاخص ترین روستاهای تاریخی کشور سال 1354 در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد. با وجود قدمت تاریخی و بازدید سالانه هزاران گردشگر داخلی،پرونده این روستای تاریخی برای ثبت جهانی در حال آماده سازی است.
 • بازگشت فرمانده توفیق اجباری سرمربی جدید
 • بازی استقلال برابر ذوب آهن تنها یک خبر خوب برای آبی ها نداشت و آن هم بازگشت فرمانده خط میانی به میادین بود. به گزارش "ورزش سه"، بعد از تساوی استقلال برابر ذوب آهن این تیم برای اولین بار به قعر جدول رده بندی سقوط کرد، منصوریان از سمت خود استعفا کرد و آمار گل نزدن مهاجمان این تیم همچنان ادامه داشت اما خبر خوب بازگشت امید ابراهیمی به میدان بود، بازیکنی که حضور چند دقیقه اش در هفته هفتم لیگ برتر هواداران این تیم را کمی به آینده امیدوار کرد. امید ابراهیمی یکی از بهترین بازیکنان استقلال در 3 فصل گذشته بوده است که بعد از پشت سرگذاشتن دوران مصدومیت طولانی در بازی با ذوب آهن، برگشت تا این پیغام را به هواداران بدهد که می تواند در بازی های بعدی تیمش را به طور کامل همراهی کند. بازگشت امید ابراهیمی به خط هافبک استقلال می تواند به این تیم شخصیت بدهد و ریتم بازی آبی ها را منظم کند و شاید این از بدشناسی علیرضا منصوریان بود که در 6 هفته اول امید ابراهیمی حضور نداشت که بتواند به او در راه ابقا در استقلال کمک کند. حالا بازگشت امید ابراهیمی به میادین یک توفیق اجباری برای سرمربی جدید استقلال خواهد بود چراکه او می تواند این بازیکن با کیفیت را در ترکیب تیم خود داشته باشد. استقلال در 7 هفته اول لیگ برتر هم در حمله و هم در دفاع مشکلات زیادی داشت و امید ابراهیمی بازیکنی است که با استفاده از قدرت جنگندگی بالا می تواند به این تیم کمک کند. به جز این امید ابراهیمی با قدرت شوت زنی بالا می تواند در راه گلزنی هم به استقلال بسیار کمک کند و آبی ها با حضور او می توانند امیدوار باشند از وضعیت بدی که گرفتار آن شده اند نجات...
 • آغاز عملیات اجرایی احداث جاده دسترسی به شهرک صنعتی جهرم
 • به گزارشگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازشیراز؛ علیرضا صحرائیان فرماندار ویژه جهرم از آغاز عملیات احداث جاده دسترسی به شهرک صنعتی جهرم خبر داد و گفت: این مهم با رفع موانع موجود و تملک زمین، اجرایی شده است. وی با اشاره به زیرسازی و روسازی ۷ هزار متر مربع از جاده دسترسی به شهرک صنعتی جهرم با اعتبار ۲۱۵ میلیون و ۷۷۹ هزار تومان، افزود: تملک زمین جاده دسترسی با اعتبار ۱۷۴ میلیون تومان انجام شده است. صحرائیان ادامه داد: تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی نیز در زمینی به مساحت ۲ هزار متر مربع و اعتبار ۱ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بهره‌برداری شده است. وی با تاکید به اهمیت شهرک‌های صنعتی در جذب سرمایه‌گذار و ایجاد اشتغال پایدار، بیان کرد: در شهرک صنعتی جهرم تاکنون ۴۸ قرارداد سرمایه‌گذاری با متقاضیان منعقد شده است. صحرائیان با اشاره به اینکه از این تعداد ۱۸ واحد بهره‌بردار در مرحله فعالیت هستند، گفت: اشتغال‌زایی حاصل از این تعداد واحد تولیدی ۴۶۶ نفر بوده است. فرماندار ویژه جهرم با اشاره به وسعت ۴۰ هکتاری شهرک صنعتی جهرم، تصریح کرد: ۳۰ واحد صنعتی نیز در مرحله ساخت و ساز است.انتهای پیام/ر احداث جاده دسترسی به شهرک صنعتی جهرم
 • روز جهانی بدون خودرو آغاز یک تغییرانگاره در زندگی شهری است
 • تین‌نیوز | وزیر راه و شهرسازی روز بدون خودرو در ایران را آغاز یک تغییرانگاره و رویکرد در زندگی شهری عنوان کرد و گفت: باید شهرسازی ریل‌پایه جایگزین شهرسازی خودرومحور شود و ما این رویکرد را ترغیب می‌کنیم. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی در جریان مشارکت در حرکت عمومی روز جهانی بدون خودرو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روز جهانی بدون خودرو در ایران آغاز یک تغییرانگاره و رویکرد در زندگی شهری است. وی افزود: تاکنون شهرسازی به صورت خودرومحور انجام می‌شده و ما شهرسازی ریل‌پایه را در دستور کار قرار داده و ترغیب می‌کنیم که در این خصوص، دو دهه باید تلاش کرد. وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: دولت، شهرداری و مردم باید به این تحول بنیادین توجه کنند زیرا از طریق شهرسازی ریل‌پایه میزان دسترسی، ایمنی و آرامش روانی بهتر می‌شود. آخوندی با بیان اینکه روز جهانی بدون خودرو یک تذکر برای دولت و مردم محسوب می‌شود، گفت: این تذکر برای دولت در راستای سیاستگذاری و افزایش امکانات و برای مردم به منزله یک تجربه جدید و قبول یک فرهنگ به منظور ترجیح ریل به خودرو است. عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به بحث نوسازی ناوگان در حمل و نقل بیان داشت: بخشی از حمل و نقل که مربوط به کلانشهرها می‌شود حمل و نقل حومه‌ای است. به طور مثال، روزانه حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از حومه به شهر تهران سفر می‌کنند که ۹۸ درصد این سفرها با خودرو شخصی انجام می‌شود. وی افزود: این حجم از سفر با خودروی شخصی در وقت، آلودگی و تصادفات نقش قابل توجهی دارد. آخوندی به نقش حمل و نقل حومه‌ای ریلی در برنامه ششم اشاره کرد و گفت: امسال سال اول برنامه ششم است و برای توسعه حمل و نقل حومه‌ای ما به سرمایه‌گذاری در زیرساخت و ناوگان نیاز داریم....
 • بهترین میوه ها و سبزیجات برای آغاز فصل پاییز/آیا می توان بدون کبد زندگی کرد/با مشاهده چند علائم به سرطان شک کنید
 • خبرگزاری میزان- بهترین میوه‌ها و سبزیجات برای آغاز فصل پاییز، آیا می‌توان بدون کبد زندگی کرد، با مشاهده چند علائم به سرطان شک کنید و ... از جمله اخباری است که بسته سلامت میزان امروز به آن‌ها پرداخته است. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، بهترین میوه ها و سبزیجات برای آغاز فصل پاییز، آیا می‌توان بدون کبد زندگی کرد، با مشاهده چند علائم به سرطان شک کنید و ... از جمله اخباری است که بسته سلامت میزان امروز به آن ها پرداخته است. نوشابه‌ها و شایعه‌ها جام جم: این روزها خبری در فضای مجازی دست به دست می‌شود که صدای متخصصان تغذیه را درآورده است؛ خبری که از متخصصان دانشگاه‌هاروارد نقل قول شده و مصرف نوشابه را آن‌قدرها هم که گفته شده، مضر نمی‌داند. این باور کاملا درست است. هر چند میزان ضرر نوشابه‌ها را رنگشان تعیین نمی‌کند،‌ ولی نوع مشکی در مقایسه با نوشابه‌های دیگر مضرتر است، چون اسیدفسفریک بیشتری دارد و مزه تیزی که به دنبال نوشیدن این نوشابه احساس می‌کنید، ناشی از همین اسیدهاست. یادتان باشد، اسیدفسفریک، مانع جذب کلسیم در بدن می‌شود و دقیقا به همین دلیل، متخصصان تغذیه مصرف نوشابه را با خطر ابتلا به پوکی استخوان مرتبط می‌دانند. این موضوع کاملا درست است. هر بطری نوشابه به‌طور متوسط، 20 قاشق چایخوری شکر دارد و مصرف این مقدار شکر، باعث افزایش کالری دریافتی و در نتیجه ایجاد چاقی می‌شود. در عین حال، تحقیقات نشان داده است،‌ مصرف یک قوطی نوشابه در روز، خطر چاقی را در کودکان تا 60 درصد افزایش می‌دهد و به همین دلیل،‌ بشدت در معرض مشکلات قلبی - عروقی، دیابت و فشار خون بالا قرار می‌گیرند. گاز کربنیک، همان ماده‌ای است که در ترکیبات نوشیدنی‌های گازدار وجود دارد و راز اصلی خوشمزگی آنهاست اما بر خلاف باور عموم این گاز با به هم زدن نوشابه از بین نمی‌رود...
 • آیا به روز بودن مهم است یا به قاعده بودن
 • گروه فناوری و IT: در خبرها آمده بود که محصول جدید اپل، یعنی آیفون ده با قیمتی نزدیک به ده میلیون تومان در ایران به فروش می رسد. این قیمت چیزی نزدیک به دو و نیم برابر قیمت واقعی آن که حدود چهار میلیون است می باشد. البته این اولین باری نیست که چنین اتفاقی می افتد. اصولا هر بار که محصول جدیدی از اپل معرفی می شوند، عده ای در ایران پیدا می شوند که حاضرند برای آنها ارقام نجومی پرداخت کنند. به گزارش بولتن نیوز، هرچند عده قابل توجهی از این افراد، آنهایی هستند که صرفا برای مد گرایی و نشان دادن ثروت خود و اثبات اشتباهی این ادعا که ما خیلی به روزتر از بقیه هستیم، چنین کاری انجام می دهند. اما عده دیگری هم هستند که فارغ از مسایل شخصیتی، چون از اقتصاد بازار خبر ندارند، تصور می کنند قیمت واقعی آیفون معرفی شده واقعا همین رقم است. در نتیجه چنین مبالغ هنگفتی را خرج می کنند. اما تجربه گذشته اقتصاد بازار ثابت کرده است معمولا در ابتدای معرفی محصولات برندهای معروف و رده اول جهانی، قیمت های نجومی برای آنها تعیین می شود. اما با گذر زمانی کم و خصوصا بعد از معرفی محصول جدیدتر که این سال ها بیشتر از شش ماه به طول نمی انجامد، با افت قیمت شدیدی که برای آن محصول اتفاق می افتد، می توان با قیمت بسیار منطقی تری دست به انتخاب و خرید زد. تنها کافی است کمی این ذهنیت اشتباه را کنار بگذاریم که به روز بودن یعنی فردای معرفی آخرین مدل گوشی آیفون، آن باید در دستان من باشد. زیرا تا نود درصد امکانات آیفون جدید در آِیفون های قبلی هم هست و آن ده درصد، نه ضروری است و نه نشان از به روز بودن دارد. پس بر این اشتهای کاذب کنترل داشته باشید...
 • چه کسی از باشگاه استقلال برای فارپاس نامه فرستاد/بدون امضا بدون تاریخ
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، روزنامه‌های ورزشی امروز منتشر شدند.
 • عبور قطار از روی یک زن پای او را قطع کرد
 • به گزارشگروه فیلم و صوتباشگاه خبرنگاران جوان؛ یک زن ۴۰ ساله اوکراینی که در حال صحبت با تلفن همراه خود بود، توسط قطار زیر گرفته و پای راست او قطع شد. نیروهای آمبولانس به سرعت به محل حادثه آمدند و این زن را به اورژانس انتقال دادند تا تحت عمل جراحی قرار بگیرد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی انتهای پیام/ برخورد قطار با یک زن، پای او را قطع کرد + فیلم
 • از پیک مصرف تابستان عبور کردیم
 • سرپرست وزارت نیرو با اشاره به افزایش مصرف در تابستان امسال گفت: از نظر زیربار بودن تاسیسات آب و برق فصل بسیار پرکاری داشتیم. ستار محمودی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود : همه سامانه های آب و برق با بالاترین ظرفیت در خدمت مردم قرار گرفت و حالا می توان گفت که از پیک مصرف عبور کردیم. وی با بیان اینکه تابستان هر سال بیشترین مصرف آب و برق را داریم ، گفت: امسال به دلایلی مانند کمبود بارندگی ها که کمتر از نرمال بود شرایط خاصی به وجود آمد. محمودی ادامه داد : معدل بارش های سال ابی گذشته 30 میلیمتر و 5 درصد کمتر از سال قبلی بود ضمن آن که نسبت به یک سال نرمال که قبلا حدود 251 میلیمتر بود سال زیر نرمالی را سپری کردیم. سال آبی از اول مهر آغاز می شود و شهریور پایان می یابد. وی افزود : از 31 استان 20 استان بارش کمتری داشتند به خصوص در مناطق کویری که نیازمند اعمال مدیریت بیشتر و تمهیدات ویژه ای در بخش های آب شرب شهری و روستایی بودیم. این مقام مسئول خاطرنشان کرد: برغم اینکه هر سال تعدادی از شهرهای ما دچار تنش آبی می شوند، امسال با آمادگی صنعت آبفای کشور 20 شهر نسبت به پارسال کمتر در تنش آبی قرار گرفتند که تعمیر و نگهداری بموقع تاسیسات قبل از زمان پیک ، حفر چاه اطراف چاه هایی که دچار کم آبی شده بود ، مدیریت داخل شبکه های آب شهری و سامانه های هوشمند آب شهری و مهم تر از همه همکاری هموطنان بسیار موثر بود. وی اظهار داشت: درخواست هایی که از مردم برای رعایت مصرف در زمانهای پیک داشتیم به خوبی همراهی شد و تجربه خوبی در مفاهمه خدمتگذاران و مردم بود که بیشترین اثر را در تعادل تامین و مصرف...