خبرگزاري آريا - نيروهاي ارتش سوريه تنها به فاصله چند روز از شکستن محاصره شهر «ديرالزور» موفق شدند محاصره فرودگاه استراتژيک اين شهر را نيز در هم بشکنند تا تکفيري‌ها بار ديگر تار و مار شوند.
خبرگزاري مهر گروه بين الملل ـ رامين حسين آباديان: نيروهاي ارتش سوريه هفته گذشته موفق شدند به محاصره سه ساله شهر ديرالزور واقع در شرق اين کشور پايان دهند تا آخرين ميخ را بر تابوت تروريست هاي تکفيري داعش کوبيده باشند.

ارتش سوريه پس از آزادسازي کامل القلمون غربي در عملياتي مشترک با حزب الله لبنان، موفق به تحقق اين دستاورد ارزشمند شد. تکفيري‌ها و حاميان آنها هيچگاه گمان نمي کردند که ارتش سوريه حداقل در يک بازه زماني کوتاه بتواند به محاصره سه ساله شهر ديرالزور که به «مرواريد فرات» مشهور است، پايان دهد. درهمين ارتباط، سفير سابق ايالات متحده آمريکا چندي پيش در اظهاراتي تأکيد کرد که رسيدن ارتش سوريه به شهر ديرالزور پس از به هلاکت رساندن تکفيريها، به هيچ وجه قابل پيش بيني نبود.
شکست محاصره ديرالزور آنقدر بزرگ و ارزشمند بود که ارتش روسيه از آن به عنوان يک «شکست ويرانگر» براي تکفيري هاي داعش و حاميان آن ياد کرداظهارات سفير سابق ايالات متحده آمريکا در دمشق نشان مي دهد که آمريکايي‌ها تحت هيچ شرايطي رسيدن رزمندگان مقاومت سوري به شهر ديرالزور را در معادلات ميداني در سوريه پيش بيني نکرده بودند. اين دستاورد آنقدر بزرگ و ارزشمند بود که ارتش روسيه از آن به عنوان يک «شکست ويرانگر» براي تکفيري هاي داعش و حاميان آن ياد کرد. درهمين راستا چندي پيش وزارت خارجه روسيه با صدور بيانيه اي تأکيد کرد که پيروزي مذکور از لحاظ حجم و اهميت فراتر از تمام پيروزي هاي گذشته طي سه سال اخير بوده است. از سوي ديگر، از آنجايي که شکسته شدن محاصره سه ساله شهر ديرالزور مقدمه اي براي آغاز نبرد بزرگ الرقه به شمار مي رود نيز اين دستاورد، بسيار حائز اهميت است.
با اين حال، تروريست هاي تکفيري و حاميان آنها هنوز از شوک بزرگ شکسته شدن محاصره «مرواريد فرات» خارج نشده بودند که روز گذشته به ناگهان با شنيدن خبر شکسته شدن محاصره فرودگاه نظامي استراتژيک «ديرالزور» شوک عميق ديگري به آنها وارد شد تا ضربه نهايي را دريافت کرده باشند. نيروهاي سوري علاوه بر شکستن محاصره فرودگاه ديرالزور موفق شدند بر مناطق و محله هاي واقع در اطراف آن نيز سيطره يابند تا بدين ترتيب، راه هرگونه عمليات غافلگيرانه از سوي تروريست هاي تکفيري براي محاصره مجدد فرودگاه را بسته باشند. درحال حاضر، درست است که تکفيريها به بازپس گيري اين فرودگاه استراتژيک مي انديشند اما واقعيت اين است که روحيه آنها به قدري ازهم پاشيده است که حتي نمي توانند مناطقي را که در ديرالزور تحت تصرف دارند، براي خود حفظ کنند.

موقعيت جغرافيايي فرودگاه نظامي ديرالزور به اين فرودگاه اهميت استراتژيک بالايي بخشيده است. نيروهاي سوري با استقرار گسترده در اين فرودگاه مي توانند تمامي خطوط امدادرساني به نيروهاي سوري با استقرار گسترده در اين فرودگاه مي توانند تمامي خطوط امدادرساني به تروريست هاي تکفيري داعش را قطع کنند تروريست هاي تکفيري داعش را قطع کنند؛ تکفيري هايي که در مناطق شرقي سوريه به شدت به کمک احتياج دارند. اکنون ديگر هيچ خط امدادرساني براي تروريست هاي داعش در شرق سوريه يافت نمي شود. اين يکي از مهمترين عواملي است که داعش را برآن داشته تا به تلاش هاي ناکام خود براي محاصره مجدد فرودگاه ديرالزور ادامه دهد. از سوي ديگر، تسلط بر فرودگاه استراتژيک ديرالزور به نيروهاي سوري اين امکان را مي دهد تا تحرکات خود در مناطق شرقي را بيش از پيش تسريع کنند.
ازجمله ديگر اهميت هاي استراتژيک فرودگاه ديرالزور مي توان به مسأله ارائه کمک هاي بشردوستانه به ساکنان اين شهر از طريق فرودگاه اشاره کرد. از اين پس نيروي هوايي ارتش سوريه مي‌تواند از طريق فرودگاه ديرالزور کمک هاي غذايي و دارويي را به راحتي به ساکنان اين شهر منتقل کند؛ مسأله اي که پيشتر و به دليل محاصره فرودگاه توسط تروريست هاي تکفيري، هيچگاه اتفاق نيفتاد. اکنون مردم ساکن ديرالزور مي توانند پس از مدتها محاصره نفس تازه اي بکشند و جان تازه اي يابند. بدون شک از اين پس اکثريت قابل توجهي از ساکنان ديرالزور براي نبرد با تروريسم به صفوف نيروهاي مقاومت خواهند پيوست تا دوشادوش آنها با تکفيريها مبارزه کنند.
دولت دمشق مي تواند با بهره برداري از چاهها و ميدان هاي نفتي و گازي عظيم، بخشي هرچند کوچک از اقتصاد آسيب ديده کشور خود را ترميم کنداما دستاوردهاي نيروهاي سوري در نبرد با تکفيريها در شهر ديرالزور تنها به شکسته شدن محاصره فرودگاه اين شهر محدود و محصور نمي شود. چراکه نيروهاي سوري طي روزهاي اخير موفق شدند مناطق و محله هاي استراتژيک بسياري را از لوث تکفيريهاي داعش خارج سازند. روز گذشته بود که نيروهاي سوري موفق شدند بر ميدان نفتي «التيم» در شرق سوريه سيطره يابند. اين بدان معناست که منابع درآمدي تکفيريهاي داعش يکي پس از ديگري در حال فروپاشي است و در طرف مقابل، دولت دمشق مي تواند با بهره برداري از چاهها و ميدان هاي نفتي و گازي عظيم، بخشي هرچند کوچک از اقتصاد آسيب ديده کشور خود را ترميم کند. علاوه براين، نيروهاي سوري همچنين موفق شدند بر نيروگاه برق واقع در غرب فرودگاه ديرالزور سيطره يابند.
به نظر مي رسد پس از پيشروي هاي برق آساي نيروهاي مقاومت در شهر ديرالزور، صفوف تکفيريها به شدت ازهم پاشيده است. امروز خبر رسيد که شماري از تروريست هاي داعش به همراه خانواده هاي خود، مبالغ مالي هنگفتي را برداشته و از ديرالزور به مناطق مختلف فرار کرده اند. طبق اعلام ديدبان حقوق بشر سوريه يکي از عناصر داعش با خانواده خود به بخش هايي از استان حسکه که تحت تصرف نيروهاي دموکراتيک کُرد سوري است، گريخته است. تني چند از عناصر تکفيري ديگر نيز خاک سوريه را به مقصد ترکيه ترک کرده اند. تمامي اينها دلالت بر آن دارد که ارتش سوريه نبرد بزرگ ديرالزور را پيش از پايان آن، به نفع خود رقم زده است.

در اين ميان، ايالات متحده آمريکا نيز همچنان به نقش خود در وکيل الدولگي تکفيريها ادامه مي دهد و بر نجات آنها از شهر ديرالزور اصرار مي ورزد. علت اصلي اين مسأله نيز به سلسلهآسياي ميانه يکي از مقصدهايي است که تکفيريها پس از خروج از ديرالزور به آنجا منتقل مي شوند عمليات‌هاي هلي برن آمريکايي ها در ديرالزور بازمي گردد. آمريکايي ها با انجام عمليات هاي هلي برن گسترده در اين شهر، تکفيريها را به مناطق خارج از آن منتقل مي کنند. گفته مي شود که آسياي ميانه يکي از مقصدهايي است که تکفيريها پس از خروج از ديرالزور به آنجا منتقل مي شوند. با اين حال، اين اقدامات متجاوزانه آمريکايي ها تاکنون راه به جايي نبرده است و نتوانسته خللي در روند پيشروي نيروهاي مقاومت ايجاد کند.
از سوي ديگر، رژيم صهيونيستي نيز به نظر مي رسد که خيلي زود براي نجات تروريست هاي تحت الحمايه خود در اراضي سوريه پيش قدم شده است. روز پنجشنبه هفته گذشته بود که جنگنده هاي متجاوز رژيم کودک کش صهيونيستي مناطقي در حومه استان حماه سوريه را بمباران کردند. صهيونيستها براي انجام اين حمله متجاوزانه حتي به حريم هوايي لبنان نيز رحم نکردند و از طريق آسمان اين کشور به هدف تجاوزکارانه خود در سوريه جامه عمل پوشاندند. البته اين مسأله براي آنها دردسرساز شد چراکه دولت لبنان قصد دارد از تل آويو در شوراي امنيت سازمان ملل شکايت کند.
با وجود تمامي مداخلات خارجي تجاوزکارانه اين نيروهاي سوري هستند که دست برتر را دارنددر هر صورت، آنچه که پيداست، اين است که با وجود تمامي مداخلات خارجي تجاوزکارانه اين نيروهاي سوري هستند که دست برتر را دارند و ابتکار عمل را در عرصه ميداني به دست گرفته اند. بدون شک متحدان دولت دمشق يعني جمهوري اسلامي ايران و روسيه نقش مهمي را در خنثي سازي توطئه هاي حاميان هميشگي داعش در سوريه از جمله آمريکا و صهيونيسم، ايفا خواهند کرد؛ کما اينکه در گذشته نيز همينگونه بوده است.

کلیدواژه: تروریست های تکفیری | فرودگاه استراتژیک | فرودگاه دیرالزور | شکسته شدن محاصره | محاصره فرودگاه | شهر دیرالزور | نیروهای سوری | آمریکایی ها | حامیان آن | ارتش سوریه | موفق شدند | تکفیری ها

منبع: خبرگزاری آریا

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۰۴۳۳۰ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

بررسی وحشتناک ترین جملات ترامپ در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد

در همین زمینه

 • محاصره داعش در جنوب شرق رقه و غرب دیرالزور
 • به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، ارتش سوریه و نیروهای مقاومت در ادامه پیشروی خود به سوی شمال غرب استان دیرالزور توانستند بر روستاهای حلبیه، زلبیه و القصبی در ساحل غربی رود فرات مسلط شوند. با تسلط ارتش بر این مناطق، عناصر گروه تروریستی تکفیری داعش در مناطق گسترده ای از جنوب شرق استان رقه و غرب استان دیرالزور محاصره شدند؛ نیروهای ارتش سوریه و مقاومت در غرب، شرق و جنوب و نیروهای کُرد در شمال مربع محاصره شده قرار دارند. با افزایش پیشروی ارتش سوریه و نیروهای مقاومت از حاشیه غربی رود فرات، انسجام و هماهنگی گروه تروریستی تکفیری داعش در این منطقه در حال فروپاشی است.
 • محاصره کمیسیون عالی انتخابات در کرکوک از سوی اتحادیه میهنی
 • دفتر کمیسیون عالی انتخابات و همه‌پرسی در کرکوک از سوی نیروهای امنیتی اتحادیه میهنی کردستان محاصره شده است. به گزارش سرویس بین المللخبرگزاری صداوسیمابه نقل از کردپرس، شبکه تلویزیونی کردستان 24 اعلام کرد دفتر کمیسیون عالی انتخابات و همه‌پرسی در کرکوک از سوی نیروهای امنیتی اتحادیه میهنی کردستان محاصره شده است.شبکه تلویزیونی کردستان 24 از رسانه های نزدیک به حزب دمکرات کردستان ساعاتی پیش از این اعلام کرد نیروهای امنیتی حزب اتحادیه میهنی کردستان اقدام به محاصره دفتر کمیسیون عالی انتخابات و همه‌پرسی در کرکوک کردند و مانع از انجام فعالیت آنها شدند.این شبکه در مدت زمانی کمتر از 10 دقیقه این خبر را از صفحه سایت خود برداشت و در اخبار فوری تلویزیون نیز آن را حذف کرد.این مسئله در پی اعلام یکی از مسئولان عالی اتحادیه میهنی کردستان در کرکوک مبنی بر مخالفت آنان با برگزاری همه‌پرسی در این استان پیش آمده است.بر اساس اطلاعات بدست آمده، شاخه اتحادیه میهنی کردستان در کرکوک در همین زمینه تشکیل جلسه داد و طی آن مخالفت خود را با برگزاری همه‌پرسی در کرکوک اعلام کرد و از همه احزاب و جناح ها خواستار تشکیل جلسه مشترک برای اقناع آنان در این زمینه شد.این در حالی است که در محدوده استان کرکوک تمامی شعبه های اخذ رأی آماده بود و تنها کار ارسال صندوق ها انجام نشده است. قرار بر این بود ساعت 10 روز شنبه صندوق های اخذ رای وارد کرکوک شود لیکن با تصمیم کمیسیون این کار به روز یکشنبه موکول شد.در همین حال سایت جنبش تغییر خبر داد: اتحادیه میهنی کردستان و حزب دمکرات کردستان در خصوص برگزاری همه‌پرسی جدایی در کرکوک دچار اختلاف شده اند و تنش هایی در این زمینه به وجود آمده است.به گزارش کردپرس به نقل از شبکه وابسته به جنبش تغییر، شب گذشته نیروهای امنیتی حزب دمکرات کردستان در محله شورا و کرکوک به...
 • کمیسیون عالی انتخابات در کرکوک از سوی اتحادیه میهنی محاصره شد
 • دفتر کمیسیون عالی انتخابات و همه‌پرسی در کرکوک از سوی نیروهای امنیتی اتحادیه میهنی کردستان محاصره شد. به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه تلویزیونی کردستان ۲۴ اعلام کرد دفتر کمیسیون عالی انتخابات و همه‌پرسی در کرکوک از سوی نیروهای امنیتی اتحادیه میهنی کردستان محاصره شده است. این رسانه نزدیک به حزب دمکرات کردستان ساعاتی پیش، اعلام کرد نیروهای امنیتی حزب اتحادیه میهنی کردستان اقدام به محاصره دفتر کمیسیون عالی انتخابات و همه‌پرسی در کرکوک کردند و مانع از انجام فعالیت آنها شدند. این در حالی است که شبکه مذکور در مدت زمانی کمتر از ۱۰ دقیقه این خبر را از صفحه سایت خود برداشت و در اخبار فوری تلویزیون نیز آن را حذف کرد. گفته می شود این اقدام در پی اعلام یکی از مسئولان عالی اتحادیه میهنی کردستان در کرکوک مبنی بر مخالفت آنان با برگزاری همه‌پرسی در این استان انجام گرفته است.
 • پرواز های فرودگاه بندرعباس ۱ مهر ۹۶
 • به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جواناز بندرعباس،پروازهای روز 1 مهر ماه از فرودگاه بین المللی بندرعباس به این شرح است. انتهای پیام/ز
 • پرسپولیس با محرومان در فرودگاه
 • بازیکنان محروم و مصدوم پرسپولیس این تیم را در سفر به ابوظبى همراهى کردند. به گزارش "ورزش سه"، کاروان پرسپولیس امروز در شرایطى راهى ابوظبى خواهد شد که بازیکنان محرومش نیز در این سفر آنها را همراهى مى کردند. کمال کامیابى نیا، محمد انصارى و مهدى طارمى سه بازیکنى هستند که در این دیدار قادر به همراهى سرخپوشان نیستند و وضعیت سیدجلال حسینى و شایان مصلح نیز به دلیل مصدومیت نامشخص است.
 • عکس/سلفی پرسپولیسی ها در راه فرودگاه
 • سلفی محسن مسلمان به همراه سرخپوشان، در فرودگاه امام قبل از پرواز به سمت ابوظبی که در آن مهدی طارمی هم حضور دارد. ارسال به تلگرام
 • پروازهای شنبه یکم مهر از فرودگاه های مازندران
 • به گزارش خبرنگارگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازساری،پروازهای روز شنبه یکم مهر ماه از فرودگاه های مازندران به این شرح است. فرودگاه بین المللی دشت ناز ساری فرودگاه نوشهر فرودگاه رامسر انتهای پیام/آ  
 • عصبانى ترین برانکو در فرودگاه
 • سرمربى کروات سرخپوشان طى زمانى که در ایران است هیچگاه اینچنین در چهره اش آثار عصبانیت نمایان نبود. به گزارش "ورزش سه"، سرمربى کروات سرخپوشان امروز در شرایطى راهى فرودگاه امام خمینى شد تا به همراه کاروان این تیم راهى ابوظبى شوند که آثار عصبانیت ناشى از محرومیت باشگاه و مهاجم تیمش کاملا در چهره اش نمایان بود. برانکو که معمولا تلاش مى کند علیرغم مشکلات برخورد خوبى با اطرافیان داشته باشد امروز در حالى به همراه همسر و دخترش در فرودگاه حضور یافت که عصبانیت ناشى از این اخبار باعث شد تا حتى نسبت به گرفتن عکس سلفى با حاضران در فرودگاه را به سختى و با حوصلگى پاسخ دهد. پرسپولیس تهران برانکو ایوانکوویچ (سرمربی)
 • طارمى در فرودگاه امام خمینى عکس
 • مهاجم جنوبى سرخپوشان که سوژه اول این تیم در ٢٤ ساعت اخیر محسوب مى شود، در سفر به امارات این تیم را همراهى کرد. به گزارش "ورزش سه"، برانکو و دیگر اعضاى پرسپولیس ترجیح دادند در شرایط فعلى بدون توجه به ماجراى راى محرومیت ٤ ماهه، مهاجم اصلى خود را به همراه کاروان تیم به امارات ببرند. این بازیکن در حالى که با کلاه و عینک خود در فرودگاه حضور یافته بود در سکوت و بدون توجه به سوالات پرشمار حاضران در فرودگاه در جمعى دور از دیگران در کنار محسن مسلمان و فرشاد احمدزاده به عنوان دوستان نزدیکش حضور یافت. پرسپولیس تهران مهدی طارمی
 • پروازهای فرودگاه اردبیل شنبه ۱ مهر ماه
 • به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل؛ پروازهای شنبه 1 مهر ماه از فرودگاه اردبیل به این شرح می باشد. روز پرواز مسیر پرواز ترمینال وضعیت زمان پرواز مبداء مقصد شنبه تهران اردبیل ورودی داخلی طبق برنامه 11:30 تهران اردبیل ورودی داخلی طبق برنامه 12:20 تهران اردبیل ورودی داخلی طبق برنامه 21:45 اردبیل تهران خروجی داخلی طبق برنامه 12:30 اردبیل تهران خروجی داخلی طبق برنامه 13:05 اردبیل تهران خروجی داخلی طبق برنامه 22:45 انتهای پیام/ح
 • عصبانی ترین برانکو در فرودگاه
 • سرمربی کروات سرخپوشان امروز در شرایطی راهی فرودگاه امام خمینی شد تا به همراه کاروان این تیم راهی ابوظبی شوند که آثار عصبانیت ناشی از محرومیت باشگاه و مهاجم تیمش کاملا در چهره اش نمایان بود. برانکو که معمولا تلاش می کند علیرغم مشکلات برخورد خوبی با اطرافیان داشته باشد، امروز در حالی به همراه همسر و دخترش در فرودگاه حضور یافت که عصبانیت ناشی از این اخبار باعث شد تا حتی نسبت به گرفتن عکس سلفی با حاضران در فرودگاه را به سختی و با بی‌حوصلگی پاسخ دهد.
 • طارمی همراه با پرسپولیسی ها در فرودگاه حاضر شد
 • به گزارش وانانیوز، مهدی طارمی مهاجم تیم پرسپولیس همراه با سایر بازیکنان این تیم در فرودگاه امام خمینی (ره) حاضر شد تا با سایر بازیکنان این تیم راهی دبی شود. طارمی به دلیل شکایت ریزه‌اسپور از او به مدت ۴ ماه از فوتبال محروم شده اما با این وجود این احتمال وجود دارد که او بتواند مقابل الهلال بازی کند.به همین دلیل طارمی همراه با سیار بازیکنان به امارات خواهد رفت. این در حالی است که شایان مصلح که دچار سوختگی شدید شده هم در فرودگاه امام خمینی (ره) حاضر شده تا او هم در این سفر سرخ‌پوشان را همراهی کند. البته احمد نوراللهی به دلیل مشکل خروج از کشور همراه با پرسپولیسی‌ها به امارات نخواهد رفت.
 • مهدى طارمى در فرودگاه امام خمینى عکس
 • به گزارش ایلنا، کاروان پرسپولیس از ساعت 10:20 صبح امروز از فرودگاه امام خمینی تهران را به مقصد دبی ترک خواهد کرد تا محیای حضور مقابل الهلال در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا شود. مهدی طارمی، مهاجم پرسپولیس که شب گذشته طی حکمی از سوی فیفا به مدت 4 ماه از حضور در میادین محروم شد و نمی‌تواند مقابل الهلال به میدان برود، همراه کاروان پرسپولیس در فرودگاه حاضر است.
 • پذیرایی ویژه از پرسپولیس در CIP فرودگاه امام ره
 • به گزارش وانانیوز، به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان امروز با پرواز ساعت 10:40 دقیقه صبح امروز شنبه راهی امارات هستند تا خود را آماده بازی رفت برابر الهلال عربستان کنند. تیم فوتبال پرسپولیس که تنها نماینده باقی مانده فوتبال ایران در این دوره از رقابت‌ها است، قبل از عزیمت با همکاری مسوولان فرودگاه امام (ره) در CIP این فرودگاه استقرار یافت تا پذیرایی خوبی هم از بازیکنان صورت بگیرد. گفتنی است؛ تیم فوتبال پرسپولیس در سفر به امارات برای بازی در ابوظبی، ابتدا در دبی استقرار خواهد یافت. همچنین سرخپوشان ابتدا در باشگاه ایرانیان دبی مستقر می‌شوند و دو جلسه تمرین را امروز و فردا در همین مجموعه انجام خواهند داد. کاروان پرسپولیس روز دوشنبه پس از صبحانه، دبی را به قصد ابوظبی ترک خواهد کرد و شب قبل از بازی را در این شهر سپری می‌کنند. گفتنی است؛ کاروان پرسپولیس پس از بازی، سه‌شنبه شب به دبی باز خواهند گشت و چهارشنبه به تهران باز می‌گردند. انتهای پیام/ا
 • کشف ۶۵۵ گرم تریاک از درون خرما در فرودگاه امام ره
 • ری- ماموران گمرک فرودگاه امام خمینی(ره) موفق به کشف ۶۵۵ گرم تریاک از درون خرما شدند. به گزارش خبرنگار بی‌باک، ماموران حوزه ۳ گمرک امانات پستی فرودگاه امام خمینی(ره) به بسته بندی ۶۵۵ گرم تریاک که با ترفند خاص به جای هسته خرما جاسازی شده بود، پی برده و آن را ضبط کردند. بر اساس این گزارش، قاچاقچیان، قصد داشتند، این ماده مخدر را انتقال دهند که هوشیاری ماموران گمرک مانع از رسیدن آن ها به این هدف شد. فرودگاه بین‌المللی امام خمینی در شهرستان ری، ۳۰ کیلومتری تهران و بزرگراه تهران-قم قرار دارد.
 • فرودگاه آبادان به سوی افزایش کیفیت و ظرفیت خود می رود
 • تین‌نیوز | عملیات بهسازی و توسعه ترمینال فرودگاه آبادان در مراسمی با حضور مشاور رئیس ‎جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد آغاز شد. به گزارش تین‌نیوز به نقل از روابط عمومی فرودگاه آبادان، این مراسم با حضور مرتضی بانک، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور، اسماعیل زمانی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد اروند، جلیل مختار، نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، و معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آبادان، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خرمشهر، و رئیس شورای شهر خرمشهر برگزار شد. بهسازی و توسعه ترمینال مسافری فرودگاه آبادان به مساحت 2900 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 38 میلیارد ریال با مشارکت شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران و سازمان منطقه آزاد اروند انجام خواهد شد.
 • پرواز های ورودی و خروجی از فرودگاه بین المللی بوشهر
 • به گزارش خبرنگارگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازبوشهر،لیست پرواز‌های ورودی و خروجی امروز از فرودگاه بین المللی بوشهر را مشاهده می‌کنید. پروزاهای ورودی پروازهای خروجی انتهای پیام /پ
 • برنامه پرواز فرودگاه بین المللی گرگان شنبه ۱ مهر ماه
 • به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازگرگان؛ برنامه امروز پروازهای فرودگاه بین المللی گرگان بدین شرح است؛ ایرلاین شماره پرواز مبدا مقصد وضعیت هواپیما روز ساعت تاریخ قشم QSM1295 گرگان تهران پرواز كرد 100 شنبه 06:00 ۱ مهر آسمان IRC635 گرگان تهران طبق برنامه ATR-72-500 شنبه 11:35 ۱ مهر ایران ایر IRA248 گرگان مشهد طبق برنامه ATR شنبه 16:35 ۱ مهر ایران ایر IRA247 گرگان تهران طبق برنامه ATR شنبه 21:10 ۱ مهر آسمان IRC629 گرگان تهران طبق برنامه ATR-72-500 شنبه 22:50 ۱ مهر آسمان IRC634 تهران گرگان طبق برنامه ATR-72-200/210 شنبه 11:05 ۱ مهر ایران ایر IRA246 تهران گرگان طبق برنامه ATR شنبه 16:00 ۱ مهر آسمان IRC632 تهران گرگان طبق برنامه B737-400 شنبه 17:20 ۱ مهر ایران ایر IRA249 مشهد گرگان طبق برنامه ATR شنبه 20:35 ۱ مهر آسمان IRC628 تهران گرگان طبق برنامه ATR-72-500 شنبه 22:20 ۱ مهر انتهای پیام / ا
 • مهدى طارمى سوژه فرودگاه امام خمینى
 • مهاجم محروم پرسپولیس به سوژه اول فرودگاه امام خمینى تبدیل شده بود. به گزارش "ورزش سه"، مهدى طارمى علیرغم محرومیت ٤ ماهه از همراهى پرسپولیس، امروز در سفر به امارات دیگر بازیکنان را همراهى کرد و البته در فرودگاه به سوژه کارمندان و حاضران تبدیل شده بود. با این حال او با سکوت عجیب خود که حتى نمی توانست به سلام حاضران نیز پاسخ دهد لحظات سختى را تا ورود از گیت سى آى پى پشت سر گذاشت و در گوشه اى خلوت کرد. محسن مسلمان و فرشاد احمدزاده به عنوان دوستان نزدیک این بازیکنان در کنار او حضور دارند و بعضا از کسانى که به دنبال کنجکاوى در این خصوص هستند درخواست مى کنند در این شرایط بیخیال موضوع شوند و آنها را تنها بگذارند. پرسپولیس تهران مهدی طارمی
 • فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد از بن بست خارج می شود
 • تین‌نیوز | مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی با بیان اینکه طرحی داریم که با ایجاد مسیر دوم برای ورود و خروج فرودگاه مشهد را از بن بست خارج کنیم، از خروج فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد از بن بست فعلی با همکاری شهردار جدید مشهد خبر داد. محمدباقر قاسم‌زاده در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از همکاری شهردار جدید شهر مشهد با فرودگاه خبرداد و گفت: فرودگاه مشهد در یک همکاری تنگاتنگ با شهردار جدید این شهر تصمیم بر اجرای طرحی دارد که منجر به خروج این فرودگاه از بن بست می‌شود. وی با بیان اینکه امیدوار هستیم با حضور شهردار جدید شاهد تحولات بسیار عظیمی در حوزه حمل و نقل هوایی شهر امام رضا(ع) باشیم، اضافه کرد: ظرفیت اسمی فرودگاه مشهد برای چهار و نیممیلیون مسافر دیده شده است در حالی که اکنون میزان اعزام و پذیرش مسافران به مرز ۱۰ میلیون نفر رسیده است: از طرفی - تا ۵ سال آینده میزان اعزام و پذیرش مسافران فرودگاه مشهد به ۱۵– ۱۶ میلیون مسافر خواهد رسید و بر همین اساس لازم است تا راه‌های دسترسی به فرودگاه مشهد افزایش یابد تا شاهد ترافیک ورودی و خروجی به فرودگاه نباشیم. قاسم زاده توضیح داد که اکنون تنها یک جاده فرودگاه را به شهر وصل می‌کند و در حقیقت تمامی مسافران از طریق یک جاده می‌توانند به فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد رفت و آمد کنند و گفت: اگر قرار باشد در یک موقعیت بحرانی قرار بگیریم و این راه به هر شکلی بسته شود، راه دیگری برای ورود و خروج مسافران فرودگاه هاشمی نژاد وجود نخواهد داشت؛ بر همین اساس درصدد هستیم تا یک جاده جدید را برای وصل شدن به شهر احداث کنیم که نیازمند مساعدت سایر دستگاه‌ها و شهرداری مشهد هستیم. مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی با اشاره به بن بست بودن فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد...
 • جزئیات سفر پرسپولیس به دبی/حضور طارمی و حسینی در فرودگاه
 • به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، پرسپولیس که روز سه‌شنبه در مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های آسیایی در ابوظبی میهمان الهلال عربستان است، ساعت 10:20 امروز صبح از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) تهران را به مقصد دوبی ترک می‌کند. کاروان این تیم در محل فرودگاه حاضر شده است و از طریق جایگاه CIP ایران را به مقصد امارات ترک خواهد کرد. محمود خوردبین، سرپرست پرسپولیس برای هماهنگی‌های لازم در مورد سفر سرخپوشان یک ساعت زودتر از سایرین در محل فرودگاه حاضر شد. در این سفر کمال کامیابی‌نیا و جلال حسینی که مصدوم هستند و مهدی طارمی که محروم است هم سرخپوشان را همراهی می‌کنند. گادوین منشا، مهاجم نیجریایی سرخپوشان با خودروی شخصی خود و جدا از سایرین به محل فرودگاه آمد.
 • پذیرایی ویژه از نماینده ایران در CIP فرودگاه امام ره
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، سرخپوشان امروز با پرواز ساعت 10:40 دقیقه صبح امروز شنبه راهی امارات هستند تا خود را آماده بازی رفت برابر الهلال عربستان کنند. تیم فوتبال پرسپولیس که تنها نماینده باقی مانده فوتبال ایران در این دوره از رقابت‌ها است، قبل از عزیمت با همکاری مسوولان فرودگاه امام (ره) در CIP این فرودگاه استقرار یافت تا پذیرایی خوبی هم از بازیکنان صورت بگیرد. گفتنی است؛ تیم فوتبال پرسپولیس در سفر به امارات برای بازی در ابوظبی، ابتدا در دبی استقرار خواهد یافت.
 • پرواز های شنبه فرودگاه شهید دستغیب شیراز
 • برنامه پرواز‌های فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز را مشاهده کنید. پرواز‌های شنبه یک مهر ۱۳۹۶ فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز به شرح زیر است:پرواز‌های خارجیاستانبول ساعت ۰۲: ۰۰ تفلیس ساعت ۰۲: ۵۰ وین ساعت ۰۴: ۲۰ دبی ساعت ۱۲: ۲۵ شارجه ساعت ۱۳: ۴۵ پرواز‌های داخلیمشهد ساعت ۰۱: ۴۵ تهران ساعت ۰۵: ۰۰ تهران ساعت ۰۶: ۰۰ تهران ساعت ۰۶: ۰۰ بندرعباس ساعت ۰۶: ۱۵ تهران ساعت ۰۷: ۰۰ تهران ساعت ۰۷: ۰۰ باطل شداهواز ساعت ۰۷: ۲۰ تهران ساعت ۰۷: ۳۰ تهران ساعت ۰۷: ۳۰ تهران ساعت ۰۷: ۵۰ تهران ساعت ۰۷: ۵۰ لامرد ساعت ۰۸: ۱۵ لاوان ساعت ۰۸: ۵۵ خارک ساعت ۰۹: ۱۵ رشت ساعت ۰۹: ۴۰ عسلویه ساعت ۱۰: ۳۰ مشهد ساعت ۱۰: ۳۰ باطل شدتهران ساعت ۱۰: ۴۰ عسلویه ساعت ۱۱: ۰۰ تهران ساعت ۱۲: ۱۰ تهران ساعت ۱۲: ۱۵ تهران ساعت ۱۴: ۳۰ مشهد ساعت ۱۴: ۵۰ تهران ساعت ۱۵: ۰۰ تهران ساعت ۱۵: ۱۰ باطل شدتهران ساعت ۱۶: ۰۰ مشهد ساعت ۱۶: ۳۰ تهران ساعت ۱۷: ۱۰ مشهد ساعت ۱۸: ۰۰ بوشهر ساعت ۱۸: ۰۰ باطل شدکیش ساعت ۱۸: ۱۰ آبادان ساعت ۱۸: ۳۰ مشهد ساعت ۱۹: ۰۰ کیش ساعت ۱۹: ۰۰ بندرعباس ساعت ۱۹: ۱۰ تهران ساعت ۱۹: ۱۵ باطل شدتهران ساعت ۱۹: ۴۵ تهران ساعت ۲۰: ۳۰ تهران ساعت ۲۰: ۴۰ تهران ساعت ۲۰: ۵۰ تهران ساعت ۲۱: ۰۰ اصفهان ساعت ۲۱: ۱۰ تهران ساعت ۲۱: ۴۵ اهواز ساعت ۲۲: ۰۰ تهران ساعت ۲۲: ۳۵ تهران ساعت ۲۲: ۴۵ تهران ساعت ۲۲: ۴۵ کیش ساعت ۲۳: ۱۵ تهران ساعت ۲۳: ۳۰
 • مهدى طارمى بعد از محرومیت در فرودگاه امام خمینى عکس
 • مهاجم محروم پرسپولیس همراه تیمش به ابوظبی سفر خواهد کرد. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجو،کاروان پرسپولیس از ساعت ۱۰: ۲۰ صبح امروز از فرودگاه امام خمینی تهران را به مقصد دبی ترک خواهد کرد تا محیای حضور مقابل الهلال در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا شود.مهدی طارمی، مهاجم پرسپولیس که شب گذشته طی حکمی از سوی فیفا به مدت ۴ ماه از حضور در میادین محروم شد و نمی‌تواند مقابل الهلال به میدان برود، همراه کاروان پرسپولیس در فرودگاه حاضر است.
 • پرواز تهران نجف به علت نقص فنی در فرودگاه کرمانشاه به زمین نشست
 • یک فرد آگاه به خبرنگار ایرنا گفت: این پرواز متعلق به شرکت هواپیمایی زاگرس با 194 بود که ساعت 9:35 دقیقه امروز صبح پس از هماهنگی های لازم در فرودگاه کرمانشاه به زمین نشست.به گفته وی، مسئولان فنی هم اکنون در حال رفع نقص هواپیما هستند.هم اکنون از فرودگاه کرمانشاه، 120 پرواز در هفته به فرودگاه های شیراز، مشهد، تهران، کیش، قشم، عسلویه و بندرعباس انجام می شود.در سال گذشته نیز پنج هزار و447 پرواز داخلی و خارجی در فرودگاه کرمانشاه انجام شد که نسبت به سال 94 رشد 30 درصدی دارد.سال گذشته 577 هزار و 550 مسافر داخلی و خارجی در فرودگاه کرمانشاه جابجا شدند که نسبت به سال 94 رشد 31 درصدی اعزام و پذیرش مسافر را نشان می دهد.7458/8066 خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشار دهنده:علی مولوی
 • کشف ۶۵۵ گرم تریاک که درون خرما جاسازی شده بود در فرودگاه امام ره
 • ری- ماموران گمرک موفق به کشف ۶۵۵ گرم تریاک که به جای هسته خرما جاسازی شده بود، شدند. به گزارش خبرنگار مهر، ماموران حوزه ۳ گمرک امانات پستی فرودگاه امام خمینی(ره) به بسته بندی ۶۵۵ گرم تریاک که با ترفند خاص به جای هسته خرما جاسازی شده بود، پی برده و آن را ضبط کردند. بر اساس این گزارش، قاچاقچیان، قصد داشتند، این ماده مخدر را انتقال دهند که هوشیاری ماموران گمرک مانع از رسیدن آن ها به این هدف شد.