در این حالت سعی کنید به پشت بخوابید و پاهایتان را جمع کنید. در این حالت شما می‌توانید دستان خود را در کنار گوش‌های خود قرار دهید و زانو‌های خود را در حد توان به شکم خود نزدیک کنید. با انجام این کار عضله شکمتان تقویت می‌شود. با تکرار این تمرین می‌توانید کالری قابل توجه‌ای بسوزانید.

سرویس سبک زندگی فردا؛ بشیر قلی زاده سرچشمه: ورزش به همراه یک رژیم غذایی مناسب، می‌تواند ابزار کار آمدی برای کاهش وزن و ماندن در یک وزن ایده آل باشد.
با این حال در طول شبانه روز همیشه زمان و یا فضای کافی برای تمرین کردن وجود ندارد. با این شرایط، برخی تمرینات هستند که نیاز آنچنانی به فضای باز و تجهیزات خاص ندارند. اما می‌توانند به شما کمک کنند تا علاوه بر اینکه سلامت و قدرت اندامتان را حفظ کنید، لاغر نیز شوید.
گرم کردن و خنک کردن
۱. به تدریج خود را گرم کنید
همیشه قبل از هر تمرینی بدنتان را گرم کنید و سعی کنید تا ضربان قلبتان به تدریج بالا برود تا با این شرایط دمای بدن و جریان خون شما نیز به آرامی بالا برود. گرم شدن به صورت آرام و حساب شده به شما کمک می‌کند تا در طول انجام دادن تمرینات ورزشی آسیب کمتری ببینید.
- گرم شدن باید یک نسخه سبک از تمرین و ورزش برنامه ریزی شده شما باشد.
- برای آنکه بدنتان به یک گرمای نسبی برای تمرینات ورزشی برسد تقریبا باید ۱۰ دقیقه خودتان را گرم کنید.
- شما نباید در طول گرم کردن خودتان را بیش از حد خسته کنید. این کار گرمای بدنتان را بیش از حد بالا می‌برد.
به عنوان مثال؛ شما قبل از آنکه اقدام به پیاده روی سریع (دویدن آرام) کنید، می‌توانید به مدت۱۰ دقیقه پیاده روی آرام داشته باشید تا بدنتان برای حرکات سریع تر آماده شود.
۲. پس از انجام فعالیت‌های ورزشی خودتان را خنک کنید
مهم است که بعد از تمرینات ورزشی خودتان را به تدریج خنک کنید. خنک کردن تدریجی می‌تواند به قلبتان کمک کند تا خود را با شرایط جدید بهتر وفق دهید. در چنین شرایطی استراحت نرمال نیز به شما کمک می‌کند تا از درد و آسیب‌های بعد از ورزش کردن در امان باشید. خنک کردن تدریجی به بدنتان اجازه می‌دهد تا از شدت فشاری که بر اندام خود در هنگام تمرین کردن آورده‌اید، بکاهد. - سعی کنید به بدنتان تا ۱۰ دقیقه اجازه دهید تا خنک شود.
- شما می‌توانید برا یخ نکردن بدن خود از حرکات کششی استفاده کنید.
به عنوان مثال، اگر شما در حال دویدن هستید، برای خنک شدن اصولی می‌توانید به مدت ۱۰ دقیقه به جای دویدن پیاده روی داشته باشید تا بدنتان به آرامی خنک شود.
۳. انجام حرکات کششی قبل و بعد از تمرینات ورزشی
وقتی شما قبل و بعد از تمرینات ورزشی حرکات کششی انجام می‌دهید، اینکار به عضلاتتات اجازه می‌دهد تا در حالت انعطاف پذیری باقی بماند. همچنین این کار به آنها اجازه می‌دهد تا در فرم خود باقی بمانند. توجه داشت باشید که حرکات کششی باید به مدت سی ثانیه در حالت خودش حفظ شود تا تاثیرات مطلوبی رو بدنتان بگذارد. سعی کنید از برخی حرکات کششی که در ادامه با آنها آشنا می‌شوید، در طول تمرینات ورزشی خود استفاده کنید.

حرکت کششی در ناحیه شانه: شانه‌های خود را در حالت انعطاپذیری قرار دهید. برای این کار دست راست خود را پشت سر خود قرار داده و دست چپتان را با آن قفل کنید. سعی کنید کمی به بازوهای خود فشار بیاورید تا روی شانه و پشت دست شما کشش ایجاد شود. حرکتی برای عضلات همسترینگ: روی زمین دراز بکشید و سعی کنید پای خود را به صورت عمود رو به بالا بگیرید با دستان خود پای خود را کنترل کنید تا جایی که به شما فشار نمی‌آید، می توانید پایتان را رو به بالا بکشید. این حرکت برای عضلات همسترینگ پای شما بسیار مفید است. شما می‌توانید در ادامه با پای دیگرتان نیز این کار را انجام دهید. یادتان نرود وقتی تا آخرین حد از توانایی خود پایتان را بالا می‌گیرید، سعی کنید ۳۰ ثانیه در همان حالت بمانید تا عضلات پا به اندازه کافی کش بیاید. به هیچ وجه بیش از توان خود این کار را نکنید، چون ممکن است، گرفتگی عضله که درد بسیار بدی دارد به سراغتان بیاید.
حرکتی برای تقویت عضله‌های پا: در این تمرین شما باید به صورت سرپا و کاملا ایستاده قرار بگیرید و پای خود را از زانو کج کرده و به سمت بیرون بگیرید و با دست موافقتان مچ پای خود را بگیرد و سعی کنید آن را در حد توان خود بکشید. شما می‌توانید این حرکت را روی پای دیگر خود نیز اعمال کنید. لازم به توضیح است که وقتی مچ پای خود را می‌گیرد و آن را به سمت بالا می‌کشید، دقت داشته باشید ۳۰ ثانیه‌ای در حالت کشش پای خود را نگه دارید تا این حرکت اثرگذار باشد.

انجام تمرینات ساده
۱. انجام تمرینات قدرتی با حرکات ساده
شما با استفاده از تمرینات قدرتی روی عضلات می‌توانید آنها را قوی‌تر و میزان کار آمدی آنها را بیشتر کنید. وقتی عضلات قوی‌تر شوند، حجم‌شان نیز بیشتر شده و در نتیجه کالری بیشتری می‌سوزانند. این بدان معنی است که این عضلات قوی حتی زمانی که شما در حال استراحت هستید، کالری زیادی مصرف می‌کنند. شما با پیروی از برخی تمرینات که در ادامه با آنها آشنا می‌شوید، می‌توانید عضلات قوی‌تری داشته باشید. شما با ایجاد یک بدن قوی به لاغر و خوش اندام شدن خود کمک زیادی می‌کنید.
شنا رفتن: روی زمین روی کف دست خود قرار بگیرید و پاها را به صورت موازی روی زمین قرار دهید، به نحوی که روی انگشتان پای خود بایستید، سعی کنید فاصله دستانتان به اندازه دو برابر شانه‌هایتان روی زمین باز شود. در این حالت سعی کنید بدن‌تان را رو به پایین ببرید به محض اینکه آرنج دستتان در حالت ۹۰ درجه قرار گرفت، به سمت بالا حرکت کنید. شما این حرکت را تا آن اندازه که تواناییتان به شما اجازه می‌دهد، انجام دهید. این کار به عضله سازی شما کمک فراوانی می‌کند. فقط سعی کنید در هر بار حرکتی که انجام می‌دهید، چند ثانیه مکث کنید تا استقامت عضلاتتان بالا برود.
حرکت Tricep dip: شما برای انجام این حرکت سعی کنید روی کف دست خود قرار بگیرید و پاهایتان را رو به جلو به هم وصل کنید. توجه داشته باشید که دستانتان بیش از اندازه از بدنتان فاصله نگیرد. در این حالت سعی کنید تمام وزن بدن‌تان را روی دو کف دست و پاشنه پا قرار دهید و تا جایی که امکان دارد نیم تنه خود را بالا بکشید. شما می‌توانید این کار را چندین بار انجام دهید.
حالت Squats: در این حالت ابتدا به صورت کاملا ایستاده قرار بگیرید و سپس دست‌های خود را رو به جلو در حالت کاملا افقی نسبت به بدن قرار دهید. در این تمرین شما باید پاهای خود را به اندازه عرض شانه باز کنید تا تعادلتان حفظ شود. وقتی دستانتان به صورت عمودی قرار گرفت، سعی کنید به آرامی بدون آنکه کمرتان خم شود، بنشینید. این کار را تا زمانی انجام دهید که ساق پای شما نسبت به ران پای‌تان به حالت نود درجه قرار بگیرد. سپس رو به بالا حرکت کنید. شما می‌توانید این حرکت را چندین بار انجام دهید. این حرکت استقامت بدنتان را به نحوه مطلوبی بالا برده و عضلاتتان را قویتر می‌کند.
۲. ماهیچه‌های مرکزی خود را تقویت کنید
شما با قوی کردن ماهیچه‌های مرکزی بدن خود، بیشتر از هر گونه تمرین و یا ورزشی می‌توانید کالری بسوزانید. چند حرکت ساده وجود دارد که می‌توانید در هر کجا آنها را انجام دهید. این حرکات به شما کمک می‌کنند تا وزن بیشتری را از دست بدهید.
حرکت شکمی:در این حالت سعی کنید به پشت بخوابید و پاهایتان را جمع کنید. در این حالت شما می‌توانید دستان خود را در کنار گوش‌های خود قرار دهید و زانو‌های خود را در حد توان به شکم خود نزدیک کنید. با انجام این کار عضله شکمتان تقویت می‌شود. با تکرار این تمرین می‌توانید کالری قابل توجه‌ای بسوزانید.
حرکت plank: این حرکت که بسیار شبیه به حرکت شنا است، می‌تواند عضلات مرکزی بدنتان را تقویت کند. شما می‌توانید در حالت دراز کش روی نوک انگشتان پا و کف دست خود قرار بگیرید و با حرکتی شبیه به شنا رفتن به تقویت عضلات خود بپردازید. سعی کنید در این حالت شکم خود را سفت کرده تا کالری بیشتر بسوزانید.
حرکت Side planks: یک عدد تخته نرم و یا هر چیز دیگری که مانع از ساییده شدن پوست شما توسط زمین می‌شود، زیر خود قرار دهید. سعی کنید رو به پهلو روی ساعد دست خود بایستید. در این حالت می‌توانید روی ساعد دست خود حرکت بالا و پایین رفت را انجام دهید. این تمرین نیاز به تعادل بالایی دارد. از اینکه در اوایل کار نتوانید حرکت را درست انجام دهید، به هیچ عنوان نگران نباشید زیرا تا به این تمرین عادت کنید، کمی زمان می‌برد. ۳. سلامت قلب و عروق خود را بهبود بخشید
تمریناتی برای سلامتی قلب به شما کمک می‌کند تا کالری بیشتر بسوزانید و به طور معمول انرژی بیشتری مصرف کنید. تمرینات قلبی می‌تواند عملکرد و سلامت قلب شما را بهبود ببخشد. بسیاری از این تمرین‌ها آسان هستند و می‌توانند بدون هیچ گونه تجهیزات انجام شوند. با برخی از این تمرینات برای سوزاندن کالری و از دست دادن وزن بیشتر در ادامه آشنا می‌شوید:
پرش مستقیم: برای انجام این تمرین کافیست زانوی خود را کمی خم کنید و رو به بالا بپرید این تمرین ثبات بدنتان را بالا می‌برد.
پرش ستاره‌ای: در این حالت کافیست دست‌ها و پاهای خود را به صورت ستاره‌ای باز کنید و در همین حالت سعی کنید بپرید. پریدن در این حالت کمی مشکل است اما با کمی تمرین می‌توانید از این مشکل به راحتی عبور کنید.
حرکت Burpees: این حرکت تلفیقی از حرکات پرش، plank و Squats است. شما ابتدا مثل حرکت پرش رو به بالا می‌ایستید. و سپس سعی کنید در حالت نیمه نشسته قرار بگیرید و در ادامه این حرکت می‌توانید شنا بروید. انجام این کارها به صورت پشت سر هم می‌تواند عضلاتتان را قوی کرده و گردش خون را نیز تسریع کند.
۴. پیاده روی
پیاده روی شاید ساده‌ترین نوع ورزش کردن برای از دست دادن کالری و در نتیجه کاهش وزن است. پیاده روی همراه با یک رژیم غذایی سالم می‌تواند برای کاهش کالری و بهبود سلامت قلبی و عروقی به کمکتان بیاید. سعی کنید از هر فرصتی که برای پیاده روی نصیبتان می‌شود، کمال استفاده را ببرید. شما می‌توانید از راه پله خانه برای پیاده روی بهره ببرید و یا برای خریدهایی که در مسافت نزدیک است، به جای استفاده از ماشین می‌توانید پیاده روی کنید. هرچقدر پیاده روی شما بیشتر باشد به همان اندازه مصرف کالری بالا می‌رود و در نتیجه با کاهش وزن روبه روی می‌شوید. اگر شما روزانه ۲۵۰ کالری کمتر غذا دریافت کنید و در عوض ۳۰ دقیقه پیاده روی کنید، می‌توانید در طول یک هفته تقریبا نیم کیلو گرم وزن کم کنید.
منبع: Wikihow

کلیدواژه: حالت سعی کنید | تمرینات ورزشی | قرار بگیرید | شما می توانید | شما کمک | اجازه می دهد | داشته باشید | سعی کنید | حرکات کششی | انجام دهید | پای خود | رو به بالا | پیاده روی | قرار دهید | روی زمین | خود قرار | دست خود | کف دست

منبع: فردا

منبع این خبر، وبسایت www.fardanews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۰۳۷۴۵ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

بررسی وحشتناک ترین جملات ترامپ در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد

در همین زمینه

 • رویدادهای ورزشی استان سمنان در هفته ای که گذشت
 • سمنان- ایرنا- سومین طلای ساندای ایران بر گردن احمد واحدی ورزشکار سمنانی، مقام سوم تیم بدمینتون دختران سمنان و نائب قهرمانی تیم آکروژیم سمنان در مسابقات آلماتی قزاقستان از رویدادهای ورزشی استان سمنان در هفته گذشته بود. به گزارش ایرنا، «احمد واحدی» سانداکار سمنانی سومین مدال طلای سانداکاران ایران در مسابقات ووشوی قهرمانی آسیا با حضور 19 کشور به میزبانی گومی ژاپن را به دست آورد.-تیم سمنان نائب قهرمان رقابتهای آکروژیم قهرمانی آسیا در آلماتی قزاقستان شد و تیم بدمینتون نوجوانان دختر سمنان مقام سوم مسابقات کشوری را در قزوین به دست آورد.- مسابقات تنیس پسران و دختران رده سنی نونهالان زیر 10 سال کشور با معرفی برترین‌ها در سالن ورزشی پارت سمنان پایان یافت.- تیم فوتبال صنایع طلایی سمنان در مصاف با کاسپین قزوین در سری مسابقات لیگ دست 2 کشور به تساوی یک بر یک رضایت داد.37 هزار و 404 ورزشکار سازمان یافته در استان سمنان وجود دارد و در دولت تدبیر امید 21 طرح ورزشی از جمله ورزشگاه 15 هزار نفری سمنان به بهره برداری رسیده است.7344/6103 خبرنگار: امیرحسین کاشی منش ** انتشار دهنده: مصطفی دهقانبرای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.
 • مرغ گران می شود/نرخ هر کیلو مرغ ۷۲۰۰ تومان
 • مهدی یوسف خانی رییس اتحادیه پرنده و ماهی در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزیگروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،از ثبات نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 4 هزار و 600 تومان، مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه 6 هزار و 400 تومان، توزیع درب واحد های صنفی 6 هزار و 550 و خرده فروشی 7 هزار و 200 تومان است. به گفته وی نرخ هر کیلو ران مرغ با کمر6 هزار و 200 و ران مرغ بدون کمر برابر با قیمت مرغ 7 هزار و 200 تومان است. یوسف خانی با اشاره به نرخ سایر مشتقات افزود: همچنین قیمت هر کیلو سینه مرغ با کتف 12 هزار و 500 تومان، سینه مرغ بدون کتف 13 هزار و 500 و فیله 16 هزار تومان است. رییس اتحادیه پرنده و ماهی ازدیاد عرضه در برابر کاهش تقاضا را دلیل اصلی نوسان قیمت مرغ در روزهای اخیر دانست. وی قیمت مرغ در روزهای آتی را پیش بینی کرد و گفت: با افزایش تقاضا برای مرغ سایز در ایام محرم پیش بینی می شود که قیمت هر کیلو مرغ 300 تومان افزایش یابد. یوسف خانی بازار مرغ را عادی دانست و بیان کرد: با افزایش تقاضا در روزهای آینده کمبودی در عرضه وجود ندارد. انتهای پیام/ آخرین تحولات بازار مرغ و انواع مشتقات آن
 • کشف ۱۲۰۰ کیلو تریاک از قاچاقچیان مسلح در کرمان
 • خبرگزاری میزان- دادستان عمومی و انقلاب استان کرمان گفت: با عملیات مقتدرانه سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان کرمان ۱۲۰۰ کیلوگرم تریاک از قاچاقچیان مسلح کشف شد. دادخدا سالاری دادستان عمومی و انقلاب استان کرمان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان با اعلام اینکه از قاچاقچیان مسلح ۱۲۰۰ کیلوگرم تریاک کشف شده است، گفت: دراین رابطه سه گروه از قاچاقچیان مسلح که از سیستان و بلوچستان وارد حوزه استان کرمان شده بودند شناسایی شدند.وی تصریح کرد: تاکنون ۵ دستگاه خودرو توقیف و ۵ نفر دستگیر شدند.انتهای پیام/
 • دستگیری ۶۵ متهم و کشف ۶۶ کیلو مواد مخدر در خراسان رضوی
 • مشهد- فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی از اجرای عملیات گسترده ارتقای امنیت عمومی در ۳ محور مقابله با توزیع مواد افیونی، برخورد با اراذل و اوباش و مبارزه با قاچاق کالا خبر داد و گفت: در این راستا، ۶۵متهم دستگیر و ۶۶ کیلو مواد مخدر در این استان کشف شد. به گزارش قدس آنلاین، قادر کریمی در گفت‌وگویی گفت: عملیات ارتقای امنیت عمومی در خراسان‌رضوی طی ۴۸ساعت گذشته به اجرا گذاشته شد. وی ادامه داد: در این عملیات که سومین مرحله طرح ضربتی مقابله با عاملان تهیه و توزیع مواد مخدر در مشهد و دیگر شهرهای خراسان رضوی به اجرا درآمد، ۴۷ نفر از عاملان اصلی تهیه و توزیع موادمخدر در پاتوق‌های از قبل شناسایی شده، دستگیر و از این افراد بیش از ۶۶کیلوگرم انواع مواد افیونی به همراه یک قبضه اسلحه شکاری، ۴۳تیر فشنگ جنگی و پنج فشنگ اسلحه شکاری کشف شد. فرمانده انتظامی خراسان‌رضویافزود: ماموران پلیس امنیت عمومی نیز در اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی با مطالعه دقیق گزارش‌های مردمی و اقدام‌های اطلاعاتی ۹ نفر از عاملان شرارت‌های خیابانی که از اراذل و اوباش بودند را شناسایی و تحت تعقیب قرار دادند. کریمی گفت: پلیس پس از کنترل و مراقبت‌های نامحسوس، این افراد را در اقدامی ضربتی دستگیر کردند و کارآگاهان پلیس‌آگاهی نیز در این عملیات ۹ نفر از افراد سودجویی که کالای خارجی و بدون مجوز از استان‌های جنوبی کشور به مشهد قاچاق می‌کردند را شناسایی و تحت‌نظر قرار دادند. وی ادامه داد: ماموران با دستیابی به محل جمع شدن این کالاها در خیابان‌های خلج، بابانظر و کوشش در هفت انبار، با هماهنگی قضایی وارد عمل شدند و انبوهی از کالاهای قاچاق به قیمت ۲۰۰ میلیون تومان، شامل موادغذایی و کالا را توقیف کردند. منبع: فارس
 • کشف ۲۰ کیلو گرم مواد مخدر توسط پلیس خراسان شمالی
 • به گزارش ایسکانیوز، سرهنگ محمد غلامی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی گفت: در پی اعلام اخباری مبنی بر اینکه افرادی در زمینه انتقال و خرید و فروش مواد مخدر سنتی فعالیت دارند موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت. وی افزود: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد قاچاقچیان مواد مخدر را به صورت جاساز از استان های جنوبی بار گیری و قصد انتقال آن را به استان خراسان شمالی دارند. سرهنگ غلامی افزود: ماموران طی هماهنگی اطلاعاتی صورت گرفته با پلیس استان قم اکیپ عملیاتی آن پلیس در محور های مواصلاتی استان اعزام که نهایتا 3 کامیون حامل مواد مخدر را شناسایی و دستور توقف را صادر کردند. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی با اشاره به اینکه در بازرسی از کامیون های مورد نظر 200 کیلو گرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف شد، اضافه کرد: در این عملیات 4 متهم دستگیر که بعد از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند. 900 موادمخدر
 • کشف ۶۶ کیلو گرم مواد مخدر و ۲ میلیارد ریال کالای قاچاق در خراسان رضوی
 • مشهد- ایرنا- فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: طی عملیات گسترده در راستای ارتقای امنیت عمومی 66 کیلو گرم مواد مخدر و 2 میلیارد ریال کالای قاچاق در این استان کشف و 65متهم در این ارتباط دستگیر شدند. به گزارش روز شنبه مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی، سردار قادر کریمی افزود: این عملیات طی 48 ساعت گذشته در مشهد و دیگر شهرهای استان اجرا شد.وی اظهار کرد: در این عملیات 47 نفر از عاملان اصلی تهیه و توزیع مواد افیونی دستگیر، 43 تیر فشنگ جنگی، یک قبضه سلاح شکاری و پنج تیر فشنگ سلاح شکاری کشف شد.وی گفت: همچنین در این عملیات 9 نفر از اراذل و اوباش خیابانی و 9 فرد سودجو که کالاهای خارجی و بدون مجوز را از استانهای جنوبی به مشهد قاچاق می کردند، شناسایی و دستگیر شدند.فرمانده انتظامی خراسان رضوی افزود: در این راستا تعداد بسیاری کالای قاچاق نظیر جارو برقی شارژی، پارچه چینی، انواع باند، فلفل ویتنامی، پسته کوهی و چرخ خیاطی در خیابانهای بابانظر، خلج و کوشش در مجموع به ارزش 2 میلیارد ریال کشف و ضبط شد.7505 / 6053 خبرنگار: ندا جواهرفر ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
 • هنر از ساده ترین چیزها شکل می گیرد
 • گروه هنرهای تجسمی: فروزان شیرغانی، کارشناس ‌ارشد نقاشی است. خودش می‌گوید: «اگرچه دوران دانشگاه برایم گاه به‌دلیل نبود آموزشی سیستماتیک طاقت‌فرسا بود، اما بسیار آموختم و همیشه معتقدم دانشگاه هنر مکانی است که هنرجو را تنها با مسیر دنیای حرفه‌ای هنر آشنا می‌کند. به گزارش بولتن نیوز به نقل از روزنامه شرق، با پایان تحصیلات دانشگاه، انگیزه‌های بیشتری را در نقاشی‌کردن پیدا کردم و در همان زمان بود که جرئت نمایش آثارم را در گالری‌ها پیدا کردم». او بعد از اتمام دانشگاه، علاوه بر پیگیری نقاشی و برگزاری نمایشگاه‌های مختلف و همچنین تدریس نقاشی و طراحی در دانشگاه، در نمایشگاه‌های متعدد گروهی در داخل و خارج از ایران شرکت کرد، اما زندگی در آمریکا و برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در این کشور تجربیات و ابعاد جدیدی از زندگی را برایش رقم زد. او فعالیتش در آن‌سوی مرزها را با مجموعه‌ای جدید با تکنیک طراحی و ویدئو شروع کرد که بخشی از آنها را تاکنون در هشت نمایشگاه گروهی در لس‌آنجلس و سان‌فرانسیسکو نمایش داده است. با او درباره نمایشگاه‌های اخیرش که با استقبال گرم مواجه شده به گفت‌وگو نشسته‌ایم. به نظر می‌رسد که بطری‌ها شمایلی از انسان امروز هستند که شما به اشکال مختلف به آنها پرداخته‌اید، همین‌طور است؟! بله، مجموعه آخر من که همچنان ادامه دارد مربوط به بطری‌های پلاستیکی فشرده‌شده‌ای‌ است که برای من تصویری نمادین از انسان و سرگشتگی‌های اوست. انسانی که هرروزه در زیر بار فشارهای خودخواسته و تحمیلی زندگی دفرمه، فشرده و مدفون‌تر می‌شود و چون از زیر فشار و تراکم هوا خلاص می‌شود، آرام‌آرام از میان لایه‌های تلنبارشده راهی می‌گشاید، دمی تازه می‌گیرد و به‌تدریج از خود پر می‌شود. اینها فرم‌هایی نمادین هستند که بدون اشاره مستقیم به موضوع، می‌توانند از طریق ارتباط با احساسات جمعی مخاطبان، بیانگری و تأثیرگذاری داشته باشند، چون بر وضعیتی تأکید می‌کنند که در دنیای امروز تمی آشناست و...
 • روش ساده برای بخارپز کردن غذا
 • خبرگزاري آريا - بخارپز کردن غذا يکي از سالم ترين روشهاي پخت و طبخ غذا استبخارپز کردن غذا يکي از سالم ترين روشهاي پخت و طبخ غذا است. اگر شما هم بخار پز در منزل تان نداريد نگران نباشيد، به راحتي با اين روش مي توانيد بدون بخارپز غذاهايتان را بخارپز کنيد.بخارپز کردن غذاغذا هاي بخارپز در رژيم هاي کم کالري بسيار توصيه مي شود، زمان پخت در سيستم بخار پز نسبت به آبپز کمتر است چون بخار آب جوش دماي بالاتري از آب جوش دارد.شما مي توانيد سبزي هايي مانند لوبيا سبز، کلم بروکلي، هويج و... را بخارپز کنيد؛ به اين صورت که يک قابلمه آماده و آبکشي فلزي متناسب با اندازه دهانه قابلمه انتخاب کنيد که روي دهانه باقي بماند. به اندازه اي آب درون قابلمه بريزيد که با ته آبکش تماس پيدا نکند. سپس قابلمه را روي حرارت قرار دهيد تا آب جوش بيايد و سبزي ها را داخل آبکش بچينيد و در قابلمه را روي آن بگذاريد تا زماني که سبزيجات به پخت مدنظر شما رسيده باشد.بعد از جوش آمدن آب درون قابلمه شعله را کم کنيد تا آب آن زود تمام نشود. سبزي هاي متفاوت را در چند مرحله بپزيد مگر اين که زمان پخت نزديک به هم داشته باشند. سبزي هاي داخل سبد بخارپز بايد به يک اندازه باشد. چنان چه اين موارد را رعايت نکنيد نيمي از سبزي ها پخته مي شود و نيمي خام باقي مي ماند.براي بخار پز کردن ماهي باز هم به همان روش قبل آبکش فلزي را روي دهانه قابلمه مناسب قرار مي دهيم. تنها تفاوت اين است که بشقاب مناسبي داخل آبکش مي گذاريم و ماهي را داخل بشقاب قرار مي دهيم تا در زمان پخت آب آن خارج نشود. سپس در ظرف را مي بنديم و تا زماني که رنگ ماهي سفيد شود و به پخت مناسب برسد صبر مي کنيم. منبع : khorasannews.com
 • طرز تهیه سالاد گوجه و موتزارلا خوشمزه و ساده
 • خبرگزاري آريا - تهيه اين سالاد خوشمزه خيلي ساده است، چون در تهيه آن از گوجه و پنير موتزارلا بعنوان مواد اصلي استفاده مي شود و باقي مواد لازمش هم که هميشه در دسترس هستند. طرز تهيه سالاد گوجه و موتزارلاطرز تهيه سالاد گوجه و موتزارلا , تهيه اين سالاد خوشمزه خيلي ساده است، چون در تهيه آن از گوجه و پنير موتزارلا بعنوان مواد اصلي استفاده مي شود و باقي مواد لازمش هم که هميشه در دسترس هستند.مواد لازم2 پيمانه برگ ريحان1/2 پيمانه روغن زيتون1 حبه سيربه ميزان لازم نمک2 پيمانه سرکه بالزاميک4 عدد بزرگ گوجه فرنگي450 گرم پنير موتزارلاطرز تهيه1- سير رو پوست بگيريد.2- مي‌تونيد از انواع گوجه‌ها استفاده کنيد. اون‌ها رو به سايز و شکل دلخواهتون خرد کنيد.3- پنير موتزارلا رو هم به شکل دلخواه برش بزنيد.براي تهيه روغن سير و ريحان، برگ‌هاي ريحان رو به همراه روغن زيتون، سير و کمي نمک در غذاساز بريزيد و تا يکدست بشه، بزنيد.مواد رو بچشيد و در صورت تمايل روغن، سير و يا نمک بيشتري به اون اضافه کنيد.براي تهيه سس بالزاميک، سرکه بالزاميک رو در قابلمه کوچکي روي حرارت متوسط رو به پايين براي حدود 30 دقيقه بپزيد تا حجمش نصف شده و غليظ بشه. براي مزه دار کردن سس مي‌تونيد از يک حبه سير له شده يا چند برگ گياهان معطر مثل آويشن و يا ريحان استفاده کنيد. بعد از پخت اون‌ها رو از سس خارج کنيد.براي تهيه سالاد، برش‌هاي گوجه و پنير موتزارالا رو در ظرف مورد نظرتون بچينيد.حدود نصف پيمانه از روغن سير و ريحان و 4 قاشق غذاخوري از سس بالزاميک روي سالاد بريزيد و اون رو فورا سرو کنيد.روغن و سس اضافي رو در ظرف هايي که در اون‌ها محکم بسته بشه بريزيد و براي مصرف‌هاي بعدي کنار بذاريد.آشپزباشي
 • نمایشگاه ی پلاک افتتاح شد/ساده ترین زندگی ها در خانه شهدا
 • نمایشگاه عکس «ی پلاک» با نمایش عکس هایی از منصوره معتمدی عصر روز گذشته ۳۱ شهریور در گالری خانه عکاسان حوزه هنری افتتاح شد. به گزارش خبرنگار مهر، نمایشگاه «یِ پلاک» بعد از ظهر روز گذشته ۳۱ شهریور ماه با حضور تعدادی از خانواده‌هایشهدا، سید عباس میرهاشمی مدیرعامل انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس، سید احسان باقری مدیر خانه عکاسان ایران و جمعی از چهره های فرهنگی در گالری شماره یک خانه عکاسان ایران افتتاح شد. این نمایشگاه عکس که حاصل ۱۰ سال عکاسی منصوره معتمدی از خانواده شهدا و یادگاری های شهدا بوده است، توسط خانواده شهدا افتتاح شد. در این نمایشگاه تصاویری از پدران، مادران، همسران و فرزندان شهدا با یادگاری های شهدایی که برخی از آنها هنوز مفقود الاثر هستند، به چشم می خورد. مادری که چند روز پس از دامادی فرزندش را به جبهه می فرستند و او به شهادت می رسد در عکسی با کت سفید دامادی پسرش در قاب نشسته است.در عکسی دیگر مادر شهید پلاک فرزندش را مانند تسبیحی در دست گرفته است و در عکسی دیگر نیز مادر شهیدی را می بینیم که هر هفته در بهشت زهرا آش نذری می پزد و پخش می کند. دیدن پدری که قاب عکس پسرش را می بوسد، مادری که کت یادگاری فرزند شهیدش را تن نوه هایش می کند، مزار شهیدی که به زیبایی تزئین شده است و.... تنها گوشه ای از جلوه زندگی شهدا در یاد و خاطره بازماندگانشان پس از شهادت است. در افتتاحیه این نمایشگاه احسان باقری در سخنانی کوتاه گفت: پدران و مادران شهدا، بهانه خلق این آثار بودند که بعد از گذشت سالیان به نمایش در آمده است.این نمایشگاه حاصل ۱۰ سال عکاسی خانم معتمدی است که بدون سفارش و پشتوانه ای خاصی و فقط بر اساس دلشدر این پروژه پیش رفته است. وی ادامه داد: خانم معتمدی مدتی...
 • نمایشگاه ی پلاک افتتاح شد/ساده ترین زندگی درخانه شهدا
 • به گزارش بولتن نیوز، نمایشگاه «یِ پلاک» بعد از ظهر روز گذشته ۳۱ شهریور ماه با حضور تعدادی از خانواده‌های شهدا، سید عباس میرهاشمی مدیرعامل انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس، سید احسان باقری مدیر خانه عکاسان ایران و جمعی از چهره های فرهنگی در گالری شماره یک خانه عکاسان ایران افتتاح شد. این نمایشگاه عکس که حاصل ۱۰ سال عکاسی منصوره معتمدی از خانواده شهدا و یادگاری های شهدا بوده است، توسط خانواده شهدا افتتاح شد. در این نمایشگاه تصاویری از پدران، مادران، همسران و فرزندان شهدا با یادگاری های شهدایی که برخی از آنها هنوز مفقود الاثر هستند، به چشم می خورد. مادری که چند روز پس از دامادی فرزندش را به جبهه می فرستند و او به شهادت می رسد در عکسی با کت سفید دامادی پسرش در قاب نشسته است. در عکسی دیگر مادر شهید پلاک فرزندش را مانند تسبیحی در دست گرفته است و در عکسی دیگر نیز مادر شهیدی را می بینیم که هر هفته در بهشت زهرا آش نذری می پزد و پخش می کند. دیدن پدری که قاب عکس پسرش را می بوسد، مادری که کت یادگاری فرزند شهیدش را تن نوه هایش می کند، مزار شهیدی که به زیبایی تزیین شده است و... تنها گوشه ای از جلوه زندگی شهدا در یاد و خاطره بازماندگانشان پس از شهادت است. در افتتاحیه این نمایشگاه احسان باقری در سخنانی کوتاه گفت: پدران و مادران شهدا، بهانه خلق این آثار بودند که بعد از گذشت سالیان به نمایش در آمده است. این نمایشگاه حاصل ۱۰ سال عکاسی خانم معتمدی است که بدون سفارش و پشتوانه ای خاصی و فقط بر اساس دلش در این پروژه پیش رفته است. وی ادامه داد: خانم معتمدی مدتی است که ساکن بوسنی است و برای افتتاح این نمایشگاه زحمت کشیدند و به ایران آمدند. در این سه سالی...
 • ۸ راهکار ساده برای اینکه در پاییز دچار سرماخوردگی نشوید
 • توجه داشته باشید که خواب کافی در شب هنگام می‌تواند شما را در برابر سرماخوردگی و ابتلا به ویروس آنفولانزا تقویت کرده و از ابتلا به این ویروس‌ها حفظ کند. شواهد اساسی بین خواب و یک سیستم ایمنی سالم وجود دارد. در طی آزمایشی که در سال ۲۰۰۹ توسط محققان دانشگاه Carnegie Mellon صورت گرفت، نشان می‌داد که زمان خواب شانس مبارزه با اشکالات تنفسی را افزایش می‌دهد. سرویس سبک زندگی فردا؛ بشیر قلی زاده سرچشمه: طبق آمارها به طور متوسط هر انسانی در طول سال سه الی چهار بار سرماخوردگی را تجربه می‌کند. با این تفاسیر باید معضل سرماخوردگی را جدی گرفت. حال سوالی که به ذهن می‌آید این است که چه کارهایی را باید انجام دهیم تا کمتر اسیر سرما خوردگی شویم. در حالی که ما بیش از یک دهه از قرن ۲۱ را پشت سر گذاشته‌ایم، هنوز هم دانشمندان در مورد درمان قطعی سرماخوردگی به جواب درستی نرسیده‌اند. این در حالی است که هر چه رو به جلو می‌رویم، ویروس‌های سرماخوردگی قدرت بیشتری نسبت به زمان‌های گذشته پیدا کرده‌اند. تا همین اواخر دانشمندان بر این باور بودند که حدود ۱۰۰ گونه از رینو ویروس برای مبتلا کردن ما به سرماخورگی وجود دارند. اما جدیدا با توجه به آزمایش‌ها و غربالگری‌هایی دقیقی که در این باره صورت گرفته است، نشان از کشف گونه‌هایی کاملا جدید از رینو ویروس‌ها می‌دهد. پرفسور J. Owen Hendley متخصص سرما خوردگی و استاد پزشکی در دانشگاه Charlottesville واقع در ویرجینیای امریکا می‌گوید:«با غربال گری جدید ۲۰۰ نوع ویروس سرما خوردگی ظاهر شده است».وجود این مقدار زیاد از ویروس‌های سرماخوردگی، خود دلیلی است که ما در تمام فصول سال به خصوص در فصول سرد دچار سرماخوردگی شویم. یک نظرسنجی نشان می‌دهد به طور متوسط هر انسان سالانه سه الی چهار بار دچار سرما خوردگی می‌شود. این در حالی است که کودکان سالانه شش بار...
 • کسب آرای مردمی برایم ساده تر از بدست آوردن رای الکترال کالج بود
 • دونالد ترامپ که با احتساب آرای الکترال کالج توانسته است رئیس‌جمهور آمریکا شود، مدعی شد کسب آرای مردمی برای او ساده‌تر بوده است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از نشریه هیل، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا، روز گذشته در یک سخنرانی در آلابامای آمریکا ادعا کرد: در دوره انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، برایم کسب آرای مردمی ساده‌تر بود؛ اما من روی کسب آرای کالج الکترال (مجمع گزینندگان) تمرکز کرده بودم.ترامپ افزود: «من بسیار هوشمندانه در ایالت‌هایی که رأی الکترال کالج مد نظر بود، به مبارزات انتخاباتی پرداختم. من هیچ وقت از طرفداران الکترال کالج نبوده ام؛ اما هم اکنون از آن قدردانی می‌کنم. برای من پیروزی بر اساس آرای مردمی ساده‌تر است؛ زیرا فقط کافی است به ایالات نیویورک، کالیفرنیا و تگزاس بروم.»رئیس جمهور آمریکا خاطرنشان کرد: «زیبایی الکترال کالج در این است که باید به ایالت‌های کوچک‌تر رفت. الکترال کالج باعث شد برخی ایالت‌های کوچک که هیچ گاه انسان به آن‌ها فکر هم نمی‌کند بتواند اثر گذار باشد؛ اما من بیشتر روی ایالت‌های پنسیلوانیا و کارولینای شمالی تمرکز کردم.»دونالد ترامپ در حالی با کسب آرای کالج الکترال در انتخابات آمریکا پیروز شده است که در نوامبر سال ۲۰۱۲ در توییتر خود نوشته بود: الکترال کالج برای دموکراسی آمریکا یک فاجعه است. این درحالیست که وی در نوامبر ۲۰۱۶ هم اعلام کرد: الکترال کالج از این نظر که به رأی همه ایالت‌ها – از جمله ایالت‌های کوچک—اهمیت می‌دهد، فوق العاده است.هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در انتخابات این کشور، با اختلاف ۳ میلیون رأی توانست با کسب آرای عمومی، دونالد ترامپ، رقیب جمهوری خواه خود را شکست دهد. این درحالیست که به دلیل پیروزی دونالد ترامپ در کسب آرای الکترال کالج، وی به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا وارد کاخ سفید شد.
 • افتتاح نمایشگاه هفته دفاع مقدس و گرامیداشت هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر توسط مدیرعامل بانک کشاورزی
 • دکتر مرتضی شهیدزاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی ، صبح شنبه اول مهر از نمایشگاه هفته دفاع مقدس در این بانک بازدید و در مراسم زیارت عاشورا به مناسبت آغاز ماه محرم و هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر شرکت کرد.به گزارش صدای ایران، دکتر شهیدزاده در بازدید از این نمایشگاه که با هدف بزرگداشت یاد و نام شهدای جنگ تحمیلی و قهرمانان دفاع مقدس و پاسداشت رشادت مدافعان حرم برپا شده است ، شکوفایی و پیشرفت اقتصادی امروز را برخاسته از آرامش و امنیت کشور و مدیون شرافت و ایثار شهدا دانست.وی مبارزه در جبهه ی اقتصادی و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی را از آرمان های دفاع مقدس برشمرد و گفت: بانک کشاورزی سرباز نظام مقدس جمهوری اسلامی است و با تمام توان برای شکوه و سربلندی ایران اسلامی می کوشد.بر اساس این گزارش، دکتر شهیدزاده سپس در مراسم زیارت عاشورا که به مناسبت آغاز ماه محرم الحرام و ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) و با تاکید بر اهمیت و جایگاه امر به معروف و نهی از منکر برگزار شده بود حضور یافت.شایان ذکر است به مناسبت تقارن هفته دفاع مقدس با آغاز سال تحصیلی، در حاشیه نمایشگاه هفته دفاع مقدس، غرفه کتاب و نوشت افزار نیز برپا شده است.این نمایشگاه تا پایان هفته دفاع مقدس در ساختمان ادارات مرکزی بانک کشاورزی برپا خواهد بود .
 • عکس/روزنامه های ورزشی شنبه اول مهر
 • روزنامه های ورزشی شنبه اول مهر ارسال به تلگرام
 • کیوسک/روزنامه های ورزشی ۱ مهر
 • روزنامه های ورزشی شنبه اول مهر
 • روزنامه های ورزشی یکشنبه ۲ مهر
 • روزنامه های ورزشی یکشنبه ۲ مهر را در ادامه ببینید. سرویس عکس و فیلم فردا: روزنامه های ورزشی یکشنبه ۲ مهر را در ادامه ببینید.
 • عکس/روزنامه های ورزشی یکشنبه ۲ مهر
 • روزنامه های ورزشی یکشنبه 2 مهر ارسال به تلگرام
 • پدیده تیم هفته شد پورموسوی مربی هفته
 • گروه ورزشی: دیدارهای هفته هفتم لیگ برتر روز گذشته با برگزاری چهار مسابقه به پایان رسید. اتفاق ویژه این هفته سقوط استقلال به قعر جدول بود. پارس جم با وجود توقف مقابل سایپا صدرنشین باقی ماند و پدیده با پیروزی مقابل تراکتورسازی و به واسطه گل زده بیشتر در رده دوم جدول جای پرسپولیس را گرفت. به گزارشبولتن نیوزبه نقل از فارس، نتایج هفته هفتم به شرح زیر است: استقلال یک - ذوب آهن یک استقلال خوزستان صفر - سپیدرود رشت صفر پرسپولیس 2 - سپاهان 2 سیاه جامگان صفر - گسترش فولاد یک سایپا یک - پارس جنوبی جم یک پیکان 3 - نفت تهران یک صنعت نفت صفر - فولاد خوزستان یک تراکتورسازی یک - پدیده 2 تیم هفته: پدیده پدیده دست به کار بزرگی زد. شاگردان رضا مهاجری در تبریز توانستند تراکتورسازی را شکست دهند. گسترش فولاد و فولاد خوزستان هم جزو بهترین‌های هفته بودند. گسترش فولاد در مشهد سیاه‌جامگان را شکست داد و از قعر جدول بالا آمد. فولاد خوزستان هم مقابل هواداران متعصب صعنت نفت به پیروزی رسید. صنعت نفت در فصل جاری در خانه متحمل شکست نشده بود. مربی هفته: سیروس پورموسوی فولاد خوزستان از هفته قبل با کسب پیروزی مقابل سپاهان نشان داد روند رو به رشد خود را آغاز کرده و شاگردان پورموسوی شکست مقابل ایرانجوان بوشهر تلنگر خوبی برایشان بوده است. در همین راستا فولاد روز گذشته صنعت نفت را هم شکست داد. کسب 6 امتیاز در دو هفته اخیر باعث شد تا نام پورموسوی به عنوان مربی هفته انتخاب شود. رضا مهاجری و لوکا بوناچیچ هم در لیست بهترین مربیان هفته جای می‌گیرند. بازیکن هفته: مرتضی آقاخان رضا آقاخان در پیروزی سه بر یک پیکان مقابل نفت تهران نقش ویژه‌ای داشت. او در این بازی دو گل از سه گل تیمش را وارد دروازه پیکان کرد تا سهم عمده‌ای...
 • صفحه نخست روزنامه های ورزشی ۱ مهر
 • در پیشخوان امروز ، صفحه نخست روزنامه های ورزشی شنبه 1 مهر 1396 را مشاهده می کنید. به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری صدا و سیما؛ تیتر یک برخی روزنامه های ورزشی امروز عبارتند از:
 • تصاویر:روزنامه های ورزشی یکشنبه ۲ مهر
 • روزنامه های ورزشی یکشنبه ۲ مهر را در ادامه ببینید. سرویس عکس و فیلم فردا: روزنامه های ورزشی یکشنبه ۲ مهر را در ادامه ببینید.
 • اول مهر آغاز یک حرکت سرنوشت ساز است
 • یز د- استاندار یزد گفت: اول مهر آغاز یک حرکت سرنوشت ساز است و مدارس، کانون های شخصیت ساز آیندگان جامعه هستند و شخصیت هایی که از مراکز آموزشی سر بر آورده اند رشد، بالندگی و اقتدار کشور را به دنبال دارند. به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، سید محمد میرمحمدی صبح شنبه در آیین آغاز سال تحصیلی جدید در مجتمع آموزشی دخترانه امام حسین (ع) شهرستان میبد اظهارداشت: معلمان نقش یاد دهی و آموختن دانش آموزان را برعهده دارند ومعلمان باید سعی کنند برای شناخت استعداد دانش آموزان دقت لازم داشته باشند و ارتباط مستمری با اولیاء آنها برقرار کنند وی افزود: پرسشگری، خلاق بودن، صبوری، تعامل و گفت و گو ، مهربانی و صمیمت، مشارکت جویی و خرد جمعی از ویژگی های دانش آموزن بوده ، و این قشر باید به این ویژگی ها توجه داشته باشند تا کشور توسعه ورشد پیدا کند . میر محمدی تصریح کرد: فضاهای آموزشی به نحوی باشد که نظم پذیری را در دانش آموزان ایجاد کند و انضباط یکی از مسائل اساسی در امور است که اگر آن را ترویج بدهیم جامعه نظم پذیر می شود. استانداربا اشاره به نقش خیرین در توسعه فضاهای آموزشی گفت: خیرین با سرمایه گذاری بسیار خوب، در زمینه های علمی، بهداشت و درمان و فرهنگ، موجب توفیقات بسیار خوبی در کشور می شوند. استاندارخاطرنشان ساخت: دانش آموز تا ریسک نکند موفق نمی شود از این رو باید با محول کردن بسیاری از امور به دانش آموزان زمینه رشد و بالندگی انها را در کشور فراهم کرد
 • عناوین روزنامه های ورزشی ۱ مهر ۹۶/امپراطور اول صف تصاویر
 • تیتر نیم صفحه نخست روزنامه‌های ورزشی شنبه ۱ مهر ۹۶ به مسائل مهم روز ورزش از جمله فوتبال پرداخته است. به گزارش گروه ورزشیخبرگزاری دانشجو، تیتر نیم صفحه نخست روزنامه‌های ورزشی شنبه ۱ مهر ۹۶ به مسائل مهم روز ورزش از جمله فوتبال پرداخته است.
 • درخشش دختران گچسارانی در المپیاد ورزشی نفت
 • تیم‌های مختلف دختران زیر ۱۵ سال نفت وگاز گچساران در المپیاد ورزشی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب خوش درخشیدند. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکزکهگیلویه وبویراحمد،مسئول رسانه باشگاه نفت و گاز گچساران گفت: دختران زیر 15 سال نفت و گاز گچسارانبا درخشش در المپیاد ورزشی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب افتخارات تیم های این باشگاه را در تابستان 96 تکمیل کردند.امین دهقانی با بیان اینکه دختران زیر 15 سال نفت و گاز گچساران با 90 ورزشکار در سومین دوره المپیاد ورزشی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب حضور داشتند افزود: نفت و گاز گچساران در 9 رشته ورزشی شطرنج، تنیس روی میز،بدمینتون،والیبال،بسکتبال،ژیمناستیک،اسکیت،شنا و تکواندو با حریفان به رقابت پرداخت. دهقانی گفت: دختران زیر 15 سال نفت و گاز گچساران در رشته های والیبال، بسکتبال و ژیمناستیک مقام اول، در رشته های ورزشی تنیس روی میز،بدمینتون، تکواندو و اسکیت مقام دوم و در رشته های ورزشی شطرنج و شنا به مقام سوم دست پیدا کردند.وی افزود:سومین دوره المپیاد ورزشی دختران زیر 15 سال شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب(جام ولایت) با حضور 350 ورزشکار از شرکت‌های بهره‌برداری نفت و گاز گچساران، نفت و گاز آغاجاری، نفت و گاز مسجدسلیمان و شرکت ملی مناطق نفت‌خیزجنوب(اهواز) از بیست و هشتم شهریور به مدت 3 روز به میزبانی اهواز برگزار شد.
 • حرکت توده خاک عراقی به سوی خوزستان
 • مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک اداره‌کل هواشناسی خوزستان با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به بروز پدیده گرد و خاک در استان به علت ورود توده گرد و خاک از عراق هشدار داد. به گزارش ایسنا، در اطلاعیه شماره 22 امروز(یکم مهرماه) این مرکز آمده است: بررسی تصاویر ماهواره‌ هواشناسی نشان‌دهنده حرکت توده از سمت عراق به سمت مناطق غربی و جنوب غربی استان به ویژه شهرهای آبادان و خرمشهر می‌باشد که انتظار کاهش دید افقی و افزایش غلظت آلاینده گرد و خاک از بعد از ظهر امروز در مناطق یاد شده خواهیم داشت. در بخش دیگر این اطلاعیه توصیه شده است بیماران تنفسی، افراد سالخورده و کودکان از تردد غیرضروری خودداری کرده و مسئولان استان خوزستان تمهیدات لازم را در نظر بگیرند.
 • توده گرد و غبار به سوی خوزستان در حرکت است
 • کوروش بهادری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بررسی تصاویر ماهواره‌ هواشناسی نشان‌ دهنده حرکت توده گرد و غبار از سمت عراق به سمت مناطق غربی و جنوب غربی خوزستان به ویژه آبادان، خرمشهر، بستان و سوسنگرد است که انتظار کاهش دید افقی و افزایش غلظت آلاینده گردو غبار از بعد از ظهر امروز در مناطق یاد شده خواهیم داشت.وی افزود: با توجه به تشدید باد، احتمال فعال شدن دیگر کانون های گرد و غبار در کشور عراق برای امشب وجود دارد که در حال پایش آن هستیم و آن را به زودی به اطلاع مردم خواهیم رساند.مدیرکل هواشناسی خوزستان بیان کرد: توصیه می شود بیماران تنفسی، افراد سالخورده و کودکان از تردد غیرضروری خودداری کنند.وی در ادامه با اشاره به وجود رطوبت نسبی هوا در 24 ساعت گذشته و امروز در نواحی ساحلی خوزستان گفت: میزان رطوبت در صبح شنبه در ماهشهر 89 درصد، هندیجان 86 درصد، بهبهان و امیدیه 81 درصد، آبادان 87 درصد، شوش 72 درصد، آغاجاری و اهواز 65 درصد، و دزفول 60 درصد گزارش شد.بهادری ادامه داد: گرمترین نقطه خوزستان در 24 ساعت امیدیه و آغاجاری با 44 درجه سانتیگراد و خنکترین نقطه تاراز با دمای 17 درجه سانتیگراد بود؛ همچنین بیشینه و کمینه دمای اهواز بین 42 و 25 درجه سانتیگراد در نوسان است.7164 /6037خبرنگار: عاطفه جوادی ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی