رییس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی خوزستان با بیان این که 33 مرکز علمی کاربردی در استان وجود دارد، گفت: درصدد هستیم دو مرکز جدید صنعتی؛ یکی در بخش مخابرات و دیگری نیز در بخش پتروشیمی در استان ایجاد کنیم.

به گزارش ایسنا، دکتر مسعود خداپناه در نشست خبری خود که امروز دوشنبه (20 شهریورماه) در دانشگاه جامع علمی‌کاربردی خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: نکته‌ای که از سال تحصیلی گذشته در دانشگاه دنبال می‌شود، ارتقا کیفیت آموزشی است.

دانشگاه علمی‌کاربردی دیگر چندان به دنبال افزایش کمی تعداد دانشجویان و مراکز نیست.

وی افزود: در دانشگاه علمی‌کاربردی رشته تحصیلی ایجاد نمی‌شود، مگر براساس نیاز بازار کار و در این صورت برای این رشته‌ها در دانشگاه برنامه درسی تعریف می‌کنیم. ممکن است براساس نیاز برای این رشته‌ها نیاز به برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت یا حتی دوره‌های کاردانی یا کارشناسی در دانشگاه وجود داشته باشد، به همین دلیل است که بیش از 90 درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه شاغل هستند.

رییس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی خوزستان گفت: در بحث ارتقا کیفیت آموزشی، مهم‌ترین کاری که می‌توانیم انجام دهیم، جذب مدرسان با کیفیت است. به همین دلیل نیز متقاضیان تدریس در دانشگاه علمی‌کاربردی پس از تکمیل مدارک خود باید برای دریافت کد تدریس در مصاحبه‌های علمی شرکت کنند و براساس توانمندی‌های افراد و مهارت‌های تدریس، در دانشگاه پذیرفته می‌شوند.

خداپناه افزود: با همین شیوه درنهایت حدود 500 مدرس برای تدریس در دانشگاه علمی‌کاربردی جذب شدند. امیدواریم این مدرسان بتوانند در افزایش کیفیت آموزشی دانشگاه تاثیر بسزایی داشته باشند و در دانشگاه تحول ایجاد کنند.

وی خاطرنشان‌کرد: یکی دیگر از کارهایی که در جهت ارتقا کیفیت آموزشی دانشگاه انجام می‌‌شود، پالایش مدرسان است؛ مدرسان قدیمی از مهرماه باید برای تمدید کد تدریس خود در مصاحبه‌هایی شرکت کنند. اگر این مدرسان نتوانند توانایی‌های خود را نشان دهند، کد تدریس این افراد باطل شده و با استفاده از مدرسان جدید، جای این مدرسان را پر می‌کنیم، چراکه دانشگاه علمی‌کاربردی اگر بخواهد جزو دانشگاه‌های نسل سوم باشد، باید توانایی مدرسان خود را به‌روز کند.

رییس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی خوزستان تصریح کرد: در بحث پژوهش و ایجاد مراکز رشد در سال جاری کارهای مختلفی انجام شده است. تابستان سال گذشته به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد تاسیس دانشگاه در نمایشگاه بین‌المللی تهران جشن پژوهشی برگزار شد. حدود 230 مرکز در نمایشگاه حضور پیدا کردند و دستاورد‌های خود را به نمایش گذاشتند.

خداپناه گفت: دستاوردهای دانشگاه علمی‌کاربردی خوزستان نیز در این نمایشگاه ارائه شد. امیدواریم این مسایل موجب شود نگاه جدیدی از سوی مردم و مسوولان نسبت به دانشگاه ارائه شود. از 10 مرکزی که به عنوان مرکزهای نمونه در این نمایشگاه معرفی شدند، دو مرکز متعلق به استان خوزستان بود.

ایجاد مرکز رشد در مراکز علمی‌کاربردی خوزستان

وی افزود: ایجاد مرکز رشد در دانشگاه علمی کاربردی خوزستان در وزارت علوم در دست بررسی است. البته با توجه به ویژگی‌های دانشگاه علمی کاربردی، این امکان نیز وجود دارد که صدور مجوز تاسیس مرکز رشد در مراکز بر عهده استان قرار بگیرد.

رییس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی خوزستان خاطرنشان‌کرد: برای بهبود کیفیت مراکز علمی کاربردی، به آن‌ها ابلاغ کردیم که باید شناسنامه داشته باشند. این شناسنامه باید شامل ضوابط، توانمندی‌ها و جزییات مربوط به این مراکز باشد. سال گذشته این شناسنامه‌ها تشکیل شده و مراکز نمونه نیز انتخاب شدند. این مراکز را به تهران معرفی کردیم و در سال تحصیلی جدید از آن‌ها تقدیر و تشکر خواهد شد.

خداپناه گفت: بحث دیگری که درباره بهبود کیفیت آموزشی مدنظر بود، اصلاح تقویم پذیرش دانشجو بود. در گذشته گاهی دانشگاه علمی کاربردی حتی در آبان‌ماه نیز پذیرش دانشجو داشت، تا اتمام ثبت‌نام‌ها و تشکیل کلاس‌ها مدتی از سال تحصیلی می‌گذشت و این مساله نظم دانشگاه را زیر سوال می‌برد. امسال در نیمه مردادماه، آخرین فراخوان پذیرش دانشجو در رشته‌های کاردانی اعلام شد.

وی با اشاره به اینکه رشته‌های کاردانی حدود 65 تا 70 درصد رشته‌های این دانشگاه را تشکیل می‌دهند، افزود: دانشگاه علمی کاربردی خوزستان در میان دانشگاه‌های علمی کاربردی کل کشور از نظر جذب دانشجو، رتبه اول را کسب کرده است. کسانی که از ثبت‌نام جا مانده‌اند نیز از امروز به مدت سه یا چهار روز فرصت دارند برای تکمیل ظرفیت در رشته‌های کاردانی ثبت‌نام کنند.

رییس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی خوزستان تصریح کرد: نگاه جدیدی که در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد، مشورت و استفاده از نظرات روسای سایر مراکز است. این افزایش ارتباطات می‌تواند برای ارتقای کیفی دانشگاه بسیار موثر باشد.

ایجاد مراکز مشاوره در دانشگاه

خداپناه افزود: به دنبال ایجاد مراکز مشاوره برای دانشگاه هستیم. حتی اگر نتوانیم مرکز مشاوره مستقلی ایجاد کنیم، با همکاری دانشگاه شهید چمران اهواز و امضای تفاهم‌نامه، از امکانات مرکز مشاوره این دانشگاه استفاده می‌کنیم.

وی درخصوص شهریه‌های دانشگاه علمی‌کاربردی در خوزستان با اشاره به اینکه کسانی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند، بر اساس آیین‌نامه می‌توانند تخفیف شهریه داشته باشند، گفت: دانشگاه علمی‌کاربردی کشور با مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه‌ریزی و بودجه در حال رایزنی است تا بخشی از شهریه دانشجویان این دانشگاه را دولت تقبل کند؛ چرا که اثربخشی آموزش‌های کاربردی بسیار بیشتر از آموزش‌های نظری است.

رییس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی خوزستان با بیان اینکه دانشگاه علمی کاربردی تنها دانشگاهی است که می‌تواند رشد کمی دانشجویان خود را افزایش دهد، گفت: تعداد دانشجویان مهارتی کشور می‌تواند از 20 درصد کل دانشجویان به 30 درصد افزایش پیدا کند.

رفع مشکلات سامانه آموزشی جدید دانشگاه

خداپناه در ادامه درباره تغییر سامانه آموزشی این دانشگاه و نارضایتی دانشجویان از این سامانه، گفت: سامانه سجاد برخی توانمندی‌ها را نداشت و به همین دلیل سامانه هم‌آوا جایگزین آن شد که این سامانه توانمندتر است. هر سیستم جدیدی که راه‌اندازی می‌شود ممکن است در ابتدا مشکلاتی داشته باشد و سامانه هم‌آوا نیز هم‌اکنون مشکلاتی دارد.

وی ادامه داد: کارشناسان IT ما پیگیر برطرف کردن مشکلات هستند. یکی از این مشکلات، نبودن گزینه پرداخت مالی بود. برخی از مراکز، شماره حساب‌های خود را تا دیروز به ما اعلام نکرده بودند و با مشخص شدن شماره حساب‌ها و انجام هماهنگی‌های لازم، مشکلات نیز برطرف می‌شود.

پذیرش دانشجو در 364 کدرشته در مراکز علمی‌کاربردی خوزستان

رییس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی خوزستان افزود: برای سال تحصیلی جدید در 364 کدرشته در خوزستان دانشجو پذیرش می‌شود که در این زمینه نسبت به سال قبل رشد 12 درصدی داشته‌ایم. 63 درصد رشته‌های ما کاردانی و 37 درصد کارشناسی هستند.

خداپناه افزود: حدود 413 کدرشته محل برای پذیرش دانشجو از سوی مراکز پیشنهاد شده بود و پس از بررسی در کمیته ارزیابی استانی، در نهایت با پذیرش دانشجو در حدود 364 کدرشته موافقت شد. در بررسی‌های انجام گرفته درخصوص رشته‌های موجود در مراکز علمی کاربردی خوزستان، در تهران تنها 15 درصد رشته‌هایی که اعلام کرده بودیم، حذف شدند و 85 درصد رشته‌های ما تصویب شدند که این بالاترین نرخ تصویب رشته‌ها در استان‌ها بود.

ارتقا کیفی مهارت و نوآوری، هدف دانشگاه علمی‌کاربردی

وی خاطرنشان‌کرد: ماموریت‌گرا کردن مراکز علمی کاربردی و تخصصی شدن آن‌ها، از جمله اهداف ما است. در بهمن‌ماه تکمیل ظرفیت‌ انجام می‌شود و تنها قرار است در کدرشته محل‌های 2، یعنی رشته‌هایی که 100 درصد با ماموریت مرکز همخوانی دارند، دانشجو پذیرش شود. چرا که هدف ماموریت دانشگاه علمی کاربردی، ارتقا کیفی مهارت و ارتقا نوآوری در کشور است.

رییس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی خوزستان تصریح کرد: تنها 20 درصد دانشجویان کل کشور مهارتی هستند، در حالی‌که در دیگر نقاط دنیا 30 درصد دانشجویان نظری و 70 درصد مهارتی هستند؛ یعنی شرایط برعکس ایران است. یکی از دلایل بیکاری فارغ‌التحصیلان نیز همین مساله است، چرا که کشور نیازی به این تعداد فارغ‌التحصیل نظری ندارد.

خداپناه با اشاره به توسعه فعالیت‌های نفتی در استان، گفت: در حال برنامه‌ریزی لازم هستیم تا مهارت‌ها و نیازهای بخش نفت را در استان توسعه دهیم. تا هم توسعه صنعتی نفت به شکل مناسبی انجام شود و هم نیروی کاری که در این صنعت به کار گرفته می‌شود، نیروی کار بومی و توانمند باشد.

تاسیس مراکز علمی‌کاربردی مخابرات و پتروشیمی در خوزستان

وی تصریح کرد: 33 مرکز علمی کاربردی در خوزستان وجود دارد. حدود 20 مرکز در اهواز و 10 مرکز در دیگر شهرستان‌ها هستند. در برخی شهرستان‌ها مانند بهبهان به دنبال تاسیس مرکز علمی کاربردی هستیم. دو مرکز جدید صنعتی؛ یکی در بخش مخابرات و دیگری نیز در بخش پتروشیمی در استان ایجاد خواهد شد. حدود 33 هزار دانشجو نیز در مراکز علمی کاربردی خوزستان، مشغول به تحصیل هستند که در اواخر مهر و پس از پذیرش دانشجو، آمار جدید اعلام می‌شود.

رییس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی خوزستان ادامه داد: با توجه به اینکه وظیفه دانشگاه علمی کاربردی تربیت تکنسین و کاردان است و تربیت دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد بیشتر برای مباحث نظری است، ما به دنبال گسترش رشته‌های کاردانی در دانشگاه هستیم. حتی ممکن است این رشته‌ها را تا 70 درصد نیز گسترش دهیم.

خداپناه گفت: با توجه به پیشرفت‌هایی که در حوزه نفت در سوسنگرد مشاهده کرده‌ایم، قطعا ‌احتمال دارد که یک شاخه از یکی از مراکز علمی کاربردی استان در این شهرستان ایجاد شود که فعالیت‌های این حوزه را تحت پوشش قرار دهد.

وی درخصوص تعداد دانشجویان دختر در مراکز علمی‌کاربردی در خوزستان گفت: در دانشگاه شهید چمران اهواز 30 درصد دانشجویان آقا و 70 درصد خانم هستند. مراکز علمی کاربردی با توجه به اینکه بیشتر در بخش‌های صنعتی فعال هستند، این نسبت تقریبا برعکس است و حدود 70 درصد دانشجویان ما را آقا تشکیل می‌دهد.

رییس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی خوزستان خاطرنشان‌کرد: تمام مدرسان دانشگاه علمی کاربردی، حق‌التدریسی هستند و هیچ عضو هیات علمی رسمی و پیمانی در دانشگاه وجود ندارد. دانشگاه علمی کاربردی خوشحال می‌شود که بتواند از مدرسان دیگر دانشگاه‌های بزرگ استفاده کند.

خداپناه درباره پذیرش دانشجوی خارجی در این دانشگاه، گفت: پذیرش دانشجوی خارجی یک اصل ضروری برای کل کشور است. جلسات مختلفی به این منظور برگزار شده است. رییس دانشگاه بصره نیز ماه گذشته به خوزستان سفر کرده بود و اگر زیرساخت‌ها فراهم باشد، می‌توانیم به این دانشگاه‌ها مدرس اعزام کنیم.

وی ادامه داد: حتی می‌توان یک کلاس خاص برای دانشجویان خارجی تشکیل داد که مدرس این کلاس به زبان انگلیسی تدریس کند. یا بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با دانشگاه شهید چمران اهواز داریم، متقاضیان ما می‌توانند شش ماه در مرکز زبان فارسی این دانشگاه تحصیل کنند و سپس وارد دانشگاه علمی کاربردی شوند.

رییس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی خوزستان در خصوص تامین خوابگاه برای این دانشجویان، گفت: در جلسه‌ای که با استانداری داشتیم، قرار شد تمام دانشجویان خارجی دانشگاه‌های مختلف مانند شهیدچمران، دانشگاه آزاد و دانشگاه علمی کاربردی در یکجا ساکن باشند؛ چرا که ممکن است با توجه به تعداد کم این دانشجویان، در نظر گرفتن مکان‌های جداگانه از نظر اقتصادی به صرفه نباشد.

انتهای پیام

کلیدواژه: رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی خوزستان | دانشگاه علمی کاربردی | مراکز علمی کاربردی | علمی کاربردی خوزستان | دانشگاه علمی کاربردی | رشته های کاردانی | مراکز علمی کاربردی | درصد رشته | دانشگاه علمی | درصد دانشجویان | دانشگاه ها | مراکز علمی | پذیرش دانشجو | کیفیت آموزشی | سال تحصیلی

منبع: ایسنا

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۰۲۵۵۷ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

آیت‌الله علوی‌گرگانی؛ باید حتما جلوی ورود زنان به ورزشگاه‌ها گرفته شود/ روحانی هوشیار باشد

شریعتمداری همزمان با ترامپ به برجام حمله کرد:برجام چه گلی به سر ملت ایران زد

باید نخست وزیری حفظ و رئیس جمهوری حذف می شد/شورای نگهبان باید متحول شود

در همین زمینه

 • نتایج کنکور دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد
 • به گزارش سرویس دانشگاه ایسکانیوز، در اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور آمده است: اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور‌در‌خصوص اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی‌کدرشته‌محل‌های پذیرش دوره‌ مهندسی‌فناوری‌و‌کارشناسی‌حرفه‌ای «ناپیوسته» نظام‌آموزش مهارتی‌دانشگاه جامع علمی ـ‌کاربردی سال‌تحصیلی ‌97‌-‌1396 به درگاه خداوند متعال، با آرزوی موفقیت برای کلیه داوطلبان عزیز، بدین‌وسیله نظر پذیرفته‌شدگان نهایی پذیرش دوره‌ مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای «ناپیوسته» نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی‌-‌‌کاربردی سال تحصیلی 97 - 1396 را به موارد زیر معطوف می‌دارد: الف) براساس ضوابط مربوط به گزینش هر یک از رشته‌های تحصیلی گروه‌های آموزشی مختلف در پذیرش دوره‌های مذکور از بین داوطلبانی که حدنصاب لازم را احراز کرده‌اند، براساس اولویت کدرشته محل‌های انتخابی و ظرفیت‌های تخصیص داده شده به هر سهمیه، گزینش انجام و فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان در هر کدرشته محل استخراج گردیده است. پذیرفته‌شدگان لازم است از روز شنبه مورخ 96/7/1 برای اطلاع از تاریخ دقیق ثبت نام و انتخاب واحد به سایت جامع آموزشی دانشگاه جامع علمی –کاربردی به نشانی www.edu.uast.ac.ir مراجعه و در روزهای تعیین شده با در دست داشتن مدارک مندرج در بند «ب» و با توجه به کدرشته محل قبولی به نشانی تعیین شده در جدول شماره (4) دفترچه راهنمای پذیرش دوره‌های مذکور مراجعه نمایند. ب) مدارک لازم برای ثبت‌نام: 1- شش قطعه عکس همانند پرسنلی پشت سفید تمام رخ 4×3 تهیه شده در سال جاری. 2- یک سری تصویر تمامی صفحات شناسنامه و اصل آن جهت مطابقت. 3- یک برگ تصویر کارت ملی و اصل آن جهت مطابقت. 4- اصل مدرک فوق دیپلم و یا کاردانی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی و یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا مدرک کاردانی پیوسته آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش به انضمام یک برگ تصویر آن. 5- اصل کاربرگ 101 (گواهی اشتغال) به کار با امضا و مهر بالاترین...
 • نتایج دوره های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد
 • فهرست اسامی تعداد ۶۷ هزار و ۷۶۵ نفر از پذیرفته‌شدگان نهایی پذیرش دوره فناوری و دوره کارشناسی حرفه‌ای (ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی دانشگاه علمی کاربردی (مهرماه ۹۶) اعلام شد. به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو؛ بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده فهرست اسامی تعداد ۶۷ هزار و ۷۶۵ نفر از پذیرفته‌شدگان نهایی پذیرش دوره فناوری و دوره کارشناسی حرفه‌ای (ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی دانشگاه علمی کاربردی (مهرماه ۹۶) بر روی سایت سنجش آموزش کشور به نشانی http://www.sanjesh.org/ قرار گرفت.از تعداد ۶۷ هزار و ۷۶۵ نفر پذیرفته شده در این دوره‌ها تعداد ۲۲ هزار و ۳۸۱ نفر زن و تعداد ۴۵ هزار و ۳۸۴ نفر مرد هستند. به عبارت دیگر ۳۳. ۰۳ درصد پذیرفته‌شدگان زن و ۶۶. ۹۷ درصد پذیرفته شدگان مرد هستند.پذیرفته‌شدگان باید روز شنبه اول مهرماه امسال برای اطلاع از تاریخ دقیق ثبت نام و انتخاب واحد به سایت آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی مراجعه کنند.پذیرفته‌شدگان باید در زمان‌های تعیین‌شده که در سایت دانشگاه مشخص شده است، با در دست داشتن مدارک لازم و برخی اطلاعاتی که در اطلاعیه‌ای که امروز به همراه فهرست اسامی آن‌ها منتشر می‌شود، برای ثبت نام به واحدهای قبولی خود مراجعه کنند.
 • اعلام نتایج دوره کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی
 • فهرست اسامی تعداد ۶۷ هزار و ۷۶۵ نفر از پذیرفته‌شدگان نهایی پذیرش دوره فناوری و دوره کارشناسی حرفه‌ای (ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی دانشگاه علمی کاربردی (مهرماه ۹۶) اعلام شد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده فهرست اسامی تعداد 67 هزار و 765 نفر از پذیرفته‌شدگان نهایی پذیرش دوره فناوری و دوره کارشناسی حرفه‌ای (ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی دانشگاه علمی کاربردی (مهرماه 96) بر روی سایت سنجش آموزش کشور به نشانی http://www.sanjesh.org/ قرار گرفت. از تعداد 67 هزار و 765 نفر پذیرفته شده در این دوره ها تعداد 22 هزار و 381 نفر زن و تعداد 45 هزار و 384 نفر مرد هستند. به عبارت دیگر 33.03 درصد پذیرفته‌شدگان زن و 66.97 درصد پذیرفته شدگان مرد هستند. پذیرفته‌شدگان باید روز شنبه اول مهرماه امسال برای اطلاع از تاریخ دقیق ثبت نام و انتخاب واحد به سایت آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی مراجعه کنند. پذیرفته‌شدگان باید در زمان‌های تعیین‌شده که در سایت دانشگاه مشخص شده است، با در دست داشتن مدارک لازم و برخی اطلاعاتی که در اطلاعیه‌ای که امروز به همراه فهرست اسامی آنها منتشر می‌شود، برای ثبت نام به واحدهای قبولی خود مراجعه کنند. منبع: فارس
 • انتشار اسامی قبول شدگان دوره مهندسی فناوری علمی کاربردی
 • حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با خبرنگارحوزه دانشگاهیگروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ؛ فهرست اسامی 67 هزار و 765 نفر پذیرفته‌شدگان نهایی دوره مهندسی‌‌ فناوری و دوره کارشناسی حرفه‌ای ناپیوسته نظام آموزش مهارتی دانشگاه علمی‌کاربردی منتشر شد. وی بیان کرد:‌از تعداد 67 هزار و 765 نفر پذیرفته‌شدگان مذکور تعداد 22 هزار و 381 نفر زن و 45 هزار و384 نفر مرد هستند و کلیه پذیرفته‌شدگان ضرورت دارد از روز شنبه اول مهر‌ماه 96 برای اطلاع از تاریخ دقیق ثبت‌نام و همچنین انتخاب واحد به سایت جامع آموزشی دانشگاه علمی کاربردی مراجعه کنند. انتهای پیام/ اسامی قبول‌شدگان دوره مهندسی فناوری علمی‌ کاربردی منتشر شد
 • استاندار خوزستان:هیات دولت با ساخت شهرک صنعتی پتروشیمی در امیدیه موافقت کرد
 • اهواز- ایرنا- استاندار خوزستان گفت: هیات دولت با ساخت شهرک صنعتی تخصصی پایین دستی و میان دستی پتروشیمی در شهرستان امیدیه موافقت کرد. غلامرضا شریعتی روز جمعه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این شهرک در زمینی به وسعت سه هزار هکتار احداث خواهد شد.وی گفت: با احداث این شهرک ضمن توسعه اقتصادی استان در بخش پتروشیمی تعداد زیادی از بیکاران استان خوزستان جذب بازار کار در این صنعت مهم و استراتژی خواهند شد.استاندار خوزستان گفت: این طرح را با هدف استفاده حداکثری از توانمندیهای اقتصادی استان پیشتر کارشناسی کرده و به هیات دولت پیشنهاد دادیم که خوشبختانه در جلسه 15 شهریور ماه امسال مطرح و مورد موافقت قرار گرفت.وی گفت: با موافقت دولت با احداث این طرح عظیم و تامین منابع مالی آن به زودی ساخت این شهرک در شهرستان امیدیه آغاز خواهد شد.درحال حاضر بزرگترین منطقه اقتصادی پتروشیمی کشور در شهرستان ماهشهر در استان خوزستان قرار دارد و سالانه درآمدهای زیادی را برای کشور به همراه دارد.شهرستان امیدیه در 120 کیلومتری شرق اهواز قرار گرفته است.7152/6064خبرنگار: محمد رضا خبازان** انتشار دهنده: محسن بهاروند
 • اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی کدرشته محل های پذیرش دوره مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای ناپیوسته نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی سال تحصیلی ۹۷ ۱۳۹۶
 • خبرگزاري آريا - با حمد و سپاس به درگاه خداوند متعال، با آرزوي موفقيت براي كليه داوطلبان عزيز، بدين‌وسيله نظر پذيرفته‌شدگان نهايي پذيرش دوره‌ مهندسي فناوري و کارشناسي حرفه‌اي «ناپيوسته» نظام آموزش مهارتي دانشگاه جامع علمي‌-‌‌كاربردي سال تحصيلي 97 - 1396 را به موارد زير معطوف مي‌دارد:الف) براساس ضوابط مربوط به گزينش هر يك از رشته‌هاي تحصيلي گروه‌هاي آموزشي مختلف در پذيرش دوره‌هاي مذکور از بين داوطلباني كه حدنصاب لازم را احراز كرده‌اند، براساس اولويت كدرشته محل‌هاي انتخابي و ظرفيت‌هاي تخصيص داده شده به هر سهميه، گزينش انجام و فهرست اسامي پذيرفته‌شدگان در هر كدرشته محل استخراج گرديده است.با حمد و سپاس به درگاه خداوند متعال، با آرزوي موفقيت براي كليه داوطلبان عزيز، بدين‌وسيله نظر پذيرفته‌شدگان نهايي پذيرش دوره‌ مهندسي فناوري و کارشناسي حرفه‌اي «ناپيوسته» نظام آموزش مهارتي دانشگاه جامع علمي‌-‌‌كاربردي سال تحصيلي 97 - 1396 را به موارد زير معطوف مي‌دارد: الف) براساس ضوابط مربوط به گزينش هر يك از رشته‌هاي تحصيلي گروه‌هاي آموزشي مختلف در پذيرش دوره‌هاي مذکور از بين داوطلباني كه حدنصاب لازم را احراز كرده‌اند، براساس اولويت كدرشته محل‌هاي انتخابي و ظرفيت‌هاي تخصيص داده شده به هر سهميه، گزينش انجام و فهرست اسامي پذيرفته‌شدگان در هر كدرشته محل استخراج گرديده است.پذيرفته‌شدگان لازم است از روز شنبه مورخ 96/7/1 براي اطلاع از تاريخ دقيق ثبت نام و انتخاب واحد به سايت جامع آموزشي دانشگاه جامع علمي –كاربردي به نشاني www.edu.uast.ac.ir مراجعه و در روزهاي تعيين شده با در دست داشتن مدارك مندرج در بند «ب» و با توجه به كدرشته محل قبولي به نشاني تعيين شده در جدول شماره (4) دفترچه راهنماي پذيرش دوره‌هاي مذکور مراجعه نمايند.ب) مدارك لازم براي ثبت‌نام:1- شش قطعه عكس همانند پرسنلي پشت سفيد تمام رخ 4×3 تهيه شده در سال جاري.2- يک سري تصوير تمامي صفحات شناسنامه و اصل آن جهت مطابقت.3- يک برگ تصوير كارت ملي و اصل آن جهت مطابقت.4-...
 • خطر کمبود تجهیزات پزشکی بیخ گوش مراکز درمانی
 • مریم قاسمی دبیر انجمن تولید کنندگان تجهیزات و لوازم پزشکی در گفت و گو با خبرنگارحوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: بیش از 2 سال است که پرداخت مطالبات تولیدکنندگان تجهیزات و ملزومات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی و دارویی با وقفه مواجه شده است. وی بیان کرد: مراکز درمانی مطالبات خود را از بیمه ها دریافت نکرده اند و به همین خاطر بدهی خود را به شرکت های تامین و تجهیزات پزشکی پرداخت نمی کنند، افزایش تاخیر در پرداخت مطالبات تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی در آینده نزدیک به چالشی بزرگ در صنعت تجهیزات پزشکی تبدیل می شود. دبیر انجمن تولید کنندگان تجهیزات و لوازم پزشکی گفت: پرداخت مطالبات شرکت های تولیدی تجهیزات پزشکی با تاخیر به نظام سلامت آسیب می رساند و خطر کمبود تجهیزات مراکز درمانی را تهدید می کند. قاسمی عنوان کرد : مکاتبات با نهادها و ارگان‌های تاثیرگذار درباره تاخیرهای طولانی در پرداخت مطالبات شرکت های تجهیزات پزشکی انجام شده است . وی افزود: متاسفانهه مکاتبه با ستاد اقتصاد مقاومتی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و کمیسیون اقتصادی مجلس و سازمان برنامه و بودجه برای رفع مشکل تاخیر در پرداخت مطالبات تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی حاصل چندانی نداشته است. وی تاکید کرد: اگر مطالبات تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی پرداخت نشود، این تولیدکنندگان چاره‌ای جز تعطیلی، تعدیل نیرو، کاهش عرضه، ورود جنس قاچاق، واردات بی‌رویه، ورود اجناس بی‌کیفیت به بازار سلامت کشور ندارند، این در حالی است که استقلال و امنیت ملی هرکشوری پس از غذا به بهداشت و درمان‌ مرتبط است. انتهای پیام/
 • برنامه های مراکز فرهنگی هنری تهران در ماه محرم
 • به گزارش روز جمعه ایرنا، ویژه برنامه های عزاداری شهادت عاشقانه حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفای ایشان با عنوان «جلوه سوگ» چند سالی است که در میدان آئینی امام حسین(ع) برگزار می شود، این برنامه امسال نیز به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مدیریت فرهنگی هنری منطقه 12 و فرهنگسرای عترت میزبان اقامه عزای حسینی است.سیدعلیرضا فاطمیان پور دبیر اجرایی ویژه برنامه «جلوه سوگ»، گسترش و تعمیق شناخت شهروندان از الگوهای دینی، گسترش فرهنگ عاشورایی و سبک زندگی امام حسین(ع)، انتقال مفاهیم عاشورایی و تقویت باورهای نسل جوان را از جمله اهداف این ویژه برنامه عنوان کرد که از اول ماه محرم تا پایان ماه صفر در میدان آئینی امام حسین(ع) برگزار می شود.مدیر فرهنگی هنری منطقه 12 با تشریح جزئیات برگزاری ویژه برنامه «جلوه سوگ» افزود: این ویژه برنامه ها هر روز از ساعت 15 با برپایی مراسم روضه خوانی و نوحه سرایی و سخنرانی مذهبی در فرهنگسرای عترت با حضور سخنرانان و مداحین برجسته و شناخته شده و نیز هیئات مذهبی سراسر شهر تهران آغاز و تا اذان مغرب ادامه خواهد یافت.فاطمیان پور، اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء و برپایی غرفه های فرهنگی هنری و مذهبی را از جمله بخش های دیگر ویژه برنامه ویژه برنامه «جلوه سوگ» در ماه های محرم و صفر عنوان کرد. وی گفت: تکیه کودکان عاشورایی، تکیه چای روضه، تکیه کتاب های عاشورایی، تکیه کتیبه های حسینی، تکیه نذر اربعین، تکیه پاسخگویی به شبهات، تکیه محفل مقتل، تکیه عتبات عالیات، تکیه بسیج و دفاع مقدس، تکیه روایت کربلا، تکیه جلوه سوگ از جمله تکیه ها و غرفه هایی است که در میدان امام حسین(ع) از ساعت 16 تا 22 میزبان عزاداران حسینی است.مدیر فرهنگسرای عترت افزود:برگزاری برنامه «احلی من العسل» (اجتماع دانش آموزی با مشارکت وزارت آموزش و پرورش)، تجمع اردبیلی های مقیم مرکز، برپایی ویژه برنامه نوگلان حسینی، برگزاری...
 • توقف خانگی آبی های خوزستان تساوی استقلال خوزستان با سپیدرود رشت/استقلال خوزستان ته جدولی نشد
 • به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، دیدار دو تیم پایین جدولی سپیدرود رشت و استقلال خوزستان با تساوی خاتمه یافت. این دیدار که از ساعت 19:35 در ورزشگاه غدیر اهواز برگزار شد، بدون گل تمام شد. در نیمه نخست شاهد یک بازی سرد و بی روح بودیم، اما در نیمه دوم این تیم استقلال خوزستان بود که چندین و چند موقعیت روی دروازه قرمزپوشان رشتی ایجاد کرد که با بی دقتی مهاجمان و عملکرد خوب خط دفاعی سپیدرود، بی‌نتیجه باقی ماندند. گفتنی‌است قضاوت این دیدار بر عهده تیم داوری آقای محمدحسین ترابیان بود که در این دیدار به حسین کعبی و سلمان بحرانی کارت زرد نشان داد. استقلال‌خوزستان با این تساوی 6 امتیازی شده و در جایگاه پانزدهم جدول رده‌بندی قرار گرفت. انتهای پیام/ج/
 • نمایش اقتدار نیروهای مسلح در خوزستان/رژه یگان های شمال خوزستان در دزفول
 • به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، در این مراسم که صبح امروز جمعه 31 شهریور با شرکت یگان های مختلف نیروهای مسلح در اهواز برگزار شد، اقتدار و توان دفاعی ایران به نمایش درآمد. در اهواز، این مراسم در بلوار قدس توسط یگان های موتوری و پیاده نیروهای مسلح و بسیج، در حضور مقامات ارشد استان خوزستان برگزار شد. امروز همچنین مراسم ویژه آغاز هفته ی دفاع مقدس در اکثر شهرهای خوزستان برگزار گردید. در دزفول نیز این مراسم با رژه یگان های مختلف نیروهای مسلح در شمال خوزستان، در بلوار شهید آباد این شهر برگزار شد.
 • نمایش اقتدار نیروهای مسلح در خوزستان رژه یگان های شمال خوزستان در دزفول
 • رژه یگان های مختلف نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، همزمان با آغاز هفته ی دفاع مقدس، در اهواز برگزار گردید. به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، در این مراسم که صبح امروز جمعه 31 شهریور با شرکت یگان های مختلف نیروهای مسلح در اهواز برگزار شد، اقتدار و توان دفاعی ایران به نمایش درآمد. در اهواز، این مراسم در بلوار قدس توسط یگان های موتوری و پیاده نیروهای مسلح و بسیج، در حضور مقامات ارشد استان خوزستان برگزار شد. امروز همچنین مراسم ویژه آغاز هفته ی دفاع مقدس در اکثر شهرهای خوزستان برگزار گردید. در دزفول نیز این مراسم با رژه یگان های مختلف نیروهای مسلح در شمال خوزستان، در بلوار شهید آباد این شهر برگزار شد.
 • ترکیب احتمالی فولاد خوزستان برای دربی خوزستان
 • فولاد خوزستان امروز در حالی به مصاف تیم صنعت نفت خواهند رفت که حامد لک دروازبان ملی پوش خود را بدلیل محرومیت در اختیار ندارند به گزارش "ورزش سه" تیم فولادخوزستان و صنعت نفت امروز در ورزشگاه تختی ابادان به مصاف هم میروند ، دیدار این دو تیم معمولا تماشگر پسند و هجومی بوده است. پور موسوی احتمالا دست به ترکیب تیم برنده مقابل سپاهان دست نخواهد زد دروازبان: احسان مرادیان با توجه به محرومیت حامد لک دوباره این فرصت را دارد تا خود را نشان دهد ، مرادیان در بازی فصل گذشته مقابل صنعت نفت در ابادان کلین شیت کرد تا فولاد خوزستان سه امتیاز ان بازی را کسب کند مدافعین : ایوب والی ، عبدالله کرمی ، فرزاد جعفری و پیمان شیرزادی هافبک : سینا مریدی ، احمد عبدالله زاده ، نوید عاشوری ، عبدالله ناصری و ارش افشین مهاجم : رحیم زهیوی البته با توجه به رفع مصدومیت امیر ذلیکانی هافبک-مهاجم فصل پیش صنعت نفت این احتمال وجود دارد که ذلیکانی در مقابل تیم سابق خود در ابتدا در ترکیب باشد. صنعت نفت آبادان فولاد خوزستان
 • کاربردی ترین آپشن های خودروهای لوکس
 • خبرگزاري آريا - هفته نامه بازار خودرو: اين روزها اگر قصد يک خودروي خارجي مدل روز را داشته باشيد، خواهيد ديد که ليست بلندبالايي از امکانات روي نمونه هاي اصطلاحا فول آپشن آن قرار مي گيرد، اما جداي از اين بحث، که مملو بودن خودرو از آپشن هاي مختلف، حس خوبي به خريدار مي دهد، بايد اعتراف کرد که بسياري از اين امکانات جورواجور آن طور که بايد کاربردي نيستند و تنها چند مورد محدود به سهولت رانندگي روزمره شما کمک مي کنند. در اين نوشتار کوتاه امکاناتي مثل شيشه بالابرهاي برقي، آينه هاي جانبي برقي، صندلي هاي برقي و... که روي اکثر خودروها قرار دارند را فاکتور گرفته و به سمت آيتم هاي پيشرفته تر مي رويم تا ببينيم 10 مورد از کاربردي ترين آپشن ها کدام ها هستند؟سيستم حافظه يکپارچهاين سيستم معمولا روي خودروهايي قرار مي گيرد که از تنظيم برقي صندلي، آينه هاي جانبي و غربيلک فرمان بهره مي برد. از اين رو اگر بيش از يک نفر از خودروي شما استفاده مي کنند شما مي توانيد (بسته به خودرو) 2 يا 3 حالت کلي ادوات را براي خود يا راننده اي ديگر تنظيم کنيد و به محض نشستن در داخل کابين با فشردن دکمه مناسب، در وضعيت تعريف شده قرار بگيريد.اتوهُلداگر در شهرهاي بزرگ و پرترافيکي مثل تهران زندگي مي کنيد، آپشن اتوهلد (Auto Hold) براي شما بسيار کاربردي خواهدبود با بهره گيري از اين آپشن ديگر نياز به بازي با گاز و ترمز در ترافيک هاي نه چندان روان نيست و خودرو به محض برداشتن پا از روي پدال گاز، به وضعيت ثابت (ترمزهاي درگير) مي رسد. به بيان ديگر شما تنها نياز به گازدادن براي جلو رفتن در ترافيک خواهيدداشت و ترمز به صورت خودکار عمل مي کند.گرمکن و سردکن صندلي و فرمانسيستم گرمکن صندلي ها که روي اکثر خودروهاي وارداتي قراردارد، همانقدر در...
 • اس/خوزستان ۰ سپیدرود ۰ آبی خوزستان آبی تهران را قعرنشین کرد
 • سپیدرود رشت با دفاع منطقی در ورزشگاه غدیر موفق شد یک امتیاز به دست بیاورد، حملات دنباله دار تیم ویسی در این بازی منجر به گل نشد. به گزارش "ورزش سه"، استقلال خوزستان بعد از باخت ٦-٠ برابر ذوب آهن برای اعاده حیثیت به مصاف سپیدرودی می رود که هفته قبل درخانه برابر صنعت نفت به پیروزی رسید. هفته هفتم، سی شهریور 1396 ورزشگاه غدیر اهواز، تماشاگر: 150 نفر داوران: محمدحسین ترابیان – محمدرضا مدیرروستا – امیرمحمد داودزاده – حسین زیاری اخطار: سلمان بحرانی(46) از استقلال خوزستان حسین کعبی (27) از سپیدرود استقلال خوزستان: وحید شیخ ویسی، عقیل کعبی(46- محمدعلی فرامرزی)، موسی کولیبالی، ابوالفضل علایی، سید علیرضا زندوی، میثم دورقی، سلمان بحرانی(59- سابا تاوادزه)، حسین بهرامی، جونیور مارینی، فرید بهزادی کریمی و یونس دلفی(84- سعید زارع). سرمربی: عبدالله ویسی سپیدرود رشت: سیدمحمد حسینی، سیدهادی موسوی، امید سام کن، حسین کعبی، مهرداد جماعتی، علی دهقان، میثم تهیدست(74- شهاب کرمی)، میثم فردوسی(67- محمدرضا الماسخاله)، میلاد قربانزاده، حسین ابراهیمی(79- میعاد یزدانی) و پویا نزهتی سرمربی: علی نظر محمدی دقایق حساس: دقیقه٤٤: ضربه آزاد میثم دورقی با اختلاف کم از دروازه سپیدرود به بیرون رفت. دقیقه ٥٦: پاس فرید بهزاد کریمی درون محوطه جریمه به کولی بالی رسید اما ضربه تکنیکی این مدافع مالیایی در آغوش گلر سپیدرود قرار گرفت. دقیقه ٥٨: فرار یونس دلفی و ضربه این بازیکن با واکنش حسینی همراه شد و در ادامه توپ به دلفی رسید اما توپ برگشتی را نیز به گل تبدیل نکرد. دقیقه ٦٩: سانتر از سمت راست علی زندوی با ضربه سر فرامرزی همراه شد اما حسینی توپ را برگشت داد اما هیچ بازیکنی نتوانست از توپ برگشتی استفاده کند. دقیقه ٧٢: شوت از راه دور میثم دورقی با اختلاف کم از دروازه حریف به بیرون رفت. دقیقه...
 • واکنش فرمانده کل سپاه به اظهارات ترامپ/خنثی سازی بسته انفجاری در نجف آباد/نفوذ سپاه در مراکز کنترل فرماندهی آمریکا
 • خبرگزاری میزان- حوزه امنیتی و دفاعی کشور در طول هفته جاری، اخبار گوناگونی داشت که جزئیات آن پیشتر منتشر شده است. یک بار دیگر مهمترین اخبار این حوزه را مرور می‌کنیم. به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، حوزه امنیتی و دفاعی کشور در طول هفته جاری، اخبار گوناگونی داشت که جزئیات آن پیشتر منتشر شده است. یک بار دیگر مهمترین اخبار این حوزه را مرور می‌کنیم. بمب ۱۰ تنی با قدرت تخریب زیاد داریم/ سپاه در مراکز کنترل فرماندهی آمریکا نفوذ کرده استفرمانده نیروی هوافضای سپاه از نفوذ سپاه در مراکز کنترل‌ فرماندهی آمریکا در سال‌های اخیر خبر داد و گفت: اگر این اسناد را منتشر کنیم آمریکایی‌ها مفتضح می‌شوند. بیشتر اصرار برخی سردمداران اقلیم کردستان بر برگزاری رفراندوم یک اشتباه محاسباتی استمشاور نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: اصرار برخی از سردمداران اقلیم کردستان عراق مبنی بر برگزاری رفراندوم یک اشتباه محاسباتی است چراکه نه تنها آنان را به اهداف مورد نظر خودشان نمی رساند، بلکه مردم این اقلیم را نیز دچار مشکلات فراوانی خواهد کرد. بیشتر همکاری ایران و پاکستان برای تامین امنیت مرزهای مشترکرئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران و فرمانده ارتش پاکستان در تماسی تلفنی با ناکافی دانستن اقدامات صورت گرفته در امدادرسانی به آوارگان مسلمان میانمار، بر ضرورت تحرک هرچه بیشتر جهان اسلام برای پایان دادن به وضعیت نامطلوب و غیرانسانی تحمیل شده به این مردم مظلوم تأکید کردند. بیشتر رژیم صهیونیستی کوچکترین خطایی بکند، مختار ایرانی ۲۵ سال فرصت او را به سرعت برق تمام خواهد کردفرمانده کل ارتش در یادواره مشق عشق شهدای استان قم گفت: عزت و قدرت امروز کشور را از شهدا و خانواده شهدا داریم. بیشتر مدافعان حرم فقط مدافعان خاک نیستندفرمانده سپاه قدس گفت: مدافعان حرم فقط مدافعان خاک نیستند بلکه مدافع حریم حرمت انسانیت هستند. اگر آنان تن به بلا نداده بودند و جان خود را سپر...
 • پتروشیمی با چهره ای متفاوت در آسیا
 • قهرمان لیگ برتر بسکتبال ایران از فردا رقابت خود را در جام باشگاه های آسیا با چهره ای کاملا متفاوت نسبت به دوره قبل آغاز می کند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ تیم های بسکتبال ایرانی از سال 2003 تا 2013 در هیچ دوره ای از جام باشگاه های آسیا مقامی پایینتر از دومی به دست نیاورده بودند؛ اما با ورود نماینده چین به این رقابت ها، پارسال پتروشیمی بندرامام به فینال نرسید و در نهایت سوم شد. پتروشیمی امسال دومین حضور پیاپی را در جام باشگاه های آسیا تجربه می کند، هر چند از ترکیبی که پارسال همراه این تیم آسیا رفت، فقط سه بازیکن در تیم امسال هم حضور دارند. جام باشگاه های بسکتبال آسیا از امروز با حضور ده تیم در شنزو چین آغاز می شود. تیم پتروشیمی که روز چهارشنبه عازم محل برگزاری مسابقات شد، در روز اول رقابت ها استراحت دارد و از اول مهر،‌ رقابت خود را با حریفان آسیایی آغاز می کند.پتروشیمی در گروه اول مسابقات با تیم های آستانه،‌ مونو ومپایرز تایلند،‌ سریت رام الله و چوکز تو گو فیلیپین همگروه است. تیم چاینا کشگر میزبان رقابت ها هم با تیم های الریاضی لبنان، ONGC هند، الاهلی امارات و داسین تایگرز چین تایپه در گروه دوم قرار دارند. الاهلی،‌ الریاضی،‌ چاینا کشگر،‌ ONGC و پتروشیمی پارسال هم در جام باشگاه ها حضور داشتند و نماینده های قزاقستان و چین تایپه نیز متفاوت بودند. قطر، عراق و مالزی امسال نماینده ای در جام باشگاه ها ندارند. نمایندگان هند و امارات تنها تیم هایی هستند که در این مسابقات از بازیکن خارجی استفاده نمی کنند. ایران، پرافتخارترین کشور در جام باشگاه ها اولین دوره جام باشگاه های آسیا سال 1981 در هنگ کنگ برگزار شد و رقابت های امسال، بیست و ششمین دوره جام باشگاه ها به شمار می رود.تیم های...
 • نرخ های پیشنهادی جدید اینترنت مخابرات
 • خبرگزاري آريا - وزير ارتباطات با اعلام تعرفه هاي پيشنهادي جديد اينترنت مخابرات، از کاربران و صاحب‌نظران خواست براي جمع‌بندي نهايي در‌باره اين تعرفه‌ها نظر دهند.به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از خبرگزاري فارس، محمد جواد آذري جهرمي در صفحه شخصي خود در شبکه اجتماعي اينستاگرام نوشت:(شرکت) مخابرات ايران روز گذشته طي نامه اي اعلام کرد که بنا دارد تعرفه هاي فوق را در مهرماه و براي برخي از استانها به صورت آزمايشي به اجرا درآورد. انتخاب اين مدل براي مشترکين اختياري است و مشترکين مي توانند در صورت تمايل از مدل هاي قبلي بهره گيري کنند. اين اقدام مخابرات در راستاي بررسي آمادگي شبکه براي ارائه سرويس هاي غيرحجمي است.وي تاکيد کرد: اين مدل مصوبه وعده داده شده وزارت ارتباطات نيست و طبيعتا مدل پيشنهادي ما همچنان در حال بررسي است و مطابق وعده در صد روز اول فعاليت نهايي و اجرايي خواهد شد.به گفته جهرمي، مخابرات ايران بايد امکان ارائه سرويس ترکيبي مکالمه و داده را براي ساير شرکت هاي اينترنتي نيز فراهم سازد.جهرمي از دريافت نظرات کاربران براي جمع بندي نهايي و دريافت نظرات تخصصي مکتوب به دبيرخانه کميسيون تنظيم مقررات در اين باره استقبال کرده است.
 • اینترنت مخابرات با تعرفه های جدید
 • وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار نامه‌ای در صفحه اجتماعی خودش از تعرفه‌های پیشنهادی شرکت مخابرات ایران برای «اینترنت» رونمایی کرد. محمد جواد آذری جهرمی با بیان اینکه مخابرات ایران روز گذشته طی نامه‌ای اعلام کرد «بنا دارد تعرفه‌های فوق را در مهرماه و برای برخی از استانها به صورت آزمایشی به اجرا درآورد.» به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، وی همچنین در ادامه گفته است که «انتخاب این مدل برای مشترکان اختیاری است و می‌توانند در صورت تمایل از مدلهای قبلی بهره‌گیری کنند؛ این اقدام مخابرات در راستای بررسی آمادگی شبکه برای ارائه سرویسهای غیرحجمی است.» وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه مدل مذکور مصوبه وعده داده شده وزارت ارتباطات نیست و طبیعتا مدل پیشنهادی ما همچنان در حال بررسی است، گفت: مطابق وعده، مدل مورد نظر در 100 روز اول فعالیت نهایی و اجرایی خواهد شد. وی در پیج خود عنوان کرد: مخابرات ایران بایستی امکان ارائه سرویس ترکیبی مکالمه و داده را برای سایر شرکتهای اینترنتی نیز فراهم سازد. در پایان نیز گفته است که خوشحال می‎‌شوم نظرات شما را درباره این مدل برای لحاظ در جمع‌بندی نهایی داشته باشم؛ ارسال نظرات تخصصی مکتوب به دبیرخانه کمیسیون تنظیم مقررات نیز مزید امتنان است.
 • اعلام تعرفه های پیشنهادی مخابرات
 • وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تعرفه‌های اختیاری شرکت مخابرات ایران را اعلام و بیان کرد: مدل پیشنهادی وزارت ارتباطات در حال بررسی است و در ۱۰۰ روز اول فعالیت نهایی و اجرا می‌شود.به گزارش ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود با اعلام تعرفه‌های مخابرات اظهار کرد: مخابرات ایران روز گذشته طی نامه‌ای اعلام کرد که بنا دارد تعرفه‌هایی را در مهرماه و برای برخی استان‌ها به صورت آزمایشی به اجرا در آورد.وی خاطر نشان کرد: انتخاب این مدل برای مشترکین اختیاری است و مشترکین می‌توانند در صورت تمایل از مدل‌های قبلی بهره گیری کنند. این اقدام مخابرات در راستای بررسی آمادگی شبکه برای ارائه‌ی سرویس‌های غیرحجمی است.وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر وعده ۱۰۰ روزه برای نهایی شدن مدل تعرفه اینترنت، اظهار کرد: این مدل مصوبه وعده داده شده وزارت ارتباطات نیست و طبیعتا مدل پیشنهادی ما همچنان در حال بررسی است و مطابق وعده در ۱۰۰ روز اول فعالیت نهایی و اجرایی خواهد شد.جهرمی با بیان این که مخابرات ایران باید امکان ارائه‌ی سرویس ترکیبی مکالمه و داده را برای سایر شرکت‌های اینترنتی نیز فراهم سازد، افزود: خوشحال می‌شوم نظرات را در خصوص این مدل برای لحاظ در جمع بندی نهایی داشته باشم. ارسال نظرات تخصصی مکتوب به دبیرخانه کمیسیون تنظیم مقررات نیز مزید امتنان است.
 • جدال پتروشیمی با نماینده قزاقستان در نخستین گام
 • به گزارش وانانیوز، مسابقات بسکتبال باشگاه های آسیا در حالی از امروز در شنزو چین آغار شد که پتروشیمی نماینده کشورمان با قرعه استراحت روبرو بود و فردا ساعت 10 در نخستین گام به مصاف آستانا قزاقستان می رود.
 • آغاز رقابت پتروشیمی در باشگاه های آسیا
 • به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، پتروشیمی بندرامام در اولین گام خود فردا (یکم مهرماه) رو در روی آستانا قزاقستان قرار می گیرد و بازی بعدی این تیم نیز دوم مهر برابر سریت رام الله فلسطین خواهد بود. پتروشیمی در دیدار بعدی خود سوم مهرماه به مصاف مونو ومپایر تایلند می رود و چهارم مهرماه در آخرین بازی از مرحله مقدماتی تیم چوکز فیلیپین را پیش رو دارد. این رقابت ها هشتم مهرماه با شناخت تیم های برتر به پایان می رسد. پتروشیمی در دوره گذشته این رقابت ها به عنوان سومی رسیده بود. انتهای پیام/گ رقابت های پتروشیمی بندرامام در باشگاه های آسیا فردا آغاز می شود
 • نرخ های جدید اینترنت مخابرات اعلام شد/ببینید
 • به گزارش گروه اجتماعی برنا ، محمد جواد آذری جهرمی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت:(شرکت) مخابرات ایران روز گذشته طی نامه ای اعلام کرد که بنا دارد تعرفه های فوق را در مهرماه و برای برخی از استانها به صورت آزمایشی به اجرا درآورد. انتخاب این مدل برای مشترکین اختیاری است و مشترکین می توانند در صورت تمایل از مدل های قبلی بهره گیری کنند. این اقدام مخابرات در راستای بررسی آمادگی شبکه برای ارائه سرویس های غیرحجمی است. وی تاکید کرد: این مدل مصوبه وعده داده شده وزارت ارتباطات نیست و طبیعتا مدل پیشنهادی ما همچنان در حال بررسی است و مطابق وعده در صد روز اول فعالیت نهایی و اجرایی خواهد شد. به گفته جهرمی، مخابرات ایران باید امکان ارائه سرویس ترکیبی مکالمه و داده را برای سایر شرکت های اینترنتی نیز فراهم سازد. جهرمی از دریافت نظرات کاربران برای جمع بندی نهایی و دریافت نظرات تخصصی مکتوب به دبیرخانه کمیسیون تنظیم مقررات در این باره استقبال کرده است.
 • جدال پتروشیمی با نماینده قزاقستان در اولین گام
 • تیم بسکتبال پتروشیمی نخستین دیدار خود در مسابقات ۲۰۱۷ باشگاه های آسیا را فردا برابر تیم آستانه قزاقستان برگزار می کند. به گزارش خبرگزاری مهر، کشور چین از امروز در شهر شنزو میزبانبیست و ششمین دوره مسابقات بسکتبال باشگاه‌های آسیاست که تا هشتم مهرماه ادامه دارد.پتروشیمی نماینده ایران در این دوره رقابت های بسکتبال باشگاه های آسیاست.طبق گروه بندی انجام شده، این تیم با نمایندگان قزاقستان، فلسطین، تایلند و فیلیپین همگروه است. نخستین دیدار تیم بسکتبال پتروشیمی در مسابقات باشگاه های آسیا فردا و مقابل تیم آستانه قزاقستان برگزار می شود. این تیم که با ترکیبسجاد مشایخی،‌ محمدرضا بهرام‌زاد، سعید داورپناه، ارسلان کاظمی، اوشین ساهاکیان، آرون گرامی‌پور، نوید نیکتاش، میثم میرزایی، محمدحسین ذاکری ، بهنام یخچالی، میرزا بگیچ و ویلی وارن عازم چین شده است، دیگر دیدارهای خود را به ترتیب برابر نمایندگان فلسطین، تایلند و فیلیپین برگزار می کند. برنامه دیدارهای تیم پتروشیمی در مرحله مقدماتی مسابقات باشگاه های آسیا به شرح زیر است: شنبه اول مهرماه * پتروشیمی ایران - آستانه قزاقستان (ساعت ۱۴:۳۰) یکشنبه دوم مهرماه *پتروشیمی بندرامام - سِرِیِت رام‌الله فلسطین (ساعت ۲۱:۴۵) دوشنبه سوم مهرماه *پتروشیمی بندرامام - مونو ومپایرز تایلند (ساعت ۱۹:۳۰) سه شنبه چهارم مهرماه ​*پتروشیمی بندر امام - نماینده فلیپین (ساعت ۲۱:۴۵) تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام پیش از حضور در محل برگزاری رقابت های قهرمانی باشگاه های آسیا در شنزو چین اردوی تدارکاتی پنج روزه ای در ترکیه برگزار کرد. در جریان این اردو پتروشیمی سه دیدار تدارکاتی هم برگزار کرد که طی آن صاحب دو پیروزی و یک شکست شدند.
 • آغاز کار پتروشیمی در باشگاه های آسیا از فردا
 • رقابت‌های بسکتبال باشگاه‌های آسیا از امروز در چین شروع شده و پتروشیمی نماینده ایران فردا نخستین دیدارش را برگزار می‌کند. به گزارش ایسنا، نماینده جنوبی بسکتبال ایران در باشگاه‌های آسیا در اولین دیدارش آستانا قزاقستان را پیش‌رو دارد و به مصاف این تیم می‌رود. شاگردان مهران شاهین‌طبع که در دوره گذشته مسابقات به مقام سوم رسیدند در گروه A جام باشگاه‌های آسیا حضور دارند و بعد از آستانا باید با تیم‌های سریت رام‌الله فلسطین، ومپایر تایلند و نماینده فیلیپین پیکار کنند. پتروشیمی با کسب مقام نایب‌قهرمانی در غرب‌آسیا برای دومین بار پیاپی سهمیه باشگاه‌های آسیا را کسب کرده و برای این رقابت‌ها ترکیبی قدرتمندتر از سال قبل آماده کرده‌ است. سجاد مشایخی،‌ محمدرضا بهرام‌زاد، سعید داورپناه، ارسلان کاظمی، اوشین ساهاکیان، آرون گرامی‌پور، نوید نیکتاش، میثم میرزایی، محمدحسین ذاکری و بهنام یخچالی ۱۰ بازیکن ایرانی پتروشیمی هستند و میرزا بگیچ و ویلی وارن دو بازیکن خارجی ماهشهری‌های ایران به حساب می‌آیند. آرون گرامی‌پور و نوید نیکتاش بازیکنان دو رگه پتروشیمی هستند و ارسلان کاظمی نیز به عنوان یار کمکی این تیم را در چین همراهی می‌کند. بیست و ششمین دوره از رقابت‌های بسکتبال باشگاه‌های آسیا از سی و یکم شهریور تا هشتم مهر در چین برگزار می‌شود و ۱۰ تیم در این دوره برابر یکدیگر به میدان می‌روند که مرحله مقدماتی در دو گروه پنج تیمی برگزار می‌شود. طبق اعلام فیبا آسیا تیم پتروشیمی در گروه اول مسابقات باید با نماینده هند، تایلند، سوریه و ژاپن بازی کند. ONGC هند، مونو ومپایر تایلند، رام‌الله سوریه و TBD ژاپن حریفان پتروشیمی هستند. تیم‌های الاهلی امارات، الریاضی لبنان، BC آستانه قزاقستان، تایگر چین تایپه و ژینجیانگ چین در گروه دوم برابر هم به میدان خواهند رفت. برنامه تیم بسکتبال پتروشیمی در چین: (زمان بازی‌ها به وقت ایران است) ۳۱ شهریور: استراحت اول مهر: پتروشیمی - آستانا قزاقستان (ساعت ۱۰) دوم مهر: پتروشیمی -...
 • تعرفه های جدید اینترنت مخابرات رونمایی شد عکس
 • وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار نامه‌ای در صفحه اجتماعی خودش از تعرفه‌های پیشنهادی شرکت مخابرات ایران برای «اینترنت» رونمایی کرد. به گزارش مشرق، محمد جواد آذری جهرمی با بیان اینکه مخابرات ایران روز گذشته طی نامه‌ای اعلام کرد «بنا دارد تعرفه‌های فوق را در مهرماه و برای برخی از استانها به صورت آزمایشی به اجرا درآورد.» همچنین در ادامه گفته است که «انتخاب این مدل برای مشترکان اختیاری است و می‌توانند در صورت تمایل از مدلهای قبلی بهره‌گیری کنند؛ این اقدام مخابرات در راستای بررسی آمادگی شبکه برای ارائه سرویسهای غیرحجمی است.» وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه مدل مذکور مصوبه وعده داده شده وزارت ارتباطات نیست و طبیعتا مدل پیشنهادی ما همچنان در حال بررسی است، گفت: مطابق وعده، مدل مورد نظر در 100 روز اول فعالیت نهایی و اجرایی خواهد شد. وی در پیج خود عنوان کرد: مخابرات ایران بایستی امکان ارائه سرویس ترکیبی مکالمه و داده را برای سایر شرکتهای اینترنتی نیز فراهم سازد. در پایان نیز گفته است که خوشحال می‎‌شوم نظرات شما را درباره این مدل برای لحاظ در جمع‌بندی نهایی داشته باشم؛ ارسال نظرات تخصصی مکتوب به دبیرخانه کمیسیون تنظیم مقررات نیز مزید امتنان است. منبع: تسنیم ارسال به تلگرام
 • ۴ کتاب علمی منتشر شد
 • «جهان تورمی»،«اختر فیزیک برای افراد بی‌قرار»،«نیرو و حرکت» و «الکتریسیته و مغناطیس» چهار کتاب علمی تازه منتشرشده هستند. به گزارش ایسنا ،«جهان تورمی» (کاوشی برای نظریه‌ منشأ کیهانی) نوشته آلن گوث و به ترجمه جمیل آریایی در ۴۰۰ صفحه، با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و قیمت ۳۰ هزار تومان منتشر شده است. در نوشته پشت جلد کتاب آمده است: «این کتاب، داستان روزنگار کیهان‌شناسی نوین و واپسین نظریه منشاء جهان هستی است که مقبولیت جهان‌شمول یافته است. داستان را آلن گوث استاد برجسته کیهان‌شناسی و فیزیک ذبات دانشگاه MIT روایت می‌کند که خود در پرداخت آن نقش به‌سزایی دارد. برای آنانی که علاقه‌مندند بدانند نظریه‌های علمی چگونه شکل می‌گیرد و از چه فراز و نشیب‌هایی می‌گذرد تا این که دست آخر دانشمندان آن‌ها را می‌پذیرند، این کتاب می‌تواند مفید باشد. مفاهیم بس پیچیده کیهان‌شناسی و فیزیک ذرات به زبان عامه‌فهم توصیف می‌شوند. آنگاه که در فصل «کِرم چاله‌ها و آفرینش‌ گیتی‌ها در آزمایشگاه» پرفسور گوث تلاش می‌کند تا با نظریه‌ای که پرداخته است جهان هستی ما را در آزمایشگاه خیالی از نو بنا کند، داستان به اوج هیجان خود می‌رسد.» همچنین «اختر فیزیک برای افراد بی‌قرار» نوشته نیل دگراس تایسن و به ترجمه قاسم کیانی مقدم در ۱۲۰ صفحه، با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و قیمت ۱۰ هزار تومان به چاپ رسیده است. در نوشته پشت جلد کتاب می‌خوانیم: «ماهیت فضا و زمان چیست؟ ما در گیتی چه جایگاهی داریم؟ امروزه ما کمتر وقت می‌کنیم درباره کیهان اندیشه کنیم. اختر فیزیکدان مشهور و محبوب جهانی، نیل دگراس تایسن، گیتی را در نوشتاری موجز و روشن، با زبانی طنزآمیز و گویا، به ما معرفی می‌کند. این کتاب را می‌توانید در اثنای کار روزمره در هر جا و هر زمان مطالعه کنید. در حالی که منتظر دم کشیدن چای صبحگاهی یا رسیدن اتوبوس، قطار، یا هواپیما هستید. کتاب «اختر فیزیک» برای افراد...