همدان – نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ورود شورای شهر همدان به مسائل سیاسی و گرایشات حزبی آسیب جدی به شهر وارد می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر خجسته ظهر دوشنبه در صحن علنی شورای اسلامی شهر همدان بابیان اینکه هم افزایی در شهر با همراهی نمایندگان مردم در شورا و مجلس ممکن است، گفت: باید وحدت در پیشبرد امور سرلوحه کارها قرار گیرد.

وی با تأکید بر لزوم حفظ وحدت و انسجام در بین اعضای شورای شهر برای بهبهود و ارتقای شرایط مدیریت شهری گفت: سیاسی کاری آفت شوراها است و بسیاری از شوراها در کشور برای سیاسی کاری، منفعت طلبی و اهداف غیر مردمی از هم پاشیده و منحل شده اند پس مسائل جزئی باید کنار گذاشته شود و کار و برنامه ریزی ملاک عمل قرار گیرد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مجمع نمایندگان استان، همدلی و هم افزایی به صورت مطلق وجود دارد، عنوان کرد: خوشبختانه در مجمع، صدای مخالف شنیده نمی شود و این انتظار می رود اعضای شورای شهر نیز وحدت و همدلی را پیشه خود کنند.

خجسته با تأکید بر اینکه شورای شهر از جایگاه قدرتمندی برخوردار است، بیان کرد: ۸ اصل قانون اساسی مربوط به شوراهاست هرچند شورای کنونی شورای شهرداری است اما لایحه مدیریت یکپارچه شهری در مجلس در دست بررسی است و اگر تصویب شود شرایط شوراها و شهرداری ها بهبود می یابد.

مدیریت یکپارچه شهری تنها راه نجات شهرها و شهرداری ها است

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدیریت یکپارچه شهری تنها راه نجات شهرها و شهرداری ها است، عنوان کرد: با تصویب این لایحه شهرداری ها می توانند برای درآمد، ارائه خدمات و بهبود شرایط مدیریتی در شهر برنامه‌ریزی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه اصل ۱۰۰ قانون اساسی تأکید می کند دستگاه ها باید در مدیریت شهری همراه و هماهنگ باشند، عنوان کرد: در حال حاضر ۸ اصل مرتبط با قانون شوراها روی هواست و مدیریت یکپارچه شهری درمان دردهای شورا و شهرداری است.

رئیس مجمع نمایندگان استان همدان در ادامه از همراهی نمایندگان استان با اعضای شورای شهر در پیشبرد امور شهر خبر داد و افزود: در هر موقعیتی که لازم باشد چه در مجمع نمایندگان، چه در مجلس و چه در جلسات شورای شهر حاضر به ورود و همراهی با منتخبین مردم در شورای شهر هستیم.

وی در ادامه گریزی هم به سرفصل های درآمدزایی در شهرداری زد و عنوان کرد: طرح تفصیلی از راه های خوب درآمدزایی در شهرداری است که باید مورد پیگیری قرار گیرد.

وی یکی دیگر از راهکارهای درآمدزایی را جذب سرمایه گذار دانست وبابیان اینکه جذب سایر درآمدها نیازمند اتاق فکر است که شورا باید جلساتی در این رابطه داشته باشد و اتاق فکری برای جذب درآمد در شهرداری تشکیل دهد، تأکید کرد: البته در مورد مسائل مدیریت شهری به ویژه موضوع درآمد تنها شورای شهر نباید پاسخگو باشد بلکه همه معاونت های شهرداری حتی نمایندگان مجلس باید پیگیر درآمد پایدار باشند.

وی از پیشنهاد برقراری نشست های ماهیانه یا فصلی اعضای شورای شهر با نمایندگان استان استقبال و عنوان کرد: چیزی مهمتر از مدیریت شهری نداریم بنابراین برگزاری جلسات هم افزایی و هم اندیشی در راستای پیشبرد امور مورد نظر ما هم هست.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: حل مسائل و مشکلات حاشیه شهر و شرایط داخل شهر همه نیازمند هماهنگی و جذب درآمدهای پایدار است.

وی با اشاره به اینکه مشکلات امروز حاصل عملکرد شورای فعلی نیست اما این شورا هم باید بکوشد تا مشکلات رفع شود اظهار کرد: همدان دارای پتانسیل های خوبی است و ۱۸۰۰ جاذبه توریستی تفریحی نقطه عطفی برای اشتغالزایی است.

شهرداری ها با مشکلات حادی در سطح کشور مواجه هستند

خجسته با تأکید بر این که شهرداری ها با مشکلات حادی در سطح کشور مواجه هستند، گفت: یکی از این مشکلات، بافت فرسوده شهرها است که شاید در همدان نمود بیشتری دارد زیرا نیمی از بافت شهری همدان فرسوده است.

رئیس کمیسیون نظارت حقوقی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه از سال ۸۷ و با تصویب قانون مالیات بر ارزش افزوده، قرار بود شهرداری‌ها به صورت یکپارچه به عوارض قانونی‌ خود برسند، گفت: آنچه امروز شاهد هستیم این است که با کلیشه‌ای شدن پرداخت‌ها، مدیریت شهری با مشکلات عدیده‌ای مواجه است.

سیدمسعود عسگریان با بیان اینکه شهرداری‌ها را نمی‌توان با سیستم دولتی اداره کرد، اظهار داشت: شهرداری‌ها مؤسسات نیمه دولتی‌ هستند که با بودجه خود اداره می‌شوند و چنانچه بودجه در حوزه‌های دولتی و با قالب‌های دولتی به شهرداری‌ها پرداخت شود، کارهای اجرایی شهرداری‌ها با وقفه انجام خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به اینکه امروز شاهد هستیم که در تمام شهرهای کشور، عوارض محلی که مصوبه شوراهای اسلامی است ابطال می‌شود، گفت: این عمل، بار مالی مضاعفی را بر شهرداری‌ها تحمیل می‌کند.

شهرداری‌ها باید به عوارض حقه خود دست یابند

عسگریان با درخواست از نمایندگان همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: آن دسته از عوارض محلی که در تمام شهرهای کشور عمومیت دارد و در حال ابطال است از سوی مجلس شورای اسلامی همانند قانون مالیات بر ارزش افزوده به نفع شهرداری‌ها مصوب شود تا شهرداری‌ها بتوانند به عوارض حقه خود دست یابند.

وی همچنین عنوان کرد: در شرایط فعلی و چنانچه منابع مالی پایدار وجود نداشته باشد مدیریت بر شهرهای کشور، مشکل است.

عضو شورای اسلامی شهر همدان همچنین با اشاره به مناطق توانمندسازی و بافت‌های فرسوده شهر همدان گفت: شهر همدان از جمله شهرهایی است که حداقل نیمی از ساخت شهر بافت فرسوده است و در این رابطه باید برای شهر اعتبارات خاصی از ردیف بودجه‌های ملی مطالبه شود.

وی همچنین ضمن تأکید بر جذب سرمایه‌گذار، عنوان کرد: شورای پنجم انتظار دارد در زمینه جذب سرمایه‌گذار نمایندگان استان و شهر به شایستگی وارد عمل شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار تدبیل وضعیت پرسنل شهرداری همدان شد و گفت: با توجه به اینکه در این رابطه با سرنوشت بیش از ۳ هزار خانوار مواجه هستیم، لزوم تبدیل وضعیت پرسنل شهرداری همدان حائز اهمیت است.

کلیدواژه: نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی | مدیریت یکپارچه شهری | نمایندگان استان | اعضای شورای شهر | شهرداری ها | مدیریت شهری | شهر همدان

منبع: مهر

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۰۲۱۶۰ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جوانی که یک دختر را در خیابان ربود و در خودرو به او تجاوز کرد،به10سال حبس و99ضربه شلاق محکوم شد

عاقبت دختر آلمانی تبار داعشی در عراق + تصاویر

آیت‌الله علوی‌گرگانی؛ باید حتما جلوی ورود زنان به ورزشگاه‌ها گرفته شود/ روحانی هوشیار باشد

در همین زمینه

 • مجلس شورای اسلامی از حذف ساختارهای موازی تا تحقق نظام حزبی
 • تهران-ایرنا- فعالان سیاسی، تقویت جایگاه مجلس شورای اسلامی به عنوان رکن اصلی قانونگذاری در نظام سیاسی ایران را مستلزم رفع ساختارهای موازی، تحقق نظام حزبی و پرهیز از حاشیه های سیاسی می دانند. به گزارش گروه پژوهش و تحلیل خبری ایرنا، مجلس شورای اسلامی، مهمترین نهاد قانونگذاری در نظام سیاسی ایران و مظهر مردم سالاری و مشارکت واقعی مردم در تعیین سرنوشت خود است. در واقع مجلس نهادی مبتنی بر آرای مردم است و نمود عینی اهمیت نقش آفرینی آحاد ملت در تصمیم سازی ها و تدوین قوانین به شمار می رود. مجلس به عنوان بخشی از قوه مقننه در کنار دو قوه مجریه و قضاییه، ارکان اصلی نظام جمهوری اسلامی را تشکیل می دهد و در قانون اساسی جمهوری اسلامی نیز در اصول و فصول گوناگون بر اهمیت جایگاه و شان مجلس به عنوان نهاد قانونگذاری تاکید شده است به طوری که اصل 63 بیان می دارد ؛ «دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی چهار سال است. انتخابات هر دوره باید پیش از پایان دوره قبل برگزار شود به طوری که کشور در هیچ زمانی بدون مجلس نباشد.»علی رغم اهمیت و جایگاه خاص آن به لحاظ ساختاری و سیاسی- اجتماعی، برخی دیدگاه ها براین است که این نهاد مهم و بنیادی چند سالی است از شان واقعی خود فاصله گرفته و این موضوع نه شایسته مجلس و نه نظام جمهوری اسلامی است و بنابراین ضرورت تقویت این بخش مهم در نظام سیاسی احساس می شود. گروه پژوهش و تحلیل خبری ایرنا در گفت و گویی با «حشمت الله فلاحت پیشه » نماینده مجلس و «عبدالله ناصری » فعال سیاسی اصلاح طلب در خصوص مجلس به گفت وگو نشسته است .« فلاحت پیشه» با تاکید بر اهمیت بنیادی مجلس می گوید: در راس بودن مجلس فقط با شعار و حرف میسر نمی شود بلکه امری نیازمند تغییرات ساختاری است.«عبدالله ناصری»،...
 • مجالس حسینی ع نباید به مسائل سیاسی جناحی و تفرقه انگیز آلوده شود
 • قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان با صدور پیامی تأکید کرد: مجالس حسینی(ع) نباید به مسائل سیاسی جناحی و تفرقه‌انگیز یا اهانت به مقدسات دیگران که مایه تفرقه است، آلوده شود. به گزارش خبرگزاری مهر، متن بیانیه آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی که در آغاز ماه محرم صادر شده بدین شرح است:‌ عاشورا با تمام شکوه و عظمتش فرا می‌رسد و خون تازه‌ای در عروق همگان، مخصوصاً عاشقان مکتب حسینی به جریان می‌اندازد. ملّت مسلمان ما بلکه غیر مسلمانان، بسیاری از درس‌ها را از مکتب سالار شهیدان کربلا آموخته‌اند و باز هم درس‌های بیشتری در این دانشگاه بزرگ ایثار و شهادت خواهند آموخت. عزاداران حسینی، اعم از خطبا، مداحان، مسؤولین هیئت‌ها و همه کسانی را که به هر عنوان مشتاقانه در این مراسم شرکت می‌کنند - مخصوصاً جوانان عزیز که نقش اصلی را دارند - به رعایت نکات زیر توصیه می‌کنیم: همگی سعی کنند با درس‌های مهم این قیام مقدس و اهداف آن، بیشتر آشنا شوند و آن را سرمشق زندگی خود قرار دهند تا از شور و شر دنیای مادی و نقشه‌های ظالمان در امان بمانند. از کارهایی که موجب وهن مذهب در نظر دوست و دشمن می‌شود، مخصوصاً قمه زدن و اعمالی مانند آن بپرهیزند، زیرا دشمنان برای دگرگون ساختن چهره این مراسم عظیم، تنها همان صحنه‌ها را در رسانه‌های خود منتشر می‌کنند، تا از جاذبه‌های فوق العاده این مراسم بکاهند و مردم دنیا را بدبین سازند. در خواندن اشعار و سینه زنی از سبک‌های مبتذل که در شأن این مراسم باشکوه نیست، بپرهیزند و به سبک‌های سنگین سنتی اهمیت دهند. خطبای محترم و مداحان عزیز، نقش اصلی را در آگاه ساختن مردم دارند. آنها باید این مراسم را رمز وحدت، معرفی کنند و از آلوده شدن مجالس حسینی به مسائل سیاسی جناحی و تفرقه‌انگیز یا اهانت به مقدسات دیگران که مایه تفرقه است، بپرهیزند. از...
 • خطیبان و مداحان از آلوده شدن مجالس حسینی به مسائل سیاسی جناحی و تفرقه انگیز بپرهیزند
 • به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله مکارم شیرازی ، در این بیانیه آمده است: خطیبان محترم و مداحان عزیز، نقش اصلی را در آگاه ساختن مردم دارند؛ آن ها باید این آیین را رمز وحدت، معرفی کنند. وی دراین بیانیه با اشاره به این که عاشورا با تمام شکوه و عظمتش فرا می ‌رسد و خون تازه ‌ای در عروق همگان مخصوصا عاشقان مکتب حسینی به جریان می‌ اندازد، افزوده است: ملت مسلمان ما بلکه غیرمسلمانان، بسیاری از درس‌ ها را از مکتب سالار شهیدان کربلا آموخته‌ اند و باز هم درس‌ های بیشتری در این دانشگاه بزرگ ایثار و شهادت خواهند آموخت. وی دراین بیانیه تصریح کرده است: عزاداران حسینی، اعم از خطیبان، مداحان، مسئولان هیات‌ ها و همه کسانی را که به هر عنوان مشتاقانه در این آیین شرکت می‌ کنند، مخصوصا جوانان عزیز که نقش اصلی را دارند، به رعایت نکات زیرا توصیه می‌ کنیم.همگی سعی کنند با درس‌ های مهم این قیام مقدس و اهداف آن، بیشتر آشنا شوند و آن را سرمشق زندگی خود قرار دهند تا از شور و شر دنیای مادی و نقشه ‌های ظالمان در امان بمانند. این مرجع تقلید دراین بیانیه آورده است: از کارهایی که موجب وهن مذهب در نظر دوست و دشمن می‌ شود، مخصوصا قمه زدن و اعمالی مانند آن بپرهیزند، زیرا دشمنان برای دگرگون ساختن چهره این آیین عظیم، تنها همان صحنه‌ ها را در رسانه‌ های خود منتشر می‌ کنند، تا از جاذبه‌ های فوق العاده این مراسم بکاهند و مردم دنیا را بدبین سازند. در خواندن اشعار و سینه زنی از سبک‌ های مبتذل که در شان این مراسم باشکوه نیست، بپرهیزند و به سبک‌ های سنگین سنتی اهمیت دهند. وی دراین بیانیه ادامه داده است: از هر گونه اسراف در اطعام عزاداران و امور دیگر، اجتناب نمایند و سعی...
 • اعلام نظر شورای نگهبان درباره عضو زرتشتی شورای شهر یزد دخالت در انتخابات شوراها نیست/هنوز درباره تفسیر رجل سیاسی به جمع بندی نرسیدیم
 • به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، عباسعلی کدخدایی صبح امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه دیوان عدالت اداری با شکایت یک فعال سیاسی در استناد به نامه چندی پیش شورای نگهبان مبنی بر عدم فعالیت و کاندیداتوری اقلیت‌های دینی در انتخابات شورای شهر، حکم تعلیق موقت فعالیت‌های عضو زرتشتی شورای شهر یزد را صادر کرده که این نامه در همان زمان از سوی هیئت نظارت و اجرای انتخابات شوراها رد شد. آیا دیوان عدالت می‌تواند به استناد این نامه چنین حکمی را صادر کند در حالی که همان طرح در دوره قبل عضو شورای شهر بوده است، گفت: آنچه فقها اعلام نظر کرده‌اند، مربوط و نسبت به افراد و اشخاص نیست بلکه به تبصره و مصوبه‌ای برمی‌گردد که مربوط به قانون شوراها است. وی ادامه داد: ذیل آن ماده مربوطه، فقها اعلام کردند که آن مساله خلاف شرعی است. سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه نظر دیوان عدالت بر اساس اختیاراتش است و به ما ارتباطی ندارد، اظهار داشت: شورای نگهبان فقط نسبت به قانون و خلاف شرع بودن آن اعلام نظر کرده و این موضوع هم ارتباطی به دخالت در انتخابات شوراها ندارد. کدخدایی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه یکی از اعضای شورای نگهبان اخیرا گفته است که به نظر می‌آید زنان نمی‌توانند کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شوند آیا این مساله حاکی از جمع‌بندی این موضوع در شورای نگهبان است، گفت: عدم کاندیداتوری زنان در انتخابات ریاست جمهوری فقط یک نظر است. یک نظر دیگر نیز مجاز بودن آنها به نامزدی در انتخابات است. شورای نگهبان در این باره هنوز به هیچ جمع‌بندی نرسیده است.
 • آیت الله مکارم شیرازی بیانیه داد:خطیبان و مداحان مجالس حسینی را به مسائل سیاسی جناحی آلوده نکنند
 • در این بیانیه آمده است: خطیبان محترم و مداحان عزیز، نقش اصلی را در آگاه ساختن مردم دارند؛ آن ها باید این آیین را رمز وحدت، معرفی کنند. وی دراین بیانیه با اشاره به این که عاشورا با تمام شکوه و عظمتش فرا می ‌رسد و خون تازه ‌ای در عروق همگان مخصوصا عاشقان مکتب حسینی به جریان می‌ اندازد، افزوده است: ملت مسلمان ما بلکه غیرمسلمانان، بسیاری از درس‌ ها را از مکتب سالار شهیدان کربلا آموخته‌ اند و باز هم درس‌ های بیشتری در این دانشگاه بزرگ ایثار و شهادت خواهند آموخت. وی دراین بیانیه تصریح کرده است: عزاداران حسینی، اعم از خطیبان، مداحان، مسئولان هیات‌ ها و همه کسانی را که به هر عنوان مشتاقانه در این آیین شرکت می‌ کنند، مخصوصا جوانان عزیز که نقش اصلی را دارند، به رعایت نکات زیرا توصیه می‌ کنیم.همگی سعی کنند با درس‌ های مهم این قیام مقدس و اهداف آن، بیشتر آشنا شوند و آن را سرمشق زندگی خود قرار دهند تا از شور و شر دنیای مادی و نقشه ‌های ظالمان در امان بمانند. این مرجع تقلید دراین بیانیه آورده است: از کارهایی که موجب وهن مذهب در نظر دوست و دشمن می‌ شود، مخصوصا قمه زدن و اعمالی مانند آن بپرهیزند، زیرا دشمنان برای دگرگون ساختن چهره این آیین عظیم، تنها همان صحنه‌ ها را در رسانه‌ های خود منتشر می‌ کنند، تا از جاذبه‌ های فوق العاده این مراسم بکاهند و مردم دنیا را بدبین سازند. در خواندن اشعار و سینه زنی از سبک‌ های مبتذل که در شان این مراسم باشکوه نیست، بپرهیزند و به سبک‌ های سنگین سنتی اهمیت دهند. وی دراین بیانیه ادامه داده است: از هر گونه اسراف در اطعام عزاداران و امور دیگر، اجتناب نمایند و سعی کنند مجالس شبانه موجب ناراحتی همسایگان نشود و در همه حال خلوص نیت...
 • پیام نهضت حسینی برای همه گرایشات فکری است
 • «شیخ غازی حنینه»، از علمای برجسته اهل‌سنت در شهر «صیدا»(جنوب لبنان) و رئیس جریان تقریبی «النهضة» این کشور در گفت‌وگو باخبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، پساز عرض تسلیت به مناسبت آغاز ماه محرم‌الحرام و ایام شهادت امام حسین(ع)، در خصوص بُعد تقریبی نهضت حسینی گفت:امام حسین(ع) از ائمه هدایت‌گر امت پیامبر(ص) است و نهضت و قیام ایشان یک دعوت عمومی برای مذاهب مختلف اسلامی به منظور ایستادگی در مقابل ظلم و بی‌عدالتی است، چرا که ظالم هیچ فرقی ندارد چه کسی یا گروهی بوده و در کجا باشد. نهضتی قرآنی و وحدت‌آمیز وی گفت: خروج امام حسین(ع) با اصحاب، خاندان و یاران خود از مدینه منوره و ایستادگی ایشان و یاران باوفایش در مقابل ظلم و فساد یزید، خروجی براساس مبانی و آموزه‌های دین رسول اکرم(ص) و دستورات قرآن کریم بوده و قیام ایشان با هدف برپایی کلمه حق و عدالت صورت گرفته است.شیخ غازی حنینه با تأکید بر این که دفاع از اسلام و مسلمانان و ایجاد و تحقق وحدت اسلامی از اهداف مهم نهضت حسینی است، گفت: خداوند متعال در آیه 92 سوره انبیا فرموده است: «إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُكُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّكُمْ فَاعْبُدُونِ؛ اين است امت‏ شما كه امتى يگانه است و منم پروردگار شما پس مرا بپرستيد». بنابراین امام حسین(ع) با عمل به قرآن کریم، هدف اساسی قیام خود را علاوه بر احیای دین جدش(رسول الله(ص))، بر پایه مقابله با ظلم و ستم، تحقق عدالت و مبارزه با تفرقه قرار داد. بزرگترین درس عاشورا رئیس جریان تقریبی «النهضة» لبنان با اشاره به عبرت‌ها و درس‌های مهم قیام عاشورا تصریح کرد: ایامی که در آن به سر می‌بریم، پایان آن به روز عاشورا و شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفایش ختم می‌شود، این ایام و این نهضت جاویدان عبرت‌ها و آموزه‌های بسیاری دارد که می‌توان از آن در زندگی فردی و اجتماعی بهره برد. وی اضافه کرد: مهم‌ترین...
 • هیئت های عزاداری از نصب داربست در معابر عمومی خودداری کنند
 • به گزارشگروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛نیروی انتظامی در اطلاعیه‌ای با تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری اباعبدالله الحسین، مواردی را در خصوص فعالیت هیئات و تکایا متذکر شده است،متن این اطلاعیه به شرح زیر است: السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع) "محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است." حضرت امام خمینی(ره) محرم، ماه بصیرت، شکوفایی معنوی، سوگواری خردمندانه و ماه عشق الهی است. ماه رشد و بالندگی و اندیشیدن ، مدرسه عشقی که باید در آن درس چگونه زیستن آموخت و عاشورا، نقطه عطف شجاعت، شکیبایی، ذلت گریزی و ستم ستیزی در مسیر پرفراز و نشیب تاریخ اسلام است. عاشورا، تصویری از مظلومانه ترین و جانگدازترین واقعیت در حیات بشری است که در آن، درس مبارزه با "خودپرستی"، "ظلم" و "خودکامگی" با خون نگاشته شد. آنچه در محرم به وقوع پیوست، تنها یک واقعه نیست، بلکه رخداد "عاشورا"، نقشه راه حیات سعادتمندانه و جاودانگی و سرمشقی برای ظلم ستیزی و مظلوم یاری است. حال و هوای محرم الحرام و دهه حماسی عاشورا، دل عاشقان اباعبدالله (ع) را بی تاب کرده و دل سوختگان و شیفتگان مکتب حسینی( ع ) در لبیک به ندای "هل من ناصر ینصرنی" به سوگ و ماتم می‌نشینند ... آری ! عزاداری برای حسین(ع) و یارانش پیام "کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا" را بار دیگر در گوش فلک فریاد خواهد زد . نیروی انتظامی نیز همگام با این پویش عظیم مردمی و عزاداری حسینی و با بسیج امکانات ضمن گرامیداشت حماسه عظیم و باشکوه و الهی عاشورا، با کمال افتخار در راستای تأمین نظم و امنیت و خدمتگزاری به مردم قدرشناس و ولایی با مشارکت و همراهی عموم عزاداران عزیز انجام وظیفه خواهد کرد. بر این اساس نیروی انتظامی برای برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم اقامه عزا و تامین نظم و امنیت مطلوب برای عموم مردم عزیز و علی الخصوص عزاداران حسینی (ع)،...
 • رئیس کمیسیون فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی:مداحان بازیچه جریان های سیاسی نشوند
 • بنیانیان رئیس کمیسیون فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: توجه نکردن مداح به سیاست را در واقع نوعی انزواجویی و بازگشت تحجر در بینش افراد می دانم و معتقدم این کار سبب می شود تا این افراد از مسائل سیاسی جامعه جدا و ناخواسته، بازیچه سیاست‌بازان قدرت‌طلب شوند. وی تاکید کرد: این انزوا در دین جایگاهی ندارد چون سیره ائمه معصومین (ع) برخلاف این انزوا بوده است، همانطور که حضرت علی (ع) در طول 25 سالی که خانه نشین بودند، در کنار حکومت ماندند و از وقوع انحرافات بزرگ در دین جلوگیری می کردند. این استاد دانشگاه سیره دیگر امامان معصوم (ع) را اینگونه دانست و گفت: قیام سیدالشهدا (ع) نیز بر همین اساس و برای جلوگیری از انحراف دین اسلام بود که آن حضرت با جان و مال و اهل بیت (س) خود برای زنده نگه داشتن اسلام فداکاری کردند و حاضر به سکوت نبودند. ** ائمه اطهار نگفتند که با سیاست کاری ندارند نویسنده کتاب فرهنگ سازی دینی و رسالت ستایشگری افزود: ائمه اطهار (ع) هیچگاه نگفتند که با سیاست کاری ندارند و حتی می بینیم در زمانی که خفقان به اوج خود می رسد، امام سجاد (ع) با دعاهای خود که در صحیفه سجادیه گردآوری شده، پیام های خود را به مخاطبان می رساندند. وی همچنین گفت: این سخن که من مخالف حرف سیاسی هستم و کاری به سیاست ندارم، یک کار سیاسی است چون باید از چنین مداح یا سخنران سوال کرد که آیا او اعتقادی به وجود حکومت در کشور ندارد. بنیانیان با بیان اینکه هیچ کشوری بدون حکومت اداره نمی شود، تاکید کرد: مداحان و ستایشگران اهل بیت(ع) می توانند به شکلی هنرمندانه، نقش اصلاح کننده ذهنیت مردم نسبت به حکومت و یا حکومت نسبت به مردم را داشته باشند. وی همچنین گفت: زمانی که یک مداح می گوید در هیات حرف سیاسی...
 • تبریز در مدار اقتصاد سیاسی اردبیل در مدار سیاسی/حسین بشیری گیوی
 • یادداشت وارده:در اوایل دهه 80 دکتر بخشمندی موقعی که مسئولیت مخابرات اردبیل را عهده دار شد، اردبیل رتبه 28 را دارا بود ولی در کمتر از سه سال به رتبه سوم کشوری رسید . پس از آن دکتر بخشمندی به وزارتخانه رفت و معاون وی مهندس فرقانی مسئولیت را عهده دار شد بازهم مخابرات اردبیل مدار توسعه را ادامه داد تا اینکه نمایندگان تبریز مهندس فرقانی را به تبریز بردند و تبریز مسیر توسعه را ادامه داد ولی اردبیل درجا زد . دوباره تاریخ تکرار می شود این بار نمایندگان مجلس تبریز استاندار خدابخش را می خواهند از اردبیل بگیرند و به تبریز ببرند. مسئولان آذربایجان شرقی NGO مدیریتی می باشند که کلیه مسئولان ارشد استان دراین نهاد عضویت دارند و هر ماه یک جلسه در تبریز برگزار می کنند در این نهاد همه مسئولان از تمامی طیف ها از جمله اصلاح طلب و اصولگرا عضویت دارند و این اتاق فکر بر مبنای اقتصاد سیاسی عمل می کنند. بیشتر کارخانه هایی که در تبریز شروع به کار می کنند ایده اولیه اش از این نهاد بیرون می آید و این نهاد سالهاست که با پشتکار اعضا برگزار می شود و ثمره این نهاد اقتصاد سیاسی تبریز را تقویت می کند. ولی متاسفانه در اردبیل سه گروه از اصلاح طلبان در کنار هم نمی نشینند تا اینکه ما انتظار داشته باشیم فرمول نهاد مدنی تبریز در اردبیل هم تکرار شود. در اردبیل سیاسیون همدیگر را به عنوان رقیب سیاسی می نگرند و همه می خواهند بر کرسی های سیاسی تکیه بزنند در واقع افراد در مدار سیاسی گرفتار شده اند افراد سیاسی فقط به دنبال منافع فردی و کوتاه مدت هستند. در شرایطی قرار گرفته ایم که مسئولان استان اردبیل باید یا مدار سیاسی گذشته را انتخاب کنند تا استان اردبیل به سیر قهقرا ادامه دهد و یا همچون نمایندگان تبریز...
 • اشاره امام حسین به روایتی از ام سلمه هنگام ورود به کربلا/جزئیات ماجرای ورود کاروان به کربلا/ذکر مصیبت آیت الله مجتبی تهرانی/روضه سوزناک حاج منصور ارضی/صوت اینفوگرافی
 • شش مركب عوض کرد، دید نمی­ روند.رو کرد و گفت: “ای موضع هذا”اینجا کجا است؟ همه اینها دقیقاً حساب شده بود.یکی گفت شاط الفرات قاضریه،گفت نه اسم دیگری هم دارد؟ یکی گفت به آن کربلاء هم می­ گویند.. به گزارش گروه فرهنگ جهان نيوز، حامد زبیراوی، هر یک از روزهای دهه اول محرم به یک عنوان که غالبا نام شهدای کربلا است، مشهور گردیده و ستایشگران اهل بیت علیهم السلام با ذکر مصائب صاحب نام آن روز به عنوان مقدمه ، عزای حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را اقامه می نمایند. ذکر مصیبت ورود کاروان امام حسین علیه السلام به کرب و بلاء توسط آيت الله مجتبي تهراني: امام حسين و خاندانشان امروز، يعني روز دوم وارد کربلا شدند.ابی مخنف می­نویسد وقتی که وارد کربلا شد، دید مرکب تکان نمی­خورد.هرکاری كه کردند نمی­رفت.مرکب دوم هم نمی­رفت،مرکب سوم هم همين­طور. این تعبیر را دیدم که می­گوید:“فلم یزل یرکب فرساً فرسا حتی رکب سته افرس” شش مركب عوض کرد، دید نمی­روند.رو کرد و گفت: “ای موضع هذا”اینجا کجا است؟ همه اینها دقیقاً حساب شده بود.یکی گفت شاط الفرات، گفت نه اسم دیگری هم دارد؟ قاضریه،گفت نه اسم دیگری هم دارد؟ یکی گفت به آنکربلاءهم می­گویند..دارد: “فتنفس السعداء و بکی بکاءً شدیدا”،نفس راحتي کشید، به مقصدش رسید،امّا شروع کرد به گریه کردن، شدید گریه کرد. گفت: “و الله ارض کرب و بلا”بله به خدا قسم همین است، این زمین، زمینکربلاءاست..شروع کرد این جملات را گفتن: “هاهنا یقتل رجالنا” اینجا مردهای ما را می­کشند،“هاهنا یذبح اطفالنا” اینجا بچه­هایمان را سر می­برند، نگفت می­کشند.ببین کجا را هدف گیری کرده است.حتی خصوصیات را هم در جملاتش می ­آورد و می­گوید، این اشاره به همان موقعی است که علی اصغرش را روی دست گرفته بود،طلب آب کرد؛ “فرماه حرمله بن کاهل الاسدی بسهم له ثلاث شعب فذبح الطفل من الااذن الی الاذن” ...
 • ورود زنان به ورزشگاه ها اولویت نیست حق ابتدایی است/زحماتی که در جمهوری اسلامی برای زنان کشیده شده را با ممنوعیت ورود به ورزشگاه ها از بین نبریم
 • به گزارش صدای ایران،"مهمترین کار فراکسیون زنان در یک سال و چند ماه گذشته این بود که صدای زنان و این فراکسیون توانست انعکاس خواسته‌های زنانی باشد که به تریبون‌ها دسترسی ندارند و توانست مطالبات آنها را مطرح کند." این‌ها اظهارات پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در مجلس است که از یک سال و اندی پیش تاکنون ریاست فراکسیون زنان مجلس دهم را عهده‌دار شده است. او بزرگترین دغدغه، حسرت و نگرانی‌اش را مهاجرت جوانان ایرانی به کشورهای دیگر عنوان می‌کند و با استناد به اظهارات مشاور اقتصادی اتحادیه اروپا که گفته فرار مغزها در چند سال اخیر ۳۰۰ برابر جنگ ایران و عراق به اقتصاد ایران صدمه زده، می‌گوید که حضور ۵ میلیون مهاجر ایرانی به عنوان نخبگان کشورهای دیگر از اقشار مختلف برای ما جای افسوس دارد. سلحشوری که مدت‌هاست مطالبه حضور زنان در ورزشگاه‌ها را به طرق مختلف دنبال می‌کند، ممانعت از ورود زنان به ورزشگاه‌ها را یک تبعیض جنسیتی می‌داند و از شدت ناراحتی خود می‌گوید وقتی دیده زنان سوری توانسته‌اند برای تماشای فوتبال ایران و سوریه به ورزشگاه بروند در حالی که دختران ایرانی پشت درهای بسته ورزشگاه مانده‌اند. زحماتی که در جمهوری اسلامی برای زنان کشیده شده را با ممنوعیت ورود به ورزشگاه‌ها از بین نبریم - در روزهای‌ گذشته و به خصوص بعد از مسابقه فوتبال ایران و سوریه و حواشی آن موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها بار دیگر در معرض توجه قرار گرفته، با توجه به رویکرد مثبت دولت در این زمینه فکر می‌کنید چرا این تابو برای زنان شکسته نمی‌شود؟ موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها یک مسئله فرهنگی است. کما اینکه در بسیاری از کشورهای اسلامی دنیا هم زنان اجازه ورود به ورزشگاه‌ها را دارند. به هر حال باید جایی وجود داشته باشد که اوقات فراغت فرزندان ما در آنجا سپری شود، ورزشگاه‌ها یکی از جاهایی هستند که می توانند...
 • شورای نگهبان تن ها ذیل مصوبه قانون شورا ها در خصوص عضو زرتشتی شورای شهر یزد اعلام نظر کرد
 • نشست خبری سخنگوی شورای نگهبان با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد. به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران و اصحاب رسانه ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسین علیه السلام و گرامیداشت هفته دفاع مقدس و آغاز فعالیت مدارس و مراکز آموزش عالی به بیان مصوبات رسیده از مجلس به شورای نگهبان پرداخت و گفت: بر این اساس شش مصوبه عدم مغایرت آن با قانون اساسی و شرع مشخص شد که بر این اساس است. لایحه اصل ماده ۳۵ قانون خدمت وظیفه عمومی، لایحه پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی، لایحه حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی همچنین طرح ترویج کتابت قرآن کریم به رسم الاخط مفاخر ملی همچنین لایحه موافقت نامه همکاری‌های اقتصادی بین دولت جمهوری اسلامی و جمهوری اسلومونی مغایر با قانون اساسی و شرع مقدس اسلامی شناخته نشد. وی در ادامه نشست خبری به مصوبه جلسه ۲۲ مرداد ماه مجلس شورای اسلامی که در جلسه یکم شهریور شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت اشاره کرد و گفت: این مصوبه یعنی طرح اطلاق یک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر بود که بند ت. ماده ۴۵ الحاقی از این جهت که مشخص نیست آیا منظور مرتکبین همه موارد مزبور در مواد ۴ و ۸ قانون می‌باشد یا خیر ابهام دارد. کدخدایی ادامه داد: همچنین از این جهت که روشن نیست آیا نسبت به مرتکبان قبل از لازم الاجرا شدن این مصوبه و اینکه موضوع مورد اتهام یا محکومیت آن‌ها بیشتر از مقدار تعیین شده در این بند باشد نیز منوط به تحقق یکی از شروط متبوع در بندهای الف، ب. و ت. می‌باشد یا خیر ابهام دارد.سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: به علاوه در تبصره از آنجا که روشن...
 • کدخدایی:تعلیق یک عضو شورای شهر یزد ربطی به شورای نگهبان ندارد
 • به گزارش فارس، عباس‌علی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان امروز اول مهر در نشست خبری خود با خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا که پرسیده بود آیا دیوان عدالت اداری میتواند یکی از اعضای شورای شهر را از حضور در شورا بازدارد، گفت: ما توضیحات را همان زمان مصوبه اعلام کردیم. وی در توضیحی اظهارداشت: آنچه فقهای شورای نگهبان درباره آن اعلام نظر کرده‌اند تبصره مصوبه‌ای درباره قانون شوراهاست و آنان ذیل ماده مربوطه اعلام کرده‌اند که خلاف‌شرع است اما اینکه دیوان عدالت اداری چه کرده است حتماً در چارچوب اختیارات قانونی خود عمل می‌کند و به شورای نگهبان ربطی ندارد چرا که این شورا فقط درباره قانون و خلاف شرع بودن قانون مربوطه اعلام نظر کرده است. کدخدایی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری دانشجو که پرسیده بود باتوجه به سخنان اخیر مقام معظم رهبری درباره نقض برجام از سوی آمریکایی‌ها و تصویب قانون اقدام متقابل و متناسب دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام، آیا این مصوبه دارای ایراد حقوقی بوده است که اکنون با نقض برجام از سوی آمریکا مواجهیم؟ گفت: اگر این مصوبه مجلس نهم ایراد داشت، شورای نگهبان آن را اعلام می‌کرد اما در کل بحث‌ها و راهبردهایی که رهبر معظم انقلاب معین می‌فرمایند لازم‌الاجرا است. وی با اشاره به قانون مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه خاطرنشان کرد: اعضای شورا مشغول بررسی این مصوبه مجلس بودند اما فراتر از زمان قانونی ما شد و ما نتوانستیم در این باره اعلام نظر کنیم از این رو لازم‌الاجراست. سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه طوفان که درباره تصمیم شورا در قبال مصوبه مجلس با موضوع کاهش مجازات اعدام و تعیین سهمیه برای معتادان پرسیده بود، گفت: مصلحت کارشناسی بر عهده مجلس است و شورا در این کار دخالت نمی‌کند، اما اگر مصوبه‌ای ایراد داشته باشد شورای نگهبان عبایی از اعلام...
 • واکنش شورای نگهبان به تعلیق عضو زرتشتی شورای شهر یزد
 • سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به تعلیق عضویت عضو زرتشتی شورای شهر یزد از سوی دیوان عدالت اداری، گفت: فقهای شورای نگهبان صرفاً نسبت به تبصره یک مصوبه اعلام نظر کردند نه درباره اشخاص و اقدام دیوان عدالت اداری که در چهارچوب اختیارات قانونی بوده ربطی به شورای نگهبان ندارد.به گزارش فارس، عباس‌علی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان امروز اول مهر در نشست خبری خود با خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا که پرسیده بود آیا دیوان عدالت اداری میتواند یکی از اعضای شورای شهر را از حضور در شورا بازدارد، گفت: ما توضیحات را همان زمان مصوبه اعلام کردیم.وی در توضیحی اظهارداشت: آنچه فقهای شورای نگهبان درباره آن اعلام نظر کرده‌اند تبصره مصوبه‌ای درباره قانون شوراهاست و آنان ذیل ماده مربوطه اعلام کرده‌اند که خلاف‌شرع است اما اینکه دیوان عدالت اداری چه کرده است حتماً در چارچوب اختیارات قانونی خود عمل می‌کند و به شورای نگهبان ربطی ندارد چرا که این شورا فقط درباره قانون و خلاف شرع بودن قانون مربوطه اعلام نظر کرده است.کدخدایی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری دانشجو که پرسیده بود باتوجه به سخنان اخیر مقام معظم رهبری درباره نقض برجام از سوی آمریکایی‌ها و تصویب قانون اقدام متقابل و متناسب دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام، آیا این مصوبه دارای ایراد حقوقی بوده است که اکنون با نقض برجام از سوی آمریکا مواجهیم؟ گفت: اگر این مصوبه مجلس نهم ایراد داشت، شورای نگهبان آن را اعلام می‌کرد اما در کل بحث‌ها و راهبردهایی که رهبر معظم انقلاب معین می‌فرمایند لازم‌الاجرا است.وی با اشاره به قانون مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه خاطرنشان کرد: اعضای شورا مشغول بررسی این مصوبه مجلس بودند اما فراتر از زمان قانونی ما شد و ما نتوانستیم در این باره اعلام نظر کنیم از این رو لازم‌الاجراست.سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه طوفان...
 • اوقات شرعی همدان شنبه یکم مهر ماه
 • به گزارش خبرنگارگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازهمدان؛اوقات شرعی همدانامروز به شرح ذیل است:
 • حواشی تمام نشدنی شورای پنجم استفاده از تبلت شخصی پوپولیسم است/اعضای شورای شهر نیازمند دو واحد درسی دفاع مقدس
 • خبرگزاري آريا - اعضاي شوراي شهر تهران که اينک با تبلت و ماشين‌هاي صفر تجهيز شده‌اند در شبکه‌هاي مجازي توئيت‌هاي قابل تاملي را منتشر مي‌کنند.سرويس سياست مشرق- اعضاي شوراي شهر تهران نيامده جنجال‌هاي زيادي به پا کرده‌‍‌اند، اين حواشي خارج از وظيفه اعضاي شورا از هزينه يک ميلياردي که روي دست بيت المال گذاشته‌اند گرفته تا سخنان انحراف‌آميز و بعضا بي‌منطقي که روي خروجي صفحات توئيتر و اينستاگرام اين افراد قرار مي‌گيرد، گسترده است.بعد از خريد 21 دستگاه تبلت گرانقيمت و پژو پارس صفر براي راحتي حال اعضاي شوراي شهر که با استدلال‌هاي عجيب همراه بود، رضا رشيدپور مجري که نزديک به اين طيف سياسي است در برنامه تلويزيوني «حالا خورشيد» از ولخرجي شوراي شهري‌ها انتقاد کرد و تبلتي که روي ميزش بود را نشان داد و گفت «خيلي‌ها با تبلت و موبايل شخصي کارهاي اداري‌شان را انجام مي‌دهند. کسي که منتخب شوراي شهر تهران است واقعا يک تبلت ندارد که بياورد سر کار و حتما بايد يک هزينه‌ هنگفتي از بيت المال شود که شما فقط به کارتابل اداري وصل شويد؟!»اين سخنان به مذاق اعضاي شوراي شهر تهران خوش نيامد و يکي از آنان در صفحه توئيتر خود رشيدپور را به پوپوليسم متهم کرد.حسن خليل آبادي، عضو کميسيون اجتماعي شوراي شهر تهران در واکنش به انتقادات اين مجري تلويزيون گفت: « جمله اين لپ تاپ شخصي‌مونه و از خونه مياريم مجري شبکه سراسري سوم سيما که راجع به مسائل شوراي پنجم پخش شد، مرا بي اختيار ياد رفتار پوپوليستي مردي انداخت که 800 ميليارد دلار درآمد کشور را به باد داد ولي غذاشو از خونه مي آورد.»پس با اين حال به نظر مي رسد همه افرادي که با تلفن شخصي‌شان کارهاي اداري را انجام مي‌دهند پوپوليست هستند و اين قياس مع الفارق درباره همه اين افراد حکم مي‌کند.از سوي ديگر در آستانه هفته دفاع مقدس حجت نظري، يکي ديگر...
 • همایش شیرخوارگان حسینی ع در همدان برگزار شد
 • همایش شیرخوارگان حسینی در نخستین جمعه ماه محرم همزمان با سراسر کشور در حسینیه امام(ره) همدان برگزار شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، در نخستین جمعه ماه محرم و همزمان با سراسر کشور به یاد مظلومیت حضرت علی‌اصغر(ع) مراسم شیرخوارگان حسینی(ع) در حسینیه امام(ره) همدان برگزار شد.در این مراسم معنوی مادران نوزادان‌ و خردسال خود را با لباس عزای امام حسین(ع) با پیشانی‌بند‌هایی مزین به نام ائمه اطهار به این مراسم آوردند تا نشان دهند فرزندان را با فرهنگ عاشورایی آشنا و پرورش می‌دهند و با در آغوش گرفتن نوزادان شیرخواره خود برای همدردی با حضرت رباب(ع) برای کودکان خود لالایی و روضه‌خوانی می‌کردند.مسئول دفتر امام‌جمعه همدان در این مراسم با اشاره به اینکه برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی از دو بعد مورد توجه قرار می‌گیرداظهار داشت: بعد اول به تصویر کشیدن مظلومیت اباعبدالله(ع) است.وی با بیان اینکه مصیبت شهادت حضرت علی‌اصغر(ع) سنگین‌تر از مصیبت دیگر شهدای کربلا است، افزود: در شهادت حضرت علی‌اصغر(ع) اوج مظلومیت نمایانگر می‌شود.حجت‌الاسلام ناصر نقوی با تأکید بر اینکه مظلومیت اباعبدالله(ع) سبب شده است که با گذشت 1400 سال از شهادت ایشان همچنان نام ایشان در جهان غوغا می‌کند، تصریح کرد: مجمع شیرخوارگان حضرت علی‌اصغر(ع) زنده نگه داشتن مظلومیت شهدای کربلا است.وی با اشاره به اینکه بعد دیگر شهادت شیرخوارگان نمایانگر این است که دشمن حتی برای شیرخوارگان ما نیز نقشه کشیده است، بیان کرد: دشمن دشمنی خود را می‌کند و این ما هستیم که باید علی‌اصغرهای خود برای سربازی امام زمان(عج) پرورش دهیم.مسئول دفتر امام‌جمعه همدان با بیان اینکه این روزها کودکان خردسال میانمار زیر پاهای برخی از هم‌وطنان و دشمنان خود کشته می‌شوند، گفت: نقشه دشمن در مراسم‌هایی نظیر مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر(ع) افشا می‌شود.نقوی تأکید کرد: امروز مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر(ع) در عالم نشان‌گر این است همه ما در معرض جنگی قرار داریم که در این جنگ امان ما را بریده و...
 • برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در همدان
 • همدان - همایش شیرخوارگان حسینی در نخستین جمعه ماه محرم همزمان با سراسر کشور در حسینیه امام(ره) همدان برگزار شد. به گزارش خبرنگار مهر، در نخستین جمعه ماه محرم و همزمان با سراسر کشور به یاد مظلومیت حضرت علی‌اصغر(ع) مراسم شیرخوارگان حسینی(ع) در حسینیه امام(ره) همدان برگزار شد. در این مراسم معنوی مادران نوزادان‌ و خردسال خود را با لباس عزای امام حسین(ع) با پیشانی‌بندهایی مزین به نام ائمه اطهار به این مراسم آوردند تا نشان دهند فرزندان را با فرهنگ عاشورایی آشنا کرده و آنها را پرورش می‌دهند.
 • جدول پخش برنامه های صدا و سیمای مرکز همدان
 • به گزارش خبرنگارگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازهمدان؛جدول پخش برنامه های سیمای مرکز همدانامروزبه این شرح است: ۰۰:۰۰سینمایی۱۲۰ دقیقه ۰۲:۰۰ بسته شبانه ۱۳۵ دقیقه ۰۴:۱۵ ویژه برنامه اذان صبح ۴۵ دقیقه ۰۵:۰۰ ترتیل قران ۶۰ دقیقه ۰۶:۰۰مستند۶۰ دقیقه ۰۷:۰۰ تاریخ از این ور ۳۰ دقیقه ۰۷:۳۰ امروز ۹۰ دقیقه ۰۹:۰۰ چمن گل ۳۰ دقیقه ۰۹:۳۰ سینمایی کودک ۹۰ دقیقه ۱۱:۰۰ خانه و زندگی (زنده) ۶۰ دقیقه ۱۲:۰۰ تکرار سریال ۶۰ دقیقه ۱۳:۰۰ ویژه اذان ظهر ۳۰ دقیقه ۱۳:۳۰ سخنرانی مذهبی ۳۰ دقیقه ۱۴:۰۰ تکرار ایوان الوند ۶۰ دقیقه ۱۵:۰۰ فیلم سینمایی ۱۰۰ دقیقه ۱۶:۴۰ تکرار چمن گل ۲۰ دقیقه ۱۷:۰۰ تکرار امروز ۹۰ دقیقه ۱۸:۳۰ سریال میخک ۶۰ دقیقه ۱۹:۳۰اخبار استان۶۰ دقیقه ۲۰:۳۰ ویژه برنامه اذان مغرب ۳۰ دقیقه ۲۱:۰۰ ایوان الوند ۶۰ دقیقه ۲۲:۰۰لیمو ترش۳۰ دقیقه ۲۲:۳۰ اخبار استان انتهای پیام/غ برنامه های مرکز همدان
 • کشف ۱۲ میلیارد ریال کالای قاچاق در همدان
 • به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ سردار کامرانی صالح فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا وارز پلیس استان موفق به کسب خبری پیرامون قاچاق مقادیری گوشی تلفن همراه شدند. کامرانی صالح افزود: قاچاقچيان کالا و ارز از شهرهای مرزی غرب کشور و از طريق محورهای مواصلاتی استان همدان تعدادی گوشي تلفن همراه را به استان های مرکزی کشور و تهران انتقال می دادند که موضوع بشکل ويژه در دستور کار عوامل اداره مبارزه با قاچاق کالا وارز قرار گرفت. وی ادامه داد: پس از هماهنگي های قضائی تیم ماموران درقالب گشت نامحسوس در محور همدان كرمانشاه اعزام و هم زمان اقدامات کنترلی و مراقبتی در ايستگاه بازرسی شهيد زارعی انجام شد. سردار کامرانی صالح اظهار داشت: تیم گشت در حوالی پليس راه همدان- کرمانشاه به خودروی پژو 405 مشکوک و این خودرو را متوقف می کنند. فرمانده انتظامی استان همدان خاطر نشان کرد: پس از دستگیری راننده تعداد یک هزار و347 دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش 12 میلیارد ریال کشف که در این خصوص پرونده تشکیل و برای رسیدگی به مراجع قضائی ارسال شد. انتهای پیام/ج 12 میلیارد ریال کالا قاچاق در همدان کشف شد
 • ایمن سازی ۱۵ مدرسه در حاشیه راه های استان همدان
 • همدان - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای همدان گفت: طی سال جاری طرح ایمن سازی فیزیکی ۱۵ مدرسه واقع در حاشیه راه‌های استان همدان در حال انجام است. به گزارش خبرنگار مهر، محمد رودباری صبح شنبه در حاشیه بازدید مدارس حاشیه راه‌های استان همدان ازایمن‌سازی ۱۵ مدرسه در حاشیه راه‌های استان همدان خبرداد و اظهار داشت: برای ایمن سازی این مدارس، مبلغ ۱۸۷ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است. وی افزود: به منظور ارتقای ایمنی عبور و مرور دانش آموزان یکی از اولویت های کاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای همدان علاوه بر آموزش ایمنی به دانش آموزان، ایمن سازی فیزیکی مدارس حاشیه راه ها است. رودباری افزود: عملیات ایمن سازی فیزیکی مدارس حاشیه راه ها شامل نصب علایم و تجهیزات ایمنی همچون سرعت گیر، تابلو و چراغ چشمک زن و علایم افقی در محوطه مقابل مدارس است که با هدف آرام سازی ترافیک عبوری انجام می شود. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان ایمن سازی آموزشی مدارس حاشیه راه‌ها را یک ضرورت اجتماعی برای کاهش آسیب‌های جاده‌ای در میان قشر آسیب پذیر دانش آموزان دانست. وی اضافه کرد: ایمن سازی معابر و راه‌های استان طبق استاندارد های تعریف شده انجام و خط کشی های برجسته، کف نوشته، لرزاننده، نصب پل عابر پیاده و انجام برنامه‌های آموزشی برای ترویج فرهنگ استفاده از پل‌های عابر پیاده در برنامه بوده است. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان با اشاره به تاثیر نهادینه شدن ارتقای ایمنی و فرهنگ درست رانندگی کردن در جامعه و کاهش تلفات جاده‌ای عنوان کرد : به منظور نهادینه کردن فرهنگ ترافیک در جامعه، آموزش‌ها باید از رده سنی پایین صورت گیرد چرا که آموزش‌های ارائه شده امروز به کودکان می‌تواند در پیشگیری از سوانح جاده‌ای در آینده موثر باشد.
 • ۲۲۱۱ مسکن مددجویی در همدان به بهره برداری می رسد
 • مدیر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان همدان از تأمین 2 هزار و 211 مسکن مناسب برای مددجویان فاقد مسکن خبر داد و گفت: این پروژه با اعتبار 12 میلیارد و 253 میلیون تومانی در سالجاری به بهره‌برداری می‌رسد. محمود فیضی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: مسکن و سرپناه مناسب از جمله مهمترین مسائل زندگی انسان‌ها به شمار می‌رود که تلاش داریم با ساخت، خرید، بهسازی و مقاوم‌سازی منازل خانواده‌های ساکن در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته، اقدامات شایسته‌ای به منظور توسعه و پیشرفت این مناطق انجام دهیم. وی با اعلام آغاز عملیات کلنگ‌زنی و ساخت 124مسکن شهری و 211 مسکن روستایی افزود: هفت میلیارد و 283 میلیون تومان برای ساخت دو هزار و 211 مسکن مددجویی از محل اعتبارات دولتی و سه میلیارد و 500 میلیون تومان از کمک‌های مردمی هزینه شده است. فیضی ادامه داد: این نهاد ساخت 335 منزل مددجویی را برای امسال در برنامه دارد که زیربنای هر منزل مسکونی بین ۵۰ تا ۶۰ مترمربع و سرانه درنظر گرفته شده برای هر واحد مسکونی در مناطق شهری ۲۵۰ میلیون ریال و روستایی ۱۵۰ میلیون ریال است. وی به اختصاص 12 میلیارد و 253 میلیون تومان به بخش مسکن مددجویی در سال ۹۶ اشاره کرد و گفت: بیش از هزار و 786 مورد ساخت، تعمیرات کلی و جزئی و تکمیل واحدهای نیمه‌تمام و بهسازی 90 مورد سرویس بهداشتی توسط کمیته امداد استان همدان از محل اعتبارات دولتی، صدقات و مشارکت‌های مردمی در سالجاری انجام می‌شود. انتهای پیام
 • خشکی کرخه مشکلی برای همدان ایجاد نمی کند
 • سرپرست شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با تأکید بر اینکه خشکی کرخه باعث خشکسالی در همدان می‌شود را تأیید نمی‌کنم، گفت: همدان در سرشاخه کرخه قرار دارد و خشکی این رود مشکلی برای همدان ایجاد نمی‌کند. منصور ستوده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: رودخانه کرخه حوزه آبریز همدان نبوده بلکه همدان جزء سرشاخه رودخانه کرخه است و مشکلی برای استان به وجود نمی‌آید ضمن اینکه گزارشی از هواشناسی و وزارت نیرو مبنی بر این خبر نداشته‌ایم و تأیید نمی‌کنیم. وی با اشاره به اینکه سطح آب‌های زیرزمینی کشور در حال افت است، افزود: مصرف زیاد آب و خشکسالی‌های پی درپی باعث شده است آب‌های زیرزمینی نسبت به گذشته کاهش یابد به‌طوریکه سطح آب‌های زیرزمینی دشت‌‎های استان همدان سالانه 90 سانتیمتر تا یک متر کاهش می‌‎یابد. ستوده با بیان اینکه باید طرح احیاء و تعادل‌بخشی آب‌های زیرزمینی در استان اجرایی شده تا این روند ثابت نگهداشته شود، خاطرنشان کرد: چندین پروژه در وزارت نیرو در راستای طرح احیاء وتعادل‌بخشیآب‌های زیرزمینی تعریف شده که انسداد چاه‌های غیرمجاز و نصب کنتورهای هوشمند از جمله این برنامه‌هاست. وی با اشاره به نصب 241 کنتور در سالجاری در همدان، یادآور شد: در استان همدان 3410 کنتور هوشمند در طول 3 سال گذشته نصب شده که امسال براساس برنامه نصب 400 دستگاه کنتور هوشمند در دستور کار است. سرپرست شرکت آب منطقه‌ای استان همداناظهار کرد: در 3 سال گذشته 3000 حلقه چاه غیرمجاز در استان همدان مسدود شده و از طرفی میزان مصرف آب در چاه‌های مجاز نیز کنترل شده است که باعث شده روند کاهش سطح آب‌های زیرزمینی کُندتر شود و اگر ادامه پیدا کند می‌تواند به احیای دشت‌های استان کمک کند. وی بیان کرد: حجم فعلی سد اکباتان 20 میلیون مترمربع است که خروجی این سد 1100 لیتر در ثانیه برای مصارف شرب شهر همدان است. ستوده با بیان اینکه سال آبی جدید...
 • تظاهرات یکپارچه مردم همدان در اعتراض به سخنانان سخیف ترامپ عکس
 • مردم همدان، سخنان گستاخانه ترامپ درباره مردم ایران را به شدت محکوم کردند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز همدان در پاسخ به سخنان گستاخانه، ابلهانه و سخیف ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا علیه مردم سلحشور ایران، امروز مردم دارالمومنین همدان پس از اقامه نماز با شکوه جمعه شعار «مرگ بر آمریکاسر دادند.مردم با سر دادن شعارهای مرگ بر ترامپ و مرگ بر اسرائیل ، خواهان عذر خواهی سیاستمداران آمریکایی از ملت ایران شدند.
 • قهرمانی نهاوند الف و همدان در مسابقات کشتی انتخابی جوانان استان
 • به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ در پایان مسابقات کشتی انتخابی جوانان استان همدان ( گرامیداشت هفته دفاع مقدس) که در تاریخ ۳۰ و ۳۱ شهریور ماه به میزبانی شهرستان نهاوند برگزار شد در کشتی آزاد تیم نهاوند الف با ۷۹ امتیاز بر سکوی قهرمانی ایستاد و تیم های همدان الف با ۷۶ و تویسرکان با ۶۱ امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند. همچنین در مسابقات کشتی فرنگی تیم همدان با ۷۷ امتیاز اول شد و تیم های تویسرکان با ۶۹ امتیاز و رزن با ۵۰ امتیاز در جایگاه دوم و سوم ایستادند. علی قپانوری از نهاوند الف، مجتبی غلامی از نهاوند الف، سجاد چهاردولی از ملایر، امیرحسین صادقی از همدان الف، علیرضا علی بخشی از نهاوند الف، امیرمحمد مختاری از همدان الف، مهدی بابایی ازتویسرکان، میثم شریفی از همدان الف، مهدی صدری از همدان الف و رضا کزازی از نهاوند الف رتبه های برتر ده وزن کشتی آزاد را به خود اختصاص دادند. در کشتی فرنگی نیز امیر فرهادی از همدان، محمد سبزی عبدی از نهاوند، محمد حسین عبدالوند از تویسرکان، امیرحسین گروسی از همدان، پوریا حاجی میرزا محمدی از همدان، محمد امین دالوند از کبودرآهنگ، عارف رضایی از همدان، پوریا بیات از تویسرکان، علی منصوری از همدان و میثاق مالمیر از کبودرآهنگ در وزن خود به مقام قهرمانی رسیدند گفتنی است نفرات برتر این مسابقات در قالب تیم کشتی جوانان استان همدان به مسابقات کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی جوانان کشور اعزام می شوند. انتهای پیام/ ش مسابقات کشتی انتخابی جوانان استان
 • تیم ملی جوانان با جدیدترین مسائل دوپینگ آشنا شد
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، تیم ملی فوتبال جوانان کشورمان که خود را برای مسابقات مقدماتی قهرمانی جوانان آسیا آماده می کند، تمرینات آماده سازی خود را از روز یکشنبه 26 شهریورماه زیر نظر فرهاد پورغلامی ، سرمربی تیم ملی جوانان در مرکز ملی فوتبال ایران آغاز کرده است. برهمین اساس کمیته پزشکی فدراسیون به منظور آشنایی بازیکنان با مقوله دوپینگ، روز گذشته (پنج شنبه 30 شهریورماه) در حاشیه تمرینات تیم ملی جوانان کارگاه آموزشی را برای اعضای این تیم در سالن کنفرانس هتل المپیک برگزار کرد. گفتنی است، در این نشست آموزش هایی توسط دکتر بهار حسن میرزایی، عضو کمیته پزشکی در ارتباط با مقوله دوپینگ، عوارض و خطرات آن، لیست مواد، داروها و اقدامات ممنوعه به بازیکنان ارایه شد. همچنین دکتر حسن میرزایی توضیحات لازم در ارتباط با مکمل های ورزشی و اهمیت مثبت نشدن تست های بازیکنان ملی پوش را به ایشان تذکر داد و به سوالات آنان پاسخ داد. در ادامه نیز، توتونی، مربی تیم جوانان و دکتر هاشم پور پزشک تیم جوانان نیز، ضمن تاکید بر اهمیت موضوع، توضیحاتی در این ارتباط ارایه دادند. در حاشیه این جلسه، بسته های آموزشی پزشکی فوتبال، جهت ارتقا سطح آگاهی بازیکنان در حوزه های مختلف پزشکی و تغذیه، بین ایشان توزیع شد.