اهواز_نائب قهرمان مسابقات جهانی پارا دو و میدانی لندن می گوید: پیشنهادی از سوی تیم ها و باشگاه های خارجی داشته باشم؛ ایران را ترک نخواهم کرد، اما انتظار توجه و حمایت ویژه ای از مسئولان استانی ام را دارم.

قدس آنلاین- گروه استانها_حدیث کریمی: هاشمیه متقیان ورزشکار جوان اهوازی، ۸ سال است که ورزش دو و میدانی را به صورت جدی و حرفه ای دنبال می کند و در رقابت های کشوری و بین المللی امتیازات و مدال های بسیاری را کسب کرده است با این حال به دلیل عدم توجه به ورزش و ورزشکاران در استان، او نیز دوران سختی را در زندگی ورزشی خود طی می کند و همین باعث شده که وی با ابراز نارضایتی از وضع موجود علنا بیان کند اگر پیشنهادی از سوی تیم ها و باشگاه های خارجی داشته باشم؛ ایران را ترک نخواهم کرد، اما انتظار توجه و حمایت ویژه ای را از مسئولان استانی ام دارم.

در ادامه مصاحبه مفصلی را که با این ورزشکار خوب استان داشته ایم می توانید بخوانید.

رشته دو و میدانی را از چه سالی و زیر نظر کدام مربی شروع کردید؟

از سال ۱۳۸۸ شروع به ورزش در ماده پرتاب دیسک کرده ام و به مدت ۶ سال زیر نظر مربی سید علی موسوی در اهواز تمرین داشتم.

نخستین دوره مسابقات انتخابی که مجوز حضور در آن را گرفتم، رقابت های تیم ملی برون‌مرزی در کره جنوبی بود و در ماده های پرتاب دیسک و نیزه توانستم دو مدال کسب کنم. بعد از ۶ سال چون رشته پرتاب دیسک در پارالمپیک حذف شده بود، ماده ورزشی من در مسابقات عوض شد و اکنون نزدیک به دو سال در رشته پرتاب نیزه فعالیت دارم.

در دوره شش ساله ای که فعالیت داشتم، در رشته دیسک چندین مدال کسب کردم و از سال ۸۸ شروع به فعالیت در ماده دیسک کردم. اولین مسابقه قهرمانی کشور در مشهد برگزار شد که توانستم مدال طلا را به دست بیاورم و از همانجا دوباره تمرینات را به صورت فشرده آغاز کردم و در سال ۸۹ در رقابت های لیگ باشگاهی که در تهران برگزار شد نشان طلا را به دست آوردم. در سال ۹۱ و ۹۲ هم قهرمان کشور در رده سنی بزرگسالان و لیگ باشگاهی شدم.

درخصوص شرکت در مسابقات برون مرزی مدال هایی که کسب کردید، بفرمایید.

در سال ۱۳۹۳ قبل از مسابقات انتخابی پاراآسیایی کره جنوبی رئیس انجمن حدنصاب رکورد ها برای انتخابی تیم ملی را برای هیئت ارسال کرد که من در آن به حد دو نصاب رسیده بودم یعنی یک متر هم اضافه تر از آن بود که انتخاب شدم. این اولین مسابقات برون مرزی بود که درآن شرکت کردم و به تیم ملی دعوت شدم که در آنجا هم در دو ماده پرتاب دیسک و نیزه توانستم مدال نقره به دست بیاورم.

در رشته پرتاب نیزه در مسابقات ۲۰۱۶ آسیا در کشور امارات هم توانستم مدال طلا را به دست بیاورم. چون در پارالمپیک ریو ماده پرتاب دیسک وجود داشت، در ماده نیزه تمرینات خود را زیر نظر مربی تیم ملی مصطفی بهرامی در شهرستان خرم آباد آغاز کردم یعنی بعد از مسابقات ۲۰۱۶ امارات نزدیک به ۹ ماه دور از خانواده در خوابگاهی در خرم آباد تمرینات ام را ادامه دادم. بعد از آن، سهمیه پارالمپیک ریو را به دست آوردم و در آن مسابقات توانستم به مقام چهارم دست پیدا کنم. بعد از مسابقات، تمرینات خود را در اهواز برای مسابقات جهانی پارا دو و میدانی لندن زیر نظر سید علی موسوی شروع کردم. در این مسابقات توانستم مدال نقره جهانی را به دست بیاورم و رکورد آسیایی این رشته را ارتقا بدهم.

چگونه با این رشته آشنا شدید؟

سال ۱۳۷۸ زمانی که پیش دانشگاهی بودم با معرفی یکی از دوستانم با موسسه جامع معلولان آشنا شدم. در آنجا از طریق هم کلاسی هایم با ورزشگاه جانبازان و معلولان در کمپلوی اهواز آشنا شدم و دو سال در رشته والیبال نشسته بازی کردم و بعد از آن با راهنمایی مربی استان راضیه میراب به دلیل قدرت بدنی که داشتم به سمت دو ومیدانی رفتم و در حال حاضر در این رشته مشغول به فعالیت هستم.

چه مقام هایی در مسابقات دو و میدانی کسب کردید؟

برجسته ترین مدال من مدال مسابقات پارا آسیایی کره جنوبی بود چون اولین مدال برون مرزی من هم بود. در مسابقات پارا آسیایی امارات هم توانستم ۲ مدال طلا و سهمیه پارالمپیک ریو را به دست بیاورم و در پارالمپیک ریو با اختلاف ۴۲ سانت مقام چهارم را به دست آوردم اما رکورد آسیا را دو متر و ۱۰ سانتی متر ارتقا دادم. در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ لندن هم مدال نقره را به دست آوردم که برای من خیلی ارزشمند بود.

در خصوص حریفان خود در مسابقات لندن توضیح بدهید؟

در این مسابقات سه حریف از کشورهای آلمان، لیتوانی و الجزایر داشتم که انجمن با توجه به رکوردی که ثبت کرده بودم انتظار جایگاه سوم یا چهارم را داشت ولی بعد از مسابقات ریو یک هفته استراحت داشتم و دوباره تمرینات خود را سخت و فشرده شروع کردم. و خداروشکر تونستم به مدال نقره دست پیدا کنم.

آیا پیشنهادی از سوی کشور های دیگر داشته اید؟

تاکنون از هیچ کشوری پیشنهاد نداشته ام اما اگر از پیشنهادی از سوی تیم ها و باشگاه های خارجی داشته باشم؛ ایران را ترک نخواهم کرد. چرا که دوست دارم برای کشور خودم افتخار آفرینی کنم اما انتظار توجه و حمایت ویژه ای را از مسئولان استانیم دارم.

در مسابقات گذشته که کسب مدال کرده اید آیا از سوی مسئولان مورد تقدیر قرار گرفته اید یا خیر؟

تاکنون تنها هیات ورزشی خودمان و زهرا کرم زاده نایب رئیس هیئت هر چیزی که نیاز بوده در اختیارم قرار داده اند. همچنین افشین حیدری به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان توجه ویژه ای به هیئت ما دارد. در حال حاضر زمین ورزشی ما در اهواز در ورزشگاه تختی در حال تعمیر است و امیدواریم که هر چه سریعتر ورزشگاه بانوان کوی طلاب هم تکمیل و در اختیار ما قرار گیرد تا بتوانیم بر سکوی مختلف قرار بگیریم.

با توجه به مدال هایی که به دست آوردید، از سوی شورای شهر هم مورد حمایت قرار گرفته یا خیر؟

در مسابقات ۲۰۱۴ پاراآسیایی کره ای جنوبی بود که به همراه سه نفر دیگر از جمله خانم امینی و آقای مجید طاهری از بسکتبال با ویلچر استان به شورای شهر مراجعه کردیم و هدایت ممبینی بخشنامه ای به ما نشان داد که طبق آن نفرات برتر در همایش یا جشن یا مناسبت ها تقدیر و به نفر اول ۸ میلیون تومان، نفر دوم ۶ میلیون تومان و به نفر سوم ۴ میلیون تومان تقدیم می شد اما هیچ کاری انجام ندادند و ما هم بعد از شش ماه از اولین مراجعه دوره به شورای شهر رفتیم و به در بسته خوردیم.

وقتی در مسابقات پاراآسیایی امارات توانستم دو مدال طلا بدست بیاورم، موسسه بانوان ریحانه که از بانوان نخبه، فعال اجتماعی و. . . حمایت می کند از طریق تلویزیون پیگیر شدند و با گل وپلاکارد به استقبال من آمدند و مرا تشویق کردند. این موسسه از همه بانوان نخبه و توانمند که می توانند در عرصه‌های مختلف شرکت کنند، حمایت می کند.

زهرا کرم زاده نایب رئیس هیئت هم حمایت های بی دریغ روحی به بازیکنان این هیئت داشته است و امیدوارم روزی مسئولان ما هم همچون ایشان در راستای بهبود وضعیت این هیئت گام بردارند. مسئولان استان می توانند کمک کنند تا در یک مکان خصوصی تمرین کنیم یا با پرداخت کمک هزینه به هیئت از سوی آن ها، می‌توانستیم بهترین امکانات را در اختیار داشته باشیم.

حمایت مسئولان از شما قبل و بعد از مسابقات چگونه بوده است؟

قبل از اعزام به مسابقات برزیل نمایندگان اکنون شهرستان اهواز به منزل ما آمدند که تنها درخواست من از آن ها اعطای شغل بود که مورد پذیرش واقع نشد. اکنون چندین سال است که مسابقات کشوری، آسیایی، برون‌مرزی، جهانی و پارالمپیک شرکت می کنم اما یک بار از سوی بهزیستی و شورای شهر کلانشهر اهواز و نمایندگان اهواز تقدیر و تشکری صورت نگرفته است.

مشکلات بانوان رشته دوومیدانی چیست؟

مشکل ایاب ذهاب و زمین تمرین ما در محیطی رو باز است و اصلاً رختکن نداریم. ورزشکارانی که ویلچر استفاده می‌کنند، برای سرویس بهداشتی مشکل دارند چون سرویس بهداشتی سیار یا مخصوص ورزشکاران با ویلچر وجود ندارد. در هوای بارانی و گرد و غبار بر روی زمین می‌نشینیم و به عنوان رختکن از آن استفاده می کنیم. وسایل تمرینی ما فرسوده اند و عمری ۲۰ ساله دارند که باعث می شود رکورد ما در مسابقات متفاوت با رکوردی باشد که در باشگاه کسب کرده ایم.

آیا حجاب تان در مسابقات شما را دچار مشکل نمی کند؟

خیر حس خوبی دارم که می‌توانم با حجاب کامل در میادین مختلف ورزشی حضور پیدا کنم و همچنین با این لباس محدودیت‌هایی برای پرتاب ندارم. اینکه می توانم با حجاب و پوشش مدال کسب کنم باعث افتخار و غرور من خواهد بود.

کلیدواژه: دست بیاورم | پیشنهادی از سوی | دست آوردم | بعد از مسابقات | پارالمپیک ریو | مسئولان استان | توانستم مدال | دو و میدانی | پرتاب دیسک | حمایت ویژه | مدال نقره | شورای شهر | برون مرزی | مدال طلا | زیر نظر | ویژه ای

منبع: قدس آنلاین

منبع این خبر، وبسایت qudsonline.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۰۱۷۸۲ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

در همین زمینه

 • جواب درستی از مسئولان تراکتورسازی بابت شکایتم دریافت نکردیم/دوست دارم در سینما حضور داشته باشم
 • خبرگزاری میزان- مدافع اسبق تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز گفت: متاسفانه جواب درست و اصولی از طرف مسئولان باشگاه تراکتورسازی بابت شکایتم از این باشگاه بدلیل عدم پرداخت مطالبات بنده، دریافت نکردیم. فرشید طالبی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، درخصوص شکایت‌اش از باشگاه تراکتورسازی تبریز بابت مطالبات‌اش گفت: به هرحال من شکایتم از طریق وکیلم از این باشگاه انجام دادم. وی ادامه داد: من خودم به شخص مستقیم با مسئولان فعلی باشگاه تراکتورسازی صحبت نکردم اما وکیلم یک‌بار با یکی از مسئولان باشگاه تراکتورسازی صحبت کرده است. البته من همیشه دوست داشتم برای خداحافظی از فوتبال، پیراهن تراکتورسازی بر تنم باشد و با لباس این تیم از دنیای فوتبال خداحافظی کنم. بازیکن اسبق تراکتورسازی تصریح کرد: البته در صحبتی که بین وکیل من و باشگاه تراکتورسازی انجام شد، متاسفانه هیچ‌گونه جواب درست و اصولی ما دریافت نکردیم. به هرحال من از طریق فدارسیون فوتبال آسیا پیگیر این موضوع هستم. طالبی در پایان صحبت‌هایش در رابطه با حضورش در عرصه سینما خاطرنشان کرد: به هرحال سینما عرصه جالبی است و دوست دارم که در این عرصه حضور داشته باشم. البته باید قبول کرد که عرصه سینما می‌تواند پذیرای بنده باشد یا نه، امیدوارم بتوانم موفق شوم. انتهای پیام/
 • لزوم نگاه ویژه مسئولان کشوری اربعین به مهران/جاده ای امن برای زائران مهیا می شود
 • به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از ایلام، به نقل از ایسنا، سرهنگ رضا همتی‌زاده، رئیس پلیس راه استان ایلام، در مورد وضعیت جاده‌های استان برای اربعین 96، اظهار کرد: در بحث اربعین، پلیس‌راه استان تمام نواقص جاده‌ای راه شناسایی و از طریق برگزاری جلسات با دیگر دستگاه‌های ذیربط از جمله راه و شهرسازی و راهداری، مشکلات را مطرح و گوش زد کرده که اربعین امسال گره ترافیکی نداشته و جاده‌ای امن برای زائران اربعین مهیا کنیم.وی با بیان اینکه در بحث موکب‌ها نیز با متولی این مهم هماهنگی‌های لازم برای جانمایی انجام و مقرر شده که موکب‌ها در مکان‌های مشخص که موجب گره ترافیکی نشوند ایجاد شوند، افزود: همه مکان‌هایی که برای ایجاد موکب در ایام اربعین توسط پلیس‌راه شناسایی شده به متولیان امر مکاتبه و اعلام شده است.همتی‌زاده با اشاره به تلاش‌های لازم برای رفع نواقصی که در سنوات گذشته در بحث زیرساخت‌ها وجود داشته، تصریح کرد: افتتاح تونل قلاجه در روزهای آتی می‌تواند بار ترافیکی زیادی در ایام اربعین بر دوش بکشد و زائران با سهولت بیشتری تردد کنند.رئیس پلیس‌راه استان ایلام ادامه داد: ایمن‌سازی جاده‌ها با توجه به کوهستانی بودن مسیرهای مواصلاتی استان بسیار حائز اهمت است که پلیس‌راه استان نیز در همین راستا نواقص را شناسایی و به دستگاه‌های ذیربط اعلام کرده تا رفع مشکل صورت گیرد و در مسیر قلاجه به سمت ایوان نیز ایمن‌سازی‌ صورت گرفته است.وی با بیان اینکه مسیر حمیل-شباب-ایلام-مهران که مسیر اصلی تردد زائران اربعین است دارای نواقصی بوده که پلیس‌راه استان مکاتبات لازم برای رفع آنها و ایمن‌سازی این مسیر را انجام داده است،گفت: دستگاه‌های مسئول قول داده‌اند تا شروع همایش بزرگ اربعین ایمن‌سازی لازم در این مسیر صورت گیرد.همتی‌زاده با اشاره به اینکه پیمانکار تعریض مسیر ایلام- شباب قول داده تا اربعین این مسیر کاملاً به بهره‌برداری برسد، یادآور شد: نصب نیوجرسی و جداسازی جاده‌ها در بحث کنترل...
 • دستور ویژه العبادی برای حمایت از شهروندان عراقی
 • نخست‌وزیر عراق به نیروهای امنیتی دستور داد از شهروندان عراقی که در منطقه کردستان برای بله گفتن به همه‌پرسی تحت فشار قرار گرفته‌اند، حمایت کنند. به گزارش مشرق، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق به نیروهای امنیتی عراق دستور داد تا از شهروندانی که در طول همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان تحت ظلم واقع می‌شوند، حمایت کنند. به نوشته پایگاه خبری «دجلة»، العبادی دستور داد از شهروندانی که از سوی نیروهای پیشمرگه و آسایش تحت فشار قرار می‌گیرند تا به همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان، بله بگویند، حمایت شود. امروز گزارشهایی درباره اقدام نیروهای آسایش در کرکوک، منتشر شده بود که خانواده‌های آوارگان جنگ‌زده پناهنده به این شهر را تحت فشار قرار می‌دهند تا به همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان بله بگویند یا از شهر خارج شوند. دیده‌بان حقوق بشر عراق نیز در گزارشی اعلام کرد که نیروهای امنیتی وابسته به منطقه کردستان، بر خانواده‌های مذکور فشار آورده‌اند که در این همه‌پرسی شرکت کنند. به همین دلیل نیز، بیش از 250 خانواده به دلیل مخالفت با همه‌پرسی و رد شرکت در تظاهرات حمایت از استاندار برکناری کرکوک، طی دو روز گذشته از کرکوک خارج شده‌اند. از ساعت 7 صبح امروز به وقت عراق، مراکز رای‌گیری برای همه پرسی جدایی منطقه کردستان باز شدند و با وجود مخالفت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی، قرار است درباره سرنوشت منطقه کردستان، رای‌گیری شود. قرار است امروز (دوشنبه)، اهالی استانهای اربیل، دهوک، سلیمانیه، کرکوک و مناطق کردنشین خارج از مرزهای اداری منطقه کردستان، پای صندوق‌های رای حاضر شوند. کمیته عالی و مستقل انتخابات و همه‌پرسی در منطقه کردستان اعلام کرده بود که زمان رای‌گیری در تمامی این مناطق یکسان است و از ساعت 7 صبح امروز آغاز و تا ساعت 18 عصر ادامه خواهد یافت. منبع: فارس ارسال به تلگرام
 • فرزانه توسلی:اگر بخواهیم درجا بزنیم تکرار قهرمانی در آسیا ممکن نخواهد بود/مسئولان حمایت مان نکردند
 • خبرگزاری میزان- دروازه‌بان تیم ملی فوتسال بانوان ایران می‌گوید اگر این تیم بخواهد در جا بزند، تکرار قهرمانی در آسیا غیرممکن خواهد بود. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان، فرزانه توسلی، دروازه‌بان تیم ملی فوتسال بانوان کشورمان پس از پیروزی مقابل چین در دیدار رده‌بندی بازی‌های داخل سالن آسیا 2017 و کسب مدال برنز گفت: سطح مسابقات بسیار بالا بود و فوتسال بانوان همانند آقایان در حال پیشرفت است. تیم چین را چند سال پیش دیده بودیم. چینی‌ها در این حد نبودند اما در یکی دو سال گذشته تیم‌ها خیلی خوب پیشرفت کرده‌اند. وی افزود: ما اگر بخواهیم درجا بزنیم از قافله عقب می‌مانیم و تکرار قهرمانی در آسیا ممکن نخواهد بود. بعد از قهرمانی در جام ملت‌ها تنها یک اعزام به گواتمالا داشتیم و فکر می‌کنم مسئولان آن گونه که باید و شاید تیم را حمایت نکردند. توسلی در بخش دیگری از صحبت‌هایش تصریح کرد: 2 ماه پیش از آغاز مسابقات کادر فنی تغییر کرد و ما فرصت زیادی برای رسیدن به هماهنگی نداشتیم. ما در این 2 سال در باد قهرمانی خوابیدیم و نقاط ضعف ما با آن قهرمانی پوشیده ماند. البته درس‌های بزرگی گرفتیم و امیدوارم در جام ملت‌ها جبران کنیم. البته نیازمند حمایت بیشتر برای کسب نتیجه‌ای بهتر در جام ملت‌ها‌ هستیم. فرشته توسلی، دیگر بازیکن تیم ملی فوتسال بانوان هم اظهار داشت: بازی خیلی خوبی بود اما باید ببینیم سطح فوتبال آسیا چقدر پیشرفت کرده است. همین تیم چین تا به حال جزو 4 تیم برتر آسیا نبوده اما می‌بینید که سطح فوتسال آسیا تا حدی بالا رفته که همین تیم چین توانست تا به اینجا بیاید و ما سخت بتوانیم این تیم را شکست دهیم. وی افزود: تمام تلاش ما بر این بود تا در فینال باشیم اما نشد. پس از قهرمانی در جام ملت‌های آسیا 6 بازیکن از ترکیب تیم کنار رفتند...
 • حمایت ویژه اماراتی ها از الهلال/الوصل برای تیم سعودی بیانیه صادر کرد
 • اماراتی ها در آستانه دیدار رفت الهلال و پرسپولیس به شدت از رقیب عربستانی حمایت کرده اند. به گزارش قدس آنلاین، به نقل از العاجل، دیدار رفت دو تیم فوتبال پرسپولیس و الهلال در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا در امارات برگزار خواهد شد. اماراتی‌ها نهایت تلاش خود را به کار می‌گیرند تا الهلال بتواند با شکست دادن نماینده ایران به دور بعد راه پیدا کند. باشگاه الوصل امارات در صفحه توییتر خود به حمایت از الهلال پرداخت و برای این تیم آرزوی موفقیت در دیدار برابر تیم فوتبال پرسپولیس کرد. این باشگاه اماراتی اعلام کرد که ۲۵ اتوبوس را برای انتقال هواداران الهلال به ورزشگاه اختصاص خواهد داد تا همه چیز آماده میزبانی باشکوه آنها از نماینده عربستان شود.
 • همایش استانی حماسه سرخ در شیراز
 • به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ روح‌الله منوچهری سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس گفت: اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، همایش استانی حماسه سرخ را در شیراز برگزار می کند که برنامه رونمایی از کتاب دفاع مقدس و یادگاران این حماسه در آن گنجانده شده است. وی افزود: این همایش به منظور تجلیل از خانواده‌های ایثارگر و شاهد کتابخانه‌های عمومی استان، تجلیل از نویسندگان فعال دفاع مقدس و رونمایی از آثار این حوزه پنجشنبه ششم مهر در شیراز برگزار می‌شود. منوچهری ادامه داد: هفته دفاع مقدس، تبلور حماسه‌ آفرینی جوانان ایران و بهترین زمان برای ارج نهادن به جانفشانی‌های آن‌هاست که در این راه باید با همکاری و همیاری، دستاوردهای مادی و معنوی این حماسه بزرگ برای مردم به ویژه نسل جوان تداعی شود. وی با تأکید بر اینکه معرفی کتاب‌های تأثیرگذار حوزه دفاع مقدس یکی از بهترین راه‌های نشر فرهنگ ایثار و شهادت است، از رونمایی یک کتاب در حوزه دفاع مقدس در این آیین یاد کرد و گفت: در این مراسم همچنین از کتاب «حیفا» نوشته محمدرضا حدادپور جهرمی با حضور نویسنده اثر رونمایی خواهد شد. این همایش به مناسبت گرامیداشت ایام دفاع مقدس به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس با همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌ مقدس استان برگزار می شود.انتهای پیام/ر تقدیر از یادگاران دفاع مقدس در همایش حماسه سرخ
 • قهرمانی کشتی فرنگی سوق در مسابقات استانی
 • تیم کشتی فرنگی شهر سوق به عنوان قهرمان رقابتهای استان کهگیلویه و بویراحمد دست یافت. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، به مناسبت هفته دفاع مقدس مسابقات کشتی فرنگی با شرکت ۷ تیم و ۴۴ ورزشکار از شهرستان‌های بویراحمد، دنا، کهگیلویه، گچساران، بهمئی، باشت، و شهر سوق در خانه کشتی این شهر برگزار شد.در این دوره از مسابقات که به صورت تیمی انجام شد، تیم کشتی فرنگی سوق با کسب ۸۷ امتیاز قهرمان مسابقات شد و تیمهای گچساران و کهگیلویه به ترتیب با کسب ۶۰ و ۴۶ امتیاز مقام دوم و سوم را از آن خود کردند.در وزن ۵۵ کیلوگرم علیرضا دادوند از دهدشت، ۶٠ کیلوگرم نیما گرگانی از سوق، ۶٣ کیلوگرم مهدی خلیلی از دنا، در ۶٧ کیلوگرم صادق مظاهری از گچساران، ٧٢ کیلوگرم مهرداد افتخاری از دهدشت، ٧٧ کیلوگرم پوریا یوسفی از گچساران، ٨٢ کیلوگرم بهنام بدرقه از بهمئی، در ٨٧ کیلوگرم حسین رایگانی از سوق، ٩٧ عبدالرضا کارگری از گچساران و در وزن ١٣٠ کیلوگرم نیما طیبی از سوق مدال طلای این دوره از مسابقات را تصاحب کردند.این رقابت‌ها، میزبان میهمانان ویژه‌ای از جمله آقای صاحب، داور المپیکی و عضو کمیته داوران فدراسیون کشتی کشور و همچنین کشتی گیران ملی پوش وصاحب مقام کشوری وبین المللی نیز بود.در این مسابقات از بزرگان و پیشکسوتان فرهنگی ورزشی آقایان صاحب داور المپیکی، علی سلیمانی رئیس هیئت کشتی استان، مسعود محمدی رئیس اسبق ورزش سوق، غلام محمد حسینی پیشکسوت فرهنگی ورزشی و مسیح محمودی جانباز هشت سال دوران دفاع مقدس تجلیل شد.
 • لرستان استانی مستعد در زمینه ورزش سوار کاری
 • با راه اندازی پیست سوار کاری خرم آباد مسابقات این رشته با شور و حال بیشتری در استان برگزار می شود دانلود
 • از عشقت غم دارم به تو خیلی بدهکارم
 • فیلم پیش رو مداحی حسین سیب سرخی در مراسم عزاداری شب چهارم محرم است. به گزارش خبرگزاری مهر،فیلم پیش رو مداحی حسین سیب سرخی در مراسم عزاداری شب چهارم محرم است. این فایل از لینک بالا قابل دریافت است.
 • ستاد استانی اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه در آذربایجان شرقی تشکیل می شود
 • به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، حجت الاسلام حکمت علی مظفری در نشست کمیته حقوقی و قضایی حمایت از سرمایه گذاری که در شهرک صنعتی تبریز4 برگزار شد، ‌اظهار کرد: دستور العمل جامع ستاد مرکزی تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی توسط رییس قوه قضاییه تصویب و ابلاغ شده که مسئولیت آن نیز با معاون اول قوه قضاییه می باشد. وی ادامه داد: در این ستاد سازمان های ذیربط قوه قضاییه نیز عضویت داشته و با هدف افزایش امنیت سرمایه گذاری و پیشگیری از ورشکستگی واحدهای تولیدی و کارخانجات تشکیل جلسه خواهد داد. وی با اشاره به وجود برخی مزاحمت ها در مسیر تولید واشتغال در شهرک صنعتی تبریز 4، گفت: پیشنهاد می شود تابلوهای هشدار دهنده ای در محدوده فاز عملیاتی این شهرک نصب شود تا معارضین را نسبت به وجود عملیات عمرانی در منطقه و عواقب مزاحمت آگاه سازی کند. حجت الاسلام مظفری ابراز کرد:‌ لازم است تا جهت ممانعت از کشت و زرع افرادی که بنا به دلایل موجود سندی نیز بر مالکیت آن ها در اراضی این شهرک صنعتی وجود ندارد نیروی انتظامی در فصل کشاورزی در این اراضی حضور فیزیکی داشته باشد تا از بذرپاشی این افراد ممانعت کند. رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی افزود: این افراد باید بدانند که اگر در اراضی که سند شش دانگ وجود دارد اقدام به بذرپاشی و یا هر اقدامی دیگری نمایند مرتکب اقدام مجرمانه شده اند و تشکیلات قضایی به جد با این افراد برخورد خواهد کرد. وی ادامه داد: لازم است تا فرمانداری تبریز و اداره کل منابع طبیعی استان نیز جلسه ای با اهالی روستای همجوار و معارضین داشته باشند و مسایل توجیهی را نیز مطرح نمایند. رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی اظهار کرد: اگر حق و حقوقی برای اهالی منطقه محتمل باشد قطعا تشکیلات قضایی برای احقاق آن و جبران خسارت وارده حمایت خواهد کرد ولی...
 • اقدامات بنی صدر در جنگ خیانت بود یا اشتباه/کوثری:سند دارم
 • سیاست>احزاب و شخصیت‌ها - فرمانده قرارگاه ثارالله گفت: سپاه بیشتر از ارتش هشدار می‌داد که عراق می‌خواهد به ایران حمله کند. بچه‌های سپاه لب مرز حضور داشتند. گرچه جوان بودند اما تحرکات را می‌دیدند و مشاهده می‌کردند. امید کرمانی‌ها:دولت‌ عراق‌ در 26 شهریور 1359 با تسلیم‌ یادداشتی‌ رسمی‌ به‌ سفارت‌ جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌ در بغداد، اعلام‌ کرد که‌ اعلامیه‌ الجزایر و عهدنامه‌های‌ مربوط‌ به‌ مرز مشترک‌ و حسن‌ همجواری‌ و 3 پروتکل‌ و پیوست‌های‌ آن‌ و دیگر موافقت‌نامه‌ها و یادداشت‌های‌ انضمامی‌ به‌ این‌ عهدنامه‌ را یکجا و یک‌ جانبه‌ فسخ‌ کرده‌ است‌ و در 31 شهریور 1359 حمله‌ سراسری‌ و رسمی‌ عراق‌، با به‌ کارگیری‌ حداکثر توان‌ نظامی‌ و با عبور از مرزهای‌ بین‌المللی‌ و تجاوز به‌ خاک‌ ایران‌، شروع‌ شد. درباره چرایی آغاز جنگ، مدیریت 8 سال دفاع مقدس و پذیرش قطعنامه روایت های مختلفی وجود دارد. درباره این موضوعات با سردار محمد اسماعیل کوثری فرمانده لشکر 27 محمد رسول‌الله در دوران جنگ تحمیلی و جانشین کنونی سرلشکر جعفری در فرماندهی قرارگاه ثارالله به گفتگو نشستیم. او معتقد است: می شد از وقوع جنگ پیشگیری کرد،اگر بنی صدر سریع ارتش را تقویت و آماده می کرد. سپاه نوپا بود. امام 9 ماه قبل از آغاز جنگ در آذر سال 58 فرمان تشکیل بسیج را صادر کرد اما بنی صدر اصلا به بسیج بها نداد و نگذاشت حتی تا چند ماه بعد از آغاز جنگ تشکیل شود. بنابراین چون بنی صدر از این امکانات استفاده نکرد پس خیانت کرد.مشروح گفتگو با سردار کوثری را در ادامه بخوانید. **** درباره آغاز جنگ عوامل و زمینه های مختلفی مطرح می شود، برخی معتقدند تسخیر سفارت آمریکا در وقوع جنگ موثر بود، برخی سخت گیری در تسویه بخش فرماندهی ارتش بعد از کودتای نوژه را موجب تضعیف این ارگان نظامی و ترغیب صدام به آغاز رسمی جنگ می دانند....
 • با حضور مسؤولان استانی کلنگ نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی در سامان به زمین زده شد
 • به گزارش خبرگزاری فارس از سامان، قاسم سلیمانی‌دشتکی ظهر امروز در حاشیه آئین کلنگ‌زنی نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی در شهرستان سامان اظهار کرد: کلنگ احداث این نیروگاه خورشیدی با مشارکت سرمایه‌گذار آلمانی انجام خواهد شد که در این راستا مراحل و مجوزات قانونی آن اخذ شده است. وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری این بخش در حدود 500 میلیارد ریال است، افزود: زمینه اشتغال این طرح کمتر خواهد بود، چرا که این طرح در انرژی و برق استان و حتی در سطح کشور، اثر مناسبی خواهد داشت. استاندار سابق چهارمحال و بختیاریبا عنوان اینکه نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی در شهرستان سامان، یکی از پروژه‌های جدید در استان چهارمحال و بختیاری به شمار می‌رود، تصریح کرد: امید است این طرح توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی هر چه سریعتر به سرانجام برسد. سلیمانی‌دشتکی بیان داشت: مجوزات دریافتی این نیروگاه خورشیدی، به مدت 3 سال به طول انجامیده است که هم‌اکنون این پروژه به هیچ عنوان از سهمیه زاینده‌رود استفاده نمی‌کند. استاندار سابق چهارمحال و بختیاری افزود: در این راستا طی رایزنی‌هایی که با آبفای روستایی صورت گرفته است، مقرر گردیده است تا زمان تعیین تکلیف آن، اگر در این زمینه مازادی وجود داشته باشد، از سهمیه زاینده‌رود استفاده شود، در غیر این صورت از سهمیه زاینده‌رود استفاده نخواهد شد. به گزارش خبرگزاری فارس، احداث نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی در منطقه شوراب کبیر از توابع بخش مرکزی شهرستان سامان واقع است. انتهای پیام/ک
 • پسر حسن فتحی:در سریال شهرزاد نقش پررمز و رازی دارم
 • امیرحسین فتحی در سریال «شهرزاد» به کارگردانی پدرش بازی می‌کند اما این مزیتی برای او ندارد و حتی با سخت‌گیری بیشتری روبه‌رو است.به گزارش سینماسینما، امیرحسین فتحی که در سریال شهرزاد نقش صابر عبدلی را بازی کرده و جزو شخصیت‌های رمزآلود مجموعه حساب می‌شود، درباره نقشش بیان کرد: در فصل اول ورود همایون معتدی خیلی ورود جذابی نبود و بر اساس طراحی، بیشتر یک آدم ادا و اطواری با نگاه‌های توخالی بود که اتفاقا خیلی هم نچسب و سرد رفتار می‌کرد. این‌ها رکن‌هایی بود که با کارگردان صحبت کرده بودیم و باید به همان شکل بازی می‌کردم.او در ادامه تاکید کرد: در فصل اول و نقش همایون حتی اگر در سکانسی کمی احساس در چشم‌ها پیدا می‌شد، کات می‌دادند و می‌گفتند هیچی نباید در چشم‌هایت باشد، به جز سکانس آخر که با حشمت حرف می‌زند و گفت «بعضی بازی‌ها رو آدم دوست داره که زود تموم نشه» و می‌رود، شاید آن سکانس تنها جایی بود که بخشی از خود واقعی صابر عبدلی را می‌بینیم. بقیه آن ادا و اطوارهایی بود که طراحی شده بودند و اگر فصل دوم مجموعه ساخته نشده بود، در این صورت قصه صابر عبدلی هم ناتمام می‌ماند و مخاطب چیزی از آن نمی‌دانست. اما فصل دوم ساخته شد و حالا او را در روند داستان می‌بینیم.فتحی با بیان اینکه نقشش پر از رمز و راز است، بیان کرد: این نقش می‌تواند خیلی جذاب و پرچالشی باشد. درست مثل نقشی که در فیلم «آخرین بار کی سحر را دیدی؟» داشتم، چون کاراکتری که آن‌جا بازی می‌کردم هم چالش برانگیز بود. من تلاشم را می‌کنم و امیدوارم بیننده‌ها از آن راضی باشند.او ادامه داد: این نقش پر از پیچیدگی است، به قدری که خود بازیگر را به اشتباه می‌اندازد که کدام درست است و کدام غلط! خیلی نقش سختی است و همین پیچیدگی و سختی است که آن...
 • برنامه رونمایی از کتاب و تقدیر یادگاران دفاع مقدس درهمایش استانی حماسه سرخ
 • به گزارش دریافتی دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌ رسانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس،همایش استانی «حماسه سرخ» به منظور تجلیل از خانواده‌های ایثارگر و شاهد کتابخانه‌های عمومی استان، تجلیل از نویسندگان فعال دفاع مقدس و رونمایی از آثار این حوزه پنجشنبه ششم مهر در شیراز برگزار می‌شود.سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در این زمینه اظهار داشت: هفته دفاع مقدس، تبلور حماسه‌ آفرینی جوانان ایران و بهترین زمان برای ارج نهادن به جانفشانی‌های آن‌هاست که در این راه باید با همکاری و همیاری، دستاوردهای مادی و معنوی این حماسه بزرگ برای مردم به ویژه نسل جوان تداعی شود.روح‌الله منوچهری با بیان اینکه همایش حماسه سرخ با هدف قدردانی از یادگاران دفاع مقدس مجموعه کتابخانه‌های عمومی استان برگزار می‌شود، افزود: در این همایش که با حضور مسئولان ارشد برگزار می شود از 29 خانواده شاهد و ایثارگر اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس و دو نویسنده فعال حوزه دفاع مقدس استان تجلیل و قدردانی خواهد شد.او با تأکید بر اینکه معرفی کتاب‌های تأثیرگذار حوزه دفاع مقدس یکی از بهترین راه‌های نشر فرهنگ ایثار و شهادت است، از رونمایی یک کتاب در حوزه دفاع مقدس در این آیین یاد کرد و گفت: در این مراسم همچنین از کتاب «حیفا» نوشته محمدرضا حدادپور جهرمی با حضور نویسنده اثر رونمایی خواهد شد. این همایش به مناسبت گرامیداشت ایام دفاع مقدس به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس با همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌ مقدس استان برگزار می شود.دریافت خبر:فاطمه هاشمی نیک ** انتشاردهنده: غلامرضا مالک زاده 3002/ 1876
 • پرسپولیس و الهلال شایسته حضور در فینال هستند/این بازی ها را دوست دارم
 • سرمربی الهلال عربستان پیش از دیدار با پرسپولیس گفت: دیدار نیمه نهایی سخت خواهد بود. هر دو تیم مستحق راه یابی به فینال هستند. ما از لحاظ فنی و بدنی کاملا برای دیدار با پرسپولیس آماده هستیم. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو،تیم فوتبال الهلال عربستان فردا(سه شنبه) ساعت ۱۹:۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه محمد بن زاید ابوظبی میزبان پرسپولیس در دیدار رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا است. رامون دیاز، سرمربی الهلال در نشست خبری این بازی گفت: دیدار نیمه نهایی سخت خواهد بود. هر دو تیم مستحق راه یابی به فینال هستند. ما از لحاظ فنی و بدنی کاملا برای دیدار با پرسپولیس آماده هستیم. وی درباره غیبت العابد در این بازی گفت: العابد بازیکن مهمی است امیدواریم در مرحله پایانی لیگ قهرمانان آسیا برسیم. ما بازیکنانی داریم که جای خالی العابد را پر کنیم. سرمربی الهلال درباره آمادگی روحی بازیکنانش گفت: در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا همیشه فشار زیادی وجود دارد و ما به این فشارها عادت داریم. ما به آمادگی فنی و روحی بازیکنانمان اطمینان داریم و باید برتری خود را از رقیب در دخل زمین بازی اثبات کنیم. وی ادامه داد: از مردم امارات نیز به خاطر استقبال گرمی که از ما داشتند تقدیر و تشکر می کنم ما در ابوظبی خیلی احساس راحتی می کنم. ما در این بازی یک تیم کامل هستیم و تنها یک بازیکن نیستیم. همه بازیکنان اینجا به همراه ما در ابوظبی هستند و کاملا آماده دیدار با پرسپولیس هستند. سرمربی الهلال عربستان گفت:من بازی‌هایی از این دست را دوست دارم ما باید در تمام جوانب آماده باشیم و نباید از سبک بازی همیشگی خودمان دور شویم. هرگز به دلیل رقیب سبک بازیمان را تغییر نمی دهیم. تمرکز ذهنی در این بازی بسیار مهم است زیرا در این بازی نکات ریز سرنوشت بازی را تغییر می دهد.
 • امروز مقابل دوربین آهوی پیشونی سفید۲ می روم/در جدید جواد هاشمی نقش کوتاهی دارم
 • خبرگزاری میزان- بازیگر فیلم سینمایی "زیر سقف دودی" گفت: در حال حاضر در کار جدید سید جواد هاشمی "آهوی پیشونی سفید2" حضور پیدا کرده و امروز مقابل دوربین می روم. حسام نواب صفوی بازیگر سینما و تلویزیون در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان در خصوص آخرین فعالیت خود گفت: در حال حاضر برای حضور مقابل دوربین سید جواد هاشمی برای بازی در فیلم سینمایی "آهوی پیشونی سفید2" آماده می شوم. وی ادامه داد: نقشی که در "آهوی پیشونی سفید" بازی می کنم نقش کوتاهی است اما به دلیل جذابیت هایی که برایم داشت آن را پذیرفتم.این بازیگر سینما ادامه داد: امروز اولین روز حضورم در این فیلم سینمایی است و نمی دانم تا چه زمانی کارم در این فیلم سینمایی به پایان می رسد اما همان طور که گفتم نقش کوتاهی دارم و فکر نمی کنم زمان زیادی را در این اثر داشته باشم.نواب صفوی در خصوص اینکه "آهوی پیشونی سفید2" برای جشنواره فیلم فجر آماده می شود یا خیر خاطرنشان کرد: از حضور این فیلم در جشنواره فیلم فجر خبری ندارم و هنوز صحبتی در این مورد با من نشده است.در خلاصه‌ داستان فیلم آمده است: «اختاپوس» از درون یک غار، امورات قلعه را فرمانروایی می‌ کند. او برای به دام انداختن آهوها و نوشیدن عصاره تن آن‌ها «بل بله» را به خدمت گرفته اما آهوها با نقشه‌ای «پیشونی‌سفید» را از قلعه فرار می دهند. از سوی دیگر مادر «پیشونی‌سفید» برگشته تا آهو را از «سالار» یعنی پدر خوانده‌اش پس بگیرد و «پیشونی‌سفید» به دلیل رنجش از سالار، می‌ خواهد پیش مادرش بازگردد اما... عوامل این فیلم سینمایی عبارتند از: نویسنده و کارگردان: سید جواد هاشمی، مدیر تولید: ایرج طایفه، جانشین تهیه و دستیار اول کارگردان: عباس دلدار، مدیر برنامه‌ ریزی: یوسف طاهریان، طراح گریم: شهرام خلج، طراح صحنه: علی شایانفر، آهنگساز: بهنام صبوحی، مدیر...
 • برانکو:غیبت طارمی مشکل بزرگی برای تیم ماست/دیاز:دیدار با پرسپولیس را دوست دارم
 • به گزارشگروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان؛برانکو ایوانکوویچسرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری قبل از دیدار تیمش مقابل الهلال عربستان اظهار کرد: خوشحالیم با الهلال در این مرحله بازی‌ می‌کنیم. از ابتدا گفته بودم گروه سختی داریم و صعود از این گروه راحت نیست، بازی ما با الهلال در نیمه نهایی آسیا نشان می‌دهد که حرف من درست بود چرا که ۲ تیم از این گروه به نیمه‌نهایی آسیا رسیدند، نتیجه بازی مشخص نیست اما باید بدانیم الهلال ۵۵ قهرمانی داشته و ما کار سختی در پیش داریم اما به دنبال ارائه بازی خوب و کسب نتیجه هستیم. غیبت طارمی مشکل بزرگی برای تیم ماست سرمربی پرسپولیسدرباره غیبت مهدی طارمی در این بازی ادامه داد: نبود طارمی بهترین مهاجم لیگ آسیا برای ما مشکل بزرگی است و فقدان او را احساس می‌کنیم اما این موضوع در خواسته ما و پرسپولیس که همیشه به دنبال برد هستیم تغییری ایجاد نمی‌کند و خواسته ما همیشه این است که پیروز شویم و این موضوع چیزی از خواسته‌های ما کم نمی‌کند. شما فکر کنید که طارمی و ادواردو که با هم قابل مقایسه هستند و در این شرایط شما فکر کنید الهلال ادواردو را در اختیار نداشته باشد. تنها تیمی هستیم با بازیکنان بومی به نیمه نهایی آسیا رسیدیم برانکو در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه استراتژی شما چیست که تا اینجا توانسته‌اید به تیم‌های قدرتمند غلبه کنید و در آستانه فینال آسیا قرار بگیرید؟ اظهار کرد: ما تنها تیمی هستیم که با بازیکنان ایرانی و بومی به اینجا رسیدیم. فکر می‌کنم مهمترین دلیل ما خواست و اراده بازیکنانم بوده و این بازیکنانم هستند که نتیجه را تعیین می‌کنند و ابزار ما بازیکنان ما هستند. او در پایان درباره اینکه ۲ فصل قبل الهلال، پرسپولیس را با سرمربی‌گری خودتان حذف کرد، آیا فردا می‌توانید انتقام آن بازی را بگیرید؟ خاطر نشان کرد: بازی...
 • انتظار از راهبانان امین
 • ما در هفته‌ها و ماه‌های پایانی «بحران نظامی» ناشی از گروه‌های تروریستی- تکفیری قرار داریم اما آیا مشکلات مردم در داخل کشور خودمان و در این کشورها فقط مشکل امنیتی است؟ مسلماً نه. به گزارش مشرق، «سعدالله زارعی» در یادداشت روزنامه «کیهان» نوشت: در یک جامعه اگر بنا بر پیشرفت باشد باید معیارهایی برای سنجش وجود داشته باشد وگرنه ممکن است نام توقف پیشرفت گذاشته شود و طی مسیرهای موازی که هیچگاه به مقصد نمی‌رسند، به عنوان تنها راه رفتن معرفی گردند. در این بین بعد از معرفی «شاخص‌ها» نیاز به مجموعه یا نهادی هست که با نگاه به شاخص‌ها و «وضع موجود» از یک سو به نتیجه‌ای روشن و قضاوتی قطعی برسد و از سوی دیگر وقتی این نتیجه و داوری اعلام می‌شود، عقلاً درباره درستی داوری و صدق داور تردید روا نباشد. رهبرمعظم انقلاب در دیدار سی‌ام شهریورماه اعضای مجلس خبرگان رهبری با ایشان وظیفه داوری و حتی مطالبه‌گری تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی در ابعاد داخلی و خارجی را برعهده نمایندگان این مجلس به طور عام و هیئتی اندیشه‌ورز از آنان به طور خاص گذاشتند و به تفصیل درباره اهمیت این موضوع سخن گفتند. پس از سخنان رهبری در طیف مخالفان انقلاب اسلامی واکنش‌های زیادی نشان داده شد که خود این از اهمیت ویژه این مطالبه رهبری از مجلس خبرگان حکایت می‌کرد. اما درخصوص این موضوع نکاتی وجود دارد: ۱- فرض درست این بوده و هست که انقلاب اسلامی، تفکر، رهبری و نظام برآمده از آن و به عبارتی «دین اسلام» پاسخگوی نیازهایی که یک حکومت، دولت و جامعه برای اداره خود نیاز دارد، هست و حتی از هر راه‌حل دیگری که یک فرد یا یک گروه از انسان‌ها نشان دهند، پاسخگوتر و برآورنده‌تر است. مردم هم بر این اساس در میان شخصیت‌های مختلف به «حضرت امام»، در میان تیپ‌های مختلف اجتماعی به «روحانیت»، در میان...
 • دل پ ر مدال آور مسابقات یونیورسیاد جهانی دانشجویان/۱۷ مدال جهانی و آسیایی دارم اما نمی توانم مخارجم را تامین کنم
 • دارنده ۱۷ مدال جهانی و آسیایی گفت: خانواده پدری‌ام نیز در تهران مستاجر هستند و من بعد از ۱۶ سال هنوز نتوانسته‌ام پولی داشته باشم که بتوانم خانه‌ای بخرم. پدرم نیز بیمار کلیوی است و نمی‌تواند کار کند تا الان نیز مخارج زندگی را خودم تامین می‌کردم. به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو،بیست و نهمین دوره مسابقات یونیورسیاد دانشجویان جهان امسال با درخشش ورزشکاران ایرانی برگزار شد که در این دوره ایران توانست در رده دهم جهان بایستد به همین دلیل با مهدی جمالی دارنده مدال نقره این مسابقات در رشته تکواندو به گفت‌وگو نشستیم.کمی از خودتان بگویید، چه رشته‌ای تحصیل می‌کنید؟متولد سال ۱۳۷۰ هستم، ۱۶ سال است تکواندو کار می‌کنم از سال ۷۹ وارد این رشته شدم در ۱۶ سالگی اولین مدال را طلای خود را از مسابقات غرب آسیا گرفتم بعد از آن تصمیم گرفتم که در رشته تربیت بدنی ادامه تحصیل بدهم و در ورزش فعالیت داشته باشم پس از آن در مقطع دبیرستان رشته تربیت بدنی را انتخاب کردم و الان هم در رشته تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلام شهر تحصیلاتم را در همین رشته ادامه می‌دادم. چهار ترم مرخصی از دانشگاه داشتم به دلیل مشغله کاری که در مسابقات دارم معمولا هر شش ماه یکبار اردوی طولانی مدت می‌رویم نتوانسته ام فارغ التحصیل شوم و مجبور شدم که انصراف بدهم بعد از آن وارد دانشگاه سما شدم که هنوز هم مشغول به تحصیل هستم. چرا رشته تکواندو را انتخاب کردید؟زمانی که من می‌خواستم وارد ورزش شوم و این رشته را انتخاب کردم به پیشنهاد یکی از مربیان باشگاه نزدیک محل زندگی مان وارد این رشته شدم و تا یک ماه اول که به باشگاه می‌رفتم چیزی از جزئیات رشته تکواندو نمی‌دانستم بعد از آن تکواندو را با استاد حیدری آغاز کردم و پس از یک دوره با آقای ذوالقدر دبیر تیم ملی تکواندو ادامه...
 • سیاست در انتظار دیوار مهربانی
 • عصرایران؛ حسن محدث زاده - به تازگی عکسی قدیمی منتشر شده است که نمازخواندن امیرمحبیان تحلیل گر صاحب نام اصولگرا در کنار عباس عبدی تئوریسین و روزنامه نگار شناخته شده جریان اصلاحات را نشان می دهد. این عکس منتشر شده توسط سایت خبری خلیج فارس، از آن عکس های کمتر دیده شده است که در حال و هوای این سالهای کشور حداقل برای بخشی از جوانان امروزی، کمی جالب می نماید.این تصویر از دو جهت حائز اهمیت است:اول این که نمازجماعت چهره های سیاسی منحصر به این اتفاق نیست که نامزدهای انتخابات سال 92 هم علیرغم اینکه در مناظرات به خوبی از خجالت هم در آمدند، اما پس از چندی بر رییس جمهورِ معمم اقتدا کردند که شاید در آن روز اگر میل شان هم بر این جماعت نبود، اما در پیشگاه لنز دوربین ها مجالی برای فرادا گزاردن هم نمی یافتند. ولی محبیان به گواهی دوست موثقی که خود شاهد صحنه بوده است، در حالی که نه رسانه ای در کار بود و نه جبر و رو دربایستی، با میل خود چنین کرد که نشان از مناعت طبع این چهره سیاسی دارد.دوم اینکه تصویر مربوط به سال 79 و در دوره دولت اول اصلاحات است. دوره ای که جریان سیاسی پیرو رییس جمهور وقت از سوی طیف مقابل متهم به دین گزیزی و نشر بداخلاقی در لوای بسط آزادی های مدنی بود. در این شرایط پذیرفتن نظریه پرداز اصلاحات به عنوان امام جماعت در حالی که شاید برخی از دوستان همفکر، خط قرمزی بر دین مداری وی و سایرین می کشیدند، از حریت، آزادگی و استقلال اندیشه ای محبیان و امثالهم حکایت دارد. نکته مهم قضیه این است که یک فعال جریان اصولگرا، ماموم شخصیتی دوم خردادی شده است که اگر عکس آن رخ می داد، این قلم هم رغبتی برای نوشتن نمی یافت.اما انگیزه اصلی این گفتار، نه...
 • نامه آخر به دست مادر چشم انتظار رسید
 • علی برجی کارگردان نمایش «نامه آخر» که در تماشاخانه ماه حوزه هنری روی صحنه است گفت: «نامه آخر» به صورت مشترک با حمایت حوزه هنری و گروه هنرهای نمایشی بنیاد فرهنگی روایت فتح به صحنه رفته است. این نمایش درباره اتفاقات و ناگفته های جنگ است و در آن تلاش شده قصه های کمتر شنیده و دیده شده از هشت سال دفاع مقدس روایت شود. وی ادامه داد: این نمایش نوشته ساغر خواجه‌امیری است که در اجرا از فضایی سوررئال برخوردار است و در طراحی صحنه و لباس نیز مینیمال عمل کرده ایم. همچنین از ویدیو پروجکشن و عکس ها و تصاویر مربوط به دفاع مقدس نیز در این نمایش استفاده می شود. برجی درباره داستان نمایش توضیح داد: «نامه آخر» ماجرای زندگی عکاسی است که بنا به اقتضای شغلش به جبهه می رود و در روزهای آخر ماموریتش به بیمارستانی صحرایی رفته و در آنجا متوجه می شود که همه مجروحان در حال نوشتن نامه برای خانواده هایشان هستند. در این میان رزمندگان از عکاس می خواهند همراه با عکس هایی که از هرکدام از آنها می گیرد نامه شان را هم به دست خانواده شان برساند. با خارج شدن عکاس از بیمارستان، آنجا مورد اصابت موشک قرار می گیرد و بر اثر این حادثه همه رزمندگان به شهادت می رسند و عکاس نیز چشم هایش را از دست می دهد. حالا او نمی داند کدام نامه مربوط به کدام عکس است. وی افزود: نمایش از جایی آغاز می شود که عکاس در حال روایت قصه این آدم ها و درگیر پیدا کردن هر کدام از آنهاست. در پایان نیز موفق می شود نامه فرزندی را به مادر چشم انتظارش که منتظر یک نشانه از پسرش است، برساند. این کارگردان در پایان درباره واقعی بودن این اتفاقات بیان کرد: از این نوع اتفاقات در ۸ سال جنگ تحمیلی زیاد...
 • انتظار شما از شهردار تهران چیست
 • به گزارش پارسینه، پس از تشکیل شورای پنجم، شهردار تهران با نظر اعضای شورا انتخاب و به وزارت کشور معرفی شد. محمدباقر قالیباف از سال ۱۳۸۴ تا اواسط تابستان امسال مدیر ارشد شهرداری تهران بود و بر صندلی ریاست آن تکیه می کرد. اما با حضور نجفی و با انتخاب اعضای شورای شهر این پست کلیدی پایتخت از قالیباف گرفته و به وی تقدیم شد.امابا رای اعضای منتخب شورای شهر پنجم تهران، کمتر از یک ماه مانده به شروع رسمی دوره جدید شوراها، محمدعلی نجفی شهردار تهران شد. محمدعلی نجفی به عنوان گزینه نهایی شورای شهر، برای تصدی شهرداری تهران انتخاب شده بود.حسن روحانی رئیس جمهور ایران در ۱۰ بهمن ۱۳۹۲ طی حکمی محمدعلی نجفی را به سمت مشاور رئیس جمهور و دبیر ستاد هماهنگی اقتصادی منصوب کرد. در دوره تصدی وی در ستاد هماهنگی اقتصادی بود که لایحه خروج از رکود دولت تدوین و به مجلس ارائه شد.نجفی را می توان نخستین شهردار «تهرانی» پایتخت پس از جنگ نامید؛ غلامحسین کرباسچی متولد قم، مرتضی الویری، متولد دماوند، محمدحسن ملک‌مدنی متولد اصفهان، محمود احمدی نژاد متولد آرادان گرمسار و محمدباقر قالیباف متولد طرقبه مشهد بوده اند. برخی از برنامه های نجفی قبل از تصدی پست شهرداری تهران این چنین عنوان شد:-قراردادهای بالای یک میلیارد تومان شهرداری را در سایت منتشر خواهم کرد.- روابط دولت و شهرداری حسنه خواهد شد- فقط درباره جوانان و زنان تبعیض مثبت داریم ولاغیر- صراحتا می‌گویم ارتباط تشکیلاتی با هیچ حزبی ندارم. از روزی که شهردار شوم دیگر سیاسی نخواهم بود.- در حوزه آسیب‌های اجتماعی شهرداری باید اختیار داشته باشد- باشگاه مشاوران شهرداری راه‌اندازی می‌شود- معلولان در اولویت برنامه‌های شهری خواهند بود- از مدیرانی که سابقه مدیریت شهری دارند استفاده می‌کنم اما اکنون نوبت شماست تا با شهردار تهران سخن خود را از انتقاد گرفته تا پیشنهاد مطرح کنید و انتظاراتتان را برشمرید. مسائل و مطالب...
 • زمان انتظار وام مسکن کاهش می یابد
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت؛ در گزارشی با عنوان اقدامات کارشناسی و اصولی دولت در حوزه مسکن، اعلام کرد: یکی از مهم‎ترین دغدغه‎های مشترک دولت و مردم تامین مسکن جامعه با توجه به قدرت خرید و نیازهای موجود است. در فاصله سال‎های ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۲ وضعیت بازار مسکن به دلیل نبود سیاست‎های منطقی دچار نوعی بهم ریختگی شد و در حالی که بخش مهمی از منابع مالی دولت در قالب پروژه مسکن مهر در حال هدر رفت بود قیمت‎ها هم در این بازار سر به فلک کشید و قیمت مسکن ساعتی و روزانه بالا می‎رفت تا جایی که قدرت خرید مردم نسبت به افزایش قیمت‎ها کاملا از حرکت ایستاد و اواسط سال ۱۳۹۱ بازار مسکن وارد یک دوره رکود - تورمی شدید شد.دولت یازدهم در کنار به ارث بردن تورم افسار گسیخته، رشد اقتصادی منفی، خالی شدن خزانه و سیاست بی انضباط مالی، وارث یک رکود - تورمی شدید در بخش مسکن از یکسو و یک پروژه هزینه بر کم فایده به نام مسکن مهر بود و باید برای این بخش برنامه‎ریزی اصولی با توجه به امکانات و شرایط انجام می‎داد. مجموعه اقدامات دولت در چهار سال گذشته با توجه به شرایط و امکانات در این حوزه از نظر کارشناسان قابل دفاع است.ساماندهی و تکمیل مسکن مهرپروژه مسکن مهر به باور عموم کارشناسان مسکن یکی از آشفته‎ترین و بی برنامه‎ترین پروژه‎های کلان اقتصادی بود. این پروژه بدون توجه به نیازهای جامعه فاقد جانمایی درست و توجیه فنی و اقتصادی مناسب بود. طراحان این پروژه قرار بود دو میلیون واحد مسکن مهر را قبل از پایان کارشان تحویل دهند اما در عمل این پروژه را با صرف میلیاردها تومان اعتبار با پیشرفت بین ۱۰ تا ۳۰ درصد رها کردند. دولت یازدهم با توجه به تعهدات داده شده به متقاضیان، خود را موظف...
 • جریمه ای سنگین در انتظار مورینیو نیست
 • گفته می شد مورینیو پس از اخراج در بازی مقابل ساوتهمپتون، ممکن است با جریمه سنگینی از سوی اتحادیه فوتبال انگلیس مواجه شود. به گزارش "ورزش سه"، با این وجود رسانه های بریتانیایی امروز گزارش دادندکه قرار نیست مورینیو با محرومیت جدیدی از سوی اتحادیه فوتبال انگلیس روبرو شود. ژوزه مورینیو سرمربی منچستریونایتد روز شنبه در دیدار تیمش مقابل ساوتهمپتون در دقایق پایانی مسابقه از کنار زمین اخراج شد. او در لحظات پایانی مسابقه که تیمش به دنبال حفظ برتری تک گله اش بود،بعد از اعتراض به داور چهارم و بغل کردن او از سوی قاضی میدان اخراج شده و بعد از دست دادن با اعضای کادر فنی حریف راهی رختکن شدتا دوباره در لیگ جزیره طعم اخراج شدن را بچشد. در هر صورت، قرار نیست مورینیو به خاطر این اخراج، با محرومیت و یا جریمه بیشتری از سوی اتحادیه فوتبال انگلیس مواجه شود. مورینیو در پایان مسابقه عنوان کرده بود دلیل اخراج شدنش را نمی داند! منچستر یونایتد ژوزه مورینیو (سرمربی)
 • ۴ وزن دوم کشتی آزاد ترکمنستان/۲ طلا و ۲ برنز در انتظار ایران
 • ایمان صادقی و عزت الله اکبری نمایندگان اوزان ۶۱ و ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد ایران به فینال بازی های داخل سالن آسیا راه یافتند و سعید داداش پور در ۷۰ و یدالله محبی در سنگین وزن نیز راهی دیدار رده بندی شدند. به‌ گزارش ‌ایسنا، در جریان رقابت‌های چهار وزن دوم کشتی آزاد بازی های داخل سالن آسیا در عشق آباد ترکمنستان، نمایندگان ایران به مصاف رقبای خود رفتند. در وزن ۶۱ کیلوگرم ایمان صادقی در دور اول مقابل ساندیپ تومار قهرمان آسیا از هند با نتیجه‌ چهار بر دو به برتری رسید. وی در دومین مبارزه برابر رستم رمضان اف از تاجیکستان به برتری رسید. او در دیدار نیمه نهایی به مصاف تیمور آیتاکولوف از قزاقستان رفت و در پایان با نتیجه‌ هفت بر دو به برتری رسید و راهی فینال شد. صادقی برای کسب مدال طلا مقابل سپرمیرات میرادوف از ترکمنستان به روی تشک می‌رود. در وزن ۷۰ کیلوگرم که ۱۲ کشتی گیر به روی باسکول رفته اند، سعید داداش پور در دور نخست گولومجان شریپوف از تاجیکستان را با نتیجه‌ ۱۰ بر صفر شکست داد.وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل آدام باتیروف کشتی گیر روسی الاصل و قهرمان آسیا از بحرین با نتیجه‌ چهار بر چهار شکست خورد و به گروه بازنده ها رفت. وی در این مرحله ابتدا حریفی از ساموا را ۱۰ بر صفر برد و در دیدار رده بندی برای کسب مدال برنز به مصاف نماینده افغانستان خواهد رفت. در وزن ۸۶ کیلوگرم عزت الله اکبری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل لین زوشن از چین با حساب ۱۳ بر سه پیروز شد. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی برابر محمد اینام از پاکستان شش بر دو پیروز شد و به نیمه نهایی رسید. اکبری برای رسیدن به فینال...
 • نامه آخر به دست مادر چشم انتظار رسید/نابینا شدن عکاس جنگ
 • کارگردان «نامه آخر» با اشاره به اینکه این نمایش روایت زندگی رزمندگانی است که در دوران جنگ به شهادت رسیده اند، درباره دیگر ویژگی های این اثر نمایشی سخن گفت. علی برجی کارگردان نمایش «نامه آخر» که در تماشاخانه ماه حوزه هنری روی صحنه است به خبرنگار مهر گفت: «نامه آخر» به صورت مشترک با حمایت حوزه هنری و گروه هنرهای نمایشی بنیاد فرهنگی روایت فتح به صحنه رفته است. این نمایش درباره اتفاقات و ناگفته های جنگ است و در آن تلاش شده قصه های کمتر شنیده و دیده شده از هشت سال دفاع مقدس روایت شود. وی ادامه داد: این نمایش نوشته ساغر خواجه‌امیری است که در اجرا از فضایی سوررئال برخوردار است و در طراحی صحنه و لباس نیز مینیمال عمل کرده ایم. همچنین از ویدیو پروجکشن و عکس ها و تصاویر مربوط به دفاع مقدس نیز در این نمایش استفاده می شود. برجی درباره داستان نمایش توضیح داد: «نامه آخر» ماجرای زندگی عکاسی است که بنا به اقتضای شغلش به جبهه می رود و در روزهای آخر ماموریتش به بیمارستانی صحرایی رفته و در آنجا متوجه می شود که همه مجروحان در حال نوشتن نامه برای خانواده هایشان هستند. در این میان رزمندگان از عکاس می خواهند همراه با عکس هایی که از هرکدام از آنها می گیرد نامه شان را هم به دست خانواده شان برساند. با خارج شدن عکاس از بیمارستان، آنجا مورد اصابت موشک قرار می گیرد و بر اثر این حادثه همه رزمندگان به شهادت می رسند و عکاس نیز چشم هایش را از دست می دهد. حالا او نمی داند کدام نامه مربوط به کدام عکس است. وی افزود: نمایش از جایی آغاز می شود که عکاس در حال روایت قصه این آدم ها و درگیر پیدا کردن هر کدام از آنهاست. در پایان نیز موفق می شود نامه فرزندی را...