همدان - سرپرست شهرداری همدان بابیان اینکه رکود گریبان شهرداری‌ همدان را گرفته است، گفت: بودجه شهرداری همدان در سال جاری ۶۴۵ میلیارد تومان است.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدمصطفی رسولی پیش از ظهر دوشنبه در صحن شورای شهر همدان که با حضور نمایندگان مردم همدان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اشاره به اینکه مدیریت شهری مدیریت هزینه و درآمد است، گفت: با توجه به شرایط مالی شهرداری‌ها، مدیریت درآمد و هزینه‌ کار سختی است.

سید مصطفی رسولی با بیان اینکه سازمان‌های خدمات‌رسان تا زمانی که پول دریافت نکنند خدمتی را ارائه نمی‌دهند، اظهار داشت: با توجه به فرصت کمی که در زمان اجرای هر پروژه داریم، نمی‌توانیم منتظر درآمدهای کسب شده از سوی مردم بمانیم و به همین منظور پروژه‌ها را به صورت تعهدی اجرا می‌کنیم.

وی ادامه داد: طی دو دهه اخیر، شهرداری با همت و زحماتی که مدیریت‌های واحدهای همدان در شهرداری متحمل می‌شوند، امورات مردم را دنبال می‌کند و بر همین اساس بخش مهمی از پروژه‌های اصلی شهر عملیاتی شده است.

وی با اشاره به اینکه از سال ۷۵ وضعیت شهرداری‌ها در مباحث درآمدی متغیر شد، عنوان کرد: متأسفانه طی ۳ تا ۴ سال اخیر، رکود گریبان شهرداری‌ها را گرفته و آن را رها نمی‌کند.

وی با بیان اینکه بخشی از دیون شهرداری‌ همدان با فعال‌سازی پرونده‌ها در کمیسیون ماده ۷۷ و ماده ۱۰۰ پرداخت شد، گفت: در حال حاضر وضعیت شهرداری‌ها مناسب نیست.

شهرداری‌ها کمک‌های دولتی خود را نیز از دست داده‌اند

وی با اشاره به اینکه متأسفانه در حال حاضر شهرداری‌ها کمک‌های دولتی خود را نیز از دست داده‌اند، یادآور شد: مطابق قانون باید ۱۰ درصد عوارض نفتی به شهرداری‌ها تعلق گیرد در حالی که این اتفاق نمی‌افتد.

رسولی افزود: همچنین بر اساس ماده ۲۳ قانون، باید بخشی از درآمدهای حاصل از عوارض جرایم راهنمایی و رانندگی به شهرداری‌ها تعلق گیرد و ۶۰ درصد عوارض جرایم در بحث زیرساخت‌ها هزینه شود در حالی که این اتفاق نیفتاده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته حدود ۹ میلیارد تومان در راستای خرید دوربین‌های ثبت تخلف و کنترل سرعت ابلاغ شد که از این رقم تنها ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تخصیص یافت، گفت: از مبلغ مذکور، یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان با نام تخصیص یافت و این در حالی است که رقم قراردادها به منظور خریداری و نصب دوربین‌ها ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بود و رقم باقی مانده باید از محل منابع داخلی شهرداری تأمین می‌شد.

سرپرست شهرداری همدان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه تنها شهری که در استان به آن سهمیه قیر رایگان تعلق نگرفت، شهر همدان است، گفت: علیرغم اینکه این سهمیه به کلانشهرها تعلق نگرفته بود با پیگیری‌های انجام شده و بر اساس دستوری که وزیر مربوطه داد، طی روزهای آتی یک هزار تن قیر رایگان به شهر همدان تعلق خواهد گرفت.

وی در ادامه با بیان اینکه مدیریت درآمد نیز در شهرداری صورت گرفت، گفت: بر اساس تصمیمات گرفته شده در کمیسیون ماده ۵، فروش تراکم و ارتفاع تقلیل یافت و سطح تراکم‌ها به ویژه در رینگ اصلی شهر برابر ضوابط تعریف شد.

منابع درآمدی شهرداری همدان قانون‌مند شده است

وی با اعلام اینکه منابع درآمدی شهرداری همدان قانون‌مند شده است اما از سوی دیگر نیازمندیم تا شفاف‌سازی در پرداخت عوارض پروانه ساختمانی، عوارض جرایم راهنمایی و رانندگی وغیره صورت گیرد، گفت: هنگامی که شفاف‌سازی صورت گیرد، مبالغ مربوطه در مباحث زیرساختی شهر و برای مردم هزینه خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه پروژه بزرگ میدان بار همدان در طول سال‌های اخیر و پس از پیگیری‌های فراوان پایه‌گذاری شد، بیان کرد: در این پروژه افزون بر ۱۷۵ تا ۲۳۰ میلیارد تومان هزینه می‌شود و با تکمیل آن، علاوه بر استان همدان، استان‌های غربی کشور نیز بهره‌مند خواهند شد.

وی در خصوص پروژه تقاطع سردار همدانی نیز گفت: این پروژه در حال حاضر ۳۰ تا ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و باید به آن توجه ویژه شود.

وی از دیگر پروژه‌های در حال انجام شهرداری همدان به پارکینگ آقاجانی‌بیگ، پیاده‌راه‌سازی میدان امام(ره) و خیابان اکباتان اشاره کرد و گفت: تکمیل این پروژه‌ها نیازمند توجه نمایندگان استان و دیگر مسئولان است.

رسولی همچنین با بیان اینکه بودجه شهرداری در سال جاری ۶۴۵ میلیارد تومان است، اظهار کرد: تاکنون هیچ دستگاهی به شهرداری کمک نکرده اگرچه در این رابطه پرداخت بدهی‌ها ادارات کمک خوبی برای مدیریت شهری است.

وی عنوان کرد: همچنین در کمیته برنامه‌ریزی استان به منظور کمک به مدیریت شهری در شهر همدان مبلغی در نظر گرفته شده که البته تاکنون تخصیص نیافته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه درآمدهای حاصل از عوارض نوسازی تعریف شده است، بیان کرد: از آنجا که عوارض نوسازی‌ها کوششی است، سالیانه بین ۱۰ تا ۱۲ درصد آن وصول می‌شود.

وی افزود: همچنین از محل صدور پروانه‌های ساختمانی روزانه بین ۳ تا ۴ درصد پیش‌نویس پروانه صادر می‌شود که نسبت به سال گذشته حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد وصول درآمد حاصل از پروانه صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: بر اساس آمار موجود، در سال ۹۱، شهرداری همدان یک هزار و ۴۵۳ مورد صدور پروانه داشته که این عدد در سال‌های ۹۲، ۹۳ و ۹۴ به ترتیب به یک‌هزار و ۴۲۱ فقره، ۶۶۲ فقره و ۶۱۵ فقره رسید.

کاهش پروانه‌های صادر شده به مرور زمان

وی افزود: همچنین صدور پروانه در سال ۹۵ به ۶۰۲ مورد و در سال ۹۶، تاکنون به ۲۰۲ مورد رسیده که اعداد نشان‌دهنده کاهش پروانه‌های صادر شده به مرور زمان است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز با تأکید بر جذب اعتبارات ملی در راستای تکمیل عملیات اجرایی پل سردار همدانی گفت: با توجه به درآمدهای شهرداری، امکان جمع‌آوری پروژه مذکور در موعد مقرر بعید است و به همین منظور لزوم جذب اعتبارات ملی احساس می‌شود.

علی فتحی در ادامه در خصوص مشکلات موجود در بافت‌های کمتر برخوردار شهر در رابطه با انشعابات آب اظهار داشت: برخی از مردم در برخی مناطق حتی به اندازه شست‌وشوی روزمره نیز آب ندارند که در این رابطه باید تصمیماتی اتخاذ شود.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان نیز به ساخت و سازهای غیرقانونی در برخی باغات شهر و تخریب محیط زیست اشاره کرد.

مریم روانبخش بیان کرد: با توجه به نقض قانون در این خصوص، لزوم اصلاح آن توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی حائز اهمیت است.

کلیدواژه: شهرداری همدان | شورای اسلامی | شهرداری ها | شهر همدان | پروژه ها | بر اساس

منبع: مهر

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۰۱۲۷۱ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جوانی که یک دختر را در خیابان ربود و در خودرو به او تجاوز کرد،به10سال حبس و99ضربه شلاق محکوم شد

عاقبت دختر آلمانی تبار داعشی در عراق + تصاویر

آیت‌الله علوی‌گرگانی؛ باید حتما جلوی ورود زنان به ورزشگاه‌ها گرفته شود/ روحانی هوشیار باشد

در همین زمینه

 • باید ۴ گل به فولاد می زدیم/بدشانسی گریبان تیم را گرفته
 • اهواز - سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: با وجود شکست در برابر فولاد ولی اگر منصفانه در مورد نتیجه حرف بزنم ما باید چهار گل به حریف می‌زدیم. به گزارش خبرنگار مهر، فراز کمالوند جمعه‌شب پس از شکست خانگی تیمش در برابر فولاد خوزستان در نشست خبری پایان بازی اظهار کرد: دو هفته است در آبادان موفق به کسب پیروزی نمی‌شویم این در حالی است که حیفان به خوبی از موقعیت‌های خود استفاده می‌کنند ولی ما موفق به این کار نمی‌شویم. وی افزود: اگر تیم مشکلی در روند نتیجه‌گیری خود دارد قطعاً از من است و من سعی می‌کنم این مشکل را برطرف کنم. کمالوند تصریح کرد: شرمنده هواداران تیم نفت شدم چرا که آنها برای تیمشان سنگ تمام گذاشتند ولی ما موفق به کسب پیروزی در این بازی خانگی نشدیم. سرمربی نفت آبادان ادامه داد: حریف در این بازی از حداقل موقعیت خود برای رسیدن به گل برتری استفاده کرد ولی از حداکثر موقعیت‌های خود به خوبی استفاده نکردیم. جالب اینکه بازیکنان نفت در تمرینات، موقعیت‌های به‌مراتب سخت‌تر را تبدیل به گل نی کنند ولی در بازی‌های موفق عمل نمی‌کنند. کمالوند با بیان اینکه دو بازی است که ما بدبیاری می‌آوریم و بدشانسی گریبان تیم را گرفته است، گفت: امروز اگر منصفانه در مورد نتیجه نهایی بازی صحبت کنم باید بگویم که ما باید چهار بر یک پیروز می‌شدیم. وی افزود: تیم ما ضعیف بازی نکرد. زمانی می‌توانم بگویم که تیم ضعیف است که ما در این بازی به فولاد موقعیت گلزنی می‌دادیم در حالیکه اصلاً این‌چنین نبود و آنها موقعیتی ایجاد نکردند. نمی‌خواهم توجیه کنم ولی ما واقعاً بدبیاری آوردیم. کمالوند با اشاره به اینکه در بازی قبل مقابل سپیدرود در رشت بازیکنان نفت فشاری روحی و روانی فراوانی متحمل شدند، بیان کرد: این بازی بسیار برای من سنگین بود. سرمربی نفت آبادان اعتقاد دارم وقتی...
 • کمالوند:بدشانسی گریبان تیم ما را گرفته است/به لحاظ روحی و روانی مشکل داریم
 • خبرگزاری میزان- سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان می‌گوید تیمش بدشانس است و کمی به به لحاظ روحی و روانی مشکل دارد. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان، فراز کمالوند در نشست خبری پس از شکست یک بر صفر تیمش برابر فولا خوزستان گفت: شرمنده هواداران‌مان هستیم. آنها برای صنعت نفت سنگ تمام گذاشتند، اما ما نتوانستیم برنده شویم. 80 به 20 از کل بازی دست ما بود، اما برای برای دومین بار در این شرایط بازی را واگذار کردیم. وی افزود: ما از حداکثر موقعیت‌مان در بازی استفاده نمی‌کنیم هرچند که در تمرینات بچه‌ها موقعیت‌هایی که خیلی سخت تبدیل به گل می‌شود را به خوبی به گل تبدیل می‌کنند، به هر حال بچه‌ها در مسابقات با جان و دل بازی می‌کنند و قطعاً اگر مشکلی وجود دارد، این مشکل از جانب من است و باید برای حل آن دنبال راهکار باشیم. نمی‌خواهم باخت امروز را توجیه کنم. بازیکنان تیم حریف گاهاً خود را به روی زمین می‌انداختند و این مسئله‌ای است که در فوتبال ما باب شده و ما باید بازی خوبی را به نمایش می‌گذاشتیم و موقعیت‌های‌مان را از دست نمی‌دادیم. بد شانسی گریبان تیم ما را گرفته و همه امیدمان این است که بتوانیم از این شرایط خارج شویم. کمالوند درباره عملکرد خط دفاعی تیمش هم یادآور شد: در خط دفاع بد کار نکردیم، چون امروز فقط دو توپ به چارچوب دروازه ما آمد که دروازه‌بان‌مان هم زیاد برای آنها به زحمت نیفتاد، اما از آن سو توپ‌هایی را که می‌توانستیم به گل تبدیل کنیم، در به ثمر رساندن آنها موفق نبودیم. به نظر در دو بازی گذشته بد می‌آوریم و اگر امروز کمی خوش‌شانس بودیم باید با نتیجه 4 بر یک یا 5 بر یک پیروز می‌شدیم. فوتبال دو بخش دارد. یک بخش این که ما به حریف فرصت بدهیم و یا اینکه حریف خودش...
 • خروج ۱۸۶ بنگاه کوچک از رکود
 • اقتصاد>صنعت - مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران : بیش از ۱۳ هزار طرح صنعتی با پیشرفت بالای ۵۰ درصد در کشور فعال است. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران،علی یزدانی پیش از ظهر امروز در آئین تکریم و معارفه رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس که در اتاق بازرگانی شیراز برگزار شد، اظهار داشت: ارتقاء جایگاه شهرک شهرک‌های صنعتی استان فارس در کشور از اقدامات تاثیرگذار مدیرعامل سابق شرکت‌ شهرک‌های صنعتی فارس بود. وی افزود: مدیرعامل جدید شهرک‌های صنعتی استان فارس نیز از نیروهای کارشناس و کارآمد شهرک‌های صنعتی ایران است که امیدواریم با برنامه‌ریزی مناسب روز به روز شاهد رونق و توسعه در شهرک‌های صنعتی این استان باشیم. یزدانی با بیان اینکه استان فارس از استان‌های مهم کشور در صنعت و معدن است گفت: در حال حاضر بیش از 49 هزار جواز تاسیس در کشور به عنوان طرح صنعتی صادر شده و فعال است که بیش از دو هزار 675 طرح آن مربوط به استان فارس است که بخش زیادی از آنها در شهرک های صنعتی فارس مستقر خواهد شد.. مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بیان کرد: در کل کشور 84 هزار و 956 واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری فعال است که بیش از چهار هزار و 261 واحد آن در استان فارس فعال است. وی گفت: همچنین از 398 خوشه صنعتی شناسایی شده در کشور 14 خوشه آن در استان فارس فعال است که نشان از تعامل بنگاه‌های کوچک و بزرگ در این استان دارد. یزدانی با اشاره پایش طرح های بالای 51درصد پیشرفت فیزیکی از وجود 13هزار طرح با اشتغال 444هزار نفر در کشور خبردادو خاطرنشان کرد: در استان فارس نیز در حال حاضر بیش از 297 طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصد...
 • سیاست های کنونی دولت اقتصاد را به سمت رکود تورمی می برد
 • استاد اقتصاد دانشگاه با بیان اینکه تنها راه رونق در بازار مسکن و به تبع آن خروج از رکود فعلی پایین آوردن نرخ سود تسهیلات بانکی و اقساط پرداختی است گفت: با سیاست فعلی دولت احتمال به وجود آمدن رکود تورمی در اقتصاد وجود دارد. به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران پویا، اقتصاد مجموعه‌ای از رویدادهای به‌هم‌پیوسته است؛ بنابراین نمی‌توان بدون در نظر گرفتن متغیرهای دیگر سیاست اقتصادی موفقیت‌آمیزی اجرا کرد بنابراین پیش از هر اقدامی و اجرای سیاستی باید الگوی اقتصادی داشت و بر اساس آن اقدام کرد که البته لازمه موفقیت‌آمیز بودن آن الگو نیز متناسب بودنش با شرایط جامعه است. اکنون سیاست اقتصادی که دولت بی هیچ وجه از آن کوتاه نمی‌آید توجه به سرمایه‌گذاری خارجی است؛ در چنین شرایطی اگر از سوی دولت سیاستی اعمال شود که باعث افزایش قیمت ارز شود به اقتصاد کشور لطمه خواهد زد. دولت در اولین اقدام مهم اقتصادی خود دستور کاهش نرخ سود بانکی را صادر کرد اکنون برخی از کارشناسان از پیامدهای اقتصادی آن احساس نگرانی کردند که در این رابطه با کامران ندری استاد اقتصاد دانشگاه امام صادق «علیه‌السلام» گفت‌و‌گو کردیم.وی در مورد اینکه کاهش نرخ بانکی چه تبعات منفی می‌تواند در اقتصاد کشور داشته باشد گفت: وقتی سپرده بانکی دارای سود بالایی است یک دارایی مطمئن برای مردم محسوب می‌شود؛ زیرا خانواده‌ها می‌دانند که تقریبا اصل و سود سرمایه بانکی‌اشان تضمین شده است و به همین جهت ترجیح می‌دهند پس‌اندازهای خود را به شکل سپرده انجام دهند.این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه وقتی سود بانکی کاهش پیدا کرد، مردم برای پس‌انداز از سایر دارایی‌های مالی استفاده می‌کنند گفت: عمده این دارایی‌ها یا زمین و مسکن است یا طلا و ارز؛ زیرا مردم دارایی‌های مالی خود را در بازار سرمایه، همچون بورس قرار نمی‌دهند چرا که آن را دارایی پر ریسک می‌دانند و به طور کلی در ایران...
 • رکود پروژه پل سیدی در کرمان ادامه دارد
 • کرمان - پل سیدی که از سالها قبل کار احداثش شروع شده به حال خود رها شده و موجب بروز ترافیک در کمربندی کرمان شده است. به گزارش خبرنگار مهر، پل سدی از جمله تقاطع های غیر هم سطح شهر کرمان است که سالهاست از برنامه زمان بندی خود عقب مانده و علیرغم وعده های مکرر به اتمام نرسیده است، آخرین وعده راه اندازی این پل خردادماه گذشته بود و هم اکنون نیز فعالیتهای عمرانی در این پروژه نیمه کاره متوقف است.
 • اوقات شرعی همدان شنبه یکم مهر ماه
 • به گزارش خبرنگارگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازهمدان؛اوقات شرعی همدانامروز به شرح ذیل است:
 • همایش شیرخوارگان حسینی ع در همدان برگزار شد
 • همایش شیرخوارگان حسینی در نخستین جمعه ماه محرم همزمان با سراسر کشور در حسینیه امام(ره) همدان برگزار شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، در نخستین جمعه ماه محرم و همزمان با سراسر کشور به یاد مظلومیت حضرت علی‌اصغر(ع) مراسم شیرخوارگان حسینی(ع) در حسینیه امام(ره) همدان برگزار شد.در این مراسم معنوی مادران نوزادان‌ و خردسال خود را با لباس عزای امام حسین(ع) با پیشانی‌بند‌هایی مزین به نام ائمه اطهار به این مراسم آوردند تا نشان دهند فرزندان را با فرهنگ عاشورایی آشنا و پرورش می‌دهند و با در آغوش گرفتن نوزادان شیرخواره خود برای همدردی با حضرت رباب(ع) برای کودکان خود لالایی و روضه‌خوانی می‌کردند.مسئول دفتر امام‌جمعه همدان در این مراسم با اشاره به اینکه برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی از دو بعد مورد توجه قرار می‌گیرداظهار داشت: بعد اول به تصویر کشیدن مظلومیت اباعبدالله(ع) است.وی با بیان اینکه مصیبت شهادت حضرت علی‌اصغر(ع) سنگین‌تر از مصیبت دیگر شهدای کربلا است، افزود: در شهادت حضرت علی‌اصغر(ع) اوج مظلومیت نمایانگر می‌شود.حجت‌الاسلام ناصر نقوی با تأکید بر اینکه مظلومیت اباعبدالله(ع) سبب شده است که با گذشت 1400 سال از شهادت ایشان همچنان نام ایشان در جهان غوغا می‌کند، تصریح کرد: مجمع شیرخوارگان حضرت علی‌اصغر(ع) زنده نگه داشتن مظلومیت شهدای کربلا است.وی با اشاره به اینکه بعد دیگر شهادت شیرخوارگان نمایانگر این است که دشمن حتی برای شیرخوارگان ما نیز نقشه کشیده است، بیان کرد: دشمن دشمنی خود را می‌کند و این ما هستیم که باید علی‌اصغرهای خود برای سربازی امام زمان(عج) پرورش دهیم.مسئول دفتر امام‌جمعه همدان با بیان اینکه این روزها کودکان خردسال میانمار زیر پاهای برخی از هم‌وطنان و دشمنان خود کشته می‌شوند، گفت: نقشه دشمن در مراسم‌هایی نظیر مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر(ع) افشا می‌شود.نقوی تأکید کرد: امروز مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر(ع) در عالم نشان‌گر این است همه ما در معرض جنگی قرار داریم که در این جنگ امان ما را بریده و...
 • برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در همدان
 • همدان - همایش شیرخوارگان حسینی در نخستین جمعه ماه محرم همزمان با سراسر کشور در حسینیه امام(ره) همدان برگزار شد. به گزارش خبرنگار مهر، در نخستین جمعه ماه محرم و همزمان با سراسر کشور به یاد مظلومیت حضرت علی‌اصغر(ع) مراسم شیرخوارگان حسینی(ع) در حسینیه امام(ره) همدان برگزار شد. در این مراسم معنوی مادران نوزادان‌ و خردسال خود را با لباس عزای امام حسین(ع) با پیشانی‌بندهایی مزین به نام ائمه اطهار به این مراسم آوردند تا نشان دهند فرزندان را با فرهنگ عاشورایی آشنا کرده و آنها را پرورش می‌دهند.
 • کشف ۱۲ میلیارد ریال کالای قاچاق در همدان
 • به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ سردار کامرانی صالح فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا وارز پلیس استان موفق به کسب خبری پیرامون قاچاق مقادیری گوشی تلفن همراه شدند. کامرانی صالح افزود: قاچاقچيان کالا و ارز از شهرهای مرزی غرب کشور و از طريق محورهای مواصلاتی استان همدان تعدادی گوشي تلفن همراه را به استان های مرکزی کشور و تهران انتقال می دادند که موضوع بشکل ويژه در دستور کار عوامل اداره مبارزه با قاچاق کالا وارز قرار گرفت. وی ادامه داد: پس از هماهنگي های قضائی تیم ماموران درقالب گشت نامحسوس در محور همدان كرمانشاه اعزام و هم زمان اقدامات کنترلی و مراقبتی در ايستگاه بازرسی شهيد زارعی انجام شد. سردار کامرانی صالح اظهار داشت: تیم گشت در حوالی پليس راه همدان- کرمانشاه به خودروی پژو 405 مشکوک و این خودرو را متوقف می کنند. فرمانده انتظامی استان همدان خاطر نشان کرد: پس از دستگیری راننده تعداد یک هزار و347 دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش 12 میلیارد ریال کشف که در این خصوص پرونده تشکیل و برای رسیدگی به مراجع قضائی ارسال شد. انتهای پیام/ج 12 میلیارد ریال کالا قاچاق در همدان کشف شد
 • جدول پخش برنامه های صدا و سیمای مرکز همدان
 • به گزارش خبرنگارگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازهمدان؛جدول پخش برنامه های سیمای مرکز همدانامروزبه این شرح است: ۰۰:۰۰سینمایی۱۲۰ دقیقه ۰۲:۰۰ بسته شبانه ۱۳۵ دقیقه ۰۴:۱۵ ویژه برنامه اذان صبح ۴۵ دقیقه ۰۵:۰۰ ترتیل قران ۶۰ دقیقه ۰۶:۰۰مستند۶۰ دقیقه ۰۷:۰۰ تاریخ از این ور ۳۰ دقیقه ۰۷:۳۰ امروز ۹۰ دقیقه ۰۹:۰۰ چمن گل ۳۰ دقیقه ۰۹:۳۰ سینمایی کودک ۹۰ دقیقه ۱۱:۰۰ خانه و زندگی (زنده) ۶۰ دقیقه ۱۲:۰۰ تکرار سریال ۶۰ دقیقه ۱۳:۰۰ ویژه اذان ظهر ۳۰ دقیقه ۱۳:۳۰ سخنرانی مذهبی ۳۰ دقیقه ۱۴:۰۰ تکرار ایوان الوند ۶۰ دقیقه ۱۵:۰۰ فیلم سینمایی ۱۰۰ دقیقه ۱۶:۴۰ تکرار چمن گل ۲۰ دقیقه ۱۷:۰۰ تکرار امروز ۹۰ دقیقه ۱۸:۳۰ سریال میخک ۶۰ دقیقه ۱۹:۳۰اخبار استان۶۰ دقیقه ۲۰:۳۰ ویژه برنامه اذان مغرب ۳۰ دقیقه ۲۱:۰۰ ایوان الوند ۶۰ دقیقه ۲۲:۰۰لیمو ترش۳۰ دقیقه ۲۲:۳۰ اخبار استان انتهای پیام/غ برنامه های مرکز همدان
 • ایمن سازی ۱۵ مدرسه در حاشیه راه های استان همدان
 • همدان - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای همدان گفت: طی سال جاری طرح ایمن سازی فیزیکی ۱۵ مدرسه واقع در حاشیه راه‌های استان همدان در حال انجام است. به گزارش خبرنگار مهر، محمد رودباری صبح شنبه در حاشیه بازدید مدارس حاشیه راه‌های استان همدان ازایمن‌سازی ۱۵ مدرسه در حاشیه راه‌های استان همدان خبرداد و اظهار داشت: برای ایمن سازی این مدارس، مبلغ ۱۸۷ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است. وی افزود: به منظور ارتقای ایمنی عبور و مرور دانش آموزان یکی از اولویت های کاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای همدان علاوه بر آموزش ایمنی به دانش آموزان، ایمن سازی فیزیکی مدارس حاشیه راه ها است. رودباری افزود: عملیات ایمن سازی فیزیکی مدارس حاشیه راه ها شامل نصب علایم و تجهیزات ایمنی همچون سرعت گیر، تابلو و چراغ چشمک زن و علایم افقی در محوطه مقابل مدارس است که با هدف آرام سازی ترافیک عبوری انجام می شود. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان ایمن سازی آموزشی مدارس حاشیه راه‌ها را یک ضرورت اجتماعی برای کاهش آسیب‌های جاده‌ای در میان قشر آسیب پذیر دانش آموزان دانست. وی اضافه کرد: ایمن سازی معابر و راه‌های استان طبق استاندارد های تعریف شده انجام و خط کشی های برجسته، کف نوشته، لرزاننده، نصب پل عابر پیاده و انجام برنامه‌های آموزشی برای ترویج فرهنگ استفاده از پل‌های عابر پیاده در برنامه بوده است. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان با اشاره به تاثیر نهادینه شدن ارتقای ایمنی و فرهنگ درست رانندگی کردن در جامعه و کاهش تلفات جاده‌ای عنوان کرد : به منظور نهادینه کردن فرهنگ ترافیک در جامعه، آموزش‌ها باید از رده سنی پایین صورت گیرد چرا که آموزش‌های ارائه شده امروز به کودکان می‌تواند در پیشگیری از سوانح جاده‌ای در آینده موثر باشد.
 • ۲۲۱۱ مسکن مددجویی در همدان به بهره برداری می رسد
 • مدیر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان همدان از تأمین 2 هزار و 211 مسکن مناسب برای مددجویان فاقد مسکن خبر داد و گفت: این پروژه با اعتبار 12 میلیارد و 253 میلیون تومانی در سالجاری به بهره‌برداری می‌رسد. محمود فیضی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: مسکن و سرپناه مناسب از جمله مهمترین مسائل زندگی انسان‌ها به شمار می‌رود که تلاش داریم با ساخت، خرید، بهسازی و مقاوم‌سازی منازل خانواده‌های ساکن در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته، اقدامات شایسته‌ای به منظور توسعه و پیشرفت این مناطق انجام دهیم. وی با اعلام آغاز عملیات کلنگ‌زنی و ساخت 124مسکن شهری و 211 مسکن روستایی افزود: هفت میلیارد و 283 میلیون تومان برای ساخت دو هزار و 211 مسکن مددجویی از محل اعتبارات دولتی و سه میلیارد و 500 میلیون تومان از کمک‌های مردمی هزینه شده است. فیضی ادامه داد: این نهاد ساخت 335 منزل مددجویی را برای امسال در برنامه دارد که زیربنای هر منزل مسکونی بین ۵۰ تا ۶۰ مترمربع و سرانه درنظر گرفته شده برای هر واحد مسکونی در مناطق شهری ۲۵۰ میلیون ریال و روستایی ۱۵۰ میلیون ریال است. وی به اختصاص 12 میلیارد و 253 میلیون تومان به بخش مسکن مددجویی در سال ۹۶ اشاره کرد و گفت: بیش از هزار و 786 مورد ساخت، تعمیرات کلی و جزئی و تکمیل واحدهای نیمه‌تمام و بهسازی 90 مورد سرویس بهداشتی توسط کمیته امداد استان همدان از محل اعتبارات دولتی، صدقات و مشارکت‌های مردمی در سالجاری انجام می‌شود. انتهای پیام
 • خشکی کرخه مشکلی برای همدان ایجاد نمی کند
 • سرپرست شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با تأکید بر اینکه خشکی کرخه باعث خشکسالی در همدان می‌شود را تأیید نمی‌کنم، گفت: همدان در سرشاخه کرخه قرار دارد و خشکی این رود مشکلی برای همدان ایجاد نمی‌کند. منصور ستوده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: رودخانه کرخه حوزه آبریز همدان نبوده بلکه همدان جزء سرشاخه رودخانه کرخه است و مشکلی برای استان به وجود نمی‌آید ضمن اینکه گزارشی از هواشناسی و وزارت نیرو مبنی بر این خبر نداشته‌ایم و تأیید نمی‌کنیم. وی با اشاره به اینکه سطح آب‌های زیرزمینی کشور در حال افت است، افزود: مصرف زیاد آب و خشکسالی‌های پی درپی باعث شده است آب‌های زیرزمینی نسبت به گذشته کاهش یابد به‌طوریکه سطح آب‌های زیرزمینی دشت‌‎های استان همدان سالانه 90 سانتیمتر تا یک متر کاهش می‌‎یابد. ستوده با بیان اینکه باید طرح احیاء و تعادل‌بخشی آب‌های زیرزمینی در استان اجرایی شده تا این روند ثابت نگهداشته شود، خاطرنشان کرد: چندین پروژه در وزارت نیرو در راستای طرح احیاء وتعادل‌بخشیآب‌های زیرزمینی تعریف شده که انسداد چاه‌های غیرمجاز و نصب کنتورهای هوشمند از جمله این برنامه‌هاست. وی با اشاره به نصب 241 کنتور در سالجاری در همدان، یادآور شد: در استان همدان 3410 کنتور هوشمند در طول 3 سال گذشته نصب شده که امسال براساس برنامه نصب 400 دستگاه کنتور هوشمند در دستور کار است. سرپرست شرکت آب منطقه‌ای استان همداناظهار کرد: در 3 سال گذشته 3000 حلقه چاه غیرمجاز در استان همدان مسدود شده و از طرفی میزان مصرف آب در چاه‌های مجاز نیز کنترل شده است که باعث شده روند کاهش سطح آب‌های زیرزمینی کُندتر شود و اگر ادامه پیدا کند می‌تواند به احیای دشت‌های استان کمک کند. وی بیان کرد: حجم فعلی سد اکباتان 20 میلیون مترمربع است که خروجی این سد 1100 لیتر در ثانیه برای مصارف شرب شهر همدان است. ستوده با بیان اینکه سال آبی جدید...
 • حملات راکتی پاکستان به افغانستان از سر گرفته شد
 • سخنگوی والی ننگرهار در شرق افغانستان خبر داد که در حملات تازه از خاک پاکستان به افغانستان دستکم دو کودک کشته شدند. خبرگزاری تسنیم: به نقل از «تلویزیون یک»، «عطا الله خوگیانی» سخنگوی والی ننگرهار اعلام کرد که پاکستان از روز گذشته ده‌ها راکت را به خاک افغانستان شلیک کرده که در این حملات دستکم دو کودک کشته شدند.وی گفت که این حملات راکتی بر منطقه «اسپین‌زی» در شهرستان «نازیان» واقع در ولایت «ننگرهار» صورت گرفته است.خوگیانی افزود: پاکستان به تازگی 37 راکت پرتاب کرده است که تاکنون در نتیجه این حملات دو کودک کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.گفتنی است که حملات مرزی یکی از دلایل اصلی تنش‌ها میان افغانستان و پاکستان است.از سوی دیگر نیز حملات راکتی اخیر به افغانستان در حالی صورت گرفته که پاکستان توسط آمریکا به حمایت از گروه‌های تروریستی متهم شده است.رئیس جمهور افغانستان که برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده است، چندی پیش اعلام از سازمان ملل خواست تا برای توقف حملات موشکی ارتش پاکستان به خاک کشورش، اقدامات جدی را انجام دهد.«نجیب‌آزاد» معاون سخنگوی «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان گفت: رئیس جمهور در دیدار با «تادامیچی‌ یاماموتو» نماینده سازمان ملل در کابل از وی خواسته تا در این مورد اقدام کند.وی افزود که بزودی دولت افغانستان و نماینده سازمان ملل در کابل از طریق تیمی مشترک تلاش‌های خود را در این مورد آغاز خواهند کرد.
 • تظاهرات یکپارچه مردم همدان در اعتراض به سخنانان سخیف ترامپ عکس
 • مردم همدان، سخنان گستاخانه ترامپ درباره مردم ایران را به شدت محکوم کردند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز همدان در پاسخ به سخنان گستاخانه، ابلهانه و سخیف ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا علیه مردم سلحشور ایران، امروز مردم دارالمومنین همدان پس از اقامه نماز با شکوه جمعه شعار «مرگ بر آمریکاسر دادند.مردم با سر دادن شعارهای مرگ بر ترامپ و مرگ بر اسرائیل ، خواهان عذر خواهی سیاستمداران آمریکایی از ملت ایران شدند.
 • قهرمانی نهاوند الف و همدان در مسابقات کشتی انتخابی جوانان استان
 • به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ در پایان مسابقات کشتی انتخابی جوانان استان همدان ( گرامیداشت هفته دفاع مقدس) که در تاریخ ۳۰ و ۳۱ شهریور ماه به میزبانی شهرستان نهاوند برگزار شد در کشتی آزاد تیم نهاوند الف با ۷۹ امتیاز بر سکوی قهرمانی ایستاد و تیم های همدان الف با ۷۶ و تویسرکان با ۶۱ امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند. همچنین در مسابقات کشتی فرنگی تیم همدان با ۷۷ امتیاز اول شد و تیم های تویسرکان با ۶۹ امتیاز و رزن با ۵۰ امتیاز در جایگاه دوم و سوم ایستادند. علی قپانوری از نهاوند الف، مجتبی غلامی از نهاوند الف، سجاد چهاردولی از ملایر، امیرحسین صادقی از همدان الف، علیرضا علی بخشی از نهاوند الف، امیرمحمد مختاری از همدان الف، مهدی بابایی ازتویسرکان، میثم شریفی از همدان الف، مهدی صدری از همدان الف و رضا کزازی از نهاوند الف رتبه های برتر ده وزن کشتی آزاد را به خود اختصاص دادند. در کشتی فرنگی نیز امیر فرهادی از همدان، محمد سبزی عبدی از نهاوند، محمد حسین عبدالوند از تویسرکان، امیرحسین گروسی از همدان، پوریا حاجی میرزا محمدی از همدان، محمد امین دالوند از کبودرآهنگ، عارف رضایی از همدان، پوریا بیات از تویسرکان، علی منصوری از همدان و میثاق مالمیر از کبودرآهنگ در وزن خود به مقام قهرمانی رسیدند گفتنی است نفرات برتر این مسابقات در قالب تیم کشتی جوانان استان همدان به مسابقات کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی جوانان کشور اعزام می شوند. انتهای پیام/ ش مسابقات کشتی انتخابی جوانان استان
 • به کارگیری مدیران توانمند در استان خوزستان جدی گرفته شود
 • نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی گفت: به‌کارگیری مدیران توانمند در استان خوزستان جدی گرفته شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم از اندیمشک،ظهر امروز و با حضور جمعی از مسئولان محلی و در محل فرمانداری اندیمشکنشست ویژه محرم برگزار شد.فریدونحسنوند در این نشست اظهار داشت:مسئولاناجرای شهرستان اندیمشک باید بر توسعه خدمات شهری وتأمیننیازهای شهروندان همراه و هماهنگ ویکصدا باشند و بر نقش و جایگاهخودآگاهو مطالبات مردم در این عرصه پاسخ دهند.وی افزود: امروز با همکاریبخش‌هایمختلف شهری وپیگیری‌هایصورت گرفتهبرای توسعه اندیمشک،یکبرنامهپنجسالهطراحی و باید باتکیهبراهداف و مسیر توسعه شهرستان را فراهم وطرح‌هاینیمهتمامشهرستان را تکمیل وطرح‌هایجدید عمرانی را درکم‌ترینزمان ممکن بهبهرهبرداریرساند.نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: یکی ازگام‌های اجرای این برنامه، افتتاحطرح‌هایعمرانی در شهرستان اندیمشک است و بااجرای آن150طرح عمرانی تا پایان1397اینطرح‌هاو درسهمرحله بهبهره‌برداریمی‌رسدو گامی بلند در مسیر توسعه شهرستان برداشتهمی‌شود.وی گفت: از این تعداد طرح عمرانی،20طرح آن شاخص و بزرگ هستند و اجرا و بهره‌برداریازآن‌ها،زمینهسازتوسعه پایدار اندیمشک فراهم و پاسخ مناسبیبه مطالبه وتأمیننیاز شهروندان دادهمی‌شودو به همین جهت باید در این زمینه حرکت و مسیر اجرای اینطرح‌هایبزرگ را در شهرستانفراهم کرد.حسنوندبیان کرد: احداث نیروگاهدومسد دز اندیمشکبااعتباریبالغبر550 میلیون یورو، یکی ازطرح‌هایمهمنهتنهاشهرستان بلکه استان خوزستان است کهاین طرح بزرگ، دارای ابعاد مختلف و گسترده و نیازمند مشارکتبخش‌های مختلف شهری و استانی برای اجرا است.وی افزود: امروز مشکلات اجرایی سدبالارودو پتروشیمی و کارخانه سیمان و بندر خشک اندیمشک در حال رفع شدن است و باپیگیری‌هایصورت گرفته،اعتبارات اجراییآن‌ها تصویب و با توجه به نیازهای شهرستان در حوزه اشتغال و صنعت، به اجرای اینطرح‌ها توجه ویژه شده است.نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: علاوه بر این،احداث2 نیروگاهسیکل ترکیبی در شهرستان اندیمشکیکخدمت ماندگار برای مردم اندیمشک است و ما باید بدانیم اجرای اینطرح‌ها، گامی بلند در مسیر توسعه منطقه است که با اختصاص اعتبارات و آغاز عملیات اجراییآن‌ها،حرکت اندیمشک در مسیر توسعه، تسهیلمی‌گردد.وی گفت:ما باید بدانیم جایگاه و نقش مردم اندیمشک درهشتسال...
 • مادران استان همدان کودکان خود را نذر قیام ظهور امام زمان عج کردند
 • به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری ماه محرم و گرامیداشت کودکان شهید روز عاشورا، مراسم شیرخوارگان حسینی در استان همدان و همزمان با 3500 نقطه کشور در تمامی نشهرستان ها با حضور پرشور مادران و کودکان خردسالشان برگزار شد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نافع، مادران و کودکان استان همدان همزمان با سراسرکشور در نخستین جمعه ماه محرم و آغاز سوگوار ایام سالار شهیدان امام حسین (ع) با حضور خود در مراسممجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) به عزاداری پرداختند. اسدآباد امام جمعه اسدآباد تربیت صحیح فرزندان؛ درسی برای مادران حسینی از مجمع جهانی حضرت علی اصغر حجت الاسلام سیدموسی حسینی مجد در مراسم شیرخوارگان شهرستان اسدآباد اظهار کرد: حضور مادران حسینی در ابن مراسم نشان از عشق و محبت و ارادت به حضرت علی اصغر (ع) و همدردی با مادر بزرگوار ایشان خانم رباب است. وی تربیت صحیح فرزندان، را درسی دانست که میتوان از حضور در مجالس حسینی و با الگوگیری از رفتار و منش امام حسین (ع) گرفت و گفت: امروز زنان و بانوان باید درس وفاداری نسبت به همسرانشان داشته باشند چرا زن کانون محبت و عشق است. بهار حجت الاسلام اصغر زارعی در همایش شیرخوارگان حضرت علی اصغر با اشاره به جنگ نرم دشمنان علیه مسلمانان و کشور اسلامی ایران گفت: بیشترین هجمه دشمنان در جنگ نرم علیه خانواده و خصوصا زنان است و آنها خانواده ما را مورد حمله قرار داده اند تا بنیان جامعه اسلامی را از هم بپاشند. وی با اشاره به برگزاری همایش جهانی شیرخوارگان در نقاط مختلف جهان گفت: دشمنان ما برای اینکه شیعه را در چشم جهانیان خوار کنند با قمه زنی مخالفتی ندارند و به راحتی اجازه انجام آن را میدهند اما مخالف برگزاری...
 • نهاوند و همدان قهرمان مسابقات کشتی آزاد و فرنگی جوانان شدند
 • رئیس هیئت کشتی استان همدان گفت: در مسابقات کشتی انتخابی جوانان استان همدان تیم نهاوند الف در کشتی آزاد و همدان در کشتی فرنگی در جایگاه نخست ایستادند. علی رحیمی فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان با بیان این که مسابقات کشتی آزاد و فرنگی انتخابی جوانان استان همدان در تاریخ 30 و 31 شهریور ماه در نهاوند برگزار شد اظهار داشت: در رقابت های کشتی آزاد تیم نهاوند الف با 79 امتیاز قهرمان شد.وی افزود: تیم های همدان الف با 76 امتیاز و تویسرکان با 61 امتیاز به ترتیب در رتبه دوم و سوم ایستادند.رئیس هیئت کشتی استان همدان از قهرمانی تیم همدان با 77 امتیاز در رقابت‌های کشتی فرنگی خبر داد و گفت: در رقابت‌های کشتی فرنگی که در روز جمعه در سالن علیمرادیان شهرستان نهاوند برگزار شد، تیم های تویسرکان با 69 امتیاز و رزن با 50 امتیاز دوم و سوم شدند.رحیمی‌فر عنوان کرد: علی قپانوری، مجتبی غلامی، سجاد چهاردولی، امیرحسین صادقی، علیرضا علی بخشی، امیرمحمد مختاری، مهدی بابایی، میثم شریفی، مهدی صدری و رضا کزازی در ده وزن کشتی آزاد انتخابی جوانان استان قهرمان شدند.وی افزود: در کشتی فرنگی نیز امیر فرهادی، محمد سبزی، محمد حسین عبدالوند، امیرحسین گروسی، پوریا حاجی میرزا محمدی، محمد امین دالوند، عارف رضایی، پوریا بیات، علی منصوری و میثاق مالمیر از کبودرآهنگ در به مقام نخست اوزان دهگانه دست یافتند.رحیمی‌فر از حضور نفرات برتر مسابقات کشتی انتخابی جوانان در قالب تیم استان همدان در مسابقات قهرمانی کشور جوانان خبر داد و خاطرنشان کرد: این مسابقات در سطح بالایی برگزار شد و بی تردید با حمایت از تیم های جوانان و نوجوانان استان و توجه به تیم‌های پایه آینده کشتی همدان تضمین می‌شود.انتهای پیام/ R41405/P1357/S6,75/CT1
 • سوانح جاده ای ۴۸ ساعت گذشته در همدان سه کشته و چهار مجروح بر جا گذاشت
 • سرهنگ سعید اسماعیلی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: سانحه نخست در جاده روستای پرلوک رخ داد که در این سانحه یک زوج جوان جان باختند.وی اضافه کرد: تردد با سرعت غیرمجاز موجب منحرف شدن خودرو از جاده اصلی و واژگونی آن شده و سرنشینان این وسیله نقلیه با وجود باز شدن کیسه هوا به بیرون از خودرو پرتاب می شوند.جانشین پلیس راه استان همدان بیان کرد: این خودروی سواری 10 بار غلت خورده و نبستن کمربند ایمنی موجب پرتاب شدن 2 سرنشین آن به خارج از خودرو و مرگ آنها می شود.سرهنگ اسماعیلی یادآوری کرد: همچنین روز گذشته سه دستگاه خودروی سواری در جاده 2 طرفه غارعلیصدر برخورد کردند که تصادف زنجیره ای چهار مجروح بر جای گذاشت.وی افزود: موتور سوار 53 ساله که در جاده روستای پهنه بر در حال تردد بود نیز به علت ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه و واژگونی موتور سیکلت جان خود را از دست داد.در پنج ماهه سالجاری 149 نفر در جاده های برون شهری استان همدان جان باختند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 13 نفر معادل هشت درصد کاهش داشته است. 7526/2087خبرنگار: علیرضا جهانگیری** انتشار دهنده: زهرا پیرنیا
 • ابرقدرت ها با هراس از قدرت نظامی ایران کینه به دل گرفته اند
 • اصفهان - امام جمعه اصفهان گفت: امروز قدرت موشکی ما لرزه بر تن دشمنان نظام افکنده است و ابرقدرت‌ها با هراس از قدرت نظامی ایران، کینه ما را به دل گرفته‌اند. به گزارش خبرنگار مهر ، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد ظهر امروز، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای هشت سال هفته دفاع مقدس اظهار داشت: در آن دوران تمامی کشورها از جمله آمریکا، از اقدام صدام در حمله به ایران با تمام توان و امکانات حمایت کردند شاید که با خیال خام خود، نام و نشان انقلاب اسلامی را از تاریخ حذف کنند. وی افزود: بر خلاف آرزوی شوم دشمنان حماسه دفاع مقدس، رشادت‌های رزمندگان را الگویی برای دیگر حق‌جویان جهان قرار داد و نام انقلاب و هشت سال دفاع مقدس ما که خود برگرفته از حماسه عاشورا است، در تاریخِ جهان جاودانه شد. تجربه‌های دفاع مقدس قدرت نظامی ما در منطقه را افزایش داده است امام جمعه اصفهان با بیان اینکه با اتکا بر تجربه‌های دوران دفاع مقدس امروز سلاح‌ و موشک‌هایی ساختیم که قدرت نظامی ما در منطقه افزایش داده است، بیان داشت: امروز قدرت موشکی ما لرزه بر تن دشمنان نظام افکنده است و ابرقدرت‌ها با هراس از قدرت نظامی ایران، کینه ما را به دل گرفته‌اند. وی سخنان رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل را یاوه‌گویی بیهوده توصیف کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب و رئیس‌جمهور محترم به خوبی جواب سخنان پوچ ترامپ را دادند. تاکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی در راستای حضور جوانان در نماز جمعه وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان با تاکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی در راستای حضور جوانان در نماز جمعه ابراز داشت: حضور در نماز جمعه سازندگی و تربیت روحی در پی دارد و معنویت خاصی را در وجود نمازگزاران جاری می‌سازد. آیت‌الله طباطبایی نژاد با اشاره به مناسبت‌های پیش...
 • سامانه های انتخاباتی ۲۱ ایالت آمریکا هدف حملات سایبری قرار گرفته اند
 • دولت فدرال آمریکا از حملات سایبری به سامانه‌های رایانه‌ای ۲۱ ایالت پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته خبر داده است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دولت فدرال آمریکا روز جمعه به مقام های انتخاباتی 21 ایالت اعلام کرده است که هکرها سامانه های آنها را پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته هدف قرار داده اند.این در شرایطی است که مقام های وزارت امنیت داخلی آمریکا یک سال پیش اعلام کردند که ایالت های این کشور هدف حملات سایبری و هکری قرار گرفته که احتمالا این هکرها با روسیه در ارتباط هستند.برخی از این ایالت ها شامل ایالت هایی هستند که شاهد کارزارهای شدید و نزدیک انتخاباتی بوده اند از جمله فلوریدا، اوهایو، پنسیلوانیا، ویرجینیا و ویسکانسین.مقام های انتخاباتی آلاباما، آلاسکا، آریزونا، کالیفرنیا، کلرادو، کانکتیکات، دلاوار، ایلینوی، آیوا، مریلند، مینه سوتا، داکوتای شمالی، اوکلاهما، اورگون، تگزاس و واشنگتن نیز این مساله را تایید کرده اند که دولت فدرال آمریکا حملات هکری و سایبری به سامانه های انتخاباتی این ایالت ها را تایید کرده است.البته این بدان معنا نیست که اطلاعات حساس رای دهندگان دستکاری شده یا نتایج انتخابات تغییر کرده است. این حملات سایبری و هکری موجب نگرانی مقام های انتخاباتی و نمایندگان آمریکایی شده است.مقام های ایالات مختلف آمریکا ماه هاست که از دولت فدرال خواسته اند تا اطلاعات مربوط به حملات سایبری به سامانه های انتخاباتی را با آنها با اشتراک بگذارند.آلکس رادیلا وزیر خارجه کالیفرنیا که یک دموکرات است با انتشار بیانیه ای تاکید کرد: این کاملا غیر قابل قبول است که بیش از یک سال زمان برده است تا وزارت امنیت داخلی آمریکا به ما درباره تلاش های روسیه برای نفوذ به سامانه های انتخاباتی اطلاعاتی را بدهد، علی رغم درخواست های مکرر ما برای دسترسی به اطلاعات .مارک وارنر نماینده ارشد دموکرات عضو کمیته تحقیق درباره دخالت...
 • مجموعه مدیریت هرمزگان تمهیدات لازم را برای محرم و صفر در نظر گرفته است
 • بندرعباس - ایرنا - استاندار هرمزگان با بیان اینکه مردم این استان مردمی ولایی و از پیشگامان ابراز محبت به اهل بیت (ع) هستند، گفت: مجموعه مدیریت استان امسال نیز تمهیدات لازم برای برگزاری مناسب مراسم های عزاداری محرم و صفر را در نظر گرفته است. فریدون همتی شامگاه جمعه با صدور پیامی که در اختیار ایرنا نیز قرار گرفته است، ضمن تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع)، اظهار داشت: از سالیان دور تاکنون شاهد آئین های عزاداری سنتی و خاص مردم هرمزگان در ایام ماه های محرم و صفر بوده ایم و بی شک امسال نیز شاهد حضور پرشور مردم در این مراسم ها خواهیم بود. وی ادامه داد: بی شک مکتب عاشورا که در تداوم راه نبی مکرم اسلام(ص) و امیرالمومنین حضرت علی(ع) و با قیام خونین امام حسین(ع) شکل گرفت، سرچشمه ای بی پایان از ایثار و شهادت است که توسط ائمه اطهار(ع) ترویج یافته است.همتی تصریح کرد: امروز شاهد هستیم که به برکت انقلاب، مکتب عاشورا در مناطق مختلف ترویج یافته و آزادی‌خواهان عالم با تاسی از حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به مقابله با زورگویان و ستمکاران برخواسته اند .استاندار هرمزگان اضافه کرد: در سالیان اخیر شاهد هستیم که جوانان ایران اسلامی با تاسی از مکتب امام حسین(ع) پس از جانفشانی هایی که در دوران دفاع مقدس داشتند، این روزها نیز در دفاع از حرم اهل بیت(ع) با ایثارگری مثال زدنی به شهادت می رسند و قطره قطره خون پاک آنها شجره طیبه انقلاب اسلامی را آبیاری می کند.وی با تسلیت فرارسیدن ایام محرم به همه مسلمانان ، گفت: امیدوارم همگان با درس گرفتن از واقعه عاشورا و رشادت و ایثار امام حسین و یارانش، آموزه های این مکتب را سرلوحه قرار دهیم و در این مسیر گام برداریم.همتی خاطرنشان کرد: ماه محرم با نام و یاد اباعبدالله الحسین (ع) و...
 • روحیه پرسشگری باید در نظام آموزشی کشور نهادینه و جدی گرفته شود
 • قزوین- استاندار قزوین گفت: برای اعتلای کیفی و آموزشی در مدارس باید روحیه پرسشگری در میان دانش آموزان تقویت شود تا پژوهش و تحقیق در مدارس نهادینه شود. به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با سراسر کشور در مراسمی با حضور استاندار قزوین، آیت الله عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین، نمایندگان مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، معاونان استاندار و مدیران استانی با نواخته شدن زنگ مهر در مدرسه شاهد نرگس سال تحصیلی جدید در استان قزوین آغاز شد. عبدالمحمد زاهدی در این مراسم اظهار کرد: کلاس درس فقط برای گفتن و شنیدن و آموزش یک سویه نیست بلکه باید فضایی مهیا شود تا دانش آموزان هم پرسش های خود را براحتی مطرح کنند و معلمان به انها پاسخ دهند. وی بیان کرد. کلاس های درس باید محل گفتگوی دو طرفه باشد و معلمان عالم ما با شکیبایی به سوالات فرزندان دانش آموز خود با صبوری پاسخ دهند. زاهدی گفت: در طول تاریخ تمدن های زیادی شکل گرفتند اما چون اینده نگری نداشتند به فراموشی سپرده شدند. استاندار قزوین بیان کرد: باید به دانش آموزان به عنوان سرمایه های ارزشمند توجه کنیم و تضمین آینده کشور را در این سرمایه ها جستجو کنیم. در این مراسم افشانی مدیر کل اموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش پیام وزیر را به مناسبت بازگشایی مدارس قرائت کرد. با نواخته شدن زنگ مهر بیش از ۲۳۰ هزار دانش آموز سال تحصیلی جدید را در ۲۲۰۰ واحد آموزشی آغاز کردند.
 • امام جمعه همدان:معلمان شاگردان خود را برای نیاز آینده کشور تربیت کنند
 • آیت الله غیاث الدین طه محمدی روز شنبه در آیین بازگشایی مدارس همدان در سال تحصیلی جدید افزود: طبق روایات ائمه اطهار(ع) فرزندان خود را نباید برای شرایط امروز جامعه تربیت کنیم بلکه باید آن ها را برای رویارویی با شرایط 50 سال آینده آموزش دهیم.وی با اشاره به همزمانی آغاز سال تحصیلی با آغاز هفته دفاع مقدس اظهار کرد: در دوران هشت سال دفاع مقدس، شاگردان همین مدارس نقش آفرینی کردند و با نثار خون خود درس آزادگی به جامعه دادند.وی ادامه داد: رزمندگانی که از جان و مال خود گذشتند و در دوران دفاع مقدس در راه حق جان فشانی کردند تربیت شده معلمان با فضیلت و دیندار میهن اسلامی بودند.مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان نیز در این آیین گفت: پیشرفت جامعه در گرو توسعه نیروی انسانی است که از طریق تعلیم و تربیت درست افراد محقق می شود. مصطفی خزاعی افزود: تحول در زندگی بشر با خلاقیت و علم و دانش میسر می‌شود و تنها راه سعادت و خوش‌فهمی انسان در فهم و درک درست است که اندیشه‌ ورزی، ذهن خلاق و روح برتر می‌تواند انسان را در مسیر الهی سوق دهد.آیین زنگ بازگشایی مدارس استان همدان روز شنبه در هنرستان شهیدان دیباج همدان با حضور مسئولان استانی برگزار شد.70 شهید والامقام منتسب به هنرستان شهیدان دیباج همدان هستند که شهید چیت سازیان، شهدای دیباج و شهید شکری پور از جمله این شهدا هستند.با آغاز سال تحصیلی بیش از 260 هزار دانش آموز استان همدان بر سر کلاس های درس حاضر شدند و بیش از 155هزار نفر از آنها در دوره ابتدایی، حدود 65 هزار نفر در دوره اول متوسطه و بیش از40 هزار دانش آموز در دوره متوسطه دوم مشغول به تحصیل می شوند.همچنین حدود یک هزار و 400 دانش آموز با نیازهای ویژه در مدارس استثنایی استان و حدود پنج هزار و 600 نوآموز...
 • شهرداری خرم آباد مقروض است
 • خرم‎آباد- رئیس شورای شهر خرم‎آباد گفت: براساس برآوردهای اولیه کارشناسان، ۲۴۴ میلیارد تومان بدهی شهرداری خرم‏ آباد است که احتمال می ‏رود این رقم ۳۰۰ میلیارد تومان باشد. به گزارش خبرنگار قدس ‏آنلاین، رئیس شورای شهر خرم‏ آباد گریزی به معضلات پروژه‏ های غیرکارشناسی در دست اجرا زد و افزود: متأسفانه زمان اجرای برخی پروژه‏ها به درازا کشیده که خود معضلی شده‏اند برای شهر و می‏توان به زیرگذر بهارستان در این رابطه اشاره کرد. اردشیر دریکوندی تهدید جدی شهر خرم‏آباد را با توجه به نزدیک شدن فصل بارندگی آب‏های سطحی دانست و تصریح کرد: برای مهار و هدایت آب‏های سطحی شهر خرم‏آباد بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان نیاز است در این رابطه در منطقه‏ی گلدشت بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان می‏بایست هزینه شود. وی عمده مشکل را در فقدان مدیریت واحد شهری دانست و افزود: این مشکلی است که در سراسر کشور وجود دارد یک سری وظایف است که به شهرداری مرتبط می‏شود ولی به دلایل تداخل کاری با دستگاه‏های دولتی دیگر نیاز است کارها تجمیع شود و مدیریت واحد شهری، فرماندهی این کارها را بر عهده بگیرد. اردشیر دریکوند گفت: با توجه به تنگناهای موجود در شهرداری خرم‏آباد می‏بایست در بحث ارزش افزوده از طریق اداره مالیاتی تخصیص صددرصد به شهرداری داده شود تا بتوان به مردم خدمت‏رسانی نمود. وی با نگاهی گذرا به آسیب‏های اجتماعی مناطق حاشیه‏نشین شهر خرم‏آباد گفت: مدیریت شهری نمی‏تواند به این مناطق رسیدگی جدی داشته باشد و این مهم نیاز به عزمی ملی دارد. رئیس شورای شهر با اشاره به اینکه نیروهای شهرداری بر اساس تخصص‎شان جذب نشده‎اند، تشریح کرد: متأسفانه برنامه‎ریزی برای درآمد پایدار شهرداری از قبل وجود نداشته و عمده درآمد شهرداری کفاف تنظیف شهر را نمی‎دهد. اردشیر دریکوند یادآور شد: شورا خارج از تمام مسائل حاشیه‎ای به دنبال عمران و آبادانی است برنامه‏ هایی در نظر داریم تا بر اساس...