تهران- ایرنا- رعایت نکردن الزام های ایمنی و توجه نداشتن به قوانین راهنمایی و رانندگی به وسیله برخی از رانندگان اتوبوس های جاده ای، حوادث بی شماری را به وجود آورده و سبب خسارت های جانی و مادی فراوانی شده است. مقوله ای که ضرورت ساماندهی و نظم بخشی به ناوگان اتوبوسرانی را بیش از پیش نمایان می کند.

سوانح رانندگی در ایران به عنوان یکی از عوامل مهم مرگ و میر شهروندان محسوب می شود و به طور میانگین در هر 30 دقیقه یک تن براثر تصادف جان خویش را از دست می دهد در این میان، اتوبوس ها با توجه به تردد بالایی که در سطح جاده های کشور دارند و سهم ویژه آنها در انتقال مسافر نیازمند کنترل و ساماندهی بیشتری هستند.آمار تصادف های مربوط به اتوبوس ها و میزان تلفات ناشی از این سوانح گویای این مساله است که بیشتر این حوادث به دلیل خواب آلودگی و سرعت غیرمجاز به وقوع می پیوندد. نظارت دقیق بر انتخاب رانندگانی که پایبندی و اشراف بیشتری به مسایل ایمنی و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی داشته باشند، می تواند از بروز خسارت های جبران ناپذیری که در این ارتباط وجود دارد، جلوگیری کند.

گروه اطلاع رسانی ایرنا به منظور آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در ارتباط با سوانحی که در 10 سال گذشته جان مسافران اتوبوس را با خطر روبه رو ساخته اند، به مرور برخی از این تصادف ها اقدام کرده ‌است.

**10 شهریور 1396
واژگونی یک دستگاه اتوبوس حامل دانش آموزان دختر اعزامی به اردوی شیراز 12 کشته و 30 مجروح برجای گذاشت. خستگی و خواب آلودگی راننده علت واژگونی اتوبوس عنوان شده است.

** 11 اردیبهشت 1396
واژگونی اتوبوس گردشگران آلمانی در فارس 2 کشته و 17 مصدوم برجای گذاشت. تخطی از سرعت مطمئنه در جاده لغزنده در اثر بارش باران علت حادثه واژگونی اتوبوس حامل گردشگران آلمانی بود.

**31 فروردین 1396
واژگونی اتوبوس در جاده سبزوار- شاهرود به جان باختن 11 تن انجامید. تغییر مسیر ناگهانی کامیونی که در جلو اتوبوس در حال حرکت بود، باعث تصادف و پس از آن واژگونی اتوبوس شده است.

**27 فروردین 1396
واژگونی اتوبوس ولوو در محور توره - اراک چهار کشته و 6 مجروح به جا گذاشت. علت این حادثه بر پایه نظر کارشناسان حاضر در صحنه تخطی از سرعت مطمئنه در جاده لغزنده گزارش شده است.

**29 دی 1395
بر اثر واژگونی یک دستگاه اتوبوس در محور رفسنجان - کرمان (کمربندی سرچشمه) 6 تن کشته و 16 تن مصدوم شدند. گفته می شود عدم توجه راننده به جلو علت وقوع بوده است.


**19 آبان 1395
در حادثه واژگونی اتوبوس زائران یزدی در محدوده شهرستان اقلید در شمال این استان، 28 تن کشته و 22 تن مصدوم شدند. علت واژگونی این اتوبوس در گردنه دژکرد فارس درمحور اقلید – یاسوج، ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه به دلیل تخطی از سرعت مطمئنه اعلام شده است.

** دوم مرداد 1395
شمارکشته شدگان حادثه رانندگی درجاده کرج -چالوس به 16تن رسید. علت حادثه توانایی نداشتن در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه در سرپیچ به وسیله راننده اتوبوس عنوان شده بود.

**29 اردیبهشت 1395
واژگونی یک دستگاه اتوبوس مسافربری در حدفاصل 10 کیلومتری بجنورد باعث کشته شدن چهار مسافر و زخمی شدن 32 تن شد. مسافران این اتوبوس، سرعت زیاد و ناتوانی راننده در کنترل خودرو را عامل تصادف اعلام کرده اند.

**هفتم آبان 1394
واژگونی یک دستگاه اتوبوس در جاده قدیم ساوه - تهران سه کشته و 14 مصدوم برجا گذاشت. کارشناسان امر علت این حادثه را تخطی از سرعت غیرمطمئنه عنوان کرده بودند.

**16 مهر 1394
واژگونی یک دستگاه اتوبوس در محور اراک- ازنا سه کشته و 15 مجروح برجا گذاشت. علت این حادثه تخطی از سرعت مطئنه، توانایی نداشتن راننده در کنترل وسیله نقلیه و لغزنده بودن جاده گزارش شده است.

**16 شهریور 1394
واژگونی خودروی اسکانیای حامل زایران عراقی در جاده ملایر - بروجرد در استان همدان به کشته شدن 11 تن و مجروح شدن 25 تن انجامید. بارش باران، بالا بودن سرعت خودرو و ناتوانی راننده در کنترل خودرو در جاده لغزنده به واژگونی این وسیله نقلیه عمومی منجر شد.

**10 شهریور 1394
به علت واژگونی یک دستگاه اتوبوس اسکانیا در محور چاهک -هرات شهرستان خاتم این استان چهار تن کشته و 24 تن مجروح شدند. کارشناسان پلیس راه علت این حادثه را ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه ناشی از خستگی و خواب آلودگی اعلام کردند.

**یکم اردیبهشت 1394
یک دستگاه اتوبوس مسافری بری تهران به ساری به دلیل بریدن ترمز، کنترل اتوبوس از اختیار راننده خارج و پس از برخورد با کوه واژگون شد. اورژانس 115 استان مازندران و جمعیت هلال احمر سوادکوه از 11 کشته در پی واژگونی اتوبوس در محور سوادکوه خبر دادند.

**14 آذر 1393
بر اثر واژگونی خودروی حامل زائران کربلا در گردنه اسدآباد سه تن کشته و 39 تن مجروح شدند. راننده این خودرو بعد از گذر از سربالایی و قرار گرفتن در قسمت سرازیر به جای دنده سنگین با دنده سبک حرکت کرده به این منظور برای کاستن سرعت خودرو مجبور به ترمز های پی در پی می شود. ترمزهای پی در پی به داغ شدن سیستم ترمز و بی تاثیر شدن آن منجر شده و راننده کنترل خودرو را از دست می دهد.

**14 تیر 1393
واژگونی یک دستگاه اتوبوس اسکانیا که از شیراز به سمت فیروز آباد و بندر عسلویه در حرکت بود، تعداد چهار کشته و 20 زخمی بر جای گذاشت. سرعت زیاد اتوبوس و خواب آلودگی راننده، علت اصلی حادثه عنوان شده است.

**26 شهریور 1392
در حادثه واژگون شدن یک دستگاه اتوبوس مسافربری حامل زایران عراقی در محور ارتباطی اراک - بروجرد، 16 تن کشته و 20 تن مجروح شدند.

** 15بهمن 1391
واژگونی اتوبوس محور شهرکرد به خوزستان در چهارمحال و بختیاری، سه کشته و 32 مصدوم برجا گذاشت. بر پایه نظر کارشناسان، لغزندگی جاده و ناتوانی راننده در کنترل اتوبوس، دلیل وقوع این حادثه بوده است.

** 13 بهمن 1391
براثر واژگونی یک دستگاه اتوبوس مسافربری چهار گردشگر اهل استان اصفهان و آباده فارس در محور بندر خمیر به بندرعباس کشته شدند. ناتوایی راننده اتوبوس در مهار وسیله نقلیه و حرکت خلاف جهت را علت واژگونی اتوبوس گردشگران عنوان شده است.

** 19 دی 1391
براثر واژگونی یک دستگاه اتوبوس مسافربری در محور دیهوک – طبس چهار تن کشته و 14 تن مجروح شدند. علت این واژگونی عجله و شتاب بی مورد راننده و لغزنده بودن سطح جاده اعلام شده است.

** هفتم دی 1391
چهار تن در جریان واژگونی یک دستگاه اتوبوس مسافربری در محور سبزوار- نیشابور جان باختند. توانایی نداشتن در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی سرعت مطمئنه در جاده لغزنده از مهم ترین دلایل واژگونی این اتوبوس بود.

** دوم دی 1391
بر اثر واژگونی اتوبوس مسافربری در محور ارومیه - مهاباد یک تن کشته شده و هفت تن دیگر زخمی شدند. کارشناسان خستگی راننده، توجه نکردن به جلو و خواب آلودگی راننده را علت این حادثه اعلام کردند.

**هشتم آبان 1391
واژگونی یک دستگاه اتوبوس در محور یاسوج -اصفهان 5کشته برجای گذاشت. کارشناسان علت این حادثه را که ساعت پنج صبح در 50 کیلومتری یاسوج رخ داده است، تخطی از سرعت مطمئنه در پیچ و لغزندگی جاده اعلام کرده اند.

**29 مهر 1391
واژگونی اتوبوس در محور دهدز به لردگان باعث جان باختن 26 دانش آموز بروجنی شد.

**14 شهریور 1391
بر اثر واژگونی یک دستگاه اتوبوس در زیر پل ورودی آزادشهر سه تن کشته و 29 تن نیز مجروح شدند. بر پایه اظهار و نظر کارشناسان راهنمایی و رانندگی، بی توجهی راننده اتوبوس و سرعت زیاد اتوبوس باعث بوجود آمدن این حادثه شده است.

**12 شهریور 1391
یک اتوبوس در حالی که از خوزستان به طرف حاجی آباد بندر عباس در حرکت بود در جاده شیراز کازرون حدود 50 کیلومتری شهر شیراز دچار حادثه شد. در جریان این سانحه 20 تن کشته و 24 تن مجروح شدند. کارشناسان علت این تصادف را بی احتیاطی ناشی از سرعت مطمئنه در محدوده پیچ عنوان کرده اند.

**26 فروردین 1391
بر اثر واژگونی یک اتوبوس در گیلان که از اردبیل عازم تهران بود هفت تن کشته و 32 تن دیگرمصدوم شدند. این حادثه به دلیل برخورد این اتوبوس با یک راس اسب در محور فومن به سراوان روستای کوزان شفت و عدم کنترل راننده اتوبوس بوقوع پیوسته است.

** 9 اسفند 1390
براثر واژگونی یک دستگاه اتوبوس حامل 40 تن دانش آموز، چهار تن از دانش آموزان کشته و 36 تن از آنان مصدوم شدند. علت این حادثه، سرعت زیاد اتوبوس و عدم توانایی راننده در کنترل این وسیله نقلیه اعلام شده است.

**28 بهمن 1390
براثر واژگونی یک دستگاه اتوبوس در محور گرمسار به سمنان دو تن از مسافران اتوبوس کشته و 10 تن دیگر مصدوم شدند. پلیس راه علت این حادثه را تخطی راننده اتوبوس از سرعت مطمئنه تشخیص داد.

**15 بهمن 1390
بر اثر واژگون شدن یک دستگاه اتوبوس در محور اراک بروجرد 3 تن و 23 تن مصدوم شدند. کارشناسان راهنمایی و رانندگی علت وقوع این حادثه را که در گردنه زالیان بوقوع پیوست، ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه عنوان کرده اند.

**31 مرداد 1390
واژگونی یک دستگاه اتوبوس مسافربری که از تهران عازم تبریز بود، چهار تن کشته و 18 تن زخمی برجای گذاشت. علت این حادثه را خواب آلودگی راننده اتوبوس اعلام شده است.

** هفتم خرداد 1390
واژگونی اتوبوس در محور شاهرود - سبزوار 33 مجروح برجای گذاشت. کارشناسان پلیس راه علت بروز این سانحه را تخطی از سرعت مطمئنه راننده اتوبوس اعلام کردند.

**23 اردیبهشت 1390
بر اثر واژگونی یک دستگاه اتوبوس ولوو در 15 کیلومتری جاده نهاوند-کرمانشاه، 2 تن کشته و 27 تن مصدوم شدند. این حادثه به دلیل خواب آلودگی راننده اتفاق افتاد.

**یکم فروردین 1390
براثر واژگونی یک دستگاه اتوبوس حامل کاروان دختران راهیان نور دانشگاه پیام نور کهنوج در حدفاصل محور کرمان جیرفت 11 تن کشته و 37 تن نیز مجروح شدند. علت این حادثه عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی در سرعت مطمئنه بوده است.

**13 اسفند 1389
بر اثر برخورد یک دستگاه اتوبوس مسافربری با کامیون و واژگونی اتوبوس در محور زنجان - قزوین 10 تن کشته و 15 تن مجروح شدند. علت تصادف توجه نداشتن راننده اتوبوس به جلو اعلام شده است.

**هفتم فروردین 1389
براثر واژگونی یک دستگاه اتوبوس مسافربری در اتوبان زنجان - تبریز، سه تن کشته و شماری مجروح شدند. این حادثه در 22 کیلومتری اتوبان زنجان - تبریز و بر اثر خواب آلودگی و سرعت بالای راننده، اتفاق افتاده است.

**6 آذر 1388
واژگونی یک دستگاه اتوبوس در محور اراک- بروجرد سه کشته و 31 مجروح بر جای گذاشت. کارشناس پلیس راه با تایید این موارد، علت بروز این سانحه را انحراف به راست راننده به علت جلوگیری از وقوع تصادف با خودروی روبه رو عنوان کرد.

**27 آبان 1388
واژگونی یک دستگاه اتوبوس، در کیلومتر 43 محور اراک - بروجرد 14 کشته و هشت مصدوم به جای گذاشت. کارشناس پلیس راه علت این سانحه رانندگی را انحراف وسیله نقلیه و عدم توانایی راننده در کنترل اتوبوس به خاطر لغزندگی جاده ناشی از بارش باران عنوان کرد.

**چهارم بهمن 1387
یک دستگاه اتوبوس مسافربری که از تهران به سمت شیراز در حرکت بود در گردنه شهید آباد در30 کیلومتری جنوب صفاشهر فارس، واژگون شد و چهار کشته و 24 مجروح برجا گذاشت. علت وقوع این حادثه، لغزندگی جاده و انحراف به راست اتوبوس، گزارش شده است.

**22 شهریور 1387
واژگونی اتوبوس در کرج 12 کشته و هفت مجروح برجای گذاشت. این اتوبوس از تهران به سمت کرج در حرکت بود که در حد فاصل پل کلاک و پل شهید سلطانی کرج به علل نامعلومی از مسیر خارج و به داخل رودخانه سقوط کرد.

*گروه اطلاع رسانی
خبرنگار: مهسا شریفی**انتشار دهنده: شهربانو جمعه
پژوهشم**2059**9131
ایرنا پژوهش، کانالی برای انعکاس تازه ترین تحلیل ها، گزارش ها و مطالب پژوهشی ایران وجهان، با ما https://t. me/Irnaresearchهمراه شوید.

کلیدواژه: واژگونی یک دستگاه اتوبوس مسافربری | واژگونی یک دستگاه اتوبوس در محور | اثر واژگونی یک دستگاه اتوبوس | کنترل وسیله نقلیه ناشی | راننده در کنترل وسیله نقلیه | ناتوانی راننده در کنترل | واژگونی اتوبوس در محور | تخطی از سرعت مطمئنه | راهنمایی و رانندگی | خواب آلودگی راننده | علت این حادثه | جاده لغزنده | راننده اتوبوس | خواب آلودگی | تن مصدوم شدند | تن مجروح شدند | اعلام شده | لغزندگی جاده | پلیس راه علت | علت واژگونی | برجای گذاشت | اتوبوس حامل | حرکت بود | برجا گذاشت | اثر واژگون | مجروح برجا | واژگون شد | سرعت زیاد | جای گذاشت | عنوان شده | محور اراک | تن کشته | سه کشته | چهار تن | بر اثر

منبع: ایرنا

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۰۰۸۷۱ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

در همین زمینه

 • کاهش فاصله حرکت اتوبوس ها به یک دقیقه/افزایش ۲۰درصدی ناوگان اتوبوسرانی
 • به گزارش ایسکانیوز سجاد زارع صفت با اشاره به افزایش بار ترافیک معابر در مهر ماه افزود: در سال های گذشته اولین روز بازگشایی مدارس، ترافیک سنگینی را به معابر اصلی مرکز تهران تحمیل می کرد اما امسال با تمهیدات انجام شده، به غیر از خیابان کارگر جنوبی حدفاصل جنوب میدان قزوین تا تقاطع لشگر و خیابان ولی عصر(عج)، تقاطع مولوی تا میدان منیریه که شاهد ترافیک نسبتا سنگینی بودیم؛ از سایر خیابان های منطقه 11 مشکلی مبنی بر بروز ترافیک گزارش نشد. وی با بیان این که سر فاصله حرکت اتوبوس های سطح منطقه به یک دقیقه کاهش یافته تا ضمن پوشش مناسب خطوط، از تجمع مسافران در ایستگاه ها کاسته شود؛ به افزایش 20 درصدی ناوگان اتوبوسرانی در خطوط تندروی منطقه و فعالیت گسترده واحد های گشت و کنترل و نظارت تاکسیرانی در تمام معابر اصلی این منطقه اشاره کرد و ادامه داد: بیش از 20 خط تاکسی منطقه با حدود یک هزار و 400 دستگاه تاکسی به جابه جایی مسافران می پردازند و حدود هزار دستگاه تاکسی گردشی نیز به مسافران خدمات رسانی می کنند. زارع صفت تصریح کرد: تا 10 روز ابتدایی سال تحصیلی جدید تمامی پرسنل معاونت حمل و نقل و ترافیک و گروه های دوام در کنار پرسنل راهنمایی و رانندگی در تقاطع ها و میدان های اصلی و نیز مقابل مدارس مهم منطقه حضور خواهند یافت و نسبت به هدایت و راهنمایی خودروها برای تعیین مسیر اقدام می کنند. وی در خصوص پیمانکاران سرویس مدارس خاطر نشان کرد: از ادامه فعالیت رانندگانی که خودروی آنان دارای برچسب مخصوص سرویس مدارس نیست، توسط پلیس راهنمایی و رانندگی جلوگیری خواهد شد. او همچنین از خط کشی معابر و شستشوی ایستگاه های اتوبوس این منطقه برای استقبال از مهر خبر داد. 700 اتوبوس اتوبوسرانی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری...
 • جامبوجت ها در معرکه/از بنگلادش تا سوریه زیر بالهای ناوگان ترابری
 • جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر با دارا بودن انواع مختلف هواپیماهای ترابری مانند بوئینگ۷۴۷ یکی از قدرت های بلامنازع ترابری در منطقه و جهان است. خبرگزاری مهر، گروه سیاست-محمد شلتوکی: ارسال دو محموله از کمک های جمهوری اسلامی ایران برای مسلمانان مظلوم میانمار در روزهای اخیر، توجه بسیاری از محافل خبری داخلی و خارجی را به خود جلب کرده است. این کمک ها که در قالب دو محموله و هرکدام به وزن ۳۰ تن، شامل اقلام دارویی، چادرهای امدادی، مواد غذایی، پتو، زیرانداز و ... بود که از این پس هر هفته یک محموله به مقصد بنگلادش ارسال می شود تا به دست مسلمانان مظلوم روهینگیایی در میانمار برسد. در این زمینه نقش ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی هوایی در ارسال این کمک ها بسیار بارز و قابل توجه است، این دو محموله توسط ناوگان ترابری نیروی هوایی ارتش و هواپیماهای بوئینگ ۷۴۷ این نیرو به مقصد بندر چیتاگونگ در بنگلادش اعزام شد، به همین بهانه تصمیم گرفتیم طی گزارشی به تاریخچه و نقش ناوگان ترابری نیروی هوایی ارتش در دوران دفاع مقدس و پس از آن بپردازیم. تخلیه کمک های ایران به مسلمانان میانمار از بوئینگ ۷۴۷ نیروی هوایی در فرودگاه چیتاگونگ بنگلادش ناوگان ترابری نیروی هوایی ارتش که شامل هواپیماهای سی-۱۳۰، اف-۲۷، بوئینگ ۷۰۷ و بوئینگ ۷۴۷ است، در ابتدای انقلاب اسلامی بزرگترین ناوگان ترابری منطقه با بیشترین ظرفیت جابجایی به شمار می آمد. اما یکی از هواپیماهایی که این قدرت عظیم را برای کشورمان رقم زده بود، هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ بود که با ظرفیت بار بیش از ۱۰۰ تن، عملا قابلیت ترابری و انعطاف فراوانی را فراهم می آورد. ماجرای خرید بوئینگ های ۷۴۷ برای نیروی هوایی، به سال ۱۹۷۵ میلادی و ورشکستگی شرکت آمریکایی TWA بر می گردد که در آن زمان پس از آنکه شرکت هواپیمایی TWA آمریکا ورشکست شد، شاه با خرید...
 • روزانه ۴۰۰ هزار نفر درقزوین با ناوگان عمومی جابجا می شوند
 • قزوین- مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین گفت: روزانه ۴۰۰ هزار نفر از شهروندان با ناوگان عمومی اتوبوسرانی و تاکسیرانی در شهر قزوین جابجا می شوند. به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسن ایرانخواه شنبه شب در جلسه شورای شهر قزوین با ارائه گزارشی از وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی اظهارداشت: سالانه بالغ بر ۵۰ میلیون نفر توسط ۲۶۰ دستگاه اتوبوس در شهر قزوین جابجا می شوند و این آمار نشان می دهد اگر ناوگان خود را تجهیز کنیم این استقبال بیشتر هم می شود. وی بیان کرد: در شهر قزوین همچنین روزانه ۳۰۰ هزار نفر توسط یک هزار دستگاه تاکسی و ۱۰۰ هزار نفر با ۲۶۰ دستگاه اتوبوس شهری جابجا می شوند و بعد از تهران شاید دومین شهری هستیم که بیشترین تردد در آن با ناوگان عمومی صورت می گیرد. ۱۲ هزاردانش آموز توسط سرویس های مدارس جابجا می شوند ایرانخواه یادآورشد: با ساماندهی انجام شده تاکنون ۴۰۰ دستگاه مینی بوس برای جابجایی هشت هزار دانش آموز و ۱۰۰۰ دستگاه تاکسی برای جابجایی ۴ هزار دانش آموز ساماندهی و پیش بینی شده و ۴ هزار نفر هم با تاکسی به مدرسه خواهند رفت. مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین تصریح کرد: اجرای طرح بی آر تی در شهر قزوین از امور ضروری است که از شورا و سرپرست شهرداری انتظار داریم این موضوع را با جدیت پیگیری کنند تا کار عملیاتی شود. وی اضافه کرد: بستر لازم برای اجرای طرح بی آر تی مهیا شده و از شورا درخواست می شود برای خرید ۲۵ دستگاه اتوبوس ویژه طرح موافقت کنند تا نیاز خود را تامین کنیم. ایرانخواه اظهارداشت: در اجرای این طرح از بسیاری از شهرها عقب هستیم و باید بسرعت آن را عملیاتی کنیم تا بتوانیم به افزایش تقاضای سفر پاسخ مثبت دهیم. وی اضافه کرد: با صراحت باید گفت در زمینه جابجایی با ناوگان حمل...
 • انجام معاینه فنی برای ناوگان عمومی یکسال پس از تولید
 • مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه اعلام کرد معاینه فنی برای ناوگان عمومی یک سال پس از تولید انجام می‌شود. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکزکرمانشاه، بهمن خسروانی گفت: با توجه به ابلاغ و انتشار قانون هوای پاک از سوی سازمان راهداری و حملو نقل جاده‌ای کشور، دوره معافیت انجام معاینه فنی برای وسایل نقلیه عمومی به یکسال پس از زمان تولید وسیله نقلیه عمومی کاهش یافت.وی افزود: در پی اجرای این قانون، حمل بار و مسافر با وسایل فرسوده و صدور گواهی معاینه فنی جهت ناوگان فرسوده ممنوع است و مراکز معاینه فنی موظفند مقررات مربوط به ضوابط تأسیس، فعالیت و تعرفه انجام معاینات فنی را رعایت کنند در غیر این صورت به پرداخت جریمه نقدی و در صورت تکرار تخلف به تعلیق پروانه از یک ماه تا یک سال و یا لغو دائم پروانه فعالیت محکوم می‌شوند.خسروانی ادامه داد: باتوجه به اجرای این قانون، اعزام وسایل نقلیه عمومی به سفر، بدون تأیید سلامت فنی، تخلف محسوب و درکمیسیون ماده ۱۲ مبنی بر رسیدگی به تخلفات شرکت‌ها و مؤسسات حمل و نقل جاده‌ای به وسیله این اداره کل بررسی و حکم لازم صادر می‌شود.
 • ۲۶ دستگاه آمبولانس جدید به ناوگان اورژانس استان لرستان اضافه می شود
 • رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان لرستان گفت: ۲۶ دستگاه آمبولانس جدید به زودی به ناوگان فرسوده اورژانس استان لرستان اضافه می‌شود. حسینعلی رفایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهارداشت: بارایزنی‌های انجام گرفته و با پیگیری‌های رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان قرار است 26 دستگاه آمبولانس جدید دیگر در آینده نزدیک خریداری وجایگزین ناوگان فرسوده و مستهلک این مرکز شود.وی در رابطه با فعالیت‌های اورژانس لرستان در شش ماهه نخست سال 96 در استان افزود: درشش ماه نخست امسال 37 هزار و 550 مورد تماس تلفنی با مرکز اورژانس 115 لرستان برقرارشد که منجر به انجام 25 هزار و 528 مأموریت شد.رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی لرستان با بیان اینکه ازاین تعداد مأموریت 15 هزار و 244 مورد شهری و 10 هزار و 284 مورد جاده‌ای بوده است عنوان کرد: از این تعداد مأموریت‌ها 20 هزار و 443 مورد مربوط به ماموریت‌های غیرتصادفی و بیماری‌های مختلف قلبی تنفسی و دیگرموارد بوده است.وی بیان کرد: در مدت مذکور 5 هزار و 85 مورد مأموریت جهت حوادث ترافیکی وتصادفات انجام شد که ازاین تعداد دو هزار و 659 مورد مربوط به حواث ترافیکی شهری و 2 هزار و 426 مورد مربوط به حوادث ترافیکی جاده‌ای بوده است.رفایی با بیان اینکه پرسنل اورژانس لرستان در شش ماهه نخست امسال 12 احیا موفق قلبی ریوی انجام دادندگفت: در مدت مذکور 10 زایمان موفق در آمبولانس‌های این مرکز وبا حمایت واقدامات تکنسین‌های اورژانس لرستان انجام گرفت.وی تصریح کرد: اورژانس هوایی لرستان با دوفروند بالگرد مستقر درشهرهای خرم‌آباد والیگودرز 263 ماموریت مأموریت پروازی انجام داد که طی این مأموریت‌ها به 304 مورد بیمار مختلف خدمات درمانی مناسب ارائه کرد.رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی لرستان خاطر نشان کرد: در شش ماهه نخست امسال پنج زایمان موفق داخل بالگرد اورژانس هوایی لرستان و با اقدامات درمانی مناسب تکنسین‌های اورژانس هوایی انجام گرفت.وی اظهارداشت: استان لرستان هم اکنون دارای 58...
 • کاهش سن انجام معاینه فنی برای ناوگان عمومی به یکسال اززمان تولید
 • کرمانشاه- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه ازکاهش سن انجام معاینه فنی برای ناوگان عمومی به یکسال از زمان تولید خبرداد. به گزارش خبر گزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان کرمانشاه، بهمن خسروانی گفت : با توجه به ابلاغ و انتشار قانون هوای پاک در روزنامه رسمی کشور و ابلاغ آن از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، دوره معافیت انجام معاینه فنی برای وسایل نقلیه عمومی به یکسال از زمان تولید آنها کاهش یافت. وی افزود: در پی اجرای این قانون، حمل بار و مسافر با وسایل فرسوده و صدور گواهی معاینه فنی جهت ناوگان فرسوده ممنوع بوده و کلیه مراکز معاینه فنی موظفند مقررات مربوط به ضوابط تأسیس، فعالیت و تعرفه انجام معاینات فنی را رعایت نماینددرغیراینصورت براساس اعلام وزارتخانه های کشور و راه و شهرسازی به پرداخت جریمه نقدی و در صورت تکرار تخلف به تعلیق پروانه از یک ماه تا یک سال و یا لغو دائم پروانه فعالیت محکوم می شوند. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه تأکید کرد: باتوجه به اجرای این قانون، اعزام وسایل نقلیه عمومی به سفر بدون تأیید سلامت فنی از سوی مراکز مربوطه، تخلف محسوب شده و درکمیسیون ماده۱۲(رسیدگی به تخلفات شرکتها و مؤسسات حمل و نقل جاده ای) توسط این اداره کل مورد بررسی و صدور حکم قرار خواهد گرفت.
 • برگزاری دوره آموزشی برای ۲۹۱۶ راننده ناوگان باری از ابتدای سال جاری
 • مشهد- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد از برگزاری دوره آموزشی برای ۲ هزار و ۹۶۱ راننده خودروهای باری طی ۵ ماهه نخست سال جاری خبر داد. به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد، هوشنگ غلام‌زاده در خصوص ارائه برنامه‌های آموزشی به رانندگان خودروهای باری در شهر مشهد عنوان کرد: در سال گذشته ۵۸۰۵ نفر راننده خودروهای باری در شهر مشهد در دوره‌های آموزشی شرکت کرده‌اند. وی افزود: با توجه به اهمیت این موضوع سال جاری نیز این دوره‌های آموزشی برای رانندگان برگزار شده که در ۵ ماهه نخست سال ۲۹۱۶ راننده تحت پوشش سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد از این آموزش‌ها بهره‌مند شده‌اند. معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد با تاکید بر بهبود نحوه برگزاری دوره‌های آموزشی گفت: در این راستا برنامه‌ریزی ویژه‌ای انجام شده است که از جمله آن می‌توان به تغییر ترکیب و دوره‌های برگزار شده جهت آموزش‌های اولیه و تمدیدی، تغییر و بهبود مدرس و سرفصل‌های آموزشی دوره اخلاق حرفه‌ای، ارتقاء اساتید سایر دوره‌ها، تغییر مکان برگزاری کلاس اشاره کرد. وی بیان کرد: همچنین تعریف و تصویب مطالعه پژوهشی بررسی تاثیر آموزش بر رفتار ترافیکی شاغلان حمل و نقل بار و ارائه پیشنهاد در جهت بهبود و اصلاح سرفصلهای آموزشی نیز در دست اقدام می باشد. غلام‌زاده در خصوص تسهیل در برگزاری و حضور رانندگان در دوره‌های آموزشی گفت: در این راستا تولید محتوا، تهیه و ارائه لوح فشرده و برگزاری آزمون جهت ۴ دوره آموزشی قوانین و مقررات راهنمائی و رانندگی در حمل و نقل بار، حفاظت و ایمنی در حمل و نقل بار، آتش‌نشانی، امداد و نجات، کمک‌های اولیه و آشنایی با مباحث فنی حمل بار به منظور شاغلان با مدارک تحصیلی بالاتر از کاردانی که به صورت...
 • با این کلاه ایمنی پشت سر خود را ببینید تصاویر
 • کارشناسان موفق به توسعه یک کلاه ایمنی مخصوص موتورسواران شدند که به دوربین عقب مجهز است. به گزارش ایسنا و به نقل از بیزینس اینسایدر، این کلاه ایمنی سبب می‌شود تا موتورسواران دید 360 درجه داشته باشند. این کلاه ایمنی که "CrossHelmet " نام دارد تمام آن چیزی را که در پشت سر موتور سوار اتفاق می‌افتد ثبت و ضبط کرده و آن را بر روی نمایشگر موجود در قسمت جلوی کلاه برای وی نمایش می‌دهد. این کلاه ایمنی همچنین می‌تواند به یک اپلیکیشن همراه متصل شده و با استفاده از GPS مسیر و جهت‌های مختلف را بر روی صفحه نمایش کلاه نمایش دهد. این اپلیکیشن قابلیت تنظیم صدا نیز دارد. CrossHelmet از تاریخ 13 سپتامبر برای جمع آوری منبع مالی بر روی وبسایت kickstarter قرار گرفته و علاقمندان می‌توانند هم اکنون آن را پیش خرید کنند. انتهای پیام
 • عذرخواهی بیل گیتس بابت ساخت کنترل آلت دیلیت
 • فناوری اطلاعات>نرم افزار - طراح سیستم عامل ویندوز ضمن ابراز تاسف از ساخت دکمه پیچیده برای ریست سیستم می‌گوید اگر قادر به ویرایش بود، دکمه کنترل+آلت+دیلیت را به یک دکمه واحد تبدیل می‌کرد. به گزارش خبرآنلاین،وی که در نیویورک سخن می گفت اذعان کرد Ctrl+Alt+Delete یک مانور سرهم‌بندی شده بود که برای راه اندازی مجدد سیستم عامل ویندوز تعریف شد اما ایکاش به جای گرفتن سه کلید روی کیبورد تنها یک کلید برایش تعریف می شد. وی پیش‌تر نیز ضمن اعتراف به این موضوع در سال 2013 گناه را به گردن آی بی ام انداخته بود و در جمع دانشگاهیان در هاروارد گفته بود دوستی که در آی بی ام کار می‌کرد(دیوید برادلی)،کیبورد آی بی ام را درست طراحی نکرده بود و به ما یک کلید واحد برای انجام این کار نداده بود. این در حالی است که آن سال‌ها برای ورود به اپل مکینتاش یک کلید روی کیبورد تعریف شده بود. از کنترل+آلت+دیلیت برای قفل کردن سیستم عامل، تسک منیجر، سوئیچ بین کاربر و خروج از سیستم استفاده می شود و در نهایت وقتی سیستم عامل ویندوز هنگِ کامل کرد، با زدن آن زیست می‌شود. 5656 کلید واژه‌ها : بیل گیتس - ویندوز -
 • کنترل و نظارت بازار استان در ایام اربعین
 • به گزارشگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازکرمانشاه؛بداریوش جودکی مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاهبا اشاره به فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان از فعالیت مضاعف گشت های سیار تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه در بازار خبر داد. وی همچنین از کنترل و نظارت بازار استان در مسیر زائران حسینی و طی ایام اربعین خبر داد و گفت: بر اساس مصوبات جلسه شورای اداری این اداره کل و همچنین جلسه شورای اداری فرمانداری، این اداره کل در ماه های محرم و صفر علی الخصوص در ایام اربعین حسینی با هدف نظارت جدی بر دفاتر خدمات مسافرتی مجاز و برخورد با دفاتر غیر مجاز در راستای ارائه خدمات و سهولت در تردد زائرین اربعین حسینی، نحوه ارائه خدمات مربوط به هتل ها، رستوران ها، عرضه مواد غذایی و کنترل و نظارت کالا های سلامت محور با همکاری دستگاه های نظارتی صنعت، معدن و تجارت، حج و زیارت مرکز بهداشت و نیروی انتظامی اماکن را در دستور کار خود قرار داده است. مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه بیان کرد: این طرح پس از تشکیل جلسه شورای اداری اداره کل تعزیرات حکومتی با برنامه تشدید فعالیت گشت های مشترک در مرکز استان و شهرستان های تابعه در مسیر زائران تنظیم شده و تا پایان ماه صفر ادامه خواهد داشت. وی افزود: این بازرسی ها در قالب گشت های مشترک است و سایر دستگاه های نظارتی هم بازرسی های دوره ای خود را خواهند داشت و پرونده هایی در این خصوص تشکیل می شود. این پرونده ها پس از ارجاع به تعزیرات حکومتی به صورت فوق العاده و ویژه رسیدگی و با متخلفان برخورد شود. جودکی به نحوه دسترسی زائران محترم و همچنین مردم عزیز استان به تعزیرات حکومتی و ارائه شکایات نیز اشاره کرد و گفت: زائران محترم و مردم عزیز استان می توانند با شماره پیامکی ۳۰۰۰۰۰۱۳۵ سازمان تعزیرات و یا شماره تلفن...
 • کنترل ارتش سوریه بر ده ها کیلومتر از حومه شرقی حمص
 • خبرگزاري آريا - يک منبع نظامي سوري تاکيد کرد که در چارچوب عمليات پياپي عليه عناصر باقيمانده از تروريستهاي داعش در منطقه جب الجراح در حومه شرقي حمص، حدود 50 کيلومتر مربع به کنترل ارتش سوريه درآمد.العالم ـ باخبرنگاران اين منبع نظامي سوري در گفتگو با خبرگزاري سانا گفت: يگانهايي از ارتش دست به عمليات گسترده عليه تجمعات تروريستهاي داعش در جنوب شرق منطقه جب الجراح در شرق شهر حمص زدند که به بازپس گيري روستاهاي الصفوانيه و المکرميه و رسم سويد و رجم الشاره و جوره نزال انجاميد. يگانهاي ارتش با تحکيم سيطره خود بر تپه هاي اطراف اين روستاها و جاده هاي ارتباطي، براي تامين امنيت اين مناطق آزادشده تلاش مي کنند.منبع مزبور خاطرنشان کرد که اين عمليات به کشته شدن تعداد زيادي از تروريستهاي داعش و انهدام تجهيزات آنها از جمله زره پوش ها و خودروهاي حامل تيربار انجاميد.اين منبع نظامي سوري اظهار داشت که تيم هاي متخصص مهندسي براي پاکسازي مناطق از مين ها و بمبهاي کارگذاشته شده توسط تروريستها تلاش مي کنند.يگانهاي ارتش سوريه پريروز توانستند روستاهاي مزين البقرن و الشميرفه شمالي و رسم الطويل و مسيعيد در شرق و جنوب شرقي شهرک جب الجراح را آزاد کنند.210
 • بالگردهای ناجا ترافیک مهرماه را کنترل می کنند
 • رئیس پلیس ترافیک شهری پلیس راهور ناجا با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی ترافیک گفت: برای تسهیل در تردد شهروندان بالگردهای ناجا ترافیک مهر ماه را کنترل می کنند. به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ داوود قاسمیان گفت: در روزهای آتی این وضعیت بهتر شده و مسیرهای پر ترافیک شناسایی و ترددها روان تر می شوند. ضمن این که تا ١۵ مهرماه، نیروهای پلیس در تمام معابر مستقرند و پوشش دهی ١٠٠ درصدی دارند و بعد از آن هم همچنان نسبت به روانسازی ترافیک نظارت خواهند داشت. وی در پاسخ به این سوال که این روزها، پیک ترافیک چه ساعت هایی است تا شهروندان در آن ساعت کمتر تردد کنند، گفت:در کلانشهرها خصوصا در تهران بزرگ، بالغ بر یک میلیون و ١٠٠هزار دانش آموز در چرخه ترافیک قرار گرفته اند که طبعا باعث افزایش سفرها می شوند. رئیس پلیس ترافیک شهری توضیح داد:این وضعیت از ابتدای صبح یعنی ساعت ٦:٣٠ تا ١٠ صبح ادامه خواهد داشت که تمهیداتی برای کاهش ترافیک این زمان در نظر گرفته شده است. مثل ممنوعیت تردد وسایل نقلیه سنگین در سطح معابر شهری که در کاهش ترافیک اثرگذار است. او ادامه داد:همچنین از ساعت ١٢ تا ٢:٣٠ ظهر که ساعت تعطیلی مدارس است، پیک ترافیک این ایام خواهد بود. سرهنگ قاسمیان با اشاره به این که در حال حاضر،١٠ میلیون دانش آموز در چرخه ترافیک کشور قرار گرفته اند که می توانند میلیون ها سفر ایجاد کنند که باعث افزایش سفر و ترافیک سنگین مخصوصا جنب مدارس می شود، گفت:با دوربین های ثبت تخلفات و تجهیز خودروهای پلیس که در سطح معابر مستقر شده اند، به کنترل این وضعیت می پردازیم و نسبت به روانسازی ترافیک اقدام می کنیم. وی افزود: همچنین به وسیله بالگردهایی که در آسمان کل کشور و به خصوص کلانشهرها وجود دارند نسبت به کنترل وضعیت و هدایت مسیرها اقدام می کنیم....
 • کلاس های آموزش های ایمنی به کارگران برگزار می شود
 • به گزارش ایلنا، ثبت نام کلاس‌های آموزش ایمنی در مجمع نمایندگان کارگری استان تهران، از امروز (یکشنبه/۲ مهر) آغاز می‌شود. این کلاس‌ها در راستای اجرای آیین نامه آموزش ایمنی کارفرمایان، کارگران و کارآموزان برگزار می‌شود. کارگران با شرکت در این کلاس‌ها، با تجهیزات ایمنی کارگاه، آیین‌نامه‌ها ایمنی و بهداشت کار، وظایف متقابل کارگر و کارفرما در تامین ایمنی کارگاه، آشنا می‌شوند. در همین رابطه محمدرضا تاجیک؛ رئیس مجمع نمایندگان کارگری استان تهران به ایلنا گفت: شرکت در دوره‌های مذکور به کارگران و همچنین کارفرمایان کمک می‌کند تا در شرایط وقوع حادثه توانایی مهار آن را با توجه به آموزش‌هایی که از قبل فرا گرفته‌اند، داشته باشند. تاجیک در پاسخ به این پرسش که چرا تاکنون با وجود ارائه آموزش‌های ایمنی و متنوع نمودن آنها همچنان حوادث کار در حال افزایش است، گفت: باید گفت که تامین ایمنی به شناخت کارفرما از خطرات محیط پیش رو در کارگاه‌ها بستگی دارد این در حالی است که کارفرمایان آشنایی چندانی با جنبه‌های مختلف مقابله با حوادث کار ندارند و در این موارد تنها به بیمه نمودن کارگاه خود اکتفا می کنند. رئیس مجمع نمایندگان کارگری استان تهران با اشاره به آیین نامه آموزش ایمنی کارفرمایان، کارگران و کارآموزان گفت: این آیین نامه به صورت مستقل به منظور ارتقای فرهنگ عمومی ایمنی، ایمن سازی محیط کار، ارتقاء بهره‌وری، کاهش حوادث ناشی از کار و صیانت از نیروی کار تهیه شده است از این رو اهداف این دور نیز با ضرورت‌های این آیین نامه مطابقت داده شده است. وی افزود : تا زمانی که کارگران شناخت و آگاهی همه‌جانبه‌ای از ایمنی و بهداشت محیط کار نداشته باشند، انواع حوادثی که در تمام ادوار گذشته و همچنین در زمان حال شاهد آن بوده و هستیم، اتفاق خواهد افتاد. تاجیک، با بیان اینکه همکاری کارفرمایان با کارگران برای شرکت در این دوره آموزش ضروری است، اضافه...
 • تاکید فراهانی بر ایمنی هیات ها و تکایا
 • عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، ری و تجریش بر لزوم توجه به ایمنی تکایا و هیات‌های عزاداری برای جلوگیری از حوادث مشابه پلاسکو و مسجد ارگ تأکید کرد. به گزارش ایسنا، مجید فراهانی صبح امروز در جلسه امروز شورای شهر تهران، ری و تجریش در تذکری پس از استماع گزارش کمیته ملی پلاسکو اظهار کرد: متاسفانه شاهد هستیم که تکایا و هیات‌های عزاداری که این روزها به مناسبت عزاداری سالار شهیدان برگزار شده هر کدام می‌توانند زمینه ساز بروز حادثه‌ای مشابه مسجد ارگ یا پلاسکو باشند. وی افزود: متاسفانه اخباری از وقوع حوادثی در تکایا و هیات‌ها به گوشمان رسیده که نگران کننده است و لازم است سازمان آتش نشانی در مورد سرکشی و بازدید از تکایا، حسینیه‌ها و هیات‌های عزاداری جدی‌تر عمل کند و حتی دوره‌های ایمنی اضطراری برای مدیران هیأت‌ها برگزار کند. فراهانی با بیان اینکه باید انشعابات برق و گاز هیات‌های عزاداری به خصوص ایمنی سقاخانه‌ها و آبدارخانه‌ها مورد تاکید قرار گیرد، گفت: سازه اغلب هیات‌ها موقتی است و باید سازمان آتش نشانی بر روی ایمنی سازه‌ها نیز نظارت داشته باشد. عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه درهای ورود و خروج هیات‌ها باید ظرفیت کافی برای تهویه را داشته باشد، تصریح کرد: بر اساس استانداردها باید در تکایا و هیأت برای جمعیت 50 تا 300 نفر دو در خروج، به ازای 300 تا 3000 نفر سه در خروجی و برای بیش از 3000 نفر چهار در خروجی وجود داشته باشد که باید این مهم مورد تاکید قرار گیرد تا شاهد بروز حوادثی همچون مسجد ارگ نباشیم. وی با بیان اینکه رعایت فاصله مناسب سیم برق با پرچم و ... باید مورد تأکید قرار گیرد، گفت: استفاده از لامپ‌های ولتاژ بالا باید ممنوع شود و قسمت آشپزخانه هیات‌ها نیز باید از نظر تجهیز به کپسول‌های آتش نشانی مورد تاکید قرار...
 • کشمکش مادرید و بارسلونا برای کنترل پلیس کاتالونیا
 • دولت اسپانیا در تلاش برای متوقف کردن رفراندوم استقلال اول اکتبر کاتالونیا سه بخش پلیس این منطقه خودمختار را تحت فرماندهی خود قرار داده؛ اقدامی که باعث تنش میان دولت مرکزی و بارسلونا شده است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نوشته روزنامه گاردین، سه بخش پلیس منطقه کاتالونیا شامل گارد مدنی اسپانیا، پلیس ملی و پلیس کاتالونیا تحت ریاست دیگو پرز دوکوپوس، یکی از سرهنگ‌های گارد ملی اسپانیا قرار گرفته‌اند.نه دولت کاتالونیا و نه نیروی پلیس این منطقه چنین رهبری جدیدی را نپذیرفته‌اند.یوآخیم فورن، وزیر داخلی دولت منطقه‌ای کاتالونیا در جریان یک نشست خبری که شنبه بعد از ظهر صورت گرفت، گفت: نیروی پلیس کاتالونیا هرگز چنین اقدامی را نمی‌پذیرد.در همین حال انریک میو، نماینده دولت فدرال در کاتالونیا به وزیر داخلی دولت منطقه‌ای کاتالونیا تاکید کرد تا با لفاظی‌هایش منجر به تظاهرات خیابانی نشود.خوآن ماریا پیک فرناندز، سخنگوی دولت منطقه‌ای کاتالونیا نیز گفت: دولت مرکزی به دنبال به دست گرفتن کنترل کاتالونیا بدون در نظر گرفتن ماده ۱۵۵ قانون اساسی اسپانیاست. براساس این قانون به دولت مرکزی اجازه داده شده تا به طور کامل خودمختاری منطقه‌ای را به حالت تعلیق درآورد، اما این مساله باید به تصویب کنگره اسپانیا برسد.در همین حال ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا خطاب به دولت جدایی طلب کاتالونیا گفت: شما اشتباه می‌کنید و ما را مجبور می‌کنید تا آنچه را که نمی‌خواهیم انجام دهیم.راخوی همچنین در سخنرانی تلویزیونی خود در نشست حزب حاکم "مردمی" گفت که جدایی طلبان کاتالونیا نمی‌توانند رفراندوم استقلالی را که مورد پذیرش نیست، برگزار کنند. آن‌ها باید این رفراندوم را متوقف کنند.در همین حال کارلس پوگدمون، رئیس دولت منطقه‌ای کاتالونیا روز شنبه در مطلبی که در وب‌سایتی منتشر شد به ارائه مطالبی درباره چگونگی رای دادن مردم این منطقه در رفراندوم اول اکتبر اشاره کرد.در خیابان‌های بارسلونا نیز معترضان روز شنبه دست به راهپیمایی زدند و چند...
 • انتشاری از تجهیزات نیروهای آمریکایی در مناطق تحت کنترل داعش
 • وزارت دفاع روسیه تصاویری را از خودروهای نیروهای آمریکایی در مناطق تحت کنترل داعش در شمال دیرالزور منتشر کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، خبرگزاری نووستی روسیه اعلام کرد: تصاویر نشان می‌دهد که خودروهای آمریکایی وارد پایگاه‌های داعش ‌شده و در کنار آنها در یک پایگاه قرار می‌گیرند. خبرگزاری نووستی افزود، تصاویر بیانگر این است که عملیات کنترل با درگیری زمینی میان دو طرف رخ نداده است. همچنین وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای امروز (یکشنبه) در فیس‌بوک خود نوشت: نیروهای آمریکایی عبور نیروهای "سوریه دموکراتیک" را در طول کرانه سمت چپ رود فرات از پایگاه داعش بدون هیچ گونه موانعی تضمین می‌کنند. انتهای پیام
 • ۶ گزینه شگفت انگیز برای کنترل روزانه فشار خون
 • قلب شما به همراه کلیه ها، لوزالمعده و مغز از اندام حیاتی هستند که تحت فشار خون بالا دچار آسیب های جدی می شوند. آوای سلامت: پرفشاری خون علاوه بر افت کیفیت زندگی، شما را در معرض ابتلا به بیماری های کشنده قرار خواهد داد و خوشبختانه این شرایطی است که می توان بر آن غلبه کرد. اگر فشار خون شما بالاتر از ۱۲۰/۸۰ میلی متر جیوه است، و اگر بدنبال راهکارهای ساده برای حفظ سطح سالم فشار خون خود هستید، بشقاب غذا یک راه عالی برای رسیدن به این هدف است. انتخاب ۶ نوع ماده غذایی گیاهی و مصرف آنها در روز به کاهش فشار خون شما در حد مطلوب کمک می کند. لوبیا: این ماده مغذی سرشار از فیبر، پتاسیم و منیزیم است و به حفظ سطح فشار خون سالم کمک می کند. افرادی که روزانه یک فنجان لوبیا و دیگر حبوبات را مصرف می کنند، شاهد افت فشار خون خود هستند. کاکائو: مطالعات محققان استرالیایی نشان داده است که اضافه کردن کاکائو به رژیم غذایی می تواند به دلیل وجود فلاونول در آن به کاهش فشار خون کمک کند و عملکرد رگ های خونی را بهبود بخشد. محققان دانشگاه هاروارد نیز اعلام کرده اند که شکلات تیره به کاهش فشار خون در افراد مبتلا به فشار خون بالا کمک می کند. موز: یک منبع فوق العاده از پتاسیم محسوب می شود و اثرات سدیم در افزایش فشار خون را خنثی می کند. بزرگسالان باید روزانه حدود ۴ هزار و ۷۰۰ میلی گرم پتاسیم دریافت کنند و یک موز متوسط ۱۲ درصد از این میزان نیاز را برطرف می کند. گوجه‌فرنگی: حاوی مقادیر فراوانی لیکوپن است. این آنتی ‌اکسیدان به‌ طور قابل توجهی فشار خون را کاهش می ‌دهد. همچنین غنی از کلسیم، پتاسیم، ویتامین‌های آ، ث وEبوده و دارای تمام مواد...
 • ساماندهی پیامک های تبلیغاتی
 • گروه فناوری _ سرپرست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از ساماندهی پیامک‌های تبلیغاتی تا پایان مهرماه خبر داد و متذکر شد که این ساماندهی تنها در مورد تبلیغاتی است که با شماره‌های شخصی برای مشترکان تلفن‌همراه ارسال می‌شوند. به گزارش بولتن نیوز و به نقل از دیجیاتو ، «حسین فلاح جوشقانی» با اشاره به تاکید وزیر ارتباطات بر ساماندهی پیامک‌های تبلیغاتی گفت: «پیامک‌های تبلیغاتی که از طریق سامانه‌های ارسال پیام کوتاه و با سرشماره‌های مختلف برای مشترکان تلفن همراه ارسال می‌شد با ایجاد سامانه #۸۰۰* به طور مناسب ساماندهی شده است.» او ارتقای سامانه ۱۹۵ و راه‌اندازی بخش دریافت شکایات از طریق پیامک را ضروری دانست چراکه مشترکان در صورت لزوم بتوانند پیامک تبلیغاتی و شماره شخصی ارسال کننده را از طریق پیامک به سامانه ۱۹۵ ارسال کنند. مشترکان از طریق سامانه ۱۹۵ برای دریافت تبلیغات حق انتخاب خواهند داشت. فلاح جوشقانی خاطر نشان کرد که موضوع کسب و کار‌های نو و شیوه تبلیغات پیامکی آنها نیز توسط رگولاتوری در حال بررسی است تا سامانه‌ای برای این بخش طراحی شود که کاربران برای دریافت یا عدم دریافت تبلیغات آنها حق انتخاب داشته‌ باشند. به گفته وی قرار است بر اساس این بررسی‌ها در صورت نیاز ضوابطی برای تصویب به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارسال شود.
 • اجرای طرح ساماندهی تقاطع در شوش
 • به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، سید راضی نوری، نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی گفت: رفع موانع اجرای عملیات پروژه تقاطع غیر هم سطح شوش صورت گرفته و عملیات خاک برداری پل 4 راه شوش در هفته جاری توسط شهرداری شوش آغاز می‌شود. وی اظهار کرد: این پروژه که از مطالبات مهم مردم شوش به شمار می‌رود پس از پیگیری‌های زیاد و رفع موانع موجود سرانجام به مرحله عملیاتی خود نزدیک شده است. نوری ادامه داد: در نشستی که امروز با معاون امور عمرانی استاندار داشتیم، مقرر شد، که عملیات خاک ‌برداری پل 4 راه شوش به شهرداری واگذار شود؛ با هماهنگی‌های صورت گرفته شهرداری نیز آمادگی خود را اعلام کرد، و بدین ترتیب در روزهای آینده اجرای این عملیات و حذف سازه پل را آغاز خواهد کرد. نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عوامل تاخیر در اجرای عملیات این پروژه افزود: مشکل ترافیک و استعلامات بخشی از جمله موانع آغاز این پروژه مهم بودند، که با رفع آن ها این انتظار وجود دارد، که در اسرع وقت شاهد تکمیل احداث زیرگذر باشیم. نوری بیان کرد: پل هوایی با این نوع کالبد چهره شهر شوش را مخدوش کرده است، بنا براین با توجه به اهمیت ارتباطی و جایگاهی که این شهر در حوزه‌های مختلف دارد، ضرورت تسریع عملیات اجرایی تخریب و احداث زیرگذر اهمیت پیدا می‌کند. نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه پروژه تقاطع غیرهم سطح 4 راه شوش شامل تخریب پل فعلی 4 راه شوش در مسیر جاده سراسری شوش - اهواز، احداث زیرگذر، زیرسازی و روسازی محل تقاطع غیر هم سطح است خاطرنشان کرد: این پروژه با اعتبار 240 میلیارد ریالی و مشارکت 40 درصدی استانداری، اداره کل راه و شهرسازی خوزستان با 40 درصد و شهرداری شوش با سهم 20...
 • پخش بروشور ایمنی اماکن مذهبی مساجد و تکایا
 • به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالحسین معظم فر با اعلام این خبر اظهار داشت: بروشور ایمنی اماکن مذهبی و مساجد در سراسر دزفول و بین تمام تکایا و مساجد توزیع خواهد شد. وی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و هفته آتش‌نشانی و ایمنی و همچنین به مناسبت بزرگداشت ایام حزن و اندوه سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین افزود: سازمان آتش‌نشانی دزفول اقدام به تهیه بروشور ایمنی کرده و به تمام تکایا، هیات ها و مساجد اختصاص می یابد تا از این طریق در جهت حفظ ایمنی این مجامع اقدام شود.
 • اولویت آتش نشانی گرگان آموزش ایمنی به شهروندان است
 • گرگان - ایرنا - مدیرعامل آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان گفت که اولویت فعالیت سازمان، سرمایه گذاری بیش از گذشته در حوزه آموزش ایمنی به شهروندان است. به گزارش خبرنگار ایرنا مهدی قره قاشی روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به هفتم مهر روز آتش نشانی اظهار داشت: اکنون این سازمان در 6 نقطه شهر گرگان دارای ساختمان و امکانات برای ارائه خدمات است که در صورت اعلام نیاز از سوی شهروندان اقدام خواهد شد. به گفته وی؛ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان علاوه بر 100 آتش نشان، یکهزار و 100 داوطلب آموزش دیده دارد که برای برگزاری دوره های آموزشی به دیگر شهروندان می توانند به سازمان کمک کنند. وی افزود: در نیمه نخست امسال به دو هزار و 704 شهروند گرگانی آموزش اطفا حریق و پیشگیری از آتش سوزی داده شد که بیشتر این جمعیت، قشر دانش آموز بودند.*شناسایی 40 نقطه در شهر گرگان برای نصب شیر اضطرار مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان از شناسایی 40 نقطه در سطح این شهر برای نصب شیر اضطرار خبر داد و خواستار همکاری شرکت آب و فاضلاب شهری در نصب این تعداد شیر آتش نشانی شد.به گفته وی؛ از این جانمایی برای نصب شیر اضطرار ، 10 نقطه در بافت قدیم شهر قرار دارد که آتش نشانی برای خدمت رسانی به هنگام بروز حوادث به نصب و بهره برداری از آنها نیاز مبرم دارد. *هیات های مذهبی توصیه های ایمنی را مد نظر داشته باشند. قره قاشی از مسئولان هیات های مذهبی خواست که در رفع نواقص ایمنی محل فعالیت خود اقدام کنند تا از بروز حوادث احتمالی جلوگیری شود. به گفته وی؛ سازمان آتش نشانی توصیه ها در خصوص رعایت نکات ایمنی را از طریق تلگرام نیز اطلاع رسانی می کند و هیات های مذهبی و بخش های...
 • ۳۰۰ طرح بلند مرتبه سازی شده در مشهد فاقد ایمنی
 • مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد گفت: حدود 300 طرح بلند مرتبه سازی شده در مشهد فاقد ایمنی است به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد امروز در نشست خبری افزود: برای ایمن کردن این تعداد ساختمانها باید ستاد مدیریت بحران تشکیل شود. آتشپاد حسن جعفری افزود: حادثه در شهر مشهد بطور میانگین نسبت به 10 سال پیش بین 10 تا 11 درصد افزایش داشته است. او گفت: نیروهای آتش نشان بیش از هشت هزار عملیات در 6 ماه نخست امسال در مشهد انجام داده اند که سه هزار و 600 مورد از این عملیات اطفاء حریق بوده است. مدیرعامل سازمان آتش نشانی مشهد افزود: اتصال سیم، سوزاندن ضایعات، آتش زدن توسط اشخاص و انداختن شی ء آتش زا بر روی مواد قابل اشتعال از مهمترین عوامل ایجاد حریق در مشهد بوده است. جعفری افزود: همچنین حدود نیمی از عملیاتهای انجام شده در 6 ماه نخست امسال در مشهد نیز منشاء حادثه ای داشته اند. او افزود: محبوس شدن افراد در آسانسور، گزیدگی مار و زنبور و گیر کردن حلقه انگشتر و زیور آلات از مهمترین علل حادثه ای امسال در مشهد بوده اند. مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی مشهد گفت: مردم حدود 300 هزار تماس از ابتدای امسال با 48 ایستگاه آتش نشانی در مشهد داشته اند. جعفری افزود: حدود 4 درصد از این تماس ها به اعزام نیرو برای انجام عملیات منجر شده است و مابقی این تماسها، مشاوره ای و تماسهای مزاحمی بوده است. دانلود دانلود
 • پیشنهادهایی برای کنترل و درمان افسردگی و اضطراب دو اختلال توامان
 • خبرگزاري آريا - اختلالات اضطرابي اغلب افسردگي را نيز به دنبال خود دارنداختلالات اضطرابي اغلب افسردگي را نيز به دنبال خود دارند و توصيه کارشناسان سلامت روان بر اين است که هر دو به طور همزمان درمان شوند.در واقع اين دو اختلال دو روي يک سکه هستند به طوري که نيمي از افراد مبتلا به افسردگي با درجاتي از اضطراب دست و پنجه نرم مي کنند.افراد با اختلالات اضطرابي از قبيل اختلال اضطراب اجتماعي، اختلال اضطراب منتشر، اختلال وسواس، و ... تلفات عاطفي بزرگ ناشي از افسردگي را تجربه مي کنند.با اين حال براي هر دو شرايط پزشکي راه هاي درمان مناسب و اقدامات کنترلي وجود دارد:درمان و مشاوره: يک درمان گر حرفه اي مي تواند يک طرح براي درمان اضطراب و افسردگي را در يک زمان ارائه دهد. برخي از انواع درمان ها مي تواند به تنظيم افکار و اعمال، برقراري ارتباط بهتر، مهارت هاي حل مساله، و مديريت علائم بيماري کمک کند.دارو: پزشک شما ممکن است داروهاي ضد افسردگي را که هر دو اختلال افسردگي و اضطراب را درمان مي کند، از جمله مهار کننده هاي انتخابي بازجذب سروتونين و مهارکننده بازجذب نوراپي نفرين و يا داروهايي از قبيل بوپروپيون، و ميرتازاپين را تجويز کند.فعاليت بدني منظم، يک درمان قطعي براي افسردگي هاي خفيف تا متوسط استبرخي از انواع مهارکننده هاي بازجذب سروتونين از اين قرارند: سيتالوپرام، فلوکستين، فلووکسامين، پاروکستين، سرترالين و برخي از نمونه هاي بازجذب نوراپي نفرين عبارتند از دولوکستين، ونلافاکسين و ...پزشک شما با توجه به تمام علائم تان تصميم به تجويز بهترين نوع داروها مي گيرد. به خاطر داشته باشيد که ممکن است چند هفته و يا چند ماه براي نتيجه گرفتن از درمان هاي پزشکي نياز باشد. اما دارو درماني پايان درمان افسردگي و اضطراب توامان نيست و شما نياز به تغييرات گسترده در زندگي روزمره خود براي جلوگيري از ابتلا يا عود...
 • حریم رودخانه های شهرقدس ساماندهی می شود
 • فرماندار شهرقدس با اشاره به تعیین تکلیف حریم رودخانه‌ها در شهرستان قدس گفت: ساماندهی و حفظ حریم رودخانه‌ها و بهره‌برداری از چاه‌های فاقد پروانه در دستور کار قرار گیرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرقدس، مهدی محمدی امروز در جلسه ساماندهی مشکلات حریم رودخانه شهرستان قدس که با حضور رؤسای ادارات آب و فاضلاب، محیط زیست، شبکه بهداشت و درمان و سایر مسئولان شهرقدس در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: متأسفانه حریم رودخانه شهرستان قدس به محلی برای تخلیه نخاله تبدیل شده است، که باید سریعاً توسط اداره محیط زیست و شهرداری تعیین حریم شده و بلوک‌بندی شود.وی با تأکید بر اینکه حریم رودخانه در اختیار فضای سبز شهرداری قرار دارد افزود: شهرداری باید در زمینه فعالیت‌هایی از جمله آبیاری فضای سبز و برداشت آب از رودخانه، حفر چاه، لایروبی و بسترسازی رودخانه از ادارات مربوطه مجوزهای لازم را اخذ کند.فرماندار قدس در ادامه با اشاره به اصلاح پل «صنیع‌خانی» بر روی رودخانه کرج که در منطقه «هفت جوی» واقع شده است نیز تصریح کرد: کنترل میزان ذخایر آب‌های زیرزمینی و جلوگیری از تخریب حریم رودخانه‌ها و لزوم مقابله با چاه‌های فاقد پروانه و همچنین مقابله با برداشت‌های غیرمجاز و نصب سیستم‌هایی که سبب تعیین ظرفیت برداشت از چاه‌ها می‌شود باید مورد توجه قرار گیرد.محمدی خاطرنشان کرد: ورود پساب‌های صنعتی و آب‌های آلوده به مزارع کشاورزی در منطقه هفت‌جوی بسیار مضر است و ورود آب‌های آلوده و مواد شیمیایی به زمین‌ها و درختان اطراف سبب آسیب و خشک شدن اراضی کشاورزی می‌شود.وی در پایان با اشاره به اینکه ضروری است تا اقدامات سال گذشته در دستور کار جدی قرار بگیرد گفت: تمام ادارات مربوطه باید با مشارکت و همکاری یکدیگر نسبت به تعیین تکلیف حریم رودخانه و مشکلات موجود اقدام کنند.انتهای پیام/ R7840/P1377/S6,60/CT11
 • توضیحات اعطا درباره ایمنی در پایتخت و وضعیت آتش نشانان
 • سخنگوی شورای شهر تهران در مورد حواشی انتصابات شهردار، برگزاری هفته چین در شهر آفتاب و ایمنی ساختمان‌های پایتخت توضیحاتی را ارائه کرد. به گزارش ایسنا، علی اعطا در سومین نشست خبری خود با بیان اینکه در جلسه امروز شورای شهر تهران، ری و تجریش موضوعات پیرامون پلاسکو مطرح شد، گفت: ارائه این گزارش توسط کمیته ملی پلاسکو به نوعی شروع ورود شورای پنجم به موضوع پلاسکو است. وی اظهار کرد: پس از ارائه گزارش، اعضای شورا در رابطه با ایمن سازی طرح‌های موجود، بازسازی و تصمیم گیری در مورد ساختمان جدید در محل پلاسکو از زوایای مختلف که در چهارچوب وظایف و اختیارات شورا است سخنانی را بیان کردند. وی با بیان اینکه یک طرح با قید یک فوریت و با 11 امضاء در دستور کار قرار گرفت که بر اساس آن کمیته ایمنی ساختمان‌های شهر جهت پیگیری خروجی و گزارش‌های تهیه شده در مورد پلاسکو تشکیل می‌شود، گفت: سازمان‌های مختلفی در مورد پلاسکو گزارش‌هایی ارائه کرده و پیشنهاداتی داشتند که این کمیته در شورای شهر وظیفه پیگیری پیشنهادات و خروجی‌ها را دارد. سخنگوی شورای شهر تهران، ری و تجریش ادامه داد: همچنین طرح دو فوریتی درباره الزام شهرداری تهران به شناسایی، اندازه گیری و گزارشگری بدهی‌ها، تعهدات و ذخایر به امضاء رسید که این مهم در راستای ارائه تصویری روشن از وضعیت شهرداری در راستای تحقق بخشیدن به شعار شفافیت است در پاسخ به سوالی مبنی بر شائبه تعدیل نیرو در شورا که تعدیل نیرو در شورا را تایید نمی‌کنم. وی همچنین در مورد توزیع بن‌های 10 میلیونی محرم و شهروند بین اعضای شورا نیز گفت: بررسی و تعیین تکلیف این موضوع به کمیسیون حقوقی و نظارت ارجاع داده شده است اما لازم به ذکر است که در گذشته این مسئله به وفور بوده و باید ساز و کاری مشخص برای آن اندیشیده شود. عضو شورای شهر تهران...
 • جلسه کمیسیون اجرایی ایمنی راه های استان گیلان در سال ۹۶ برگزار شد
 • ششمین جلسه کمسیون اجرایی ایمنی راههای استان گیلان در سال جاری به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان و با حضور علی خاوری مدیرکل راه و شهرسازی گیلان برگزار شد. به گزارش ایلنا از رشت،ششمین‌جلسه کمسیون اجرایی ایمنی راه‌های استان گیلان در سال جاری با هدف، ایمن‌سازی محورهای ارتباطی، بررسی راهکارهای کاهش تلفات و حوادث جاده‌ای و پیگیری مصوبات جلسه قبل ،به ریاست مهندس شعبانپور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان و با حضورعلی خاوری مدیرکل راه و شهرسازی گیلان و سایر اعضا در محل اداره کل راه و شهرسازی برگزار شد. حجت شعبانپور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در این جلسه ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و ایام شهادت حضرت ابا عبدا... الحسین (ع) و یاران باوفایش گفت : ماه محرم، ماه امر به معروف و نهی از منکر بوده و شایسته است همه از این فرصت ارزشمند برای بصیرت افزایی دینی و عاشورایی بیشترین بهره برداری را داشته باشند. شعبانپور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در ادامه به جهت حضور فعال اعضای کمسیون اجرایی ایمنی راههای استان گیلان که دوشادوش سایر دستگاه‌های مرتبط در ایام تابستان جهت کاهش تصادفات جاده ای از هیچ کوششی دریغ نورزیدند تشکر کرد و گفت ما باید برای کاهش حوادث و تلفات جاده ای تمام تلاش خود را به کار گیریم. خاوری مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان نیز در این جلسه ضمن عرض تسلیت فرا رسیدن ماه محرم و آرزوی قبولی عزاداری ها در این ایام ، آغاز هفته دفاع مقدس و بازگشایی‌مدارس در سال تحصیلی جدید را تبریک گفت. رئیس شورای حمل و نقل استان گیلان در ادامه با طرح موضوعاتی پیراموناقدامات لازم جهت تقلیل تلفات جاده ای و اعمال قانون یادآور شد : علاوه بر آن یکی از معضلاتی که بستر را برای تصادفات جاده‌ای فراهم می‌کند، عدم خط کشی راه‌های...