مدیرکل دامپزشکی استان سمنان با بیان اینکه تولیدات دام و طیور استان هیچ گونه باقی مانده دارویی ندارند گفت: در حفظ سلامت شهروندان با هیچ کس تعارف نداریم.

به گزارششبکه اطلاع رسانی راه دانابه نقل ازشبکه اطلاع رسانی مرآت؛محمد سعیدی مدیرکل دامپزشکی استان سمنان با حضور در دفترشبکه اطلاع رسانی مرآتبه سوالات خبرنگار این شبکه پاسخ داد.

پس از انتشاربخش اولگفتگوی خبرنگار مرآت با مدیرکل دامپزشکی استان در روزهای گذشته، اینک بخش دوم و پایانی این گفتگو منتشر می شود.

سعیدی در این بخش پیرامون تولیدات دارویی استان، نظام نسخه نویسی دامپزشکی و معدوم سازی گوشت های آلوده اظهار نظر کرده است.

متن بخش دوم و پایانی این گفتگو را در ادامه می خوانید:

مرآت- وضعیت تولید دارو و ملزومات مراکز دامی در استان سمنان چگونه است؟

سعیدی- معتقدم یکی از توانمندی ها و نقاط قوت بخش تولید در کشور مربوط به همین حوزه است. قبل از انقلاب فقط 5 درصد از داروهای دامی در داخل تولید می شد و 95 درصد آن نیز از خارج کشور تامین می شد. خوشبختانه این نسبت پس از انقلاب، معکوس شد یعنی در حال حاضر کمتر از 5 درصد از داروهای دامی وارداتی است.

باعث افتخار است که بگویم استان سمنان به تنهایی حدود 40 درصد از داروهای دامی کشور را تامین می کند و 8 واحد فعال در استان سمنان دراین بخش فعالیت می کنند که 3 واحد آن استانداردهای بین المللی را نیز اخذ کرده اند. قطعا این واحدها هم به لحاظ پدافند غیرعامل، هم به لحاظ ارزآوری و هم به لحاظ قطع وابستگی، نقش بسیار مهمی در این بخش ایفا می کنند.

همچنین تلاش می کنیم خطوط تولیدی جدیدی را با حضور سرمایه گذاران در این بخش ایجاد کنیم و حتی امیدواریم سرمایه گذاران را برای تولید واکسن های دامی در استان متقاعد نماییم.

یکی از نکاتی که در این بخش الزامی است به روز بودن تولیدات دارویی بخش دام است چراکه بیماری ها و ویروس های دامی هوشمند عمل می کنند. در حال حاضر انواع قرص ها، پمادها، داروهای تزریقی، محلولها و پودرها در استان سمنان تولید می شود.

مرآت- آماری از اقدامات انجام شده در دامپزشکی استان طی دولت یازدهم در اختیار دارید؟

سعیدی- در این مدت بیش از 357 میلیون نوبت سر، پوشش بهداشتی دام و طیور شامل واکسیناسیون و مراقبت انجام شده است. همچنین در پوشش بهداشتی دام در برابر بیماری های قابل انتقال از دام به انسان نیز بیش از 10 میلیون و 854 هزار نوبت سر اجرایی شده است.

در این مدت بیش از 57 میلیون و 400 هزار مورد کنترل کیفی و بهداشتی از مراکز تولید، تهیه، توزیع و عرضه فرآورده های خام دام، طیور و شیلات صورت گرفته است.

در حوزه آبزیان، زنبور عسل و پرورش طیور نیز بیش از 61 هزار مورد انواع کنترل های بهداشتی و مراقبتی انجام شده است.

در چهارسال گذشته بیش از 61 میلیون و 800 هزار عدد انواع دارو و مواد بیولوژیک تولید شد که به صادرات 40 میلیون دلاری این محصولات انجامید. همچنین در بخش های مرتبط با دامپزشکی استان بیش از 400 فرصت شغلی پایدار ایجاد شد که عمده آنها به رشته های تخصصی دامپزشکی و نیز حمل و نقل دام و طیور مربوط می شود.

لازم به ذکر است در چهارسال گذشته اقدام ویژه ای در دامپزشکی استان انجام شد که در نهایت در سطح ملی نیز به اجرا رسید و آن هم طراحی سامانه عملیات بهداشتی بود که با هدف تحقق دولت الکترونیک صورت گرفت. مستحضر هستید که بسیاری از فعالان بخش دام و طیور برای اخذ گواهی های مورد نیاز خود به دامپزشکی مراجعه می کنند که خوشبختانه پس از طراحی این سامانه، افراد می توانند از درون منازل خود نیز نسبت به ثبت درخواست مدنظر و اخذ گواهی ها اقدام کنند. در سال 95 کدملی بیش از 11 هزار نفر از فعالان بخش دام و طیور استان در این سامانه ثبت شد که قطعا صرفه جویی در وقت و انرژی را به همراه داشته است.

مرآت- در خصوص شناسایی و مهار آنفلوانزای پرندگان چه اقداماتی صورت گرفته است؟

سعیدی- ابتدا به این نکته اشاره کنم که استان سمنان در چند اپیدمیِ بیماری آنفلوانزای پرندگان در سنوات گذشته بویژه سالهای 89، 94 و 95 سربلند بیرون آمده است و خوشبختانه شاهد هیچ گزارشی در این خصوص نبودیم و صنعت طیور ما از این تهدیدات کاملا حفظ شد.

در حال حاضر هم فصل مهاجرت پرندگان را داریم و در ماههای آینده ممکن است پرندگان آزادپرواز وارد کشور شوند و ویروس هایی را به همراه خود بیاورند لذا لازم است با تمام توان به تولیدکنندگان و بویژه روستاییانی که اقدام به نگهداری طیور می کنند اطلاع رسانی کنیم تا خدای نخواسته این بیماری در سطح روستاها و یا صنایع مرتبط رخ ندهد.

یک نگرانی هم در خصوص انتقال این بیماری توسط حاملین غیرمجاز طیور بومی وجود دارد که به صورت غیرمجاز اقدام به دست فروشی جوجه های رنگی و سایر ماکیان می کنند که تلاش کرده ایم با این محموله ها برخورد کنیم. در روزهای گذشته محموله ای شامل 4 هزار قطعه طیور رنگی معدوم سازی شد. در ماه گذشته نیز چند محموله سایر ماکیان شامل بلدرچین براساس ظن انتقال بیماری معدوم شدند.

مرآت- نظام نسخه نویسی بخش دامپزشکی در استان را چگونه ارزیابی می کنید؟

سعیدی- اگر بخواهم صادقانه عرض کنم باید بگویم از آن رضایت ندارم. متاسفانه نظام جامعی در این خصوص برقرار نیست. طبق قانون هرگونه فروش ملزومات دامی فقط باید توسط داروخانه ها انجام شود که این داروخانه ها در زنجیره های تحت نظارت ما قرار دارند. متاسفانه گاها دلالان و برخی افراد که هیچ تخصصی در این حوزه ندارند نسبت به فروش داروهای دامی اقدام می کنند و از آن طرف نیز خود دامداران به اندازه مطلوب به این ضوابط توجه نمی کنند که لازم است توجه بیشتری به ساز و کارهای پیش بینی شده داشته باشند.

مرآت- در خصوص پایش آنتی بیوتیک در گوشت مرغ چه اقداماتی انجام داده اید؟

سعیدی- در طرح ویژه ای به صورت ماهانه چند واحد گوشتی بزرگ بدون اینکه مطلع باشند انتخاب می شوند و به صورت سرزده از گوشت مرغ آنها نمونه گیری می کنیم و اگر ردپای مصرف دارو در گوشت مرغ وجود داشته باشد مستندات لازم و نسخه دامپزشک را از آن واحد می خواهیم و حتی مواردی را داشتیم که تا 40 روز به تولیدکننده اجازه بارگیری داده نشده است.

خوشبختانه در حال حاضر شاهد آن هستیم که هیچ گونه دارویی در بازه های زمانی ممنوعه در تولیدات این بخش مصرف نمی شود و حتی مرغ بدون آنتی بیوتیک هم در برخی واحدها تولید شده است که روانه بازار می شود. این را هم عرض کنم که بسیاری از واحدهای تولیدکننده گوشت مرغ زیرساختهای لازم برای تولید گوشت مرغ بدون آنتی بیوتیک را دارند اما به دلیل عدم توجیه اقتصادی این کار با حجم پایینی انجام می شود.

در مجموع وضعیت استان از لحاظ باقی مانده های دارویی در بین تولیدات دام و طیور و فرآورده های آنها شامل شیر، تخم مرغ و . . . مناسب است و مشکل خاصی وجود ندارد چراکه سطح نظارت ها و نمونه گیری های دامپزشکی استان مطلوب است.

به جرات و با ارائه مستندات می گویم که تولیدات دام و طیور استان سمنان فاقد باقی مانده های دارویی است. این را هم بدانید که چنانچه باقی مانده دارویی در این محصولات وجود داشته باشد عوارض خطرناکی نظیر اختلالات ژنتیکی، افسردگی، کاهش مقاومت بدن در برابر سرطان ها و . . . را درپی خواهد داشت.

مرآت- در پایان اگر نکته خاصی مدنظر دارید بفرمایید.

سعیدی- ضمن تشکر از شما و همکارانتان، لازم است به مردم عزیز استان سمنان بار دیگر این اطمینان را بدهم که با نظارت های مستمر اداره کل دامپزشکی استان و همکاری سایر دستگاهها به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد سلامت مردم به خطر بیافتد چراکه این موضوع را وظیف ذاتی خود می دانیم.

همچنین شهروندان عزیز استان از طریق تماس با سامانه پاسخگوی این اداره کل به شماره 1512 به صورت 24 ساعته می توانند گزارشات، انتقادات و پیشنهادات خود را برای پیگیری به ما معکس کنند.

انتهای پیام/

کلیدواژه: تولیدات دام و طیور | دام و طیور استان | دامپزشکی استان | داروهای دامی | استان سمنان | اطلاع رسانی | حال حاضر | باقی مانده | انجام شد | گوشت مرغ | بخش دام

منبع: دانا

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۰۰۵۳۶ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

بررسی وحشتناک ترین جملات ترامپ در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد

در همین زمینه

 • کمیت و کیفیت تولیدات ارزشی در سینما رضایت بخش نیست
 • محمدمهدی حیدریان رییس سازمان سینمایی معتقد است حال امروز سینمایمان خوب نیست و تولیدات ارزشی نیز در حوزه سینما از نظر کمیت و کیفیت رضایت بخش نیست. به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی حیدریان در مراسم تجلیل از هنرمندان عرصه ایثار و مقاومت که به همت بنیاد فرهنگی روایت فتح عصر امروز یکم مهرماه در حوزه هنری برپا شد در سخنانی با اشاره به تولیدات فاخر و ارزشی در حوزه دفاع مقدس گفت: من از سال های دهه ۶۰ افتخار داشتم که با شهید آوینی در جبهه ها به مستندسازی عرصه دفاع مقدس مشغول باشم و تا عملیات چزابه این توفیق را داشتم که همراه او باشم و بخشی از ایثارگری ها و رشادت ها را تصویربرداری کنیم. امروز بیش از ۳۵ سال از آن روزها می گذرد و شاید اگر آن روزها می خواستیم آینده نگر باشیم، انتظارمان از جایی که امروز سینمایمان در آن ایستاده چیز دیگر و توقعمان بسیار بیشتر می بود. وی ادامه داد: سینمای ما قدرتمند است و می تواند قدرتمندتر از این عمل کند، اما حال امروز سینمای ما حالی نیست که همه دنبال آن بودیم. در واقع این سینما ایده آل و مطلوب ما نیست. تعداد کمی فیلم ارزشی با قدرت تولید می شود و این خطر بزرگی است. ما سال قبل تلاش کردیم و ۵ الی ۶ فیلم در حوزه دفاع مقدس تولید شد و امسال نیز بیش از این تعداد تولید نمی شود. رییس سازمان سینمایی با تاکید بر اینکه ما امروز با رشد نزولی در کمیت و کیفیت تولیدات فاخر و ارزشی رو به رو هستیم، بیان کرد: این سال ها جبهه حق دوباره خود را نشان داد و این دستمایه جدی برای سینمای ماست که بخواهد در این عرصه ادای دینی بکند. این لطف الهی بود که درهای جدیدی در حوزه ایثار باز شده و وظیفه هنرمندان است که این...
 • فقط یک خط باریک از جنگل های شمال باقی مانده است
 • رئیس‌انجمن جنگلبانی ایران با انتقاد از برداشت بی‌رویه از جنگل‌ها:رئیس‌انجمن جنگلبانی ایران با انتقاد از رویکرد سازمان جنگل‌ها در قبال برداشت بی‌رویه از جنگلها گفت: با دوپهلو حرف زدن به دنبال ادامه برداشت چوب هستند. هادی‌کیا دلیری در گفت‌وگو با فارس، با بی‌منطق خواندن استدلالات معاون امور جنگل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در خصوص بالا رفتن خطر آتش‌سوزی باوجود درختان قطع‌شده در جنگل‌های نکاء گفت: عجیب است که همه این دوستان می‌خواهند طرح تنفس جنگل را طرحی غلط جلوه دهند تا با همان رویه قدیم بهره‌برداری ادامه دهند.وی با‌اشاره به آمار ارائه‌شده از سوی سازمان جنگل‌ها که نشانگر دخالت‌های 95 درصدی عامل انسانی در ایجاد آتش‌سوزی جنگل است اظهار داشت: وقتی بر اساس آمار رسمی سازمان جنگل‌ها گفته می‌شود 95 درصد از عامل آتش‌سوزی‌ها انسان است، دیگر چرا نگران چند درخت بر زمین‌مانده‌اید؟ آیا به آمار اعلامی خودتان هم اعتقاد ندارید؟این کارشناس جنگل با ‌اشاره به ادعای مطرح‌شده در خصوص تبدیل درختان قطع‌شده در اثر طوفان به محل ایجاد آفات جدید اظهار داشت: گفته می‌شود براثر طوفان سال 94 هزاران اصله درخت در یک مساحت 20 هزار هکتاری در جنگل‌های نکاء واقع در شرق استان مازندران شکسته و قطع‌ شده‌اند، مآمن آفت هستند؛ یعنی مسئولان سازمان جنگل‌ها نمی‌دانند که آفت چیست؟ عجیب است.کیا دلیری ادامه داد: درختان شکسته شده، آفت تولید نمی‌کنند بلکه حشرات بسیار مفیدی ایجاد می‌کنند که در خشک شدن و تجزیه درختان افتاده تأثیر به سزایی دارند این حشرات نه‌تنها آفت محسوب نمی‌شود بلکه ضامن سلامتی جنگل هستند. آنها به‌ سعنوان شکارگران عمل کرده و همراه با انواع پرندگان یک اکوسیستم کوچک را به وجود می‌آورند.رئیس‌انجمن جنگلبانی ایران این استدلال را که وجود درختان قطع‌شده در جنگل منجر به بالا رفتن میزان قاچاق چوب می‌شود نیز خاطرنشان کرد: باید از مسئولان سازمان جنگل‌ها پرسید؛ آیا آماری از میزان قاچاق چوب وجود دارد؟ اگر قاچاقچی روستایی...
 • دسترسی آنلاین به نسخه خطی گیاهان دارویی هزار ساله
 • خبرگزاري آريا - برترين ها: جستجوي درمان‌هاي طبيعي بدون داروهاي شيميايي فقط براي طب شرقي نيست. در واقع درمان گياهي داراي سابقه طولاني در طب غربي نيز هست که اين کتاب تصويري زيبا در کلکسيون کتابخانه بريتانيا شاهد آن است. اين راهنماي 1000 ساله براي داروشناسي گياهي اکنون ديجيتالي شده و به صورت آنلاين در دسترس است.اين کتاب قرن يازدهمي پر از گياهان دارويي و درمان‌هاي گياهي براي معالجه همه چيز از بوي بد بدن تا کاهش درد قفسه سينه است. هيچکس نمي‌داند چطور اين نسخه خطي استفاده مي‌شده يا حتي کجا يا توسط چه کسي ساخته شده است. در اين کتابچه راهنما نام حيوان يا گياه به زبان‌هاي مختلف و اينکه براي درمان چه بيماري هايي مي‌توان از آن استفاده کرد آورده شده است.
 • حیدریان در مراسم تجلیل از هنرمندان عرصه ایثار/کمیت و کیفیت تولیدات ارزشی در سینما رضایت بخش نیست
 • فرهنگ>سینما - مهر نوشت: مراسم تجلیل از هنرمندان عرصه ایثار و مقاومت به همراه رونمایی از جدیدترین تولیدات بنیاد فرهنگی روایت فتح با حضور رییس سازمان بسیج، هنرمندان و خانواده شهدا برگزار شد. مراسم تجلیل از هنرمندان عرصه ایثار و مقاومت به همراه رونمایی از جدیدترین تولیدات بنیاد فرهنگی روایت فتح و همچنین معرفی برنامه های این بنیاد در هفته دفاع مقدس، با عنوان برنامه «و آن دقایق آبی» عصر امروز یکم مهرماه در حوزه هنری برپا شد. در این مراسم که چهره هایی چون سردار غلامحسین غیب‌پرور رییس سازمان بسیج مستضعفین، محمد مهدی حیدریان رییس سازمان سینمایی، حبیب ایل بیگی، علی نصیریان، علیرضا داوود نژاد، مهدی فقیه، پرویز شیخ طادی، ابوالقاسم طالبی، سعید سعدی، محمدعلی باشه آهنگر، سیدمحمود رضوی، سیدمسعود شجاعی طباطبایی، رسول نجفیان، سردار آزادی، مسعود نجابتی، محمدحسین مهدویان و... همچنین شمار زیادی از خانواده شهدا حضور داشتند، از کلیپ رسم عاشقی رونمایی و برنامه های بنیاد فرهنگی روایت فتح در حوزه های مختلف برای هفته دفاع مقدس تشریح شد. احسان محمدحسنی مدیرعامل بنیاد فرهنگی روایت فتح در ابتدای این مراسم گفت: «نیاز نیست در این جلسه کام خود را با بیان مظلومیت های فرهنگ و هنر در سیاستگذاری های کلان در دولت های مختلف تلخ کنیم بلکه امیدوارم هفته دفاع مقدس سرآغازی برای شنیدن اخبار خوب باشد. می توانم شهادت دهم در این جمع هنرمندانی از جبهه انقلابی هستند که با دست خالی سنگر هنر انقلاب را حفظ کرده اند و با سیلی صورت خود را سرخ نگه می دارند. ما با اعتماد به سردار غیب پرور به میدان آمده ایم و می دانیم که ایشان بارها گفته اند که رسانه از نظر ایشان مانند شمشیر در عصر حاضر عمل می کند.» به گفته رسالت بوذری که اجرای مراسم را به عهده داشت، گروه نمایشی روایت فتح که ۱۵ دوره جشنواره تئاتر مقاومت را...
 • واحدهای دام و طیور با ۶۰ درصد پیشرفت در استان لرستان تسهیلات دریافت می کنند
 • رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: به واحدهای تولیدی دام و طیور که دارای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی هستند تسهیلات پرداخت شود. به گزازش خبرگزاری تسنیم از‌ خرم‌آباد، عبدالرضا بازدار ظهر امروز در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که در استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: حدود 10 طرح دام و طیور وجود دارد که دارای 60 درصد پیشرفت فیزیکی هستند.وی افزود: بنا بر دلایلی، به این واحدها تسهیلات پرداخت نشده است که امیدواریم در جلسه ستاد تسهیل پرداخت تسهیلات به آن‌ها تصویب شود.رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه کمتر از یک ماه از باز شدن سامانه رونق تولید در بخش کشاورزی می‌گذرد، عنوان کرد: برای واحدهای بخش کشاورزی 50 میلیارد و 400 میلیون تومان پرداخت تسهیلات مطرح شده و آن را به بانک‌ها ابلاغ کردیم.بازدار گفت: سال گذشته نیز، 60 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد که بیش از پنج میلیارد تومان از آن را بانک کشاورزی پرداخت کرده است.انتهای پیام/ R41450/P1492/S6,72/CT11
 • خدماتدهی گروه های دامپزشکی در ایام محرم
 • 50 گروه ثابت و سیار دامپزشکی خراسان جنوبی در ایام محرم آماده ارائه خدمات رایگان به مردم هستند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل دامپزشکی استان گفت: در طرح تشدید نظارت بهداشتی ویژهدهه اول محرم 28 گروه ثابت و 22 گروه سیار در استان بر ذبح بهداشتی دام نظارت دارند.علیرضا رفیعی پور افزود: ناظران ذبح شرعی، دامپزشک، بازرس بهداشتی در ساعات کاری صبح و عصر در کشتارگاه ها، پست های دامپزشکی و قربانگاه ها بر ذبح بهداشتی و کشتار دام های سالم نظارت دارند.وی با بیان اینکه ذبح دام در اماکن عمومی و خیابانها تخلف محسوب می شود، گفت: چنانچه از سوی مردم شکایتی به تلفن 1512 صورت گیرد از طریق مراجع قضایی پیگیری می شود.مدیرکل دامپزشکی استان افزود: به منظور حفظ سلامت مردم، ارتقای بهداشت عمومی و پیشگیری از انتقال بیماری های مشترک بین انسان بویژه بیماری های خطرناک تب خونریزی دهنده کریمه کنگو و تب مالت برنامه‌ ریزی‌ و مکاتبات لازم با دستگاه های ذیربط صورت گرفته که امیدواریم با اقدامات انجام شده به بهترین شکل امر نظارت بر دام های نذری اجرا شود.وی با بیان اینکه گوشت قربانی قبل از مصرف 24 ساعت باید در یخچال نگهداری شود، گفت: نگهداری گوشت تازه در یخچال خطرانتقال عوامل بیماری‌ زا را به حداقل می رساندرفیعی پور گفت: شماره تلفن‌های 4-32233821 و کدچهار رقمی 1512 در مرکز استان و در شهرستان ها شبکه دامپزشکی آماده پاسخگویی است.
 • س ر کی به دنیای کتاب نویسی دیکتاتورها
 • خبرگزاري آريا - هفته نامه همشهري جوان - حورا نژاد صداقت: آن روي چهره حاکمان مستبد؛ کساني که در خلوتشان دست به قلم مي شدند و هم خاطره مي نوشتند و هم رمان هاي عاشقانه.خواندن کتاب هاي سياستمداران خصوصا ديکتاتورهايشان هميشه جذاب است. انگار کتاب ها موجب مي شوند با دنياي ديگري از روحياتشان آشنا شويم و ببينيم که وقتي با خودشان خلوت کرده اند، به چه چيزهايي فکر مي کنند و حقايق يا خيال هايشان را چطور بيان مي کنند. اما راستش واقعيت چيز ديگري است. فقط بعضي از کتاب ها مثل همان نبرد من يا روايت چرچيل از جنگ دوم جهاني آن قدر واقعي هستند. مابقي يا با کمک ديگري کتابشان را نوشته اند يا اصلا به خودشان زحمت نوشتن نداده اند. با اين حال سرک کشيدن به دنياي کتابي آن ها جذاب است و خواندني، هر چند خيلي هايشان در ايران ترجمه نشده اند و بايد به اطلاعات اينترنتي درباره آن ها اکتفا کرد.جنگ با نگاه چرچيل«اين صفحات را به خاطر جلب محبت مردم نمي نويسم. من فقط آنچه را که خود شاهد آن بودم، شرح مي دهم.» اين يکي از جملات مقدمه اي است که وينستون چرچيل در ابتداي کتاب «خاطرات جنگ جهاني دوم» خود نوشته اما قبل تر از آن، در يک صفحه جداگانه از کتابش اين عبارات پشت سر هم آمده است:در جنگ: تصميمدر شکست: سازش ناپذيريدر پيروزي: علو طبعدر صلح: حسن نيتخيلي از کتاب هاي سياستمداران دنيا در ايران ترجمه نشده اند اما کتاب چريچل را سال ها پيش نشر نيل با ترجمه تورج فرازمند منتشر کرده بود. چرچيل مي خواسته در خاطراتش جنگ را از ديد خودش براي مخاطب شرح بدهد و تجربياتش را بگويد. برايش هم چندان اهميتي نداشته که بعدها ديگران پشت سر او و کتابش چه حرف هايي خواهندزد. خاطرات چرچيل خواندني است، چون به قول خودش: «در جنگ...
 • عکس/یادگاری نویسی روی سنگ رستم در کرمانشاه
 • یادگاری نویسی برخی افراد روی سنگ رستم مربوط به دوره مادها در بخش فیروزآباد کرمانشاه
 • فیلم/ماشین نویسی های عجیب و جالب ایام محرم
 • .h_iframe-aparat_embed_frame{literal}{{/literal}position:relative;{literal}}{/literal} .h_iframe-aparat_embed_frame .ratio {literal}{{/literal}display:block;width:100%;height:auto;{literal}}{/literal} .h_iframe-aparat_embed_frame iframe {literal}{{/literal}position:absolute;top:0;left:0;width:100%; height:100%;{literal}}{/literal}
 • برگزاری جشنواره تولیدات تلویزیونی در بهمن ماه
 • خبرگزاري آريا - قطار توليد سريال‌هاي تلويزيوني چنان به حرکت درآمده که صداي سوتش، سکوت چند ساله شهرک سينمايي غزالي را شکسته است؛ اين روزها تصويربرداري چند سريال از جمله «عقيق» و «پاهاي بي‌قرار» همزمان در اين شهرک انجام مي‌شود.به گزارش جام‌جم، رونق توليدات نمايشي تلويزيون، معاون سيما را راهي يک گشت‌و‌گذار فشرده در شهرک سينمايي غزالي کرد. دکتر مرتضي ميرباقري چهارشنبه گذشته از پشت صحنه دو سريال در اين شهرک بازديد کرد، در استوديوي برنامه «خانواده اميد» حاضر شد و در گفت‌وگو با هنرمندان از برگزاري جشنواره توليدات سيما خبر داد.معاون سيما درباره اين جشنواره گفت: جشنواره توليدات سيما بهمن برگزار خواهد شد و ترازويي موثر براي توليدات تلويزيوني و سينمايي خواهد بود. با افزايش تعداد آثار نمايشي در سيما برگزاري سالانه جشنواره سيما اهميت پيدا کرده است.ميرباقري تصويربرداري 30 تا 35 مجموعه نمايشي به صورت همزمان را نشانه احياي تلويزيون دانست و از وجود صد پروژه فعال نمايشي در معاونت سيما در مراحل مختلف طراحي تا توليد خبر داد.به سوي توليدات باکيفيتميرباقري بالابردن کيفيت آثار تلويزيوني و بخصوص سريال‌هاي تلويزيوني را قدم بعدي در معاونت سيما برشمرد.معاون سيما با اشاره به فعال شدن باکس‌هاي نمايش سريال در شبکه‌هاي مختلف تلويزيون تصريح کرد: مخاطبان ايراني به تماشاي آثار ايراني علاقه دارند و فيلم‌ها و سريال‌هاي باکيفيت هميشه با استقبال مردم روبه‌رو شده است. به همين دليل توليد آثار مناسب از اولويت‌هاي اساسي معاونت سيما محسوب مي‌شود. وي توسعه شهرک سينمايي را از ديگر برنامه‌هاي معاونت سيما دانست و به برنامه‌سازان اطمينان داد شرايط بهره‌برداري از اين شهرک بيشتر از گذشته فراهم شود.معاون سيما در پاسخ به سوالات و نکات مطرح شده از سوي بازيگران سريال «پاهاي بي‌قرار» تصريح کرد: بر اساس آمار، ده هزار نفر اعم از تهيه‌کننده، کارگردان و نويسنده و بازيگر در پروژه‌هاي مختلف مشغول به کار هستند. اطلاعات من حاکي از آن است که تقريبا تمام...
 • ۱۹ تن فرآورده های غیربهداشتی دام و طیور در خمین کشف و معدوم شد
 • خمین- رئیس شبکه دامپزشکی خمین گفت: طی سال جاری تاکنون ۱۹تن فرآورده خام غیربهداشتی دام و طیور طی یازده هزار بازدید از مراکز تولید، عرضه و توزیع این محصولات در خمین کشف و معدوم شد. علی اصغر حمزه لویی در گفت و گو با خبرنگار مهر ضمن بیان اینکه از اقدامات مهم و اساسی شبکه دامپزشکی نظارت بر بهداشت فرآورده های خام دامی است، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه، ۹۰۰هزار قطعه طیور و هشت هزار راس دام سبک و سنگین در شهرستان خمین کشتار و دو هزار و ۷۵۰ کیلوگرم فراورده خام گوشتی سالم استحصال شده است. وی بیان کرد: از این مقدار فرآورده خام دامی، دو هزار و ۲۵۰ تن گوشت مرغ و ۴۹۷ تن گوشت قرمز بوده است. رئیس شبکه دامپزشکی خمین در ادامه به بیماری تب کریمه کنگو اشاره کرد و افزود: این بیماری ویروسی کشنده، مشترک بین انسان و دام است و علامت مشخص ندارد، در راستای پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو از ابتدای سال تاکنون در ۲۱۰ هزار متر مربع جایگاه نگهداری دام در این شهرستان ۳۵۰ لیتر سم پاشیده شده است. حمزه لویی خاطرنشان کرد: سمپاشی مرتب دام ها و جایگاه نگهداری آنها در تمامی سال به خصوص فصول گرم از اقدامات ضروری است و در زمینه پیشگیری از این بیماری ها نیز در شش ماهه نخست سال جاری ۲۶۰ هزار دام سبک و سنگین در شهرستان خمین واکسینه شدند. رئیس شبکه دامپزشکی خمین سرمایه دامی این شهرستان را یازده هزار راس دام سنگین، ۲۲۰ هزار راس دام سبک و ۱۲۵ واحد مرغداری با ظرفیت یک میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه عنوان کرد. وی خاطر نشان کرد: شبکه دامپزشکی با هدف ارتقای امر خطیر بهداشت، پیشگیری، مبارزه و کنترل بیماری های واگیردار دام و بیماری های مشترک بین دام و انسان و نظارت بر بهداشت فرآورده های...
 • پرداخت ۳۸۵ میلیارد ریال تسهیلات به بهره برداران بخش دام و طیور
 • به گزارش ایلنا از ساری، طهمورث قاسم نژاد مدیر جهاد کشاورزی ساری گفت: سال گذشته 385 میلیارد ریال تسهیلات به بهره‎برداران بخش دام و طیور شهرستان ساری پرداخت شد. وی ادامه داد: از این میزان تسهیلات ارائه شده، سهم تسهیلات بسته رونق تولید با 58 طرح 240 میلیارد ریال و تسهیلات امور دام با 22 طرح، 145 میلیارد ریال بود. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری بیان کرد: این شهرستان در جذب اعتبارات بسته رونق تولید در سال زراعی 96-95 حائز رتبه نخست در بخش دام و طیور شد. وی تصریح کرد: از اوایل مردادماه امسال سامانه بهین‎یاب برای بخش کشاورزی بازگشایی شده و صاحبان مجوزهای معتبر و واحدهای راکد نیمه فعال و طرح‎های نیمه‎تمام بخش کشاورزی می‎توانند در سامانه ثبت نام و درخواست تسهیلات کنند. قاسم نژاد اظهار کرد: شهرستان ساری دارای یک هزار و 126 واحد دامداری صنعتی، نیمه‎صنعتی و سنتی است که در طول سال، 50 هزارتن شیر و 6 هزار و 258 تن گوشت قرمز تولید و نیز دارای 240 واحد مرغداری صنعتی مجوزدار به ظرفیت 4 میلیون و 400 هزار قطعه جوجه در هر دوره و تولید 32 هزارتن گوشت سفید در طول سال به عنوان قطب تولید فرآورده های دامی در استان مازندران شناخته می شود.
 • باید حمایت از تولیدات ملی را به یک فرهنگ عمومی تبدیل کنیم
 • دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان گفت: تبدیل حمایت از تولیدات ملی را به یک فرهنگ عمومی با رشد و توسعه اقتصادی ممکن است. به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، ابوالفضل محمدی دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان و مسئول پویش دانشجویی حمایت از کالای ایرانی اظهار داشت : حمایت از تولید ملی یکی از ارکان مهم هراقتصادی درجهان می باشد که از دو بعد دولت و مردم باید این حمایت صورت گیرد.محمدی با بیان اینکه با نگاهی به پیشینه اکثر اقتصادهای موفق جهان میتوان متوجه یک نکته بسیار مهم شد افزود: آن اقتصاد های پیشرفته رشد نکردند مگر اینکه ابتدا فرهنگ اقتصادی مردم آنها رشد پیدا کرد.دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان تصریح کرد: اگر به دنبال رشد و توسعه اقتصادی هستیم باید مسئله حمایت از تولیدات ملی را به یک فرهنگ عمومی در جامعه تبدیل کنیم.وی با بیان اینکه باهمت دوستانمان در دانشگاه زنجان پویش ایرانی شو را باشعار «لوازم التحریر و پوشاک مهرماه ۱۳۹۶ ایرانی شو» راه اندازی کردیم افزود: هدف از راه اندازی این پویش ضمن معرفی کالاها و نمایشگاه های عرضه محصولات ایرانی، حرکتی را برای شروع یک تغییر مثبت در نگرش دانشجویان و افراد جامعه نسبت به فرهنگ حمایت از تولیدات ملی ایجاد کنیم.محمدی با اشاره به اینکه خوشبختانه این طرح مورد استقبال خوب دانشجویان قرار گرفته است گفت: این یک کار نمادین برای ایجاد مطالبه گری از مسئولین است تا آنها هم در عرصه های بزرگتر به این مهم عمل کنند و اقتصاد مقاومتی را از سطح شعار روی بنرهای خارجی به حیطه ی عمل وارد کنند.دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان افزود: ایرانی شو آغازی است برای مطالبه گری از مسئولان استانی و کشوری که میتوان با کمک و همراهی دانشجویان و مسئولان دغدغه مند حمایت از تولید ملی را در عمل مشاهده کرد.وی در پایان اظهار کرد: امیدوارم با رونق...
 • بهره برداری از بزرگ ترین کارخانه تولید خوراک دام و طیور در تایباد
 • با حضور استاندار خراسان رضوی اولین و بزرگترین کارخانه تولید خوراک دام و طیور شهرستان مرزی تایباد در 10 کیلومتر نقطه صفر مرزی در محل شهرک صنعتی مرزی دوغارون به بهره‌برداری رسید. تایباد- این واحد تولیدی توسط شرکت تعاونی مرزنشینان گنجینه دوغارون بدون دریافت تسهیلات بانکی در زمینی به مساحت 10 هزار مترمربع با صرف هزینه‌ای به مبلغ 5 میلیارد تومان ساخته شده که سالانه 48 هزار تن خوراک دام و طیور تولید می‌شود. بازار هدف این کارخانه شهرستان تایباد و شهرستان‌های همجوار و کشور افغانستان می‌باشد و 20 نفر را به طور مستقیم دارای شغل کرده است.استاندار خراسان در ادامه سفر به تایباد از نمایشگاه دستاوردها و تولیدات محلی تایباد بازدید و از نزدیک با تولیدات و صنایع دستی و مشکلات تولیدکنندگان آشنا شد.
 • کشف چوب فاقد مجوز در گلستان
 • به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جواناز گرگان؛ سرهنگ عباس حیدری فرمانده انتظامی بندرگز گفت: ماموران پلیس آگاهی به همراه ماموران یگان امداد این شهرستان در پلیس راه نوکنده یک دستگاه کامیون را متوقف کردند. حیدری ادامه داد: در بازرسی از آن ۲ تن چوب قاچاق از نوع ممرز (درخت بومی جنگل‌های شمال ایران) کشف و ضبط شد. وی افزود: این محموله به اداره منابع طبیعی تحویل، و یک نفر در این رابطه دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد. انتهای پیام/م کشف چوب قاچاق در گلستان
 • کشف ۱۰ میلیارد ریال دام فاقد مجوز حمل
 • به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازقزوین؛ سرهنگ رسول فراهانی گفت: ماموران انتظامی حین کنترل خودرو‌های عبوری در آزادراه زنجان-قزوین به دو خودروی کامیون مشکوک و در بازرسی از آن ۱۰۰ راس گاو فاقد بارنامه و مجوز اداره بهداشت کشف کردند. وی افزود: دام‌ها به اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان تحویل داده شد. انتهای پیام/ کشف صد راس گاو فاقد مجوز حمل
 • کسب کرسی نایب رئیسی صلیب سرخ برای ایران باقی است
 • مشاور ارشد فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب‌سرخ و هلال‌احمر، گفت: کاندیدای کسب جایگاه نایب رئیسی صلیب سرخ، در صورت تغییر ریاست جمعیت هلال احمر نیز ممکن است. به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر مصطفی محقق تاکید کرد: کسب جایگاه نایب رئیسی فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر از سوی هلال‌احمر ایران، فرصت‌های ارزشمند و بی‌سابقه‌ای برای ارتقای حضور و نقش‌آفرینی هلال‌احمر در سطح بین‌المللی و ایجاد بستر لازم به‌منظور نمایش بهتر ارزش‌های بشردوستانه مردم نوع‌دوست ایران اسلامی، در سراسر جهان ایجاد خواهد کرد. وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه با توجه به اخبار منتشر شده درباره تغییر و تحولات و انتخاب رئیس جدید هلال‌احمر، در صورت اجرایی شدن این تغییر، تکلیف کاندیداتوری هلال‌احمر برای کسب جایگاه نایب رئیسی فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر در منطقه آسیا و اقیانوسیه، چه می‌شود، گفت: بر اساس قوانین فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر، کاندیداتوری برای کسب جایگاه نایب رئیسی فدراسیون، بر اساس شخصیت حقیقی کاندیدا و با تایید جمعیت ملی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر صورت می‌گیرد؛ بر این اساس که کاندیدای این جایگاه باید دارای صلاحیت‌های فردی از جمله سابقه کار مرتبط در سطح مشابه و ملی و تایید جمعیت ملی مربوطه باشد؛ بنابراین در صورت تغییر ریاست جمعیت، کاندیدای قبلی معرفی شده جمعیت در صورت ادامه حضور در جمعیت هلال‌احمر و همکاری در جایگاه مشاور یا یکی از مسئولیت‌های سطوح عالیه، همچنان می‌تواند به عنوان کاندیدای هلال‌احمر در انتخابات آتی فدراسیون شرکت کرده و انتخاب شود. محقق ادامه داد: در انتخابات فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر در آبان ۹۶، سه مسئولیت مهم شامل یک نفر به عنوان رئیس، ۴ نایب رئیس و ۲۰ جمعیت ملی به عنوان اعضای هیات حاکمه مطرح است که برای تصدی پست نایب رئیسی سه ویژگی مهم برای فرد کاندیدا، از اهمیت برخوردار است. مشاور ارشد فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب‌سرخ و هلال‌احمر افزود: نظر به اهمیت جایگاه نایب رئیسی فدراسیون در...
 • اسلوونی:توافق هسته ای ایران باید باقی بماند
 • وزیر خارجه اسلوونی تاکید کرد که توافق هسته‌ای ایران باید ادامه داشته باشد. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری اس‌.تی‌.ای، کارل ارجاواک وزیر خارجه اسلوونی با تاکید بر لزوم باقی ماندن توافق هسته‌ای ایران هشدار داد که لغو این توافق می‌تواند باعث بی‌اعتمادی جامعه بین‌الملل نسبت به این‌گونه توافق‌های بین‌المللی شود. وی همچنین افزود: اسلوونی به معاهده ممنوعیت تسلیحات هسته‌ای نخواهد پیوست؛ چراکه این معاهده نقض پیمان منع اشاعه تسلیحات هسته‌ای (ان.پی.تی) محسوب می‌شود. دونالد ترامپ پیش‌تر اعلام کرده که ممکن است در ماه اکتبر پایبندی ایران به برجام را اعلام نکند. این در حالی است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) همواره و تاکنون 8 بار در گزارش‌های خود پایبندی ایران به برجام را تایید کرده است. انتهای پیام
 • بارزانی:برای تعویق همه پرسی زمانی باقی نیست
 • رئیس اقلیم کردستان در دیدار با سفیر فرانسه با تأکید بر این که همه‌پرسی استقلال این منطقه در موعد مقرر خود برگزار می‌شود، اظهار کرد: زمانی برای مذاکره بر سر به تعویق انداختن همه‌پرسی باقی نمانده است. به گزارش ایسنا، به نقل از شفق نیوز، مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق امروز (شنبه) در دیدار با بروبو اوبرت، سفیر فرانسه در عراق تاکید کرد که برگزاری همه‌پرسی تصمیم مردم کردستان است و دیگر به دست یک حزب یا شخص نیست. بارزانی تصریح کرد که این همه پرسی در موعد مقرر خود (روز دوشنبه) برگزار می‌شود. در همین حال، سفیر فرانسه تاکید کرد که کشورش مخالف تمایل مردم کردستان نبوده و پاریس خواهان توسعه روابط تاریخی میان مردم فرانسه و کردستان است. وی تصریح کرد که کشورش به عنوان یک اصل مخالف همه‌پرسی نیست. انتهای پیام
 • آیت الله جوادی آملی:عزاداری باید جوری باشد که نظام را حفظ کند/تاج نظام درباره ورود زنان به ورزشگاه به نتیجه برسد عملیاتی اش می کنیم
 • تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند.از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم.چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
 • این گیاه دارویی سرطان را نابود می کند
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست به نقل از "ایزی هلث اپشنز"یک گیاه دارویی قدرتمند آسیایی با ویژگی ارتقا سلامت وجود دارد، که در خانواده مشابه با گل مروارید و آفتابگردان قرار دارد، اما استعداد پنهان این گیاه در هیچ یک از بستگانش دیده نمی شود. این گیاه می تواند سلول های سرطانی را تنها در 16 ساعت از بین ببرد. چینی ها دیر زمانی است که از این گیاه دارویی برای کاهش تب، بهبود سلامت گوارش و دفع انگل ها استفاده می کنند. در حقیقت، به واسطه توانایی بالا در خلاص شدن از شر انگل مالاریا، از این گیاه در سراسر جهان به عنوان درمانی برای بیماری مالاریا استفاده می شود. اما تاثیرگذارترین توانایی آن تا به امروز نابودی سلول های سرطانی بوده است. و این در شرایطی است که شواهد علمی از قدرت ضد سرطانی شگفت انگیز آن پشتیبانی می کنند. مطالعات نشان داده اند که هیچ یک از سلول های سرطان پستان، سرطان خون، سرطان کیسه صفرا، سرطان ریه، سرطان مثانه، سرطان مغز، و سرطان پروستات توانایی مقابله با این گیاه دارویی که به نام افسنطین شیرین (Sweet Wormwood) شناخته می شود را ندارند. افسنطین شیرین حاوی ترکیبی به نام آرتمیسینین است که دلیل ناتوانی بقای سلول های سرطانی در حضور این گیاه محسوب می شود. آرتمیسینین هر چیزی را از انگل تا باکتری، قارچ و سلول سرطانی می کشد، در شرایطی که کاری با سلول های سالم ندارد. برای کشتن سلول های سرطانی با کمک آرتمیسینین یک ترفند نیز وجود دارد. آرتمیسینین می تواند سلول های سرطانی را به تنهایی نابود کند (نتایج یک مطالعه نابودی 28 درصد از سلول های سرطان پستان را نشان داد)، اما قدرت واقعی آن در مقابله با سرطان زمانی آزاد می شود که با آهن ترکیب شود. آهن میل آرتمیسینین را برای جستجو و نابودی سلول های سرطانی فعال...
 • کسب کرسی نایب رئیسی صلیب سرخ برای کاندیدای ایران باقی است
 • سرویس سلامت و پزشکی بی باک؛ بخش مهمترین عناوین: مشاور ارشد فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب‌سرخ و هلال‌احمر، گفت: کسب جایگاه نایب رئیسی صلیب سرخ، برای کاندیدای معرفی شده ایران باقی است. به گزارش بی‌باک، دکتر مصطفی محقق تاکید کرد: کسب جایگاه نایب رئیسی فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر از سوی هلال‌احمر ایران، فرصت‌های ارزشمند و بی‌سابقه‌ای برای ارتقای حضور و نقش‌آفرینی هلال‌احمر در سطح بین‌المللی و ایجاد بستر لازم به‌منظور نمایش بهتر ارزش‌های بشردوستانه مردم نوع‌دوست ایران اسلامی، در سراسر جهان ایجاد خواهد کرد. وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه با توجه به اخبار منتشر شده درباره تغییر و تحولات و انتخاب رئیس جدید هلال‌احمر، در صورت اجرایی شدن این تغییر، تکلیف کاندیداتوری هلال‌احمر برای کسب جایگاه نایب رئیسی فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر در منطقه آسیا و اقیانوسیه، چه می‌شود، گفت: بر اساس قوانین فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر، کاندیداتوری برای کسب جایگاه نایب رئیسی فدراسیون، بر اساس شخصیت حقیقی کاندیدا و با تایید جمعیت ملی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر صورت می‌گیرد؛ بر این اساس که کاندیدای این جایگاه باید دارای صلاحیت‌های فردی از جمله سابقه کار مرتبط در سطح مشابه و ملی و تایید جمعیت ملی مربوطه باشد؛ بنابراین در صورت تغییر ریاست جمعیت، کاندیدای قبلی معرفی شده جمعیت در صورت ادامه حضور در جمعیت هلال‌احمر و همکاری در جایگاه مشاور یا یکی از مسئولیت‌های سطوح عالیه، همچنان می‌تواند به عنوان کاندیدای هلال‌احمر در انتخابات آتی فدراسیون شرکت کرده و انتخاب شود. محقق ادامه داد: در انتخابات فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر در آبان ۹۶، سه مسئولیت مهم شامل یک نفر به عنوان رئیس، ۴ نایب رئیس و ۲۰ جمعیت ملی به عنوان اعضای هیات حاکمه مطرح است که برای تصدی پست نایب رئیسی سه ویژگی مهم برای فرد کاندیدا، از اهمیت برخوردار است. مشاور ارشد فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب‌سرخ و هلال‌احمر افزود: نظر به اهمیت...
 • تدوین نسخه جدید بانکداری بدون ربا
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست ؛علیرضا لگزایی، در خصوص وضعیت اجرای قانون عملیات بانکی بدون ربا در شبکه بانکی کشور و همچنین نقاط قوت و ضعف آن، گفت: قانون عملیات بانکی بدون ربا در اجرا دارای نقاط ضعف جدی بوده و این روند در ۳ دهه گذشته و از زمان تصویب آن وجود داشته است. قائم مقام بانک ملت اظهارداشت: در عین حال، نقاط قوت فراوانی نیز در قانون بوده و توسط بانک ها اجرایی شده است. با این وجود، یکی از نقاط ضعف این قانون را باید کمرنگ بودن ملاحظات عوامل موثر در صنعت بانکداری و اقتصاد و بازیگرانی که در نظام اقتصادی کشور فعال هستند، دانست. لگزایی ادامه داد: قانون عملیات بانکداری بدون ربا در بخش هایی بسیار آرمان گرایانه دیده شده، در حالی که ما در محیط واقعی و به عنوان نمونه در بخش تسهیلات، با مشتریانی مواجه هستیم که موارد متنوعی را مطرح می کنند اما ما ابزارها و قابلیت هایی که بتواند عینا آن نیازها را برآورده کند در قانون نداریم. وی تاکید کرد: به دلیل وجود این نقص قانونی، نظام بانکی ناگزیر شده نیازهای مردم، مشتریان و کارآفرینان را اصلاح کند که بتواند متناسب با چارچوب های قانونی در ارائه تسهیلات عمل نماید. قائم مقام بانک ملت افزود: کارشناسان و علما نیز نسبت به کارایی قانون عملیات بانکی بدون ربا نقدهای جدی دارند. با این وجود، در اصالت، مشروعیت و همچنین کفایت ابعاد فقهی، شرعی و قانونی عملیات بانکی بدون ربا در سیستم بانکی کشور اتفاق نظر وجود دارد. به گفته لگزایی، چیزی که مستلزم اصلاح و بهبود است اینکه ما در تنظیم نسخه های جدید قانون بانکداری بدون ربا به متنوع سازی ابزارها و قابلیت ها در عملیات بانکی برای پاسخگویی به نیازهای متنوع مشتریان نظام بانکی برسیم.
 • حراج نسخه چاپ اول هری پاتر به قیمتی هنگفت
 • نسخه‌ای از اولین چاپ «هری پاتر و سنگ جادو» بیش از ۶۰ هزار پوند به فروش رسید. به گزارش ایسنا، «ایندیپندنت» نوشت: «هری پاتر و سنگ جادو» به عنوان اولین جلد از هفت‌گانه مشهور «جی.کی. رولینگ» اولین‌بار با تیراژی ۵۰۰ جلدی در سال ۱۹۹۷ روانه بازار شد. یکی از همان ۵۰۰ نسخه که حالا ارزش فراوانی دارد، اخیرا در آمریکا به قیمت هنگفت ۶۰ هزار و ۱۸۶ پوند (۸۱ هزار و ۲۵۰ دلار) به حراج رفت. ارزش این کتاب بیش از پنج‌هزار برابر قیمت پشت جلد آن است. این نسخه از «هری پاتر و سنگ جادو» که ۱۰.۹۹ دلار قیمت خورده، رکورد جدیدی برای رمانی بدون امضای نویسنده در حراجی‌های جهان ثبت کرده است. حراجی «هریتج» در دالاس تگزاس این کتاب را به فروش گذاشته بود و رقم خرید آن برای رمان‌های امضانشده‌ای که طی ۵۰ سال گذشته به چاپ رسیده‌اند، بی‌سابقه است. از ۵۰۰ جلد چاپ اول «هری پاتر و سنگ جادو»، ۳۰۰ جلد در کتابخانه‌ها موجود است و این نسخه هم از ۱۸ سال پیش نزد یک مجموعه‌دار نگهداری می‌شده است. «هری‌ پاتر و سنگ جادو» در سال ۱۹۹۷ به چاپ رسید و پس از آن شش قسمت بعدی رمان‌های «رولینگ» با موفقیتی روزافزون روانه بازار کتاب شدند. «بلومزبری» ناشر کتاب‌های «هری پاتر»، فروش جهانی این رمان‌ها را ۴۵۰ میلیون نسخه اعلام کرده است. رمان‌های مشهور «رولینگ» تاکنون به ۷۹ زبان دنیا ترجمه شده‌اند. اقتباس سینمایی این هفت اثر در قالب هشت فیلم با بازی «دنیل رادکلیف» و «اما واتسون» نیز در فروش بالای این کتاب‌ها بی‌تاثیر نبوده است. از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۱ هشت فیلم «هری پاتر و سنگ جادو»، «هری پاتر و تالار اسرار»، «هری پاتر و زندانی آزکابان»، «هری پاتر و جام آتش»، «هری پاتر و محفل ققنوس»، «هری پاتر و شاهزاده دورگه» و «هری پاتر و یادگاران مرگ - قسمت اول و دوم»...
 • ۶۳ درصد کلاس های درس خراسان رضوی فاقد استاندارد لازم است
 • مدیرکل نوسازی مدارس خراسان‌رضوی گفت: در حال حاضر متاسفانه ۶۳ درصد کلاس‌های درس خراسان‌رضوی فاقد استاندارد لازم هستند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، با شروع فصل پائیز و آغاز سال تحصیلی جدیددغدغه‌هایی از جنس مقاوم‌سازی، نوسازی و تجهیز مدارس در استان پهناوری مانند خراسان رضوی یکی از مسائل مورد توجه کارشناسان بوده است.در این میان نگرانی‌هایی جدی درباره لزوم احداث مدارس مقاوم، زیبا با رعایت استانداردهای ایمنی وجود دارد که متاسفانه علی‌رغم حضور خیرین و مشارکت‌های بالای مردمی در این زمینه هنوز برطرف نشده و هرچند گاهی شاهد حوادثی از قبلی فرو ریختن دیوار کلاس‌ها یا آتش سوزیبوده‌ایم. در همین راستا با جاسم حسین‌پور مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌رضوی به گفت‌وگو نشسته‌ایم که در ادامه می‌خوانید.تسنیم: در حال حاضر چه میزان مدرسه‌ در معرض آسیب در استان وجود دارد که هنوز استانداردسازی نشده‌اند؟ این مدارس در چه مناطقی از استان بیشتر است؟حسین پور:در سطح استان خراسان‌رضوی هم‌اکنون حدود 39 درصد کلاس‌ها با توجه به قدمت و سال ساخت و تغییرات مقررات و آیین‌نامه‌های ملی زلزله نیازمند مقاوم سازی بوده و 24 درصد کلاس‌ها نیز که در آنها مقاوم‌سازی مقرون به صرفه نبوده و یا امکان مقاوم سازی نیست که بایدنسبت به بازسازی آنها اقدام کرد.تسنیم: سازمان متبوعه چه مکانیزمی جهت نظارت بر رعایت استانداردهای لازم در طراحی،ساخت و تجهیز مدارس دارد؟حسین‌پور: اداره کل نوسازی مدارس استان به عنوان مجری ذی‌صلاح تمامی مراحل طراحی، نظارت و اجرای پروژه‌های آموزشی و پرورشی را برعهده داشتند و در این زمینهکارشناسان و مهندسان برابر آخرین دستورالعمل‌ها و مشخصات فنی و آئین‌نامه‌ها بر اجرای اصولی و استاندارد فضاهای آموزشی و پرورشی نظارت دارند.تسنیم: سهم مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد مانند خیرین مدرسه‌ساز در تامین هزینه‌های استانداردسازی مدارس چگونه است؟حسین‌پور: مدارس بسیاری در سطح استان توسط خیرین مدرسه‌ساز ساخته شده که از این لحاظ جزو استان‌های برتر هستیمبه طوری که در...
 • ۲۷۰۰۰ شهروند طاغن کوه فیروزه فاقد دندانپزشک هستند
 • ۲۷ هزار شهروند بخش طاغنکوه فیروزه فاقد امکانات بهداشتی و درمانی لازم از جمله دندانپزشکی هستند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، مشکلات روستاها و بخش‌های خراسان‌رضوی بسیار زیاد است و بسیاری از این مسائل به ویژه موضوعات بهداشت و درمان و یا فقدان گازکشی در روستاها باید به سرعت مورد توجه قرار گیرد به ویژه اینکه در آستانه فصل سرما قرار داریم و مصائب و مشکلات مردم برای بحث گرمایش در زمستان دوچندان می‌شود.علاوه بر این، امکانات اندک بهداشت و درمان در برخی از این بخش‌ها نیز سبب شده است تا مردم با مشکلات متعددی مواجه شوند و بعضاً برای مسائل درمانی خود مجبور شوند به مراکز بخش و یا در نهایت به مشهد مقدس مراجعه کنند.طاغنکوه فیروزه یکی از بخش‌های خراسان رضوی است که در زمینه مسائل بهداشت و درمان و همچنین مسائل مربوط به کشاورزان و دامداران مشکلات متعددی دارد و نیازمند رسیدگی فوری مسئولان است.حسن گرمابی، عضو شورای روستای گرماب و رئیس شورای بخش طاغنکوه در این زمینه می‌گوید: کشاورزان بخش طاغنکوه امسال مسائل و مشکلات متعددی داشتند و عمده‌ترین آن این بود که سال گذشته و در پائیز بسیاری از محصولات ما دچار سرمازدگی شد و کشاورزان تجربه سختی را پشت سر گذاشتند اما هیچ حمایتی از آنها صورت نگرفت.وی می‌افزاید: چاه‌های کشاورزی منطقه نیز جدیداً هوشمند شده است و کشاورزان در زمینه آبیاری محصولات کشاورزی خود با مشکلات متعددی مواجه شده‌اند.گرمابی در مورد مشکلاتی که برای گازکشی مناطق روستایی این بخش وجود دارد نیز می‌گوید: از 29 روستای موجود در بخش طاغنکوه فیروزه، 11 تا 12 روستا فاقد گازکشی هستند و همان روستاهایی که گاز دارند نیز در حد لوله‌گذاری است و مدت‌هاست که قرار است گاز آنها وصل شود اما این اتفاق نیفتاده است.وی همچنین از مشکلات دامداران منطقه خبر می‌دهد و می‌گوید: در برخی از روستاهای بخش، بسیاری از دام‌ها تلف...