شاهرود - نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برخی قوانین در حوزه تعاونی‌ها دست و پا گیر هستند، گفت: این امر باعث شده تا سهم تعاونی‌ها تنها سه درصد باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن حسینی شاهرودی ظهر دوشنبه در مراسم تقدیر از تعاونی های برتر شاهرود به میزبانی سالنآمفی تئاتر فنی و حرفه ای این شهر، ضمن اشاره به علل ناکامی تعاونی ها در کشور، بیان داشت: اگر قانون تعاون را مرور کنیم باید گفت از سال ۲۸ اولین برنامه هفت ساله تعاونی ها تدوین شد که تا سال ۳۴به طولانجامید و قانون هفت ساله دوم نیز پس از آن اجرا شد.

وی افزود: این روال تا انقلاب اسلامی به طول انجامید و امروز در برنامه ششم هستیم پس مبانی قانونی آن بیش از هشت دهه در ایران قدمت دارد لذا کم سابقه است در کشوری سبقه تعاونی وجود داشته باشد که البته توفیقاتی نیز در این حوزه وجود داشته اما در نهایت باید گفت قانون تعاونی ها در دهه ۷۰ به همت مجلس مصوب شد.

عضو خانه ملت گفت: تفکر حاکم بر دولت مخالف بخش تعاونی و سهم تعاونی بوده و غالب دولت ها اینگونه بوده اند و این درحالی است که قانون اساسی، تعاونی را محور اقتصاد می داند.

حسینی شاهرودی بیان کرد: تعاونی ها می تواند به رشد و شکوفایی اقتصاد کمک کنند چرا که بر اصل مشارکت مردمی و سود و زیاد عامه پایه گذاری شده است، امروز ما باید شاهد رشد تعاونی ها می بودیم که متاسفانه بنا به دلایلی این امر به تاخیر افتاده است.

وی افزود: در اصل ۴۴ قانون اساسی بنا بر این بود که تمام بانکداری کشور به صورت خصوصی مدیریت شوند که این امر جز دو یا سه بانک،مابقی موسسات و بانک ها واگذار شوند، نگاه قانون اساسی ما نیز اینگونه است اما سهمی که در قانون اساسی برای تعاونی ها در نظر گرفته شده بیش از یک سوم است.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس با بیان اینکه در زمان انقلاب برخی نگاه ها به تعاونی ها مثبت نبود، بیان داشت: برای مثال افراد اعتقاد داشتند اقتصاد یا باید خصوصی باشد یا دولتی و این میانه معنایی ندارد و یکی از دلایل ناکامی های تعاونی ها در آن زمان همین نگاه برخی مسئولان ارشد کشوری بود.

حسینی شاهرودی تاکید کرد: قوانین برنامه توسعه اول تا چهارم بندهای متعددی در حمایت از تعاونی ها دارد اما چرا سهم تعاونی ها امروز ۱۰ درصد، هفت درصد و شاید ارقام واقعی تر سه درصد سهم اقتصاد کشور باشد.

وی افزود: ۲۰درصد از شاغلان ما در حوزه بیمه ها تعاونی ها هستند این هم تلخ است و هم شیرین شیرین است چرا که ۱۶هزار نفر در شاهرود عضو تعاونی ها هستند اما تلخ از اینکه آیا سهمشان از اقتصاد نیز به همین میزان است؟ اگر داشته باشیم بسیار عالی است اما اگر نداشته باشیم اتلاف سرمایه را خواهیم داشت.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلسگفت: اگر نگاه ما به تعاونی ها مثبت باشد قطعا تسهیل در حوزه فعالیتتعاونی ها صورت می گیرد و اگر نگاه مثبت نباشد ما هر میزان که فریاد بزنیم دولت در برنامه ششم مکلف شده تا سهم تعاونی ها را به ۲۵درصد برساند واین امر عملی نخواهد شد.

حسینی شاهرودی بیان کرد: تعاونی ها جایگاه های مثبت و منفی بسیاری داشته اند پس نمی توان گفت که چون تعاونی ها در گذشته جواب نداده اند امروز هم نباید استفاده شوند، امروز یک نفر با مدرک دیپلم یک مجوز تعاونی اعتباری می گیرد و به یکباره به قطب اقتصادی بدل می شود این امر می تواند به کارآفرینی و توسعه اقتصادی کمک کند.

کلیدواژه: حسینی شاهرودی | تعاونی ها | قانون اساسی | سهم تعاونی

منبع: مهر

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۶۹۹۲۶۵ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

در همین زمینه

 • انگیزه ای برای تاسیس تعاونی نیست
 • دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران تشکیل ستادی متشکل از مجلس، دولت و همه دستگاه‌های درگیر اشتغال را برای اجماع و اتخاذ تصمیمات قابل اجرا در بازار کار خواستار شد. هادی ابوی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اگر این ستاد همانند ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، با همراهی و دعوت از شرکای اجتماعی و تشکل‌های کارگری و کارفرمایی شکل بگیرد، در اتخاذ راهکارها و تصمیم‌گیری‌های مناسب برای حل معضل اشتغال موثر خواهد بود. به گفته وی برخی تصمیماتی که در زمینه اشتغال گرفته می‌شود، به دلیل نبود چنین ستادی دچار مشکل شده یا عملیاتی نمی‌شود در صورتی که وجود چنین ستادی لازم است تا مذاکرات و تصمیمات در آن قابل اجرا باشد. این مقام مسئول کارگری تاکید کرد: در حال حاضر شورای عالی اشتغال، سن ورود به بازار کار و وضعیت اقتصاد و بازار را رصد و بر اساس آن سیاستهای اشتغال را تنظیم می‌کند ولی در زمینه ایجاد شغل یا حفظ اشتغال باید دستگاه‌های دیگر هم پای کار بیایند و یک هم‌افزایی و همگرایی در تصمیمات مشترک به وجود آید. نایب رییس اتاق تعاون خراسان رضوی در ادامه با انتقاد از تبعیض مالیاتی میان بخش خصوصی و تعاونی‌، گفت: وقتی به قوانینی که تصویب می‌شود احترام نمی‌گذاریم نباید انتظار داشته باشیم جوانان انگیزه تاسیس تعاونی و انجام فعالیتهای جمعی را داشته باشند. وی با اشاره به عدم اجرای کامل سیاستهای کلی اصل ۴۴ و نادیده گرفته شدن مشوق‌های پیش‌بینی شده برای بخش تعاون، گفت: برابر قانون سیاستهای اصل ۴۴ برای بخش تعاون معافیتهای مالیاتی و تخفیف‌های بیمه‌ای در نظر گرفته شده است ولی تعاونی‌ها درصدی از این تخفیف‌ها برخوردار نشدند و روز به روز تبعیض میان بخش خصوصی و تعاونی در این زمینه بیشتر شد. ابوی با بیان اینکه تعاونی‌ها سود شخصی ندارند و فعالیتهایشان عام المنفعه است، افزود: متاسفانه به دلیل ضعف اجرای قوانین، تشکیل و تاسیس...
 • ایجاد ۲۱۳نفر شغل توسط تعاونی های صیادی چابهار
 • به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جواناززاهدان، رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی چابهار گفت: فعالیت 37 تعاونی صیادی و یک واحد اتحادیه تعاونی ها در این شهرستان سبب اشتغالزایی 213 نفر در این بخش ها شده است. عبدالله امیریان افزود: هزار و 357 نفر، اعضای تعاونی های صیادی شهرستان چابهار را تشکیل می دهند. وی با بیان اینکه پنج اسکله در چابهار به تعاونی ها واگذار شده است، تصریح کرد: 884 فروند قایق و 506 لنج صیادی در این شهرستان مشغول صید و صیادی هستند. وی ادامه داد: شرکت های تعاونی صیادی به منظور ارائه خدمات به اعضا و صاحبان شناورها تاسیس شده اند. وی گفت: به دلیل واگذار نکردن صدور مجوز سوخت از طریق شرکتهای تعاونی و اتحادیه قریب به اتفاق شناورهای عضو، به طور مستقل با هماهنگی اداره کل شیلات سوخت دریافت می کنند که این امر سبب رکود تعاونی ها و منفعل شدن اعضاء آن شده است. رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی چابهار گفت: چنانچه سوخت آزاد برای صیادانی که عضو تعاونی ها هستند محقق شود ارتباط آنان با این نهاد قطع خواهد شد. انتهای پیام/گ ایجاد اشتغال توسط تعاونی های صیادی در چابهار
 • تعاونی های همدان ۳۰ میلیون دلار کالا صادر کردند
 • دبیر اتاق تعاون استان همدان از صادرات ۳۰ میلیون دلاری کالا توسط تعاونی همدان خبر داد و گفت: این کالاها به کشورهای ترکیه، عراق و کویت صادر شده‌اند. رحمان نادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: دام زنده، کاشی و سرامیک، مصالح ساختمانی، دارو، پوشاک، موارد غذایی، شوریجات و ترشیجات و داروهای گیاهی اقلام صادراتی تعاونی‌های استان همدان هستند.وی با اشاره به اینکه از در نیمه نخست امسال 30 میلیون دلار کالا از تعاونی‌های استان همدان صادر شده است، افزود: ترکیه، عراق و کویت کشورهای مقصد صادرات کالای تعاونی‌های همدان بودند.نادی با بیان اینکه فعلاً وضعیت اقلیم کردستان عراق مناسب نیست، تأکید کرد: منتظر ایجاد تحولاتی در عراق هستیم که امیدواریم به خوبی برگزار شده و تأثیری در مناسبت‌های اقتصادی این اقلیم نداشته باشد.دبیر اتاق تعاون استان همدان با تأکید بر اینکه یک هزار و 63 تعاونی در استان همدان فعال هستند، عنوان کرد: تعاونی‌هایی نیز در سطح استان غیرفعال هستند که عمده‌ترین دلیل عدم فعالیت این تعاونی‌ها پشیمانی اعضای شرکت‌های تعاونی به دلیل عدم کسب سرمایه‌ لازم، عدم موفقیت در دریافت تسهیلات، رکود و از دست دادن بازار کار است.نادی با اشاره به اینکه 23 اتحادیه تعاونی در استان همدان به ثبت رسیده‌اند، بیان کرد: از این تعداد اتحادیه به ثبت رسیده 18 اتحادیه تعاونی فعال هستند.وی با بیان اینکه یک هزار و 63 تعاونی در سطح استان فعال هستند، تأکید کرد: یک‌میلیون و 445 هزار و 683 نفر در تعاونی‌های استان همدان عضو هستند.دبیر اتاق تعاون استان همدان اظهار داشت: تعاونی‌های با فعالیت خود در استان همدان برای 11 هزار و 377 هزار نفر در استان اشتغال ایجاد کرده است.نادی تصریح کرد: 142 فقره کارت بازرگانی برای تعاونی‌های استان همدان صادر شده که این کارت‌ها در مدت زمان یک تا پنج سال تمدید می‌شوند.انتهای پیام/ R41405/P1336/S6,75/CT1
 • پرداخت سپرده های تعاونی منحله افضل توس تا سقف ۳۰ میلیون ریال
 • به گزارش خبرگزاری فارس بانک آینده اعلام کرد پیرو اطلاعیه‌ شماره 4 و با توجه به زمان‌بندی اعلام‌شده مبنی بر آغاز فرآیند انتقال سپرده‌های سپرده‌گذاران محترم تعاونی اعتبار افضل توس (در حال تصفیه) با مانده تا سقف سی میلیون ریال، به استحضار می‌رساند؛ پس‌از برنامه‌ریزی‌های دقیق و فراهم ساختن کلیه زیرساخت‌های فنی مورد نیاز، با مدیریت ویژه تیم تخصصی بانک آینده و با سرعت عمل و دقت فراوان، انتقال سپرده‌های مذکور به حساب‌های بانک آینده و صدور دفترچه‌های سپرده برای سپرده‌گذاران محترم، از نخستین ساعات اداری روز شنبه مورخ 01/07/1396 در شعب 197 گانه تعاونی مذکور در سراسر کشور و براساس برنامه زمان‌بندی پیش‌بینی شده، آغاز گردیده و این روند، براساس حروف الفبا و جدول اعلام شده در اطلاعیه شماره 4، با نظم خاص خود ادامه دارد. لذا، ضمن سپاسگزاری از سپرده‌گذاران محترم تعاونی اعتبار افضل توس (در حال تصفیه) با سقف مبلغ 30 (سی) میلیون ریال که با متانت و خوشرویی برای تعیین تکلیف سپرده خود در 3 روز گذشته به شعب تعاونی مذکور مراجعه کرده‌اند، در روزهای بعد تا تاریخ 25/07/1396 نیز با این شعب ارتباط خواهند داشت. از سایر سپرده‌گذاران محترم تعاونی پیش‌گفته با مانده بالای مبلغ 30  میلیون ریال، تقاضا می‌شود با صبوری و بردباری، تحمل فرموده تا ان شاءاله، در اطلاعیه‌های بعدی که پس از هماهنگی و کسب مجوز از مراجع ذیصلاح اعلام خواهد شد؛ نحوه اقدام، به استحضار ایشان برسد. نمایندگان بانک آینده مستقر در شعب تعاونی اعتبار افضل توس(در حال تصفیه) در سراسر کشور و مرکز ارتباط بانک آینده، با شماره تلفن 27663200-021؛ پاسخ‌گوی سئوالات و ابهامات شما خواهند بود. انتهای پیام/م
 • رئیس اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی برخوار:بیش از نیمی از تعاونی های این شهرستان نیمه فعال هستند
 • اصفهان -ایرنا- رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان برخوار گفت: بیش از 50 درصد تعاونی های این شهرستان به دلیل مشکلات اقتصادی بوجود آمده برای آنها طی سال های گذشته نیمه فعال هستند. کریم علی نقی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بیش از 90 تعاونی دربرخوار موجود است که 40 تعاونی فعال و سایر تعاونی ها نیمه فعال هستند.وی با اشاره به اینکه از آغاز فعالیت دولت یازدهم توجه جدی به تقویت تعاونی ها بیشتر شد و دراین مدت توجه به تعاونی ها بیشتر شده است، گفت: اجرای طرح روستا تعاون نمونه ای توجه دولت به تعاونی ها و ایجاد اشتغال در روستاهاست. علی نقی اظهار کرد: طرح روستا تعاون یکی از طرح هایی است که در قالب اشتغال فراگیر اجرا می شود.وی گفت: هدف از اجرای طرح روستا تعاون توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی روستاها است و در قالب آن فعالیت های توسعه ای روستا بر مبنای بهره گیری از استعدادها و ظرفیت های موجود در روستا ها می باشد.رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی برخوار با اشاره به برگزاری همایش طرح روستا تعاون در این شهرستان افزود: در این رابطه دو همایش در روستاهای محسن آباد و علی آباد ملاعلی برگزار شد و از جوانان روستا دعوت و مزایای شرکت های تعاونی برای آن ها تشریح شد.وی با اشاره به اینکه بیش از 500 نفر از روستاییان در این همایش شرکت کردند، افزود: این همایش باهدف ایجاد شرایط لازم برای توسعه اشتغال مولد و پایدار در بخش تعاون برای روستاییان و آشنایی آن ها با شرایط ایجاد شرکت های تعاونی و خدمات و تسهیلات قابل ارائه به این شرکت برگزار شد.شهرستان برخوار با 120 هزار نفر جمعیت در 10 کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.م ط / 7153 / 7150 / 2093 ** دریافت کننده: علی نعمانی ** انتشاردهنده: اصغر دواتگر
 • رئیس هیات مدیره تعاونی صنایع غذایی:قیمت مواد غذایی در محرم افزایش نخواهد یافت
 • تهران – ایرنا - رئیس هیات مدیره تعاونی تولیدکنندگان صنایع غذایی گفت: برنامه افزایش قیمتی برای محرم نداریم و مواد غذایی به وفور وجود دارد. «کریمی تفرشی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: مواد غذایی به وفور در بازار وجود دارد و در صورت مشاهده هرگونه افزایش قیمتی مصرف کنندگان می توانند با سامانه های تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان تماس بگیرند تا با متخلفان برخورد جدی شود. ** رشد فزاینده صادرات صنایع غذایی در 10 سال گذشته وی درباره صادرات مواد غذایی ایران در بازه زمانی 1385 تا 1395 گفت: میزان صادرات مواد غذایی ایران در سال 1385، 500 میلیون دلار بود که این رقم در سال 1395 به 6.5 میلیارد دلار افزایش یافت که گویای رشد فزاینده صادرات در 10 سال گذشته بود. رئیس تعاونی تولیدکنندگان صنایع غذایی اظهارداشت: برای نمونه پارسال 80 هزار تن شیرینی و شکلات به ارزش 220 میلیون دلار صادر شد و در چهار ماه امسال نیز 25 هزار تن به ارزش 75 میلیون دلار صادرات داشتیم که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 20 درصد افزایش داشتیم. وی تصریح کرد: سالیانه 130 میلیون تن انواع مواد غذایی و کشاورزی در کشور تولید می شود که بیانگر پتانسیل بالای تولید مواد غذایی در کشور است و بنابراین می توانیم تمام بازار هدف کشورهای منطقه را شناسایی و کالاهای مورد نیاز آنها را تامین کنیم. تفرشی اظهارداشت: اگر می خواهیم موفق باشیم باید همچون ترکیه نمایشگاه های تخصصی در کشورهای مختلف همچون روسیه، قطر و دیگر کشورها با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت برپا کنیم تا از آن طریق محصولات خود را به مصرف کنندگان معرفی کنیم. وی با اشاره به اینکه عراق و افغانستان بزرگ ترین واردکنندگان محصولات غذایی ایران هستند، گفت: عراق پارسال 8 میلیارد دلار انواع مواد غذایی وارد کرده که...
 • معترضان به قوانین کار فرانسه جلوی دسترسی به انبارهای سوخت را گرفتند
 • فعالان چندین اتحادیه تجاری فرانسه امروز (دوشنبه) در اعتراض به اصلاحات اخیر دولت امانوئل ماکرون در قوانین کار این کشور اقدام به جلوگیری از دسترسی به چندین انبار سوخت این کشور کرده و دولت ماکرون را به چالش کشیدند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، امروز فعالان معترض اتحادیه تجاری در جنوب فرانسه ورودی پالایشگاه "لامد" شرکت توتال را مسدود کردند و در غرب فرانسه نیز این معترضان دسترسی به انبارهای سوخت در نزدیکی شهرهای "بوردو" و "لاروشل" را مسدود کردند. اعضای این اتحادیه‌ها همچنین در راستای اقدام‌های اعتراضی خود عملیات‌های کندی ترافیک در اتوبان‌های نزدیک پاریس و شمال فرانسه را اجرا کردند. پاسکال فاور، یک مقام اتحادیه تجاری "فورس اووریه" اظهار داشت: ما می‌خواهیم به اعتراضمان تا هر زمان ممکن ادامه داده و امیدوار هستیم که اقدامات انسدادی مشابه در دیگر نقاط فرانسه اتفاق بیفتد. شاید این کار باعث حرکتی از سوی امانوئل ماکرون شود. دولت امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه به هدف جلوگیری از کمبود سوخت در این کشور نیروهای پلیس را در چندین انبار سوخت مستقر کرد تا نگذارد معترضان دسترسی به آنها را قطع کنند. بنجامین گریوو، وزیر اقتصاد فرانسه گفت: بهترین کار برای دفاع از آرمان یک نفر این نیست که جلوی کار کردن مردم را بگیریم و اقتصاد کشور را با مانع روبرو سازیم. قرار است اصلاحات کارگری اخیر دولت ماکرون در روزهای آینده رسما به قانون تبدیل شود. ماکرون روز جمعه رسما پنج حکم مربوط به این اصلاحات کارگری را امضا کرد و این نخستین اصلاحات مهم او از زمان رسیدن به ریاست جمهوری در ماه مه بود. این قوانین جدید بیش از این با اتحادیه‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفته بودند و به موجب آنها شرکت‌ها آزادی بیشتری برای استخدام یا اخراج کارمندان و پذیرش شرایط کار به دست خواهند آورد. انتهای پیام
 • ارتقای فرهنگ مالیاتی در تمکین به قوانین مالیاتی موثر است
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست به نقل از رسانه مالیاتی ایران؛ گروسی، رئیس‌کل دادگستری استان کردستان در گردهمایی « هماهنگی اعضاء هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی کردستان و تبیین راهکارهای جلوگیری از فرار مالیاتی و سوءاستفاده از کارت‌های بازرگانی» بیان کرد: مالیات نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد. رئیس‌کل دادگستری استان کردستان با اشاره به اینکه بهترین راه پیشرفت کشور از طریق مالیات است، بیان داشت: استفاده بیش‌ازحد از منابع خدادادی معادن و نفت که همواره با نوسانات قیمت همراه است، لطمات زیادی به کشور وارد می‌کند و درواقع پیگیری و پیشبرد سیاست‌های اقتصادی را با مشکل مواجه می‌سازد. وی تصریح کرد: منابع غیر مالیاتی دارای نوسان هستند و وابستگی به آن‌ها ضربه به اقتصاد کشور است لذا سیاست‌های اقتصادی کشور مبتنی بر اخذ مالیات است. رئیس‌کل دادگستری استان کردستان ادامه داد: معمولا توجه به مالیات بیش از منابع و ذخایر دیگر است و هیچ‌گاه دولت نباید برای تأمین بودجه از منابع خدادادی استفاده کند; که موجب زیان کشور می‌گردد. گروسی بیان کرد: مردم باید دلیل پرداخت مالیات و نحوه مصرف آن را بدانند و آثار پرداخت مالیات را به‌صورت ملموس ببینند تا رغبتی برای پرداخت آن داشته باشند و از سوی دیگر دولت باید گزارش دهد که مالیات وصول‌شده صرف انجام چه اموری شده است. رئیس‌کل دادگستری استان کردستان در پایان تأکید نمود: قضات عضو هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی ضمن رعایت اصل عدالت در تصمیم‌گیری، باید اهتمام و جدیت لازم در مختومه نمودن پرونده‌های مالیاتی را نیز به‌کارگیرند.
 • فرمانده قرب کوثر قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیا ص:۴۷ هزار پروژه محرومیت زدایی توسط قرارگاه خاتم الأنبیا در حال انجام است/تأمین ۲۰ درصدی مواد پروتئینی کشور توسط جمعیت یک درصدی گله داران
 • به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، سردار سید ضیاء‌الدین حزنی صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: مأموریت اصلی سپاه دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی و برقراری امنیت کشور در بحث دفاع است. وی با بیان اینکه سپاه برای برقراری امنیت داخلی و منطقه‌ای باید در کنار مردم و با مردم باشد، افزود: سپاه تمام راهبردهای خود را در کنار مردم می‌بیند. فرمانده قرب کوثر قرارگاه سازندگی خاتم‌الأنبیا(ص) با بیان اینکه تاکنون موفقیت‌های خوبی در بحث محرومیت‌زدایی در مناطق شمال غرب، جنوب غرب و برخی از استان‌های مرزی کشور داشته‌ایم، اضافه کرد: این اقدامات نیز در راستای مأموریت سپاه که برقراری امنیت بوده، مهم و کارساز است. حزنی با اشاره به اینکه سپاه از یک دانشگاه نظامی به وجود نیامده است، یادآور شد: سپاه از دل مردم و از محله‌ها و روستاها متولد شده است. وی، رمز موفقیت سپاه را در طول انقلاب همیشه در کنار مردم بودن دانست و متذکر شد: راهبرد اصلی سپاه مردم‌داری، مردم‌یاری، مردم‌دوستی، مردم‌نوازی و محرومیت‌زدایی است. فرمانده قرب کوثر قرارگاه سازندگی خاتم‌الأنبیا(ص)با بیان اینکه این قرارگاه علاوه بر اینکه در 35 حوزه کار مردم را پیگیری می‌کند در بحث مسجدسازی مأموریت یافته است، اضافه کرد: سپاه در این راستا به دولت کمک می‌کند تا برخی از این عقب‌ماندگی‌ها جبران شود. حزنی، یکی دیگر مأموریت‌های این قرارگاه را تقویت حوزه‌های علمیه عنوان کرد و یادآور شد: در این زمینه سپاه مأموریت یافته تا حوزه‌های علمیه را در مناطقی که از این نظر محروم هستند تقویت کند و استان‌های خراسان بزرگ جزو نخستین استان‌ها بوده که در این حوزه به آنها کمک شده است. وی مطرح کرد: قرارگاه قرب کوثر مباحث راه‌سازی، ساخت خانه بهداشت، ساخت اماکن ورزشی، ایجاد اشتغال، فعالیت‌های کشاورزی و مباحث مربوط به آب را پیگیری کرده و در این راستا اقداماتی انجام داده است. فرمانده...
 • فساد مزمن در اقتصاد ایران
 • «روند فساد در ایران با درآمدهای نفتی‌ و سیستم خرج این درآمدها در ارتباط است. اگر سیستم مخارج دولت شفاف نباشد و نظارتی از طرف جامعه مدنی و مطبوعات آزاد صورت نگیرد و همچنین سیستم نظارتی از استحکام مدیریتی و کارشناسی جهت افزایش هزینه‌های سوء‌استفاده از قدرت عمومی برخوردار نباشد، همچنان ما با مسائل فساد مزمن در ایران مواجه خواهیم بود». به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، این، خلاصه‌ای از گفت‌وگویی است با محمدرضا فرزانگان، ششمین اقتصاددان پراستناد ایرانی و استاد دانشگاه فیلیپس در ماربورگ آلمان، انجام داده است. او که در تمامی سال‌های اخیر پژوهش‌های بسیاری در حوزه اقتصاد‌های در سایه و همچنین فسادهای اقتصادی انجام داده، معتقد است شفافیت اطلاعاتی باید در ایران افزایش یابد تا بتوان شرایط لازم برای کاهش میزان فساد در کشور را فراهم کرد. فرزانگان از طرفداران پروپا‌قرص حضور قدرتمند رسانه‌ها به‌منظور تنویر افکار عمومی برای جلوگیری از بروز فساد است و تأکید دارد بدون مطبوعات آزاد و حرفه‌ای، شاهد گسترش فساد در اقتصاد خواهیم بود. او از تأثیر پول‌های سیاه در تعیین برخی مناصب نیز سخن گفته و این موضوع را امکان‌پذیر دانسته است. این گفت‌وگو رادر ادامه بخوانید. از اینجا شروع کنیم که اگر قرار باشد فساد را تعریف کنیم، چه مواردی را باید مدنظر قرار دهیم؟ آیا اصلا فساد، تعریف مشخصی دارد؟ تعریفی که بانک جهانی از فساد ارائه کرده و مورد قبول عموم هم قرار گرفته، این است که فساد سوءاستفاده از موقعیت و قدرت عمومی به‌منظور استفاده‌های خصوصی محسوب می‌شود. در این تعریف، دریافت رشوه، بخش عمده‌ای از فساد را دربر می‌گیرد؛ تخمین‌های بانک جهانی‌ اندازه تقریبی رشوه در سطح جهان را یک تریلیون دلار در سال برآورد کرده است. این تخمین البته شامل موارد دیگر فساد نظیر اختلاس نمی‌شود. علاوه بر این، تخمین بانک جهانی‌ هزینه‌های اقتصادی و روانی‌ فساد را لحاظ نکرده است....
 • جای خالی فکر و عمل انقلابی در اقتصاد و فرهنگ
 • به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، درباره این هیات و ضرورت‌هایی که باعث تاکید رهبر معظم انقلاب بر تشکیل آن شده است، روزنامه جام جم با آیت‌الله محسن اراکی، عضو مجلس خبرگان رهبری و دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت‌وگویی کرده است. آیت‌الله اراکی، عمل نکردن برخی دستگاه‌ها به وظایفشان را از جمله دلایل تشکیل این هیات اندیشه‌ورز خوانده است: در شرایطی که جمهوری اسلامی ایران به 40 سالگی خود نزدیک می‌شود چه مسائلی باعث شده که رهبر انقلاب، وظیفه‌ای جدید بر دوش مجلس خبرگان رهبری بگذارند؟ به نظر می‌رسد که مدیریت نظام ما در عرصه‌های اجرایی در دو عرصه، توفیق‌های بسیار بالایی را به‌دست آورده است؛ یکی عرصه نظامی و دیگری عرصه‌های سیاسی. البته در عرصه‌های نظامی ما توفیقمان بیش از عرصه‌های سیاسی بود و در دو عرصه هم توفیقمان چندان نبود که عبارتند از عرصه‌های اقتصادی و فرهنگی. وقتی ما بررسی می‌کنیم، می‌بینیم که عمده دلیل توفیق ما در عرصه‌های نظامی، این است که در این عرصه‌ها نیروهای انقلابی وارد عمل شدند و از معیارهایی که امام بزرگوار ما و بعد از ایشان مقام معظم رهبری برای رفتار انقلابی معین کرده‌اند، پیروی کرده‌اند و از مهم‌ترین این معیارها اتکا به نیروهای داخلی و استعدادهای داخلی و کار جهادی است. کار جهادی و اتکای به استعدادهای داخلی بخصوص جوانان مبتکر و دانشمندمان موجب شد که در عرصه‌های نظامی و همچنین در عرصه‌های سیاسی توفیقات بالایی را به‌دست آوریم. توفیقات علمی ما هم در بسیاری از عرصه‌ها مرهون همین جوانانی است که با روحیه جهادی و انقلابی عمل کرده‌اند. ما اگر در عرصه‌های علمی از جمله انرژی هسته‌ای، عرصه نانو و سایر رشته‌های علمی، پیشرفتی داشته‌ایم ـ که داشته‌ایم ـ محصول نیروهای انقلابی است که با کار جهادی این دستاوردهای بزرگ را نصیب ملت ما کرده‌اند. پس در همه توفیقاتی که نصیب انقلاب ما...
 • سه ا ب ر چالش اقتصاد ایران کدامند
 • تین‌نیوز | وبلاگ حسین راغفر-اصلی‌ترین اَبَرچالش اقتصادی کنونی نظام، تدبیر و اداره امور است که من نام آن را برای ساده‌تر شدن، نظام تصمیم‌گیری‌های اساسی می‌گذارم. جمعیت و اشتغال که همیشه یکی از مسائل مهم کشور بوده، انرژی، آب، محیط زیست و نوآوری و فناوری سه اَبَرچالش مهم در اقتصاد کشور ما است. فرار مغزها یک فاجعه بزرگ است که به‌وجود آمده و هنوز هم ادامه دارد. ما بزرگترین صادرکننده دانش‌آموختگان دوره فنی و مهندسی و دکتری به آمریکا هستیم، ما امروز 12 هزار و 300دانشجو در آمریکا داریم که با این تعداد در این مسئله در کل دنیا اول هستیم. از تعداد دانشجویانی که در آمریکا تحصیل می‌کنند، 91 درصد می‌خواهند در آمریکا بمانند. این کارشناس مسائل ا کلید اصلی بقای هر جامعه‌ای استحکام رابطه ملت و دولت است، به‌خصوص اعتماد مردم به دولتکه ما در سال‌های گذشته آن را فرسوده کرده‌ایم.
 • جشنواره علم و اقتصاد در بوشهر برگزار می شود
 • چهاردهمین جشنوراه علم و اقتصاد با هدف تقدیر از دانشجویان بسیجی استان بوشهر برگزار می‌شود. به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو سازمان بسیج دانشجویی با همکاری قرارگاه شهید احمدی روشن چهاردهمین جشنواره علم و اقتصاد را در استان بوشهر برگزار می‌کنند.این جشنواره با هدف تقدیر از فعالیت‌های برتر علمی بسیج دانشجویی استان بوشهر با رویکرد تخصصی در راستای اقتصاد مقاوتی و ظرفیت‌های بومی استان شکل می‌گیرد.جشنواره مذکور در دو قالب فردی و گروهی با ۶ موضوع انرژی، دریا، محیط زیست، کشاورزی، قاچاق و ظرفیت‌های بومی استان بوشهر تعریف شده است.دبیرخانه این جشنواره به آدرس بوشهر، بهمنی، خواجه‌ها بخش مدیریت علم و اقتصاد ناحیه بسیج دانشجویی استان بوشهر است. ضمنا جهت ارسال آثار با شماره ۰۹۳۹۹۸۷۲۱۶۶ تا پایان آذرماه سال جاری تماس حاصل فرمایید.
 • پس از سال ها سقوط اقتصاد یونان روی ریل خوشبختی
 • به گزارش ایسکانیوز به نقل از یورونیوز، این تصمیم اتحادیه اروپا بیانگر حرکت یونان در مسیر صحیح و گشایش در نظام مالی آن کشور است. کشورهای عضو اتحادیه اروپا، از پیشنهاد کمیسیون اروپایی برای پایان بخشیدن به دستورالعمل مواجهه با کسری اضافی یونان موافقت کردند. "توماس تونیس" وزیر مالی کشور استونی در گزارشی اظهار داشت: پس از سال ها مشکلات طاقت فرسا، شرایط مالی یونان در جایگاه مناسبی قرار گرفته است. بنابراین تصمیم امروز با استقبال روبرو شد". یونان-بحران مالی-اتحادیه اروپا
 • باید بر اقتصاد مقاومتی تکیه کنیم
 • رویداد۲۴-رئیس دانشگاه شهید بهشتی گفت: سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا برای ما دانشگاهیان مسئولیت‌آور و قابل تأمل است، باید کاری کنیم تا با تکیه بر اقتصاد مقاومتی، کشورمان کمتر مورد تهدید قرار گیرد.سید حسن صدوق؛ رییس دانشگاه شهید بهشتی در چهارمین جلسه شورای دانشگاه شهید بهشتی با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان گفت: برای ما دانشگاهیان محرم از منظر دیگری هم اهمیت دارد، آن داشتن اندیشه تحلیگرایانه نسبت به این حرکت عظیم که در تاریخ اسلام و شیعه انجام شده و همواره در کشور ما چه پیش از انقلاب و چه پس از آن تحول آفرین بوده است. رئیس دانشگاه شهید بهشتی، در بخش دیگری از سخنان خود به سخنرانی رئیس جمهور آمریکا در اجلاس سالانه سازمان ملل اشاره کرد و گفت: دونالد ترامپ سخنان سخیفانه و رذیلانه‌ای علیه کشور ما به ­کار برده که این سخنان شایسته خود او و رژیم صهیونیستی است و در واقع حرف‌های او چیزی نیست جز آنچه نتانیاهو همواره اظهار داشته است و متأسفیم برای کشوری مثل آمریکا که با دارا بودن بخش قابل توجهی از تولید جهان و برخورداری از ثروت و جمعیت، فرد بی مایه و سبکی مانند ترامپ در رأس قدرت آن قرار گرفته است. در ابتدای این جلسه حجت ­الاسلام و­المسلمین پورذهبی، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، در سخنانی با موضوع «تواضع و فروتنی» ضمن قرائت حدیثی از امام هشتم شیعیان گفت: امام رضا (ع) فرمودند: تواضع درجاتی دارد؛ یکی از آنها این است که انسان اندازه خود را بشناسد و با طیب خاطر خود را در آن جایگاه قرار دهد، دوست داشته باشد با مردم همان گونه رفتار کندکه انتظار دارد با او رفتار کنند، اگر بدی دید آن را با خوبی جواب دهد، خشم خود را فرو خورد و از مردم درگذرد و خداوند نیکوکاران را دوست دارد. در ادامه جلسه از...
 • تولید خانوادگی بسیاری از مشکلات اقتصاد را حل می کند
 • دبیر شورای راهبردی الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت با بیان اینکه ما باید برای اقتصاد معیشت‌محور برنامه داشته باشیم، گفت: اگر تولید تبدیل به تولید خانوادگی شود، خیلی از مشکلات حل می‌شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حجت‌الاسلام علی کشوری امروز در هیئت انصارالحسین (ع) اصفهان اظهار داشت: اکنون دو مکتب اقتصادی نهادگراها و نئوکنزی‌ها در دولت و کشور ما هستند که راهبردهای آنها در حال اجرا است، اما راهبردهای آنها تاکنون جواب نداده است.وی افزود: به عنوان مثال اکنون مرد خانه مجبور است دو یا سه شیفت کار کند تا بتواند خانواده را اداره کند، چون راهبردهای دو مکتب ذکر شده نمی‌تواند فاصله فقیر و غنی را کم کند.دبیر شورای راهبردی الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت با بیان اینکه اقتصاد خانواده از عوامل بیرونی مؤثر بر خانواده است، گفت: اقتصاد ناعادلانه، تأثیر بر نهاد خانواده دارد که نیازمند برنامه ریزی دولت است.وی با تأکید بر اینکه ما باید برای اقتصاد معیشت‌محور برنامه داشته باشیم، افزود: ما اقتصاد خوب را اقتصادی می‌دانیم که همه فعالان اقتصادی، در آن با ضریب 2 تا 5 برابر نیاز معیشت یک خانواده تأمین شوند، نه اینکه عده‌ای فقط در حد بخور و نمیر درآمد داشته باشند.کشوری بیان کرد: اگر تولید تبدیل به تولید خانوادگی شود، خیلی از مشکلات حل می‌شود. در مدل‌های تولید سرمایه‌داری، اول باید سود سرمایه‌دار تأمین شود، لذا سود کارگر تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد.ما الگویی داریم که خانواده را محور بنگاه قرار می‌دهد، این فقط تئوری نیست، ما بنگاه‌هایی را شناسایی کردیم که فامیلی کار می‌کنند، در اینها فقط سود اصلی را یک نفر نمی‌برد، چون روابط دوستی و فامیلی برقرار است، لذا تنش‌ها بین کارگر و کارفرما کم و مشکلات هر دو حل می‌شود.دبیر شورای راهبردی الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت افزود: ما باید صد هزار از این بنگاه تولید خانوادگی داشته باشیم. باید ثروت تولید شود، نه رقابت بین ثروتمندان. اکنون چون...
 • نقش مهم بنادر جنوبی در توسعه اقتصاد کشور
 • به گزارش خبرنگار راه و شهرسازیگروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، نانوا کنارینماینده بابلسر در مجلس شورای شورای اسلامی در مراسم گرامی داشت هفته دفاع مقدس که امروز با حضور محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی در سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد،اظهار کرد: برای پیروزی در هر جنگی ایجاد راه های ارتباطی هوایی و دریایی بسیار مهم است .بعد از پیروزی انقلاب اسلامی پیمانی بین ورشو و ناتو در جهت مقابله با ایران منعقد شد و در آن سالها دشمنان مسیرهای هوایی و دریایی را تنگ کردند. وی در ادامه با بیان اینکه در آن زمان ها در راههای دریایی هم مشکلاتی ایجاد کرده بودند ،افزود: مردان و زنان آن دوران با حماسه آفرینی کشور را به سمت پیروزی سوق دادند. درحال تکمیل...
 • اقتصاد مساله اصلی دولت و کشور است
 • بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان اقتصاد را مسئله اصلی دولت و کشور دانست و گفت: دولت پشتیبان فعالان اقتصادی است و امروزتوسعه اقتصادی جزء اولویت های اصلی کشور است. به گزارش خبرنگار ایرنا، فریدون همتی عصر دوشنبه در نشست با فعالان اقتصادی حوزه صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اظهار داشت: امروز منابع و بودجه دولتی محدود است و باید تلاش کنیم با تشویق بخش خصوصی، این بخش را برای مشارکت گسترده در فعالیت های اقتصادی ترغیب کنیم.وی ادامه داد: فعالان اقتصادی از جایگاه مهمی برخوردار هستند تا در جبهه اقتصادی امور را به پیش ببرند و قدرت اقتصادی جمهوری اسلامی ایران ارتقا یابد.همتی بیان داشت: با توجه به اهمیت تحقق اقتصاد مقاومتی و تلاش رئیس جمهوری برای پاسخگویی به مطالبات مردم که بخش عمده آن در حوزه اقتصاد و معیشت و ایجاد اشتغال است، بنده تلاش بیشتری در این راستا در استان خواهم داشت.وی با تاکید بر اینکه باید با اولویت بندی روی مسائل فعالان اقتصادی تمرکز کنیم، تصریح کرد: فعالان این عرصه ضمن مطرح کردن مسائل و مشکلات، راهکار رفع مشکلات را هم پیشنهاد دهند تا فضای کسب و کار با نشاط و پویا شود.استاندار هرمزگان تاکید کرد: مدیران استان باید بخش خصوصی را محور بدانند و شرایط را برای فعالیت های بخش خصوصی آسان کنند و حضور نمایندگان بخش خصوصی در تمامی جلسات حوزه اقتصادی لازم و ضروری است.وی با بیان اینکه هرمزگان کارکردهای ملی بسیاری دارد که این امر نشان دهنده توانمندی این استان است، گفت: اولویت با حل مسائل مردم هرمزگان است و در فعالیت های اقتصادی و اشتغالزایی مردم هرمزگان در اولویت قرار دارند و باید از نیروهای این استان در چنین فعالیت هایی استفاده کرد.7198/6048خبرنگار: فاطمه حسینی **انتشاردهنده: خلیل تنیده
 • ریسک بالای سرمایه گذاری در اقتصاد ایران
 • OECD علی‌رغم پیش‌بینی‌ها ریسک کشوری مانند ایران را همچنان ٦ می‌داند و این موضوع در ورود سرمایه‌گذار به ایران تاثیر منفی دارد. رتبه‌ای که به زعم رئیس سازمان سرمایه‌گذاری، سیاسی تعیین شده ولی به زعم کارشناسان ضمن پذیرش سیاسی بودن آن مرهون برخی عوامل خارجی و به ویژه عوامل داخلی است که دولت باید اصلاح آن‌ها را در دستور کار قرار دهد. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD)، سالانه در چند نوبت، شاخصی به نام COUNTRY RISK را منتشر می‌کند. شاخصی که از صفر تا هفت عددگذاری شده و میزان ریسک موجود در هر کشور برای سرمایه‌گذاری را نشان می‌دهد. قبل از سال ۱۳۸۵ OECD ریسک سرمایه گذاری در ایران را عدد چهار مشخص کرده بود که رکوردی برای ایران به حساب آمده و آن مقطع در گروه کشورهای با ریسک متوسط قرار می‌گرفت. پس از آن و در دولت‌های نهم و دهم به واسطه سیاست‌گذاری‌های اقتصادی آن دولت‌ها و تشدید تحریم‌ها، ریسک ایران عدد هفت تشخیص داده شد که به سرمایه‌گذار علامت می‌داد بیشترین میزان ریسک برای سرمایه‌گذاری در ایران وجود دارد. همین وضعیت به افت شدید جذب سرمایه خارجی در اقتصاد ایران منجر شد. به همین دلیل با روی کار آمدن دولت یازدهم و اهمیتی که وزارت اقتصاد به مسئله جذب سرمایه‌خارجی قائل بود اقداماتی را برای کاهش ریسک سرمایه گذاری در ایران انجام داد. مثلا تلاش‌های زیادی در جهت حل اختلافات موجود با OECD و پرداخت بدهی‌ها به موسسات بیمه‌ای نظیر هرمس انجام داد. پس از مذاکراتی که از سوی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران با سازمان همکاری و توسعه اقتصادی صورت گرفت، کارشناسان این سازمان با توجه به تغییراتی که از یک سو در موقعیت ایران در دنیا و از سوی دیگر در ساختار اقتصاد کلان رخ داده بود، مجاب شدند تا در گزارشی...
 • سفر معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک به ترکیه
 • آنکارا- ایرنا- فرود عسگری معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران در راس هیاتی متشکل از مدیران گمرک به ترکیه سفر کرده است. به گزارش روز دوشنبه ایرنا، وی قرار است در جریان سه روزه خود با معاونان وزرای گمرک، تجارت و اقتصاد ترکیه به طور جداگانه ملاقات کرده و در خصوص آخرین وضعیت همکاریهای گمرکی و بازرگانی مذاکره و تبادل نظر کند.ایران و ترکیه برای تجارت سالانه 30 میلیارد دلاری برنامه ریزی کرده اند ولی در بهترین وضعیت این رقم حدود 10 میلیارد دلار پیش بینی می شود.سه دروازه رسمی بازرگان ـ گوربولاغ، رای ـ کاپی کوی و سرو ـ اسندره در مرز ایران و ترکیه و ایران برای تجارت متقابل فعال است و دو طرف علاوه بر تجارت دریایی، زمینی و هوایی، یک خط ریلی و یک خط لوله گاز برای انتقال کالا و گاز دارند.خاورم/1905**انتشار دهنده: حسن فاخری
 • متزلزل کردن حوزه اقتصاد از اهداف دشمن است
 • نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه اقتصاد به معنای خون جامعه است و امروزه تمام تلاش دشمن بر این است تا انقلاب را به زانو درآورد گفت: مصونیت از اقتصاد نفوذ و توطئه دشمن را خنثی می‌کند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، آیت‌الله سید علیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با فرمانده قرارگاه محرومیت‌زدایی قرب کوثر خاتم‌الانبیاء(ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامیاظهار داشت: اگر اقتصاد در جامعه ضعیف شود انقلاب زانو می‌زند و همه تلاش و نقشه دشمن نیز همین موضوع است پس باید با مصونیت از اقتصاد توطئه و نقشه دشمنان را خنثی کنیم.وی با بیان اینکه امروز مسئله اقتصاد در کشور بسیار مهم استبیان کرد: رهبر معظم انقلاب نیز بر روی این موضوع تاکید فراوانی دارند که سپاه نیز در این راستا باید کار کند.نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبیبا بیان اینکهآنچه که از سپاه تعریف می‌شود تجسم انسان مسلمانی است که در هر صحنه‌ای که وجودش لازم باشد برای اسلام و مستضعفین کاری انجام می‌دهد،حفظ و حراست از جان، مال، ناموس، آب، خاک انقلاب در برابر بیگانگانی که طمع کردند را از دیگر اقدامات خوب سپاه دانست.امام جمعه بیرجند به اردوهای جهادی بسیج سازندگی اشاره و بیان کرد: در چند سال اخیر جوانانی متعهد به کمک روستائیان شتافته و در کاهش مهاجرت نقش مهمی داشته‌اند.عبادی با تاکید بر اینکه این استان یک استان کم آب و دچار خشکسالی استگفت: این استان در حال حاضر با تخلیه روستاها رو به رو است که بسیار گران است و کمک در این مورد کمکی است به چند معنی که از هر جهت لازم است.وی با اشاره به اینکه از سوی مسئولان ذیربط باید اقدامات قابل توجهی در این راستا صورت گیردگفت: سپاه نیز می‌تواند در این زمینه کمک شایانی انجام دهد.نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه مسئولان باید کشاورزان را به سمت کاشت محصولاتی...
 • انرژی و وقت بیشتری را به حوزه اقتصاد اختصاص خواهم داد
 • بندرعباس - استاندار هرمزگان گفت: انرژی و وقت بیشتری را به حوزه اقتصاد اختصاص خواهم داد. به گزارش خبرنگار مهر، فریدون همتی دوشنبه شب در نشست با فعالان اقتصادی حوزه صنعت، معدن و تجارت هرمزگان با بیان اینکه تلاش خواهیم شرایط فعالیت های اقتصادی در مسیر بهبودی قرار گیرد، عنوان کرد: مدیران استان باید بخش خصوصی را محور بدانند و شرایط را برای فعالیت های بخش خصوصی سهل کنند. وی ادامه داد: امروز منابع و بودجه دولتی محدود است و باید تلاش کنیم با تشویق بخش خصوصی، این بخش را برای مشارکت گسترده در فعالیت های اقتصادی ترغیب کنیم. استاندار هرمزگان افزود: با توجه به اهمیت تحقق اقتصاد مقاومتی و تلاش رئیس جمهوری برای پاسخگویی به مطالبات مردم که بخش عمده آن در حوزه اقتصاد و معیشت مردم و ایجاد اشتغال است، بنده تلاش بیشتری را در این راستا در استان خواهم داشت و شخصا امور را به طور جدی در حوزه اقتصادی مدیریت و نظارت خواهم کرد و انرژی و وقت بیشتری را به این بخش اختصاص خواهم داد. همتی با تاکید بر اینکه باید با اولویت بندی روی مسائل فعالان اقتصادی تمرکز کنیم، تصریح کرد: فعالان این عرصه ضمن مطرح کردن مسائل و مشکلات، راهکار رفع مشکلات هم پیشنهاد دهند تا فضای کسب و کار با نشاط و پویا شود. وی اقتصاد را مسئله اصلی دولت و کشور دانست و بیان داشت: دولت پشتیبان فعالان اقتصادی است و امروز نیاز توسعه اقتصادی جزء اولویت های اصلی کشور است و بر این اساس فعالان اقتصادی از جایگاه مهمی برخوردار هستند تا در جبهه اقتصادی امور را به پیش ببرند و قدرت اقتصادی جمهوری اسلامی ایران ارتقا یابد. استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه حضور نمایندگان بخش خصوصی در تمامی جلسات حوزه اقتصادی لازم و ضروری است، اظهار داشت: شرایط به گونه ای است که ما مدیران باید مستقیما...
 • عناوین روزنامه های اقتصادی ۳ مهر ۹۶/شش ابرچالش اقتصاد ایران تصاویر
 • تیتر نیم صفحه نخست روزنامه‌های اقتصادی دوشنبه ۳ مهر ۹۶ به مسائل مهم روز اقتصاد، تجارت و صنعت پرداخته است. به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، تیتر نیم صفحه نخست روزنامه‌های اقتصادی دوشنبه ۳ مهر ۹۶ به مسائل مهم روز اقتصاد، تجارت و صنعت پرداخته است.
 • ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی در شهرستان نیر پرداخت شد
 • فرمانده سپاه ناحیه نیر گفت: از آغاز اجرای طرح اقتصاد مقاومتی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری تاکنون ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات در شهرستان به متقاضیان و بسیجیان ارائه شده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، سرهنگ محرم بنیادی صبح امروز در مراسم توزیع کیف مدرسه در بین دانش‌آموزان روستای ولیعصر شهرستان نیر اظهار داشت: محرومیت‌زدایی از مناطق کم‌برخوردار و خدمات‌رسانی به مردم این مناطق از اولویت‌های مهم در شهرستان نیر بوده که در این راستا اقدامات اساسی در مناسبت‌های مختلف انجام می‌شود.وی از اهدایبسته‌های تحصیلی به دانش‌آموزان بی‌بضاعت و نیازمند شهرستان نیر خبر داد و گفت: تعدادیکیف مدرسه به همراه لوازم‌التحریر کامل در راستای محرومیت‌زدایی توسط بسیج سازندگی ناحیه مقاومت شهرستان نیردر بین دانش‌آموزان محروم و کم‌برخوردار روستایی در شهرستان نیر توزیع شد تا سال تحصیلی جدید را بدون دغدغه آغاز کنند.بنیادی با اشاره به اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی بیان کرد: طرح‌های اقتصاد مقاومتی نیز در راستای رفع محرومیت و ایجاد اشتغال و توسعه تولیدات بومی در شهرستان اجرا می‌شود که تلاش می‌کنیم با ارائه تسهیلات لازم زمینه اجرای هر چه بیشتر این طرح‌ها را در شهرستان فراهم کرده و زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را در شهرستان فراهم کنیم.فرمانده سپاه ناحیه نیر تصریح کرد: از آغاز اجرای طرح اقتصاد مقاومتی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری تاکنون 40 میلیارد ریال تسهیلات در شهرستان به متقاضیان و بسیجیان ارائه شده است تا بتوانند کارگاه‌های تولیدی خود را راه‌اندازی کرده و زمینه‌ساز توسعه اشتغال و تولید شوند.وی با بیان اینکه تسهیلات اقتصاد مقاومتی برای اجرای طرح‌های پرورش قارچ، زنبورداری، دامپروری و برخی حوزه‌های دیگر پرداخت شده است، افزود: با ارائه این میزان تسهیلات برای 500 نفر اشتغال ایجاد شده به طوری که برای 200 نفر به صورت مستقیم و برای 300 نفر به شکل غیرمستقیم اشتغال‌زایی شده است.انتهای پیام/ R41374/P1357/S6,49/CT11
 • پرداخت ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی در شهرستان نیر
 • به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، سرهنگ محرم بنیادی فرمانده سپاه ناحیه نیر در مراسم توزیع کیف مدرسه در بین دانش‌آموزان روستای ولیعصر شهرستان نیر اظهار داشت: محرومیت‌زدایی از مناطق کم‌برخوردار و خدمات‌رسانی به مردم این مناطق از اولویت‌های مهم در شهرستان نیر بوده که در این راستا اقدامات اساسی در مناسبت‌های مختلف انجام می‌شود. وی از اهدایبسته‌های تحصیلی به دانش‌آموزان بی‌بضاعت و نیازمند شهرستان نیر خبر داد و گفت: تعدادیکیف مدرسه به همراه لوازم‌التحریر کامل در راستای محرومیت‌زدایی توسط بسیج سازندگی ناحیه مقاومت شهرستان نیردر بین دانش‌آموزان محروم و کم‌برخوردار روستایی در شهرستان نیر توزیع شد تا سال تحصیلی جدید را بدون دغدغه آغاز کنند. بنیادی با اشاره به اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی بیان کرد: طرح‌های اقتصاد مقاومتی نیز در راستای رفع محرومیت و ایجاد اشتغال و توسعه تولیدات بومی در شهرستان اجرا می‌شود که تلاش می‌کنیم با ارائه تسهیلات لازم زمینه اجرای هر چه بیشتر این طرح‌ها را در شهرستان فراهم کرده و زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را در شهرستان فراهم کنیم. فرمانده سپاه ناحیه نیر تصریح کرد: از آغاز اجرای طرح اقتصاد مقاومتی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری تاکنون 40 میلیارد ریال تسهیلات در شهرستان به متقاضیان و بسیجیان ارائه شده است تا بتوانند کارگاه‌های تولیدی خود را راه‌اندازی کرده و زمینه‌ساز توسعه اشتغال و تولید شوند. وی با بیان اینکه تسهیلات اقتصاد مقاومتی برای اجرای طرح‌های پرورش قارچ، زنبورداری، دامپروری و برخی حوزه‌های دیگر پرداخت شده است، افزود: با ارائه این میزان تسهیلات برای 500 نفر اشتغال ایجاد شده به طوری که برای 200 نفر به صورت مستقیم و برای 300 نفر به شکل غیرمستقیم اشتغال‌زایی شده است. انتهای پیام/ع پرداخت تسهیلات اقتصاد مقاومتی در شهرستان نیر
 • اقتدار نیروی دریایی اقتصاد رژیم بعثی را در جنگ تحمیلی فلج کرد
 • فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش گفت: اقتدار و جانفشانی نیروری دریایی ارتش در هشت سال دفاع مقدس باعث شد اقتصاد رژیم بعثی عراق فلج شود. امیر دریادار دوم حسین آزاد در بازدید از نمایشگاه استانی هفته دفاع مقدسدر گفت‌وگو خبرنگار تسنیم درمیناب با اشاره به نقش نیروی راهبردی دریایی ارتش در هشت سال دفاع مقدساظهار داشت: رژیم بعثی عراق وقتی تهاجم خود را آغاز کرد اعلام کرد که می‌خواهد عملیات رعدآسا انجام دهد ولی با مقاومت و دلاوری مردم، رشادت کلاه سبزها و تفنگداران نیروی دریایی و ایثارگری سپاه نو پا 34 روز پشت دیوارهای خرمشهر زمین‌گیر شد.فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش گفت: با توجه به این که هم اقتصاد رژیم بعثی و هم اقتصاد کشور ما وابسته به دریا بود و هر دو کشور محور اصلی اقتصادشان نفت بود و از سویی وابستگی به خارج از کشور، اما نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تبعیت از فرمان ولی فقیه و امام بزرگوار به عنوان فرمانده جنگ از 31 شهریور تا هفتم آذر سال 1359 هم سکوهای نفتی عراق را از حیث صادرات و واردات خارج کرد و از کار انداخت و بنادر آن را در محاصره قرار داد.وی افزود: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افتخار دارد که با سلسله عملیات‌هایی نظیر اشکان، عملیات شهید صفری و عملیات مروارید برای همه تاریخ دفاع مقدس نیروی دریایی عراق را زمین‌گیر و عرصه حضور در دریا را برای آن تنگ کند.فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش اضافه کرد: همچنین تا پایان جنگ تحمیلی نیروی دریایی ارتش با اسکورت و همراهی بیش از 10 هزار فروند کشتی تجاری و نفتکش موجب شد که اقتصاد و پشتیبانی اقتصاد کشور از ناحیه دریا با خللی روبه‌رو نشود.وی گفت: نیروی مقتدر دریایی با جلوگیری از پشتیبانی رژیم بعثی از ناحیه دریا هزینه زیادی را به دشمن تحمیل کرد.آزاد در ادامه با اشاره...