تین‌نیوز |

حجم معاملات آتی سکه طی هفته گذشته در بورس کالای ایران با افزایش بیش از دوبرابری به 108 هزار و 601 قرارداد و ارزش آن نیز به 15 هزار و 107 میلیارد ریال رسید.

به گزارش ایلنا، هفته ماقبل حجم و ارزش معاملات آتی سکه به ترتیب ۴۷ هزار و ۶۱۵ قرارداد و ۶ هزار و ۵۴۳ میلیارد ریال بود.

در همین حال قیمت طلا در هفته ای که گذشت با افزایش ۱.

۷ درصدی روبرو شد. قیمت هر اونس طلا در پایان مبادلات روز جمعه و بعد از رسیدن به ۱۳۵۷ دلار در ابتدای معاملات که بالاترین قیمت در طول یکسال گذشته بود، در بازه قیمت ۱۳۴۷ دلار تثبیت شد.

به این ترتیب قیمت طلا برای سومین هفته متوالی با افزایش روبرو شده و نزدیک به بالاترین سطح خود در یک سال اخیر رسید.

در معاملات آتی سکه نیز طی هفته گذشته ، سررسید اردیبهشت ماه سال ۹۷ به عنوان پرطرفدارترین سررسید لقب گرفت به نحوی که معامله گران ۹۳ هزار و ۲۶۲ قرارداد را به ارزش ۱۳ هزار و ۷۰ میلیارد ریال در این موعد تحویل به ثبت رساندند. در رتبه دوم معاملات آتی سکه، سررسید اسفند ماه سال جاری با ۷ هزار و ۹۹۴ قرارداد به ارزش یک هزار و ۸۹ میلیارد ریال قرار گرفت. در مکان سوم بازار آتی نیز قرارداد شهریور ماه سال جاری قرارگرفت؛ به طوری که با ۲ هزار و ۶۹۶ قرارداد به ارزش ۳۳۹ میلیارد ریال معاملات خود را در هفته اخیر به پایان رساند.

همچنین سررسید آبان ماه نیز با ۲ هزار و ۶۴۰ قرارداد به ارزش ۳۴۱ میلیارد ریال در مکان بعدی بازار آتی قرار گرفت. در پایان نیز سررسید دی ماه با ۲ هزار و ۹ قرارداد به ارزش ۲۶۷ میلیارد ریال در جایگاه های آخر ایستاد.

معاملات آتی سکه در روز پنج شنبه هفته گذشته

همچنین بررسی معاملات آتی سکه در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته (پنج شنبه) نشان می دهد در مجموع ۶هزار و ۳۱۶ قرارداد منعقد شد.

به این ترتیب در معاملات روز چهارشنبه، هر ۵ سر رسید فعال بازار آتی بورس کالا با روند صعودی رو به رو شدند، به طوری که بر اساس آمار معاملات سکه تحویل شهریور ماه با ثبت قیمت یک میلیون و ۲۶۹ هزار تومان، افزایش ۰. ۳۶درصدی را تجربه کرد.

این در شرایطی است که قرارداد تحویل آبان ماه سال جاری با قیمت یک میلیون و ۲۹۸ هزار تومان رشد ۰. ۲۳ درصدی را به ثبت رساند. همچنین سکه تحویل دی ماه امسال نیز با نرخ یک میلیون و ۳۲۹ هزار تومان به فروش رسید و رشد قیمت ۰. ۱۷ درصدی را تجربه کرد. سررسید اسفند ماه هم با نرخ یک میلیون و ۳۶۴ هزار تومان معامله و با افزایش ۰. ۲۳درصدی رو به رو شد. از سویی دیگر سررسید اردیبهشت ماه سال ۹۷ نیز با قیمت یک میلیون ۴۰۲ تومان به ثبت رسید و با رشد قیمت ۰. ۱۵درصدی رو به رو شد.

کلیدواژه: معاملات آتی سکه | قرارداد به ارزش | میلیارد ریال | یک میلیون | هزار تومان | هفته گذشته | ماه سال

منبع: تین نیوز

منبع این خبر، وبسایت www.tinn.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۶۹۸۷۴۵ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

بررسی وحشتناک ترین جملات ترامپ در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد

جوانی که یک دختر را در خیابان ربود و در خودرو به او تجاوز کرد،به10سال حبس و99ضربه شلاق محکوم شد

در همین زمینه

 • رشد ۱۰۰درصدی ارزش معاملات فرابورس درهفته آخر تابستان
 • بالغ بر ۱۲ هزار و ۱۹۳ میلیارد ریال ورقه در آخرین هفته معاملاتی تابستان در فرابورس مورد دادوستد قرار گرفت که افزایش ۱۰۰ درصدی ارزش معاملات را نشان می دهد. خبرگزاری تسنیم: بالغ بر ۱۲ هزار و ۱۹۳ میلیارد ریال ورقه در آخرین هفته معاملاتی تابستان در فرابورس مورد دادوستد قرار گرفت که افزایش ۱۰۰ درصدی ارزش معاملات را نشان می دهد. در آخرین هفته معاملاتی تابستان امسال تعدد 987 میلیون ورقه بهادار به ارزش 12 هزار و 193 میلیارد ریال مورد دادوستد قرار دادند که افزایش 100 درصدی ارزش و رشد 34 درصدی حجم این معاملات را نشان می دهد. همچنین در تمامی بازارهای فرابورس در این مدت افزایش حجم و ارزش مبادلاتی رقم خورد و در بازارهای اول و دوم نیز 462 میلیون سهم به ارزش نزدیک به یک هزار و 400 میلیارد ریال مبادله شد و در 3 تابلو معاملاتی بازار پایه هم 415 میلیون سهم به ارزش 703 میلیارد ریال تغییر مالکیت یافت. شاخص کل فرابورس نیز در هفته ای که گذشت در ارتفاع 957 واحدی دادوستدهای تابستان را خاتمه بخشید. همچنین در 20 روز معاملاتی ماه گذشته به طور میانگین روزانه 248 میلیون ورقه به ارزش یک هزار و 913 میلیارد ریال در فرابورس مورد دادوستد قرار گرفت که روز 7 شهریورماه با 612 میلیون ورقه، بیشترین حجم و روز بیست‌وهشتم این ماه با بیش از 3 هزار و 400 میلیارد ریال بیشترین ارزش مبادلاتی را در طول ماه به خود اختصاص داده است. در بازار ابزارهای نوین مالی نیز در این مدت سهامداران 398 میلیون ورقه را به ارزش بالغ بر 27 میلیارد ریال دست به دست کردند. همچنین نگاهی به ارزش معاملات خرد در بازار سهام و اختیار سهام به تفکیک گروه‌های صنعت نیز حاکی از آن است که گروه فلزات اساسی با در اختیار گرفتن 7 درصد از سهم کل بیشترین...
 • رشد ۱۰۰ درصدی ارزش معاملات فرابورس در هفته پایانی تابستان
 • بالغ بر ۱۲ هزار و ۱۹۳ میلیارد ریال ورقه در آخرین هفته معاملاتی تابستان در فرابورس مورد دادوستد قرار گرفت که افزایش ۱۰۰ درصدی ارزش معاملات را نشان می دهد. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ در آخرین هفته معاملاتی تابستان امسال تعدد 987 میلیون ورقه بهادار به ارزش 12 هزار و 193 میلیارد ریال مورد دادوستد قرار دادند که افزایش 100 درصدی ارزش و رشد 34 درصدی حجم این معاملات را نشان می دهد.همچنین در تمامی بازارهای فرابورس در این مدت افزایش حجم و ارزش مبادلاتی رقم خورد و در بازارهای اول و دوم نیز 462 میلیون سهم به ارزش نزدیک به یک هزار و 400 میلیارد ریال مبادله شد و در 3 تابلو معاملاتی بازار پایه هم 415 میلیون سهم به ارزش 703 میلیارد ریال تغییر مالکیت یافت. شاخص کل فرابورس نیز در هفته ای که گذشت در ارتفاع 957 واحدی دادوستدهای تابستان را خاتمه بخشید.همچنین در 20 روز معاملاتی ماه گذشته به طور میانگین روزانه 248 میلیون ورقه به ارزش یک هزار و 913 میلیارد ریال در فرابورس مورد دادوستد قرار گرفت که روز 7 شهریورماه با 612 میلیون ورقه، بیشترین حجم و روز بیست‌وهشتم این ماه با بیش از 3 هزار و 400 میلیارد ریال بیشترین ارزش مبادلاتی را در طول ماه به خود اختصاص داده است.در بازار ابزارهای نوین مالی نیز در این مدت سهامداران 398 میلیون ورقه را به ارزش بالغ بر 27 میلیارد ریال دست به دست کردند.همچنین نگاهی به ارزش معاملات خرد در بازار سهام و اختیار سهام به تفکیک گروه‌های صنعت نیز حاکی از آن است که گروه فلزات اساسی با در اختیار گرفتن 7 درصد از سهم کل بیشترین ارزش معاملاتی را به خود اختصاص داده و گروه‌های محصولات شیمیایی و انبوه‌سازی، املاک و مستغلات نیز به ترتیب 11 و 8 درصد از ارزش معاملات خرد را در اختیار گرفته‌اند.انتهای...
 • افزایش ۵۰ درصدی معاملات بازار فیزیکی بورس انرژی
 • خبرگزاري آريا - بيش از 440ميليارد ريال در بازار فيزيکي بورس انرژي ايران طي شهريورماه سال جاري داد و ستد شد که رشد 50درصدي نسبت به مدت مشابه سال قبل را ثبت کرد. به گزارش خبرگزاري آريا؛ در آخرين روز معاملاتي شهريور ماه 96، کالاهاي آيزوريسايکل پالايش نفت اصفهان و تهران و ريفورميت پتروشيمي بوعلي سينا در رينگ داخلي و آيزوريسايکل و حلال 404پالايش نفت شيراز در رينگ بين‌الملل عرضه شدند. حجم کل معاملات صورت‌گرفته 2.545تن و به ارزش بيش از 36ميليارد و 453ميليون ريال است. در اين هفته که آخرين هفته تابستان 96بود با معامله قريب به 41هزار تن انواع فرآورده‌هاي نفت، گاز و پتروشيمي به ارزشي بالغ بر 602ميليارد ريال به پايان رسيد. گفتني است طي شهريور ماه امسال بازار فيزيکي بورس انرژي ايران ميزبان معامله 230هزار تن انواع فرآورده‌هاي هيدروکربوري به ارزش 440ميليارد ريال بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل (شهريور ماه 95) رشد 50درصدي را نشان مي‌دهد. گفتني است طي روز کاري آتي، نخستين روز کاري مهرماه، کالاهاي گاز بوتان صنعتي، گازپروپان صنعتي و گاز مايع صنعتي پتروشيمي بندر امام در رينگ داخلي عرضه خواهند شد. در جريان معاملات روز چهارشنبه (29شهريور ماه 96)، بازار برق بورس انرژي ايران شاهد معامله 10ميليون و 375هزار قرارداد معادل 163ميليون و 752هزار کيلووات ساعت به ارزش 54ميليارد و 972ميليون ريال بود. در اين روز، نمادهاي بارپايه، ميان باري، کم باري و بارپيک با متوسط قيمت‌ 351، 360، 301و 410ريال بر کيلووات ساعت مورد معامله قرار گرفتند. خاطر نشان مي‌شود در آغاز جلسه معاملاتي اين روز، نمادهاي بار پيک روزانه، بار پايه روزانه، ميان باري روزانه و کم باري روزانه 28مهر 96گشايش و همچنين نمادهاي بار پيک روزانه، بار پايه روزانه، ميان باري روزانه و کم باري روزانه 2تا 4مهر 96در پايان جلسه معاملاتي اين روز متوقف شده و فرآيند تحويل آنها آغاز شد. -->
 • افزایش قابل توجه معاملات بورس سهام در اولین روز مهر
 • در داد و ستدهای اولین روز مهر ؛ آمار و ارزش معاملات بورس سهام رشد قابل توجهی کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، سرمایه گذاران بورس تهران بیش از یک میلیارد و 736 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را به ارزش 4 هزار و 34 میلیارد ریال در 104 هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند. شاخص بورس پس از صعودهای پرقدرت هفته گذشته، اندکی استراحت کرد. شاخص کل امروز با افت 33 واحدی در 85 هزار و 798 قرار گرفت. شاخص بازار اول امروز 51 واحد افت کرد اما شاخص بازار دوم 81 واحد بالا رفت. نمادهای فولاد مبارکه، ملی، سرمایه گذاری معادن و فلزات و گل گهر با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص افت این متغیر را ثبت کرد. در مقابل نمادهای هلدینگ نفت و گاز پارسیان، پتروشیمی پردیس و ایران خودرو با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص مانع افت بیشتر این متغیر شد. برترین گروه های صنعت نیز با بیشترین حجم و ارزش معاملات متعلق به نمادهای خودرو، محصولات فلزی و فلزات اساسی بود. صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای های وب، پتروشیمی شیراز، پتروشیمی کرمانشاه، داروسازی اسوه، فراورده های نسوز ایران، پتروشیمی پردیس و ایران خودرو دیزل بود. نمادهای سرمایه گذاری البرز، قند شیرین خراسان، پاکشو، فروسیلیس، توسعه معدنی و صنعتی صبانور، فرآوری مواد معدنی ایران و ریخته گری تراکتورسازی ایران با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفت. در معاملات امروز بانک ملت با معامله بلوکی بیش از 638 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و نیرو محرکه با معامله بلوکی یک هزار و 284 میلیارد ریالی بیشترین ارزش معاملات را داشت.
 • رشد۱۴ برابری باسوادی در کشور در ۵ سال اخیر
 • خبرگزاري آريا - زاهدان - ايرنا - معاون وزير آموزش و پرورش و رئيس سازمان نهضت سواد آموزي گفت: در حالي که ميانگين رشد باسوادي در جهان با وجود برنامه‌ هاي مختلف سازمان ملل در بين سال‌هاي 2000 تا 2015 تنها يک درصد برآورد شده اما رشد باسوادي در ايران در پنج سال گذشته 14 برابر بوده است. به گزارش ايرنا علي باقرزاده روز شنبه در آيين زنگ «مهر و مقاومت» به مناسبت آغاز بازگشايي مدارس در دبيرستان دخترانه علوم و معارف اسلامي زاهدان، اظهار داشت: نرخ باسوادي در سيستان و بلوچستان در بين سالهاي 91 تا 95، چهار و نيم درصد رشد کرده که قابل تقدير است.وي افزود: اين ميزان رشد باسوادي در سيستان و بلوچستان در حالي رخ داده که رشد باسوادي کشور در سالهاي 86 تا 90، 2 دهم درصد بوده است.وي بيان کرد: نرخ رشد باسوادي سيستان و بلوچستان در سالهاي 90 تا 95 تقريبا بيش از 90 درصد نسبت به پنج سال گذشته خود رشد کرده است.رئيس سازمان نهضت سوادآموزي گفت: نرخ باسوادي در گروه سني 6 تا 9سال پنج و سه دهم درصد در سيستان و بلوچستان رشد کرده است.باقر زاده اظهار داشت: اين ميزان رشد نرخ باسوادي در سيستان و بلوچستان ناشي از فراهم کردن زمينه تحصيل براي کودکان واجب التعليم بوده است.وي بيان کرد: نرخ باسوادي در بين افراد 10 تا 30 سال به طور ميانگين در کشور يک درصد رشد کرده اما در سيستان و بلوچستان 3.8 دهم درصد در فاصله بين سالهاي 91 تا 95 رشد کرده است.وي افزود: سيستان و بلوچستان دستاوردهاي بسيار زيادي در حوزه آموزشي در چند سال اخير به دست آورده است.وي ادامه داد: دولت تدبير و اميد، وزير آموزش و پرورش و استاندار سيستان و بلوچستان توجه بسيار زيادي به ارتقاء شاخصه هاي آموزشي در اين استان پهناور و با استعداد کشور دارند.به گزارش ايرنا...
 • برابری هزینه مجوزات حفاری احداث خط با ساخت کانال در گیلان
 • مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان گفت: هزینه اخذ مجوزات حفاری احداث یک کیلومتر خط برق در استان گیلان در سال 95 برابر هزینه احداث کانال آن خط است. به گزارش ایلنا از رشت،عظیمبلبل آبادیمدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان، در خصوص احداث خطوط در استان گیلان بیان داشت:هزینه اخذ مجوزات حفاری احداث یک کیلومتر خط 63 کیلوولت دو مداره زمینی در استان گیلان در سال 95 برابر هزینه احداث کانال آن خط می باشد. وی افزود: هزینه احداث یک کیلومتر خط 63 کیلوولت دو مداره زمینی در استان گیلان در سال 95 شامل؛ اخذ مجوزات حفاری ، کابل کشی، احداث کانال، خرید سیستم زمین، خرید برقگیر، خرید مفصل و سرکابل، خرید کابل و مطالعه و نظارت ، حدود 18,385,800,000 ریال می باشد.که از این مقدار 4,000,000,000 ریال آن مربوط به اخذ مجوزات حفاری و 4,000,000,000 ریال آن مربوط به احداث کانال خط است. به عبارتی حدود 43 درصد هزینه احداث یک کیلومتر خط 63 کیلوولت دو مداره زمینی در استان گیلان مربوط به اخذ مجوزات حفاری و احداث کانال خط می باشد.
 • فائزه هاشمی:خود را فمینیست به معنی برابری حقوق زنان و مردان می دانم
 • به گزارش جماران؛ روزنامه شهروند نوشت: دختر آقای هاشمی بودن بعد از مرگ او سخت است زن بودن در ایران یک موضوع سیاسی نیست مردم تهران به شهردار شدن محسن رأی دادند ما وارث هاشمی هستیم؛ وارث محبت ها و مزاحمت‌ها انتصاب وزیر زن توسط آقای احمدی‌نژاد، بهترین اقدامش بود الناز محمدی| دومین دختر اکبر ‌هاشمی‌رفسنجانی، فائزه است؛ یکی از نام‌آشناترین فرزندان او که در همه سال‌هایی که از ورودش به عرصه سیاست گذشته، او را به‌عنوان یکی از پرسروصداترین و البته پرحاشیه‌ترین فرزندان آیت‌الله‌ هاشمی می‌شناسند. فائزه‌ هاشمی‌رفسنجانی در آن دو ساعتی که در دفترش روبه‌روی ما نشست برای مصاحبه‌ای مفصل درباره زندگی و خانواده و دغدغه همیشگی‌اش مسائل زنان، با قبل از فوت پدرش کمی فرق کرده بود؛ برای همین تفاوت‌های کوچک در زندگی‌اش در ٦ ماه گذشته هم بود که همان اول گفت‌وگو گفت دختر آقای ‌هاشمی بودن قبل از فوت او سخت نبود و حالا کمی هست؛ دلیلش هم برای این حرف، بسیار بود: «یکی محبت زیاد مردم که پاسخ دادنش سخت است و یکی محدودیت‌هایی که در چندماه گذشته برای خانواده او ایجاد شده است.» فائزه مثل روش همیشگی‌اش در گفت‌وگوها، حرف‌های زیادی برای گفتن داشت؛ از مسائل خانوادگی‌اش که همیشه پرحاشیه بوده و سوال‌ها درباره آنها بسیار، تا فعالیت‌ها و دغدغه‌هایش درباره زنان. او گفت که هنوز که هنوز است عفت مرعشی، مادرش درباره نوع حجابش به او تذکر می‌دهد، گفت دلش برای پدر تنگ شده و هنوز در خانه به یاد او گریه می‌کند، گفت دوست داشت برادرش محسن، شهردار تهران شود چون به نظرش رأی مردم تهران به فهرست اصلاح‌طلبان، رأی به شهردار شدن محسن بود، گفت از نظرش زنان ایرانی نباید از مبارزه برای رسیدن به حقوقشان دست بردارند و در پایان گفت که مرزشکن نیست و البته از هیچ‌کدام از کارهایش هم پشیمان نیست؛ و حرف‌های دیگر بسیار. ...
 • استمرار رشد هفتگی بهای معاملات نفت
 • قیمت‌های نفت روز جمعه که تولیدکنندگان بزرگ در نشست وین اعلام کردند پیش از تصمیم برای گسترش محدودیت تولید تا ژانویه صبر خواهند کرد، حدود یک درصد افزایش یافت. به گزارش ایسنا، نفت برنت که قیمت پایه بازار جهانی است، در معاملات روز جمعه ۴۳ سنت یا ۰.۸ درصد افزایش یافت و در ۵۶.۸۶ دلار در هر بشکه بسته شد. بهای نفت وست تگزاس اینترمدیت با ۱۱ سنت یا ۰.۲ درصد افزایش، در ۵۰.۶۶ دلار در هر بشکه بسته شد. برنت برای هفته گذشته ۲.۲ درصد رشد کرد که چهارمین رشد هفتگی متوالی بود و نفت وست تگزاس اینترمدیت ۱.۵ درصد افزایش یافت که سومین افزایش هفتگی متوالی بود. الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه، پس از این که نشست تولیدکنندگان اوپک و غیرعضو اوپک خاتمه یافت، اظهار کرد: بر این باورم که ژانویه زمانی است که ما می‌توانیم درباره وضعیت بازار صحبت کنیم. سایر وزیران نفتی اظهار کردند: تصمیم درباره تمدید زمان توافق کاهش تولید ممکن است در نوامبر که نشست رسمی بعدی اوپک برگزار می‌شود، گرفته شود. به گفته جیم ریترپوش، از شرکت ریترپوش اند آسوشیتش در شیکاگو، به تاخیر انداختن تصمیم به تولیدکنندگان اجازه می‌دهند تیری در ترکش داشته باشند تا در نشست نوامبر در صورت لزوم به عنوان یک رویداد مثبت به بازار ارایه کنند. قیمت‌های نفت در سه ماه گذشته بیش از ۱۵ درصد رشد کرده‌اند که نشان می‌دهد توافق تولید کنندگان عضو و غیر عضو اوپک برای کاهش حدود ۱.۸ میلیون بشکه در روز از تولیدشان، از اشباع عرضه جهانی کاسته است. تقاضای رو به رشد نیز به متعادل شدن مجدد بازار کمک کرده است. برخی از تحلیلگران معتقدند تقاضای پالایشگاه‌ها برای نفت عامل موثر در حمایت از قیمت‌ها بوده است. مت اسمیت، مدیر تحقیقات کالا در شرکت کلیپر دیتا در این باره اظهار کرد: اوپک موفقیت زیادی را به خود نسبت می‌دهد اما در...
 • حجم معاملات بورس کالا ۱۴ درصد رشد کرد
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست : بورس کالای ایران اعلام کرد: در روزهای آخر شهریور و در تالار محصولات صنعتی و معدنی، ۱۳۹ هزار و ۵۷ تن انواع کالا به ارزش ۳ هزار و ۹۴۶ میلیارد ریال معامله شد. ‌در این تالار، ۱۳۰ هزار و ۸۲۷ تن فولاد، ۶۰۰ تن آلومینیوم، ۵ هزار و ۴۹۰ تن مس، ۱۴۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۲ هزار تن کک و ۲ کیلوگرم شمش طلا از سوی مشتریان خریداری شد. همچنین در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، ۳۷۶ هزار و ۸۶۴ تن انواع کالا به ارزش ۵ هزار و ۷۱ میلیارد ریال به فروش رسید. در این تالار، ۱۶۸ هزار و ۹۵۴ تن قیر، ۴۸ هزار و ۵۳۷ تن مواد پلیمری، ۱۱۰ هزار تن وکیوم باتوم، ۱۹ هزار تن لوب کات، ۱۸ هزار و ۹۰۹ تن مواد شیمیایی، ۶ هزار و ۷۴۰ تن گوگرد، ۲ هزار و ۵۰ تن سلاپس واکس، ۵۵۲ تن روغن پایه و اسلاک واکس و همچنین ۲ هزار و ۱۲۲ تن عایق رطوبتی خریداری شد. تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران نیز در آخرین هفته تابستان، شاهد معامله ۵۴ هزار و ۸۸۴ تن انواع کالا به ارزش نزدیک به ۶۳۸ میلیارد ریال بود؛ در این تالار داد و ستد هزار و ۶۰۰ تن جو دامی، ۴۳ هزار تن گندم، ۱۰ هزار و ۱۲۵ تن شکر سفید، ۱۵۹ هزار قطعه جوجه یک روزه گوشتی و همچنین ۴ کیلوگرم زعفران رشته ای مشاهده شد. لازم به ذکر است در هفته ای که گذشت و در بازار فرعی بورس کالای ایران، ۳ هزار و ۵۰۰ تن کود مایع ازته، ۹۸۰ تن ورق گرم ضخامت ۲، به همراه ۷۰۰ تن پتاس (کلرید پتاسیم)، ۴۰۰ تن ضایعات فلزی، ۲۰۰ تن شیر خام، ۱۷۵ تن کنسانتره فسفات، ۱۴۰ تن شیرخشک، ۶۰ تن متیلن دی فنیل...
 • راه اندازی معاملات تهاتری در بورس کالا
 • مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران گفت : در حال بررسی راه اندازی معاملات تهاتری هستیمی و خاستگاه این گونه معاملات فولادی ها هستند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ حامد سلطانی نژاد با بیان اینکه برخی تمایل دارند کالا با کالا جابجا و معاوضه شود ، گفت: این مسئله بیشتر در دوره رکود و زمانی که نقدینگی در بازار وجود ندارد اهمیت خودش را نشان می دهد. وی افزود: در صددیم معاملات تهاتری را در بورس کالا راه اندازی کنیم و در حال ارائه مدلی برای آن هستیم و جنبه های فقهی آن را بررسی می کنیم و باید نرخ مبادله به درستی تعیین شود. برای این کار نیز از شورای پژوهشی کمک می گیریم و همین طور کمیته فقهی سازمان بورس نیز درباره آن نظر خواهد داد. وی افزود : کمیته فقهی سازمان بورس درباره هر ابزار مالی جدیدی که راه اندازی می کنیم نظر خود را مطرح می کند. سلطانی نژاد اظهار داشت: خاستگاه این روش تهاتری ، بازار فولاد است. این اقدام سبب شفاف شدن نرخ مبادله می شود و این نرخ تبدیل براساس عرضه و تقاضا تعیین می شود. امکان عرضه سیمان صادراتی در بورس کالا از مهرماه مدیرعامل بورس کالای ایران با بیان اینکه وعده‌ای که تولیدکنندگان سیمان داده‌اند این است که در مهرماه این عملیات اجرایی شود، گفت: صادرات سیمان باید از این کانال مطمئن صورت گیرد. حامد سلطانی‌نژاد درباره عرضه مصالح ساختمانی در بورس کالا نیز اظهار داشت: محصولاتی مانند تیرآهن و میلگرد از مدت‌ها قبل در بورس کالا معامله می شود و در مورد سیمان - به عنوان یک محصول استراتژیک- اگر بخش خصوصی تمایل داشته باشد آماده هستیم آن را در بورس کالا عرضه کنیم.
 • ۶ علت رشد معاملات در هفته گذشته/شاخص کل در مرز کانال ۸۶۰۰۰ واحد
 • آخرین هفته شهریور ماه در حالی گذشت که در ۵ روز معاملاتی، شاهد رشد ۲۰۳۷ واحدی شاخص در این هفته بودیم. لازم به ذکر است که این میزان از رشد در چند ماه اخیر رخ نداده بود. گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو-عارفه نورائی: آخرین هفته شهریور ماه در حالی گذشت که در ۵ روز معاملاتی، شاهد رشد ۲.۷ درصد و ۲۰۳۷ واحدی شاخص در این هفته بودیم. لازم به ذکر است که این میزان از رشد هفتگی شاخص در چند ماه اخیر رخ نداده بود.همچنین این هفته تنها هفته تمام مثبت شاخص در ماه گذشته بود.افزون بر این، بار دیگر شاخص کل رکورد شکنی کرد و با رشدهای پشت سرهم، شاخص را به مرز کانال ۸۶ هزار واحد نزدیک کرد و رقم فعلی شاخص که ۸۵ هزار و ۸۳۲ واحد استدر سه سال و نیم گذشته بی­ سابقه بود.بر همین اساس، چهارمین روز معاملاتی هفته گذشته بیشترین رشد شاخص را در حالی به ثبت رساند که این متغیر با رشد ۹۲۹ واحدی همراه و در یک روز باعث تغییر کانال شد و عدد شاخص را به ۸۵ هزار و ۳۴۳ واحد رساند.اما کمترین میزان رشد مربوط به اولین روز معاملاتی این هفته است که با رشد ۱۵۹ واحدی، شاخص کل به ۸۳ هزار و ۶۸۳ واحدی رسید.بر همین اساس، انتظار گزارشات مثبت عملکرد شرکت­‌ها در ۶ ماه اول سال که حدودا از دو هفته دیگه منتشر می ­شود، رشد آرام نرخ دلار و احتمال ادامه دار بودن آن در نیمه دوم سال، تعدیل رشد نرخ تورم، تثبیت قیمت­‌های جهانی و پایدار بودن آن پس از رشد آن‌ها، پایان فصل تسویه اعتبارات که شهریور ماه بود و شکستن سقف تکنیکالی ۳ ساله شاخص از دلایل رشد شاخص به حساب می ­آیند.از سویی دیگر، ارزش بازار نیز در این هفته با رشد چشمگیری همراه بود به طوری که در این هفته شاهد رشد...
 • رشد ارزش ۳۱ ارز بانکی در ابتدای مهر
 • بانک مرکزی امروز (شنبه) ارزش 39 واحد پولی را اعلام کرد که بر مبنای آن قیمت 31 ارز همچون دلار، پوند و یورو نسبت به پنجشنبه گذشته افزایش یافت، هفت ارز افت ارزش داشت و یک ارز نیز ثابت ماند.به گزارش ایرنا، هر دلار آمریکا امروز با 35 ریال افزایش 33,605 ریال، هر پوند انگلیس با رشد 64 ریالی 45,356ریال و هر یورو با 257 ریال افزایش 40,156 ریال قیمت گذاری شد.در این نرخ گذاری ارزش هر فرانک سوییس 34,665 ریال، کرون سوئد 4,210ریال، کرون نروژ 4,308 ریال، کرون دانمارک 5,397 ریال، روپیه هند 519 ریال، درهم امارات متحده عربی 9,146ریال، دینار کویت 111,347 ریال، یکصد روپیه پاکستان 31,865 ریال، یکصد ین ژاپن 30,007 ریال، دلار هنگ کنگ 4,304 ریال، ریال عمان87,260 ریال، دلار کانادا 27,247ریال، راند آفریقای جنوبی 2,533 ریال، لیر ترکیه 9,605 ریال و روبل روسیه 585 ریال تعیین شد.همچنین هر ریال قطر 9,192یکصد دینار عراق 2,875 ریال، لیر سوریه 65 ریال، دلار استرالیا 26,768 ریال، ریال سعودی 8,957 ریال، دینار بحرین89,163 ریال، دلار سنگاپور24,812 ریال، ده روپیه سریلانکا 2,199 ریال، یکصد روپیه نپال 32,328 ریال، یکصد درام ارمنستان 7,030 ریال، دینار لیبی 24,815 ریال، یوان چین 5,099 ریال، یکصد بات تایلند 101,568 ریالرینگیت مالزی8,001 ریال، یک هزار وون کره جنوبی 29,629 ریال، یکصد تنگه قزاقستان 9,856 ریال، افغانی افغانستان 491 ریال، روبل جدید بلاروس 17,412 ریال، منات آذربایجان 19,762 ریال، سامانی تاجیکستان3,820 ریال، بولیوار جدید ونزوئلا 3,369 ریال قیمت خورد. برچسب ها: نرخ ارز ، دلار بانکی ، پوند انگلیس ، بانک مرکزی
 • ارزش افزوده یک برنامه دیدنی
 • خبرگزاري آريا - الف: آثار مستند هميشه به خاطر پرداختن بدون واسطه به موضوع براي مخاطب جذاب بوده است. برخي از آثار مستند هم اساسا به خاطر نوع سوژه‌شان چنان جذاب و البته حساس‌برانگيزند که ممکن است در نگاه اول به خاطر پاره‌اي حساسيت‌ها امکاني براي ديده شدن نداشته باشند.برنامه «به اضافه مستند» تلاش کرده با استفاده از ظرفيت‌هاي رسانه‌اي و «اقناع مخاطب»، بستري براي پخش مجموعه‌اي از مستندهاي ديده نشده فراهم آورد و تا اينجا بايد گفت اين برنامه به خاطر پرداخت حرفه‌اي و جسارت ورود به موضوعات کمتر بيان شده توانسته مخاطبان جدي آثار مستند را با خود همراه کند.در تازه‌ترين قسمت اين برنامه که به بهانه هفته دفاع مقدس روي آنتن شبکه مستند رفت فيلم مستند «عشق به سبک ديکتاتور» نمايش داده شد که در آن به شخصيت ديکتاتوري مثل صدام حسين از نگاه معشوقه يوناني وي پرداخته مي‌شد که اثر قابل تاملي درباره زندگي ديکتاتور معدوم عراق بود، اما آنچه بر قدر اين مستند افزود صحبت‌هاي مرتضي سرهنگي نويسنده و پژوهشگر نام‌آشناي حوزه ادبيات مقاومت بود که گوشه‌اي گفته نشده از زندگي صدام، اطرافيان وي و حجم جنايات آنها را در جنگ هشت ساله ايران و عراق و سال‌هاي بعد از آن بازگو کرد.چنين صحبت‌هايي در کنار مستند تاثيرگذاري مثل «عشق به سبک ديکتاتور» در واقع ارزش افزوده‌اي است که مخاطب را مشتاق به همراهي مي‌کند. خصوصا وقتي کارشناس برنامه به مدد سال‌ها پژوهش و تحقيق صحبت‌هاي دست اولي از وقايع پشت پرده شخصيت‌هاي مستند ارائه مي‌دهد که خود از عوامل جذابيت برنامه محسوب مي‌شود.ب: اگرچه ما در حوزه آثار داستاني و سينمايي برنامه‌هاي مختلفي در گذشته داشته‌ايم که در کنار نمايش فيلم به نقد و تحليل آن پرداخته‌اند، اما در حوزه آثار مستند اين کار کمتر اتفاق افتاده يا اصلا نيفتاده است.برنامه‌هايي مانند به اضافه مستند به خاطر ماهيت‌شان و اين‌که تلاش مي‌کنند سليقه‌سازي کنند...
 • کشف هفت تن کوکائین به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار
 • پلیس کلمبیا از کشف محموله هفت تنی کوکائین به مقصد آمریکا خبر داد. به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، پلیس این کشور اعلام کرده است که در پی متوقف‌کردن یک کامیون در یک مزرعه موز، محموله 7 تنی ماده مخدر کوکائین جاسازی‌شده را کشف و ضبط کرده است.براساس گزارش reuters،، بنابر ادعای راننده، محموله به مقصد مکزیک و مرز آمریکا بارگیری شده بود.طبق بیانیه صادرشده از سوی وزارت دفاع کلمبیا، این محموله به یک گروه قاچاقچی معروف کلمبیایی موسوم به «گولفو»(Golfo) تعلق دارد.ارزش تقریبی این محموله 200 میلیون دلار تخمین زده شده است و در این عملیات 5 نفر بازداشت شدند.انتهای پیام/ R1372/P1014142/S2,21/CT10
 • قیام عاشورا برای حفظ ارزش های دینی بود
 • دهدشت-امام جمعه دهدشت گفت: قیام اباعبدالله الحسین(ع) نه برای سلطنت بود و نه برای دنیا بلکه برای حفظ ارزش های دینی بوده است. به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید نصیر حسینیدر خطبه های نماز جمعه این شهر اظهار کرد: حادثه عاشورا در نهایت سختی و دشواری و برای برپایی امر به معروف و نهی از منکر انجام گرفته است که نمونه آن نه در گذشته بوده است و نه در آینده خواهد بود. حسینی تصریح کرد: پیامبر اسلام فرموده است: امت من در مسیر خیر و برکت است تا زمانی که وظیفه امر به معروف و نهی از منکر خود را به درستی انجام دهد. وی تاکید کرد: اگر منکری رواج پیدا کند و امر به معروف از بین برود باید به وظیفه واجب خود که همان امر به معروف و نهی از منکر است را انجام دهیم. امام جمعه دهدشت گفت: قیام اباعبدالله نه برای سلطنت بود و نه برای دنیا بلکه برای حفظ ارزش های دینی بوده است. خطیب نماز جمعه دهدشت با بیان اینکه محرم و عاشورا یکی از بهترین بستر ها برای انجام کارهای فرهنگی است افزود: سخنرانی، مداحی در این شب ها انجام شود و هیئت ها نظم و انضباط را رعایت کنند. وی تصریح کرد: هیئت‌ها مجالس عزاداری را مدیریت کنند و اجازه ندهند این محافل که سراسر عبادت است با گناه آمیخته شوند. حسینی همچنینگفت: امروز ۳۱ شهریور مصادف است با آغاز هفته دفاع مقدس است که این روز بزرگ را گرامی میداریم و به روح تمام شهدا درود می فرستیم. امام جمعه دهدشت ادامه داد: عزت و افتخار کشور ما در عصر حاضر و در مقابل این کشور های قدرتمند مدیون خون و از خود گذشتگی شهدا و جانبازان و تمام عزیزانی است که در هشت سال دفاع مقدس از خاک کشور دفاع کردند. وی تاکید کرد: امروز ایران یک قدرت جهانی...
 • ارزش های دفاع مقدس به نسل بعدی منتقل شود
 • اردبیل - ایرنا - امام جمعه موقت اردبیل گفت: رشادت های و فدارکاری های رزمندگان دفاع مقدس ارزشمند است و باید به نسل های بعدی منتقل شود به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام محمد علی فروغی در خطبه های نماز جمعه اردبیل افزود: همه ما مدیون رزمندگان دفاع مقدس و شهدا هستیم و جایگاه و مقام آنها را باید ارج نهاده و فرهنگ ایثار و فدارکاری را در جامعه ترویج داد. او به گرامیداشت هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: هشت سال دفاع مقدس سند افتخار مردم ایران و پدران و مادران شهداست و تا ابد زنده خواهد ماند. به گفته وی ، دفاع مقدس نتیجه همان پیام غدیر بود که ایرانیان بدان لبیک گفتند، صاحب ولایت، حماسه آفرین خواهد بود و تا دشمنی دشمنان پابرجاست، دفاع نیز پابرجا خواهد بود. حجت الاسلام فروغی بیان کرد: امروز در سراسر کشور شاهد برگزاری مراسم هفته دفاع مقدس هستیم و این نشان می دهد کشور ما از اقتدار کامل برخوردار است وی افزود: مدافعین حرم نیز امروز ، فرزندان همان هشت سال دفاع مقدس هستند و با اینکه دشمن هویت خود را تغییر داده ولی موضع خود را فراموش نکرده و در آن ثابت قدم مانده است. او اظهار کرد: ما حامی صلح و آرامش هستیم اما چون دشمنان ما همیشه اهل خیانت بوده اند وظیفه ملت ماست که با هوشیاری و پیروی از رهبری ، در برابر فتنه ها ایستادگی کنند.وی درباره عزاداری های مردم در ماه محرم افزود: همه وظیفه داریم ارزش ها و فداکاری های اباعبدالله الحسین را در این ماه و نهضت عاشورا را به مردم تبیین کنیم تا جوانان هدف از قیام امام حسین را درک کرده و راه و منش آن امام را در دفاع از ارزش های اسلامی پیش بگبرند.خبرنگار: یعقوب شاددل ** انتشار دهنده: سیفعلی موسی زاده7110/6016
 • کاهش ارزش سهام اپل در پی استقبال کم از آیفون ۸
 • به گزارش فارس، در حالی که در سال های گذشته گاهی صدها نفر در برابر فروشگاه های اپل برای خرید گوشی های جدید تولیدی آن صف می بستند، این بار رقم یادشده چندان چشمگیر نبوده است. بر اساس اطلاعات موجود در بهترین حالت حدود 80 نفر در نقاط مختلف آمریکا برای خرید آیفون 8 صف بسته اند که در مقایسه با سال های قبل رقمی ناچیز است. با توجه به این استقبال ضعیف پیش بینی می شود افرادی که آیفون 8 را پیش خرید کرده اند بتوانند به سرعت آن را دریافت کنند. کاهش ارزش سهام اپل در یک شب گذشته حدود 1.7 درصد بوده و در صورت تداوم روند فعلی استقبال از آیفون 8 این وضعیت ادامه می یابد. استقبال از آیفون 8 در چین هم محدود بوده و میزان پیش خرید آن در سه روز گذشته تنها 1.5 میلیون واحد بوده که نسبت به رقم 3.5 میلیون واحد پیش خرید شده برای آیفون 7 اصلا قابل توجه نیست.
 • استقبال کم از آیفون ۸ ارزش سهام اپل را کاهش داد
 • به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات بی‌باک نقل از اینوستور پلیس، در حالی که در سال های گذشته گاهی صدها نفر در برابر فروشگاه های اپل برای خرید گوشی های جدید تولیدی آن صف می بستند، این بار رقم یادشده چندان چشمگیر نبوده است. بر اساس اطلاعات موجود در بهترین حالت حدود 80 نفر در نقاط مختلف آمریکا برای خرید آیفون 8 صف بسته اند که در مقایسه با سال های قبل رقمی ناچیز است. با توجه به این استقبال ضعیف پیش بینی می شود افرادی که آیفون 8 را پیش خرید کرده اند بتوانند به سرعت آن را دریافت کنند. کاهش ارزش سهام اپل در یک شب گذشته حدود 1.7 درصد بوده و در صورت تداوم روند فعلی استقبال از آیفون 8 این وضعیت ادامه می یابد. استقبال از آیفون 8 در چین هم محدود بوده و میزان پیش خرید آن در سه روز گذشته تنها 1.5 میلیون واحد بوده که نسبت به رقم 3.5 میلیون واحد پیش خرید شده برای آیفون 7 اصلا قابل توجه نیست. انتهای پیام/آ
 • کاهش ارزش پوند در پی سخنرانی ترزا می
 • پس از سخنرانی بسیار مورد انتظار ترزا می در فلورانس راجع به برگزیت، که اعلام کرد بدون توافق بودن بهتر از یک توافق بد است، در پایان معاملات دیشب بازارهای جهانی پوند تقریبا نیم درصد سقوط کرد. پس از این که نخست‌وزیر انگلستان پیشنهاد خود برای یک دوره پیاده‌سازی، پس از مارچ ۲۰۱۹ را مطرح کرد اما گفت آمادگی این را دارد که انگلستان را بدون رسیدن به یک توافق هم از اتحادیه اروپا خارج کند، پوند سقوط کرد و به نرخ برابری ۱.۳۴۸۶ دلار رسید چرا که اغلب نتیجه چنین کاری را فاجعه اقتصادی برای انگلستان می‌دانند. پوند نهایتا در قیمت ۱.۳۵۲۵ بسته شد که همچنان افتی ۰.۴ درصدی را نشان می‌دهد. در مقابل یورو هم پوند ۰.۵۴ درصد سقوط کرد و به نرخ ۱.۱۳۱۰ یورو رسید. هامیش مورس، تحلیل‌گر پول در اواف‌اکس می‌گوید: درحالی که تاجران به دنبال سرنخ‌هایی از شیوه دسترسی آینده انگلستان به بازار واحد نگلستان بودند و از این که در سخنرانی نخست‌وزیر چیزی به دست نیاوردند ناامید شدند، برای فروش پوند هجوم آوردند. او ادامه داد: بازارها نیازمند التزامی قوی به برگزیت نرم و دسترسی آینده به بازار واحد اروپا هستند اما به نظر نمی‌رسد که ترسا می تلاشی برای این کار بکند – حداقل فعلا این طور است.
 • چاپ سوم برای عاشورا پیامد تغییر ارزش ها
 • به گزارش بولتن نیوز، چاپ سوم «عاشورا؛ پیامد تغییر ارزش‌ها» اثر حجت‌الاسلام شمس الله مریجی (رئیس دانشگاه باقرالعلوم(ع) قم) از سوی دفتر نشر معارف روانه بازار کتاب شد. از غروب غمِ روز دهمِ سال شصت و یکِ هجری، همواره عاشقان بی‌قرارِ کوی حسینی(ع)، قدح به دست، هروله‌‏کُنان و حسین‏‌گویان، خود را به پای کوی افتخار حسینی رسانده تا جرعه‌ای از آن چشمه‌ زلال و جان بخشِ معارف الهی که رنگ حسین زهرا(س) به خود گرفته، نوش کرده تا با شهد شیرینِ شفاعت‌گون و عطرآگین آن، راه هدایت پیش گیرند؛ نگارنده نیز با عشق نهفته در سینه و با عصای شکسته قلم، نفس زنان تلاش می‏‌کند خود را به کاروان عشق حسینی(ع) رسانده و نام خویش را در دیوان قدح به دستان جرعه‌نوش ‌ثبت کند. کتاب «عاشورا پیامد تغییر ارزش‌ها» درصدد است واقعه نینوای پُرنوای حسینی(ع) را با رویکردی اجتماعی، نظاره کرده و با تکیه بر آموزه‌‏های جامعه‏‌شناسی وارد آن مقطع تأثیرگذار از تاریخ که نام زیبای حسین(ع) به آن هویت داده و سرخی خون او به انسانیت رنگ حقیقت بخشیده است، گردد تا بلکه به لطف حسینی بتوانیم دریابیم که چرا و چگونه جمعی به نام مسلمان و امت محمد! با آن همه دنائت و جسارت، راه به روی فرزند نگین خلقت، تاج آزادمردان عالم، بسته و در سرزمین طف، جنایتی مرتکب شدند که زمین تا قیامت از خجلت، سر به زیر پای انسانیت نهاده است؟ این کتاب در پنج فصل تدوین و نگاشته شده است: سقیفه و پیامدهای آن، نقش معاویه در تغییرات ارزشی جامعه، پیامد سیاست‌های کارگزاران سقیفه، حادثه نینوا پیامد تلخ تغییر ارزش‌ها، جمع بندی و رهاورد تحقیق و درس‌های عاشورا برای امروز. کتاب «عاشورا پیامد تغییر ارزش‌ها» اثر حجت‌الاسلام مریجی در چاپ سوم با قیمت 7هزار و 500 تومان از سوی دفتر نشر معارف روانه بازار کتاب شد.
 • استقبال کم از آیفون ۸ کاهش ارزش سهام اپل
 • گروه فناوری _ استقبال از گوشی جدید آیفون 8 اپل کمتر از حد انتظار بوده و همین مسأله موجب شده تا ارزش سهام این شرکت در بازارهای جهانی کاهش یابد. به گزارش بولتن نیوز وبه نقل از خبرگزاری فارس ، در حالی که در سال های گذشته گاهی صدها نفر در برابر فروشگاه های اپل برای خرید گوشی های جدید تولیدی آن صف می بستند، این بار رقم یادشده چندان چشمگیر نبوده است. بر اساس اطلاعات موجود در بهترین حالت حدود 80 نفر در نقاط مختلف آمریکا برای خرید آیفون 8 صف بسته اند که در مقایسه با سال های قبل رقمی ناچیز است. با توجه به این استقبال ضعیف پیش بینی می شود افرادی که آیفون 8 را پیش خرید کرده اند بتوانند به سرعت آن را دریافت کنند. کاهش ارزش سهام اپل در یک شب گذشته حدود 1.7 درصد بوده و در صورت تداوم روند فعلی استقبال از آیفون 8 این وضعیت ادامه می یابد. استقبال از آیفون 8 در چین هم محدود بوده و میزان پیش خرید آن در سه روز گذشته تنها 1.5 میلیون واحد بوده که نسبت به رقم 3.5 میلیون واحد پیش خرید شده برای آیفون 7 اصلا قابل توجه نیست.
 • سخنان ترزا می باعث کاهش ارزش پوند شد
 • پس از سخنرانی ترزا می در فلورانس درباره برگزیت، که اعلام کرد بدون توافق بودن بهتر از یک توافق بد است، پوند تقریبا نیم درصد سقوط کرد. به گزارش خبرنگار مهر به نقل از ایندیپندنت، پس از سخنرانی بسیار مورد انتظار ترزا می در فلورانس راجع به برگزیت، که اعلام کرد بدون توافق بودن بهتر از یک توافق بد است، در پایان معاملات دیشب بازارهای جهانی پوند تقریبا نیم درصد سقوط کرد. پس از این که نخست‌وزیر انگلستان پیشنهاد خود برای یک دوره پیاده‌سازی، پس از مارچ ۲۰۱۹ را مطرح کرد اما گفت آمادگی این را دارد که انگلستان را بدون رسیدن به یک توافق هم از اتحادیه اروپا خارج کند، پوند سقوط کرد و به نرخ برابری ۱.۳۴۸۶ دلار رسید چرا که اغلب نتیجه چنین کاری را فاجعه اقتصادی برای انگلستان می‌دانند. پوند نهایتا در قیمت ۱.۳۵۲۵ بسته شد که همچنان افتی ۰.۴ درصدی را نشان می‌دهد. در مقابل یورو هم پوند ۰.۵۴ درصد سقوط کرد و به نرخ ۱.۱۳۱۰ یورو رسید. هامیش مورس، تحلیل‌گر پول در اواف‌اکس می‌گوید: درحالی که تاجران به دنبال سرنخ‌هایی از شیوه دسترسی آینده انگلستان به بازار واحد نگلستان بودند و از این که در سخنرانی نخست‌وزیر چیزی به دست نیاوردند ناامید شدند، برای فروش پوند هجوم آوردند. او ادامه داد: بازارها نیازمند التزامی قوی به برگزیت نرم و دسترسی آینده به بازار واحد اروپا هستند اما به نظر نمی‌رسد که ترسا می تلاشی برای این کار بکند – حداقل فعلا این طور است.
 • کشف ۷ تن کوکائین به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار جاسازی شده در یک کامیون
 • پلیس کلمبیا از کشف محموله هفت تنی کوکائین به مقصد آمریکا خبر داد. به گزارش گروه اجتماعیخبرگزاری دانشجو،پلیس این کشور اعلام کرده است که در پی متوقف‌کردن یک کامیون در یک مزرعه موز، محموله ۷ تنی ماده مخدر کوکائین جاسازی‌شده را کشف و ضبط کرده است.براساس گزارش reuters، بنابر ادعای راننده، محموله به مقصد مکزیک و مرز آمریکا بارگیری شده بود.طبق بیانیه صادرشده از سوی وزارت دفاع کلمبیا، این محموله به یک گروه قاچاقچی معروف کلمبیایی موسوم به «گولفو» (Golfo) تعلق دارد.ارزش تقریبی این محموله ۲۰۰ میلیون دلار تخمین زده شده است و در این عملیات ۵ نفر بازداشت شدند.
 • سقوط نیم درصدی ارزش پوند پس از سخنرانی ترزامی
 • پس از سخنرانی ترزا می در فلورانس درباره برگزیت، که اعلام کرد بدون توافق بودن بهتر از یک توافق بد است، پوند تقریبا نیم درصد سقوط کرد. به گزارش ایندیپندنت، پس از سخنرانی بسیار مورد انتظار ترزا می در فلورانس راجع به برگزیت، که اعلام کرد بدون توافق بودن بهتر از یک توافق بد است، در پایان معاملات دیشب بازارهای جهانی پوند تقریبا نیم درصد سقوط کرد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، پس از این که نخست‌وزیر انگلستان پیشنهاد خود برای یک دوره پیاده‌سازی، پس از مارچ ۲۰۱۹ را مطرح کرد اما گفت آمادگی این را دارد که انگلستان را بدون رسیدن به یک توافق هم از اتحادیه اروپا خارج کند، پوند سقوط کرد و به نرخ برابری ۱.۳۴۸۶ دلار رسید چرا که اغلب نتیجه چنین کاری را فاجعه اقتصادی برای انگلستان می‌دانند. پوند نهایتا در قیمت ۱.۳۵۲۵ بسته شد که همچنان افتی ۰.۴ درصدی را نشان می‌دهد. در مقابل یورو هم پوند ۰.۵۴ درصد سقوط کرد و به نرخ ۱.۱۳۱۰ یورو رسید. هامیش مورس، تحلیل‌گر پول در اواف‌اکس می‌گوید: درحالی که تاجران به دنبال سرنخ‌هایی از شیوه دسترسی آینده انگلستان به بازار واحد نگلستان بودند و از این که در سخنرانی نخست‌وزیر چیزی به دست نیاوردند ناامید شدند، برای فروش پوند هجوم آوردند. او ادامه داد: بازارها نیازمند التزامی قوی به برگزیت نرم و دسترسی آینده به بازار واحد اروپا هستند اما به نظر نمی‌رسد که ترسا می تلاشی برای این کار بکند – حداقل فعلا این طور است.
 • حفظ و ترویج ارزش های دفاع مقدس در جامعه یک تکلیف معنوی است
 • اراک- مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گفت: حفظ و ترویج ارزش های دفاع مقدس در جامعه کنونی یک تکلیف معنوی است که دستگاه های فرهنگی، روحانیون و سایرین باید این مهم را در دستور کار قرار دهند. حجت الاسلام صفر قربانپور در گفت ‌و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در سال جاری به علت همزمانی ایام سوگواری امام حسین (ع) در ماه محرم و هفته دفاع مقدس، این ایام از شور معنوی ویژه ای برخوردار است. وی افزود: نگاه ما به هفته دفاع مقدس بایستی رنگ و بوی معنوی داشته باشد و همه دستگاه ها از جمله سپاه، ستاد امر به معروف و... برنامه های هفته دفاع مقدس را با نوای حسینی و اهل البیتی آغاز کنند. مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی بیان کرد: گرامیداشت هفته دفاع مقدس از ضروریات کار ما در این ایام است و هیات های سوگوار و عزادار باید به موضوع ایثار و شهادت بیش از پیش توجه کنند. قربانپور خاطرنشان ساخت: در برگزاری برنامه های این ایام باید ترتیبی اتخاذ شود که بین دستگاه های اجرایی و هیات های مذهبی تعامل و همراهی مطلوبی وجود داشته باشد. وی ادامه داد: طبیعی است که هر چه ایام سوگواری به میانه و پایان دهه اول محرم می رسد، آهنگ عزاداری ها نیز بیشتر می شود، بنابراین باید توجه داشت که برنامه های مختلفی از جمله نمایشگاه های هفته دفاع مقدس، منافی شأن اباعبدالله الحسین(ع) نبوده و حال و هوای حسینی داشته باشد. مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: فعالیت های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کشور به حفظ ارزش ها و انعکاس اثرات دفاع مقدس در جامعه کمک شایانی می تواند داشته باشد، اما در مجموع روش های گوناگونی برای این امر وجود دارد که در ابتدا باید زوایای ناشناخته ارزش های دفاع مقدس را به عرصه بیاوریم تا نهادینه شوند و...
 • اهداف نظام و انقلاب بر مبنای اسلام و ارزش های اسلامی است
 • فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان گفت: اقدامات انجام شده از بدو پیروزی انقلاب اسلامی بر مبنای دین مبتنی بر اسلام و ارزش‌های اسلامی است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، سردار محمد حسین رجبی صبح امروز در آیین نمادین بازگشایی مدارس که در دبیرستان دخترانه شاهد هوشمند سنندج برگزار شد، با تبریک هفته دفاع مقدس و تسلیت ماه محرم اظهار داشت: سه کلید واژه علم یعنی «علم‌آموزی، دانش و آگاهی، آمادگی و مقاوت» در همه روزهای سال گفتمان غالب کشور است.وی گفت: اقدامات انجام شده از بدو پیروزی انقلاب اسلامی بر مبنای دین مبتنی بر اسلام و ارزش‌های اسلامی است که دشمن‌های زیادی به دنبال اهداف خود و شکست انقلاب بودند و یکی از این دشمنان به‌صورت میدانی و فیزیکی صدام بود.فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان تصریح کرد: اگر در دفاع مقدس در روزهای اول قدری غافلگیر شدیم به این دلیل بود که بنا نبود با کشوری قبل از سازندگی، علم و پیشرفت کشورمان بجنگیم.وی ادامه داد: در آن زمان تازه انقلاب شده بود و ارتش طاغوتی و نیاز به ساماندهی داشت و غافلگیری ما ناشی از کم‌اطلاعی و عدم هوشیاری بود.سردار رجبی افزود: معلمین به ما یاد دادند دانایی «توانایی» است و اگر بدانیم بر مبنای همین دانستن‌ها اقدام می‌کنیم کل ایران در این راستا عمل می‌کنند.وی اظهار کرد: مقاومت زبان حال کل کشور و عنصر ارزنده، موثر و فعالی است که از کشور ایران به کشورهای دیگر سرایت کرده است.فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان گفت: اگر در جبهه سوریه سبقه کار توسط نیروی مردمی مقاومت می‌شود براساس انقلاب صادر شده ما، مقاومت‌ها و به لطف اسلام و توکل به خداوند است.وی گفت: اگر وظیفه بنده با این لباس این است که تا پای جان از کشور دفاع کنم وظیفه شما دانش‌آموزان این است که درس بخوانید و به شما می‌گویم خوب درس بخوانید.انتهای پیام/ R7848/P1336/S6,66/CT11