بهرام قاسمی؛ سخنگوی دستگاه دیپلماسی در نشست خبری خود با محکوم کردن جنایات صورت گرفته در میانمار گفت: جنایات بشری امروزه در مقابل نگاه همه جهانیان که مدعی حقوق بشری هستند، رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: با طوفان‌ها و وقایع طبیعی در کشور امریکا و زلزله مکزیک که جان انسان‌ها را گرفت و صدماتی وارد کرد، ابراز همدردی می‌کنم.سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پاسخ به این سوال که ایران چه درکی از برجام بدون امریکا دارد، اظهار داشت: همه این مسائل گمانه‌زنی رسانه‌ای است. باید صبر کرد و دید. تصمیمات ایران را هیات عالی نظارت برجام را اتخاذ می‌کند. سناریوهای لازم در همه حالات دیده شده و بنا به مصلحت کشور اقدام خواهد شد.

ادعای کمک ایران به کره شمالی برای ساخت بمب هسته‌ای بی‌ربط و بی‌جا است

قاسمی درباره سفر وزیر امور خارجه پاکستان به تهران تصریح کرد: موضوعات متعددی در حوزه مسائل اقتصادی، مرزی، سیاسی، امنیتی و منطقه‌ای برای گفت‌وگو میان دو کشور همسایه وجود دارد. دولت پاکستان جدید است و آقای خواجه محمد آصف اولین سفرش به عنوان وزیر امور خارجه به ایران است. ایشان سه دیدار در تهران دارند. امیدوارم این سفر سنگ بنای دیگری برای فهم و درک مشترک میان دو کشور باشد.

وی درباره ادعای نشریه دیلی تلگراف به نقل از مقامات دولت انگلیس مبنی بر کمک ایران به کره شمالی برای ساخت بمب هسته‌ای خاطرنشان کرد: این حرف بی‌ربط و بی‌جایی است. در برخی رسانه‌ها ادعای بی‌ربطی مطرح می‌شود که ارزش پاسخگویی ندارد.

ایران‌هراسی حربه نخ‌نمای از دور خارج شده‌ای است
این دیپلمات عالی‌رتبه وزارت خارجه درباره درخواست مسعود بارزانی برای کمک تهران به حل اختلافات اربیل و بغداد، خاطرنشان کرد: علاقه‌مند هستیم مذاکراتی که میان اربیل و بغداد آغاز شده بود، ادامه یابد و به نتایج مثبتی منجر شود. سیاست ایران درباره عراق، وضعیت همه‌پرسی و تمامیت ارضی عراق بیان شده است. امیدواریم عقلانیت و درایت کمک کند، تا وضعیت پیچیده عراق بغرنج‌تر و پیچیده‌تر نشود. ایران نیز با توجه به ارتباط خوبی که با افراد و شخصیت‌ها و گروه‌های عراقی دارد سعی می‌کند از بروز برخی ازبحران‌ها جلوگیری کند.

قاسمی درباره اظهارات ایران‌هراسانه امریکا و عربستان درباره ایران نیز ابراز داشت: ایران‌هراسی حربه جدیدی نیست بلکه حربه نخ‌نمای از دور خارج شده‌ای است که برخی از کشورهای منطقه‌ای و امریکا علیه ایران مطرح می‌کند تا منافع خودشان را دنبال کنند. فرهنگ و تمدن در اسارت جغرافیا قرار نمی‌گیرد و آنچه در منطقه و محیط پیرامونی ایران وجود دارد، بحث فرهنگی و تمدنی است و آنچه درباره نفوذ ایران از سوی برخی کشورها مطرح می‌شود، سیاست غلطی است که ایران را از دور معادلات منطقه‌ای خارج کند و اجازه می‌دهد برخی خزانه کشورها را خالی کرده و سلاح‌های خودشان را بفروشند.

از شکایت فدراسیون سوریه از ایران آگاهی ندارم
وی درباره شکایت فدراسیون سوریه از ایران برای بازی‌های فوتبال در ایران بیان کرد: ارتباط این موضوع با سیاست‌های ایران در سوریه غلط است. من از این شکایت آگاهی ندارم و فکر می‌کنم اشتباه مطرح شده باشد.

ایران آغاز کننده نقض برجام نیست
رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه با بیان اینکه برجام یک توافق دوجانبه نیست بلکه توافقی چندجانبه و بین‌المللی است که با قطعنامه ۲۲۳۱ مورد تایید سازمان ملل قرار گرفته است، گفت: موفقیت برجام منوط به رعایت تمامی تعهدات از سوی تمامی کشورها است و در صورتی که کشوری از اجرای تعهدات خودش کوتاهی کند و تعهدات خود را به هر دلیلی انجام ندهد، باید تاوان و بهای سنگین عدم اجرای تعهدات خود را پرداخت کند که می‌تواند این کشور امریکا یا هر کشور دیگری باشد.

قاسمی با بیان اینکه ایران آغاز کننده نقض برجام نیست، یادآور شد: در برابر نقض برجام عکس العمل هایی خواهد داشت و نقض برجام را تحمل نخواهد کرد. بقا و اجرای موفقیت امیز برجام منوط به متعهد ماندن توسط همه کشورها است و لذا هر کشوری نتواند و نخواهد تعهداتش را اجرا کند، حتما با تاوان و خسارات جبران ناپذیری مواجهه می‌شوند. در نهایت، برجام مکانیزم و ضوابط و موضوعیت خود را دارد. تعهدات همه کشورها در برجام دیده شده و هر گونه اقدام مغایر با محتوای برجام و هرگونه بدعهدی و نقض موجب می‌شود تا ایران موضوع را در هیات نظارت بر برجام پیگیری کند.

وی ادامه داد: این هیات و مجموعه حاکمیتی کشور برای هر شرایط سناریوهای لازم را اندیشیده است و در صورت وقوع این فرضیات قاطعانه در این باره برخورد می‌کند و نقض تعهدات دیگران را حتما تحمل نمی‌کند .

تروریسم به مسئله‌ای برای تجارت تبدیل شده است
سخنگوی وزارت امور خارجه درباره سیاست ضدایرانی ترامپ مبنی بر حمایت ایران از تروریسم عنوان کرد: این ادعای جدیدی نیست بخصوص در دولت جدید امریکا که فکر می‌کنند مساله تروریسم را می‌توان کالای تجاری قلمداد کرد و با طرح این مسئله علیه ایران از کشورهای منطقه پول بیشتری را دریافت کنند.

قاسمی افزود: به جای برخورد جدی با تروریسم و تشویق کشورهایی که جدی با تروریسم مبارزه می‌کنند، این موضوع به مسئله‌ای برای تجارت تبدیل شده است. ایران در صف مقدم تروریسم است و بهای سنگینی پرداخت کرده ولی متهم به تروریسم می‌شود.

وی با اشاره به مبازرات انتخاباتی ترامپ گفت: کسانی که ایران را متهم به تروریسم می‌کنند کسانی هستند که در مبارزات انتخاباتی خودشان رقبایشان را به حمایت و ایجاد تروریسم می‌کردند.

امیدواریم وضعیت معاونت‌ها تا مهرماه به سامان برسد
این دیپلمات عالیرتبه وزارت امور خارجه درباره تغییرات در این وزارتخانه برای تصدی معاونت‌های سیاسی و اقتصادی اظهار داشت: تغییرات در وزارت امور خارجه بنیادی و اساسی است که این گستره در دهه‌های گذشته بی‌سابقه است. با توجه به ضرورت‌های کشور و نیازهای سیاست خارجی، تغییراتی را اعمال کردیم. برخی از این تغییرات در سازمان امور اداری و استخدامی کشور تصویب شده است. تاپ چارت وزارت امور خارجه در مرحله اجرایی شدن است که امیدواریم تا مهرماه به سامان برسد. بخش دیگری از این تغییرات نیازمند تکمیل شدن شرح وظایف است که فکر می‌کنم هفته گذشته تکمیل شد و باید به تصویب سازمان امور استخدامی برسد.

قاسمی اضافه کرد: یکی از معاونت‌های جدید در وزارت امور خارجه، معاونت اقتصادی است که امیدواریم با برقراری این معاونت، بخش‌های اقتصادی بهتر بتوانند در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی عمل کنند. معاونت‌های منطقه‌ای در معاونت سیاسی ادغام می‌شوند. ادارات کل از توانمندی بیشتری برخوردار هستند و به وزیر و سایر معاونت‌ها پاسخگو خواهند بود.

مدرسه ابوظبی به کار خود ادامه می‌دهد
وی درباره برنامه وزارت امور خارجه درباره مراسم اربعین تصریح کرد: ستاد اربعین از مدت‌ها قبل با حضور بخش کنسولی وزارت امور خارجه و نمایندگی‌هایمان در عراق در وزارت امور خارجه تشکیل شده و مسائل را مورد پیگیرد قرار می‌دهد. امیدواریم با تجارب قبلی بتوانیم با تسهیلات بیشتر و امکانات قوی‌تر در خدمت زوار باشیم.

سخنگوی وزارت خارجه درباره برگزاری نشست آستانه ۶ هم خاطرنشان کرد: این نشست در ادامه نشست‌های قبلی است که باید توافقات آستانه ۵ را نهایی کند. قبل از اجلاس قبلی این نشست، روز قبلش اجلاس کارشناسی برگزار می‌شود و امیدواریم مباحث باقی مانده از اجلاس قبلی در این نشست نهایی شود و مرزها و حدود نیروهای ناظر بر مناطق کاهش تنش مشخص شود و توافقات اجرایی شوند.

قاسمی درباره تعطیلی مدارس ایرانی در ابوظبی و شارجه ابراز داشت: این موضوع، نسبتا قدیمی است. یکی دو سال است که موضوعات فنی این مدارس میان مقامات شارجه و ابوظبی وجود دارد. مسائل هم فنی است مانند ساختمان، مدیریت و بحث کتابهای درسی و چگونگی مدیریت این مدراس با توجه به قوانین این کشور. امیدوارم با توجه به مذاکرات صورت گرفته طی روزهای گذشته، وزارت امور خارجه و هیات اعزامی وزارت امور خارجه بتوانند تفاهمات لازم را در این باره داشته باشند و مدرسه شارجه بتواند برقرار شود.

وی افزود: تا آنجا که می‌دانم مدرسه ابوظبی به کار خود ادامه می‌دهد و مشکل اساسی از سوی مدرسه شارجه بوده است.

کلیدواژه: وزارت امور خارجه | خارجه درباره | معاونت ها | نقض برجام | منطقه ای

منبع: فرارو

منبع این خبر، وبسایت fararu.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۶۹۸۶۶۷ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

بررسی وحشتناک ترین جملات ترامپ در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد

جوانی که یک دختر را در خیابان ربود و در خودرو به او تجاوز کرد،به10سال حبس و99ضربه شلاق محکوم شد

در همین زمینه

 • خلل بنی صدر در نیروهای مسلح/ماجرای بازگرداندن جنگنده های هوایی ایران توسط دولت موقت/ارتباط سران ارتش با شخصیت های انقلابی/ک دگذاری تسلیحات فروشی آمریکا به عربستان/کمک مالی ایران به کره شمالی
 • خبرگزاری میزان- مشاور فرمانده کل ارتش درباره «ارتباط سران ارتش با شخصیت‌های انقلابی در ابتدای پیروزی انقلاب»، «خلل بنی صدر در نیروهای مسلح»، «ماجرای بازگرداندن جنگنده‌های هوایی ایران توسط دولت موقت»، «توان ارتش فعلی»، «مصائب و سختی‌های حضور در جبهه کردستان»، «شهیدان فلاحی و چمران» و «تسلیحات کُد گذاری شده عربستان»، «ارتش و گارد سرخ کره‌شمالی»، «ایدئولوژی جوچه» و ... توضیحاتی ارائه کرد. به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، نشان «رنجری» روی بازوی سمت چپ امیر و در کنار سایر علائم و درجه سرتیپی خودنمایی می‌کند. امیر می‌گوید «دوره رنجری یکی از دوره‌های سخت آموزش نظامی است که آن را گذرانده و حتی دو بار مار خورده است». امیرسرتیپ محمدحسن نامی سال 1356 وارد ارتش شد و سابقه 110 ماه حضور در جبهه‌های حق علیه باطل را چه در غائله کردستان و چه در دفاع مقدس دارد و در این مدت 6 بار مجروح شده است.امیر نامی با پایان هشت سال دفاع مقدس در سمت‌هایی همچون معاونت وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، ریاست سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، معاونت ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران، گروه پدافند غیرعامل کشور، انجمن ژئوپلیتیک ایران، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و جانشینی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و ... انجام مسئولیت کرده است. امیر نامی پیشتر به مدت چهار سال وابسته نظامی ایران در کره شمالی بود و اکنون مشاور فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران است. در آستانه هفته دفاع مقدس، خبرگزاری میزان، میزبان امیرسرتیپ محمدحسن نامی بود. مشروح گفت‌وگوی بیش از دو ساعته خبرنگاران میزان با امیر نامی به قرار زیر است. میزان: امیر در ابتدا از اینکه وقت خودتان را در اختیار خبرگزاری میزان قرار دادید سپاسگزارم.امیر نامی: خواهش می کنم. در خدمت شما هستم و امیدوارم گفت‌وگوی خوبی داشته باشیم. امیر موسوی در حوزه‌های «عملیات» و «استراتژی‌های نظامی» جزو نفرات ممتاز جهان استمیزان: اجاره بدهید...
 • خللی که بنی صدر در نیروهای مسلح ایجاد کرد/ماجرای بازگرداندن جنگنده های هوایی ایران توسط دولت موقت/ارتباط سران ارتش با شخصیت های انقلابی/ک دگذاری تسلیحات فروشی آمریکا به عربستان/کمک مالی ایران به کره شمالی
 • خبرگزاري آريا - مشاور فرمانده کل ارتش درباره «ارتباط سران ارتش با شخصيت‌هاي انقلابي در ابتداي پيروزي انقلاب»، «خلل بني صدر در نيروهاي مسلح»، «ماجراي بازگرداندن جنگنده‌هاي هوايي ايران توسط دولت موقت»، «توان ارتش فعلي»، «مصائب و سختي‌هاي حضور در جبهه کردستان»، «شهيدان فلاحي و چمران» و «تسليحات کُد گذاري شده عربستان»، «ارتش و گارد سرخ کره‌شمالي»، «ايدئولوژي جوچه» و ... توضيحاتي ارائه کرد.به گزارش خبرنگار گروه سياسي خبرگزاري ميزان، نشان «رنجري» روي بازوي سمت چپ امير و در کنار ساير علائم و درجه سرتيپي خودنمايي مي‌کند. امير مي‌گويد «دوره رنجري يکي از دوره‌هاي سخت آموزش نظامي است که آن را گذرانده و حتي دو بار مار خورده است».اميرسرتيپ محمدحسن نامي سال 1356 وارد ارتش شد و سابقه 110 ماه حضور در جبهه‌هاي حق عليه باطل را چه در غائله کردستان و چه در دفاع مقدس دارد و در اين مدت 6 بار مجروح شده است.امير نامي با پايان هشت سال دفاع مقدس در سمت‌هايي همچون معاونت وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح، رياست سازمان جغرافيايي نيروهاي مسلح، معاونت ستاد مشترک ارتش جمهوري اسلامي ايران، گروه پدافند غيرعامل کشور، انجمن ژئوپليتيک ايران، وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات و جانشيني بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس و ... انجام مسئوليت کرده است.امير نامي پيشتر به مدت چهار سال وابسته نظامي ايران در کره شمالي بود و اکنون مشاور فرمانده کل ارتش جمهوري اسلامي ايران است.در آستانه هفته دفاع مقدس، خبرگزاري ميزان، ميزبان اميرسرتيپ محمدحسن نامي بود. مشروح گفت‌وگوي بيش از دو ساعته خبرنگاران ميزان با امير نامي به قرار زير است.ميزان: امير در ابتدا از اينکه وقت خودتان را در اختيار خبرگزاري ميزان قرار داديد سپاسگزارم.امير نامي: خواهش مي کنم. در خدمت شما هستم و اميدوارم گفت‌وگوي خوبي داشته باشيم.امير موسوي در حوزه‌هاي «عمليات» و «استراتژي‌هاي نظامي» جزو نفرات ممتاز جهان استميزان: اجاره بدهيد اولين سوالم را دباره آخرين...
 • اپن خواستار کمک ایران برای مهار کره شمالی شد
 • وزیر خارجه ژاپن در دیدار با همتای ایرانی خود خواستار کمک تهران برای مهار کره شمالی شد. به گزارش جنوب نیوز، «تارو کانو»، وزیر خارجه ژاپن در دیدار با «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران خواستار کمک تهران برای افزایش فشار علیه کره شمالی و مهار برنامه هسته‌ای این کشور شد.به گزارش خبرگزاری NHK، وزیر خارجه ژاپن روز جمعه در دیدار با همتای ایرانی خود در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک این درخواست را مطرح کرد.خبرگزاری بلومبرگ به نقل از «کانو»، در دیدار با ظریف است: «شما باید در مورد کره شمالی به ما کمک کنید.»در این دیدار ابعاد مختلف روابط دوجانبه، بویژه همکاری های بانکی، سرمایه گذاری، انرژی، علمی و دانشگاهی، و مسائل منطقه‌ای و بین المللی بخصوص برجام مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت
 • استمداد ژاپن از ایران برای مهار کره شمالی
 • وزیر امور خارجه ژاپن در دیدار با "محمد جواد ظریف" همتای ایرانی خود از ایران خواست برای مهار بحران هسته ای کره شمالی و افزایش فشار بر دولت پیونگ یانگ، به توکیو کمک کند.به گزارش عصر ایران به نقل از وب سایت شبکه خبری "بلومبرگ" آمریکا، " تارو کانو" وزیر امور خارجه ژاپن روز جمعه در دیدار با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در نیویورک این درخواست را مطرح کرده است.وزیر امور خارجه ژاپن در این دیدار به ظریف گفته:" شما باید در مورد کره شمالی به ما کمک کنید."این درخواست ژاپن از ایران در حالی مطرح شده که جمهوری اسلامی ایران روابط نزدیکی با دولت پیونگ یانگ دارد و در محافل سیاسی و رسانه ای غربی برنامه هسته ای و موشکی این دو کشور همواره با یکدیگر مقایسه شده است.وزیر امور خارجه ژاپن این درخواست را در ابتدای دیدار با ظریف و پیش از مطرح شدن و بررسی مسایل در روابط دوجانبه توکیو- تهران مطرح کرده است.در هفته ها و روزهای گذشته و همزمان با افزایش تنش لفظی بین رهبران آمریکا و کره شمالی، اوضاع در شبه جزیره کره متشنج تر شده است.پس از اینکه دونالد ترامپ در سخنرانی سه شنبه هفته گذشته خود در مجمع عمومی ملل متحد رژیم پیونگ یانگ را به نابودی کامل تهدید کرد، رهبران کره شمالی واکنش های تندی به این تهدید نشان داده و رهبر کره شمالی و وزیر امور خارجه این کشور در پاسخ به ترامپ او را سگی خواندند که برای ترساندن کره شمالی با صدای بلند "واق واق" می کند.ترامپ در سخنرانی روز سه شنبه خود رهبر 34 ساله کره شمالی را " راکت مَن" (مرد موشکی) خطاب کرده بود.ترامپ دیروز نیز در اجتماعی در آلاباما این عبارت خود را تکرار کرد را با این تفاوت که یک کلمه کوچک – مرد موشکی کوچک - نیز در کنار...
 • ژاپن خواستار کمک ایران برای مهار کره شمالی شد
 • خبرگزاري آريا - وزير خارجه ژاپن در ديدار با همتاي ايراني خود خواستار کمک تهران براي مهار کره شمالي شد.به گزارش گروه بين‌الملل خبرگزاري فارس، «تارو کانو»، وزير خارجه ژاپن در ديدار با «محمد جواد ظريف»، وزير خارجه ايران خواستار کمک تهران براي افزايش فشار عليه کره شمالي و مهار برنامه هسته‌اي اين کشور شد. به گزارش خبرگزاري NHK، وزير خارجه ژاپن روز جمعه در ديدار با همتاي ايراني خود در حاشيه نشست مجمع عمومي سازمان ملل در نيويورک اين درخواست را مطرح کرد.خبرگزاري بلومبرگ به نقل از «کانو»، در ديدار با ظريف است: «شما بايد در مورد کره شمالي به ما کمک کنيد.»در اين ديدار ابعاد مختلف روابط دوجانبه، بويژه همکاري هاي بانکي، سرمايه گذاري، انرژي، علمي و دانشگاهي، و مسائل منطقه‌اي و بين المللي بخصوص برجام مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.انتهاي پيام/ Mعضويت در کانال تلگرامي بين‌الملل و سياست خارجي فارس
 • ژاپن برای مهار کره شمالی خواستار کمک ایران شد
 • به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری NHK، «تارو کانو»، وزیر خارجه ژاپن در دیدار با «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران خواستار کمک تهران برای افزایش فشار علیه کره شمالی و مهار برنامه هسته‌ای این کشور شد. وزیر خارجه ژاپن روز جمعه در دیدار با همتای ایرانی خود در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک این درخواست را مطرح کرد. خبرگزاری بلومبرگ به نقل از «کانو»، در دیدار با ظریف است: «شما باید در مورد کره شمالی به ما کمک کنید.» در این دیدار ابعاد مختلف روابط دوجانبه، بویژه همکاری های بانکی، سرمایه گذاری، انرژی، علمی و دانشگاهی، و مسائل منطقه‌ای و بین المللی بخصوص برجام مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت. انتهای پیام/ وزیر خارجه ژاپن از ایران خواست تا در مسئله کره شمالی کمک کند
 • درخواست کمک ژاپن از ایران برای حل بحران کره شمالی
 • به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا، تاروکونو وزیر امور خارجه ژاپن روز جمعه در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران دیدار کرد و از وی خواست تا سراغ کیم جون اون رهبر کره شمالی برود و از وی بخواهد دست از جنگ کلامی با رئیس جمهور آمریکا بردارد. گفته می‌شود که وزیر امور خارجه ژاپن به ظریف گفته است: شما باید برای حل مساله کره شمالی به ما کمک کنید. به گزارش بلومبرگ،‌ ایران در پیونگ یانگ سفارت دارد و گفته می‌شود روابط خوبی با کره شمالی دارد. در هفته‌های اخیر تنش‌ها میان آمریکا و کره شمالی افزایش یافته و رهبران دو کشور به طور مکرر اتهاماتی را علیه یکدیگر مطرح می‌کنند.
 • درخواست ژاپن از ایران درباره بحران کره شمالی
 • به نوشته بلومبرگ، وزیر امور خارجه ژاپن از همتای ایرانی خود برای حل بحران کره شمالی درخواست کمک کرد. به نقل از بلومبرگ؛ "تارو کونو،" وزیر امور خارجه ژاپن از همتای ایرانی خود محمدجواد ظریف خواست در تماس با کیم جونگ اون – رهبر کره‌شمالی – به کاهش درگیری‌های لفظی وی با دونالد ترامپ – رئیس‌جمهور آمریکا – کمک کند. روز جمعه وزیر امور خارجه ژاپن در آغاز یک نشست، بدون استفاده از آداب دیپلماتیک مرسوم به همتای ایرانی خود گفت: «شما باید در موضوع کره‌شمالی به ما کمک کنید.» تصور می‌شود تهدید آمریکا به خروج از توافق هسته‌ای ایران، احتمال اندک مذاکره با کره‌شمالی برای جلوگیری از توسعه برنامه هسته‌ای این کشور را بیش از پیش کاهش دهد. گفتنی است؛ دونالد ترامپ روز پنجشنبه هفته گذشته تحریم‌های جدیدی را بر ضد کره‌شمالی وضع کرد و به کرات خواهان لغو یا مذاکره مجدد درباره توافق هسته‌ای سال 2015 ایران شده است.  
 • بلومبرگ:درخواست ژاپن از ایران درباره بحران کره شمالی
 • خبرگزاري آريا - به نوشته بلومبرگ، وزير امور خارجه ژاپن از همتاي ايراني خود براي حل بحران کره شمالي درخواست کمک کرد.العالم _ آسيابه نقل از بلومبرگ؛ تارو کونو، وزير امور خارجه ژاپن از همتاي ايراني خود محمدجواد ظريف خواست در تماس با کيم جونگ اون – رهبر کره‌شمالي – به کاهش درگيري‌هاي لفظي وي با دونالد ترامپ – رئيس‌جمهور آمريکا – کمک کند.روز جمعه وزير امور خارجه ژاپن در آغاز يک نشست، بدون استفاده از آداب ديپلماتيک مرسوم به همتاي ايراني خود گفت: «شما بايد در موضوع کره‌شمالي به ما کمک کنيد.»تصور مي‌شود تهديد آمريکا به خروج از توافق هسته‌اي ايران، احتمال اندک مذاکره با کره‌شمالي براي جلوگيري از توسعه برنامه هسته‌اي اين کشور را بيش از پيش کاهش دهد.گفتني است؛ دونالد ترامپ روز پنجشنبه هفته گذشته تحريم‌هاي جديدي را بر ضد کره‌شمالي وضع کرد و به کرات خواهان لغو يا مذاکره مجدد درباره توافق هسته‌اي سال 2015 ايران شده است.
 • ژاپن خواستار همکاری ایران برای حل بحران کره شمالی شد
 • منابع خبری، از جمله رسانه‌های ژاپن گزارش داده‌اند وزیر خارجه این کشور در دیدار با وزیر امور خارجه کشورمان خواستار همکاری تهران جهت حل بحران کره شمالی شد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، منابع خبری مدعی شده‌اند «تارو کانو»، وزیر خارجه ژاپن در دیدارش با «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران در نیویورک، خواستار کمک تهران برای کمک به حل بحران کره شمالی شد.خبرنگار شبکه خبریبلومبرگ نوشته به صورت تصادفی اظهارات وزیر خارجه ژاپن را در آغاز دیدارش با ظریف شنیده است. وی گفته است: «شما باید به ما در موضوع کره شمالی کمک کنید.»خبرگزاری «ان‌اچ‌کا» ژاپن هم با تأیید این خبر نوشته وزیر خارجه ژاپن خواستار همکاری ایران جهت تشدید فشار بر کره شمالی شد تا این کشور از برنامه هسته‌ای خود دست بکشد.مطابق این گزارش، کانو همچنین به ظریف گفته که آزمایش‌های هسته‌ای و بالستیک کره شمالی عیرقابل قبول هستند. وی تصریح کرد که ژاپن خواستار همکاری با سایر کشورها از جمله ایران و متحد کردن جامعه بین‌المللی در اعمال فشار بر کره شمالی است.ظریف در پاسخ گفت که تهران با آزمایش‌های هسته‌ای مخالف است. وزیر خارجه ژاپن در این دیدار از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 حمایت کرد و از ایران خواست که آن را با قاطعیت اجرا کند.انتهای پیام/ R36444/P36447/S8,87,89,95,97,1128/CT10
 • درخواست ژاپن از ایران برای توقف برنامه هسته ای کره شمالی
 • خبرگزاری میزان- وب‌سایت بلومبرگ گزارش داد که وزیر خارجه ژاپن در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل از همتای ایرانی خود خواستار افزایش فشارهای تهران به کره‌شمالی برای توقف برنامه هسته‌ای شد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزرای میزان، بلومبرگ گزارش داد که دولت ژاپن از ایران خواسته تا با افزایش فشارها به پیونگ‌یانگ به مهار برنامه هسته‌ای این کشور کمک کند. به نوشته بلومبرگ «تارا کونو» وزیر خارجه ژاپن روز جمعه در ابتدای دیدار با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران پیش از هرگونه احوالپرسی مرسوم دیپلماتیک به همتای ایرانی خود گفت: شما باید در مسئله کره‌شمالی به ما کنید. تنش بین آمریکا و متحدانش با کره‌شمالی روز‌به‌روز شدیدتر می‌شود، واشنگتن با اعمال تحریمهای همه‌جانبه و تهدید نظامی و حتی بابودی کره‌شمالی تلاش دارد پیونگ‌یانگ برنامه موشکی وهسته‌ای خود را کنار بگذارد و از طرف دیگر مقامات کره‌شمالی بدون توجه به این تحریمها به آزمایشهای موشکی و هسته‌‌ای خود ادامه می‌دهند چرا که اعتقاد دارند تحریمهای آمریکا و متحدانش علیه این کشور ظالمانه و زورگویی است. دونالد ترامپ در نخستین سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل کره‌شمالی را تهدید کرد اگر دست از برنامه موشکی و هسته‌ای خود بر ندارد آمریکا این کشور 25 میلیونی را نابود خواهد کرد. کیم جونگ اون رئیس‌ کره‌شمالی در واکنش به نابودی کشورش از سوی آمریکا در بیانیه‌ای دونالد ترامپ را پیر خرفتی توصیف کرد که تنها باید با آتش او را مهار کرد و آمریکا را به شدیدترین اقدام مقابله‌ای که تاکنون تجربه کرده، تهدید کرد. انتهای پیام/
 • پاییز و آغاز بارندگی در نوار شمالی کشور/جریانات شمالی در راه است
 • مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه جریانات خنک شمالی از فردا(شنبه یکم مهرماه) وارد کشور خواهد شد، گفت: این جریانات خنک شمالی موجب باران، وزش باد و کاهش دما در برخی استانهای شمالی کشور خواهد شد. احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: موج بارشی که در روزهای گذشته وارد کشورمان شده بود امروز نیز بخشهایی از استانهای اردبیل و آذربایجانها را تحت تاثیر قرار می‌دهد و بارشهای پراکنده باران در این مناطق به وقوع می‌پیوندد.وی با بیان اینکه جریانات خنک شمالی از روز شنبه وارد کشورمان می‌شود، توضیح داد: روز شنبه بخشهایی از غرب دریای خزر، استانهای گیلان، مازندران، اردبیل و آذربایجان شرقی با بارش باران و وزش باد گاهی رعد و برق مواجه خواهند شد.مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور افزود: روز یکشنبه گستره بارشها با شدت کمتری در بخشهایی از مازندران و نوار شمالی کشور به به‌وقوع می‌پیوندد.به گفته وظیفه، روز دوشنبه جریانات شمالی تقویت شده و بارشهای باران به همراه رعد و برق در بخشهایی از گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی و غربی رخ خواهد داد.وی تصریح کرد: در سه روز آینده بخشهایی از استانهای شمالی کشور، مازندران، گیلان، اردبیل و گلستان با کاهش دما مواجه می‌شوند.مدیرکل پیش‌بینی وهشدار سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: در سه روز آینده در نوار شرقی کشور به‌ویژه منطقه زابل، سرعت باد افزایش پیدا خواهد کرد که احتمال ایجاد گردوغبار دور از ذهن نیست.وظیفه، شهرکرد با یک درجه بالای صفر را خنک‌ترین و اهواز با 44 درجه بالای صفر را گرمترین نقاط کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران امروز در گرمترین لحظات به 30 درجه بالای صفر رسید.انتهای پیام/ R1365/P34399/S2,23,25/CT1
 • لغو سریالی نمایشگاه های شهرآفتاب تکذیب شد
 • به گزارش ایلنا از روابط عمومی و اموربین الملل نمایشگاه شهرآفتاب، در پی انتشار اخبار نادرست و شایعاتی که منحصراً بر اساس تأمین منافع افرادی خاص در برخی کانالهای فضای مجازی با عنوانهایی چون “لغو سریالی نمایشگاه های بین المللی شهرآفتاب” و “شهرآفتاب به بازار فروش اجناس چینی تبدیل شد”، منتشر شده است، به اطلاع می‌رساند درج اینگونه اخبار صرفاً در جهت جوسازی و تشویش اذهان عمومی و آسیب رساندن به محیط آرام نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب و ناشی از برداشت‌های شخصی می‌باشد. متاسفانه این افراد بدون توجه به اصول حرفه ای صرفا به تولید اخباری می پردازند که هیچگونه از اصول خبر در آن رعایت نشده و فاقد اصالت خبری است. لازم به ذکر است طبق قانون، مطبوعات و رسانه های مجازی، حق انتشار اخبار غیر موثق و یا شایعه و یا جهت دار را ندارند. در مرحله اول این آسیب جدی به افکار عمومی و فعالین متخصص در کشور را به همراه داشته و اخلاق و رسالت حرفه ای رسانه را زیر پا می گذارد و در مرحله دوم مسیر حرفه ای یک رسانه به بیراهه خواهد رفت که طبیعتا در برابر مراجع قانونی باید پاسخگو باشند. لذا روابط عمومی نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب ضمن رد این اخبار، و در جهت تنویر افکار عمومی لازم می‌بیند نکات زیر را اعلام می دارد: 1- در پاسخ به اخباری مبنی بر لغو سریالی نمایشگاه های شهرآفتاب باید گفت که تنها ارگانی که صلاحیت اعلام لغو نمایشگاه های شهرآفتاب را دارد روابط عمومی این نمایشگاه است، لیکن روابط عمومی نمایشگاه در تاریخ 21/ 6 / 96 با کد 82662184خبری دال بر جابه جایی تنها دو نمایشگاه درخبرگزاری ایرنا منتشر نموده است و در آن تکذیب شایعات مربوط به تعطیلی این مجموعه اعلام شد . لازم به توضیح است که مجموعه نمایشگاه های بین المللی شهرآفتاب خود را ملزم به ارزیابی مجریان...
 • تکذیب لغو سریالی نمایشگاه های شهرآفتاب
 • در پی انتشار اخبار نادرست و شایعاتی که منحصراً بر اساس تأمین منافع افرادی خاص در برخی کانالهای فضای مجازی با عنوانهایی چون "لغو سریالی نمایشگاه های بین المللی شهرآفتاب” و "شهرآفتاب به بازار فروش اجناس چینی تبدیل شد”، منتشر شده است، به اطلاع می‌رساند درج اینگونه اخبار صرفاً در جهت جوسازی و تشویش اذهان عمومی و آسیب رساندن به محیط آرام نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب و ناشی از برداشت‌های شخصی می‌باشد. متاسفانه این افراد بدون توجه به اصول حرفه ای صرفا به تولید اخباری می پردازند که هیچگونه از اصول خبر در آن رعایت نشده و فاقد اصالت خبری است. لازم به ذکر است طبق قانون، مطبوعات و رسانه های مجازی، حق انتشار اخبار غیر موثق و یا شایعه و یا جهت دار را ندارند. در مرحله اول این آسیب جدی به افکار عمومی و فعالین متخصص در کشور را به همراه داشته و اخلاق و رسالت حرفه ای رسانه را زیر پا می گذارد و در مرحله دوم مسیر حرفه ای یک رسانه به بیراهه خواهد رفت که طبیعتا در برابر مراجع قانونی باید پاسخگو باشند.لذا روابط عمومی نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب ضمن رد این اخبار، و در جهت تنویر افکار عمومی لازم می‌بیند نکات زیر را اعلام می دارد:۱- در پاسخ به اخباری مبنی بر لغو سریالی نمایشگاه های شهرآفتاب باید گفت که تنها ارگانی که صلاحیت اعلام لغو نمایشگاه های شهرآفتاب را دارد روابط عمومی این نمایشگاه است، لیکن روابط عمومی نمایشگاه در تاریخ ۲۱/ ۶ / ۹۶ با کد ۸۲۶۶۲۱۸۴خبری دال بر جابه جایی تنها دو نمایشگاه درخبرگزاری ایرنا منتشر نموده است و در آن تکذیب شایعات مربوط به تعطیلی این مجموعه اعلام شد .لازم به توضیح است که مجموعه نمایشگاه های بین المللی شهرآفتاب خود را ملزم به ارزیابی مجریان نمایشگاهی در قبل از برگزاری، حین اجرا و پس از خاتمه نمایشگاه می داند...
 • محرومیت پرسپولیس و طارمی را تکذیب شد
 • به گزارشگروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان،دقایقی پیش خبری مبنی بر اینکه فدراسیون جهانی فوتبال در پی شکایت باشگاه ریزه اسپور ترکیه، مهدی طارمی بهترین گلزن پرسپولیس را در پرونده قطع همکاری با تیم ترکیه‌ای ریزه اسپور، مقصر دانسته و او را چهارماه از فوتبال محروم کرده است. این باشگاه پیش از این چندین بار تهدید کرده بود که با پیگیری این ماجرا، حکم سنگینی علیه این بازیکن و باشگاه ایرانی خواهد گرفت. پندار خمارلو، مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس،ضمن تکذیب این خبر تأکید کرد: چنین خبری کذب است و صحت ندارد و نامه‌ای مبنی بر محرومیت باشگاه و طارمی به دست ما نرسیده است. انتهای پیام/ طارمی 4 ماه از همراهی پرسپولیس محروم شد
 • ادعای عضو شورای شهر تهران تکذیب شد
 • در پی اظهار نظر شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران در خصوص چاپ سه جلد کتاب گزارش عملکرد شهرداری تهران و هزینه‌ای بالغ بر 28 میلیارد تومان، رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل در دوره قالیباف ضمن اعلام کذب بودن این مطلب گفت: این عضو محترم شورا یا نمی‌داند 28 میلیارد تومان چقدر است یا با اینگونه فعالیت‌ها آشنا نیست یا از سر نا آگاهی و با زاویه سیاسی فقط خواسته حرفی بزند. وی گفت: کل بودجه مرکز ارتباطات و اموربین الملل شهرداری تهران با تمام فعالیت‌های گسترده آن در زمان قالیباف به 9 میلیارد تومان هم نمی‌رسید. گیل آبادی خاطرنشان کرد: اعضا محترم شورا و نمایندگان مردم باید در اظهارات خود وجه انصاف وکارشناسی را رعایت کنند و تمام انرژی خود را مصروف خدمت به مردم کنند. وی در پایان ضمن مفروض دانستن حق پیگیری حقوقی و قضایی در این باره اعلام داشت: چنین اخبار کذبی نمی‌تواند خدمات گسترده در زمان شهردار سابق را مخدوش کند و مردم را در این خصوص بهترین معیار و ملاک ارزیابی هستند.
 • تکذیب آزادسازی واردات خودروهای لوکس
 • مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، آزادسازی واردات خودروهای لوکس با حجم موتور بیش از ۲۵۰۰ سی‌سی و حتی برنامه‌ریزی برای این موضوع را به شدت تکذیب کرد.به گزارش فارس،‌ علی علی آبادی فراهانی با اشاره به اینکه وزارت صنعت هیچ برنامه‌ای برای تغییر معیار لوکس بودن خودروها از حجم موتور بالای 2500 سی سی نیز ندارد، افزود: به منظور ساماندهی واردات خودرو به کشور از چند ماه پیش دستور العملی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به دولت ارائه شده که دو هدف اصلی توسعه صادرات خودروهای ساخت داخل و حمایت از صنایع داخلی را دنبال می کند.وی افزود: هیچ تصمیم گیری تاکنون در این زمینه اخذ نشده و هر مطلبی که در این زمینه منتشر شده صرفا شایعه بوده و قویاً تکذیب می شود.به گفته وی، وزارت صنعت، معدن و تجارت هیچ برنامه ای برای تغییر معیار لوکس بودن خودروها از حجم موتور بالای 2500 سی سی نیز ندارد.علی آبادی تصریح کرد: به منظور ساماندهی واردات خودرو به کشور از چند ماه پیش دستور العملی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به دولت ارائه شده که دو هدف اصلی توسعه صادرات خودروهای ساخت داخل و حمایت از صنایع داخلی را دنبال می کند.وی اظهار نمود: برخی رسانه ها امروز خبرهایی حاکی از آزادسازی واردات خودروهای لوکس و گران‌ قیمت با حجم موتور 2500 سی سی دادند، حجم موتور بالای 2500 سی‌سی از حدود چهار سال پیش تاکنون، معیار لوکس بودن خودروها به حساب می‌آید. علی آبادی گفت: در پنج ماه نخست امسال بیش از 38 هزار دستگاه خودرو از گمرکات کشور ترخیص شده که ارزش آنها بیش از یک میلیارد و 42 میلیون دلار است، این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته 26 هزار و 500 دستگاه خودرو به ارزش 700 میلیون دلار وارد شده بود.وی یادآور شد: در چهار ماه...
 • ادعای دیگر شهربانو امانی هم تکذیب شد
 • رییس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل در دوره قالیباف گفت: اظهار نظر خانم امانی عضو شورای شهر تهران در مورد هزینه چاپ گزارش عملکرد شهرداری تهران کذب است. خبرگزاری تسنیم: در پی اظهار نظر شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران در خصوص چاپ سه جلد کتاب گزارش عملکرد شهرداری تهران و هزینه‌ای بالغ بر 28 میلیارد تومان، رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل در دوره قالیباف ضمن اعلام کذب بودن این مطلب گفت: این عضو محترم شورا یا نمی‌داند 28 میلیارد تومان چقدر است یا با اینگونه فعالیت‌ها آشنا نیست یا از سر نا آگاهی و با زاویه سیاسی فقط خواسته حرفی بزند.وی گفت: کل بودجه مرکز ارتباطات و اموربین الملل شهرداری تهران با تمام فعالیت‌های گسترده آن در زمان قالیباف به 9 میلیارد تومان هم نمی‌رسید.گیل آبادی خاطرنشان کرد: اعضا محترم شورا و نمایندگان مردم باید در اظهارات خود وجه انصاف وکارشناسی را رعایت کنند و تمام انرژی خود را مصروف خدمت به مردم کنند.وی در پایان ضمن مفروض دانستن حق پیگیری حقوقی و قضایی در این باره اعلام داشت: چنین اخبار کذبی نمی‌تواند خدمات گسترده در زمان شهردار سابق را مخدوش کند و مردم را در این خصوص بهترین معیار و ملاک ارزیابی هستند.
 • باشگاه پرسپولیس محرومیت طارمی را تکذیب کرد
 • گزارش‌ها حاکی از آن است که پرسپولیس در آستانه دیدار حساس برابر الهلال عربستان در مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا، با حکم سنگینی از سوی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) مواجه شده است. آفتاب‌‌نیوز : گزارش‌ها حاکی از آن است که پرسپولیس در آستانه دیدار حساس برابر الهلال عربستان در مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا، با حکم سنگینی از سوی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) مواجه شده است.گزارش‌ها حاکی از آن است که پرسپولیس در آستانه دیدار حساس برابر الهلال عربستان در مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا، با حکم سنگینی از سوی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) مواجه شده است.به گزارش افکارنیوز، گزارش‌ها حاکی از آن است که پرسپولیس در آستانه دیدار حساس برابر الهلال عربستان در مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا، با حکم سنگینی از سوی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) مواجه شده است.فیفا در پی شکایت باشگاه ریزه اسپور ترکیه ، مهدی طارمی، گلزن پرسپولیس را در پرونده قطع همکاری با تیم ترکیه‌ای ریزه اسپور، مقصر دانسته و او را چهارماه از فوتبال محروم کرده است. این باشگاه پیش از این چندین بار تهدید کرده بود که با پیگیری این ماجرا ، حکم سنگینی علیه این بازیکن و باشگاه ایرانی خواهد گرفت.با این وجود محرومیت قرمزها در این پرونده تنها به طارمی ختم نمی شود و باشگاه پرسپولیس نیز در دو پنجره نقل و انتقالات آتی از خرید بازیکن جدید محروم است. این حکم قطعی است و به این ترتیب پرسپولیس در بازی مقابل الهلال عربستان اجازه استفاده از طارمی را ندارد. همچنین به نظر می رسد پرسپولیس در این پرونده نیز با جریمه سنگین مالی جدیدی مواجه شود.در همین راستا در تماسی که خبرنگار میزان با پندار خمارلو، مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس داشت، وی ضمن تکذیب این خبر تأکید کرد: چنین خبری کذب است و صحت ندارد و نامه‌ای مبنی بر محرومیت باشگاه و طارمی به باشگاه نرسیده است.
 • آزادسازی واردات خودروهای لوکس تکذیب شد
 • به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ به نقل از وزارت صنعت، علی آبادی افزود: هیچ تصمیم گیری تاکنون در این زمینه اخذ نشده و هر مطلبی که در این زمینه منتشر شده صرفا شایعه بوده و قویا تکذیب می شود. او گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت هیچ برنامه ای برای تغییر معیار لوکس بودن خودروها از حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی نیز ندارد. این مقام مسئول تصریح کرد: برای ساماندهی واردات خودرو به کشور، از چند ماه پیش دستور العملی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به دولت ارائه شده که دو هدف اصلی توسعه صادرات خودروهای ساخت داخل و حمایت از صنایع داخلی را دنبال می کند. 401 صادرات واردات خودرو وزارت صنعت
 • تکذیب خبر بمب گذاری در خیابان شریف اصفهان
 • به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،سرهنگ جهانگیر کریمی با اشاره به اعلام گزارش بمب‌گذاری در خیابان شریف واقفی اصفهان اظهار داشت: این گزارش در ساعت ۲۱ شب گذشته اعلام شد و نیروهای انتظامی به دلیل حساسیت‌های موجود در محل حاضر شدند. وی با بیان اینکه به احتمال زیاد این اتفاق شوخی بوده است، ابراز داشت: وقتی که تیم ها در محل حاضر شدند با تجمع برخی از افراد روبرو شدند و این در حالی است که هیچ اتفاق امنیتی وجود نداشت. معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در پاسخ به این سوال که برنامه نیروی انتظامی در خصوص برخورد با چنین اتفاقاتی که حس ناامنی را در جامعه افزایش می‌دهد، چیست، تصریح کرد: حساسیت مردم خوب است و هم نقطه منفی دارد و هم مثبت. وی اضافه کرد: ما نمی‌توانیم به مردم بگوییم گزارش این موارد را ارائه ندهند و از سوی دیگر هم نمی توانیم بگوییم که خیلی حساسیت نشان دهند و این امر را باید با فرهنگسازی و اطلاع رسانی کافی برطرف کرد. انتهای پیام/م گزارش کذب بمب گذاری در خیابان شریف اصفهان
 • تکذیب بمب گذاری در خیابان شریف اصفهان
 • به گزارش خبرگزاری برنا ؛ سرهنگ جهانگیر کریمی با اشاره به اعلام گزارش بمب‌گذاری در خیابان شریف واقفی اصفهان گفت : این گزارش در ساعت ۲۱ شب گذشته اعلام شد و نیروهای انتظامی به دلیل حساسیت‌های موجود در محل حاضر شدند. وی با بیان اینکه به احتمال زیاد این اتفاق شوخی بوده است، ابراز داشت: وقتی که تیم ها در محل حاضر شدند با تجمع برخی از افراد روبرو شدند و این در حالی است که هیچ اتفاق امنیتی وجود نداشت. معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در پاسخ به این سوال که برنامه نیروی انتظامی در خصوص برخورد با چنین اتفاقاتی که حس ناامنی را در جامعه افزایش می‌دهد، چیست، تصریح کرد: حساسیت مردم خوب است و هم نقطه منفی دارد و هم مثبت. وی اضافه کرد: ما نمی‌توانیم به مردم بگوییم گزارش این موارد را ارائه ندهند و از سوی دیگر هم نمی توانیم بگوییم که خیلی حساسیت نشان دهند و این امر را باید با فرهنگسازی و اطلاع رسانی کافی برطرف کرد.
 • آزادسازی ورود خودروهای بالای ۲۵۰۰سی سی تکذیب شد
 • مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت، آزادسازی واردات خودروهای لوکس با حجم موتور بیش از 2500 سی سی و حتی برنامه ریزی برای این موضوع را به شدت تکذیب کرد و گفت:هیچ تصمیم گیری تاکنون در این زمینه اخذ نشده و هر مطلبی که در این زمینه منتشر شده صرفا شایعه بوده و قویا تکذیب می شود. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، علی علی آبادی فراهانی افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت هیچ برنامه ای برای تغییر معیار لوکس بودن خودروها از حجم موتور بالای 2500 سی سی نیز ندارد. وی تصریح کرد: به منظور ساماندهی واردات خودرو به کشور، از چند ماه پیش دستور العملی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به دولت ارائه شده که دو هدف اصلی توسعه صادرات خودروهای ساخت داخل و حمایت از صنایع داخلی را دنبال می کند. برخی رسانه ها امروز خبرهایی حاکی از آزادسازی واردات خودروهای لوکس و گران‌قیمت با حجم موتور 2500 سی سی دادند، حجم موتور بالای 2500 سی‌سی از حدود چهار سال پیش تاکنون، معیار لوکس بودن خودروها به حساب می آید. در پنج ماه نخست امسال بیش از 38 هزار دستگاه خودرو از گمرکات کشور ترخیص شده که ارزش آنها بیش از یک میلیارد و 42 میلیون دلار است؛ این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته 26 هزار و 500 دستگاه خودرو به ارزش 700 میلیون دلار وارد شده بود. در چهار ماه نخست امسال نزدیک به 26 هزار دستگاه خودرو سواری وارد و در گمرک های کشور ترخیص شد، این میزان در مدت مشابه پارسال حدود 18 هزار دستگاه بود؛ این امر نشاندهنده افزایش 30 درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال است. پیشتر رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو بسته شدن سایت ثبت سفارش خودرو، افزایش نرخ ارز، سیاست دولت در حذف واردکنندگان غیرنماینده...
 • تکذیب ارتباط تعلیق عضو شورای شهر یزد باشورای نگهبان
 • سخنگوی شورای نگهبان گفت: اگر در جریان فشار برخی مقامات جهت انتصاب فرزندانشان در سمت‌ها کاری برخلاف قانون صورت بگیرد شورای نگهبان آن را هنگام بررسی صلاحیت‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری و مجلس مورد بررس به گزارش مشرق، عباس‌علی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان امروز اول مهر در نشست خبری خود با خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا که پرسیده بود آیا دیوان عدالت اداری میتواند یکی از اعضای شورای شهر را از حضور در شورا بازدارد، گفت: ما توضیحات را همان زمان مصوبه اعلام کردیم. وی در توضیحی اظهارداشت: آنچه فقهای شورای نگهبان درباره آن اعلام نظر کرده‌اند تبصره مصوبه‌ای درباره قانون شوراهاست و آنان ذیل ماده مربوطه اعلام کرده‌اند که خلاف‌شرع است اما اینکه دیوان عدالت اداری چه کرده است حتماً در چارچوب اختیارات قانونی خود عمل می‌کند و به شورای نگهبان ربطی ندارد چرا که این شورا فقط درباره قانون و خلاف شرع بودن قانون مربوطه اعلام نظر کرده است. کدخدایی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسیده بود باتوجه به سخنان اخیر مقام معظم رهبری درباره نقض برجام از سوی آمریکایی‌ها و تصویب قانون اقدام متقابل و متناسب دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام، آیا این مصوبه دارای ایراد حقوقی بوده است که اکنون با نقض برجام از سوی آمریکا مواجهیم؟ گفت: اگر این مصوبه مجلس نهم ایراد داشت، شورای نگهبان آن را اعلام می‌کرد اما در کل بحث‌ها و راهبردهایی که رهبر معظم انقلاب معین می‌فرمایند لازم‌الاجرا است. وی با اشاره به قانون مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه خاطرنشان کرد: اعضای شورا مشغول بررسی این مصوبه مجلس بودند اما فراتر از زمان قانونی ما شد و ما نتوانستیم در این باره اعلام نظر کنیم از این رو لازم‌الاجراست. سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه طوفان که درباره تصمیم شورا در قبال مصوبه مجلس...
 • تکذیب خبر وجود سرنگ در رختکن تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان
 • به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، هدایت یزدی، مدیرعامل باشگاه مناطق نفت خیز جنوب درباره پخش صحنه ای از رختکن این تیم پس از بازی با آلومینیوم اراک و وجود سرنگ در رختکن نفت مسجدسلیمان، از برنامه "فوتبال یک" شبکه ورزش، بیان داشت: باتوجه به این که تیم ما در صدر جدول قرار گرفته است، همه باید بسیج شوند تا تیم را پایین بکشانند؛ این موضوع صحنه سازی است و اگر فردی این کار را انجام دهد، زرنگ تر از این است که آثاری از کار خود باقی بگذارد. وی تصریح کرد: به هر حال برخی به دنبال این هستند که وجهه نفت مسجدسلیمان را خراب کنند و این گونه جا بیاندازند که اگر نفت در بالای جدول است، با سرنگ و دوپینگ است که البته با این کار نیز خود فدراسیون را زیر سوال برده اند و تعجب من این است که آقای نوربخش که فردی پخته است و برنامه ای به این خوبی را برای لیگ یک در نظر گرفته است، چگونه این صحنه ها را از رسانه ملی به تصویر می کشد و ذهن مردم را نسبت به فوتبال خراب می کند. یزدی با رد این اتهام نسبت به تیم نفت مسجدسلیمان، اذعان داشت: ما دفاعیه ای آماده می کنیم و به کمیته اخلاق و کمیته انضباتی فدراسیون می دهیم تا تهمتی که مدیرعامل باشگاه آلومینیوم اراک به ما زده است، مشخص شود. ما به شدت نیز صحبت های این مدیرعامل را که زیر سوال بردن فوتبال کشور بوده است را دنبال می کنیم. مدیرعامل باشگاه مناطق نفت خیز جنوب در ادامه گفت: مردم شریف مسجدسلیمان در 8 سال دفاع مقدس حضور داشته اند و فوتبال این شهر به اندازه قدمت فوتبال ایران است و این که حالا تیم نفت مسجدسلیمان در صدر جدول است و یک نفر به این صورت آن...
 • بدترین خبر در اردوگاه سرخ با وجود تکذیب باشگاه پرسپولیس
 • به گزارش وانانیوز، در حالی که مسئولان باشگاهپرسپولیس محرومیت چهارماه مهدی طارمی از سوی فیفا را رد می‌کنند اما این رأی از سوی فیفا صادر شده است. سرانجام شکایت ریزه‌اسپور ترکیه از مهدی طارمی نتیجه داد و در حالی که در ایران بارها توسط مسئولان این باشگاه شکایت باشگاه ترکیه‌ایی از طارمی رد می‌شد اما حکم نهایی فیفا نشان داد که طارمی فصل گذشته در اقدام غیر حرفه‌ای قرارداد خود را با باشگاه ریزه‌اسپور فسخ کرده است. مهدی طارمی فصل گذشته پس از کش و قوس‌های فراوانی در حالی که ازپرسپولیس جدا شد و به همراه رامین رضاییان به عضویت تیم ریزه‌اسپور درآمد به دلیل حملات تروریستی در ترکیه و به بهانه ناامن بودن این کشور از رفتن به این تیم منصرف شد و در حالی که با این باشگاه ترکیه‌ای قرارداد امضا کرده بود بار دیگر بهپرسپولیس بازگشت. از همان موقع بحث‌هایی بابت فسخ غیرقانونی قرارداد این بازیکن با باشگاه ترکیه‌ایی مطرح شد. اما در آن برهه چه از سوی خود طارمی و چه از سوی باشگاهپرسپولیس به شدت این موضوع رد می‌شد که این بازیکن به صورت غیرقانونی قراردادش را فسخ کرده است اما همان موقع باشگاه ریزه‌اسپور ترکیه از طارمی شکایت کرد و حالا خبر می‌رسد که شکایت آنها به نتیجه رسیده و فیفا مهدی طارمی را به دلیل این تخلف چهار ماه به صورت رسمی محروم کرده است. همچنین باشگاهپرسپولیس نیز به دلیل همکاری در این تخلف از دو پنجره نقل و انتقالاتی فیفا مرحوم شده است که بدین ترتیبپرسپولیس نقل و انتقالات زمستانی امسال و نقل انتقال تابستانی فصل آینده را از دست داده است. یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال در گفت‌وگویی خبر محرومیت طارمی وپرسپولیس را تأیید کرده است. باید دید با شرایطی که به وجود آمده مسئولان باشگاهپرسپولیس برای برون رفت از این شرایط چه راه‌حلی دارند آنهم در شرایطی کهپرسپولیس هفته آینده...