سایت سیدابراهیم رییسی را که باز می‌کنی گزینه دوم آن، برنامه «دولت کار و کرامت» است اما کدام دولت؟ دولتی که قرار بود در صورت پیروزی در انتخابات ٩٦ تشکیل شود یا دولت آینده‌ای که تولیت فعلی آستان قدس سودای تشکیلش را در سر دارد؟

«اعتماد» در ادامه نوشت: ١٧ فروردین امسال بود که سید ابراهیم رییسی با انصراف از حضور در هیات نظارت بر انتخابات، کاندیداتوری خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری ٩٦ اعلام کرد.

هر چند با وجود حمایت‌های همه‌جانبه جناح راست و حتی انصراف قالیباف به نفع رییسی، او نتوانست به توفیقی در انتخابات دست پیدا کند و با رای تقریبی ١٦ میلیونی در مقابل آرای نزدیک به ٢٤ میلیون حسن روحانی قافیه را به رییس‌جمهور باخت تا اصولگرایان شکست دیگری را متحمل شوند.

اما رییسی بعد از ٢٩ اردیبهشت ٩٦ با رییسی قبل از ١٧ فروردین بسیار متفاوت است. پشتوانه آرای ١٦ میلیونی به او اعتماد‌به‌نفسی داده که مثل دوران انتخابات همچنان به سخنرانی‌ها و انتقاداتش ادامه می‌دهد، کانال تلگرامی و رسانه‌های حامی او فعالند و دیدارها و سخنرانی‌هایش نسبت به گذشته بسیار بیشتر شده است.

رییسی قبل از انتخابات بیشتر از آنکه سابقه کنش سیاسی داشته باشد سوابق قضایی داشت. این روحانی ٥٧ ساله ‌زاده نوقان مشهد فعالیت خود را در جمهوری اسلامی از ٢٠ سالگی در دستگاه قضایی آغاز کرد. از دادستانی کرج و همدان و تهران گرفته تا معاونت اول قوه قضاییه، از دادستانی کل کشور تا دادستانی ویژه روحانیت. رییسی که ١٠ سال هم رییس سازمان بازرسی کل کشور بود با درگذشت شیخ عباس واعظ‌طبسی از سوی رهبر انقلاب به عنوان تولیت آستان قدس رضوی (ع) منصوب شد.

منجی ناگهانی اصولگرایان
شاید عضویت در شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز و نمایندگی دوره‌های چهارم و پنجم مجلس خبرگان رهبری تنها فعالیت‌های سیاسی جدی او تا پیش از انتخابات ٩٦ بودند اما سیدالقضات خراسانی به یکباره به منجی اصولگرایان تبدیل شد آن هم در حالی که چندان به ساز و کار جمنا اعتقادی نداشت و حتی در جلسه‌ای که باید برنامه‌های نامزدهای جناح راست به جمنا ارائه می‌شد شرکت نکرد و صولت مرتضوی که از قضا شهردار وقت مشهد بود را به عنوان نماینده خود به آن جلسه فرستاد.

در هر صورت اصولگرایان که به دنبال مهره‌ای می‌گشتند که کارنامه اجرایی چندانی برای نقد کردن نداشته باشد و در انتخابات هم تا به حال شکست نخورده باشد حول محور رییسی جمع شدند تا شاید هزار جزیره تکه‌تکه جناح راست بتوانند با تبدیل شدن به مجمع‌الجزایر اصولگرا انتخابات را به نفع خود رقم بزنند. هرچند حسن روحانی بازی آنها را دوباره به‌هم زد تا همچنان دستشان از پاستور کوتاه بماند. با این وجود سید ابراهیم رییسی گویا همچنان در فضای انتخابات حرکت می‌کند. او که با حکم رهبر انقلاب به عنوان عضو حقیقی به مجمع تشخیص مصلحت نظام هم راه یافته تا قبل از اعلام کاندیداتوری در انتخابات تقریبا ١٣ ماه تولیت آستان قدس را به عهده داشت اما حجم دیدارها و سخنرانی‌های رییسی در طول این سه‌ ماه و نیم بعد از انتخابات چند برابر آن ١٣ ماه قبل از اعلام کاندیداتوری است.

آیت‌الله واعظ‌طبسی مرحوم هم در زمانی که تولیت آستان قدس را به عهده داشت آنقدر دیدار و سخنرانی انجام نمی‌داد. رییسی در فاصله اعلام کاندیداتوری تا انتخابات، به اقتضای فضا و فرصت تبلیغات، دیدارها و سخنرانی‌های زیادی انجام داد و شهر به شهر خود را به مردم معرفی کرد. اما سفرهای استانی او به نقاط مختلف کشور بعد از انتخابات کمی عجیب به نظر می‌رسد. البته او در ٧ خرداد و نخستین سخنرانی خود بعد از شکست در انتخابات اعلام کرد که «وکیل و صدای مردم محروم خواهد بود».

رییسی در همین سخنرانی با گلایه از نحوه برگزاری انتخابات باز هم انتقاداتی را نسبت به چهار سال دولت روحانی مطرح کرد و گفت: دوقطبی‌کردن، روش فرسوده انگلیسی‌هاست. آنها می‌خواهند مردم یک جامعه را چند قسمت کنند. این کار برای این است که از پاسخ به سوالات مردم فرار کنند. سوال مردم این است که چهار سال شما چه کردید؟ مردم می‌گویند کار، شما بگویید چقدر ایجاد اشتغال کردید نه که آدرس غلط بدهید و بگویید اینها می‌خواهند دیوار بکشند.

او در این مدت دیدارها، سفرها و سخنرانی‌های متعدد و متنوعی داشته است. رییسی یک هفته بعد از انتخابات و با شروع ماه رمضان تا پایان این ماه تقریبا هر شب سخنرانی و جلسات تفسیر قرآن داشت که در این جلسات انتقاداتی را هم نسبت به وضعیت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور و جهان مطرح می‌کرد و به‌طورمثال در یکی از این جلسات، فساد جامعه را نتیجه سکوت و فراموشی امر به معروف دانست و در جلسه دیگری اظهار کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر ترک شد، باید منتظر میدان‌داری انسان‌های بد عمل، بد سخن و بد سیرت بود.

حتی درگذشت مادر همسر رییسی یعنی مرحوم ریخته‌گرزاده همسر آیت‌الله علم‌الهدی در میانه‌های ماه رمضان هم باعث نشد تا او این جلسات سخنرانی‌اش را تعطیل کند.

دیدارهای همه‌جانبه تولیت آستان قدس

دیدارهای او را می‌توان به چند دسته عمومی، خصوصی و بین‌المللی تقسیم کرد. رییسی در این مدت با اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، سردار محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح، فرمانده جدید نیروی انتظامی خراسان و فرهاد رهبر رییس جدید دانشگاه آزاد اسلامی - که در انتخابات عضو ستاد رییسی بود و پس از ریاست به دیدار او رفت - دیدار و گفت‌وگو کرد.

همچنین آیات عظام جعفر سبحانی، مکارم‌شیرازی، نوری‌همدانی، صافی‌گلپایگانی، وحیدخراسانی، شبیری‌زنجانی و علوی‌گرگانی پس از تشرف به حرم امام رضا (ع) با تولیت آستان قدس دیدار کردند.

از طرفی رییسی تقریبا هر هفته دیدارهای مردمی خود را برای برطرف کردن مشکلات آنها برگزار کرد و با طلاب غیرایرانی معتکف، اساتید دانشگاه‌ها، هنرمندان، فعالان امر به معروف و نهی از منکر، علما و طلاب اصفهان، اساتید بسیجی، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، مدافعان مسجدالاقصی، جوانان مومن انقلابی، فعالان اربعین، اعضای مجمع تقریب مذاهب، مسوولان جشن‌های زیر سایه خورشید و . . . دیدارهایی داشت و در جمع آنها به ایراد سخنرانی پرداخت.

سخنرانی در جشنواره بین‌المللی کتاب، جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع)، مراسم روز خبرنگار، اختتامیه نهمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه رادیو تلویزیون‌های اسلامی و حتی کنگره پزشکی بین‌المللی درمان مداخله‌ای انسداد مزمن عروق کرونر از دیگر برنامه‌های سخنرانی رییسی در این چند ماه بوده که تقریبا در هر کدام گریزی هم به وضعیت کشور، منطقه و جهان و وضع مطلوب دولت مد نظرش داشته است.

مثلا رییسی در دیدار اعضای کمیسیون آموزش تصریح کرد: اسلام، به دولت هدایتگر معتقد است نه دولت رفاه! دولت هدایتگر سعادت انسان را در همه ابعاد مد نظر دارد، در چنین دولتی فرهنگ، موضوع اول است.

او در این جلسه توصیه‌ای هم به دولت داشت و افزود: دولت می‌تواند با تقویت سیاست‌های حمایتی و نظارتی در حوزه تولید و اشتغال بسیاری از گره‌های پیش روی کشور را بگشاید.

رییسی همچنین در جمع اساتید بسیجی یادآور شد: سیاسی بودن به معنای حضور در یک حزب و دسته سیاسی نیست بلکه به معنای آن است که انسان نیاز اقتضائات زمان را بشناسد و متناسب با آن شرایط نقش و وظیفه خود را ایفا کند. سیاسی بودن به معنای درد و مشکلات جامعه را شناختن و در جهت رفع آنها تلاش کردن است.

او چند دیدار بین‌المللی هم داشت از جمله دیدار با ‌وزیرامور خارجه عراق، رییس مجلس سنای پاکستان، سیدعمار حکیم رییس مجلس اعلای عراق، تولیت حرم امام حسین (ع)، تولیت حرمین کاظمین (ع) و امام جمعه کربلا، مصاحبه تفصیلی با دو خبرگزاری اصولگرای فارس و تسنیم و دیدار با مدیران خبرگزاری مهر از دیگر اقدامات او در این مدت بوده است.

رییسی در همین مصاحبه تفصیلی ماجرای دیدار خود قبل از انتخابات با امیرحسین مقصودلو (تتلو) خواننده رپ زیرزمینی را توضیح داد و باز هم با انتقاد از به گفته او تخلفات، تخریب‌ها و نحوه برگزاری انتخابات، انتقاداتی هم نسبت به دولت روحانی مطرح و بیان کرد: اگر امروز ما نگرانیم که برخی در دنبال کردن اهداف پیشرفت و تعالی کشور، لنگ می‌زنند، به‌خاطر این است که این ضعف‌ها و ناکارآمدی‌ها، ممکن است مردم را نسبت به اصل نظام و کارآمدی آن بدبین کند.

او همچنین به حفظ سرمایه اجتماعی که با انتخابات ایجاد شده اشاره و تاکید کرد: من با وجود نگرانی از معضلاتی که برای معیشت مردم و عزت و اقتصاد ملی پیش‌بینی می‌کنم اما کشور را در دوره پس از آن در آستانه یک تحول مدیریتی می‌بینم. این تحول، به‌اعتقاد من با گرایش عموم مردم و آگاهی آنان رخ خواهد داد، فارغ از اینکه مجری آن، امثال بنده یا این و آن باشد، بنابراین تلاش توده عظیمی که در این انتخابات به شعارهای مطرح‌شده از سوی اینجانب اعتماد کرد به هدر نرفته، این اراده‌ها بر اساس قواعد مردم‌سالاری در جلب نظر سایرین و تعیین مسیر آینده‌ای نزدیک در کشور موثر خواهد بود. تعیین مسیر آینده و حفظ سرمایه اجتماعی نکاتی است که رییسی به آنها اشاره می‌کند و عملکردش در این مدت هم نشان می‌دهد که هم برای آینده و هم برای حفظ این سرمایه برنامه دارد.

سفرهایی که قرار نیست تمام شوند

او در این چند ماه مانند ایام انتخابات چند سفر به استان‌های مختلف کشور هم داشته است؛ سفرهایی که شاید برای این انجام می‌شود تا دامنه فعالیت‌های رییسی تنها به خراسان محدود نشود و از طرفی میان مردم شهرستان‌ها به فراموشی سپرده نشود.

رییسی دو بار به قم سفر کرده و سخنران راهپیمایی روز قدس در این شهر بوده است. در سالروز ورود امام رضا (ع) به نیشابور رفته، برای شرکت در همایش صیانت از روحانیت به ارومیه، برای مراسم گلاب‌شویی حرم حضرت شاهچراغ (ع) به شیراز و برای بازدید از مناطق سیل‌زده به کلات سفر کرده است. سفر به استان خراسان جنوبی به عنوان حوزه انتخابیه‌اش در خبرگان و شهرهای بیرجند، سربیشه و نهبندان و دیدار با علما، طلاب، خانواده شهدا، ائمه جمعه و مردم این استان از دیگر برنامه‌ای او بود و در همین سفر از برنامه آستان قدس برای تاسیس بانک قرض‌الحسنه بدون ربا خبر داد. رییسی همچنین سفری هم به استان سیستان و بلوچستان داشت و در آنجا با مولوی عبدالحمید که در انتخابات از روحانی حمایت کرده بود و علمای شیعه و سنی این استان دیدار داشت. سفر دیگر او در هفته گذشته به شهرکرد برای سخنرانی در اجتماع غدیریون صورت گرفت که در آنجا خطاب به دولتمردان توصیه کرد: اگر دولتمردان ١٢ بند توصیه‌ای رهبر انقلاب را اجرایی کنند، شاهد تعالی و پیشرفت کشور و رفع دغدغه‌ها و مشکلات مردم خواهیم بود. آخرین سفر رییسی هم در تعطیلات عید غدیر به شهرستان فردوس بازمی‌گردد.

این چند ماه پیام‌های مختلفی هم صادر کرده از جمله محکومیت حادثه تروریستی تهران، تبریک آزادسازی موصل، تسلیت درگذشت حبیب‌الله کاسه‌ساز تهیه‌کننده سینما، غلام‌رضا شکوهی شاعر خراسانی و شهید محسن حججی، محکومیت یورش صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی و محکومیت تحریم‌های جدید امریکا علیه ایران.

افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های مختلف در خراسان و سایر نقاط کشور هم از دیگر برنامه‌های تولیت آستان قدس بوده است؛ از جمله کلنگ‌زنی مسجد و مجتمع فرهنگی خاتم‌الانبیاء (ص) در شهرستان نهبندان، کلنگ‌زنی مجموعه چند منظوره فرهنگی درمانی امام رضا (ع) در بیرجند، افتتاح دفتر بنیاد کرامت امام رضا (ع)، افتتاح زائرشهر مشهد و آخرین آن‌ رونمایی از محصولات تولیدی سوغات فرهنگی زائر رضوی.

رییسی در ایام انتخابات از سوی اصولگرایان با لقب سید محرومان خطاب می‌شد و در این مدت هم تلاش کرده با حضور در کنار اقشار مختلف مردم و همسفره شدن با آنها وجهه مردمی خود را حفظ کند.

سودای گمشده لیدری اصولگرایی

جناح راست همچنان در سردرگمی شکست بعد از انتخابات به سر می‌برد و مثل زمان بعد از درگذشت آیت‌الله مهدوی‌کنی همچنان کسی را به عنوان زعیم خود نشناخته، با این وجود اصولگرایان هنوز گویا برای لیدری فردی مثل رییسی به جمع‌بندی نرسیده‌اند و خود او هم فعلا تمایلی برای کار تشکیلاتی سیاسی نشان نداده اما فعالیت‌های پساانتخاباتی او و رها بودن نخ تسبیح جناح راست ممکن است آنها را دوباره به هم برساند.

رییسی بعد از انتخابات همچنان رویه دوران انتخابات را با همان شدت ادامه می‌دهد و سعی می‌کند در متن جامعه باشد تا فراموش نشود. این تلاش برای «فراموش نشدن» در برخی دیگر از چهره‌های شکست‌خورده اصولگرا از جمله محمود احمدی‌نژاد کاندیدای رد صلاحیت‌شده این دور از انتخابات هم دیده می‌شود. محمود احمدی‌نژاد در تمام چهار سال اخیر تلاش کرده است تا به هر شکل ممکن از یاد نرود. البته که چنین رفتاری برای او که هشت سال در مرکز توجهات بوده است عجیب نیست اما سیدابراهیم رییسی روزهای انتخابات ٩٦ را نیک به یاد دارد هرچند نتیجه‌ای که در ذهنش بود تحقق نیافت اما خودش آن را دوست دارد. در بیشتر سخنرانی‌های پس از انتخاباتش هم به همین رای ١٦ میلیونی است که تکیه می‌کند. اما آینده نزدیکی که ابراهیم رییسی به آن اشاره دارد چه زمان است؟ به هر حال انتخابات آینده ریاست‌جمهوری و پشتوانه رای رییسی می‌تواند برای او این ذهنیت را به وجود بیاورد که خود را در ردای ریاست‌جمهوری آینده ایران تصور کند؛ تصوری که اگر قرار باشد اصلاح‌طلبان در باد پیروزی‌های خود بخوابند و احیانا دولت در بهبود وضع موجود موفق نباشد ممکن است چندان دور از ذهن به نظر نرسد.

کنایه‌های هرچند وقت یک‌بار او به دولت و برخی انتقادها به دولت را شاید بتوان نمونه دیگری از این برنامه‌ریزی‌ها دانست. هر چه که هست سیدابراهیم رییسی پسا‌انتخابات ٩٦ هیچ شباهتی با قبل از انتخابات ندارد. تکه‌های هزار پاره اصولگرایی با وجود تمام ناکامی‌هایشان از او چهره‌ای در ایام انتخابات ساخته‌اند که او سخت دوستش دارد و می‌خواهد ادامه‌اش دهد.

کلیدواژه: تولیت آستان قدس | بعد از انتخابات | بین المللی | انتخابات هم | انتخابات ٩٦ | جناح راست | امام رضا

منبع: ساعت24

منبع این خبر، وبسایت www.saat24.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۶۹۷۹۸۰ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

در همین زمینه

 • کنعانی مقدم:نباید به دنبال رهبری برای اصولگرایان باشیم/رییسی جایگاه رهبری اصولگرایان را ندارد
 • به گزارش جماران؛ یک فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه اگر هرکسی بخواهد خود را محور قرار دهد و دیگران را با خود هماهنگ کند از ابتدا به انحراف رفته است، گفت: بحث وحدت یعنی اینکه همه با هم باشند نه اینکه همه با من باشند و متاسفانه برخی جریان‌ها در اصولگرایی وجود دارند که وحدت را «با من بودن» تعریف می‌کنند که این امر غلط است. حسین کنعانی‌مقدمدر زمینه تغییر مکانیسم در اصولگرایی و بحث گفتمان مدرن اصولگرایی، گفت: باید تفکیکی بین تفکر و خط مشی سیاسی اصولگرایی قائل شویم، چراکه اصول مورد پذیرش اصولگرایان همانی است که حضرت امام (ره)، انقلاب اسلامی را بر آن پایه‌گذاری کردند و رهبری هم آن را ادامه دادند و به مراتب به این اصول اشاره کردند. بنابراین تغییری در اصول رخ نمی‌دهند و گفتمان اصولگرایی، گفتمانی کاملاً انقلابی است. دبیرکل حزب سبز ایران با اشاره به مشی سیاسی اصولگرایی گفت: با توجه به تحولات مختلف که بعد از انقلاب اسلامی رخ داده است، با ظهور و بروز دولت‌ها و جریان‌های مختلف، اصولگرایان گفتمانی را طرح کرده که برخی مواقع توانسته آرایی را به خود جذب کنند و در بعضی مواقع هم موفق نبوده‌اند. بنابراین در گفتمان و مشی سیاسی باید یک نوع بازنگری متناسب با نسلی که وارد صحنه سیاسی کشور می‌شوند، انجام شود. گفتمان مدرن اصولگرایی نمی‌‌تواند پاسخگوی نیازهای انقلابی جامعه باشد وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد مفهوم گفتمان مدرن اصولگرایی و یا نواصولگرایی که برخی آن را مطرح می‌کنند، نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای انقلابی جامعه باشد، اظهار داشت: باید به فکر آن باشیم که اگر تفکر اصولگرایی به جریان سیاسی تبدیل شده است، یک سازمان‌دهی تشکیلات سیاسی رهبری، نقشه راه و ظهور و بروز در بین مردم و ایجاد مقبولیت مطرح کند و مطالبات مردم را به عنوان مطالبات اصلی خود قرار دهد و از چارچوب‌های تصنعی که...
 • یک فعال اصولگرا:رییسی جایگاه رهبری اصولگرایان را ندارد
 • یک فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه اگر هرکسی بخواهد خود را محور قرار دهد و دیگران را با خود هماهنگ کند از ابتدا به انحراف رفته است، گفت: بحث وحدت یعنی اینکه همه با هم باشند نه اینکه همه با من باشند و متاسفانه برخی جریان‌ها در اصولگرایی وجود دارند که وحدت را «با من بودن» تعریف می‌کنند که این امر غلط است. آفتاب‌‌نیوز : حسین کنعانی‌مقدم ، در زمینه تغییر مکانیسم در اصولگرایی و بحث گفتمان مدرن اصولگرایی، گفت: باید تفکیکی بین تفکر و خط مشی سیاسی اصولگرایی قائل شویم، چراکه اصول مورد پذیرش اصولگرایان همانی است که حضرت امام (ره)، انقلاب اسلامی را بر آن پایه‌گذاری کردند و رهبری هم آن را ادامه دادند و به مراتب به این اصول اشاره کردند. بنابراین تغییری در اصول رخ نمی‌دهند و گفتمان اصولگرایی، گفتمانی کاملاً انقلابی است.دبیرکل حزب سبز ایران با اشاره به مشی سیاسی اصولگرایی گفت: با توجه به تحولات مختلف که بعد از انقلاب اسلامی رخ داده است، با ظهور و بروز دولت‌ها و جریان‌های مختلف، اصولگرایان گفتمانی را طرح کرده که برخی مواقع توانسته آرایی را به خود جذب کنند و در بعضی مواقع هم موفق نبوده‌اند. بنابراین در گفتمان و مشی سیاسی باید یک نوع بازنگری متناسب با نسلی که وارد صحنه سیاسی کشور می‌شوند، انجام شود.گفتمان مدرن اصولگرایی نمی‌‌تواند پاسخگوی نیازهای انقلابی جامعه باشدوی با بیان اینکه به نظر می‌رسد مفهوم گفتمان مدرن اصولگرایی و یا نواصولگرایی که برخی آن را مطرح می‌کنند، نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای انقلابی جامعه باشد، اظهار داشت: باید به فکر آن باشیم که اگر تفکر اصولگرایی به جریان سیاسی تبدیل شده است، یک سازمان‌دهی تشکیلات سیاسی رهبری، نقشه راه و ظهور و بروز در بین مردم و ایجاد مقبولیت مطرح کند و مطالبات مردم را به عنوان مطالبات اصلی خود قرار دهد و از چارچوب‌های تصنعی که عمدتاً چارچوب بسته...
 • کشاورزان هنوز پول گندم خود را از دولت دریافت نکرده اند
 • به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برنا،محمدمهدی برومندی در تذکر شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس، خطاب به رییس جمهوری و نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: در شرایطی که چند ماه است کشاورزان گندم تولیدی خود را به دولت تحویل داده و امنیت غذایی ایجاد کرده‌اند، اما هنوز پول خود را دریافت نکرده‌اند. او ادامه داد:در این شرایط کشاورزان به بانک‌ها بدهکار هستند، در حالی که هنوز پول گندم تحویلی را دریافت نکرده‌اند. این نماینده مجلس در مورد وضعیت کارخانه آزمایش مرودشت نیز به وزیر تعاون تذکر داد و گفت: گرچه مربوط به دوران مدیریت ایشان‌ نیست،‌ اما این کارخانه به صندوق بازنشستگی کشوری واگذار شد و در قبال زمین براساس سند ۴ میلیارد وام گرفته‌اند و متاسفانه امروز آن شخصی که زمین را خریداری کرده حکم قضایی گرفته و ۱۳ میلیارد از حساب بازنشستگان این مملکت برداشت کرده است.
 • اصولگرایان باید در ملاحظات نادرست خود تجدیدنظر کنند/با متخلفان انتخابات برخورد شود/صداوسیما روابط عمومی دولت شده است
 • خبرگزاري آريا - عضو شوراي مرکزي جمنا گفت: به عنوان فردي که سال‌هاي سال در جريان اصولگرايي بودم، فکر مي‌کنم بايد در مواردي تجديد نظر صورت گيرد و بايد برخي از ملاحظات نادرست را کنار بگذاريم.به گزارش گروه ديگر رسانه‌هاي خبرگزاري فارس به نقل از فرهيختگان، در آخرين روزهاي تابستان به سراغ عضو شوراي مرکزي جمنا و استاد دانشگاه ادبيات و الهيات دانشگاه تهران مي‌رويم. سيدمحمد حسيني، وزير کرماني فرهنگ و ارشاد اسلامي در دولت دوم محمود احمدي‌نژاد، حتما بايد ناگفته‌هاي بسياري از اتمام دوران آخرين دولت اصولگرايان و انتخابات‌هاي بعد از سال 92 داشته باشد. تابستان است و دانشگاه تعطيل. به محض اينکه وارد اتاق مي‌شويم انگار منتظر ما بوده و خيلي گرم به استقبال ما مي‌آيد. بالاخره مشخص است وجه تمايز احمدي‌نژاد و وزرايش با ساير دولت‌ها همين مردم‌داري و نزديکي با مردم بوده است. براي ما «کلمپه» يا همان شيريني معروف کرمان را مي‌آورد. البته به دليل نداشتن پسته خندان رفسنجان از ما عذرخواهي مي‌کند و مي‌گويد چند وقتي است به شهرشان، رفسنجان نرفته تا سوغاتي بياورد. وزير محبوب دولت دهم از اولين دانشجويان دانشگاه امام صادق به شمار مي‌رود و در سال 1368 در مقطع کارشناسي‌ارشد در رشته معارف اسلامي و تبليغ از اين دانشگاه فارغ‌التحصيل شد. حسيني سپس به دانشگاه تهران رفت و دکتري خود را در رشته فقه و مباني حقوق اسلامي اخذ کرد. او به مدت چهار سال رايزن فرهنگي ايران در کنيا بود و پس از آن در انتخابات ميان‌دوره‌اي مجلس پنجم از شهر رفسنجان به مجلس راه يافت. او در مجلس پنجم از استيضاح‌کنندگان عطاءا... مهاجراني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي دولت خاتمي بود که هم‌اکنون به بي‌بي‌سي و انگلستان پناه برده است. سيدمحمد حسيني در سال 1388 و توسط محمود احمدي‌نژاد به‌عنوان وزير پيشنهادي دولت براي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به مجلس شوراي اسلامي معرفي و با کسب اکثريت...
 • رییسی جایگاه رهبری اصولگرایان را ندارد/اگر جامعتین مطالبه گر یک جناح سیاسی باشد جایگاهش تنزل می یابد/برخی اصولگرایان وحدت را با من بودن تعریف می کنند
 • حسین کنعانی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در زمینه تغییر مکانیسم در اصولگرایی و بحث گفتمان مدرن اصولگرایی، گفت: باید تفکیکی بین تفکر و خط مشی سیاسی اصولگرایی قائل شویم، چراکه اصول مورد پذیرش اصولگرایان همانیاست که حضرت امام (ره)، انقلاب اسلامی را بر آن پایه‌گذاری کردند و رهبری هم آن را ادامه دادند و به مراتب به این اصول اشاره کردند. بنابراین تغییری در اصول رخ نمی‌دهند و گفتمان اصولگرایی، گفتمانی کاملاً انقلابی است. دبیرکل حزب سبز ایران با اشاره به مشی سیاسی اصولگرایی گفت: با توجه به تحولات مختلف که بعد از انقلاب اسلامی رخ داده است، با ظهور و بروز دولت‌ها و جریان‌های مختلف، اصولگرایان گفتمانی را طرح کرده که برخی مواقع توانسته آرایی را به خود جذب کنند و در بعضی مواقع هم موفق نبوده‌اند. بنابراین در گفتمان و مشی سیاسی باید یک نوع بازنگری متناسب با نسلی که وارد صحنه سیاسی کشور می‌شوند، انجام شود. گفتمان مدرناصولگرایی نمی‌‌تواندپاسخگوی نیازهای انقلابی جامعه باشد وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد مفهوم گفتمان مدرن اصولگرایی و یا نواصولگرایی که برخی آن را مطرح می‌کنند، نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای انقلابی جامعه باشد، اظهار داشت: باید به فکر آن باشیم که اگر تفکر اصولگرایی به جریان سیاسی تبدیل شده است، یک سازمان‌دهی تشکیلات سیاسی رهبری، نقشه راه و ظهور و بروز در بین مردم و ایجاد مقبولیت مطرح کند و مطالبات مردم را به عنوان مطالبات اصلی خود قرار دهد و از چارچوب‌های تصنعی که عمدتاً چارچوب بسته حزبی است و صرفاً منافع حزبی و نه منافع مردم را دنبال می‌کند، خارج شود. ضرورت طرح گفتمان غالب در جریان اصولگرایی کنعانی‌مقدم، اظهار داشت: گفتمانی کهقالب باشد و مردم را به سمت صندوق‌های رای بیاورد و اصولگرایان را وارد عرصه جدیدی از رقابت‌های سیاسی کند، گفتمان انقلابی است، که باید خود را متناسب با شرایط جامعه و مطالبات مردم طرح...
 • دانلود نرم افزار متوقف کردن پردازش برنامه های فعال در پس زمینه گوشی برای اندروید KillApps PRO ۱/۵/۱۰ Android
 • خبرگزاري آريا - آيا اين جديدترين نسخه است؟ اطلاعات به روز نشده است. دانلود نرم افزار متوقف کردن پردازش برنامه‌هاي فعال در پس زمينه گوشي (براي اندرويد) KillApps PRO 1.5.10 Android KillApps نام يک نرم‌افزار اندرويدي با کارايي متوقف کردن پردازش برنامه‌هاي فعال در پس زمينه گوشي مي‌باشد. همانطور که مي‌دانيد يکي از دلايل مصرف زود هنگام باتري و استفاده بيش از حد از منابع سيستم و کند شدن گوشي، فعال بودن برنامه‌هاي مختلف در پس زمينه گوشي مي‌باشد. برنامه‌هايي که شايد نتوانيد آن را شناسايي کنيد! با وجود نرم‌افزار متوقف کردن پردازش برنامه‌هاي فعال در پس زمينه گوشي مي‌توانيد به راحتي هر چه تمام‌تر به شناسايي و متوقف کردن پردازش برنامه‌هاي فعال در بک گراند گوشي بپردازيد. بدين ترتيب منابع سخت افزاري گوشي شما آزاد شده و در مصرف باتري شما نيز تغيير محسوسي خواهد کرد. اين برنامه قادر است تمامي برنامه‌هاي غير ضروري فعال در پس زمينه گوشي را غير فعال کند. شما مي‌توانيد همين حالا با مراجعه کردن به ادامه مطلب، ضمن آشنايي با ساير ويژگي‌هاي آن و نيز مشاهده تصاويري از محيط داخلي برنامه، آن را دانلود و نصب کنيد. مهم ترين ويژگي هاي نرم افزار KillApps PRO : - يک برنامه اندرويدي براي متوقف کردن پردازش برنامه‌هاي اجرايي در پس زمينه گوشي - جلوگيري کردن از اجرا مجدد برنامه هاي متوقف شده - پاکسازي کردن رم گوشي از برنامه‌هاي غير ضروري - پاکسازي کردن هوشمند رم دستگاه - صرفه جويي کردن در مصرف باتري مهم ترين تغييرات نسخه 1.5.10 : - بهبود عملکرد کلي نرم افزار - رفع برخي اشکالات نسخه قبلي نرم افزار نرم افزار متوقف کردن پردازش برنامه‌هاي فعال در پس زمينه گوشي (براي اندرويد) - KillApps PRO 1.5.10 Android را دانلود کنيد: دانلود نرم افزار (حجم 2.9 مگابايت) تاريخ انتشار: 96/07/02 سيستم عامل مورد نياز: اندرويد 4.4 و بالاتر تست...
 • کنعانی مقدم:رییسی جایگاه رهبری اصولگرایان را ندارد/اگر جامعتین مطالبه گر یک جناح سیاسی باشد جایگاهش تنزل می یابد/برخی اصولگرایان وحدت را با من بودن تعریف می کنند
 • حسین کنعانی‌مقدم در زمینه تغییر مکانیسم در اصولگرایی و بحث گفتمان مدرن اصولگرایی، گفت: باید تفکیکی بین تفکر و خط مشی سیاسی اصولگرایی قائل شویم، چراکه اصول مورد پذیرش اصولگرایان همانی است که حضرت امام (ره)، انقلاب اسلامی را بر آن پایه‌گذاری کردند و رهبری هم آن را ادامه دادند و به مراتب به این اصول اشاره کردند. بنابراین تغییری در اصول رخ نمی‌دهند و گفتمان اصولگرایی، گفتمانی کاملاً انقلابی است. دبیرکل حزب سبز ایران با اشاره به مشی سیاسی اصولگرایی گفت: با توجه به تحولات مختلف که بعد از انقلاب اسلامی رخ داده است، با ظهور و بروز دولت‌ها و جریان‌های مختلف، اصولگرایان گفتمانی را طرح کرده که برخی مواقع توانسته آرایی را به خود جذب کنند و در بعضی مواقع هم موفق نبوده‌اند. بنابراین در گفتمان و مشی سیاسی باید یک نوع بازنگری متناسب با نسلی که وارد صحنه سیاسی کشور می‌شوند، انجام شود. گفتمان مدرن اصولگرایی نمی‌‌تواند پاسخگوی نیازهای انقلابی جامعه باشد وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد مفهوم گفتمان مدرن اصولگرایی و یا نواصولگرایی که برخی آن را مطرح می‌کنند، نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای انقلابی جامعه باشد، اظهار داشت: باید به فکر آن باشیم که اگر تفکر اصولگرایی به جریان سیاسی تبدیل شده است، یک سازمان‌دهی تشکیلات سیاسی رهبری، نقشه راه و ظهور و بروز در بین مردم و ایجاد مقبولیت مطرح کند و مطالبات مردم را به عنوان مطالبات اصلی خود قرار دهد و از چارچوب‌های تصنعی که عمدتاً چارچوب بسته حزبی است و صرفاً منافع حزبی و نه منافع مردم را دنبال می‌کند، خارج شود. ضرورت طرح گفتمان غالب در جریان اصولگرایی کنعانی‌مقدم، اظهار داشت: گفتمانی که قالب باشد و مردم را به سمت صندوق‌های رای بیاورد و اصولگرایان را وارد عرصه جدیدی از رقابت‌های سیاسی کند، گفتمان انقلابی است، که باید خود را متناسب با شرایط جامعه و مطالبات مردم طرح کند. در...
 • باهنر:جمنا ساخته سپاه نبود/با برند باهنر در عالم سیاست تیک آف کردم/فرزندانم کارمند دولت نیستند/هنوز هم مدافع سرسخت استیضاح مهاجرانی هستم
 • به گزارش آخرین نیوز، محمد رضا باهنر در گفتگو با خانه ملت با اشاره به شرایط سیاسی کشور اظهار داشت: جریانات سیاسی در کشور ما هنوز ساختار های لازم را در جهت یک برنامه دراز مدت پیدا نکردند و این شامل همه جریانات سیاسی است. روایت احزابی که مجوزشان در جیب افراد جا خوش می کند وی ادامه داد: چاره ای نداریم جز این که چند حزب فراگیر و قدرتمند و پاسخگو در برابر رفتاری که انجام می دهند داشته باشیم که البته از دیدگاه وزارت کشور در حال حاضر ۴۰۰ حزب با مجوز در کشور وجود دارد اما ۹۰ درصد آن صرفأ یک برگه هستند که در جیب آقا و یا خانم برای روز نیازشان است. این فعال سیاسی اصولگرا افزود: حدود ۴۰-۵۰ حزب نیز وجود دارد که بیشتر در ایام انتخابات فعال می شوند و احزابی که عمومأ فعال اند بسیار محدود هستند و عملا فراگیر نیستند و این معضل در جناح چپ و راست دیده می شود. نایب رئیس سابق مجلس به قانون احزاب اشاره کرد و گفت: البته قانون احزاب را با اصلاحات جدید در مجلس تصویب کردیم تا به این وضعیت سر و سامان دهد کما این که ۶ – ۷ ماه قبل وزارت کشور به همه احزابی که مجوز گرفته اند اعلام کرده است شما یکسال فرصت دارید خود را با شرایط جدید تطبیق دهید. جزئیات قانون احزاب به روایت محمدرضا باهنر / حدود۹۰درصد احزاب تعطیل می شوند وی با اشاره به جزئیات قانون احزاب گفت: در قانون احزاب آمده بود که هر کسی می خواهد حزب تشکیل دهد و شرایط عمومی را دارا می باشد مجوز موقت میگیرد و بعد از ۶ ماه اگر توانستند مثلا در یک سوم از استان های کشور دفتر تاسیس کنند یا اگر توانستند اعضاء رسمی خود را به ۳۰۰ نفر برسانند و یا به شرایط دیگر برسند...
 • دولت در واردات محصولات تراریخته برنامه ششم را رعایت کند
 • نایب رئیس مجلس از دولت خواست برای واردات محصولات تراریخته قانون برنامه ششم توسعه را به طور کامل رعایت کند. به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی علی محمد شاعری نماینده مردم بهشهر در مجلس نسبت به واردات محصولات تراریخته انتقاد کرد. عضو کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار داشت: طبق قانون برنامه ششم توسعه وزارت کشاورزی تنها زمانی که مطمئن شود محصول تراریخته برای سلامتی مردم و محیط زیست بی خطر است، با نصب لیبل مبنی بر اینکه فلان محصول تراریخته است، می تواند محصولات تراریخته را در کشور توزیع کند. وی تصریح کرد: برای حفظ حقوق مردم و محیط زیست باید اطلاع رسانی دقیق در مورد محصولات تراریخته صورت گیرد. شاعری با بیان اینکه در سال 96 سرعت رهاسازی محصولات تراریخته افزایش یافته است، گفت: وزارت بهداشت چشم خود را بر روی برخی مشکلات بهداشتی محصولات تراریخته بسته است، وزارت کشاورزی نیز بر طبل واردات می کوبد، کشورهای پیشرفته نیز محصولات تراریخته ارزان برای کشورهای جهان سوم تولید می کنند، این در حالی است که 37 کشور جهان واردات محصولات تراریخته را ممنوع کرده اند. وی تصریح کرد: به رئیس جمهور تذکر می دهم نسبت به واردات محصولات تراریخته بازنگری شود. در ادامه علی مطهری نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت، در پاسخ به این تذکر گفت: دولت در این موضوع باید بر اساس برنامه ششم توسعه عمل کند که طبق برنامه شش واردات محصولات تراریخته ممنوع است، مگر اینکه قانون رعایت شده و لیبل جهت شناسایی محصولات تراریخته نصب شود.
 • رهامی:وزیر علوم باید برنامه های رییس دولت را باور داشته باشد
 • یک عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها با اشاره به اینکه وزیر علوم باید به لحاظ علمی فردی شایسته و صاحب نظر بوده و شخصیت علمی داشته باشد گفت: دانشگاهیان باید جایگاه علمی وزیر علوم را قبول داشته باشند. حجت‌الاسلام و المسلمین محسن رهامی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره شاخصه‌های وزیر علوم گفت:‌ وزیر علوم باید با فضای سیاسی اجتماعی و فرهنگی دانشگاه آشنا بوده و بیگانه از تحولات دانشگاه نباشد. وی افزود: وزیری که انتخاب می‌شود باید شعارها و برنامه‌های رئیس جمهور و ۲۴ میلیون نفری که به روحانی رای داده اند را قبول داشته باشد و حامی دولت و جریان اعتدال و اصلاحات باشد اگرچه رئیس جمهوری، رئیس‌جمهور ۸۰ میلیون نفر است اما باید کابینه یک دست و هماهنگ با برنامه های رئیس دولت باشد. بنابراین وزیر علومی باید انتخاب شود که به این برنامه‌ها باور داشته باشد. این استاد دانشگاه همچنین با بیان اینکه وزیر علوم باید در برابر فشارهایی که از خارج از دانشگاه به این فضا وارد می‌شود مقاومت کند، خاطر نشان کرد: وزیر علوم باید شجاعت این را داشته باشد که تسلیم این فشارها نشود. از سویی وزیر علوم باید نهادهایی از قبیل نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه شورای عالی انقلاب فرهنگی و حتی مجلس شورای اسلامی تعامل خوبی داشته باشد. همچنین این فرد باید به لحاظ علمی شایسته و صاحب نظر باشد و جایگاه علمی او را دانشگاهیان قبول داشته باشند. رهامی خاطر نشان کرد: فردی که برای وزارت علوم انتخاب می‌شود باید تجربه کار مدیریتی و سابقه وزارت یا معاونت وزارت خانه را داشته و نمره قابل قبولی در این سطوح از مدیریت داشته باشد. پیدا کردن چنین شخصیتی سخت نیست و افراد زیادی چنین ویژگی‌ها را دارند و اگر دولت با مشاوران و اساتید بیشتری مشورت می‌کرد می توانست در زمان لازم چنین وزیری را انتخاب کند. به هر حال...
 • تاکید استاندار خراسان شمالی بر لزوم سرعت عمل مدیران در اجرای برنامه های دولت
 • بجنورد- استاندار خراسان شمالی با اشاره به نزدیک شدن فصل سرما و تسریع در روند بازسازی مناطق زلزله زده بجنورد، گفت: در بخش روستایی اقدامات خوبی انجام شده اما از روند امور در بخش شهری و به ویژه گلستان شهر، رضایتی ندارم. به گزارش قدس آنلاین، محمدرضا صالحی در نشست شورای اداری و آئین تکریم و معارفه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با اشاره به اینکه بانک ها در پرداخت تسهیلات و برنامه ابلاغی بکوشند، از فرماندار بجنورد خواست تا با برگزاری جلسات فشرده، به ساماندهی وضعیت مناطق زلزله زده بجنورد سرعت دهد. وی در ادامه سخنان خود از مدیران دستگاه های اجرایی خواست با توجه به اینکه هفته جاری آخرین مهلت زمان جذب اعتبارات نقدی است، در جذب اعتبار به صورت کامل تا پنجشنبه تلاش کنند. وی همچنین از جذب ۹۹/۵ درصدی اعتبارات بخش تملک دارایی خراسان شمالی خبر داد. مدیرانی که سرعت لازم در اجرای برنامه های دولت نداشته باشند، می روند استاندار خراسان شمالی بر لزوم سرعت عمل مدیران در اجرای برنامه های دولت، تاکید کرد و یادآور شد: از روز نخست خدمتم در این استان در نگاه مدیریتی، اصل را بر تعمیرات قرار دادم نه تعویض اما در صورت لزوم، برای سرعت بیشتر اجرای برنامه ها، اعضای تیم جابجا می شوند. صالحی همچنین با اشاره به سوابق خدمتی ابراهیمی معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان شمالی، وی را از نیروهای وزارت کشور و عملکرد وی در سمت مدیرکل حوزه استاندار را مطلوب ارزیابی کرد. وی خدمت در پست معاون سیاسی و امنیتی استاندار را مسیله ای مهم توصیف کرد و افزود: انتظار می رود معاونت سیاسی در راستای تحقق رشد و توسعه، کمک به جذب سرمایه گذار و تامین آرامش، کمک به برنامه ریزی در راستای افزایش اشتغال و تقویت فعالیت سازمان های مردم نهاد تلاش کند. استاندار خراسان شمالی رسیدگی به وضعیت ساکنان...
 • بررسی عملکرد دولت ها در کاهش فاصله طبقاتی فاصله فقیر و پولدار در کدام دولت ها بیشتر شد/دولت روحانی رکورددار افزایش ضریب جینی جدول
 • خبرگزاري آريا - عملکرد دولت‌هاي پس از انقلاب بر اساس شاخص ضريب جيني نشان مي‌دهد دولت‌هاي ميرحسين موسوي و حسن روحاني، بدترين عملکرد را از لحاظ اين شاخص داشته‌اند. سرويس اقتصاد مشرق - حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي پنجشنبه در ديدار رئيس و نمايندگان مجلس خبرگان، به مسئله «عدالت، مبارزه با فقر و تقسيم صحيح ثروت» اشاره کردند و از آن در زمره مسائل اصلي انقلاب و مسائلي که نيازمند ارزيابي و مطالبه‌گري خبرگان است، نام بردند.ايشان درباره اين مسئله فرمودند:«يکي از چيزهايي که از اوّل در انقلاب مطرح بوده است، مسئله عدالت است. عدالت يعني کم کردن فاصله بين فقير و غني در کشور و مبارزه با فقر در کشور و تقسيم درست ثروت در کشور. اين غير از تفکّرات مارکسيستي است؛ اين غير از تساوي و برابري‌اي است که سوسياليست‌ها يا کمونيست‌ها بيان مي‌کنند؛ اين نظر اسلام است؛ منابع اسلامي و مدارک اسلامي همه تأييد و تأکيد مي‌کند بر اين معنا. نه اينکه ما دست بگذاريم روي ثروتِ ثروتمندان و بخواهيم اين ثروت را از اينها بگيريم؛ نه، بلکه بايستي کشور را جوري اداره بکنيم که فاصله بين فقير و غني کم بشود. خب، اين مسئله بسيار مهمي است و امروز در دنيا هم مطرح است؛ اين «ضريب جيني» که در دنيا مطرح است و امروز جزو معيارها و شاخص‌هاي اقتصادي است، همين است؛ در واقع، به يک معنا فاصله بين فقير و غني است. ما بايد نگاه کنيم ببينيم در اين زمينه -از نظر اسلام- چقدر پيش رفته‌ايم، چقدر حرکت کرده‌ايم؛ چرا اين‌جور شده. محاسبه کنيم اينها را.»شاخص ضريب جيني که رهبر انقلاب در ديدار با خبرگان به آن اشاره کردند، عددي است بين صفر و يک. ضريب جيني صفر برابري کامل را نشان مي‌دهد (به طور مثال جايي که همه درآمد يکسان دارند) و ضريب جيني يک نشان‌دهنده حداکثر نابرابري است (به طور مثال...
 • روسیه مخالف مذاکرات مجدد برجام است
 • وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد نه تنها این کشور بلکه کشورهای اروپایی و اکثر کشورهای عضو سازمان ملل متحد خواستار حفظ برجام هستند. به گزارش بولتن نیوز، به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی؛ سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت: باز کردن مجدد برجام برای مذاکرات اساسا بی توجهی به این توافقنامه خواهد بود. نگرانی های مختلفی وجود دارد که از طرف های مختلف مطرح شده است و باید رفع شود. خبرنگار سی بی اس آمریکا در نشست خبری از لاوروف پرسید : شما (سرگئی لاوروف) و واسیلی نبنزیا(نماینده روسیه در سازمان ملل متحد) گفتید که امیدوارید برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) را نجات دهید، آیا فدراسیون روسیه برای مذاکرات یا گفتگوها درباره بندهایی از برجام که تاریخ انقضا دارند و درباره موشک ها، چه در درون برجام یا در یک چارچوب دیگر آمادگی دارد؟ وزیر امور خارجه روسیه در پاسخ گفت: نه تنها روسیه گفت که ضرورت دارد این برنامه (برجام) نجات یابد ، بلکه همه کشورهای اروپایی نیز که در مذاکرات شرکت کردند چنین چیزی را گفتند، اکثریت کشورهای عضو سازمان ملل متحد نیز چنین چیزی را بیان کردند. این برنامه (برجام) قبلا نهایی شد و به تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار گرفت. باز کردن این برنامه برای مذاکرات اساسا بی توجهی به این توافقنامه خواهد بود. نگرانی های مختلفی وجود دارد که از طرف های مختلف مطرح شده است و باید رفع شود. سرگئی لاوروف گفت: درباره موشک ها سازوکاری وجود دارد که اجازه داشتن موشک بالستیک را می دهد. درهم آمیختن موضوعات به خصوص در موضوعات پیچیده ای مثل توافقنامه هسته ای ، قیاسی نادرست است.  
 • تاخیر مجدد در پرداخت حقوق بازنشستگان
 • پرداخت حقوق بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری (دولت) در دومین ماه پیاپی باز هم به تاخیر افتاد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، تعدادی از بازنشستگان تحت پوشش این صندوق در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما از اینکه حقوق و مستمری آنان با قدرت خریدشان برابری نمی کند ابراز تاسف کردند و گفتند: با این حال دولت از پرداخت به موقع همین میزان حقوق نیز امتناع می کند.زهرا ، م بازنشسته وزارت آموزش و پرورش از تهران تنها منبع معیشت خود و خانواده اش را حقوق ماهانه دریافتی از دولت دانست و افزود: متاسفانه همه حقوق دریافتی من در همان 15 روز نخست هرماه به اتمام می رسد و تاخیر در پرداخت حقوق برای ما بازنشسته ها فاجعه است.اقای محمودی بازنشسته وزارت بهداشت ساکن یکی از استان های جنوبی کشور خود را خانوده ای پرجمعیت معرفی کرد و گفت: با توجه به اینکه پس اندازی ندارم تصور اینکه چندروز بدون حقوق زندگی کنم برای من بسیار دشوار است .وی از مسئولان ذیربط خواست براساس تعهدی که دارند حقوق بازنشستگان را به موقع پرداخت کنند. درپی اعتراضات بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی کشوری، مسئولان این صندوق اعلام کردند با وجود تلاش های مکرر متاسفانه بودجه 2 هزار و 600 میلیارد تومانی برای پرداخت حقوق بازنشستگان تخصیص داده نشده است و برهمین اساس خزانه نمی تواند دستور پرداخت حقوق شهریورماه را صادر کند.این مسئولان ابراز امیدواری کردند در صورت تخصیص اعتبار لازم تا فردا بتوانند حقوق بازنشستگان را به حساب آنان واریز کنند.پیش از این صندوق بازنشستگی کشوری حقوق بیش از 1 میلیون و 300 هزار نفر از بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش را 27 تا 30 هر ماه واریز می کند.
 • شکست لحظه آخری IBV در شب درخشش مجدد زاهدی
 • به گزارش ایلنا، هفته بیست و یکم رقابت های لیگ برتر ایسلند امروز با دیدار تیمهای بریدابلیک و IBV پیگیری شد که در پایان این مسابقه برتری 3-2 تیم بریدابلیک در خانه پایان یافت. شهاب زاهدی ستاره ایرانی تیمIBV در این دیدار هم مانند دو بازی قبل گلزنی کرد. او موفق شد در قدیقه 31 گل اول بازی را به ثمر برساند اما این پایان کار نبود و بازی در نهایت با نتیجه 2-2 در حال تمام شدن بود که گل دقیقه جونسون برای تیم حریف نتیجه را به سود تیم میزبان خاتمه پیدا کرد. IBV با این شکست با 22 امتیاز در رده دهم و در استانه منطقه سقوط باقی ماند.
 • جدیدترین تغییرات پارادایس پس از رفع توقیف/تدوین مجدد کردیم
 • کارگردان فیلم سینمایی «پارادایس» اعلام کرد این فیلم پس از رفع توقیف برای اکران عمومی دوباره صداگذاری و تدوین شد. علی عطشانی کارگردان «پارادایس» در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه این اثر سینمایی بعد از دهه اول محرم در سینماهای کشور اکران می شود، گفت: خوشحالم بعد از سه سال انتظار فیلم سینمایی «پارادایس» پروانه نمایش گرفت و از مدیریت ابراهیم داروغه زاده معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی برای صدور این پروانه نمایش تشکر می کنم. وی بیان کرد: تغییراتی که در فیلم رخ داده زیاد است، اما از اینکه فرصت نمایش فیلمم به وجود آمد، خوشحالم. همچنین از این فرصت استفاده می کنم و از آقای شهاب اسفندیاری تشکر می کنم که با مشورت وی تعامل دو طرفه ای ایجاد شد و فیلم آماده نمایش شد. کارگردان فیلم سینمایی «دموکراسی تو روز روشن» ادامه داد: برخلاف آنچه که بسیاری از افراد از بیرون فکر می کنند، شورای پروانه نمایش برای این فیلم تعامل کاملی با من داشت و وقتی یک لیست اصلاحیه به من دادند با مشورت آقای شهاب اسفندیاری راه حل های مناسبی برای این اصلاحیه ها پیدا کردیم. وی توضیح داد: دوستان در شورای صنفی نمایش معتقد بودند که برخی از نکات باید در فیلم تغییر کند و همین مساله سبب شد تا برخی از سکانس ها با صداگذاری مجدد تغییر کند. عطشانی بیان کرد: در مجموع فیلم از نظر محتوا و خط داستانی هیچ تغییری نکرده است و تنها نکاتی که ممکن بود باعث سوءبرداشت شود، برطرف شد و مطمئن هستم که فیلم برای مخاطب جذابیت کافی را دارد زیرا نمونه های تقریبا مشابهی که با این موضوع ساخته شده معمولا مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است. البته فضای به تصویر کشیده در این فیلم کاملا متفاوت و جدید است و داستان در ایران و آلمان اتفاق می افتد. همچنین کمدی و...
 • تعیین حدود بکارگیری مجدد بازنشستگان در دستگاه های دولتی
 • سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب طرح یک فوریتی استفساریه تبصره یک ماده واحده قانون ممنوعیت بکار گیری بازنشستگان، حدود بکارگیری مجدد بازنشستگان را در دستگاه‌های دولتی تعیین شد. زهرا ساعی در گفتگوبا خبرگزاری صداوسیما؛ تصویب این استفساریه را نوعی ابهام زداعی از مصوبه سال گذشته مجلس دانست و تصریح کرد : هدف از طرحی که سال گذشته به تصویب رسیدبود ممنوع کردن بکارگیری مجدد بازنشستگان و استفاده از نیروهای جوان و متخصص بود.وی افزود : اما شبههاتی در این قانون وجود داشت و ممکن بود دستگاه های اجرایی را از وجود افراد خبره و نخبه که سالها در مدیریتهای میانی و کلان کشور کار کرده بودند تهی و از چرخه مدیریتی کشور حذف کند ،این نماینده مجلس با شاره به اینکه بر اساس این استفساریه کسانی که مشمول قانون 71 مدیریت کشوری می شوند از این طرح مستثنی هستند گفت : این طرح شامل یک سری از مقامات نخواهد شد و امکان بکارگیری این افراد پس از بازنشستگی فراهم شد.
 • تاکید مجدد هیات هماهنگی ترکمن های عراق بر مخالفت با همه پرسی
 • هیات هماهنگی ترکمان های عراق مجددا بر مخالفت خود با همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق تاکید کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المراقب العراقی، در بیانیه صادره از سوی هیات هماهنگی ترکمان های عراق آمده است:هیات هماهنگی نشست فراگیری را با رؤسای احزاب و شخصیتهای ترکمانی در استان کرکوک برای بررسی اوضاع این استان و دیگر مناطق ترکمان نشین در خصوص همه پرسی اقلیم کردستان عراق در ۲۵ سپتامبر برگزار کرد. شرکت کنندگان در این نشست بر مخالفت با همه پرسی و تحریم آن اتفاق نظر داشته و از همگان خواستند تا مشکلات را از طریق قانون اساسی و اجماع ملی حل کنند. در ادامه این بیانیه آمده است: درگیر کردن مناطق مورد نزاع در مساله همه پرسی باعث به وجود آمدن تنش در ساکنان این مناطق شده است و این مشکلات قطعا بر صلح داخلی تاثیر می گذارد. بهترین راه کار لغو برگزاری همه پرسی در این مناطق و تمرکز بر آزاد سازی آن از دست گروه تروریستی داعش و عدم ایجاد مشکلات سیاسی و اقتصادی بر ساکنان آن به شمار می آید. گفتگو بهترین راه برای حل مشکلات است. این هیات به دولت عراق هشدار داد که ترکمان ها اجازه نمی دهند سرنوشت مناطقشان در چارچوب تبادلات سیاسی تعیین شود.این هیات پیشتر نیز مخالفت خود را باهمه پرسی اعلام کرده بود.
 • سوال زیباکلام از اصولگرایان
 • "اصولگرایان بخش مهمی از جامعه را تشکیل میدهند که با ساختار منسجمی به فعالیت های سیاسی و فرهنگی می پردازد، در این بین سئوالی اساسی از تشکل های اصولگرای وجود دارد که چرا تنها دغدغه این جناح که حامی ارزش ها هستند، بیرون بودن موی زنان جامعه است و تنها معضل و مشکل جامعه را در بدحجابی و برگزار نشدن کنسرت و نرفتن زنان به استادیوم ها می دانند؟" آفتاب‌‌نیوز : روزنو در ادامه نوشت: در همین رابطه صادق زیباکلام در گفتگو با سایت روزنو با طرح این موضوع که اصولگرایان به ندرت در تجمعات اعتراضی که روبروی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت کشور به راه می‌اندازند، اعتراضی به فساد مالی گسترده در بخش‌هایی از جامعه داشته‌اند، می‌گوید: چرا آنها در جمع تجمع کنندگان مال باخته موسسات مالی که پول ملت را به یغما برده‌اند حاضر نشده‌اند؟ یا چرا یک بار تجمعات آنها در اعتراض به حقوق عقب مانده کارگران کارخانه‌های مختلف که شاید بالغ بر ۶ ماه است حقوق نگرفته‌اند نبوده است؟ اصولگرایان به راحتی می‌توانند مجوزهای لازم برای هر تجمعی را دریافت کنند اما در این فرصت به دست آمده حتی یکبار تجمعی اعتراضی مربوط به پول‌ها و دلارها و دکل‌های نفتی گم شده نداشته‌اند.این فعال اصلاح طلب با بیان اینکه چرا تنها صدای اصولگرایان برای بدحجابی بلند می‌شود ولی در برابر صدها فساد دیگری که در جامعه مانند موریانه در حال خوردن جامعه است صدایتان قطع است، می‌افزاید: مگر آنها دغدغه ارزش‌های انقلاب را ندارند، ارزش‌ها در این سرزمین با بیرون بودن تار موی زنان و برگزاری ۴ کنسرت از بین نمی‌رود، بلکه ارزش‌ها با دروغ، با فساد اداری و مالی، با رانت و با باند بازی، با اجرا نشدن قانون دچار مشکل می‌شود.این استاد دانشگاه در پایان با اشاره به این موضوع که بنده دغدغه‌هایی را که از سوی نهادها و تشکل‌های اصولگرا مطرح...
 • سوال مهم زیباکلام از اصولگرایان
 • خبرگزاري آريا - در همين رابطه صادق زيباکلام در گفتگو با سايت روزنو با طرح اين موضوع که اصولگرايان به ندرت در تجمعات اعتراضي که روبروي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و وزارت کشور به راه مي‌اندازند، اعتراضي به فساد مالي گسترده در بخش‌هايي از جامعه داشته‌اند، مي‌گويد: چرا آنها در جمع تجمع کنندگان مال باخته موسسات مالي که پول ملت را به يغما برده‌اند حاضر نشده‌اند؟ يا چرا يک بار تجمعات آنها در اعتراض به حقوق عقب مانده کارگران کارخانه‌هاي مختلف که شايد بالغ بر 6 ماه است حقوق نگرفته‌اند نبوده است؟ اصولگرايان به راحتي مي‌توانند مجوزهاي لازم براي هر تجمعي را دريافت کنند اما در اين فرصت به دست آمده حتي يکبار تجمعي اعتراضي مربوط به پول‌ها و دلارها و دکل‌هاي نفتي گم شده نداشته‌اند.اين فعال اصلاح طلب با بيان اينکه چرا تنها صداي اصولگرايان براي بدحجابي بلند مي‌شود ولي در برابر صدها فساد ديگري که در جامعه مانند موريانه در حال خوردن جامعه است صدايتان قطع است، مي‌افزايد: مگر آنها دغدغه ارزش‌هاي انقلاب را ندارند، ارزش‌ها در اين سرزمين با بيرون بودن تار موي زنان و برگزاري 4 کنسرت از بين نمي‌رود، بلکه ارزش‌ها با دروغ، با فساد اداري و مالي، با رانت و با باند بازي، با اجرا نشدن قانون دچار مشکل مي‌شود.اين استاد دانشگاه در پايان با اشاره به اين موضوع که بنده دغدغه‌هايي را که از سوي نهادها و تشکل‌هاي اصولگرا مطرح مي‌شود را به رسميت مي‌شناسم و به عنوان خواسته‌هايشان درک مي‌کنم، خاطر نشان مي‌کند: اما سوال اساسي اين است که حضرات بزرگوار اصولگرا در اعتراض به روند و عمل زمين خواري و هزار رانت ديگر که گاهي توسط افرادي که گاهي منصبي هم در اختيار دارند رخ مي‌دهد حاضرند تا در جلوي دادسراها تجمع اعتراضي برگزار کنند؟ به واقع بايد گفت که شاهد آن هستيم خون عزيزان اصولگراي ما در فسادهاي گسترده‌اي...
 • تقاضای مجدد برای دیدار اعضای شورا و شهردار با مقام معظم رهبری
 • رویداد۲۴-عضو شورای شهر تهران گفت: درخواست می‌کنم اقدام عاجلی برای دیدار اعضای شورا و شهردار با مقام معظم رهبری صورت بگیرد.حسن رسولی در هشتمین جلسه شورای شهر تهران ری و تجریش در تذکر پیش از دستور خود با استناد به اصل 57 قانون اساسی گفت: انجام این مهم بدون همکاری سایر ارکان نظام عملا میسر نیست. تهران امروز علاوه بر معضل آلودگی هوا و ترافیک سرسام آور دچار چالش‌های عمده‌ای در زمینه توزیع نامتناسب درآمدهاست. او ادامه داد: مدیریت شهری به گونه‌ای تدبیر کرده که به این بحران‌ها بپردازد و شهرداری بی‌وقفه به دنبال شناسایی راه‌حل‌های برون روفت از شرایط مالی کنونی است و در این میان راهنمایی بزرگان از اهمیت بسیاری برخوردار است در همین راستا نسبت به تقاضای مجدد ملاقات اعضای شورا و شهردار با مقام معظم رهبری و بهره‌مندی از رهنمودهای ایشان اقدام می‌کنم و درخواست می‌کنم اقدام عاجل در این زمینه صورت بگیرد. وی افزود: همچنین از رئیس جمهور که بالاخره پس از مدت‌ها از شهردار تهران برای شرکت در جلسه هیئت وزیران دعوت کردند، قدردانی می‌کنم.
 • بازجوهای خشن از کینه توزی اصولگرایان می گویند
 • بازجویی‌های سعید حجاریان با نقاب در دهه شصت، فرو کردن پونز در پیشانی بانوان بدحجاب توسط اکبر گنجی، ضدیت با آمریکا در دهه ۶۰ و تأکید بر رابطه با آمریکا در دهه‌های بعدی، عدم تمکین به رأی مردم در انتخابات ۸۸، تحریم انتخابات مجلس نهم در سال ۹۰، استعفای دسته‌جمعی نمایندگان اصلاح‌طلب در مجلس ششم، توهین‌های روزمره به مردم و... تنها بخشی از رفتارهای آشکاری است که در پرونده فعالیت طیف چپ وجود دارد ولی طنز تلخ روزگار آنست که معاریف اصلاح‌طلب همواره تلاش می‌کنند این رفتارها را به مردم و رقیب نسبت دهند... به گزارش جهان نيوز؛ تقی آزادارمکی، از جامعه‌شناسان اصلاح‌طلب به تازگی در بخشی از گفت‌وگوی خود با سایت نامه‌نیوز در پاسخ به این اظهار نظر خبرنگار که «اینطور که به نظر می‌رسد که این جریان سیاسی(اصولگرایان) برای انتخابات‌های بعد امید زیادی به لاریجانی دارد» گفته است: «به نظرم بعید است. چون راست کینه توز است و انتقام می‌گیرد. مطمئن باشید این کار را نمی‌کنند. به همین دلیل هم است که آقای قالیباف را قربانی کرد. در جمنا، لاریجانی و خیلی‌ها را قربانی کردند و یک نیروی ناشناخته را بالا بردند. به خاطر اینکه می‌خواهند انتقام بگیرند حتی از خودشان هم می‌خواهند انتقام بگیرند»![1] *یکی از مشکلات عمده جریان سیاسی خاص و چهره‌های آن، ادبیات نامناسب و هتّاکی نسبت به مردم و رقبای سیاسی است... مسئله‌ای که یک زدگی عمومی نسبت به این جریان پدید آورده و برخی معتقدند همین بی‌ادبی نسبت به مردم و رقیب است که سبب‌ساز ۱۶ سال شکست اکثریتی اصلاح‌طلبان در تمام انتخابات‌های کشور شده است. مجلس نهم عقل ندارد، اصولگرایان افراطی هستند، هرکس به روحانی رأی نداده بی‌عقل است، مردم لشکر قابلمه بدست‌هایی هستند که برای توزیع مرگ موش و جارو هم صف می‌کشند، انرژی هسته‌ای به لبو فروش‌ها و راننده تاکسی‌ها ربطی ندارد و اصولگرایان متحجّر هستند تنها...
 • آسیب شناسی عملکرد اصولگرایان در انتخابات ۹۶
 • عضو شورای مرکزی جمنا گفت: به عنوان فردی که سال‌های سال در جریان اصولگرایی بودم، فکر می‌کنم باید در مواردی تجدید نظر صورت گیرد و باید برخی از ملاحظات نادرست را کنار بگذاریم. فرهیختگان: در آخرین روزهای تابستان به سراغ عضو شورای مرکزی جمنا و استاد دانشگاه ادبیات و الهیات دانشگاه تهران می‌رویم. سیدمحمد حسینی، وزیر کرمانی فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دوم محمود احمدی‌نژاد، حتما باید ناگفته‌های بسیاری از اتمام دوران آخرین دولت اصولگرایان و انتخابات‌های بعد از سال 92 داشته باشد. تابستان است و دانشگاه تعطیل. به محض اینکه وارد اتاق می‌شویم انگار منتظر ما بوده و خیلی گرم به استقبال ما می‌آید. بالاخره مشخص است وجه تمایز احمدی‌نژاد و وزرایش با سایر دولت‌ها همین مردم‌داری و نزدیکی با مردم بوده است. برای ما «کلمپه» یا همان شیرینی معروف کرمان را می‌آورد. البته به دلیل نداشتن پسته خندان رفسنجان از ما عذرخواهی می‌کند و می‌گوید چند وقتی است به شهرشان، رفسنجان نرفته تا سوغاتی بیاورد. وزیر محبوب دولت دهم از اولین دانشجویان دانشگاه امام صادق به شمار می‌رود و در سال ۱۳۶۸ در مقطع کارشناسی‌ارشد در رشته معارف اسلامی و تبلیغ از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شد. حسینی سپس به دانشگاه تهران رفت و دکتری خود را در رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی اخذ کرد. او به مدت چهار سال رایزن فرهنگی ایران در کنیا بود و پس از آن در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس پنجم از شهر رفسنجان به مجلس راه یافت. او در مجلس پنجم از استیضاح‌کنندگان عطاءا... مهاجرانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت خاتمی بود که هم‌اکنون به بی‌بی‌سی و انگلستان پناه برده است. سیدمحمد حسینی در سال ۱۳۸۸ و توسط محمود احمدی‌نژاد به‌عنوان وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مجلس شورای اسلامی معرفی و با کسب اکثریت آرا انتخاب شد. در ادامه گفت‌وگوی چهارساعته ما را با سیدمحمد حسینی...
 • تعرض مجدد شهرک نشینان اسرائیلی به مسجد الاقصی/اسارت ۱۴ فلسطینی در کرانه باختری
 • به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)،22 شهرک نشین یهود تحت حراست ماموران پلیس اسرائیل از باب المغاربه وارد مسجد مبارک الاقصی شدند. شهرک نشینان یهود پس از ورود به مسجد الاقصی در بخش های مختلف آن به صورت تحریک آمیز پرسه زدند که نمازگزاران فلسطینی با سردادن شعارهای الله به مقابله با آنان برخاستند. اشغالگران صهیونیست همچنین امروز به بخش های مختلف الخلیل و قلقیلیا یورش بردند و در جریان این حملات 14 فلسطینی را اسیر کردند.
 • کنعانی مقدم:رییسی جایگاه رهبری اصولگرایان را ندارد
 • یک فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه اگر هرکسی بخواهد خود را محور قرار دهد و دیگران را با خود هماهنگ کند از ابتدا به انحراف رفته است، گفت: بحث وحدت یعنی اینکه همه با هم باشند نه اینکه همه با من باشند و متاسفانه برخی جریان‌ها در اصولگرایی وجود دارند که وحدت را «با من بودن» تعریف می‌کنند که این امر غلط است. حسین کنعانی‌مقدم در گفت‌وگو با ایلنا، در زمینه تغییر مکانیسم در اصولگرایی و بحث گفتمان مدرن اصولگرایی، گفت: باید تفکیکی بین تفکر و خط مشی سیاسی اصولگرایی قائل شویم، چراکه اصول مورد پذیرش اصولگرایان همانی است که حضرت امام (ره)، انقلاب اسلامی را بر آن پایه‌گذاری کردند و رهبری هم آن را ادامه دادند و به مراتب به این اصول اشاره کردند. بنابراین تغییری در اصول رخ نمی‌دهند و گفتمان اصولگرایی، گفتمانی کاملاً انقلابی است. دبیرکل حزب سبز ایران با اشاره به مشی سیاسی اصولگرایی گفت: با توجه به تحولات مختلف که بعد از انقلاب اسلامی رخ داده است، با ظهور و بروز دولت‌ها و جریان‌های مختلف، اصولگرایان گفتمانی را طرح کرده که برخی مواقع توانسته آرایی را به خود جذب کنند و در بعضی مواقع هم موفق نبوده‌اند. بنابراین در گفتمان و مشی سیاسی باید یک نوع بازنگری متناسب با نسلی که وارد صحنه سیاسی کشور می‌شوند، انجام شود. گفتمان مدرن اصولگرایی نمی‌‌تواند پاسخگوی نیازهای انقلابی جامعه باشد وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد مفهوم گفتمان مدرن اصولگرایی و یا نواصولگرایی که برخی آن را مطرح می‌کنند، نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای انقلابی جامعه باشد، اظهار داشت: باید به فکر آن باشیم که اگر تفکر اصولگرایی به جریان سیاسی تبدیل شده است، یک سازمان‌دهی تشکیلات سیاسی رهبری، نقشه راه و ظهور و بروز در بین مردم و ایجاد مقبولیت مطرح کند و مطالبات مردم را به عنوان مطالبات اصلی خود قرار دهد و از چارچوب‌های تصنعی...
 • حمایت دولت های اروپایی از مخالفین دولت بشار اسد زمینه ساز شکل گیری داعش شد
 • امیرحسین عسگری کارشناس مسائل اروپا در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه سیاست خارجیگروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: داعشی‌ها برای جذب نیروهای خود از مدارس شروع می‌کنند بدین ترتیب که بچه‌های نوجوان را جذب می‌کنند. وی در ادامه افزود: در اروپا به دلیل این که مهاجران زیادی دارد و بعضا اصالت‌های مراکشی، الجزایری و یا عرب دارندو این نو جوانان و جوانان دچار دوگانگی فرهنگی شده و به نوعی بین دو فرهنگ مانده‌اند و نمی‌دانند که فرهنگ خانواده‌هایشان را بپذیرند یا جذب فرهنگ اروپایی شوند، بنابراین در جامعه‌ای کنار جامعه اروپایی زندگی می‌کنند. عسگری بیان داشت: این افراد به خاطر تبعیض‌هایی که در جامعه اروپا حکفرماست با وعده‌ وعیدهای گروه‌های تروریستی مانند داعش جذب آنها می‌شوند ،از طرف دیگر برخی از این افراد به دلایل جرایمی مانند فروش مواد مخدر و یا سرقت وارد زندان می‌شوند و در آ‌نجا با برخی از سرکردگان افراطی‌گری معاشرت می‌کنند و جذب این گروه‌ها می‌شوند. کارشناس مسائل اروپا با اشاره به نقش سعودی ها در ترویج وهابیت و تروریسم در اروپا تصریح کرد: سعودی‌ها از10 الی 12 سال پیش با فرستادن مبلغان وهابی شروع به ترویج عقاید انحرافی خود در اروپا کرده‌اند مخاطب آنها اغلب جوانان هستند که در غرب به پوچی رسیده اند بنابراین تحت شستشوی مغزی افراطی‌ها قرار می‌گیرند. وی در پایان به نقش دولت‌های اروپایی در شکل گیری داعش اشاره کرد و خاطر نشان کرد: از طرفی دولت‌های اروپایی در اوایل جنگ به مخالفین دولت بشار اسد کمک می‌کردند و این باعث شد برخی از جوانان فریب بخورند و به نیروهای مخالفیکه از جمله آن می‌توان به داعش اشاره کرد، بپیوندند. انتهای پیام/ داعشی‌ها جذب نیروهای خود از مدارس شروع می‌کنند