رویداد۲۴-فرمانده پادگان ۰۲ شهید انشایی نیروی زمینی ارتش با تاکید بر اینکه سرباز رکن اساسی نیروهای مسلح است و تصور انجام ماموریتی بدون سرباز اشتباه است، گفت: سربازان در همه صحنه‌ها حضور دارند، از همین‌رو راهبرد ما تکریم سرباز و خوشایندسازی محیط خدمت است.مرکز ۰۲ که به نام شهید وظیفه ستوان دوم عبدالحمید انشایی نامگذاری شده، در طول سال هر ماه و گاهی اوقات ماهی دوبار پذیرش سرباز دارد و چرخه آموزش رزم مقدماتی برای تمامی سطوح تحصیلی در این مرکز جاری و ساری است.

در مراسم تحلیف سربازان وظیفه که با حضور امیر مرتضی حسن پور جانشین معاونت تربیت و آموزش نیروی زمینی ارتش برگزار می‌شد، در ابتدا امیر حسن‌پور از سربازان سان دید و سپس سوگندنامه سربازان قرائت و حرکات نمایشی و . . . اجرا شد و در پایان سربازان وظیفه در مقابل جایگاه رژه رفتند.

در روزی که مراسم تحلیف سربازان لیسانس وظیفه در پایان دوره رزم مقدماتی برگزار شد با سرهنگ موسوی فرمانده پادگان ۰۲ شهید انشایی گفت‌وگو کردیم.

پایه آموزش‌های مقدماتی در کل نیروهای مسلح یکسان است

سرهنگ موسوی (فرمانده پادگان ۰۲ شهید انشایی) با بیان اینکه آموزش، زیربنای هر نظام دفاعی است، اظهار کرد: آموزش در نیروهای نظامی برای بدست آوردن آمادگی است، این تمرین‌ها باعث می‌شود؛ اعتماد به نفس، شجاعت و شهامت سربازان بالاتر برود.

وی خاطرنشان کرد: هدف اصلی که پیروزی در صحنه نبرد است، جز با آموزش صحیح و کسب مهارت در آموزش‌های دیده شده حاصل نمی‌شود.

سرهنگ موسوی تصریح کرد: در ارتش جمهوری اسلامی ایران، سربازان دو نوع آموزش؛ رزم مقدماتی و آموزش‌های تخصصی را فرا می‌گیرند بدین ترتیب که بعد از گذراندن ۸ هفته دوره رزم مقدماتی، آموزش‌های تخصصی در یگان‌های دیگر شروع می‌شود. سربازان در مدت رزم مقدماتی ۳۳۵ ساعت و هفته‌ای ۴۰ ساعت آموزش می‌بینند.

سربازان در مدت رزم مقدماتی ۳۳۵ ساعت و هفته‌ای ۴۰ ساعت آموزش می‌بینند.

فرمانده پادگان ۰۲ شهید انشائی درباره این آموزش‌ها توضیح داد: این آموزش‌ها شامل معارف جنگ، آموزش‌های میدانی و اردوگاهی است که به صورت عملی و تئوری برگزار می‌شود. آموزش‌های عملی شامل تیراندازی، رزم شبانه و پیاده‌روی است. این آموزش‌ها براساس سیکل مخصوصی اجرا می‌شود و برپایه آموزش‌های انفرادی و شناخت سلاح‌های عمومی است تا نیروی جدیدی که وارد سازمان شده، آرام آرام حرکات نظامی را بیاموزد.

شرایط برای سربازان وظیفه بهتر شده‌است

سرهنگ موسوی درباره تفاوت آموزش‌های دوره مقدماتی در ارتش با سپاه و ناجا گفت: پایه‌ آموزش‌های مقدماتی در نیروهای مسلح یکسان است، شاید نوع اجرای آموزش‌ها متفاوت باشد، دستورالعمل معاونت ستادکل برای همه نیروهای مسلح بخصوص در دوره‌های رزم مقدماتی یکسان است، اما پس از آموزش رزم مقدماتی با توجه به ماموریت‌ها سربازان تفکیک می‌شوند.

پایه‌ آموزش‌های مقدماتی در نیروهای مسلح یکسان است، شاید نوع اجرای آموزش‌ها متفاوت باشد.

او با بیان اینکه تقسیم‌بندی پس از پایان دوره رزم مقدماتی براساس اساسنامه آموزشی انجام می‌شود، تصریح کرد: معاونت نیروی انسانی با توجه به رسته و تخصص سربازان آن‌ها را تقسیم‌بندی می‌کنند، البته در حال حاضر شرایط برای کارکنان وظیفه بسیار بهتر شده و با توجه به بومی شدن تقسیم‌‌بندی‌ها، سعی می‌کنند، این افراد به نزدیک‌ترین پادگان‌های محل زندگی خود اعزام می‌شوند.

وضعیت بیمه و حقوق سربازان

این فرمانده ارتش درباره وضعیت بیمه و حقوق سربازان یادآور شد: یکی از امکانات بسیار عالی که در اختیار کارکنان وظیفه قرار داده شده، بیمه کارکنان وظیفه است، بیمه آن‌ها مشابه بیمه کارکنان پایور است، به این معنی که با همان دفترچه بیمه‌ای که دریافت می‌کنند؛ در تمام بیمارستان‌های دولتی پذیرفته و همان فرانشیزی که کارکنان پایور پرداخت می‌کنند، آن‌ها نیز می‌پردازند. این کمک بسیار بزرگی به آحاد کارکنان وظیفه است و اگر سرباز وظیفه‌ای نیز در حین خدمت متاهل شود، همسرش می‌تواند از دفترچه بیمه استفاده کند، حتی می‌توانند از بیمه مکمل استفاده کرده و همچنین بیماران خاص و صعب‌العلاج نیز مانند شاغلان از خدمات بیمه‌ای برخوردار هستند.

سربازان رکن اساسی نیروهای مسلح هستند

سرهنگ موسوی با بیان اینکه نوع مشکلات سربازان در طول سال‌ها با توجه به افزایش سطح تحصیلات تغییر کرده، به منویات مقام معظم رهبری درباره نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: سرباز رکن اساسی نیروهای مسلح است و تصور انجام ماموریت بدون سرباز اشتباه است. سربازان در همه صحنه‌ها حضور دارند، از همین‌رو راهبرد ما تکریم سرباز و خوشایندسازی محیط خدمت است تا با خوش‌رفتاری با سربازان، آن‌ها را به آینده ارتش و به نظام اسلامی خوش‌بین‌ کنیم، راهبرد دیگر ما امیدوار کردن سرباز است، ضمن اینکه برای متدین و انقلابی‌ شدن سربازان نیز برنامه‌هایی داریم که براساس این محورها کار می‌کنیم.

سربازان در همه صحنه‌ها حضور دارند، از همین‌رو راهبرد ما تکریم سرباز و خوشایندسازی محیط خدمت است.

مصاحبه و غربالگری سربازان در بدو ورود

او با اشاره به طرح استقبال تا بدرقه در دوره آموزشی که در پادگان شهید انشایی اجرا می‌شود، تصریح کرد: سربازان در هر ساعتی از شبانه‌روز که به پادگان اعزام می‌شوند، پس از استراحت روز بعد مراسم استقبال از آن‌ها معمولا با حضور خانواده‌هایشان انجام می‌شود، سپس در کمیته پذیرش اقداماتی از جمله واکسیناسیون، افتتاح حساب بانکی جهت دریافت حقوق، دریافت مدارک خدمات درمانی و مدارکی که در خصوص احراز شرایط خاص است، انجام می‌شود. در ادامه براساس مدرک تحصیلی، شهر و شرایطی که دارند، سربازان بین یگان‌ها تقسیم‌بندی شده و اسکان موقت پیدا می‌کنند.

فرمانده پادگان شهید انشایی با بیان اینکه سربازان در بدو ورود مصاحبه شده و غربالگری می‌شوند، یادآور شد: از طریق این غربالگری افرادی که مشکلات روحی و روانی و آسیب‌های اجتماعی دارند، مشخص و اقدامات لازم درباره آنها انجام می‌شود تا در ادامه خدمت مشکلاتی برای سربازان ایجاد نشود. براساس این طرح افرادی که دارای مشکلات خاص باشند، برای بررسی‌های بیشتر و احتمالا ادامه درمان به بیمارستان ۵۰۵ ارتش اعزام می‌‌شوند. برخی از این افراد نیز باید تحت دارودرمانی قرار بگیرند. همچنین وضعیت برخی دیگر از سربازان در شورا بررسی می‌شود. برخی افراد هم مشکلات خاصی ندارند و دوباره به مرکز باز می‌گردند، اما تحت کنترل و نظارت ما هستند، تا مشکلی برای‌ آن‌ها ایجاد نشود.

از طریق طرح غربالگری مشکلات روحی، روانی و آسیب‌های اجتماعی سربازان شناسایی می‌شود.

سرهنگ موسوی با اشاره به کمیته آموزش خاطرنشان کرد: مسائل مختلف از جمله آموزش‌های نظامی توسط کمیته آموزش به سربازان تعلیم داده می‌شود. همچنین در کمیته بهداشت و محیط‌زیست کلیه امور بهداشتی و محیط‌زیستی سربازان کنترل و در صورت بروز مشکل برطرف می‌شود. در پایان نیز کمیته بدرقه مسئولیت برگزاری مراسمی از جمله تحلیف سربازان را برعهده دارد همچنین این کمیته موظف است؛ سربازان را تا رسیدن به یگان‌های جدیدشان همراهی کند و زمانی که سرباز به مقصد می‌رسند، وظیفه کمیته بدرقه نیز تمام می‌شود.

ارائه خدمات مشاوره به سربازان

او با تاکید براینکه سلامتی سربازان بسیار اهمیت دارد، گفت: معتقدم اگر روز اول سرباز را بشناسیم قطعا می‌توانیم از آسیب‌های احتمالی که فرد خواسته یا ناخواسته به خود و دیگران وارد می‌کند، جلوگیری کنیم. همچنین مشاوره‌های ما کاملا علمی است و گاهی اوقات مشاوران ما ساعت‌ها و روزها برای برخی از سربازان وقت می‌گذارند تا با ریزترین مسائل و مشکلات آنها آشنا شوند، این کار اگرچه گاهی اوقات زمان‌بر است، اما باعث می‌شود تا افرادی که در اینجا هستند تا پایان دوره با مشکل خاصی مواجه نشوند.

مشاوران ما ساعت‌ها و روزها برای برخی از سربازان وقت می‌گذارند تا با ریزترین مسائل و مشکلات آنها آشنا شوند.

اجرای طرح روحانی مقیم در پادگان

این افسر نیروی زمینی ارتش با اشاره به برنامه‌‌های مراکز مشاوره و واحد عقیدتی سیاسی در طول دوره گفت: از آنجا که عمده مشکلات ما در پادگان در ساعات غیراداری ایجاد می‌شود، یکی از اقدمات ما برای جلوگیری از این مشکلات طرح روحانی مقیم است، در این طرح روحانی مقیم از زمانی که سرباز برای استراحت به خوابگاه می‌آید تا زمان خاموشی آسایشگاه در کنار سربازان است. همچنین در هر یگان عده‌ای به عنوان پایور مقیم مشخص‌ شده‌اند و از زمان پایان کار اداری تا خاموشی آسایشگاه در پادگان حضور دارند.

تبدیل سیستم سنتی طبخ غذا به صنعتی

سرهنگ موسوی همچنین درباره وضعیت بهداشتی و کیفیت غذایی پادگان توضیح داد: در تغذیه سربازان از چند سال گذشته تحولات اساسی صورت گرفته و سیستم طبخ سنتی کم کم به سیستم صنعتی تبدیل شده و در حال حاضر انواع غذاها در پادگان به صورت صنعتی تهیه می‌شود و وضعیت و کیفیت غذا‌ها بسیار بهتر شده از سوی دیگر با تغییر آشپزخانه‌ها از سنتی به صنعتی کارهای خدماتی در آشپزخانه‌ها بسیار راحت‌تر شده است. رضایت‌مندی سربازان نیز از قبل بیشتر شده و عموم سربازان از کیفیت غذا راضی هستند. همچنین از نظر کمیت غذا با توجه به اینکه سربازان در اوج جوانی هستند، نیازشان نسبت به غذا برآورده می‌شوند تا برای ماموریت‌های بعدی مشکلی نداشته باشند.

ایجاد فضای سبز در پادگان برای روحیه سربازان

او همچنین با بیان اینکه شرایط محیطی پادگان‌ها با یکدیگر متفاوت است، درباره کمبودهایی که در پادگان‌های ارتش وجود دارد و میزان تاثیرگذاری این کاستی‌ها گفت: پادگان ۰۲ شهید انشایی پادگان بسیار تمیزی است و تقریبا از نظر امکانات کامل است، اما کمی در زمینه فضای سبز کمبود دارد از همین‌رو قصد داریم تا با شهرداری منطقه مذاکراتی برای ایجاد فضای سبز در پادگان داشته باشیم، البته ما در این زمینه اقدماتی را نیز انجام داده‌ایم. این اقدمات هم برای این است که فضای محیطی در روحیه سربازان بسیار تاثیرگذار است.

از دیگر مشکلات ما تردد سربازان بود، از همین‌رو با سازمان اتوبوسرانی منطقه قرارداد بستیم تا مشکل حمل و نقل سربازان نیز برطرف شود.

خوشایندسازی فضای پادگان با ارائه خدمات مختلف به سربازان

فرمانده پادگان ۰۲ شهید انشایی با اشاره به امکانات رفاهی پادگان شهید انشائی ادامه داد: برای خوشایندسازی فضای پادگان و بهبود وضعیت روحی سربازان اقداماتی از جمله سالن استخر، سالن ورزش با کف‌پوش مناسب، سالن بدن‌سازی، میدان موانع، سینما، سالن کتابخانه با موجودی ۵ هزار کتاب، هایپر برای رفع خستگی و استفاده از چای و دیگر مواد غذایی، تلفنخانه و گیم‌نت مهیا شده است. همچنین از طریق سامانه سابا مسائل نظامی و اطلاعاتی از طریق فیلم به سربازان آموزش داده می‌شود.

سرهنگ موسوی همچنین درباره میزان حقوق دریافتی سربازان وظیفه گفت: میزان دریافتی سربازان وظیفه با توجه به شرایط یگان‌های آنها از نظر خدمت متفاوت است. برخی یگانها در مناطق محروم و برخی در مناطق مرزی هستند که میزان حقوق‌شان با دیگر سربازان متفاوت است. همچنین حقوق دوره آموزشی با حقوق بعد از دوره آموزشی متفاوت است.

او خاطرنشان کرد: میزان دریافتی سربازان در دوره آموزشی با توجه به پایه تحصیلی آنها به ترتیب کسانی که دارای مدرک دیپلم هستند، ۱۱۹ هزار و ۸۸۰ تومان، کاردانی ۱۲۹ هزار و ۸۷۰ تومان، کارشناسی ۱۴۱ هزار و ۸۵۸ تومان، کارشناسی ارشد ۱۵۱ هزار و ۸۴۸ تومان، پزشکی و دکترا ۱۷۹ هزار و ۸۲۰ تومان است.

استفاده از تخصص سربازان وظیفه در پادگان

سرهنگ موسوی با بیان اینکه در پادگان شهید انشایی از تخصص سربازان نیز استفاده می‌شود، خاطرنشان کرد: به پیشنهاد خود سربازان از برخی از آنها که در رشته شیمی تخصص داشتند، برای راه‌اندازی خط تولید مایع دستشویی، ظرف‌شویی و شامپو استفاده کردیم. از دیگر اقدمات ما با همکاری سربازان راه‌اندازی کارگاه‌های ساخت تخت و کمد برای بازسازی و تعویض تخت‌های سربازان بود.

او ادامه داد: البته با هماهنگی‌هایی که با پشتیبانی ارتش صورت گرفته در صورتی که منابع تامین شود، تولید مایع دستشویی، ظرفشویی و . . . ادامه خواهد داشت.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با بیان اینکه ارتش ما یک ارتش مکتبی است، تصریح کرد: جامعه تصور می‌کند خدمت در ارتش به دلیل نظم و انضباط آن از دیگر سازمانهای نظامی سخت‌تر است . به عقیده من نظم و دیسیپلین را می‌توان با مهربانی و عطوفت در کنار هم قرار داد. ما در پادگان ۰۲ شهید انشایی قبل از ورود سربازان برای فرماندهان آن‌ها، کلاس بهبود رفتار مواجهه با سربازان را برگزار می کنیم. قطعا اگر سرباز فلسفه مقررات را بداند، همه قوانین را می‌پذیرد و تصور نمی‌کند، ما قصد آزار او را داریم یا می خواهیم از او بیگاری بکشیم.

اگر سرباز فلسفه مقررات را بداند، همه قوانین را می‌پذیرد و تصور نمی‌کند، ما قصد آزار او را داریم.

تغییر آموزش‌ها با توجه به تغییر در تهدیدات

او با بیان اینکه سربازان هر هفته مشکلاتشان را برای فرمانده پادگان می‌مطرح کنند، گفت: فرصت‌ها و تهدیدات سربازان متفاوت است. مشکل سربازانی که سطح سواد کمتری دارد، عموما غذا و مرخصی و . . . است، اما در سربازانی که از سطح سواد بالاتری برخوردار هستند، مشکلات فرق می‌کند برخی از آن‌ها معتقدند از تخصص آن‌ها استفاده نمی‌شود و این به عملکرد ما با سربازان بستگی دارد.

فرمانده پادگان ۰۲ شهید انشایی تاکید کرد: یگان‌های ما عموما در مناطق مرزی مستقر هستند، و سربازان در اینجا باید آماده شوند تا زمانی که این سربازان را به نیروی زمینی تزریق کنیم، بتوانند به نحو احسن ماموریت خود را انجام دهند.

او به برخی تغییرات در نحوه آموزش اشاره کرد و گفت: آموزش‌های ما با توجه به زمان و نوع تهدیدات تغییر کرده و با تهدیدات روز تنظیم می‌شود. باتوجه به اینکه در سال های اخیر جنگ‌ها به صورت نیابتی انجام می‌شود ما سعی کردیم از نکات مثبت این جنگ‌ها استفاده و آنها را به سربازان آموزش دهیم.

سربازی تمرین زندگی با حداقل امکانات است و سربازان در این دوره قانون‌گرایی و خوداتکایی را می‌آموزند.

این فرمانده ارتش در پایان گفت: سربازان وظیفه در هفته اول به دلیل اینکه از فضای خانواده دور شده‌اند، باید بیش از پیش توکل‌شان به خدا باشد. در سربازی، سرباز زندگی مستقل از خانواده را تجربه می‌کند. سربازی تمرین زندگی با حداقل امکانات است. در سربازی مدارا با دیگران را می‌آموزند. در سربازی حس مسئولیت‌پذیری بالا می‌رود و سربازان قانون‌گرایی و خوداتکایی را می‌آموزند.

کلیدواژه: تکریم سرباز و خوشایندسازی محیط | فرمانده پادگان ۰۲ شهید انشایی | کارکنان وظیفه | سربازان وظیفه | نیروهای مسلح | انجام می شود | دوره آموزشی | پادگان شهید | سرهنگ موسوی | نیروی زمینی | سربازان نیز | رزم مقدماتی | حضور دارند | همین رو | آموزش ها | یگان ها

منبع: رویداد24

منبع این خبر، وبسایت www.rouydad24.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۶۹۷۸۵۵ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

در همین زمینه

 • تمام تلاش ضد انقلاب این بود که ارتش منحل شود/حضرت آقا در جبهه شبانه برای گشت می رفت/وضعیت جبهه را که تشریح کردم بنی صدر غش کرد
 • من مشکلات را عنوان می‌کردم بنی صدر گردنش روی شانه‌اش کج شد و غش کرد.دکتر شیبانی بلافاصله بنی صدر را در طبقه زیر زمین بردند و سرم به او وصل کردند.آفتاب هم سر نزده بود سوار هلی کوپتر شد و رفت. سرویس سیاست مشرق ـ یکی دیگر از ویژه برنامه‌های ایام پرافتخار 8 سال دفاع مقدس را در سالگرد و سالروز این هفته عزیز برگزار می‌کنیم. در این ویژه برنامه‌ها در خدمت امیران و سردارانی هستیم که لحظه لحظه جنگ را درک کردند و با آنها گفت‌وگو می‌کنیم تا از زاویه‌های مختلف سختی‌های جنگ، کارهایی که در جنگ صورت گرفته و البته مسائل روز دفاعی کشور را مرور کنیم. ان شاالله مطالب جدیدی برای شما مردم داشته باشد که خیلی درباره جنگ شنیدید و با پوست و گوشت و استخوان‌تان درک کردید و البته برای نسل جوان که با آن دوران فاصله گرفته و خیلی‌هایی که ندیده‌اند. مهمان ارجمندی در این برنامه داریم. افتخار دارم در خدمت یکی از امیران عزیز ارتش جمهوری اسلامی ایران باشم که لحظه ‌لحظه 8 سال دفاع مقدس را درک کرده‌اند. کسی که به عنوان یکی از یاران نزدیک شهید صیاد شیرازی نام می‌برند که همواره در کنار شهید حضور داشتند. یکی از 13 فرمانده بلندپایه نظامی کشور که دارای درجه سرلشگری هستند و بعد از جنگ هم «نشان فتح» دریافت کردند. در ادامه مشروح گفت و گوی محمد حسین رنجبران با امیرسرلشگر حسین حسنی سعدی جانشین قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء، معاون سابق هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح و فرمانده اسبق نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران از نظرتان می گذرد: مهمترین محورهای مطرح شده در این برنامه بدین شرح است: *عده‌ای بدنبال انحلال ارتش و ایجاد ارتش توحیدی بودند *تمام تلاش ضد انقلاب این بود که ارتش منحل شود *وضعیت جبهه را که تشریح کردم، بنی‌صدر غش کرد! *حضرت آقا در...
 • باران چشمه:نوراللهی تا ۲۹ آذر سرباز است/شرایط مناسب تری برای سربازان قهرمان ایجاد می شود
 • به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، سردار مهرعلی باران چشمه در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به اجرایی شدن قانون سرباز قهرمان تاکید کرد و توضیح داد: با توجه به تصویب قانون سرباز قهرمان توسط مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، دستورالعمل اجرایی شدن آن توسط وزارت ورزش و جوانان، وزارت دفاع و تربیت بدنی نیروهای مسلح تهیه شد. رئیس سازمان تربیت بدنی نیروهای مسلح افزود: نکاتی در خصوص اجرای قانون سرباز قهرمان در سامانه موجود است که نیاز به بازنگری دارد که امیدوارم پس از این بازنگری شرایط مناسب تری برای سربازان قهرمان ایجاد شود. وی با اشاره به این قانون که شامل حال قهرمانان المپیکی دارای مدال طلا، نقره و برنز، قهرمانان اول و دوم مسابقات جهانی و نفرات اول مسابقات آسیایی، می شود، گفت: کماکان ورزشکارانی که عضو تیم های ملی هستند پس از گذراندن دوره آموزشی مقدماتی در اختیار فدراسیون ها قرار می گیرند. باران چشمه خاطر نشان ساخت: نکته دیگر این که برخی ورزشکاران هم در سطح ملی نیستند و در لیگ های برتر کشور فعالیت دارند؛ با ایجاد پایگاه های قهرمانی درسطح نیروهای مسلح تلاش کرده ایم در این باشگاه ها و پایگاه های قهرمانی به کارگیری شوند تا بتوانند فعالیت حرفه ای خود را ادامه دهند. رئیس سازمان تربیت بدنی نیروهای مسلح همچنین در خصوص مجوز خروج از کشور احمد نوراللهی اظهار داشت: با پیگیری‌های مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان مجوز خروج از کشور این بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس برای بازی مقابل الهلال عربستان صادرشد اما در هر صورت وی سرباز و تا تاریخ 29 آذرماه سال جاری در اختیار نیروهای مسلح است. 604 سردار باران چشمه سرباز قهرمان بازیکنان سرباز باران چشمه بازیکنان سرباز
 • باران چشمه:شرایط مناسب تری برای سربازان قهرمان ایجاد می شود/نوراللهی تا ۲۹ آذر سرباز است
 • خبرگزاری میزان- رئیس سازمان تربیت بدنی نیروهای مسلح گفت: نوراللهی تا 29 آذر سرباز است و با پیگیری‌های وزیر ورزش مجوز خروج او از کشور صادر شد. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان، سردار مهرعلی باران چشمه در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به اجرایی شدن قانون سرباز قهرمان اظهار داشت: با توجه به تصویب قانون سرباز قهرمان توسط مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، دستورالعمل اجرایی شدن آن توسط وزارت ورزش و جوانان، وزارت دفاع و تربیت بدنی نیروهای مسلح تهیه شد. رئیس سازمان تربیت بدنی نیروهای مسلح افزود: نکاتی در خصوص اجرای قانون سرباز قهرمان در سامانه موجود است که نیاز به بازنگری دارد که امیدوارم پس از این بازنگری شرایط مناسب تری برای سربازان قهرمان ایجاد شود. وی با اشاره به این قانون که شامل حال قهرمانان المپیکی دارای مدال طلا، نقره و برنز، قهرمانان اول و دوم مسابقات جهانی و نفرات اول مسابقات آسیایی، می شود، گفت: کماکان ورزشکارانی که عضو تیم های ملی هستند پس از گذراندن دوره آموزشی مقدماتی در اختیار فدراسیون‌ها قرار می‌گیرند. باران چشمه خاطر نشان ساخت: نکته دیگر اینکه برخی ورزشکاران هم در سطح ملی نیستند و در لیگ‌های برتر کشور فعالیت دارند. با ایجاد پایگاه‌های قهرمانی درسطح نیروهای مسلح تلاش کرده‌ایم در این باشگاه‌ها و پایگاه‌های قهرمانی به کارگیری شوند تا بتوانند فعالیت حرفه‌ای خود را ادامه دهند. رئیس سازمان تربیت بدنی نیروهای مسلح همچنین در خصوص مجوز خروج از کشور احمد نوراللهی اظهار داشت: با پیگیری‌های مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان، مجوز خروج از کشور این بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس برای بازی مقابل الهلال عربستان صادرشد اما در هر صورت وی سرباز و تا تاریخ 29 آذرماه سال جاری در اختیار نیروهای مسلح است. انتهای پیام/
 • شهدای سرباز به عنوان جوانان مومن ایرانی به سربازان استان فارس معرفی شوند
 • به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ به مناسبت هفته دفاع مقدس حجت‌الاسلام محمد حاجی‌زاده مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه فجر با خانواده شهید رحیم باستانی دیدار کرد. وی با تاکید بر اینکه هفته دفاع مقدس بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ شهادت است، گفت: زندگی و رفتار شهدای دفاع مقدس مصداق بارز سبکِ زندگی اسلامی است و دیدار با پدران و مادران شهدا یکی از بهترین راه‌های شناخت شهداست. حاجی زاده با اشاره به اینکه اکثر شهدای دفاع مقدس در سنین جوانی در عرصه دفاع از انقلاب اسلامی حضور یافتند، افزود: شهدای دفاع مقدس الگوی رزمندگان جوان جبهه مقاومت اسلامی برای مقابله با رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی هستند. مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه فجر با بیان اینکه موضوع معرفی شهدای سرباز به جامعه مورد توجه اصحاب رسانه و مسئولان نیروهای مسلح کشور قرار بگیرد، ادامه داد: شهدای سرباز به عنوان نمونه جوانان مومن و سلحشور ایرانی به سربازانی که در حال سپری کردن دوران خدمت مقدس سربازی هستند معرفی شوند. وی با تاکید بر اهمیت تکریم پدران، مادران، همسران و فرزندان شهدا در جامعه، بیان کرد: تکریم یاد شهدا و بازماندگان ایشان روحیه شهادت‌طلبی و ایثار را در جامعه جوان ایران تقویت می‌کند و در این راستا برگزاری یادواره‌های شهدای سرباز و تالیف کتاب زندگینامه این شهدا باید در دستور کار مسئولان فرهنگی کشور قرار بگیرد. حاجی‌زاده با بیان اینکه دوران خدمت سربازی در سپاه تنها آموزش نظامی نیست بلکه یک دوره خودسازی و انسان‌سازی است، اظهار داشت: نمایندگی ولی فقیه در سپاه برنامه‌های متنوع دینی و اخلاقی را برای سربازان این نهاد برگزار می‌کند که راهنما و پشتوانه‌ای برای تعمیق معنویت اسلامی و حرکت جوانان به سمت سعادت دنیوی و اُخروی در زندگی است. مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه فجر با بیان اینکه اولویت و اهمیت مسئله دفاع از...
 • یک جانباز شیمیایی تشریح کرد خاطره جالب از شکل حقوق دهی به پاسداران در اتاق خالی/ماجرای پولی که شهید قدمیاری از جیبش داد
 • کاظم کول‌آبادی با سابقه پنج‌بار جراحت شیمیایی همزمان با هفته دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نیشابور اظهار داشت: شاهد هستیم فرزندان و نوه‌های برخی جانبازان شیمیایی، دچار عوارض شیمیایی شده و به شدت بیمار هستند. وی افزود: از عوارض شیمیایی انتقال شده به فرزندانم به ویژه سجاد با 22 سال سن که فلج شده است و روزگار را به رنج و سختی تمام می‌گذراند، خون جگر شده‌ام. بیش از 20 سال است که درگیر جراحات پسرم سجاد هستم. این فرهنگی بازنشسته جانباز با بیان اینکه برخی دید غلطی نسبت به مسائل رفاهی جانبازان دارند، تصریح کرد: از یک طرف ترکش‌هایی که هنوز در بدنمان جا خوش کرده‌اند اذیت‌مان می‌کنند و از طرف دیگر شنیدن برخی سخنان درخصوص وضعیت زندگی جانبازان به گونه دیگر اذیت‌مان می‌کند. ما جانبازان داریم می‌سوزیم، اما عده‌ای سوختن ما را درک نمی‌کنند. کول‌آبادی با اشاره به اینکه بازدید برخی آقایان مسؤول برای ما روحیه دارد، عنوان کرد: هنوز هم عده زیادی در جامعه هستند که می‌خواهند ارزش‌ها را نگه دارند. وی با بیان اینکه نسل امروز جنگ را یا درک نکرده و یا کافی و کامل درک نکرده است، تأکید کرد: برخی اوقات دیده می‌شود در ادارات به جای تکریم ارباب رجوع به ویژه جانبازان و معلولان به گونه‌ای نامناسب رفتار می‌کنند و عملاً تکریم، کمرنگ شده است. این جانباز شیمیایی تحت درمان که مبدع طرح شاهدپژوهی در آموزش و پرورش بوده است، یادآور شد: یکی از فعالیت‌های من در جبهه که عموماً پیک گردان بودم، فیلمبرداری بود. در 32 عملیات جنگی که بیش از یک سال و نیم به طول انجامید فیلمبرداری کردم که بخشی از آنها در جاهای مختلف استفاده و پخش شده است. مقداری از آثارم را به بنیاد حفظ آثار و مقداری را به صدا و سیما داده‌ام. کول‌آبادی در خصوص نگاه مادی پاسداران در اوایل انقلاب، چنین خاطره‌ای...
 • همایش سرباز در تیپ ۳۶۴ شهید نصیر زاده ارتش مستقر در مهاباد فیلم
 • همایش سرباز در تیپ 364 شهید نصیر زاده ارتش مستقر در مهاباد برگزار شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز مهاباد، در این مراسم که با حضور سربازان و خانواده های ارتشی همراه بود، سرهنگ محمودی فرمانده تیپ 364 شهید نصیر زاده ارتش، سرباز بودن را منتصب به گروه خاصی ندانست و گفت : تمامی مسلمانان سرباز هستند چرا که حاضرند جان خود را در راه دفاع از میهن و اسلام فدا کنند. معاون استاندار و فرماندار شهرستان مهاباد هم در این مراسم با اشاره به فرارسیدن محرم، سیدالشهدا را نماد سرباز راستین اسلام ناب محمدی دانست. ایرج شجاعی، همچنین با اشاره به کرامت سرباز در ایران اسلامی افزود: اهمیت نظم و انسجام در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران زبانزد خاص و عام است و همین امر سبب شده یاوه گویان و دشمنان نظام جرأت تجاوز به میهن اسلامی را نداشته باشند. در پایان این مراسم از سربازان نمونه تیپ 364 شهید نصیر زاده ارتش قدردانی شد. دانلود
 • ۸۱ میلیون دفترچه بیمه در دست مردم/۷میلیون ایرانی همچنان فاقد پوشش بیمه
 • قائم مقام وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم جلوگیری از همپوشانی‌های بیمه‌ای، گفت: بیش از ۸۱ میلیون دفترچه بیمه در دست مردم است، اما هنوز هفت میلیون نفر تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند. به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با اشاره به حکمی که هفته گذشته از سوی رئیس جمهور برای وزرا ابلاغ شده و ضمائم مربوط به این حکم، اظهار کرد: این حکم هشت بخش اصلی کلی(برای همه وزار یکسان) دارد و برای بخش بهداشت و درمان نیز ۹ بخش خاص در آن تعریف شده است. وی افزود: در هشت بند کلی به مواردی از جمله ارتقای سلامت نظام اداری، ملاک قرار دادن حقوق شهروندی، توجه به حفظ محیط زیست، اولویت واگذاری فعالیت‌ها به خود مردم، استقرار دولت الکترونیک، بکارگیری زنان، جوانان و اقوام و مذاهب و ... اشاره شده است. معاون کل وزارت بهداشت در خصوص ۹ بند تخصصی حوزه بهداشت و درمان نیز افزود: این ۹ بند شامل ادامه طرح تحول نظام سلامت، بهبود نظام مدیریت مالی بخش درمان، اولویت دادن به بهداشت پیشگیری در برنامه ارتقا سلامت جامعه، ارائه خدمات جامع و همگانی در حوزه سلامت، توجه به توسعه گردشگری و ایجاد بیمارستان‌های مجهز، بازطراحی ساختار عمرانی حوزه بهداشت و درمان، ارتقاء صنایع دارویی و تجهیزات پزشکی و توسعه کاربرد گیاهان دارویی است. بند مهم دیگر نیز هدفمند کردن حمایت‌های بیمه‌ای و جلوگیری از همپوشانی در این بخش است. حریرچی با بیان اینکه اکنون ۸۱ میلیون و ۶۰۰ هزار دفترچه درمانی در دست مردم است، خاطرنشان کرد: این در حالیست که ما هفت میلیون نفر بیمه نشده داریم. وی بخش زیادی از فعالیت‌های حوزه بهداشت و درمان را مدیون تلاش‌ نیروها و پرسنل این بخش دانست و گفت: اگر امروز مردم از بهداشت و درمان کشور رضایتمندی حدود ۸۰ درصدی دارند، حاصل تلاش ۴۵۰ هزار...
 • سازمان بیمه سلامت برای بیمه کردن افراد از تماس تلفنی استفاده نمی کند
 • مدیر کل دفتر مرکزی حراست سازمان بیمه سلامت ایران نسبت به اخاذی با وعده‌های غیرواقعی بیمه‌ای، هشدار داد و گفت: مردم در صورت مواجهه با شرکت‌هایی که به نام بیمه سلامت اقدام به اخاذی می‌کنند، موضوع را به این سازمان گزارش کنند. به گزارش ایسنا، سید محمدرضا هاشمی‌نیا با اشاره به سودجویی برخی افراد از نام سازمان بیمه سلامت و طرح ادعاهای کذب در مورد بیمه‌ کردن مردم، اظهار کرد:بسیاری از این افراد و شرکت‌ها با دادن وعده‌های غیر واقعی مانندارائه بیمه تکمیلی به بیمه شدگان، ارائه بیمه مکمل دندانپزشکی، ارائه دفترچه بیمه یا کارت بیمه سلامت، داشتن قرارداد و پرداخت هزینه‌های درمان آزمایشگاه، ویزیت پزشکان و داروخانه‌ها و هزینه‌های دارویی با حساب حق بیمه به بیمه شدگان، از مرم اخاذی کرده و باعث سوء استفاده از نام این سازمان و خدشه دار شدن آن در منظر افکار عمومی می‌شوند. مدیر کل دفتر مرکزی حراست سازمان بیمه سلامت ایران از مردمدرخواست کرد: ضروری است شهروندان حسب تکلیف قانونی خود در صورت مشاهده و برخورد با این افراد، با اخذ اطلاعات کامل از این شرکت‌ها و به منظور جلوگیری از این روند غیر قانونی، موضوع را برای پیگیری از طریق شماره تماس۷ -۲۲۸۵۸۷۲۰ به سازمان بیمه سلامت ایران اعلام کنند. بنا بر اعلاماداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بیمه سلامت ایران، وی افزود: این گروه‌ها عده‌ای فرصت طلب و سودجو هستند که تنها به دنبال اخاذی از هموطنان هستند. در این نوع ارتباطات زمانی‌که شهروندان اعلام می‌کنند بیمه درمان پایه دارند، گاهیتماس گیرنده تهدید می‌کند که دفاتر بیمه درمان شهروندان را ابطال می‌کنند. سازمان بیمه سلامت ایران به عنوان بزرگ‌ترین سازمان بیمه‌گر درمان پایه کشور، هرگز برای بیمه کردن افراداز تماس تلفنی استفاده نمی‌کندو هرنوعفراخوان عمومی از طریق سایت رسمی سازمان بیمه سلامت ایران به آدرسwww.ihio.gov.irیا از طریق صدور پیام در رسانه‌های جمعی اطلاع رسانی می‌کند. انتهای...
 • هشدار سازمان بیمه سلامت درباره اخاذی از مردم با وعده های بیمه ای غیرواقعی
 • مدیر کل دفتر مرکزی حراست سازمان بیمه سلامت ایران نسبت به اخاذی با وعده‌های غیرواقعی بیمه‌ای، هشدار داد و گفت: مردم در صورت مواجهه با شرکت‌هایی که به نام بیمه سلامت اقدام به اخاذی می‌کنند، موضوع را به این سازمان گزارش کنند. آفتاب‌‌نیوز : سید محمدرضا هاشمی‌نیا با اشاره به سودجویی برخی افراد از نام سازمان بیمه سلامت و طرح ادعاهای کذب در مورد بیمه‌ کردن مردم، اظهار کرد: بسیاری از این افراد و شرکت‌ها با دادن وعده‌های غیر واقعی مانند ارائه بیمه تکمیلی به بیمه شدگان، ارائه بیمه مکمل دندانپزشکی، ارائه دفترچه بیمه یا کارت بیمه سلامت، داشتن قرارداد و پرداخت هزینه‌های درمان آزمایشگاه، ویزیت پزشکان و داروخانه‌ها و هزینه‌های دارویی با حساب حق بیمه به بیمه شدگان، از مرم اخاذی کرده و باعث سوء استفاده از نام این سازمان و خدشه دار شدن آن در منظر افکار عمومی می‌شوند.مدیر کل دفتر مرکزی حراست سازمان بیمه سلامت ایران از مردم درخواست کرد: ضروری است شهروندان حسب تکلیف قانونی خود در صورت مشاهده و برخورد با این افراد، با اخذ اطلاعات کامل از این شرکت‌ها و به منظور جلوگیری از این روند غیر قانونی، موضوع را برای پیگیری از طریق شماره تماس۷ -۲۲۸۵۸۷۲۰ به سازمان بیمه سلامت ایران اعلام کنند. بنا بر اعلام اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بیمه سلامت ایران، وی افزود: این گروه‌ها عده‌ای فرصت طلب و سودجو هستند که تنها به دنبال اخاذی از هموطنان هستند. در این نوع ارتباطات زمانی‌که شهروندان اعلام می‌کنند بیمه درمان پایه دارند، گاهی تماس گیرنده تهدید می‌کند که دفاتر بیمه درمان شهروندان را ابطال می‌کنند. سازمان بیمه سلامت ایران به عنوان بزرگ‌ترین سازمان بیمه‌گر درمان پایه کشور، هرگز برای بیمه کردن افراد از تماس تلفنی استفاده نمی‌کند و هرنوع فراخوان عمومی از طریق سایت رسمی سازمان بیمه سلامت ایران به آدرس www.ihio.gov.ir یا از طریق صدور پیام در...
 • انتصاب مشاور رییس سازمان حفاظت محیط زیست در نظام مدیریت یکپارچه سلامت ایمنی و محیط زیست
 • به گزارش ایسکانیوز ،بهرام طاهری با حکم عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان مشاور وی در نظام مدیریت یکپارچه سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) منصوب شد. در حکم عیسی کلانتری برای بهرام طاهری آمده است: با توجه به توانمندی های علمی جنابعالی به عنوان مشاور اینجانب در نظام مدیریت یکپارچه سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) در سطح ملی با رویکرد توسعه و مدیریت در هم تنیده ریسک های مرتبط (NEXUS) محیط زیست، خاک، آب، انرژی و تغییر اقلیم منصوب می شوید. گفتنی است، بهرام طاهری مشاور وزیر نیرو دولت یازدهم در امور مربوط به ایمنی، بهداشت، محیط زیست و امور اجتماعی بود. وی استاد HSE در دانشگاه‌های امیرکبیر و تهران است. طاهری در گذشته مشاور وزارت نفت در ایجاد ساختار مدیریت HSE بوده و در شهرداری تهران نیز مشاور اولیه استقرار سیستم HSE در شهر تهران بوده است. 705 بهرام طاهری مشاور وزیر نیرو دولت یازدهم عیسی کلانتری مدیریت یکپارچه سلامت، ایمنی و محیط زیست انتصاب مشاور توانمندی های علمی ساختار مدیریت HSE
 • عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:لایحه حمایت از محیط بانان کارآمد نیست/اغلب محیط بانان با مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می کنند
 • به گزارش خبرگزاری فارس از اراک به نقل از پایگاه خبری نماینده مردم شازند در مجلس، علی ابراهیمی با بیان اینکه لایحه حمایت از محیط‌بانان در دستور کار بررسی کمیسیون کشاورزی قرار دارد، اظهار کرد: قانون استفاده از سلاح و مهمات در کشور برای ضابطان خاص و عام وجود دارد که در این رابطه محیط‌بانان جزو ضابطان خاص هستند و نیاز است جزو ضابطان قضایی عام معرفی شوند. وی با بیان اینکه محیط‌بانان باید مانند نیروهای مسلح از حمایت‌های قانونی برخوردار شوند، تصریح کرد: متأسفانه محیط‌بانان با وجود سختی کار و حضور در محیط‌های خطرناک از حمایت‌های قضایی کافی برخوردار نیستند، این در حالی است که خطرات زیادی از جانب شکارچیان غیرمجاز آنها را تهدید می‌کند. عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه لایحه حمایت از محیط‌بانان مشکلات عمده محیط‌بانان را رفع نمی‌کند و کارآمد نیست، افزود: شیوه حمایت از محیط‌بانان به‌ویژه در جایگاه قانون‌گذاری باید واضح‌تر، شفاف‌تر و قوی‌تر از گذشته انجام شود هرچند در لایحه مذکور به معاضدت‌های قضایی اشاره شده اما این موضوع از شفافیت لازم برخوردار نیست. ابراهیمی با انتقاد از اینکه اغلب محیط‌بانان با مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند، گفت: قوه مجریه باید ارتقای سطح معیشت این قشر را در دستور کار قرار دهد و همچنین قوه مقننه نیز از نظر قانون‌گذاری باید قوه مجریه را مکلف به تأمین منابع لازم برای بهبود معیشت محیط‌بانان کند. وی با تأکید بر اینکه تعداد محیط‌بانان جوابگوی حفاظت از محیط حیات‌وحش نیست، ادامه داد: تعداد این قشر باید به استانداردها نزدیک شود. عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه قوانین حوزه صید و شکار به روز نیست و باید در آنها بازنگری لازم انجام شود، تصریح کرد: برای بهبود وضعیت محیط‌زیست و حیات‌وحش باید در قوانین صید و شکار بازنگری انجام شود و از سویی مجوز شکار...
 • مراسم تکریم از پیشکسوتان مازندران با حمایت باشگاه نساجی
 • به گزارش وانانیوز، این مراسم با حضور مالک، مدیرعامل و دست اندرکاران باشگاه نساجی مازندران، مسئولان استانی و شهر قائم شهر، جمع کثیری از پیشکسوتان و هواداران این تیم ریشه دار با شور خاصی برگزار شد.در حاشیه این مراسم فرهاد صنیعی فرد مالک باشگاه نساجی مازندران ضمن تسلیت ایام محرم به عزاداران حسینی گفت: بسیار خرسند و مفتخریم که امروز در خدمت پیشکسوتان و افتخارآفرینان باشگاه نساجی مازندران بودیم. بزرگانی که به اعتقاد من برند این تیم ریشه دار و قدیمی هستند.وی ادامه داد: باشگاه نساجی مازندران متعلق به مردم، هواداران و همین پیشکسوتان است. مردانی که یک عمر برای این تیم زحمت کشیدند. پس وظیفه همه ماست که در خدمت پیشکسوتان باشیم و حرمت داری کنیم. بنا داریم من بعد بیشتر این عزیزان را ملاقات کرده و از تجارب آنان بهره مند شویم.صنیعی فرد خاطر نشان کرد: در حال حاضر ما نیاز به حمایت پیشکسوتان و هوادران نساجی مازندران داریم و تاثیر این حمایت را هم به ویژه در بازی با خونه به خونه بابل دیدیم. امروز به خود این عزیزان هم گفتم که این حمایت، وفاق و همدلی باید تا پایان لیگ امسال ادامه پیدا کند تا به امید خدا بتوانیم طلسم را شکسته و لیگ برتری شویم.مالک باشگاه نساجی مازندران افزود: بی تعارف می گویم مالک اصلی باشگاه نساجی مازندران همین پیشکسوتان و مردم هستند و من و اعضای فعلی تیم مستاجر این باشگاه هستیم. ما می رویم و این عزیزان می مانند و به همین خاطر از همه خواستم عهد اخوت، برادری و وحدت بسته و تا جشن صعود به لیگ برتر با هم و کنار هم باشیم.صنیعی فرد در پایان در خصوص پیش بینی بازی فردا گفت: بدون شک بازی سختی مقابل ملوان انزلی در پیش داریم اما مطمئن هستم با حمایت تماشاگران با معرفت و پرشور نساجی مازندران در خانه پیروز شده و اجازه...
 • تکریم هنرمندان و شاعران دفاع مقدس مورد اهتمام مسئولان آران و بیدگل قرار بگیرد
 • امام جمعه آران و بیدگل با بیان اینکه تکریم هنرمندان و شاعران دفاع مقدس مورد اهتمام قرار بگیرد، گفت: پیام‌های دفاع مقدس گردآوری و بازگو شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، آیت الله سید محمد موسوی شامگاه شنبه در ششمین دوسالانه اهل قلم شهرستان آران و بیدگل ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای گرانقدر اظهار داشت: این هنر هنرمندان و اشعار زیبای شاعران است که در طول سالیان گذشته پیام های دفاع مقدس، ارزش‌های اسلامی و معنوی را به ما رسانده است.امام جمعه آران و بیدگل افزود: اگر هنرمندان و شاعران نبودند این ارزش‌ها در لابه لای تاریخ به فراموشی سپرده می‌شد و از این روست که تکریم هنرمندان، دانشمندان و شاعران بسیار مقدس است.موسوی تصریح کرد: دفاع مقدس یادآور ایثار و فداکاری تمام اقشار کشور در هشت سال جنگ تحمیلی است که همه از این آزمایش سربلند بیرون آمدند و توانستند آرمان‌های جمهوری اسلامی را تثبیت و این نظام را بیمه کنند.وی خاطرنشان کرد: دفاع مقدس پیام‌ها و نکات مهمی داشت که باید این موارد گردآوری و بازگو شود تا آیندگان بدانند این انقلاب چگونه حفظ شده و چه خون‌های پاکی ریخته شده تا این چنین قدرتمند باقی مانده است.میثم نمکی نیز در این مراسم اظهار داشت: در این دو سالانه ششم بنا داریم تا به معرفی اهل قلم، تازه‌های نشر، مروری بر آیین‌های رونمایی کتاب، بزرگداشت مفاخر ملی شهرستان و رویدادهای مرتبط با اهل قلم و کتاب بپردازیم.رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل بیان کرد : سهم نویسندگان آران و بیدگل گرچه در مقیاس کشوری چندان به چشم نمی‌آید اما این میزان به تناسب سرانه این شهرستان در حد قابل قبول و حتی فراتر از انتظار است.وی تصریح کرد: در دو سال گذشته بیش از 80 عنوان کتاب توسط ناشران محلی و یا نویسندگان اهل قلم آران و بیدگل تألیف...
 • تبدیل ارتش پادشاهی به ارتش انقلاب اسلامی
 • به گزارش جهان نیوز،روایت امیر سرلشگر حسنی سعدی از تبدیل ارتش پادشاهی به ارتش انقلاب اسلامی. دریافت.mp4
 • جابجایی ارزش ها راهبرد اصلی رژیم صهیونیستی و آمریکا است
 • به گزارش ایرنا، سردار سید یوسف مولایی روز یکشنبه در آیین تودیع و معارفه رئیس بسیج دانشجویی استان البرز که در سالن شهید مفتح دانشکده الهیات دانشگاه آزاد کرج برگزار شد، افزود: یکی از مصیبت های ما شاید این باشد که به دلیل عدم احصای مسایل عمده و مسایل قابل توجه ممکن است به مسایل کوچکتر توجه کنیم که یکی از آنان جابجایی ارزش ها است. وی اظهار داشت: گذر زمان و دور شدن از دوران هشت سال دفاع مقدس ممکن است برخی مواقع به جابجایی ارزش ها بینجامد و جابجایی ارزش ها ممکن است خواسته و یا ناخواسته اتفاق بیاتد که نشان از قوی بودن جنگ روانی دشمن و یا توان اغنایی پایین ما دارد. وی گفت: دانشجو یک گروه مرجع است که اقشار زیادی از این قشر اثرپذیر هستند و زمانیکه ارزش ها در جامعه جابجا شود تاثیر مستقیم روی دانشجو داشته و به تبع آن دیگر اقشار جامعه نیز از آن متاثر می شوند و هیچ راهی جز این نیست. مولایی با بیان اینکه تلاش هوشمندانه و هدایت شده ای از طرف دشمنان در حال صورت گرفتن است، افزود: در دنیای سیاست اهداف مشخص و اعلامی و اهداف غیر اعلامی داریم که بخش عمده ای از تلاش دشمنان جزو اهداف اعلامی است که هیچ واهمه ای از آن نداشته و قدرت های سیاست گذار جهانی اعتراف دارند که ما می خواهیم این اهداف را انجام دهیم. وی اظهار داشت: در داخل کشور ما زمانی ایثارگری یک ارزش بود و اکنون احتمال دارد این ارزش، سوداگری شود و تا دیروز هر که جانبازتر بود ارزشمندتر بود و اکنون هر کسی هزارمیلیاردتر باشد ارزشمندتر است. فرمانده سپاه استان البرز با اشاره به اینکه این جابجایی ارزش ها راهبرد اصلی رژیم صهیونیستی و آمریکا است، گفت: علامت سئوال جوانان برای موضوع دفاع، راهبرد اصلی دشمن است و می توان دید...
 • تدوین راهبرد جدید غرب علیه ایران:نشانه های خطرناک در سخنرانی ۱ ۵ در سازمان ملل و متن
 • ۱۵ اکتبر دانلد ترامپ باید پایبندی ایران را به برجام تأیید کند. مهر تأیید «مَکرون» و «مِی» بر لزوم محدودسازی فعالیت‌های موشکی و منطقه‌ای ایران در آستانه این روز چه معنایی دارد؟ سرویس جهان مشرق- ۲۸ اوت بود که برنامه پیشنهادی جان بولتون برای خروج دولت ترامپ از برجام، در پایگاه مؤسسه گیت‌استون رونمایی شد. دو هفته بعد، تقریباً تمام خبرگزاری‌ها به نقل از رویترز نوشتند مقامات واشینگتن در حال بررسی گزینه‌های سخت‌گیرانه‌تری علیه ایران هستند، پیشنهادی که با مشارکت جیمز ماتیس (وزیر دفاع)، وزیر خارجه (رکس تیلرسون) و مک‌مستر (مشاور امنیت ملی) طراحی شده است. رویترز به نقل از مقاماتی که نامشان را فاش نکرد، نوشت مسائل مالی، حمایت از گروه‌های نظامی در منطقه و برنامه‌های موشکی ایران از موضوعاتی است که طبق این برنامه تحت فشار قرار خواهد گرفت. ایالات متحده حالا سه هفته پس از اعلام نقشه راه از سوی بولتون، ‌ سخنرانی ترامپ در سازمان ملل نشان می‌دهد به شدت تحت تأثیر قرار گرفته است. او ایران، ونزوئلا و کره شمالی را سه «دولت سرکش» دانست که باید رفتار خود را تغییر دهند. وی به توافق هسته‌ای اشاره کرد و با لحن بی‌ادبانه‌ای اضافه کرد «سران ایران جدا از قدرت عظیم نظامی آمریکا، از مردم خود بیش از هر چیزی می‌ترسند.» او در مورد برجام گفت «یکی از بدترین» توافق‌ها و «یکطرفه‌ترین معامله‌ای» است که تا به حال آمریکا بدان وارد شده است. اگر در هفته‌ها و ماه‌های آتی، موگرینی از ایران بخواهد سر میز بازنگری برجام یا مذاکره در حوزه‌های دیگر حاضر شود، مشخص می‌شود در تمام این مدت که اروپا با حرف‌های ترامپ مخالفت می‌کرده صرفاً نقشی را که در سناریوی کری در نظر گرفته شده بود، بازی کرده یا هدفش باجگیری از واشینگتن بوده است. دانلد برجام را برای آمریکا خجالت‌آور دانست زیرا صرفاً تظاهر به «مشروط‌شدن برنامه هسته‌ای ایران» است و گفت...
 • فرمانده سپاه قروه:تجزیه عراق راهبرد دشمن پس از شکست داعش است
 • به گزارش خبرگزاری فارس از قروه، سعید شعبانی ظهر امروز در مراسم یادبود شهدای روستای مالوجه از توابع بخش دلبران شهرستان قروه، اظهار کرد: در جنگ تحمیلی تمام ابرقدرت‌ها علیه کشور ایران با یکدیگر هم‌دست شدند. فرمانده سپاه قروه گفت: دشمن از داعش ناامید شده است و با آگاهی از شکست داعش و نابودی داعش در آینده نزدیک، امروز به دنبال تجزیه عراق با برگزاری فتنه جدید رفراندوم کردستان است. وی با اشاره به تحرکات برخی عوامل داخلی در دوران دفاع مقدس و همدستی با دشمن، افزود: در داخل نیز برخی افراد مانند بنی‌صدر خائن کار را برای رزمندگان ما مشکل کرد و با بی‌تدبیری موجبات چندین شکست را برای ما فراهم کرد، اما به حول قوه الهی و قدرت ایمان و اعتقاد، مردم ایران بر لشکر کفر پیروز شدند. وی افزود: استکبار جهانی تمام تجهیزات نظامی از گلوله و اسلحه گرفته تا موشک و هواپیما را برای عراق تهیه می‌کرد و چون بر منطقه آشنایی نداشتیم و اشراف اطلاعاتی نبود موجب شد که رزمندگان ما آسیب‌پذیر شوند. به گفته شعبانی، با درایت و رهبری امام خمینی(ره) و مدیریت فرماندهان بسیجی و توانمند توانستیم در این جنگ نابرابر با دفاعی جانانه پیروز شویم. وی عنوان کرد: دشمن امروز با توافقنامه‌ها و مسائل جنگ نرم در حال ایجاد اخلال و آسیب‌زدن به پیکره فکری و اعتقادی جوانان ماست. شعبانی در ادامه گفت: ما در مقابل آمریکا می‌ایستیم و نیازمند این هستیم که روحیه ایثار و شهادت و جوانمردی و پایداری و بصیرت‌افزایی را اشاعه دهیم. انتهای پیام/ن
 • اصلاح طلبان کاندیدایی قدرتمندتر از لاریجانی برای انتخابات ۱۴۰۰ دارند/گلایه ها راهبرد ما را تعیین نمی کنند
 • وزیر کشور دولت اصلاحات گفت: مطرح کردن اسم علی لاریجانی یک تست سیاسی است، اصلاح طلبان کاندیدای قدرتمندتر از علی لاریجانی دارند که دارای ظرفیت‌های بیشتری از رئیس مجلس است. به گزارش صدای ایران،حجت الاسلام عبدالواحد موسوی‌لاری درباره ادامه فعالیت شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و همچنین ساز و کار آن در آینده گفت: دو تصمیم برای ادامه کار شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گرفته شده است؛ نخست آنکه ساختار فعلی شورا به صورت یک اصل ثابت حفظ شود و سپس کمیته ارزیابی از موفقیت‌ها و ناکامی‌هایی که احیاناً شورا در مسیر داشته گزاراشاتی را جمع‌آوری و تهیه کند. این عضو شورای عالی سیاست‌گذاری با بیان اینکه وظیفه کمیته ارزیابی این است که نقاط قوت و ضعف شورای عالی را شناسایی کند، عنوان کرد: برای اینکه به نقاط ضعف و قوت شورا پی ببریم، از احزاب، تشکل‌های سیاسی، چهره‌ها و شخصیت‌هایی که چه عضو شورای عالی سیاست‌گذاری بودند و چه نبودند نظرخواهی‌هایی انجام شد. وی ادامه داد: همچنین از استان‌ها و شهرستان‌ها هم نظرات جمع‌آوری و جمع‌بندی شده و قرار است مجموع این گزارشات در جلسه نهایی کمیته ارزیابی ارائه شود. بیشتر بحث دلخوری از شورای عالی سیاست‌گذاری مطرح است تا نقد وی در پاسخ به این سوال که بیشترین نقد به شورای عالی سیاست‌گذاری چه بوده است، گفت: ابتدا لازم است مشخص کنیم نقد معنای خودش را دارد. نقد یعنی اینکه روش کار شما غلط است و اگر ادامه دهید با مشکل روبرو می‌شوید. مشاهدات نشان داد انتقادات بیشتر از اینکه نقد باشند، دلخوری هستند. بعضی از افراد در جریان تهیه لیست شورای شهر، از شورای عالی از سیاست‌گذاری دلخور شده‌اند که ما نمی‌توانیم آن را نقد بنامیم. وزیر کشور دوران اصلاحات ادامه داد: هنگامی که ۷۰۰ نفر اعلام آمادگی می‌کنند که در لیست باشند اما ما ۲۱ نفر را بیشتر نمی‌توانیم داشته باشیم، مشخص است که دلخوری به...
 • برنامه های قرآنی حرم رضوی در دهه اول محرم تشریح شد
 • رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی به تشریح برنامه‌های قرآنی حرم مطهر رضوی در دهه اول محرم پرداخت. به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، به‌نقل از آستان‌نیوز، حجت الاسلام والمسلمین مهدی شجاع اظهار داشت: همزمان با فرا رسیدن ماه محرم الحرام و ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) برنامه‌های قرآنی متنوعی ویژهزائرانو مجاوران در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.وی به برگزاری محافل قرآنی اشاره کرد و افزود: در این ایام با برکت کرسی‌های تلاوت و تفسیر قرآن کریم با حضور مرتلان و قاریان ملی و بین‌المللی آستان مقدس رضوی بعد از اقامه نماز جماعت صبح و مغرب و عشاء دررواق امام خمینی(ره)وایوان‌ مقصوره صحن گوهرشاد حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.حجت‌الاسلام شجاع بیان کرد: همچنین در این ایام حزن و اندوه محافل قرآنی ویژه بانوان روزهای زوج با حضور قاریان و مرتلان خواهر در رواق حضرت فاطمه زهرا(س) حرم مطهرامام رضا(ع)برپا می‌شود.رئیساداره علوم قرآنیآستان قدس رضوی عنوان کرد: جلیل حسین زاده، مهدی یعقوبی، سید مرتضی سادات فاطمی، حسین پورکویر، مهدی تقی پور، سید جواد حسینی، محمدرضا شفیعی مومن، امیر لعل اول، جواد کاشفی، حمید حق طلب، محمد جواد رجایی، هاشم روغنی، سعید بیژنی، کبیر قلندرزاده، جواد پناهی، ابوالفضل چمنی، مهدی شجاع، حمید شاکرنژاد، سید جلیل خلیق و حامد علیزاده تلاوت قرآن و اذان این دهه حرم رضوی را بر عهده دارند.وی با بیان اینکه ایام محرم الحرام و هفته دفاع مقدس تقارن یافته است، بیان کرد: در این ایام سلسله نشست‌های «در امتداد زینب(س)» با حضور همسران آزاده و فعالان دفاع مقدس ویژه زائران خواهر در رواق حضرت فاطمه زهرا(س) حرم مطهر امام رضا(ع) برپا می‌شود.حجت‌الاسلام شجاع به برپایی نمایشگاه «آیه‌های سرخ» اشاره کرد و افزود: به مناسبت هفته دفاع مقدس به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و آشنایی جوانان و نوجوانان با آرمان‌های امام و انقلاب اسلامی نمایشگاهی با نام «آیه‌های سرخ» در دارالقرآن الکریم...
 • تشریح جزئیات محکومیت متهمان پرونده قتل بنیتا
 • خبرگزاري آريا - سرپرست دادگاه‌هاي کيفري يک استان تهران مي‌گويد متهمان رديف دوم و سوم پرونده قتل «بنيتا» دختربچه 8 ماهه، به حبس و شلاق محکوم شدند. محکوميت متهمان پرونده قتل بنيتامحکوميت متهمان پرونده قتل بنيتا , محسن افتخاري درباره حکم متهمان رديف دوم و سوم پرونده بنيتا اظهار کرد:دادگاه براي دو متهم ديگر پرونده هم مانند متهم رديف اول، مجازات‌هاي تکميلي در نظر گرفته است.حجت‌الاسلام و المسلمين غلامحسين محسني اژه‌اي در يکصدوهجدمين نشست خبري خود از صدورحکم متهم رديف اول پرونده قتل بنيتا خبر دادو گفت که متهم رديف اول به اتهام قتل عمد به قصاص و در ارتباط با ساير موارد اتهامي به حبس، شلاقو تبعيد محکوم شده است.سرپرست دادگاه‌هاي کيفري يک استان تهران همچنين درباره پرونده شرکت تعاوني اعتبار ثامن گفت:اين پرونده برخي نواقص دارد که مشغول رايزني و مذاکره با دادسرا هستيم تا بدون ارسال پرونده به دادسرا، نواقص را برطرف کنند.بر اساس اين گزارش، حجم مالي پرونده تعاوني اعتبار ثامن، حدود 12 هزار ميليارد تومان استکه بنابر اعلام رئيس کل دادگستري استان تهران، بخش زيادي از سپرده‌هاي مردم با تعيين بانک عامل پرداخت شده است.تسنيم
 • سربازان در خط مقدم دفاع
 • فرمانده سپاه ناحیه امام علی (ع) تاکستان گفت :سربازان همچون گذشته در خط مقدم دفاع مقدس هستند به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز قزوین ، سرهنگ حسینیانی در مراسم روز سرباز که در سپاه ناحیه امام علی (ع) تاکستان برگزار شد ،نامگذاری روز دوم از هفته دفاع مقدس را به نام سرباز ناشی از اهمیت جایگاه سرباز بیان کرد و افزود : دفاع سربازان این مرز و بوم همچنان در تمام زمینه ها ادامه دارد و باعث شده است دشمنان که به دنبال ضربه زدن به نظام مقدس هستند از تحرک بازمانند.فرمانده سپاه ناحیه امام علی (ع) تاکستان با اشاره به تقارن دهه اول محرم و هفته دفاع مقدس گفت:انقلاب اسلامی ادامه قیام امام حسین (ع)است که در مقابل ظلم و جور و به منظور اجرای امر به معروف و نهی از منکر به پا شد.سرهنگ حسینیانی گفت : مقام معظم رهبری همواره در دیدار با فرماندهان نظامی بر رسیدگی به وضعیت سربازان تاکید می کنند.فرمانده سپاه ناحیه امام علی (ع) تاکستان افزود : هر سرباز باید در پایان دوره ضرورت مهارتی را فرا گرفته باشد که امیدواریم سپاه ناحیه امام علی تاکستان از اولین نواحی باشد که قرارگاه مهارت آموزی و استعداد یابی را راه اندازی می کند.مداحی، خاطره گویی و تجلیل از سربازان نمونه از دیگر برنامه های مراسم روز سرباز بوداول مهر ماه مصادف با دومین روز از هفته دفاع مقدس به دلیل رشادت های سربازان انقلاب به نام سرباز نامگذاری شده است.
 • خبر خوب برای سربازان لیگ برتری
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، سردار مهرعلی باران چشمه با اشاره به اجرایی شدن قانون سرباز قهرمان، اظهار داشت: با توجه به تصویب قانون سرباز قهرمان توسط مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، دستورالعمل اجرایی شدن آن توسط وزارت ورزش و جوانان، وزارت دفاع و تربیت بدنی نیروهای مسلح تهیه شد. نکاتی در خصوص اجرای قانون سرباز قهرمان در سامانه موجود است که نیاز به بازنگری دارد که امیدوارم پس از این بازنگری شرایط مناسب تری برای سربازان قهرمان ایجاد شود. وی با اشاره به اینکه این قانون شامل حال قهرمانان المپیکی دارای مدال طلا، نقره و برنز، قهرمانان اول و دوم مسابقات جهانی و نفرات اول مسابقات آسیایی، می شود، گفت: کماکان ورزشکارانی که عضو تیم های ملی هستند پس از گذراندن دوره آموزشی مقدماتی در اختیار فدراسیون ها قرار می گیرند. در مورد برخی ورزشکاران هم که در سطح ملی نیستند و در لیگ های برتر کشور فعالیت دارند، با ایجاد پایگاه های قهرمانی درسطح نیروهای مسلح تلاش کرده ایم در این باشگاه ها و پایگاه های قهرمانی به کارگیری شوند تا بتوانند فعالیت حرفه ای خود را ادامه دهند. سردار باران چشمه همچنین در خصوص مجوز خروج از کشور احمد نوراللهی اضافه کرد: با پیگیری‌های وزیر ورزش و جوانان مجوز خروج از کشور این بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس برای بازی مقابل الهلال عربستان صادرشد اما در هر صورت وی سرباز و تا تاریخ 29 آذرماه سال جاری در اختیار نیروهای مسلح است.
 • موسوی لاری:اصلاح طلبان کاندیدایی قدرتمندتر از لاریجانی برای انتخابات ۱۴۰۰ دارند/گلایه ها راهبرد ما را تعیین نمی کنند
 • وزیر کشور دولت اصلاحات گفت: مطرح کردن اسم علی لاریجانی یک تست سیاسی است، اصلاح طلبان کاندیدای قدرتمندتر از علی لاریجانی دارند که دارای ظرفیت‌های بیشتری از رئیس مجلس است. حجت الاسلام عبدالواحد موسوی‌لاری در گفت‌وگو با ایلنا، درباره ادامه فعالیت شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و همچنین ساز و کار آن در آینده گفت: دو تصمیم برای ادامه کار شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گرفته شده است؛ نخست آنکه ساختار فعلی شورا به صورت یک اصل ثابت حفظ شود و سپس کمیته ارزیابی از موفقیت‌ها و ناکامی‌هایی که احیاناً شورا در مسیر داشته گزاراشاتی را جمع‌آوری و تهیه کند. این عضو شورای عالی سیاست‌گذاری با بیان اینکه وظیفه کمیته ارزیابی این است که نقاط قوت و ضعف شورای عالی را شناسایی کند، عنوان کرد: برای اینکه به نقاط ضعف و قوت شورا پی ببریم، از احزاب، تشکل‌های سیاسی، چهره‌ها و شخصیت‌هایی که چه عضو شورای عالی سیاست‌گذاری بودند و چه نبودند نظرخواهی‌هایی انجام شد. وی ادامه داد: همچنین از استان‌ها و شهرستان‌ها هم نظرات جمع‌آوری و جمع‌بندی شده و قرار است مجموع این گزارشات در جلسه نهایی کمیته ارزیابی ارائه شود. بیشتر بحث دلخوری از شورای عالی سیاست‌گذاری مطرح است تا نقد وی در پاسخ به این سوال که بیشترین نقد به شورای عالی سیاست‌گذاری چه بوده است، گفت: ابتدا لازم است مشخص کنیم نقد معنای خودش را دارد. نقد یعنی اینکه روش کار شما غلط است و اگر ادامه دهید با مشکل روبرو می‌شوید. مشاهدات نشان داد انتقادات بیشتر از اینکه نقد باشند، دلخوری هستند. بعضی از افراد در جریان تهیه لیست شورای شهر، از شورای عالی از سیاست‌گذاری دلخور شده‌اند که ما نمی‌توانیم آن را نقد بنامیم. وزیر کشور دوران اصلاحات ادامه داد: هنگامی که ۷۰۰ نفر اعلام آمادگی می‌کنند که در لیست باشند اما ما ۲۱ نفر را بیشتر نمی‌توانیم داشته...
 • تجلیل از سربازان نمونه شرق تهران
 • همزمان با هفته دفاع مقدس و به مناسبت روز سرباز درمراسمی از سربازان نمونه ناجای شرق استان تهران قدردانی شد به گزارش خبرگزاری صداوسیما: دراین مراسم که باحضور فرماندهان نیروی انتظامی هفت شهرستان شرق استان تهران و جمعی از خانواده های شهید ناجا برگزارشداز20سربازنمونه و10خانواده شهید نیروی انتظامی تجلیل شد.فرمانده نیروی انتظامی شرق استان تهران درحاشیه این مراسم درجمع خبرنگارن گفت: به منظور ارج نهادن به مقام سرباز ازسربازانی که برمبنای ظوابط و معیارهای تعیین شده حائز بیشترین امتیاز شدند با اهدای لوح تقدیرو هدایایی تجلیل شد.سردارعبدالرضاناظری افزود: علاوه بر هدایای مادی و مرخصی تشویقی سربازان نمونه انتخاب شده از سفرهای زیارتی و تفریحی از جمله مشهدمقدس و بازدید ازباغ موزه دفاع مقدس بهره مند می شوند.وی به راه انذازی قرارگاه مهارت آموزی در ستاد کل نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: این قرارگاه سه هدف ایجاد نشاط در سربازان ،جذابیت بخشی به خدمت سربازی برای خانواده ها و مهارت آموزی سربازان راپیگیری می کند.این مراسم در سالن کوثر واقع در فرماندهی انتظامی شرق استان تهران واقع در ورامین برگزارشد.ناجای شرق استان تهران هفت شهرستان ورامین،پیشوا،قرچک،پاکدشت،پردیس،دماوند،فیروزکوه را تحت پوشش امنیتی وانتظامی خود دارد.
 • جزئیات نقشه یک دختر برای ربودن مرد ثروتمند در دادگاه تشریح شد
 • جامعه>حوادث - ایران نوشت:دختر جوانی که با همدستی دو مرد، نقشه ربودن پیرمرد ثروتمندی را طراحی کرده و با اسیدپاشی قصد داشتند ثروت میلیاردی وی را تصاحب کنند، صبح دیروز پای میز محاکمه ایستادند. رسیدگی به این پرونده 19 مرداد سال گذشته و با شکایت مرد ثروتمندی در دستور کار پلیس و تیم تحقیق قرار گرفت. شاکی 76 ساله به مأموران گفت: «چند ماه قبل زنگ خانه ویلایی‌ام در محله نیاوران به صدا درآمد. وقتی در را باز کردم دختر جوانی را دیدم که خودش را شقایق معرفی کرد و مدعی شد به تازگی همسایه‌ام شده و پرنده خانگی‌اش به خانه من پرواز کرده است. بعد هم اجازه خواست تا وارد باغ خانه من شود و پرنده‌اش را بگیرد که من هم ممانعتی نکردم. این اتفاق زمینه آشنایی‌ام با شقایق شد و پس از آن چندین بار با هم تماس تلفنی داشتیم و با هم بیرون رفتیم. یک هفته از آشنایی‌مان می‌گذشت که شقایق، مرا به رستورانی دعوت کرد و بعد از شام به بهانه اینکه تا خانه همراهم باشد با هم سوار پرایدی شدیم که دو مرد نیز در آن بودند. یکی راننده آژانسی بود که همیشه همراه شقایق بود و دیگری خودش را دوست آن مرد معرفی کرد و قرار بود هر دو بین راه پیاده شوند. بعد همگی به راه افتادیم اما ناگهان شقایق مسیرش را تغییر داد و وارد اتوبان تهران - کرج شدیم. زمانی که با تعجب علت را پرسیدم دو مرد جوان به طرفم حمله‌ور شدند و مرا مورد ضرب و شتم قرار دادند، بعد هم با تهدید به خانه‌ای ویلایی در هشتگرد کشاندند. پس از ورود به آن خانه، دو مرد جوان به دستور شقایق مرا به تختی بستند و روی کمرم اسید پاشیدند که از شدت درد بیهوش شدم. زمانی که به هوش آمدم متوجه شدم از شقایق...
 • استاندار مرکزی مهم ترین مصوبات نشست با وزیر صنعت را تشریح کرد
 • استاندار مرکزی مهم‌ترین تصمیمات جلسه با وزیر صنعت، معدن و تجارت در راستای پیگیری مشکلات شرکت‌های هپکو و آذرآب را تشریح کرد. به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه خبری استانداری مرکزی، هماهنگی برای برگزاری دومین نشست استاندار مرکزی با وزیر صنعت، معدن و تجارت در روز جمعه پس از نشست با اعضای شورای کارگری آذرآب و قول استاندار مرکزی در این خصوص انجام شد و این نشست با حضور وزرای کار، تعاون و رفاه اجتماعی، اقتصاد، رئیس کل بانک مرکزی، روسای سازمان خصوصی‌سازی، امور مالیاتی، تأمین اجتماعی، نمایندگان مردم شهرستان‌های اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان برگزار و ضمن بررسی مشکلات شرکت‌های هپکو و آذرآب در جهت برطرف کردن آن‌ها تصمیماتی اتخاذ شد. «محمود زمانی قمی» در این‌باره اظهار کرد: مجمع آذرآب در راستای بررسی مسائل و مشکلات این شرکت به‌زودی در محل استانداری برگزار خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: در این نشست مقرر شد پس از برگزاری مجمع و تعیین تکلیف مدیریت شرکت آذرآب، اقدامات و تلاش‌هایی به‌منظور تقسیط بدهی به تأمین اجتماعی، امور مالیاتی و صدور گواهی ماده ۱۸۶ انجام و هماهنگی برای ترخیص مواد اولیه این شرکت بدون نیاز به ضمانت‌نامه بانکی در گمرک انجام شود. استاندار مرکزی تصریح کرد: مقرر شد تسهیلات مصوبه کارگروه ملی توسط بانک ملی پرداخت شود و شرکت‌های هپکو و آذرآب مشمول بخشنامه طرح رونق تولید مبنی بر عدم مشمول شدن چک‌های برگشتی این دو شرکت قرار گیرند. «زمانی قمی» خاطرنشان کرد: پیگیری قراردادهای منعقده شرکت آذرآب با کارفرمایان و تلاش برای جلوگیری از لغو و فسخ قراردادهای این شرکت نیز از دیگر مصوبات این جلسه بود. وی گفت: در خصوص شرکت هپکو نیز در توافق سازمان خصوصی‌سازی با سهامدار جدید از او به طور جدی خواسته شده است که طی چند روز آینده با کارگران تسویه حساب کند و...