تهران- ایرنا- کتاب « نظام حقوقی حاکم بر تبلیغات انتخاباتی در رادیو و تلویزیون» اثر «محمد امین بهمنی» مدرس دانشگاه، یکی از آثاری است که به تازگی از سوی انتشارات خرسندی منتشر شده است.

به گزارش گروه پژوهش و تحلیل خبری ایرنا، انتخابات مهمترین مجرای عملی شدن مردمسالاری و معیاری برای ارزیابی جایگاه و میزان نقش آفرینی مردم و همچنین مهمترین شیوه استقرار نظام های سیاسی بر اساس اراده عمومی است.

از این رو انتخاب کنندگان باید نسبت به انتخاب شوندگان شناسایی کامل پیدا کنند. این امکان متضمن کثرت گرایی در تبلیغات و فرصت برابر برای تمام داوطلبان و رقبای انتخابات است تا بدین وسیله قادر به دفاع از برنامه های خود باشند.
در زمینه تبلیغات سیاسی نگاه های متفاوتی وجود دارد؛ برخی معتقدند که از طریق تبلیغات سیاسی می توان در افکار عمومی نفوذ کرد و آن را هدایت نمود و بعضی دیگر اعتقاد دارند که به کمک تبلیغات نه تنها می توان در افکار عمومی تاثیر نهاد و آن را هدایت نمود بلکه آن را می توان ایجاد کرد.
یکی از نمودهای تبلیغات سیاسی، تبلیغات انتخاباتی است. دراین میان رسانه ها به عنوان ابزار بیان برنامه ها و شعارهای انتخاباتی و ایجاد زمینه مساعد برای مناظرات بین رقبا، نقش مهمی در کشف حقیقت و کمک شایانی به رای دهندگان در گزینش آگاهانه خواهند داشت. رسانه های سمعی و بصری به ویژه رادیو و تلویزیون به لحاظ قابلیت دسترسی همگانی به آن ها، تاثیرگذاری بیشتر در مخاطب و کم هزینه بودن (برای نامزدها) از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
از زمان استفاده از رادیو و تلویزیون درتبلیغات انتخاباتی، انقلاب مهمی در این امر پدید آمد و تبلیغات انتخاباتی وارد مرحله نوینی شد؛ به طوری که حق استفاده از رادیو و تلویزیون برای رساندن پیام های انتخاباتی احزاب و گروه ها به مردم را بسیاری از متخصصان و محققان ارتباطات از مهمترین عواملی می دانند که شیوه های سنتی تبلیغات را دگرگون کرد و دوران جدیدی را در امر تبلیغات پدید آورد.
در واقع اهمیت یافتن نقش رسانه ها و ضرورت دریافت اخبار و اطلاعات از رسانه ها در 20 سال اخیر در دوران مبارزات انتخاباتی، این مبارزه را به مبارزه ارتباطاتی تبدیل کرده است.
رادیو و تلویزیون در ایران، یکی از اصلی ترین رسانه ها برای کسب اطلاعات سیاسی و در نتیجه موثرترین رسانه در برجسته کردن موضوعات گوناگون سیاسی و حتی شکل دادن به باورها و نگرش سیاسی مردم است. بر این اساس یکی از کارکردهای سیاسی این رسانه ها (رادیو و تلویزیون) تاثیرگذاری آن در امر انتخابات است.

**سازماندهی کتاب
این کتاب در سه فصل تدوین شده است که به لحاظ رعایت یکپارچگی اثر هر فصل شامل سه مبحث و در تقسیمات جزئی تر به گفتار و بند ختم شده است.
فصل نخست به مبانی و کلیات در سه گفتارِ انتخابات آزاد لازمه یک نظام دموکراتیک، تبلیغات انتخاباتی و ارتباط آن با تبلیغات سیاسی و نقش رسانه های سمعی و بصری(رادیو و تلویزیون) در تبلیغات انتخاباتی پرداخته است.
نویسنده در فصل اول در زمینه اصول حاکم بر تبلیغات انتخاباتی می نویسد: از آنجایی که رقبای سیاسی تمام تلاش خود را جهت کسب پیروزی در فرایند انتخابات به کار می اندازند، ممکن است در جهت نقض حقوق سایر رقبا یا شهروندان گام بردارند که در نهایت، سلامت و مشروعیت انتخابات به خطر افتد، بنابر این پیروی از یکسری اصولِ کاربردی و راهبردی می تواند فعالیت انتخاباتی را در مسیر صحیح و سالمی قرار دهد.
مولف در ادامه اصل صداقت، اصل حرمت شخصیت ها، اصل وجود آزادی های سیاسی، اصل دسترسی برابر به رسانه ها، اطلاعات و امکانات مالی، اصل بی طرفی و اصل آزادی مطبوعات و رسانه ها را به عنوان اصول حاکم بر فعالیت ها و تبلیغات انتخاباتی برشمرده است.
نویسنده در بند سوم از فصل اول در زمینه نقش رادیو و تلویزیون در تبلیغات انتخاباتی می نویسد: رادیو و تلویزیون فراگیرترین رسانه های پنج دهه اخیر هستند چنانکه با وجود توسعه سایر فناوری های رسانه ای، هنوز هیچ رسانه دیگری به مرزهای فراگیر آنان نزدیک نشده است. رادیو و تلویزیون در هر کشوری جریان اصلی رسانه ای شمرده می شوند و اغلب یا وابسته به دولت ها و یا در اختیار کمپانی های بزرگ و قطب های اقتصادی و سیاسی کشورها هستند.
فصل دوم قواعد حاکم بر تبلیغات انتخاباتی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را در گفتارهای نظام حقوقی رادیو و تلویزیون در ایران، قوانین و مقررات ناظر بر تبلیغات انتخاباتی در صدا و سیما و قواعد ناظر بر شیوه های تبلیغاتی در صدا و سیما مورد بررسی قرار داده است. فصل سوم کتاب به عنوان فصل نهایی، نقش تبلیغات انتخاباتی در رادیو و تلویزیون کشورهای دیگر را در چهار گفتار مورد واکاوی قرار داده است.

پژوهشم**458**1601**خبرنگار: محمد ستاری**انتشار: شهناز حسنی
ایرنا پژوهش، کانالی برای انعکاس تازه ترین تحلیل ها، گزارش ها و مطالب پژوهشی ایران وجهان، با ما https://t. me/Irnaresearchهمراه شوید.

کلیدواژه: حاکم بر تبلیغات انتخاباتی | بر تبلیغات انتخاباتی | رادیو و تلویزیون | تبلیغات سیاسی | رسانه ها

منبع: ایرنا

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۶۹۶۳۳۶ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

عاقبت دختر آلمانی تبار داعشی در عراق + تصاویر

آیت‌الله علوی‌گرگانی؛ باید حتما جلوی ورود زنان به ورزشگاه‌ها گرفته شود/ روحانی هوشیار باشد

شریعتمداری همزمان با ترامپ به برجام حمله کرد:برجام چه گلی به سر ملت ایران زد

در همین زمینه

 • واقعیت تبلیغات دولتی ها دستاورد جدید برجامی/دولت هر ایرانی را ۲ میلیون تومان بدهکار خارجی ها کرد
 • خبرگزاري آريا - اين روزها اخبار متعددي از انعقاد قراردادهاي فاينانس با آب و تاب فراوان به عنوان دستاورد برجام منتشر مي‌شود؛ اما آنچه مسئولان دولتي از مزايا و ويژگي‌هاي آن صحبت مي‌کنند، با واقعيت فاصله دارد. سرويس اقتصاد مشرق - به نوشته رسانه‌هاي دولتي، ايران 20 ماه پس از آغاز اجراي برجام توانسته نزديک به 45 ميليارد دلار قرارداد تامين مالي خارجي (فاينانس) با بانک هاي چين، کره جنوبي، هند و روسيه امضا کند و حدود 10 ميليارد دلار ديگر نيز در حال نهايي شدن است. رسانه‌هاي دولتي در حالي دريافت 45 ميليارد دلار فاينانس (که قرار است به 55 ميليارد دلار افزايش يابد) را موفقيت محض و دستاورد برجام جلوه مي‌دهند که به آن سوي ماجراي دريافت فاينانس اشاره‌اي نمي‌کنند.دولتي‌ها به مردم نمي‌گويند که فاينانس به معناي جذب سرمايه‌گذاري خارجي نيست، بلکه وام خارجي است. مسئولان دولتي به مردم نمي‌گويند که کشورمان بايد اين وام‌ها را به اضافه سودش به کشورهاي پرداخت‌کننده، بازپرداخت کند. طبيعتا از آنجا که دولت ايران براي دريافت اين وام‌ها تضمين داده، اين پول هنگفت بايد از منابع حاصل از اجراي پروژه‌ها يا خزانه دولت بازپرداخت شود.محاسبات نشان مي‌دهد دولت دوازدهم با دريافت 45 ميليارد دلار فاينانس از خارج، هر ايراني را بيش از 2.1 ميليون تومان بدهکار کرده است.بر اساس مانورهاي اخير دولت دوازدهم، تاکنون قرارداد 45 ميليارد دلار وام خارجي (فاينانس) به امضا رسيده که معادل 171 هزار ميليارد تومان مي‌شود. بدين ترتيب هر ايراني بيش از 2 ميليون و 100 هزار تومان بابت اين وام‌هاي خارجي بدهکار شده است.اگر همانطور که دولتي‌ها گفته‌اند اين رقم به 55 ميليارد دلار برسد، معادل 209 هزار ميليارد تومان وام خارجي است و اگر سود بازپرداخت آن را هم لحاظ نکنيم، فقط براي اصل اين وام‌ها سهم هر ايراني بيش از 2.6 ميليون تومان بدهي خارجي خواهد بود.البته اگر سود اين وام‌ها را هم محاسبه...
 • اتهام زنندگان به فردوسی پور تبعات حقوقی اظهارات خود را بپذیرند
 • به گزارش وانانیوز، احمدرضا براتی در گفت‌وگویی، در خصوص وضعیت بدهی باشگاه‌های ایرانی و مهلتی که کنفدراسیون فوتبال آسیا به این باشگاه‌ها داده تا بدهی خود را بپردازند، گفت: همانطور که در جریان هستید با تلاش و پیگیری مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال، کنفدراسیون فوتبال آسیا یک بار این مهلت را تمدید کرد و خوشبختانه در این مدت بخش زیادی از بدهی‌ها خصوصا در مورد بدهی‌های خارجی تسویه شد و در حال حاضر هم فدراسیون مجددا در تلاش است تا شاید بتواند مهلت دیگری از باشگاه‌ها بگیرد. وی ادامه داد: فدراسیون فوتبال تلاش می‌کند تا شاید بتواند با توصیف وضع موجود و توضیح اینکه اعطای مهلت قبلی در حل مشکلات مؤثر بوده، مهلت جدیدی برای باشگاه‌های ایرانی بگیرد اما در این باره هیچ تضمینی وجود ندارد که کنفدراسیون فوتبال آسیا با این درخواست موافقت کند و به همین دلیل باشگاه‌های ایرانی باید تمام تلاش خود را انجام دهد تا در اسرع وقت تکلیف بدهی‌های خود را مشخص کند. این کارشناس حقوقی در خصوص اظهارات برخی از اهالی فوتبال که اخیرا درباره برنامه نود و عادل فردوسی‌پور مطرح کرده‌اند، تصریح کرد: به عنوان عضو کوچکی از خانواده فوتبال از همه اهالی فوتبال تقاضا می‌کنم علاوه بر آنکه به قابلیت پیگرد حقوقی و قضایی اینگونه اتهام‌زنی‌ها فکر کنند به این موضوع هم بیندیشند که اظهارات خود را با محک اخلاق بسنجند. تنها کاری که در برنامه نود انجام می‌شود این است که نوری به نام این برنامه باعث شده تا منطقه فوتبال ایران روشن نگه داشته شود تا همه زویای فوتبال اعم از زشتی و زیبایی روشن و مشخص باشد و این خود ما هستیم که باید تلاش کنیم در قاب زیبایی‌ها دیده شویم. براتی ادامه داد: برخلاف کسانی که این برنامه را عامل بی‌حرمتی در فوتبال می‌دانند، باید بگویم که برنامه نود باعث شده تا دروغ و تقلب، فساد، بی‌حرمتی و...
 • رئیس امور حقوقی و قراردادهای مناطق نفت خیز جنوب منصوب شد
 • به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، در حکم فریدون بهمئی آمده است: با عنایت به تعهد،​ تخصص،​ سوابق و تجارب ارزشمند جنابعالی،​ به موجب این حکم به عنوان رئیس امور حقوقی و قراردادها منصوب می گردید. امید است با اتکال به نیروی لایزال الهی و با استفاده از نیروهای متعهد و متخصص در انجام امور محوله موفق و مؤید باشید. بهمئی با 31 سال سابقه پیش از این به عنوان رئیس امور قراردادهای شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و قبل از آن به عنوان رئیس امور حقوقی و قراردادهای شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت فعالیت داشت.
 • رادیو محرم آغاز به کار کرد
 • خبرگزاري آريا - همزمان با فرارسيدن ايام عزاداري سالارشهيدان امام حسين(ع) و گراميداشت حماسه جاودان کربلا، راديو محرم آغاز به کار کرد.مجتبي تونه‌اي، مدير راديو محرم درباره اهداف راه‌اندازي اين راديو به جام‌جم گفت: با فرا رسيدن ماه محرم، راديو محرم به صورت 24 ساعته و روي موج اف ام، رديف 95/05 مگاهرتز شروع به‌کار کرد. راه‌اندازي اين شبکه براي مخاطبان ضروري بود؛ زيرا با شروع محرم، صداوسيما بايد در حوزه مداحي‌ها و مرثيه‌خواني‌ها فرهنگ سازي مي‌کرد. راديو محرم اختصاص به پخش مرثيه و مداحي دارد و در فواصل آنها گزيده‌اي از سخنراني علما پخش خواهد شد.وي با اشاره به ماموريت راديو محرم عنوان کرد: وظيفه اين راديو افزايش عمق، معرفت، مودت و اطاعت مردم نسبت به اهل بيت(ع) است.مدير راديو محرم توضيح داد: در اين راديو، مداحي و مرثيه‌هاي معيار و مطلوب از تمام اقوام ايراني را پخش مي‌کنيم و در فواصل بين مداحي‌ها و مرثيه‌ها هم گزيده سخنراني بزرگان، حضرت امام خميني(ره)، استاد مطهري، آيت‌الله جوادي‌آملي و رهبر معظم انقلاب درباره فرهنگ عاشورا، براي مخاطبان قابل استفاده است.تونه‌اي در ادامه با تاکيد بر بازتاب عزاداري هيات‌هاي کشور در شهرهايي همچون زنجان، تبريز و... گفت: همه اين موارد از راديو محرم قابل دريافت است. توجه به رويکرد حماسي و معرفتي در کنار رويکرد عزاداري، پرهيز از پخش نوحه‌هاي ضعيف و روضه‌هاي غيرمستند، اجتناب از مطالب تحريف شده درباره اهداف قيام و تاريخ واقعه عاشورا از سياست‌هاي راديو محرم محسوب مي‌شود و قصد داريم در اين‌ باره فرهنگ‌سازي کنيم تا مداحي‌ها و مرثيه‌هاي صحيح را به‌عنوان الگو معرفي کنيم.وي در پاسخ به اين پرسش که اشعار برخي مداحي‌ها به هيچ وجه استاندارد لازم را ندارد و حتي گاهي مداحان از واژه‌هاي بي‌محتوا استفاده مي‌کنند، براي آسيب‌شناسي اين مساله چه اقدامي در راديو محرم انجام مي‌دهيد، توضيح داد: اين راديو با انتخاب قطعات مناسب و فاخر عاشورايي، علاوه بر امکان استفاده...
 • برنامه های امروز رادیو ارومیه جمعه ۳۱ شهریور ماه
 • به گزارشخبرنگارگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه؛ برنامه های رادیو ارومیه در روز جمعه ۳۱ شهریور ماه براساس جدول زیر است: خبر سراسری ۰۰:۰۰شبهای ایران ۰۰:۳۰سازیان ۰۲:۱۵گلشن خیال ۰۳:۱۵دلنوازان ۰۳:۳۰سحرله سجاده ۰۴:۰۰ترنم وحی ۰۵:۳۰ویژه اذان صبح ۰۵:۵۰آوای کتاب ۰۶:۰۰شاهکارهای عاشقانه ۰۶:۳۰ورزش و زندگی ۰۶:۴۵خبر سراسری ۰۷:۰۰دعای ندبه ۰۷:۱۰خبر سراسری ۰۸:۰۰لبخند ایرانی ۰۸:۱۵خبر استانی ۱۰:۰۰چشمه سار ادب ۱۱:۰۰به سوی ذکر ۱۱:۳۰ [پخش زنده]ویژه اذان ظهر ۱۳:۲۳قند و عسل ۱۴:۴۵ناغیلار ۱۵:۰۰از تولید تا اشتغال ۱۶:۰۰بشارت ۱۷:۱۵بیرجمعه بیرسلام ۱۸:۰۰ویژه اذان مغرب ۱۹:۴۸مستند رادیوئی ۲۰:۴۵نمایش هفته ۲۱:۳۰جنگ جمعه کردی ۲۲:۰۰آشوری ۲۳:۰۰ انتهای پیام/م برنامه های رادیو چی چست ارومیه در 31 شهریور
 • پس لرزه های یک بدعت انتخاباتی/احمدی نژاد در دادگاه احتمالا/مژده حاج قاسم برای پایان داعش/ضرورت پایش محرم از پیرایه ها/لبه تیز دلارهای کاغذی روی گلوی اقتصاد
 • بیانات مقام معظم رهبری در جمع خبرگان از جمله واکنش ایشان به سخنرانی ترامپ در سازمان ملل، سخنان رئیس جمهور در مراسم رزه نیروهای مسلح مبنی بر اینکه – برای دفاع از سرزمین خود از کسی اجازه نخواهیم گرفت-، ارسال پرونده احمدی نژاد به دادسرا، تحلیل هایی از سخنان رئیس جمهور ایران و آمریکا در سازمان ملل، ماجرای خاص عضو زرتشتی شورای شهر یزد و مژده سردار سلیمانی درباره پایان داعش از موضوعاتی است که در یادداشت‌ها و گزارش‌های امروز روزنامه‌ها چاپ شده است.به گزارش تابناک، با وجود گذشت چند روز از سخنرانی رئیس جمهور کشورمان و رئیس جمهور آمریکا در نشست سالانه سازمان ملل واکنش‌ها به آن در فضای رسانه‌ای کشور همچنان ادامه دارد. سخنان تند و غیراصولی ترامپ در سازمان ملل مورد انتقاد بسیاری از سیاسیون و تحلیلگران کشورهای مختلف قرار گرفته است و روزنامه‌های امروز طی یادداشتهایی سعی کرده اند تقابل دو گفتمان ایرانی – آمریکایی در سخنرانی‌های اخیر دو رئیس جمهور را مورد تحلیل قرار دهند. روزنامه ایران در یادداشتی که به قلم محمدرضا تابش نایب رئیس فراکسیون امید نوشته شده است دو گفتمان اعتدالی و جنگ طلبانه که از تریبون سازمان ملل و از سوی دو رئیس جمهور ایران و آمریکا مطرح شده را تحلیل کند. #carousel28925, #thumbs28925 , #carousel_desc28925 { overflow: hidden; } #carousel-wrapper28925 .caroufredsel_wrapper img{ border-radius: 10px; border : 2px solid #839494 } #carousel-wrapper228925 .caroufredsel_wrapper img{ border-radius: 10px; border : 2px solid #839494 } #carousel28925 span, #carousel28925 img, #thumbs28925 a, #thumbs28925 img { display: block; float: left; } #carousel_desc28925 span { width: 100%; /* height: 100%; */ display: block; float: left; position: relative; padding: 9px; } #carousel28925 span, #carousel28925 a, #thumbs28925 span, #thumbs28925 a { position: relative; display: block; height: 100%; } #carousel28925 img, #thumbs28925 img { border: none; width: 100%; height: 100%; position: absolute; top: 0; left: 0; } #carousel28925 span {...
 • برانکو:فضای خوبی در ورزشگاه نقش جهان اصفهان حاکم بود
 • به گزارش ایرنا،برانکو ایوانکوویچ پنجشنبه شب پس از تساوی 2 بر 2 تیم مقابل سپاهان در هفته هفتم لیگ برتر در نشست خبری با ابراز خرسندی از حضور در این دیدار گفت: بازی خوبی از هر دو تیم ارائه شد و فضای بسیار عالی در ورزشگاه نقش جهان حاکم بود .وی با بیان اینکه هواداران هر دو تیم 90 دقیقه پرشور تیم‌هایشان را تشویق کردند افزود: در دیدار امروز تمام نکات زیبای بازی فوتبال همچون بازی با کیفیت، تلاش، جنگندگی زیاد برای گل زدن مشاهده شد.برانکو با بیان اینکه هدف ما پیروزی در این میدان بود اظهار کرد: پرسپولیس همیشه برای پیروزی به زمین می‌رود و امروز شانس برد هم داشتیم و می‌توانستیم بازی را با نتیجه یک بر صفر یا 2 بر یک ببریم ولی نتیجه فوتبال قابل پیش بینی نیست.ایوانکوویچ گفت: از تیمم که پخته بازی کرد راضی هستم و بر روی هر دو گل سپاهان به خاطردو اشتباه گل خوردیم. وی افزود: دیدار خوبی در آستانه بازی با الهلال بود این عملکرد در آستانه بازی با الهلال نشان داد که می‌توانیم در آن دیدار هم با کیفیت و خوب بازی کنیم.وی به اشتباه دروازه بان تیمش روی گل دوم سپاهان اشاره کرد و افزود: اگر اشتباه در فوتبال نباشد نتیجه همیشه صفر بر صفر خواهد بود در مجموع بازیکنان من خوب بازی کردند و می تواستند از موقعیت های خود بهتر استفاده کنند.وی گفت: سپاهان که در 10 سال اخیر بهترین تیم ایران بوده و بازیکنان خوبی جمع کرده و مربی که با این تیم سابقه قهرمانی دارد را آورده است و به همراه پرسپولیس بیشترین ملی‌پوش را دارد و انتظار یک بازی سخت را داشتیم.سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس اظهار کرد: سپاهان با در اختیار داشتن آقایی، علی کریمی، انصاری، پورقاز و یزدانی پتانسیل بالایی دارد و برای یک دست شدن و اجرای تفکرات سرمربی اش به...
 • بحران سیاسی در پاکستان تشدید اختلاف بین مقامات حزب حاکم
 • خبرگزاری میزان- وزیر سابق کشور پاکستان و از اعضای حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف (حزب حاکم) از وزیر امور خارجه همچنین وزیر کشور که عضو حزب حاکم هستند، انتقاد کرد. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری میزان، چودهری نثارعلی‌خان وزیر سابق کشور پاکستان و از اعضای حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف (حزب حاکم) از«خواجه آصف» وزیر کنونی امور خارجه و همچنین «احسن اقبال» وزیر کشور که عضو حزب حاکم هستند انتقاد کرد. خواجه آصف در یک مصاحبه تلویزیونی خواستار توجه بیشتر به اوضاع داخلی و اقدام جدی علیه گروه‌هایی مانند جیش محمد و «لشکر طیبه» شده بود که چودهری نثار علی خان با واکنش نسبت به این موضوع گفت: درخواست وزیر امور خارجه مبتنی بر حقایق نیست. «احسن اقبال» وزیر کشور و از دیگر اعضای حزب حاکم با تأیید سخنان خواجه آصف گفت: لازم است علیه گروه‌های تروریستی که با تغییر نام همچنان به فعالیت در پاکستان ادامه می‌دهند اقدام شود و تا زمانی که داخل کشور از وجود چنین گروه‌های پاکسازی نشود نمی‌توانیم به دیگر کشورها درباره مبارزه با تروریسم اطمینان دهیم. به گزارش داون، خان تأکید کرد: اظهار نظر درباره برخی گروه‌ها مانند لشکر طیبه باید با توجه به اطلاعات دقیق باشد نه تصوراتی که برخی افراد از این گروه‌ها دارند. چودهری نثار علی خان اظهار داشت: از یک سو فرمانده ارتش پاکستان با بیان فداکاری نظامیان در مبارزه با تروریسم سعی دارد به دنیا ثابت کند که اسلام‌آباد در اقدام علیه شبه نظامیان جدی است و از جانب دیگر برخی وزرا با سخنان خود تلاش وی را بی‌نتیجه جلوه می‌دهند. اختلاف اعضای حزب حاکم موجب شده که اپوزیسیون از موقعیت استفاده کرده و حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف را مورد انتقاد قرار دهد. حزب مردم و حزب تحریک انصاف که از اعضای اپوزیسیون هستند اعلام کردند با توجه به اختلافات جدی حزب حاکم...
 • کمبود فضای کافی برای دفن زباله های رادیو اکتیو در چرنوبیل
 • آژانس دولتی مدیریت بحران اتمی اوکراین از نبود فضای کافی برای دفن زباله‌های رادیواکتیو در نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل شکایت کرد. به گزارش ایسنا از ودوموستی، در حال حاضر حدود ۲۰ هزار متر مکعب از زباله‌های رادیواکتیو مایع در نیروگاه‌های هسته‌ای چرنوبیل انباشته شده است. برای دفن آنها تنها دو انبار مخازن در نظر گرفته شده که به گفته کارشناسان، پردازش آنها 29 سال طول خواهد کشید. مسوولان نیروگاه چرنوبیل اعلام کردند، تعداد بسته‌های زباله‌های رادیواکتیو که باید پس از پردازش به خاک سپرده شوند، از ۳۰۰هزار عدد تجاوز می‌کند در صورتی که انبار ذخیره‌سازی در این مجموعه تنها برای ۷۰ هزار بسته اتمی طراحی شده است. پیش‌تر اعلام شده بود مقامات اوکراین در نظر دارند تا محدوده نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل را تحت عنوان پروژه سرمایه‌گذاری جذاب به سرمایه‌گذاران معرفی کنند. بیش از سی سال از انفجار نیروگاه اتمی چرنوبیل گذشته است اما آثار خطرناک حاصل از آن همچنان در این منطقه باقی مانده است. انتهای پیام
 • آیت الله جوادی آملی:عزاداری باید جوری باشد که نظام را حفظ کند/تاج نظام درباره ورود زنان به ورزشگاه به نتیجه برسد عملیاتی اش می کنیم
 • تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند.از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم.چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
 • از قطع همکاری با معتمدآریا تا بازگشت به تلویزیون بعد از ۱۰ سال
 • همایون اسعدیان پس از ۱۰ سال فعالیت سینمایی به تلویزیون بازگشته است تا سریال تاریخی «لحظه گرگ و میش» را بسازد. این سریال در ژانر اجتماعی سه دهه از تاریخ ـ از سال ۶۰ تا کنون ـ را روایت می‌کند. این کارگردان با اشاره به دشواری‌های ساخت سریال‌های تاریخی، می‌گوید: کاش آن موقع که تلویزیون گفت این سریال را بساز، یک نه گفته بودم و دچار این مشکلات نمی‌شدم! اینجا هالیوود نیست که خیابان ۱۹۳۰ آمریکا را بسازند. همایون اسعدیان در گفت‌وگو با ایسنا درباره همکاری‌اش با تلویزیون پس از ۱۰ سال فعالیت سینمایی آن هم در شرایطی که تلویزیون این روزها با مشکلات مالی مواجه است، توضیح داد:‌ درست است تلویزیون این روزها با مشکلات مالی مواجه است، آخرین سریال تلویزیونی من «راه بی‌پایان» بود که به ۱۰ سال پیش برمی‌گردد و پس از آن هم سه تله‌فیلم ساختم و پس از آن دیگر با تلویزیون کار نکردم. مقدمات ساخت پروژه «لحظه گرگ و میش» دو سال و نیم پیش آماده شد. آن موقع من جزو اعضای شورای بررسی طرح و فیلمنامه سیمافیلم بودم و این طرح از طرف آقای طاهری و خانم انوری‌زاده آمد و خودم هم جزو علاقه‌مندان به طرح بودم که فکر کردم طرح مثبتی است و می‌تواند کار خوبی شود. با طرح موافقت شد و قرار شد آن را بازنویسی کنیم. به پیشنهاد محمودرضا تخشید پذیرفتم سریال را بسازم او درباره روند ساخت سریال «ساعت گرگ و میش» یادآور شد: از طرف سیمافیلم من را به عنوان مشاور پروژه گذاشتند که با فیلمنامه‌نویس گفت‌وگو کنم و با یکدیگر کار را پیش ببریم. بعد از مدتی مدیر وقت سیمافیلم (محمودرضا تخشید)، پیشنهاد کرد که اگر دوست دارم می‌توانم این سریال را خودم بسازم که ای کاش یک نه گفته بودم و دچار این مشکلات نمی‌شدم. پذیرفتم اما گفتم اگر فیلمنامه آن چیزی باشد که من...
 • در زمانه ای وزیر علوم به مجلس معرفی نشده که گفتمان حاکم بر دانشگاه ها کرخت و محافظه کارانه است/دولت دوازدهم بیش از هر دولتی مدیون جامعه دانشگاهی است
 • به گزارش ایلنا، انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها در بیانیه‌ای به‌مناسبت فرارسیدن آغاز سال تحصیلی و بازگشایی دانشگاه‌ها، با اشاره به عدم معرفی وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری، تاکید کرد که در زمانه‌‏ای وزیر علوم به مجلس شورای اسلامی معرفی نشده که گفتمان حاکم بر دانشگاه‏‌ها کرخت، محافظه‌کارانه و فسرده است. از این‌رو، نمی‏‌توان از چنین فضایی، خلاقیت، نوآوری، نقادی و تضارب آراء و اندیشه که لازمه پویایی و بالندگی دانشگاه‏ است را انتظار داشت. در متن بیانیه انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌‏ها آمده است: در آستانه مهرماه، بهار تعلیم و تربیت و آموزش و پژوهش در نظام آموزشی کشور آغاز می‌شود. مهرماه در فرهنگ این مرز و بوم، جوششی حقیقی از حیات دوباره و تلاش مجدد دانش‌آموزان و دانش‌پژوهان برای کسب معرفت، دانش و هنر انسان بودن حکایت می‌کند. انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌‏ها در جایگاه یکی از دیرپاترین تشکل‏‌های فرهنگی، علمی و سیاسی کشور، بازگشایی مدارس و مراکز علمی و آموزشی که رویشگاه و پرورشگاه نسل امروز و سازندگان فردای ایران اسلامی هستند را به فرهیختگان دانشگاهی، دانش‌پژوهان، معلمان و دانش‌‏آموزان تبریک وتهنیت می‏‌گوید. امسال بازگشایی دانشگاه‌‏ها و مراکز آموزش عالی کشور در شرایطی رخ می‏‌دهد که بر اساس برخی ملاحظات سیاسی هنوز وزارت علوم، تحقیقات و فن‎آوری چشم به راه وزیر خود در دولت دوازدهم است. انتظار می‌رفت وزارت‏خانه‌‏ای که پیشران توسعه علم، فن‎آوری و خلاقیت است، فردی دانشمند، فرهیخته، کارامد، پاکدست و دارای اندیشه‌‏ای باز و پویا عهده‏‌دار تصدی این وازرتخانه راهبردی شود؛ اما در آستانه بازگشایی دانشگاه‎ها و مراکز آموزش و پژوهش کشور انتظار حداقلی دانشگاهیان برآورده نشده است. در زمانه‌‏ای وزیر علوم به مجلس شورای اسلامی معرفی نشده که گفتمان حاکم بر دانشگاه‏‌ها کرخت، محافظه‌کارانه و فسرده است. از این‌رو، نمی‏‌توان از چنین فضایی، خلاقیت، نوآوری، نقادی و تضارب آراء و اندیشه که لازمه پویایی و بالندگی دانشگاه‏ است را انتظار داشت. لازمه نشاط، تحرک و...
 • فاطمه معتمدآریا در تلویزیون ممنوع التصویر نیست
 • رویداد۲۴-در روزهای اخیر خبر حضور دوباره #فاطمه_معتمدآریا در تلویزیون با سریال «لحظه گرگ و میش» به کارگردانی همایون اسعدیان بارها مطرح شد.این خبر تا زمانی مطرح بود که لیست رسمی اسامی بازیگران این سریال در هفته گذشته در حالی منتشر شد که خبری از نام معتمدآریا در میان اسامی نبود، این مسئله باعث شد تا شائبه ممنوع التصویری این بازیگر در تلویزیون بار دیگر قوت بگیرد.همایون اسعدیان در مصاحبه‌ای به شایعه ممنوع التصویری فاطمه معتمدآریا پایان داد و گفت: «این بازیگر ممنوع التصویر نبود بلکه روی مواردی از فیلمنامه با ایشان به توافق نرسیدیم و به علت سفرهای خارجی که داشتند احساس کردیم نمی‌توانیم همکاری‌مان را ادامه دهیم.»
 • ارتباط زنده با کربلای معلی/برنامه های تلویزیون در دهه اول ماه محرم
 • خبرگزاری میزان- با فرا رسیدن ماه محرم و برپایی خیمه عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، جهان یکپارچه غرق ماتم و عزا می شود. به همین مناسبت شبکه های سیما همراه با تمامی آزادگان جهان لباس عزا برتن کرده و ویژه‌برنامه‌هایی متناسب با سوگواری سالار شهیدان روی آنتن می‌برند. به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی سیما، با فرا رسیدن ماه محرم و برپایی خیمه عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، جهان یکپارچه غرق ماتم و عزا می شود. به همین مناسبت شبکه های سیما همراه با تمامی آزادگان جهان لباس عزا برتن کرده و ویژه‌برنامه‌هایی متناسب با سوگواری سالار شهیدان روی آنتن می‌برند. ارتباط زنده با شهر کربلای معلی، پوشش تصویری هیات عزاداری، سخنرانی های مذهبی، ویژه برنامه ادبی، مرثیه خوانی و مستندهای مربوط به این ایام از جمله این ویژه برنامه ها است کهاز روز جمعه مصادف با آغاز محرم سال ۱۴۳۹ هجری قمری، پخش این برنامه ها آغاز خواهد شد. شبکه یک سیما *** سریال «پرواز در ارتفاع صفر» به کارگردانی عبدالحسین برزیده و تهیه کنندکی محمد نشاط در ۷ قسمت هر شب ساعت ۲۲:۱۵ و از ۱۲ محرم سریال «هاتف» به کارگردانی داریوش یاری و تهیه کنندگی نعمت چگینی در همین ساعت پخش می شود. *** ویژه برنامه «سخنرانی مذهبی» با سخنرانی حجت الاسلام رفیعی هم هر روز حوالی ساعت ۹ صبح با موضوع جلوه های عزت و حریت در کربلا تقدیم بینندگان شبکه یک خواهد شد. *** ویژه برنامه ادبی به نام «ز دست عشق در عالم هیاهوست» به تهیه کنندگی محمد رحیمی دیگر برنامه ویژه محرم است که قرار است هر شب بین خبر ۱۹ تا ۲۱ با اجرای علیرضا اسفندقه و با محوریت اشعار عاشورایی پخش شود. *** در شب های محرم هم مانند سال های گذشته، برنامه «روز خدا» با تهیه کنندگی یونس قاسمی و...
 • پایان حواشی ممنوع التصویری فاطمه معتمدآریا در تلویزیون
 • فرهنگ>تلویزیون - همایون اسعدیان در مصاحبه‌ای به شایعه ممنوع التصویری فاطمه معتمدآریا پایان داد و گفت: «این بازیگر ممنوع التصویر نبود بلکه روی مواردی از فیلمنامه با ایشان به توافق نرسیدیم و به علت سفرهای خارجی که داشتند احساس کردیم نمی‌توانیم همکاری‌مان را ادامه دهیم.» به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در روزهای اخیر خبر حضور دوباره فاطمه معتمدآریا در تلویزیون با سریال «لحظه گرگ و میش» به کارگردانی همایون اسعدیان بارها مطرح شد این خبر تا زمانی مطرح بود که لیست رسمی اسامی بازیگران این سریال در هفته گذشته در حالی منتشر شد که خبری از نام معتمدآریا در میان اسامی نبود، این مسئله باعث شد تا شائبه ممنوع التصویری این بازیگر در تلویزیون بار دیگر قوت بگیرد. پس از گذشت چند روز برخی از رسانه‌ها در اخباری پوشش معتمدآریا را عامل حذف او از سریال اسعدیان عنوان کردند، تا اینکه این کارگردان در گفت و گویی که با ایسنا داشت درباره جزییات مربوط به این مسئله توضیح داد. اسعدیان ممنوع التصویری معتمدآریا را تکذیب کرد و گفت: «با خانم فاطمه معتمدآریا توافقاتمان را کرده بودیم. ایشان قرار بود در سریال حضور داشته باشند، برخلاف جوسازی‌هایی که انجام شد مبنی بر اینکه ایشان ظاهرا ممنوع‌التصویر هستند، ممنوع‌التصویر نیستند بلکه ما بر روی مواردی از فیلمنامه با ایشان به توافق نرسیدیم.» او اضافه کرد: «از طرفی ایشان برنامه‌هایی برای سفرهای خارجی داشتند و ما احساس کردیم که امکان همکاری با هم را نداریم و این تصمیم ارتباطی به این نداشت که ایشان ممنوع‌التصویرند چرا که تلویزیون هم از این بازیگر استقبال کرده بود و هیچ مشکلی برای حضور ایشان نداشت. بنابراین پس از آنکه دیدیم با خانم معتمدآریا نمی‌توانیم همکاری کنیم از خانم فاطمه گودرزی برای کار دعوت کردیم.» 58243 کلید واژه‌ها : بازیگران سینما و تلویزیون ایران - تلویزیون -
 • مجری جدید کافه:دست ما باز نیست/تلویزیون سانسورهای خودش را دارد
 • امید روحانی منتقد سینما که اجرای سری جدید برنامه «کافه فیلم» را بر عهده گرفته است می‌گوید امیدوار است پخش این برنامه در جهت بالا رفتن سطح توقع و سلیقه مردم باشد. آفتاب‌‌نیوز : پخش سری جدید برنامه «کافه فیلم» با اجرای امید روحانی از شبکه آی‌فیلم آغاز شده است.پیش از امید روحانی محمد صادقی اجرای سری قبلی این برنامه را بر عهده داشت که روحانی در این باره توضیح داد: «تاجاییکه من در جزیان هستم و به من گفته شد قرارداد گروه با آقای صادقی تمام شده بود، کار ایشان در برنامه پایان یافته بود و به همین دلیل من برای اجرا به برنامه دعوت شدم.»او ادامه داد: «اگر غیز از این بود من حتما خودم را موظف می‌دانستم که از آقای صادقی اجازه بگیرم و اگر ایشان هنوز در برنامه بودند من چنین پیشنهادی را نمی پذیرفتم. اما همانطور که گفتم کار استاد صادقی برای اجرای آن تعداد برنامه تمام شده بود و از من خواستند که برای اجرای سری جدید بروم.»این منتقد سینما درباره سری جدید برنامه توضیح داد: «اولین بخش این برنامه که ضبطش را از چندی پیش شروع کردیم و هنوز هم تمام نشده، مربوط به هفته دفاع مقدس است که پخش آن از پنج شنبه به مدت یک هفته با فیلم‌های این ژانر آغاز می‌شود.»روحانی در ادامه درباره انتخاب فیلم‌هایی که در برنامه نمایش داده می‌شوند و مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرند یادآور شد: « واقعیت‌اش این است که دست کسی برای این مورد باز نیست و انتخاب فیلم‌ها مستلزم چندین عامل است، یکی از مهمترین آنها اینکه تلویزیون رایت و حق پخش کدامیک از فیلم‌ها را داشته باشد. بنابراین از میان لیسیتی که آنها دارند و اجازه نمایش دارند سعی می‌کنیم فیلم‌های انتخاب شوند که تازگی بیشتری داشته باشند. در این میان من هم یکی دوبار نظرم را اعلام کردم که مثلا...
 • با شبنم فرشادجو بازیگر تئاتر تلویزیون و سینما بازیگرهای باهوش حذف نمی شوند
 • سینما و تلویزیون>رادیو و تلویزیون - آزاده بهرامی:تا به حال در محیط‌های خوبی کار کردم. از بهرام بیضایی و داوود میرباقری گرفته تا دکتر علی رفیعی، بذرافشان و مدیری که همه آنها در کارشان عالی و درجه یک بودند. در کنار تمام این اساتید به من خوش گذشته و ایفای نقش‌هایی که برای‌شان داشتم، دوست دارم. در سال ۷۴ از آموزشگاه تئاتر، با مديريت حميد سمندريان فارغ التحصيل شد. در سال ۸۰، كارشناسي نمايش با گرايش بازيگري گرفت و در سال ۸۹ فارغ التحصيل كارشناسي ارشد نمايش با گرايش كارگرداني از دانشگاه هنر و معماري تهران شد. در فيلم‌هاي سينمايي از جمله عمليات مهد كودك، از تهران تا بهشت، آخرين بار كي سحرو ديدي و... ‌ همچنين در سريال‌هاي درحاشيه، شاهگوش، شوخي كردم، خانواده آقاي خوشبخت، نامه‌ها، آب پريا، بانكي‌ها، چرخ گردون و... ايفاي نقش داشته است. سال‌هاست كه كارنامه هنري درخشاني، در زمينه تئاتر دارد. در تئاترهايي چون عشق‌آباد، عروسي خون، شب‌هاي آوينيون، والس مرده شوران، بازرس، الوتريا، يك مكاشفه، اين تابستان فراموشت كردم، هملت و... ايفاي نقش داشته است. البته او در كنار بازيگري، كارگرداني هم مي‌كند و به‌خاطر نمايش «آرامش از نوعي ديگر»، تنديس بهترين كارگرداني را در پنجمين جشنواره تئاتر بانوان در سال ۸۵ كسب كرد. لوح تقدير بهترين بازيگر زن، از جشنواره فجر را براي نمايش «شب‌هاي آوينيون»، در سال ۷۸ دريافت كرد و در سال ۹۲، كانديداي بهترين بازيگر زن در بخش بين‌الملل جشنواره فجر، براي نمايش «هملت» شد. اين بانوي هنرمند كسي نيست جز شبنم فرشادجو كه اين شب‌ها با سريال گسل، از شبكه يك سيما مهمان خانه‌هاي ‌ماست. با اين هنرمند به گفت‌وگو نشسته‌ايم تا از زندگي، كار و سريال گسل‌ براي‌مان صحبت كند. آيا تعلق خاطري به محله‌اي كه در آن بزرگ شده‌ايد، داريد؟ در سال ۵۶، در دروازه شميران به دنيا آمدم و يك خواهر دارم. يك سالي در دروازه...
 • مجری جدید کافه از این برنامه می گوید/تلویزیون سانسورهای خودش را دارد
 • فرهنگ>تلویزیون - امید روحانی منتقد سینما که اجرای سری جدید برنامه «کافه فیلم» را بر عهده گرفته است می‌گوید امیدوار است پخش این برنامه در جهت بالا رفتن سطح توقع و سلیقه مردم باشد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پخش سری جدید برنامه «کافه فیلم» با اجرای امید روحانی از شبکه آی‌فیلم آغاز شده است. پیش از امید روحانی محمد صادقی اجرای سری قبلی این برنامه را بر عهده داشت که روحانی در این باره توضیح داد: «تاجاییکه من در جزیان هستم و به من گفته شد قرارداد گروه با آقای صادقی تمام شده بود، کار ایشان در برنامه پایان یافته بود و به همین دلیل من برای اجرا به برنامه دعوت شدم.» او ادامه داد: «اگر غیز از این بود من حتما خودم را موظف می‌دانستم که از آقای صادقی اجازه بگیرم و اگر ایشان هنوز در برنامه بودند من چنین پیشنهادی را نمی پذیرفتم. اما همانطور که گفتم کار استاد صادقی برای اجرای آن تعداد برنامه تمام شده بود و از من خواستند که برای اجرای سری جدید بروم.» این منتقد سینما درباره سری جدید برنامه توضیح داد: «اولین بخش این برنامه که ضبطش را از چندی پیش شروع کردیم و هنوز هم تمام نشده، مربوط به هفته دفاع مقدس است که پخش آن از پنج شنبه به مدت یک هفته با فیلم‌های این ژانر آغاز می‌شود.» روحانی در ادامه درباره انتخاب فیلم‌هایی که در برنامه نمایش داده می‌شوند و مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرند یادآور شد: « واقعیت‌اش این است که دست کسی برای این مورد باز نیست و انتخاب فیلم‌ها مستلزم چندین عامل است، یکی از مهمترین آنها اینکه تلویزیون رایت و حق پخش کدامیک از فیلم‌ها را داشته باشد. بنابراین از میان لیسیتی که آنها دارند و اجازه نمایش دارند سعی می‌کنیم فیلم‌های انتخاب شوند که تازگی بیشتری داشته باشند. در این...
 • سامان مقدم فصل دوم سریال دیوار به دیوار به تلویزیون می برد
 • پیش تولید فصل دوم مجموعه تلویزیونی «دیوار به دیوار» به کارگردانی سامان مقدم و تهیه کنندگی حمید رحیمی نادی به زودی آغاز می‌شود. پخش فصل اول این مجموعه از ٣٠ اسفندماه 95 به صورت روتین از شبکه سوم سیما آغاز شد و تا پایان بهار ادامه داشت. اسامی بازیگران این مجموعه به ترتیب حروف الفبا عبارتند از: اشپیتیم آرفی، فرهاد آئیش، ویشکا آسایش، همایون ارشادی، یاسمینا باهر، رویا تیموریان، پژمان جمشیدی، گوهر خیراندیش، حسن زارعی، علی شادمان، مجید شهریاری، آزاده صمدی، مهسا طهماسبی، جواد عسگری، شمسی فضل اللهی، رضا ناجی، سام نوری، مهوش وقاری.
 • خون شهیدان اسلام و نظام را بیمه کرد
 • امام جمعه سردشت با اشاره به تلاش دشمنان برای نفوذ و تفرقه افکنی و ایجاد ضعف در انقلاب اسلامی گفت: ملت و نظام و انقلاب اسلامی با خون شهیدان بیمه شده‌ است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از سردشت، صبح امروز به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و همچنین هفته امربه‌معروف و نهی از منکر جمعی از مسئولان و فرماندهان با امام جمعه این شهر دیدار کردند.امام جمعه سردشت در این دیدار ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم الحرام و تبریک به مناسبت هفته دفاع مقدس به بیان رشادت‌ها و جان‌افشانی‌های رزمندگان اسلام و نقش آنان در جنگ تحمیلی 8 ساله پرداخت.ماموستا سلام امینی با اشاره به تلاش دشمنان برای نفوذ و تفرقه افکنی و ایجاد ضعف در انقلاب اسلامی گفت: ملت و نظام و انقلاب اسلامی با خون شهیدان بیمه شده‌اند و تا سرمایه‌ای گران‌بها همچون شهید حججی‌ها، باکری‌ها، بسیجیان و مرزدارانی هوشیار زیر سایه ولایت فقیه و رهبری مقتدر و مدبر و فرزانه در کشور هست هیچ نااهلی نمی‌تواند ایجاد ناامنی و حتی به فکر نفوذ باشد.فرمانده سپاه سردشت نیز در این دیدار ضمن یاد و خاطره شهیدان والامقام و بابیان اینکه نیروهای مسلح تحت الامر ولایت فقیه و فرمانده کل قوا هستند همیشه آماده‌اند و تا پای جان در مقابل هجمه‌های دشمنان خواهند ایستاد گفت: در حال حاضر امنیت، ثبات و آسایشی که در آن به سرمی بریم مدیون خون شهدا هستیم و انقلاب اسلامی ایران به برکت خون شهدا با رهبری فرزانه و اراده مردم جهت حفظ آرمان‌های انقلاب به عنوان یک الگو برای سایر کشورها تبدیل شده است.سردار سرتیپ دوم موسی مرادی افزود: ملت همیشه درصحنه ایران با آگاهی کامل و در سایه ولایت حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) آرزوهای دشمنان انقلاب اسلامی را به یاس و ناامیدی مبدل کرده‌اند.در این مراسم از امام جمعه سردشت به دلیل تلاش برای وحدت آفرینی و انسجام بخشی به فعالیت‌های...
 • برجام حاصل تعهد و مسئولیت پذیری نظام است
 • به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جواناز بندرعباس،سردار غلامعلی رشید فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص) در مراسم رژه بزرگ نیروهای مسلح مستقردرهرمزگان در ساحل بندرعباس افزود: قدرت دفاع بازدارنده ایران اکنون کاهش نیافته و بلکه افزایش یافته است. وی گفت: هرگونه اشتباه در محاسبه درباره برجام پیمان شکنان را با واکنش ملت ایران و نیروهای مسلح روبروخواهد کرد و عواقب سختی را برای آنان درپی خواهد داشت. فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص) افزود:پیام این رژه بزرگ و نیروهای مسلح درسطح ملی ،استقرار امنیت و ثبات در مرزهای کشور و منطقه است. سردار غلامعلی رشید گفت: حذف صدام وحزب بعث از کشور عراق، ثبات سیاسی و امنیتی بی نظیر نظام ، رشد و پیشرفت کشور،ظهور نیروهای حشد الشعبی در عراق و ارتش های مردمی در سوریه، یمن ، فلسطین اشغالی و لبنان از مهم ترین دستاوردهای 8 سال دفاع مقدس و خون شهیدان ایران اسلامی است. وی افزود: اکنون ملت ایران ده ها هزار شهید همچون شهید حججی دارد که حاصل فرهنگ انقلاب ، شهادت و 8 سال دفاع مقدس است. رژه بزرگ زمینی، هوایی و دریایی نیروهای مسلح در آبهای خلیج فارس و ساحل بندرعباس با حضور امیر پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ، دریادار فدوی فرمانده نیروی دریایی ارتش ، دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران ، سردار اسکندر مومنی جانشین فرمانده نیروی انتظامی و فرماندهان نظامی و مسئولان استان هرمزگان در حال برگزاری است. در این مراسم یگانهای شناور سطحی و زیر سطحی نیروی دریایی ارتش ، تیپ های تفنگداران و تکاوران عملیات ویژه نیروی دریایی ارتش، 32 فروند هواپیمای اف 4، سوخو 22 ، توکانو و انواع هلیکوپتر های جنگی ارتش و سپاه ، پنجاه شناور سبک و تندروی نیروی دریایی سپاه و دریابانی نیروی انتظامی، بسیج و نیروهای مردمی نیز رژه می روند. رژه یگان های شناور سطحی و...
 • مرحوم معافی قلم خود را برای حفظ ارزش های نظام به کار گرفت
 • دادستان نظامی مازندران با تاکید بر انجام صحیح رسالت رسانه‌ها در جامعه، گفت: مرحوم معافی قلم خود را برای حفظ ارزش‌های نظام به‌کار گرفت و جاودانه مانده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، حجت‌الاسلام محمداسماعیل زارعی شامگاه پنجشنبه در چهارمین سالگرد مرحوم جابر معافی سرپرست فقید خبرگزاری فارس مازندران، با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، اظهار داشت: امیدواریم امسال افرادی نظیر جابر معافی‌ها که قلم خود را برای حفظ ارزش‌های نظام استفاده کرده با شهدای کربلا محشور شوند.وی افزود: خصوصیات انسان مسلم و مومن به فراوان در آیات و روایات تبیین شده و چنین افرادی دارای شخصیت‌های نیکو، خوش رفتار و اثرگذار برای جامعه هستند.این خطیب ارزشمند با اشاره به اینکه رسالت رسانه‌ها در بیان واقعیات و تنگناهای جامعه امری ضروری است، تصریح کرد: انسان‌های نیکوکار در زندگی با نصب العین قرار دادن قرآن به عنوان نردبان ترقی انسانیت به فلاح و رستگاری هدایت می‌شوند.وی با بیان اینکه توکل دارای درجه عظیمی بین مومنان است و انسان مومن بر اثر صفاتش شناخته می‌شود، گفت: مرحوم معافی انسان متعهد، انقلابی و صبور بوده که بنا بر شرایط روز تغییر نکرد و رسالت خود را دستخوش مطامع مادی نکرده است.زارعی با اشاره به اینکه انسان‌های پاک نیت برای کسب فضائل اخلاقی متزلزل نمی‌شوند، تصریح کرد: رسانه‌ها در جامعه کنونی باید صفات نیک را در بیت مردم گسترش دهند.وی با بیان اینکه رسالت رسانه‌ها بیان واقعیات جامعه به صورت بی پرده است، تصریح کرد: صداقت مرحوم معافی به او عزت داده و عدم وابستگی به جریانات غیراسلامی او را جاودانه گذاشته است.به گزارش تسنیم، مراسم چهارمین سالگرد مرحوم جابر معافی سرپرست فقید خبرگزاری فارس مازندران با حضور پرشور اصحاب رسانه، مسئولان استانی، معاون فرهنگی مدیرکل ارشاد اسلامی مازندران، مدیر خانه مطبوعات استان برگزار و برادر محمد محسنی از مداحان جوان ساری در رثای سالار شهیدان مدیحه‌سرایی کرد.مرحوم معافی، 31 شهریور...
 • نظام سلطه نباید با ملت ایران به زبان زور سخن بگوید
 • فرماندار شهرستان شهریار با اشاره به سخنرانی اخیر رئیس‌جمهور آمریکا در سازمان ملل گفت: نظام سلطه باید بداند که نمی‌تواند با ملت ایران به زبان زور سخن بگوید. به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهریار، سعید ناجی صبح امروزدر مراسم رژه نیروهای مسلح شهرستان شهریار که به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و 31 شهریور ماه برگزار شد اظهار داشت: اندیشیدن در مورد تقارن محرم و دفاع مقدس، بین عاشورای حسینی و دفاع مقدس به ما نشان می‌دهد که هر آنچه که در دفاع مقدس گذشت و همه ما دیدیم در مسیر درس گرفتن از قیام عاشورا بود.وی گفت: ایثارگری و شهادت‌طلبی برگرفته از همین قیام عاشورا و مکتب کربلا استو باید گفت تعلق نداشتن به زمین و عشق به پرکشیدن به پیشگاه حق تعالی موضوع مهّمی است که در دفاع مقدس و بعد از آن در دل همه جوانان از مکتب عاشورا رشد پیدا کرده است.فرماندار شهرستان شهریار ادامه داد: پایداری و ایستادگی در انقلاب و تعالیم دینی و حرکت در مسیر گفتمان ولایت فقیه از آموخته‌های قیام عاشورا است و جوانان این مرز و بوم با الهاماتی که از قیام عاشورا گرفتند در عمل ثابت کردند که در صورت آسیب به دین اسلام با جان خود در مقابل تمام دنیا می‌ایستند.ناجی عنوان کرد: دفاع مقدس اوج درس آزادگی و آزادمنشی ملت ایران بود و این درس دفاع مقدس امروز در تمام دنیا در حال گسترش است و هر جا ظلم و باطلی وجود دارد حق و ظلم‌ستیزی در مقابل آن رشد کرده و ایستادگی می‌کند.وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تبعیت و ولایت‌پذیری یکی دیگر از مواردی است که از مکتب عاشورا در انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و بعد از آن در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد، و این مهم مایه افتخار برای ملت مسلمان ایران و آزادمردان جهان است.فرماندار شهرستان شهریار تصریح کرد: دنیا بداند...
 • ساختار شیطانی آمریکا و نظام سلطه در حال فروپاشی است
 • قزوین- نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: ساختار قدرت شیطانی آمریکا در حال فروپاشی است و استکبار دیگر در میان ملتها هیچ جایی ندارد و شمارش معکوس برای نابودی نظام سلطه آغاز شده است. به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه که در مسجدالنبی برگزار شد اظهارداشت: سحنان بی معنا و از روی جهل، خشم و عصبانیت که کینه توزانه و بی ادبانه بیان شد نشان داد کینه و دشمنی آمریکا تمام نشدنی است. وی افزود: گویا وقتی برخی شوخی کردند و آمریکا را کدخدا دانستند آقای ترامپ باور کرده لذا اینگونه اظهارنظر می کند تا همگان با ادبیات استکباری غرب آشنا شوند. نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین تصریح کرد: آمریکا دیگر در میان ملتها هیچ موقعیت و جایگاهی ندارد و اگر در گذشته به ظاهر قدرتی پوشالی برای خود متصور بود اما به لطف الهی و با وقوع انقلاب اسلامی این قدرت پوشالی در هم شکسته و شمارش معکوس برای نابودی استکبار و نظام سلطه آغاز شده است. وی اظهارداشت: ساختمان قدرت شیطانی و پوشالی آمریکا در هم شکسته شده و در حال نابودی است و فروپاشی این نظام سلطه در حال وقوع است. ترامپ بیداری اسلامی را درک نکرده و سخنانش طنز است امام جمعه قزوین گفت: سخنان سفیهانه ترامپ به دلیل گفته می شود که بیداری جامعه اسلامی و جهان مستضعف را درک نکرده و ندیده و با تغییراتی که در جهان رخ داده بیگانه است لذا سخن طنز می گوید. وی خطاب به مسئولان جمهوری اسلامی و وزیر خارجه اظهارداشت: از دولتمردان انتظار داریم پاسخ کوبنده ای به ترامپ بدهند و بویژه از وزیر خارجه توقع داریم به این یاوه گویی ها عکس العمل نشان دهند. عابدینی بیان کرد: غرب زدگان و کسانی که هنوز کدخدایی آمریکا را باور دارند بدانند که سخنان...
 • استکبار جهانی ۴۰ سال از نظام اسلامی سیلی خورده است
 • بیرجند - ایرنا - امام جمعه موقت بیرجند گفت: اگر رئیس جمهوری آمریکا در جلسه سازمان ملل متحد وقیحانه به ملت ایران توهین می کند به دلیل این است که 40 سال از نظام جمهوری اسلامی سیلی خورده است. حجت الاسلام محمد مختاری در خطبه های این هفته نماز جمعه بیرجند، افزود: هدف استکبار جهانی از ابتدا ساقط کردن نظام اسلامی بود، بعد از 40 سال، امروز ایران اسلامی در همه جبهه ها حرف خود را به کرسی نشانده است. وی اظهار کرد: امروز از تریبون نماز جمعه اعلام می کنم، ای آمریکا از ملت ایران عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر. وی یادآور شد: در هفته اخیر تحول مثبت و تغییر دلگرم کننده در خراسان جنوبی رخ داد و امام جمعه بیرجند از طرف مقام معظم رهبری انتخاب و همچنین از طرف هیات دولت استاندار جدید منصوب شد. وی افزود: مردم استان از این تحولات خوشحال شدند و یکی شدن جایگاه نماینده ولی فقیه با امامت جمعه مرکزا استان از سوء تفاهم ها جلوگیری می کند. وی گفت: در یکسال گذشته حرف هایی مطرح شد که دل مومنان و مردم متدین استان را رنجاند که با انتصاب استاندار جدید خراسان جنوبی امروز همه مسئولان، مردم، روحانیان و ائمه جمعه و کسانی که دل در گرو پیشرفت استان دارند با یکدیگر همدل و همصدا هستند. وی تصریح کرد: روحانیان استان آماده هر گونه همکاری با استاندار خراسان جنوبی هستند، بخشی از مشکل استان ریشه در دوران طاغوت، بخشی مربوط به خشکسالی و بخشی در کم کاری برخی دولتمردان دارد. وی اضافه کرد: با وجود مشکل فراوان، این استان ظرفیت های بالقوه زیادی مثل نیروی انسانی نخبه، مردم متدین، معادن و ... دارد. امام جمعه موقت بیرجند در ادامه بیان کرد: آستان قدس رضوی برای برطرف کردن ضعف سرمایه گذاری مردمی اعلام آمادگی کرده است از این رو از...
 • موفقیت های نظام مدیون الگوگیری از نهضت عاشوراست
 • نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: همه وظیفه داریم برای حفظ این نهضت بزرگ و گسترش فرهنگ عاشورا با تمام توان تلاش کنیم چرا که موفقیت‌های نظام مدیون الگوگیری از نهضت عاشورا است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه زاهدان ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم اظهار داشت: نهضت حسینی(ع) با خون ملت ایران آمیخته است و همه وظیفه داریم برای حفظ این نهضت بزرگ و گسترش فرهنگ عاشورا با تمام توان تلاش کنیم چرا که موفقیت‌های نظام مدیون الگوگیری از نهضت عاشورا است.نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: مردم ولی نعمتان ما هستند و ما مسئولان باید در برابر مردم پاسخگو باشیم به گونه‌ای که همزمانی محرم، هفته دفاع مقدس و هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر هم باید ما را بر پافشاری و تاکید بیش از پیش بر این نگاه استوار سازد.وی با اشاره به دیدار روز گذشته اعضای شورای خبرگان رهبری با رهبر معظم انقلاب، گفت: در این جلسه تاکید رهبری بر تشکیل هیئت اندیشه‌ورز بود که بر اساس گفته ایشان در حال حاضر در هیچ دستگاهی مثل این هیئت وجود ندارد.سلیمانی ادامه داد: هیئت اندیشه‌ورز باید روی موضوعات مختلف نظام کار کارشناسی و بررسی کند که آیا در مدت نزدیک به 4 دهه که از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی می‌گذرد، در مبانی و اصول انقلاب اسامی پیشرفت داشته‌ایم، توقف کردیم و یا عقب‌نشینی انجام داده‌ایم.امام جمعه زاهدان تصریح کرد: شعار انقلاب ما از ابتدا عدالت محوری و عدالت اجتماع بوده که این هیئت باید بررسی کند در حال حاضر در چه وضعیتی قرار داریم. شعار کشور ما از ابتدا نه غربی و نه شرقی بوده و در حال حاضر قدرت شرقی وجود ندارد و تنها غرب است که عربده قدرت سر می‌دهد در این زمینه نیز این هیئت باید...