تهران- ایرنا- حضور دوباره شهردار پایتخت در جلسات هیات وزیران، چشم انداز روشنی از تعامل و همکاری میان مدیران شهری با مسوولان اجرایی ایجاد کرده است. نبود این همکاری و هم افزایی در سال های گذشته کلانشهرها را با چالش ها و مسایلی جدی مواجه کرده بود.

به گزارش گروه پژوهش و تحلیل خبری ایرنا، دعوت حجت الاسلام «حسن روحانی» رییس جمهوری از «محمدعلی نجفی» شهردار پایتخت برای شرکت در جلسات هیات وزیران، پس از 14 سال طلسم حضور شهردار پایتخت در نشست های هیات دولت را شکست.

نجفی درست از نیمه آخرین ماه تابستانی 96 حضور در جلسات هیات دولت را کلید زد، تا در نخستین گام های خود برای ایجاد تحول در مدیریت پایتخت، از ظرفیت های رویکرد تعاملی و همسوی خود با دولت در مسیر اداره بهینه امور کلانشهرها بهره جوید.
نجفی نه فقط به عنوان شهردار پایتخت، که به گفته خودش «به نمایندگی از شهرداری های سراسر کشور و به نمایندگی از همه شهرنشینان» از این پس یکی از کرسی های جلسات هیات دولت را پر خواهد کرد، تا شاید گره های چندین ساله از چالش های جدی در مسیر اداره امور شهرهای بزرگ باز شود.
حضور شهردار پایتخت در هیات دولت، دوره تازه ای از مدیریت شهری را نوید می دهد؛ دوره ای که تعامل سازنده مسوولان اجرایی با مدیران شهری، اسباب هم افزایی و همکاری های رو به جلو برای حل معضلات شهرهای بزرگ به ویژه تهران را فراهم کند.
در این خصوص چند نکته لازم به یادآوری است.
1- پیشینه حضور شهردار پایتخت در جلسات هیات دولت به نخستین دوره شورای شهر تهران باز می گردد؛ شورایی که از رویکردی همسو با دولت وقت برخوردار بود و با مسوولان اجرایی تعاملی مثبتی داشت. «محمد حسن ملک مدنی» آخرین شهرداری بود که در جلسات هیات دولت اصلاحات شرکت می کرد. از آن پس سال ها است که به دلایل مختلفی چون اختلافات سیاسی و تفاوت رویکرد میان شورا و دولت، صندلی شهردار پایتخت در جلسات هیات دولت خالی است.
اگرچه صورت درست و آرمانی مساله باید به این گونه باشد که مسوولان اجرایی و مدیران شهری فارغ از رویکرد سیاسی و حزبی خود با یکدیگر تعامل دائمی و مثبت داشته باشند و محور همکاری خود را تنها بر مسایل مدیریت کلان متمرکز کنند، اما تاثیر میزان مطابقت و نزدیکی رویکرد سیاسی دولت و شورای شهر بر تفاهم میان آنان، ارتباط مسوولان اجرایی و مدیران شهری را زیر تاثیر قرار می دهد.
از این رو است که پنجمین شورای شهر و پنجاه و هشتمین شهردار پایتخت به دلیل نزدیکی دیدگاه ها و رویکردها با دولت دوازدهم، از پتانسیل های بالایی برای تفاهم، تعامل و همکاری درزمینه های مدیریت شهری برخوردار است.
انتخاب نجفی به عنوان گزینه نخست رییس جمهوری برای تصدی پست وزارت آموزش و پرورش در دولت یازدهم، از نزدیکی دیدگاه های او با روحانی حکایت داشت. اگرچه نجفی تنها به خاطر یک رای نتوانست حدنصاب لازم برای تصدی این وزارتخانه را به دست آورد، اما روحانی از ظرفیت های او در جایگاه ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سپس مشاور و دبیر ستاد هماهنگی اقتصادی بهره برد.
تجربه همکاری ها و تعامل مثبت نجفی با دولت اعتدال نشان می دهد که انتخاب او در جایگاه شهردار پایتخت هم می تواند تجربه تازه و موفقی از همکاری و نزدیکی دو نهاد شهرداری و دولت ایجاد کند.

2- طی سال هایی که دولت و شهرداری تعامل و همکاری متناسب و موثری با یکدیگر نداشتند، حل بسیاری از مشکلات و معضلات پایتخت با چالش های جدی مواجه شد. ناهمسویی و همراستا نبودن سیاست ها و برنامه های شهرداری ها با دولت و نبود همکاری های سازنده میان آنها نه تنها بسیاری از فرصت ها و ظرفیت ها برای اداره بهینه امور شهری را از میان برد، بلکه در برخی موارد چالش ها را عمیق تر کرد.
معضل های مزمنی چون آلودگی هوا، مشکلات حمل و نقل، شیوع فصلی سفید بالک ها، ترافیک، مشکلات مالی شهرداری و . . . یک شبه ایجاد نشده است. نبود تعامل و هماهنگی های لازم در زمینه سیاست ها و برنامه های کلان دولت و شهرداری ها به عمق و گستردگی معضلاتی از این دست دامن زده است. سال ها است دولت و شهرداری ها در پذیرش سهم خود از مسوولیت مشکلات اینچنینی فرافکنی می کنند.
3- درک درست رییس جمهوری و شهردار تازه پایتخت از معضلات شهری و موانع اصلی پیش روی رفع آن، اسباب همکاری آنها را فراهم آورده است. دعوت رییس جمهوری از نجفی و اجابت شهردار، نخستین گام موثر درهم فهمی و همکاری در ایجاد شهری است که آرامش و امنیت قرار است از ویژگی های شاخص آن باشد. از این پس قرار است برنامه های توسعه ملی که از سوی دولت تنظیم می شود با برنامه های توسعه شهری که از سوی شهرداری تنظیم می شود با یکدیگر هماهنگی داشته باشند و در ادامه یکدیگر قرار داشته باشند.
شهرداری به خاطر ماهیت فعالیت خود، با همه دستگاه هایی که در شهر خدمات ارایه می کنند ارتباط دارد و باید میان شهرداری و این دستگاه ها هم افزایی و هماهنگی وجود داشته باشد. حضور نجفی در دولت موجب تسریع و تسهیل این همکاری ها و به سامان شدن هرچه بیشتر امور شهرداری و بهبود خدمات رسانی دولت خواهد شد.

4- حضور شهردار در هیات دولت، در ارتقای خدمات رسانی شهرداری و دولت امری مثبت و کارآمد تلقی می شود. این کارآمدی از دید کارشناسان زمانی بیش از پیش افزایش خواهد یافت و حرکت به سوی ایجاد شهری استاندارد و تربیت شهروندانی مسوول و آگاه آغاز خواهد شد که میان شهرداری و دولت همکاری و تعاملی دوسویه و مستمر وجود داشته باشد. به گفته صاحبنظران حضور برخی از اعضای هیات دولت در جلسات شورای شهر، اقدام لازم بعدی در این زمینه است.
پژوهشم**9275**1601**تنظیم: اعظم حمیدپور**انتشار: شهناز حسنی
ایرنا پژوهش، کانالی برای انعکاس تازه ترین تحلیل ها، گزارش ها و مطالب پژوهشی ایران وجهان، با ما https://t. me/Irnaresearchهمراه شوید.

کلیدواژه: جلسات هیات دولت | شهردار پایتخت | مسوولان اجرایی | حضور شهردار | مدیران شهری | رییس جمهوری | شهرداری ها | همکاری ها | شورای شهر | چالش ها | سال ها

منبع: ایرنا

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۶۹۵۸۱۸ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جوانی که یک دختر را در خیابان ربود و در خودرو به او تجاوز کرد،به10سال حبس و99ضربه شلاق محکوم شد

عاقبت دختر آلمانی تبار داعشی در عراق + تصاویر

آیت‌الله علوی‌گرگانی؛ باید حتما جلوی ورود زنان به ورزشگاه‌ها گرفته شود/ روحانی هوشیار باشد

در همین زمینه

 • هیات کنسولی انگلستان اوایل مهرماه به تهران می آیند/با اسم اصلاحات به مجلس آمدند و مستقلین را تشکیل دادند/۵گزینه برای استانداری تهران قطعی شده است
 • به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، «علیرضا رحیمی» نماینده مردم تهران هفته گذشته در بازدید از تحریریه خبرگزاری برنا تاکید داشت تنها برای میهمانی و مصاحبه راهی خبرگزاری نخواهد شد و باید زمانی برای مجموعه خبرگزاری و اهالی تحریریه برای گفتگو در نظر گرفته شود؛ بنابراین اصرار بسیاری داشت که زمان حضورش در تحریریه با ساعت کاری خبرنگاران یکی باشد. تاکسی زرد رنگی در ساعت 10:30 دقیقه روز دوشنبه 27 شهریورماه مقابل خبرگزاری برنا ایستاد و زمینه را برای اولین سوال این گفتگو فراهم کرد. او اعتقاد دارد در ایام تعطیلی بهتر است شخصا رفت و آمد کند و از امکانات مجلس استفاده نکند. نماینده مردم تهران به تازگی عضو هیات رییسه فراکسیون امید شده و به قول خودش برای او انگیزه بسیاری برای خدمت به جریان اصلاحات وجود دارد. بسیاری این نماینده مجلس را با فیلم معروف نوجوانی‌اش در دوران اسارت به یاد دارند. پسر 14 ساله‌ای که در دوران دفاع مقدس در اردوگاه اسرای اطفال عراقبه خبرنگار هندی تبار تذکر داد، برای مصاحبه با او حجابش را رعایت کند. اعتقاد دارد نباید آزاده بودنش نقشی در فعالیت های سیاسی او داشته باشد و در مصاحبه مصرانهحرفی از روزهای جنگ نمی‌زد. با اینکه قریب به 15 ماه از ورودش به خانه ملت می‌گذرد اما یکی از اعضای فعال کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی است. همراهی اخیر او با وزیر امور خارجه در سفر به سوچی گواه این موضوع است. متن گفتگوی «علیرضا رحیمی» نماینده مردم تهران را می خوانید: سفر هیات کنسولی انگلستان به تهران شما در کانال تلگرام خود خبر از سفر هیات کنسولی انگلستان به ایران دادید؟ این سفر چه زمانی انجام خواهد شد؟ من خبری را در کانال تلگرام منتشر و اعلام کردم، یک هیات کنسولی از انگلستان به ایران خواهد آمد و خبر بسیار مهمی بود....
 • موافقت هیات دولت با ساخت شهرک صنعتی پتروشیمی در امیدیه
 • به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان گفت: این شهرک در زمینی به وسعت 3 هزار هکتار احداث خواهد شد. وی بیان کرد: با احداث این شهرک ضمن توسعه اقتصادی استان در بخش پتروشیمی تعداد زیادی از بیکاران استان خوزستان جذب بازار کار در این صنعت مهم و استراتژی خواهند شد. شریعتی اظهار داشت: این طرح را با هدف استفاده حداکثری از توانمندی های اقتصادی استان پیشتر کارشناسی کرده و به هیات دولت پیشنهاد دادیم که خوشبختانه در جلسه 15 شهریور ماه امسال مطرح و مورد موافقت قرار گرفت. استاندار خوزستان تصریح کرد: با موافقت دولت با احداث این طرح عظیم و تامین منابع مالی آن بزودی ساخت این شهرک در شهرستان امیدیه آغاز می گردد. درحال حاضر بزرگ ترین منطقه اقتصادی پتروشیمی کشور در شهرستان ماهشهر در استان خوزستان قرار دارد و سالانه درآمدهای زیادی را برای کشور به همراه دارد. انتهای پیام/گ هیات دولت با ساخت شهرک صنعتی پتروشیمی در امیدیه موافقت کرد
 • استاندار خوزستان:هیات دولت با ساخت شهرک صنعتی پتروشیمی در امیدیه موافقت کرد
 • اهواز- ایرنا- استاندار خوزستان گفت: هیات دولت با ساخت شهرک صنعتی تخصصی پایین دستی و میان دستی پتروشیمی در شهرستان امیدیه موافقت کرد. غلامرضا شریعتی روز جمعه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این شهرک در زمینی به وسعت سه هزار هکتار احداث خواهد شد.وی گفت: با احداث این شهرک ضمن توسعه اقتصادی استان در بخش پتروشیمی تعداد زیادی از بیکاران استان خوزستان جذب بازار کار در این صنعت مهم و استراتژی خواهند شد.استاندار خوزستان گفت: این طرح را با هدف استفاده حداکثری از توانمندیهای اقتصادی استان پیشتر کارشناسی کرده و به هیات دولت پیشنهاد دادیم که خوشبختانه در جلسه 15 شهریور ماه امسال مطرح و مورد موافقت قرار گرفت.وی گفت: با موافقت دولت با احداث این طرح عظیم و تامین منابع مالی آن به زودی ساخت این شهرک در شهرستان امیدیه آغاز خواهد شد.درحال حاضر بزرگترین منطقه اقتصادی پتروشیمی کشور در شهرستان ماهشهر در استان خوزستان قرار دارد و سالانه درآمدهای زیادی را برای کشور به همراه دارد.شهرستان امیدیه در 120 کیلومتری شرق اهواز قرار گرفته است.7152/6064خبرنگار: محمد رضا خبازان** انتشار دهنده: محسن بهاروند
 • تهران در حال بازآفرینی خود است/تغییر دولت همه چیز فهم به دولت خریدار اندیشه
 • به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی متن پیام دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی درباره بازدید از مناطق قدیمی پایتخت در روز جهانی بدون خودرو و همچنین افتتاح مرکز توسعه کارآفرینی بانک مسکن به شرح زیر است: در مراسم افتتاح مرکز کارآفرینی بانک مسکن که با هماهنگی مرکز توسعه و سیاست‌های راهبردی وزارتخانه تاسیس گردیده شرکت کردم. مرکزی که هدفش تعریف صورتِ درست مساله و ارایه اطلاعات لازم به کارآفرینان است تا آنان با خلاقیت پاسخی برای مساله‌های واقعی کشور پیدا کنند و مرکز خریدار راهکارِ خلاقانه‌شان باشد. مرکزی که قرار است انگاره‌ی دولتِ همه‌چیز فهم را برهم بریزد و به دولتِ خریدارِ اندیشه تغییر دهد. و امروز در روز جهانی بدون خودرو با استفاده از مترو به قلب تهران ناصری رفتم و چندساعتی را پیاده در محله‌های باب همایون، صوراسرافیل، ناصرخسرو، مروی، پامنار، بازارچه عودلاجان، میدان ارگ و خیابان ۱۵ خرداد حرکت و با مردم و کسبه گفتگو کردم. فضای داخل واگن‌های مترو و گفت و شنود با مردم و مسافران نیز برای من بسیار آموزنده و دلنشین بود. هم‌چنین حرکت در سرسراها و راهروهای درون مترو و صحبت با ماموران آن نیز آموزه‌های فراوانی برای من داشت. برنامه دیروز و امروز برای من یک سفر در زمان بود. امروز از گذشته و دیروز ایران بازدید کردم و دیروز از امروز و فردای ایران دیدار داشتم. آنچه بیش از همه‌چیز برای من لذت‌بخش و امیدآفرین بود این بود که دیدم فاصله بین دیروز و امروز دارد کوتاه می‌شود. نه تهران ناصری‌ای که امروز دیدم همان تهران ناصری گذشته است و نه فضای مرکز توسعه و کارآفرینی که می‌خواهد در جهت تسهیل کاربست فناوری‌های نوین و شرکت‌های نوپا کار کند منفک از گذشته است. فردا به شکل امید در دیروز زنده بود و دیروز در امروز زنده بود. پس، نه فردای...
 • متروسواری شهردار تهران عکس
 • محمدعلی نجفی شهردار تهران امروز در روز بدون خودرو ، از مترو استفاده کرد. آفتاب‌‌نیوز :
 • مترو سواری شهردار تهران
 • به گزارش شریان نیوز،شهردار تهران در روز جهانی «بدون خودرو» صبح امروز جمعه ۳۱ شهریور با مترو به محل کار خود رفت.
 • شهردار تهران روز اول مهر به مدرسه البرز رفت
 • شهردار تهران همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید برای نواختن زنگ اول مهر در مدرسه البرز تهران حضور یافت. به گزارش ایسنا، مراسم بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید با حضور شهردار تهران در دبیرستان ماندگار البرز آغاز شده است و نجفی زنگ اول مهر را در این مدرسه خواهد نواخت. ادامه دارد...
 • اهدای تابلوی نقاشی به شهردار تهران
 • به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، در مراسم آغاز سال جدید تحصیلی در مدرسه ماندگار البرز، دانش آموزان این مدرسه تصویر نقاشی شده از شهردار تهران را به وی اهدا کردند.
 • شهردار تهران از کاهش ۱۰ درصدی ترافیک اول مهرماه خبر داد
 • به گزارش جماران؛ شهردار تهران از کاهش 10 درصدی ترافیک اول مهرماه نسبت به اول مهر ماه سال قبل خبر داد. محمد علی نجفی صبح امروز با حضور در ستاد استقبال از مهر که در معاونت حمل و نقل و ترافیک برگزار شد، با بیان اینکه آغاز سال تحصیلی همزمان با شور حسینی برگزار می‌شود، گفت: شهرداری تهران در کنار سایر ارگان‌ها همچون پلیس سعی دارد تا با انجام برنامه‌های مختلف در کاهش ترافیک مهرماهی نقش موثری ایفا کند و از چند هفته قبل برنامه‌ریزی خود را در راستای کاهش ترافیک انجام داده است. وی با بیان اینکه تا آنجایی که خبر داریم در تهران از ابتدای صبح تاکنون گره سقف ترافیکی ایجاد نشده است، گفت: از ساعت 6 صبح پرسنل معاونت حمل و نقل شهرداری تهران ، پلیس راهور، اتوبوس، تاکسی و مترو برای پوشش آغاز سال تحصیلی حضور دارند و ترافیک را مدیریت می‌کنند. شهردار تهران با بیان اینکه شرکت اتوبوسرانی ابتکاراتی برای کم کردن بار ترافیک و کاهش زمان سفر انجام داده است، گفت: تعدادی سرویس خاص مدرسه به صورت آزمایشی در مناطق 4 و 8 مستقر هستند و همچنین برای تمامی میادین پرترافیک برنامه‌ریزی خاص انجام شده است. نجفی با بیان اینکه تاکسی‌های گردشی و خطی به صورت آزمایشی پوشش تهران را برعهده دارند گفت: مترو نیز در آمادگی کامل قرار دارد و به نظر می‌رسد مشکل خاصی از نظر ترافیکی نداشته باشیم. وی ضمن تشکر از دولت برای شناورکردن ساعت کار ادارات تا 9 صبح، تصریح کرد: تصمیم دولت مبنی بر شناور کردن ساعت کار ادارات در مهرماه اثرات مثبتی بر جریان ترافیک بخصوص در ورودی ترافیک در محدوده غرب تهران داشته است که از آنها تشکر می‌کنیم. شهردار تهران با بیان اینکه پلیس راهور با ابتکارات و برنامه‌ریزی خاص در همه نقاط تهران حضور فعال دارد، گفت: این حضور فعال موجب شده که گره...
 • نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی توسط شهردار تهران
 • شهردار تهران زنگ آغاز سال تحصیلی جدید را در مدرسه ماندگار البرز به صدا درآورد. به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی نجفی در مراسم نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی در مدرسه البرز همزمانی آغاز سال تحصیلی جدید و ایام محرم را به فال نیک گرفت و گفت:از سویی نسیم آغاز سال تحصیلی و شروع کار مدارس و از سوی دیگر نسیم محرم و عاشورا در کشور ما وزیدن کرده است. لذا سال تحصیلی جدید سالی استثنایی محسوب می‌شود. مهر امسال تحت تاثیر آموزه‌های آموزگار بزرگ شهامت و شهادت، آزادی و عدالت اباعبدالله‌الحسین قرار دارد. آموزگار بزرگی که ۱۴ قرن پیش ظلم‌ستیزی، شهامت و ایثار را به ما آموخت، لذا امسال باید آموزه‌های این آموزگار بزرگ در مقابل چشمان همه معلمان، دانش‌آموزان و دانشجویان قرار گیرد. شهردار تهران با بیان این که مکتب اباعبدالله الحسین (ع) مکتب استقامت است گفت : استقامت در راه خدا و در برابر هر نوع انحراف و کج‌روی در جامعه و در مقابل بی‌عدالتی و بی انصافی در جامعه ایستادگی کردن. امیدواریم هرچه بیشتر از درس‌هایی که امام حسین (ع) برای ما به یادگار گذاشته است، بیاموزیم و در زندگی عملی خود وارد کنیم. نجفی با بیان اینکه قیام عاشورا شور و شعور را با هم داشت گفت: شور بدون شعور سرانجامی ندارد و شعور به تنهایی هیجانی به دنبال ندارد امیدوارم حرکت دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید همراه با شور و شعور باشد. بی‌تردید قیام کربلا هر دوی این مسائل را برای ما به یادگار گذاشته است. وی با تاکید بر توجه به اخلاقیات در جامعه گفت : آموزش و پرورش در هر جامعه‌ای کارکردهای مختلفی دارد و جامعه و مسوولان از آموزش و پرورش انتظارات بسیاری دارند، لذا از همه دانش‌آموزان انتظار می‌رود در مسیر حرکت خود به آموزه‌های دینی و اخلاقی توجه داشته باشند. نجفی افزود: ایجاد آرامش درونی و آمادگی جوانان...
 • حضور شهردار تهران در ستاد استقبال از مهر/ببینید
 • به گزارش گروه اجتماعی برنا ؛ آیین نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی 97-96 با حضور شهردار تهران در دبیرستان البرز انجام گرفت . در ادامه محمد علی نجفی - شهردار تهران در ستاد استقبال از مهر حضور یافت.
 • زنگ آغاز سال تحصیلی توسط شهردار تهران نواخته شد
 • محمد علی نجفی شهردار تهران در مراسم نواختن زنگ آغازسال تحصیلی ٩٦در دبیرستان البرز واقع در خیابان حافظ تهران گفت: از یک طرف بوی بهار و تربیت مهر و از طرفی نسیم محرم وعاشورای حسینیرا تجربه می کنیم که یک شروع سال تحصیلی ویژه و استثنایی را نوید می دهد. وی افزود:امیدوارم همه‌ معلمان در کنار آموزش‌های علمی و فرهنگی، توجه به اخلاق و دین و معنویت را در اولویت آموزش‌های خود قرار دهند.
 • مخالفت عضو شورای شهر با کمک به هیات های مذهبی/فرار از پاسخ به خریدهای میلیاردی با انتقاد از کمک به هیات ها
 • گروه سیاسی- زهرا صدراعظم نوری، فعال اصلاح‌طلب و رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر پنجم تهران که به همراه لیست امید در این دوره انتخابات شورای شهر تهران رای آورد در گفت و گویی با خبرنگار افکارنیوز، با اشاره به رسوایی خرید یک میلیارد تومانی خودرو و تبلت برای اعضای شورای شهر؛ به فرایند قانونی دریافت بن توسط اعضای شورای شهر برای کمک به هیئت‌های مذهبی اشاره کرده و گفته برای آنکه بن‌ها را بین هیات‌های و تشکیلات مذهبی توزیع کنیم هیچ معیار و شاخصی نداریم و اساساً توزیع بر مبنای معیار عدالت نخواهد بود. در حقیقت هرکس که نزدیک‌تر باشد و بیشتر بتواند ارتباط برقرار کند، می‌تواند برخوردار باشد. اما از آنجایی که ما نماینده همه مردم هستیم باید به همه با یک دید نگاه کنیم و من این بن‌ها را قبول نکردم. وی همچنین اظهار داشت: با وجود احترامی که برای همه تشکل‌ها و هیات‌های مذهبی قائل هستم، با این رویه اساساً مخالف بوده و اعتقاد دارم مردم تهران وقتی منابع درآمدی شهرداری را از طریق پرداخت عوارض تامین می‌کنند، مایل نیستند این عوارض به این نحو هزینه شود. وقتی مردم پولی برای عوارض می‌دهند نباید صرف خرج خرید برنج و روغن برای هیئت‌های مذهبی شود. این سخنان نشان می دهد افشای اسناد مربوط به خرید میلیاردی خودرو و تبلت توسط شورای شهر تهران که اخیرا منتشر شده باعث عصبانیت و ناراحتی اصلاح طلبان شده است. این عضو شورای شهر در گفت و گوی خود خرید تبلت و خودروهای جدید توسط شورای شهر و درباره افشای اسناد آن را ناشی از یکسری برخوردها سیاسی می داند و معتقد است ظاهراً شورا ۸۰ خودروی فرسوده دارد که نگهداری از آنها هزینه‌بر بوده و نیازی هم به ۸۰ دستگاه خودرو ندارد، درنتیجه به صورت طبیعی فقط خودروهایی برای تردد ۲۱ نماینده اختصاص داده می‌شود. لذا تمامی این ۸۰ خودروی فرسوده و...
 • شهردار تهران:گره ترافیکی نداشتیم/کاهش ۱۰ درصدی ترافیک در اول مهر
 • شهردار تهران از کاهش 10 درصدی ترافیک اول مهرماه نسبت به اول مهر ماه سال قبل خبر داد.به گزارش ایسنا، محمد علی نجفی صبح امروز با حضور در ستاد استقبال از مهر که در معاونت حمل و نقل و ترافیک برگزار شد، با بیان اینکه آغاز سال تحصیلی همزمان با شور حسینی برگزار می‌شود، گفت: شهرداری تهران در کنار سایر ارگان‌ها همچون پلیس سعی دارد تا با انجام برنامه‌های مختلف در کاهش ترافیک مهرماهی نقش موثری ایفا کند و از چند هفته قبل برنامه‌ریزی خود را در راستای کاهش ترافیک انجام داده است.وی با بیان اینکه تا آنجایی که خبر داریم در تهران از ابتدای صبح تاکنون گره سقف ترافیکی ایجاد نشده است، گفت: از ساعت 6 صبح پرسنل معاونت حمل و نقل شهرداری تهران ، پلیس راهور، اتوبوس، تاکسی و مترو برای پوشش آغاز سال تحصیلی حضور دارند و ترافیک را مدیریت می‌کنند.شهردار تهران با بیان اینکه شرکت اتوبوسرانی ابتکاراتی برای کم کردن بار ترافیک و کاهش زمان سفر انجام داده است، گفت: تعدادی سرویس خاص مدرسه به صورت آزمایشی در مناطق 4 و 8 مستقر هستند و همچنین برای تمامی میادین پرترافیک برنامه‌ریزی خاص انجام شده است.نجفی با بیان اینکه تاکسی‌های گردشی و خطی به صورت آزمایشی پوشش تهران را برعهده دارند گفت: مترو نیز در آمادگی کامل قرار دارد و به نظر می‌رسد مشکل خاصی از نظر ترافیکی نداشته باشیم.وی ضمن تشکر از دولت برای شناورکردن ساعت کار ادارات تا 9 صبح، تصریح کرد: تصمیم دولت مبنی بر شناور کردن ساعت کار ادارات در مهرماه اثرات مثبتی بر جریان ترافیک بخصوص در ورودی ترافیک در محدوده غرب تهران داشته است که از آنها تشکر می‌کنیم.شهردار تهران با بیان اینکه پلیس راهور با ابتکارات و برنامه‌ریزی خاص در همه نقاط تهران حضور فعال دارد، گفت: این حضور فعال موجب شده که گره ترافیکی خاصی در تهران نداشته باشیم.نجفی...
 • تخته گاز شهردار جدید تهران برای حذف نیروهای رسمی
 • مسأله مهم در مورد معاونان کنار رفته شهرداری آن است که هیچ یک از آن ها پست و سمتی نگرفته اند و این مسأله برای نیروهای رسمی شهرداری غیرقابل توجیه است چرا که حداقل برای پرداخت حقوق و رد شدن حق بیمه، باید حکم جدید برای آنها صادر شود نه اینکه کارمند هیچ جا محسوب نشوند. خبرگزاری فارس: سیرتغییرات مدیران ارشد شهرداری تهران همچنان ادامه داشته و این سریال هرهفته غیرمترقبه تر می شود به طوری که پیش بینی قسمت های آتی آن واقعا ممکن نیست.تااینجای کار، 6 معاون شهردار، 9 شهردارمنطقه ، رییس سازمان بازرسی و مدیرکل حراست شهرداری تهران تغییریافته اند و این درحالی است که سازمان ها، شرکت ها، ادارات کل وسایرمناطق نیزدر تب و تاب مشخص شدن وضعیت مدیررأس هرم مجموعه های خود هستند.درمورد شهرداران مناطق، نکته قابل توجه انتخاب غالب شهرداران جدید از دل مناطق است که مصداق شعارشهردار تهران مبنی بر استفاده حداکثری از نیروهای داخلی برای احراز پست های مدیریتی است.به این ترتیب تا کنون شاهد ارتقاء رتبه قائم مقام ها، معاونان فنی وعمرانی و بعضاَ شهرداران نواحی در 10منطقه پایتخت بوده ایم و نیروهای خارج از بدنه راهی به این ورطه مدیریتی پیدا نکرده اند.در رده معاونان، داستان کاملاَ فرق می کند و غیرازحسن رباطی که سابقه طولانی مدیریت در شهرداری تهران دارد و معاون هماهنگی امورمناطق شده است، 5 معاون دیگر به نام های محسن پورسیدآقایی(معاونت حمل ونقل وترافیک)، ابراهیم شیخ(معاونت توسعه منابع انسانی)، حجت میرزایی ( معاونت برنامه ریزی ، توسعه شهری و امور شورا ) ، مهدی حجت (معاونت شهرسازی و معماری ) و سمیع ا... حسینی مکارم(معاونت مالی واقتصاد شهری) عملاَ خارج از بدنه شهرداری بوده اند؛ البته حسینی مکارم سابقه همکاری با شهرداری را داشته اما در چندسال اخیرهمراه محمدعلی نجفی تغییر محل خدمت داده است.مسأله مهم در مورد معاونان کنار رفته آن است که هیچ یک...
 • پیاده روی شهردار تهران و وزیر راه و شهرسازی در روز بدون خودرو
 • به گزارشگروه فیلم و صوتباشگاه خبرنگاران جوان؛عباس آخوندی که امروز در روز جهانی بدون خودرو اقدام به استفاده از مترو به عنوان حمل و نقل عمومی سبز کرده بود پس از آغاز سفر خود از ایستگاه قیطریه با هیات همراه در ایستگاه ۱۵ خرداد از ایستگاه مترو خارج شد و در ادامه در محله‌ها و خیابان‌های عودلاجان، پامنار، مروی، صوراسرافیل و باب همایون به پیاده‌روی پرداخت و از اماکن قدیمی و بافت‌های قدیمی این محلات بازدید کرد. وی در منطقه سبزه میدان با محمدعلی نجفی شهردار تهران دیدار کرد. همچنین ضمن بازدید از محله عودلاجان از انتشارات دارالکتب الاسلامیه که در سال ۱۳۲۰ محل کار عموی ایشان محسوب می‌شد نیز بازدید کرد. وزیر راه و شهرسازی سرانجام در ایستگاه متروی امام خمینی سوار مترو شد و به برنامه امروز خود پایان داد. گفتنی است، حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان، محمدسعید ایزدی معاون معماری و شهرسازی، هوشنگ عشایری سرپرست شرکت عمران و بهسازی شهری ایران، محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل شهردار تهران، وزیر راه و شهرسازی را در برنامه امروز همراهی کردند. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی انتهای پیام/ قدم زنی وزیر و شهردار در خیابان های تهران + فیلم
 • تأثیر مثبت موسیقی بر روح و روان کودکان
 • خبرگزاري آريا - موسيقي مي‌تواند ميزان ضريب هوشي را در ميان کودکان و بزرگسالان تا 7 درجه افزايش دهد. دانشمندان با انجام تحقيقاتيادعا کرده‌اند افرادي که مي‌توانند يک ساز موسيقي را بنوازند باهوش ترند، زندگي اجتماعي بهتري دارند و در تحصيلات خود موفق‌ترند.تحقيقات جديد نشان مي‌دهد افرادي که به طور منظم يک ابزار موسيقي را مي‌نوازند بعد از مدتي شکل و قدرت مغز خود را تغيير مي‌دهند که اين عامل در نهايت مي‌تواند به بهبود مهارتها و تواناييهاي ادراکي آنها منجر شود. حتي نواختن موسيقي مي‌تواند ميزان ضريب هوشي را در ميان کودکان و بزرگسالان تا 7 درجه افزايش دهد.محققان در اين باره اعلام کردند: شواهد نشان مي‌دهد مغز موسيقي‌دانان از لحاظ ساختار و عملکرد با افرادي که با موسيقي آشنايي ندارند تفاوتهاي زيادي دارد. نواختن موسيقي سبب مي‌شود قسمتهاي خاصي از مغز که وظيفه پردازش و نواختن يک آهنگ خاص را دارند تقويت شوند. اين قسمتها همچنين وظايف ديگري مانند تواناييهاي حرکتي، مهارتهاي شنيداري و ذخيره‌سازي اطلاعات را دارند و زماني که فردي شروع به آموختن نواختن يک ساز مي‌کند اين قسمتها به طور قابل توجهي رشد کرده و عملکرد آنها طي دوران آموزش روز به روز بهتر مي‌شود.لوتز جانک، روانشناس دانشگاه زوريخ، در اين‌باره گفت: «آموختن موسيقي بدون شک فوايد زيادي براي مغز انسان دارد تا جايي که مي‌تواند ضريب هوشي (IQ) فرد را تا 7 امتياز افزايش دهد. ما در بررسي‌هاي خود متوجه شديم که حتي افراد بالاي 65 سال‌ هم، 4 يا 5 ماه بعد از شروع به آموزش نواختن يک ساز تغييرات زيادي در مغزشان به وجود مي‌آيد. حتي چند هفته بعد از شروع آموزش موسيقي نشانه‌هاي مثبتي در مغز سالمندان ديده مي‌شود که اين تغييرات در نهايت سبب مي‌شود سالمندان ابتلا به بيماري‌هاي مغزي مانند آلزايمر را به تأخير بيندازند و حتي از بروز بعضي از فلجي‌ها که به خاطر کاهش عملکردي مغز به...
 • نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی ۹۶ دبیرستان البرز توسط شهردار تهران
 • خبرگزاري آريا - زنگ دبيرستان ماندگار البرز لحظاتي پيش توسط شهردار تهران نواخته شد.به گزارش خبرگزاري آريا صبح امروز و لحظاتي پيش زنگ آغاز سال تحصيلي توسط محمدعلي نجفي در دبيرستان البرز تهران نواخته شد. در اين مراسم عظيم بابايي شهردار منطقه6 ، مجتبي عبدالهي معاون اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران، سرهنگ پاشاپور فرمانده نيروي زميني ارتش،امير قاضي پور و نجفي معاون پارلماني وزير آموزش و پرورش نيز حضور دارند.
 • شهردار تهران:دانش آموزان به بهبود زیست شهری کمک کنند
 • تهران - ایرنا - شهردار تهران گفت: دانش آموزان به عنوان شهروندانی شایسته به بهبود زیست شهری کمک کنند. به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدعلی نجفی روز شنبه و همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در آیین نواختن زنگ مدرسه دبیرستان ماندگار البرز افزود: دراین زمینه دانش آموزان باید همگان را برای پایبندی به حقوق و رعایت اخلاق شهروندی دعوت کنند.وی تصریح کرد: باید همه با اخلاق شهروندی آشنا شده و به آن پایبند باشیم.شهردار تهران با اشاره به اینکه تلاش می کنیم طی 4 سال آینده شرایط مناسب همراه با آرامش و آسایش شهروندان را در شهر فراهم کنیم اظهار کرد: باید به گونه ای عمل کنیم که شرایط فرهنگی و معنوی جامعه برای رشد و اعتلای شهروندان فراهم باشد.به گفته وی، یکی از ابزارهای لازم برای تامین آسایش شهروندان، بهره مندی از امکانات مناسب در حوزه حمل و نقل، مسکن و اشتغال است. نجفی با اشاره به اینکه دانش آموزان می توانند به مجموعه آنچه که زندگی شهروندی را شکل می دهد کمک کنند گفت: شهر متعلق به همه شهروندان است و شهرداری تنها خدمتگزار و تسهیل گر است. شهردار تهران افزود: ممکن است دانش آموزان درخصوص مسائل شهری در منطقه خود به راه حل هایی دست یابند که به ذهن مدیران شهری نرسد.نجفی در ادامه با بیان اینکه آینده کشور به دست دانش آموزان ساخته می شود گفت: به طور قطع اقدام موثر و ارزشمند دانش آموزان مایه مباهات و افتخار اولیا، مربیان و تک تک آحاد جامعه خواهد شد.به گزارش ایرنا، زنگ آغاز سال تحصیلی جدید طی مراسمی با حضور شهردار تهران و جمعی از مدیران و مسئولان اجرایی و شهری در دبیرستان ماندگار البرز نواخته شد.خبرنگار: عاطفه نژادسالاری - انتشار دهنده: محسن فتاحیتهرام/9353*1625
 • نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در دبیرستان البرز توسط شهردار تهران
 • به گزارش خبرنگارحوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛محمد علی نجفی شهردار تهران در مراسم نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی ٩٦ در دبیرستان البرز واقع در خیابان حافظ تهران گفت: از یک طرف بوی بهار و تربیت مهر و از طرفی نسیم محرم و عاشورای حسینی را تجربه می کنیم که یک شروع سال تحصیلی ویژه و استثنایی را نوید می دهد. وی افزود:امیدوارم همه‌ معلمان در کنار آموزش‌های علمی و فرهنگی، توجه به اخلاق و دین و معنویت را در اولویت آموزش‌های خود قرار دهند. در حال تکمیل...
 • اختلاف نظر وزرای دولت یازدهم برای مدیریت واردات/گزارش وزارت صنعت در خصوص واردات ناکارآمد است
 • محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزیگروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص کنترل واردات کالا گفت: در برخی موارد ممکن است که تولیدات داخلی نیاز را تامین نکند به همین جهت از طریق واردت می توان تناسب عرضه و تقاضا را ایجاد کرد و در این خصوص مقرر شد تا یک لیست جامعه از کالاهای وارداتی برای برنامه ریزی در این زمینه احصا شود. وی افزود: در حال حاضر 65 درصد کالاهای وارداتی را 200 قلم جنس تشکیل می دهند و مجلس در سه ماهه نخست امسال طرحی را ارائه دارد تا مورادی به قانون صادرات و واردات کشور اضافه شود و کالاهای وارداتی تعیین تکلیف شوند. پورابراهیمی با بیان اینکه وزرای صنعت و اقتصاد دولت یازدهم در این خصوص اختلاف داشتند، گفت: در حالی که وزارت اقتصاد به رویکرد نظام تعرفه معتقد بود اما وزارت صنعت اعلام می کرد که ممنوعیت را نمی توان اعمال کرد و باید لیست دقیق از کالاها ارائه شود. رئیس کمیسیون اقتصادی با اشاره به تصمیم دولت برای تعریف یک لیست 596 کالایی برای واردات گفت: بخش عمده کالاهای مدنظر دولت، سقف تعرفه را دارا بودند یعنی حمایت ها از تولید داخل با دیوار تعرفه انجام شده بود اما کافی نبوده و واردات همچنان وجود داشت. وی بیان کرد: باید یکی از دو لیست مجلس و یا دولت مد نظر قرار می گرفت و در این خصوص کمیسیون اقتصادی طی نامه ای از وزیر صنعت خواست تا گزارش دقیقی از حجم و تعداد کالاهای وارداتی به مجلس ارائه کند تا ممنوعیت اجرایی شود اما گزارش وزارت صنعت ناقص و غیر کارآمد بود. پورابراهیمی با بیان اینکه تجربه کشورهای بزرگ اقتصادی جهان می تواند در اعمال قانون و سیاست گذاری واردات کالا موثر باشد، گفت: کشورهایی چون آمریکا و چین که بزرگترین صادرکنندگان جهان هستند برای...
 • شهردار تهران برای نواختن زنگ آغاز مدرسه وارد دبیرستان البرز شد/ببینید
 • به گزارش گروه اجتماعی برنا ؛همزمان با آغاز مهرمحمد علی نجفی - شهردار تهران برای نواختن -زنگ آغاز مدرسه وارد دبیرستان البرز شد.
 • پلیس شیوه های ناهنجار رانندگی در شهرها و کلانشهرها را اصلاح کند
 • تین‌نیوز | نایب رئیس کمیسیون صنایع اجرای درست و کامل قانون راهنمایی و رانندگی را مورد تاکید قرار داد و گفت: پلیس از طریق سازوکارها و اختیارات قانونی باید به نحوی موثر شیوه رانندگی راکبان اتومبیل و موتورسیکلت را اصلاح کند. رضا علیزاده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه «شیوه ناهنجار رانندگی در تهران و سایر شهرهای کشور به فرهنگ بدی در سراسر کشور تبدیل شده است»، عوامل متعددی چون ترافیک و عجله شهروندان برای رسیدن سریعتر به مقصد را در شیوه ناهنجار رانندگی تاثیرگذار دانست و خواستار فرهنگ‌سازی برای اصلاح این وضعیت در تهران و سایر شهرهای کشور شد. وی تصریح کرد: متاسفانه فرهنگ ناهنجار رانندگی در بین برخی جوانان از چنان اقبالی برخوردار است که اگر راننده‌ای را ببینند که مطابق موازین رانندگی می‌کند او را مورد تمسخر قرار می‌دهند یا از آن بدتر برخی رانندگان، رانندگی خوب را رانندگی پرخطر و ناهنجار می‌دانند. نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس راهکار اصلاح وضعیت ناهنجار رانندگی را در گام نخست به خدمت گرفتن شیوه‌ها و ابزارهای فرهنگی دانست و افزود: برای اصلاح یک معضل که در بینش و باور مردم نشسته است ابتدا باید از طریق شیوه‌ها و ابزارهای فرهنگی اقدام شود و موثرترین این ابزارها تلویزیون است. برنامه‌سازان این سازمان باید از طریق تله‌فیلم‌ها و کارتون‌های کوتاه خطرات رانندگی ناهنجار و پرخطر را به رانندگان به ویژه جوانان گوشزد کرده و فرهنگ رانندگی درست را برای آنان تبیین کنند. علیزاده اعمال قانون و رفتار سلبی پلیس در برخورد با رانندگان متخلف را گام نهایی مقابله با شیوه ناهنجار رانندگی دانست و افزود: ترافیک سنگین کلان‌شهرها و شهرهای بزرگ موجب رونق رانندگی بسیاری از شهروندان با موتورسیکلت شده است اما به دلیل نابسامانی تردد این وسایل نقلیه سریع در این بخش با چالش‌های چند وجهی روبرو هستیم. نماینده مردم ورزقان در مجلس با تشریح این چالش‌ها، گفت:...
 • نایب رئیس کمیسیون صنایع:پلیس شیوه های ناهنجار رانندگی در شهرها و کلانشهرها را اصلاح کند
 • نایب رئیس کمیسیون صنایع اجرای درست و کامل قانون راهنمایی و رانندگی را مورد تاکید قرار داد و گفت: پلیس از طریق سازوکارها و اختیارات قانونی باید به نحوی موثر شیوه رانندگی راکبان اتومبیل و موتورسیکلت را اصلاح کند. رضا علیزاده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه «شیوه ناهنجار رانندگی در تهران و سایر شهرهای کشور به فرهنگ بدی در سراسر کشور تبدیل شده است»، عوامل متعددی چون ترافیک و عجله شهروندان برای رسیدن سریعتر به مقصد را در شیوه ناهنجار رانندگی تاثیرگذار دانست و خواستار فرهنگ‌سازی برای اصلاح این وضعیت در تهران و سایر شهرهای کشور شد. وی تصریح کرد: متاسفانه فرهنگ ناهنجار رانندگی در بین برخی جوانان از چنان اقبالی برخوردار است که اگر راننده‌ای را ببینند که مطابق موازین رانندگی می‌کند او را مورد تمسخر قرار می‌دهند یا از آن بدتر برخی رانندگان، رانندگی خوب را رانندگی پرخطر و ناهنجار می‌دانند. نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس راهکار اصلاح وضعیت ناهنجار رانندگی را در گام نخست به خدمت گرفتن شیوه‌ها و ابزارهای فرهنگی دانست و افزود: برای اصلاح یک معضل که در بینش و باور مردم نشسته است ابتدا باید از طریق شیوه‌ها و ابزارهای فرهنگی اقدام شود و موثرترین این ابزارها تلویزیون است. برنامه‌سازان این سازمان باید از طریق تله‌فیلم‌ها و کارتون‌های کوتاه خطرات رانندگی ناهنجار و پرخطر را به رانندگان به ویژه جوانان گوشزد کرده و فرهنگ رانندگی درست را برای آنان تبیین کنند. علیزاده اعمال قانون و رفتار سلبی پلیس در برخورد با رانندگان متخلف را گام نهایی مقابله با شیوه ناهنجار رانندگی دانست و افزود: ترافیک سنگین کلان‌شهرها و شهرهای بزرگ موجب رونق رانندگی بسیاری از شهروندان با موتورسیکلت شده است اما به دلیل نابسامانی تردد این وسایل نقلیه سریع در این بخش با چالش‌های چند وجهی روبرو هستیم. نماینده مردم ورزقان در مجلس با تشریح این چالش‌ها، گفت: با سخت‌تر...
 • تلاش دولت و استاندار تهران برای حفظ نشاط سیاسی دانشگاهها
 • تهران- ایرنا- استاندار تهران با بیان اینکه از سال گذشته تا برگزاری انتخابات در ٢٩ اردیبهشت ماه امسال، شاهد فضای باز سیاسی و حضور تشکل ها بدون حاشیه در محیط دانشگاه ها بودیم، گفت: دولت و استانداری تهران برای حفظ نشاط سیاسی در دانشگاه ها تلاش می کنند. به گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، سیدحسین هاشمی در نشست استاندار تهران با روسای دانشگاه های تهران همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید دانشجویان با اشاره به آغاز ماه محرم و برگزاری اجتماع بزرگ مسلمانان همزمان با اربعین حسینی در کربلا گفت: اربعین سال گذشته اوج ارادت مسلمانان را از اقصی نقاط جهان با حضور در کربلای معلی شاهد بودیم؛ به طوری که بیش از دو و نیم میلیون زائر از ایران و تا ١٨ میلیون نفر از سایر کشورها برای ادای ارادت به مکتب سید الشهداء امام حسین (ع) در نجف و کربلا حضور یافتند.وی افزود: این تجمع باشکوه در هیچ جای دیگری از دنیا دیده نمی شود و باید فرهنگ حسینی و سنت راهپیمایی عظیم اربعین را برای نسل جدید حفظ کنیم.استاندار تهران در بخش دیگری از سخنان خود به تلاش های دولت و استانداری تهران برای حفظ نشاط سیاسی جامعه به ویژه در میان دانشجویان اشاره کرد و گفت: طی سال گذشته تا برگزاری انتخابات ٢٩ اردیبهشت ماه امسال شاهد فضای باز سیاسی و حضور تشکل ها در محیط دانشگاه ها بودیم که بدون حاشیه و در آرامش برگزار شد.هاشمی با بیان این پیشنهاد که دانشگاه ها شورایی مشورتی متشکل از دانشجویانی با طیف های مختلف سیاسی ایجاد کنند، تصریح کرد: این اقدام موجب می شود دانشجویان با گرایش های سیاسی مختلف در کنار هم حضور یافته و موجب تقویت وحدت شوند.وی، حفظ امنیت و آرامش در دانشگاه ها را از اصول مهم دانست و گفت: همکاری دانشگاه ها با دستگاه های امنیتی...
 • ورود هزار واگن به مترو تهران با حمایت دولت/همشهری مشکلات مالی و فرهنگی دارد
 • خبرگزاری میزان- شهردار تهران گفت: با کمک دولت هزار واگن به زودی به مترو تهران اضافه می شود. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،محمدعلی نجفی با اعلام اینکه همزمان با روز جهانی بدون خودرو به همراه اعضای شورای شهر از مترو برای تردد استفاده کرده و همچنین از منطقه ۱۲ بازدید کرده ایم، گفت: تهران چندین سال است که روز جهانی خودرو را برگزار می‌کند وجزو آن دسته از شهر‌های بزرگی است که دراین کمپین جهانی شرکت می‌کند. به طوری که امروز ما به همراه جمعی از اعضای شورای شهر تهران و شهروندان این پیاده روی را انجام دادیم تا با اقدام نمادین به شهروندان یادآوری کنیم اگرنیاز به هوای پاک داریم باید خودمان نیز در ایجاد شرایطی که هوا پاک‌تر شود همکاری و مشارکت داشته باشیم. وی در مراسم پیاده روی نمادین روز جهانی بدون خودرو با تاکید بر اینکه لازم است مسیر‌هایی که نیاز به تردد با خودرو ندارد را شهروندان با پیاده روی طی کنند، خاطرنشان کرد: افرادی هستند که اگر یک ربع یا حداکثر ۲۰ دقیقه پیاده روی کنند به یکی از ایستگاه‌های مترو یا اتوبوس دسترسی پیدا می‌کنند. شهردار تهران با بیان اینکه هیچ دلیلی ندارد شهروندان خودشان را از ورزش ساده پیاده روی محروم کنند، بیان کرد: پیاده روی کردن به جای استفاده از خودروی شخصی می‌تواند ضامن سلامت شهروندان باشد. البته امروز به دلیل آنکه روز تعطیل است شاهد ترافیک کمتری در تهران هستیم و خودرو‌های کمتری در شهر تردد می‌کنند، اما از آنجایی که روز جهانی بدون خورو معادل روز ۲۲ ستامبر در همه دنیا این حرکت انجام می‌شود، ما نیز همزمان با این روز این پیاده روی نمادین را انجام دادیم. نجفی با ابراز امیدواری به اینکه این حرکت نمادین در روز‌های دیگر نیز تکرار شود، خاطرنشان کرد: آنچه که باید در زمینه اجرای برنامه‌های منجر به توسعه حمل ونقل عمومی...