روزنامه جوان نوشت: آنها که شناختی نسبی از جشنواره‌های غربی و رویکردهای‌شان دارند، با تماشای فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» در جشنواره سی و پنجم فجر ناخودآگاه ذهن‌شان به سمت جشنواره ونیز می‌رفت؛ جشنواره‌ای که بیش از سایر جشنواره‌های غربی، حتی بیش از برلین و کن به آثار تلخ سینماگران جهان سوم علاقه نشان می‌دهد.

سینمای ایران سال‌هاست دچار نوعی رئالیسم افراطی است؛ رئالیسمی كه بر پیكره افكار و آرای سینماگران ایرانی چنبره زده و ظاهراً به این زود‌ی‌ها امیدی برای خلاص شدن از آن نیست. بارها در این باره نوشتیم كه سینمای ایران به جای بایدها به هست‌ها چسبیده است، آن هم نه همه واقعیت بلكه تنها بخشی از آن و اتفاقاً جشنواره‌های غربی نیز مشتری همین واقع نمایی‌های گزینشی فیلمسازان ایرانی هستند.
آبروی ما را نبرید
به گزارش نامه نیوز در ادامه این مطلب آمده است؛ «بدون تاریخ، بدون امضا» از زمره همان سری فیلم‌هایی است كه صدای اعتراض ایرانیان خارج از كشور را هم بلند می‌كند كه این چه تصویری از ایران است كه در انظار شهروندان غربی به نمایش می‌گذارید، آیا جایزه‌ها ارزش این را دارد كه چهره‌ای تا این حد عقب مانده از ایران ارائه بدهید.
ساخت فیلم درباره آسیب‌های اجتماعی از جمله فقر، فساد و فحشا اگرچه در كشورهای پیشرفته نیز بعضاً انجام می‌گیرد ولی تفاوت آن با سینمای ایران این است كه كمیت این مضامین در سینمای آن كشورها غلبه ندارد و شناخت مخاطبان از آن كشورها باعث می‌شود كه موضوع فیلم را به كل جامعه بیرون از فیلم تعمیم ندهند ولی مخاطب خارجی آنچه را در فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» می‌بیند، حتماً به كل جامعه ایران تعمیم می‌دهد و اینجاست كه این فیلم‌ها مظلومیت ایران را مضاعف می‌كنند.
تقریباً یك ماه پیش در قالب یك گزارش از جشنواره ونیز به علاقه‌مندی‌های این رویداد به رئالیسم افراطی سینمای ایران اشاره كردیم و روی خوش ونیز به فیلم بدون تاریخ بدون امضا را هم پیش‌بینی كردیم. در گزارشی با تیتر «چطور ریشه‌های خشكیده نئورئالیسم در ایتالیا به جهان سوم صادر شد!» نوشتیم: وحید جلیلوند فیلمسازی است كه سبك فیلم‌های او با سلیقه جشنواره ونیز سازگاری زیادی دارد.
رئالیسمی كه خاستگاه آن در دهه 50 میلادی در ایتالیا به افول گرایید به یكباره مورد اقبال فیلمسازان ایرانی قرار گرفت. در واپسین سال‌های حكومت فاشیستی در ایتالیا در ادبیات و سینمای این كشور تمایلی رئالیستی بروز كرد، چراكه فقر و بیكاری فزاینده‌ای طی حكومت فاشیست‌ها و سپس جنگ، ایتالیا را درگیر خود كرده بود و پس از سرنگونی فاشیست‌ها و رسیدن دورانی كه به بهار ایتالیا معروف بود، امكان بازگویی پیدا می‌كرد. در اوایل دهه 50، دولت جدید ایتالیا كه بعد از دوران بهار ایتالیا بر سر كار آمده بود، نسبت به تولیدات این جنبش سینمایی بدبین شد و با گماردن جولیو آندره اوتی به ریاست اداره هنرهای نمایشی و تفویض اختیارات ویژه به او، موجبات افول این فیلم‌ها را فراهم آورد.
بدین ترتیب هر فیلمی كه تصویری نامطلوب و تلخ از ایتالیا به نمایش می‌گذاشت از منابع مالی محروم می‌شد و در مقابل وام‌های كلان به فیلم‌هایی اختصاص می‌یافت كه به جامعه امید تزریق می‌كرد. چند دهه بعد سیاست‌های دولت‌های وقت ایتالیا زمینه صدور مكتب نئورئالیسم را به كشورهای داعیه‌دار و انقلابی در جهان سوم فراهم نمود تا فیلمسازان جوان و جویای نام با الگوگیری از این سینما محتوای آثار خود را بر بزرگنمایی زشتی‌های هرچند معدود كشورهای خود استوار كنند.
جشنواره فیلم ونیز نیز به ویژه در دهه اخیر با انتخاب‌هایی كه از سینمای ایران داشته به وضوح حركت بر مدار این كارویژه معین را فراهم كرده است. «دایره» ساخته جعفر پناهی،« خانه پدری» ساخته كیانوش عیاری،« قصه‌ها» به كارگردانی رخشان بنی‌اعتماد و مستند «روزهای سبز» حنا مخملباف، تعدادی از آثاری است كه جشنواره ونیز طی دهه اخیر به آنها روی خوش نشان داده و زمینه دیده شدن آنها درغرب را فراهم كرده است.
اوج گرفتن جنگ سرد و ادعای مخالفان این فیلم‌ها مبنی بر وجود انگیزه‌های ایدئولوژیك و چپ در آنها، این محدودیت‌ها را به اوج خود رساند و به این ترتیب، دوران افول این جنبش از راه رسید. فیلم‌های «نئورئالیستی» معمولاً قاب‌های ناآراسته و فی‌البداهه دارند. روسلینی در مصاحبه‌ای در این باره می‌گوید «اگر به اشتباه نمای زیبایی بگیرم، حتماً هنگام تدوین آن را بیرون خواهم كشید. » معمولاً تصویربرداری به سبك فیلم‌های مستند انجام می‌گیرد و دوربین سعی در نشان دادن واقعیت بدون دستكاری دارد. از این رو گاهی از دوربین روی دست استفاده می‌شود. دزد دوچرخه اثر دسیكا یكی از فیلم‌هایی است كه به بهترین شكل فروپاشی اجتماعی و اخلاقی را در ایتالیای پس از جنگ به تصویر می‌كشد.
سینمای ایران در سال ۲۰۰۰ با فیلم «دایره» ساخته جعفر پناهی موفق به كسب جایزه شیر طلایی جشنواره فیلم ونیز شد؛ فیلمی كه روایتگر داستان چهار زن است كه از زندان گریخته‌اند و سرنوشت متفاوتی را تجربه می‌كنند. فرشته، مائده، الهام و نرگس هر یك به دنیال پناهگاهی برای خود هستند. مائده خیلی زود به دست پلیس دستگیر می‌شود. الهام قصد بازگشت به شهر خود را دارد كه به علت موانع متعدد عملاً ممكن نیست. فرشته كه از طرف خانواده طرد شده درصدد سقط جنین فرزندی است كه پدرش اعدام شده است و. . . فیلم دایره را همان زمان معاون سینمایی وقت سیف‌الله داد توقیف كرد.
قصه‌های رخشان بنی‌اعتماد دیگر اثری است كه سال گذشته جایزه بهترین فیلمنامه را از این جشنواره به خود اختصاص داد. همچنین خانه پدری كه روایت قتل فجیع دختری به دست پدرش است و به دلیل خشونت عریان و دلخراش آن در ایران اجازه نمایش عمومی نیافت از دیگر آثار راه‌یافته به جشنواره فیلم ونیز است. بدیهی است در همه این آثار تصویری عقب‌مانده و منحط از جامعه ایران به نمایش درمی‌آید كه علی‌الظاهر مبتنی بر واقعیت به تصویر درآمده‌اند، با این تفاوت كه تماشاگر داخلی به دلیل مشاهده مستقیم واقعیت جامعه به وضوح محتوای این آثار را به كل جامعه ایران تعمیم نمی‌دهد اما مخاطب خارجی به راحتی فضای تیره این آثار را به كل جامعه ایران تعمیم می‌دهد.
در سینمای وحید جلیلوند برخلاف سینمای نئورئالیسم ایتالیا روح عدالت‌طلبی غلبه ندارد. او در آثار خود بیش از اینكه معترض ضعف عدالت اجتماعی و تبعیض طبقاتی باشد مانند اغلب فیلمسازان جشنواره‌ای ایران صرفاً به فقر به عنوان دستمایه‌ای مناسب برای دیده شدن در جشنواره‌های غربی توجه دارد؛ فقری كه بازنمایی آن مانند فقر در بچه‌های آسمان مجید مجیدی عزتمندانه نیست بلكه تا حد زیادی ریاكارانه است. ‏كاش افتضاح آنگ‌‌سان‌سوچی لااقل سبب تغییر نگاه به جوایز غربی شود و ما جهان‌سومی‌ها همه مدال‌های اهدایی از سوی غرب را مصداق درخشیدن ندانیم.

کلیدواژه: جشنواره های غربی | سینمای ایران | جشنواره ونیز | جامعه ایران | کل جامعه | بدون تاریخ | بدون امضا | فیلم ها

منبع: نامه نیوز

منبع این خبر، وبسایت namehnews.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۶۹۵۵۳۹ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

آیت‌الله علوی‌گرگانی؛ باید حتما جلوی ورود زنان به ورزشگاه‌ها گرفته شود/ روحانی هوشیار باشد

شریعتمداری همزمان با ترامپ به برجام حمله کرد:برجام چه گلی به سر ملت ایران زد

باید نخست وزیری حفظ و رئیس جمهوری حذف می شد/شورای نگهبان باید متحول شود

در همین زمینه

 • راهپیمایی نمازگزاران تهرانی در اعتراض به اظهارات ضد ایرانی ترامپ فیلم
 • به گزارشگروه فیلم و صوتباشگاه خبرنگاران جوان؛ مردم در تهران پس از برگزاری نماز جمعه، در اعتراض به اظهارات ضد ایرانی دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده در سازمان ملل متحد، دست به راهپیمایی زدند و شعار «مرگ بر آمریکا» سر دادند. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی انتهای پیام/ شعار «مرگ بر آمریکا» در تظاهرات ضد آمریکایی مردم + فیلم
 • نمازگزاران اهوازی سخنان ضد ایرانی ترامپ را محکوم کردند فیلم
 • نمازگزاران اهوازی بعد از اقامه نماز جمعه امروز با برگزاری راهپیمایی، سخنان ضد ایرانی رئیس جمهور آمریکا را محکوم کردند. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز خوزستان به دنبال سخنرانی دونالد ترامپ در مقر عمومی سازمان ملل و بیان سخنانی سخیف علیه کشورمان، نمازگزاران اهوازی امروز با برگزاری راهپیمایی بعد از نماز جمعه امروز، سخنان وی را محکوم کردند. در این راهپیمایی، بر لزوم اتخاذ مواضع قاطع از سوی مسئولان کشور علیه یاوه گویی های افرادی مثل رئیس جمهور آمریکا تاکید شد. این راهپیمایی از مصلای مهدیه اهواز تا حوزه علمیه آیت الله بهبهانی برگزار شد.
 • مغز این باشگاه را جراحی کنید آبروی استقلال کیلویی چند/وزیری که با اعصاب مردم بازی می کند
 • خبرگزاري آريا - تفاوت ساعتي بين تهران و عشق آباد اينقدر نبود که مسعود سلطاني فر نتواند برنامه نود دوشنبه شب را ببيند تا متوجه شود با انتصاب هايش در هيأت مديره باشگاه استقلال چه به روز اتاق فرمان اين مجموعه آورده است.سرويس ورزش مشرق – تا پيش از ورود مديرعامل استقلال به استوديوي برنامه نود، خيلي ها انتظار داشتند بحث درباره چرايي عدم نتيجه گيري استقلال به سمت و سوي مسايل فني برود. آن چنان که از آمار پيامک‌هاي ارسالي بينندگان برنامه نيز، مشخص بود خيلي ها عليرضا منصوريان را مقصر اصلي ناکامي اين تيم قلمداد مي کنند که البته پر بيراه هم نبود. آنچنان که خود منصوريان هم گفت که به گزينه دوم رأي مي دهد. اما به احتمال زياد اگر حالا و با مباحثي(!) که در برنامه نود مطرح شد و صحبت هايي که مطرح نشد (!) دوباره اين نظرسنجي را برگزار کنند قطعا آمار گزينه سوم نظرسنجي (ضعف مديريت) به مراتب بيش از 27 درصد رأي خواهد آورد.بر اساس اين گزارش، در شبي که يک بازيکن، سرمربي و مديرعامل تيم روي خط برنامه نود حضور داشتند جاي خالي وزير يا نماينده اش از وزارتخانه به شدت احساس شد. گرچه با انتصاب هاي صورت گرفته به نظر مي رسيد کسي تاب پاسخگويي به سئوالات مجري برنامه را داشته باشد. به ويژه پس از پخش آيتم مديريتي استقلال! (اينجا)به گزارش مشرق، از نحوه حضور مديرعامل باشگاه استقلال در برنامه نود نيز به وضوح مشخص بود او ثبات کافي در نحوه تصميم گيري اش براي يک کار ساده مانند حضور در محل يک رسانه را ندارد! اينکه روز قبل از برنامه به نودي ها قول مي دهد به برنامه مي رود، سپس ظهر دوشنبه مديررسانه اي باشگاه مي گويد که نمي رود، بعد دوباره در تماس با او اظهار مي کند که شايد برود(!) و در نهايت باز هم...
 • هیچ محدودیتی برای حضور اقشار در جمنا وجود ندارد/پیگیری عضویت کاندیداهای اصولگرا
 • رضا روستا آزاد در گفت‌‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا با اشاره به نشست مشترک کمیته اقشار جمناگفت: نشست اقشار جبهه مردمی در قالب یک کلاس آموزشی و رفع ابهامات اعضا برگزار و در این نشستساختار و تشکیلات جبهه مرور شد. دور جدید فعالیت‌‌ها از اول مهرماه دبیر کمیته اقشار جبهه مردمی انقلاب اسلامی، افزود: انتظارات و روش‌‌های عملی و مبانی فعالیت‌ها مورد بحث قرارگرفت تا بتوانیم از اول مهرماه دوره جدید فعالیت‌ها را سازماندهی کنیم. او ‌بیان‌کرد: مقرر شد تا به صورت هفتگی پیشرفت کار را رصد کرده تا با هماهنگی دبیران کانون‌های قشری بتوانیم مسیر آینده را هموارتر کنیم. روستا آزاد با اشاره به انتقادهایی که به جبهه مردمی در زمینه تحت پوشش قرار ندادن همه اقشارمی‌شود، گفت: از دیدگاه کانون‌های قشری می‌توانم بگویم که همه احزاب بدنه تخصصی دارندکه این بدنه انواع قشرهای فرهنگیان، دانشگاهیان، کارگران و غیره را پوشش می‌دهدو به دلیل اینکه مجامع کانونی جمنا کاملا باز است، کلیه کسانی که با آرمان‌ها و جهت‌گیری‌ها و راهبردهای جبهه مردمی همراه هستند می‌توانند در بخش مجمع ورود کنند و برای شوراها نامزد شوند و از این طریق نامزد مدیریت شوراها شوند. او در ادامه با بیان‌ اینکه برای حضور اقشار در جمنا هیچ محدودیتی وجود ندارد،گفت: همه احزاب و گروه‌ها مانند جامعه اسلامی مهندسین، کانون دانشگاهیان ایران اسلامی، جامعه اسلامی کارگران و ... می‌توانند در قشرهای تخصصی ورود کنند و در مجامع حاضر شوند و از این طریق مسیر حضور در لایه‌های بالاتر جبهه مردمی و تصمیم‌گیری‌ها را طی کنند. عضویت کاندیداهای اصولگرا در جمنا روستا آزاد با اشاره به بحث عضویت کاندیداهای اصولگرا مانند رییسی، قالیباف، در جبهه مردمی، گفت: تا آنجایی که اطلاع دارم این موضوع پیگیری شده و پیشرفت خوبی هم داشته است.
 • نایب رئیس انجمن روزنامه نگاران مسلمان:دفاتر نمایندگی انجمن روزنامه نگاران مسلمان در سراسر کشور راه اندازی می شود
 • حسن کربلایی امروز در حاشیه سفر به استان آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ارومیه اظهار کرد: پس از برگزاری مرحله دوم انتخابات دهمین دوره انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان در اول شهریور ماه جاری و حضور چشمگیر اعضای این انجمن در این انتخابات، هیات مدیره انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان به طور رسمی از هفته پیش کار خود را آغاز کرد. وی با بیان اینکه در نخستین جلسه هیات مدیره انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان اعضای هیات رئیسه و سایر ارکان هیات مدیره طی یک رأی‌گیری مخفی انتخاب شدند، تصریح کرد: در این انتخابات سیدنظام‌الدین موسوی به عنوان دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان انتخاب شد. نایب رئیس انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان در ادامه به برنامه‌های آینده این انجمن اشاره کرد و گفت: پس از ارائه پیشنهادات و طرح‌هایی از سوی اعضای هیات مدیره مقرر شد تا به منظور رشد آگاهی‌های سیاسی و بصیرت‌افزایی اعضای انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان و دیگر فعالان رسانه‌ای جلسات هم‌اندیشی و میزگردهای سیاسی به طور منظم برگزار شود. وی خاطر نشان کرد: در همین راستا مقرر شد به منظور گسترش دامنه فعالیت‌های انجمن در حوزه‌های مختلف به زودی پس از تصویب آیین‌نامه اجرایی، دفاتر نمایندگی انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان در استان‌های سراسر کشور راه‌اندازی و از علاقمندان به حضور در این انجمن ثبت‌نام به عمل آید. انتهای پیام/ن
 • روزنامه های چین جمعه ۳۱ شهریور
 • پکن-ایرنا-حمایت قاطع چین از برجام و تاکید چین بر گفت و گو برای حل مساله هسته ای کره شمالی و انتقادها از سخنرانی ترامپ در سازمان ملل از عناوین مهم نشریات چین در روز جمعه 31 شهریور ماه است. *گلوبال تایمز:ـ تاکید چین بر حراست از صلح در منطقهـ حمایت چین از گفت و گو در شبه جزیره کرهـ رزمایش توپخانه آمریکا در کره جنوبیـ موج انتقادها از ترامپ*چاینا ارگ:ــ سخنرانی رییس جمهوری کره در سازمان ملل- مخالفت چین با استقرار تاد ـ موافقت ترامپ با تحریم های بیشتر کره شمالی*مردم:ـ شبه جزیره کره به گفت و گو نیاز داردـ راه اندازی قطاری با سرعت 350 کیلومتر از پکنــ شروع سفرهای طلایی اول اکتبر در چین چاینادیلی:ـ حمایت قاطع چین از برجامـ چین موافق سامانه موشکی آمریکا در کره جنوبی نیستـ کمک 8 میلیون دلاری کره جنوبی برای همسایه شمالیـ تاکید کره برای رسیدن به صلح با کره شمالیآساق**231*شبس*1488 *انتشار دهنده: بهمن بامداد**
 • سرخط روزنامه های آمریکا/۳۰ شهریور
 • نیویورک-ایرنا-اظهارات مبهم ترامپ در مورد برجام،افشاگری های تازه در مورد ارتباط پال منافورت رییس سابق کمپین ترامپ با میلیونر روسی و افزایش محبوبیت ترامپ بخاطر توافق با دموکرات ها سرخط روزنامه های آمریکا در روز پنجشنبه 30 شهریور ماه بود. واشنگتن پستپال منافورت به طور خصوصی اطلاعاتی را درباره انتخابات2016 در اختیار روس ها گذاشته بودآمریکا و سوریه حالا تنها کشورهایی هستند که توافقنامه پاریس را امضا نکرده اندآمریکایی ها معتقدند که اظهارات ترامپ در مورد شارلوتزویل بهتر از توئیت های او استتیلرسون از این که ترامپ به خبرنگاران گفته بود تصمیمش را در مورد برجام گرفته بهت زده شداسرائیل با کلمات تند پیام خود را هم به حزب الله و هم به آمریکا رساندروسیه تهدید می کند که علیه نیروهای آمریکا و متحدینش در سوریه دست به حمله خواهد زدوال استریت ژورنالپورتوریکو خود را آماده سیلاب های بیشتری می کنددر یک نظر سنجی، ترامپ بدلیل برخورد فراجناحی خود با دموکرات ها مورد حمایت شدیدی قرار می گیردترامپ می گوید : خبر می دهم که آیا در برجام خواهم ماند یا نه مولر در مورد اطلاعاتی که کاخ سفید در مورد پرونده فلین داشته تحقیق می کندشکایت های آمریکا در مورد برجام اتحادیه اروپا را تحت فشار گذاشته استتهدید های هسته ای کره شمالی موجب قطع کمک های کره جنوبی نشده است واشنگتن تایمزمک کانل جمهوریخواهان غیر حامی را برای حمایت از لایحه جایگزینی اوباماکر تحت فشار می گذاردسنا لابحه ای را در دست دارد که جلو اخراج مولر توسط ترامپ را خواهد گرفتپولیتیکو می گوید محبوبیت ترامپ در حال افزایش استایمیل ها نشان می دهد که منافورت درصدد دادن اطلاعات مربوط به انتخابات آمریکا به میلیونر روسی بوده استامدادگران مکزیکی همچنان در حال تلاش برای نجات قربانیان زلزله هستندبا تلاش اسپانیا برای جلوگیری از رفراندوم جدایی طلبان کاتالونیا ، درگیری ها شدت می گیرندنیویورک تایمزمولر خواستار مدارک...
 • سرخط روزنامه های یونان جمعه ۳۱ شهریور
 • آتن– ایرنا- هدف دولت یونان توسعه عادلانه اقتصادی و آغاز عملیات ارتش عراق علیه داعش، سرخط تعدادی از روزنامه های روز جمعه سی یکم شهریورماه یونان را تشکیل می دهند. ** کاتی مرینی- اتحادیه کارگران: تاخیر عمدی دولت برای پرداخت حقوق بازنشستگی- کاهش حقوق بازنشستگان مسیری ادامه دار- لاورف: فاجعه بار بودن اقدامات نظامی بر علیه کره شمالی - دستور ترامپ برای افزایش تحریم های کره شمالی ** تانیا- نخست وزیر یونان: هدف ما توسعه عادلانه است- افزایش ورود پناهجویان به یونان- چراغ سبز اروپا برای افزایش تحریم های کره شمالی- کشته شدن 250 نفر در زمین لرزه مکزیک اوگی- دولت: دروغ پردازی حزب مخالف پایانی ندارد- پیشرفت موفقیت آمیز دولت به سوی اهداف اقتصادی- انگلیس خواستار حضور آزاد در بازار اروپاست- آغاز عملیات ارتش عراق علیه مواضع داعشاروپام**462**1908
 • سرخط روزنامه های پاکستان جمعه سی و یکم شهریور
 • اسلام آباد - ایرنا -درخواست نخست وزیر پاکستان از سازمان ملل برای تعیین نماینده ویژه در امور کشمیر، اتهام پرویز مشرف علیه آصف زرداری مبنی بر دست داشتن در ماجرای ترور بی نظیر بوتو و جان باختن 4 پاکستانی در پی تیراندازی مرزبانان هندی، از مهم ترین عناوین روزنامه های پاکستان در روز جمعه سی و یکم شهریور است. **** نوای وقت- دیدار نخست وزیر پاکستان با دبیرکل سازمان ملل:تاکید بر تعیین نماینده ویژه در امور کشمیر- ادعای پرویز مشرف مبنی بر دست داشتن آصف زرداری در ماجرای ترور بی نظیربوتو- پاکستان:فعالیت های ضدپاکستانی در ژنو مورد حمایت مالی از سوی هند است- دادگاه عالی لاهور رای به علنی کردن نتیجه تحقیقات قضایی حادثه مادل تاون داد** داون- تاکید شاهد خاقان عباسی و ترامپ بر ضرورت تداوم روابط میان پاکستان و آمریکا- تیراندازی مرزبانان هندی به خاک پاکستان منجر به کشته شدن 4 پاکستانی شد- نمایندگان مجلس سنای پاکستان خواستار استعفای وزیر دارایی شدند- حکم دادگاه عالی لاهور برای علنی کردن نتیجه تحقیقاتی قضایی حادثه مادل تاون مربوط به خرداد 93** اکسپرس- کشته شدن 4 پاکستانی در پی تیراندازی مرزبانان هندی- طاهر القادری خواستار قرار گرفتن اسامی مقامات ارشد ایالت پنجاب در فهرست ممنوع الخروج شد- نخست وزیر پاکستان در دیدار با دبیرکل سازمان ملل خواستار رسیدگی به اوضاع کشمیر شد- پرویز مشرف: آصف زرداری قاتل بی نظیربوتو و برادر وی است** دنیا- حزب مردم اتهامات پرویز مشرف علیه آصف زرداری را رد کرد- نخست وزیر پاکستان: دخالت هند در امور افغانستان اوضاع را وخیم ترمی کند- وزارت خارجه پاکستان: هند در پشت پرده فعالیت های ضدپاکستانی در ژنو دست دارد- تیراندازی مرزبانان هندی به خاک پاکستان 10 کشته برجای گذاشتآساق*274** 6125 ** 1908
 • سرخط روزنامه های صربستان جمعه ۳۱ شهریور
 • بلگراد-ایرنا- رئیس جمهور صربستان: صلح و ثبات در بالکان غربی شرط توسعه منطقه است، تلاش کوزوو برای عضویت در یونسکو و چین مذاکره را تنها راه حل برای مسئله کره شمالی خواند از مهمترین عناوین خبری روزنامه های صربستان در روز جمعه 31 شهریور ماه است. *** پلیتیکا- رئیس جمهور صربستان: صلح و ثبات در بالکان غربی شرط توسعه این منطقه است- پیشنهاد کمک های مالی بیشتر حکومت اسپانبا به استان جدایی طلب کاتالونیا- تظاهرات در خیابان های مادرید برای همه پرسی استان کاتالونیا اسپانیا*** نووستی- انصراف کوزوو از عضویت در پلیس بین الملل - پاسخ تند رهبر کره شمالی به تهدیدات ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل- تلاش کوزوو برای عضویت در سازمان یونسکو*** بلیتس- وزیر خارجه روسیه هیستری نظامی در باره کره شمالی را محکوم کرد- مخالفت صربستان با تشکیل ارتش کوزوو- آتش سوزی در یک هواپیمای خصوصی در فرودگاه آتاتورک استانبول 4 مجروح برجا گذاشت*** داناس- چین: مذاکره تنها راه حل برای مسئله کره شمالی است- طوفان مری در دومینیکا جان بیش از 15 نفر را گرفت- تاکید مونته نگرو برای روابط خوب با همسایگان جهت حفظ ثبات و صلحاروپام**436**1908
 • سرخط روزنامه های اسپانیا جمعه ۳۱ شهریور
 • مادرید- ایرنا- افزایش قربانیان زلزله مکزیک ، دستور ترامپ برای اعمال تحریم های اقتصادی علیه کره شمالی‌ ، آغاز عملیات ارتش عراق علیه داعش و حمله بودایی ها به کشتی‌ حامل کمک های بشردوستانه در برمه ؛ مهم ترین عناوین روزنامه های اسپانیا در روز جمعه 31 شهریور ماه است . ***ال پاییس - توفان کاتالان ثبات ایالت باسک را تهدید می‌ کند - شمار کشته شدگان زلزله سه شنبه مکزیک به 286 نفر رسید - کیم جونگ اون تهدید کرد با آتش ترامپ پیر خرفت را رام خواهد نمود - اروپا و چین ادعاهای ترامپ علیه توافق با ایران را متوقف کرده ا‌ند - ترامپ دستور داد کره شمالی‌ را از نظر اقتصادی خفه کنند ***ال موندو - توفان ماریا در گذر خود از دریای کاراییب دست دست 32 کشته بر جا گذاشت - حزب جبهه ملی‌ مارین لوپن در سقوط آزاد به دلیل جنگ داخلی‌ - بودایی های برمه به یک کشتی حامل کمک های بین المللی حمله کردند - عراق عملیات برای در آوردن آخرین سنگر خود در شمال از چنگ داعش را آغاز کرد ***آ ب ث- زنگ هشدار در آلمان به دلیل حملات سایبری ممکن روسیه به انتخابات سراسری - مادورو می‌ گوید به دلیل سوء قصد های احتمالی‌ به سازمان ملل نرفت - کره جنوبی اهدای 6.7 میلیون یورو کمک بشردوستانه به کره شمالی‌ را تصویب کرد ***لا وانگواردیا - نگرانی‌ در اروپا به دلیل همه پرسی‌ یکم اکتبر کاتالونیا - دوترته می‌ گوید اگر پسرش در قاچاق مواد مخدر دست داشته باشد او را خواهد کشت اروپام *5*491**1908
 • سرخط روزنامه های روسیه/جمعه ۳۱ شهریور
 • مسکو - ایرنا - ترامپ وعده داد برای رهبر کره شمالی مشکلات بی سابقه ایجاد کند، کرملین خواستار خودداری از تشدید تنش ها در شبه جزیره شد و چگونگی خروج نظامیان از محاصره تروریست های جبهه النصره در سوریه، مهمترین عناوین روزنامه های روسیه در روز جمعه 31 شهریور ماه است. *** ایزوستیا - ترامپ وعده داد برای رهبر کره شمالی مشکلات بی سابقه ایجاد کند - بیشتر مردم روسیه برای شرکت در اجتماعات اعتراضی آمادگی ندارند *** ماسکوفسکی کامسامولتس - نظامیان روس خروج از محاصره تروریست های جبهه النصره را در سوریه بازگو کردند - دو کشتی ماهیگیری کره شمالی در منطقه پریموریه روسیه توقیف شد- ترامپ از تحویل موشک های ضدتانک به اوکراین خودداری کرد *** راسیسکایا - پوتین رزمایش مشترک روسیه و بلاروس را مثبت ارزیابی کرد - کرملین خواستار خودداری از تشدید تنش ها پیرامون کره شمالی شد - رهبر کره شمالی به ترامپ پاسخ داد *** نزاویسیمایا گازتا - اسبربانک بزرگترین بانک روسیه مجبور است به دلیل تحریم ها به فعالیت خود در چند کشور اروپایی پایان دهد - سازمان ملل برای کاهش بحران لیبی امیدوار است - روسیه برای جنگیدن با نیروهای ویژه آمریکا آمادگی دارد *** کامرسانت - لاوروف: اقدامات برای ضربه زدن به دولت قانونی هر کشوری غیرقابل پذیرش است - هکرهای آلمانی کمیسیون اروپا را به پنهانکاری متهم کردند اروپام 391 انتشار دهنده: هادی مولوی نیا
 • انتقاد نیکی هیلی از شعار مرگ بر آمریکا
 • نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد از شعار مرگ بر امریکا در ایران انتقادکرد. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل شبکه تلویزیونی سی ان ان، نیکی هیلی در نشستی خبری در نیویورک در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت:«کشورهای زیادی دیدگاههای خودشان را در این خصوص دارند که آیا ایالات متحده باید در توافق هسته ای بماند یا خیر. اما این کشورها در این وضعیت قرار ندارند که ببینند ایرانی ها می گویند بر آمریکا. انها نمی گویند مرگ بر آلمان. آنها این سخنان را بیان نمی کنند. شاهد آن هستیم که حملات تروریستی که در هرجا رخ می دهد با ایران ارتباطهایی دارد و ما باید در این زمینه مراقب باشیم. بنابراین آنچه کشورهای دیگر درباره آمریکا می گویند هرگز تعیین کننده اقدام امریکا نبوده است. آنچه برای رئیس جمهور امریکا مهم است که بداند ایا همه کارهایی که انجام می دهد به بهترین شکل همسو با منافع امنیتی مردم آمریکا قرار دارد و اتفاق جاری نیز همینطور است.» دانلود دانلود نیکی هیلی: نمی‌خواهم وزیر امور خارجه آمریکا شومنماینده آمریکا در سازمان ملل متحد پنجشنبه تلاش کرد شایعات درباره اینکه می خواهد به جای رکس تیلرسون ، وزیر امور خارجه آمریکا شود از بین ببرد. هیلی در نشستی خبری در نیویورک در پاسخ به اینکه آیا می خواهی وزیر امور خارجه شوی گفت :« نه ، این را نمی خواهم.»
 • انتقاد برنی سندرز درباره خروج از برجام
 • سناتور برنی سندرز، نماینده ی ایالت ورمونت در مجلس سنای آمریکا در گفتگو با نشریه اینترسپت تاکید کرد عربستان سعودی هم پیمان آمریکا نیست زیرا پایه گذار شبکه های تروریستی در دنیاست و تروریست ها را تامین مالی می کند. سناتور سندرز همچنین از دولت آمریکا خواست رویکردش را در قبال ایران تغییر دهد.پایگاه اینترنتی هیل نوشت: سناتور آمریکایی برنی سندرز از سیاست خارجی ترامپ خصوصاً درباره خروج احتمالی از توافق هسته ای با ایران (برجام) شدیداً انتقاد کرد و گفت، کشورهای دیگر به این فکر خواهند کرد چرا باید با آمریکا که «رئیس جمهوری بی ملاحظه و کنگره ای غیر مسئول» دارد مذاکره و توافق کنند؟سناتور دموکرات آمریکا برنی سندرز گفت: «از همکاران خود و همه مردم آمریکا می خواهم تا توافق هسته ای (با ایران) را حفظ کنند، ما باید از این توافق محافظت کنیم. پرزیدنت ترامپ نشانه هایی از نیت خود مبنی بر خروج از این توافق را نشان داده است، همان طور که از توافق آب و هوایی پاریس خارج شد بدون اینکه عواقب آن را در نظر بگیرد. خروج از توافق هسته ای با ایران اشتباه است».سندرز از دولت اوباما تمجدید کرد و مذاکره و توافق با ایران بر سر مسائل هسته ای را «رهبری واقعی» و «قدرت حقیقی» آمریکا نامید.سندرز گفت خروج آمریکا از توافق برجام این سئوال را در ذهن کشورهای دیگر ایجاد می کند که چرا باید با آمریکا آن هم با «رئیس جمهوری بی ملاحظه و یک کنگره غیر مسئول» مذاکره و توافق کنند؟سندرز تاکید کرد، بر خلاف سیاست «اول آمریکا» ترامپ، آمریکا باید سیاست خارجی خود را بر مبنای همکاری با دیگر بنا کند.سندرز از دیدگاه های نژادپرستانه ترامپ در خصوص حادثه شارلوتزویل نیز انتقاد کرد.
 • انتقاد پیشکسوت پرسپولیس از بیرانوند/فکر می کند همیشه فیکس است
 • دروازه بان پیشین تیم فوتبال پرسپولیس به انتقاد از علیرضا بیرانوند به خاطر دو اشتباه در دیدار با سپاهان پرداخت. به گزارش قدس آنلاین، نادر باقریدر خصوص تساوی تیم‌های سپاهان و پرسپولیس گفت: به نظر من هر دو تیم بازی خوبی انجام دادند و به نظرم نتیجه عادلانه بود. سپاهان خیلی خوب پرسپولیس را پرس کرد و به همین دلیل توپ‌های زیادی هم گیرش آمد، حتی در نیمه دوم در دقایقی هم سوار بر بازی بود اما این پرسپولیس بود که به گل دوم رسید، به نظر من روند بازی به گونه‌ای بود که هر دو تیم قدرت یکسانی داشتند. وی درباره اینکه با توجه به بازی حساس پرسپولیس مقابل الهلال، آیا بازی با همه قوا مقابل سپاهان منطقی بود یا نه، افزود: به نظر من پرسپولیس به خاطر بازی با الهلال بازی مقابل پیکان و سپاهان را از دست داد و به نوعی ۵ امتیاز از دست تیم پرید. شاید وضعیت پرسپولیس به گونه‌ای باشد که این تیم بتواند باز هم قهرمان ایران شود اما نباید شأن تیم پایین بیاید. فکر می‌کنم یک مساوی و یک باخت در ۲ بازی از نظر روحی و روانی بازیکنان پرسپولیس را در آستانه بازی با الهلال بهم بریزد. مطمئناً پرسپولیسی‌ها اگر پیکان و سپاهان را می‌بردند با روحیه بسیار بهتری مقابل الهلال حاضر می‌شدند چرا که بازیکنان پرسپولیس از نظر ذهنی می‌دانند که در هر بازی باید برنده شوند. پیشکسوت باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: من در ذهن برانکو نیستم و نمی‌دانم در افکار او چه می‌گذرد اما قطعاً او از روحیه و شرایط بازیکنان بهتر خبر دارد شاید سیاست باشگاه و برانکو این است که آسیا حساس‌تر است و به همین دلیل آنها به بازی با الهلال بیشتر فکر می‌کنند. مربی اسبق تیم پرسپولیس در خصوص اینکه بازیکنان این تیم باز هم در این بازی موقعیت‌هایی از دست دادند، اظهارداشت: باید...
 • انتقاد سندرز از رویکرد ترامپ درقبال ایران
 • نماینده ی ایالت ورمونت در مجلس سنای آمریکا از دولت آمریکا خواست رویکردش را در قبال ایران تغییر دهد.به گزارش خبرگزاری صداوسیما سناتور برنی سندرز، نماینده ی ایالت ورمونت در مجلس سنای آمریکا در گفتگو با نشریه اینترسپت تاکید کرد عربستان سعودی هم پیمان آمریکا نیست زیرا پایه گذار شبکه های تروریستی در دنیاست و تروریست ها را تامین مالی می کند. سناتور سندرز همچنین از دولت آمریکا خواست رویکردش را در قبال ایران تغییر دهد.پایگاه اینترنتی هیل نوشت: سناتور آمریکایی برنی سندرز از سیاست خارجی ترامپ خصوصاً درباره خروج احتمالی از توافق هسته ای با ایران (برجام) شدیداً انتقاد کرد و گفت، کشورهای دیگر به این فکر خواهند کرد چرا باید با آمریکا که «رئیس جمهوری بی ملاحظه و کنگره ای غیر مسئول» دارد مذاکره و توافق کنند؟سناتور دموکرات آمریکا برنی سندرز گفت: «از همکاران خود و همه مردم آمریکا می خواهم تا توافق هسته ای (با ایران) را حفظ کنند، ما باید از این توافق محافظت کنیم. پرزیدنت ترامپ نشانه هایی از نیت خود مبنی بر خروج از این توافق را نشان داده است، همان طور که از توافق آب و هوایی پاریس خارج شد بدون اینکه عواقب آن را در نظر بگیرد. خروج از توافق هسته ای با ایران اشتباه است».سندرز از دولت اوباما تمجدید کرد و مذاکره و توافق با ایران بر سر مسائل هسته ای را «رهبری واقعی» و «قدرت حقیقی» آمریکا نامید.سندرز گفت خروج آمریکا از توافق برجام این سئوال را در ذهن کشورهای دیگر ایجاد می کند که چرا باید با آمریکا آن هم با «رئیس جمهوری بی ملاحظه و یک کنگره غیر مسئول» مذاکره و توافق کنند؟سندرز تاکید کرد، بر خلاف سیاست «اول آمریکا» ترامپ، آمریکا باید سیاست خارجی خود را بر مبنای همکاری با دیگر بنا کند.سندرز از دیدگاه های نژادپرستانه ترامپ در خصوص حادثه شارلوتزویل نیز انتقاد کرد.
 • نخست وزیر پاکستان از رویکرد خصمانه هند انتقاد کرد
 • نخست‌وزیر پاکستان نسبت به تعرض برخی کشورها به اصول و مبانی منشور سازمان ملل متحد ابراز نگرانی کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی سازمان ملل متحد، شاهد خاقان عباسی، نخست‌وزیر پاکستان در سخنرانی خود در هفتادودومین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد اظهار کرد: در سال‌های گذشته برخی کشورها با استفاده از قدرت اقدام به اعمال نفوذ و مداخله در امور سایرین کرده‌اند. وی ادامه داد: تهدید و اعمال نفوذ بار دیگر در امور روابط بین کشورها به یک ابزار برای مدیریت تبدیل شده است. عباسی با اشاره به بالا گرفتن تنش‌ها میان شرق و غرب، جنگ و خشونت در خاورمیانه و ادامه تراژدی فلسطین این موارد را جزو چالش‌های جامعه بین‌المللی دانست و در عین حال بر تلاش مشروع مردم کشمیر برای تعیین سرنوشت خود تأکید کرد. نخست‌وزیر پاکستان در اظهارات خود گفت: از روز اول پاکستان شاهد اقدامات خصمانه از سوی همسایه شرقی خود یعنی هند بوده است. هند از عمل به قطعنامه‌های شورای امنیت سر باز زده و در حدود ۷۰۰ هزار نیرو در مناطق اشغالی کشمیر مستقر نموده است. وی افزود: این اقدام شدیدترین تصرف نظامی خارجی در تاریخ معاصر محسوب می‌شود. هند از نیروهای بسیاری در کشمیر استفاده کرده و این در حالی است که کشمیری‌ها نسبت به این اقدام زورگویانه معترض هستند. هند به طور مستمر آتش‌بس در کشمیر را زیر پا می‌گذارد. جامعه بین الملل باید اقدامی قاطع برای جلوگیری از خطرناک‌تر شدن وضعیت در این منطقه به عمل آورد. نخست‌وزیر پاکستان در همین راستا از دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار آن شد که نماینده ویژه‌ای در امور کشمیر تعیین کند. وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: علاوه بر مردم افغانستان، پاکستانی‌ها نیز در چهار دهه گذشته از مداخله خارجی و جنگ داخلی در افغانستان رنج برده‌اند. این درگیری‌ها پاکستان را با هجوم موجی از تروریست‌ها و افراط‌گرایان...
 • انتقاد برنی سندرز از روابط نزدیک آمریکا و عربستان
 • نامزد پيشين رياست جمهوري آمريكا، از روابط اين كشور با عربستان انتقاد كرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، برني سندرز، سناتور و نامزد پيشين دموكرات ها در انتخابات، از روابط بسيار نزديك ميان واشنگتن و رياض انتقاد كرد.برني سندرز، تاكيد كرد، عربستان بزرگترين حامي تروريسم است و آمريكا نبايد با چنين كشوري رابطه داشته باشد.سندرز افزود: كشور غيردموكراتيك عربستان بزرگترين صادركننده انديشه افراطي وهابيت است. سناتور ايالت «ورمونت» معتقد است، «عربستان»، متحد «آمريكا» نيست.نامزد پيشين دموكرات ها از دولت آمريكا خواست در روابط خود با عربستان تجديد نظر كند.عربستان و آمريكا قراردادهاي بزرگ و مهمي در زمينه خريد و فروش سلاح، تجهيزات نظامي و نفت دارند.
 • انتقاد هافبک بارسا از مدیران این تیم در خصوص جدایی نیمار
 • ورزش>فوتبال جهان - راکیتیچ معتقد است بارسلونا نباید نیمار را از دست می‌داد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ نیمار ستاره برزیلی بارسلونا، تابستان 2017 با رقم عجیب 222 میلیون یورو حاضر به ترک بارسلونا شد و به پاریسن ژرمن پیوست. حالا با گذشت چند ماه از این انتقال، ایوان راکیتیچ که یکی از تاثیر گذار ترین و مهم ترین بازیکنان بارسا طی چند فصل اخیر بوده، در تازه ترین صحبت خود در مورد جدایی نیمار سخن گفته. ستاره کروات بارسلونا در این رابطه گفت:« به نظرم جدایی اش خیلی سخت بود زیرا او یکی از بزرگترین بازیکنان جهان است. به علاوه برای من او از لحاظ شخصیتی نیز انسان ویژه ای بود. او برای رختکن ما بسیار اهمیت داشت و یکی از بهترین‌هایی که در فوتبال می‌شناسم بود؛ بنابراین به نظر من، اینکه باشگاه اجازه جدایی او را داد تصمیم بدی بود زیرا دوست داشتم او در تیم ما باشد.» راکیتیچ ادامه داد:« باید به تصمیم نیمار احترام بگذاریم. اگر تیمی بتواند او را بخرد و او هم تصمیمش جدایی از بارسا باشد، باید به این تصمیم احترام گذاشت و برای نیمار آرزوی موفقیت کرد. امیدوارم در پاریس گل‌های زیادی بزند و خوشحال باشد ولی ما باید مسیر خودمان را برویم و قوی تر از قبل، بدون نیمار در میادین ظاهر شویم.» 254 41 کلید واژه‌ها : بارسلونا - فوتبال اروپا -
 • انتقاد معاون سیما از انتشار مخدوش سخنانش در مورد برنامه هفت
 • به گزارشحوزه رادیو تلویزیونگروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ دکتر میرباقری معاون سیما از انتشار مخدوش سخنانش در مورد برنامه «هفت» انتقاد کرد و آن را اجحاف نسبت به مهدی کرم پور دانست. دکتر میرباقری در حاشیه بازدید از پروژه‌های شهرک تلویزیونی، سینمایی تاکید کرد: «هفت» برنامه‌ای پربیننده و نقد سینمای ایران است. طی سال ها این برنامه با واکنش های متعدد روبه رو بوده و در سری جدید «هفت» تلاش می کنیم با برنامه ریزی دقیق، کاری ماندگار و بدون حاشیه تولید کنیم. وی افزود: بدیهی است، برای رسیدن به برنامه مطلوب در مورد سینما ابتدا باید بر اساس نسبت تلویزیون و سینما راهبرد عملی تدوین کرد. سپس اقدامات لازم انجام و کار میان شبکه های مختلف تقسیم خواهد شد. به این ترتیب هر یک از شبکه ها این فرصت را خواهند داشت، تا در مورد سینما براساس هدف شبکه، برنامه ای داشته باشند. دکتر میرباقری محوری ترین شبکه برای تولید برنامه ای با موضوع سینما را شبکه سه نام برد و افزود: مسلما محوری ترین برنامه تلویزیونی در مورد سینما، برنامه «هفت» خواهد بود که در شبکه سه سیما تولید می شود. در گفتگویم با خبرنگاران تاکید کردم تا زمانی که راهبرد ما در مورد برنامه های سینمایی و مخصوصا «هفت» مشخص نشود، انتخاب مجری کاری بیهوده است و اگر شخص یا اشخاصی نامی را در رسانه ها مطرح نمایند؛ قطعا این فرد شانس خود را برای اجرا از دست می‌دهد. معاون سیما خاطرنشان کرد: در همان گفتگو تاکید کردم برای تولید یک کار تیمی ابتدا باید تیم، راهبردها و عملکرد خود را مشخص نماید و پس از آن فردی مناسب برای اجرای این راهبردها انتخاب شود. چگونه می توان اول فردی را برای اجرا انتخاب کرد و سپس براساس نوع اجرا و روش او راهبردهای برنامه را تدوین کرد. وی افزود: براساس آنچه گفته شد به مدیران شبکه...
 • انتقاد تند کارلوس توس از کیفیت فوتبال چین/آنها ۵۰ سال دیگر هم پیشرفت نمی کنند
 • ستاره مشهور فوتبال آرژانتین به انتقاد شدید از شرایط حاکم بر این ورزش در چین پرداخت. به‌ گزارش قدس آنلاین ‌و ‌به نقل از اسکای اسپورت، کارلوس توس یکی از بازیکنان بزرگ فوتبال جهان به شمار می‌آید. او با وجود این که از چند تیم اروپایی خوب پیشنهاد داشت، اما تصمیم گرفت راهی لیگ چین شود. مهاجم پیشین منچستریونایتد و یوونتوس هفته‌ای ۶۱۵ هزار پوند از تیم چینی به جیب می‌زند ولی اضافه وزنی که در این هفته‌های اخیر داشته است صدای اعتراض چینی‌ها را درآورده است. کارلوس توس که در ۱۳ بازی در لیگ چین ۳ گل به ثمر رسانده است و عمل ضعیفی در این لیگ داشته، بعد از انتقاداتی که رییس باشگاه شانگهای از او داشت گفت: بازیکنان چینی از نظر تاکتیکی سطح بسیار پایینی دارند. برخلاف اروپا و آمریکای جنوبی، در چین فوتبالیست‌ها از کودکی فوتبال بازی کردن را یاد نمی‌گیرند و خیلی دیر شروع به یادگیری فوتبال می‌کنند. فوتبال این‌جا با بقیه جاهای دنیا متفاوت است و فکر کنم ۵۰ سال دیگر هم فوتبال چین نتواند پیشرفت کند و به جایی در فوتبال جهان برسد. انتقادات توس در حالی مطرح می‌شود که سرمربی جدید شانگهای به دلیل اضافه وزن توس، به او اجازه بازی نمی‌دهد و عنوان کرده این بازیکن برای حضور در ترکیب تیمش باید خود را لاغر کند. بازیکنان بزرگی چونهالک، اسکار، رامیرس، کارلوس توس و ریکاردو کاروالیو در لیگ چین فعالیت می‌کنند و حقوق‌های نجومی از باشگاه‌های این کشور دریافت می‌کنند.
 • انتقاد وزیر خارجه مصر از نظام تبعیض آمیز خلع سلاح های کشتار جمعی
 • وزیر امور خارجه مصر از ماهیت تبعیض‌آمیز نظام خلع سلاح در قبال تسلیحات کشتار جمعی انتقاد کرد. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سامح شکری، وزیر امور خارجه مصر گفت: جامعه بین‌المللی باید این حقیقت را به طور جدی در نظر بگیرد که مسئله خلع تسلیحات کشتار جمعی با رویکردی گزینشی دنبال می‌شود و نمی‌تواند به حذف کامل این سلاح‌ها منجر شود. وی خاطرنشان کرد: مصر بر نگرانی خود در قبال تحریم‌های ناشی از تداوم وجود سلاح‌های هسته‌ای نگرانی دارد. ما تاکید داریم که حذف قابل تایید و غیرقابل بازگشت چنین سلاح‌هایی تنها تضمینی است که می‌توان برای عدم استفاده از آنها توسط بازیگران دولتی و غیردولتی به دست آورد. وزیر امور خارجه مصر اظهار کرد: شورای امنیت سازمان ملل متحد باید روش‌های خود را در زمینه مقابله با تسلیحات هسته‌ای بهبود بخشیده و از رویکرد تبعیض آمیز و گزینشی در این باره اجتناب ورزد. ما بر این باور هستیم که روش‌های کاری شورای امنیت در این زمینه مستلزم پیشرفت جدی است. ما باید به دنبال روش‌های موثرتر و گسترده‌تر در این راستا باشیم. انتهای پیام
 • انتقاد رئیس هیئت موسس دانشگاه آزاد از ترجمه ای بودن منابع علوم انسانی
 • به گزارش حوزه دانشگاهیگروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛به نقل از دانشگاه آزاد، علی اکبرولایتی در برنامه مستند و گفتگومحور ایران که به صورت هفتگی از شبکه دو سیما پخش می شود، گفت:در طول تاریخ نشان داده است که یک ایرانی صبر نمی‌کند که اندیشۀ وارداتی و بیگانه را بر او تحمیل کنند. وی ضمن تبیین جایگاه علم در اسلام افزود: تدین و تعقل در اسلام از هم جدا نیست و در هشتاد نقطه از قرآن کریم، واژهعلم و مشتقات آن آمده است. عضو هیئت موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد تاکید کرد: حتی در شب قدر، کسب علم برترین اعمال شمرده شده است، در احادیث شریفه آمده که یک‌ساعت تفکر از هفتادسال عبادت برتر است، این جایگاه و شان والای تفکر و تعقل در اسلام است و قرآن کریم نیز مکررا انسان را به مشاهده دعوت میکند و این نشان می‌دهد که علم موردنظر قرآن کریم صرفاذهنی نیست بلکه مبتنی بر تجربه و مشاهده است. ولایتی از ترجمه‌ای بودن و وارداتی‌شدن منابع علوم انسانی در کشور انتقاد کرد و افزود: تا چه زمانی باید سیر حکمت در اروپا مربوط بهمرحوم فروغی را در دانشگاه‌ها تدریس کنیم و سیر حکمت در اسلام و ایرانرا نداشته باشیم. وی اظهار داشت: نتیجهچنین روشی این است که دانشجو تصور می‌کند هرگامی که در علم و از جمله علوم انسانی، برداشته شده از سوی غربی‌ها بوده است و ما چیزی نداشته‌ایم. رئیس هیئت موسس و هیئت امنا دانشگاه آزادتاکید کرد:مسأله اینجا است که کسی می‌تواند علوم انسانی را به‌درستی و شایسته تدریس کند که نخست و پیش از هرچیز، علوم انسانی منشا گرفته از اسلام و ایران را به منتهای درجه بیاموزد و سپس، علوم غربی را هم به‌درستی و با رویکرد نقادانه دریافت و هر دو را برای دانشجو، به‌طور مقایسه‌ای تدریس کند. ولایتی تصریح کرد:به نظر می رسد وضعیت کنونی و...
 • ۱۰۰۰ واگن برای متروی تهران/اختلاف نظر با وزارت دارایی در خصوص بدهی و مطالبات شهرداری/ارائه گزارشی از وضعیت روزنامه همشهری
 • به گزارش جماران؛ شهردار تهران در خصوص وضعیت حمل و نقل پایتخت، وضعیت روزنامه همشهری و ... توضیحاتی را ارائه کرد. محمدعلی نجفی صبح امروز در حاشیه پیاده‌روی‌اش که به مناسبت روز جهانی بدون خودرو در هسته مرکزی شهر تهران با حضور اعضای شورای شهر و تعدادی از معاونین‌ و با همراهی عباس آخوندی – وزیر راه و شهرسازی – انجام شد، با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: تهران چند سالی است که به کمپین روز جهانی بدون خودرو پیوسته و امروز در اقدامی نمادین همراه با شهروندان و اعضای شورای شهر پیاده در هسته مرکزی شهر راه رفتیم. وی با بیان اینکه هدف‌مان این است که به شهروندان یادآوری کنیم که اگر به هوای پاک احتیاج دارند باید از خودمان شروع کرده و همکاری کنیم، اظهار کرد: شهروندان می‌توانند مسیرهای کوتاه و مسیرهایی که می‌توان پیاده طی کرد، بدون خودرو بروند و خود را از این ورزش طبیعی که در سلامت جسم و جان تاثیرگذار است محروم نکنند. نجفی با بیان این‌که امروز روز جمعه است و کم و بیش تهران کم ترافیک و بدون خودرو است، ادامه داد: امیدواریم این اقدام نمادین در دیگر روزهای سال نیز عملیاتی شود. 1000 واگن در اختیار متروی تهران قرار می‌گیرد شهردار تهران در مورد وضعیت حمل و نقل عمومی نیز با بیان این که آن اقداماتی که باید انجام شود مشخص است اما محدودیت منابع و مالی داریم، گفت: باید در این زمینه فکری کنیم، چرا که امروز من در مترو با همشهریان صحبت کردم و آنها از اقدامات مترو رضایت داشتند، اما عنوان کردند که اول صبح و عصرها شاهد ازدحام بیش از حد در مترو هستند و این مساله موجبات نارضایتی آنها را فراهم کرده و باید هرچه زودتر تعداد قطارها را افزایش دهیم تا سرفاصله حرکت قطارها کاهش یابد. نجفی افزود: در حال حاضر سرفاصله حرکت قطارها پنج...
 • قرار نیست روزنامه همشهری وارد رقابت ناسالم شود/ارائه گزارش اقدامات فرهنگی و مالی ظرف یک ماه آینده توسط هیئت مدیره جدید
 • رویداد۲۴-شهردار تهران تاکید کرد که قرار نیست این روزنامه وارد رقابت ناسالم شود.محمدعلى نجفى در جمع خبرنگاران در مورد ساماندهی روزنامه همشهری گفت: قرار است هیئت مدیره جدید ظرف یک ماه آینده گزارشی در خصوص اقدامات فرهنگی و مالی همشهری ارائه کنند. وی ادامه داد: در حال حاضر روزنامه همشهری مجلات زیادی منتشر می‌کند که بسیاری از آن‌ها از نظر فرهنگی و اقتصادی توجیهی ندارد. نجفی تاکید کرد که قرار نیست این روزنامه وارد رقابت ناسالم شود.
 • انتقاد برنی سندرز درباره خروج از برجام:کشورها ها چرا باید با رئیس جمهور بی ملاحظه آمریکا توافق کنند
 • نماینده ی ایالت ورمونت در مجلس سنای آمریکا از دولت آمریکا خواست رویکردش را در قبال ایران تغییر دهد.به گزارش خبرگزاری صداوسیما سناتور برنی سندرز، نماینده ی ایالت ورمونت در مجلس سنای آمریکا در گفتگو با نشریه اینترسپت تاکید کرد عربستان سعودی هم پیمان آمریکا نیست زیرا پایه گذار شبکه های تروریستی در دنیاست و تروریست ها را تامین مالی می کند. سناتور سندرز همچنین از دولت آمریکا خواست رویکردش را در قبال ایران تغییر دهد.پایگاه اینترنتی هیل نوشت: سناتور آمریکایی برنی سندرز از سیاست خارجی ترامپ خصوصاً درباره خروج احتمالی از توافق هسته ای با ایران (برجام) شدیداً انتقاد کرد و گفت، کشورهای دیگر به این فکر خواهند کرد چرا باید با آمریکا که «رئیس جمهوری بی ملاحظه و کنگره ای غیر مسئول» دارد مذاکره و توافق کنند؟سناتور دموکرات آمریکا برنی سندرز گفت: «از همکاران خود و همه مردم آمریکا می خواهم تا توافق هسته ای (با ایران) را حفظ کنند، ما باید از این توافق محافظت کنیم. پرزیدنت ترامپ نشانه هایی از نیت خود مبنی بر خروج از این توافق را نشان داده است، همان طور که از توافق آب و هوایی پاریس خارج شد بدون اینکه عواقب آن را در نظر بگیرد. خروج از توافق هسته ای با ایران اشتباه است».سندرز از دولت اوباما تمجدید کرد و مذاکره و توافق با ایران بر سر مسائل هسته ای را «رهبری واقعی» و «قدرت حقیقی» آمریکا نامید.سندرز گفت خروج آمریکا از توافق برجام این سئوال را در ذهن کشورهای دیگر ایجاد می کند که چرا باید با آمریکا آن هم با «رئیس جمهوری بی ملاحظه و یک کنگره غیر مسئول» مذاکره و توافق کنند؟سندرز تاکید کرد، بر خلاف سیاست «اول آمریکا» ترامپ، آمریکا باید سیاست خارجی خود را بر مبنای همکاری با دیگر بنا کند.سندرز از دیدگاه های نژادپرستانه ترامپ در خصوص حادثه شارلوتزویل نیز انتقاد کرد.