به گزارش «رویداد ۲۴» و به نقل از ساعت24
2017-09-11@05:26:46 GMT

اصغر فخریه کاشان با بیان اینکه ایران در قراردادهای خود برای خرید هواپیما با سه هواپیماساز بزرگ دنیا تمام ابعاد احتمالی را در نظر گرفته است اظهار کرد: آنچه که امروز در روند ورود هواپیماهای جدید به کشور مطرح می‌شود، نه تنها نشان‌دهنده ضعف ما نیست که حتی با نگاهی دقیق به ابعاد ماجرا می‌توان فهمید که مقام‌های ایرانی چگونه تلاش کردند شرایط کشور را در این قراردادها بهبود بخشیده و منافع ملی را در آن لحاظ کنند.

وی با اشاره به تعهد ایرباس، بوئینگ و ای‌تی‌آر در قراردادهای فروش هواپیما به ایران تصریح کرد: بر اساس این قراردادها، شرکت‌های هواپیماساز تعهد کردند که بخشی از تامین مالی هواپیماهای جدید ایران را خودشان به عهده گیرند. بر این اساس، ای‌تی‌آر ۱۲ فروند، بوئینگ ۸ فروند و ایرباس ۱۹ فروند از هواپیماهای فروخته شده به ایران را تامین مالی می‌کنند.

قائم‌مقام وزیر راه‌وشهرسازی از فاینانس به عنوان یکی دیگر از راه‌های تامین مالی ایران در قراردادهای خرید هواپیما یاد کرد و گفت: ما با یک شرکت فاینانس‌کننده قراردادی نهایی را پاراف کردیم و این به معنای آن است که کار در این حوزه نهایی شده و به محض تصمیم ایران، فاینانس به جریان می‌افتد.

به گفته فخریه کاشان، در چهارچوب این توافق فاینانس ۴۲ فروند ایرباس، ۳۵ فروند بوئینگ و ۲۰ فروند ای تی آر شامل تعهد شرکت طرف قرارداد با ایران می‌شود که منابع آن در نظر گرفته شده و کار در این حوزه نهایی است.

وی کمک ۳۳۰ میلیون دلاری صندوق توسعه ملی به خرید هواپیماهای جدید را منبع سوم تامین مالی ایران‌ایر دانست و توضیح داد: ساختاری که در چارچوب این قراردادها در نظر گرفته شده بود، به این ترتیب است که ایران ابتدا مبلغی را به عنوان پیش‌پرداخت در اختیار هواپیماساز قرار دهد و پس از آن بر اساس مدلی که تعریف شده، به تدریج درآمدها از محل پرواز هواپیماها به دست آمده و در چهارچوب پرداخت‌های بعدی وارد حوزه اجرایی قرارداد شوند تا به این ترتیب ایران ایر بتواند از ۳۳۰ میلیون دلار پیش‌پرداخت ابتدایی به عنوان تنخواه استفاده کند و این مبلغ را همواره در گردش نگه دارد.

چه عواملی مسیر ایران در خرید هواپیماهای جدید را تغییر داد؟

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در مسیر اجرای این مدل از پیش طراحی شده سه حادثه باعث شد ایران مسیر ابتدایی را متوقف کرده و به راهبردهای جدید فکر کند تشریح کرد: نخستین اتفاق در این مسیر روی کار آمدن رئیس‌جهوری جدید آمریکا بود. ترامپ در آغاز کار خود حرف‌های غیرقابل قبولی را مطرح کرد که نه تنها برای ما که برای طرف‌های اروپایی نیز پذیرفتنی نبودند. اینکه کشوری که هم قدرت دارد و هم نفوذ، مسائلی را مطرح کند که در پس آنها عقل و منطق وجود ندارد شاید در نگاه اول امکان توجه نکردن به آن وجود داشته باشد، اما در صورت اقدام این فرد برای تصمیم‌های جدید نیاز به آمادگی کامل ایران وجود دارد.

فخریه کاشان در تشریح دومین اتفاق به وجود آمده در مسیر قرارداد خرید هواپیما توضیح داد: پس از ورود نخستین فرند از هواپیماهای خریداری شده ما با مسائل جدیدی روبرو شدیم که پیش از آن امکان پیش‌بینی درباره‌شان وجود نداشت. مسائلی که در رفتار قطعه‌سازان، فروشندگان و ارائه کنندگان خدمات به ایران تاثیراتی جدی به وجود می‌آورد. این موضوعات قبل از روی کار آمدن ترامپ مطرح نبودند اما امروز نیاز به بررسی و پیگیری جدی آنها وجود دارد.

وی ادامه داد: معامله صورت گرفته میان ایران و شرکت های هواپیماساز بزرگ جهانی از چند نظر معامله‌ای تازه و منحصر به فرد بود که پیچیدگی‌های خاص خود را داشت و نتیجه آن این شد که در جریان اجرای این قرارداد به مسائلی برخوردیم که حتی ایرباس و بوئینگ نیز آن را پیش‌بینی نمی‌کردند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طبق اصول ارائه شده از سوی دولت آمریکا تمام قطعات به کار رفته در هواپیماهای فروخته شده به ایران نیاز به دریافت مجوز ECCN (کد دسته‌بندی صادرات) دارند عنوان کرد: هر هواپیمایی که به مرحله نهایی تولید رسیده و به خریدار تحویل می‌شود ۱۵۰ هزار آیتم مختلف دارد که همه آنها برای رسیدن به ایران نیاز به دریافت مجوز دارد. برای مثال ما در توافق با ایرباس تخفیف‌هایی گرفته ایم که بخشی از آنها مربوط به سیمیلاتور (شبیه‌ساز) پرواز می‌شود. این دستگاه‌ها نیز که جزو تعهد ایرباس به ایران محسوب می‌شوند نیاز به دریافت مجوز داشتند که باید برای آنها برنامه‌ریزی دقیق صورت می‌گرفت و ما به این نتیجه رسیدیم که باید قبل از تحویل هواپیماها تدارک تمام این مسائل دیده شود.

فخریه کاشان درباره سومین عامل اثرگذار در تغییر رویکرد ایران نیز توضیح داد: پس از نهایی شدن نخستین قراردادهای بسته شده میان ایران و هواپیماسازهای بزرگ مشخص شد که شرایط بازار امروز به نفع ما در حال تغییر کردن است وبسیاری از شرکت‌ها به دنبال آن هستند که در ایران حضور جدی داشته باشند. از این رو ما با در نظر گرفتن این اتفاق مهم تلاش کردیم شرایط طوری مدیریت شود که ایران از تمام امکانات موجود در این عرصه استفاده کرده و منافع خود را در بالاترین سطح ممکن لحاظ کند.

هیچ مشکلی در اجرای قرارداد خرید هواپیما به‌وجود نیامده

وی اضافه کرد: از این رو و با در نظر گرفتن این سه اتفاق ایران تصمیم گرفت که در شرایط نهایی کردن اقدامات خود در بازار به هیچ عنوان عجله نکرده و با بررسی تمام ابعاد دست خود را برای تصمیم گیری باز کند. این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد که در مسیر اجرای قرارداد مشکلاتی به وجود آمده یا ایران توان پرداخت منابع مورد نیاز برای دریافت هواپیماها را نداشته. ما ۳۳۰ میلیون دلار پیش پرداخت داشته‌ایم و به محض نهایی شدن فاینانس این پیش پرداخت برای دریافت هواپیماهای بعدی لحاظ شده و قرارداد فرآیند اجرایی خود را بدون هیچ مشکلی طی خواهد کرد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ایران در این زمان شرایط بازار را به طور کامل محک می‌زند، تاکید کرد: در کنار ارزیابی شرایط بازار ما یک مشاور خارجی استخدام کردیم و در جریان توافقات نهایی مدل مالی جدید خود را منتشر کردیم. در حال حاضر پنج شرکت لیزینگ هوایی بین المللی این اسناد را دریافت کردند و روی آنها کار می‌کنند. در تاریخ ۱۵ سپتامبر امسال (۲۴ شهریور) مدت زمان ارائه شده از سوی ایران به پایان می‌رسد و این شرکت‌ها پیشنهادهای نهایی خود را ارائه می‌کنند. ما در جریان این پیشنهادها قدرت چانه‌زنی خود را افزایش داده و برای طرف هایی که تاکنون با آنها کار می‌کردیم رقبای جدید تراشیده‌ایم تا تمام تخم‌مرغ‌هایمان را در یک سبد نگذاشته باشیم و شرایط ایران بهتر از هر زمان دیگری باشد.

فخریه کاشان با اشاره به فعالیت جدی شرکت های هواپیماساز در حفظ بازار ایران به تعهد شرکت ایرباس اشاره کرد و گفت: این هواپیماساز اعلام کرده تمام شروط مورد نیاز برای انجام پروازهای نرمال و ایمن را در ایران تامین می‌کند و حتی اگر خود نیز قادر به تامین کردن نیازها نباشد، از دیگر طرف‌ها تهیه کند. اما ما به دنبال آن هستیم که در کنار ایرباس دستمان باز باشد تا تمام انتخاب‌های موجود برای ایران همچنان فعال بماند.

وی در پاسخ به این سوال که تا چه میزان قراردادهای خرید هواپیما از سوی ایران در بازارهای جهانی هوایی تاثیر دارد نیز پاسخ داد: ما باید تحلیلی دقیق از بازار دنیا داشته باشیم. هر تجارت بر اساس سهم بازار شرایط خود را مشخص می‌کند و در این بازار ورود حتی یک دلار نیز اهمیت بالایی دارد. زیرا ایرباس و بوئینگ برای به دست آوردن سهم بازار با یکدیگر رقابت می‌کنند و از این رو برای آنها بازار ایران اهمیت بسیار زیادی دارد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی افزود: از این رو وقتی قرارداد ایران با ایرباس نهایی می‌شود، به معنای ورود پنج کشور اروپایی انگلیس، آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیاست. هر یک از این کشورها سهمی در این بازار دارند و بر هم خوردن قرارداد با ایران برای آنها ضررساز خواهد بود. ما با شناخت دقیقی که از شرایط داشتیم ابتدا قرارداد را با بوئینگ نهایی کردیم تا این موضوع فشاری به اروپایی‌ها وارد کند تا با قدرت و سرعت بیشتری به بازار ایران ورود کند. در این راستا رقابتی جدی میان اروپا و آمریکا وجود دارد که ما تلاش کردیم از آن نهایت استفاده را ببریم.

اولتیماتوم ایران به پنج کشور اروپایی

فخریه کاشان با اشاره به اولتیماتوم جدی ایران به کشورهای اروپایی توضیح داد: حدود یک ماه و نیم قبل بنده پنج سفیر کشورهای اروپایی در تهران را فرا خواندم و رسما به آنها اعلام کردم که اگر اروپایی‌ها به شکلی جدی اجرای قرارداد را پیگیری نکنند ایران امکان تجدیدنظر در شرایط خود را خواهد داشت. از این رو مقامات این کشورها باید به دولت آمریکا فشار بیاورند تا مجوزهای لازم برای ورود هواپیما و قطعات مورد نیاز آنها را به ایران صادر کنند. ما جایگاه خود را در این تجارت به خوبی می‌دانیم و از این رو تمام تصمیم‌ها را در همین راستا اتخاذ کرده‌ایم.

به گفته وی، در طول ماه‌های گذشته کشورهایی مانند کره جنوبی، ایتالیا، دانمارک و هند اعلام آمادگی کردند تا با ایران توافق‌های جدی امضا کنند و از این رو طرف‌های اروپایی به خوبی مطلع هستند که استفاده نکردن آنها از شرایط امروز برای خودشان زیان‌بار خواهد بود. حتی اگر توافق ایران با این کشورهای جدید نهایی نشده باشد نیز اخباری که در حوزه به گوش می‌رسد شرکت‌های فعال در ایران را بر آن می‌دارد که تمام تلاش خود برای نهایی کردن قرارداد را به کار بنند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ایران تمام امکانات لازم را به کار بسته تا از شرایط فعلی نهایت استفاده را ببرد به نحوه تعامل با بوئینگ اشاره کرد و گفت: شرکت بوئینگ قطعا در آمریکا جایگاه متفاوتی دارد و ترامپ نمی‌تواند قرارداد فروش هواپیمای این شرکت به ایران را لغو کند زیرا مستقیما مخالف وعده‌های او در اشتغالزایی است. ما بوئینگ را تشویق کردیم که ضمن پیگیری درخواست‌های خود از دولت آمریکا حضور خود در ایران را گسترده‌تر کند و با ایرلاین‌های جدید قرارداد ببندد که توافق با آسمان و قشم ایر جزیی از آن بود.

فخریه کاشان با بیان اینکه نهایی کردن قرارداد خرید آمریکا از قول‌های بزرگ هواپیماسازی پازلی بسیار پیچیده است که نیاز به حرکاتی دقیق دارد، تاکید کرد: در این فرآیند کوچک‌ترین عمل می‌تواند واکنش‌های جدی در بر داشته باشد. ما معتقدیم که باید در قبال تاریخ کشور مسئول باشیم و از این رو در قراردادهای خرید هواپیما تمام جوانب کار را لحاظ کردیم. در جریان این قراردادها بوئینگ و ایرباس برای نخستین بار در قبال دریافت پیش‌پرداخت های ایران ضمانت‌نامه رسمی صادر کردند که بانکی در عمان آن را تایید کرد و ما نوسان های آن را با معادل‌سازی ریال عمان با دلار مدیریت کردیم.

وی خاطرنشان کرد: تمام این اقدامات صورت گرفته تا قراردادهای فروش هواپیما به ایران در بهترین حالت خود اجرایی شود و ما از تمام شرایطمان استفاده کنیم. از این رو آنهایی که صحبت از به مشکل خوردن قراردادهای خرید هواپیما می‌دهند یا مغرضانه عمل می‌کنند یا به طور دقیق در جریان قضایا نیستند و تنها یک روی سکه را می‌بینند. فرآیند فروش هواپیما به ایران روند طبیعی خود را طی می‌کند و اگر این روند کند شده بر اساس تصمیم ما و زیرکی طرف‌های ایرانی بوده است که می‌تواند در آینده نزدیک نتایج خود را به طور کامل نمایان کند. در این راستا هیچ جای نگرانی وجود ندارد و ایران تمام تصمیم‌ها را بر اساس ارزیابی از منافع و شرایط تجارت بین‌المللی اتخاذ کرده است.

ایسنا

کلیدواژه: مقام وزیر راه و شهرسازی | قائم مقام وزیر راه و شهرسازی | قراردادهای خرید هواپیما | هواپیماهای جدید | فخریه کاشان | فروش هواپیما | تامین مالی | شرکت ها | توضیح داد | طرف ها | بر اساس

منبع: ساعت24

منبع این خبر، وبسایت www.saat24.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۶۹۴۷۲۷ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

سه جشن عجیب که به تازگی در ایران باب شده‌اند+عکس

هشدار سردار سلیمانی در دیدار با مقام های کرد چه بود؟

خنده رهبر کره شمالی در حین آزمایش موشکی/تصاویر

در همین زمینه

 • تهیه طرح جدید کارت اعتباری خرید کالا توسط بانک مرکزی
 • به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، براساس مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اجرای طرح جدید کارت اعتباری خرید کالای ایرانی توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی در سال جاری جز وظایف این دو دستگاه تعریف شده که باید پس از تهیه طرح مذکور هرچه سریع‌تر آن را به تصویب سازمان برنامه و بودجه جهت اجرا و ابلاغ برسانند. وزارت صنعت، معدن و تجارت به اخیرا پیشنهاد جدیدی را به منظور اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی در سال ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ به بانک مرکزی ارائه کرده بود که در ابتدای مرداد ماه سال جاری به تایید و اصلاح سازمان برنامه و بودجه رسیده بود. در این طرح قرار بود تهیه دو میلیون کارت اعتباری خرید کالای ایرانی در دستور کار قرار گیرد و میزان اعتبار هر کارت به طور متوسط برابر پنج میلیون تومان لحاظ شده تا در مجموع طرح مذکور به میزان ۱۰ هزار میلیارد تومان و در صورت توافق نهایی بانک مرکزی اجرایی شود. با این حال اما به تازگی بانک مرکزی در جلسه‌ای با مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده که تهیه طرح جدیدی را جهت اجرای کارت اعتباری خرید کالای ایرانی در دستور کار قرار داده که در کمیسیون اعتبارات بانک مرکزی در انتظار تصویب است و پس از آن به وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز ارائه خواهد شد تا در صورت توافق نهایی دو دستگاه به سازمان برنامه و بودجه ارسال شود و با تصویب این سازمان جهت اجرا به ابلاغ درآید. عباس هاشمی – مدیرکل دفتر لوازم خانگی و صنایع فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت – ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت براساس مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، طرح جدید کارت اعتباری خرید کالای ایرانی را به بانک مرکزی ارائه کرد اما گویا طرح جدیدی در این بانک...
 • خرید خودرو برای اعضای جدید شورای شهر اردبیل موضوع مبهمی نیست
 • رئیس شورای شهر اردبیل گفت: خرید خودرو برای اعضای جدید شورای شهر اردبیل موضوع مبهمی نبوده و به دلیل از کار افتادگی خودروهای قبلی است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل٬ علیرضا پوستی عصر امروز در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار داشت: در آستانه هفته دفاع مقدس قرار گرفتیم که این هفته یادآور دلاورمردیها و از جان گذشتگیهای رزمندگان کشورمان در مقابل دشمن بعثی است که باید در راستای ترویج ارزشهای دفاع مقدس تلاش کنیم.وی گفت: در روزهای اخیر حاشیه‌سازی بسیاری در برخی رسانه‌ها و فضای مجازی با عنوان خرید خودرو جدید برای اعضای شورای شهر اردبیل ایجاد شده است.رئیس شورای شهر اردبیل افزود: خودرو برای اعضای شورای شهر اردبیل در تمامی دوره‌ها واگذار شده و این موضوع جدیدی نیست که متاسفانه حاشیه‌های زیادی در این رابطه به وجود آمده که نیازی به این همه جوسازی نیست.پوستی تصریح کرد: خودروهای قبلی که اعضای شورای شهر سابق استفاده می‌کردنددر حال‌حاضر ایرادات فنی دارند و هزینه‌های نگهداری و تعمیر این خودروها بسیار گزاف است.وی بیان کرد: خودروهای قبلی اعضای شورای سابق شهر اردبیل توسط شهرداری به صورت مزایده به فروش رسیده و خودروهای جدید جایگزین آنها خواهد شد.انتهای پیام/ R41374/P1377/S6,49/CT11
 • دولت ترامپ به زودی درباره شهروندان زندانی در ایران تصمیم گیری می کند
 • به گزارش پارس نیوز، دولت آمریکادر هفته‌های آینده درباره نحوه آزادیشهروندان آمریکایی زندانی در ایرانتصمیم‌گیری خواهد کرد. این نشریه آمریکایی گزارش داد دولت آمریکا در حال بررسی گزینه‌هایی برای آزاد کردن شهروندان آمریکایی بازداشت شده در ایران (محکومین امنیتی) است و احتمالا طی هفته‌های آینده یکی از آنها را انتخاب می‌کند. فارن پالیسی به نقل از دو منبع آگاه نوشت یکی از گزینه‌ها، اعمال اقدامات تنبیهی برای تحت فشار قرار دادن ایران و دیگری تبادل زندانیان با میانجیگری یک کشور ثالث است. این منابع معتقدند که یک دولت خارجی می‌تواند به عنوان واسطه عمل کرده و شهروندان زندانی آمریکا و سایر کشور‌ها نیز بخشی ازاین تبادل باشند. کاخ سفید تا این لحظه درباره صحت و سقم این خبر اظهارنظر نکرده است. به نوشته فارن پالیسی، آزادی برخی از زندانیان و یا همگی آن‌ها می‌تواند به کاهش تنش بین دو کشور که از زمان آغاز ریاست جمهوری دونالد ترامپ از ماه ژانویه به شدت افزایش یافته است، کمک کند. ترامپ تهدید کرده که ماه آینده (اکتبر) ممکن است پایبندی ایران به برجام را تایید نکند. در چنین فضایی، دیدار امروز (چهارشنبه) وزاری خارجه آمریکا و ایران در حاشیه نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل می‌تواند بسیار تعیین‌کننده باشد. رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا قرار است همراه با وزرای خارجه سایر کشورهای امضاکننده برجام امروز برای اولین بار با همتای ایرانی خود، محمدجواد ظریف، دیدار کند. میزبانی این نشست بر عهده فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا است و دیپلمات‌های ارشد انگلیس، چین، فرانسه، آلمان و روسیه نیز در آن حضور خواهند داشت. محور گفتگو‌های روز چهارشنبه سرنوشت توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ است و مشخص نیست که آیا تیلرسون موضوع زندانیان آمریکایی در ایران را نیز با ظریف مطرح خواهد کرد یا خیر. این در حالی است که خانواده اتباع بازداشت شده آمریکایی خواستار مذاکره کاخ سفید با ایران برای مشخص...
 • دردسرهای بازیکن جدید تیم ملی وقتی به ایران آمد عکس
 • وقتی کارلوس کی‌روش در سال 2011 به تیم ملی ایران آمد، بازیکنان دو رگه که قبلا کمتر شاهد حضور آن‌ها در تیم ملی بودیم، به تیم ملی ایران دعوت شدند. آخرین بازیکنی که توسط کارلوس کی‌روش به تیم ملی دعوت شده، سامان قدوس است که قرار بود برای تیم ملی سوئد به میدان برود اما ایران را انتخاب کرد تا شانس حضور مستقیم در جام جهانی را داشته باشد. خبرگزاری ایسنا: بازیکن جدید تیم ملی فوتبال ایران در مصاحبه‌ای درباره حضور در ایران به صحبت پرداخت.به گزارش سایت سوئدی اسپورت اکسپرس، وقتی کارلوس کی‌روش در سال 2011 به تیم ملی ایران آمد، بازیکنان دو رگه که قبلا کمتر شاهد حضور آن‌ها در تیم ملی بودیم، به تیم ملی ایران دعوت شدند. آخرین بازیکنی که توسط کارلوس کی‌روش به تیم ملی دعوت شده، سامان قدوس است که قرار بود برای تیم ملی سوئد به میدان برود اما ایران را انتخاب کرد تا شانس حضور مستقیم در جام جهانی را داشته باشد.قدوس درباره دعوت تیم ملی ایران و محبوبیتش گفت: من در یک هفته 27 هزار فالوور اینستاگرام به دست آوردم. بعد از آنکه نامم در رسانه‌های ایران مطرح شد و به تیم ملی دعوت شدم هزاران کامنت و فالوور در اینستاگرام برای من ایجاد شد که این نشان از بعد رسانه‌ای تیم ملی ایران می‌دهد. علاقه‌مندان به فوتبال در ایران بسیار عاشق این رشته ورزشی هستند و شما این را در رفتارهای روزمره مردم می‌توانید ببیند. بعد از حضور در ایران فالوورهای من در اینستاگرام از 5 هزار به 32 هزار رسید.بعد از آنکه قدوس تیم ملی ایران را انتخاب کرد، واکنش‌های منفی زیادی در سوئد متوجه او شد و خیلی‌ها این دعوت او را زیر سوال بردند. لژیونر ایرانی درباره این موضوع گفت: درباره حضور در تیم ملی ایران باید بگویم که من قرار نبود بین یک خودروی فراری قرمز...
 • یاوگویی جدید عادل الجبیر ضد ایران
 • وزیر خارجه آل سعود در جدیدترین موضع گیری خود مدعی شد که اجماع جهانی ضد ایران وجود دارد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی مدعی شد: اجماع بین المللی ضد ایران که حامی تروریسم در دنیاست، وجود دارد. وی ادعا کرد: انتظار می رفت که توافق هسته ای به توقف توان ایران منتهی شود اما به آن پایبند نماند.
 • هشت اصل اساسی در استراتژی جدید آمریکا علیه ایران
 • دنیس راس، دستیار سابق باراک اوباما و از مؤسسان «اتحاد علیه ایران اتمی» و «جیمز جفری» سفیر پیشین آمریکا در عراق و ترکیه، با انتشار مطلبی با نام «آمریکا به استراتژی جدیدی در خاورمیانه نیاز دارد»، خواستار آن شدند که دولت ترامپ، هشت اصل را برای پیگیری استراتژی خود جهت مقابله با ایران در نظر داشته باشد.به گزارش «تابناک»، در آغاز این مطلب آمده است، پس از شکست داعش، ایران در حال پر کردن خلأ قدرت ایجاد شده در عراق و سوریه است که می تواند برای اسرائیل، اردن، کشورهای حاشیه خلیج فارس، آمریکا و همچنین به صورت بالقوه ای برای ترکیه خطرناک باشد.در حالی که دولت ترامپ، ایران را تهدید منطقه ای قلمداد می کند و اقدامات تاکتیکی را نیز علیه آن انجام داده، هنوز سیاست هایش را بازبینی و استراتژی جامعی برای مقابله با تهدیدات ایران طراحی نکرده است.هم اکنون ارتش سوریه با حمایت ایران و روسیه، توانسته بار دیگر کنترل بخش عمده ای از خاک این کشور را به دست بگیرد. در عراق نیز ایران توانسته با استفاده از نیروهای تحت حمایت خود، نفوذ زیادی به دست آورد. به همین جهت می بینیم که ایران در حال ایجاد کریدوری مواصلاتی در امتداد مرزهای این دو کشور است. به همین جهت واشنگتن باید استراتژی جدیدی را متناسب با وضعیت فعلی طراحی نماید تا از نفوذ فزاینده ایران در این کشورها و منطقه جلوگیری کند.چه اصولی باید چنین استراتژی را هدایت کند؟نخست؛ باید به سرعت روی متحدان آمریکا در مورد اینکه آن ها بخشی از استراتژی واشنگتن هستند کار کرد و به آن ها اطمینان داد که آمریکا می تواند اهرم های فشارش بر ایران را تقویت کند، تهران را در انزوا نگه دارد.دوم؛ اگر ایران تهدید اصلی پیش روی آمریکا در منطقه است، دولت نمی تواند مبارزه با داعش را جایگزین استراتژی مقابله با ایران کند. ایران دولتی...
 • نایب رئیس اتاق ایران:مسائل اجتماعی ماموریت نسل جدید اتاق ها در مسیر توسعه است
 • تهران- ایرنا- نایب ‌رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در جلسه عمومی اجلاس اتاق‌های بازرگانی جهان گفت: ماموریت نسل جدید اتاق‌ها در مسیر توسعه، حل مسائل، معضلات اجتماعی و کسب ‌وکار است. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از اتاق ایران ، در دومین روز از دهمین اجلاس دوسالانه اتاق‌های بازرگانی جهان که با حضور نمایندگانی از بیش از 100 کشور جهان در سیدنی استرالیا برگزار می‌شود، پدرام سلطانی در سخنرانی خود تاریخچه‌ای از روند توسعه و تحول اتاق‌های بازرگانی در جهان بیان کرد و گفت: اتاق‌های بازرگانی در جهان از منظر ارائه خدمات و مرکز توجه فعالیت‌هایشان به سه نسل تقسیم می‌شوند؛ نسل نخست اتاق‌های دولت ‌محور هستند که تمرکزشان بر حل مسائل فعالان اقتصادی و مشکلات محیط کسب‌وکار در تعامل با دولت بوده است، نسل دوم اتاق‌های عضو محور بودند که از اوایل قرن بیستم شکل گرفتند.«در این دوران اتاق‌ها محلی برای شبکه‌سازی این فعالان اقتصادی بودند و بر ارائه خدمات به اعضا تمرکز داشتند تا با استفاده از قابلیت آنها بتوانند کسب ‌وکارهایشان را رونق بیشتری دهند و درنهایت نسل سوم اتاق‌های جامعه‌محور هستند؛ اتاق‌های بازرگانی از حدود دههٔ 70 میلادی قرن قبل به این سمت سوق پیدا کردند.»«اتاق‌های نسل سوم توجه خود را بر جامعه و در مسیر حل مسائل و معضلات اجتماعی و کسب‌وکار متمرکز کرده‌اند، اتاق‌هایی که ما آن‌ها را «اتاق‌های جامعه‌محور» نام گذاشته‌ایم.»سلطانی با اشاره به اینکه ماموریت اصلی اتاق‌های نسل سوم، جامعه و مسائل جامعه است و این به مفهوم پایداری است، توضیح داد:«اتاق‌های بازرگانی در جهان به واسطه نگاه ویژه به جامعه و مسائل اجتماع به بحث بسیار مهم پایداری و توسعه پایدار ورود پیدا کرده‌اند و به همین دلیل نیز، جنس فعالیت اتاق‌های نسل سوم تفاوت بسیاری با اتاق‌های نسل اول و دوم دارد».وی گفت: «اتاق‌های نسل سوم هنوز در قالب ابتکارات عمل می‌کنند تا خدمات؛ فرق ابتکارات...
 • تصمیم داشتم یک قاتل واقعی بسازم
 • سازنده‌ی «پل خواب» درباره‌ی علت اقتباس از رمان «جنایت و مکافات» برای نخستین فیلمش گفت: جدا از اینکه از ابتدا به ادبیات و این شاهکار علاقمند بودم، تصمیم داشتم که یک قاتل واقعی بسازم و دوربین را در خدمت ذهنیت او قرار دهم و دنیا را حتی برای بک بار از دید او ببینم. به گزارش ایسنا، اکتای براهنی که در نشست نقد و بررسی فیلمش در کانادا حاضر بود، ادامه داد:«جنایت و مکافات» به علت شیوه‌ی برخورد واقعی با قاتل و به این دلیل که راوی یک قاتل است به ساخت شخصیت‌های جنایتکار در طول تاریخ سینما کمک بسیاری کرده است. این نشست از طرف مرکز فرهنگی «فینیکس» با مدیریت دکتر امیر گنجوی برگزار شد و در ابتدامتنی قرائت شد تاسابقه‌ی کاری عوامل سینمایی «پل خواب» به اطلاع بینندگان برسد. سپس جهانگیر کوثری تهیه‌کننده «پل خواب»به سابقه‌ی اشنایی خود با این فیلمساز (اکتای براهنی) اشاره کرد و از علاقه‌اش به فیلمنامه و رمان «جنایت و مکافات» داستایوفسکی سخن گفت. او یادآور شد: اکتای براهنی هشت سال پیش برای تهیه فیلم اولش به من مراجعه کرد ولی با وجود اینکه فیلمنامه بسیار خوب نوشته شده بود اما امکان ساخت آن فراهم نشد. کوثری در ادامه گفت: بعدها که فیلمنامه‌ی «پل خواب» را خواندم، فکر کردم که باید اکتای براهنی فیلم اولش را بسازد. هومن سیدی بازیگر فیلم «پل خواب» هم در ارتباط باشیوه‌ی نزدیک شدن به نقشش در این فیلم توضیح داد:روی افرادی که با مواد محرک ارتباط دارند تحقیق کردم و دیدم که گویش و منش آنها شکل خاصی دارد، مثلا در جمله‌بندی عجله دارند و تند تند اطلاعات می‌دهند و صفات فیزیکی نقش را پیدا کردم. او در ادامه گفت که هر نقشی یک نوع تاریخچه و بررسی لازم دارد که من هم با تحقیق و تمرین شیوه‌ی خاص خودم را در مورد بازی این نقش...
 • بارزانی:همه پرسی تصمیم مردم کردستان است
 • رئیس منطقه کردستان عراق اعلام کرد که تصمیم اربیل برای اجرای همه‏‎پرسی پس از نقض قانون اساسی عراق توسط بغداد اتخاذ شد. به گزارش مشرق به نقل از اسکای نیوز، رئیس منطقه کردستان عراق اعلام کرد که همه‌پرسی مساله اصلی در عرصه سیاسی است. مسعود بارزانی با تاکید بر اجرای همه پرسی در موعدد مقرر اعلام کرد که همه پرسی تصمیم ملت کردستان عراق است. رئیس منطقه کردستان عراق تصریح کرد: تصمیم ما برای همه پرسی پس از نقض قانون اساسی عراق توسط بغداد صورت گرفته است. بارزانی با تاکید بر اینکه مشارکت و گفت‌وگو در بغداد با شکست مواجه شد، افزود: همه پرسی تنها وسیله ما برای دستیابی به استقلال است. گزینه جایگزینی بهتر از همه پرسی پیدا نکردیم. رئیس منطقه کردستان عراق گفت: به مذاکرات جدی با بغداد پس از برگزاری همه‌پرسی امیدواریم. منبع: فارس ارسال به تلگرام
 • ترامپ:درباره برجام تصمیم گرفته ام
 • رئیس جمهور آمریکا گفت که تصمیم گرفته است که با توافق هسته‌ای ایران چکار کند، اما وی از اعلام تصمیم خود امتناع کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت که تصمیم گرفته است که با توافق هسته‌ای ایران چکار کند، اما وی از اعلام تصمیم خود امتناع کرد و گفت: شما را از آن مطلع خواهم کرد.انتهای پیام/. R36439/P36439/S8,95,97,1128/CT47
 • خرید از سوپرمارکت با یک انگشت
 • خبرگزاري آريا - خريد از سوپرمارکت براي نخستين‌بار در جهان با استفاده از اثر انگشت امکان پذير مي‌شود.به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از تسنيم، سوپرمارکت‌هاي انگليس براي اولين بار پرداخت هزينه مايحتاج را از طريق اثر انگشت ارائه مي‌کنند.بر اساس گزارش تلگراف، در واقع شهروندان انگليسي براي خريد مواد غذايي از رگ‌هاي موجود در نوک انگشتان خود استفاده خواهند کرد.در اين رابطه مشتريان فروشگاه Costcutter در «دانشگاه برونل» لندن هم‌اکنون مي‌توانند با استفاده از الگوي منحصر به فرد در خريد، پرداخت‌‌هاي خود را مديريت کنند.«استالر»(Sthaler) شرکت ارائه‌دهنده اين فناوري گفته است که در "گفتگوهاي جدي" با ساير سوپر مارکت‌هاي بزرگ انگليس براي دريافت اسکنر انگشتان دست که با استفاده از تکنولوژي بالا عمل پرداخت را ممکن مي‌کند را آغاز کرده است.در اين روش از اشعه مادون قرمز براي رديابي انگشتان افراد استفاده مي‌شود و سپس اين نقشه بيومتريک منحصر به فرد، به کارت‌هاي بانکي فرد پيوند داده مي‌شود.در ادامه اطلاعات بانکي مشتريان در بانک اطلاعات ارائه کننده سيستم پرداخت Worldpay ذخيره مي‌شوند.پس از آن خريداران مي‌توانند به سوپرمارکت بروند، در حاليکه وجه نقدي در دستان آنها ديده نمي‌شود و پرداخت هزينه خريدشان فقط 3 ثانيه طول خواهد کشيد.انگشت اسکن يک تکنولوژي ثابت در پرداخت‌هاي بيومتريک ژاپن است.همانطور که مطالعات قبلي تشخيص اثر انگشت و تجربه استفاده از آن که به طور گسترده‌اي در گوشي‌هاي تلفن همراه استفاده مي‌شود، به علت هک شدن آسيب پذير نشان داده است و حتي امکان کپي‌برداري از اثر انگشتان دست بر روي صفحه نمايش تلفن وجود دارد شرکت «استالر» مدعي است که تکنولوژي به کار رفته در اين فناوري يکي از امن ترين روش‌هاي شناسايي بيومتريک موجود است که نمي‌توان آنرا دزديد يا کپي کرد.در حال حاضر براي آزمايش اين سيستم از چندين دانش آموز استفاده شده و انتظار مي‌رود 3 تا 13 هزار دانش‌آوز تا ماه نوامبر به اين سيستم افزوده شوند.پرداخت‌هاي انگشتي...
 • تصمیم خود را درباره خروج آمریکا از برجام گرفته ام
 • رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید که تصمیم خود را برای ماندن یا نماندن در برجام گرفته و در آینده این تصمیم را با همگان در میان می‌گذارد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا 25 روز مانده به موعد گزارش به کنگره در خصوص پایبند بودن یا نبودن ایران به برجام، گفته که تصمیمش را در خصوص این توافق چندجانبه گرفته است.آنطور که رویترز گفته، ترامپ در جمع خبرنگاران 3 بار اعلام کرده که تصمیمش را در خصوص ماندن یا نماندن در برجام گرفته ولی از پاسخ به این سوال که تصمیمش چیست، طفره رفته و گفته «در آینده خواهید فهمید.»ترامپ باید بر اساس قواعد مصوب کنگره آمریکا برای قبول برجام، در روز 15 اکتبر (23 مهر) گزارشی به کنگره در خصوص پایبند بودن یا نبودن ایران به برجام به این نهاد ارائه دهد.ترامپ و دولتمردانش چند وقتی است که به نقض روح برجام با آزمایش‌های موشکی ایران تکیه می‌کنند؛ آمریکایی‌ها اخیراً از میان کلمات مقدمه برجام هم دستاویز جدیدی پیدا کرده و می‌گویند که بر اساس مقدمه این سند، انتظار می‌رفته که ایران در راستا کاهش تنش‌ها در منطقه گام بردارد و چون این چنین نشده، برجام نقض شده است.
 • خرید با یک انگشت از سوپرمارکت فقط در سه ثانیه
 • خرید از سوپرمارکت برای نخستین‌بار در جهان با استفاده از اثر انگشت امکان پذیر می‌شود. به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سوپرمارکت‌های انگلیس برای اولین بار پرداخت هزینه مایحتاج را از طریق اثر انگشت ارائه می‌کنند.بر اساس گزارش تلگراف، در واقع شهروندان انگلیسی برای خرید مواد غذایی از رگ‌های موجود در نوک انگشتان خود استفاده خواهند کرد.در این رابطه مشتریان فروشگاه Costcutter در «دانشگاه برونل» لندن هم‌اکنون می‌توانند با استفاده از الگوی منحصر به فرد در خرید، پرداخت‌‌های خود را مدیریت کنند.«استالر»(Sthaler) شرکت ارائه‌دهنده این فناوری گفته است که در گفتگوهای جدی با سایر سوپر مارکت‌های بزرگ انگلیس برای دریافت اسکنر انگشتان دست که با استفاده از تکنولوژی بالا عمل پرداخت را ممکن می‌کند را آغاز کرده است.در این روش از اشعه مادون قرمز برای ردیابی انگشتان افراد استفاده می‌شود و سپس این نقشه بیومتریک منحصر به فرد، به کارت‌های بانکی فرد پیوند داده می‌شود.در ادامه اطلاعات بانکی مشتریان در بانک اطلاعات ارائه کننده سیستم پرداخت Worldpay ذخیره می‌شوند.پس از آن خریداران می‌توانند به سوپرمارکت بروند، در حالیکه وجه نقدی در دستان آنها دیده نمی‌شود و پرداخت هزینه خریدشان فقط 3 ثانیه طول خواهد کشید.انگشت اسکن یک تکنولوژی ثابت در پرداخت‌های بیومتریک ژاپن است.همانطور که مطالعات قبلی تشخیص اثر انگشت و تجربه استفاده از آن که به طور گسترده‌ای در گوشی‌های تلفن همراه استفاده می‌شود، به علت هک شدن آسیب پذیر نشان داده است و حتی امکان کپی‌برداری از اثر انگشتان دست بر روی صفحه نمایش تلفن وجود دارد شرکت «استالر» مدعی است که تکنولوژی به کار رفته در این فناوری یکی از امن ترین روش‌های شناسایی بیومتریک موجود است که نمی‌توان آنرا دزدید یا کپی کرد.در حال حاضر برای آزمایش این سیستم از چندین دانش آموز استفاده شده و انتظار می‌رود 3 تا 13 هزار دانش‌آوز تا ماه نوامبر به این سیستم افزوده شوند.پرداخت‌های انگشتی در حال حاضر به...
 • با اثر انگشت از سوپرمارکت خرید کنید
 • صراط:خرید از سوپرمارکت برای نخستین‌بار در جهان با استفاده از اثر انگشت امکان پذیر می‌شود.به گزارش تسنیم، سوپرمارکت‌های انگلیس برای اولین بار پرداخت هزینه مایحتاج را از طریق اثر انگشت ارائه می‌کنند.بر اساس گزارش تلگراف، در واقع شهروندان انگلیسی برای خرید مواد غذایی از رگ‌های موجود در نوک انگشتان خود استفاده شخواهند کرد.در این رابطه مشتریان فروشگاه Costcutter در «دانشگاه برونل» لندن هم‌اکنون می‌توانند با استفاده از الگوی منحصر به فرد در خرید، پرداخت‌‌های خود را مدیریت کنند.«استالر»(Sthaler) شرکت ارائه‌دهنده این فناوری گفته است که در "گفتگوهای جدی" با سایر سوپر مارکت‌های بزرگ انگلیس برای دریافت اسکنر انگشتان دست که با استفاده از تکنولوژی بالا عمل پرداخت را ممکن می‌کند را آغاز کرده است.در این روش از اشعه مادون قرمز برای ردیابی انگشتان افراد استفاده می‌شود و سپس این نقشه بیومتریک منحصر به فرد، به کارت‌های بانکی فرد پیوند داده می‌شود.در ادامه اطلاعات بانکی مشتریان در بانک اطلاعات ارائه کننده سیستم پرداخت Worldpay ذخیره می‌شوند.پس از آن خریداران می‌توانند به سوپرمارکت بروند، در حالیکه وجه نقدی در دستان آنها دیده نمی‌شود و پرداخت هزینه خریدشان فقط 3 ثانیه طول خواهد کشید.انگشت اسکن یک تکنولوژی ثابت در پرداخت‌های بیومتریک ژاپن است.همانطور که مطالعات قبلی تشخیص اثر انگشت و تجربه استفاده از آن که به طور گسترده‌ای در گوشی‌های تلفن همراه استفاده می‌شود، به علت هک شدن آسیب پذیر نشان داده است و حتی امکان کپی‌برداری از اثر انگشتان دست بر روی صفحه نمایش تلفن وجود دارد شرکت «استالر» مدعی است که تکنولوژی به کار رفته در این فناوری یکی از امن ترین روش‌های شناسایی بیومتریک موجود است که نمی‌توان آنرا دزدید یا کپی کرد.در حال حاضر برای آزمایش این سیستم از چندین دانش آموز استفاده شده و انتظار می‌رود 3 تا 13 هزار دانش‌آوز تا ماه نوامبر به این سیستم افزوده شوند.پرداخت‌های انگشتی در حال حاضر به طور گسترده‌ای در دستگاه‌های...
 • بهترین زمان خرید کفش چه موقع از روز است
 • خبرگزاری میزان- یک متخصص طب فیزیکی معتقد است، کفش‌هایی که مچ پا را در کفش محکم نگه می‌دارند در به حداقل رساندن آسیب‌های وارده به پا نقش مهمی دارند. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، کامبیز خاموشیان با اشاره به آسیب‌های ناشی از استفاده از کفش‌های نامناسب برای کودکان و دانش آموزان، اظهار کرد: کفش‌های نامناسب می‌توانند موجب آسیب‌های جسمی از جمله آسیب به ستون فقرات و خستگی زودرس شوند. خاموشیان افزود: همچنین کفش‌های نامناسب توانایی و فعالیت کودکان را کاهش می‌دهند و از این طریق به روح و روان کودکان نیز آسیب وارد می‌کنند. وی به ویژگی کفش‌های مناسب اشاره کرد و افزود: افراد برحسب میزان فعالیتی که دارند می‌توانند از کفش‌های ساق کوتاه یا ساق بلند استفاده کنند. این متخصص طب فیزیکی، کفش‌های ساق‌دار و بنددار را بهترین نوع کفش برای افرادی که فعالیت بالایی دارند بخصوص دانش آموزان عنوان کرد و افزود: کفش‌های ساق‌دار و بنددار بدلیل محکم نگه داشتن مچ پا، آسیب‌های وارد به مچ پا را در هنگام فعالیت به حداقل می‌رسانند. وی ارتفاع پاشنه مناسب برای کفش‌ها را ۲ تا ۲.۵ سانتی‌متر دانست و افزود: بهتر است قسمت پنجه و پاشنه کفش نیز یکسره و به هم پیوسته باشد. خاموشیان با اشاره به اینکه کفش‌های نامناسب خستگی پاها را به دنبال دارد، گفت: لازم است کفی کفش در عین مقاوم بودن، نرم و بالشتکی بوده و قوس کف پا را به خوبی بپوشاند. وی افزود: چرم‌های طبیعی به علت تهویه مناسبی که دارند بهترین جنس برای کفش شناخته می‌شوند. خاموشیان با تاکید بر اینکه کفش‌های خریداری شده باید تا نیم شماره از سایز پا بزرگ‌تر باشند، خاطرنشان کرد: بهترین زمان خرید کفش در ساعات عصر است؛ چرا که در این زمان پاها بر اثر فعالیت روزانه معمولا تا نیم شماره بزرگ‌تر از ساعات دیگر روز هستند....
 • روحانی در سازمان ملل:ادبیات ترامپ جاهلانه زشت و کینه توزانه بود/ایران در مواجهه با نقض برجام العمل متناسب و قاطع خواهد داشت/ما با حافظ جهان را فتح کرده ایم پس چه نیازی دیگر به فتح جدید داریم
 • رییس‌جمهور گفت:‌ دولت آمریکا باید برای مردم خود توضیح دهد که چرا با صرف صدها میلیارد دلار از دارایی‌های ملت خود و ملت‌های منطقه به جای آن‌که به ثبات و امنیت کمک کند موجب قتل و فقر و ویرانی و رشد تروریسم و افراطی‌گری شده است.به گزارش عصرایران به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی چهارشنبه‌شب در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل هم‌چنین در پاسخ به اظهارات مداخله‌جویانه دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا اظهار داشت: ادبیات جاهلانه، زشت، کینه‌توزانه ومشحون از اطلاعات غلط و اتهامات بی‌پایه‌ای که از زبان رئیس جمهور آمریکا علیه ملت ایران دیروز در این مجمع محترم شنیده شد، نه تنها در شأن سازمان ملل نبود بلکه درتقابل باخواسته امروز ملت‌ها ازاین اجلاس-یعنی اتحاد دولت‌ها برای مقابله باجنگ وتروریسم- قرارداشت.با اشاره به اینکه به صراحت اعلام می‌کنم که جمهوری اسلامی ایران اولین کشوری نخواهد بود که برجام را نقض ­کند ولی در مواجهه با نقض آن عکس العمل متناسب و قاطع خواهد داشت اظهار کرد: اگر این توافق به دست «نااهلان عرصه سیاست» از بین برود، مایه تأسف خواهد بود و دنیا فرصت بزرگی را از دست خواهد داد؛ اما چنین اقدامی هرگز قادر نخواهد بود جمهوری اسلامی ایران را در مسیر پیشرفت و تعالی خود متوقف نماید.وی افزود: توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران، از جمله توانمندی های موشکی، تنها جنبه دفاعی و بازدارندگی داشته و برای حفظ صلح و ثبات در منطقه، و جلوگیری از ماجراجویی بیخردان هدف گذاری شده است.رییس‌جمهور همچنین ادامه داد: با صدای بلند اعلام می­‌کنم که اعتدال منش و روش ملت بزرگ ایران است. اعتدال نه انزواطلبی است و نه استیلاجویی؛ اعتدال نه بی تفاوتی است و نه پرخاشگری. ما تهدید نمی‌کنیم و تهدید را از جانب هیچ کس نمی‌پذیریم.متن کامل سخنرانی رییس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل به شرح زیر است:بسم الله‌الرحمن‌الرحیمآقای رئیس،آقای دبیرکل،عالیجنابان،خانم­ها و آقایان،مایلم در آغاز سخنم انتخاب...
 • تصمیم عجیب منصوریان جانشین رحمتی کاپیتان استقلال شد
 • ورزش>لیگ برتر - دروازه‌بان جوان استقلال کاپیتان این تیم برابر ذوب‌آهن است. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ استقلال در شرایطی به مصاف ذوب آهن می رود که دو کاپیتان آبی پوشان در این دیدار حضور ندارند و علیرضا منصوریان حسین حسینی دروازه بان جوان تیمش را به عنوان کاپیتان انتخاب کرده است. 256 43 کلید واژه‌ها : باشگاه استقلال -
 • ترامپ:درباره خارج شدن یا نشدن از برجام تصمیم خود را گرفته ام
 • به گزارشگروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوانبه نقل ازخبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در حاشیه دیدار با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: درباره اینکه آیا آمریکا باید از موافقتنامه هسته ای سال 2015 بین ایران و قدرت های جهان خارج شود یا خیر، تصمیم گیری کرده است و به زودی آن را اعلام خواهد کرد. اگر ترامپ ماه اکتبر پایبندی ایران را به موافقتنامه هسته ای تایید نکند، کنگره آمریکا 60 روز فرصت خواهد داشت تصمیم بگیرد آیا تحریم هایی را که ایران در چارچوب موافقتنامه هسته ای از آنها معاف شده است، مجددا اعمال کند یا خیر. انتهای پیام/ ادامه گزافه‌گویی ترامپ درباره برجام
 • ترامپ:تصمیم خود را درباره ماندن یا خروج از برجام گرفته ام
 • رئیس‌جمهور آمریکا گفت که تصمیمش را درباره ماندن در توافق هسته‌ای یا خروج از آن گرفته است. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری بلومبرگ، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل بدون ارائه هیچ‌گونه جزئیاتی به خبرنگاران گفت: تصمیم گرفته‌ام که آمریکا به ماندن در توافق هسته‌ای ادامه دهد یا نه. بعدا به شما می‌گویم. وی ساعاتی پیش از برگزاری نشست وزیران امور خارجه گروه 1+5 با ایران در نیویورک این اظهارات را بیان کرده است. در این نشست رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا برای اولین بار با محمدجواد ظریف، همتای ایرانی خود دیدار خواهد کرد. هم‌چنین نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل نیز قرار است در این نشست حضور یابد. نشست وزیران خارجه ایران و 1+5 قرار است ساعت 18 به وقت محلی و 2:30 بامداد به وقت تهران در محل سازمان ملل برگزار شود. انتهای پیام
 • ترامپ:در مورد ادامه حضور یا خروج از برجام تصمیم را گرفته ام
 • رئیس جمهور آمریکا گفت که تصمیم گرفته است که با توافق هسته‌ای ایران چکار کند، اما وی از اعلام تصمیم خود امتناع کرد.به گزارش تسنیم، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت که تصمیم گرفته است که با توافق هسته‌ای ایران چکار کند، اما وی از اعلام تصمیم خود امتناع کرد و گفت: شما را از آن مطلع خواهم کرد.رئیس جمهور آمریکا روز گذشته در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کرد. ترامپ در سخنرانی خود، از القاب «پلید»، «فاسد»، «یاغی»، «دیکتاتوری»، «شریر» و ... برای کره شمالی و ایران استفاده کرد. اوج سخنرانی ترامپ زمانی بود که او کره شمالی را به نابودی تهدید کرد.رئیس جمهور آمریکا توافق هسته‌ای را «بدترین توافق»، «مایه شرمندگی آمریکا» و «پوششی برای برنامه هسته‌ای» ایران خواند.ترامپ همیشه با انتقاد از برجام، هیچ وقت سیاست صریح و مشخص خود را در قبال ایران توافق اعلام نکرده است. دولت وی دو بار پایبندی ایران به مفاد برجام را تایید کرده است و قرار است سومین گزارش خود به کنگره را اواسط ماه اکتبر ارائه کند.منابع رسانه‌‌ای و سیاسی در آمریکا این گمانه را مطرح کرده‌اند که ترامپ احتمالا این بار پایبندی ایران را تایید نکند. سخنان روز گذشته رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل، این گمانه را تقویت کرده است.«نیکی هیلی»، سفیر آمریکا در سازمان ملل در مصاحبه با شبکه آمریکایی «سی‌بی‌اس نیوز» گفته است که ترامپ از توافق هسته‌ای خوشش نمی‌آید، اما این نشانه‌ای مبنی خروج از برجام نیست.
 • چه خودروهایی با ۱۰ میلیون تومان میتوان خرید جدول
 • آنچه در زیر می‌آید قیمت روز انواع خودروهای سواری دست دوم است که با قیمت 10میلیون تومان طی شهریور ماه 96 در سطح بازار، آگهی فروش خورده‌اند؛ ارسال به تلگرام
 • بهترین زمان خرید کفش/چه مدلی سلامت پا را تضمین می کند
 • دکتر کامبیز خاموشیانبا اشاره به آسیب‌های ناشی از استفاده از کفش‌های نامناسب برای کودکان و دانش آموزان، اظهار کرد: کفش‌های نامناسب می‌توانند موجب آسیب‌های جسمی از جمله آسیب به ستون فقرات و خستگی زودرس شوند. خاموشیان افزود: همچنین کفش‌های نامناسب توانایی و فعالیت کودکان را کاهش می‌دهند و از این طریق به روح و روان کودکان نیز آسیب وارد می‌کنند. وی به ویژگی کفش‌های مناسب اشاره کرد و افزود: افراد برحسب میزان فعالیتی که دارند می‌توانند از کفش‌های ساق کوتاه یا ساق بلند استفاده کنند. این متخصص طب فیزیکی، کفش‌های ساق‌دار و بنددار را بهترین نوع کفش برای افرادی که فعالیت بالایی دارند بخصوص دانش آموزان عنوان کرد و افزود: کفش‌های ساق‌دار و بنددار بدلیل محکم نگه داشتن مچ پا، آسیب‌های وارد به مچ پا را در هنگام فعالیت به حداقل می‌رسانند. وی ارتفاع پاشنه مناسب برای کفش‌ها را ۲ تا ۲.۵ سانتی‌متر دانست و افزود: بهتر است قسمت پنجه و پاشنه کفش نیز یکسره و به هم پیوسته باشد. خاموشیان با اشاره به اینکه کفش‌های نامناسب خستگی پاها را به دنبال دارد، گفت: لازم است کفی کفش در عین مقاوم بودن، نرم و بالشتکی بوده و قوس کف پا را به خوبی بپوشاند. وی افزود: چرم‌های طبیعی به علت تهویه مناسبی که دارند بهترین جنس برای کفش شناخته می‌شوند. خاموشیان با تاکید بر اینکه کفش‌های خریداری شده باید تا نیم شماره از سایز پا بزرگ‌تر باشند، خاطرنشان کرد: بهترین زمان خرید کفش در ساعات عصر است؛ چرا که در این زمان پاها بر اثر فعالیت روزانه معمولا تا نیم شماره بزرگ‌تر از ساعات دیگر روز هستند. وی در ادامه با بیان اینکه شکل ظاهری کفش بر راحتی پاها در کفش تاثیرگذار است، گفت: بهتر است قبل از خرید کفش، وجود اختلاف سایز در پاها، شکل انگشتان پا و قوس طبیعی کف پا بررسی شود. وی با اشاره به اینکه...
 • رییس جمهور پس از بازگشت از نیویورک در مورد وزارت علوم تصمیم می گیرد
 • الهام امین‌زاده دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور حقوق شهروندی در دولت یازدهم از ارائه برنامه‌های خود برای وزارت علوم خبر داد و در توئیتر خود نوشت: «رئیس جمهور پس از بازگشت از نیویورک در مورد وزارت علوم تصمیم خواهند گرفت، من نیز برنامه‌های خود را برای این وزارتخانه ارائه دادم.»
 • رویترز:ترامپ در مورد خروج آمریکا از برجام یا ماندن در آن تصمیم گرفته است
 • خبرگزاري آريا - تهران - ايرنا - خبرگزاري رويترز از نيويورک گزارش داد: دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريکا روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت که در مورد اينکه واشنگتن از توافق هسته اي خارج شود يا نه، تصميم گرفته است. براساس اين گزارش، رئيس جمهوري آمريکا در عين حال نگفت که تصميم اش چه بوده است. وي اما در پاسخ به پرسش خبرنگاران گفت: تصميم گرفته ام.ترامپ بايد در ماه بعدي ميلادي، پايبندي ايران به برجام را مورد تائيد قرار دهد و در صورت تصديق نکردن اين مساله، کنگره آمريکا 60 روز زمان خواهد داشت تا در مورد اعمال مجدد تحريم هاي تعليق شده ايران به موجب توافق هسته اي، تصميم گيري کند.در همين حال، سارا هوکابي سندرز سخنگوي کاخ سفيد ساعاتي پيش تلويحا اعلام کرد که دونالد ترامپ احتمالا به زودي تغييراتي را در توافق هسته اي اعمال مي کند.از سويي، وزراي خارجه ايران و کشورهاي 1+5 قرار است در نيويورک تشکيل جلسه دهند و نيکي هيلي سفير آمريکا در سازمان ملل نيز در اين نشست حضور خواهد داشت.اين نشست دومين رايزني مشترک وزيران امور خارجه ايران و 1+5 پس از تائيد نهايي برجام است که به مانند دور پيشين در حاشيه اجلاس مجمع عمومي سازمان ملل در نيويورک برگزار مي شود. دومين نشست وزيران امور خارجه هفت کشور در حالي برگزار مي شود که نزديک به يک سال از روي کار آمدن دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريکا مي گذرد.ترامپ روز گذشته (سه شنبه) در اولين سخنراني اش در اجلاس سران مجمع عمومي سازمان ملل سخناني را عليه ايران به زبان آورد.اروپام**9109**1908 مترجم: نيره مجيدي راد** ناشر : افشار دارابي انتهاي پيام /*
 • خرید صوری اشیاء عتیقه در کهگیلویه قاچاقچی را به دام انداخت
 • سیاوش زمان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نیروهای یگان حفاظت، پلیس آگاهی و یکی از نیروهای یگان ویژه به‌عنوان خریدار راهی خانه این فرد شدند.وی بیان کرد: تعدادی مامور در 2 خودرو نیز به‌عنوان نیروهای پشتیبان، این افراد را حمایت می‌کردند.زمان عنوان کرد: در زمان معامله‌ شی‌ء عتیقه فرد قاچاقچی دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شد.وی افزود: این شیء عتیقه مربوط به دوره ایلامی است.زمان از همکاری دادستانی و نیروی انتظامی تقدیر کرد.طی سه سال گذشته 80 گروه قاچاقچی اشیاء عتیقه در این شهرستان شناسایی و دستگیر شدند.روستای کلات دشمن زیادی از توابع بخش مرکزی کهگیلویه در فاصله 15 کیلومتری دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه قرار دارد.شهرستان 130 هزار نفری کهگیلویه دارای چهار بخش، چهار شهر و 10 دهستان است.خبرنگار: حسین خدمتی ** انتشار دهنده: سید ولی موسوی نژاد7531/6110
 • بحران میلی شدن در رسانه ملی/مترجم:من تصمیم گرفتم سخنان ترامپ را ترجمه نکنم
 • وبلاگ>اسدزاده، محمدرضا - چرا واژه میلی شدن رسانه ملی از زبان بسیاری از نخبگان و مردم، در فضای اجتماعی ایران شنیده می شود؟ ترجمه وارونه، حذف بخش های مختلفی از سخنرانی ترامپ یا وارونه‌سازی محتوای این سخنرانی در تلویزیون ایران، اقدامی صد درصد غیرحرفه ای و یک بی اخلاقی رسانه ای روشن بود که هزینه های پنهان سنگین اجتماعی را به بار آورده است.برخی این اقدام را سیاستی ابلاغ شده و هدفمند از سوی مدیریت عالی صدا و سیما نامیدند و برخی دیگر آن را نوعی بی سیاستی رسانه ملی. در هر حال آنچه اتفاق افتاد، هزینه های پنهان سنگین اجتماعی را به بار آورد که مدیران این نهاد کمتر به آن توجه می کنند.این حذف و تغییر و وارونه سازی سخنان ترامپ در تلویزیون، موجب گسترش هر چه بیشتر بی اعتمادی مخاطبان و حتی در سطح کلان، موجب زیر سوال بردن و تعریض به ساحت سیاست های کلان نظام رسانه ای کشور و موجبات ترویج گسترده شایعات شد. حالا پر واضح است که این اقدام در رسانه ملی، موجبات چه فضایی شده است: 1- در حالی که امروز رسانه های داخلی و خارجی باید از نوع عصبیت ها و عقده های حقارت بار در سخنان بیهوده رئیس جمهور آمریکا سخن بگویند، حالا موج خبری بر محور سانسور در رسانه ملی ایران شکل گرفته است. 2- در حالی که سخنان مسموم ترامپ به راحتی و حتی بدون هیچ تحلیلی می توانست، نفرت از این نوع خودخواهی را در بین مردم ایران و گروه های مختلف نخبگانی ایجاد کند، حالا شاهد ابراز نفرت ها از این سانسور در رسانه ملی خودمان هستیم. اینک چه کسی پاسخگوی این هزینه های بالای اجتماعی خواهد بود؟ پاسخ مترجم همزمان در تلویزیون:در این میان توضیحات «نیما چیت ساز»، مترجم محترم سخنان دیروز رئیس جمهور آمریکا در رسانه ملی، پس از بازتاب فراوان این...