تعارف نداریم، اصلاح‌طلبان هم خطا کنند، تفحص در یک‌قدمی‌شان است. این واکنش برخی نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس است به سؤالی درباره تکرار تفحص از شهرداری تهران. کمی مانده به نوروز ٩٦، تفحص از شهرداری تهران در کمیسیون عمران مجلس رأی نیاورد. گویا فقط چهار نماینده موافق تفحص بودند. تفحص به صحن آمد و در کمال ناباوری مجلس به آن رأی مخالف داد.

حالا حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، معاون‌اول و سخنگوی قوه قضائیه، خبر داده که عیسی شریفی، قائم‌مقام محمدباقر قالیباف، به جرم مسائل مالی بازداشت شده است. نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس فرصت را غنیمت دانسته‌اند و می‌گویند باید طرح تفحص جدیدی از شهرداری کلید بخورد؛ به‌ویژه حالا که میراث ١٢ سال مدیریت قالیباف به گروهی از اصلاح‌طلبان رسیده و فرصت برای حسابرسی بیش از گذشته فراهم است. آفتاب‌‌نیوز : پروانه سلحشوری، نماینده تهران، در همین زمینه می‌گوید: «تفحص لازم و ضروری است. کسی در این ماجرا شکی ندارد. کاش همان موقع تفحص رأی می‌آورد و مجلس به کار نظارتی خودش عمل می‌کرد. اتفاقا املاک نجومی حاشیه است و به باور من اصل ماجرای تفحص از شهرداری باید با تکیه بر قراردادهای مهم شهرداری و بدهی‌های شهرداری شکل بگیرد؛ اینکه پشت پرده برخی قراردادها چه بوده و چگونه این سطح از بدهی‌ها شکل گرفته است».
کلیدخوردن تفحص تازه از شهرداری
به گزارشآفتاب‌نیوز. سلحشوری ازجمله نمایندگانی است که ضرورت طرح مجدد تفحص از شهرداری در مجلس دهم را مطرح کرده و می‌گوید: «همان روزهای منتهی به انتخابات ریاست‌جمهوری که تفحص از شهرداری رأی نیاورد، دوستان اصلاح‌طلب تأکید کردند که تفحص دیگری را از شهرداری تهران کلید خواهند زد و الان بهترین فرصت برای این کار است».
عبدالکریم حسین‌زاده، نایب‌رئیس فراکسیون امید، هم موافق تفحص تازه از شهرداری است و به «شرق» می‌گوید: «به همین زودی‌ها تفحص جدیدمان از شهرداری تهران را کلید خواهیم زد؛ این بار تفحصی تکنیکی‌تر و فنی‌تر و کمتر سیاسی».
سلحشوری نیز در همین زمینه تأکید دارد: «شهرداری تهران باید پاسخ دهد که چگونه با این همه درآمدها، آسمان این شهر را به فروش رسانده و به مسائل توسعه انسانی این همه آسیب وارد کرده؟ در تفحص سوای مسائل مالی به مسائل حقوق شهروندی هم باید توجه شود؛ به سطح تخلف‌ها و صدمه‌هایی که این تخلف‌ها به حقوق تک‌تک شهروندان ایرانی وارد کرده است».
وقتی قوه قضائیه ورود کرده، چرا مجلس دوباره‌کاری کندمحمد دامادی، عضو فراکسیون عمران مجلس، ازجمله نمایندگانی است که به تفحص رأی منفی داده و حالا به «شرق» می‌گوید: «اینکه من زمانی در ستاد آقای قالیباف فعال سیاسی بوده‌ام دلیل بر این نیست که با تفحص از شهرداری مخالفت کردم، اتفاقا دلیل عمده این بود که نظرات را در صحن شنیدم، وقتی قوه قضائیه دنبال رسیدگی است، چرا مجلس دوباره‌کاری کند؟»
سیدهادی بهادری، دیگر عضو کمیسیون عمران مجلس است و گویا موافق تفحص. خبر داده «پشت‌پرده رأی‌نیاوردن تفحص مصلحت‌سنجی مجلس نهفته بود. در صحبت‌های غیررسمی نقل می‌شد که در آستانه انتخابات هستیم و مصلحت اینکه فضای دوقطبی در کشور شکل نگیرد. فکر می‌کنم همین شد که حسب آن مصلحت تفحص از شهرداری به‌گونه‌ای دیگر رقم خورد». اما دامادی مخالف این نظر است و می‌گوید اصلا مصلحت‌سنجی نبوده و صرفا رأی کلی صحن مجلس بر این بوده که تفحص رأی نیاورد.
٤ نماینده در کمیسیون عمران موافق تفحص بودندبااین‌حال، مرور تفحص‌های چند ماه پیش از تفحص شهرداری نشان می‌دهد که یکایک‌شان با رأی بالا در صحن علنی مجلس به تصویب رسید و اماواگرهای رأی‌نیاوردن تفحص از شهرداری از فردای آن روز بر سر زبان‌ها افتاد.
عبدالکریم حسین‌زاده تأکید کرده: «در کمیسیون عمران که نقش کلیدی در رأی‌آوردن تفحص شهرداری داشت، چهار نماینده موافق تفحص بودند و بقیه مخالف. حالا همین‌ها- اعضای کمیسیون عمران- باید می‌رفتند و در صحن لابی می‌کردند و نظر موافق و مخالف می‌دادند. به نظرم حد و اندازه ماجرای تخلف‌های شهرداری از تراکم‌فروشی گرفته تا املاک نجومی واضح بود و من هیچ‌وقت دلایل رأی‌نیاوردن تفحص در صحن را متوجه نشدم. دست‌کم مجلس می‌توانست به وظیفه نظارتی‌اش عمل کند».
درهمین‌حال دامادی به هزینه‌های‌ میلیونی و گاه‌ میلیاردی یک تفحص اشاره می‌کند و اینکه تفحص باید خیلی ضروری باشد. بااین‌حال حسین‌زاده می‌گوید: «فکر می‌کنم همین فقره املاک نجومی کافی است که منطق مالی کافی برای شروع یک تفحص صرف‌نظر از هزینه‌های آن وجود داشته باشد، مگر برای همه تفحص‌هایی که مدام به صحن می‌آید و با اکثریت مصوب می‌شود، این همه وسواس وجود دارد؟».
محور تفحص متفاوت از بررسی قضائی بودآن روزها به‌ویژه در کمیسیون عمران مجلس توجیه غالب این بود که پرونده در قوه قضائیه در حال بررسی است و چه ضرورتی دارد مجلس هم بخواهد مسیري موازی طی کند. حسین‌زاده تأکید دارد که «محورهای مورد نظر تفحص متفاوت از آن محورهایی بود که قوه قضائیه ورود کرده بود و این نکته را بیش از هر طیف دیگری دوستان کمیسیون عمران مجلس می‌دانستند. مباحث تراکم‌فروشی بسیار مطول و چندلایه بود. تا جایی که می‌دانم دستگاه قضا به مسئله املاک نجومی ورود کرده بود اما خطا در رأی‌نیاوردن تفحص شهرداری اتفاقا همین‌جا خودش را نشان داد. اینکه تفحص را به املاک نجومی فروکاستند این در حالی است که بنا بر مستندات و گزارش‌ها سطح تخلف‌ها بیش از اینها بود».
کلیدخوردن دوباره تفحص از شهرداریبازداشت عیسی شریفی، قائم‌مقام شهردار تهران، حالا فرصت را مهیا کرده که مجلس بار دیگر نگاه تازه‌ای به آن تفحص بی‌سرانجام بیندازد. بهادری در پاسخ به این سؤال که اگر مصلحت‌سنجی مجلس به این نقطه می‌رسید که امروز قالیباف، رئیس‌جمهور بود و قائم‌مقامش در زندان، توضیح نمایندگان مجلس به مردم چه بود، می‌گوید «خب آن مصلحت ریسک بود. یک سوی‌اش اینکه دوقطبی پیش نیاید و سوی دیگرش همین‌که می‌گویید. خدارا شکر که آقای قالیباف پیش از انتخابات کنار رفتند وگرنه انتخاب رئیس‌جمهوری که بعد قائم‌مقامش به جرم مسائل مالی راهی زندان شود در ذهن مردم سؤال‌های زیادی ایجاد می‌کرد».
حسین‌زاده اما در موضوع مصلحت‌اندیشی تأکید دارد «چه مصلحتی بالاتر از مصلحت مردم. اگر در شهرداری دوره آقای نجفی هم متوجه تخلفی بشویم، هیچ مصلحتی در کار نخواهد بود». تخلف اجتناب‌ناپذیر است.
دامادی هم مصلحت‌سنجی مجلس را زیر سؤال برده و می‌گوید: «این نظر شخصی یک نماینده است. مجلس در مخالفت با تفحص به تشخیص رسید. به هر شکل در موضوع فیش‌های نجومی هم روحانی رئیس‌جمهور بود و تخلف در زیرمجموعه‌اش اتفاق افتاد. من در شورای شهر بودم و سال‌ها نماینده مجلس. متأسفانه تخلف اجتناب‌ناپذیر است».
حسین‌زاده تأکید دارد که عزم مجلس برای تفحص جزم است. او همان روزهای پس از رأی‌نیاوردن تفحص هم به «شرق» گفته بود: «آماده‌ایم بار دیگر تفحص از شهرداری را با همان محورها کلید بزنیم». حالا در پاسخ به این سؤال که آیا این مسئله منع قانونی و آیین‌نامه‌ای ندارد، می‌گوید: «هیچ منعی در کار نیست».
تفحص املاک نجومیمصطفی کواکبیان چندی پیش در میان جلسه پرهمهمه مجلس از ارائه طرح تفحص از املاک نجومی گفت. تعطیلات تابستانی مجلس است و خیلی‌ها در کمیسیون عمران مجلس در جریان ماجرا نیستند. در این میان ابوالفضل موسوی‌بیدکی به «شرق» خبر داده که طرح خام یک تفحص به کمیسیون عمران مجلس رسیده اما با توجه به تعطیلات جزئیات بیشتری از آن نمی‌داند. حسین‌زاده بی‌اطلاع از این تفحص است و می‌گوید: «املاک نجومی در واقع بند سوم همان تفحص پیشین بود». بهادری هم تا حدودی در جریان طرح تفحص از املاک نجومی است و رسیدگی به آن را به بعد از تعطیلات مجلس موکول کرده است.
تفحص تازه اما به گفته حسین‌زاده، «باید تفحصی خارج از ادبیات سیاسی و کاملا فنی و کارشناسانه باشد. تفحص باید در مسیر فنی تعریف شود و خودش را از مسیر سیاسی دور كند و در چارچوب فساد مالی بتواند ضعف‌ها و ناهنجاری مدیریتی را به خوبی شناسایی کند». او تأکید دارد که «روند واگذاری پروژه‌ها، قیمت املاک و نوع واگذاری و تراکم‌فروشی از جمله محورهای مورد تأکید ما در تفحص بوده و هست. در کمیسیون عمران شاید بیش از چهار نفر رأی مثبت ندادند».
لابی‌ها و فشار سنگین برای «نه » به تفحص!در روزهایی که تب‌وتاب تفحص از شهرداری در مجلس بالا گرفته بود، علیرضا رحیمی به ایلنا گفته بود: «لابی‌گری‌های وسیعی در حال انجام است، از یک‌سو فشار سنگینی برای مخالفت با این تفحص به جریان افتاده و این شائبه را ایجاد می‌کند که اگر واقعا روحیه پاسخ‌گویی نزد شهرداری تهران وجود دارد، چرا از این تفحص نگران هستند».
نمایندگان مجلس در جلسه علنی (سه‌شنبه ٢٤ اسفند ٩٥) با رد گزارش تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری تهران موافقت کردند. آنها با ١٣٢ رأی موافق، ٩٠ رأی مخالف و پنج رأی ممتنع از مجموع ٢٣٣ نماینده حاضر در صحن علنی مجلس اعلام کردند نمی‌خواهند تفحصی از شهرداری تهران صورت بگیرد. تفحصی که بنا بود واگذاری املاک و پروژه‌های مشارکت به اشخاص حقیقی و حقوقی را مورد بررسی قرار دهد.
منبع: شرق

کلیدواژه: کمیسیون عمران مجلس | شهرداری تهران | رأی نیاوردن تفحص | کمیسیون عمران | تفحص از شهرداری | املاک نجومی | مصلحت سنجی | قوه قضائیه | موافق تفحص | حسین زاده | تخلف ها

منبع: آفتاب

منبع این خبر، وبسایت aftabnews.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۶۹۴۵۴۳ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

در همین زمینه

 • ناگفته هایی درباره تحقیق و تفحص ناکام از شهرداری
 • ۱۲ سال حضور در ساختمان «بهشت» نه تنها در نهایت راه محمدباقر قالیباف برای ورود به «پاستور» را هموار نکرد، بلکه حالا علامت سؤال‌های زیادی مقابل عملکرد او قرار گرفته است. لابی‌های فشرده او و دوستانش مانع از تصویب تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در مجلس شد اما حالا هم مجلسی‌ها و هم اعضای شورای شهر تهران عزم جزم کرده‌اند که به زوایای ناروشن شهرداری پایتخت نور بتابانند. به گزارش ایسنا، «ایران» با این مقدمه نوشت: علیرضا رحیمی نماینده تهران و عضو فراکسیون امید از پشت پرده ابتر ماندن آن تحقیق و تفحص می‌گوید و در ادامه اشاره‌ای هم دارد به رابطه فراکسیون امید و دولت دوازدهم. مشروح این گفت‌و‌گو را در ادامه می‌خوانید: بعد از چند ماه موضوع تحقیق و تفحص از شهرداری تهران دوباره در مجلس مطرح شده. به عنوان یکی از طراحان طرح قبلی که موفقیت‌آمیز نبود، در جریان جزئیات طرح جدید هستید؟ بله. تحقیق و تفحص از شهرداری تهران موضوعی بود که در مجلس ابتر ماند اما موضوعیت آن همچنان از بین نرفته است. چون به هر حال هدف اصلی از تحقیق و تفحص این است که شبهات ایجاد شده برای مردم و نمایندگان پاسخ داده شود. متأسفانه در تفحص از شهرداری به دلایل روشنی که بیان شده و لابی‌هایی که اتفاق افتاد و هم وقت‌کشی که انجام شد، رأی نیاورد. موضوعاتی مثل واگذاری املاک، تراکم‌فروشی و قراردادهای مشارکتی همچنان محل سؤال و ابهام هستند و باید روشن شوند. راجع به همین سرفصل‌هایی که می‌فرمایید، چقدر برای شما سند و مدرک وجود داشت که اصرار به تحقیق و تفحص داشتید؟ یک بخش مهمی از اسناد به صورت ابتدایی تهیه شده و در اختیار نمایندگان قرار گرفته بود. از چه کانالی؟ از کانال‌های مختلفی بود، برخی از مدارک را افرادی در شهرداری تهران به ما داده بودند، برخی از اعضای شورای شهر هم مدارکی را در...
 • روایت علیرضا رحیمی از پشت پرده شکست طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران
 • به گزارش جماران، علیرضا رحیمی نماینده تهران و عضو فراکسیون امید در گفت‌و‌گو با «ایران» از پشت پرده ابتر ماندن آن تحقیق و تفحص می‌گوید و در ادامه اشاره‌ای هم دارد به رابطه فراکسیون امید و دولت دوازدهم. مشروح این گفت‌و‌گو را در ادامه می‌خوانید. بعد از چند ماه موضوع تحقیق و تفحص از شهرداری تهران دوباره در مجلس مطرح شده. به عنوان یکی از طراحان طرح قبلی که موفقیت‌آمیز نبود، در جریان جزئیات طرح جدید هستید؟ بله. تحقیق و تفحص از شهرداری تهران موضوعی بود که در مجلس ابتر ماند اما موضوعیت آن همچنان از بین نرفته است. چون به هر حال هدف اصلی از تحقیق و تفحص این است که شبهات ایجاد شده برای مردم و نمایندگان پاسخ داده شود. متأسفانه در تفحص از شهرداری به دلایل روشنی که بیان شده و لابی‌هایی که اتفاق افتاد و هم وقت‌کشی که انجام شد، رأی نیاورد. موضوعاتی مثل واگذاری املاک، تراکم‌فروشی و قراردادهای مشارکتی همچنان محل سؤال و ابهام هستند و باید روشن شوند. راجع به همین سرفصل‌هایی که می‌فرمایید، چقدر برای شما سند و مدرک وجود داشت که اصرار به تحقیق و تفحص داشتید؟ یک بخش مهمی از اسناد به صورت ابتدایی تهیه شده و در اختیار نمایندگان قرار گرفته بود. از چه کانالی؟ از کانال‌های مختلفی بود، برخی از مدارک را افرادی در شهرداری تهران به ما داده بودند، برخی از اعضای شورای شهر هم مدارکی را در اختیار ما گذاشتند و نهایتاً یکسری مدرک هم توسط مردم تهیه شده بود. یکسری از اسناد را هم برخی پیمانکاران که ادعاهایی در این خصوص داشتند به ما رساندند. این اسناد اولیه چقدر تکمیل شدند؟ خب اینها اسناد کاملی نبودند ولی اینقدر بودند که برای ما روشن شود نیاز به تحقیبق و تفحص در شهرداری تهران وجود دارد. بعد از اینکه طرح تحقیق و تفحص...
 • ناگفته های تحقیق و تفحص ناکام از شهرداری/علیرضا رحیمی:مستقلین نگذاشتند به نتیجه برسیم
 • سیاست > مجلس - علیرضا رحیمی نماینده تهران و عضو فراکسیون امید در گفت‌و‌گو با روزنامه «ایران» از پشت پرده ابتر ماندن تحقیق و تفحص از شهرداری تهران گفته است. بخشهایی از این مصاحبه را می خوانید: بعد از چند ماه موضوع تحقیق و تفحص از شهرداری تهران دوباره در مجلس مطرح شده. به عنوان یکی از طراحان طرح قبلی که موفقیت‌آمیز نبود، در جریان جزئیات طرح جدید هستید؟ بله. تحقیق و تفحص از شهرداری تهران موضوعی بود که در مجلس ابتر ماند اما موضوعیت آن همچنان از بین نرفته است. چون به هر حال هدف اصلی از تحقیق و تفحص این است که شبهات ایجاد شده برای مردم و نمایندگان پاسخ داده شود. متأسفانه در تفحص از شهرداری به دلایل روشنی که بیان شده و لابی‌هایی که اتفاق افتاد و هم وقت‌کشی که انجام شد، رأی نیاورد. موضوعاتی مثل واگذاری املاک، تراکم‌فروشی و قراردادهای مشارکتی همچنان محل سؤال و ابهام هستند و باید روشن شوند. راجع به همین سرفصل‌هایی که می‌فرمایید، چقدر برای شما سند و مدرک وجود داشت که اصرار به تحقیق و تفحص داشتید؟ یک بخش مهمی از اسناد به صورت ابتدایی تهیه شده و در اختیار نمایندگان قرار گرفته بود. از چه کانالی؟ از کانال‌های مختلفی بود، برخی از مدارک را افرادی در شهرداری تهران به ما داده بودند، برخی از اعضای شورای شهر هم مدارکی را در اختیار ما گذاشتند و نهایتاً یکسری مدرک هم توسط مردم تهیه شده بود. یکسری از اسناد را هم برخی پیمانکاران که ادعاهایی در این خصوص داشتند به ما رساندند. این اسناد اولیه چقدر تکمیل شدند؟ خب اینها اسناد کاملی نبودند ولی اینقدر بودند که برای ما روشن شود نیاز به تحقیبق و تفحص در شهرداری تهران وجود دارد. بعد از اینکه طرح تحقیق و تفحص را کلید زدیم اسناد بیشتری از همین دست کانال‌هایی...
 • گزارش تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان برای ارایه به هیئت رئیسه نهایی شد
 • سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از نهایی شدن گزارش کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد. میرحمایت میرزاده با اعلام این خبر به خبرنگار پارلمانی ایسنا، گفت: صبح امروز کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان موارد بررسی شده را در جلسه خود مورد رسیدگی قرار داد که مشکلات زیادی در این صندوق و شرکت‌های تابعه وجود داشته است. وی افزود: بنابراین گزارش لازم تهیه شده و تقدیم هیات رئیسه مجلس می‌شود تا طبق آیین نامه در دستور کار قرار گرفته و در صحن علنی مجلس قرائت شود. انتهای پیام
 • میرزاده:گزارش تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان برای ارایه به هیئت رئیسه نهایی شد
 • جامعه>شهری - ایسنا نوشت: سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از نهایی شدن گزارش کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد. میرحمایت میرزاده گفت: صبح امروز کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان موارد بررسی شده را در جلسه خود مورد رسیدگی قرار داد که مشکلات زیادی در این صندوق و شرکت‌های تابعه وجود داشته است. وی افزود: بنابراین گزارش لازم تهیه شده و تقدیم هیات رئیسه مجلس می‌شود تا طبق آیین نامه در دستور کار قرار گرفته و در صحن علنی مجلس قرائت شود. 42238 کلید واژه‌ها : موسسات مالی و اعتباری - مالیات -
 • تفحص از بانک شهر متوقف شد
 • رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از توقف تفحص از بانک شهر تا دو ماه آینده خبر داد. محمد‌رضا پور‌ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به جلسه امروز (دوشنبه 3 مهر) کمیسیون متبوعش، اظهار داشت: در این جلسه سوال بنده از علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی بررسی شد.وی با اشاره به سوال خود از علی ربیعی گفت: سوال بنده از وزیر کار در مورد این بود که دلیل عدم شفاف‌سازی اطلاعات اقتصادی شرکت‌های وابسته به وزارت کار چیست؟رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: وزیر کار در اینمورد توضیحاتی ارائه داد که بنده به عنوان طراح سوال از توضیحات وی قانع نشدم.رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: مقرر شد تا مسئولان وزارت کار طی امروز و فردا در این مورد گزارش اولیه‌ای را به کمیسیون ارائه دهند و براساس این گزارش تصمیم‌گیری می‌شود که این موضوع را در قالب سوال در صحن علنی مطرح کنیم و یا طرح سوال را به تعویق بیاندازیم تا گزارش کامل و نهایی را به کمیسیون ارائه دهند.پور‌ابراهیمی به موضوع تحقیق و تفحص از بانک شهر اشاره کرد و گفت: اینموضوع نیز در جلسه امروز کمیسیون بررسی شد و با توجه به ابهاماتی که در محور‌های تفحص از این بانک وجود داشت موضوع تفحص فعلاً متوقف شد.رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد تا کار‌گروهی متشکل از اعضای کمیسیون و متقاضیان تفحص تشکیل شود تا ظرف 2 ماه گزارشی درباره محورهای این تفحص تهیه شود، لذا پس از این گزارش در مورد تفحص یا عدم تفحص از بانک شهر تصمیم‌گیری خواهد شد.انتهای‌ پیام/ R1385/P1011121/S1,15/CT1 موضوعات مرتبط محمدرضا پورابراهیمی
 • تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان تمدید شد
 • صراط:سخنگوی کمیسیون آموزش گفت: مدت زمان کاری هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان امروز (دوشنبه 3 مهر) به پایان می‌رسید لذا این هیئت باید گزارش خود را به هیئت رئیسه کمیسیون ارائه می‌داد.به گزارش تسنیم، میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه امروز (دوشنبه 3 مهر)کمیسیون متبوعش برای جمع‌بندی گزارش تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان، اظهار داشت: مدت زمان کاری هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان امروز (دوشنبه 3 مهر) به پایان می‌رسید لذا این هیئت باید گزارش خود را به هیئت رئیسه کمیسیون ارائه می‌داد.وی با بیان اینکه طی 9 ماه گذشته این هیئت بخش‌ها و شرکت‌های مختلف این صندوق را بررسی کرده و گزارش خود را نهایی و به هیئت رئیسه کمیسیون ارائه داد، افزود: تصمیم نهایی درباره ارائه گزارش به هیئت رئیسه مجلس جهت قرائت در صحن علنی پارلمان در جلسه فردا (سه‌شنبه 4 مهر) کمیسیون اتخاذ می‌شود.سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با تاکید بر اینکه عملا نمی‌توان ظرف 9 ماه تمامی 20 سال فعالیت و همه شرکت‌های صندوق ذخیره فرهنگیان را بررسی کرد گفت: ممکن است زمان تفحص 3 ماه دیگر تمدید شود که در این باره نیز در جلسه فردای کمیسیون تصمیم‌گیری می‌شود.
 • تحقیق و تفحص از بانک شهر تا اطلاع ثانوی منتفی شد
 • صراط: حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان وعضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس در تشریح نشست امروز کمیسیون متبوعش با علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهارداشت: نشست امروز براساس سوالی که پورابراهیمی رئیس کمیسیون از وزیر کار داشت برگزار شد. وی افزود: قرار بود در این جلسه وزیر کار توضیحاتی در خصوص سوال آقای پورابراهیمی ارائه کرده همچنین مستنداتی را تقدیم کمیسیون کند. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین تصریح کرد: با توجه به توضیحات ارائه شده از سوی وزیر کار، رئیس کمیسیون از پاسخ‌های وی قانع نشده و البته سوال هم به مجلس نخواهد رفت. در نهایت مقرر شد آقای ربیعی در ادامه این سوال با پاسخ‌ها مستنداتی را تحویل کمیسیون دهد تا مجدد بررسی‌های لازم انجام شود. وی با تشریح دیگر جزئیات نشست مذکور خاطرنشان کرد: موضوع تحقیق و تفحص از بانک شهر نیز در ادامه جلسه مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به صحبت‌های مسئولان بانک شهر و همچنین اعضاء، مقرر شد گروه حسابرسی برای بررسی ابهامات لازم در رابطه با تحقیق و تفحص از این بانک تشکیل شود. موسوی لارگانی ادامه داد: اگر صحبت‌ها و سوالات طراحان طرح تحقیق و تفحص از بانک شهر در صورت بررسی گروه حسابرسی صحت نداشته باشد موضوع تحقیق و تفحص منتفی خواهد بود اما در صورت رفع ابهامات و وجود ایرادات طرح شده از سوی سوال کنندگان و گزارش‌های گروه حسابرسی، مجدد موضوع تحقیق و تفحص از بانک شهر در جریان و دستور کار کمیسیون قرار خواهد گرفت. این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خاتمه اعلام کرد که تا اطلاع ثانوی موضوع تحقیق و تفحص از بانک شهر منتفی خواهد بود تا گروه حسابرسی گزارشات دقیق خود را به کمیسیون ارائه کند.
 • نهایی شدن گزارش تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان
 • سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از نهایی شدن گزارش کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد. میرحمایت میرزاده، گفت: صبح امروز کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان موارد بررسی شده را در جلسه خود مورد رسیدگی قرار داد که مشکلات زیادی در این صندوق و شرکت‌های تابعه وجود داشته است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی افزود: بنابراین گزارش لازم تهیه شده و تقدیم هیات رئیسه مجلس می‌شود تا طبق آیین نامه در دستور کار قرار گرفته و در صحن علنی مجلس قرائت شود.
 • احتمال تمدید ۳ ماهه تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان
 • سخنگوی کمیسیون آموزش از احتمال تمدید ۳ ماهه تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد. میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به جلسه امروز (دوشنبه 3 مهر)کمیسیون متبوعش برای جمع‌بندی گزارش تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان، اظهار داشت: مدت زمان کاری هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان امروز (دوشنبه 3 مهر) به پایان می‌رسید لذا این هیئت باید گزارش خود را به هیئت رئیسه کمیسیون ارائه می‌داد.وی با بیان اینکه طی 9 ماه گذشته این هیئت بخش‌ها و شرکت‌های مختلف این صندوق را بررسی کرده و گزارش خود را نهایی و به هیئت رئیسه کمیسیون ارائه داد، افزود: تصمیم نهایی درباره ارائه گزارش به هیئت رئیسه مجلس جهت قرائت در صحن علنی پارلمان در جلسه فردا (سه‌شنبه 4 مهر) کمیسیون اتخاذ می‌شود.سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با تاکید بر اینکه عملا نمی‌توان ظرف 9 ماه تمامی 20 سال فعالیت و همه شرکت‌های صندوق ذخیره فرهنگیان را بررسی کرد گفت: ممکن است زمان تفحص 3 ماه دیگر تمدید شود که در این باره نیز در جلسه فردای کمیسیون تصمیم‌گیری می‌شود.انتهای‌ پیام/ R1385/P1011116/S1,15/CT1
 • واکنش به تحقیق و تفحص از کتاب تعرفه ها/سرنوشت نامه بیهوشی ها
 • سخنگوی وزارت بهداشت در واکنش به تحقیق و تفحص مجلس از کتاب تعرفه های پزشکی گفت: ما از هر کاری که مجلس انجام بدهد استقبال می کنیم. به گزارش خبرنگار مهر، دکتر ایرج حریرچی در نشست خبری روز دوشنبه در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه وزارت بهداشت در خصوص موضوع تحقیق و تفحص مجلس از کتاب تعرفه ها چه نظری دارد؟ اظهار داشت: هرآنچه را که مجلس انجام بدهد و تصمیم بگیرد ما استقبال می کنیم. وی همچنین در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر مبنی بر اینکه انجمن رادیولوژی مدعی شده است به دلیل ناعادلانه بودن تعرفه ها آماده برگزاری مناظره با سخنگوی وزارت بهداشت و مسئولان شورای عالی بیمه است تصریح کرد: ما به طرح این قبیل موضوعات زیاد توجه نمی کنیم بلکه از طرق قانونی مسائل را پیگیری و دنبال خواهیم کرد. در ادامه در پاسخ به یکی از سوالات خبرنگار مهر مبنی بر اینکه سرنوشت نامه متخصصان بیهوشی به وزارت بهداشت در مورد اصلاح تعرفه های بیهوشی به چه سرانجامی رسیده است افزود: ما آنچه را که لازم بوده، در خصوص نامه متخصص بیهوشی به معاون اول رئیس جمهور انجام داده ایم و اگر تاکنون پاسخی از طریق وزیر رفاه و یا شورای عالی بیمه عنوان نشده است حتماً در حال پیگیری است. حریرچی در ادامه در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران مبنی بر اینکه خدمات جدیدی در طرح تحول سلامت ارائه خواهد شد یا خیر؟ گفت: با توجه به محدودیت منابع و اعتباراتی که داریم، اولویت اصلی ما حفظ و نهادینه سازی دستاوردهای فعلی طرح تحول سلامت است و در ادامه ارتقای ارائه خدماتی است که انجام می شود. وی عنوان کرد: اقدام جدید پرهزینه ای فعلاً برای اجرا در طرح تحول سلامت نداریم. سخنگوی وزارت بهداشت در مورد ارجاع برخی بیماران از بیمارستان ها به منازل اظهار داشت: بعضی...
 • تحقیق و تفحص از بانک شهر تا اطلاع ثانوی منتفی شد/رئیس کمیسیون از پاسخ های ربیعی قانع نشد
 • حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست امروز کمیسیون متبوعش با علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهارداشت: نشست امروز براساس سوالی که پورابراهیمی رئیس کمیسیون از وزیر کار داشت برگزار شد. وی افزود: قرار بود در این جلسه وزیر کار توضیحاتی در خصوص سوال آقای پورابراهیمی ارائه کرده همچنین مستنداتی را تقدیم کمیسیون کند. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین تصریح کرد: با توجه به توضیحات ارائه شده از سوی وزیر کار، رئیس کمیسیون از پاسخ‌های وی قانع نشده و البته سوال هم به مجلس نخواهد رفت. در نهایت مقرر شد آقای ربیعی در ادامه این سوال با پاسخ‌ها مستنداتی را تحویل کمیسیون دهد تا مجدد بررسی‌های لازم انجام شود. وی با تشریح دیگر جزئیات نشست مذکور خاطرنشان کرد: موضوع تحقیق و تفحص از بانک شهر نیز در ادامه جلسه مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به صحبت‌های مسئولان بانک شهر و همچنین اعضاء، مقرر شد گروه حسابرسی برای بررسی ابهامات لازم در رابطه با تحقیق و تفحص از این بانک تشکیل شود. موسوی لارگانی ادامه داد: اگر صحبت‌ها و سوالات طراحان طرح تحقیق و تفحص از بانک شهر در صورت بررسی گروه حسابرسی صحت نداشته باشد موضوع تحقیق و تفحص منتفی خواهد بود اما در صورت رفع ابهامات و وجود ایرادات طرح شده از سوی سوال کنندگان و گزارش‌های گروه حسابرسی، مجدد موضوع تحقیق و تفحص از بانک شهر در جریان و دستور کار کمیسیون قرار خواهد گرفت. این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خاتمه اعلام کرد که تا اطلاع ثانوی موضوع تحقیق و تفحص از بانک شهر منتفی خواهد بود تا گروه حسابرسی گزارشات دقیق خود را به کمیسیون ارائه کند. فارس
 • یک نماینده مجلس مطرح کرد:روایتی از مصونیت خاص احمدی نژاد و دست های پشت پرده تفحص از بنیاد شهید
 • ایران>قوای سه‌گانه - همشهری آنلاین:عضو فراکسیون مستقلین مجلس در گفتگویی در رابطه نقش احمدی نژاد در اتفاقات سال ۸۸ و پشت پرده راه پر پیچ و خم تحقیق و تفحص از بنیاد شهید سخن گفت. به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در روزهایی که یاد آور آغاز جنگ تحمیلی است و به نام هفته دفاع مقدس نامگذاری شده پای صحبت های سیاست مداری می نشینیم که حالا سالهاست ایستادن را فراموش کرده و یادگاری آن روزها هنوز روی تنش جا خوش کرده است. غلامعلی جعفرزاده نماینده ایثارگر مجلس که شرایط جسمی اش هیچ محدودیتی برای فعالیت های سیاسی اش ایجاد نکرده است معتقد است که سیاست ورزی زبان می خواهد و خیلی به پا احتیاجی ندارد. می گوید: عضو هیچ حزب و گروهی نیست و برای خوشایند هیچ جناحی کاری نمیکند چون معتقد است یک سیاست مدار خوب سیاست مداریست که اصولگرای اصلاح طلب با مشی اعتدالی باشد. بخش‌هايي از این گفت و گو را در ادامه بخوانید: *(شما بارها در مصاحبه های خود کسی را که دو دوره رئیس جمهور بوده متهم اصلی اتفاقات 88 معرفی کردید این نظرات مبنای حقوقی دارد یا نظر شخصی شما است؟)می توانم این قضیه را حقوقی اثبات کنم، البته نظر شخصی است مبتنی بر شواهد حقوقی که معتقدم می توانم آن را اثبات کنم و هرجا هم تا کنون لازم بوده آن را عنوان کردم البته ایشان بالاخره یک مصونیت خاصی دارد که کسی پذیرای آن نشده تا الان. *( شما به حجم بالای تخلفات در دولت دهم و نهم همیشه معترض بودید و حتی بارها از آقای روحانی خواستید این مفاسد را اعلام کند شما به عنوان نماینده مردم که مهم ترین وظایفتان نظارت است چرا خودتان این کار را نکردید؟)به کررات در کمیسیون اصل 90 پیگیری کردم و مستندات آن وجود دارد اما همان طور که عرض کردم اراده ای...
 • بررسی رانت خواری در صندوق ذخیره فرهنگیان به ۴ سال زمان نیاز دارد/اختلاف نظر در گزارش کمیته تفحص از پرونده تحصیلی فریدون
 • محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه حجم زیاد کار منجر به طولانی شدن زمان تکمیل گزارش تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان شده است، گفت: صندوق ذخیره دارای هولدینگ‌های متعددی است که هر کدام دارای شرکت‌های گوناگون و این شرکت‌ها نیز شامل شرکت‌های اقماری هستند لذا بررسی کامل این زنجیره، نیاز به زمان زیادی دارد. وی با اشاره به اینکه طی بررسی شاهد تخلفات عدیده، رانت خواری و سوء استفاده مالی بودیم، ادامه داد: ما در بررسی‌های خود قرارداد‌ها و تفاهم‌نامه‌هایی را مشاهده کردیم که معلوم نیست چرا منعقد شده اند و منابع مالی آن‌ها از کجا آمده و قرار است چگونه هزینه شوند. 9 ماه، زمانی کافی برای بررسی تخلفات صندوق ذخیره نیست رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات با بیان اینکه امکان بررسی همه موارد در این فرصت 9 ماهه وجود نداشت، تاکید کرد: بحث تخلف در صندوق ذخیره فرهنگیان بسیار جدی است و اگر بخواهیم به طور کامل به آن رسیدگی کنیم، حداقل ٤ سال زمان نیاز داریم. زاهدی تصریح کرد: اگر یک بررسی جامع و همه‌جانبه در این باره انجام شود، به ابعادی می‌رسیم که نشان می‌دهد اصولا در صندوق ذخیره فرهنگیان و هولدینگ‌ها و شرکت‌های اقماری متعلق به آن، فساد مالی تبدیل به یک روند معمولی شده به گونه‌ای که گویا اصلا تخلفی صورت نگرفته است. وام‌های اعطایی بانک سرمایه مشکوک‌الوصول است نماینده مردم کرمان با اشاره به اینکه این تخلفات آنقدر عادی و در حجم چند میلیاردی رخ داده که به راحتی با اعداد و ارقام بازی می‌شود، افزود: برای مثال در بانک سرمایه حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان وام داده شده که ۹ هزار میلیارد تومان یعنی ۷۰ درصد کل این مبلغ مشکوک‌الوصول است به این معنی که احتمال بازپس‌گیری آن بسیار ضعیف است به این دلیل...
 • گزارش تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان تقدیم هیات رییسه مجلس می شود/احتمال قرائت گزارش در صحن یا تمدید ۳ ماهه مهلت بررسی
 • میرحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، با اشاره به برگزاری جلسه صبح امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات به‌منظور تصمیم‌گیری نهایی درمورد طرح تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان اعلام کرد: باتوجه به این‌که بیش از ۲۰ سال از فعالیت صندوق ذخیره فرهنگیان می‌گذرد و شرکت‌های متعددی را نیز دربرمی‌گیرد و عملاً نمی‌توان همه ابعاد این مسئله را بررسی کرد، قرار شد نتیجه جمع‌بندی‌ها را در اختیار هیات رییسه قرار دهیم. وی با تاکید بر این‌که مهلت قانونی انجام تحقیق و تفحص به اتمام رسیده است، خاطرنشان کرد: بنابر قانون ۶ ماه فرصت برای بررسی ابعاد مسئله و انجام تحقیق و تفحص فرصت داشتیم که این مهلت به اتمام رسید و ۳ ماه نیز فرصت مجدد درخواست کرده و هم‌اکنون با توجه به سپری شدن ۹ ماه از زمان آغاز به کار هیات تحقیق و تفحص، عملاً فرصت دیگری باقی نمانده است، تصمیم گرفتیم جمع‌بندی آن‌چه تاکنون مورد بررسی قرار گرفته را در اختیار هیات رییسه مجلس قرار دهیم. سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: بر این اساس بنابر نظر هیات رییسه اقدام خواهیم کرد که یا مهلت انجام تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان ۳ ماه دیگر نیز تمدید خواهد شد یا در غیر این صورت هر آن‌چه تاکنون به‌دست آمده، در گزارشی برای قرائت در صحن جمع‌بندی شده و نهایتاً درصورت لزوم این گزارش در صحن قرائت خواهد شد.
 • برای بازگشت به کاراته استارت خوبی زدم
 • به گزارش وانانیوز، هامون درفشی‌پور در گفت‌وگویی، پس از کسب مدال طلا لیگ جهانی کاراته‌وان ترکیه، گفت: مسابقات نیازی به تعریف ندارد و یکی از شلوغ‌ترین رقابت‌های کاراته‌وان در استانبول برگزار شد. 1300 ورزشکار در این رقابت‌ها حضور پیدا کرده بودند و در وزن 67 کیلوگرم، 170 نفر ثبت‌نام کرده بودند. در 7 مرحله به مصاف حریفانم رفتم که در 7 بازی توانستم پیروز میدان شوم و به مدال طلا برسم. وی در پاسخ به این سوال که پس از 2 سال از بازگشت خودتان راضی هستید یا خیر،‌گفت: من از وزن 60 کیلوگرم به وزن 67 کیلوگرم تغییر وزن دادم این تغییر وزن ناخودآگاه روی عملکرد ورزشکار تأثیر می‌گذارد، خوشبختانه فکر می‌کنم با مدالی که در ترکیه کسب کردم استارت خوبی زدم و این شرایط ایده‌آل است،‌ان‌شاءالله که در آینده بتوانم رزومه بهتری جمع کنم. درفشی‌پور در پاسخ به این سوال که در وزن 67 کیلوگرم سعید احمدی یکی از بهترین‌های کاراته ایران است، آیا رقابت با او برای شما سخت نخواهد بود، گفت: سعید احمدی یکی از کاراته‌کاهای خوب ایران است او دوست، برادر، رفیق و همشهری من است و در آخر ما با هم رقیب هستیم. البته ناگفته نماند در این وزن ما کاراته‌کاهای زیادی داریم و هر کسی مسئولیت این وزن را بر عهده بگیرد، کار سختی را دارد. ناگفته نماند همه دنیا به کاراته ایران احترام می‌‌گذارند و در طول مسابقات هم به دنبال این هستند که در قرعه‌های خود به ایرانی‌ها نخورند این نشان از بالا بودن سطح کاراته ایران است. وی در پاسخ به این سوال که نظر کادر فنی تیم ملی بزرگسالان در مورد عملکرد شما چطور بود، گفت: قطعاً نظر آنها صددرصد مثبت است چون در این مسابقات در وزن 67 کیلوگرم نفرات خوبی حضور داشتند که در رنکینگ جهانی هم جایگاه خوبی دارند. من در بین همه آنها توانستم مدال...
 • استفاده شهرداری از کودک ۵ ساله برای دپوی زباله/شهرداری برای رسیدگی به کودکان کار اول از خودش شروع کند
 • رئیس هیأت مدیره شبکه یاری با بیان اینکه در حال حاضر کودکان بسیاری در محل دپوی زباله‌های شهرداری به عنوان نیروی کار ارزان در اختیار پیمانکاران شهرداری هستند، افزود:کودکان پنج ساله تا نوجوانان ۱۵ ساله در خدمت پیمانکاران شهرداری کار می‌کنند. به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجو، طرح موسوم به جمع آوری کودکان کار و خیابان شهرداری تهران که مدتی است آغاز شده است واکنش های مختلفی از سوی فعالان این حوزه داشته است. در همین راستا چندی قبل بیش از ۳۰۰ نفر از اساتید دانشگاه ها، پژوهشگران و فعالان اجتماعی در نامه سرگشاده‌ای به مسئولان کشور، خواستار توقف طرح جمع آوری کودکان کار و خیابان شدند.این طرح در حالی اجرا می شود که بیب‌الله مسعودی فرید معاون سازمان بهزیستی کشور در خصوص کودکان کار و خیابان گفت: بیش از ۷۰ درصد کودکان کار و خیابان تهران غیرایرانی هستند.دیروز نیز بهاره آروین از اعضا شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه جمع‌آوری و انتقال اجباری کودکان به مراکز نگهداری موقت عقلانی و اخلاقی نیست، از شهردار تهران خواستار فراهم کردن زمینه همکاری نهادهای مرتبط با موضوع رسیدگی به کودکان کار شد. فاطمه قاسم‌زاده در نشست بررسی جمع‌آوری کودکان کار و خیابان با بیان اینکه استفاده از لفظ «جمع‌آوری» در مورد انسان‌ها درست نیست، افزود: این چهارمین بار است که آئین‌نامه حمایت از کودکان کار اصلاح می‌شود و چهار سال است که وزارت تعاون در حال اصلاح این آئین‌نامه است. با این حال در هیچ‌کدام از آئین‌نامه‌ها توصیه نشده که کودکان کار را جمع‌آوری کنند.وی با اشاره به حواشی به وجود آمده در موضوع جمع‌آوری کودکان کار طی دو هفته گذشته ادامه داد: اتفاقی که رخ داده، ساماندهی نیست، زیرا ساماندهی با دستگیری فرق دارد؛ کار کودکان یک معضل اجتماعی و راهکار آن زمانبر است.رئیس هیأت مدیره شبکه یاری با بیان اینکه تاکنون ۳۰ بار طرح جمع‌آوری کودکان کار اجرایی شده...
 • لابی سعودی جواب داد/مخالفت قطعی امارت برای برگزاری دیدار پرسپولیس در دبی
 • اماراتی‌ها با درخواست پرسپولیس برای برگزاری بازی برگشت این تیم برابر الهلال در دبی مخالفت کردند و این بازی در عمان برگزار خواهد شد. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجو،به نقل از الریاضیه، دو تیم فوتبال پرسپولیس و الهلال به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کرده‌اند. دیدار رفت دو تیم فوتبال در امارات برگزار خواهد شد و پرسپولیس می‌خواست که دیدار برگشت هم با توجه به حضور زیادی ایرانی‌ها در امارات برگزار شود اما ظاهرا این کشور دوست و همسایه سعودی‌ها به خاطر راضی نگه داشتن هم پیمان سیاسی‌اش با درخواست باشگاه پرسپولیس مخالفت کرده است. روزنامه الریاضیه عربستان با تیتر "دخالت امارات، درخواست ایرانی‌ها را ناکام گذاشت" نوشت که دیدار برگشت تیم‌های فوتبال پرسپولیس و الهلال با وجود درخواست باشگاه ایرانی برای بازی کردن در ورزشگاه الاهلی دبی در همان مسقط برگزار خواهد شد.
 • تشدید فشار بر دولت برای اخذ مجوز تجارت تراریخت
 • تلاش برای گرفتن مصوبه‌ای از هیئت وزیران که ناقض قانون مصوب بالادستی مجلس است، احتمال ایجاد اختلاف بین مجلس و دولت را در موضوع تراریخت افزایش داده است. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سال گذشته نمایندگان ملت در خلال بررسی و تصویب برنامه ششم، در اقدامی شایسته، قانون ضابطه‌مند کردن مصرف محصولات دستورزی شده ژنتیک (تراریخت) را تصویب کردند. براساس بند الحاق شده به بند (ز) ماده 41 لایحه مذکور؛ دولت موظف است اقدام لازم برای آزمایش موادغذایی وارداتی و فرآورده‌های غذایی وارداتی را جهت تشخیص مواد تراریخته به‌عمل آورد و با اطلاع‌رسانی مردم را از موادغذایی تراریخته باخبر ساخته و خطرات احتمالی این مواد را که براساس آزمایشات معتبر معلوم می‌شود به مردم اعلام نماید. با تصویب این قانون، مجلس شورای اسلامی عملاً جلوی واردات، تولید و همچنین مصرف بی‌ضابطه محصولات دست‌ورزی ژنتیک (تراریخت) را گرفت. از آن تاریخ تاکنون این موضوع بصورت مستمر توسط نمایندگان مجلس مورد تأکید قرار گرفته است.حال پس از گذشت چند ماه از تصویب این قانون زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد که لابی تاجران تراریخت قوت گرفته است و درصدد تصویب قانونی در هیئت وزیران است تا قانون مصوب مجلس را بی‌اثر کند. حتی این موضوع در جلسه پیشین هیئت وزیران مطرح شد که علی‌رغم اینکه مخالفت چند تن از وزرا را در پی داشت، بررسی آن لغو نشده و به جلسات بعدی موکول شد.در طرف مقابل نیز واکنش نمایندگان مجلس نیز نسبت به این موضوع شدت یافته است. در یکی از دهها واکنش نمایندگان مجلس، علی‌محمد شاعری، عضو شاخص کمیسیون کشاورزی، در جلسه علنی یکشنبه دوم مهرماه نسبت به کوتاهی دولت در کنترل این موضوع اعتراض کرد.وی گفت: بر اساس قانون برنامه ششم واردات محصولات تراریخته باید با پایش دقیق در مبادی ورودی همراه باشد و پس از آنکه از سلامت این محصولات برای مردم و محیط‌ زیست اطمینان حاصل شد، با برچسب...
 • تشدید فشار بر دولت برای اخذ مجوز تجارت تراریخته
 • سال گذشته نمایندگان ملت در خلال بررسی و تصویب برنامه ششم، در اقدامی شایسته، قانون ضابطه‌مند کردن مصرف محصولات دستورزی شده ژنتیک (تراریخت) را تصویب کردند. براساس بند الحاق شده به بند (ز) ماده 41 لایحه مذکور؛ دولت موظف است اقدام لازم برای آزمایش موادغذایی وارداتی و فرآورده‌های غذایی وارداتی را جهت تشخیص مواد تراریخته به‌عمل آورد و با اطلاع‌رسانی مردم را از موادغذایی تراریخته باخبر ساخته و خطرات احتمالی این مواد را که براساس آزمایشات معتبر معلوم می‌شود به مردم اعلام نماید. با تصویب این قانون، مجلس شورای اسلامی عملاً جلوی واردات، تولید و همچنین مصرف بی‌ضابطه محصولات دست‌ورزی ژنتیک (تراریخت) را گرفت. از آن تاریخ تاکنون این موضوع بصورت مستمر توسط نمایندگان مجلس مورد تأکید قرار گرفته است. حال پس از گذشت چند ماه از تصویب این قانون زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد که لابی تاجران تراریخت قوت گرفته است و درصدد تصویب قانونی در هیئت وزیران است تا قانون مصوب مجلس را بی‌اثر کند. حتی این موضوع در جلسه پیشین هیئت وزیران مطرح شد که علی‌رغم اینکه مخالفت چند تن از وزرا را در پی داشت، بررسی آن لغو نشده و به جلسات بعدی موکول شد. در طرف مقابل نیز واکنش نمایندگان مجلس نیز نسبت به این موضوع شدت یافته است. در یکی از دهها واکنش نمایندگان مجلس، علی‌محمد شاعری، عضو شاخص کمیسیون کشاورزی، در جلسه علنی یکشنبه دوم مهرماه نسبت به کوتاهی دولت در کنترل این موضوع اعتراض کرد. وی گفت: بر اساس قانون برنامه ششم واردات محصولات تراریخته باید با پایش دقیق در مبادی ورودی همراه باشد و پس از آنکه از سلامت این محصولات برای مردم و محیط‌ زیست اطمینان حاصل شد، با برچسب خاص محصولات تراریخته در بازار عرضه شود، اما این اقدام صورت نگرفت. وی افزود: «سازمان محیط‌ زیست» بر طبل واردات محصولات تراریخته می‌کوبد درحالی که 37 کشور دنیا واردات اینگونه...
 • اعتبار ۵۲ میلیارد و ۹۵۴ میلیون ریالی برای آبیاری تحت فشار در خنداب
 • اراک - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خنداب گفت: 52 میلیارد و 954 میلیون ریال اعتبار در سال جاری برای اجرای طرح های آبیاری تحت فشار در خنداب اختصاص یافت. به گزارش ایرنا، محمد شمسی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: این میزان اعتبار در قالب 27 طرح مصوب ابیاری تحت فشار به وسعت 593 هکتار در خنداب صرف می شود.وی بیان کرد: از مجموع 593 هکتار اراضی مشمول استقرار آبیاری تحت فشار در این شهرستان که به بانک های عامل معرفی شده، با 20 پرونده به ارزش 49 میلیارد و 145 میلیون ریال برای دریافت تسهیلات موافقت شده است.شمسی ادامه داد: 350 خانوار روستایی در خنداب از مزایای استقرار طرح های سیستم نوین آبیارینوین در سال جاری بهره مند می شوند.مدیرجهاد کشاورزی شهرستان خنداب، وسعت اراضی کشاورزی این شهرستان را 54 هزار هکتار عنوان کرد و افزود: 36 هزار هکتار از این اراضی زیر کشت محصولات آبی است که به وسیله قنات، رودخانه و چاه آبیاری می شوند.شمسی، بالا رفتن عملکرد آبیاری و صرفه جویی در مصرف آب را از جمله اهداف اجرای طرح های ابیاری تحت فشار برشمرد.شهرستان خنداب از توابع استان مرکزی است و در این شهر 72 هزار نفر جمعیت زندگی می کند.7114/6013/خبرنگار: شیما کریمی***انتشاردهنده:مژگان حیدری
 • جریمه سنگین AFC برای کامیابی نیا
 • ورزش>لیگ برتر - هافبک دفاعی پرسپولیس از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا نقره داغ شد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) تازه‌ترین آرای انضباطی را منتشر کرد که بر این اساس کمال کامیابی‌نیا، هافبک پرسپولیس به خاطر حرکت خشنش در بازی با الاهلی عربستان ۳ هزار دلار آمریکا جریمه نقدی مواجه شد.هافبک دفاعی سرخپوشان در دقایق ابتدایی بازی برگشت این تیم برابر الاهلی عربستان در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا پس از ضربه‌ای که به پای بازیکن حریف زد، از زمین بازی اخراج شد، هرچند پرسپولیس آن بازی را در نهایت ۳ بر یک برد و در مجموع با نتیجه ۵ بر ۳ راهی مرحله نیمه‌نهایی شد.کامیابی‌نیا همان یک بازی محرومیت اتوماتیک خود را سپری خواهد کرد و از این حیث محرومیت بیشتری شامل حالش نمی‌شود. او در بازی فردا شب (سه‌شنبه) پرسپولیس برابر الهلال در مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا این محرومیت را سپری خواهد کرد. هافبک پرسپولیس ۳۰ روز فرصت دارد تا جریمه خود را به AFC پرداخت کند و در صورت تکرار چنین حرکاتی، محرومیت‌های بیشتر در انتظار وی خواهد بود. 256 41 کلید واژه‌ها : کنفدراسیون فوتبال آسیا - باشگاه پرسپولیس -
 • برای هیچ پستی لابی نکرده ام/اداره رفاه مدیران را به اداره رفاه همه پرسنل تبدیل کردیم
 • نویدرضا خدیو رییس اداره رفاه شهرداری تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه شهری خبرگزاری برنا، خدمات در حوزه درمانی، رفاهی، اجرای تورهای مختلف و برگزاری مسابقات فرهنگی فعالیت هایی است که اداره رفاه انجام می دهد. او با بیان اینکه کارهایی که در چند سال اخیر در اداره رفاه انجام شد بی سابقه بود که ما به آنها کار اولی ها می گوییم تصریح کرد: ورزش پرسنلی در مجموعه شهرداری مغفول واقع شده بود. چند سال گذشته ورزش پرسنلی از سازمان ورزش شهرداری جدا و به اداره رفاه سپرده شد. متأسفانه ورزش پرسنلی مختصر در حد یک مسابقه فوتسال دیده شده و فکر دیگری برای آن نشده بود. وی افزود: برای اولین بار کارت نقره ای ورزش به همه پرسنل شهرداری دادیم که با آن کارت نقره ای می توانند از مجموعه های ورزشی استفاده کنند. برای اولین بار از نخبه های ورزشی شهرداری تقدیر کردیم که این افراد در شهرداری بسیار زیادند مانند صادق گودرزی قهرمان المپیک، در تنیس بانوان قهرمان آسیایی داریم و در داوری شخصی مانند فغانی را داریم که آنها دیده نشده بودند. خدیو ادامه داد: در اداره رفاه مسابقات ورزشی کلان شهرها را برگزار کردیم و اتفاقا والیبال ما در این مسابقات رتبه اول همچنین والیبال بانوان، تنیس بانوان، شنا و شطرنج هم در این مسابقات تیم شهرداری تهران اول شد. او با اشاره به برگزاری جشن های مختلف در شهرداری گفت: با بررسی های زیاد جشن های بیشتری برگزار و جشن های مختلفی از جمله جشن ولایت و جشن مخصوص بانوان را اضافه و توانستیم برای اولین بار جشن مهربانی را در ماه مبارک رمضان برگزار کنیم. او با بیان اینکه برای اولین بار از نخبگان کنکور 92 تجلیل کردیم افزود: 9 نفر از همکارانمان رتبه یک رقمی و دو رقمی آوردند که از آنها تجلیل کردیم. خدیو گفت: متأسفانه در دورانی...
 • ارتباط اتمی ایران و کره شمالی اتهام جدید آمریکا برای فشار/ترامپ به دنبال سوء استفاده از اجماع جهانی علیه کره شمالی است
 • تاکتیک ادعای همکاری ایران با کره شمالی سالهاست که در بازه های زمانی مختلف مطرح می شود، و هر زمان که غرب برنامه فشار جدیدی را در دستور کار خود قرار می دهند این اتهام را بازسازی می کند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از «تیتریک»،دونالد ترامپ پس از رونمایی از موشک خرمشهر و در واکنش به آن در صفحه توئیتر خود نوشت: ایران به‌ تازگی موشک بالستیکی را آزمایش کرد که قادر است به اسرائیل برسد. آنها همچنین با کره‌شمالی همکاری می‌کنند، توافقی که [با ایران] داریم چندان مناسب نیست. این موضوع که رئیس جمهور آمریکا به تازگی چند نوبت ادعای همکاری ایران و کره شمالی را مطرح می کند از جهاتی حائز اهمیت است. تاکتیک ادعای همکاری ایران با کره شمالی به خصوص در امور نظامی سالهاست که در بازه های زمانی مختلف و به فراخور شرایط سیاسی مطرح و از آن بهره برداری می شود، و هر زمان که غرب برنامه فشار و تحریم جدیدی را در دستور کار خود قرار می دهند این موضوع را بازسازی می کند. در هفته اخیر آزمایش هسته ای کره شمالی و درگیری های سیاسی دیپلماتیکی که بین آمریکا و کره بوجود آمد باعث ایجاد یه جبهه گسترده و فراگیر برای مقابله با فعالیت های کره شد و طیفی از کشورهای غربی موضع خود را نسبت به این موضوع اعلام کردند، و در گذشته هم بزرگترین تحریم ها و فشارها را برای محدودیت این کشور اعمال کرده بودند. به نظر می رسد کره شمالی برای غرب و به خصوص آمریکا یک الگو و طراز برای اعمال تحریم ها و فشار با ایجاد اجماع جهانی شده است و غرب را به این نتیجه رسانده که از این الگو می توان برای جلوگیری دیگر کشورها نیز استفاده کرد، با این ذهنیت آمریکا به...
 • جریمه سنگین کنفدراسیون فوتبال آسیا برای کامیابی نیا
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا در تازه ترین احکام خود کمال کامیابی نیا هافبک تیم پرسپولیس را به دلیل خطای خطرناک و خشنی که در دیدار مقابل الاهلی عربستان انجام داد به پرداخت مبلغ 3 هزار دلار جریمه نقدی محکوم کرد. کامیابی نیا که به دلیل اخراج در بازی قبلی، دیدار فردای پرسپولیس برابر الهلال در دور رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا را از دست داده است، 30 روز فرصت دارد تا جریمه نقدی اش را پرداخت کند.
 • دانلود بازی شبیه ساز کامیون سنگین برای آندروید
 • خبرگزاري آريا - نظرتون چيه!؟بازي Heavy Truck Simulator براي آندرويدبه همراه ديتاHeavy Truck Simulator 1.931 شما با استفاده از اين بازي تبديل به سلطان جاده ها خواهيد شد و بايد با کمک هوش و توانايي خود از جاده هاي سخت به خوبي عبور کنيد. اگر شما هم رانندگي با کاميون هاي سنگين در جاده ها را دوس داريد، ما اين بازي عالي را به شما پيشنهاد ميکنيم و شما ميتوانيد ساعت ها در دستگاه آندرويد خود با آن سرگرم شويد و لذت ببريد. در اين بازي زيبا شما بايد به عنوان يک راننده کاميون باتجربه و کاربلد، از مکان هاي مختلف عبور کنيد. همچنين در اين بازي انواع مختلفي از کاميون ها قرار داريد که شما ميتوانيد يکي را به دلخواه انتخاب کنيد و به بازي بپردازيد.Heavy Truck Simulator از ويژگي هاي مهم اين بازي ميتوان به گرافيک عالي، گيم پلي طبيعي، تغييرات آب و هوايي دايناميک و اشاره کرد.Heavy Truck Simulator براي دانلود اين بازي و ديدن تصاويري از محيط بازي به ادامه مطلب مراجعه کتيذ.در ادامه بخوانيد دانلود بازي Space Simulator 1.0.7 بازي شبيه سازي فضانوردي براي آندرويد + ديتا لينک دانلود:اگر از اين فايل استفاده کرديد لطفا به آن رأي دهيد! دانلود با لينک مستقيمدانلود ديتا با لينک مستقيم اطلاعات فايل: حجم فايل: 23 + 275 مگابايت تاريخ انتشار: 2017 منبع: ميهن دانلود قيمت: رايگان رمز فايل: پسورد:www.mihandownload.com راهنماي دانلود: براي دانلود، به روي عبارت دانلود کليک کنيد و منتظر بمانيد تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخيره شدن فايل را انتخاب کنيد و منتظر بمانيد تا دانلود تمام شود.اگر نرم افزار مديريت دانلود نداريد، پيشنهاد مي شود براي دانلود فايل ها حتماً از يک نرم افزار مديريت دانلود و مخصوصاًinternet download managerاستفاده کنيد.در صورت بروز مشکل در دانلود فايل ها تنها کافي است در آخر لينک دانلود فايل يک علامت سوال ?...