وطن امروز درباره بازار ارز گزارش داده است:‌ سکوت دولت در برابر افزایش نرخ ارز، دلار را وارد کانال 3900 تومانی کرد.

به گزارش مشرق، براساس آمار نشریه مشترک وزارت کار و مرکز آماردر میان ۴۲۹ شهرستان کل کشور ۱۸۱ شهرستان (42/2 درصد) دارای نرخ بیکاری بالاتر از متوسط کشوری هستند.

* همشهری

- عقب‌نشینی بورس به نفع بازار بدهی

همشهری نوشته است:‌ هر دو شاخص بورس و فرابورس تحت‌تاثیر معاملات اوراق بدهی دولتی با نزول مواجه شدند؛ چراکه بخش زیادی از نقدینگی بازار صرف خرید این اوراق شد.

به گزارش همشهری، 19 شهریور شاخص کل بورس تهران 420 واحد و شاخص فرابورس 5 واحد کاهش یافت. این نزول بعد از آن اتفاق افتاد که ظرف یک ماه گذشته شاخص کل بورس تهران توانسته بود به بالاترین نقاط تاریخی 3. 5سال گذشته دست یابد و از مرز82 و سپس از 83هزار واحد عبور کند.

اما در مبادلات روز گذشته (19 شهریور) این رویه تحت تاثیر مبادلات اوراق بدهی قرار گرفت که از روز چهارشنبه دوباره در بورس شدت گرفته است. سال قبل هم انتشار اسناد خزانه اسلامی منجر به نزول شاخص‌های بورس شد که این موضوع اعتراض سهامداران را برانگیخت؛ به‌همین دلیل دولت تصمیم گرفت از امسال این اوراق را خارج از بورس منتشر کند اما عرضه این اوراق در خارج از بورس و از طریق شبکه بانکی نرخ تنزیل این اوراق را به 40درصد رساند که این موضوع منجر به ضرر پیمانکاران دولت شد که به جای طلب‌شان اسناد خزانه دریافت می‌کردند؛ در نتیجه دولت از روز چهارشنبه بار دیگر عرضه اسناد خزانه اسلامی بانکی معروف به سخاب را از طریق سامانه معاملات فرابورس از سر گرفت. این مبادلات در دادوستدهای روز گذشته هم ادامه یافت؛ به طوری که در مبادلات دیروز سرمایه‌گذاران فقط 51 میلیارد تومان از اوراق سخاب 3 که تازه منتشر شده بود را خریداری کردند و این موضوع باعث شد بخش زیادی از نقدینگی بازار صرف خرید اوراق بدهی شود.

سهامداران دیروز در مجموع 279 میلیارد تومان اوراق بهادار خریدند که از این مقدار 143 میلیارد تومان در بورس و 136 میلیارد تومان در فرابورس مورد دادوستد قرار گرفت. به نظر می‌رسد بازار سهام در روزهای آینده نیز تحت تاثیر مبادلات اوراق بدهی قرار بگیرد که در 5‌ماهه سال جاری در فرابورس با 18 درصد افت مواجه شده بود. به زعم کارشناسان با در نظر گرفتن این جراحی مالی سرمایه‌گذاران بورس باید صبور باشند و اثرات کوتاه‌مدت انتشار اوراق بدهی را در بازار سرمایه بپذیرند.

- مالیات در دوقدمی خانه‌های خالی

همشهری نوشته است: آخرین خبرها حاکی از این است که چارچوب اصلی سامانه ملی املاک و اسکان آماده شده و بستر فعالیت آن کاملا مهیاست، اما برای انجام موفقیت‌آمیز مأموریتی که برای این سامانه درنظر گرفته شده هنوز راه زیادی باقی مانده و باید اطلاعات حدود ۳۵دستگاه دولتی و حاکمیتی در آن بارگذاری شود تا خروجی موردنظر را به‌دست دهد.

به گزارش همشهری، پس از تصویب نهایی لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم در تیر94، وزارت راه و شهرسازی براساس تبصره 7ماده 169مکرر این قانون موظف شد در یک مهلت شش‌ماهه، سامانه ملی املاک و اسکان را ایجاد و دسترسی سازمان امور مالیاتی به این سامانه برای دریافت مالیات از خانه‌های خالی را فراهم کند.

به گفته مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی هم‌اکنون طراحی ساختار و پلتفرم اصلی این سامانه تکمیل شده و به مرحله بارگیری اطلاعات رسیده است.

علی چگنی در گفت‌وگو با همشهری می‌گوید: آن دسته از اطلاعاتی که در دسترس بوده، مانند اطلاعات کد ملی، کد پستی، سامانه مسکن مهر، سامانه املاک و مستغلات و دیگر اطلاعات وزارت راه و شهرسازی در این سامانه بارگیری شده است. با وجود این، بهره‌برداری نهایی از سامانه، به بارگیری کامل اطلاعات منوط است.

او تصریح می‌کند: با بارگیری اطلاعات مربوط به کد ملی و کد پستی در سامانه و مرتبط کردن آنها به یکدیگر، مقدمات تشخیص هویت ساکن هر خانه پُر فراهم شده اما برای خالی قلمداد کردن یک خانه نمی‌توان فقط به این اطلاعات استناد کرد بلکه باید مجموعه اطلاعات از دستگاه‌های مختلف با یکدیگر تلفیق شود تا خروجی قابل استناد و مستدلی به‌دست بیاید.

براساس اظهارات چگنی، اطلاعات مورد نیاز سامانه ملی املاک و اسکان به قدری گسترده است که عملا بالغ بر 35دستگاه دولتی و حاکمیتی را درگیر می‌کند؛ البته بخشی از آنها مانند سازمان ثبت، خارج از حوزه اختیار قوه مجریه است. بر همین اساس مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن از ارسال نامه‌ای به امضای وزیر راه و شهرسازی خبر می‌دهد که حدود یک‌ماه پیش به دستگاه‌های صاحب اطلاعات و نیز معاون اول رئیس‌جمهور، رئیس قوه قضاییه و مجلس ارسال شده تا مسیر جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز سامانه ملی املاک و اسکان را هموار کند.

وزارت راه و شهرسازی بیش از 2سال است که با سامانه ملی املاک و اسکان دست و پنجه نرم می‌کند و هنوز هم آنگونه که مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن می‌گوید نمی‌توان زمان دقیقی برای بهره‌برداری کامل سامانه تعیین کرد اما تلاش‌ها برای اخذ مصوبات لازم از شورای‌عالی انفورماتیک و گرفتن اطلاعات ضروری از برخی دستگاه‌ها ادامه دارد تا دسترسی پایه به سامانه ملی املاک و اسکان در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار بگیرد و برای شناسایی خانه‌های خالی دست به‌کار شود.

دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن کار خود در فاز دریافت اطلاعات را با همکاری نهاد ریاست‌جمهوری و دیگر دستگاه‌های دولتی پیش می‌برد که گره‌های احتمالی در این مسیر را راحت‌تر باز کند؛ گرچه هنوز هیچ‌ کدام از دستگاه‌های صاحب اطلاعات از همکاری استنکاف نکرده‌اند؛ با وجود این وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی نیز از جمله دستگاه‌هایی است که اطلاعات ذی‌قیمتی از مودیان مالیاتی و آمار نقل و انتقال بازار ملک دارد و باید آنها را به سامانه املاک و اسکان کشور بدهد، اما با وجود اینکه ایجاد این سامانه با هدف مالیات ستانی از خانه‌های خالی در دستور کار قرار گرفته و متولی مالیات‌ستانی نیز سازمان امور مالیاتی است، هنوز این اطلاعات ارائه نشده است.

از سوی دیگر، حدود 6‌ماه از سررسید آغاز مالیات‌ستانی از خانه‌های خالی می‌گذرد و با معطل ماندن سامانه، این قانون اجرایی نشده است؛ درحالی‌که سازمان امور مالیاتی با دیگر ابزارهایی که در اختیار دارد، ازجمله اظهارنامه‌های مالیاتی مودیان و اطلاعات مصرف آب، برق، گاز، تلفن و. . . می‌تواند گام‌های اولیه در مسیر اخذ مالیات از خانه‌های خالی را بردارد اما این کار نیز فعلا در دستور کار قرار نگرفته است.

آنچه از گفته‌های چگنی برمی‌آید این است که فعلا کار طراحی سامانه به پایان رسیده و مسئولیتی که قانون بر دوش وزارت راه و شهرسازی گذارده بود، ایفا شده است اما از سوی دیگر تغذیه اطلاعاتی این سامانه کار زمانبر و سنگینی است که به همراهی چندجانبه و بین‌دستگاهی نیاز دارد.

ضمن اینکه راستی‌آزمایی اطلاعات خروجی سامانه نیز پروسه دیگری است که در دستور کار متولیان ایجاد سامانه قرار گرفته؛ به‌گونه‌ای که هرگونه اشتباه، سهل‌انگاری و یا تخلف را آشکار کند؛ در این شرایط کار صاحبان خانه‌های خالی برای فرار از مالیات بسیار سخت خواهد بود. علاوه بر این آنگونه که چگنی می‌گوید، اگر پس از راه‌اندازی سامانه، اطلاعات گذشته نیز در آن بارگذاری شود، احتمال اینکه اظهارنامه‌های خلاف واقع و فرار مالیاتی خانه‌های خالی پیش از راه‌اندازی سامانه آشکار شود نیز وجود دارد.

* وطن امروز

- دلار به 4000 تومان نزدیک شد

وطن امروز درباره بازار ارز گزارش داده است:‌ سکوت دولت در برابر افزایش نرخ ارز، دلار را وارد کانال 3900 تومانی کرد.

به گزارش «وطن‌امروز»، روند افزایش نرخ ارز که از مردادماه آغاز شد، در یک هفته اخیر به اوج خود رسید و کارشناسان اعلام کرده‌اند اگر دولت اقدامی انجام ندهد دلار براحتی به کانال 4000 تومان وارد می‌شود. ضمن اینکه از امروز فروش ارز مسافرتی(ارز به نرخ دولتی) متوقف می‌شود و طبیعتا تقاضا در بازار آزاد افزایش می‌یابد. کارشناسان افزایش تقاضا، کاهش سود بانکی، سکوت دولت و همچنین کسری بودجه و استفاده دولت از اختلاف نرخ بازار آزاد و دولتی برای جبران این کسری را از علل گرانی ارز می‌دانند. موضوع کسری 11 هزار میلیاردی بودجه برای تامین پرداخت نقدی یارانه‌ها از یک سو و تعیین نامناسب قیمت بالای نفت (هر بشکه 50 دلار) در بودجه سال جاری از سوی دیگر موجب شده تا اهداف درآمدهای نفتی با توجه به کاهش بهای نفت در بازارهای جهانی محقق نشود و دولت را با مشکل جدی کسری بودجه روبه‌رو کند.

کسب درآمد با گرانی ارز، دست کردن در جیب مردم است

نایب‌رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اگر نرخ ارز افزایش یابد ممکن است دولت از این طریق ٧ تا ۱۰ هزار میلیارد تومان درآمد کسب کند. هادی قوامی با اشاره به افزایش قیمت ارز و طلا در روزهای اخیر، گفت: نوسانات و تغییرات در قیمت ارز چند دلیل دارد که نخستین دلیل آن کاهش قیمت نفت است، چراکه در بودجه هر بشکه 50 دلار پیش‌بینی شده بود اما اکنون حدود 43 دلار به فروش می‌رسد و حدود 7 تا ٨ دلار کسری نسبت به رقم پیش‌بینی شده دارد. نایب‌رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال حدود 37 هزار میلیارد تومان کسری منابع بودجه به‌وجود آید، افزود: این کسری بودجه عمدتا به دلیل کاهش قیمت نفت است و زمانی که نفت کمتری به فروش می‌رسد ورودی ارز کاهش یافته و قیمت ارز افزایش می‌یابد. وی با اشاره به اینکه افزایش قیمت ارز برای دولت درآمد ایجاد می‌کند، ادامه داد: در بودجه سال 95 نرخ تسعیر ارز 2 هزار و 950 تومان معین شد اما دولت عملا 3 هزار و 300 تومان فروخت یعنی حدود 6 الی 7 هزار میلیارد تومان از محل تسعیر ارز و تفاوت قیمت ارز منابع مالی به دست آورد. نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدف دولت کسب درآمد از ارز نیست اما منابع از این طریق برایش حاصل می‌شود، یادآور شد: دولت برخی از کسری‌های بودجه‌ای خود را از طریق تسعیر ارز می‌پوشاند و در سال 96 نیز قیمت ارز در بودجه 3 هزار و 300 تومان تعیین شده اما امروز به 3 هزار و 880 تومان رسیده که ممکن است حتی به 4 هزار تومان نیز برسد.

وی افزود: اگر نرخ ارز افزایش یابد ممکن است دولت از این طریق ٧ تا 10 هزار میلیارد تومان درآمد کسب کند که رقم کمی نبوده اما درآمد خوب و مطمئنی نیست و در واقع نوعی مالیات تورمی بوده و دست کردن در جیب مردم است. قوامی در ادامه با بیان اینکه از دیگر دلایل افزایش نرخ ارز کاهش نرخ سود بانکی است، به خانه ملت گفت: مسؤولان فکر می‌کنند که سود بانکی پرده کرکره است که به یکباره تصمیم بگیرند کرکره را بالا یا پایین دهند، اما باید گفت که کاهش نرخ سود بانکی دستوری نیست، چراکه دستوری برخورد کردن با نرخ سود بانکی تبعاتی دارد و هزینه‌های آن در نهایت به مردم تحمیل می‌شود. وی با اشاره به اینکه با کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی بازار غیررسمی شکل می‌گیرد، اظهار داشت: مردم زمانی که پول خود را از بانک خارج می‌کنند به بازاری همانند ارز انتقال می‌دهند که به دلیل افزایش تقاضا قیمت ارز نیز افزایش می‌یابد یا بازار سفته‌بازی افزایش یافته و میزان نقدینگی بالا می‌رود. نایب‌رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مردم پول خود را در بانک می‌گذارند که ارزش آن حفظ شود اما با کاهش نرخ سود بانکی، دلار می‌خرند تا از طریق دلار ارزش پول‌شان را حفظ کنند و این سبب افزایش قیمت می‌شود، البته عوامل بین‌المللی همانند توفانی که در آمریکا رخ داده در افزایش قیمت دلار دخیل بوده اما عامل اصلی نیست.

تأمین کسری بودجه با افزایش نرخ ارز

استاد اقتصاد کشور درباره افزایش قیمت ارز در بازار به «وطن امروز» گفت: قیمت ارز مدتی است در بازار بر مدار رشد قرار گرفته است در حالی که این افزایش قیمت با توجه به مدیریت شناور بانک مرکزی در تعادل قیمت‌ها غیرمنطقی و دارای شبهه است. مهدی تقوی با بیان اینکه‌ بی‌توجهی بانک مرکزی در مدیریت بازار ارز بیانگر کسب درآمد دولت از طریق افزایش قیمت ارز در بازار است، گفت: زمانی که دولت اذعان دارد درآمدهای ارزی کشور در حال رشد است در چنین شرایطی افزایش نرخ ارز در بازار معنایی ندارد، مگر اینکه به دنبال تامین منابع جدید برای سرپوش گذاشتن بر کسری بودجه باشد. وی اضافه کرد: گرانی ارز در بازار به زیان اقتصاد کشور است، چرا که با توجه به واردات‌محور بودن اقتصاد کشور، دود گرانی ارز به چشم مصرف‌کنندگان می‌رود. این اقتصاددان تاکید کرد: قیمت ارز اکنون در بازار وحشتناک است و دولت باید با مدیریت درست، دقیق و کارشناسانه جلوی این افزایش قیمت را بگیرد، چرا که احتمال دارد نرخ دلار به بیش از 4 هزار تومان برسد.

همچنین آلبرت بغزیان، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران در گفت‌وگو با «وطن‌امروز» درباره افزایش نرخ ارز در بازار با بیان اینکه خود دولت ارز را با قیمت بالا به صرافی‌ها می‌فروشد، گفت: عامل اصلی گرانی دلار دولت است، چرا که بخشی از گرانی ارز ناشی از بالا بردن قیمت آن توسط بانک مرکزی و بخش دیگر متاثر از سیاست کاهش نرخ سود بانکی است که بازارهای موازی سودآور برای سفته‌بازان ایجاد کرده است. این اقتصاددان گفت: زمانی که اتفاق خاصی در اقتصاد کشور چون کاهش شدید درآمدهای نفتی و. . . ایجاد نشده، رشد نرخ ارز مبهم و غیرمنطقی است. بغزیان افزود: تجربه نشان می‌دهد با بالا رفتن قیمت ارز در بازار کاهش آن به سختی امکانپذیر است، بنابراین دولت اکنون فرصت را غنیمت می‌شمارد تا با بالارفتن قیمت ارز درآمد کسب کند.

کاهش سود بانکی و افزایش قیمت ارز

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‌وگو با «وطن امروز» درباره علت گرانی ارز و بی‌توجهی دولت به ساماندهی این بازار گفت: زمانی که دولت اقدام به کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی کرد بدون اینکه تبعات آن را در نظر بگیرد، باید منتظر چنین آشفته‌بازاری می‌بود. جمشید پژویان ورود سپرده‌ها به بازارهای غیررسمی چون بازار طلا و ارز را ناشی از تصمیم‌گیری‌های غیرکارشناسانه مسؤولان در تغییر نرخ سود بانکی عنوان کرد و افزود: دولت اکنون کسری بودجه دارد، چرا که در تعیین قیمت نفت در بودجه ملاحظات آینده را نکرده است، بنابراین این موضوع موجب کاهش درآمدهای ارزی دولت شده تا نتواند در مواقعی که قیمت ارز در بازار روند افزایشی به خود گرفت با عرضه ارز ارزان به بازار مانع گرانی این کالا شود، از طرفی چون نرخ سود سپرده‌ها نیز کاهش یافته است سرمایه‌گذاران نیز با هجوم به بازارهای سودآور، بازار ارز را به هم ریخته‌اند.

این اقتصاددان تصریح کرد: افزایش قیمت ارز در بازار و بی‌توجهی دولت به این مقوله نشان از به‌هم‌ریختگی اقتصاد کشور دارد چرا که دولت منابع ارزی قابل‌توجهی برای ساماندهی بازار ارز در مواقع حساس ندارد. پژویان در ادامه گفت: البته دولت برای تامین منابع بودجه‌ای خود در مواقعی که با کسری بودجه مواجه می‌شود دست به اقداماتی می‌زند که بعضا نادرست و غیراقتصادی است و تبعات آن در آینده دامنگیر اقتصاد کشور خواهد شد.

- خودروهای پسابرجامی تولید نشدند

وطن امروز در مطلبی نوشته است:‌ بررسی عملکرد شرکت‌های خودروساز در ۵ ماهه امسال نشان می‌دهد پژو ۲۰۰۸ با وجود همه تبلیغات پسابرجامی هنوز به تولید نرسیده است، این در حالی است که برخی خریداران این خودرو باید در ماه جاری خودروهای‌شان را تحویل بگیرند. به گزارش فارس، طبق آمار تولید خودرو در 5 ماه ابتدایی امسال، تنها 4 دستگاه پژو 2008 در جدول تولیدات ایران‌خودرو ذکر شده که ظاهراً نشان‌دهنده تعداد خودروهای مونتاژی در زمان افتتاح خط تولید این محصول بوده است.

خط تولید پژو 2008 به عنوان نخستین خودروی خارجی پسابرجام اوایل اردیبهشت امسال با حضور رئیس‌جمهور در ایران‌خودرو افتتاح و در آن زمان اعلام شد این محصول بزودی به صورت انبوه به بازار عرضه خواهد شد. بر این اساس، شرکت ایران‌خودرو خرداد امسال پیش‌فروش پژو 2008 را انجام داد که این اقدام بدون اعلام قیمت نهایی خودرو صورت گرفت، هر چند پس از اعلام برخی نارضایتی‌ها، مدیر عامل گروه صنعتی ایران‌خودرو اعلام کرد خودروهای تحویلی در مرحله اول با قیمت 98 میلیون و 900 هزار تومان به مشتریان ارائه خواهد شد.

عدم تولید پژو 2008 در حالی ادامه دارد که موعد تحویل بخشی از خودروهای پیش‌فروش شده، شهریور امسال اعلام شده است و این موعد تحویل برای همه ماه‌های حدفاصل شهریور 96 تا مرداد 97 نیز تعریف شده است. به این ترتیب مشخص نیست خریدارانی که موعد تحویل خودروی آنها ماه جاری اعلام شده به چه صورت و در چه زمانی خودروی خود را تحویل خواهند گرفت؟ بررسی وضعیت تولید خودرو در این مدت نشان می‌دهد 578 هزار و 759 دستگاه انواع خودرو در کشور به تولید رسیده که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد 9/18 درصدی را نشان می‌دهد.

* کیهان

- نرخ بیکاری در 42 درصد از شهرستان‌ها بالاتر از متوسط کشوری است

کیهان درباره نرخ بیکاری گزارش داده است:‌ براساس آمار نشریه مشترک وزارت کار و مرکز آماردر میان ۴۲۹ شهرستان کل کشور ۱۸۱ شهرستان (42/2 درصد) دارای نرخ بیکاری بالاتر از متوسط کشوری هستند.

مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری مرکز آمار ایران اقدام به تهیه و تدوین نشریه‌ای با عنوان نماگرهای منتخب نیروی انسانی شهرستان‌های کشور بر اساس نتایج طرح سرشماری سال 1395 کشور کرد.

بر پایه این گزارش سرشماری عمومی نفوس و مسکن تنها مرجع موجود برای ارایه نماگرهای نیروی کار برای تمام سطوح تقسیمات کشوری در تمام کشورهای جهان است. برخلاف طرح آمارگیری نیروی کار، در طرح مذکور وضع فعالیت افراد تنها با پرسش یک سؤال سنجش شده است لذا کیفیت نتایج نماگرهای حاصله از این پرسش به دقت نتایج طرح نیروی کار فصلی کشور نخواهد بود ولیکن با توجه به اینکه طرح آمارگیری نیروی کار برای ارایه نتایج در سطح شهرستان و سطوح جغرافیایی تابعه طراحی نشده است لذا نتایج سرشماری می‌تواند منبع مناسبی برای بررسی و مقایسه وضعیت‌اشتغال و بیکاری در سطح شهرستان باشد.

این نشریه حاوی نماگرهایی از قبیل جمعیت 10 ساله و بیشتر، جمعیت فعال، جمعیت شاغل، جمعیت بیکار،

کلیدواژه: سود بانکی پرده کرکره است که به یکباره تصمیم بگیرند کرکره را بالا یا پایین | اگر نرخ ارز افزایش یابد ممکن است دولت از این طریق ٧ | بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی | هزار میلیارد تومان درآمد کسب | مجلس شورای اسلامی | درباره بازار ارز گزارش داده | دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن | کاهش نرخ سود سپرده های بانکی | پیش بینی می شود تا پایان سال | نایب رئیس کمیسیون برنامه | سامانه ملی املاک و اسکان | دست کردن در جیب مردم | هزار میلیارد تومان کسری | کاهش نرخ سود بانکی | بالاتر از متوسط کشوری | هزار میلیارد تومان | دلیل کاهش قیمت نفت | کاهش نرخ سود بانکی | دلایل افزایش نرخ ارز | سازمان امور مالیاتی | افزایش قیمت دلار | وزارت راه و شهرسازی | نرخ مشارکت اقتصادی | افزایش قیمت ارز | کاهش قیمت نفت | قیمت ارز در بازار | مربوط به شهرستان | فروش ارز مسافرتی | باید گفت که کاهش | خانه های خالی | ۱۰ هزار میلیارد | افزایش قیمت | فروش می رسد | استان کرمانشاه | هزار و 300 تومان | تقاضا در بازار | افزایش می یابد | برنامه و بودجه | روزهای اخیر | ورودی ارز کاهش | کاهش سود بانکی | افزایش قیمت | خود را از بانک | ب

منبع: مشرق

منبع این خبر، وبسایت www.mashreghnews.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۶۹۳۹۴۰ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

حمایت قاطع جهانگیری از ورود بانوان به ورزشگاه‌ها/فکر کردید کار خوبی کردید نگذاشتید بیایند؟

هشدار سردار سلیمانی در دیدار با مقام های کرد چه بود؟

خنده رهبر کره شمالی در حین آزمایش موشکی/تصاویر

در همین زمینه

 • تولید کشور قربانی ثبات قیمت دلار/با افزایش نرخ دلار راه را بر واردات بی رویه ببندیم
 • یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه دلار ارزان موجب نابودی تولید در اقتصاد کشور می‌شود، گفت: چنان‌چه بخواهیم از بن‌بست تورم بیرون بیاییم باید با افزایش قیمت دلار راه را بر واردات بی‌رویه و خروج سرمایه از کشور ببندیم. ابراهیم رزاقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصاد آنلاین با اشاره به وضعیت نامطلوب تولید در کشور در دهه های اخیر گفت: دلار ارزان باعث واردات بی‌رویه و از بین رفتن چرخه تولید داخلی شده است. وی با تاکید بر انتخاب سیاست های اقتصادی نادرست در پنج دهه اخیر در کشور گفت: منشا ایجاد تورم در کشور تثبیت قیمت دلار از سال 48 بوده است که تا به امروز سبب رویارویی بخش‌های مختلف اقتصادی با این معضل بوده است. این کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به اینکه، این امر واردات بیش از یک هزار و 500 میلیارد دلاری در تمام بخش ها را در پی داشته که نتیجه آن نابودی تولید و به تبع آن میلیون ها شغل بوده است، تاکید کرد: همه به جای تولید و خودکفایی که رکن اصلی حفظ منافع ملی است، به دنبال دستیابی به سود بیشتر هستند که این امر نیز با درآمد 200 درصدی واردات به دلیل وجود دلار ارزان میسر شده است. وی با اشاره به اینکه کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی برای ایجاد رونق تولید موثر نیست، ادامه داد: در شرایطی که دولت اوراق قرضه 25 تا 30 درصدی منتشر می کند، نقدینگی را از بانک ها به خرید این اوراق منتقل می کند. از طرفی به خاطر در اختیار گذاشتن دلار ارزان باعث افزایش واردات غیر دولتی نیز می شود که این عوامل رونق هیچ بخشی را به دنبال نخواهد داشت. رزاقی افزایش نرخ دلار را راهکار بهبود اقتصاد ایران عنوان و اظهار کرد: چنان چه بخواهیم از بن بست تورم بیرون بیاییم باید با افزایش قیمت دلار راه را بر...
 • استقراض ۱۶ هزار میلیاردی دولت از بانک ها در ۴ ماه ابتدای سال/بدهی به بانک ها نجومی شد نمودار
 • دولت از ابتدای سال ۹۶ تا پایان تیرماه، بیش از ۱۶ هزار میلیارد تومان از شبکه بانکی استقراض کرده است. سرویس اقتصاد مشرق - بر اساس آمار منتشرشده از سوی بانک مرکزی، رقم استقراض دولت از شبکه بانکی در پایان سال گذشته ۱۸۵.۷ هزار میلیارد تومان بود که فقط در ۴ ماه ابتدایی امسال بیش از ۱۶ هزار میلیارد تومان بر حجم آن افزوده شد به طوری که رقم استقراض دولت از شبکه بانکی در پایان تیرماه ۱۳۹۶ به ۲۰۱.۸ هزار میلیارد تومان رسیده است. این رقم شامل مجموع استقراض دولت از بانک مرکزی و بانک‌ها است که ۳۴.۹ هزار میلیارد تومان آن استقراض دولت از بانک مرکزی و ۱۶۶.۸ هزار میلیارد تومان هم استقراض از بانک‌ها بوده است. رقم استقراض دولت از بانک مرکزی در پایان تیرماه امسال به ۳۴.۹ هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به پایان اسفندماه ۱۳۹۵ بیش از ۷۶۰۰ میلیارد تومان رشد نشان می‌دهد. به عبارت دیگر، دولت در ۴ ماه اول امسال ۷۶۰۰ میلیارد تومان از خزانه بانک مرکزی برداشت کرده است. به همین دلیل استقراض دولت از بانک مرکزی در ۴ ماه اول سال جاری رشد نگران‌کننده ۲۷.۶ درصدی داشته است. ارسال به تلگرام
 • پیش بینی درآمد ۳۱۱ میلیاردی فندق کاران مازندران
 • به گزارش خبرنگارگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازساری، محمدتقی شکوهی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال ۲ هزار و ۷۸ تن فندق از باغات استان تولید شود، گفت: ارزش اقتصادی این میزان فندق با افزایش ۱۵ درصدی تولید ۳۱۱ میلیارد ریال است. وی افزود: ۲ هزار و ۵۰۰ بهره بردار در سطح یک‌هزار و ۶۲۷ هکتار اقدام به کشت فندق در شهرستان‌های تنکابن، نور و رامسر کردند. مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: ارقام محلی اشکورات و ارقام اصلاح شده فرتیل، روند دو پیمون، فرتیل و سقورب از ارقام قابل کشت در استان است. شکوهی افزود: توسعه باغات فندق با ارقام اصلاح شده و تجاری و برگزاری کارگاه آموزشی مانند احداث باغ، تغذیه و هرس از جمله مسایلی بوده که برای توسعه این محصول در شهرستان‌ها انجام شده است. وی گفت: برداشت این محصول در مازندران از اوایل شهریور شروع وتا اواخر شهریور امسال ادامه دارد. انتهای پیام/آ برداشت فندق در مازندران
 • درآمد میلیاردی فوتبالیست مشهور ازکفش فوتبال
 • به گزارش شریان نیوز،ایسکو پسر طلایی فوتبال اسپانیابا نمایش‌های درخشانش درتیم ملی و رئال مادریدموفق شده موفقیت‌های زیادی کسب کند و اخیرا تا سال 2022 قراردادش را با کهکشانی‌ها تمدید کند. او در حال حاضر رقابت دو کمپانی بزرگ ورزشی یعنی آدیداس و نایک را به دنبال داشته و گفته می‌شود پس از پایان مهلت قراردادایسکوبا نایک که تا سال 2018 ادامه دارد، آدیداس شانسش را برای اسپانسرینگ این ستاره امتحان می کند. آدیداس قصد دارد با پیشنهاد دستمزد دو میلیون یورویی( 9 میلیارد و 600 میلیون تومان) برای تهیهکفش‌های ورزشی ایسکو، بازیکنی که در حال حاضر یکی از بهترین‌ها در جهان است، تلاش کند. در رئال مادرید کریستیانو رونالدو، پیشتازاست و پس از آن گریت بیل (سرپرست آدیداس) و سرجیو راموس، که از نایک دومیلیون یورو دریافت می‌کند. حال زمان ایسکو است که بین نایک و آدیداس یک برند را انتخاب کند. این اولین چالش نایک و آدیداس برای تهیهکفش‌های ورزشی ایسکونیست و او زمانی که والنسیا را به مقصد مالاگا ترک کرده بود با پیشنهاد نماینده آدیداس مواجه شده بود اما ترجیح داد این پیشنهاد را قبول کند و به همکاری‌اش با نایک ادامه بدهد. منبع:اقتصاد نیوز
 • بانک مرکزی گزارش داد استقراض ۱۶ هزار میلیاردی دولت از بانک ها در ۴ ماه ابتدای سال/بدهی به بانک ها نجومی شد نمودار
 • خبرگزاري آريا - دولت از ابتداي سال 96 تا پايان تيرماه، بيش از 16 هزار ميليارد تومان از شبکه بانکي استقراض کرده است. سرويس اقتصاد مشرق - بر اساس آمار منتشرشده از سوي بانک مرکزي، رقم استقراض دولت از شبکه بانکي در پايان سال گذشته 185.7 هزار ميليارد تومان بود که فقط در 4 ماه ابتدايي امسال بيش از 16 هزار ميليارد تومان بر حجم آن افزوده شد به طوري که رقم استقراض دولت از شبکه بانکي در پايان تيرماه 1396 به 201.8 هزار ميليارد تومان رسيده است.اين رقم شامل مجموع استقراض دولت از بانک مرکزي و بانک‌ها است که 34.9 هزار ميليارد تومان آن استقراض دولت از بانک مرکزي و 166.8 هزار ميليارد تومان هم استقراض از بانک‌ها بوده است.رقم استقراض دولت از بانک مرکزي در پايان تيرماه امسال به 34.9 هزار ميليارد تومان رسيد که نسبت به پايان اسفندماه 1395 بيش از 7600 ميليارد تومان رشد نشان مي‌دهد. به عبارت ديگر، دولت در 4 ماه اول امسال 7600 ميليارد تومان از خزانه بانک مرکزي برداشت کرده است. به همين دليل استقراض دولت از بانک مرکزي در 4 ماه اول سال جاري رشد نگران‌کننده 27.6 درصدي داشته است.
 • شیلات راهکار توسعه و افزایش درآمد/صادرات ۴۱۲میلیون دلار انواع آبزیان
 • گرگان – ایرنا – معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان شیلات گفت: شیلات گلستان با توجه به ظرفیت های فراوان و پتانسیل های کم نظیر ، یکی از راه های موثر افزایش درآمدهای اقتصادی و حرکت شتابان در مسیر توسعه این استان است. به گزارش خبرنگار ایرنا ، حسن صالحی عصر شنبه در دیدار با فعالان بخش شیلات گلستان اظهار کرد : دولت با سرمایه گذاری های فراوان به دنبال بهره مندی صحیح از این فرصت ها است که امیدواریم با حضور موثر و هدفمند فعالان بخش خصوصی شاهد تسریع در روند بهره برداری درست از این منابع باشیم . وی بیان کرد : یکی از اقداماتی که دولت به شدت ببار نشستن آن را دنبال می کند ، توسعه مرکز پرورش میگو در شهرستان گمیشان واقع در شمال غرب گلستان از ٤هزار هکتار به ١٠هزار هکتار است که می کوشیم با سرمایه گذاری مناسب برای فراهم آوردن زیرساخت های مورد نیاز ، این منطقه و مرکز پرورش میگو را به بستری مناسب برای تامین درآمد و ایجاد فرصت های شغلی برای گلستانی ها تبدیل کنیم . رییس سازمان شیلات افزود : اگر بتوانیم از ظرفیت های شیلاتی گلستان به درستی استفاده کنیم می توانیم 100 مرکز فروش ماهی زنده و رستوران های بین راهی با عرضه غذاهای دریایی و آبزیان را در استان راه اندازی کنیم . صالحی ادامه داد : یکی از برنامه های سازمان شیلات ، کاهش سن پرورش خاویار به عنوان محصولی گران قیمت و دارای مشتری های جهانی است که برای رسیدن به این هدف با انجام پژوهش های فراوان، 2 گونه جدید ماهی خاویاری بنام های سیبری و استرلیاد که در زمان کمتری به خاویاردهی می رسد به پرورش دهندگان معرفی شده است. وی همچنین یکی از ظرفیت های گلستان برای رشد بهره وری شیلاتی را استفاده صحیح و بیشتر از...
 • شیلات راهکار توسعه و افزایش درآمد صادرات ۴۱۲میلیون دلار انواع آبزیان
 • به گزارش خبرنگار ایرنا ، حسن صالحی عصر شنبه در دیدار با فعالان بخش شیلات گلستان اظهار کرد : دولت با سرمایه گذاری های فراوان به دنبال بهره مندی صحیح از این فرصت ها است که امیدواریم با حضور موثر و هدفمند فعالان بخش خصوصی شاهد تسریع در روند بهره برداری درست از این منابع باشیم . وی بیان کرد : یکی از اقداماتی که دولت به شدت ببار نشستن آن را دنبال می کند ، توسعه مرکز پرورش میگو در شهرستان گمیشان واقع در شمال غرب گلستان از ٤هزار هکتار به ١٠هزار هکتار است که می کوشیم با سرمایه گذاری مناسب برای فراهم آوردن زیرساخت های مورد نیاز ، این منطقه و مرکز پرورش میگو را به بستری مناسب برای تامین درآمد و ایجاد فرصت های شغلی برای گلستانی ها تبدیل کنیم . رییس سازمان شیلات افزود : اگر بتوانیم از ظرفیت های شیلاتی گلستان به درستی استفاده کنیم می توانیم 100 مرکز فروش ماهی زنده و رستوران های بین راهی با عرضه غذاهای دریایی و آبزیان را در استان راه اندازی کنیم . صالحی ادامه داد : یکی از برنامه های سازمان شیلات ، کاهش سن پرورش خاویار به عنوان محصولی گران قیمت و دارای مشتری های جهانی است که برای رسیدن به این هدف با انجام پژوهش های فراوان، 2 گونه جدید ماهی خاویاری بنام های سیبری و استرلیاد که در زمان کمتری به خاویاردهی می رسد به پرورش دهندگان معرفی شده است. وی همچنین یکی از ظرفیت های گلستان برای رشد بهره وری شیلاتی را استفاده صحیح و بیشتر از آب دریا دانست و گفت : اجرای طرح های پرورش ماهی در قفس از جمله برنامه ها است که سازمان شیلات آمادگی دارد برای توسعه هر چه بیشتر این بخش در گلستان سرمایه گذاری 200میلیارد ریالی انجام دهد. صالحی به پیشرفت های سال های اخیر...
 • تولید خودروهای جدید در سایپا جزئیات
 • مدیرعامل مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع سایپا گفت: علاوه بر طراحی پلتفرم SP که بر روی آن 5 محصول در کلاس های Bو C تولید خواهد شد، پروژه ی دیگری در حدود یکسال پیش در این مرکز تعریف شده و طراحی خودرویی جدید و کوچک در کلاس A در دستور کار قرار گرفته است. به گزارش عصر ایران، علیرضا مصدقی با اشاره به استراتژی توسعه محصول در گروه سایپا که در سال 93 تدوین شده، گفت: بر اساس مقتضیات حاکم بر بازار تا سال 93 سایپا صرفا برروی تک محصول کار می کرد و هدفش افزایش تیراژ محصول بود تا به این طریق بتواند با افزایش تولید، قیمت محصول تمام شده را کاهش دهد و تا آن سال هم در حوزه خودروهای ارزان قیمت موفق عمل کرده بود.وی افزود: از اواسط سال 93 و همزمان با ورود خودروهای چینی تغییر عمده ای در نگاه مشتریان و بازار ایجاد شد چرا که این خودروها علاوه بر اینکه ارزان قیمت بودند از آپشن های متعددی نیز برخوردار بودند و بر همین اساس توانستند نظر مشتریان خودرو در کشور را به خود جلب کنند. علاوه بر این با توجه به کپی برداری خودروهای چینی از خودروسازان برتر دنیا، این خودروها از ظاهر زیبایی برخوردار بودند و این سه عامل باعث شد که سلیقه مشتریان و نظر بازار نسبت به خودروهای موجود تغییر یابد.مصدقی تاکید کرد: بر همین اساس احساس نیاز در تغییر محصولات سایپا محسوس شد و مدیریت ارشد گروه با دقت و حساسیت بیشتری خواهان تغییر استراتژی تک محصولی و تدوین استراتژی جدید توسعه محصول بر اساس تولید محصولات جدید در گروه سایپا شد.وی افزود: علاوه بر ورود خودروهای جدید به بازار ایران، در حوزه استانداردهای تولید محصول و مسایل ایمنی سرنشینان و عابران پیاده نیز قوانین جدیدی مصوب و ابلاغ شد و این موضوع مزید بر علت شد تا سایپا استراتژی...
 • ضعف فولکس واگن در تولید خودروهای برقی
 • فولکس‌واگن در صنعت تولید خودروهای سواری برقی دنباله‌رو است. به گزارش رویترز آندریاس رایشلر، مدیر بخش کامیون‌های فولکس‌واگن، در گفت‌و‌گو با یک روزنامه آلمانی فولکس‌واگن را دنباله‌روی شرکت‌هایی نظیر تسلای آمریکا دانست. این مدیر فولکس‌واگن افزود: «خودروسازان آلمانی در زمینه خودروهای برقی کُند عمل کرده‌اند. رایشلر که عضو هیات‌مدیره فولکس‌واگن نیز هست، در این مصاحبه گفت: «تسلا انگیزه‌های جالبی در این صنعت ایجاد کرده است. به گزارش دنیای اقتصاد، اما فولکس‌واگن بیشتر نقش دنباله‌رو را در این زمینه خواهد داشت.» رایشلر گفت:«در شرایطی که قانون‌گذاران هر روز قوانین سختگیرانه‌تری در مقابله با دی‌اکسید‌کربن و دودهای آلاینده تصویب می‌کنند، تولید‌کنندگان کامیون‌های برقی نظیر تسلا و نوی‌استار به‌دنبال حل چالش‌ جایگزین کردن باتری‌ها به جای موتورهای دیزلی هستند.» ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا هفته گذشته اعلام کرد نمونه‌ ساخته شده کامیون‌‌ برقی تسلا را روز 26 اکتبر در معرض دید عموم به نمایش خواهد گذاشت. رایشلر در این خصوص گفت: «فولکس‌واگن نیز جایگزین‌های برقی برای کامیون‌ها و اتوبوس‌های رایج کنونی ارائه خواهد کرد.»
 • تولید کشور قربانی ثبات قیمت دلار
 • یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه دلار ارزان موجب نابودی تولید در اقتصاد کشور می‌شود، گفت: چنان‌چه بخواهیم از بن‌بست تورم بیرون بیاییم باید با افزایش قیمت دلار راه را بر واردات بی‌رویه و خروج سرمایه از کشور ببندیم. به گزارش جهان نيوز، ابراهیم رزاقی با اشاره به وضعیت نامطلوب تولید در کشور در دهه های اخیر گفت: دلار ارزان باعث واردات بی‌رویه و از بین رفتن چرخه تولید داخلی شده است. وی با تاکید بر انتخاب سیاست های اقتصادی نادرست در پنج دهه اخیر در کشور گفت: منشا ایجاد تورم در کشور تثبیت قیمت دلار از سال 48 بوده است که تا به امروز سبب رویارویی بخش‌های مختلف اقتصادی با این معضل بوده است. این کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به اینکه، این امر واردات بیش از یک هزار و 500 میلیارد دلاری در تمام بخش ها را در پی داشته که نتیجه آن نابودی تولید و به تبع آن میلیون ها شغل بوده است، تاکید کرد: همه به جای تولید و خودکفایی که رکن اصلی حفظ منافع ملی است، به دنبال دستیابی به سود بیشتر هستند که این امر نیز با درآمد 200 درصدی واردات به دلیل وجود دلار ارزان میسر شده است. وی با اشاره به اینکه کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی برای ایجاد رونق تولید موثر نیست، ادامه داد: در شرایطی که دولت اوراق قرضه 25 تا 30 درصدی منتشر می کند، نقدینگی را از بانک ها به خرید این اوراق منتقل می کند. از طرفی به خاطر در اختیار گذاشتن دلار ارزان باعث افزایش واردات غیر دولتی نیز می شود که این عوامل رونق هیچ بخشی را به دنبال نخواهد داشت. رزاقی افزایش نرخ دلار را راهکار بهبود اقتصاد ایران عنوان و اظهار کرد: چنان چه بخواهیم از بن بست تورم بیرون بیاییم باید با افزایش قیمت دلار راه را بر واردات بی رویه و...
 • ۵۲۰ هزار تن گندم در کردستان خریداری شد/میزان تولید به ۶۵۰ هزار تن رسید
 • سنندج - ایرنا - رئیس سازمان جهادکشاورزی کردستان گفت: 520 هزار تُن محصول گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در استان خریداری شده است و هم اکنون خرید در سه شهرستان کردستان ادامه دارد. کریم ذوالفقاری، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با رسیدن میزان خرید به 520 هزار تُن و پیش بینی وجود 130 هزار تُن گندم مورد نیاز گندم کاران برای بذر و خود مصرفی، میزان کل تولید استان در سال جاری از مرز 650 هزار تُن گذشت.به گفته وی، هم اکنون در خرید گندم در هفت شهرستان به اتمام رسیده و فقط در سه شهرستان سردسیری که برداشت گندم دیرتر آغاز می شود ادامه دارد که این روند تا پایان فصل برداشت ادامه دارد.وی با بیان اینکه در سال جاری میزان خرید گندم به علت خسارت های ناشی از سرمای دیررس بهاره و خشکسالی های پاییز سال گذشته کاهش داشته است افزود: پس از سال 90 تنها در سال های 95 و 96 میزان خرید گندم از مرز 500 هزار تن عبور کرده است.وی همچنین از پرداخت 46 درصد از بهای گندم خریداری شده به گندم کاران استان خبر داد و افزود: 54 درصد بدهی دولت در آینده نزدیک به صورت متمرکز از سوی وزارت جهاد کشاورزی به حساب بهره برداران واریز می شود.در سال زراعی جاری 556 هزار هکتار شامل 522 هزار هکتار مزارع دیم و 34 هزار هکتار مزارع آبی زیر کشت محصول گندم رفته است.در سال جاری 94 مرکز خرید گندم شامل 73 مرکز خرید سازمان تعاون روستایی و 21 مرکز خرید بخش خصوصی شامل سیلو و کارخانجات آرد، کار خرید گندم را از کشاورزان به قیمت مصوبه 13 هزار ریال با لحاظ درجه پاکی گندم از دهه اول تیر شروع شد.کردستان قادر به انبار حدود 600 هزار تُن گندم است که این میزان شامل 400 هزار تُن در سیلوها...
 • دولت با دریافت وام های میلیاردی کشور را بدهکار می کند
 • شیخی در پاسخ به سوالی در مورد راهکار برون رفت از تحریم پولی خاطرنشان کرد: راه حل اصلی به جای گرفتن وام، بستن پیمان‌های دوجانبه پولی با کشورهای مختلف است. به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، عبدالمجید شیخی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجو در مورد دریافت وام 8 میلیارد دلاری از کره‌جنوبی گفت: دولت برای کشور با دریافت‌ وام‌های میلیاردی تعهد ایجاد کرده و کشور را بدهکار می‌کند. بدین ترتیب ما دشمن را بر خود مسلط می‌کنیم.این کارشناس اقتصادی با اشاره به نحوه فاینانس‌های سابق در چین افزود: پول‌های ما را به خودمان نمی‌دهند و مانند چین به ما فاینانس می‌دهد. این فاینانس پول‌های خودمان است که چین حتی مبلغ هزینه‌کرد بابت تبدیل دلار ما به یوان خودش را هم از ما می‌گیرد. این‌ها وام نیستند، بلکه پول‌های خودمان است که در قالب فاینانس به خود ما می‌دهند البته در قالب یک قرارداد دیگر! اسما پول ما آنجا ذخیره است اما عملا همان پول را به ما می‌دهند.وی در مورد قرارداد وام 8 میلیاردی کره‌جنوبی افزود: احتمال می‌دهد داستان کره جنوبی هم همین باشد. البته جزئیات قرارداد منتشر نشده است، بلاخره دولت، دولت محرمانه‌هاست. دشمنان از قرارداهای ما خبر دارد، اما خود ما نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاده است.شیخی در پاسخ به سوالی در مورد راهکار برون رفت از تحریم پولی خاطرنشان کرد: راه حل اصلی بجای گرفتن وام، بستن پیمان‌های دوجانبه پولی با کشورهای مختلف است. اتفاقا کره‌جنوبی آماده‌ترین کشورها برای این نوع قرارداد است. اردوغانی که حامی تروریست‌هاست سه بار است اذعان می‌کند که من نمی‌دانم چکار کنم تا دلار را از مبادلات دوجانبه حذف شود. بدین ترتیب پول ما بین‌المللی می‌شود. این راه حل شکستن تحریم‌ها است. راه دور زدن استکبار، پیمان‌های مالی دوجانبه با کشورهایی چون چین، روسیه، کره جنوبی، ترکیه و امثال اینها است.انتهای پیام/بازگشت به صفحه رسانه‌ها R41383/P41383/S9,1299/CT12
 • بمب ٣٠ هزار میلیاردی
 • شرق نوشت: روز گذشته توافقی سه‌جانبه برای اجرای دو برنامه ملی اشتغال با تأمین مالی ٣٠ هزار ‌میلیارد تومان بین سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دستور کار قرار گرفت؛ توافقی که بناست طبق آن، دو برنامه «ایجاد اشتغال روستایی و عشایری» و «برنامه فراگیر اشتغال سال جاری» با همکاری صندوق توسعه ملی و بانک‌ها پیگیری شود. در این طرح، بر اساس دستور رئیس کل بانک مرکزی، حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان برای اشتغال فراگیر به بانک‌ها ابلاغ شده و همچنین قرار است تا دو واحد درصد از نرخ سود متعلق به این تسهیلات به صورت یارانه تأمین مالی شود. همچنین در طرح ایجاد اشتغال روستایی و عشایری، حدود ۱.۵میلیارد دلار با پیشنهاد دولت به مجلس شورای اسلامی و تصویبی که انجام شد، از سوی صندوق توسعه ملی برداشت می‌شود که رقمی معادل پنج‌ هزار میلیارد تومان بوده و در بانک‌ها و صندوق‌ها سپرده‌گذاری شده و به‌ صورت قرض‌الحسنه و با سود صفر درصد خواهد بود. همچنین معادل این مبلغ را قرار است بانک‌ها و دستگاه‌ها تأمین كنند که در مجموع، به حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد. در رابطه با سود این تسهیلات، در این بخش نیز با توجه به اینکه درحال‌حاضر سود بانک‌ها ۱۸ درصد بوده و سود منابعی که قرار است از طریق صندوق توسعه ملی برداشت شود، به‌صورت قرض‌الحسنه و با سود صفر درصد خواهد بود، در مجموع سود متوسطی حدود ۹ درصد را در بر می‌گیرد. چنین طرحی با این رقم کلان، یادآور دو پروژه بزرگ بنگاه‌های زودبازده در دولت احمدی‌نژاد و طرح اشتغال ضربتی در برنامه سوم است و این نگرانی را ایجاد می‌کند که در غیاب نظارت کامل بر اجرای این طرح‌ها، نقدینگی و به‌ تبع آن تورم، دوباره افسارگسیخته به حرکت درآیند و این ارقام کلان با یارانه‌های اندک، از بازارهای سودده دیگر سر...
 • بمب ٣٠ هزار میلیاردی در بازار کار
 • تین‌نیوز | روز گذشته توافقی سه‌جانبه برای اجرای دو برنامه ملی اشتغال با تأمین مالی ٣٠ هزار ‌میلیارد تومان بین سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دستور کار قرار گرفت؛ توافقی که بناست طبق آن، دو برنامه «ایجاد اشتغال روستایی و عشایری» و «برنامه فراگیر اشتغال سال جاری» با همکاری صندوق توسعه ملی و بانک‌ها پیگیری شود. در این طرح، بر اساس دستور رئیس کل بانک مرکزی، حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان برای اشتغال فراگیر به بانک‌ها ابلاغ شده و همچنین قرار است تا دو واحد درصد از نرخ سود متعلق به این تسهیلات به صورت یارانه تأمین مالی شود. همچنین در طرح ایجاد اشتغال روستایی و عشایری، حدود ۱.۵میلیارد دلار با پیشنهاد دولت به مجلس شورای اسلامی و تصویبی که انجام شد، از سوی صندوق توسعه ملی برداشت می‌شود که رقمی معادل پنج‌ هزار میلیارد تومان بوده و در بانک‌ها و صندوق‌ها سپرده‌گذاری شده و به‌ صورت قرض‌الحسنه و با سود صفر درصد خواهد بود. همچنین معادل این مبلغ را قرار است بانک‌ها و دستگاه‌ها تأمین کنند که در مجموع، به حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد. در رابطه با سود این تسهیلات، در این بخش نیز با توجه به اینکه درحال‌حاضر سود بانک‌ها ۱۸ درصد بوده و سود منابعی که قرار است از طریق صندوق توسعه ملی برداشت شود، به‌صورت قرض‌الحسنه و با سود صفر درصد خواهد بود، در مجموع سود متوسطی حدود ۹ درصد را در بر می‌گیرد. چنین طرحی با این رقم کلان، یادآور دو پروژه بزرگ بنگاه‌های زودبازده در دولت احمدی‌نژاد و طرح اشتغال ضربتی در برنامه سوم است و این نگرانی را ایجاد می‌کند که در غیاب نظارت کامل بر اجرای این طرح‌ها، نقدینگی و به‌ تبع آن تورم، دوباره افسارگسیخته به حرکت درآیند و این ارقام کلان با یارانه‌های اندک، از بازارهای سودده دیگر...
 • رازو رمز راننده پر درآمد اسنپ از درآمد بالایش
 • ایران اکونومیست - جواد سلیمی، یکی از معدود آدم‌هایی است که بعد از شکست سنگین در کارش موفق شده است بار دیگر سر پا بایستد و با رانندگی در ناوگان اسنپ ماهانه بیش از ۹ میلیون تومان درآمد داشته باشد. از آنجایی که قیمت‌های سامانه هوشمند حمل‌نقل اسنپ کمتر از کرایه آژانس است، چگونگی دستیابی به درآمدهای بالا در بین رانندگان این سامانه برای بسیاری از ما جای سوال است. برای آشنا شدن با فوت‌وفن‌های یک راننده موفق با جواد سلیمی به گفت‌وگو نشستیم و او از رمز و راز موفقیتش در ناوگان اسنپ و دوباره سر پا شدنش پس از ورشکستگی پرده برداشت.چند سال‌تان است و کارتان را از کی در اسنپ آغاز کردید؟ من متولد ۱۳۴۳ هستم. از آذر سال گذشته کارم را شروع کردم، حدود ۹ ماه می‌شود. قبل از اسنپ محل درآمدتان از کجا بود و چطور با اسنپ آشنا شدید؟ من مدیر شرکت فروش بتن بودم و به تمام نقاط تهران بتن می‌فروختیم. به همین دلیل به غیر از تهرانپارس و افسریه اکثر نقاط تهران را می‌شناسم. به خاطر رکود ساخت‌وساز شرایط کارم طوری شد که حدود یک سال و نیم پیش شرکت را تعطیل کردیم. بعد از تعطیلی شرکت یکی از همکارانم برای کار رفت آژانس و به من هم پیشنهاد کرد بروم. چند روزی رفتم ولی از کارشان خوشم نیامد. کار آژانس آنقدر کم است که شطرنج بازی می‌کنند و چایی می‌خورند. برای من که از جوانی کار کرده بودم خیلی سخت بود. من قدرت دارم و باید کار کنم و درآمد داشته باشم. دخترم با دوستانش از اسنپ استفاده می‌کردند و به من گفت: «بابا می‌تونی به جای آژانس بری اسنپ». من ۲۵ سال با ماشین خودم رفتم سر کار و برگشتم و اگر ماشینم خراب می‌شد با ماشین همسایه‌مان می‌رفتم. آنقدر تاکسی سوار نشده بودم که حتی نمی‌دانستم تاکسی سوار...
 • ۱۰۰ هزار دلار در جیب معروف و یارانش عکس
 • تیم ملی والیبال ایران بعد از سومی در جام قهرمانان بزرگ جهان ۱۰۰ هزار دلار پاداش گرفت. به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی والیبال ایران که با ۴ برد و یک باخت پایین تر از برزیل و ایتالیا روی سکوی سومی جام قهرمانان بزرگ ایستاد، پاداشی را از سوی مسئولان برگزاری مسابقات دریافت کرد. سعید معروف و یارانش که این تابلوی جایزه ۱۰۰ هزار دلاری را در دست گرفتند، حداقل این انتظار را دارند که این پاداش تقریبا ۴۰۰ میلیونی میان بازیکنان و کادر تیم ملی تقسیم شود و این شاید کمترین کاری باشد که فدراسیون می تواند انجام دهد. البته داورزنی به عنوان معاون وزیر ورزش قول هایی بابت پرداخت پاداش به بازیکنان تیم ملی داده است. تیم ملی والیبال ایران والیبال
 • عقب ماندگی ۱۰ هزار میلیاردی وصول مالیات
 • تحقق درآمد مالیاتی چهار ماهه امسال ۱۰ هزار میلیارد تومان از رقم مصوب عقب ماند، تا پیامد شفاف نشدن وصولی‌ها براساس اطلاعات حساب‌های بانکی بازهم خودنمایی کند.به گزارش فارس، در چهارماهه نخست سال جاری براساس آمارهای ارائه شده توسط بانک مرکزی که طبق خزانه‌داری کل کشور اعلام می‌شود، درآمدهای مالیاتی این مدت بالغ بر 29 هزار و 690 میلیارد تومان بوده است که عقب‌ماندگی حدود 10 هزار میلیارد تومانی نسبت به رقم مصوب چهار ماهه دارد.همچنین عملکرد وصولی‌های مالیات نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدی نداشته و افزایش درآمدی حاصل نشده است.براساس این اطلاعات، در بخش مالیات‌های مستقیم، اشخاص حقوقی 9800 میلیارد تومان مالیات پرداخت کردند که با کاهش 9.1 درصدی روبه‌رو بوده است.سهم وصولی مالیات بر درآمد 5 هزار و 350 میلیارد تومان بوده که با رشد 6.8 درصدی همراه است، مالیات این بخش شامل حقوق کارکنان بخش عمومی، بخش خصوصی و شاغل، مستغلات می‌شود.مالیات بر ثروت نیز درآمد 840 میلیارد تومانی را ثبت کرده است، جمع مالیات‌های مستقیم چهار ماهه 15 هزار و 980 میلیارد تومان بوده که با تنزل 3.8 درصدی روبه‌رو بوده و نسبت به سال گذشته، رقم کمتری دست دولت را گرفته است.به گزارش فارس، در بخش مالیات‌های غیرمستقیم، سهم مالیات بر واردات 2 هزار و 520 میلیارد تومان با رشد 18.4 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده است، همچنین وصولی بخش مالیات بر کالا و خدمات 11 هزار و 190 میلیارد تومان بوده که 2.2 رشد نشان می‌دهد، این بخش شامل مالیات بر فروش فراورده‌های نفتی، مالیات بر ارزش افزوده، عوارض خروج مسافر از مرزها، مالیات فروش سیگار، حمل و انتقال اتومبیل، شماره‌گذاری خودرو و سایر می‌شود.در مجموع، جمع این مالیات‌ها طی این مدت 13 هزار و 710 میلیارد تومان بوده که نسبت به رقم مصوب، بیش از 6 هزار میلیارد تومان با عدم تحقق روبه‌رو است.بر این اساس، مالیات بر...
 • باشگاه پرسپولیس برند هزار میلیاردی است
 • عباس انصاری‌فرد درباره بدهی‌های حال‌ حاضر باشگاه پرسپولیس و مشکلاتی که در این باشگاه ایجاد شده، اظهار کرد: باشگاه پرسپولیس از گذشته بدهکار است. هر مدیری هم که قرار بود بیاید و در این باشگاه مسئولیت بگیرد، می‌دانست که باشگاه بدهی‌های زیادی دارد. پس قاعدتا با علم به این موضوع مسئولیت را قبول کرده است. بنابراین مدیران باشگاه نباید به دنبال بهانه باشند. آنها همه این شرایط را پذیرفته‌اند و حالا به جای این که هر روز دم از بدهی‌ها بزنند بهتر است به دنبال حل مشکلات باشند. اگر این مشکلات مالی که خیلی از آنها بین‌المللی است، حل نشود گریبان باشگاه را می‌گیرد و شاید خطراتی در لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس را تهدید کند. او در ادامه‌ درباره شیوه درآمدزایی باشگاه پرسپولیس و این که از هواداران کمک مالی خواسته شده، گفت‌: این شیوه‌ درآمدزایی به طور کامل غلط است. باشگاه پرسپولیس برند هزار میلیاردی است، چرا باید این گونه درآمدزایی کند؟ واقعا برای من تعجب آور است. تعداد زیادی از هواداران پرسپولیس هم از قشر ضعیف جامعه هستند، اما با این حال من شنیده‌ام که کمک های مالی خوبی را هم به حساب باشگاه واریز کرده‌اند. در کل بر این باور هستم که این کار کلا غلط است و باید راه و شیوه دیگری برای درآمدزایی در پیش گرفته شود، اما متاسفانه مدیران حال‌ حاضر باشگاه به اسم این که ما قهرمان شده‌ایم از هواداران پول می‌خواهند تا باشگاه را اداره کنند. انصاری فرد ادامه داد: سوال من این است مگر تا به حال پرسپولیس قهرمان نشده است که شما سال گذشته تیم را قهرمان کردید؟ جوری صحبت از قهرمان کردن تیم می‌کنند که گویی تا به حال پرسپولیس قهرمان نشده است. بهتر است بدانید این تیم به واسطه همین قهرمانی‌ها میان هواداران محبوب شده است. شاید یک چند سالی نتوانست موفقیت‌های خودش را به دست بیاورد، اما...
 • بازار سکه از رونق افتاد/دلار سه هزار و ۸۹۸ تومان
 • به گزارش بولتن نیوز، سکه طرح قدیم یک میلیون و 249 هزار و 900 تومان و سکه طرح جدید یک میلیون و 224 هزار و 600 تومان به فروش رسید. همچنین نیم سکه با قیمت 648 هزار تومان ، ربع سکه 364 هزار تومان و سکه یک گرمی 250 هزار و 900 تومان داد و ستد شد. ارزش هر گرم طلای ۱۸ عیار ساخته نشده در بازار طلای تهران، 122 هزار و 890 تومان و هر اونس طلا یک هزار و 315 دلار و 70 سنت است.
 • دولت با دریافت وام های میلیاردی کشور را بدهکار می کند/راه حل تحریم بستن پیمان های دوجانبه پولی است
 • شیخی در پاسخ به سوالی در مورد راهکار برون رفت از تحریم پولی خاطرنشان کرد: راه حل اصلی بجای گرفتن وام، بستن پیمان‌های دوجانبه پولی با کشورهای مختلف است. عبدالمجید شیخی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجو در مورد دریافت وام 8 میلیارد دلاری از کره‌جنوبی گفت: دولت برای کشور با دریافت‌ وام‌های میلیاردی تعهد ایجاد کرده و کشور را بدهکار می‌کند. بدین ترتیب ما دشمن را بر خود مسلط می‌کنیم. این کارشناس اقتصادی با اشاره به نحوه فاینانس‌های سابق در چین افزود: پول‌های ما را به خودمان نمی‌دهند و مانند چین به ما فاینانس می‌دهد. این فاینانس پول‌های خودمان است که چین حتی مبلغ هزینه‌کرد بابت تبدیل دلار ما به یوان خودش را هم از ما می‌گیرد. این‌ها وام نیستند، بلکه پول‌های خودمان است که در قالب فاینانس به خود ما می‌دهند البته در قالب یک قرارداد دیگر! اسما پول ما آنجا ذخیره است اما عملا همان پول را به ما می‌دهند. وی در مورد قرارداد وام 8 میلیاردی کره‌جنوبی افزود: احتمال می‌دهد داستان کره جنوبی هم همین باشد. البته جزئیات قرارداد منتشر نشده است، بلاخره دولت، دولت محرمانه‌هاست. دشمنان از قرارداهای ما خبر دارد، اما خود ما نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاده است. شیخی در پاسخ به سوالی در مورد راهکار برون رفت از تحریم پولی خاطرنشان کرد: راه حل اصلی بجای گرفتن وام، بستن پیمان‌های دوجانبه پولی با کشورهای مختلف است. اتفاقا کره‌جنوبی آماده‌ترین کشورها برای این نوع قرارداد است. اردوغانی که حامی تروریست‌هاست سه بار است اذعان می‌کند که من نمی‌دانم چکار کنم تا دلار را از مبادلات دوجانبه حذف شود. بدین ترتیب پول ما بین‌المللی می‌شود. این راه حل شکستن تحریم‌ها است. راه دور زدن استکبار، پیمان‌های مالی دوجانبه با کشورهایی چون چین، روسیه، کره جنوبی، ترکیه و امثال اینها است.
 • افشای دیگر از رسوایی انتخاباتی آمریکا
 • یک ملاقات فاش نشده دیگر مشاوران ترامپ با دولت های خارجی در زمان انتخابات افشا شد. به گزارش سرویس بین المللخبرگزاری صداوسیماسایت بازفید و نشریه وال استریت ژورنال از یک ملاقات فاش نشده دیگر مشاوران و مقامات ستاد انتخاباتی ترامپ در زمان مشاوران ترامپ یعنی استیون بانن، جرد کوشنر و مایکل فلین یک ملاقات داشته اند که در اوراق امنیتی فاش نشده است. این ملاقات با پادشاه اردن صورت گرفته بود و در آن پیشنهاد ساخت نیروگاههای انرژی هسته ای در خاورمیانه مطرح شده و این طرح شامل سعودی ها و روس ها نیز بوده است. فلین که آن زمان به عنوان گزینه مشاور امنیت ملی مطرح بود، برای تبلیغ درباره این پیشنهاد پول دریافت کرده بود.در روزهای پیش از مراسم تحلیف ترامپ، مایکل فلین در پی جوش دادن یک معامله چند میلیارد دلاری برای ساخت رآکتورهای هسته ای در اردن و دیگر کشورهای خاورمیانه بود. فلین و دو مشاور ارشد دیگر ترامپ با پادشاه اردن مخفیانه دیدار کردند.این دیدار که جزئیات آن فاش نشده است، تازه ترین تماس مخفیانه بین مشاوران ترامپ و دولت های خارجی محسوب می شود که مایه نگرانی است چرا که فلین و کوشنر در موقع ورود به مناصب دولتی به فکر منافع تجاری شخصی خود بودند. همچنین مسئله پروژه هسته ای نیز نگرانی های مضاعف امنیتی در خصوص اشاعه فناوری هسته ای در منطقه پرآشوب خاورمیانه در پی داشته است.در صبح روز پنجم ژانویه، فلین،‌ کوشنر و بانن با ملک عبدالله دوم در هتلی در منهتن دیدار کردند. وال استریت ژورنال گزارش داده است، در حالی که اسناد فلین در کاخ سفید نشان می دهد او تلاش برای این معامله را در دسامبر 2016 متوقف کرد، اما در واقع او بعد از ورود به کاخ سفید نیز آن را ادامه داده است. وکیل فلین در این باره توضیح نداد.این طرح که فلین بابت آن...
 • تولید بیش از ۸۰ هزار تن انگور در شاهرود
 • به رغم سرمازدگی محصول انگور شاهرود ، امسال بیش از 80 هزار تن انگور در این شهرستان تولید می شود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، 10 درصد انگور کشور در باغ های شهرستان شاهرود تولید می شود و امسال به علت سرمازدگی ، پیش بینی شده میزان انگور تولید شده در شاهرود با 20 هزار تن کاهش به بیش از 80 هزار تن برسد .به گفته قربانیان کارشناس جهاد کشاورزی شاهرود ، 70 درصد باغ های این شهرستان دچار سرمازدگی شده اند .اماباغداران این شهرستان بخصوص در شهر رودیان با همت و تلاش بیشتر نه تنها از کاهش شدید تولید جلوگیری کرده اند ، بلکه کیفیت و بهره وری تولید انگور را افزایش داده اند .شهرستان شاهرود بیش از سه هزار و 400 هکتار تاکستان دارد .از 80 هزار تن محصول تولیدی انگور امسال باغ های شهرستان شاهرود ، 70 درصد در سردخانه نگهداری و از سردخانه ها هم 20 هزار تن به ارزش 60 میلیون دلار به کشورهای حوزه خلیج فارس ، آسیای میانه و روسیه صادر میشود و بقیه در داخل کشور تازه خوری خواهد شد .
 • پیش بینی تولید بیش از ۱۷ هزار تن تخم مرغ در استان
 • به گزارش خبرگزاری برنا ؛ سیدحسن میرعمادگفت : سمنان یکی از استان‌هایی است که قطب تولید طیور محسوب می‌شود و سالانه حدود 24 میلیون قطعه جوجه‌ریزی در استان سمنان صورت می‌گیرد. وی با بیان اینکه اکنون تولید مرغ در استان سمنان به حدود 50 هزار تن می‌رسد، اضافه کرد: شمار واحدهای مرغ تخم‌گذار سمنان، 34 واحد بوده و میزان تولید تخم‌مرغ روزبه‌روز در حال افزایش است. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: در سال 92 تقریباً 11 هزار تن تخم‌مرغ در استان سمنان تولید می‌شد که اکنون این تولید به بیش از 15‌ هزار تن رسیده است. میرعماد افزود: پیش‌بینی می‌شود تولید تخم‌مرغ در استان سمنان تا پایان سال به بیش از 17 هزار تن برسد. وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلاتی که در بخش مرغداری‌ها وجود دارد، بحث معافیت مالیات است، ادامه داد: این مشکل در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان مطرح و مقرر شد در راستای اصلاح بخش‌نامه امور مالیاتی که در سطح کشور صورت می‌گیرد، این مشکل منعکس شود و افراد حقوقی که معاف از مالیات هستند، دیگر نیاز به اظهارنامه مالیاتی نداشته باشند.
 • جباری و رحمتی راضی به حضور در تمرینات آبی پوشان نشدند
 • با وجود اعلام باشگاه استقلال مبنی بر بازگشت رحمتی و جباری به تمرینات این تیم اما این دو بازیکنان راضی به بازگشت نشدند. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، با وجود اعلام علیرضا منصوریان به هیئت مدیره باشگاه استقلال در خصوص بازگشت سید مهدی رحمتی و مجتبی جباری به تمرینات این تیم و درج این خبر در سایت باشگاه استقلال اما این دو بازیکن حاضر به حضور در تمرینات آبی‌پوشان نشدند.گفته می شود رحمتی و جباری از اتفاقات و رفتارهای اخیر باشگاه و سرمربی استقلال ناراحت هستند و قصد ندارند تا زمانی که از آنها دلجویی نشده است در تمرینات شرکت کنند.همچنین شنیده می‌شود ملکی عباسی, عضو هیئت مدیره استقلال همچنان موافق بازگشت جباری و رحمتی به تمرینات استقلال نیست و این موضوع به گوش دو کاپیتان استقلال رسیده و آنها را مصمم‌تر به عدم حضور در تمرینات استقلال کرده است.انتهای پیام/ R1434/P1435/S3,27/CT1
 • جباری و رحمتی راضی به حضور در تمرینات استقلال نشدند
 • با وجود اعلام علیرضا منصوریان به هیئت مدیره باشگاه استقلال در خصوص بازگشت سید مهدی رحمتی و مجتبی جباری به تمرینات این تیم و درج این خبر در سایت باشگاه استقلال اما این دو بازیکن حاضر به حضور در تمرینات آبی‌پوشان نشدند. گفته می شود رحمتی و جباری از اتفاقات و رفتارهای اخیر باشگاه و سرمربی استقلال ناراحت هستند و قصد ندارند تا زمانی که از آنها دلجویی نشده است در تمرینات شرکت کنند. همچنین شنیده می‌شود ملکی عباسی, عضو هیئت مدیره استقلال همچنان موافق بازگشت جباری و رحمتی به تمرینات استقلال نیست و این موضوع به گوش دو کاپیتان استقلال رسیده و آنها را مصمم‌تر به عدم حضور در تمرینات استقلال کرده است.
 • تولید ۶۵۰ هزار تن گندم در کردستان در سال جاری
 • رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: امسال 520 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شد که با خود مصرفی در مجموع ۶۵۰ هزار تن گندم تولید شده است. به گزارش ایسنا، کریم ذوالفقاری در جلسه کارگروه تخصصی خشکسالی، سرمازدگی و مخاطرات بخش کشاورزی، با اشاره به اینکه در استان کردستان کشاورزی وابستگی فراوانی به اقلیم (آب و هوا) و بارندگی دارد، اظهارکرد: وجود صنعت دامداری در استان تولید علوفه به عنوان نیاز اصلی دام از اهمیت ویژه‌ایی برخوردار است. وی افزود: با توجه به اینکه اقلیم سازگار سال گذشته یک سال استثنایی برای بخش کشاورزی بود ۸۵۶ هزار تُن گندم از کشاورزان خریداری شد و با ۱۲۰ هزار تُن خود مصرفی که در مجموع نزدیک به یک میلیون تُن گندم در استان تولید شد . رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: در سال زراعی جاری به دلیل کاهش بارندگی پیش بینی تولید گندم بسیار کم بود اما تغذیه به موقع توسط کشاورزان باعث ریکاوری اراضی گندم شد و ۵۲۰ هزار تُن گندم از کشاورزان خریداری شد که با خود مصرفی در مجموع ۶۵۰ هزار تن گندم تولید شد . وی تاکید کرد: هرچه دیم زار بیشتر باشد مخاطرات بخش کشاورزی افزایش می‌یابد و میزان پایداری در تولید کاهش می‌یابد اگر کشاورزی علمی را افزایش دهیم میزان تاثیر اقلیم بر کشاورزی کم و آن زمان است که می‌توان مدعی کشاورزی مدرن شد . ذوالفقاری اظهار کرد: ارائه راهکارهای کاهش مخاطرات کشاورزی توسط کارشناسان و اطلاع رسانی دقیق هواشناسی برای کشاورزان می‌تواند در راستای رفع نگرانی کشاورزان مهم و تاثیرگذار باشد . وی همچنین محاسبه دقیق به موقع کارشناسان برای تعیین خسارات را مهم عنوان کرد و گفت: بیان واقعیت‌ها در برآورد خسارات زمینه ایجاد ساز و کار های حل این مشکلات را فراهم می‌کند و از همه مهمتر کشاورزان را نسبت به انجام بیمه کشاورزی ترغیب می‌کند . رئیس...