قرار ندادن پاور بانک‌ها در محیط گرم و داری رطوبت زیاد، خطر ناشی از انفجار را کاهش می‌دهد و هم می‌تواند عمر مفید آن را فزایش دهد.

به گزارش سرویس فضای مجازیخبرگزاری صدا و سیما؛برای محصولاتی که به لحاظ روشن شدن به شدت نیازمند باتری هستند، اطمینان داشتن وسیله‌هایی که قرار است با آن، وسیله الکترکی‌تان را شارژ کنید، بسیار حائز اهمیت است.


امروزه برای اینکه بتوانید گوشی، تبلت و دیگر وسایل الکتریکی کوچک‌تان را به راحتی شارژ کنید، پاوربانک‌هایی به همین منظور وارد بازار شده‌اند که کار را برای شارژکردن گوشی‌ها به خصوص در سفرها راحت کرده‌اند. این پاور بانک‌های ارائه شده در بازار با قدرت‌ها و توان شارژ متفاوت موجود هستند.

برخی از نمونه‌ها شاید بتوانند بیش از ۳ بار گوشی‌تان را شارژ کنند. اما مسئله بسیار مهم درباره پاور بانک‌ها ایمنی‌شان در هنگام استفاده از آنها است.

از آنجایی که این پاور بانک‌ها مخزنی برای شارژ وسایل الکتریکی شما هستند، امکان آتش گرفتن و منفجر شدن آنها، وجود دارد. با این حال صرف نظر از کیفیت پاور بانک هنگام تولید، یک سری عوامل بیرونی و درونی وجود دارد که ممکن است باعث منفجر شدن آنها شود.

ما در این مطلب به چند عاملی که به طور بالقوه باعث آتش سوزی و انفجار پاور بانک‌ها می‌شوند، می‌پردازیم.

۱. کیفیت ضعیف پاور بانک‌ها

کیفیت باتری پاور بانک‌ها برای عملکرد کلی آنها بسیار حیاتی است. کیفیت پایین باتری‌ها می‌تواند عاملی باشد تا پاور بانک ها منفجر شوند.

بیشتر هزینه‌ای که برای ساختن پاور بانک‌ها می‌کنند، روی باتری آنها متمرکز می‌شود. اکثر شرکت‌ها از باتری‌های لیتیوم یون و باتری‌های لیتیوم پلیمر برای ساخت پاور بانک‌های خود استفاده می‌کنند. در این بین برخی از شرکت‌ها برای اینکه هزینه‌ها را پایین بیاورند، از باتری‌های لیتیوم یون که ارزان‌تر هستند، استفاده می‌کنند.

استفاده از این نوع باتری‌ها می‌تواند خطر بسیار بزرگی برای ایمنی آنها ایجاد کند. دیده شده است که برخی از شرکت‌های کوچک از باتری‌های بازیافتی برای ساخت پاور بانک بهره می‌برند.

همین امر باعث می‌شود این شرکت‌ها پاوربانک‌ها را با قیمت‌های بسیار پایین‌تر در اختیار مشتریان قرار دهند و از آنجایی که پاور بانک‌های استاندارد در شرایط اصولی تهیه می‌شوند به ناچار هزینه بیشتری برای ساخت‌شان می‌کنند و از این رو این نوع پاور بانک‌ها، از نوع غیر استانداردشان گرانتر هستند.

توجه داشته باشید که پاور بانک‌های ارزانتر ایمنی بسیار کمتری نسبت به انواع استاندارد و گران قیمت را دارند.

۲. طراحی مدار ناکار آمد

یکی دیگر از جنبه‌ها، که به طور جدی می‌تواند منجر به انفجار پاور بانک‌ها شود، طراحی غیر اصولی و ناکارآمد مدار این باتری‌ها است. همانطور که می‌دانید طراحی مدار می‌تواند بسیاری از عناصر مربوط به عملکرد پاور بانک را تحت تاثیر خود قرار دهد. یک طراحی مدار خوب و اصولی می‌تواند محافظت از مدار را تضمین کند و چنین تضمینی برای ایمن کار کردن پاور بانک‌های مجهز است، لازم است.

از جمله اقدامات احتیاطی در رابطه با طراحی یک مدار خوب از قرار زیر است:

ولتاژ بالا در نظر گرفتن اتصال کوتاه و نوسانات دمایی است. اگر طراحی مدار با استانداردهای ایمنی باتری مطابقت نداشته باشد. خطر انفجار و آتش گرفتن پاور بانک‌ها به شدت افزایش می‌یابد.

۳. استفاده نادرست و نامناسب

استفاده نادرست از باتری نیز می‌تواند جزء عواملی باشد که به منفجر شدن پاور بانک بیانجامد.

استفاده نادرست از باتری یعنی که آنها را در محیط نا امن مثل دمای و یا رطوبت بالا قرار داده باشید. بسیاری از مردم سعی می‌کنند که پاور بانک‌ها را در محیط نامناسب قرار ندهند، چون کم و بیش از خطرهای احتمالی باخبرند.

اما گاها پیش می‌آید که روی پاور بانک‌ها آب ریخته شود و یا ناخواسته در محیط گرم رها شود که اینگونه سهل انگاری‌ها ممکن است به یک فاجعه ختم شود.

یکی دیگر از مواردی که ممکن است به ندرت پیش بیاید بازی کردن با پاور بانک‌ها در هنگام شارژ کردن آنها است. به هیچ وجه با پاور بانکی که کاملا شارژ شده است، بازی نکنید.

اگر قصد پاک و تمیز کردن پاور بانک‌ها را دارید، سعی کنید زمانی این کار را انجام دهید که شارژشان کاملا خالی شده باشد. پس از اینکه از خالی بودن شارژ پاور بانک مطمئن شدید، آن را با یک دستمال کاملا خشک پاک کنید.

برای پاک کردن پاور بانک به هیچ عنوان از مایعات استفاده نکنید. استفاده از دستمال مرطوب نیز به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

یکی دیگر از نکاتی که نباید آن را نادیده گرفت، این است که برخی افراد در هنگام شارژ کردن گوشی با پاور بانک، سیم‌های متصل به آن را بیش از حد دستکاری می‌کنند. این کار زمانی که پاور بانک از ویژگی‌های خوب حفاظتی برخوردار نباشد، می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

پدیده انفجار پاور بانک می‌تواند بسیار خطرناک باشد و به حوادث ناگواری منجر شود. شما می‌توانید با پیروی از یکسری اصول تهدیدات حاصل از انفجار پاور بانک‌ها را کاهش دهید.

قبل از خرید پاور بانک سعی کنید مواردی چون: طراحی مدار مناسب، اطمینان از کیفیت باتری را، در نظر داشته باشید. همچنین از استفاده بیش از حد و خارج از توان پاور بانک‌ها جدا خوداری کنید.

پاور بانک را در جای گرم قرار ندهید

قرار ندادن پاور بانک‌ها در محیط گرم و داری رطوبت زیاد هم خطر ناشی از انفجار را کاهش می‌دهد و هم می‌تواند عمر مفید آن را فزایش دهد. خراشیده شدن پاور بانک‌ها با هر وسیله نوک تیز نیز می‌تواند خسارت جبران ناپذیری را رقم بزند.

توجه داشته باشید، دلایل زیادی وجود دارد که باعث شود یک پاور بانک منفجر شود اما مهمترین عامل خطای خود کاربر است.

به طور کلی، پاور بانک‌ها در حالت عادی منفجر نمی‌شوند. اما هنگامی که آن را در معرض دمای بالا یا ولتاژ اشتباه قرار بگیرند، احتمال انفجارشان بالا می‌رود.

با ذکر این نکات در صورت امکان پس از خرید پاور بانک‌های ارزان قیمت آن‌ها درون جیب خود قرار ندهید. این کار ممکن است سلامتی شما را تهدید کند. کیف شما می‌تواند بهترین گزینه برای حمل پاور بانک باشد.

ویژگی‌های یک پاور بانک خوب

یک پاور بانک خوب و استاندارد باید مدار خود را به خوبی عایق بندی کرده باشد. تا به آسانی اتصال کوتاه نکند. اتصال کوتاه می‌تواند مقدار قابل توجه‌ای از نیروی باتری را درکسری از ثانیه خارج کند.

این دشارژ شدن می‌تواند خطر آفرین باشد. یکی دیگر از مزایای پاوربانک استاندارد این است که نوعی سیستم اتومات داخلی داشته باشد، تا وقتی که دمای آن به طور ناخواسته به حد بحرانی بالا رفت، بتواند به صورت خودکار خاموش شود تا از بروز هر گونه مشکل و انفجاری پیشگیری کرده باشد. چنین سیستمی برای هر پاور بانکی لازم و حیاتی است.

برای ساخت یک پاور بانک خوب علاوه بر قیمت مناسب، باید تمام نکات ایمنی آن رعایت شده باشد. تا جایی که امکان دارد، از جنس‌های بی‌هویت و ارزان خریداری نکنید. ممکن است پول کافی برای خرید یک جنس مرغوب را نداشته باشید، اما صدماتی که جنس‌های بی‌کیفیت و ارزان قیمت ممکن است به شما و لوازم‌تان وارد کنند در پاره‌ای از مواقع جبران ناپذیر خواهد بود.

کلیدواژه: انفجار پاور بانک | پاور بانک ها | پاور بانک | یک پاور بانک | پاور بانک | داشته باشید | یکی دیگر | طراحی مدار | بانک ها | برای ساخت | باتری ها | شرکت ها

منبع: واحد مرکزی خبر

منبع این خبر، وبسایت www.iribnews.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۶۹۳۸۶۷ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

حمایت قاطع جهانگیری از ورود بانوان به ورزشگاه‌ها/فکر کردید کار خوبی کردید نگذاشتید بیایند؟

هشدار سردار سلیمانی در دیدار با مقام های کرد چه بود؟

خنده رهبر کره شمالی در حین آزمایش موشکی/تصاویر

در همین زمینه

 • چه عواملی خودروسازان را متمایل به پیش فروش می کند
 • دبیر انجمن مدیران صنایع خراسان رضوی گفت: اگر در بدترین شرایط، خودروساز به تعهد خود در قبال بانک عمل نکند، باید در سال به عنوان جریمه 6 درصد جریمه دیرکرد بازپرداخت تسهیلات بپردازد در حالی این شرایط در وضعیت پیش فروش اگر پیش آید، تنها 2 درصد جریمه دیرکرد دارد. امیرمهدی مرادی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: یکی از روش‌های تامین مالی می‌تواند پیش‌فروش خودرو باشد،منتها این باید پیش‌فروش تابعی از وضعیت بانک‌ها و تسهیلاتی که شرکت‌ها و واحدهای صنعتی می‌توانند از بانک‌ها بگیرند، باشد. وی ادامه داد: اگر قرار باشد شرکت‌های خودروساز مبلغ بالاتری را به عنوان سود و یا مشارکت در تولید پیش از تحویل خودرو به مشتری بدهند، خودبه‌خود تمام پول‌ها از بانک به سمت کارخانجات تولید خودرو سوق داده می‌شود. در واقع این اتفاق یک پیام غلطی را از میزان نیاز خودرو به کارخانجات تولیدی می‌دهد. دبیر انجمن مدیران صنایع خراسان رضوی با اشاره به نیاز کشور به خودرو با توجه به شرایط فعلی و جمعیت ایران تصریح کرد: با توجه به اینکه تعداد کارخانجات تولیدی در کشور زیاد است و اغلب بسیاری از آن‌ها مونتاژکننده هستند، با صدور چنین پیام‌هایی مبنی بر نیاز کشور به خودرو، سرمایه‌گذاران تشویق می‌شوند که واحدهای تولیدی دیگری را برای خودرو ایجاد کنند. مرادی با بیان اینکه با توجه به شرایط نامناسب ما در صادرات خودرو عنوان کرد: نیاز روزانه و سالانه به خودرو در کشور معلوم است اما متناسب با این مسایل نیاز به خودرو در کشور اعلام نمی‌شود،در نتیجه درآمد مضاعفی برای خودروساز پیش می‌آید اما در نهایت به دلیل رکودی که پشت سر آن به وجود می‌آید، خودرو ساز ضربه می‌بیند. وی با بیان اینکه طرح کاهش نرخ سود بانکی برای پیش‌فروش خودرو مناسب است، خاطرنشان کرد: این تصمیم می‌تواند یک تصمیم منطقی برای اینکه قیمت سود پیش‌فروش خودروها نیز متناسب با تغییرات سود بانک‌ها باشد....
 • بانک مرکزی گزارش داد استقراض ۱۶ هزار میلیاردی دولت از بانک ها در ۴ ماه ابتدای سال/بدهی به بانک ها نجومی شد نمودار
 • خبرگزاري آريا - دولت از ابتداي سال 96 تا پايان تيرماه، بيش از 16 هزار ميليارد تومان از شبکه بانکي استقراض کرده است. سرويس اقتصاد مشرق - بر اساس آمار منتشرشده از سوي بانک مرکزي، رقم استقراض دولت از شبکه بانکي در پايان سال گذشته 185.7 هزار ميليارد تومان بود که فقط در 4 ماه ابتدايي امسال بيش از 16 هزار ميليارد تومان بر حجم آن افزوده شد به طوري که رقم استقراض دولت از شبکه بانکي در پايان تيرماه 1396 به 201.8 هزار ميليارد تومان رسيده است.اين رقم شامل مجموع استقراض دولت از بانک مرکزي و بانک‌ها است که 34.9 هزار ميليارد تومان آن استقراض دولت از بانک مرکزي و 166.8 هزار ميليارد تومان هم استقراض از بانک‌ها بوده است.رقم استقراض دولت از بانک مرکزي در پايان تيرماه امسال به 34.9 هزار ميليارد تومان رسيد که نسبت به پايان اسفندماه 1395 بيش از 7600 ميليارد تومان رشد نشان مي‌دهد. به عبارت ديگر، دولت در 4 ماه اول امسال 7600 ميليارد تومان از خزانه بانک مرکزي برداشت کرده است. به همين دليل استقراض دولت از بانک مرکزي در 4 ماه اول سال جاري رشد نگران‌کننده 27.6 درصدي داشته است.
 • بانک وام نداد صیادان به ناچار پول نزول کردند توضیح بانک کشاورزی
 • علیم افشار (مدیرعامل تعاونی صیادان چابهار) به خبرنگار ایلنا می‌گوید: خودداری بانک‌ کشاورزی از پرداخت تسهیلات به ماهیگیران این منطقه باعث شده این ماهیگیران برای به‌روز کردن تجهیزات خود پول نزول کنند. این مقام صنفی صیادان چابهاری در توضیح ماجرا گفت: غالب اعضای این تعاونی برای خرید لوازم صید، خواستار دریافت وام از بانک کشاوزی بودند اما با این خواسته آنها موافقت نشد و در نهایت صیادان مجبور شدند از اشخاصی که در اصل مشتریان عمده آنها محسوب می‌شوند، پول نزول کنند. به گفته افشار؛ مشتریان عمده که از آنها در میان صیادان به عنوان عامل از آنها یاد می‌شود، اشخاصی هستند که همواره مشتریان عمده و اصلی محصول شناورهای صیادی محسوب می‌شوند. وی ادامه داد: در این شرایط اگرچه مشکل نبود نقدینگی برای خرید تجهیزات صیدی جدید برطرف شده است اما در مقابل صیادان برای بازگرداندن این اعتبار زیر بار تعهد سنگین مالی رفته‌اند. به گفته افشار: در حالی که سود تسهیلات بانکی رقمی در حدود هشت‌درصد بود با شرایط جدیدی که از سوی عامل‌ها برای پرداخت تسهیلات تعیین شده است، بازپرداخت هر ۱ میلیون تومان مبلغی معادل ۱ و نیم میلیون تومان هزینه دارد. این مقام صنف صیادان بوشهری افزود: این قیمتگذاری درحالی است که صیادان بوشهری در زمان فروش ماهی‌‌های صید شده خود باید محصول خود را با هزینه‌ کمتری به وام دهنده خود واگذار کنند. وی اضافه می‌کند: براین اساس برای صیادان بازپرداخت یک وام در حدود ۳۰۰ میلیون تومانی مبلغی نزدیک به ۷۰۰ میلیون تومان خواهد بود. این فعال صیادی در مورد ناسامانی به وجود آمده؛ خاطرنشان می‌کند: ماهیگران چابهاری بیش از یک هفته در انتظار رسیدن تسهیلات بانکی بودند و هنگامی که ناامید شدند به سوی دریافت پول با سود زیاد رفتند. حالا ماهیگیران هرچه از راه صید ماهی به دست می‌آورند را باید به عامل خرید ماهی بپردازند. افشار در پایان می‌گوید: با...
 • امضای قرارداد همکاری بین بانک کارآفرین و اگزیم بانک کره جنوبی
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین؛ این قرارداد به منظور ایجاد بستر مناسب جهت تامین مالی انجام پروژه‌های داخلی در اوایل شهریورماه سال جاری امضا شده و بانک كارآفرین به عنوان یکی از دوازده بانک عامل، آمادگی خود را برای تامین مالی پروژه‌های مربوطه و در قالب قرارداد امضا شده با اگزیم‌بانک (K-EximBank) کره‌جنوبی اعلام داشته است. بر اساس این گزارش، قرارداد تامین مالی مزبور، به منظور بهره‌مندی پروژه‌های متعدد با مبلغ بیش از 8 میلیارد یورو (معادل حدود 10 میلیارد دلار) و برای دوره بازپرداخت حداكثر 10 سال به امضا رسیده و بخش‌های دولتی و خصوصی که شرایط استفاده از آن را داشته باشند، می‌توانند از این خط اعتباری در کلیه پروژه‌ها استفاده نمایند. به دنبال رفع تحریم‌های ناعادلانه علیه جمهوری اسلامی ایران، پیش‌نویس متن موافقتنامه مالی و ضمانتنامه مربوطه از اگزیم‌بانک کره دریافت شد و توسط بانک مرکزی، بانک‌های عامل کشور و سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی مورد بررسی قرار گرفت. پس از برگزاری جلسات و مذاكرات مكرر، این قرارداد به امضای طرفین رسید. لازم به ذکر است كه مشتریان گرامی می‌توانند به منظور اخذ اطلاعات تكمیلی در خصوص نحوه استفاده از این تسهیلات، با مدیریت امور بین‌الملل بانک كارآفرین (شماره تلفن‌های 88550643 و 85513721) تماس حاصل نمایند.
 • بانک صنعت و معدن بانک پیشتاز کشور در حوزه تامین فاینانس خارجی
 • عملكرد بانك صنعت و معدن در زمينه تامين مالي از طريق خطوط اعتباري خارجي در دوران پسابرجام موجب شد كه گفتگوي كوتاهي داشته باشيم با عباس دانشور مدير امور بين الملل و تجهيز و منابع اين بانك در زمينه فايناس خارجي كه ميخوانيد: - تاكنون چه قراردادهايي در زمينه فاينانس خارجي امضا شده است؟ خوشبختانه باتوجه به فضاي مناسب به وجود آمده بعد از برجام و امكان انجام و برقراري روابط كارگزاري با بانكها و موسسات مالي خارجي و همچنين مذاكره در زمينه تامين خطوط اعتباري، بانك صنعت و معدن نيز تلاش نمود تا از اين فرصت پيش رو به بهترين نحو استفاده نمايد كه حاصل آن انعقاد و امضاي چند قرارداد تامين مالي فاينانس و ريفاينانس بوده است. در عرف بانكداري به قراردادهاي تامين مالي ميان مدت و بلند مدت، فاينانس و همچنين به قراردادهاي تامين مالي كوتاه مدت، عمدتاً يكساله ريفاينانس گفته مي شود. پس از برجام و تا زمان انجام اين مصاحبه، 5 قرارداد فاينانس و 2 قرارداد ريفاينانس توسط بانك صنعت و معدن امضا گرديده كه از اين حيث مي توان اين بانك را بانك پيشتاز كشور در حوزه تامين منابع مالي خارجي نامگذاري نمود. لازم به توضيح است كه برخي از قراردادهاي فاينانس به صورت پروژه محور و برخي به صورت توافقنامه كلي، امضا شده است. از قراردادهاي اشاره شده فاينانس 2 مورد به صورت پروژه محور و 3 مورد در قالب توافقنامه كلي بوده است. همچنين 2 قرارداد ريفاينانس نيز توسط بانك صنعت و معدن امضا شده است. -اينگونه قراردادها، يعني قراردادهاي فاينانس چه اثري بر اقتصاد كشور خواهد داشت؟ امضاي اينگونه قراردادها هم بر نقش ايران در فضاي بين المللي و هم بر اقتصاد داخل تاثير مثبتي دارد. بر فضاي بين الملل 2 اثر مهم دارد ؛ اولين اثر، آن است كه هرچقدر تعداد بانكهاي پذيرنده خارجي براي اعطاي فاينانس...
 • استقراض ۱۶ هزار میلیاردی دولت از بانک ها در ۴ ماه ابتدای سال/بدهی به بانک ها نجومی شد نمودار
 • دولت از ابتدای سال ۹۶ تا پایان تیرماه، بیش از ۱۶ هزار میلیارد تومان از شبکه بانکی استقراض کرده است. سرویس اقتصاد مشرق - بر اساس آمار منتشرشده از سوی بانک مرکزی، رقم استقراض دولت از شبکه بانکی در پایان سال گذشته ۱۸۵.۷ هزار میلیارد تومان بود که فقط در ۴ ماه ابتدایی امسال بیش از ۱۶ هزار میلیارد تومان بر حجم آن افزوده شد به طوری که رقم استقراض دولت از شبکه بانکی در پایان تیرماه ۱۳۹۶ به ۲۰۱.۸ هزار میلیارد تومان رسیده است. این رقم شامل مجموع استقراض دولت از بانک مرکزی و بانک‌ها است که ۳۴.۹ هزار میلیارد تومان آن استقراض دولت از بانک مرکزی و ۱۶۶.۸ هزار میلیارد تومان هم استقراض از بانک‌ها بوده است. رقم استقراض دولت از بانک مرکزی در پایان تیرماه امسال به ۳۴.۹ هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به پایان اسفندماه ۱۳۹۵ بیش از ۷۶۰۰ میلیارد تومان رشد نشان می‌دهد. به عبارت دیگر، دولت در ۴ ماه اول امسال ۷۶۰۰ میلیارد تومان از خزانه بانک مرکزی برداشت کرده است. به همین دلیل استقراض دولت از بانک مرکزی در ۴ ماه اول سال جاری رشد نگران‌کننده ۲۷.۶ درصدی داشته است. ارسال به تلگرام
 • رشد انفجاری بدهی بانک های خصوصی به بانک مرکزی
 • طی ۱۷ سال گذشته فقط دو بار بانک مرکزی اضافه برداشت بانک‌ها را به خط اعتباری تبدیل کرده است و این سیاست یک‌بار در سال ۹۴ و بار دیگر در شهریور ماه ۹۶ عملیاتی شد. به گزارش مشرق، طی ۱۷ سال گذشته فقط دو بار بانک مرکزی اضافه برداشت بانک‌ها را به خط اعتباری تبدیل کرده است و این سیاست یک‌بار در سال ۹۴ و بار دیگر در شهریور ماه ۹۶ عملیاتی شد، حال نکته تأمل ‌برانگیز این است که دقیقاً در ماه‌های نزدیک به اعلام این سیاست حجم بدهی‌های بانک‌های خصوصی به طرز شگفت‌انگیز و انفجار گونه‌ای جهش یافته است، به‌طوری که رشد بدهی بانک‌های خصوصی به بانک مرکزی در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ بیش از ۸۰۰ درصد و در تیرماه ۹۶ نسبت به تیرماه ۹۵ بیش از ۲۲۷ درصد بوده است، بدین ترتیب به نظر می‌رسد رانت اطلاعاتی و اطلاع از اخبار نهایی بانک مرکزی در کار بوده است. بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی یکی از دلایل رشد پایه پولی و پول پرقدرت است که این پول با ضریب فزاینده‌ای که در شبکه بانکی خلق می‌شود، ترکیب شده و نقدینگی را جهش می‌دهد که به شکل دفعتی یا با تأخیر پتانسیل تورمی دارد، از این رو انتظار کنترل رفتار مالی بانک‌ها بسیار مهم است زیرا به دلیل سوء‌مدیریت در منابع و مصارف یا سوء‌استفاده از سپرده‌ها در محل بنگاه‌های ذیل گروه‌های مالی خود می‌تواند خود را در قالب اضافه برداشت از منابع بانک مرکزی نشان دهد و عملاً زمینه‌ساز رشد پایه پولی و پول پرقدرت شود که آسیبش به عموم مردم جامعه می‌رسد. در این میان در شرایطی که تا قبل از دولت یازدهم عموم بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی به بانک‌های دولتی و تخصصی دولتی به دلایل تأمین مالی مسکن مهر و سایر تسهیلات تکلیفی اختصاص داشت، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد از ابتدای دولت...
 • ۴ گزاره در ناکارامدی بانک مرکزی برای مقابله با بانک ها/نقدینگی و تورم چگونه اقتصاد کشور را نشانه گرفته است
 • نقطه اصلی مشکلات اقتصادی و نقدینگی حاکم بر جامعه رفتار غیراصولی بانک‌ها است. علاوه بر این عدم نظارت و ضعف عملکردی بانک مرکزی، سبب منفعل شدن بانک مرکزی در قبال رفتارهای تورم‌زای بانک‌ها شده که اثرات آن به صورت تورم به کشور و مردم تحمیل شده است. سرویس اقتصادی فردا: نقطه اصلی مشکلات اقتصادی و نقدینگی حاکم بر جامعه رفتار غیراصولی بانک‌ها است. علاوه بر این عدم نظارت و ضعف عملکردی بانک مرکزی، سبب منفعل شدن بانک مرکزی در قبال رفتارهای تورم‌زای بانک‌ها شده که اثرات آن به صورت تورم به کشور و مردم تحمیل شده است.اصلاح نظام بانکی کشور به عنوان اصلی‌ترین اقدام برای حل مشکلات اقتصادی کشور وخروج از رکود شناخته شده است. مهم‌ترین دلایل ناکارآمدی نظام بانکی، تخصیص نقدینگی به بخش‌های غیرمولد اقتصاد، بالا بودن نرخ سود تسهیلات بانکی، افزایش قابل توجه اضافه‌برداشت بانک‌ها از بانک مرکزی، عدم ساماندهی چک و استمهال گسترده تسهیلات بانکی شناخته شده است.در این گزارش به ناکارآمدی بانک مرکزی در مقابله با بانکها در اضافه برداشت از بانک مرکزی و اثرات جانبی آن پرداخته شده است.۱- زمانی که بانک‌ها در پاسخگویی به برداشت‌های مردمی و یا انتقال بین‌بانکی وجوه دچار مشکل می‌شوند مجبور به اضافه‌برداشت از بانک مرکزی می‌شوند. به عبارت دیگر هرجا که بانکها با مضیقه پولی مواجه شوند، خواستار دریافت منابع از بانک مرکزی می‌شوند. این اضافه برداشت به بدهی بانک به بانک مرکزی تبدیل می‌شود که سبب افزایش پایه پولی از سمت بانک شده و ایجاد نقدینگی و تورم در کشور خواهد کرد.۲- بانک مرکزی اضافه برداشت بانکها را با سود 34% محاسبه می‌کند تا بانکها به سادگی به این شیوه از تامین منابع مورد نیاز خود فکر نکنند. اما این سود بالا نیز مانع از برداشت اضافی بانکها از بانک مرکزی نشده است. اضافه برداشت بانکها به اندازه‌ای اثرات تورمی در اقتصاد و تحمیل هزینه به مردم دارد...
 • توضیحات بابک زنجانی درباره بانک اف آی آی بی و بانک ملت/فلاح هروی گفت استخاره کرده ام و باید در خدمت زنجانی باشم
 • به گزارش خبرنگار ایلنا، در ابتدای این جلسه قاضی مقیسه اعلام کرد که آقایان مهدی شمس و بابک زنجانی در جلسه حضور دارند. آقای فلاح هروی نیز احضار شده است اما به علت اینکه حالشان در شعبه بد شد در جلسه حضور ندارند و به حضور ایشان نیز احتیاجی نیست. دفاعیات ایشان توسط وکلای او خوانده می‌شود اما قبل از آن چون در جلسات گذشته ابهاماتی وجود داشت از آقای بابک زنجانی دعوت شد تا در این جلسه حضور یابند تا برخی ابهامات را روشن کنند و نقش آقایان فلاح و شمس را در این پرونده مشخص کنند. قاضی مقیسه بابک زنجانی را به جایگاه احضار کرد و از او خواست در خصوص موضوع فروش بانک اس آی آی بی به بانک ملت توضیح دهد. زنجانی در ابتدای حرف‌های خود گفت: مدارک جدیدی به دست من رسیده که باید آنها را بگویم. قاضی مقیسه گفت: این جلسه دادرسی برای شما نیست پس فقط به سوالاتی که می‌پرسیم پاسخ دهید. فقط راجع به پرونده بانک ملت و اس آی آی بی صحبت کنید شما به عنوان مطلع احضار شدید. زنجانی گفت: ما در برج چهار سال ۹۱ کار خود را با وزارت نفت شروع کردیم اما اقدامات ما با آقایان شمس و فلاح به قبل از سال ۹۱ برمی‌گردد. مثلا در سال ۹۰ هواپیماهای خریداری شده توسط آقای شمس را داشتیم که در خرداد ماه آن سال قشم ایر را افتتاح کردیم. از آقای فلاح هم آن زمان که در شرکت غدیر فعالیت می‌کردند دعوت کردم تا کارهای هلدینگ سورینت را سروسامان بدهند. قاضی مقیسه پرسید: پس آقای فلاح اینجا شریک بودند. زنجانی گفت: خیر، ایشان فقط عضو هیات مدیره بودند و شراکتی نداشتند. زنجانی ادامه داد: زمانی که می‌خواستیم با وزارت نفت کار کنیم از وزارت اطلاعات با ما تماس گرفتند و گفتند که آقای فلاح را از مجموعه خود...
 • بانک مرکزی فردا از سامانه صیاد رونمایی می کند/اتصال تمام بانک ها به این سامانه
 • بانک مرکزی در دومین گام موثر به منظور ساماندهی به وضعیت چک در کشور، پس از پیاده سازی کامل سامانه چکاوک در سال ۱۳۹۴، فردا سه‌شنبه به صورت رسمی از سامانه صیاد (سامانه صدور یکپارچه دسته چک) رونمایی خواهد کرد. به گزارش اقتصاد آنلاین، فردا سه‌شنبه ۲۸ شهریور در حاشیه جلسه شورای پول و اعتبار آیین رونمایی از سامانه صیاد (سامانه صدور یکپارچه دسته چک) برگزار می‌شود. این طرح با همت کارشناسان بانک مرکزی به منظور رفع مشکلات فعلی کاربری چک پیاده‌سازی شده است و اجرای آن در دو بعد شکلی و فرآیندی، تحولات مهمی از جمله اعتبارسنجی یکپارچه، کنترل دقیق اهلیت متقاضی دسته چک پیش از صدور، استعلام وضعیت عملکرد صادرکننده چک توسط گیرنده آن، استانداردسازی ابعاد، جانمایی اقلام اطلاعاتی و ویژگی‌های امنیتی برگه چک را دربر خواهد داشت. استانداردسازی برگه چک نقش مهمی را در پیشگیری از جعل ایفا می کند و به ذینفع چک امکان می‌دهد تا از اصالت آن با توجه به یکپارچگی مولفه‌های امنیتی و ظاهری در تمام بانک‌ها اطمینان حاصل کند. با توجه به اصلاح فرایند صدور و کارسازی چک، امکان استعلام وضعیت صادرکننده چک برای گیرنده‌ی ذینفع آنبه هنگام معامله و پیش از پذیرش آن از سامانه متمرکز فراهم خواهد شد. این امر باعث کاهش مخاطره پذیرش چک توسط ذینفعان شده و با افزایش مسئولیت صادرکنندگان چک اصلاح رفتاری را سبب خواهد شد. امید می‌رود با اصلاح فرایند و رفتار صادرکنندگان چک، اعتماد به این ابزار پولی ارتقا یافته و همزمان با تسهیل مراودات تجاری مشتریان، حجم پرونده‌های قضایی مرتبط با چک تعدیل شود. سامانه مورد اشاره با مشارکت تمامی بانک‌ها از روز آینده به بهره‌برداری می‌رسد و از نیمه اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ پذیرش دسته چک‌های صادره‌ قبلی بانک‌ها در چکاوک متوقف خواهد شد و تداوم ارایه‌ی خدمت به آن صرفاً محدود به بانک صادرکننده می‌شود.
 • مصلح:توپ هایمان به گل تبدیل نشد
 • شایان مصلح درباره باخت برابر پیکان اظهار کرد: با توجه به اینکه تیم ما همزمان در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا بازی می کند، براین اساس بازی ها فشرده و نزدیک به هم است.او ادامه داد: بازی با پیکان یک طرفه بود و ما تمام تلاش خود را کردیم اما متاسفانه توپ هایمان گل نشد.بازیکن پرسپولیس در پایان درباره بازی با الهلال عربستان خاطر نشان کرد: امیدوارم بتوانیم تیم الهلال عربستان را ببریم و دل هواداران خود را شاد کنیم.
 • افغانستان به برده آمریکا تبدیل شده است
 • عبدالطیف پدرام، رئیس حزب کنگره ملی افغانستان و نماینده شورای ملی دانشجویان دانشگاه کابل امروز در مراسم شانزدهمین سال روز شهادت احمدشاه مسعود در دانشگاه کابل، گفت: نه گفتن احمد شاه مسعود به استبداد و قدرت‌های که می‌خواستند اراده شان را برما تحمیل کنند منجر به شهید شدن وی شد. رئیس حزب کنگره ملی افغانستان افزود که خواست این قدرت‌ها از احمدشاه مسعود این بود که در برابر اراده ظالمانه شان تسلیم شود و نفس نظام استبدادی را بپزیرد، چیزی که ما اکنون تسلیم آن شدیم. پیام آفتاب به نقل از پدرام نوشت: مسعود خواستار انتخاباتی بود که رای مردم تصمیم گیرنده باشند نه این که آمریکا برای ما تصمیم‌گیری کند. وی تأکید کرد که ما امروز برده‌های آمریکا شدیم و هیچ آزادی و اختیاری برای تصمیم‌گیری نداریم. عبدالطیف پدرام تأکید کرد که ما در وضعیت اشغالی قرار داریم و نتیجه انتخابات ریاست جمهوری گواه این مدعا است و گفت: در جامعه‌ای که استبداد و نابرابری وجود دارد، سخن گفتن از وحدت ملی جایگاهی ندارد.
 • دانشگاه آزاد علم را تبدیل به ثروت می کند
 • رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در حال برنامه‌ریزی برای به دست آوردن ثروت از علم می‌باشد و از نخبگان، ایده نخبگان و تبدیل آن به ثروت حمایت می‌کند. به گزارش مشرق، فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز (دوشنبه 27 شهریور) در همایش مخترعان، مبتکران و اساتید برتر بسیج علمی کشور، با اشاره به نزدیکی هفته دفاع مقدس، گفت: جنگ 8 ساله جنگی با تمام جهان و با پوشش کشور عراق بود که می‌خواست با انقلاب اسلامی مقابله کند. وی افزود: ما در دفاع مقدس با دست خالی در مقابل تمام کفر که رمز موفقیت ما الگوی بسیج که حضرت امام(ره) مطرح کردند به پیروزی رسیدیم که این مدل امروز به عنوان مدلی با 3 محور علم، عقل و عمل مورد استفاده مدافعان حرم نیز قرار گرفته که دشمنان را به زانو در آورده است. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه خصومت و دشمنی دنیای استکبار هنوز باقی است، تصریح کرد: تمام تحولات منطقه با هدف ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران است و تا زمانی که جمهوری اسلامی بر پا باشد خصومت و دشمنی استکبار ادامه خواهد داشت و ما باید با همان الگوی بسیج که امام(ره) پایه‌گذاری کرد، امروز با هدایت و رهبری مقام معظم رهبری این آرزوی دشمن را با شکست روبرو کنیم. فرهاد رهبر با اشاره به شرایط امروز، وظایف یک بسیجی را چنین بیان داشت: اولین وظیفه یک بسیجی شناخت دشمن و طرح‌های آن می‌باشد، همان‌طور که در جنگ نظامی نیروهای اطلاعات و عملیات این کار را انجام می‌دهند. وی افزود: امروزه سلطه‌گران به دنبال انحصارطلبی در علم و دانش هستند و می‌خواهند جلوی پیشرفت دیگر کشورها را بگیرند و آنها به قدرت علم مجهز نشوند، زیرا قدرت علم پشتوانه دیگر قدرت‌هاست، همان‌طور که ما توانستیم در انرژی هسته‌ای و هوا فضا با تلاش...
 • تبدیل یک مدرسه به پاسگاه یک اتفاق بد است
 • عصرایران؛ رضا حبیب زاده - به تازگی اعلام شده که قرار است ساختمان یک مدرسه وقفی به پاسگاه تبدیل شود.در این باره می توان به نکات زیر اشاره کرد. 1- ساختمان، ساختمان است، سنگ و آجر و سیمان و ... اما برخی ساختمان ها متفاوت هستند و مردم نسبت به آنها حس ویژه ای دارند. برخی ساختمان ها حرمت دارند. خاطره دارند. نماد هستند. مثل مدرسه. مدرسه جایی است که کودکان و نوجوانان در آن تحصیل می کنند؛ خاطره می اندوزند و بعد از پایان تحصیل هم همچنان ارتباط خود را با مدرسه حفظ می کنند ... چون مدرسه تا آخر عمر همراه انسان است. تبدیل یک مدرسه به پاسگاه کار بدی است. اوج بی سلیقه گی است. اوج بی تدبیری در دولتی که خود را دولت تدبیر و امید می داند. 2- ادعا شده این مدرسه مخروبه است اما واقعیت های ملموس و قابل مشاهده نشان می دهد این گونه نیست. عکس های این مدرسه هم بیانگر همین واقعیت است. این مدرسه نیازمند بازسازی است و به دلیل طولانی شدن اختصاص بودجه برای بازسازی، دانش آموز ثبت نام نکرده. مدرسه در انتظار بازسازی است نه اینکه به این بهانه، انگ مخروبه بخورد و تغییر کاربری دهد و تبدیل به پاسگاه شود.نکته اینکه این مدرسه در آخرین انتخابات، یعنی انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری، محل حوزه انتخابیه بوده است. اگر واقعا این مدرسه مخروبه است چگونه قرار است پاسگاه در آن مستقر شود؟ جز اینکه بازسازی خواهد شد؟همچنین براساس خبرهای منتشر شده بودجه ای برای بازسازی مدرسه اختصاص یافته است. وقتی بودجه برای بازسازی وجود دارد چرا نباید مدرسه بازسازی و دوباره به آغوش دانش آموزان و معلمان برگردد و اندکی از تراکم طاقت فرسا و رنج آور دانش آموزان در کلاس های درس کم کرد. اقدام صحیح بازسازی مدرسه و بازگشت آن به آغوش دانش آموزان است نه...
 • شهر تاریخی دره شهر به سایت موزه تبدیل می شود
 • ایلام-مدیر پایگاه شهر تاریخی سیمره گفت: شهر تاریخی دره شهر به سایت موزه تبدیل می شود. به گزارش خبرنگار مهر، علی سنایی نژاد امروز نیز در دیدار با فرماندار دره شهر با بیان اینکه ایجاد زیرساختهای گردشگری در راستای ایجاد شهر تاریخی به سمت سایت موزه و ثبت جهانی است، گفت: یکسری زیرساخت ها مانند مسیر گردشگری به منظور دسترسی به مکان های تاریخی کاووش شده در داخل شهر تاریخی در دو لاین احداث شده است. مدیر پایگاه شهر تاریخی مساحت شهر تاریخی سیمره را حدود ۶۰ هکتار عنوان کرد و افزود شهر تاریخی بزرگترین محدوده شهری در کشور است و اهمیت بالای آن به خاطر این است که مربوط به یک دوره تاریخی خاص می باشد. وی جهت مطالعات پژوهشی،استحکام بخشی،پاکسازی و مسائل حفاظتی شهر تاریخی خواستار همکاری مسئولین اجرایی ذیربط شهرستان شد.
 • برخی ارزش ها در جامعه به ضدارزش تبدیل شده اند
 • مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: متأسفانه اکنون رسانه‌ها جنگ را به ماهوی جنگ معرفی می‌کنند. این در حالیست که با الهامات دفاع مقدس می‌توان جامعه را پرورش داد. به گزارش ایسنا، نمایشگاه منتخب عکس‌های عکاسان دفاع مقدس با حضور امیردریادار حبیب‌الله سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش، امیرسرتیپ ابراهیم گلفام، رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، مجید رجبی معمار، مدیرعامل خانه هنرمندان ایران و محمد خدادی، مدیرعامل خبرگزاری ایرنا در گالری فکه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس افتتاح شد. در این مراسم سردار جواد خضرایی، مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در سخنانی بیان کرد: در سال‌های گذشته ۱۰ هزار بسته که هر کدام شامل ۳۰ قطعه عکس بودند به استان‌های مختلف کشور ارائه می‌شد، اما امسال برخی از برخوردها برای ارائه عکس‌ها مقداری منقبضانه بود، اما با این حال دکتر خدادی لطف کردند و مجموعه‌ای از عکس‌هایی که عکاسان این خبرگزاری در دوران دفاع مقدس تهیه کرده بودند را در اختیار این مجموعه قرار دادند. وی افزود: ما باید درباره الهامات و ارزش‌های تمدن‌ساز دفاع مقدس صحبت کنیم، اما متأسفانه در این مسیر شاید به تعداد انگشتان دست حضور داشته باشند که فعالیت کنند. امروز من باید از این مجموعه عکس‌هایی که در گالری فکه قرار دارند به عنوان فریاد تصویرها یاد کنم، چرا که آن‌ها بسیار بر روی مخاطبان‌شان اثرگذار هستند. سردار خضرایی با اشاره به دو پایه‌ای که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به آن نیاز دارد، گفت: نخست توسعه رفتارهای بازدارنده از قبیل ارتقاء توان رزم و دیگری ایجاد، حفظ، مقاومت و علاقه‌مندی به میهن دو پایه مهم برای جمهوری اسلامی ایران هستند. ما برای ایجاد، حفظ مقاومت و علاقه‌مندی می‌توانیم از ارزش‌های دوران دفاع مقدس بهره بگیریم، اما متأسفانه برخی رسانه‌ها جنگ را به ماهوی جنگ نشان می‌دهند، این در حالیست که ما باید بتوانیم الهامات و ارزش‌های...
 • اعتراض به تصمیم تبدیل یک مدرسه به پاسگاه عکس
 • براساس خبرهای منتشر شده در استان خوزستان، قرار است یکی از مدرسه های قدیمی و وقفی شهر اهواز به نیروی انتظامی واگذار شده و تبدیل به پاسگاه شود.به گزارش عصرخبر، این تصمیم باعث اعتراض مردم، دانش آموزان و فرهنگیان شده است.این مدرسه در انتظار تعیین بودجه برای بازسازی است اما خبرهایی درباره واگذاری آن برای تبدیل به پاسگاه منتشر شده و مقامات رسمی استان خوزستان نیز این موضوع را تایید کرده اند.در حالی که مردم می گویند این مدرسه با بازسازی دوباره می تواند دانش آموزان را ثبت نام کند.براساس خبرهای منتشر شده، نمایندگان اهواز در مجلس، رئیس آموزش و پرورش اهواز و فرماندار اهواز با این تصمیم مخالف هستند و رئیس آموزش و پرورش اهواز نیز از این تصمیم ابراز بی اطلاعی کرده است.
 • خاتمی:مساله حجاب در حال تبدیل شدن به فاجعه است
 • عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: اعضای خبرگان نسبت به مساله حجاب و فضای مجازی دغدغه‌های جدی دارند که پیشنهاد می‌کنیم برای رسیدن به نتیجه‌ای در این زمینه جلسه‌ای میان نمایندگان خبرگان با هیات دولت برگزار شود.به گزارش ایسنا، آیت‌الله سیداحمد خاتمی در حاشیه ضیافت شام مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران با اشاره به محتوای این مراسم اظهار کرد: این جلسه ضیافت در حقیقت جلسه قانونی و آنچه در آیین‌نامه مطرح شده، نیست. جلسه، به راستی یک ضیافت است که مطالب خوبی هم در آن گفته می‌شود که طی آن هر کدام از آقایان پنج دقیقه صحبت می‌کنند و در مجموع نیز امشب 20 نفر صحبت کردند و اجمالا احساس ما چنین است که چون رهبری گفته‌اند که نمایندگان خبرگان مطالبه‌گر باشند ما هم مطالبه‌گر هستیم.وی افزود: به طور مثال در مساله حجاب دغدغه آقایان بسیار جدی بود و پیشنهاد کردند در زمینه این مساله که در حال حاضر دارد تبدیل به فاجعه می‌شود، دولت از کارکنان خودش شروع کند از جمله در بیمارستان‌ها، مهمانداران هواپیماها و کارکنان سایر دستگاه‌ها که البته ما نمی‌گوییم همه کارکنان این دستگاه‌ها حجاب خوبی ندارند و هرگز هم چنین ادعایی نداریم اما برای مواردی که وجود دارد باید فکری کرد.عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان با تاکید بر اینکه مملکت ما یک مملکت اسلامی است، اظهار کرد: ما تا می‌گوییم حجاب، آقایان می‌گویند به داد اقتصاد، معیشت مردم و بیکاری جوانان برسید اما ما می‌گوییم هم به معیشت مردم و بیکاری جوانان برسید هم سایر مسائل و ابعاد را مورد توجه قرار دهید.خاتمی با اشاره به گله‌های نمایندگان مجلس خبرگان از فضای مجازی اظهار کرد: نمایندگان مجلس خبرگان در جلسه امشب درباره موضوع فضای مجازی هم مطالبه‌گری‌هایی داشتند و در مجموع معتقد بودند که وزارت ارتباطات در مورد فضای مجازی به فکر حفظ اخلاق، حیا و ارزش‌های دینی باشد نه اینکه ما بگوییم...
 • زیدان:مایورال به بازیکن مهمی تبدیل خواهد شد
 • زیدان پس از برتری امشب رئال مادرید در زمین سوسیداد به تمجید از بیل و مایورال پرداخت. به گزارش "ورزش سه"، رئال مادرید امشب در زمین سوسیداد به لطف گلهای بیل و مایورال به برتری 1-3 دست یافت و دو تساوی خانگی اخیر خود را فراموش کرد. زیدان در پایان بازی گفت:« نیمه اول بسیار خوب بازی کردیم و زمانی که با جدیت و سرسختی بازی را شروعکنیم،برای تیم حریف، کنترل بازی سخت می شود. می دانستیم که سوسیداد به تملک توپ علاقه دارد ولی برنامه ما به گونه ای بود که اجازه این کار را به آنها ندهیم و موفق هم شدیم.» مایورال:« او بازیکنی خوب و جوان است و معتقدم می تواند به بازیکن مهمی در رئال تبدیل شود. به خاطر گلزنی اش بسیار خوشحال شدم. امشب به او فرصت بازی دادم و به خوبی هم از آن استفاده کرد. جدای از گلی که زد، تلاش و از خودگذشتگی اش در زمین برایم جالب توجه بود.» بیل:«واضح است که بیل در زمین به فضا نیاز دارد و در این صورت بسیار خطرناک خواهد شد. برای گلزنی او هم خوشحال شدم چون به آن نیاز داشت. بیل نشان داد که چه بازیکنی است و چه کیفیتی دارد. گفته بودم که باید در مورد او صبور بود. روی صحنه گل از دویدن گرفته تا تمام کنندگیاش، عالی عمل کرد.»
 • ساختمان متروکه در قلب شهر چوار به پاتوق معتادان تبدیل شده است
 • ایلام- عضو شورای شهر چوار گفت: تپه بی صاحب و ساختمان متروکه و پاتوق معتادان، قلب شهر چوار را نشانه رفته است. ‌نادر خاکی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه به دلیل پاسخگو نبودن مسئولین مربوطه، شهر چوار روند شهری خود را تغییر داده است، اظهار داشت: تپه ای در وسط شهر چوار وجود دارد که متاسفانه ساختمان متروکه اش به محلی برای تجمع معتادان و افراد ولگرد، استعمال مواد مخدر و دخانیات و دپوی انواع زباله تبدیل شده است. وی با اشاره به اینکه خانواده های همجوار این تپه خوفناک به دلیل نبود امنیت و ترس از اینکه بچه هایشان با فساد اخلاقی روبرو شوند، فرزندان خود را در خانه حبس کرده اند، افزود: بارها و بارها نسبت به این پدیده زشت و آلاینده اعتراض شده اما متاسفانه تا کنون کسی پاسخگوی این ماجرای تلخ نبوده است و نیست. عضو شورای شهر چوار با بیان اینکه چوار مهد بروز و ظهور بزرگان و نیکنامان بزرگی است که در سطح ملی و فراملی به خوبی درخشیده اند، بیان داشت: قطعا ادامه این روند تلخ و عدم تعیین تکلیف این تپه فساد انگیز؛ بیش از پیش زمینه را برای انحراف جوانان و نوجوانان این شهر و آلوده ساختن محیط پیرامون اش، فراهم خواهد ساخت. نادر خاکی با اشاره به اینکه معتادها و ولگردها قصد مهاجرت ندارند و هر شب در دل این تپه با چوار بی صاحب درد دل ها می کنند، تصریح کرد: متاسفانه تا کنون هیچ ارگان و دستگاهی به حل این معضل اجتماعی ورود و عرصه را بر هنجارشکنان تنگ نکرده است. وی با طرح این سوال که نمی دانم چوار وابسته به کدام حزب است، یادآور شد: هیچ حزبی تا الان به چوار به صورت ویژه توجه نکرده است و یقین دارم که چون وابسته به هیچ حزبی نیست، مورد بی...
 • مسأله زنان سرپرست خانوار به یک دغدغه اجتماعی تبدیل شود
 • به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از سیستان وبلوچستان، دکتر مریم پویا، مدرس دانشگاه و مديركل امور بانوان استانداری سيستان و بلوچستان صبح امروز، در نشستی که با موضوع بررسی مشکلات زنان استان در دفتر خبرگزاری ایکنا برگزار شد، گفت: از منظر اسلام، جایگاه خانواده، جایگاهی والا و ارزشمند است، زیرا جامعه سالم برخاسته از خانواده‌های سالم است و زنان، مهمترین رکن خانواده هستند.مديركل امور بانوان استانداری بیان کرد: نقش زن در تأمین بهداشت روانى خانواده و در نتیجه سلامت جامعه بسیار چشمگیر است؛ زن می‌تواند چه در نقش مادر و چه در نقش همسر، روحیه امید و نشاط را به اعضای خانواده منتقل کند.وی ادامه داد: زنان از عواطف بسیاری برخوردارند و با توجه به روحیه حساس و ظریفی که دارند، بسیار آسیب‌پذیر هستند و در این میان، زنان سرپرست خانوار بیش از سایر زنان در معرض آسیب‌های مختلف اجتماعی، روحی و جسمانی قرار دارند.پویا اظهار کرد: مسأله خانواده‌های بی سرپرست و یا بدسرپرست یک معضل بزرگ است که می‌تواند ناهنجاری‌های فراوانی در جامعه ایجاد کند؛ حل این معضل نیز تنها در توان یک سازمان یا نهاد نیست، بلکه مسأله «زنان سرپرست خانوار» باید به یک دغدغه اجتماعی تبدیل شود و حتی سمن‌ها و خود مردم نیز پای کار بیایند.وجود 58 هزار زن سرپرست خانوار در سیستان و بلوچستانوی افزود: تعداد زنان سرپرست خانوار رو به افزايش است؛ در استان سيستان و بلوچستان ٥٨ هزار زن سرپرست خانوار داريم كه به لحاظ سنی بين ١٢ تا٤٠ سال هستند.مدرس دانشگاه سیستان و بلوچستان بیان کرد: همچنین 38.3 درصد زنان، بدسرپرست هستند، یعنی یا همسرانشان در زندان هستند و يا دچار اعتياد هستند، بنابراین تأمین مایحتاج زندگی بر دوش زن است.وی با اشاره به مشکلات زنان سرپرست خانوار، اظهار کرد: مشکلات اقتصادی در رأس همه مشکلات این‌گونه خانواده‌هاست، بطوری که ٧٠ درصد زنان سرپرست خانوار، مشكل مالی دارند؛ حقوق ماهیانه برخی از...
 • اختلاف میان مکاتب فقهی نباید به دشمنی تبدیل شود
 • رئیس گروه اسلامی فرهنگستان علوم اسلامی گفت: تفسیر ما از گفت‌وگوی ادیان غلبه بر یکدیگر نیست. ما برای گفت‌وگو تعریف درک متقابل یکدیگر از ادیان را قائل هستیم. به گزارش ایسنا، آیت‌الله سیدمصطفی محقق داماد روز دوشنبه (۲۷ شهریورماه) در هفتمین دور گفت‌وگوی دینی مرکز گفت‌وگوی ادیان و تمدن‌ها با اتریش تحت عنوان «انسان، طبیعت و آزادی» ‌که با حضور علما و اندیشمندانی از این دو کشوردر سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد، با بیان اینکه ایران از سال ۱۹۹۲ آغازگر گفت‌وگوی بین ادیان بوده اظهار کرد: دور ابتدایی گفت‌وگوها با ارتودکس یونان بود. به نظر بنده از نظر تاریخی پیشنهاد گفت‌وگوی ادیان به پیامبر اسلام (ص) می‌رسد. وی گفت: اسلام سایر ادیان و مذاهب را به احترام به یکدیگر دعوت کرده است. چگونه می‌شود که وقتی این دین آسمانی همه ادیان را به احترام دعوت می‌کند ولی گروه‌هایی شکل بگیرد که بخواهند آرامش سایرین را برهم بزنند؟ اختلاف بین گروه‌ها و مکتب‌های فقهی به جای خود، ولی این اختلافات نباید به دشمنی و عداوت تبدیل شود. رئیس گروه اسلامی فرهنگستان علوم اسلامی تأکید کرد: آنهایی که امروز دست به اسلحه می‌برند و خون می‌ریزند هیچ ربطی به هیچ یک از ادیان آسمانی ندارند. ما آن‌ها را متدین و پیرو ادیان نمی‌بینیم. چگونه می‌شود دین بودایی که حتی احترام مورچه را نیز دارد در صدد آواره کردن انسان‌ها برآید و یا پیامبری که به مهر و محبت در کل ادیان معروف است چگونه در دین این پیامبر انسان‌ها را به کشت و کشتار می‌رسانند و به نام پیامبر اسلام (ص) خون دیگران را می‌ریزند. محقق داماد گفت: در گفت‌وگوی ما بحث و غلبه بر دیگری مطرح نیست. ما برای گفت‌وگو این ارزش را قائل هستیم و این تعریف را داریم که گفت‌وگو یعنی درک یکدیگر. مسئولیت ما در قبال طبیعت و محیط زیست بسیار زیاد است در ادامه این...
 • ورزشگاه ۵۰۰۰ نفری دورود تبدیل به آثار باستانی شده است
 • خرم آباد- نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: ورزشگاه ۵ هزار نفری دورود تبدیل به آثار باستانی شده است. به گزارش قدس آنلاین، مجید کیان‌پور اظهار کرد: دو پروژه در شهرستان دورود داریم که یکی کمربندی و دیگری ورزشگاه ۵هزار نفری است. وی با اشاره به اینکه این ورزشگاه دورود تبدیل به آثار باستانی شده است، ادامه داد: علیرغم اینکه زمین این پروژه را با مشکلات زیادی تملک کردیم اما عملاً هیچ کاری در آنجا صورت نگرفته و چنانچه اداره کل ورزش و جوانان استان اقدام نکند زمین را از دست خواهیم داد. نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه پروژه کمربندی دورود ۱۲ کیلومتر است که هشت کیلومتر آن آزاد شده اما چون پول مردم را پرداخت نکردند به راه و شهرسازی اجازه ادامه فعالیت ندادند. وی گفت: نیاز است که مطالبه مردم پرداخت و آنها را راضی کرد تا ۴ کیلومتر باقی مانده که تاکنون انجام نشده است به سرانجام برسد. منبع: ایسنا
 • نرم افزار تبدیل به برای اندروید Slideshow Maker ۲۱/۰ Android
 • خبرگزاري آريا - آيا اين جديدترين نسخه است؟ بله. (مشاهده ساير نسخه هاي Slideshow Maker) دانلود نرم افزار تبديل عکس به فيلم (براي اندرويد) Slideshow Maker 21.0 Android نسخه جديد نرم افزار Slideshow Maker براي اندرويد منتشر شد. (21.0) Slideshow Maker نرم افزاري کاربردي در زمينه ساخت اسلايدشو براي سيستم عامل اندرويد مي باشد. (ساخت فيلم و کليپ از روي عکس، و قرار دادن آهنگ بر روي آن) توسط Slideshow Maker مي توانيد در محيطي کاملا کاربر پسند و ساده به ساخت اسلايدشو بپردازيد. از ويژگي هاي برنامه Slideshow Maker مي توان به سفارشي سازي اسلايد ها اشاره نمود. براي مثال مي توانيد در اسلايد هاي خود از استيکرها و نوشته هاي گوناگون استفاده نماييد. از ديگر قابليت هاي اين برنامه نيز مي توان به امکان استفاده از بي نهايت عکس براي ساخت فيلم اشاره نمود. در واقع هيچگونه محدوديتي در ساخت کليپ وجود ندارد. شما مي‌توانيد همين حالا با مراجعه کردن به ادامه مطلب، ضمن آشنايي با ساير ويژگي‌هاي آن و نيز مشاهده تصاويري از محيط داخلي برنامه، آن را دانلود و نصب کنيد. مهم ترين ويژگي هاي نرم افزار Slideshow Maker: - امکان وارد کردن عکس و موسيقي دلخواه - انتخاب از ميان صدها استيکر مختلف - به اشتراک گذاري آسان ويدئوها از طريق شبکه هاي اجتماعي - شامل بر بيش از 100 استيکر مختلف - امکان اضافه کردن متن‌هاي مختلف به ويدئو با بيش از 50 فونت گوتاگون - امکان استفاده از عکس‌هاي موجود در گالري گوشي، وب و... - محيط کاربري ساده و کاربر پسند مهم ترين تغييرات نسخه 21.0 : - بهبود عملکرد کلي نرم افزار - رفع برخي اشکالات نسخه قبلي نرم افزار نرم افزار تبديل عکس به فيلم (براي اندرويد) - Slideshow Maker 21.0 Android را دانلود کنيد: دانلود نرم افزار (حجم 23.6 مگابايت) تاريخ انتشار: 96/06/27 سيستم عامل مورد نياز:...
 • ۳۴۰ هکتار از اراضی کم بازده آزادشهر به باغات مثمر تبدیل شد
 • ر ئیس منابع طییعی و آبخیزداری شهرستان آزادشهر گفت: در پروژه ترسیب کربن در شهرستان آزادشهر, در مدت ۳ سال، ۳۴۰ هکتار از اراضی کم بازده شهرستان به باغات مثمر تبدیل شدند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از آزادشهر, حسین سلطانعلی, عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان آزادشهر اظهار داشت: در راستای تولید و اشتغال در سال اقتصاد مقاومتی, 36 هزار نهال در مراکز ترک اعتیاد شهرستان توسط معتادان در حال بهبودی و بهبود یافته از نوع گل گاوزبان تولید شد که اگر این نهال‌ها در 4 هکتار از اراضی کشت شود, درآمدزایی بالایی خواهد داشت.وی افزود: در پروژه ترسیب کربن در شهرستان آزادشهر, در مدت 3 سال 340 هکتار از اراضی کم بازده شهرستان به باغات مثمر تبدیل شدند.رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آزادشهر افزود: در این پروژه هدف کشت نهال نیست بلکه در نظر داریم مردم با طبیعت آشتی کنند و آسیب کمتری به محیط زیست و منابع طبیعی وارد شود و ما در کنار مردم نقاط ضعف برخورد با طبیعت را شناسایی کنیم.سلطانعلی یادآور شد: 850 هکتار از اراضی مرتعی شهرستان کودپاشی شده و مردم در مدت 3 سال آموختند که خود از مراتع حفاظت کنند و اجازه ندهند که دام‌ها به مراتع تجاوز کنند.رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آزادشهر تاکید کرد: در حوزه روستاهای خوش ییلاق, حدود 40 هکتار از اراضی توسط مردم قرق شده تا به مراتع آسیب وارد نشود و در روستاهای به جای استفاده مردم از مراتع, ایجاد مشاغل خانگی مانند تولید گیاهان دارویی, قارچ و قایبافی آموزش داده شده است.حجت الاسلام محمود بهرامی امام جمعه شهرستان آزادشهر اظهار داشت: انجام ادای فریضه نماز در روز جمعه در نمازجمعه باید جزء ابتدایی‌ترین فعالیت مسئولان باشد.امام جمعه شهرستان آزادشهر افزود: شرکت مسئولان در نماز جمعه و مناسبات مذهبی, سبب قوت قلب مردم خواهد شد.انتهای پیام/ R41471/P1377/S6,70/CT11
 • خاوران نامه ابن حسام را تبدیل به فردوسی ثانی کرده است
 • به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از خراسان جنوبی محمد علی رحیمی، استاد ادبیات دانشگاه امروز 27 شهریورماه، در بازدید شرکت کنندگان جشنواره شعر ابن حسام از آرامگاه این شاعر گفت:ابن حسام شاعر قرن هفتم و هشتم هجری و طلایه دار شعر شیعی منطقه است. وی اظهار کرد:ابن حسام به واسطه سرودن حماسه دینی خاوران نامه از سوی بسیاری از کارشناسان فردوسی ثانی لقب گرفته است. این استاد دانشگاه بیان کرد:وی در اکثر علوم زمانه خود از جمله صرف و نحو و تاریخ و نجوم و از جمله ادبیات متبحر بوده است. رحیمی ادامه داد:٩هزار بیت دیوان او در مدح و منقبت بزرگان دین و از جمله حضرت علی(ع) است. وی یادآور شد:قصاید او خراسانی و غزل های او عراقی است و بسیاری از آثار او در جواب حافظ است.