شرق در ادامه نوشت: برخی کارشناسان اعتقاد دارند دولت به‌دنبال افزایش نرخ ارز است و برخی دیگر می‌گویند به‌دلیل درپیش‌گرفتن سیاست‌های پولی و بانکی از سوی بانک مرکزی، قیمت دلار در یکی، دو هفته اخیر افزایشی شده است. آنها می‌گویند منابع بانکی به‌دلیل کاهش سود سپرده‌ها به سمت خرید ارز سرازیر شده و در کنار آن، تحریم‌های جدید نیز شرایطی ایجاد کرده تا نرخ ارز افزایش یابد.

این کارشناسان البته افزایش تقاضا برای خرید ارز به‌دلیل سفرهای پایان تابستان را هم زیاد نمی‌دانند و اعتقاد دارند عمده خریدها از سوی فعالان اقتصادی و بازرگانان انجام می‌شود و سفرها تأثیر زیادی بر بازار ارز ندارد. در چنین شرایطی، برخی کارشناسان می‌گویند بانک مرکزی به‌دنبال افزایش نرخ ارز است، اما ترجیح می‌دهد قیمت‌ها را به‌تدریج و در سایه شوک‌های کوتاه‌مدت و مقطعی افزایش دهد. یکی از این کارشناسان، آلبرت بغزیان است که می‌گوید بانک مرکزی تلاش می‌کند نرخ ارز را در روندهای مقطعی و حساب‌شده افزایش دهد. این اقتصاددان در گفت‌وگو با «شرق» موضوع تحریم‌ها، کاهش سود سپرده‌های بانکی و همچنین افزایش مسافرت‌های خارجی در پایان تابستان را دلیل محکمی برای افزایش نرخ ارز ندانست و تأکید کرد برای بررسی دلایل افزایش نرخ ارز، باید همه موارد به‌صورت دقیق موشکافی شود. او گفت: «موضوع مسافرت‌های پایان تابستان در افزایش نرخ ارز تأثیرگذار نیست؛ درست است که معمولا در شهریورماه میزان مسافرت‌های خارجی افزایش می‌یابد، اما میزان افزایش تقاضا برای ارز در این سفرها به‌اندازه‌ای نیست که بازار را تحت تأثیر قرار دهد».

بغزیان همچنین موارد مطرح‌شده درباره تحریم‌های جدید را در بازار ارز بی‌تأثیر دانست: «صحبت‌هایی که درباره تحریم و برجام از سوی مسئولان آمریکایی مطرح‌ شده نیز در بازار ارز تأثیر زیادی ندارد، چراکه از سویی هنوز اقدامی دراین‌ارتباط انجام نشده و از سوی دیگر، دولتمردان آمریکایی همواره این مباحث را علیه کشورمان مطرح کرده‌اند؛ بنابراین این موضوع نیز نمی‌تواند توجیه مناسبی برای افزایش نرخ ارز باشد».

به گفته این اقتصاددان، برخی از کارشناسان اعتقاد دارند کاهش سود سپرده‌های بانکی سبب شده مردم سپرده‌های خود را از بانک‌ها خارج کنند و ارز بخرند که این موضوع درنهایت به افزایش نرخ دلار منجر شده است. این در حالی است که بغزیان این دلیل را برای افزایش نرخ ارز موجه نمی‌داند: «آن‌گونه که در هفته‌های اخیر شاهد بوده‌ایم، تغییر خاصی در میزان سپرده‌های بانکی ایجاد نشده و این سپرده‌ها نیز از بانک‌ها خارج نشده‌اند؛ بنابراین نمی‌توان کاهش سود سپرده‌ها را نیز دلیل اصلی افزایش قیمت دلار دانست».
تقصیرها بر گردن بانک مرکزی است
بخش زیادی از تمرکز مالی دولت در سال‌های اخیر، کنترل قیمت ارز به‌منظور جلوگیری از افزایش غیرمنطقی آن بوده است. این موضوع سبب شده افزایش کنونی قیمت ارز بسیاری از تقصیرها را بر گردن بانک مرکزی و به دنبال آن، دولت بیندازد. آلبرت بغزیان در این‌ ارتباط هم تأکید دارد که رد پای بانک مرکزی در افزایش قیمت دلار به چشم می‌خورد: «با بررسی همه مواردی که ممکن است باعث افزایش قیمت دلار شده باشد، به نقش بانک مرکزی در این موضوع برمی‌خوریم؛ از نظر من، بانک مرکزی با توجه به مقطع کنونی، قیمت فروش ارز به صرافی‌ها را افزایش داده تا با استفاده از زمان، قیمت دلار را با افزایش مقطعی روبه‌رو کند». به گفته او، قیمت ارز پس از افزایش دیگر برگشت ندارد و در همان نقطه بالا باقی می‌ماند؛ به همین دلیل اکنون هم نباید منتظر ارزان‌شدن قیمت دلار باشیم: «بانک مرکزی تمایلی به حفظ قیمت قبلی در نقطه سه‌هزارو ٧٠٠ تومانی نداشته و به بازار ارز نگاه سود کوتاه‌مدت دارد؛ البته نمی‌توان هم گفت قیمت ارز تا چه مقدار افزایش خواهد داشت اما این قیمت در ایران همواره به سمت افزایشی حرکت کرده و هیچ‌گاه منفی نشده است».

بغزیان همچنین از تأثیر منفی افزایش قیمت ارز بر تولید گلایه کرد و گفت: «افزایش قیمت ارز به این صورت باعث افزایش بی‌اعتمادی در بازار می‌شود؛ البته از نظر من افزایش قیمت ارز مقطعی است و قیمت در یک نقطه ثابت خواهد ماند؛ بانک مرکزی هم به دنبال آن است تا با ایجاد شوک‌های ارزی، قیمت را در نقطه‌های مشخصی قرار دهد و بازار را بر مبنای آن قیمت تثبیت کند».
سیاست ارزی بانک مرکزی مشخص نیست
سیاست‌های نابسامان بانک مرکزی نیز از جمله مباحثی است که سبب نوسان در بازار ارز و به‌ویژه دلار شده است. یک کارشناس دیگر بازار ارز در این‌ ارتباط اعتقاد دارد نامشخص‌بودن سیاست ارزی دولت سبب شده مشکلات پولی و ارزی در ایران بیشتر شود. میثم رادپور در گفت‌وگو با «شرق» گفت: «متأسفانه دولت ما سیاست ارزی مشخصی ندارد و صندوق بین‌المللی پول نیز ایران را جزء کشورهایی طبقه‌بندی کرده که از هیچ سیاست مشخصی پیروی نمی‌کنند». به گفته او، صندوق بین‌المللی پول کشورها را بر اساس سیستم‌های ارزی طبقه‌بندی کرده که ایران جزء هیچ‌یک از این سیستم‌ها نیست. او البته تلاش‌های بانک مرکزی برای تثبیت نرخ ارز در بازه‌های زمانی طولانی را قابل ‌تحسین می‌داند اما تأکید دارد شوک‌های ارزی نیز تأثیر مستقیمی بر بازار دارند: «کشور ما دوره‌های تثبیت طولانی را پشت سر گذاشته اما شوک‌های ارزی مقطعی سبب شده تلاش‌ها برای تثبیت نرخ ارز زیر سؤال برود؛ اکنون هم در مقطعی قرار داریم که شوک‌های ارزی سبب تأثیرگذاری مستقیم در بازار می‌شوند». رادپور همچنین بر این موضوع تأکید دارد که در شرایط فعلی نمی‌توان برنامه خاصی برای تثبیت نرخ ارز در نظر گرفت: «بانک مرکزی به‌صورت مشخص تلاش می‌کند نسبت‌های ارز در بازار تهران را با نسبت‌های بازار جهانی همسان کند؛ البته این تلاش‌ها هم باید انجام شود ولی درصورتی‌که بانک مرکزی به این وظیفه عمل نکند، بازار به‌سرعت خود را با بازار جهانی تطبیق خواهد داد».

به گفته این کارشناس بازار ارز، بانک مرکزی همواره تلاش کرده میزان ارز مبادله‌ای را کمتروکمتر کند؛ این سیاست‌ هم به‌تدریج و با حذف گروه‌های ١٠‌گانه اولویت کالایی اعمال‌ شده تا نرخ ارز به سمت بازار آزاد حرکت کند. او این سیاست بانک مرکزی را تلاشی برای تک‌نرخی‌کردن ارز می‌داند: «زمانی که مرکزی برای تعیین قیمت دولتی ارز وجود دارد و در کنار آن، بازار هم قیمت خود را روی ارز می‌گذارد، حذف هر یک از این بخش‌ها باعث می‌شود ارز تک‌نرخی شود». رادپور موضوع اصلی را اینجا می‌داند که بانک مرکزی در شرایط فعلی به‌صورت ناخودآگاه سیگنال‌هایی را به سمت بازار آزاد ارسال می‌کند: «این سیگنال‌ها بازار آزاد را به این نتیجه می‌رساند که از نظر ارزی شرایط خوبی بر بانک مرکزی حاکم نیست و ممکن است دولت دلار کافی در اختیار نداشته باشد؛ بنابراین در شرایطی که دلار در هفته‌های اخیر بیش از ٢٠٠ تومان افزایش پیدا کرده می‌تواند به آن معنا باشد که افزایش نرخ ارز کنترل شده و از سوی بانک مرکزی نبوده و فشارهای بازار آزاد در آن تأثیر داشته است». او همچنین اعتقاد دارد که دلار چهار هزارتومانی ‌گران نیست، چراکه افزایش قیمت ارز در سال‌های اخیر همگام با تورم حرکت نکرده است: «زمانی که دولت روحانی فعالیت خود را آغاز کرد، قیمت دلار سه‌هزارو ٣٠٠ تومان بود؛ با توجه به اینکه پنج سال سپری شده و در تمام این سال‌ها نیز شاهد اتفاقات خاصی؛ مانند کسری بودجه دولت، نصف‌شدن درآمدهای ارزی و وضع تحریم‌های بانکی پس از برجام بوده‌ایم، دلار چهار هزارتومانی زیاد ‌گران نیست و احتمال افزایش آن متناسب با نرخ تورم نیز وجود دارد». به گفته رادپور، میزان افزایش نرخ ارز در کشور ما همواره عقب‌تر از تورم داخلی بوده است: «دولت‌ها برای جلوگیری از افزایش تورم، تلاش کرده‌اند نرخ ارز را کنترل کنند؛ البته این موضوع باعث کنترل تورم خارجی می‌شود، اما موضوع اصلی اینجاست که آنچه در بازار داخلی باعث افزایش تورم می‌شود، نرخ ارز نیست».

منبع:ایسنا

کلیدواژه: کاهش سود سپرده ها | افزایش قیمت ارز | افزایش نرخ ارز | شوک های ارزی | بازار آزاد | بانک مرکزی | بازار ارز | قیمت دلار | تحریم ها | سبب شده | تلاش ها

منبع: ساعت24

منبع این خبر، وبسایت www.saat24.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۶۹۳۵۳۲ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

در همین زمینه

 • نرخ ارز دولتی اعلام شد/همدستی دلار و یورو در گرانی جدول
 • به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ براساس قیمت های ارائه شده ارز در تابلوی بانک مرکزی قیمت دلار با افزایش همراه بود و در نهایت امروز با نرخ 33,645 ریال ارزش‌گذاری شده است. گفتنی است، قیمت پوند انگلیس با روند صعودی همراه بود و سرانجام به نرخ 45,517 ریال رسیده است. همچنین یورو پس از افزایش قیمت در نهایت با نرخ 40,157 قیمت گذاری شده است. لازم به ذکر است که فرانک سویس با قیمت 34,681، کرون سوئد 4,214، روپیه هند 520، درهم امارات متحده عربی 9,160، دینار کویت 111,511، لیر ترکیه 9,615، ریال قطر 9,099، ریال سعودی 8,972، یوان چین 5,096 داد وستد شدند. 401 ارز دلار یورو بانک مرکزی پوند انگلیس
 • تلاش احمدی نژاد برای تبرئه از یک پرونده و آغاز رقابت برای انتخابات ۱۴۰۰
 • «محمود احمدی نژاد» چند روز پیش نامه ای را خطاب به «آیت الله صادق آملی لاریجانی» رئیس قوه قضائیه نوشت و ضمن مطرح کردن مسائلی و ادعاهایی سعی کرد در آن خود را مدافع حقوق شهروندی افراد به ویژه یار نزدیکش «حمید بقایی» نشان دهد. نامه ای که از ابعاد مختلف قابل بررسی و تامل است؛ اینکه چرا احمدی نژاد چنین نامه ای نوشته و البته آن را منتشر کرده است، موضوعی مهمی است که از جهات مختلف قابل بررسی است. به گزارش «تابناک»، متن نامه احمدی نژاد رئیس دولت های نهم و دهم خطاب به «آیت الله آملی لاریجانی» رئیس قوه قضاییه بدین شرح است: متن نامه احمدی نژاد به آیت‌الله آملی لاریجانی بسم الله الرحمن الرحیم آیت الله صادق لاریجانی رییس محترم قوه قضاییه با سلام و آرزوی موفقیت در خدمت به ملت بزرگ ایران و در سنگر بسیار مهم قوه قضاییه ، ضروری است نکاتی را به استحضار جنابعالی برسانم. روند نامناسب در بخش های مهمی از دستگاه قضا موجب نگرانی بسیاری از مردم و دلسوزان کشور و انقلاب شده است. ظاهراً عده ای بدون توجه به قوانین و مقررات و حقوق اساسی مردم و با احساس امنیت و مصونیت از هر نوع رسیدگی ، بی پروا مقاصد سیاسی و غیر سیاسی خود را در پوشش این دستگاه و با استفاده نادرست از قدرتی که ملت در اختیار این مجموعه قرار داده است دنبال می کنند. موارد متعددی از این دست می توان نام برد و اینجانب به عنوان یک شهروند ایرانی موظف و البته مجاز به طرح مشکل و دفاع از حقوق همه کسانی هستم که در این روند ناعادلانه مورد ظلم و اجحاف قرار می گیرند. این یک عهد الهی است که امروز مصمم تر و آگاهانه تر تا پای جان بر آن خواهم ایستاد. مگر نه اینکه قیام امام حسین‌(ع) برای مقابله با ظلم...
 • فشار رئیس دولت اصلاحات برای خاموشی صدای مخالف/تلاش برای دیدارهای مکرر با حسن روحانی
 • پایگاه خبری تحلیلی «پارس»- تشکیل جبهه جدیدی در جریان اصلاحات با فشار رئیس دولت اصلاحات ناکام ماند. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «پارس»، عده ای از اعضای جریان اصلاحات درصدد برآمدند با توجه به اینکه رئیس دولت اصلاحات کل تصمیم گیری این جریان را دردست دارد و عملا فهرست های انتخاباتی با نظر وی بسته می شود و عملا سایر بزرگان این جریان دخالتی ندارند جبهه جدیدی را شکل دهند که در این زمینه ناکام مانده اند. چندی پیش یکی از اعضای کمیته تعامل شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفته است: در حال حاضر یک جبهه وجود دارد و در مقطع انتخابات توسعه پیدا می‌کند. این که بخواهیم بگوییم همه نظرات اصلاح‌طلبان از یک بلندگو و یک زبان جاری شود، علی‌القاعده ممکن نیست. شاید یک سازمان منسجم حزبی با سازوکار مناسب که در آن اصلاح‌طلبان نظرات خود را تجمیع کنند تشکیل شود تا افراد بتوانند به توافق دست یابند. این عضو کمیته تعامل شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در ادامه خاطرنشان کرده است: با توجه به شرایط فعلی عملا به نظر نمی‌آید که این نظریه تحقق پیدا کند. باید این را بپذیریم در جبهه اصلاح‌طلبان مواردی وجود دارد که آن، نظرات صددرصد یکسان نیست. اما مصلحت جمع ایجاب می‌کند که در مقاطعی حداکثر هماهنگی فراهم شود و با یک سازوکار دموکراتیک که با اکثریت آراء هم همراه باشد تشکل‌هایی که زیر این نام تجمع می‌کنند، به یکدیگر احترام بگذارند و فعالیت کنند. اگر می‌خواهیم یک سازوکار منسجم داشته باشیم، باید با رفع نواقص احتمالی و بررسی و شناسایی نقاط ضعف و قدرت، بتوانیم بیش از پیش این تشکیلات را گسترش دهیم. وی در ادامه تصریح کرد: ما سال گذشته نقاط ضعف و قدرت خود را شناسایی کردیم و تحت عنوان جبهه، نتایجی که مد نظرمان بود به دست آوردیم. در سه انتخابات اخیر نیز همین روش را بکار بردیم البته این به...
 • تلاش دولت ژاپن برای حفظ سالخوردگان درمشاغل
 • گزارش کامل از گزیده‌خبرهایامروز«تابناک با تو»را با کلیک بر تیتر و یا عکس آن بخوانید.تلاش دولت ژاپن برای حفظ سالخوردگان در مشاغل کنایه سنگین رضا رشیدپور به ادعای رامبد جوان جایزه دختر شایسته ترکیه پس گرفته شد +عکس رونمایی از محصول جدید ایران خودرو+عکس ماهیگیری با مواد سمی در خوزستان +تصاویر وقتی مرکل عاشق کباب ترکی پناهنده سوری شد +عکس شروط عجیب میانمار برای مربی ایرانی +عکس صف‌های طولانی بنزین در اقلیم کردستان +عکسمحدودیت‌های ترافیکی جاده‌ها در تاسوعا و عاشورا مرکل در مسیر چهارمین دوره صدراعظمیصادرات سنگ پا به ۸ کشور هوای بارانی با کاهش دما در راه است قیمت قطعی آپارتمان در شهرک غرب +جدول ماجرای سربریدن گوسفند مقابل چشمان دبستانی‌ها +عکس علیزاده: در ۵ ثانیه مدال طلا را از دست دادم کاهش اندک قیمت سکه و ارز در بازار +جدول اسامی محرومان هفته هشتم لیگ برتر اعلام شد واريز حقوق شهریورماه بازنشستگان؛ امشب ترامپ محدودیت‌های مسافرتی جدید اعلام می‌کند پسندیدم 0
 • تلاش کودک فلسطینی ۱۲ساله برای ثبت نام خود در گینس
 • تلاش متعصبانه سید جلال برای رسیدن به بازی با الهلال
 • پرسپولیس برای حضور در فینال آسیا به پیروزی برابر الهلال در مجموع دو دیدار فکر می‌کند . در شرایطی که در روزهای اخیر مشکلات و شوک‌هایی به تیم وارد شد اما به طور قطع جدای از تمام انگیزه‌ها، خوشحالی عربستانی‌ها از شرایط پیش آمده برای پرسپولیس و ابراز آن به ویژه در شبکه‌های اجتماعی و حتی صفحه باشگاه ترکیه‌ای از مهمترین عوامل انگیزشی برای سرخپوشان است و پرسپولیس می تواند با تمرکز و حفظ روحیه تیمی در این نبرد دشوار به برتری دست پیدا کند. سرخپوشان ایران روز سه‌شنبه از ساعت 19:30 دقیقه به وقت تهران از سری بازی‌های رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2017 در شهر ابوظبی امارات و در ورزشگاه محمد بن زاید میهمان تیم الهلال عربستان سعودی خواهند بود.دو تیم در مرحله مقدماتی در گروه مرگ این رقابت‌ها، دو بار به مصاف یکدیگر رفتند و به دو تساوی بدون گل و یک بر یک در مسقط عمان دست پیدا کردند. الهلال به عنوان صدرنشین گروه صعود کرد و البته دو تیم در هر دو بازی رفت و برگشت به کسب تساوی راضی بودند و از این رو حال و هوا، جنس انرژی و انگیزه‌های دو تیم در دو بازی پیش رو کاملا متفاوت با دو بازی مرحله گروهی خواهد بود و از این رو کیفیت متفاوتی از فوتبال را ارائه خواهند کرد. بنابر تحلیل برانکو ایوانکوویچ و آنالیزهای انجام شده، الهلال در شرایط بهبود یافته‌تر و قوی‌تری نسبت به دو بازی قبلی برای این بازی می‌آید. صد البته پرسپولیس هم خود را به خوبی تقویت کرد ولی برای این بازی شرایط خاصی پیش آمد که طبعا حریف از آن خرسند است.غیبت کمال کامیابی‌نیا و محمد انصاری دو مهره کلیدی تیم به خاطر کارت‌های زرد و قرمز در دیدارهای قبلی، پیش از این مسجل شده بود و حالا مهدی طارمی هم به جمع محرومان پیوسته است....
 • تلاش کادر پزشکی برای رساندن ستاره های تراکتور
 • کادر پزشکی تراکتورسازی در تلاش است تا محمد ابراهیمی و محمد نوری را به بازی با گسترش فولاد برسانند. به گزارش "ورزش‌سه"، تراکتورسازی برای بازی با گسترش فولاد در دربی تبریز مشکلات عدیده ای دارد. محرومیت محمد نادری و علی طاهران دست یحیی گل محمدی را برای بازی روز پنجشنبه می بندد و از این رو وضعیت مصدومان تیم نیز نگران کننده است. علاوه بر سینا عشوری و شهرام گودرزی که به بازی با گسترش فولاد نمی رسند، محمد ابراهیمی و محمد نوری دو بازیکن مصدوم تراکتور هستند که پزشکان برای رساندن آن ها به بازی تلاش می کنند. نوری و ابراهیمی در بازی قبلی تراکتورسازی مقابل پدیده نیز غایب بودند و عدم حضور آنها مشکلات زیادی را برای تیم ایجاد کرد. حالا اگر آنها به بازی با گسترش فولاد نیز نرسند، با توجه به محرومیت دو بازیکن ثابت شرایط سخت تر می شود. با توجه به زمان 3 روزه تا بازی تراکتور و گسترش فولاد، یحیی گل محمدی از کادر پزشکی خواسته تا ابراهیمی و نوری را به بازی برسانند. این دو بازیکن دیروز با لباس شخصی در تمرین تیم هم حاضر شدند و زیر نظر پزشکان اختصاصی کار کردند. عکس ها: مصطفی منطقی تراکتورسازی تبریز محمد نوری محمد ابراهیمی
 • سردار حزنی:سپاه در کنار دولت برای رفع محرومیت تلاش می کند
 • بیرجند - ایرنا - دبیر قرارگاه محرومیت زدایی قرب کوثر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سپاه پاسداران در کنار دولت برای رفع عقب ماندگی و محرومیت در کشور تلاش می کند. سردار سید ضیاء الدین حزنی روز دوشنبه در نخستین همایش تجلیل از شبانان و گله داران خراسان جنوبی که به مناسبت هفته دفاع مقدس در بیرجند برگزار شد افزود: همکاری و همدلی با یکدیگر سبب می شود امور به درستی پیش رفته و در ارایه خدمات به اقشار مختلف از جمله شبانان و گله داران موفق تر عمل کنیم.وی یادآور شد: سپاه پاسداران در کنار ماموریت های ذاتی خود یعنی ایجاد امنیت به محرومیت زدایی هم می پردازد و در این زمینه تاکنون برنامه های بسیار خوبی در مناطق مختلف انجام شده است اما هنوز باید کارهای زیادی انجام شود.دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه فقر و محرومیت در برخی نقاط کشور به ما حمله کرده است گفت: مواردی از جمله احیای قنوات را می توان در طرح های محرومیت زدایی گنجاند.وی بر لزوم همکاری سایر دستگاه های اجرایی برای محرومیت زدایی تاکید کرد و گفت: همه باید در این مملکت برای رفع محرومیت دست به دست هم دهیم چرا که با یکدیگر کار کردن فتح المبین می شود همانطور که دوران جنگ تمامی اقشار با مذاهب و سلیقه های مختلف همکاری داشتند.سردار حزنی بیان کرد: در سطح کشور عقب ماندگی های زیادی داریم و در استان های مرزی و حاشیه شهرها نیز سیستم محرومیت در چند سال اخیر به هم خورده است.وی با بیان اینکه تامین امنیت و محرومیت زدایی در کنار یکدیگر باید انجام شود اظهار کرد: هرچند ماموریت سپاه، محرومیت زدایی نیست بلکه این امر مهم از جمله ماموریت های دولت است اما سپاه به عنوان یکی از اعضای تاثیرگذار در کنار دولت قرار دارد.وی با اشاره به محرومیت...
 • تلاش متعصبانه کاپیتان پرسپولیس برای رسیدن به بازی الهلال
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا،پرسپولیس برای حضور در فینال آسیا به پیروزی برابر الهلال در مجموع دو دیدار فکر می‌کند . در شرایطی که در روزهای اخیر مشکلات و شوک‌هایی به تیم وارد شد اما به طور قطع جدای از تمام انگیزه‌ها، خوشحالی عربستانی‌ها از شرایط پیش آمده برای پرسپولیس و ابراز آن به ویژه در شبکه‌های اجتماعی و حتی صفحه باشگاه ترکیه‌ای از مهمترین عوامل انگیزشی برای سرخپوشان است و پرسپولیس می تواند با تمرکز و حفظ روحیه تیمی در این نبرد دشوار به برتری دست پیدا کند. سرخپوشان ایران روز سه‌شنبه از ساعت 19:30 دقیقه به وقت تهران از سری بازی‌های رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2017 در شهر ابوظبی امارات و در ورزشگاه محمد بن زاید میهمان تیم الهلال عربستان سعودی خواهند بود.دو تیم در مرحله مقدماتی در گروه مرگ این رقابت‌ها، دو بار به مصاف یکدیگر رفتند و به دو تساوی بدون گل و یک بر یک در مسقط عمان دست پیدا کردند. الهلال به عنوان صدرنشین گروه صعود کرد و البته دو تیم در هر دو بازی رفت و برگشت به کسب تساوی راضی بودند و از این رو حال و هوا، جنس انرژی و انگیزه‌های دو تیم در دو بازی پیش رو کاملا متفاوت با دو بازی مرحله گروهی خواهد بود و از این رو کیفیت متفاوتی از فوتبال را ارائه خواهند کرد. بنابر تحلیل برانکو ایوانکوویچ و آنالیزهای انجام شده، الهلال در شرایط بهبود یافته‌تر و قوی‌تری نسبت به دو بازی قبلی برای این بازی می‌آید. صد البته پرسپولیس هم خود را به خوبی تقویت کرد ولی برای این بازی شرایط خاصی پیش آمد که طبعا حریف از آن خرسند است.غیبت کمال کامیابی‌نیا و محمد انصاری دو مهره کلیدی تیم به خاطر کارت‌های زرد و قرمز در دیدارهای قبلی، پیش از این مسجل شده بود و حالا مهدی طارمی هم...
 • تلاش عنکبوت برای شکار طعمه ای که ۱۰ برابر از خودش بزرگتر بود
 • به گزارشگروه فیلم و صوتباشگاه خبرنگاران جوان؛ یک عنکبوت با تنیدن تار، یک کرم را به دام انداخت و کرم باوجود تلاش بسیار برای رهایی از چنگ عنکبوت، سرانجام موفق به فرار نشد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی انتهای پیام/ به دام افتادن کرم در تار عنکبوت + فیلم
 • از نقش ماندگار بانوان در دفاع مقدس تا تلاش برای کاهش خطر دیابت
 • به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان،گزارش های پخش شده در تاریخ سوم مهرماه را در ادامه مشاهده کنید. نقش ماندگار بانوان در دفاع مقدس + فیلم راه حلی که برای شیر مازاد دامداران پیدا شده است + فیلم تلاش محققان برای کاهش خطر ابتلا به دیابت بر اثر مصرف سوغات یزد + فیلم انتهای پیام/ی
 • تلاش ۶ ساعته پلیس شهرکرد برای پیدا کردن پسر بچه ۶ ساله به ثمر رسید
 • به گزارش ایسکانیوز و به نقل از پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ" سید روح اله موسوی "، بیان داشت: در پی دریافت خبری مبنی برگم شدن پسربچه 6 ساله در شهرکرد موضوع در دستور کار ماموران کلانتری 16 منظریه شهرکرد، قرار گرفت. وی افزود: در این راستا با اعزام چند اکیپ گشتی و تلاش مضاعف مأموران پس از 6 ساعت با پیدایش این پسربچه وی به خانواده اش تحویل شد. این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: این اقدام پلیس موجبات رضایت مندی خانواده و بستگان این پسربچه را فراهم کرد. 902/900 شهرکرد پلیس ماموران کلانتری 16 سید روح اله موسوی اکیپ گشتی
 • روایتی از خاطرات شیرین سال های دفاع تا تلاش برای آشنایی نسل امروز دوران جنگ تحمیلی
 • نویسنده کتاب منظومه خاک و خون گفت: با جوانان نسل امروزی باید با زبان و با وسعت و پهنای دسترسی بچه‌ها به اطلاعات درباره دوران ۸ سال دفاع مقدس صحبت کرد. پیمان کلانتر معتمد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به آنکه نسل ما که در جنگ حضور داشتند برای قلم‌زدن درحوزه دفاع مقدس نیاز به هیچ‌گونه موتور محرکه‌ای ندارند، اظهار داشت: آنقدر در اذهان من و هم‌نسلان من خاطرات روزهای شیرین جنگ و دوستانی که به جنگ رفتند و در راه دفاع از وطن شهید شدند هست با توجه به چنین پس‌زمینه فکری به هیچ‌گونه موتور محرکه‌ای برای قلم‌زدن در این حوزه نیست.وی افزود: در آن سال‌های جنگ به دلیل آنکه من در سنین نوجوانی بودم همچون همسال‌های خود بسیار تحت تأثیر فضای حاکم قرارگرفته بودم و اکنون تصویری که از آن روزها در ذهن دارم را به رشته تحریر در می‌آورم.نویسنده کتاب منظومه خاک و خون با اشاره به آنکه این روزها هر روایتی از جنگ برای نسل آینده قابل پذیرش نیست، تصریح کرد: معمولا در روایت‌هایی که برای یک ملت مهم و حائز اهمیت باشد مسائل شعارگونه بسیار به چشم می‌خورد چرا که برخی از موضوعات هستند که نسل نمی‌شناسد و در صورتی‌که برای هر نسلی روایت کنید که روزی دشمن به کشور ما تجاوز کرد و بسیاری از جوانان ما برای دفاع از حریم کشور رفتند و شهید شدند برای نسل جوان قابل درک و پذیرش است.وی بیان کرد: اگر امروز نیز به کشور ما تجاوزی صورت گیرد همان نوجوان و جوان نسل کنونی برای دفاع از کشورش می‌شتابد همچنین بیشتر باید برای نسل جوان مسائلی را مطرح کرد که جنبه احساسی و باورپذیری آن بیشتر است به همین خاطر روایت‌ها باید به‌نوعی قابل ملموس بیان شود.کلانتر معتمد پیرامون ایده‌های مناسب برای جذب هر چه بیشتر نوجوانان نسل دهه 80 و 90 اظهار...
 • تلاش دانشگاه آزاد برای دریافت مجوز پذیرش رزیدنت در رشته های تخصصی
 • به گزارش ایسکانیوز، دکتر محسن نفر، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با بازدید از بخش‌های ‏مختلف بیمارستان بوعلی تهران، با مسئولان، اعضای هیات علمی و دانشجویان حاضر در این بیمارستان گفت‌وگو کرد.‎ معاون علوم پزشکی در نشستی که با پزشکان و جراحان این بیمارستان داشت، عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی را مناسب ارزیابی کرد و گفت: «ما ‏امروزه شاهد حضور فعال فارغ‌التحصیلان این دانشگاه در دانشگاه‌های آزاد و دولتی هستیم.‎» او درباره دریافت مجوز پذیرش رزیدنت در رشته‌های مختلف تخصصی و فوق‌تخصصی گفت: «این کار از اهداف حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی است. علاوه بر پذیرش رزیدنت در رشته‌های دندانپزشکی، برای دومین سال متوالی است که دانشگاه آزاد اسلامی موفق به پذیرش دانشجوی تخصصی ‏داخلی شده است و ما باید با رعایت الزامات، اصلاح هرم اعضای هیات علمی، پذیرش بیمار و در مجموع تدارک عرصه بالینی مناسب زمینه را برای ‏تربیت رزیدنت در سایر رشته‌های تخصصی و فوق‌تخصصی دانشجو فراهم کنیم.»‏‎ ‎ نفر پس از شنیدن مسائل و مشکلات مسئولان و استادان بیمارستان دانشگاه آزاد اسلامی، نتیجه هر کاری را صرف فعل خواستن و نگاهی نو دانست. به گفته او دستیابی به موفقیت در عرصه‌های بالینی و فراهم شدن امکانات و توسعه و ارتقای همه‌جانبه بیمارستان بوعلی، با همراهی ‏مسئولان ستاد و مسئولان بیمارستان ممکن است. نفر افزود: «باید همگی دست به دست هم دهیم و در مسیری گام برداریم که منجر به توسعه و تامین ‏تجهیزات در بیمارستان و حل مسائل و مشکلات گردد، تا شاهد توسعه بیمارستان و رضایت بیماران باشیم‎.» اعضای هیات علمی، پزشکان، پرسنل در این نشست مسائل و مشکلات خود را از جمله کمبود اعضای هیات علمی کافی، نبود تجهیزات و امکانات و ... ‏با معاون علوم پزشکی و سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران مطرح کردند. محسن نفر
 • واژگونی تانکر حاوی نفت در جاده پلدختر/تلاش برای جلوگیری ازآلودگی کشکان رود
 • به گزارش خبرگزاری برناازلرستان ؛ برنا در این خصوص به خبرنگاران گفت: بعدازظهردیروز یک تانکر نفتکش حاوی 24 هزار لیتر نفت کوره در اثر سرعت زیاد وعدم کنترل آن توسط راننده در منطقه افرینه واژگون شده و باعث آلودگی محیط شد. وی افزود: با توجه به وجود چندین آبراهه در محل حادثه و احتمال ورود مواد نفتی به داخل رودخانه کشکان بلافاصله نیروهای محیط زیست شهرستان پلدختربا حضور به موقع در محل و بررسی ابعاد حادثه با هماهنگی با اداره راهداری شهرستان با ایجاد خاکریز در مسیر آبراهه ها از ورود مواد نفتی به داخل رودخانه کشکان جلوگیری نمودند. برنا تصریح کرد: متاسفانه به دلیل نبود زیر ساخت مناسب حمل ونقل و نیز عدم توجه رانندگان هرساله میزان زیادی مواد نفتی در اثر واژگونی تانکرهای حمل مواد سوختی به منابع آبی و خاکی استان لرستان وارد می شوند که موجبات آلودگی محیط زیست را فراهم می آورند. به گفته این مسئول بررسی اولیه جهت تعیین میزان خسارت وارده به محیط زیست انجام گرفته و میزان دقیق آن در بررسی های آتی مشخص خواهد شد.
 • پرهیز از پیش داوری درباره جریان اعتدال و تلاش برای افزایش انسجام اصلاحات
 • جلال میرزایی، نماینده اصلاح‌طلب ایلام در مجلس، در جهان اقتصاد نوشت: چندی پیش مسائلی درباره احتمال ائتلاف یا عدم ائتلاف اصلاح‌طلبان در فضای رسانه‌ای مطرح شده و پیش از آن نیز مسائلی درمورد لزوم تقدم استراتژی بر ایدئولوژی و حرکت به‌ سمت ائتلاف احزاب اعتدالی با جریان نزدیک به رییس مجلس مطرح شده است. همچنین بعضاً مهمترین خطر برای جریان اصلاحات را انشعاب درونی عنوان کرده‌اند که در این رابطه باید بگوییم در انتخابات هیات‌رییسه مجلس شاهد این انشقاق بودیم که با چراغ‌سبز بیرون مجلس، بخشی از نیروهای متمایل به اصلاح‌طلبان به سمت آقای لاریجانی حرکت کردند اما درباره این‌که از این به بعد چه اتفاقی می‌افتد، باید دقت کنیم که مبادا با تحلیل‌هایی که ارائه می‌دهیم، زمینه را برای این‌که برخی مسائل علیه جریان اصلاحات شکل بگیرد، اجتناب کنیم. با این حساب اولاً باید از هرگونه پیش‌داوری درباره جریان اعتدال خودداری کنیم و سعی کنیم با حفظ انسجام درونی جریان اصلاحات، مذاکرات برای ادامه تعامل با جریان اعتدال و اصولگرایان معتدل را آغاز کنیم و پس از آن در این رابطه اظهارنظر کنیم. فراموش نکنیم جریان اعتدالی در موقعیتی نیست که بخواهد پایگاه اجتماعی جریان اصلاحات را نادیده بگیرد؛ چرا که این مسئله نوعی خودزنی برای جریان اعتدال خواهد بود. به بیان دیگر اولاً جریان اعتدالی باید موقعیت خود را درک کند و درمقابل نیز ما به‌عنوان نمایندگان جریان اصلاحات نیز نباید با بزرگ‌نمایی برخی موضوعات کوچک و کم‌تاثیر، برای خود مشکل‌تراشی کنیم. ازطرفی معتقدم جریان اعتدالی پیرو اصلاحات است و نکته حائز اهمیت دیگر این است که این جریان رویکردی عملگرا داشته و برای حفظ خود در قدرت تلاش می‌کند. بنابراین باید با درنظر گرفتن این واقعیت‌ها چنان برنامه‌ریزی کنیم که به نفع جریان اصلاحات باشد. دقت کنیم که این اختلاف‌نظرها در هر جریان سیاسی طبیعی است و نباید خودمان سناریوهایی علیه انسجام جریان اصلاحات تعریف کنیم و...
 • عکس/۱/۵ میلیون دلار برای نجات طارمی
 • بحث نحوه تقسیم عدد جریمه فیفا بین باشگاه پرسپولیس و مهاجم این تیم به سوژه روز تبدیل شده است. به گزارش مشرق، بحث نحوه تقسیم عدد جریمه فیفا بین باشگاه پرسپولیس و مهاجم این تیم به سوژه روز تبدیل شده است. روزنامه گل نوشته باشگاه به این طارمی فشار آورده و خواسته امتیاز بگیرد و به او گفته است که باید قراردادش را تمدید کند. ماجرای رفتن مجتبی صالح به استقلال هم عجیب و غریب است از یک سو مجید جلالی می گوید آنها در مورد دستیارش با او تماس گرفته اند و از سوی دیگر خود صالح می گوید که تماسی با او نداشته اند. ارسال به تلگرام
 • مذاکره برای ۶۰ میلیارد دلار فاینانس
 • پول‌نیوز - معاون اول رئیس جمهوری درباره جذب فاینانس های خارجی افزود: با بانک‌های اروپایی و آسیایی مذاکراتی برای جذب ۶۰ میلیارد دلار داشته‌ایم که قرارداد برای جذب ۲۶ میلیارد دلار منعقد شده است.«اسحاق جهانگیری» در افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست با بیان این که "در دوران بعد از برجام حدود 14 میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی جذب شده است"، اذعان کرد: جذب سرمایه گذاری خارجی در دولت دوازدهم ادامه خواهد یافت.معاون اول رئیس جمهوری افزود: ما شرایط تبدیل شدن به قطب اقتصاد جهان را داریم؛ تا امروز با بانک‌های اروپایی و آسیایی مذاکراتی برای جذب 60 میلیارد دلار داشته‌ایم و تاکنون 26 میلیارد دلار با بانک‌های خارجی قرارداد منعقد کرده‌ایم و دولت ضمانت‌نامه صادرکرده که خط اعتباری ایجاد شده استفاده شود.به گزارش خراسان، در یک ماه اخیر، ایران با چهار کشور آسیایی و اروپایی برای برقراری فاینانس، قرارداد امضا کرده است. بر این اساس، قرارداد فاینانس ایران با دو کشور چین و کره جنوبی از آسیا در مجموع به میزان 19.5 میلیارد دلار و فاینانس با دو کشور اتریش و دانمارک، در مجموع به میزان 1.7 میلیارد دلار منعقد شده است. جمع مبلغ قراردادهای منعقد شده در جدول زیر آمده که با تبدیل قراردادهای یورویی به دلار حدود 22.2 میلیارد دلار قرارداد فاینانس تاکنون منعقد شده است.600میلیون دلار فاینانس فرانسوی در راهدر این حال، دیروز نیز شانا (شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی) به نقل از مدیر عامل بانک دولتی بی پی آی فرانسه اعلام کرد که این نهاد در تأمین مالی پروژه‌های سرمایه گذاری در ایران، از سال 2018 مشارکت می‌کند. نیکولا دوفورک، اظهار کرده است: این بانک سالانه ۵۰۰ میلیون یورو (معادل ۵۹۸ میلیون دلار) اعتبار برای پروژه‌های یاد شده ارائه خواهد کرد.این مدیر فرانسوی گفت: ما تنها بانک فرانسوی هستیم که بدون خطر مجازات در آمریکا به دلیل نقض تحریم‌های باقی مانده، می‌توانیم...
 • ۱/۵ میلیون دلار برای نجات طارمی
 • به گزارشبولتن نیوز، نیم صفحه روزنامه‌های ورزشی امروز دوشنبه سوم مهر را مشاهده می کنید.
 • برای موفقیت برنامه های اشتغالزایی تلاش می کنیم/ضرورت توجه به ظرفیت های صنعت پوشاک
 • به گزارش خبرنگار ایلنا، عیسی منصوری (معاون توسعه اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) که صبح امروز برای بازدید از کارخانه روناک جین به منطقه باقرآباد شهر ری رفته بود، در جریان بازدید از بخش‌های مختلف این کارخانه با اشاره به برنامه‌های اشتغال فراگیر دولت گفت: صنعت پوشاک یکی از بخش‌هایی است که در برنامه اشتغال دولت جای ثابت دارد چراکه ظرفیت ایجاد شغل در آن بالا است. وی افزود: کارخانه روناک جین و چند کارخانه دیگر هم در چارچوب برنامه‌های توسعه اشتغال به جذب نیرو می‌پردازد و همزمان با استفاده از پتانسیل‌های دولت به بازارهای بین المللی متصل می‌شود. معاون توسعه اشتغال وزیر کار اضافه کرد: کارخانه روناک جین در گذشته به علت مشکلات اقتصادی دچار ریزش نیرو شده بود اما حالا با تعاملی که با دولت در زمینه اشتغالزایی برقرار کرده است می‌تواند از ظرفیت‌های برند پوشاک ال سی واکی برای فروش محصولات خود در خارج از ایران بهره مند شود و این پتانسیل روناک جین را قادر می سازد همزمان تعداد کارگران خود را افزایش دهد. وی افزود: حدود ۱۶ شرکت تولید پوشاک هم اکنون در طرح‌های اشتغال دولت مشارکت دارند که به زودی تعداد آنها افزایش چشمگیری خواهد داشت. وی با بیان اینکه بازدید از کارخانه‌های تولید پوشاک در آینده از برنامه‌های این وزارتخانه است، گفت: کارخانه‌های دیگری در شهرهای اصفهان، مشهد و ... وجود دارد که همگی آنها نیازمند نیروی کار ماهر برای اتصال به بازارهای جهانی هستند البته این نیروی کار نیازمند کسب مهارت نیز هست. وی افزود: به زودی مرکز آموزش صنعت پوشاک ایران را هم راه می‌ا‌ندازیم و از تمامی دستگاه‌های مرتبط برای گسترش آموزش‌ها و جذب نیروی کار بهره می‌بریم. وی در ادامه در پاسخ به این پرسش خبرنگار ایلنا که چه تضمینی برای موفقیت‌آمیز بودن برنامه‌های اشتغال دولت پیش بینی شده است، گفت: تمام تلاش ما این است برنامه‌های...
 • مدیرعامل پرسپولیس خطاب به بازیکنان:با تمام وجود برای قهرمانی در آسیا تلاش کنید
 • علی اکبر طاهری که صبح امروز دوشنبه بر سر میز صبحانه با بازیکنان سخن می‌گفت، خطاب به آنها اظهار داشت: در مرحله حساسی از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفته‌ایم. نیازی به گفتن نیست که هر مرحله‌ای از رقابت‌ها تفکر و سبک کاری خودش را طلب می‌کند. مهم است که با تفکری بالاتر از این سطح رقابت‌ها در مسابقه حاضر شوید. چیزی غیر از حضور در فینال آسیا نباید در اندیشه ما باشد. هر چند بازی به بازی پیش می‌رویم، ولی نباید یک لحظه هم این فکر که هدف ما قهرمانی در آسیا است و برای این، تمرین و تلاش کرده‌ایم از ذهن شما دور شود، چون شما و هواداران پرسپولیس لیاقت این را دارید. وی ادامه داد: همگی باید تعهد کاری خودمان را بیشتر کنیم. نباید کاری کنیم که به تیم صدمه‌ای برسد. حضور تک تک شما برای تیم و ما ارزشمند است، ولی بود یا نبودن یکی، دو بازیکن نباید برای ما حس خطر و تردید ایجاد کند، چون از قبل برای چنین شرایطی آماده شده‌ایم. طاهری تصریح کرد: باید تمام هم و غم ما این باشد که تیم ضربه نخورد و جلوی ضربات به آن را بگیریم. بی‌تردید ما با مهمترین بازی تا به اینجای کار روبرو هستیم. پیروزی در مجموع دو بازی رفت و برگشت پرسپولیس را به عنوان قطب اول غرب آسیا مطرح می‌کند و باید با تمام وجود برای قهرمانی در آسیا تلاش کنیم.
 • برای کسب مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا تلاش خواهیم کرد/در بخش تیمی حق مان بیشتر از برنز بود
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مرجان سلحشوری بانوی پومسه رو کشورمان که در مسابقات داخل سالن ترکمنستان در بخش انفرادی موفق به کسب مدال طلا شد، در گفتگو با خبرنگار برنا درخصوص سطح مسابقات و عملکرد خود در این دوره از رقابت ها اظهار کرد: مسابقات به لحاظ فنی در سطح بالایی برگزار شد و از عملکرد خودم راضی هستم. حریفان اصلی ما از کشورهای چین، فیلیپین، ویتنام و اندونزی بودند که در رقابت با آنها در بخش انفرادی توانستم مدال طلا بگیرم و در بخش تیمی هم صاحب مدال برنز شدیم، هرچند که متعقد هستم در بخش تیمی نیز حق‌مان بیشتر از برنز بود. دارنده مدال طلا بازی های آسیایی در ادامه گفت: خداراشکر ورزش بانوان در چند سال اخیر به خصوص در تکواندو پیشرفت خوبی کرده است و در اکثر مسابقاتی که شرکت می کنند مدال های خوبی را کسب می کنند. برنامه بعدی من حضور پرقدرت در مسابقات قهرمانی آسیا در کشور کره جنوبی است.
 • برای تحقق وعده های رئیس جمهور تلاش می کنم/استفاده از ظرفیت های بانوان و جوانان اولویت مهم بنده است
 • محمد حسین مقیمی در گفت‌وگو با خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره انتصابش به عنوان استاندار تهران، اظهار کرد: بنده سرباز جمهوری اسلامی هستم و در هر جایی که به من ماموریت دهند، تمام تلاشم را برای خدمت به مردم ایران به کار می‌گیرم. وی با بیان اینکه برای تحقق وعده‌های رئیس جمهور مجدانه فعالیت می‌کنم، گفت: مباحث مربوط به اشتغال، مسائل اجتماعی و به صورت کلی حل مشکلات مردم تهران اولویت اصلی ماست. استاندار تهران افزود: برای تحقق برنامه‌های توسعه کشور باید جدی باشیم و دست تمام کسانی که ما را در این راه یاری می‌کنند، به گرمی می‌فشاریم. مقیمی تاکید کرد: برخی از شهرستان‌های تهران در مواردی از شاخصه‌ها عقب هستند و باید تلاش کنیم این موارد جبران شوند. استاندار تهران اضافه کرد: در چهار سال گذشته فعالیت دولت یازدهم، تلاش‌های بسیاری برای بهبود وضعیت زندگی مردم در کل کشور و تهران انجام شد، اما هنوز کار‌های زیادی برای انجام دادن داریم. مقیمی تاکید کرد: بنده از سال‌های قبل آقای هاشمی را می‌شناسم و با وی کار کرده ام، زحمات هاشمی در استانداری تهران قابل تقدیر است. استاندار تهران خاطر نشان کرد: یکی از برنامه‌های مهم استفاده از ظرفیت‌های جوانان و بانوان است چراکه جوانان در بسیاری از موارد ثابت کرده اند کار‌ها را با سرعت و دقیق پیش می‌برند. انتهای پیام/
 • ملاقات قریب الوقوع مدیرجدید اوبر با شهردار لندن/تلاش برای جمع آوری ۱ میلیون امضاء
 • فناوری اطلاعات>اینترنت - در‌حالی‌که تعداد امضاهای بازگشت اوبر به لندن در حال نزدیک شدن به 1 میلیون است، گفته می‌شود خسروشاهی مدیر جدید این کمپانی قصد دارد با شهردار تهران ملاقات کند. به گزارش خبرآنلاین، پس از ممنوعیت تاکسی آنلاین اوبر در لندن، کمپین 1 میلیون امضاء برای بازگشت این کمپانی به لندن شروع شده و از مرز 700 هزار امضاء در سایت change.org گذشته است.{لینک} در این کمپین از TFL به عنوان مسوول حمل و نقل لندن خواسته شده است تا اجازه فعالیت مجدد اپلیکیشن اوبر را داده و لایسنس این کمپانی تایید مجدد شود. گفته می شود 3.5 میلیون لندنی از اوبر استفاده می کنند و اقدام اخیر باعث متضرر شدن 400 هزار راننده در پایتخت انگلیس شده و تازه ترین شنیده‌ها حکایت از ورود لیفت- رقیب اوبر - به لندن دارد. صادق خان شهردار لندن نبود امنیت را دلیل اصلی عدم تجدید لایسنس اوبر اعلام کرده و از سوی دیگر خسروشاهی، مدیر جدید اوبر قصد دارد به محض رسیدن تعداد امضاء به 1 میلیون با وی ملاقات کرده تا مشکل حل شود. طبق قانون تا پایان ماه میلادی جاری اوبر همچنان به فعالیت خود ادامه خواهد داد تا تکلیف اعتراض به رای صادره معلوم شود. 5656 کلید واژه‌ها : تاکسی آنلاین اوبر -
 • ایلدیریم:ترکیه روسیه و ایران برای ایجاد یک منطقه کاهش تنش جدید در سوریه تلاش می کنند
 • به گزارش جماران، «بینالی ایلدیریم»‌ نخست‌وزیر ترکیه امروز اعلام کرده است که ترکیه، روسیه و ایران در تلاش هستند تا یک منطقه کاهش تنش جدید در منطقه عفرین سوریه ایجاد کنند. بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، نخست‌وزیر ترکیه گفته است: «ما اقدامات مشترکی با ایران و روسیه برای ایجاد یک منطقه کاهش تنش در شهر عفرین واقع در شمال سوریه انجام می‌دهیم». رسانه‌های ترکیه‌ای در پایان ماه ژوئن اعلام کردند که نیروهای مسلح ترکیه تدارکات برای یک عملیات زمینی علیه نیروهای کرد یگان‌های مدافع خلق (YPG) در منطقه عفرین را به اتمام رسانده‌اند. «فکری ایشیک» معاون نخست‌وزیر ترکیه که پیش از این وزیر دفاع این کشور بود نیز احتمال انجام چنین عملیاتی را رد نکرده است. علاوه براین، ترکیه سخت‌افزار نظامی در مرز با سوریه طی چند ماه گذشته مستقر کرده است. بنا بر این گزارش، تا کنون 4 منطقه کاهش تنش در سوریه ایجاد شده است.
 • ۱/۵ میلیون دلار برای نجات طارمی/پیشخوان ورزشی
 • نیم صفحه روزنامه‌های ورزشیامروزیکشنبه دوم مهررا مشاهده می کنید.