خبرگزاری میزان- درباره شهید «مرتضی حسین‌پورشلمانی» که در جبهه و در بین رزمندگان سوریه و عراق به «حاج‌حسین قمی» شهرت داشت، گفتنی‌های منحصر به فردی وجود دارد اما با این وجود و علیرغم آنکه حدود یک ماه از شهادت ایشان سپری شده مطلب کمی درباره او بیان گردیده و در واقع این شهید بزرگ تحت‌الشعاع واقعه شهادت یکی از نیروهایش «محسن حججی» قرار گرفته است.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، سعدالله زارعی در یادداشت روزنامه کیهان نوشت: در عملیات‌های مختلفی در سوریه و عراق شرکت داشت از جمله در عملیات آزادسازی حلب و عملیات‌های پی در پی در محور تدمر زبانزد شد. مسئول عملیات قرارگاه حیدریون بود و در حالی که در گرمای 50 درجه بیابان‌های تدمر روزه بود به شناسایی می‌رفت. با وجود آنکه به نسبت خیلی از مسئولان خطوط مقدم جوان بود در جلسات تخصصی بزرگان با شجاعت نظر می‌داد و آنقدر پخته بیان می‌کرد که بقیه با اطمینان به درستی، آن را می‌پذیرفتند. خیلی‌ها معتقد بودند او به زودی به موقعیت‌های بزرگی در سپاه و جمهوری اسلامی خواهد رسید. آنقدر حضورش موثر بود که سردار سلیمانی وقتی خبر شهادتش را شنید گفت خسارت بزرگی وارد شد کاش به جای او من شهید شده بودم».

درباره شهید «مرتضی حسین‌پورشلمانی» که در جبهه و در بین رزمندگان سوریه و عراق به «حاج‌حسین قمی» شهرت داشت، گفتنی‌های منحصر به فردی وجود دارد اما با این وجود و علیرغم آنکه حدود یک ماه از شهادت ایشان سپری شده مطلب کمی درباره او بیان گردیده و در واقع این شهید بزرگ تحت‌الشعاع واقعه شهادت یکی از نیروهایش «محسن حججی» قرار گرفته است. این قلم متاسفانه بهره‌ای از آشنایی قبلی با این شهید بزرگ ندارد اما آنچه در این یک ماهه از «آشنایان میدانی او» شنیده آنقدر بوده که از یک سو او «آشنای نادیده‌ ما» و از سویی ما را مدیون بی‌حساب او گرداند بر این اساس و با عذر تقصیر و با ابراز ناتوانی نکاتی را درباره شهید حسین‌پور و یا آنگونه که عراقیان و سوریان دردمندانه او را صدا می‌کنند؛ «حاج‌حسین قمی»، تقدیم می‌کنم:

1- شهید مرتضی حسین‌پور شلمانی لنگرودی یکی از سه رزمنده ایرانی است که در جریان عملیات شبانه 16مردادماه داعش در منطقه مرزی جمونه و به عبارتی شمال منطقه تنف سوریه به شهادت رسیده‌اند؛ «مرتضی»، «محسن»، «مهدی». این هر سه از عناصر هدایت‌کننده تعداد قابل توجهی از عملیات‌های پاکسازی سوریه و عراق از سیطره تروریست‌های تکفیری بوده‌اند و در این بین «مرتضی حسین‌پور» یا همان حسین قمی نقش فرماندهی آن دو را نیز برعهده داشته است. در این منطقه وقتی او و چند صد نفر از رزمندگان عمدتا عراقی تحت فرمانش مورد حمله قرار می‌گیرند، به سرعت نیروهایش را از خاکریز اول به خاکریز دوم می‌کشاند و به شدت با نزدیک به 200 نیروی داعشی که به ماشین‌های بمب‌گذاری شده نیز مجهز بوده‌اند درگیر می‌شود و آنگونه که مسئولان ارشد و نیز نیروهای تحت‌امر او می‌گویند اگر تدبیر و رشادت او نبود لااقل نیمی از نیروهای تحت امر او در این منطقه مرزی که کمترین عوارض طبیعی را دارد، به شهادت می‌رسیدند. شهید با فراست به زودی نیروها را در مقابل داعش آرایش می‌دهد و این در حالی است که به طور بی‌سابقه‌ای داعش عملیات روزانه را به شبانه تبدیل کرده بود.

شهید در میان امواج پی در پی انفجارهای سنگین ناشی از خودروهای منفجره نیروهایش را مدیریت می‌کند تا با کمترین شهید، حمله شدید داعش را متوقف نماید و در این بین موفق می‌شود و نیروهای داعش مدتی پس از درگیری شدید و برجای گذاشتن حدود 30 کشته به عقب بازمی‌گردند. در حین این عملیات، شهید مرتضی حسین‌پور اگرچه بر اثر نارنجک داعش از ناحیه کتف زخمی می‌شود اما در همان حال از فرماندهی نیروهایش غافل نمی‌شود و تا پایان عملیات و دفع هجوم داعش در کنار نیروهایش می‌ماند و البته در حین انتقال به یک بیمارستان صحرایی به شهادت می‌رسد.

2- شهید مرتضی حسین‌پور 32 سال بیشتر نداشت، در دانشگاه و در رشته فنی قبول شده بود ولی او ترجیح داد به سپاه بیاید در این بین یکی از کسانی که سالیانی با او بوده می‌گوید «شخصیت جهادی او در «پایگاه امام علی(ع) نیروگاه قم» شکل گرفته بود و لذا فشارهایی که بعضی اطرافیان برای عدم ورود به سپاه به او وارد می‌کردند، موثر واقع نشد و او با عشقی عمیق به سپاه آمد و از همان اول سودای شهادت داشت». مرتضی در سال 83 وارد سپاه شده و سه سال پس از گذراندن دوره دانشکده افسری وارد ماموریت‌های سخت شد و طی این حدود 10 سالی که مشغول خدمت بود جز ایام معدودی که به قول یکی از دوستانش سر جمع به شش‌ماه نمی‌رسید به کارهای سخت مشغول بود و به سختی شناخته می‌شد.

شهید حسین‌پور در این مدت دست‌کم شش بار به شدت مجروح می‌شود و هر بار مدت‌ها درگیر مداوا بوده است. حدود چهار ماه پیش از شهادت و در جریان یک عملیات در سوریه بشدت مجروح می‌شود. به گفته خانمش پاهایش لت و پار و صورتش پر از ترکش می‌شود و او بی‌اعتنا به جراحت‌ها به کار خود در سوریه و در شرایط سخت ادامه می‌دهد. فاصله جراحتش در فروردین و ماه مبارک رمضان زیاد نیست او در این ماه در حرارت بیش از 50 درجه بیابانهای تدمر روزه می‌گیرد و در همان حال فرماندهی عملیات‌هایی را برعهده داشته است و دست آخر حدود چهل روز پس از پایان یک ماه روزه‌داری در شرایط سخت و با جراحت سنگینی که در کتفش ایجاد شد به شهادت می‌رسد.


3- شهید سن زیادی نداشت و فرصت آنچنانی نیز، ولی در همین دوره کوتاه آنچه از خود برجای گذاشته به اندازه‌ای هست که یک عمر موفق 70 ساله بتواند بار آن را بر دوش بکشد. آن طور که بعضی از نزدیک‌ترین‌‌هایش گفته‌اند شهید سرپرستی دو یتیم و یک «بدسرپرست» را برعهده داشته و از پول کمی که دریافت می‌کرده به آنان می‌داده است. او یک بار زندگی‌اش را در واقع حراج کرده تا بتواند شش خواهر دم‌بخت یک دوست را راهی خانه شوهر کند و دست آخر ماشین را می‌فروشد تا یک دوست نیازمندش را سرپناه بدهد و وقتی پدرش از او می‌پرسد خودت چی می‌گوید ماشین که کمبود نیست این همه ماشین عمومی مال ماست دیگر!

شهید در تحمل سختی زیاد زبانزد همقطاران خود بود، آنان می‌گویند تحمل سختی برای او دوره خودسازی بود وقتی به جمع در دوره‌ای فشار وارد می‌شد او از «مقاوم‌ترین» بود. نقل می‌کنند یک وقتی در عملیات آبی- خاکی در شمال کشور شرکت می‌کند و در هوای به شدت گرم ناگزیر می‌شود به همراه بقیه چند بار یک عملیات را تکرار کنند و این همه را بی‌رمق کرده بود وقتی این عملیات سخت تمام شده بود همه برای جرعه‌ای آب له‌له می‌زدند و او به همراه دوستش «اکبر شهریاری» که در اول بهمن 92 در حوالی حرم حضرت زینب سلام‌الله علیها به شهادت رسید- سقای بقیه شده، آب را قسمت می‌نمایند و خود بدون نوشیدن جرعه‌ای به پادگان بازمی‌گردند.

شهید مرتضی حسین‌پور چندین رجب و شعبان و رمضان پیاپی روزه بوده و در این آخرین رمضان در تدمر که شدت گرما در حدی بوده که بسیاری از رزمندگان عراقی و . . . طاقت از کف می‌نهند و ناگزیر روزه‌شان را افطار می‌کنند او کم نمی‌آورد در حالی که همان‌ها می‌گویند وقتی به قیافه فرمانده‌مان- مرتضی- نگاه می‌کردیم می‌دیدیم لب‌های او از فرط تشنگی ترک برداشته است اما حاضر به افطار نیست و در پاسخ اصرار ما لبخندی می‌زند و می‌گوید اگر بمیرم شما که به جایم روزه نمی‌گیرید پس بگذارید خودم روزه‌ام را بگیرم.

وی در جریان عملیات حلب نیز روزه بوده و در همان حال مسئول اطلاعات و به‌تنهایی برای شناسایی موقعیت تروریست‌های تکفیری خطر می‌کرد و آخر شب باز می‌گشت. یکی از رزمندگان که مستقیما شاهد ماجراست می‌گوید یک شب زمستانی بود وقتی از عملیات شناسایی بازگشت به شدت گرسنه بود، گفت غذا چیزی داریم، گفتیم مقداری عدس داشته‌ایم که تمام شده و کمی نان مانده است او تکه کوچکی از نان را روی بخاری گذاشت پس از آنکه کمی گرم شد دو لقمه از آن را خورد و خدا را شکر کرد و خوابید.

یکی از دوستان نزدیکش می‌گوید دو عامل، مرتضی را «پدیده» کرد یکی تدین و دیگری جهاد و از این رو بود که وقتی در بین رزمندگان عراقی و افغانی نام او برده می‌شد همه دلگرم می‌شدند و به عنایت خدا و موفقیت در کار اطمینان می‌یافتند. او در دل فاطمیون، زینبیون و حیدریون به عنوان نیرویی مخلص، با اخلاق و شجاع شناخته می‌شد و به عبارتی ترکیب زیبای «دین» و «جهاد» او را حسین قمی کرده بود. یکی از دوستانش می‌گوید او در این عملیات آخر که به شهادتش منجر شد مسئول قرارگاه قاسم‌آباد در اطراف تدمر بود و حضورش در صحنه عملیات 16 مرداد برای آن بود که خاکریزهای دفاعی نیروهای رزمنده را در منطقه مرزی جمونه و شمال تنف تکمیل کند و از قضا موفقیت‌های دفاعی خوبی هم در منطقه‌ای فاقد عوارض طبیعی پدید آورد و این خود در کاهش تعداد شهدا خیلی موثر بود.

4- با وجود ناآشنایی این نویسنده، با اندک جست‌وجویی از رزمندگان نزدیک شهید، دریافتم سخن بسیار زیاد است. بیش از آنکه حتی در حوصله یک کتاب باشد و باید آنان‌که در خود می‌بینند، دست به کار شوند. اما جدای از آنچه گفته شد، شهید «حسین‌پور»‌ها و شهید «حججی»‌‌ها می‌دانند برای چه می‌روند هم قدر جان والای خویش را می‌دانند و هم معنای خوف و خطر و موشک و انفجار و خمپاره را. آنان بیش از ما با خطر آشنایند اما با خوف نه چون بالاتر از جان هم چیزی است که آن دین خدای متعال است و آنان نمی‌توانند ببینند که ملعبه دست آمریکا، رژیم صهیونیستی، وهابیت و تکفیری‌ها شود. در واقع این سیف که شهدا برکشیده‌اند برای استوار ماندن دینی است که اگر این سیوف نباشند، مأذنه‌ها و معابد فرو می‌ریزند و رسم بندگی خدای متعال برمی‌افتد.

و چه می‌دانند آنان‌که این روزها شهدا را به تیر طعنه می‌رانند و آنان را قربانیان ناآگاه به آنچه در اطرافشان است می‌خوانند و دست به توجیهات عجیبی می‌زنند؟ از نظر آنان اساسا شهادت شیرمردانی مثل مرتضی و محسن و مهدی افسانه‌بافی تاجر‌پیشگانی است که برای رونق بازار خود می‌سرایند و آنچه از قساوت و سنگدلی تکفیری‌ها گفته می‌شود شور کردن آشی است که قرار است کام دنیاداران را شیرین کند! در این روز‌ها به دفعات شاهد تکرار ادبیات ابن‌سعد بعد از به شهادت رساندن 72 تن از بهترین بندگان خدا بودیم. بله ابن‌سعدها می‌گویند اینان دنبال وهمیاتی رفتند و ندانستند که انتهای این ماجرا چیست؟
چنین دهان‌هایی را چه رسد که درباره آنچه لحظه‌ای در «سودا» با شهیدان همراه نبوده‌اند، سخن بگویند. شهیدی جوان که با لب ‌تشنه و در چکاچک بمب و خمپاره به هر چه بوی دنیا دهد اخم می‌کند را چه با کسانی که از هستی، همین دنیا و از دنیا همین کبر و نخوت و غرور بی‌مایگی را میراث دارند؟

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.

کلیدواژه: شهید مرتضی حسین پور | سوریه و عراق | حسین قمی | یک ماه

منبع: خبرگزاری میزان

منبع این خبر، وبسایت www.mizanonline.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۶۹۳۴۲۲ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

در همین زمینه

 • پست بازیگر سریال برره درباره محرم و شهید حججی
 • خبرگزاری میزان- احمد ایراندوست به بهانه تشییع پیکر مطهر شهید محسن حججی پستی در اینستاگرامش به اشتراک گذاشت. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، احمد ایراندوست بازیگر به یاد شهید محسن حججی شهید مدافع حرم پستی در اینستاگرامش به اشتراک گذاشت و نوشت: «بازگشت عشق ... خاکسپاری پیکر مطهر چهارشنبه ... به وطن خوش آمدی برادر پارسال سینه زن ارباب بودی و امسال به عشقت و بخاطر ارمان مقدست سینه می‌زنند امشب علی کوچولو آرام گرفته با جان و دل در مراسم تشییع پیکر پاکت شرکت خواهیم کرد ... چهارشنبه ایران می‌آید به عشق تو و به عشق تمامی مدافعین حرم به عشق تمامی آن‌هایی که لبیک گفتند و دفاع کردند از ناموس حرم آقا حسین و ناموس وطن که اگر نبودید فردا نوبت تهران بود». انتهای پیام/ خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.
 • اشک های سوزناک اعضای خانواده شهید حججی در مراسم استقبال از پیکر این شهید مدافع حرم
 • به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان؛فیلمی از واکنش اعضای خانواده شهید حججی در هنگام ورود پیکر مطهر این شهید به فرودگاه مهرآباد را مشاهده می کنید. انتهای پیام/واکنش پدر شهید حججی هنگام وررود پیکر شهید حججی به تهران + فیلم
 • مراسم وداع با شهید حججی در نجف آباد برگزار می شود/هموطنان برای زیارت این شهید به معراج شهدای تهران مراجعه نکنند
 • به گزارش‌ایلنا، روابط عمومی کمیته جستجوی مفقودین در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: دقایقی پیش پیکر مطهر و نورانی شهید مدافع حرم محسن حججی وارد معراج شهدای تهران گردید و پس از انجام مراحل قانونی ،پیکر مطهر شهید محسن حججی تحویل مسئولین محترم سپاه پاسداران گردید. به اطلاع همه هموطنان عزیز می رساند: هیچ‌گونه برنامه وداعی برای شهید محسن حججی در معراج شهدای تهران برگزار نمی‌شود و برنامه وداع با شهید بر اساس درخواست خانواده محترم ، در نجف آباد برگزار خواهد شد. لذا از همه هموطنان عزیز درخواست می گردد برای زیارت شهید به معراج شهدا مراجعه ننمایند جزئیات برنامه های مرتبط با تشییع و تدفین شهید حججی توسط روابط عمومی محترم سپاه پاسداران اعلام می‌شود.
 • نکاتی برای بزرگتر نشان دادن خانه
 • خبرگزاري آريا - امروزه با توجه به افزايش زندگي شهرنشيني و نقل مکان از خانه هاي زيبا و حياط دار روستايي، که پر از گل و گياه است، به آپارتمان هاي کوچک شهري که خود معضلات اجتماعي را پديد آورده است، متراژ کوچک برخي از آپارتمان ها ساکنان آن هار د چرا مشکل کرده است.اما تکنيک هايي در طراحي وجود دارد که به کمک آن مي توانيد منزل خود را بزرگ تر جلوه دهيد و ضمن جلوگيري از هزينه هاي گزاف نقل و انتقال از زندگي در آن احساس رضايتمندي داشته باشيد.طراحي رد فضاهاي کوچک، مهارتي است که در آن با استفاده از روش هايي ساده در انتخاب لوازم خانه، رنگ و طرح ديوارها، مي توان علاوه بر استفاده بهينه از فضاهاي موجود، با جانمايي هاي صحيح و با استفاده از رنگ بندي و طراحي مناسب فضاي خانه را بزرگ تر جلوه داد. به همين منظور، برخي راهکارهاي مناسب را به شرح ذيل بيان مي کنم.رنگ روشن کاغذ ديواري (رنگ آميزي) منزل شما را بزرگ تر نشان مي دهدرنگاولين و مهم ترين موضوعي که در بزرگ تر جلوه دادن فضاي خانه به شما کمک مي کند، رنگ بندي مناسب فضاي منزل شماست. استفاده از رنگ هاي روشن براي کف و ديوارها در بزرگ تر کردن فضا تاثير بسزايي دارد و بالعکس رنگ هاي تيره فضاي منزل را کوچک مي کند.استفاده از کاغذ ديواري به جاي رنگ آميزي، فضاي منزل شما را کوچک تر جلوه خواهد داد. افرادي هستند که دوست دارند به جاي رنگ آميزي از کاغذ ديواري استفاده کنند که در اين صورت، انتخاب آگاهانه کاغذ ديواري مي تواند از کوچک ديده شدن منزل شان جلوگيري کند.رنگ روشن کاغذ ديواري (همانند رنگ آميزي) منزل شما را بزرگ تر نشان مي دهد و بهتر است از رنگ هاي روشن در کف و ديوارها استفاده شود. همچنين رنگ کاغذ ديواري بايد...
 • ادعای کردهای سوریه درباره حمله جنگنده های روس به مواضع شان در دیرالزور
 • نیروهای دموکراتیک سوریه ادعا کردند، جنگنده‌های روس پایگاه‌هایشان را در دیرالزور را هدف قرار دادند. به گزارش ایسنا به نقل از سایت النشره، نیروهای دموکراتیک سوریه اعلام کردند، جنگنده‌های روس پایگاه‌های آنها واقع در نزدیکی مهمترین میدان گاز استان دیرالزور یعنی میدان گازی کونیکو را هدف قرار دادند. نیروهای کرد سوریه که هم‌پیمان آمریکا هستند، روز شنبه اعلام کردند، توانسته‌اند کنترل میدان گازی کونیکو واقع در شمال شرق این استان و از بزرگترین میادین گازی در سوریه را در پی دو روز درگیری شدید با داعش به دست بگیرند. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، 15 مورد نقض آتش‌بس در سوریه را طی 24 ساعت گذشته رصد کرده است. انتهای پیام
 • مسکو ادعای ک ردهای سوریه درباره حمله به مواضع آن ها را تکذیب کرد
 • وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای ادعای واهی نیروهای دموکراتیک سوریه درباره حمله به مواضع‌شان در دیرالزور را تکذیب کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العربیه، وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای ادعای بی اساس حمله جنگنده های این کشور به نیروهای دموکراتیک سوریه در دیرالزور واقع در سوریه را تکذیب کرد. نیروهای دموکراتیک سوریه که مورد حمایت آمریکا قرار دارند، پیشتر ادعا کرده بودند که جنگنده‌ های متعلق به روسیه پایگاه‌ هایشان را در استان دیرالزور سوریه هدف قرار داده اند. وزارت دفاع روسیه این اتهامات را رد کرده است.
 • نوری:وزارت ورزش تاکنون سمت پرسپولیس بوده است/گفته اند رایکارد را مجانی به استقلال می آورند
 • عضو کمیته فنی باشگاه استقلال می‌گوید وزارت ورزش مانند پرسپولیس، به استقلال هم کمک کند تا یک مربی خوب خارجی به این تیم بیاید. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، محمد نوری، پس از برگزاری جلسه کمیته فنی باشگاه استقلال گفت: صحبت‌هایی در خصوص حضور فاتح تریم مطرح شد و قرار است این موضوع تا 48 ساعت آینده نهایی شود. این مربی ترکیه‌ای برنامه‌های خود را داده و تا 48 ساعت آینده نیز پاسخ نهایی را به باشگاه می‌دهد.وی در واکنش به این مسئله که دستمزد سنگین این مربی بزرگ ترکیه‌ای از چه منبعی پرداخت خواهد شد، اظهار داشت: فکر می‌کنم وزارت ورزش و جوانان اعلام کرده دستمزد این مربی را به باشگاه می‌دهد.عضو کمیته فنی باشگاه استقلال در خصوص اینکه واقعاً وزارت ورزش و جوانان چنین چیزی گفته است یا نه، تأکید کرد: بله، فکر می‌کنم این صحبت انجام شده است. ببخشید این حرف را می‌زنم، اما وزارت ورزش تا کنون بیشتر سمت پرسپولیسی‌ها بوده و اکنون هم باید کمی به سمت استقلال باشد تا هواداران نیز از شرایط رضایت داشته باشند.نوی در واکنش به این مسئله که پرسپولیس هنوز درگیر پرونده مانوئل ژوزه است و اگر فاتح تریم به استقلال بیاید این قول داده خواهد شد که برای این باشگاه چنین اتفاقی رخ ندهد و در غیر این صورت آبی‌پوشان بهتر است از مربی داخلی بهره ببرند، گفت: فکر می‌کنم آقای افتخاری به هواداران این قول را داده که به دنبال چنین کاری رفته است. به نظر من همه چیز باید شسته رفته باشد و یک مربی خوب خارجی به استقلال بیاید. مربی داخلی دیگر جواب نمی‌دهد، چون شرایط طوری شده که اگر تیم دو بازی نتیجه نگیرد، هواداران دوباره شعار حیاکن، رهاکن سر می‌دهند.وی درباره اینکه استقلال اکنون قعرنشین است و به عنوان پیشکسوت این باشگاه آیا تاکنون با چنین اتفاقی مواجه شده بود یا نه، تصریح...
 • مداحی شهید حججی در ماه محرم
 • در این ویدیو مداحی شهید محسن حججی در نوجوانی را می‌بینیم
 • دیدار فرزند شهید حججی با پدر
 • دریافت 3 MB دیدار فرزند شهید حججی با پدر را ببینید.
 • پیکر شهید حججی با چند داعشی مبادله شد
 • با تدبیر دبیرکل حزب الله سیدحسن نصرالله، سرانجام ارتش لبنان پذیرفت تا حداقل برای کسب خبر یا آزادی چند تن از نیروهای ارتش که به دست داعش اسیر شده بودند، به آن منطقه حمله کند. گروه جهاد و مقاومت مشرق - منطقه عرسال لبنان، کوهستانی است بسیار پیچیده و استراتژیک که حدود 3 سال در اشغال داعش بود. به دلیل صعب العبور بودن و وجود غارها و تونلهای محکم، نیروهای مقاومت نمی توانستند به آن منطقه حمله کنند. در ضمن تعداد زیادی از خانواده های داعشی ها از جمله زن و کودک، در آن منطقه ساکن بودند که برای داعش حکم سپر انسانی را داشت و مطمئن بود حزب الله آن جا را گلوله باران نخواهد کرد. متاسفانه برخی احزاب و گروههای مسیحی فالانژ و سنی سلفی – وهابی لبنانی که دارای نفوذ بسیاری در دولت هستند و غالبا در اوقات بحرانی، بجای حمایت از مقاومت، نقش حامی اشغالگران صهیونیست را بازی می کنند، به جوسازی علیه مقاومت پرداختند. به همین خاطر حزب الله که شدیدا درگیر مبارزه با تروریستهاست، مجبور است به مبارزه دیپلماتیک و سیاسی با مخالفینی که کم از داعش و القاعده ندارند و چه بسا رسما از آنها دفاع می کنند، بپردازد. با تدبیر دبیرکل حزب الله سیدحسن نصرالله، سرانجام ارتش لبنان پذیرفت تا حداقل برای کسب خبر یا آزادی چند تن از نیروهای ارتش که به دست داعش اسیر شده بودند، به آن منطقه حمله کند. ارتش با بمباران شدید مواضع، روستاها و شهرکها، داعش را شدیدا تحت فشار قرار داد که داعش اعلام آتش بس کرده و پذیرفت خاک لبنان را ترک کرده و به انتهای شرقی سوریه نقل مکان کنند. "سون تزو" نظریه پرداز چینی درباره جنگ، توصیه جالبی برای این گونه موارد دارد. او می گوید: "هیچگاه دشمن خود را در محاصره کامل قرار ندهید، چون تا آخرین نفر و توان می...
 • فیلم/مداحی شهید حججی در نوجوانی
 • فیلمی کمتر دیده شده از مداحی شهید محسن حججی در ماه محرم سال 84 دریافت 3 MB ارسال به تلگرام
 • هواپیمای حامل پیکر شهید حججی
 • هواپیمای حامل پیکر شهید حججی.
 • دیدار فرزند شهید حججی با پدر ۱۳۹۶/۰۷/۰۳
 • دیدار فرزند و پدر
 • ورود پیکر شهید حججی به میهن
 • علت تاخیر در ورود پیکر شهید حججی به وطن
 • دریافت 1 MB علت تاخیر در ورود پیکر شهید حججی به وطن را در مصاحبه زنده شبکه خبر ببینید.
 • پورفرج طلایش را تقدیم شهید حججی کرد
 • قهرمانی کیک‌بوکسینگ بازی‌های داخل سالن آسیا مدال طلایش را به شهید مدافع حرم تقدیم کرد. به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از ترکمنستان، مصطفی پورفرج دارنده مدال طلای کیک بوکسینگ مدال طلای خود را تقدیم شهید حججی کرد و گفت: امنیتی که امروز داریم، به برکت خون شهدای سرزمین عزیزم است؛ شهدایی همچون شهید حججی که هیچوقت ایثار و جانفشانی‌های این عزیزان را از یاد نخواهیم برد.وی افزود: مدال طلای ناقابل خود را تقدیم شهید حججی می‌کنم تا همگان بدانند تا ابد مردم ایران خود را مدیون شهدا می‌دانند.انتهای پیام/ R1015150/P1435/S3,30/CT11
 • مصطفی پور فرج طلای خود را تقدیم شهید حججی کرد
 • به گزارش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان مصطفی پورفرج دارنده مدال طلای کیک بوکسینگ واکو مدال طلای خود را تقدیم شهید حججی کرد و گفت:امنیتی که امروز داریم به برکت خون شهدای سرزمین عزیزم است شهدایی همچون شهید حججی که هیچوقت ایثار و جانفشانی های این عزیزان را از یاد نخواهیم برد. او ادامه داد: مدال طلای ناقابل خود را تقدیم شهید حججی می کنم تا همگان بدانند تا ابد مردم ایران خود را مدیون شهدا می دانند. انتهای پیام/ پورفرج طلایش را تقدیم شهید حججی کرد
 • پیکر شهید حججی در مشهد تشییع می شود
 • مشهد_ پیکر شهید حججی فردا سه شنبه ساعت ۱۴ وارد مشهد و بعد از آن برای طواف به حرم مطهر رضوی منتقل می شود. به گزارش خبرنگار مهر، پیکر شهید محسن حججی فردا سه شنبه ساعت ۱۴ وارد مشهدو بعد از آن برای طواف به حرم مطهر رضوی منتقل و تشییع می شود. این خبر تکمیل می شود...
 • پورفرج طلایش را به شهید حججی تقدیم کرد
 • به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، مصطفی پورفرج دارنده مدال طلای کیک بوکسینگ مدال طلای خود را تقدیم شهید حججی کرد و گفت: امنیتی که امروز داریم، به برکت خون شهدای سرزمین عزیزم است؛ شهدایی همچون شهید حججی که هیچوقت ایثار و جانفشانی‌های این عزیزان را از یاد نخواهیم برد. وی افزود: مدال طلای ناقابل خود را تقدیم شهید حججی می‌کنم تا همگان بدانند تا ابد مردم ایران خود را مدیون شهدا می‌دانند. 604 مصطفی پورفرج پورفرج کیک بوکسینگ شهید حججی مدافع حرم
 • پورفرج طلای خود را به شهید حججی تقدیم کرد
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مصطفی پورفرج دارنده مدال طلای کیک بوکسینگ واکو مدال طلای خود را تقدیم شهید حججی کرد و گفت: امنیتی که امروز داریم به برکت خون شهدای سرزمین عزیزم است شهدایی همچون شهید حججی که هیچوقت ایثار و جانفشانی های این عزیزان را از یاد نخواهیم برد. او ادامه داد: مدال طلای ناقابل خود را تقدیم شهید حججی می کنم تا همگان بدانند تا ابد مردم ایران خود را مدیون شهدا می دانند.
 • پخش زنده مراسم تشییع شهید حججی
 • به گزارش مشرق - محمدحسین محمدزاده مدیر شبکه قرآن و معارف و دبیر شورای معارف سیما با اشاره به انتظار جامعه اسلامی ایران برای تشییع پیکر شهید محسن حججی گفت: شبکه قرآن و معارف سیما با تمام قوا آماده پوشش تصویری مناسب از مراسم تشییع پیکر شهید محسن حججی است. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای از مراسم تشییع این شهید عزیز خبر داده و اعلام کرده است: آئین تشییع پیکر مطهر "پاسدار شهید محسن حججی" پس از ورود به کشور، در روز "چهارشنبه پنجم مهرماه" مصادف با ششم محرم الحرام، در پایتخت ایران اسلامی "تهران" برگزار می‌شود.
 • پورفرج طلای خود را تقدیم شهید حججی کرد
 • دارنده مدال طلای کیک بوکسینگ بازی‌های داخل سالن آسیا گفت: مدال طلای ناقابل خود را تقدیم شهید حججی می کنم. خبرگزاری فارس: مصطفی پورفرج کیک بوکس کار وزن منهای 69 کیلوگرم پوینت فایت کشورمان در دیدار فینال برابر حیدر ال اسدی از عراق طی سه راند مبارزه مقتدرانه با نتیجه 11 بر 2 برنده و دومین طلای کیک بوکس را از آن خود کرد. پورفرج دارنده پس از کسب قهرمانی، مدال طلای خود را تقدیم شهید حججی کرد و گفت: امنیتی که امروز داریم به برکت خون شهدای سرزمین عزیزم است شهدایی همچون شهید حججی که هیچوقت ایثار و جانفشانیهای این عزیزان را از یاد نخواهیم برد. مدال طلای ناقابل خود را تقدیم شهید حججی می کنم تا همگان بدانند تا ابد مردم ایران خود را مدیون شهدا می دانند.
 • پیکر شهید حججی وارد تهران شد
 • پیکر شهید مدافع حرم محسن حججی دقایقی قبل به میهن اسلامی بازگشت.به گزارش فارس محسن حججی متولد 71 و از نیروهای لشکر زرهی 8 نجف اشرف و اهل شهرستان نجف آباد اصفهان بود که در مردادماه سال جاری در جریان حمله تر.ریست های تکفیری داعش به منطقه تنف در مرز عراق و سوریه، به اسارت آنها در آمد و دو روز بعد به دست آنها به شهادت رسید. قرار است پیکر این شهید بزرگوار روز چهارشنبه 5 مهر ماه در تهران تشییع شود. پسندیدم 0 برچسب ها شهید حججی
 • تصویری از پیکر پاک شهید حججی در خاک ایران
 • دقایقی پیش پیکر مطهر شهید مدافع حرم محسن حججی وارد تهران شد. باشگاه خبرنگاران جوان: دقایقی پیش پیکر مطهر شهید مدافع حرم محسن حججی وارد تهران شد. محسن حججی متولد 71 و از نیروهای لشکر زرهی 8 نجف اشرف و اهل شهرستان نجف آباد اصفهان بود که در مردادماه سال جاری در جریان حمله تر.ریست های تکفیری داعش به منطقه تنف در مرز عراق و سوریه، به اسارت آنها در آمد و دو روز بعد به دست آنها به شهادت رسید. قرار است پیکر این شهید بزرگوار روز چهارشنبه 5 مهر ماه در تهران تشییع شود.
 • علت تاخیر بازگشت پیکر شهید حججی
 • سردار پورجمشیدیان معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه در حاشیه مراسم استقبال از پیکر شهید محسن حججی، اعلام کرد که مراسم تشییع این شهید بزرگوار روز چهارشنبه 5مهرماه از ساعت 9 صبح از میدان امام حسین(ع) تهران برگزار خواهد شد. خبرگزاری فارس: سردار پورجمشیدیان معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه در حاشیه مراسم استقبال از پیکر شهید محسن حججی، اعلام کرد که مراسم تشییع این شهید بزرگوار روز چهارشنبه 5مهرماه از ساعت 9 صبح از میدان امام حسین(ع) تهران برگزار خواهد شد. وی افزود: پیکر شهید فردا به مشهد منتقل شده و روز پنجشنبه نیز در زادگاهش (نجف آباد اصفهان) تشییع خواهد شد. پورجمشیدیان درخصوص علت تاخیر در بازگشت پیکر شهید حججی به کشور نیز گفت: نیروهای ما تمام تلاششان را کردند تا سر مطهر و بقایای پیکر شهید نیز به کشور بازگردد ولی این امر محقق نشد.
 • فیلمی کمتر دیده شده از مداحی شهید حججی
 • .h_iframe-aparat_embed_frame{literal}{{/literal}position:relative;{literal}}{/literal} .h_iframe-aparat_embed_frame .ratio {literal}{{/literal}display:block;width:100%;height:auto;{literal}}{/literal} .h_iframe-aparat_embed_frame iframe {literal}{{/literal}position:absolute;top:0;left:0;width:100%; height:100%;{literal}}{/literal}