انجمن جهانی موبایل هم ایران را تحریم کرد. پس از آن‌که کمپانی آمریکایی اپل برای حذف برنامه‌های ایرانی از فروشگاهش پیشقدم شد، گوگل هم به سراغ کاربران ایرانی آمد و برخی برنامه‌های مورد نیازشان را از پلی‌استور حذف کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شهروند، این ماجرا به همین جا ختم نشد و اپراتورهای تلفن همراه دیروز خبر دادند که انجمن جهانی موبایل هم دسترسی مستقیم به خدماتش را برای ایرانی‌ها قطع کرده است.

این سلسله تحریم ایرانی‌ها از خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات حواشی متفاوتی به دنبال داشته است؛ از کمپین تحریم گوشی‌های اپل که ایرانی‌ها در شبکه‌های مجازی به راه انداختند تا خط و نشان محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای اپل. آذری جهرمی گفته بود از اپل شکایت می‌کنند و البته از قول رایزنی محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه هم خبر داده بود. حالا انجمن جهانی موبایل هم ایران را تحریم کرده است و نخستین نتیجه آن این است که ایران دیگر نمی‌تواند در یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های موبایل جهان یعنی رویداد بارسلون شرکت کند. با وجود این شنیده‌ها حاکی از آن است که مدیران فناوری اطلاعات ایران در حال مذاکره برای حل این مشکلات هستند. کیوان نقره‌کار، تحلیلگر آی. تی و مشاور توسعه و فرهنگ‌سازی پروژه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌گوید: امکان پیگیری قضائی تحریم کاربران ایرانی از سوی اپل، گوگل و اتحادیه جهانی موبایل وجود ندارد و بهتر است مذاکره در فضای دوستانه دنبال شود؛ زیرا این تحریم‌ها علاوه بر این‌که می‌تواند بر سرمایه‌گذاری‌های خارجی در حوزه فناوری اطلاعات ایران تأثیر منفی بگذارد، کسب‌و‌کارهای ایرانی در فضای مجازی را بشدت متأثر می‌کند.

انجمن جهانی موبایل (GSMA) هم ایران را تحریم کرد. اپراتورهای تلفن همراه دیروز اطلاع دادند که انجمن جهانی موبایل ارایه خدمات مستقیم به ایرانی‌ها را قطع کرده است. این موضوع در حالی رخ می‌دهد که این نهاد بین‌المللی هنوز هیچ توضیحی برای این اقدام خود نداده است. این انجمن هماهنگی‌های بین‌المللی در حوزه موبایل را انجام می‌دهد. یکی از خدمات GSMA تعیین ساختار شناسه جهانی تجهیزات موبایل IMEI مخفف International Mobile Equipment Identity است.

IMEI یک شماره منحصربه‌فرد برای هر گوشی موبایل است که از چندین جزء تشکیل شده و هر جزء نشان‌دهنده اطلاعاتی ازجمله کشور سازنده، کمپانی سازنده و مدل است. این کد کاربردهای مختلفی دارد و این امکان را به اپراتورهای تلفن همراه می‌دهد که هر دستگاه موبایل را به سادگی در شبکه موبایل شناسایی کند. کشورهایی که به صورت مستقیم با GSMA ارتباط دارند، لیست به‌روز IMEI‌ها را از این مرجع جهانی دریافت می‌کنند.

البته با این اقدام انجمن جهانی موبایل نمایندگان ایران دیگر نمی‌توانند در کنگره جهانی موبایل در بارسلون شرکت کنند. کنگره جهانی موبایل بارسلون یکی ازبزرگترین نمایشگاه‌های صنعت موبایل دنیا است که توسطانجمن جهانی موبایل برگزار می‌شود. ‌سال پیش محمودواعظی، وزیر وقت ارتباطات و فناوری اطلاعات به دعوت رسمی مدیرکنگرهجهانیموبایل(GSMA)در اینکنگرهشرکت کرده بود.

گر چه شنیده‌های خبرنگاران حاکی از آن است که مذاکرات برای حل این تحریم‌ها ادامه دارد اما هنوز مشخص نیست که این مذاکرات تا چه اندازه موثر واقع شوند و آیا سلسله تحریم کاربران ایران از خدمات برندهای بزرگ فناوری اطلاعات و ارتباطات ادامه‌دار خواهد بود یا نه؟

امکان پیگیری حقوقی نداریم

کیوان نقره‌کار، تحلیلگر آی. تی درباره امکان پیگیری حقوقی تحریم کاربران ایرانی می‌گوید این امکان وجود ندارد. او در این‌باره توضیح می‌دهد: شرکت‌های اپل و گوگل شرکت‌های خصوصی هستند و در صورتی که با اپلیکیشن‌های ایرانی تفاهمنامه یا قراردادی برای ارایه خدمات نداشته باشند یا تعهدی به ایرانی‌ها نداده باشند، امکان پیگیری حقوقی شکایت از آنها وجود ندارد.

نقره‌کار ادامه می‌دهد: این‌که اپل در بازار ایران سهم ١١‌درصدی دارد و موظف است به کاربران ایرانی خدمات ارایه دهد، چنین چیزی نیست؛ زیرا آنها نه در ایران نمایندگی دارند و نه تعهدی برای ارایه خدمات به ایرانی‌ها قایل شده‌اند بنابراین خیلی راحت می‌توانند از بازار ایران چشم‌پوشی کنند.

او تأکید می‌کند: شرکت‌های تجاری در بعد اپل و گوگل معمولا در قبال این تحریم‌ها و کاربرانش در ایران حساب و کتاب دارند که چه چیزی از دست می‌دهند و چه دریافت می‌کنند؟ این‌که اپل یا گوگل کاربران ایرانی را تحریم کرده حتما به این نتیجه رسیده است که می‌تواند از بازار ایران چشم‌پوشی کند. بنابراین فضای مذاکره با این شرکت‌ها باید دوستانه باشد و آنها را تشویق به همکاری کند.

شرکت‌های فناوری پیشتاز تحریم‌ها

تحریم کاربران ایرانی از سوی اپل و گوگل و انجمن جهانی موبایل در شرایطی رخ می‌دهد که فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در زمان تحریم‌ها نیز نسبت به سایر کمپانی‌های تجاری پیشگام تحریم شدند. نقره‌کار این موضوع را به خاصیت تجارت آی. تی و سایر کمپانی‌ها نسبت می‌دهد و می‌گوید این شرکت‌ها معمولا با بخش بزرگتری از مشتریان یعنی مردم مواجه هستند و ماهیت قراردادهای آنها ساده‌تر است و هر گونه تغییرات می‌تواند سریع‌تر آنها را متأثر کند. این در حالی است که به ‌عنوان مثال شرکت‌های نفتی با بخش محدودتری از مشتریان سر‌و‌کار داشته و مدل‌های قراردادی پیچیده‌تر و تعهدات متفاوت‌تری دارند.

حالا حذف برنامه‌های پرکاربردی مثل اسنپ و تپسی یا اسنپ‌فود و دیجی‌کالا و. . . برای کسب‌و‌کارهای آی. تی در ایران نگرانی ایجاد کرده است. نقره‌کار معتقد است این کسب‌و‌کارها به ‌نسبت سهم کمپانی‌هایی مانند اپل در بازار ایران زیان می‌بینند و نیاز است که دولت تمهیدات ویژه‌ای برای حمایت از آنها چاره‌اندیشی کند.

او درباره تأثیر تحریم انجمن جهانی موبایل هم می‌گوید این مسأله تأثیر چندانی در ظاهر ندارد اما برای جلب سرمایه‌گذاری‌های خارجی در حوزه آی. تی حتما تأثیرگذار خواهد بود.

این تحریم قیمت گوشی را افزایش می‌دهد

محمدمهدی میرمهدی، رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران با اشاره به این‌که تحریم اتحادیه جهانی موبایل از زمان جنگ ایران و عراق اعمال شد و تا زمان امضای برجام برقرار بود، می‌گوید: واقعیت این است که در حال حاضر فناوری در دنیا حرف اول را می‌زند و تنها نقطه حساسی که می‌توانند روی آن دست بگذارند، همین حوزه فناوری است که از طریق آن می‌توانند ایران را عقب نگه دارند و به کشورمان ضربه‌هایی را وارد کنند.

به گفته میرمهدی به دلیل همین موضوع است که شرکت‌های حوزه فناوری به سادگی و راحتی تحریم‌هایی را علیه ایران اعمال می‌کنند و این بار هم نوبت به انجمن جهانی موبایل رسیده که خدشه‌ای را به برجام از طریق این تحریم وارد کند.

او معتقد است تحریمی که انجمن جهانی موبایل علیه ایران اعمال کرده تأثیر چندانی بر قیمت موبایل نخواهد داشت و ممکن است حدود ١٠٠‌هزار تا ٢٠٠‌هزار تومان بر قیمت هر گوشی تأثیر بگذارد.

به گفته رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران در زمان تحریم‌های قبلی هم بعد از رونمایی از یک گوشی اپل، چند روز بعد آن گوشی وارد ایران می‌شد؛ هر چند با قیمت بالاتر. میرمهدی تأکید می‌کند که به غیر از افزایش جزیی قیمت، این تحریم‌ها نمی‌تواند محدودیت خاصی را برای ایران ایجاد کند. حالا باید منتظر ماند و دید که آیا سلسله تحریم‌های کاربران ایرانی ادامه‌دار خواهد بود یا مذاکرات مقام‌های سیاسی به جایی می‌رسد؟

کلیدواژه: انجمن جهانی موبایل هم | تحریم کاربران ایران | ایران را تحریم | تحریم ها | کاربران ایرانی | فناوری اطلاعات | امکان پیگیری | ایرانی ها | بازار ایران | حوزه فناوری | نقره کار | شرکت ها

منبع: اقتصاد آنلاین

منبع این خبر، وبسایت www.eghtesadonline.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۶۹۲۷۶۱ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

عاقبت دختر آلمانی تبار داعشی در عراق + تصاویر

آیت‌الله علوی‌گرگانی؛ باید حتما جلوی ورود زنان به ورزشگاه‌ها گرفته شود/ روحانی هوشیار باشد

شریعتمداری همزمان با ترامپ به برجام حمله کرد:برجام چه گلی به سر ملت ایران زد

در همین زمینه

 • نایب رئیس انجمن روزنامه نگاران مسلمان:دفاتر نمایندگی انجمن روزنامه نگاران مسلمان در سراسر کشور راه اندازی می شود
 • حسن کربلایی امروز در حاشیه سفر به استان آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ارومیه اظهار کرد: پس از برگزاری مرحله دوم انتخابات دهمین دوره انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان در اول شهریور ماه جاری و حضور چشمگیر اعضای این انجمن در این انتخابات، هیات مدیره انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان به طور رسمی از هفته پیش کار خود را آغاز کرد. وی با بیان اینکه در نخستین جلسه هیات مدیره انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان اعضای هیات رئیسه و سایر ارکان هیات مدیره طی یک رأی‌گیری مخفی انتخاب شدند، تصریح کرد: در این انتخابات سیدنظام‌الدین موسوی به عنوان دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان انتخاب شد. نایب رئیس انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان در ادامه به برنامه‌های آینده این انجمن اشاره کرد و گفت: پس از ارائه پیشنهادات و طرح‌هایی از سوی اعضای هیات مدیره مقرر شد تا به منظور رشد آگاهی‌های سیاسی و بصیرت‌افزایی اعضای انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان و دیگر فعالان رسانه‌ای جلسات هم‌اندیشی و میزگردهای سیاسی به طور منظم برگزار شود. وی خاطر نشان کرد: در همین راستا مقرر شد به منظور گسترش دامنه فعالیت‌های انجمن در حوزه‌های مختلف به زودی پس از تصویب آیین‌نامه اجرایی، دفاتر نمایندگی انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان در استان‌های سراسر کشور راه‌اندازی و از علاقمندان به حضور در این انجمن ثبت‌نام به عمل آید. انتهای پیام/ن
 • هشدار درمورد نصب دکل موبایل در پشت بام ها
 • محسن علیجانی زمانی در گفت‌وگو با خانه‌ملت، در رابطه با اظهارات قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر اینکه امواج مخابراتی بیش از حد مجاز نیست و این امر در کمیته ای با حضور نمایندگان وزرات بهداشت، ارتباطات، سازمان انرژی اتمی و نیروهای نظامی بررسی شده است، گفت: کارشناسان باید میزان عوارض امواج مخابراتی، ماهواره ای و موبایل را بررسی کنند بنابراین اگر کمیته مذکور به نتایج کلی در مورد استاندارد بودن امواج رسیده باشند در این رابطه جای نگرانی وجود ندارد. نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت باید با اطلاع رسانی مناسب دغدغه های مردم در مورد موضوع آسیب زایی امواج مخابراتی را رفع کند، افزود: اگر کمیته متشکل از کارشناسان آسیب های امواج مخابراتی را بررسی کرده اند بهتر است وزارت بهداشت با قاطعیت به شهروندان پاسخگو باشد. لزوم ساماندهی دکل ها مخابراتی و برق فشار قوی/ ساماندهی دکل های برق فشار قوی مطالبه جدی مردم تهران از نمایندگان است وی با تاکید بر لزوم ساماندهی دکل ها مخابراتی و برق فشار قوی با بیان اینکه ساماندهی دکل های برق فشار قوی یکی از مطالبات عمده و جدی مردم تهران از نمایندگان است، تصریح کرد: یکی از معضلات عمده در شهرهای کشور به ویژه تهران عبور دکل های فشار قوی از مناطق مسکونی است که در این رابطه شاهد عبور این دکل ها در مناطق ۱۶، ۱۷ و ۱۹ هستیم بنابراین نیاز است شورای شهر با همکاری سایر دستگاه های اجرایی مرتبط به این موضوع ورودی جدی داشته باشند و تمهیدات لازم را اتخاذ کنند. آسیب های ناشی از دکل های فشار قوی برق به طور جدی مطرح است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه آسیب های ناشی از دکل های فشار قوی برق به طور جدی مطرح...
 • افشای نخستین از موبایل اندرویدی بلک بری Krypton
 • خبرگزاري آريا - در حال حاضر انتظار مي رود کمپاني بلک بري اسمارت فون تازه اي با نام رمز Krypton را در دستور کار خود داشته باشد که تصاويرش اخيراً در فضاي مجازي افشا شده اند و طراحي فيبر کربني دستگاه را نشان مي دهند. با در نظرگيري اين موضوع که گلکسي اس 8 سامسونگ و بسياري ديگر از پرچمداران فعلي با بدنه پشتي شيشه اي عرضه مي شوند، پنل پشتي فيبر کربني مي تواند BlackBerry Krypton را به محصولي منحصر به فرد تبديل کرده و مقاومت آن را نيز افزايش دهد.به تازگي دو تصوير از اين موبايل تازه منتشر شده که بخش جلويي دستگاه را نمايش مي دهند؛ هرچند که تضميني براي صحت اين تصاوير وجود ندارد. اما اگر تصاوير واقعي باشند، علاوه بر طراحي فيبر کربني، بلک بري کريپتون به فلاش LED دوگانه در کنار دوربين اصلي مجهز خواهد بود. تصاوير افشايي، پنل جلويي را نشان نمي دهند؛ اما گفته مي شود کريپتون اسمارت فوني تمام لمسي با کيبورد نمادين QWERTY خواهد بود.گفتني است که اخبار افشايي تازه، مشخصات سخت افزاري دستگاه را شامل نمي شود اما پيش تر شنيده بوديم نمايشگر دستگاه رزولوشن 1920x1080 را مقابل ديدگان قرار مي دهد و بايد منتظر مشخصات ديگري نظير چيپست اسنپدراگون 625، چهار گيگابايت حافظه رم و باتري غول آساي 4 هزار ميلي آمپر ساعتي باشيم.بلک بري کريپتون به صورت پيش فرض اندرويد 78.0 نوقا را به اجرا در مي آورد و مثل هميشه مي توان منتظر نرم افزار امنيتي پيشرفته بلک بري نيز بود. علاوه بر اين ها، امکان دارد حسگر اثر انگشت بلک بري کريپتون با دکمه هوم ادغام شود و احتمالاً جواز IP67 براي مقاومت در برابر گرد و خاک و آب نيز دريافت مي شود.
 • انتقاد روسیه از تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران
 • سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، در اظهاراتی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: متاسفانه سلاح بسیاری از کشورهای غربی دیپلماسی نیست، بلکه اعمال فشار شدید است. استفاده از تحریم های یکجانبه فراتر از تحریم‌های شورای امنیت غیرقانونی است و به ماهیت تلاش جمعی بین المللی آسیب وارد می کند. لاوروف اظهار کرد هر کسی امروز با هشدار شاهد محدودیت‌های جدید و جدیدتر آمریکا علیه ایران است. اعمال این تحریم ها که خارج از قلمرو (شورای امنیت) روی می دهد، اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را که یکی از مهم‌ترین عامل ثبات منطقه‌ای و بین المللی است، به خطر می اندازد. وزیر خارجه روسیه افزود: ناکارآمدی تحریم‌های یکجانبه مدت های طولانی است که ثابت شده است و نمونه خوب آن تحریم بیش از پنجاه ساله آمریکا علیه کوبا است. وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد: استفاده از تحریم‌های یکجانبه غیرمشروع است و ماهیت جمعی تلاش‌های بین المللی را تضعیف می سازد. امروز همه با نگرانی شاهد محدودیت های جدیدتر آمریکا علیه ایران هستند. این محدودیت‌ها اجرای برنامه جامع اقدام مشترک را با خطر مواجه می سازند. ناتو به دنبال بازگرداندن فضای دوران جنگ سرد است وزیر امور خارجه روسیه در ادامه گفت: ناتو تلاش می کند فضای دوران جنگ سرد را بازگرداند و از اجرای اصولی که در دهه نود اعلام کرد، امتناع می کند. غرب سیاست خود را بر اصول «شما با ما نیستید»، بنا کرده است و گسترش ناتو به شرق بی ثباتی در مناطق دوره شوروی و احساسات ضد روسی را تقویت کرده است. این سیاست ریشه مناقشه طولانی در اوکراین است. مسئولان در کی‌یف می گویند به تعهدات خود در مینسک که شورای امنیت آن را تصویب کرد، عمل نمی کنند. لاوروف افزود: پیشنهادهای روسیه شاید در حل بحران اوکراین تاثیر گذار باشد. باید چار چوب هایی قانونی برای مقابله با گفتمان نفرت انگیز...
 • به لطف معامله با گوگل سهم HTC از بازار موبایل ۱۰ درصد افزایش می یابد
 • خبرگزاري آريا - همين ديروز بود که گفتيم گوگل با پرداخت مبلغ 1.1 ميليارد دلار بخشي از کسب کار توليد موبايل هاي HTC به همراه تعدادي از کارمندان و حق استفاده از پتنت هاي آن را به مالکيت خود درآورده است. حالا خبرگزاري رويترز مي گويد که به لطف پول حاصل از اين معامله سهم کمپاني تايواني در بازار موبايل حدود 10 درصد افزايش خواهد يافت.همان طور که در مطلب روز قبل اشاره شد، گوگل تمام واحد توليد اسمارت فون هاي HTC را نخريده، بلکه قرار است تنها اعضاي تيم توسعه موبايل هاي پيکسل به مانتين ويو منتقل شوند. در آن سو هم نه تنها توليد موبايل ها تحت برند HTC متوقف نخواهد شد، بلکه به کمک سرمايه جديد 1.1 ميليارد دلاري، حالا تايواني ها مي توانند حجم فعاليت هاي خود براي توسعه موبايل هاي پرچمدار جديد را افزايش دهند.پرچمدار بعدي اين شرکت يعني HTC U12 طبق برنامه مراحل توسعه خود را سپري مي کند، ضمن اين که تايواني ها قرار است پيش از پايان سال 2017 سه موبايل جديد ديگر را نيز روانه بازار سازند. شنيده شده يکي از اين گجت ها نخستين فبلت پرچمدار اچ تي سي خواهد بود. محصولي که گفته مي شود احتمالاً با نام HTC U11 Plus روانه بازار مي شود.پيکسل هاي جديد گوگل 12 مهر از راه خواهند رسيد. طبق شنيده ها گوگل وظيفه توليد پيکسل 2 را بر عهده HTC گذاشته است، در حالي که ظاهراً پيکسل 2 XL به دست ال جي ساخته خواهد شد.
 • محور اصلی تحریم های آمریکا علیه ایران از پای درآوردن سپاه است
 • گرگان- مشاور رهبر معظم انقلاب در سپاه پاسداران گفت: محوراصلی تحریم های آمریکا علیه ایران برای از پای درآوردن سپاه است. به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حیدر مصلحی صبح جمعه در مراسم رژه نیروهای مسلح استان گلستان اظهار کرد: تقارن ایام محرم و سوگواری اباعبدالله الحسین با هفته دفاع مقدس زیبایی خاصی را به وجود آورده است. وی افزود: در دوران دفاع مقدس و مقاطعی که ما در میادین نبرد با مشکل روبه‌رو می‌شدیم، لشکر ۲۵ کربلا که تشکیل‌شده از نیروهای انقلابی استان‌ مازندران و گلستان امروز بود افتخارات بزرگی را از خود برجای گذاشت. حجت‌الاسلام مصلحی ادامه داد: نیروهای مسلح مجموعه افتخارات زیای را از خود برجای گذاشته‌اند و هشت سال جنگ را به مکتب بزرگی در ابعاد مختلف تبدیل کرده‌اند. وی بابیان اینکه در هشت سال دفاع مقدس در بُعد سیاسی می‌جنگیدیم، اظهار کرد: در دهه ۶۰ علاوه بر جنگ با دشمن بیگانه در داخل کشور به جنگ با منافقین مشغول بودیم و در آن زمان ۱۷ هزار شهید ترور را تقدیم انقلاب کردیم. وزیر سابق اطلاعات ادامه داد: متأسفانه برخی‌ها ر داخل کشور از این حرکت‌های بزرگ به‌راحتی عبور کرده‌اند و آن‌گونه که باید حق مطلب را ادا نکرده اندو به دنبال تحریف آن هستند. حجت‌الاسلام مصلحی گفت: در هشت سال دفاع مقدس استکبار جهانی تمام هستی خود را به میدان آورد تا در مقابل انقلاب ما ایستادگی کند و به گفته ولیعهد عربستان در آن ایام بیش از ۴۰ میلیارد دلار و کشورهای حوزه خلیج‌فارس بیش از ۷۰ میلیارد دلار به صدام کمک کردند. وی تصریح کرد: زمانی که صدام به کشور ما حمله کرد دولت موقت به‌جای اینکه در راستای انقلاب حرکت کند دست‌به‌دست دشمن داد و اقتدار کشور را به‌سوی ناتوانی برد. مشاور رهبر معظم انقلاب در سپاه پاسداران اظهار کرد: درحالی‌که انحلال ارتش یکی از برنامه‌های دولت بود امام راحل اقدام به تشکیل...
 • لاوروف:تحریم های آمریکا علیه ایران اجرای برجام را به خطر می اندازد
 • به گزارشگروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از الجزیره انگلیسی؛ سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، در اظهاراتی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: متاسفانه سلاح بسیاری از کشورهای غربی دیپلماسی نیست بلکه فشار شدید است. استفاده از تحریم های یکجانبه فراتر از تحریم‌های شورای امنیت غیرقانونی است و به ماهیت تلاش جمعی بین المللی آسیب وارد می کند. لاوروف اظهار کرد هر کسی امروز با هشدار شاهد محدودیت‌های جدید و جدیدتر آمریکا علیه ایران است. اعمال این تحریم ها که خارج از قلمرو (شورای امنیت) روی می دهد، اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را که یکی از مهم‌ترین عامل ثبات منطقه‌ای و بین المللی است، به خطر می اندازد. وزیر خارجه روسیه افزود: ناکارآمدی تحریم‌های یکجانبه مدت های طولانی است که ثابت شده است و نمونه خوب آن تحریم بیش از پنجاه ساله آمریکا علیه کوبا است. وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد استفاده از تحریمهای یکجانبه غیرمشروع است و ماهیت جمعی تلاشهای بین المللی را تضعیف می سازد. امروز همه با نگرانی شاهد محدودیت های جدیدتر آمریکا علیه ایران هستند. این محدودیتها اجرای برنامه جامع اقدام مشترک را با خطر مواجه می سازند. ناتو به دنبال بازگرداندن فضای دوران جنگ سرد است وزیر امور خارجه روسیه در ادامه گفت: ناتو تلاش می کند فضای دوران جنگ سرد را بازگرداند و از اجرای اصولی که در دهه نود اعلام کرد، امتناع می کند. غرب سیاست خود را بر اصول «شما با ما نیستید»، بنا کرده است و گسترش ناتو به شرق بی ثباتی در مناطق دوره شوروی و احساسات ضد روسی را تقویت کرده است. این سیاست ریشه مناقشه طولانی در اوکراین است. مسئولان در کی‌یف می گویند به تعهدات خود در مینسک که شورای امنیت آن را تصویب کرد، عمل نمی کنند. لاوروف افزود: پیشنهادهای روسیه شاید در حل بحران اوکراین تاثیر گذار باشد. باید...
 • نماینده مردم قم در مجلس:تحریم های همه جانبه آمریکا برای ملت ایران بی اثر است
 • نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم‌های همه جانبه آمریکا برای ملت ایران بی‌اثر است چرا که در هر زمینه‌ای که مورد تحریم قرار گرفتیم به اقتدار و پیشرفت بیشتری دست یافتیم. به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنور پیش از ظهر امروز در مراسم رژه نیروهای مسلح استان قم در بلوار پیامبر اکرم(ص)،افزود: ملت ایران این اقتدار و پیشرفت در هنگام تحریم های دشمن را در همه برهه های انقلاب به اثبات رسانده‌اند. وی اظهار داشت: در حالی که بیشترین تحریم‌های دشمن بر محور قدرت نظامی ایران تجمع کرده است خوشبختانه در این حوزه به پیشرفت های مهمی دست یافته ایم. ذوالنور بیان کرد: با توجه به اینکه در اقتدار نظامی و دفاعی کشور طبق منویات رهبرمعظم انقلاب حرکت کرده ایم و با مدیریت جهادی گام برداشته ایم به موفقیت دست یافته ایم. وی یادآور شد: دستاوردهای دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی با زیر پا گذاشتن برجام توسط آمریکا از دست نخواهد رفت بلکه هر روز به پیشرفت های روزافزونی دست پیدا خواهیم کرد. نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ملت ایران در دوران دفاع مقدس از خود رشادت‌های زیادی نشان دادند و امروز نیز پشتیبان این انقلاب و نظام و رهبری می‌باشند. وی تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس مردم کشور با فراز و نشیب‌های زیادی پس از انقلاب اسلامی مواجه شدند اما اثبات کردند که ادامه دهنده راه امام حسین(ع) هستند. ذوالنور گفت:صدام یکی از اهداف خود را در این جنگ نابرابر ساقط کردن جمهوری اسلامی ایران می دانست و در این باره همه ابرقدرتهای جهان و استکبار صدام را همراهی می کردند. نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: امروز باید دشمن بداند اگر بخواهد که بخت بَد خود را با شلیک گلوله آزمایش کند،انفجار موشک های ایران تل‌آویو را ویران خواهد کرد. وی خاطرنشان کرد: هنوز گرد و...
 • انجمن واردکنندگان خودرو از وجود مصوبه جدید واردات بی اطلاع است
 • خبرگزاری میزان- انجمن واردکنندگان خودرو بی اطلاعی خود را از رسانه ای شدن متن نامه ای که قرار است در مورد قانون جدید واردات خودرو به کشور به تصویب هیئت دولت برسد اعلام کرد. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، انجمن واردکنندگان خودرو در مورد انتشار متن نامه قوانین جدید واردات خودرو که قرار است به زودی به تصویب دولت برسد اعلام کرد: با توجه به صراحت ماده 5 قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار و تاکید مجدد دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور در اسفندماه سال 95 مبنی بر ضرورت اخذ نظر تشکلها پیش از تدوین مقررات توسط ارکان دولت، تا به امروز انجمن واردکنندگان خودرو از وجود رسمی چنین مصوبه ای بی اطلاع است. در ادامه این پاسخ آمده است: از سوی دیگر نقض قوانین کشوری و عدم توجه به دستور مجدد دکتر جهانگیری توسط وزرای دولت دوازدهم که دولت تدبیر و امید نامیده می شود دور از ذهن است. انتهای پیام/
 • بی اطلاعی انجمن واردکنندگان خودرو از وجود مصوبه جدید واردات
 • انجمن واردکنندگان خودرو در مورد انتشار متن نامه قوانین جدید واردات خودرو که قرار است به زودی به تصویب دولت برسد اعلام کرد: با توجه به صراحت ماده 5 قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار و تاکید مجدد دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور در اسفندماه سال 95 مبنی بر ضرورت اخذ نظر تشکلها پیش از تدوین مقررات توسط ارکان دولت، تا به امروز انجمن واردکنندگان خودرو از وجود رسمی چنین مصوبه ای بی اطلاع است. در ادامه این پاسخ آمده است: از سوی دیگر نقض قوانین کشوری و عدم توجه به دستور مجدد دکتر جهانگیری توسط وزرای دولت دوازدهم که دولت تدبیر و امید نامیده می شود دور از ذهن است.
 • عدم همراهی اروپا در اعمال مجدد تحریم های بین المللی علیه ایران فاجعه ای دیپلماتیک است
 • به گزارش ایلنا، فارین پالسی در گزارشی مدعی شد: «توافق هسته‌ای در خطر است و دولت ترامپ دلایل قانع‌کننده‌ای دارد چراکه رفتارهای منطقه‌ای ایران قداست برجام را از بین برده است.» این پایگاه خبری نزدیک به دولت ترامپ مدعی شد که آینده توافق هسته‌‌ای بار دیگر بر لبه پرتگاه قرار گرفته است. ترامپ گفته قرار نیست سه ماه آینده پایبندی ایران به برجام را مورد تایید قرار دهد و واکنش سران کشورهای اروپایی به این اظهارات، به معنای تاکید بر حمایت‌شان از برجام بوده است. از سوی دیگر در این میان آژانس انرژی اتمی نیز پایبندی ایران به برجام را تایید کرده و همین مساله اسناد رییس‌جمهور آمریکا مبنی بر نقض توافق توسط ایران را تضعیف کرده است. فارین پالسی مدعی شده با همه این احوال نقش روزافزون ایران در منطقه لزوم بازنگری در سیاست‌های دولت در قبال ایران را بیشتر کرده و به نظر می‌رسد برجام دیگر با چنین شرایطی از تقدس قبل برخوردار نباشد. بر اساس این گزارش اطرافیان ترامپ سیاست‌های سخت‌گیرانه علیه ایران را پیشنهاد می‌کنند. جان بولتن سفیر اسبق آمریکا در سازمان ملل اخیرا با انتشار یادداشتی از برنامه‌ریزی برای خروج از توافق هسته‌ای و اعمال فشار سیاسی علیه ایران برای تغییر رفتار در این کشور پرده برداشت. نیکی هیلی سفیر کنونی آمریکا هم در سازمان در سخنرانی جنجالی بدون ارائه مستندات مدعی شد که آمریکا مدارکی دال بر عدم پایبندی ایران به برجام دارد. به گزارش فارن پالسی دولت ترامپ توافق هسته‌ای را به دلیل محدودیت‌های زمانی تعیین شده در آن به نفع ایران می‌داند. از نظر هیلی مشکل اصلی توافق هسته‌ای نفوذ ایران در منطقه است. نفوذ ایران بعد از توافق هسته‌ای شیب تندتری به خود گرفته است. توافق‌های بین‌المللی به ویژه توافقات منع گسترش سلاح کشتارجمعی به خودی خود اهمیت بالایی دارند اما محتوای استراتژیک آنها نباید فراموش شود. نویسنده این گزارش مدعی...
 • مسائل غیرهسته ای ایران را نباید با برجام آمیخت/تحریم ها علیه قطر باید پایان یابد
 • خبرگزاري آريا - سرگئي لاوروف وزير امور خارجه روسيه گفت: نگراني‌ها درباره مسائل غيرهسته‌اي ايران بايستي توسط ساز و کارهايي که مرتبط هستند مرتفع شوند.وزير خارجه روسيه در کنفرانس خبري در سازمان ملل تاکيد کرد، نگراني‌ها درباره مسائل غيرهسته‌اي ايران بايستي توسط ساز و کارهايي که مرتبط هستند مرتفع شوند.لاوروف گفت: درباره موشک‌هاي بالستيک، ساز و کارهايي وجود دارند که اجازه استفاده از آنها را مي‌دهند. درباره مسائل حقوق بشر [ايران]، شوراي حقوق بشر وجود دارد. در هم آميختن سيب و پرتقال، اشتباه است، به ويژه در موضوعات حساسي مانند توافق هسته‌اي ايران. وي افزود: علاوه بر روسيه، اروپايي‌ها هم براي نجات توافق هسته‌اي ايران (برجام) جدي هستند. مذاکره مجدد درباره اين توافق، بي‌احترامي به آن خواهد بود .سرگئي لاوروف درباره تنش ميان پيونگ يانگ و واشنگتن اظهار کرد: ما بايد از ميزان عصبانيت ها و خشم بکاهيم و درک کنيم که نيازمند تامل هستيم، نيازمند تماس هستيم ، اگر کساني هستند که تمايل دارند ميانجي باشند من فعالانه از اين امر استقبال مي کنم. ميانجي ها مي توانند يکي از کشورهاي بي طرف اروپايي باشند.وي گفت : آنتونيو گوترش دبير کل سازمان ملل متحد دراين باره صحبت کرده و گفته است که اگر با چنين درخواستي مواجه شود تلاش مي کند به آن پاسخ بدهد. پس افراد زيادي هستند که مي خواهند تلاش کنند مسير نظامي يا تحريم ها را دنبال نکنند.لاوروف در ادامه افزود: نمي توان جنگي را در شبه جزيره کره تصور کرد، بايد اوضاع را آرام کرد، در اين زمينه نياز به موضع گيري هايي است و ما از هرگونه تلاش براي ميانجيگيري استقبال مي کنيم؛ اين ميانجيگري مي تواند از طرف کشورهاي بي طرف اروپا يا شخص دبيرکل سازمان ملل متحد باشد، تمامي تصميمات سازمان ملل متحد به جز تحريم ها مي تواند در پيشبرد نقشه راه پيشنهادي چين و روسيه مفيد باشد و کره...
 • پایان کار فینالیست های ایران در جام جهانی
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، رقیه شجاعی و معصومه جلیلیان پس از پشت سر گذاشتن رقابت های مقدماتی، وارد فینال شدند و در نهایت شجاعی به عنوان پنجم و جلیلیان به عنوان ششم فینال دست یافتند. این دو ملی پوش کشورمان برای اولین بار است که در رقابت های برون مرزی حضور یافته اند. فردا اول مهرماه، در دومین روز مسابقات سمانه کوثر مدار، معصومه خدابخشی و زهرا غلامزاده در رقابت های تفنگ ایستاده R4 با حریفان خود روبرو می شوند. امروز همچنین دومین جلسه رسمی تمرینات ملی پوشان کشورمان در تپانچه خفیف 50 متر برگزار شد. تیم ملی تیراندازی جانبازان و معلولین کشورمان با ترکیب مهدی زمانی شورابی، سمانه کوثر مدار (تهران)، مجید فلاح اردشیر (آذربایجان شرقی)، عظیم کریمی و زهرا غلام‌زاده (گیلان)، خدیجه رستمی (خوزستان)، سمیرا ارم و ساره جوانمردی (فارس)، عالیه محمودی (مازندران)، معصومه جلیلیان (خراسان‌رضوی)، رقیه شجاعی (زنجان) و معصومه خدابخشی (لرستان)، در این مسابقات حضور دارد. حسین امیری به عنوان سرمربی، علی مهدوی و زهرا علی بیگی به عنوان مربیان تیم ملی و رقیه اله کرمی به عنوان سرپرست بانوان، در این اعزام با ملی پوشان همراه هستند و سرپرستی کاروان نیز بر عهده ی حسین شهریاری است. رقابت‌های جام جهانی تیراندازی معلولین از 31 شهریور تا 4 مهر ماه به میزبانی شهر اوسیک، در کرواسی برپاست.
 • ملت ایران هیچ گاه زیربار ظلمت و زور استکبار جهانی نمی رود
 • به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، مجید خدابخش استاندار اردبیل صبح امروز در در مراسم رژه نیروهای مسلح به مناسبت هفته دفاع مقدس در اردبیل اظهار داشت: برای همه ما وظیفه است تا همواره به یاد فداکاری‌های رزمندگان دوران دفاع مقدس باشیم تا بتوانیم به تمامی اهداف خود در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دست یابیم. وی افزود: در دفاع مقدس دشمن تا آن جا که توان داشت برای ضربه به نظام و انقلاب تلاش می‌کرد ولی به پشتوانه رهبری تمام دسیسه‌های استکبار نقش برآب شد و دشمنان نتوانستند حتی یک وجب از خاک کشور را تصاحب کنند که این یک افتخار بسیار بزرگ برای ما است. استاندار اردبیل گفت: امام راحل با شجاعت به پشتوانه مردمی در برابر توطئه‌های دشمن ایستاد و با مدیریت عالمانه خود نگذاشت صدمه ای به نظام وارد شود که به همین منظور نیاز است از این پس جوانان کشورمان آگاهی و هوشیاری را مبنای کار قرار داده و در این زمینه پیشگام باشند. خدابخش بیان کرد: اقتدار جمهوری اسلامی ایران در شرایط کنونی پاسخ محکمی به یاوه‌گویی‌های ترامپ رئیس جمهوری آمریکا است تا به عظمت و اقتدار نظام اسلامی پی ببرد و نیاز است در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نشود تا بتوانیم به تمامی اهداف خود در راستای حفظ ارزش‌ها و آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی دست یابیم. وی تصریح کرد: ملت ایران هیچ گاه زیربار ظلمت و زور استکبار جهانی نمی‌رود و این مهم در طول تاریخ به اثبات رسیده است. انتهای پیام/ح اقتدار ایران در شرایط کنونی پاسخ محکمی به یاوه‌گویی‌های ترامپ است
 • رقابت جهانی این بار برای تربیت متخصصان هوایی ایران
 • شرکت فرودگاه‌های ایران که برنامه تربیت مدیران آینده فرودگاهی ایران را در دستور کار قرار داده، باید نسبت به انتخاب میان کشورها و شرکت های خارجی داوطلب برای آموزش نیروهای انسانی ایرانی آماده شود. به گزارش ایسنا، چند هفته پس از آنکه یک شرکت کره‌ای اعلام کرده بود قصد دارد به نیروهای ایرانی در حوزه فرودگاهی آموزش دهد، حالا یک شرکت فرانسوی نیز اعلام کرده قصد دارد برای آموزش نیروهای ایرانی برنامه‌ای قطعی ارائه کند. طبق اعلام شرکت فرودگاه‌ها، با رسیدن پروژه تربیت نسل آینده مدیران فرودگاهی ایران (اینگام) به مرحله انتخاب کانون توسعه برای ارائه آموزش‌های تخصصی یک گروه از دانشگاه هوانوردی ENAC فرانسه با سرپرستی مدیر همکاری‌های بین‌المللی این دانشگاه طرح آموزشی پیشنهادی خود را ارائه کردند. این هیئت پیش از ارائه طرح خود با رحمت اله مه‌آبادی - رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت - دیدار کردند و در رابطه با مسائل آموزشی روز بین‌المللی و انتظارات شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی به گفت‌وگو پرداختند. قبل از این نیز یک هیئت آموزشی از کره جنوبی طرح پیشنهادی خود را ارائه کرده بود که به این ترتیب روند بررسی سنجش کیفیت و اولویت‌های آموزشی مورد نظر شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با ادامه دریافت حضوری این طرح‌های پیشنهادی از سوی مراکز آموزشی بین‌المللی مذاکره‌شده، در حال جریان خواهد بود. هر چند هنوز شرکت فرودگاه‌ها زمان بندی دقیق این طرح و چگونگی انتخاب نهایی شرکت خارجی مشارکت کننده در آن را مشخص نکرده، اما به نظر می‌رسد با ورود شرکت‌هایی جدید به این عرصه می‌توان انتظار داشت ایران دست بازی در انتخاب گزینه مطلوب خود داشته باشد و در کنار کشور آسیایی کره، این بار نوبت فرانسوی‌ها رسیده تا برای مشارکت در حوزه جدید هوایی ایران اعلام آمادگی کنند. فرانسه که به عنوان نخستین تحویل دهنده هواپیماهای پسابرجامی به ایران خود را مطرح کرده بود و چند روز...
 • نقش تعیین کننده ایران درمعادلات جهانی/آمادگی کامل برای مقابله با تهدیدها
 • کرج-ایرنا-رییس سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس ستاد کل نیروهای مسلح با اکید بر اینکه دفاع مقدس نشات گرفته از قیام امام حسین (ع) است، گفت: امروز ایران اسلامی به برکت خون شهدا نقش تعیین کننده ای و اساسی در معادلات منطقه ای و جهانی دارد. به گزارش ایرنا، سردار غلامرضا علاماتی روز جمعه در مراسم رژه نیروهای مسلح شهرستان فردیس، افزود: فلسفه وجودی قیام اباعبدالله الحسین(ع) در مقابل ظلم بود و دفاع مقدس نیز نشات گرفته از قیام اباعبدالله الحسین(ع) و مقابله با تهاجم استکباری به سرکردگی صدام حسین بود.وی ادامه داد: نتیجه آنچه که امام حسین(ع) در عاشورا انجام پیروزی برای جهان اسلام بود. بعد از 1400 سال می بینیم که امام حسین (ع) پیروز بوده است. جبهه حق ماندگار شده و نامی از جبهه ظلم و ستم نیست.وی اظهار داشت: هر روز خون ابا عبدالله الحسین(ع) در دل مردم مسلمان می جوشد و نتیجه آن ایستادگی در مقابل ظلم و استکبار است، ایستادگی ملت ایران و نیروهای مسلح نیز نتیجه اش پیروزی و سرافرازی بود.وی افزود: امروز امنیت کشور ایران مثال زدنی است و تامین آن از مرزها به فراتر رفته است و ملت ایران به ندای امام خمینی (ره) لبیک گفته و در مقابل جهان استکبار ایستادند.وی با اشاره به حرکت اسلام از مرزها فراتر رفته و به دل ملت ها رسیده است، گفت: اگر ملت ایران آن روز فقط ایمان داشتند و سلاح های ما انفرادی بود، با توکل بخدا و رهبری انقلاب امروز صاحب تمام تجهیزات هستیم.رییس سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: امروز هیچ معادله ای در منطقه بدون جمهوری اسلامی حل شدنی نیست و در خلیج فارس هیچ ناو دشمن بدون اجازه نیروهای سپاه پاسداران عبور نمی کند.علاماتی افزود: ملت ایران با اتحاد در مقابل دشمن ایستاد و نتیجه آن پیروزی بود که باید مردم ایران...
 • نقش تعیین کننده ایران درمعادلات جهانی آمادگی کامل برای مقابله با تهدیدها
 • به گزارش ایرنا، سردار غلامرضا علاماتی روز جمعه در مراسم رژه نیروهای مسلح شهرستان فردیس، افزود: فلسفه وجودی قیام اباعبدالله الحسین(ع) در مقابل ظلم بود و دفاع مقدس نیز نشات گرفته از قیام اباعبدالله الحسین(ع) و مقابله با تهاجم استکباری به سرکردگی صدام حسین بود.وی ادامه داد: نتیجه آنچه که امام حسین(ع) در عاشورا انجام پیروزی برای جهان اسلام بود. بعد از 1400 سال می بینیم که امام حسین (ع) پیروز بوده است. جبهه حق ماندگار شده و نامی از جبهه ظلم و ستم نیست.وی اظهار داشت: هر روز خون ابا عبدالله الحسین(ع) در دل مردم مسلمان می جوشد و نتیجه آن ایستادگی در مقابل ظلم و استکبار است، ایستادگی ملت ایران و نیروهای مسلح نیز نتیجه اش پیروزی و سرافرازی بود.وی افزود: امروز امنیت کشور ایران مثال زدنی است و تامین آن از مرزها به فراتر رفته است و ملت ایران به ندای امام خمینی (ره) لبیک گفته و در مقابل جهان استکبار ایستادند.وی با اشاره به حرکت اسلام از مرزها فراتر رفته و به دل ملت ها رسیده است، گفت: اگر ملت ایران آن روز فقط ایمان داشتند و سلاح های ما انفرادی بود، با توکل بخدا و رهبری انقلاب امروز صاحب تمام تجهیزات هستیم.رییس سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: امروز هیچ معادله ای در منطقه بدون جمهوری اسلامی حل شدنی نیست و در خلیج فارس هیچ ناو دشمن بدون اجازه نیروهای سپاه پاسداران عبور نمی کند.علاماتی افزود: ملت ایران با اتحاد در مقابل دشمن ایستاد و نتیجه آن پیروزی بود که باید مردم ایران و خانواده شهداء بر خود ببالند که ایران قدرتمند است و هیچ قدرتی جرات اجرای تهدیدات علیه ایران را ندارد.وی بیان کرد:امروز رزمندگان اسلام در خارج از مرزها اقدام می کنند و یاور مستضعفان هستند که این موضوع باعث اقتدار نظام جمهوری اسلامی و برافراشته شدن پرچم...
 • تهدید اتحادیه جهانی بر تعلیق کشتی ایران بدلیل دخالت وزارت ورزش
 • اتحادیه جهانی کشتی به دلیل آنچه دخالت وزارت ورزش در امور فدراسیون کشتی می داند ، بار دیگر به اساسنامه اصلاحی فدراسیون کشتی ایران ایراد گرفت . به گزارش ایسنا، در چند هفته گذشته فدراسیون کشتی از ارسال اساسنامه اصلاحی و مورد تایید مجمع این فدراسیون به اتحادیه جهانی کشتی خبر داد و اعلام کرد منتظر تایید نهایی اتحادیه مذکور است. شنیده ها حاکی است اتحادیه جهانی به اساسنامه اصلاحی مذکور نیز ایراد گرفته و اعلام کرده به دلیل اینکه وزیر ورزش یا معاون وی عضو رای دهنده هستند این موضوع با اصول خودمختاری که در جنبش المپیک ذکر شده ، هم راستا نیست. گفته می شود این مهم ترین ایرادی است که اتحادیه جهانی کشتی به اساسنامه اصلاحی وارد کرده و اعلام کرده منتظر اصلاح این مورد در پیشنهاد جدید است. حال باید دید واکنش وزارت ورزش و فدراسیون کشتی به این موضوع چه خواهد بود و به این ترتیب سایه تعلیق همچنان بر سر کشتی کشور خواهد ماند. انتهای پیام
 • سخنان ترامپ نشان دهنده درماندگی استکبار جهانی در مقابل جمهوری اسلامی ایران است
 • ائمه جمعه شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به یاوه‌گویی‌های اخیر ترامپ تاکید کردند: سخنان ترامپ نشان‌دهنده درماندگی استکبار جهانی در مقابل جمهوری اسلامی است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان، حجت‌السلام سیدمحمد موسوی در خطبه‌های نماز جمعه چابهار به سخنان اخیر ترامپ در سازمان ملل اشاره کرد و اظهار داشت: سخنان احمقانه رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل مایه یأس ملت آمریکا است؛ اینها می‌خواستند خاورمیانه جدیدی در منطقه ایجاد کنند اما جمهوری اسلامی موی دماغشان شد و اجازه نداد این امر تحقق یابد و در حقیقت سخنان احمقانه ترامپ به علت نقش بر آب شدن حیله‌هایشان در ایجاد خاورمیانه جدید توسط ایران بود.حجت‌السلام موسوی خاطرنشان کرد: آمریکا برای تضعیف اسلام و محور مقاومت داعش را ایجاد کرد و ما شاهدیم که این نقشه او هم خنثی شد و همه دستاوردهایشان در حال نابودی است. اینها عصبانی هستند و زوزه‌ای که ترامپ از دست ما می‌کشد به خاطر نقش برآب شدن حیله‌هایشان توسط ایران است و به زودی رسواتر می‌شوند.وی تصریح کرد: سخنان ترامپ نشان دهنده درماندگی استکبار جهانی مقابل جمهوری اسلامی است. این سخنان که از روی بی‌عقلی و نادانی بیان شد، شدت درد و ناراحتی آمریکا از شکست‌های پیاپی مقابل جمهوری اسلامی را نمایان‌تر کرد.با اشاره به فرهنگ حسینی(ع) اظهار داشت: از هیئت‌ها تقاضا دارم جلسات محرم را با معنویت و باعظمت برگزار کنند و اخلاص را در مجالس امام حسین(ع) پررنگ کنند.امام جمعه چابهار بیان کرد: کل یوم عاشورا یعنی مبارزه با ظلم و در همین مسیر امروز ما با قدرت از مردم مظلوم یمن، عراق و میانمار حمایت می‌کنیم و ترسی از دشمنان نداریم چرا که اعتقاد داریم عاشورا یعنی حمایت از مظلوم و مبارزه با ظالم است.وی با عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، تصریح کرد: هر جا ضعیف بودیم و یا...
 • استاندار لرستان:مقاومت ملت ایران در مقابل استکبار جهانی ریشه در دفاع مقدس دارد
 • به گزارش ایرنا، سید موسی خادمی روز جمعه در آیین رژه نیروهای مسلح در آغاز هفته دفاع مقدس افزود: دفاع مقدس نشان داد که ایستادگی اثر خود را خواهد داشت.وی اظهار کرد: ایستادگی در مقابل استکبار جهانی ریشه در تکنولوژی و صنایع دفاعی رشد یافته آن دوره دارد به طوریکه قدرت‌ های به ظاهر مادی توان تهدید ما را ندارند اگرچه به ظاهر تهدید می‌کنند اما خود می‌دانند که تهدیدهای آنان توخالی است.وی افزود: ملت ایران با نیروهای مسلح و رهبری فرهیخته خود اجازه نخواهد داد که کسی او را تهدید کند و این مهم از دستاوردهای دفاع مقدس است.خادمی با بیان اینکه دفاع مقدس به ما درس خودباوری داد، گفت: جنگ تحمیلی استقلال را معنی کرد و از آن روز به سمت خودباوری و خوداتکایی پیش رفتیم.وی با تاکید بر پاسداشت ایام هفته دفاع مقدس افزود: کسانی که در این حوزه و مقطع به ایران و انقلاب کمک کرده اند مورد تکریم و احترام قرار می دهیم و در مقابل سلطه با خودکفایی و خوداتکایی ایستادگی می کنیم.خادمی دفاع مقدس را یکی از بزرگترین وقایع تاریخ ایران دانست و اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس عظمت ‌ها، رشادت‌ ها و ایثارگری ‌های ملت ایران نشان داده شدند.** برخورد جاهلانه ترامپ به دلیل پیشرفت های ملت ایران بودفرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان نیز در این آیین گفت: برخورد جاهلانه و ابلهانه ترامپ رییس جمهوری آمریکا از سر عصبانیت از پیشرفت های ملت ایران بود.سردار مرتضی کشکولی با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب افزود: امروز ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و با نمایش رژه خود بار دیگر پیشرفت هایمان را به نمایش می گذاریم.3210/3022خبرنگاران: بهزاد سلاح ورزی و محمد یاراحمدی ** انتشاردهنده: احسان کردی
 • ماموستا حیدری:مردم ایران با حفظ وحدت و یکدلی همواره در مقابل استکبار جهانی ایستاده اند
 • امام جمعه بانه گفت: مردم ایران همواره در مقابل استکبار جهانی ایستاده‌اند و هرگز اجازه نمی‌دهند خواب‌های آشفته آنها تعبیر شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم از بانه، امروز همزمان با نخستین روز از هفته دفاع مقدس، فرمانده سپاه، فرماندار و جمعی از مسئولان با «ماموستا عبدالله حیدری» امام جمعه این شهرستان دیدار کردند.ماموستا عبدالله حیدری در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: دشمن بعثی با تحریک استکبار خواب‌های زیادی برای ملت ایران دیده بود اما ملت ایران با وحدت و اتکال به نیروی ایمان دشمنان را در رسیدن به اهداف پلیدشان ناامید کردند.وی با اشاره به ایستادگی مردم ایران در برابر تجاوز دشمن بعثی و خالی نکردن عرصه در آن برهه‌های سخت از تاریخ گفت: تاریخ انقلاب اسلامی نشان داده که مردم ایران همواره در مقابل استکبار جهانی ایستاده‌اند و هرگز اجازه نمی‌دهند خواب‌های آشفته آنها تعبیر شود.امام جمعه بانه با اشاره به مقارن شدن هفته دفاع مقدس امسال با ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان تصریح کرد: دفاع مقدس ملت ایران، ادامه‌دهنده قیام امام حسین(ع) و نهضت عاشورا است چرا که دین مبین اسلام هرگز ظلم را قبول نمی‌کند و زیر بار ظلم و زور هم نمی‌رود.وی ادامه داد: دفاع مقدس گنجینه پایان ناپذیری است که همواره راه عزتمداری و شجاعت را به ما نشان می‌دهد و آینده انقلاب اسلامی نوید بخش روزهای بهتر همراه با رشد و توسعه خواهد بود.ماموستا حیدری رسوایی را عاقبت ظالمان عنوان کرد و افزود: اگر نگاهی به تاریخ صدر اسلام داشته باشیم متوجه می‌شویم که جز بدنامی و شکست چیز دیگری در انتظار ظالمان نیست و در روز قیامت نیز عذاب الهی و آتش دوزخ نصیب آنان می‌شود.انتهای پیام/ R7848/P1486/S6,66/CT11
 • ایراد اتحادیه جهانی کشتی به اساسنامه اصلاحی فدراسیون کشتی ایران
 • اتحادیه جهانی کشتی به دلیل دخالت وزارت ورزش ، به اساسنامه اصلاحی فدراسیون کشتی ایران نیز ایراد گرفت . به گزارش خبرگزاری تسنیم، در چند هفته گذشته فدراسیون کشتی از ارسال اساسنامه اصلاحی و مورد تایید مجمع این فدراسیون به اتحادیه جهانی کشتی خبر داد و اعلام کرد منتظر تایید نهایی اتحادیه مذکور است. شنیده ها حاکی است اتحادیه جهانی به اساسنامه اصلاحی مذکور نیز ایراد گرفته و اعلام نموده به دلیل اینکه وزیر ورزش یا معاون وی عضو رای دهنده هستند این موضوع با اصول خودمختاری که در جنبش المپیک ذکر شده ، هم راستا نیست. گفته می شود این مهم ترین ایرادی است که اتحادیه جهانی کشتی به اساسنامه اصلاحی وارد نموده و اعلام کرده منتظر اصلاح این مورد در پیشنهاد جدید است. حال باید دید واکنش وزارت ورزش و فدراسیون کشتی به این موضوع چه خواهد بود و به این ترتیب سایه تعلیق همچنان بر سر کشتی کشور خواهد بود.انتهای پیام/ R1361/P1361/S3,29/CT47
 • تحریم علیه قطر همچنان پابرجاست
 • وزیر خارجه بحرین تأکید کرد که چهار کشور عربی بر مواضع خود مبنی بر تحریم قطر ثابت‌قدم هستند. خبرگزاری فارس: «خالد بن أحمد آل خلیفه» وزیر خارجه بحرین با اشاره به اینکه سخنان «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر در مجمع عمومی سازمان ملل هیچ چیز تازه‌ای نداشت، بر مواضع چهار کشور عربی در خصوص تحریم قطر تأکید کرد. آل خلیفه افزود که سخنان امیر قطر در مجمع عمومی سازمان ملل کمکی به حل بحران به وجود آمده نمی‌کند. وی مدعی شد که محاصره‌ علیه قطر وجود ندارد بلکه هر چه هست تحریم است و گفت‌وگو با قطر نیز بایستی بر اساس اصولی باشد. وزیر خارجه بحرین در مصاحبه با شبکه «اسکای‌نیوز»، اشاره کرد که قطر ادعاهای نادرستی درباره محاصره و وضعیت انسانی قطر بیان کرده است. به گفته وزیر خارجه بحرین، چهار کشور عربی با قطر به نقاط مشترک برای حل بحران به وجود‌ آمده، نرسیده‌اند و موضع آمریکا در خصوص این بحران نیز روشن است.
 • تیلرسون:کره شمالی با شدیدترین تحریم ها در حال محک زده شدن است
 • وزیر امور خارجه آمریکا گفت رهبرکره شمالی با شدیدترین تحریم های آمریکا و جامعه بین المللی در حال محک زده شدن است. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از آسوشیتدپرس؛ وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد کیم جونگ اون رهبر کره شمالی با شدیدترین تحریم های آمریکا و جامعه بین المللی در حال محک زده شدن است.رکس تیلرسون به این موضوع اشاره نکرد که اگر دولت کیم جونگ اون بمبی هیدروژنی را در اقیانوس آرام آزمایش کند، واکنش آمریکا چه خواهد بود.تیلرسون گفت تصمیم گیری با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خواهد بود، با این حال، وی افزود همه گزینه های نظامی همچنان روی میز است.وی افزود تهدید ترامپ به نابودی کامل کره شمالی نشان می دهد که رئیس جمهور مسئولیت خود را در زمینه محافظت از آمریکایی ها « بسیار جدی » می گیرد.تیلرسون گفت تلاش های دیپلماتیک آمریکا بدون وقفه ادامه می یابد تا این که دولت کیم جونگ اون را به پای میز مذاکره بیاورد.وزیر امور خارجه آمریکا همچنین افزود کشورش به اعمال فشار به روسیه و چین برای تلاش بیشتر به منظور تحت فشار قرار دادن پیونگ یانگ از لحاظ اقتصادی، ادامه می دهد.
 • امضای تحریم های تازه علیه کره شمالی
 • رئیس‌جمهوری آمریکا فرمان تحریم‌های جدید علیه کره شمالی را امضا کرد.به گزارش ایسنا، تحریم‌های جدید دست وزارت خزانه‌داری آمریکا را برای تعقیب موسسات و شرکت‌هایی که مبادله مالی با کره شمالی داشته باشند، باز می‌گذارد.دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفت که بانک مرکزی چین از بانک‌های این کشور خواسته تا مبادله با کره شمالی را متوقف کنند.کمتر از دو هفته پیش بود که سازمان ملل متحد به دلیل آزمایش‌های هسته‌ای تحریم‌های جدیدی علیه کره شمالی را تصویب کرد.در هفته‌های اخیر کره شمالی بی توجه به فشارهای قدرت‌های جهانی به آزمایش‌های هسته‌ای و موشکی خود ادامه داد؛ آزمایش‌هایی که بسیار تنش‌زا بودند.رئیس‌جمهوری آمریکا تصریح کرد: وضع تحریم‌های جدید برای این است که جلوی رسیدن منابع مالی به کره‌شمالی را بگیریم که برای ساختن مرگبارترین بمبی که بشر می‌شناسد، خرج نکنند.صنایع تولید داخل، نساجی، ماهی‌گیری و فناوری اطلاعات از جمله بخش‌هایی است که ترامپ می‌گوید به طور بالقوه هدف تحریم‌های جدید آمریکا خواهند بود.به گزارش بی.بی.سی، ترامپ در جریان نخستین نطقش در مجمع عمومی سازمان ملل متحد وعده داد که اگر کره شمالی بخواهد تهدیدی علیه آمریکا و همپیمانانش باشد، آن را کاملا از بین می‌برد.
 • بحرین:تحریم علیه قطر همچنان پابرجاست
 • وزیر خارجه بحرین تأکید کرد که چهار کشور عربی بر مواضع خود مبنی بر تحریم قطر ثابت‌قدم هستند. به گزارش مشرق، «خالد بن أحمد آل خلیفه» وزیر خارجه بحرین با اشاره به اینکه سخنان «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر در مجمع عمومی سازمان ملل هیچ چیز تازه‌ای نداشت، بر مواضع چهار کشور عربی در خصوص تحریم قطر تأکید کرد. آل خلیفه افزود که سخنان امیر قطر در مجمع عمومی سازمان ملل کمکی به حل بحران به وجود آمده نمی‌کند. وی مدعی شد که محاصره‌ علیه قطر وجود ندارد بلکه هر چه هست تحریم است و گفت‌وگو با قطر نیز بایستی بر اساس اصولی باشد. وزیر خارجه بحرین در مصاحبه با شبکه «اسکای‌نیوز»، اشاره کرد که قطر ادعاهای نادرستی درباره محاصره و وضعیت انسانی قطر بیان کرده است. به گفته وزیر خارجه بحرین، چهار کشور عربی با قطر به نقاط مشترک برای حل بحران به وجود آمده، نرسیده‌اند و موضع آمریکا در خصوص این بحران نیز روشن است. منبع: فارس ارسال به تلگرام