«محسن ابراهیمی» رئیس شاخه جوانان و دانشجویان حزب اراده ملت ایران درباره نقش احزاب در سپهر سیاسی ایران به خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت: یکی از مهمترین مشکلات ما در صد سال اخیر عدم شکل گیری جامعه مدنی قوی و به تبع آن عدم نقش آفرینی احزاب بوده است. یکی از اساسی‌ترین ملزومات برای دستیابی به یک جامعه مردم سالار با سیاستی سالم، هدفمند و تخصص گرا، وجود احزاب قدرتمند است.

احزاب به عنوان رکن اصلی دموکراسی و مرکز ثقل حکومت دموکراتیک هستند و توسعه همه جانبه تنها از مسیر تقویت احزاب صورت می گیرد. چراکه توسعه سیاسی، لازمه توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی در سایر حوزه هاست. با نهادینه کردن تحزب و تقویت احزاب می توانیم سپهر غبارآلود سیاست ایران را گردزدایی کنیم. متأسفانه شکل گیری احزاب در ایران عموماً مبتنی بر اصول نبوده و از بالا به پایین تشکیل شده اند در صورتی که باید حول یک سری اهداف مشخص با برنامه و رویکردی مشخص و بر مبنای نیاز بخشی از جامعه شکل بگیرد. احزاب باید برنامه محور باشند نه شخص محور. گرچه نباید سطح نقش آفرینی احزاب را به حضور و فعالیت در انتخابات تقلیل داد اما خلأ تحزب را بخصوص در دو انتخابات گذشته که به پیروزی اصلاح طلبان و اعتدالگرایان انجامید به وضوح می توان دید.

عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت درباره تاثیرگذاری احزاب بر دولت ها گفت: در چند دهه اخیر به واسطه ضعف نهادهای مدنی در ایران، احزاب به معنای واقعی نقش بسزایی در تصمیم گیری و تصمیم سازی ایفا نکرده اند و با احزاب کشورهای توسعه یافته و دموکراتیک فاصله زیادی داریم. گرچه در دوره اصلاحات تا حدودی شکوفایی احزاب و تشکل های سیاسی را شاهد بودیم اما برای ایجاد تغییرات اساسی و پایدار در این حوزه، علاوه بر توجه به خاستگاه احزاب، نیازمند ثبات سیاسی هستیم. به نظر می رسد با توجه به رویکردهای آینده ایران، ناگزیر هستیم برای اداره بهتر جامعه و پیاده کردن برنامه های خودمان به سمت تحزب برویم و به احزاب پر و بال بدهیم. اما یقیناً این مستلزم همکاری دوجانبه حکومت و احزاب است. حکومت با سیاستگذاری در راستای تقویت احزاب و از سوی دیگر، احزاب با تلاش در جهت نهادینه کردن فرهنگ حزبی می توانند نقش آفرینی خود را در ساختار سیاسی کشور بقبولانند.

او به وضعیت مناسب فعالیت احزاب در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: پس از یک دوره هشت ساله رکود فعالیت های حزبی در دوره دولت های نهم و دهم در دولت یازدهم نشانه هایی از توجه به تحزب نمایان شد. بازگشایی خانه احزاب و دیدارهای وزیر کشور و رئیس جمهوری با دبیران کل احزاب از نقاط مثبت در عملکرد دولت در این زمینه است. همچنین، اصلاح قانون احزاب را می توان گامی رو به جلو ارزیابی کرد. علیرغم دو گام قابل ملاحظه دولت یازدهم در راستای نهادینه سازی تحزب در کشور، هنوز به احزاب جایگاه واقعی آنها داده نشده و برنامه ریزی در این خصوص ضرورت دارد. امیدواریم که به سمت تحزب پیش برویم. رییس جمهوری هم آگاهی و اشراف دارند که پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی مستلزم پر و بال دادن به نهادهای مدنی و در رأس آن احزاب است.

ابراهیمی در پایان به موانع جوانان برای رسیدن به سطوح بالای مدیریتی اشاره کرد و گفت: به نظر می‌رسد عدم اعتماد دولتمردان و مدیران با تجربه، به جوانان عمده ترین دلیل حضور نداشتن جوانان در پست های مدیریتی است و این منشأ مشکلات بسیاری برای حال و آینده کشور خواهد بود. با ادامه شرایط فعلی، ما در سال 1404 در جریان اعتدال و اصلاحات نیروی فعال، کارامد و نخبه سیاسی نخواهیم داشت چون به تربیت نیروهای جدید نپرداخته ایم. جامعه ای که گردش نخبگان در آن نظام‌مند و نهادینه نشده باشد قطعا رو به زوال خواهد رفت. طبق آمارها میانگین سنی کابینه دولت دوازدهم، بالاترین رقم در میان دولت های پس از انقلاب است. در صورتی که سن 58 سال که میانگین سنی کابینه فعلی است، سن نزدیک به بازنشستگی است. این نشان می دهد که ما کماکان نتوانسته ایم به نسل جدید اعتماد کنیم. دولت باید با بکارگیری جوانان در رده های کارشناسی و مدیریت میانی به طور جدی به پرورش نیرو بپردازد و تا حد امکان از جوانان توانمند در رده های بالا و نیز در کنار افراد باتجربه استفاده کند تا آینده کشور دچار مشکل نشود. به اعتقاد بنده در حالت ایده آل، افراد با تجربه باید در موقعیت مشاور برای جوانان پر انرژی قرار بگیرند تا شاهد پویایی همراه با تدبیر باشیم. حفظ شرایط فعلی علاوه بر سرخوردگی نسل جوان و ناامیدی از نقش آفرینی در اداره مملکت، منجر به بحران مدیریتی در کشور خواهد شد که خسارات جبران ناپذیری را در سالهای آتی در پی خواهد داشت. این مهم فقط یک مطالبه نسلی و جریانی نیست و باید دغدغه جدی ملی قلمداد شود.

کلیدواژه: تقویت احزاب | نقش آفرینی

منبع: خبرگزاری برنا

منبع این خبر، وبسایت www.bornanews.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۶۹۲۷۱۷ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

در همین زمینه

 • تهران تا پایان سال مشکل آب نخواهد داشت
 • مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، تا پایان امسال از نظر تأمین آب در تهران مشکلی نخواهیم داشت. محمد پرورش در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه سال گذشته بارندگی‌ها به صورت نرمال بود، اظهار کرد: میزان بارندگی و تدابیر در نظر گرفته شده باعث شد تا در تهران هیچ مشکلی برای تامین آب نداشته باشیم.وی با اشاره به شرایط سال آبی 1396-97 گفت: به نظر می‌رسد که تابستان سال آینده نیز با مشکل خاصی برای تامین آب پایتخت مواجه نشویم، اما با این وجود تاکید ما روی مدیریت‌ مصرف است. بر اساس پیش‌بینی‌ها، امسال هم مشکلی برای تأمین آب نخواهیم داشت.مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران تصریح کرد: در حال حاضر از نظر الگوی مصرف فاصله بسیار زیادی با استانداردهای جهانی داریم به همین دلیل لازم است که مشترکان در نحوه مصرف خود توجه کافی داشته باشند.پرورش افزود: در حال حاضر استفاده از آب‌های مجازی به ویژه در بخش کشاورزی باید مورد توجه قرار گیرد و یکی از راه‌های پیشنهادی برای بهبود آینده آبی تهران استفاده از آب‌های مجازی و تحقق ارزش اقتصادی آن است.وی ذخیره فعلی آب در مناطق تهران را یک میلیون و 188 هزار مترمکعب عنوان کرد و افزود: برای آب‌رسانی شهر تهران آب را از پنج سطح با فاصله زیاد انتقال می‌دهیم و باید گفت که مصرف سالانه آب تهران یک میلیارد و 50 میلیون مترمکعب تخمین زده شده است.پرورش با بیان اینکه از این میزان 750 میلیون مترمکعب را آب‌های سطحی پوشش می‌دهد که در سطح‌ها با کیفیت بسیار بالا منتقل می‌شود، عنوان کرد:‌ در تهران 500 حلقه چاه وجود دارد که 30 درصد منابع آب پایتخت از این راه تامین می‌شود که در واقع آب‌های سطحی و چاه با هم اختلاط پیدا می‌کنند.
 • نتیجه همه پرسی هیچ اثر قانونی نخواهد داشت
 • رئیس پارلمان عراق در سخنانی اعلام کرد که نتیجه همه پرسی اقلیم کردستان هیچ گونه اثر قانونی نخواهد داشت. به گزارش مهر به نقل از شبکه سومریه، «سلیم الجبوری» رئیس پارلمان عراق ضمن تاکید بر حفظ وحدت و تمامیت ارضی این کشور اعلام کرد که همه پرسی اقلیم کردستان بر انتخابات آینده تاثیر خواهد گذاشت.الجبوری گفت: وحدت عراق دغدغه اصلی ماست و از آن کوتاه نخواهیم آمد. ما به باقی ماندن کردها در چارچوب یک میهن اهتمام داریم. نمایندگان کرد نسبت به حفظ وحدت عراق قسم یاد کرده اند.رئیس پارلمان عراق افزود: در پیش گرفتن سیاست های اشتباه باعث شده است تا خفقان ایجاد شود و کار به جایی برسد که هم اکنون شاهد آن هستیم.وی ادامه داد: مرحله تروریسم پایان یافت و وارد مرحله سازندگی شدیم اما موضوع همه پرسی ما را غافلگیر کرد. حل مشکلات عراق از طریق گفتگو بین تمام طرف ها میسر است.الجبوری اظهار داشت: اگر وحدت را حفظ نکنیم همگی زیان می بینیم. چارچوب دموکراتیک تنها راه حفظ وحدت عراق در مقابل خطرات است.وی افزود: همه پرسی بر انتخابات آینده تاثیر خواهد گذاشت و کشور را وارد مرحله جدیدی می کند. نتایج همه پرسی هیچ گونه اثر قانونی به همراه نخواهد داشت. پسندیدم 0 برچسب ها اقلیم کردستان همه پرسی پارلمان عراق نتیجه همه پرسی غیر قانونی وحدت عراق
 • نتیجه همه پرسی اقلیم کردستان هیچ گونه اثر قانونی نخواهد داشت
 • رئیس پارلمان عراق در سخنانی اعلام کرد که نتیجه همه پرسی اقلیم کردستان هیچ گونه اثر قانونی نخواهد داشت.  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه سومریه، «سلیم الجبوری» رئیس پارلمان عراق ضمن تاکید بر حفظ وحدت و تمامیت ارضی این کشور اعلام کرد که همه پرسی اقلیم کردستان بر انتخابات آینده تاثیر خواهد گذاشت. الجبوری گفت: وحدت عراق دغدغه اصلی ماست و از آن کوتاه نخواهیم آمد. ما به باقی ماندن کردها در چارچوب یک میهن اهتمام داریم. نمایندگان کرد نسبت به حفظ وحدت عراق قسم یاد کرده اند. رئیس پارلمان عراق افزود: در پیش گرفتن سیاست های اشتباه باعث شده است تا خفقان ایجاد شود و کار به جایی برسد که هم اکنون شاهد آن هستیم. وی ادامه داد: مرحله تروریسم پایان یافت و وارد مرحله سازندگی شدیم اما موضوع همه پرسی ما را غافلگیر کرد. حل مشکلات عراق از طریق گفتگو بین تمام طرف ها میسر است. الجبوری اظهار داشت: اگر وحدت را حفظ نکنیم همگی زیان می بینیم. چارچوب دموکراتیک تنها راه حفظ وحدت عراق در مقابل خطرات است. وی افزود: همه پرسی بر انتخابات آینده تاثیر خواهد گذاشت و کشور را وارد مرحله جدیدی می کند. نتایج همه پرسی هیچ گونه اثر قانونی به همراه نخواهد داشت.
 • رئیس پارلمان عراق:نتیجه همه پرسی کردستان هیچ اثر قانونی نخواهد داشت
 • رئیس پارلمان عراق اعلام کرد نتیجه همه پرسی کردستان عراق هیچ اثر قانونی نخواهد داشت. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون المیادین؛ رئیس پارلمان عراق اعلام کرد نتیجه همه پرسی کردستان عراق هیچ اثر قانونی نخواهد داشت.سلیم الجبوری گفت: در پیش گرفتن سیاست های اشتباه باعث شده است تا خفقان ایجاد شود و کار به جایی برسد که هم اکنون شاهد آن هستیم.تمایل بسیار داریم با کردها در وطنی واحد باقی بمانیم.الجبوری خاطرنشان کرد: در هم آمیختن مسائل در کرکوک باعث می شود پیروزی مورد انتظار، ناکام بماند.
 • تقویت مانور سیاسی در فلسطین با هم افزایی قدرت حماس و فتح
 • سید مرتضی نعمت‌زاده کارشناس فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه تحولات گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به موضوع آشتی ملی جنبش های حماس و فتح، اظهار کرد: در هر دو جنبش حماس و فتح جریان‌های فکری متفاوت وجود دارد. وی تصریح کرد: نمی‌توان حماس را سازمان کاملا مقاومتی تعریف کرد، همانگونه که سازمان آزادی‌بخش فلسطین سازمان ناب سازش‌کار نیست، بنابراین عرصه‌های مشترکی به لحاظ ساختاری و اجتماعی بین این دو جریان فکری وجود دارد. نعمت‌زاده با اشاره به اینکه اکنون هر دو گروه در شرایط ضعیفی به سر می برند و گرایش‌های موجود در دو جریان فکری به نحوی مکمل هم هستند، تاکید کرد: هم افزایی قدرت حماس و فتح موجب تقویت مانور سیاسی در سرزمین‌های غزه و کرانه باختری می‌شود؛ چراکه هر دو طرف از قدرت و مزیت‌های یکدیگر استفاده می‌کنند. این کارشناس مسائل فلسطین خاطر نشان کرد: قرار گرفتن حماس و فتح در کنار هم، مزیت دو گانه‌ای را برای هر دو گروه به دنبال دارد. نعمت زاده بیان کرد: نگاه حماس متاثر از مبارزه حق و باطل است و در مقابل نگاه فتح از معادلات قدرت جهانی گرفته می‌شود، باتوجه به اینکه مسئله فلسطین هیچ راه حلی جز مقاومت ندارد، این دو جریان می توانند یکدیگر را در این مسیر تقویت کنند. انتهای پیام/
 • چرا تشکیل دولت ملی فلسطینی تقویت کننده مقاومت و حماس خواهد بود/توافق با مصر و برگزاری انتخابات ملی سیاست حماس برای آینده
 • حماس هفته گذشته اعلام کرد کمیته اداره نوار غزه را منحل و اداره این منطقه را به دولت وحدت ملی به ریاست رامی حمدالله می‌سپارد سرویس بین الملل فردا؛ محمدمحسن فایضی:حماس هفته گذشته اعلام کرد کمیته اداره نوار غزه را منحل و اداره این منطقه را به دولت وحدت ملی به ریاست رامی حمدالله می‌سپارد. بر اساس بیانیه حماس، این جنبش برای گفت وگو با جنبش فتح در خصوص نحوه اجرای توافق 2011 قاهره و ضمائم آن و نیز آغاز گفتگوی گروه‌های فلسطینی، برگزاری انتخابات و تشکیل دولت وحدت ملی اعلام آمادگی کرده است.حماس ماه مارس سال گذشته کمیته دولتی متشکل از هفت مسئول بلندپایه حماس را در واکنش به قطع بودجه نوار غزه از سوی تشکیلات خودگردان، برای رسیدگی به امور این منطقه ایجاد کرده بود. دولت وحدت ملی فلسطین در سال 2014 و پس از کش و قوس‌های بسیار با توافق فتح و حماس تشکیل شد اما این دولت عملاً در قبال غزه کاری انجام نداد و همواره مورد انتقاد حماس بود.آیا انحلال کمیته مرکزی عقب نشینی است؟پس از اعلام حماس برای انحلال کمیته اداری در نوار غزه، برخی رسانه‌ها با شیطنتی خاص این خبر را به‌گونه‌ای منعکس نمودند که گویا حماس از حکومت در نوار غزه عقب نشینی کرده است؛ اما باید توجه داشت که کمیته اداری تنها انجام برخی کارهای دولت وحدت ملی را به دلیل کوتاهی تشکیلات خودگردان در انجام وظایفش بر عهده داشت و قصد داشت از شدت ناکارآمدی و وضعیت اسف‌بار نوار غزه با توجه به کارشکنی‌های محمود عباس توأم با محاصره صهیونیستی بکاهد.حال در وضعیتی که حماس توانسته است با انجام توافقاتی با مصر (که از آن تعبیر به توافق سنوار-دحلان می‌شود) دست برتر سیاسی خوبی را کسب نماید؛ سعی دارد مذاکرات وحدت ملی را هم آغاز کند. حماس برای تشدید فشار بر محمود عباس و مقصر جلوه دادن وی در عدم...
 • اصلاحات نیروی کافی برای انتخابات ۱۴۰۰ دارد/هم اکنون مجلس خالی از نیروهای قوی است/در سطح عالی نظام باید تصمیماتی برای فیلتر افراد گرفته شود
 • بیش از دو سال دیگر به انتخابات بعدی زمان مانده است، ولی گویا هر دو اردوگاه سیاسی کشور، از هم اکنون تلاش های خود را برای انتخابات مجلس آتی آغاز کرده اند؛ برخی از آمدن چهره هایی مانند قالیباف در مجلس 98 و برخی دیگر در جناح مخالف، از شرط و شروط خود برای گنجاندن افراد در لیست سخن به میان می آورند.به گزارش «تابناک»؛ ماجرا از آنجا آغاز شد که تعدادی از نمایندگان که از طریق ائتلاف با اصلاح‌طلبان وارد مجلس شدند، به قواعد ائتلاف و توافقاتی که شده، پایبند نماندند.این افراد به رغم قول و قرارهایی که گذاشته بودند، به محض آنکه به مجلس رسیدند، آن قواعد اولیه را فراموش کرده و آن را رعایت نکردند. به همین دلیل، انتقادت زیادی به این افراد شد. با این حال به نظر می رسد از هم اکنون برای سال 98 حکم صادر قدری زود است.الیاس حضرتی در گفت و گو با تابناک در خصوص این موضوع اظهار داشت: به نظر من، خیلی زود است از الان در این باره صحبت شود. هنوز جناح های سیاسی کامل از انتخابات گذشته رها نشده اند و همچنان رایزنی ها ادامه دارد و به نظر من، بحث ها و اظهارنظرهای صورت گرفته نیز بیشتر جنبه شخصی دارد.وی گفت: به نظر می رسد، در انتخابات آینده، جریان های سیاسی بیش از هر چیز دیگری باید در گزینش افراد برای لیست های خود دقت کنند. به نظر من، در انتخابات مجلس آینده، بیش از آنکه ما به فکر آن باشیم که اصولگرا، اصلاح طلب یا اعتدالی وارد مجلس شود، باید به فکر وارد کردن افراد شاخص باشیم.این نماینده مجلس ادامه داد: جریان های سیاسی باید به فکر این باشند که افراد استخوان دار سیاسی، قوی و بلندقدترین افراد جناح های فکری به مجلس راه پیدا کنند. باید افراد جسور و کسانی که شجاعت لازم را دارند...
 • اصلاحات نیروی کافی برای انتخابات ۱۴۰۰ دارد/مجلس نماینده قوی و کاردان ندارد/در سطح عالی نظام باید تصمیماتی برای فیلتر افراد گرفته شود
 • بیش از دو سال دیگر به انتخابات بعدی زمان مانده است، ولی گویا هر دو اردوگاه سیاسی کشور، از هم اکنون تلاش های خود را برای انتخابات مجلس آتی آغاز کرده اند؛ برخی از آمدن چهره هایی مانند قالیباف در مجلس 98 و برخی دیگر در جناح مخالف، از شرط و شروط خود برای گنجاندن افراد در لیست سخن به میان می آورند.به گزارش «تابناک»؛ ماجرا از آنجا آغاز شد که تعدادی از نمایندگان که از طریق ائتلاف با اصلاح‌طلبان وارد مجلس شدند، به قواعد ائتلاف و توافقاتی که شده، پایبند نماندند.این افراد به رغم قول و قرارهایی که گذاشته بودند، به محض آنکه به مجلس رسیدند، آن قواعد اولیه را فراموش کرده و آن را رعایت نکردند. به همین دلیل، انتقادت زیادی به این افراد شد. با این حال به نظر می رسد از هم اکنون برای سال 98 حکم صادر قدری زود است.الیاس حضرتی در گفت و گو با تابناک در خصوص این موضوع اظهار داشت: به نظر من، خیلی زود است از الان در این باره صحبت شود. هنوز جناح های سیاسی کامل از انتخابات گذشته رها نشده اند و همچنان رایزنی ها ادامه دارد و به نظر من، بحث ها و اظهارنظرهای صورت گرفته نیز بیشتر جنبه شخصی دارد.وی گفت: به نظر می رسد، در انتخابات آینده، جریان های سیاسی بیش از هر چیز دیگری باید در گزینش افراد برای لیست های خود دقت کنند. به نظر من، در انتخابات مجلس آینده، بیش از آنکه ما به فکر آن باشیم که اصولگرا، اصلاح طلب یا اعتدالی وارد مجلس شود، باید به فکر وارد کردن افراد شاخص باشیم.این نماینده مجلس ادامه داد: جریان های سیاسی باید به فکر این باشند که افراد استخوان دار سیاسی، قوی و بلندقدترین افراد جناح های فکری به مجلس راه پیدا کنند. باید افراد جسور و کسانی که شجاعت لازم را دارند...
 • تحقق شعار اصفهان پایتخت اسکیت ایران با اجرای طرح نخبه گزینی اسکیت سواران
 • رئیس هیئت اسکیت استان اصفهان گفت: این هیئت با تعامل بیشتر با هیئت‌های شهرستان‌هاسعی بر نخبه‌گزینی اسکیت‌سواران استان دارد تا این ورزشکاران در آینده برای کشور افتخار آفرینی کنند و شعار اصفهان پایتخت اسکیت ایران تحقق یابد. داوود بحیرایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان درباره مجمع سالیانه‌ این هیئت اظهار داشت: تا چند ماه آینده مجمع سالیانه این هیئت با حضور ریاست فدراسیون و رئیس اداره ورزش وجوانان استان اصفهان برگزار می‌شودتا گزارش کلی درباره فعالیت‌های انجام شده و وضعیت مالی هیئت استان ارائه شود.وی درباره‌اوضاع مالی هیئت اسکیت استان اصفهان تصریح کرد: اصفهان به عنوان پایتخت اسکیت کشور محسوب می‌شودو بیشترین مدال‌آورمسابقات برون مرزی و کشوری را نیز دارا است.رئیس هیئت اسکیت استان اصفهان، بیان کرد: با توجه به این موضوع درخواست کمک بیش‌تری از اداره‌کل ورزش و جوانان اصفهان و فدراسیون داریم تا جواب‌گوی زحمات مربیان و ورزشکاران استان باشد.وی با اشاره به کسب 40 عنوان قهرمانی توسط اسکیت بازان اصفهانی بیان کرد: کسب این تعداد قهرمانی جز زحمت و تلاش مربیان و ورزشکاران نبوده است و مسئولان کمیته سرعت اسکیت استانبا برنامه‌ریزی و برگزاری مسابقات مداوم،ورزشکاران را برای مسابقات کشوری و برون‌مرزی آماده کنند.بحیرایی درباره‌برنامه‌‌های آینده هیئت اسکیت استان اصفهان گفت: این هیئت با تعامل بیشتر با هیئت‌های شهرستان‌هاسعی بر نخبه‌گزینی اسکیت ‌سواراناستان دارد تا این ورزشکاران در آینده برای کشور افتخار آفرینی کنند،امیدواریم توسط این نخبه‌گزینی شعار اصفهان پایتخت اسکیت ایران را به جایگاه واقعی خود نزدیک کنیم.رئیس هیئت اسکیت استان اصفهان درباره‌شرایط بازیکنان ملی‌پوش گفت: در حال حاضر فصل بدنسازی بازیکنان است و هدف مربیان آماده‌سازی بازیکنان برای حضور پر قدرت در رقابت‌های بین‌المللی است.وی ادامه داد: با توجه به این‌که مربیان تیم ملی از استان اصفهان بوده و بدنه اصلی تیم‌های ملی اسکیت از ورزشکاران اصفهانی تشکیل شده، امیدواریم عملکرد درخشانی در اردوهای تیم ملی داشته باشند.انتهای پیام/ R41346/P41362/S6,51/CT1
 • جریان سازی علیه ایران عملیات مشترک نتانیاهو و ترامپ
 • کارشناس مسائل بین الملل ضمن تهاجمی خواندن سخنرانی ترامپ، گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی در اقدامی مشترک از تریبون سازمان ملل که باید در جهت صلح جهانی باشد، قصد جریان سازی علیه ایران را دارند. حسن هانی زاده پیرامون اظهارات ضدایرانیترامپ رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: سخنرانی آقای ترامپ مشابهت زیادی با سخنرانی نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی داشت چرا که هر دو از ادبیات پرخاشگرانه علیه ایران استفاده کردند و اینکههر دو آنها از تریبون سازمان ملل که باید در جهت ارتقا صلح و امنیت در جهان به کار گرفته شود در راستای عقده گشایی های خود نسبت به ایران استفاده کردند. کارشناس مسائل بین الملل گفت: به نظر می رسد این دو پیش از رفتن به پشت تریبون، متن سخنرانی های خود را با یکدیگر هماهنگ کرده بودند که بتوانند از تریبون سازمان ملل جریان سازی علیه ایران ایجاد کنند، اما این در حالی است که جامعه جهانی آماده پذیرش تهدیدات و شیوه های تهاجمی نیست. وی با بیان اینکه افکار عمومی نسبت به نقش و جایگاه سازمان ملل در دنیای امروز تردید دارند تصریح کرد: لازم است که این نهادبین المللی فارغ از سیاست های آمریکا موضع خود را بازسازی کند و سیاست مستقل خود را در جهت ایجاد صلح و ثبات در جهان اجرا کند. هانی زاده ادامه داد: تعریفی که قدرت های غربیاز برجام دارند این است که این قرارداد باعث شده خطر هسته ای ایران از بین برود، بنابراین اگر برجام خطر هسته ای ایران را دور کرده چرا باید این اندازه مورد تهاجم قرار بگیرد و همچنین باید به این نکته هم توجه داشته باشند که ایران به کلیه تعهدات خود در قالب برجام تاکنون متعهد بوده و آژانس بین المللی انرژی اتمی هم هشت بار در گزارش های خوداین مساله را...
 • معاون استاندار:رویکرد دولت دوازدهم در کرمان اعتدال است
 • کرمان - ایرنا- معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت:رویکرد دولت دوازدهم و نماینده های دولت در این استان همان رویکرد اعتدال خواهد بود که از قبل وجود داشت. به گزارش ایرنا حمید ذکاء اسدی شامگاه شنبه در آیین تودیع و معارفه فرماندار شهرستان رفسنجان اظهار کرد: همانطور که رییس جمهوری کشورمان در سازمان ملل مشی اعتدال را عنوان کرد ، در استان کرمان شعار محوری ما در همه زمینه های سیاسی بر مبنای ولایت مداری و توسعه است.وی افزود: همه کسانی که قانون اساسی را قبول دارند و به اصل ولایت معتقدند و نیز به توسعه و پیشرفت مملکت ایمان دارند و در همه زمینه ها مدیریت جهادی می کنند قابل احترام هستند.وی با اشاره به نبود بحث های جناحی و سیاسی بازی در استان کرمان بیان کرد: وجود آرامش در استان و فعالیتهای اقتصادی رو به رشد در همه شهرستانها را مرهون آرامش سیاسی و شعار اعتدال هستیم.ذکاء اسدی تصریح کرد: شهرقلعه گنج در این استان با همت جهادی همه مدیران و دیگر ارگانها به عنوان یک شهر نمونه اقتصاد مقاومتی مورد تایید رهبر فرزانه انقلاب قرار گرفته به طوری که فرموده اند از این شهر برای توسعه و رونق اقتصادی در جای جای کشور به صورت الگو اجرا شود که برای استان کرمان افتخاری بس بزرگ است.معاون سیاسی استانداری کرمان با اشاره به وجود بیش از 22 معین اقتصادی با رویکرد جدید مدیریتی در استان کرمان ادامه داد: یکی از اهداف بلند اقتصاد مقاومتی توانمندسازی مردم در جهت اداره معیشت شان است و بکارگیری سیاستهای اقتصاد مقاومتی تنها راه نجات کشور است که در این راستا استان کرمان توانسته مهر تایید رهبری بر این کار را بگیرد.در ادامه حمید ملانوری فرماندار سابق رفسنجان هم در این نشست گزارشی از عملکرد فعالیتهای سه و نیم ساله خود در شهرستان ارایه کرد و گفت: در حوزه فعالیتهای...
 • آمریکا باید به برجام احترام بگذارد/تقویت همکاری ایران عمان و هند
 • به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)،محمد جواد ظریف در پایان نشست سه جانبه ایران، عمان و هند که در محل نمایندگی دائم عمان در سازمان ملل و در حاشیه مجمع عمومی این سازمان برگزار شد، در پاسخ به خبرنگاران این مطلب را بیان کرد. وی افزود: این نشست، یک جلسه غیر رسمی بود که یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان درباره آن بیشتر توضیح خواهد داد؛ نشستی برای بررسی راه های ممکن برای گسترش همکاری ها بین سه کشور بود. وزیر امور خارجه ایران، رابطه این سه کشور را بسیار خوب توصیف کرد و ادامه داد: در این نشست درباره همکاری های مختلف همچون موضوع انرژی و ظرفیت های موجود در سه کشور، گفت و گوهای خوبی انجام شد. ظریف در پاسخ به سؤالی درباره اظهارات ترامپ نسبت به برجام هم گفت:ترامپ تصمیمات خود را در قلبش نگهداری می کند، اما با هر مقامی که گفت و گو کرده ایم این پیام را ارسال کرد که توافق هسته ای یک دستاورد بین المللی است نه دو یا چند جانبه. وی تصریح کرد: برجام تصمیمی است که حمایت شورای امنیت و جامعه بین المللی را با خود دارد، در حال کارکردن است و همه از جمله آمریکا باید به آن احترام بگذارند.
 • بدون تیم ماندن ملی پوشان برای تیم ملی خوب نیست/باید نیروهای کارامد را وارد بسکتبال کنیم
 • خبرگزاری میزان- سرمربی فصل گذشته تیم بسکتبال شیمیدور گفت: بدون تیم ماندن برخی ملی‌پوشان برای تیم ملی خوب نیست. مصطفی هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، درباره تاثیرات بدون تیم ماندن برخی ملی‌پوشان بسکتبال اظهار داشت: به طور حتم این مسئله می‌تواند روی تیم ملی تاثیرگذار باشد. باید ملی‌پوشان پنج الی شش ماه تمرین کنند تا در شش ماه آینده نتیجه آن را بگیرند. باید نیروهای کارامد را وارد بسکتبال کنیم تا موفق شویم . او همچنین درباره شرایط فعلی تیم ملی بسکتبال اظهار داشت: درباره تیم ملی نظری ندارم . تیم ملی به کار خود ادامه می‌دهد و بهتر است در این مورد صحبتی نکنم. هاشمی درباره لیگ برتر بسکتبال گفت: امسال هم باید منتظر باشیم تا لیگ آغاز شود و ببینیم چه تیم‌هایی وارد مسابقات لیگ می‌شوند. یکسری نیروها بیرون هستند و امیدوارم لیگ خوبی را شاهد باشیم. انتهای پیام/
 • سپهر حیدری در کنار ملکه مهربان و آرامش
 • سپهر حیدری عکس جدیدی از خودش و همسرش را در صفحه شخصی اش منتشر کرد. آفتاب‌‌نیوز :
 • سیاست بی رحم و اقتصاد نحیف شده ایران
 • دلیل کینه ورزی پنهان و آ شکار سیاست ورزان و البته رانت خواران از اقتصاددانان به این دلیل است که می دانند اگراقتصاددانان فرصت به دست آورند پوپولیسم پنهان شده درذات آنها را برملا می کنند. سیاستمداران بیشتر جامعه ها به ویژه جامعه هایی مثل ایران در هردوره اززندگی و فعالیت خود به شهروندان وعده می دهند اگر قدرت در دست ماو حزب و جناح ما قرار گیرد در یک دوره کوتاه مدت سطح رفاه مادی شما را چند برابر می کنیم . سیاستمداران به جوانان می گویند اگر به ما رای دهید سایه سیاه بیکاری را از سرشما دور می کنیم و خورشید درخشان شغل نان و اب دار رابرایتان به ارمغان می آوریم. به زنان وعده می دهند شکاف و نابرابری جنسیتی در کار و در ارتقای مقام دولتی را برطرف می کنیم. آنها به کشاورزان وعده می دهند گندم و برنج شما را به بالاترین قیمت تضمینی خریداری می کنیم ودر همان زمان به تهیدستان شهری وعده می دهند که نان و برنج شما را با ارزانترین قیمت تامین می کنیم. سیاستمداران به کارگران می گویند حق شما را از کارفرمایان می ستانیم و به کارفرمایان وعده می دهند کارگران را توجیه می کنیم که نرخ رشد کمتر مزد به نفع خودشان است و بهتر است به مزد اندک قانع شوند که دست کم شغل داشته باشند. اقتصاددانان اما می گویند دولت و هیچ نهاد و قدرتی در دنیای مادی عصای جادویی ندارد که به هر چیزی بزند آن چیز تبدیل به طلاشود و شهروندان غرق درزرناب شده و دردریای پول شناور شوند. همین یک عبارت از طرف اقتصاددانان کافی است تارمز و راز کینه سیاست ورزان به اقتصاددانان ابدی شود. اقتصاددانان همچنین به سیاسیون توصیه اکید دارند برای اینکه مسایل اقتصاد حل شود بهترین روش این است که متغیرهای اقتصادی ازچنگ رفتارهای و تمایلات سیاسی و...
 • سیاست های اصولی ایران در مبارزه با تروریسم
 • علی اکبر ولایتی مشاور مقام مظم رهبری (مدظله العالی) روز یکشنبه 2 مهرماه در دیدار با میشل دوکلو رئیس آکادمی دیپلماسی فرانسه با اشاره به سیاست اصولی جمهوری اسلامی در خصوص مسائل منطقه ای و بین المللی تاکید کرد : جمهوری اسلامی ایران همواره بر مبارزه با تروریسم، حمایت از دولت های قانونی و ملت های مظلوم منطقه به عنوان سیاست اصولی تاکید کرده و این مهم را برای ثبات و امنیت جهانی ضرورتی انکارناپذیر می داند که این سیاست با قوت ادامه خواهد یافت. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به این که بر خلاف گذشته که شرایط بین المللی موضوعات منطقه ای را متاثر می ساخت، امروز شاهد هستیم که مسائل منطقه ای بر شرایط بین المللی تاثیرات راهبردی دارد افزود: معتقدیم که کشورهای اروپایی و از جمله فرانسه باید سیاست مستقل تری را در ارتباط با منطقه اتخاذ نمایند و تصریح می کنم اگر مقاومت ها و سیاست های اصولی ایران در منطقه نبود امروز باید شاهد رشد روزافزون تروریسم و تسلط آنان در منطقه به جای دولت های قانونی باشیم که همه شاهد جنایت های این گروه ها بوده و هستیم. ولایتی تصریح کرد: موضوعات منطقه حتما راه حل نظامی ندارد و نمی توان با حمایت از گروه های تروریستی و با استفاده از زور و اقدامات تروریستی نسبت به تغییر دولت های قانونی اقدام نمود و این شیوه قطعا صلح و ثبات منطقه ای و جهانی را به خطر خواهد انداخت. ولایتی همچنین به موضوع برجام اشاره کرد و افزود : این یک تفاهم بین المللی است و هرگونه مذاکره و تجدید نظر در برجام از سوی جمهوری اسلامی ایران منتفی است و به نظر می رسد کشورهای اروپایی و از جمله فرانسه باید در این زمینه سیاست های مستقل تری را اتخاذ نمایند. وی به دیدارهای دو جانبه در سطوح عالی هم اشاره...
 • معاون ک ری:ایران در آستانه تبدیل به یک کشور هسته ای قرار داشت
 • به گزارش جماران؛ معاون پیشین وزیر امور خارجه آمریکا با تاکید بر این‌که ایران به برجام عمل می‌کند، گفت: اگر می‌خواستیم در مذاکرات با ایران تمام موضوعات در ارتباط با این کشور را روی میز مذاکره قرار دهیم به هیچ جایی نمی‌رسیدیم. آنتونی بلینکن معاون پیشین وزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌وگو با رادیو ملی آمریکا (NPR) در پاسخ به سوالی درباره این‌که کاخ سفید فکر می‌کند توافق هسته‌ای با ایران به اندازه کافی سخت نیست و قصد دارد دوباره بر سر آن مذاکره کند، با تکیه بر ادعاهای غرب و آمریکا در گذشته علیه برنامه هسته‌ای کشورمان گفت: پیش از هر چیز باید بگوییم که این یک توافق بسیار خوب است و چشم‌انداز دستیابی ایران به موادی که برای ساخت یک سلاح هسته‌ای کافی است را به میزان زیادی دور می‌کند. بلینکن در ادامه با تکیه بر این ادعاها افزود: این توافق راه‌های ایران برای دسترسی به بمب را از بین می‌برد. زمانی که ما در دولت اوباما وارد مذاکره شدیم ایران در آستانه تبدیل به یک کشور هسته‌ای قرار داشت. این کشور در شرایطی قرار داشت که طی چند ماه می توانست اورانیوم با غنای پایین را به اورانیوم با غنای بالا تبدیل کند. اکنون این امکان به عقب رانده شده است. بنابراین این یک توافق بسیار خوب است که ما و تمام همسایگان ایران را امن‌تر کرده است. وی در پاسخ به سوالی درباره انتقاد دولت ترامپ از بند غروب در توافق هسته‌ای که بر اساس آن محدودیت‌های برنامه هسته‌ای ایران به مرور منقضی می‌شود، اظهار کرد: ایران به طور قطع قبول نمی‌کرد که این محدودیت‌ها تا ابد ادامه یابد. در واقع زمانی که دولت بوش چشم‌انداز مذاکره برای رسیدن به توافقی با ایران را روی میز قرار داد، متوجه شد که ایران محدودیت‌های دائمی را نخواهد پذیرفت. اما حتی برخی شروط در این توافق که...
 • اگر ایران موشک های ساخت خودش را داشت صدام جرات رجزخوانی نداشت
 • اگر ایران آن زمان موشک هایش را داشت صدام نمیتوانست برای ایران رجز خوانی کند، امریکا هم گویا حافظه ضعیفی دارد یا نمی‌خواهد آن دوران را به یاد آورد که رییس جمهور آنان ریگان ضمن تلاش برای خروج عراق از لیست سیاه شورای امنیت، کمکی صدها میلیون دلاری وحضور پررنگ نظامی برای جلوگیری از شکست عراق و تحمیل شکست به ایران را انجام داد. اخبار دانشگاهی را از«کانالاخبار دانشگاهیSNN.ir»دنبال کنیدگروه دانشگاهخبرگزاری دانشجو، یادداشت دانشجویی:*در هفته دفاع مقدس و روز هایی که جنگ هشت ساله آغاز شد قرار داریم،جنگی که درآن نخبگان وبزرگان ایران دراه وطن جان خودرا از دست دادند از چمران وفکوری وفلاحی ونامجو گرفته تا باکری وهمت;جنگی که ترمیم خرابی آن وبازسازی ویرانه و تسکین دل های سوخته تابه امروز ادامه داشته،این روزها تقارنی عجیب دارد با سخنان سخیف ترامپ و نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از حامی تروریست بودن ایران سخن می گویند ومی گویند ایران امنیت بشریت رابه خطر انداخته وموشک های ایران خطری برای دنیاست،درحالی که اسراییل دارای صدها کلاهک هسته ایست وتن به امضای قانون NPT وپادمان هسته ای نداده واجازه ورودهیچ بازرسی را به تاسسات هسته ای دیمونا نمیدهد.اینکه کشوری ابزار دفاعی لازم را داشته باشد به خودی خود بد نیست چه بسا ایران اگر ابزار دفاعی لازم را داشت نه تنها جنگ رخ نمی داد بلکه اگر جنگی هم رخ میداد معادلات جنگ به گونه ای دیگر رقم میخورد.اگرایران آن زمان موشک هایش را داشت صدام نمیتوانست برای ایران رجز خوانی کند،امریکا هم گویا حافظه ضعیفی دارد یا نمیخواهد آن دوران را به یاد آورد که رییس جمهور عزیز ومحبوب آنان ریگان ضمن تلاش برای خروج عراق از لیست سیاه شورای امنیت ،کمکی صدها میلیون دلاری وحضور پررنگ نظامی برای جلوگیری از شکست عراق وتحمیل شکست به ابران را انجام داد، گویا زدن ایرباس ایرانی را یادشان رفته که نه تنها عذر...
 • سالن فن آموز برای جوانان نخبه توسط سپاه خراسان شمالی افتتاح شد
 • فرمانده سپاه جوادالائمه (ع) خراسان شمالی از افتتاح سالن فن‌آموز برای نخبگان استان خبرداد و گفت: این سالن برای نخستین‌بار در کشور در مجوعه فاز دوم دهکده مقاومت اجرایی شده است. سردار سید حسین مرتضوی امروز در حاشیه افتتاح نمایشگاه دفاع مقدس در گفت و گو با خبرنگار تسنیم دربجنورد اظهار داشت: فاز دوم دهکده مقاومت در 7 پروژه با کاربری فرهنگی و ورزشی برای استفاده جوانان و نوجوانان افتتاح می‌شود. این پروژه‌ها شامل، سالن شبیه ساز تیراندازی، سالن پینت بال با تجهیزات بسیار مدرن، زمین چمن فوتبال، سالن فن‌آموز برای اولین بار در سطح کشور و گود باستانی ورزش‌های باستانی است که هم‌زمان با کلنگ‌زنی مجموعه آبی دهکده مقاومت٬ به‌مناسبت هفته دفاع تقدیم مردم استان می‌شود.وی افزود: به مناسبت هفته دفاع مقدس رزمایش بزرگ بیت المقدس 3 در اسفراین برگزار می‌شود که در آن، عملیات بیت المقدس 3 بازسازی و اجرا می‌شود.سردار مرتضوی در ادامه با اشاره به برگزاری راهپیمایی بزرگ خانوادگی ، رژه نیروهای مسلح به‌عنوان روز اقتدار نیروهای مسلح وحدت ملی و حضور با صلابت بسیجیان در صفوف نماز جمعه تصریح کرد: همایش بزرگی نیز در تجلیل از سربازان نیروهای مسلح در استان برابر فرامین فرمانده کل قوا در جهت مهارت افزایی و ترویج اهداف انقلاب در دستور کار است.فرمانده سپاه جوادالائمه (ع) خراسان شمالی گفت: مسابقات فوتسال نیروهای مسلح در بجنورد در حال برگزاری است و تیم‌ ورزش‌های رزمی به مسابقات کشوری اعزام می شود.وی در ادامه بیان کرد: اعزام خانواده‌های شهدای استان به مشهد مقدس، برگزاری نمایشگاه هفته دفاع مقدس در دهکده مقاومت بسیج، دیدار با نمایندگی ولی‌فقیه و نماینده مجلس خبرگان رهبری، برگزاری یادواره شهدا در شهرستان‌های استان و برنامه‌های روایت‌گری دفاع مقدس٬ از جمله برنامه‌های مورد نظر به‌مناسبت هفته دفاع مقدس در استان خراسان شمالی است.سردار مرتضوی در ادامه تصریح کرد: کارگاه‌های شورای امر به معروف و نعی از منکر در همه شهرهای...
 • سیاست اصولی ایران حمایت از تمامیت ارضی کشورهای منطقه است
 • به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا٬علی اکبر ولایتی در دیدار با میشل دوکلو، رئیس آکادمی دیپلماسی فرانسه با اشاره به سیاست اصولی جمهوری اسلامی درخصوص مسائل منطقه‌ای و بین المللی گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره بر مبارزه با تروریسم، حمایت از دولت های قانونی و ملت‌های مظلوم منطقه به عنوان سیاست اصولی تاکید کرده و این مهم را برای ثبات و امنیت جهانی ضرورتی انکارناپذیر می‌داند که این سیاست با قوت ادامه خواهد یافت. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به این که بر خلاف گذشته که شرایط بین المللی موضوعات منطقه‌ای را متاثر می ساخت، امروز شاهد هستیم که مسائل منطقه‌ای بر شرایط بین المللی تاثیرات راهبردی دارد افزود: معتقدیم که کشورهای اروپایی و از جمله فرانسه باید سیاست مستقل‌تری را در ارتباط با منطقه اتخاذ کنند و تصریح می‌کنم اگر مقاومت‌ها و سیاست‌های اصولی ایران در منطقه نبود امروز باید شاهد رشد روزافزون تروریسم و تسلط آنان بر منطقه به جای دولت‌های قانونی باشیم که همه شاهد جنایت‌های این گروه‌ها بوده و هستیم. ولایتی تصریح کرد: موضوعات منطقه حتما راه حل نظامی ندارد و نمی توان با حمایت از گروه های تروریستی و با استفاده از زور و اقدامات تروریستی نسبت به تغییر دولت‌های قانونی اقدام نمود و این شیوه قطعا صلح و ثبات منطقه‌ای و جهانی را به خطر خواهد انداخت. وی همچنین به موضوع برجام اشاره و خاطرنشان کرد: این یک تفاهم بین المللی است و هرگونه مذاکره و تجدید نظر در برجام از سوی جمهوری اسلامی ایران منتفی است و به نظر می‌رسد کشورهای اروپایی و از جمله فرانسه باید در این زمینه سیاست‌های مستقل‌تری را اتخاذ نمایند. وی به دیدارهای دو جانبه در سطوح عالی هم اشاره کرد و افزود: روابط دو کشور سابقه تاریخی داشته و دیدارهای انجام شده روسای جمهوری ایران و فرانسه در سال‌های اخیر نیز بر توسعه این روابط...
 • ولایتی:سیاست اصولی ایران حمایت از تمامیت ارضی کشورهای منطقه است
 • مشاور مقام مظم رهبری در دیدار با رئیس آکادمی دیپلماسی فرانسه تاکید کرد: سیاست اصولی ایران حمایت از تمامیت ارضی کشورهای منطقه و مبارزه با هرگونه مظاهر تروریسم است. به گزارش ایسنا، علی اکبر ولایتی در دیدار با میشل دوکلو، رئیس آکادمی دیپلماسی فرانسه با اشاره به سیاست اصولی جمهوری اسلامی درخصوص مسائل منطقه‌ای و بین المللی گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره بر مبارزه با تروریسم، حمایت از دولت های قانونی و ملت‌های مظلوم منطقه به عنوان سیاست اصولی تاکید کرده و این مهم را برای ثبات و امنیت جهانی ضرورتی انکارناپذیر می‌داند که این سیاست با قوت ادامه خواهد یافت. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به این که بر خلاف گذشته که شرایط بین المللی موضوعات منطقه‌ای را متاثر می ساخت، امروز شاهد هستیم که مسائل منطقه‌ای بر شرایط بین المللی تاثیرات راهبردی دارد افزود: معتقدیم که کشورهای اروپایی و از جمله فرانسه باید سیاست مستقل‌تری را در ارتباط با منطقه اتخاذ کنند و تصریح می‌کنم اگر مقاومت‌ها و سیاست‌های اصولی ایران در منطقه نبود امروز باید شاهد رشد روزافزون تروریسم و تسلط آنان بر منطقه به جای دولت‌های قانونی باشیم که همه شاهد جنایت‌های این گروه‌ها بوده و هستیم. ولایتی تصریح کرد: موضوعات منطقه حتما راه حل نظامی ندارد و نمی توان با حمایت از گروه های تروریستی و با استفاده از زور و اقدامات تروریستی نسبت به تغییر دولت‌های قانونی اقدام نمود و این شیوه قطعا صلح و ثبات منطقه‌ای و جهانی را به خطر خواهد انداخت. وی همچنین به موضوع برجام اشاره و خاطرنشان کرد: این یک تفاهم بین المللی است و هرگونه مذاکره و تجدید نظر در برجام از سوی جمهوری اسلامی ایران منتفی است و به نظر می‌رسد کشورهای اروپایی و از جمله فرانسه باید در این زمینه سیاست‌های مستقل‌تری را اتخاذ نمایند. وی به دیدارهای دو جانبه در سطوح عالی هم...
 • ارزیابی هماهنگی نیروی زمینی هوانیروز و نیروی هوایی ارتش در رزمایش حیدر کرار
 • در رزمایش حیدر کرار نیروی زمینی ارتش، امروز(یکشنبه) تحرک، قدرت هجومی و هماهنگی نیروی زمینی، هوانیروز و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه عمومی قصرشیرین مورد ارزیابی قرار گرفت. به گزارش ایسنا، در این رزمایش جنگنده‌های نیروی هوایی مانورهای پروازی و ماموریت‌های محوله را در مناطق وسیعی از مرزهای غربی کشور و در پشتیبانی از یگان‌های واکنش سریع نیروی زمینی ارتش اجرا کردند. رزمایش حیدر کرار صبح امروز از سوی نیروی زمینی ارتش و به منظور ارزیابی قدرت تحرک و قابلیت‌های تهاجمی این نیرو در مناطق مرزی غرب کشور در گستره‌ای وسیع با اجرای عملیات یگان‌های واکنش سریع نیروی زمینی آغاز شد. در این رزمایش یگان‌های زرهی، پروازی، پهپادی و واکنش سریع نیروی زمینی ارتش در قالب تیپ‌های هجومی ماموریت‌های واگذار شده را به نحو مطلوب به اجرا می‌گذارند. انتهای پیام
 • نیروی زمینی ارتش یک نیروی منحصر به فرد در مقیاس ملی و منطقه ای است
 • تهران - ایرنا - امیر سرتیپ حیدری گفت: نیروی زمینی ارتش یک نیروی منحصر به‌ فرد در مقیاس ملی و منطقه‌ای است که از توانمندی‌های قابل توجهی برخوردار می باشد. به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، امیر سرتیپ «کیومرث حیدری» روز یکشنبه در آیین رونمایی از 3 دستاورد جدید نزاجا در حوزه توپخانه ای این مطلب را عنوان کرد.وی ادامه داد: در جهت اجرای امر فرمانده معظم کل قوا در حوزه تجهیزات دفاعی، اصل هوشمند‌سازی، اتوماسیون و متحرک‌سازی را مد نظر قرار دادیم.فرمانده نزاجا توضیح داد: دستاوردهایی که امروز رونمایی می‌شوند، بخشی از توانمندی‌های دفاعی ما است و اگر دشمن بخواهد حماقت کند، نیروهای مسلح ما و در رأس آن نیروی زمینی به سرعت وارد عرصه می‌شود و پوزه متجاوز را به خاک می‌مالد.امیر سرتیپ حیدری اضافه کرد: آنچه که امروز می‌بینیم زاییده اندیشه صنعت‌گران و عالمان عرصه دفاع کشورمان است که از آن‌ها رونمایی شده و ان‌شاءالله به زودی در چرخه دفاعی کشورمان قرار خواهد گرفت.وی تصریح کرد: امروز نیروی زمینی ارتش در شرایط آمادگی 100 درصدی به سر می‌برد و ضمن دارا بودن توانمندی دفاع از کشورمان، قدرت دفاع اثربخش از جغرافیای دنیای اسلام را نیز دارد.فرمانده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: در زمان حاضر نیروی زمینی در بعد توپخانه و زرهی و با دارا بودن بزرگترین ناوگان بالگردی و برخورداری از نیروی انسانی ولایت‌مدار و متخصص منحصربفرد است و گام‌های بسیار محکمی را در جهت ارتقای توانمندی‌ها برمی‌دارد.پروژه شهید جودی (حیدر ٤١)، پروژه شهید مرادی(حیدر ٤٤) و پروژه شهید یداللهی(حیدر٧) سه دستاورد جدید نیروی زمینی ارتش است که از سوی سازمان جهاد خودکفایی این نیرو ساخته شده، امروز یکشنبه طی مراسمی رونمایی شد.پروژه حیدر ٤١ شامل توپ هویتزر ١٢٢ میلیمتری است که برای نخستین بار به خشاب اتوماتیک مجهز شده است. کاهش زمان حاضر به جنگ، کاهش تعداد خدمه و ایجاد قابلیت تیراندازی از راه دور بصورت...
 • سپهر حیدری در کنار ملکه مهربان و آرامش/آخرین وضعیت پرونده سرهای بریده در تهران عکس
 • سپهر حیدری در کنار ملکه مهربان و آرامش! عکس -------------------------------------------------------------------------- آخرین وضعیت پرونده سرهای بریده در تهران+عکس --------------------------------------------------------------------------- سرقت های میلیاردی از خانه های اعیانی شمال شهر+عکس -------------------------------------------------------------------------- فرانسه «راه جلوگیری از آزمایش موشکی ایران» را با شرکای اروپایی بررسی می‌کند -------------------------------------------------------------------------- اسامی ۵ گزینه جدی وزارت علوم/ احتمال معرفی همزمان وزرای پیشنهادی علوم و نیرو در هفته جاری
 • سیاست اصولی ایران حمایت از تمامیت ارضی کشورهای منطقه و مبارزه با تروریسم
 • به گزارش حوزه احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی اکبر ولایتی مشاور مقام مظم رهبری (مدظله العالی) روز یکشنبه 2 مهرماه در دیدار با میشل دوکلو رئیس آکادمی دیپلماسی فرانسه با اشاره به سیاست اصولی جمهوری اسلامی در خصوص مسائل منطقه ای و بین المللی تاکید کرد : جمهوری اسلامی ایران همواره بر مبارزه با تروریسم، حمایت از دولت های قانونی و ملت های مظلوم منطقه به عنوان سیاست اصولی تاکید کرده و این مهم را برای ثبات و امنیت جهانی ضرورتی انکارناپذیر می داند که این سیاست با قوت ادامه خواهد یافت. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به این که بر خلاف گذشته که شرایط بین المللی موضوعات منطقه ای را متاثر می ساخت، امروز شاهد هستیم که مسائل منطقه ای بر شرایط بین المللی تاثیرات راهبردی دارد افزود: معتقدیم که کشورهای اروپایی و از جمله فرانسه باید سیاست مستقل تری را در ارتباط با منطقه اتخاذ نمایند و تصریح می کنم اگر مقاومت ها و سیاست های اصولی ایران در منطقه نبود امروز باید شاهد رشد روزافزون تروریسم و تسلط آنان در منطقه به جای دولت های قانونی باشیم که همه شاهد جنایت های این گروه ها بوده و هستیم. ولایتی تصریح کرد: موضوعات منطقه حتما راه حل نظامی ندارد و نمی توان با حمایت از گروه های تروریستی و با استفاده از زور و اقدامات تروریستی نسبت به تغییر دولت های قانونی اقدام نمود و این شیوه قطعا صلح و ثبات منطقه ای و جهانی را به خطر خواهد انداخت. ولایتی همچنین به موضوع برجام اشاره کرد و افزود : این یک تفاهم بین المللی است و هرگونه مذاکره و تجدید نظر در برجام از سوی جمهوری اسلامی ایران منتفی است و به نظر می رسد کشورهای اروپایی و از جمله فرانسه باید در این زمینه سیاست های مستقل تری را...
 • سیاست اصولی ایران حمایت از تمامیت ارضی کشورهای منطقه و مبارزه با تروریسم است
 • به گزارش حوزه احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی اکبر ولایتی مشاور مقام مظم رهبری (مدظله العالی) روز یکشنبه 2 مهرماه در دیدار با میشل دوکلو رئیس آکادمی دیپلماسی فرانسه با اشاره به سیاست اصولی جمهوری اسلامی در خصوص مسائل منطقه ای و بین المللی تاکید کرد : جمهوری اسلامی ایران همواره بر مبارزه با تروریسم، حمایت از دولت های قانونی و ملت های مظلوم منطقه به عنوان سیاست اصولی تاکید کرده و این مهم را برای ثبات و امنیت جهانی ضرورتی انکارناپذیر می داند که این سیاست با قوت ادامه خواهد یافت. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به این که بر خلاف گذشته که شرایط بین المللی موضوعات منطقه ای را متاثر می ساخت، امروز شاهد هستیم که مسائل منطقه ای بر شرایط بین المللی تاثیرات راهبردی دارد افزود: معتقدیم که کشورهای اروپایی و از جمله فرانسه باید سیاست مستقل تری را در ارتباط با منطقه اتخاذ نمایند و تصریح می کنم اگر مقاومت ها و سیاست های اصولی ایران در منطقه نبود امروز باید شاهد رشد روزافزون تروریسم و تسلط آنان در منطقه به جای دولت های قانونی باشیم که همه شاهد جنایت های این گروه ها بوده و هستیم. ولایتی تصریح کرد: موضوعات منطقه حتما راه حل نظامی ندارد و نمی توان با حمایت از گروه های تروریستی و با استفاده از زور و اقدامات تروریستی نسبت به تغییر دولت های قانونی اقدام نمود و این شیوه قطعا صلح و ثبات منطقه ای و جهانی را به خطر خواهد انداخت. ولایتی همچنین به موضوع برجام اشاره کرد و افزود : این یک تفاهم بین المللی است و هرگونه مذاکره و تجدید نظر در برجام از سوی جمهوری اسلامی ایران منتفی است و به نظر می رسد کشورهای اروپایی و از جمله فرانسه باید در این زمینه سیاست های مستقل تری را...