به گزارش «رویداد ۲۴» و به نقل از افکارنيوز
2017-09-10@13:46:57 GMT

سفیر سابق آمریکا در سوریه گفت: جنگ سوریه فقط یک پیروز ندارد، روسیه و ایران هم از برنده‌های این جنگ هستند، دولت بشار اسد پیروز این میدان است و آمریکا بزرگ‌ترین بازنده این جنگ نیست اما بدون شک یکی از شکست‌خورده‌ها است.

رابرت فورد، آخرین سفیر آمریکا در سوریه که اخیراً در مقاله‌ای در روزنامه الشرق‌ الاوسط گفته بود بازی در سوریه به پایان رسیده و بشار اسد رئیس‌ جمهور این کشور پیروز شده است، در برنامه «لعبه الامم» در شبکه المیادین حضور پیدا کرد و به سوالات مجری این برنامه پاسخ داد.

بشار اسد در قویترین حالت ممکن طی 6 سال گذشته است

وی در پاسخ به سامی کلیب، مجری کهنه‌کار لبنانی در این برنامه در خصوص اظهارات اخیرش گفت: همه ما چه در آمریکای شمالی و چه در خاورمیانه باید میان واقعیت و آمال و آرزو تفاوت قائل شویم، جنگ در سوریه به مرحله‌ای جدید رسیده که دولت سوریه تحت اشراف بشار اسد در قوی‌ترین حالت ممکن خود در طول ٦ سال گذشته قرار دارد. بشار اسد در زمینه نظامی در قوی‌ترین وضعیت ممکن خود است در حالی که معارضان سیاسی و نظامی سوریه در ضعیف‌ترین وضعیت خود قرار گرفته‌اند.

حتی کشورهایی مانند انگلیس، آمریکا، عربستان و ترکیه و دیگر کشورها تا حد زیادی از حمایت از معارضان مسلح سوری دست کشیده‌اند. به این ترتیب جنگ به مرحله جدیدی رسیده است، بگذارید خیلی واضح بگویم بعد از اینکه نیروهای ارتش سوریه موفق شدند بخش شرقی شهر حلب را در روزهای پایانی سال گذشته میلادی به دست بگیرند و پیشروی‌های مستمر ارتش سوریه در میدان‌های نظامی هم مانند هفته جاری که ارتش سوریه به شهر دیرالزور رسید، هیچ تحلیلگری در آمریکا تصور نمی‌کرد که نظامیان دولت سوریه می‌توانند در ماه سپتامبر به دیر الزور برسند.

سامی کلیب با اشاره به بخش‌هایی از پاسخ فورد که گفت هیچ تحلیلگری فکر نمی‌کرد ارتش سوریه به دیر الزور برسد و اینکه کشورهای حامی معارضان سوری در این مرحله دیگر از آنها دست شسته و حمایت نمی‌کنند یعنی چه؟ عربستان به عنوان مثال از معارضان سوری دست کشیده است؟

فورد در پاسخ گفت: دیگر از ارسال کمک‌های تسلیحاتی و نظامی عربستان برای معارضان سوری که از مرزهای اردن و ترکیه انتقال داده می‌شود خبری نیست. عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان همچنان از اهمیت سیاسی سوریه سخن می‌گوید، سخن او روشن است. گروه‌های مسلح معارض سوری که تا دو سال پیش تحت حمایت کامل عربستان قرار داشتند، شاهد این هستند که سطح حمایت‌های تسلیحاتی ملموس ریاض برای آنها به‌شدت کاهش پیدا کرده است.

واشنگتن پذیرفته که اسد پیروز جنگ سوریه باشد

وی در پاسخ به این سوال که آیا دولت آمریکا در دوره دونالد ترامپ با این مساله که بشار اسد پیروز جنگ سوریه باشد، موافقت کرده گفت: دولت آمریکا البته بدون هیجان‌زدگی و خوشحالی پذیرفته که بشار اسد پیروز جنگ سوریه باشد. در ایالات متحده خشم بسیار بالایی نسبت به استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه به وسیله دولت این کشور وجود دارد، در اینجا خشم زیادی نسبت به حملات هوایی مستمر به مدرسه‌ها، بیمارستان‌ها و ساختمان‌های غیرنظامی در سوریه و به طور کلی جنایات جنگی که دولت سوریه مرتکب شده وجود دارد، اما این ناراحتی به این معنا نیست که واشنگتن بخواهد از نظامیان خود برای دخالت در سوریه به صورت مستقیم استفاده کند یا سلاح و تجهیزات نظامی برای معارضان سوری مسلح فراهم کند؛ فرق بزرگی میان ناراحتی و تلاش و اراده سیاسی برای تغییر معادلات قدرت در میدان نظامی وجود دارد.

فکرش را هم نمی‌کردیم ایران و روسیه مستقیماً وارد جنگ سوریه شوند

مجری لبنانی به فورد گفت با توجه به اینکه شما سفیر پیشین واشنگتن در سوریه بوده‌اید آیا استقامت و پایداری بشار اسد و همپیمانان او در سوریه شما را متعجب کرده است؟

فورد هم گفت: بدون تعارف بگویم که در سال 2012 در واشنگتن فکرش را هم نمی‌کردیم که ایران و روسیه نظامیان خود را مستقیم به میدان جنگ در سوریه بفرستند. فکرش را نمی‌کردیم که ده‌ها هزار نیروی نظامی عراقی و آوارگان افغان وارد خاک سوریه شوند و به سود دولت این کشور با دشمنانش بجنگند. ما تصور نمی‌کردیم که دولت روسیه 50 جنگنده خود را مستقیم به میدان نبرد در سوریه بفرستد. اینکه شما تجهیزات نظامی را برای گروهی فراهم کنید با اینکه به صورت مستقیم نیروهای خود را به دل درگیری‌ها بفرستید، متفاوت است به همین دلیل است که تحلیل‌های ما اشتباه از آب درآمد.

اشتباهات معارضان سوری

سامی کلیب هم در واکنش به این اظهار نظر سفیر پیشین آمریکا در سوریه گفت: آشکارگویی و بی‌تعارف بودن شما بسیار خوب است، ما هم تصور نمی‌کردیم که بیش از 80 کشور به سوریه تروریست بفرستند و همه مرزها به روی این گروه‌ها باز شود. وی در ادامه از فورد پرسید به نظر شما کجای کار معارضان سوری اشتباه بود؟

فورد گفت: نظر شخصی من این است که دو اشتباه وجود دارد؛ اولاً در 2011 و 2012 گروه‌های معارضان مسلح و سیاسی میانه‌رو با پیوستن گروه‌های افراط‌گرا در صفوف خود مخالفتی نداشتند و مانع این کار نشدند، ایالات متحده در پایان سال 2012 گفت که جبهه النصره در فهرست گروه‌های تروریستی قرار خواهد گرفت. می‌خواستیم برای معارضان سیاسی و نظامی سوریه هشدار مهمی بفرستیم که دوری کردن از گروه‌های افراط‌گرا از اهمیت بالایی برخوردار است، واقعیت این است که شمار زیادی از رهبران سیاسی در معارضان سوری از این اقدام آمریکا ناراحت شده بودند اما در نهایت در 2017 فکر می‌کنم بتوانیم به این نتیجه برسیم که پیش‌بینی آمریکا درباره آنها درست بوده است.

اشتباه دوم معارضان سیاسی این بود که هیچ‌وقت برنامه جامع و قابل فهمی برای همه مردم سوریه نداشتند و نتوانستند نگرانی‌های عدیده برخی بخش‌هایی از جامعه سوریه را در خصوص معارضان و طرح آینده آنها درباره آینده سوریه را بر طرف کنند. من شمار زیادی از معارضان سیاسی میانه‌رو سوری را می‌شناسم که نتوانستند به صورت صحیح اعتدال و میانه روی خود در خصوص آینده سوریه را مطرح کنند.

وی همچنین در ادامه این مساله که آمریکا از اخوان‌المسلمین در بدنه معارضان سوری حمایت کرده را رد کرده و گفت که ما با هیات‌های معارضان سوری و اخوان‌المسلمین به عنوان بخشی از این هیات‌ها گفت‌وگوهایی داشتیم، اما هرگز آمریکا تلاش نکرد تا اخوان‌المسلمین، سوریه را در راس معارضان سوری قرار دهد. اما آمریکایی‌ها تلاش کردند با مهندسی سیاسی گروه‌های مختلفی در مجموعه معارضان ایجاد کنند.

سفیر سابق آمریکا در پاسخ به سوال مجری المیادین که از او پرسید آیا واشنگتن حالا با اخوان‌المسلمین مخالف است، گفت: ما با هر گروهی که نخواهد به اصول یک حکومت دموکراتیک و احترام به حقوق بشر پایبند باشد یا از گروه‌هایی که از قومیت‌گرایی، تجزیه‌طلبی و طایفه‌گرایی مذهبی حمایت می‌کنند، جانبداری نخواهیم کرد و برنامه ما هم در سوریه حمایت از مذاکرات دو جانبه میان آنها بود که در بیانیه ژنو 1 مطرح شده است. اخوان‌المسلمین سوریه با اصول گفت‌وگوهای ژنو 1 موافقت کردند که این به نظر ما گام مثبتی بود، اما ما مخالف آن هستیم که اخوان‌المسلمین از خشونت، تروریسم و گروه‌های افراط‌گرا حمایت کند. با این حال وی تاکید کرد که اخوان‌المسلمین در چارچوب ائتلاف معارضان سوری با اصول و بندهای آورده شده در نشست ژنو 1 موافق هستند.

آمریکا در رقه تعداد زیادی از مردم را به قتل رسانده است

سامی کلیب پرسید که جنگ داخلی سوریه وارد مرحله جدیدی شده است آیا قرار است تا چند ماه آینده صلح در سراسر کشور ایجاد شود؟ و فورد پاسخ داد، بعید می‌دانم اما خوشبختانه میزان خشونت در سوریه کاهش پیدا کرده است و میزان کشته‌ها در میان غیر نظامیان هم کم شده، اما متاسفانه این آمریکا است که در رقه تعداد زیادی از مردم را به قتل رسانده و به صورت تدریجی و گام به گام جنگ و میزان شدت آن کاهش پیدا خواهد کرد.

فورد درباره حضورش در سوریه آن هم فقط چند هفته قبل از شدت گرفتن اعتراض‌های خیابانی و تظاهرات معروف در حماه و گمانه‌ها در این خصوص که او برای حمایت از این اقدامات در برابر دولت اسد به سوریه اعزام شده بود، این موضوع را رد کرد و گفت، این تصور که مردمی که به خیابان‌ها آمدند با دستور من دست به چنین اقدامی زده‌اند یا اینکه میزان نفوذ آمریکا در سوریه در این حد است، ایده احمقانه‌ای است.

وی تاکید کرد که نه آمریکایی‌ها و نه سعودی‌ها یا هر کشور دیگری والدین معارضان سوری نبوده‌اند.

دست کشیدن روسیه از ایران غیر ممکن است

فورد که اخیراً در مقاله‌ای در روزنامه الشرق‌الاوسط گفته بود، نقش مثبت و سازنده ایران برای روسیه در خاورمیانه به رشد نفوذ مسکو در منطقه کمک کرده است، گفت: این موضوع که روسیه از ایران دست بکشد غیر ممکن است. وی در توضیح این مساله گفت در نهایت روسیه و امریکا شدیدا با هم رقابت دارند و ایران هم به کم کردن نفوذ آمریکا در خاورمیانه به روسیه کمک می‌کند، مسکو منافع مشترک زیادی با ایران دارد و مناطق نفوذ دو کشور در بسیاری مناطق مشترک است و فکر می‌کنم که برخی در واشنگتن این ایده را دارند که می‌توانیم با تکیه بر پوتین نقش ایران را در سوریه کاهش دهیم، اما من معتقدم که این یک آرزو است و تحلیل نیست زیرا این گام می‌تواند برای روسیه خطرناک باشد و در مقابل درخواست از پوتین برای برداشتن چنین گامی باید چیز مهمی هم عاید این کشور شود.

اسد، روسیه و ایران برندگان جنگ سوریه

فورد گفت، جنگ سوریه فقط یک پیروز ندارد، روسیه و ایران هم از برنده‌های این جنگ هستند، دولت بشار اسد پیروز این میدان است و آمریکا بزرگ‌ترین بازنده این جنگ نیست اما بدون شک یکی از شکست‌خورده‌ها است.

سرمایه‌گذاری کُردها بر دولت امریکا غلط است

سفیر پیشین آمریکا در سوریه در خصوص کُردهای سوریه هم گفت که کُردها تا دیر نشده باید با دولت سوریه در دمشق مذاکره کنند، زیرا این تفکر که نظامیان آمریکایی از کُردهای سوریه در شمال این کشور حمایت خواهند کرد، کاملاً غلط است، او می‌گوید در سفرهای متعددی که به شهرها و ایالات‌های آمریکا دارد همواره از نظامیان آمریکایی پرسیده که آیا آمادگی دارند به عنوان یک آمریکایی میهن‌پرست برای کُردهای سوریه در منطقه حسکه بجنگند که در پاسخ با این پرسش مواجه می‌شود، حسکه کجاست؟ در نهایت دونالد ترامپ این مساله را درک کرده و گفته بود که نباید در جنگ‌های داخلی خارجی دخالت کرد؛ به همین دلیل معتقدم که حضور آمریکایی‌ها در شمال سوریه طولانی نخواهد شد و من فکر می‌کنم که کُردهای سوریه بر حضور نظامی آمریکا برای حمایت از خودشان در شمال سوریه حساب باز کرده و به جای مذاکره با دمشق موضع قاطعی در برابر دولت سوریه خواهند گرفت و بعد از چند سال ممکن است دولت سوریه هم علیه این گروه اقدام نظامی کند و دیگر آمریکایی‌ها نیستند که از کُردها حمایت کنند.

بهبود روابط کشورهای مجاور سوریه با دمشق کلید خورده است

وی تاکید کرد، بهبود روابط کشورهای مجاور سوریه با دمشق کلید خورده و از عراق گرفته تا اردن و مصر تلاش‌هایی برای بهبود روابط ایجاد شده و فکر می‌کنم آخرین همسایه‌ای که در نهایت با دمشق ارتباط دیپلماتیک برقرار خواهد کرد ترکیه خواهد بود زیرا فکر می‌کنم که ترک‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که بشار اسد در قدرت باقی خواهد ماند.

فورد تاکید کرد که حزب‌الله یکی از پیروزان جنگ داخلی سوریه است و در عین حال حزب‌الله شمار زیادی از نظامیان خود را در این جنگ از دست داده که می‌توان گفت پیروزی حزب‌الله در سوریه به سختی و با تاوان سنگینی به دست آمده است.

در خصوص روابط ایران و آمریکا هم فورد گفت که بعد از تجربه 5 ساله آمریکایی‌ها در جنگ عراق هرگز نمی‌خواهم نیروهای آمریکایی در یک کشور خاورمیانه‌ای حضور داشته باشند. این یکی از مصایبی بود که گریبان آمریکا را گرفت و به همین دلیل هرگز دوست ندارم ببینم که چنین جنگی میان ایران و آمریکا در بگیرد به همین دلیل توافق هسته‌ای را یک ضرورت لازم می‌دانم، اما این به این معنا نیست که باید با هراقدام نظامی که ایران در خاورمیانه اتخاذ می‌کند موافق باشیم این یک ضرورت است که باید کانال‌های ارتباطی دیپلماتیک یا امنیتی میان دو کشور وجود داشته باشد.

کلیدواژه: اخوان المسلمین | آمریکا در سوریه | بشار اسد پیروز | آمریکایی ها | معارضان سیاسی | ک ردهای سوریه | معارضان سوری | فکر می کنم | همین دلیل | بشار اسد | دولت سوریه | ارتش سوریه | گروه ها | سامی کلیب | جنگ سوریه | فورد گفت

منبع: افکارنيوز

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۶۸۹۰۲۴ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

سه جشن عجیب که به تازگی در ایران باب شده‌اند+عکس

هشدار سردار سلیمانی در دیدار با مقام های کرد چه بود؟

خنده رهبر کره شمالی در حین آزمایش موشکی/تصاویر

در همین زمینه

 • سفیر پیشین ایران در سوریه:نشست آستانه از نقاط تجلی بخش سیاست ایران در بحران سوریه است
 • سفیر پیشین ایران در سوریه گفت: در طول تحولات نظامی در سوریه و عراق شاهدیم که هر زمان موازنه قوا در میدان به ضرر داعش و تروریست‌ها تغییر می‌کرد، ارتش آمریکا و نیروهای هم‌پیمان آنها اقدام به امدادرسانی تسلیحاتی به این نیروها کرده یا بمباران نیروهای نظامی ارتش سوریه یا حشدالشعبی عراق را در دستور کار قرار می‌دادند. به گزارش ایسنا، محمدرضا رئوف شیبانی، سفیر پیشین جمهوری اسلامی ایران در سوریه در گفت‌وگو با شبکه الکوثر در پاسخ به این سوال که با عنایت به شکستن محاصره دیرالزور به عنوان پایگاه استراتژیک داعش در سوریه می‌توان از پایان کار این گروه تروریستی در سوریه و تعیین ضرب‌الاجل برای آن سخن گفت؟ به طور کلی وضعیت میدانی نبرد در سوریه را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ گفت: به نظر بسیاری از کارشناسان نظامی آنچه که در میدان نبرد اتفاق می‌افتد در واقع نشانه‌هایی از پایان کار نظامی داعش است. روند شکست داعش از عملیات موصل کلید خورد و با آزادسازی این شهر مهم بر سرعت این شکست افزوده شد. اما نکته‌ای که باید بر آن تاکید کرد این است که داعش پدیده‌ای نیست که صرفا با عملیات نظامی به پایان برسد. داعش در واقع از یک سو یک فکر و یک ایدئولوژی است که در منطقه حساس غرب آسیا رشد و نمو یافته و همواره از سرچشمه خود که تفکر وهابی در عربستان سعودی است تغذیه می‌شود. وی افزود: از سوی دیگر داعش ساخته و پرداخته نظام سلطه‌ای است که برای توجیه حضور غیرقابل قبول خود در منطقه مورد استفاده قرار می‌گیرد از این رو برای از بین بردن داعش علاوه بر ابزار نظامی لازم است که از ابزارهای فرهنگی، امنیتی، سیاسی و اجتماعی نیز استفاده کرد و با روشنگری پرده از سیاست‌های پنهان نظام سلطه برداشت. از بین بردن فکر داعش که در طول سال‌های اخیر به سرعت در ذهن و جان...
 • آمریکایی ها میهمان ناخوانده سوریه/رویدادها و تحولات سوریه در یک نگاه/۲۹ شهریور
 • تهران - ایرنا - آمریکایی ها میهمان ناخوانده سوریه؛ کمک برخی اعضای سازمان ملل به برنامه اتمی رژیم صهیونیستی؛ نسل کشی سوری ها با بمباران جنگنده های ائتلاف آمریکایی؛ مخالفت پارلمان لبنان با سخنان ترامپ درباره اعطای شهروندی به آوارگان سوری؛ یورش تروریست های تحریرالشام به حماه؛ تاکید اردن بر ضرورت حل سیاسی بحران سوریه؛ و آغاز به کار نمایشگاه بازسازی سوریه؛ از خبرهای مهم روز چهارشنبه این کشور است. ** سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در دیدار با رکس تیلرسون همتای آمریکایی خود با بررسی مسائل سوریه و برخی موضوعات منطقه، ائتلاف آمریکایی در سوریه را میهمان ناخوانده دانست.در این دیدار همچنین هماهنگی اقدامات نیروهای نظامی روسیه و آمریکا با توجه به آماده شدن برای حمله نهایی به تروریست های داعشی در رقه و دیرالزور مورد بررسی قرار گرفت.** بسام الصباغ نماینده دائم سوریه در آژانس بین المللی انرژی اتمی در شصت و یکمین کنفرانس عمومی این آژانس در وین، با افشای کمک برخی اعضای سازمان ملل به رژیم صهیونیستی در تقویت توانایی اتمی این رژیم، از نگرانی کشورهای خاورمیانه از امکانات و توانایی های هسته ای اسرائیل که خارج از چارچوب معاهده منع گسترش سلاح اتمی و توافق پادمان است، سخن گفت. ** گروه موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه وابسته به مخالفان امروز با انتشار گزارشی از کشتار یکهزار و 64 شهروند ساکن استان رقه در بمباران ائتلاف آمریکایی از پانزدهم خردادماه تاکنون خبر داد.براساس این گزارش، از پنجم ژوئن(15خرداد) تا 20 سپتامبر(29 شهریور) بیش از یکهزار ساکن رقه در بمباران های ائتلاف آمریکایی کشته شده اند که در میان این قربانیان، 248 کودک و 177 زن نیز دیده می شوند؛ تخریب دهها منزل مسکونی، نهادهای خدماتی و زیرساخت های شهری از دیگر خسارت های مالی این بمباران های گسترده به شمار می رود.** نبیه بری رئیس پارلمان لبنان امروز در واکنش به سخنان...
 • ناگفته هایی از انتخاب کابینه و چالش های روحانی
 • به گزارشگروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛روزنامه آرمان نوشت: «انتخاب اعضای کابینه دوازدهم در حالی انجام شد که حرف و حدیث‌های زیادی در این زمینه وجود داشت و هنوز نیز بسیاری از افکار عمومی در زمینه برخی انتخاب‌ها با مجهولاتی مواجه هستند. این در حالی است که بر اساس اظهارات بسیاری از چهره‌های اصلاح‌طلب کابینه معرفی شده در مسیر رویکرد آقای روحانی در قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری قرار نگرفته است. به همین دلیل با دکتر عبدا... ناصری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، استاد دانشگاه و یکی از افراد مطلع در زمینه چگونگی اعضای کابینه گفت‌وگو کردیم. دکتر ناصری در این گفت‌وگو به جزئیات جدیدی درباره انتخاب اعضای کابینه دوم اشاره می‌کند که تاکنون منتشر نشده است. ایشان درباره مشورت آقای روحانی با اصلاح‌طلبان درباره اعضای کابینه جدید تصریح می‌کند: «فراکسیون امید با آقای روحانی دیدار و جلسه داشته‌اند و دیدگاه‌های خود را به نمایندگی از جریان اصلاحات با آقای روحانی در میان گذاشته‌اند. با این وجود ارتباط موثر و تعیین کننده بین جریان اصلاحات و آقای روحانی در زمینه انتخاب اعضای کابینه وجود نداشته است. از سوی دیگر آقای روحانی در برخی جلسات که با رئیس دولت اصلاحات برگزار کرده است، مشورت‌های را درباره اعضای کابینه خود با ایشان انجام داده‌اند. در زمینه‌های دیگر مشورت‌ها به صورت کلی صورت گرفته و رئیس دولت اصلاحات به صورت مصداقی به مسأله انتخاب اعضای کابینه ورود نکرده است.» در ادامه متن گفت‌وگوی عبدا... ناصری با «آرمان» را از نظر می‌گذرانید. انتخاب اعضای کابینه دوازدهم با توجه به چه سازوکاری صورت گرفت؟ چه افرادی در کارگروهای انتخاب اعضا حضور داشتند؟ در این زمینه زمینه سه کارگروه در زمینه‌های تخصصی تشکیل شده بود که ریاست این سه کارگروه بر عهده آقای جهانگیری، واعظی و شریعتمداری بود. این کارگروه‌ها با بررسی‌هایی که انجام می‌دادند افراد مورد نظر را به آقای رئیس‌جمهور و جمع نزدیک ایشان معرفی می‌کردند...
 • سفیر ایران در لندن از امضای قرارداد ساخت نیروگاه بزرگ خورشیدی میان ایران و انگلیس خبر داد
 • سفیر کشورمان در لندن از برگزاری مراسم امضای قرارداد ساخت نیروگاه بزرگ خورشیدی 600 مگاواتی در ایران خبر داد که یکی از بالاترین حجم قراردادهای سرمایه‌گذاری شرکت‌های انگلیسی در کشورمان محسوب می‌شود.به گزارش ایسنا، حمید بعیدی‌نژاد در یادداشتی که در کانال تلگرامی خود قرار داده است نوشت:پس از چندین ماه مذاکره فشرده، یادداشت تفاهمی که سال گذشته با موافقت آقای چیت‌چیان وزیر وقت نیرو میان آن وزارت و یک شرکت انگلیسی نهایی شده بود، به قرار داد تبدیل شد و رسما از امضای آن امروز در لندن رونمایی شد.این قرارداد ناظر بر ساخت یک نیروگاه بزرگ خورشیدی 600 مگاواتی در ایران است که حجم سرمایه‌گذاری آن بالغ بر 800 میلیون یورو خواهد بود. این نیروگاه ششمین نیروگاه بزرگ خورشیدی دنیا خواهد بود و قرار است ظرف سه سال ساخته شود.خوشبختانه با اتخاذ سیاست دولت در افزایش سهم انرژی خورشیدی در مجموع سبد انرژی ایران، اشتیاق بسیاری برای سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه انرژی‌های نوین در ایران به وجود آمده است و در همین چارچوب شرکت انگلیسی نیز با اشتیاق کامل به سرمایه‌گذاری در این حوزه در ایران مبادرت کرده است. تولید برق با استفاده از انرژی خورشیدی در هر صورت برای ایران با صرفه است. ضمن آنکه مصرف سرانه برق در ایران بالاست، هرگونه حجم اضافی تولید برق در ایران از انرژی خورشیدی می‌تواند به کشورهای همسایه نیز صادر شود.خوشبختانه هم اقلیم ایران و هم توسعه بسیار بالای صنعت برق و دارا بودن بهترین مهندسین برق دنیا که در دانشگاه‌های داخل تحصیل می‌کنند شرایط بسیار مطلوبی را برای تولید برق از انرژی‌های نوین فراهم کرده است که می‌تواند ایران را به قطب اصلی منطقه و یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های جهانی مبدل سازد.سفیر ایران در انگلیس نوشت که "رونمایی از این قرارداد بزرگ که یکی از بالاترین حجم قراردادهای سرمایه‌گذاری شرکت‌های انگلیسی در ایران را دارد، تنها یک روز پس از اظهارات...
 • تسلط ۸۰ درصدی ک ردهای سوریه بر شهر رقه
 • نیروهای دموکراتیک سوریه که بیشتر عناصر آن کُرد هستند، از تسلط بر بیشتر شهر رقه خبر می‌دهند. خبرگزاری فارس:نیروهای دموکراتیک اعلام کردند که 80 درصد از رقه را از داعش پس گرفته اند، ولی دیده بان حقوق بشر سوریه میگوید که نیروهای دموکراتیک 90% از این شهر را آزاد کرده اند.نیروهای دموکراتیک سوریه که بیشتر عناصر آن کُرد هستند، از تسلط بر بیشتر شهر رقه خبر می‌دهند.نیروهای دموکراتیک در صفحه رسمی خود در فیسبوک اعلام کردند که موفق شده اند از محور کارخانه قند واقع در شمال شهر رقه پیشروی کنند و کنترل کامل مناطق اطراف لشکر 17 را به دست گیرند.به گفته فرماندهی نیروهای دموکراتیک، این نیروها همچنین سیلوهای رقه و محله‌های «تشرین، الرمیلة و الروضة» را آزاد کرده‌اند.فرماندهی نیروهای دموکراتیک سوریه همچنین تأکید کرد که نیروهای کُرد موفق شده اند 80% از شهر رقه را از اشغال داعش خارج کنند.عملیات آزادسازی شهر رقه مرکز استان رقه در شمال سوریه از ژوئن گذشته با حمایت آمریکا از نیروهای دموکراتیک سوریه آغاز شده و هنوز ادامه دارد.گروه موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه که وابسته به معارضان است اما میگوید که نیروهای دموکراتیک 90% شهر رقه را آزاد کرده‌اند.به گفته دیده بان، نیروهای دموکراتیک محله های «التوسعیه، الحریه، البرید و النهضه» واقع در شمال، شمال شرق و غرب رقه را نیز آزاد کرده اند.بنا بر این گزارش، عناصر داعش به سمت محله الامین و مرکز شهر رقه و برخی از ساختمانهای موجود در این قسمت عقب نشینی کرده اند.
 • استقرار یگان های ویژه ترکیه در مرز با سوریه عکس
 • ترکیه برای تقویت حضور نظامی خود در مرز با سوریه، یگان‌های ویژه خود را نیز به این مرزها اعزام کرد. به گزارش مشرق، ارتش ترکیه یگان‌هایی از نیروهای ویژه را به شهرستان «ریحانلی» در استان «هاتای» واقع در جنوب این کشور فرستاد تا نیروهایش در مرز با سوریه را تقویت کرده باشد. بر اساس گزارش وبگاه «رأی‌ الیوم»، این نیروها که به تجهیزات نظامی کامل مجهز هستند از ریحانلی به سمت مرزهای ترکیه رفتند تا در آنجا مستقر شوند. ارتش ترکیه در چند روز اخیر اقدام به تقویت نظامی یگان‌های خود در مرز با سوریه کرده؛ این یگان‌ها در «کلس و هاتای» مستقر هستند. این نیروها با تانک، زره‌پوش و دیگر وسایل نظامی و مهندسی تقویت و تجهیز شده‌اند. منبع: فارس ارسال به تلگرام
 • ورود محموله کمک های بشردوستانه ایران به دیرالزور سوریه
 • خبرگزاري آريا - محموله کمک هاي بشردوستانه جمهوري اسلامي ايران وارد شهر دير الزور در سوريه شد.خبرنگار شبکه العالم امروز چهارشنبه در خبري فوري از سوريه گزارش داد: محموله کمک هاي بشردوستانه جمهوري اسلامي ايران وارد شهر دير الزور در سوريه شد.هزار تن از کمک‌هاي بشردوستانه ارسالي از سوي جمهوري اسلامي ايران ديروز وارد دمشق شد تا پس از آن براي مردم ديرالزور که محاصره شهرشان اخيراً توسط ارتش سوريه و همپيمانان شکسته شد، ارسال شود.سيزده کاميون حامل مواد غذايي، بهداشتي، البسه و وسايل ضروري تحت نظارت مؤسسه جهاد سازندگي وارد سوريه شد تا ايران تأکيد کند در سختي و راحتي کنار ملت سوريه است.221
 • داعش به کاروان کمک های بشردوستانه ایران در سوریه حمله کرد
 • گزارش های رسانه ای دقایقی قبل از حمله خمپاره ای گروه تروریستی داعش به کاروان حامل کمک های بشر دوستانه ایران در شهر دیر الزور سوریه خبر دادند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، ستاد اطلاع رسانی اخبار جنگ سوریه اعلام کرد که گروه تروریستی داعش با خمپاره کاروان حامل کمک های بشر دوستانه ایران را که ساعتی قبل وارد دیر الزور شده بود هدف قرار داد. در جریان این حمله خمپاره ای یک تن مجروح شده و ساختمان استانداری دیر الزور و ساختمان های اطراف آن آسیب دید. خبرنگار المیادین ساعتی قبل از ورود کمک های بشر دوستانه ایران به وزن هزار تن به شهر دیر الزور خبر داده بود.
 • حمله داعش به کاروان کمک های بشردوستانه ایران در سوریه
 • خبرنگار ما دقایقی پیش در خبری فوری از سوریه گزارش داد: گروهک تروریستی داعش محموله کمک های بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران، اهدایی به مردم جنگ زده دیرالزور در سوریه را هدف حملات خمپاره ای قرار داده است. العالم: محموله کمک های بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران در دیرالزور سوریه هدف حمله خمپاره ای تروریست های داعش قرار گرفت.خبرنگار ما دقایقی پیش در خبری فوری از سوریه گزارش داد: گروهک تروریستی داعش محموله کمک های بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران، اهدایی به مردم جنگ زده دیرالزور در سوریه را هدف حملات خمپاره ای قرار داده است.
 • تاکید لاوروف بر ضرورت نابودی جبهه النصره در سوریه
 • وزیر خارجه روسیه: ائتلاف آمریکایی همچنان میهمان ناخوانده ای در سوریه است، در حالی که روسیه با درخواست رسمی دمشق با تروریسم مبارزه می کند. به گزارش سرویس بین المللخبرگزاری صدا و سیمابه نقل ازشبکه تلویزیونی المیادین، وزیر امور خارجه روسیه بر لزوم نابودی گروه تروریستی جبهه النصره در سوریه تاکید کرد.سرگئی لاوروف تاکید کرد ائتلاف آمریکایی همچنان میهمان ناخوانده ای در سوریه است، در حالی که روسیه با درخواست رسمی دمشق با تروریسم مبارزه می کند.لاوروف افزود: مثبت است که همه طرف ها بر عملیات مبارزه با داعش متمرکز شوند. ارتش سوریه با حمایت نیروی هوایی روسیه در این جهت تلاش می کند. وی خاطر نشان کرد: ما به همتایان آمریکایی اعلام کردیم جبهه النصره که اکنون ممکن است هر اسم دیگری داشته باشد، یک گروه تروریستی است و باید نابود شود.
 • دشمنان حضور ایران در سوریه را مانع رسیدن به اهداف خود می دانند
 • فرمانده تیپ نیرو مخصوص میرزا کوچک خان نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه امروز وظیفه اصلی ما ایستادگی در مقابل دشمن است گفت: دشمنان حضور ایران اسلامی در سوریه را مانع رسیدن به اهداف خود می‌دانند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از لنگرود، سردار حسین مصطفی‌پور عصر امروز در نشست با خبرنگاران شرق گیلان به مناسبت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: امروز رزمندگان اسلام در جبهه‌های مقاومت با تاسی از دوران دفاع مقدس در مقابل دشمنان ایستاده و فرهنگ ناب شهادت را سرلوحه کار خود قرار دادند.وی افزود: امروز سرچشمه جوشان دفاع مقدس باعث شده که مردم کشورهای اسلامی در قالب گروه‌های رزمنده با نام فاطمیون، حیدریون، حشدالشعبی، حزب الله در مقابل دشمنان اسلام و متجاوزین ایستادگی کنند.سردار مصطفی‌پور تصریح کرد: این گروه‌های مقاومت در حقیقت زمینه سازان ظهور حضرت ولی عصر(عج) هستند که وعده الهی را محقق می‌سازند و زیر بنای ظهور آن حضرت را پایه گذاری می‌کنند.فرمانده تیپ نیرو مخصوص میرزا کوچک خان نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه امروز وظیفه اصلی ما ایستادگی در برابر دشمنان است گفت: همه باید در حد توان خود به وظایفی که عهده داریم به درستی عمل کنیم.سردار مصطفی‌پور با اشاره به اینکه جنگ هشت ساله توسط رژیم صدام به ایران اسلامی تحمیل شد افزود: همه ابرقدرت‌ها در دوران 8 سال دفاع مقدس از عراق در مقابل کشورمان حمایت کردند اما امام راحل با توکل بر خدا در مقابل دشمنان ایستاد.وی گفت: ملت بزرگ ایران هم به دلیل اینکه عمق واقعیت‌ها و اخلاص امام را دیدند در راه دفاع از انقلاب‌اسلامی و نظام مقدس جمهوری‌اسلامی از همه چیز خود گذشتند و در مقابل دشمن متجاوز ایستادگی کردند.فرمانده تیپ نیرو مخصوص میرزا کوچک خان نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: امروز هم شهدای مدافع حرم که در زمان پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی سنی نداشته یا هنوز به...
 • حمله داعش به کاروان کمکهای مردمی ایران برای مردم سوریه
 • خبرگزاری میزان- برخی منابع خبری محلی در سوریه از حمله خمپاره ای داعش به کاروان کمک های مردم ایران به سوریه خبر می دهند در حال تکمیل..
 • ادامه نزاع میان تروریست ها در سوریه با هلاکت دو سرکرده دیگر گروه جبهه النصره
 • دمشق - ایرنا - دو مسئول شرعی گروه تروریستی تحریرالشام(جبهه النصره) در استان ادلب سوریه کشته شدند. به گزارش چهارشنبه شب ایرنا،ترور مسئولان شرعی گروه تروریستی جبهه النصره در استان ادلب امروز نیز در شمال غرب سوریه ادامه یافت.رسانه های نزدیک به تروریست ها اعلام کردند که ابویحیی التونسی و ابو سلیمان المغربی آخرین قربانیان اختلاف های میان گروه های تروریستی در استان ادلب کشته و جنازه این دو تروریست در غرب شهر ادلب پیدا شد.روز جمعه گذشته 24 شهریورماه نیز سراقه المکی تروریست سعودی که از مسئولان شرعی گروه تروریستی جبهه النصره بود، مقابل یکی از مساجد شهر ادلب به دست افراد ناشناس ترور شد.المکی امام جماعت تروریست ها در مسجد سعدبن ابی وقاص شهر ادلب بود.روز چهارشنبه 22 شهریور ماه نیز ابومحمد الجزراوی ملقب به الحجازی از تروریست های سعودی و از مسئولان شرعی گروه تروریستی تحریرالشام(جبهه النصره) با شلیک گلوله به سرش در شهر سراقب در شرق ادلب کشته شد.در چند روز گذشته، عبدالله المحیسنی و مصلح العلیانی دو تن دیگر از مسئولان شرعی جبهه النصره براثر اختلافات داخلی از این گروه جدا شدند.برخی کاربران شبکه های اجتماعی در روزهای گذشته اعلام کردند که عربستان پس از اختلاف با قطر، دستور ترور تمام تروریست های سعودی عضو جبهه النصره را صادر کرده است.برخی دیگر نیز دلیل این دستور عربستان را تحولات میدانی در سوریه و احتمال پایان بحران این کشور می دانند.شبد**6116 **1010انتشار:حسن معظمی
 • آخرین جزئیات از مرگ مشکوک سه طلبه اهل سنت
 • صراط: مولوی کریم بخش درویشی مدیر مدرسه دینی فیض العلوم نَسکند سرباز با تایید این خبر اظهار داشت: پیکر بی جان این سه طلبه حوزه مدرسه دینی فیض العلوم نَسکند در حالی روز گذشته در خوابگاه محل اسکان آنان کشف شد که هیچ نشانه ای از بیماری در آنها دیده نمی شود. به گزارش باشگاه خبرنگاران وی با اشاره به اینکه اجساد توسط دیگر طلبه ها کشف شده است، افزود: دو تن از این طلبه ها 10 ساله و دیگری15 ساله بودند و بیش از یک سال است که در این مدرسه دینی مشغول به تحصیل هستند و علاوه بر اینکه هرسه از شهرستان مهرستان به این محل آمده اند با هم فامیل نیز هستند. مدیر مدرسه دینی فیض العلوم نَسکند سرباز بیان کرد: بیش از 40 طلبه از مناطق مختلف سرباز و شهرستان های دیگر در این مرکز مشغول به یادگیری علوم قرآنی هستند و این اولین بار است که چنین اتفاقی در این مدرسه می افتد. وی با اشاره به اینکه اجساد برای مشخص شدن دلیل مرگ به پزشکی قانونی منتقل شده است، افزود:در ابتدا اجساد به پزشکی قانونی ایرانشهر منتقل شدند اما به دلیل نبود امکانات در این مرکز برای مشخص شدن دلیل اصلی مرگ مشکوک این سه طلبه مجبور به انتقال اجساد به زاهدان شدیم. رضا عبدی مدیرکل پزشکی قانونی استان سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه هنوز علت دقیق مرگ مشخص نشده است، گفت: آزمایش های اولیه بر روی اجساد انجام شده است اما برای مشخص شدن دلیل اصلی مرگ باید صبر کرد تا جواب بررسی ها آماده شود. وی اظهار داشت: اجساد سه طلبه اهل سنت مدرسه دینی فیض العلوم نَسکند سرباز تحویل خانواده هایشان خواهد شد. رضا عبدی افزود: هیچ گونه نشانه ای از درگیری و اعمال فشار بر بدن این سه نوجوان مهرستانی دیده نمی شود. وی با تاکید بر اینکه...
 • آخرین وضعیت جوی روزهای آینده
 • کارشناس سازمان هواشناسی کشور از ورود جریانات بارشی در هفته آینده خبر داد و گفت: در آخرین روزهای شهریور ماه فقط بخشهایی از چهار استان کشور با بارش مواجه می‌شوند. به گزارش مشرق، امین حسین نقشینه درباره وضعیت جوی روزهای آینده اظهار کرد: عبور موج بارشی از کشور باعث می‌شود تا امروز و فردا بخشهایی از نوار شمالی و شمال غربی کشور دچار نوسانات و ناپایداریهای جوی شود. وی ادامه داد: با توجه به عبور موج بارشی، در اواخر وقت امروز و فردا بخشهایی از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان و کرمانشاه با بارش باران و رعد و برق مواجه می‌شوند. این کارشناس سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی سه روز آینده در بعضی ساعات در شرق کشور به ویژه منطقه زابل، وزش باد شدید و احتمال گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. نقشینه با بیان اینکه سایر نقاط کشور تا روز جمعه جوی نسبتاً آرام خواهند داشت، گفت:‌ این هفته تغییرات محسوس دمایی یا بارشهای مداوم در نقاط کشور شکل نمی‌گیرد اما از هفته آینده تغییرات جوی بخشهای مختلف کشور را در برمی‌گیرد. وی از ورود موج بارشی در هفته آینده به کشور خبرداد و گفت: این جریانات بارشی از ابتدای مهرماه(شنبه) بخشهای مختلف نوار شمالی، غربی و البرز مرکزی را در برمی‌گیرد و این نقاط با کاهش دما و بارش باران مواجه خواهند شد. این کارشناس سازمان هواشناسی کشور اهواز با 43 درجه بالای صفر را گرمترین و شهرکرد با 2 درجه بالای صفر را خنک‌ترین نقاط کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران امروز در گرمترین لحظات به 30 درجه بالای صفر رسید که تغییرات محسوس رخ نمی‌دهد. منبع: تسنیم ارسال به تلگرام
 • آخرین گمانه زنی ها از کامل شدن تیم کابینه دوازدهم
 • به گزارش جام جم آنلاین، بر اساس رایزنی های بعمل آمده شنیده شده که مهندس غلامرضا شافعی و یا رضا اردکانیان بعنوان وزیر نیرو جهت اخذ رای اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی خواهند شد. گفتنی است؛ مهندس شافعی داری تجربه های دیرینه در مدیریت های ارشد نظام بوده و در دولت های مختلف بعد از انقلاب در سمت های گوناگون خدمت کرده است شافعی که جزو مبارزان نهضت اسلامی به رهبری حضرت امام راحل (ره) بود پس از پیروزی انقلاب به مدت ۲ سال مدیریت سازمان صنایع ملی ایران را به عهده گرفت. در سال ۱۳۶۳ پس از آنکه مدتی معاونت فلزات غیرآهنی وزارت معادن و فلزات را عهده‌دار بود به‌ عنوان وزیر صنایع به مجلس معرفی شد و پس از اخذ رای اعتماد به مدت ۵ سال تا سال ۱۳۶۸ وزیر صنایع بود و سپس به سازمان برنامه و بودجه رفت و ۲۸ ماه معاون امور تولیدی این سازمان بود. در دی ماه ۱۳۷۰ با تصویب مجلس به‌عنوان اولین وزیر تعاون، این وزارتخانه را تأسیس کرد و تا اواسط سال ۱۳۷۶ در این سمت بود تا اینکه مجدداً به وزارت صنایع بازگشت و به مدت سه سال و اندی تا زمان ادغام آن با وزارت معادن و فلزات وزیر صنایع باقی ماند. آخرین پست مهندس شافعی معاونت نظارت راهبردی سازمان برنامه و بودجه است و قبل از معاون وزیر صنعت و رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بود از طرفی رضا اردکانیان در سال ۱۳۶۲ به عنوان مهندس عمران از دانشگاه فارغ‌التحصیل شد. در ایام تعطیلی دانشگاه از سال ۱۳۵۹ با حسن عباسپور وزیر نیرو در دولت شورای انقلاب همکاری کرد. پس از شهادت عباسپور با راه اندازی جهاد ادارات- جهاد سازندگی در وزارت نیرو به این همکاری ادامه داد. مهمترین پست های اجرایی وی معاون هماهنگی امور عمرانی وزارت کشور، معاون برنامه‌ریزی و امور...
 • آخرین جزئیات از زلزله ۵ ریشتری کرمان
 • حبیب‌الله نیک‌زادی نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به زلزله صبح امروز کرمان، اظهار داشت: این زلزله ساعت 4:30 دقیقه و با بزرگی 5 ریشتر حوالی هجدک را لرزاند.وی درباره تلفات جانی این زمین لرزه، افزود: خوشبختانه زلزله مذکور تلفات جانی نداشته است.نماینده مردم بم در مجلس با بیان اینکه بر اثر این زمین لرزه تنها یک روستا آسیب دیده، تصریح کرد: این روستا در حد واسط بین چترود شهر شهداد و شهر کرمان واقع شده است.نیک‌زادی با تاکید بر اینکه بر اثر این زلزله دیوار‌های چند خانه خشتی ترک برداشته و دچار آسیب شده، اظهار داشت: در حال حاضر هلال احمر در منطقه مستقر شده تا در صورت نیاز به اهالی روستا کمک کند.
 • آخرین وضعیت هافبک سرباز پرسپولیس
 • هافبک پرسپولیس که برای حضور در بازی با الهلال عربستان به دنبال دریافت مجوزهای قانونی برای خروج از کشور بود هنوز نتوانسته است برگه ترخیص خود را دریافت کند. به گزارش خبرنگار مهر،احمد نوراللهی امروز برای دریافت برگه ترخیص از خدمت سربازی خود اقدامات لازم را انجام داد تا بتواند گذرنامه خود را برای همراهی پرسپولیس در بازی های لیگ قهرمانان آسیا دریافت کرده و سرخپوشان را در بازی رفت مقابل الهلال عربستان همراهی کند. اما به وی اعلام شده است هنوز سرباز محسوب می شود و نمی تواند برای سرخپوشان پایتخت بازی کند. هافبک پرسپولیس که با توجه به انجام امور اداری مربوط به پایان خدمتش به اصفهان نرفت تا برای این تیم در بازی با سپاهان بازی کند دیدار برابر الهلال عربستان را نیز از دست داد. نوراللهی اجازه خروج از کشور را ندارد و باید منتظر بماند تا تکلیف زمان پایان خدمتش مشخص شود.
 • آخرین وضعیت تغییر ساعت کار بانک ها اعلام شد سند
 • به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ در ابلاغیه هیات وزیران علاوه بر دستگاه های اجرایی، ‌بانک های شهر تهران نیز مجاز شده اند از اول تا پانزدهم مهرماه سال جاری، در صورت تاخیر کارکنان تا ساعت 9 صبح، تاخیر مزبور را مجاز تلقی کنند. منبع: تسنیم 401 هیات وزیران بانک معاون اول رییس جمهور
 • آخرین وضعیت نوراللهی برای همراهی پرسپولیس
 • ورزش>لیگ برتر - هافبک تیم فوتبال پرسپولیس در تلاش است این تیم را در سفر به امارات همراهی کند. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ دوران خدمت سربازی احمد نوراللهی امروز (چهارشنبه) به پایان رسید و این بازیکن به دنبال این است تا هر چه زودتر مجوز همراهی پرسپولیس در مسابقات لیگ و لیگ قهرمانان آسیا را دریافت کند.نوراللهی برای اینکه بتواند با پرسپولیس راهی امارات شده و این تیم را در بازی با الهلال همراهی کند به دنبال این است که مراحل اداری مربوط به صدور کارت پایان خدمتش سریع‌تر به پایان برسد و از این‌رو تا فردا پیگیر این قضیه خواهد شد.احتمال اینکه نوراللهی تا فردا ظهر بتواند مجور همراهی پرسپولیس در بازی با الهلال را بگیرد، وجود دارد. 256 41 کلید واژه‌ها : باشگاه پرسپولیس -
 • ۱۱ مهر آخرین مهلت ثبت نام در دوازدهمین جشنواره کارافرینان برتر ایلام
 • به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از ایلام به نقل از کانال اطلاع رسانی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شکرالله شیرخانی، سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، اظهار کرد: هدف از برگزاری دوازدهمین جشنواره کارافرینان برتر استان ایلام، اشاعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی، تاکید بر خلاقیت و نوآوری در کسب و کار، ترویج و توسعه فرهنگ کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری، شناسایی کارآفرینان در سراسر کشور و انتخاب برترین آن ها و معرفی به عنوان الگو به آحاد جامعه خصوصاً جوانان است.وی ایجاد فضای تعامل و همکاری میان فعالان عرصه های مختلف اقتصادی در بخش‌های صنعت، کشاورزی و خدمات، ایجاد نشاط و رقابت در فضاهای کسب و کار، هم افزایی و مشارکت کارآفرینان در توسعه اقتصادی کشور و ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی و تقویت نقش کارآفرینان در نظام تصمیم سازی کشور را از دیگر اهداف این جشنواره عنوان کرد و گفت: ثبت نام از روز شنبه 11شهریورماه سالجاری آغاز و تا پایان روز سه‌شنبه 11 مهرماه ادامه خواهد داشت .سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: تمام صاحبان کسب و کار دارای نوآوری و خلاقیت و افراد و شرکت‌هایی که واجد شرایط کارآفرینی هستند، می‌توانند در مهلت اعلام شده به آدرس اینترنتی www.karafarinanebartar.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم های مربوطه و ارسال مستندات اقدام کنند.شیرخانی عنوان کرد: کارآفرینان برتر در سه بخش اقتصادی، صنعت، کشاورزی و خدمات استان انتخاب و پس از معرفی در جشنواره استانی، در صورت داشتن شرایط لازم و کسب امتیازات لازم به جشنواره ملی امتنان از کارآفرینان برتر کشور معرفی خواهند شد.وی تاکید کرد: متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به دبیر خانه این جشنواره در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام واقع در بلوار دانشجو- اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ایلام، طبقه دوم، مدیریت توسعه اشتغال و کارآفرینی...
 • آخرین وضعیت شکایت کاوه رضایی و تیموریان از استقلال
 • به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز ‌و ‌به نقل از سایت رسمی باشگاه استقلال، سید پندار توفیقی معاون ورزشی باشگاه استقلال با اشاره به موضوع برگزاری دیدارهای دوستانه استقلال با بشیکتاش و فنرباغچه ترکیه، ، اظهار کرد: بدون تردید برگزاری دیدارهای دوستانه بین المللی باعث بالاتر رفتن سطح تجربی و کیفی تیم‌ها می‌شود و می‌بینید که بزرگترین تیم‌های دنیا نیز چنین کاری را انجام می دهند. مذاکرات خوبی نیز در این خصوص میان باشگاه‌های بشیکتاش و فنرباغچه با استقلال انجام شده و علاوه بر انجام بازیهای دوستانه، تعاملات خوبی نیز با آنها خواهیم داشت. او افزود: همان طور که مدیرعامل باشگاه در اطلاعیه روز گذشته اعلام کرد، هواداران لایق بهترین ها هستند. امیدوارم بدشانسی های پیاپی که در مسائل مختلف از جمله مصدومیت ها پیش آمده، پایان یابد و با تلاش و همدلی که میان کادر فنی و بازیکنان وجود دارد، آبی پوشان در مسابقه امروز موفق و دست پر از زمین خارج شوند. معاون ورزشی باشگاه استقلال در خصوص شکایت کاوه رضایی و آندرانیک تیموریان به ای اف سی، گفت‌: کارهای لازم در این خصوص انجام شده است. قرارداد کاوه رضایی با آپشنهای انگیزشی یک میلیارد و ٦٠٠ میلیون تومان بوده که بر اساس رایزنی ها و مکاتبات آقای افتخاری، این مساله در حال بر طرف شدن است. 116
 • ۳۱ شهریور آخرین مهلت تسویه اقساط سهام عدالت
 • به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سازمان خصوصی سازی، این سازمان با صدور اطلاعیه شماره ۷ خود اعلام کرد: سامانه سهام عدالت در نیمه دوم اسفندماه سال گذشته به نشانی www.samanese.ir رونمایی شده است تا دارندگان سهام عدالت با مراجعه به آن از وضعیت صورتحساب خود آگاه شده و در صورت تمایل نسبت به تسویه باقیمانده اقساط شان اقدام کنند. از این رو مشمولان سهام عدالت تا پایان ۳۱ شهریور سالجاری فرصت دارند صورت حساب خود را از سامانه سهام عدالت دریافت و پس از آگاهی از ارزش سهامشان، در صورت تمایل نسبت به تسویه مانده بدهی اقساط خود اقدام کنند. بر اساس این اطلاعیه مهلت اعلام شده، برای مشمولانی که در قید حیات هستند و همچنین برای بازماندگان متوفیان سهام عدالت می‌باشد و پس از پایان این مهلت، زمان تسویه مانده بدهی سهامداران عدالت قابل تمدید نخواهد بود و با پایان این تاریخ در روز ۳۱/۶/۱۳۹۶ به هیچ وجه امکان پرداخت مانده بدهی اقساط مشمولان سهام عدالت از طریق شعب بانک ملی ایران و دستگاههای خودپرداز آن بانک در سراسر کشور وجود نخواهد داشت. بر این اساس تمامی مشمولان سهام عدالت و بازماندگان فوت شدگان این سهام، تنها تا پایان ۳۱ شهریورماه می‌توانند با وارد کردن اطلاعات هویتی مشمولین در سامانه سهام عدالت، از وضعیت صورتحساب مربوطه آگاه شده و در صورت تمایل نسبت به تسویه باقیمانده اقساط سهام عدالت اقدام کنند. همچنین در اطلاعیه سازمان خصوصی سازی تاکید شده است: ورود شماره شبای حساب بانکی مشمولان در این سامانه جهت دریافت سود سهام عدالت تابع این مهلت نیست و مشمولان برای ورود شماره شبای خود کماکمان فرصت دارند. البته شایان ذکر است سامانه سهام عدالت از تاریخ ۱/۷/۱۳۹۶ به مدت ۱۰ روز به منظور بروز رسانی سیستم و تغییرات لازم، از دسترس عموم مشمولین خارج خواهد شد اما پس از این تاریخ مجددا...
 • موگرینی و ظریف درباره آخرین وضعیت اجرای برجام گفت و گو کردند
 • نیویورک - ایرنا - فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز چهارشنبه با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیدار و گفت وگو کرد. به گزارش ایرنا، در این دیدار طرفین در خصوص آخرین وضعیت اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) گفت و گو و تبادل نظر کردند.نماینده عالی اتحادیه اروپا در این دیدار بر حمایت و تعهد مجدد این اتحادیه نسبت به برجام تاکید کرد.این خبر در حال تکمیل است.اروپام** انتشار: زهرا هژبری
 • مسافران در آخرین تعطیلات شهریور بخوانند/محدودیت های ترافیکی جاده های مازندران
 • محسن هاشمی رییس اداره مدیریت راه های مازندران با بیان این که به صورت 24 ساعته وضعیت ترافیکی و جوی توسط سامانه های هوشمند حمل و نقلی زیر نظر و پایش قرار دارد ،از روز محدودیت های ترافیکی چهارشنبه29شهریورالی یکشنبه 2 مهرماه 96 در گفت و گو با خبرنگار ایسکانیوز، اظهار داشت: تردد موتور سیکلت از ساعت12:00ظهر روز چهارشنبه مورخ96/06/29 الی ساعت 06:00 روز یکشنبه مورخ96/07/02 از محورهای کرج – چالوس ، هراز، فیروزکوه و محورتهران – سمنان – مشهد و بالعکس ممنوع است. وی ادامه داد: تردد موتور سیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود. رییس اداره مدیریت راه های مازندران پیرامون تردد سواری در محور کندوان گفت:تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14:00 روز جمعه الی 02:00بامداد روز شنبه مورخ96/07/01 از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام مأمورین پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 17:00 روز جمعه مورخ 96/06/31 الی 02:00بامداد روز شنبه مورخ 96/07/01از مرزن آباد به سمت کرج بصورت یک طرفه خواهد بود. وی افزود: تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15:00 الی 24:00 روز شنبه مورخ96/07/01 از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام مأمورین پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 18:00 الی 24:00 روز شنبه مورخ 96/07/01 ازمرزن آباد به سمت کرج بصورت یکطرفه خواهد بود. محور هراز وی در توضیح محدودیت های ترافیکی در محور هراز گفت: تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14:00روز جمعه مورخ 96/06/31 الی 01:00 بامداد روز شنبه مورخ 96/07/01 از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و از ساعت16:00 روز جمعه مورخ 96/06/31 الی 01:00 بامداد روز شنبه مورخ 96/07/01 با اعلام مأمورین پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از آب اسک به سمت رودهن(محدوده مشاء) بصورت یک طرفه خواهد بود....
 • دعوت رامبد جوان از مردم برای دیدن آخرین قسمت خندوانه
 • به گزارش جام نیوز، خندوانه برنامه‌ای تلویزیونی به کارگردانی و اجرای رامبد جوان است که در هر قسمت با چهره‌های سرشناس سینما، تلویزیون، ورزش، سیاست و مانند آن در مورد خنده و شادی گفت و گو می‌کنند و هر شب به جز جمعه‌ و شنبه از شبکه نسیم روی آنتن می‌رود. قرار است آخرین قسمت از فصل چهارم این برنامه امشب ۲۹ شهریورماه ۹۶ با حضور نگار جواهریان پخش شود. به همین منظور رامبد جوان با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود کاربران فضای مجازی را به تماشای این برنامه دعوت کرد. رامبد جوان در صفحه اینستاگرام خود نوشت: برنامه امشب خندوانه را از دست ندين 2024