وزیر راه و شهرسازی می گوید، در حال حاضر 11 میلیون حاشیه‌ نشین و 8 میلیون ساکن بافت فرسوده داریم که نشان دهنده نبود تعادل قابل توجه در کشور است و نمی‌توان نسبت به آن بی‌توجه بود.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، «عباس آخوندی» روز یکشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت شهرهای جدید با تاکید بر اینکه ما در حوزه شهرنشینی در ایران با فرصت و تهدیدهای متعددی مواجه هستیم، بیان کرد: از نظر من تهدیدهای موجود در حوزه شهرنشینی تا حد زیادی به مساله عدم تعادل بستگی دارد، مساله ای که با توزیع نامناسب جمعیت در سرزمین، انباشت جمعیت در شهرهای بزرگ، حاشیه ‌نشینی بسیار گسترده،عدم ضرورت بازآفرینی شهرها از درون و پوسیدگی آنها و رشد سریع شهرنشینی طی حدودا 6 دهه متوالی در کشور وضعیتی سخت و نحوه الگوی نامناسب سکونت‌گزینی را در نظام جمعیتی کشور ایجاد کرده است.عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به تهیه 5 برنامه توسعه از پیش از انقلاب اسلامی تاکنون، گفت، اما آنچه که امروز شاهد آن هستیم وضعیت قابل قبول برای جامعه ایران و مسلمانان نیست.

آخوندی با تأکید براین که براساس اسناد و لیست اقدامات انجام گرفته در حوزه شهرسازی نمی‌توانیم بگوییم که در این حوزه کاری انجام نگرفته است، گفت: به واقع با وجود انجام تمامی این اقدامات آیا می‌توانیم بگوییم که در زمان فعلی به رفاه نسبی در کشور رسیده‌ایم؟ آمار کلی نشان می‌دهد که در حال حاضر 27 میلیون واحد مسکونی و 24 میلیون خانوار در کشور وجود دارد، با وجود آنکه خانه بیشتر از خانوار وجود دارد ولی شاهد توزیع قابل قبولی در کشور نیستیم چرا که همچنان 2 میلیون و 600 هزار خانه خالی و2 میلیون و 100 هزار خانه دوم در سراسر ایران وجود دارد.

این مقام مسئول همچنین خاطرنشان کرد: این در حالی است که ما در زمان کنونی شاهد 19 میلیون نفر در وضعیت بدمسکنی (حاشیه‌ نشین و ساکن در بافت فرسوده) بوده و کشور را در وضعیت عدم تعادل بسیار بسیار بزرگی می‌بینیم.

آخوندی در ادامه سخنان خود تعادل پایدار را یکی از مهم‌ترین مباحث موجود در حوزه مهندسی اعلام کرد و گفت: به روشنی معلوم است که با وجود عدم تعادل در کشور، تعادل پایدار در شهرها به وجود نمی‌آید، مساله ‌ای که باید در سیاست، حوزه آکادمیک و برنامه‌ریزی به آن توجه شود.

عضو کابینه دولت دوازدهم عدم تعادل در یک جامعه و شهر را دارای ظهور و جلوه‌های متعدد در آن منطقه دانست و گفت: بزرگترین مشکل ما در حال حاضر وجود تصور حل مشکل با شعار است، اما باید به این نکته توجه کنیم که آیا شعار بزرگتر از مسکن مهر در بخش مسکن در کشور سابقه اجرایی داشته است؟ اقدامی که این حجم از منابع کشور را درگیر خود کرد ولی در نهایت نتوانست تعادل لازم در شهر را ایجاد کند. بیاییم فکر کنیم که آیا این اقدام کمکی به ایجاد تعادل در کشور کرد و یا فرآیند عدم ایجاد آن را تشدید کرد؟

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: من به واقع از صاحب‌نظران می‌خواهم که راجع به این موضوع، عمیقا فکر کنند، چرا که این مورد با راه‌ حل فوری، شعار و کیمیاگری حل نمی‌شود.

آخوندی در ادامه بیان داشت: زمان فعلی فرصتی خوبی برای ما به شمار می‌رود چرا که تحولات شهری در ایران، مراحل نهایی خود را طی کرده و رشد شتابان را از دست داده است پس به نظر می‌رسد که هم‌اکنون به طور تقریبی با ثباتی در تغییر و تحولات جمعیت شهری در کشور روبه‌رو هستیم.

به گفته وی، نتایج سرشماری مرکز آمار، تهران در سال 90 دارای جمعیتی بالغ بر 8 میلیون و 300 هزار نفر بوده و تا سال 95 به طور میانگین هرسال رشدی 80 هزار نفری را تجربه کرده است که در این مدت پروانه ساخت بیش از 700 هزار خانه مسکونی نیز صادر شده است، مواردی که همگی نشان می‌دهد تحولات جمعیتی دیگر کشش قبل را نداشته و مراحل نهایی خود را سپری می‌کند.

به جای توسعه شهر به دنبال ارتقای کیفیت زندگی هستیم

آخوندی با تأکید براین که عدم توجه به موارد مذکور تنها باعث ایجاد خوابگاه‌های بدون حس زندگی شده و به نیاز کسی پاسخ نخواهد داد، گفت: در درجه اول هدف ما ایجاد قدرت خرید برای مردم است، طی 4 سال گذشته فشار زیادی بر ما مبنی بر ادامه روش قبلی در مداخله مستقیم وارد شد، امری که ناکامی آن و در نتیجه اتلاف منافع ملی در صورت پیشبردش به روشنی برایم معلوم بود، ولی امروز خوشبختانه آثار اقدامات ما در این حوزه آشکار شده است، درحال حاضر می‌بینیم که 260 هزار متقاضی صندوق پس‌انداز یکم وجود دارد و روزانه بیش از 800 نفر در آن ثبت نام می‌کنند.

وزیر راه و شهرسازی همچنین ادامه داد: قطعا با این روش مردم خود درباره نحوه سکونتشان تصمیم می‌گیرند، ما در این اقدامات به جای توسعه شهر به دنبال ارتقای کیفیت زندگی هستیم.

عضو کابینه دولت دوازدهم در ادامه سخنان خود تأکید کرد: هم‌اکنون وجود مدرسه، درمانگاه، مسجد و شبکه اجتماعی برای من در کنار واحدهای مسکونی مهم است، قطعا زنده بودن شهر برای من اهمیت دارد، ویژگی که برای رسیدن به آن گسترش فضای سبز ضروری است. بدون شک ایرانی‌ها برای زندگی به فضایی خاص نیاز دارند تا در آن خوشحال بوده و آرامش داشته باشند، آن‌ها در هر فضایی نمی‌توانند زندگی کنند.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت بحث حمل و نقل در شهرها نیز بیان کرد: قطعا در صورت سیستم حمل و نقلی مناسب بین شهرها دیگر نیازی به وجود شهرهای متمرکز مانند تهران و مشهد و امثال آن نیست و جمعیت به راحتی توزیع می‌شود.

به گزارش ایرنا هم اکنون بیش از 19 میلیون جمعیت شهری ایران در شرایط بد مسکنی در حاشیه شهرها و یا بافت های فرسوده شهری زندگی می کنند و دولت تلاش می کند با برنامه ریزی مناسب کیفیت زندگی این افراد را با نوسازی بافت های فرسوده شهری ارتقا دهد.

کلیدواژه: عدم تعادل | وزیر راه

منبع: عصر ایران

منبع این خبر، وبسایت www.asriran.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۶۸۸۹۵۲ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

بررسی وحشتناک ترین جملات ترامپ در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد

در همین زمینه

 • حبیب دهقان نسب:چرا ناصر تقوایی را خانه نشین کردیم و بهرام بیضایی را کوچ نشین
 • فرهنگ>تئاتر - حبیب دهقان‌نسب در نشست خبری نمایش «سهروردی» گفت: «چرا قدر اساتید خود را نمی‌دانیم و از اساتید خارجی دعوت می‌کنیم تا در کشورمان ورکشاپ بگذارند؟! چرا کسی مثل ناصر تقوایی را خانه‌نشین کرده‌ایم و بهرام بیضایی را کوچ‌نشین؟» ‌ به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ظهر امروز، شنبه اول مهر، نشست خبری نمایش «سهروردی» به نویسندگی و کارگردانی شکرخدا گودرزی که از فردا یکشنبه دوم مهر اجرای خود را در تالار وحدت آغاز خواهد کرد، با حضور او و تعدادی از بازیگرانش برگزار شد. از جمله بازیگران حاضر در این نشست می‌توان به علی دهکردی (سهروردی)، اصغر همت (قاضی رکن‌الدین)، حبیب دهقان‌نسب (سیف‌الاسلام)، فخرالدین صدیق‌شریف (افتخارالعلما)، افسر اسدی (حلیمه) و الهام جعفرنژاد (سارا) اشاره کرد. در ابتدا گودرزی صحبت‌های خود را با توضیحی در مورد مدت زمانی که صرف نگارش متن کرده شروع کرد و گفت: «از زمانی که «سهروردی» را نوشتم تا الان بیش از 9 سال می‌گذرد. سه سال از این زمان صرف گرفتن مجوز متن شد چون می‌گفتند باید اول صلاحیت‌تان بررسی شود که آیا می‌توانید این کار را بکنید یا نه! آن زمان بهرام جمالی مدیر بنیاد رودکی بود و همراه با او سه یا چهار جلسه به دیدن غلامحسین ابراهیمی‌دینانی، نجفقلی حبیبی، غلامرضا اعوانی و... رفتیم.» این نویسنده و کارگردان تئاتر ادامه داد: «من طی سه جلسه نمایشنامه «سیمرغ و سهرورد» را برای اعضای موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران خواندم و نظراتشان را در بازنویسی‌های متعددی که انجام می‌دادم اعمال کردم. مراسم رونمایی از این اثر نیز، توسط همین موسسه در سهرورد زنجان زادگاه شیخ اشراق برگزار شد.» او افزود: «در دوره‌ای که شاهد امتناع از اندیشه یا مثله کردن آن هستیم برای روی صحنه بردن اثری اندیشه‌محور و نه گیشه‌محور باید کتک‌خورتان ملس باشد تا بتوانید دوام بیاورید. کمک هزینه‌ای که ما تاکنون از بخش دولتی گرفته‌ایم 10...
 • وزیر نفت:هم اکنون به اندازه دوران جنگ به جهاد نیاز داریم
 • وزیر نفت بر افزایش توسعه صنعت نفت و جذب سرمایه خارجی در این صنعت تاکید کرد و گفت: ما هم‌اکنون به اندازه دوران جنگ به جهاد نیاز داریم. به گزارش شانا به نقل از خبرگزاری‌ها، بیژن زنگنه در بیست و نهمین گردهمایی فرماندهان رزمی مهندسی جنگ جهاد سازندگی اظهار کرد: همان گونه که در دوران جنگ برای دفاع از کشور، تلاش شبانه روزی انجام می دادیم، امروز هم برای ایجاد اشتغال و توسعه کشور باید تلاش شبانه روزی انجام دهیم. وی با یادآوری این که در سال ۹۲ که دولت روی کار آمد به دلیل تحریم‌ها صادرات ما روزانه به یک میلیون بشکه و حتی به کمتر از این عدد رسیده بود، تصریح کرد: پس از این‌که تحریم‌ها برداشته شد توانستیم به سرعت میزان تولید را افزایش دهیم و آن را به دوران پیش از تحریم‌ها برسانیم. زنگنه با اشاره به این که ما با زحمات زیاد توانستیم میزان تولید را افزایش دهیم، گفت: در این زمینه بحث‌های زیادی شد و بد و بیراه‎های بسیاری به ما گفتند اما کوتاه نیامدیم و بنده اعلام کردم هرگز زیر بار این مسئله نمی روم که تولید ایران از زمان پیش از تحریم‌ها کمتر باشد. وی بر ضرورت افزایش تولید نفت در کشور تاکید کرد و گفت: برای این مسئله به سرمایه خارجی و فناوری نو نیاز داریم. زنگنه با بیان این که صنعت نفت در فاز اول توسعه به 50 میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد که نمی توان آن را از منابع داخلی تامین کرد، یادآور شد: یک میدان نفتی ما سالیان دراز است که ۵٠ هزار بشکه نفت تولید می کند در حالی که با فناوری جدید می تواند تا ۴٠٠ هزار بشکه تولید داشته باشد و این موضوع با قراردادهای جدید نفتی که تدوین شده ، میسر می شود. وزیر نفت، افزایش یک درصد ضریب بازیافت مخازن نفتی...
 • معاون وزیر:یک و نیم میلیون نفر از آمار بی سوادی کشور کم شده است
 • زاهدان - ایرنا - معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی گفت: یک و نیم میلیون نفر از آمار بی سوادی کشور با تلاش های دولت تدبیر و امید در سالهای 91 تا 95 کاسته شده است. علی باقرزاده روز شنبه در حاشیه آیین زنگ «مهر و مقاومت» به مناسبت آغاز بازگشایی مدارس سیستان و بلوچستان در دبیرستان دخترانه علوم و معارف اسلامی زاهدان، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان کاهش آمار بی سوادی از نظر کمی 13 برابر سالهای 86 تا 90 است.وی بیان کرد: بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال 95، نرخ باسوادی کشور 2.85 درصد رشد کرده که حدود 14 برابر نسبت به سالهای 86 تا 90 است.وی افزود: همچنین شاخص کاهش بی سوادی در سیستان و بلوچستان تقریبا 2 برابر میانگین کشوری است.وی تصریح کرد: چهار و نیم درصد نرخ با سوادی در گروه سنی بالای 6 سال در سیستان و بلوچستان افزایش یافته است.رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: بیش از 100 هزار نفر از سال 91 تا 95 از آمار بی سوادی در سیستان و بلوچستان کم شده است.باقرزاده اظهار داشت: ماموریت ما در سازمان نهضت سواد آموزی در گروه سنی بالای 10 سال است.وی بیان کرد: طرحی برای آموزش گروه سنی 10 تا 19 سال، معلولان و افراد دارای شرایط خاص در سازمان نهضت سواد آموزی وجود دارد که هم اینک در حال اجراست.وی ادامه داد: حدود هشت هزار نفر معلول، نابینا و ناشنوا در 2 سال اخیر در کشور با روش های خاص آموزش دیده اند و این روند همچنان ادامه دارد.وی تصریح کرد: سرانه آموزشی این افراد تقریبا 30 درصد بالاتر از بقیه افراد است.معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: تلاش گسترده ای در آموزش و پرورش در حال انجام است تا کودکان لازم التعلیم به موقع سر کلاس درس حاضر...
 • در نشست خبری در حاشیه نشست مجمع عمومی انتقاد نیکی هیلی از شعار مرگ بر آمریکا/نمی خواهم وزیر امور خارجه آمریکا شوم
 • به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل در نشست خبری در نیویورک در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: کشورهای زیادی دیدگاه های خودشان را در این خصوص دارند که آیا ایالات متحده باید در توافق هسته ای بماند یا خیر. اما این کشورها در این وضعیت قرار ندارند که ببینند ایرانی ها می گویند مرگ بر آمریکا. انها نمی گویند مرگ بر آلمان. آنها این سخنان را بیان نمی کنند. شاهد آن هستیم که حملات تروریستی که در هرجا روی می دهد با ایران ارتباط هایی دارد و ما باید در این زمینه مراقب باشیم. بنابراین آنچه کشورهای دیگر درباره آمریکا می گویند هرگز تعیین کننده اقدام امریکا نبوده است. آنچه برای رئیس جمهور امریکا مهم است که بداند ایا همه کارهایی که انجام می دهد به بهترین شکل همسو با منافع امنیتی مردم آمریکا قرار دارد و اتفاق جاری نیز همینطور است. نمی‌خواهم وزیر امور خارجه آمریکا شوم نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد پنجشنبه تلاش کرد شایعات درباره اینکه می خواهد به جای رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا شود از بین ببرد. هیلی در نشست خبری در نیویورک در پاسخ به اینکه آیا می خواهی وزیر امور خارجه شوی گفت: «نه، این را نمی خواهم.»
 • مشاور وزیر آموزش و پرورش:سند تحول بنیادین نقشه راه ۱۴ میلیون دانش آموز است
 • به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، حجت‎الاسلام مجتبی ملکی صبح امروز در آئین زنگ بازگشایی مدارس که همزمان با بزرگداشت سالروز حماسه مقاومت و پیروزی، هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر به صورت متمرکز در دبیرستان شاهد دختران شهرستان گرگان برگزار شد، اظهار کرد: سند تحول بنیادین تنها متعلق به آموزش و پرورش نیست بلکه سند نظام جمهوری اسلامی است، این تصور درستی نیست که این سند فقط برای آموزش و پرورش تدوین شده است. وی تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش نه از طرف دولت بلکه به نمایندگی از حاکمیت و نظام اسلامی وظیفه اجرای سند تحول بنیادین را بر عهده دارد، این سند بدون حضور موثر و پررنگ عوامل ذی‎نفع و عوامل اثرگذار در تعلیم و تربیت به اهداف خود نخواهد رسید. مشاور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه 14 عامل موثر در تعلیم و تربیت احصاء شده است از خانواده به عنوان مهمترین عامل یاد کرد و افزود: آموزش و پرورش بسترهای خوبی فراهم کرده است که شوراهای آموزش و پرورش و انجمن اولیا و مربیان یکی از همین بسترها است که بدون همکاری خانواده ما در اهداف تربیتی نظام تعلیم و تربیت موفق نخواهیم بود. ملکی از حوزه‎های علمیه خواست تا در راستای پیشبرد اهداف سند تحول بنیادین به آموزش و پرورش کمک کنند و این سند را برخواسته از آیات وحیانی قرآن و عترت برشمرد. مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر می‎خواهیم میزان ناهنجاری‎ها و قانون‎گریزی‎ها را در جامعه کاهش دهیم باید هسته اولیه را در آموزش و پرورش پایه‎گذاری کنیم. وی با بیان اینکه گلستان یکی از استان‎هایی است که بسیاری از پیام‎های عاشورایی را در عرصه زندگی عملی محقق کرده است یکی از این پیام‎ها را وحدت حول محور ولایت عنوان کرد. مشاور وزیر آموزش و پرورش با گرامیداشت ماه محرم و هفته دفاع مقدس گفت: ما...
 • پسرک ویلچر نشین
 • مرد ثروتمندی سوار بر اتومبیل گران قیمت خود با سرعت فراوان از خیابانی می گذشت.ناگهان پسربچه ای پاره آجری به سمت او پرتاب کرد. پاره آجر به اتومبیل او برخورد کرد. مرد پایش را روی ترمز گذاشت و سریع پیاده شد و دید که صدمه ی زیادی به اتومبیلش وارد شده. به طرف پسرک رفت تا او را به سختی تنبیه کند.پسرک گریه کنان، با تلاش فراوان توجه مرد را به سمت پیاده رو، جایی که برادر فلجش از روی صندلی چرخدار به زمین افتاده بود جلب کرد.پسرک گفت :”اینجا خیابان خلوتی است و به ندرت کسی از آن عبور می کند، هر چه منتظر ایستادم و از رانندگان کمک خواستم، کسی توجه نکرد. برادر بزرگم از روی صندلی چرخدارش به زمین افتاده و من نتوانستم بلندش کنم . برای اینکه شما را متوقف کنم، ناچار شدم از این پاره آجر استفاده کنم."مرد بسیار ناراحت شد و به فکر فرو رفت. برادر پسرک را روی صندلی اش نشاند، سوار ماشینش شد و به راه افتاد.
 • پارس جنوبی جم صدر نشین باقی ماند
 • تیم پارس جنوبی جم مقابل میزبان خود سایپا به تساوی یک – یک رسید. به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، در چارچوب دیدارهای هفته هفتم لیگ برتر فوتبال از ساعت 18 و 30 دقیقه امروز تیم پارس جنوبی جم صدرنشین این رقابت‌ها در تهران به مصاف سایپا رفت. این دیدار در نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان رسید. در نیمه دوم اول سایپا به گل رسید و شاگردان علی دایی در دقیقه 86 روی یک ضد حمله، از سمت راست به سرعت روی دروازه پارس جنوبی جم رفتند و محمد سلیمانی با یک ضربه پای راست، تیمش را جلو انداخت. اما این برد دوامی نیافت و در دقیقه 91 و در وقت های اضافه بازی علی دشتی مهاجم پارس جنوبی در محوطه جریمه سایپا سرنگون شد تا وحید حمدی نژاد در دقیقه 96 این توپ را تبدیل به گل کند و امتیاز این بازی میان دو تیم تقسیم شود. پارس جنوبی جم با یک امتیاز این بازی 17 امتیازی شد و در صدر لیگ برتر فوتبال باقی ماند. سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی در نشست خبری پس از دیدار با سایپا، با اشاره به نمایش خوب شاگردانش در این بازی گفت: پارس جنوبی در آخرین دقایق از یک بازی دشوار در تهران یک امتیاز حساس را گرفت تا همچنان صدرنشین بی رقیب لیگ برتر باشد. مهدی تارتار افزود: کمتر کسی در ایران فکرش را می کرد که پارس در هفته هفتم در صدر جدول باشد. مانشان دادیم که هر کاری را می توان با تلاش و پشتکار انجام داد. البته توقع ما ماندن در لیگ است و بی جهت توقعمان را از تیم بالا نمی‌بریم. اما وقتی بازیکنان من می‌توانند در چند دقیقه نتیجه بازی را عوض کنند یعنی به این خودباوری رسیده‌ایم و می‌‎توانیم تا آخر فصل همین روند را حفظ کنیم. او ادامه داد: در نیمه...
 • نرخ اجاره بها در مناطق مرفه نشین پایتخت جدول
 • اقتصاد آنلاین- مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده رهن آپارتمان در مناطق مرفه نشین تهران طی شهریور ماه 96 است. بنابرعرف بازار، در ازای کم کردن یک میلیون تومان از ودیعه، 30 هزار تومان به اجاره بهای ماهیانه اضافه می شود. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد:
 • جادوگر و آقا معلم یادگاری گرفتند/بختیار رحمانی نشین شد
 • به گزارشخبرنگار فوتبال و فوتسالگروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان،تیم‌های فوتبال پیکان و نفت طلاییه از ساعت ۱۸:۳۰ امروز در چارچوب هفته هفتم لیگ برتر در ورزشگاه شهدای شهر قدس به مصاف یکدیگر رفته اند. حاشیه‌های این دیدار به شرح زیر است: پیش از شروع مسابقه سرمربیان ۲ تیم برای خوش و بش به سمت یکدیگر رفتند و به درخواست عکاسان کنار هم ایستادند و عکسی را به یادگار گرفتند. به مناسبت هفته دفاع مقدس و ماه محرم بازیکنان ۲ تیم با بنر‌هایی با این مضمون وارد زمین شدند. در برگه ارائه شده از سوی سازمان لیگ نام آنالیزور تیم نفت طلاییه به عنوان مدیر این تیم ثبت شده است. علی حمودی و علی زینالی از تیم نفت طلاییه به سمت مجید جلالی رفتند و با او خوش و بش کردند. از تیم پیکان هم امیر حسین صادقی و علی حمودی به سمت علی کریمی رفتند. هواداران حاضر در ورزشگاه که تعدادشان کم است پیش از سوت داور شروع به تشویق کردن علی کریمی کردند. محمود شیعی، حمیدرضا جهانیان، رحمان احمدی، کنت، سعید عزیزیان به همراه پدر و برادر سینا خادم پور جزو افراد حاضر در جایگاه ویژه هستند. کنت بازیکن نیجریه‌ای تیم پیکان برای دومین بازی متوالی به دلیل صادر نشدن مجوز بازی اش نتوانست شاگردان جلالی را همراهی کند. امیر حسین صادقی که در بازی قبلی تیم پیکان با پرسپولیس غایب بود در این دیدار در فهرست ۱۸ نفره قرار دارد، اما جلالی ترجیح داد از او به عنوان بازیکن ثابت استفاده نکند. نزدیک به ۲۰۰ هوادار برای دیدن این مسابقه در ورزشگاه حاضر هستند. در دقیقه ۳ مسابقه ضربه‌ای کاشته نصیب تیم پیکان شد که مرتضی آقاخان پشت ضربه قرار گرفت آن را تبدیل به گل کرد. پس از این گل به سمت علی کریمی رفت و او را در آغوش گرفت. از شروع مسابقه علیرضا امامی فر...
 • صدر نشین در دقیقه ۹۰ ۶ از شکست گریخت/تقابل دو سرمربی پرسپولیسی برنده نداشت
 • خبرگزاری میزان- تقابل دو سرمربی پرسپولیسی در تیم‌های سایپا و پارس‌ جنوبی جم برنده نداشت. به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، تیم فوتبال سایپا در هفته هفتم لیگ برتر در ورزشگاه دستگردی تهران به مصاف تیم صدرنشین پارس جم جنوبی رفت که این دیدار در نهایت با تساوی یک بر یک به پایان رسید. محمدرضا سلیمانی در دقیقه 86 برای سایپا و وحید حمدی نژاد در دقیقه96 از روی نقطه پنالتی برای پارس جم گلزنی کردند. با این حساب تقابل دو سرمربی پرسپولیسی در تیم‌های سایپا و پارس جم برنده نداشت و پارس جنوبی جم نیز با این نتیجه در صدر جدول باقی ماند. انتهای پیام/
 • کارگردان یتیم خانه ایران خانه نشین نشده است/غیبت ابوالقاسم طالبی در جشنواره فجر
 • خبرگزاری میزان- دستیار کارگردان فیلم "یتیم‌خانه ایران" گفت: طالبی هر روز به دفتر می‌رود و به تمامی کارهای خود رسیدگی مستقیم می‌کند. بیماری اش رفع شده و اینطور نبود که آقای طالبی خانه نشین شود. اتفاقاً تشخیص پزشک بر آن بوده که فعالیت بیشتر و بهتر در روند درمان تاثیر مثبت دارد. حسن لفافیان در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان در خصوص وضعیت جسمانی ابوالقاسم طالبی گفت: خدا را شکر ابوالقاسم طالبی در حال حاضر از لحاظ جسمی بسیار خوب است. یکی از رگ‌های قلب وی همچنان گرفته است اما طبق تشخیص پزشک دیگر نیازی به عمل نیست و از طریق مصرف دارو روند درمان ادامه دارد. وی در همین راستا ادامه داد: در حال حاضر حال عمومی وی بسیار بهتر است. هر روز به دفتر می‌رود و به تمامی کارهای خود رسیدگی مستقیم می‌کند. بیماری اش رفع شده و اینطور نبود که آقای طالبی خانه نشین شود. اتفاقاً تشخیص پزشک بر آن بوده که فعالیت بیشتر و بهتر در روند درمان تاثیر مثبت دارد. دستیار کارگردان فیلم "یتیم‌خانه ایران" با اشاره به ساخت سریال تاریخی توسط طالبی تاکید کرد: من این روزها در شمال کشور در مقام مشاور کارگردان در پروژه دیگری فعالیت دارم ولی طبق آخرین صحبت‌هایی که با آقای طالبی داشتم، وی با چند تن از دوستان هر روز در محل کار خود مشغول بازنویسی و نگارش فیلمنامه سریال خود هستند. لفافیان از عدم حضور طالبی در جشنواره فیلم فجر خبر داد و خاطرنشان کرد: وی تمام تمرکز خود را برای ساخت این سریال گذاشته و امسال فیلمی را برای حضور در جشنواره فیلم فجر و یا تولید در برنامه ندارد. این پروژه آنقدر سخت و دغدغه آفرین است که در کنار آن نمی‌توان به هیچ کار دیگری فکر کرد.
 • کارگردان یتیم خانه ایران خانه نشین شده است
 • حسن لفافیاندر خصوص وضعیت جسمانیابوالقاسم طالبیگفت: خدا را شکر ابوالقاسم طالبی در حال حاضر از لحاظ جسمی بسیار خوب است.یکی از رگ‌های قلب وی همچنان گرفته است اما طبق تشخیص پزشک دیگر نیازی به عمل نیست و از طریق مصرف دارو روند درمان ادامه دارد. وی در همین راستا ادامه داد: در حال حاضر حال عمومی وی بسیار بهتر است.هر روز به دفتر می‌رود و به تمامی کارهای خود رسیدگی مستقیم می‌کند. بیماری اش رفع شده و اینطور نبود که آقای طالبی خانه نشین شود. اتفاقاً تشخیص پزشک بر آن بوده که فعالیت بیشتر و بهتر در روند درمان تاثیر مثبت دارد. دستیار کارگردان فیلم یتیم‌خانه ایران با اشاره به ساخت سریال تاریخی توسط طالبی تاکید کرد: من این روزها در شمال کشور در مقام مشاور کارگردان در پروژه دیگری فعالیت دارم ولیطبق آخرین صحبت‌هایی که با آقای طالبی داشتم، وی با چند تن از دوستان هر روز در محل کار خود مشغول بازنویسی و نگارش فیلمنامه سریال خود هستند. لفافیان از عدم حضور طالبی درجشنواره فیلم فجرخبر داد و خاطرنشان کرد:وی تمام تمرکز خود را برای ساخت این سریال گذاشته و امسال فیلمی را برای حضور در جشنواره فیلم فجر و یا تولید در برنامه ندارد.این پروژه آنقدر سخت و دغدغه آفرین است که در کنار آن نمی‌توان به هیچ کار دیگری فکر کرد.
 • گزارشى از یک توییت حاشیه ساز
 • به گزارشگروه فیلم و صوتباشگاه خبرنگاران جوان؛ر اساس اسناد منتشر شده شورای شهر تهران اقدام به خرید 21 دستگاه پژو پارس و تبلت اختصاصی برای اعضای شورا کرده است که ارزش این خودروها و تبلت ها نزدیک به یک میلیارد تومان است و از محل بودجه شهرداری تامین شده است.اما نکته قابل توجه توییت بحث برانگیز یکی از نمایندگان در این زمینه است که بسیار حاشیه ساز شده است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی انتهای پیام/ حاشیه هایی پررنگ تر از متن + فسلم
 • سوت/حاشیه های فراوان پرسپولیس و استقلال
 • ماجرای مهدی طارمی و محرومیت او و باشگاه پرسپولیس، مهمترین بخش بسته ورزشی سوت این هفته است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، واکنش های هواداران استقلال به ناکامی های منصوریان و گلایه اهالی دو و میدانی از بی توجهی ها را نیز در سوت این هفته ببینید. دانلود
 • ایمن سازی ۱۵ مدرسه در حاشیه راه های استان
 • به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ رودباری ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای همدان در حاشیه بازدید از راه های استان در گفتگویی اظهار داشت: برای ایمن سازی این مدارس، مبلغ 187 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است. وی افزود: به منظور ارتقای ایمنی عبور و مرور دانش آموزان یکی از اولویت های کاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای همدان علاوه بر آموزش ایمنی به دانش آموزان، ایمن سازی فیزیکی مدارس حاشیه راه ها است. وی افزود: عملیات ایمن سازی فیزیکی مدارس حاشیه راه ها شامل نصب علایم و تجهیزات ایمنی همچون سرعت گیر، تابلو و چراغ چشمک زن و علایم افقی در محوطه مقابل مدارس است که با هدف آرام سازی ترافیک عبوری انجام می شود. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان ایمن سازی آموزشی مدارس حاشیه راه‌ها را یک ضرورت اجتماعی برای کاهش آسیب‌های جاده‌ای در میان قشر آسیب پذیر دانش آموزان دانست و اظهار کرد: آموزش دانش آموزان مدارس حاشیه راه های استان در قالب طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راه ها در دو سطح آموزشی (25 مدرسه و روستا) و فیزیکی (15 مدرسه و روستا) و توزیع اقلام آموزشی و تجهیزات ایمنی بین دانش آموزان در سال 95 انجام شد. وی اضافه کرد: علاوه بر طرح های اجرا شده در مدارس، ایمن سازی معابر و راه های استان طبق استاندارد های تعریف شده برای ایمن سازی تردد کاربران آسیب پذیر نظیر خط کشی های برجسته ، کف نوشته ، لرزاننده ، پل عابر پیاده و اجراي برنامه‌هاي آموزشي براي ترويج فرهنگ استفاده از پل‌هاي عابر پياده و راكبين موتورسيكلت‌ها نيز انجام شده است. مديركل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان با اشاره به تاثير نهادينه شدن ارتقاي ايمني و فرهنگ درست رانندگي كردن در جامعه...
 • حاشیه ای بر سخنرانی روحانی و ترامپ در نیویورک
 • هفتاد و دومین مجمع عمومی سازمان ملل، دو سوپر استار رسانه‌ای درجه یک با دو رویکرد متفاوت داشت؛ حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران و دانلد ترامپ رئیس‌جمهور ایالات متحده. هر چند سخنان نامتعارف رئیس‌جمهور ایالات متحده، به دلیل جنجالی که برپا کرد توجه زیادی را به سوی خود جلب نمود اما این رئیس‌جمهور ایران حسن روحانی بود که به برنده اصلی تورنمنت نفس‌گیر سازمان ملل تبدیل شد. به گزارش ایسنا، متین مسلم با این مقدمه در «خبرآنلاین» نوشت: دیپلمات ارشد یک کشور آسیایی که دولت متبوعش عضو غیردائم شورای امنیت است اما ترجیح می‌دهد هویتش افشا نشود، روز پنجشنبه گفت که «در برابر نطق غیرمتعارف آقای ترامپ، تنها چیزی که انتظار آن را نداشتیم واکنش عجیب حسن روحانی و خونسردی حیرت‌آور او بود. من به همکارانم و برخی دیپلمات‌های اماراتی گفتم روحانی بازی را برد». باتوجه به شناختی که از آقای ترامپ وجود دارد، فکر می‌کنم از همان ابتدا نمی‌بایست تصور می‌کردیم او قرار است (نه صرفا به دلیل مسئله ایران) مواضع دیپلماتیک متفاوتی در برابر بحران‌ها و چالش‌های بین‌المللی در پیش بگیرد. طی تقریبا یک‌ سال گذشته و سپری‌شدن قریب به ۹ ماه از ریاست جمهوری وی، آیا برخورد مناسب‌تر و مواضع قابل دفاع‌تری از او دیده‌ایم؟! البته پال رایان جمهوری‌خواه و رئیس کنگره ممکن است طبق معمول به غلط استدلال کند «آقای رئیس جمهور تازه‌کار است و باید به او فرصت داد!» اما او و همفکرانش در واشنگتن به خوبی می‌دانند مشکل نه در تازه‌کار بودن آقای رئیس‌جمهور که بیشتر در ساختارهای ذهنی و باورهای ایدئولوژیک او نهفته است که همه از جمله ایالات متحده را با مشکل روبه‌رو کرده است. چند سال پیش در شیکاگو، پشت یک اتومبیل موستانگ نوشته شده بود «اگر از رانندگی من خوشت نمی‌آید بزن کنار!». صورت توسعه‌یافته این منطق نوشتاری، با زبانی عریان‌تر معمولا و همواره از سوی آقای رئیس‌جمهور بیان می‌شود. آن‌گاه...
 • متن و حاشیه انتخاب یک زرتشتی به عنوان عضو شورای شهر یزد
 • سپنتا نیکنام که پیش از این و در دوره چهارم شورای شهر نیز منتخب و مورد اعتماد مردم شهر یزد بوده است، از مدت‌ها قبل از انتخابات دوره پنجم با حواشی‌ای برای حضور در این انتخابات رو‌به‌رو بود؛ اما صلاحیت او باوجود نامه دبیر شورای نگهبان برای عدم حضور اقلیت مذهبی در انتخابات شورای شهر یزد تأیید شد و مردم شهر یزد هم دوباره او را انتخاب کردند. این روند اعمال قدرت از بالا ادامه پیدا کرد و فشارها به دیوان عدالت اداری رسید و این مرجع چند ماه پس از انتخابات و در تاریخ ١٣ شهریورماه در پی شکایت یکی از رقبای ناکام انتخاباتی سپنتا نیکنام در شعبه ۴۵ دیوان عدالت اداری حکمی را مبنی‌ بر توقف موقت و جلوگیری از فعالیت این عضو زرتشتی شورای شهر یزد صادر کرد. فروردین‌ماه سال جاری آیت‌الله جنتی به‌عنوان مرجع بالاسری همه انتخابات‌ها، در جریان بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراهای شهر و روستا، ابلاغیه‌ای را برای جلوگیری از تأیید صلاحیت نامزدهای اقلیت‌های مذهبی در انتخابات شوراها منتشر کرد. در این ابلاغیه تأکید شده بود: «با عنایت به اطلاعات واصله از برخی مناطق کشور که اکثریت مردم آنها مسلمان و پیرو مذهب رسمی کشور هستند و افراد غیرمسلمان در این مناطق خود را داوطلب عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا کرده‌اند و با توجه به اینکه تصمیمات شوراها درخصوص مسلمین بدون لزوم رسیدگی آن در شورای نگهبان لازم‌الاتباع خواهد بود، تبصره ۱ ماده ۲۶ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب ۱۳۷۵ نسبت به چنین مناطقی با نص فرمایشات بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی علیه‌الرحمه مغایر است و لذا خلاف موازین شرع شناخته شد». ابلاغیه‌ای که موارد نقض زیادی داشت و خیلی زود به‌جز فضای شبکه‌های اجتماعی و اعتراضات مردمی، در میان نمایندگان مجلس و مسئولان دولتی با مخالفت‌های زیادی مواجه شد و در صدر...
 • حاشیه های دیدار تیم ملی فوتسال ایران و تایلند
 • دیدار دو تیم‌ ‌ملی فوتسال ایران و تایلند با حاشیه‌هایی همراه بود. به‌ گزارش ‌ایسنا، دیدار امروز (شنبه) تیم‌ ‌ملی فوتسال مردان ایران مقابل تایلند به دلیل حساسیت بازی در سالن شماره یک که ورزشگاه بزرگ و مدرنی است برگزار می‌شود. * تقریبا تمام سالن با حضور تماشاگران ترکمن پر شده و حتی صندلی‌های خالی جایگاه خبرنگاران نیز به برخی از تماشاگران اختصاص داده شده است. * کیومرث هاشمی، علی کفاشیان، افتخاری و تعدادی از مسئولان کاروان جهت تماشای این دیدار جذاب به سالن آمده‌اند. * برخلاف بازی‌های پیشین و به دلیلی حساسیت بالای دیدار به جز عکاسان و تصویربرداران، سایر نمایندگان رسانه‌ای اجازه فیلمبرداری و عکسبرداری از این مسابقه را ندارند. * اعضای تیم‌ ‌ملی فوتسال ژاپن نیز برای تماشای این دیدار همگی به سالن آمده‌اند. * پخش آهنگ‌های هیجانی در سالن، شور و اشتیاق و هیجان تماشاگران را در چندان کرده است. * اعضای تیم‌ ‌ملی فوتسال بانوان کشورمان نیز برای تشویق تیم‌ ‌ملی به سالن آمده‌اند. انتهای پیام
 • گل محمدی:آینده ای سخت در پیش داریم
 • به گزارش ایسکانیوز ، یحیی گل‌محمدی بعد از شکست تراکتورسازی مقابل پدیده مشهد در نشست خبری حاضر شد و حرف‌هایی را بر زبان آورد که مشروح آن را در ادامه می خوانید: دنبال علت بد بازی کردن تیمم می‌گردم ما در نیمه اول شروع خوبی داشتیم و فرصت‌های خوبی به دست آوردیم. می‌توانستیم حتی گل هم بزنیم. در نیمه دوم قضیه برعکس شد و ما اسیر قدرت حریف و بی‌نظمی خودمان شدیم. این برد را به پدیده تبریک می‌گویم. پدیده در نیمه دوم بهتر از ما ظاهر شد و موقعیت‌های خوبی داشت. آنها در نیمه دوم شایسته برد بود. باید دنبال علت بد بازی کردن‌مان در نیمه دوم بگردیم. دستم برای تعویض بسته بود چیزی که مشخص بود و ما را اذیت می‌کرد، عدم حضور بازیکنان باتجربه‌مان بود. دست ما برای تعویض بسته بود. در این شرایط خیلی سخت بود که بتوانیم تعویض انجام بدهیم. ما متأسفانه این شرایط دشوار را داریم. تراکتورسازی جوان شده است و این اتفاقات ممکن است در یک بازی رخ بدهد. فقط دو بازیکن بالای 25 سال داشتم به‌هرحال یکی از ضعیف‌ترین بازی‌های‌مان در هفت بازی اخیر بود. امروز فقط دو بازیکن بالای 25 سال داشتیم و بقیه آنها زیر 25 سال سن داشتند. این نشان می‌دهد که جوانان ما به بازی‌های بیشتری نیاز دارند تا تجربه کسب کنند. از هواداران تشکر می‌کنم که از ما حمایت کردند، اما شرمنده‌شان شدیم. امیدوارم بتوانیم در آینده بهتر بازی کنیم. این راهی است که انتخاب کردیم و راه سختی هم در پیش داریم. شرایط در بازی‌های بعدی می‌تواند از چیزی که هست، بدتر هم شود. امیدوارم خدا کمک کند نتایج خوبی بگیریم علاوه بر مصدومان، طاهران و نادری را هم به دلیل محرومیت در اختیار نخواهیم داشت. بازی با گسترش فولاد سخت‌تر است. این راهی است که شروع کردیم و باید با تمام...
 • دانشگاه ها نباید درگیر حاشیه های بی مورد شوند
 • به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا ، دکتر هاشمی در آئین گشایش طرح های عمرانی دانشگاه شیراز اظهار داشت : دانشگاه باید عرصه تضارب آراء و کنش سیاسی در چارچوب قانون و مبتنی بر رعایت اخلاق و حقوق فردی و اجتماعی باشد ، اما دانشگاه به مثابه نهاد مرجع علم و فرهنگ در کشور نباید تسلیم و اسیر بازی های سیاسی و سیاست زدگی شود. وی افزود : مهم این است که دیدگاه ها و نظرات متنوع و متفاوت موجود در دانشگاه به عنوان منشاء تقویت اعتماد اجتماعی باید در یک مسیر مشترک که همان اعتلاء و ارتقای کشور در فرایند توسعه و تعالی علمی و اخلاقی جامعه است ، قرار گیرد.
 • ایمن سازی ۱۵ مدرسه در حاشیه راه های استان همدان
 • همدان - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای همدان گفت: طی سال جاری طرح ایمن سازی فیزیکی ۱۵ مدرسه واقع در حاشیه راه‌های استان همدان در حال انجام است. به گزارش خبرنگار مهر، محمد رودباری صبح شنبه در حاشیه بازدید مدارس حاشیه راه‌های استان همدان ازایمن‌سازی ۱۵ مدرسه در حاشیه راه‌های استان همدان خبرداد و اظهار داشت: برای ایمن سازی این مدارس، مبلغ ۱۸۷ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است. وی افزود: به منظور ارتقای ایمنی عبور و مرور دانش آموزان یکی از اولویت های کاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای همدان علاوه بر آموزش ایمنی به دانش آموزان، ایمن سازی فیزیکی مدارس حاشیه راه ها است. رودباری افزود: عملیات ایمن سازی فیزیکی مدارس حاشیه راه ها شامل نصب علایم و تجهیزات ایمنی همچون سرعت گیر، تابلو و چراغ چشمک زن و علایم افقی در محوطه مقابل مدارس است که با هدف آرام سازی ترافیک عبوری انجام می شود. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان ایمن سازی آموزشی مدارس حاشیه راه‌ها را یک ضرورت اجتماعی برای کاهش آسیب‌های جاده‌ای در میان قشر آسیب پذیر دانش آموزان دانست. وی اضافه کرد: ایمن سازی معابر و راه‌های استان طبق استاندارد های تعریف شده انجام و خط کشی های برجسته، کف نوشته، لرزاننده، نصب پل عابر پیاده و انجام برنامه‌های آموزشی برای ترویج فرهنگ استفاده از پل‌های عابر پیاده در برنامه بوده است. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان با اشاره به تاثیر نهادینه شدن ارتقای ایمنی و فرهنگ درست رانندگی کردن در جامعه و کاهش تلفات جاده‌ای عنوان کرد : به منظور نهادینه کردن فرهنگ ترافیک در جامعه، آموزش‌ها باید از رده سنی پایین صورت گیرد چرا که آموزش‌های ارائه شده امروز به کودکان می‌تواند در پیشگیری از سوانح جاده‌ای در آینده موثر باشد.
 • آقای گل و حاشیه های ادامه دار/پول ریزه اسپور در جیب طارمی
 • به گزارش خبرنگار گروه ورزشی ایسکانیوز، مهدی طارمی، مهاجم پرسپولیس که در پایان لیگ پانزدهم راهی ریزه اسپور شده بود، در نهایت از قراردادی که گفته می‌شد با این باشگاه ثبت شده، گذشت و بار دیگر به تهران بازگشت و پیراهن پرسپولیس را برتن کرد. امروز اخباری شوکه کنند به گوش رسید؛ طارمی به خاطر شکایت باشگاه ریزه اسپور به مدت چهار ماه از همراهی تیم پرسپولیس محروم شد! با تایید این خبر نگرانی هواداران و فوتبال دوستان دو چندان شد، کار پرسپولیس در آسیا روز به روز سخت تر می شود. روز های اول بازگشت طارمی به پرسپولیس زمزمه های محرمیت شنیده می شد ولی صمد ابراهیمی با مصاحبه های پی در پی این خبر را تکذیب کرد تا خیال همه را برای مدتی راحت کند. اما حالا خبری از او نیست و در مصاحبه هایش اظهار بی اطلاعی می کند. یک منبع آگاه در گفت و گو با ایسکانیوز پرده از این معما برداشت؛ پولی که هدایتی برای غرامت به ریزه اسپور داد در جیب طارمی و رضاییان است! جالب اینجاست باشگاه و اسپانسر باشگاه ترکیه ای که یک چای عربستانی است از این موضوع اطلاع داشته اند. حسین هدایتی 1میلیارد و 600 میلیون تومان برای رضایت نامه طارمی و رضاییان پرداخت کرده بود که یک میلیارد و صدو پنجاه میلیون تومان در جیب آقای گل و 450 میلیون دیگر در حساب لژیونر ملی پوش است. احتمالاً مسوولان پرسپولیس هیچ وقت فکرش را نمی کردند کار به اینجا بکشد یا شاید هم می دانستند و منشا برای چنین روزهای مبادایی پیراهن پرسپولیس را پوشیده است. 601 فوتبال پرسپولیس ریزه اسپور مهاجم مهدی طارمی محروم
 • چگونه بفهمیم چه قدر تقوا داریم
 • خبرگزاري آريا - براي امتحان تقوا راه‌هاي مختلفي وجود داردقرباني کردن همواره از راه‌هاي نزديک شدن و ابراز علاقه به معبود بوده، اسلام نيز چنين آثاري را براي آن ياد کرده و درباره‌اش در قرآن آمده است: «لَنْ يَنَالَ اللَّهَ لُحُومُهَا وَلَا دِمَاؤُهَا وَلَکِنْ يَنَالُهُ التَّقْوَى مِنْکُمْ(حج/37) هرگز گوشت‌هايشان وخون‌هايشان به خدا نمي‌رسد، بلکه تقواي شما به او مي‌رسد.» يا در حديثي امام صادق(عليه‌السلام) درباره اين آيه فرمودند:«وَ لِيَعْلَمَ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ مَنْ يَتَّقِيهِ بِالْغَيْبِ؛ تا که خداوند بداند چه کسي در غيب، خود را حفظ مي‌کند.»[وسائل الشيعه، ج14، ص206] اما پرسش اينجاست که مگر راه ديگري براي رسيدن يا امتحان تقوا وجود نداشته است؟در پاسخ بايد گفت که آري براي امتحان تقوا راه‌هاي مختلفي وجود داشته و واجب نيز شده است؛ مانند نماز و روزه، اما اسلام در کنار اين راه‌هاي صرفاً معنوي، يکسري موارد مادي نيز قرار داده تا عيار تقواي فرد به درستي سنجيده شده و بر خودش نيز عيان شود. چه بسا افرادي که به جهت علاقه‌مندي به دنيا و ماديات، حاضرند يک عمر نماز خوانده و روزهايش را روزه بگيرند؛ ولي از پول خود در راه دين خرج نکنند. از اين رو واجباتي مادي مانند خمس، زکات يا قرباني کردن نيز در احکام اسلامي مدنظر قرار گرفته است.منبع: afkarnews.ir
 • پرونده بررسی عملکرد وزیر پیشین و انتظارات از وزیر جدید ICT دانلود
 • ایتنا - مجموعه پرونده بررسی عملکرد وزارت ICT را دانلود کنید. همزمان با آغاز کار وزیر جدید ارتباطات، مجموعه گزارشاتی در ایتنا منتشر شد که در واقع یک نظرسنجی کارشناسی از صاحبنظران مختلف در خصوص عملکرد این وزارتخانه بود. به گزارش ایتنا افراد حاضر در این نظرسنجی از بین طیف‌های فکری متفاوت و همچنین اصناف مختلف انتخاب شدند، تا منتخبی مناسب برای جامعه ICT ایران باشند که شامل فعالین صنف، مدیران شرکت‌ها، کارشناسان و تحلیلگران حوزه ICT و روزنامه‌نگاران باسابقه این عرصه هستند. در اجرای این پرونده تلاش شد که افرادی انتخاب شوند که هر یک نماینده بخشی از جامعه ICT باشند، و خوشبختانه نظرات متنوع حاضر در این پرونده نشان‌دهنده انتخاب صحیح افراد بود. این بررسی میدانی که برای نخستین بار انجام می‌شد، بخوبی می‌تواند نقاط مثبت و منفی دوره پیشین این وزارتخانه را نمایان کند، ضمن اینکه حاوی توصیه‌های کارشناسی برای مدیریت جدید وزارتخانه مزبور باشد. پرونده مزبور سپس در شماره شهرویر ماه ماهنامه دنیای کامپیوتر و ارتباطات منتشر شد، و اکنون مجموعه آن به صورت یکپارچه و برای دانلود و مطالعه علاقه‌مندان تقدیم می‌گردد. دانلود کنید: - وزرای ICT از نگاه جامعه ICT: بررسی عملکرد وزیر پیشین،‌ و انتظارات از وزیر جدید ICT
 • متن و حاشیه انتخاب یک زرتشتی به عنوان عضو شورای شهر یزد به روایت روزنامه شرق
 • سیاست>انتخابات - روزنامه شرق نوشت:یک مقام مسئول در مقابل چندین هزار رأی مردم که به نام یک نماینده مردم در شورای شهر به صندوق ریخته شده قرار می‌گیرد، درحالی‌که چند مرجع مسئول دیگر صلاحیت آن نماینده را تأیید کرده‌اند. سپنتا نیکنام که پیش از این و در دوره چهارم شورای شهر نیز منتخب و مورد اعتماد مردم شهر یزد بوده است، از مدت‌ها قبل از انتخابات دوره پنجم با حواشی‌ای برای حضور در این انتخابات رو‌به‌رو بود؛ اما صلاحیت او باوجود نامه دبیر شورای نگهبان برای عدم حضور اقلیت مذهبی در انتخابات شورای شهر یزد تأييد شد و مردم شهر یزد هم دوباره او را انتخاب کردند. این روند اعمال قدرت از بالا ادامه پیدا کرد و فشارها به دیوان عدالت اداری رسید و این مرجع چند ماه پس از انتخابات و در تاریخ ١٣ شهریورماه در پی شکایت یکی از رقبای ناکام انتخاباتی سپنتا نیکنام در شعبه ۴۵ دیوان عدالت اداری حکمی را مبنی‌بر توقف موقت و جلوگیری از فعالیت این عضو زرتشتی شورای شهر یزد صادر کرد.فروردین‌ماه سال جاری آیت‌الله جنتی به‌عنوان مرجع بالاسری همه انتخابات‌ها، در جریان بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراهای شهر و روستا، ابلاغیه‌ای را برای جلوگیری از تأیید صلاحیت نامزدهای اقلیت‌های مذهبی در انتخابات شوراها منتشر کرد. در این ابلاغیه تأکید شده بود: «با عنایت به اطلاعات واصله از برخی مناطق کشور که اکثریت مردم آنها مسلمان و پیرو مذهب رسمی کشور هستند و افراد غیرمسلمان در این مناطق خود را داوطلب عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا كرده‌اند و با توجه به اینکه تصمیمات شوراها درخصوص مسلمین بدون لزوم رسیدگی آن در شورای نگهبان لازم‌الاتباع خواهد بود، تبصره ۱ ماده ۲۶ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب ۱۳۷۵ نسبت به چنین مناطقی با نص فرمایشات بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی علیه‌الرحمه مغایر...
 • تفتیان:مسئولان فدراسیون دوومیدانی ورزشکاران را به حاشیه می برند
 • سریع‌تری دونده ایران گفت: همه مشکلات در دو و میدانی به خاطر بی‌برنامگی فدراسیون است و برخی‌ها در فدراسیون، ورزشکاران را به حاشیه می‌برند. به گزارش مشرق، حسن تفتیان که در حال حاضر سریع‌ترین مرد ایران محسوب می‌شود توانست در مسابقات داخل سالن آسیا مدال طلای دوی 60 متر را کسب کند. تفتیان درباره موضوعات مختلف دوومیدانی ایران و همچین شرایط خودش صحبت‌هایی انجام داد که در ادامه می‌خوانید: *ابتدا در مورد عملکردت در مسابقات داخل سالن آسیا صحبت کن. یکی از بهترین اتفاقات دو و میدانی ایران در ترکمنستان رخ داد. مدال برنز قاسمی و کیهانی و همچنین مدال طلای من یکی از بهترین نتایج دوومیدانی‌ ایران در چند سالن اخیر بوده است. توانستیم ۳ رکورد را جابجا کنیم که این مسئله بسیار مهم است البته کار خدیور نیز در ماده چهارصد متر جای تقدیر و تشکر دارد چون او هم عملکرد بسیار خوبی را داشت. *چه عواملی در عملکرد دوومیدانی‌کاران در ترکمنستان تاثیر داشت؟ همه‌ این موفقیت‌ها با تلاش و کوشش خود ملی‌پوشان به دست آمده است. برای مثال من خودم در این مسابقات در صورتی مدال گرفتم و رکورد شکنی کردم که یک صدم با رکورد این بازی‌ها و پنج صدم با رکورد آسیا فاصله داشتم. اگر با برگزاری اردوهای تدارگاتی آماده می‌شدم و تدارکات خوبی داشتم قطعا نتایج بهتری کسب می‌کردم. من تنها به این مسابقه‌ها آمدم و حتی ماساژورم هم با من نبود و همین این مسائل کار را سخت میکرد. همه ورزشکارها برای این مسابقات به خوبی آماده شده یودند و با یک تیم کامل حضور داشتند اما خداروشکر با همه این کمی و کاستی‌ها و با تمریناتم نتیجه گرفتم. *فکر می‌کنی بتوانی در دوی 100 متر هم رکورد خودت را ارتقا دهی؟ امسال من در ۱۰۰ متر نتوانستم رکورد شکنی کنم اما، همانطور که در ۶۰ متر و ۲۰۰ متر رکورد زدم می‌توانستم...