به گزارش «رویدادهای ۲۴ ساعت گذشته» و به نقل از آفتاب مرداد
٢١
2017-08-20@00:02:35 GMT

دست کره‌شمالی برای جنگ وحشتناک با آمریکا چه‌اندازه پر است؟/«اون» چه‌دارد؟+تصاویر

امام جمعه قم با اشاره به موگرینی: پیرزنی عشوه‌گر در خور تکریم نیست!

ابراز امیدواری «امام» به رفع حصر

ترامپ باور دارد که ۸۰ هزار نیروی مستقر در ژاپن و سایر کشورهای منطقه برای مقابله با کره شمالی کافی هستند. این در حالیست که کره شمالی علاوه بر تعداد و میزان تجهیزات و نیروی ذکر شده دارای ۲۰۲ بالگرد، ۷۶ زیردریایی و ۱۱۱ ناوچه است. آفتاب‌‌نیوز : سرویس بین‌الملل- تنش در میان امریکا و کره شمالی بالا گرفته و برخی نیز از احتمال بروز جنگ میان دو کشور سخن می‌گویند با این حال پرسش مهم است که کره شمالی تا چه اندازه توان نظامی برای مقابله با امریکا را دارد؟
به گزارش آفتاب‌نیوز، کیم جونگ اون دارای ۶۰ تسلیحات هسته‌ای بالقوه و حدود یک میلیون سرباز فعال و پنج هزار تانک است. این در حالیست که در مقایسه با آن، ایالات متحده آمریکا ۸۰ هزار سرباز و ۲۴۰ هواپیما در ژاپن، کره جنوبی و گوام در اختیار دارد.

البته امریکا ارتشی بیش از یک میلیون نفر در اختیار دارد‌، ۱۳ هزار هواپیمای جنگی‌، ۵.۸۰۰ تانک و ۴۰۰ تجهیزات دریایی جنگی. با این حال، مشکل امریکا آن است که حضورش در شبه جزیره کره گسترده نیست.
ترامپ باور دارد که ۸۰ هزار نیروی مستقر در ژاپن و سایر کشورهای منطقه برای مقابله با کره شمالی کافی هستند. این در حالیست که کره شمالی علاوه بر تعداد و میزان تجهیزات و نیروی ذکر شده دارای ۲۰۲ بالگرد، ۷۶ زیردریایی و ۱۱۱ ناوچه است.
اون چه تعداد تسلیحات هسته‌ای دارد؟
کره شمالی ادعا می‌کند که پنج آزمایش موفقیت‌آمیز هسته‌ای در فاصله سال‌های ۲۰۰۶، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳ و در ماه ژانویه و سپتامبر ۲۰۱۶ میلادی انجام داده است. در آخرین گزارش‌ها اشاره شده است که کیم احتمالا بمبی ۳۰ کیلو تنی را در اختیار دارد که قابل مقایسه با بمبی است که امریکا در سال ۱۹۴۵ میلادی بر فراز هیروشیما پرتاب کرد و در جریان آن بیش از ۱۰۰ هزار نفر کشته شدند و۲۰ کیلوتن وزن داشت.

کره‌شمالی ادعا می‌کند که سه موشک بالستیک دارد که توانایی حمله به گوام را دارند. هواسونگ-۱۲، پوک پوکسونگ-۲ و موسادون هر‌چند که هیج یک در جنگ استفاده نشده‌اند. هواسونگ-۱۲ موشکی با سوخت مایع است که قبلا از سوی کره شمالی برای حمله به الاسکا و هاوایی ساخته شده بود و بردی ۴.۳۵۰ مایلی دارد. موسادان دارای حداکثر برد ۱۸۰ مایلی است و در نهایت در ژوئن سال گذشته پس از هفت بار آزمایش ناموفق به صورت موفقیت‌آمیز آزمایش شد. اگرچه برخی درباره موشک میان‌برد و دوربرد پوک پوکسونگ -۲ و رسیدن احتمالی آن به گوام نگرانی دارندؤ مقام‌های نظامی کره جنوبی تخمین زده‌اند که محدوده آن تنها ۱۲۴۲ مایلی است.
در اوایل سال جاری کره جنوبی سیستم دفاع ضد‌موشکی امریکا تاد را در حدود ۱۵۵ مایلی مرز کره شمالی برای مقابله با تهدید موشکی فزاینده از جانب پیونگ یانگ نصب کرد. هزینه این سامانه ضدموشکی ۶۱۵ میلیون پوند بوده است و هر بخش دارای هشت موشک و یک سیستم رادار و شش پرتابگر است. چین نسبت به استقرار این سامانه اعتراض کرده است اما کره جنوبی و امریکا اعلام کرده‌اند که هدف از استقرار آن صرفا دفاع از خود در برابر موشک‌های کره‌شمالی است.اون در زمینه تجهیزات نظامی ارتش چه در اختیار دارد؟
براساس گزارش وزارت دفاع امریکا، کره شمالی در حدود یک میلیون نیروی فعال و بیش از ۳.۵۰۰ تانک از جمله تی-۳۴، تی-۵۴، تی-۵۵ و تی-۶۲ را در اختیار دارد. نگرانی اصلی نیز از این نیروهاست. گزارشی از وزارت دفاع ملی کره جنوبی نشان می‌دهد که ۷۰ درصد از نیروهای زمینی کره‌شمالی در کمتر از صد مایلی مرز کره جنوبی قرار دارند و هر‌گونه جنگی میان دوکشور می‌تواند وحشتناک باشد.

آمریکا چگونه می‌تواند پاسخ دهد؟
در مقایسه با کره شمالی امریکا فقط دارای تانک‌های ابرامز ۱۴۰ ام-۱ است که در شهر پاجو در کره جنوبی در چند مایلی مرز قرار دارد. همچنین، از نظر نیروی زمینی، آمریکا در کره جنوبی دارای ۱۷۰ خودروی زرهی بردلی و تجهیزات دیگری است. اگرچه تعداد نیروهای مستقر امریکایی در شبه جزیره کره ۸۰ هزار نفر هستند، تنها ۲۸.۵۰۰ نفر در کره جنوبی مستقر هستند.
اون در حوزه نیروی هوایی چه تجهیزات و نیروهایی دارد؟
طبق گزارش وزارت دفاع امریکا نیروی هوایی کره‌شمالی دارای حدود هزار فروند ناوگان هوایی است. گفته می‌شود که خطرناک‌ترین جنگنده کره شمالی میگ-۲۹ است که در دهه ۸۰ میلادی از شوروی سابق خریداری شده بود و همچنین میگ-۲۱ که از قزاقستان در سال ۱۹۹۹ میلادی خریداری شده بود. کره‌شمالی همچنین دارای جنگنده‌های میگ-۲۹ و میگ-۲۳ و هواپیماهای سوخو-۲۵ است. جنگنده‌های دیگر کره شمالی با کارایی کمتر میگ-۱۵، میگ-۱۷، میگ-۱۹ و میگ -۲۱ هستند.

آمریکا چه واکنشی می تواند نشان دهد؟
امریکا حدود ۲۵۰ هواپیما در سرتاسر منطقه دارد که اکثر آن‌ها در قالب ناوگان هفتم در ژاپن مستقر هستند. بخشی از این ناوگان شامل هواپیماهای حمل تسلیحات هسته‌ای می‌شود که در دوران ریاست‌جمهوری ریگان در ژاپن مستقر شدند. پایگاه هوایی اندرسون در گوام نیز دارای بمب افکن‌های بی-۵۲ و جنگنده‌های امریکایی است. نیروهای مستقر در کره‌جنوبی نیز دارای ۱۰۰ هواپیما از جمله ۷۰ اف-۱۶ و ۱۰ فروند هواپیمای ضد تانک ای-۱۰ هستند و همچنین جت‌های جمع‌آوری اطلاعات و هواپیماهای شناسایی که در اختیار دارند. اعتقاد بر این است که امریکا دارای بیش از ۲۰ فروند ام وی-۲۲ اوسپریس در اوکیناوا، جنگنده اف-۱۵ در پایگاه خوایی کادنا و مدل‌های مدرن اف-۱۶ در پایگاه هوایی میساوا است.
اون در نیروی دریایی چه تجهیزات و نیروهایی دارد؟
به گزارش وزارت دفاع امریکا، نیروی دریایی کره شمالی کوچکترین بخش از قوای سه‌گانه نیروهای نظامی آن کشور است. نیروی دریایی کره شمالی دارای تجهیزات کهنه و گشت‌زن‌های کوچک است که انواع موشک‌ها اژدرها و اسلحه‌های کروز را حمل می‌کنند. البته باید گفت که کره شمالی در حدود ۷۰ زیردریایی اماده حمله دارد.
آمریکا چگونه پاسخ خواهد داد؟
در این حوزه آمریکا می‌تواند به سرعت عمل کند. گفته می‌شود در مقر اصلی در ژاپن ناوگان هفتم امریکا بزرگترین نیروی دریایی مستقر را دارد که بین ۵۰ تا ۷۰ ناو و زیردریایی و ۲۰ هزار پرسنل در سرتاسر اقیانوس هند و اقیانوس آرام را شامل می‌شوند. همچنین، امریکا بیش از ۱۴ ناوشکن مجهز موشک‌های ضد هوایی و دوربرد نیز را در اختیار دارد.


مهدي كروبي به بيمارستان منتقل شد

یک مرجع تقلید پیگیر اعتصاب غذای کروبی

پشت پرده برکناری مدیرعامل موسسه نور

منبع: آفتاب

منبع این خبر، وبسایت aftabnews.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۳۶۳۱۲۸ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

همچنین بخوانید

در همین زمینه

 • برای حفظ نظام به اندازه صدر اسلام باید فداکاری و ایثار کرد/تحریم و تهی سازی از قدرت بازدارندگی ترفند دشمن برای عقب نشینی ایران است
 • به گزارش خبرگزاری بسیج مازندران، حجت الاسلام والمسلمین یدالله غلامی، مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه سپاه کربلا مازندران گفت: مهم‌ترین عامل بازدارندگی کشور حضور مردم و رزمندگان جان برکف هستند که برای دفاع از ارزش‌های اسلامی مرز نمی‌شناسند.
 • نمایشگاه اتومبیلی خاص در کره شمالی تصاویر
 • خبرگزاری میزان- در کشور کره شمالی نسبت تعداد خودرو به انسان‌ بسیار پایین است و بسیار از اتومبیل‌ها در اختیار نظامیان و مقامات ارشد حزب کمونیست قرار دارد. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،در کشور کره شمالی نسبت تعداد خودرو به انسان‌ اندک است و بسیار از اتومبیل‌های موجود ساخت داخل و وارداتی در اختیار نظامیان و مقامات ارشد حزب کمونیست قرار دارد. این تصاویر مربوط به نمایشگاه فروش محصولات شرکت خودروسازی پیونگ‌وا موتورز کره‌شمالی است که به نوعی ایران‌خودروی کره شمالی نیز محسوب می‌شود! همانطور که در تصاویر مشاهده می‌کنید خودروهای صفرکیلومتر عرضه شده در این نمایشگاه، تماماً از محصولات خودروسازان چینی است که شرکت پیونگ‌وا موتورز تنها لوگوی خودرو را با خودروساز چینی تعویض کرده است. به عنوان مثال می‌توانید خودروهای اف ای دبلیو - فاو بسترن B50 ، سابرینا بایک و برلیانس h330 را مشاهده کنید که البته در کشور ما نیز تولید و عرضه می‌شوند! منبع: جام جم آنلاین انتهای پیام/
 • یک نمایشگاه خودرو در پایتخت کره شمالی تصاویر
 • به گزارش جام جم آنلاین، در کشور کره شمالی نسبت تعداد خودرو به انسان‌ اندک است و بسیار از اتومبیل‌های موجود ساخت داخل و وارداتی در اختیار نظامیان و مقامات ارشد حزب کمونیست قرار دارد. این تصاویر مربوط به نمایشگاه فروش محصولات شرکت خودروسازی پیونگ‌وا موتورز کره‌شمالی است که به نوعی ایران‌خودروی کره شمالی نیز محسوب می‌شود! همانطور که در تصاویر مشاهده می‌کنید خودروهای صفرکیلومتر عرضه شده در این نمایشگاه، تماماً از محصولات خودروسازان چینی است که شرکت پیونگ‌وا موتورز تنها لوگوی خودرو را با خودروساز چینی تعویض کرده است. به عنوان مثال می‌توانید خودروهای اف ای دبلیو - فاو بسترن B50 ، سابرینا بایک و برلیانس h330 را مشاهده کنید که البته در کشور ما نیز تولید و عرضه می‌شوند! به اشتراک گذاری کد خبر : 2961594457734029352 برچسب‌ها : خودرو کره شمالی یک نمایشگاه خودرو در پایتخت کره شمالی! +تصاویر لینک کوتاه : ارسال نظر مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید: 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید. 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود. 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود. تصویر امنیتی : پربازدیدها آمریکا خطا کند، باید جنازه نیروهایش را از آب بگیرد!/ عملیات انتقام حججی، رده فرماندهی داعش را خواهد زد دونالد ترامپ استعفا می دهد+عکس 6 اشتباهی که در ارتباط با عینک های آفتابی مرتکب می شویم 4 دلیل برای اعدام داعشی ها / اپوزیسیون دولت بودن در جمهوری اسلامی جایی ندارد آقای قاضی! پشیمانم؛ اما بخاطر اینکه چرا زودتر آنها را نکشتم! +عکس چهره واقعی ترامپ +عکس دختر جوان از طبقه چهارم سقوط کرد، زنده ماند ترامپ ، مرد خطرناک کاخ سفید را برکنار کرد راز جنایت خانوادگی مامور سابق ساواک +عکس...
 • یک نمایشگاه خودرو در پایتخت کره شمالی/تصاویر
 • در کشور کره شمالی نسبت تعداد خودرو به انسان‌ اندک است و بسیار از اتومبیل‌های موجود ساخت داخل و وارداتی در اختیار نظامیان و مقامات ارشد حزب کمونیست قرار دارد. این تصاویر مربوط به نمایشگاه فروش محصولات شرکت خودروسازی پیونگ‌وا موتورز کره‌شمالی است که به نوعی ایران‌خودروی کره شمالی نیز محسوب می‌شود! همانطور که در تصاویر مشاهده می‌کنید خودروهای صفرکیلومتر عرضه شده در این نمایشگاه، تماماً از محصولات خودروسازان چینی است که شرکت پیونگ‌وا موتورز تنها لوگوی خودرو را با خودروساز چینی تعویض کرده است. به عنوان مثال می‌توانید خودروهای اف ای دبلیو - فاو بسترن B50 ، سابرینا بایک و برلیانس h330 را مشاهده کنید که البته در کشور ما نیز تولید و عرضه می‌شوند! منبع: جام جم آنلاین
 • نمایشگاه خودرو در پایتخت کره شمالی تصاویر
 • خبرگزاري آريا - در کشور کره شمالي نسبت تعداد خودرو به انسان‌ بسيار پايين است و بسيار از اتومبيل‌ها در اختيار نظاميان و مقامات ارشد حزب کمونيست قرار دارد.به گزارش جام جم آنلاين، در کشور کره شمالي نسبت تعداد خودرو به انسان‌ اندک است و بسيار از اتومبيل‌هاي موجود ساخت داخل و وارداتي در اختيار نظاميان و مقامات ارشد حزب کمونيست قرار دارد.اين تصاوير مربوط به نمايشگاه فروش محصولات شرکت خودروسازي پيونگ‌وا موتورز کره‌شمالي است که به نوعي ايران‌خودروي کره شمالي نيز محسوب مي‌شود!همانطور که در تصاوير مشاهده مي‌کنيد خودروهاي صفرکيلومتر عرضه شده در اين نمايشگاه، تماماً از محصولات خودروسازان چيني است که شرکت پيونگ‌وا موتورز تنها لوگوي خودرو را با خودروساز چيني تعويض کرده است. به عنوان مثال مي‌توانيد خودروهاي اف اي دبليو - فاو بسترن B50 ، سابرينا بايک و برليانس h330 را مشاهده کنيد که البته در کشور ما نيز توليد و عرضه مي‌شوند!
 • آیا آمریکا در مورد حمله به کره شمالی بلوف می زند
 • با وجود تبادل اظهارات جنگ افروزانه بین مقامات واشنگتن و پیونگ یانگ، علامتی از آماده سازی نیروهای مسلح آمریکا برای حمله به کره شمالی دیده نمی‌شود. به گزارش گروه بین‌المللخبرگزاری تسنیم، روزنامه اینترنتی «گازیتا.رو» نوشته است: دونالد ترامپ و کیم جونگ اون رهبران آمریکا و کره شمالی تقریبا هر روز اظهارات تهدیدآمیزی رد و بدل می کنند و این تصور در جهان بوجود آمده که هر لحظه ممکن است تبادل حملات موشکی بین دو کشور آغاز شود. ولی در نیروهای مسلح آمریکا به نظر نمی رسد که کسی در انتظار آغاز چنین جنگی باشد. ارتش، نیروی هوایی و ناوگان دریایی آمریکا فعالیت عادی و روزمره خود را داشته و هیچ علامتی که نشان از استقرار راهبردی یا عملیاتی نیروهای مسلح این کشور باشد، تاکنون مشاهده نشده است.بر اساس اطلاعات نشریه «دیفنس نیوز» (Defense News)، اگر شما اخبار خبرگزاریهای جهانی یا پیامهای توییتری دونالد ترامپ را بخوانید، ممکن است تصور کنید که آمریکا در یک قدمی یک جنگ موشکی-هسته ای با کره شمالی قرار دارد. ولی، به نوشته این نشریه، ظاهرا مقامات واشنگتن فراموش کرده اند که در مورد این جنگ به نظامیان آمریکایی هشدار بدهند. کره شمالی نسبت به حمله موشکی به پایگاه نظامی آندرسن آمریکا در جزیره گوام هشدار داده است و رئیس جمهوری آمریکا نیز تهدید کرده که گزینه نظامی برای حل مشکل کره شمالی آماده شده است. شبکه «ان بی سی» مدعی شده که آمریکا طرحی برای حمله به پایگاههای موشکی کره شمالی با استفاده از بمب افکنهای بی-1 «لنسر» تدارک دیده است. البته چنین اخباری این اواخر زیاد شنیده می شود. نظامیان آمریکا در کره جنوبی در وضعیت عادی هستنددر چنین شرایطی، در ستادکل فرماندهی نیروهای مسلح آمریکا در منطقه اقیانوس آرام کسی چیزی از این قضیه نمی داند که جهان در آستانه یک جنگ هسته ای قرار دارد: در پایگاه نیروی دریایی آمریکا در یوکوسوکا،...
 • افزایش مذاکرات پشت پرده آمریکا و کره شمالی
 • پایگاه خبری اکسپرس به نقل از یک مقام سابق آمریکا گزارش داد که مذاکرات پنهانی آمریکا و کره شمالی افزایش یافته است. خبرگزاری میزان: پایگاه خبری اکسپرس به نقل از یک مقام سابق آمریکا گزارش داد که مذاکرات پنهانی آمریکا و کره شمالی افزایش یافته است.اکسپرس نوشت که این مذاکرات به وسیله کانال ارتباطی در نیویورک و از طریق سازمان ملل در حال انجام است.بر اساس این گزارش مذاکره کنندگان اصلی در این مذاکرات محرمانه «جوزف یون»، سفیر سابق آمریکا در مالزی و نماینده ویژه آمریکا در سیاست کره شمالی و «چو سون هوی»، دیپلمات ارشد و رئیس دفتر آمریکای شمالی در وزارت خارجه کره شمالی، هستند.به نظر می‌رسد که گفتگوهای محرمانه پیشین میان دو کشور در نروژ به آزاد شدن «اتو وارمبیر»، دانشجوی آمریکایی بازداشت شده در کره شمالی منتهی شده است.«رابرت آینورن»، مقام سابق وزارت خارجه آمریکا و عضو ارشد فعلی مؤسسه «بروکینگز» که در مذاکرات محرمانه نروژ حضور داشته می‌گوید: به من اطلاع داده شده که کانال ارتباطی میان دو کشور در نیویورک فعالیت خود را آغاز کرده و ارتباطات دوره‌ای همچنان وجود دارد.
 • پوسترهای جنجالی کره شمالی علیه آمریکا
 • کره‌شمالی با انتشار یک پوستر تبلیغاتی جنجالی نشان داد سرزمین آمریکا در تیررس حملات آنهاست. پیونگ‌یانگ همچنین تشدید تحریم‌های سازمان ملل به دلیل آزمایش‌های موشکی را به شدت محکوم کرد. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی تلگراف،‌ اولین پوستر تبلیغاتی کره‌شمالی پنج شنبه از سوی رسانه دولتی پیونگ‌یانگ منتشر شد که در آن تعدادی راکت نشان داده شده که به سمت قاره آمریکا نشانه رفته‌اند. همچنین یک پرچم آمریکا در حال سوختن است. دومین پوستر کره‌شمالی نشان می‌دهد که شماری موشک ساختمان کنگره آمریکا را به عنوان نماد دولت آمریکا هدف گرفتند. در این پوستر که روی آن نوشته شده "گزینه نظامی. حمله پیش‌دستانه. قطعنامه تحریم‌ها"، کنگره آمریکا متلاشی شده و پرچم آمریکا هم در آن میان دیده می‌شود. در این پوستر موشک هایی از زیر پرچم کره‌شمالی شلیک شده و روی آن نوشته "پاسخ ما" . انتشار این پوسترهای تبلیغاتی در بحبوحه تنش‌های بی‌سابقه میان آمریکا و کره‌شمالی صورت می‌گیرد. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به پیونگ‌یانگ هشدار داده است که اگر تهدیدها با برنامه تسلیحات هسته‌ای علیه آمریکا را متوقف نکند با "خشم و آتش" روبرو می‌شود. در مقابل، رهبر کره‌شمالی هم هشدار داد که ممکن است چهار موشک بالستیک به سمت گوآم شلیک کند. این تهدیدها اخیرا با اظهارات کیم جونگ اون که گفته است تصمیم‌گیری برای حمله به گوآم را به تاخیر می‌اندازد، اندکی فروکش کرده بود. انتهای پیام
 • پوسترهای تهدیدآمیز کره شمالی علیه آمریکا
 • کره‌شمالی با انتشار یک پوستر تبلیغاتی جنجالی نشان داد سرزمین آمریکا در تیررس حملات آنهاست. پیونگ‌یانگ همچنین تشدید تحریم‌های سازمان ملل به دلیل آزمایش‌های موشکی را به شدت محکوم کرد. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی تلگراف،‌ اولین پوستر تبلیغاتی کره‌شمالی پنج شنبه از سوی رسانه دولتی پیونگ‌یانگ منتشر شد که در آن تعدادی راکت نشان داده شده که به سمت قاره آمریکا نشانه رفته‌اند. همچنین یک پرچم آمریکا در حال سوختن است. دومین پوستر کره‌شمالی نشان می‌دهد که شماری موشک ساختمان کنگره آمریکا را به عنوان نماد دولت آمریکا هدف گرفتند. در این پوستر که روی آن نوشته شده "گزینه نظامی. حمله پیش‌دستانه. قطعنامه تحریم‌ها"، کنگره آمریکا متلاشی شده و پرچم آمریکا هم در آن میان دیده می‌شود. در این پوستر موشک هایی از زیر پرچم کره‌شمالی شلیک شده و روی آن نوشته "پاسخ ما" . انتشار این پوسترهای تبلیغاتی در بحبوحه تنش‌های بی‌سابقه میان آمریکا و کره‌شمالی صورت می‌گیرد. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به پیونگ‌یانگ هشدار داده است که اگر تهدیدها با برنامه تسلیحات هسته‌ای علیه آمریکا را متوقف نکند با "خشم و آتش" روبرو می‌شود. در مقابل، رهبر کره‌شمالی هم هشدار داد که ممکن است چهار موشک بالستیک به سمت گوآم شلیک کند. این تهدیدها اخیرا با اظهارات کیم جونگ اون که گفته است تصمیم‌گیری برای حمله به گوآم را به تاخیر می‌اندازد، اندکی فروکش کرده بود. انتهای پیام
 • پوسترهای جنجالی کره شمالی علیه آمریکا عکس
 • کره‌شمالی با انتشار یک پوستر تبلیغاتی جنجالی نشان داد سرزمین آمریکا در تیررس حملات آنهاست. پیونگ‌یانگ همچنین تشدید تحریم‌های سازمان ملل به دلیل آزمایش‌های موشکی را به شدت محکوم کرد.به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی تلگراف،‌ اولین پوستر تبلیغاتی کره‌شمالی پنج شنبه از سوی رسانه دولتی پیونگ‌یانگ منتشر شد که در آن تعدادی راکت نشان داده شده که به سمت قاره آمریکا نشانه رفته‌اند. همچنین یک پرچم آمریکا در حال سوختن است.دومین پوستر کره‌شمالی نشان می‌دهد که شماری موشک ساختمان کنگره آمریکا را به عنوان نماد دولت آمریکا هدف گرفتند. در این پوستر که روی آن نوشته شده "گزینه نظامی. حمله پیش‌دستانه. قطعنامه تحریم‌ها"، کنگره آمریکا متلاشی شده و پرچم آمریکا هم در آن میان دیده می‌شود. در این پوستر موشک هایی از زیر پرچم کره‌شمالی شلیک شده و روی آن نوشته "پاسخ ما" .انتشار این پوسترهای تبلیغاتی در بحبوحه تنش‌های بی‌سابقه میان آمریکا و کره‌شمالی صورت می‌گیرد. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به پیونگ‌یانگ هشدار داده است که اگر تهدیدها با برنامه تسلیحات هسته‌ای علیه آمریکا را متوقف نکند با "خشم و آتش" روبرو می‌شود. در مقابل، رهبر کره‌شمالی هم هشدار داد که ممکن است چهار موشک بالستیک به سمت گوآم شلیک کند. این تهدیدها اخیرا با اظهارات کیم جونگ اون که گفته است تصمیم‌گیری برای حمله به گوآم را به تاخیر می‌اندازد، اندکی فروکش کرده بود.
 • احیای مذاکرات مخفی بین آمریکا و کره شمالی
 • نشریه اکسپرس در گزارشی نوشت یک دیپلمات سابق آمریکایی از برگزاری گفتگوهای مخفیانه کره شمالی با آمریکا برای فرونشاندن نگرانی ها درباره وقوع جنگ جهانی سوم خبر داد. به گزارش سرویس بین المللخبرگزاری صدا و سیما،نشریه اکسپرس در گزارشی نوشت یک دیپلمات سابق آمریکایی از برگزاری گفتگوهای مخفیانه کره شمالی با آمریکا برای فرونشاندن نگرانی ها درباره وقوع جنگ جهانی سوم خبر داد.در این گزارش به قلم سم شولی آمده است: گفته می شود این گفتگوها با استفاده از یک «مجرا در نیویورک» و از طریق سازمان ملل متحد برگزار شده است. گفته می شود این بازیگران کلیدی شامل جوزف یون سفیر سابق آمریکا در مالزی و نماینده کنونی آمریکا در امور سیاسی مرتبط با کره شمالی و چو سون هوی دیپلمات بلندپایه کره شمالی می شود که رئیس دفتر وزارت امور خارجه کره شمالی در امور آمریکا شمالی است. مذاکرات مخفی قبلی بین این دو کشور که در نروژ برگزار شد به آزادی اوتو وارمبیر دانشجوی آمریکایی از کره شمالی منجر شد. رابرت آینهورن مقام سابق وزارت امور خارجه آمریکا که هم اکنون کارشناس ارشد موسسه بروکینگز است و در مذاکرات نروژ حضور داشت، گفت:‌ «از آن زمان به من گفته شد که مجرای نیویورک احیا شده است و گهگاه نیز تماس هایی برقرار می شود.» هفته پیش اعلام شد مذاکرات کنونی پشت صحنه بین دو کشور چندین ماه است که ادامه دارد. آینهورن گفت مجرای نیویورک پس از مسدود شدن در سال گذشته -زمانی که دولت اوباما تحریم هایی را علیه کره شمالی به سبب نقض حقوق بشر اعمال کرد و همچنین پس از قرار دادن نام کیم جونگ اون در فهرست تحریم ها- بار دیگر احیا شده است. او گفت: «مقامات کره شمالی با مسدود کردن مجرای نیویورک به این اقدام واکنش نشان دادند و این بدین معناست که هیج تماس رسمی بین آمریکا و کره شمالی...
 • افزایش مذاکرات پشت پرده میان آمریکا و کره شمالی
 • خبرگزاری میزان- پایگاه خبری اکسپرس به نقل از یک مقام سابق آمریکا گزارش داد که مذاکرات پنهانی آمریکا و کره شمالی افزایش یافته است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان،پایگاه خبری اکسپرس به نقل از یک مقام سابق آمریکا گزارش داد که مذاکرات پنهانی آمریکا و کره شمالی افزایش یافته است. اکسپرس نوشت که این مذاکرات به وسیله کانال ارتباطی در نیویورک و از طریق سازمان ملل در حال انجام است. بر اساس این گزارش مذاکره کنندگان اصلی در این مذاکرات محرمانه«جوزف یون»، سفیر سابق آمریکا در مالزی و نماینده ویژه آمریکا در سیاست کره شمالی و «چو سون هوی»، دیپلمات ارشد و رئیس دفتر آمریکای شمالی در وزارت خارجه کره شمالی، هستند. به نظر می‌رسد که گفتگوهای محرمانه پیشین میان دو کشور در نروژ به آزاد شدن «اتو وارمبیر»، دانشجوی آمریکایی بازداشت شده در کره شمالی منتهی شده است. «رابرت آینورن»، مقام سابق وزارت خارجه آمریکا و عضو ارشد فعلی مؤسسه «بروکینگز» که در مذاکرات محرمانه نروژ حضور داشته می‌گوید: به من اطلاع داده شده که کانال ارتباطی میان دو کشور در نیویورک فعالیت خود را آغاز کرده و ارتباطات دوره‌ای همچنان وجود دارد. انتهای پیام/
 • آمریکا از توسعه جمهوری اسلامی واهمه دارد/تقویت داعش برای مقابله با نهضت اسلامی است
 • فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به واهمه آمریکا از تقویت جمهوری اسلامی، گفت: دلیل اصلی آمریکایی ها برای تقویت داعش مقابله با نهضت اسلامی است. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از اروم نیوز،سردار سرتیپ پاسدار محمدتقی اوصانلو صبح امروز در هفتمین جشنواره سراسری مالک اشتر در ارومیه اظهار داشت: ایران اسلامی تمام امنیت و آرامش خود را مدیون خون شهدا و از خود گذشتگی ایثارگرانی است که در طول سالیان متمادی جان خود را نثار کرده اند. وی افزود: آمادگی نیروهای مسلح اصلی ترین خواسته رهبر معظم انقلاب اسلامی است که امروز شاهد تحقق این امر هستیم. فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تاکید کرد: رزمندگان منطقه شمالغرب به تاسی از بیانات رهبری و در راستای محقق ساختن انتظارات ایشان در حال دفاع از مرزها بوده و نسبت به تحقق امنیت پایدار در تلاش هستند. وی، همچنین ابراز داشت: تئوریسین های آمریکایی بر این عقیده هستند که با فروپاشی داعش شاهد تحقق نهضت اسلامی در منطقه خواهیم بود و به همین دلیل به دنبال تقویت این گروه تکفیری هستند. سردار اوصانلو، در پایان سخنان خود گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در تمام عرصه ها آمادگی کافی را دارند و در برابر هرگونه تهدید دشمن پاسخ دندان شکنی خواهند داشت. انتهای پیام/
 • گفتگوهای مخفی میان کره شمالی و آمریکا/ابرهای جنگ کنار می روند
 • خبرگزاري آريا- نشريه اکسپرس از احياي مذاکرات مخفي بين آمريکا و کره شمالي خبر داد. به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري آريا، نشريه اکسپرس در گزارشي نوشت يک ديپلمات سابق آمريکايي از برگزاري گفتگوهاي مخفيانه کره شمالي با آمريکا براي فرونشاندن نگراني ها درباره وقوع جنگ جهاني سوم خبر داد.در اين گزارش به قلم سم شولي آمده است: گفته مي شود اين گفتگوها با استفاده از يک «مجرا در نيويورک» و از طريق سازمان ملل متحد برگزار شده است. گفته مي شود اين بازيگران کليدي شامل جوزف يون سفير سابق آمريکا در مالزي و نماينده کنوني آمريکا در امور سياسي مرتبط با کره شمالي و چو سون هوي ديپلمات بلندپايه کره شمالي مي شود که رئيس دفتر وزارت امور خارجه کره شمالي در امور آمريکا شمالي است.مذاکرات مخفي قبلي بين اين دو کشور که در نروژ برگزار شد به آزادي اوتو وارمبير دانشجوي آمريکايي از کره شمالي منجر شد.رابرت آينهورن مقام سابق وزارت امور خارجه آمريکا که هم اکنون کارشناس ارشد موسسه بروکينگز است و در مذاکرات نروژ حضور داشت، گفت:‌ «از آن زمان به من گفته شد که مجراي نيويورک احيا شده است و گهگاه نيز تماس هايي برقرار مي شود.»هفته پيش اعلام شد مذاکرات کنوني پشت صحنه بين دو کشور چندين ماه است که ادامه دارد.آينهورن گفت مجراي نيويورک پس از مسدود شدن در سال گذشته -زماني که دولت اوباما تحريم هايي را عليه کره شمالي به سبب نقض حقوق بشر اعمال کرد و همچنين پس از قرار دادن نام کيم جونگ اون در فهرست تحريم ها- بار ديگر احيا شده است.او گفت: «مقامات کره شمالي با مسدود کردن مجراي نيويورک به اين اقدام واکنش نشان دادند و اين بدين معناست که هيج تماس رسمي بين آمريکا و کره شمالي وجود نداشته است.»آينهورن درباره چشم انداز حضور آمريکا در گفتگوهاي رسمي با پيونگ يانگ براي مذاکره درباره خلع...
 • تاکید دانفورد بر حمایت آمریکا از ژاپن در مقابل حمله احتمالی کره شمالی
 • به گزارشگروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوانبه نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی گزارش داد ژنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، وعده داد واشنگتن از ژاپن در مقابل حمله موشکی احتمالی کره شمالی دفاع خواهد کرد. او در آخرین توقف سفر آسیایی خود، در توکیو با شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، دیدار کرد. او پیشتر به کره جنوبی و چین سفر و با مقامات این کشور‌ها درباره بحران در شبه جزیره کره گفتگو کرده بود. این در حالی است که نخست وزیر ژاپن از این اعلام حمایت آمریکا استقبال کرد. شیزو آبه در سخنانی گفت: ما از این موضوع قدردانی می‌کنیم که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به صورتی واضح اعلام کرد برای حفاظت از هم‌پیمانان ما در مقابل اوضاع در کره شمالی، همه گزینه‌ها بر روی میز قرار دارد. در همین حال، نه منطقه در ژاپن، رزمایش بررسی سامانه هشدار فوق العاده را آزمایش کردند. غرب ژاپن در مسیر حمله احتمالی از سوی کره شمالی قرار دارد. پیش از این پیونگ‌یانگ تهدید کرد موشک هایش را پس از عبور از ژاپن به سوی جزیره گوآم متعلق به آمریکا شلیک خواهد کرد. انتهای پیام/ دانفورد بر حمایت آمریکا از ژاپن در مقابل کره شمالی تاکید کرد
 • اکثر مردم آمریکا از تهدید نظامی علیه کره شمالی استقبال نمی کنند
 • ­بر اساس نظرسنجی جدیدی در آمریکا، اکثر مردم این کشور عقیده دارند آمریکا نباید کره شمالی را با گزینه های نظامی تهدید کند. به گزارش سرویس بین المللخبرگزاری صدا و سیما؛ ­بر اساس نظرسنجی جدیدی در آمریکا، اکثر مردم این کشور عقیده دارند آمریکا نباید کره شمالی را با گزینه های نظامی تهدید کند. طبق نظرسنجی اخبار سی بی اس، نزدیک به 60 درصد از آمریکایی ها بر این باور هستند که آمریکا نباید کره شمالی را تهدید نظامی کند، درحالیکه 33 درصد گفته اند تهدید نظامی علیه کره شمالی باید مورد استفاده قرار بگیرد. در بخش های دیگر این نظرسنجی مشخص شده است از لحاظ حزبی، 82 درصد از دموکرات ها مخالف استفاده از تهدید نظامی و 63 درصد از جمهوری خواهان موافق استفاده از تهدید نظامی هستند. به گزارش خبرگزاری شین هوا از واشنگتن، همچنین 58 درصد نیز تاکید کرده اند اگر آمریکا نتواند به صورت دیپلماتیک مشکل کره شمالی را برطرف کند، در این صورت باید از گزینه نظامی استفاده شود. رکس تیلرسون وزیر امورخارجه آمریکا روز پنجشنبه تاکید کرده بود که تلاش های دیپلماتیک «اولین و مهمترین» گزینه حل مسئله هسته ای کره شمالی است. وی در حاشیه دیدار با مقامات ژاپنی در کنفرانسی خبری گفت:‌ «در همکاری با دیگر ملت ها، ما به استفاده از فشارهای دیپلماتیک و اقتصادی برای متقاعد ساختن کره شمالی استفاده می کنیم تا این کشور به برنامه غیرقانونی هسته ای و موشک های بالستیک خود پایان دهد.»
 • سرعت مورچه به اندازه لامبورگینی/عکس
 • مورچه‌ها جثه بسیار کوچکی دارند و خیلی قوی هستند و به نوعی می‌توان گفت خواستن را باید از این جانوران آموخت. مورچه ها می توانند به قدری سریع حرکت کنند که اگر جثه یک مورچه به اندازه جثه انسان بود، سرعت حرکت این حشرات به اندازه سرعت حرکت یک اتومبیل لامبورگینی بود. منبع: عصر خودرو
 • هشدار آمریکا به کره شمالی:هر حمله ای به ژاپن حمله به ما محسوب می شود
 • رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا از آنچه که تعهد آهنین واشنگتن به امنیت ژاپن به عنوان هم‌پیمان آسیایی نزدیک خود خواند تاکید کرد و به همتای ژاپنی خود در شهر توکیو گفت: هرگونه حمله‌ای به ژاپن حمله به ما محسوب می‌شود. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این در حالی است که طی هفته‌های اخیر نگرانی‌ها از بابت برنامه‌های هسته‌ای و موشکی کره شمالی با تهدیدهای پیونگ یانگ در مورد حمله موشکی به جزیره گوآم افزایش یافته است. جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا به همراه رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه این کشور و همتایان ژاپنی آنها روز پنجشنبه در نشستی در واشنگتن توافق کردند تا همکاری نزدیک‌تری بر سر مساله کره شمالی داشته باشند. جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در ابتدای دیدارش با دریادار کاتسو توشی کابانو، رئیس ستاد کل نیروهای دفاع شخصی ژاپن گفت: مهمترین دستاورد نشست وزرای ما تاکید دوباره بر اولویت روابط دوجانبه ما در این منطقه آسیا – اقیانوسیه بود. دانفورد اظهار کرد: اکنون زمانی بسیار مهم برای امنیت منطقه محسوب می‌شود. البته ما بیشتر تمرکز خود را بر تهدید مربوط به کره شمالی قرار دادیم. من فکر می‌کنم که ما حتی به کره شمالی و هر کشور دیگری در منطقه تصریح کرده‌ایم که هرگونه حمله به یکی از ما حمله علیه هر دوی ما محسوب می‌شود. تیلرسون در واشنگتن گفت: آمریکا خواهان گفت‌وگو با پیونگ یانگ است اما تنها در صورتی که این گفت‌وگو معنادار باشد. تلاش ما این است که آنها را وادار به ورود به مذاکرات کنیم اما ورود به مذاکرات با این درک که اینبار مذاکرات نتیجه‌ای متفاوت از مذاکرات گذشته خواهد داشت. همچنین ویلیام هاگرتی، سفیر جدید آمریکا در ژاپن نیز پس از ورود به ژاپن و در دیدار با شینزو آبه، نخست وزیر این کشور در روز جمعه گفت: ائتلاف میان دو کشور ما مثل "صخره‌ای...
 • اسلام در آمریکا چه جایگاهی دارد
 • به گزارش خبرگزاری بسیج، «تاریخ اسلام در امریکا»، با بررسی نوع نگاه دولت آمریکا به اسلام و جایگاه مسلمانان در این کشور، به قلم کامبیز قانعی بصیری منتشر شده است. انتشارات امیرکبیر این اثر را با ترجمه مهناز باقری روانه بازار نشر کرده است.در معرفی این کتاب آمده است: دفاع از واقعیت زندگی مسلمانان آمریکایی و نشان دادن رفتار توهین‌آمیز دولت‌های آمریکایی و وابسته به آمریکا با مطرح کردن موضوعاتی با عنوان «اسلام و غرب» چالشی است که مسلمانان جهان با آن روبرو هستند. با وجودی که در این راستا تحلیل‌های سیاسی نژادپرستانه نیز در جهت وسعت بخشیدن به دوگانگی «اسلام و غرب» حرکت می‌کنند، اما در قرن جدید شاهد تعامل مردم مسیحی آمریکا با غیر مسیحی‌های دیگر هستیم. با افزایش مهاجرت مسلمانان و غیر مسیحیان به ایالات متحده امریکا،‌ تشرف تعداد بی‌شماری از آمریکایی‌های افریقایی به دین اسلام و ساخته شدن نهادها و انجمن‌های اسلامی در آمریکا،‌ تماس بین مسلمانان و غیر مسلمانان به طور چشممگیری افزایش یافت تا جایی که در حال حاضر مسامانان در ایالات متحده با توجه به باورهای خاص مذهبی خود زندگی می‌کنند.کتاب حاضر نشان می‌دهد مسلمانان در آمریکا نوعی از فضای آستانه‌ای را به عنوان افراد نیمه‌متمدن، نه کاملاً سیاه، نه کاملاً سفید، نه کاملاً امریکایی نه کاملاً مسلمان،‌ در اختیار دارند. این حضور آستان‌های آنها در آمریکا، میان «اسلام و غرب»، برای پیشبرد سیاست‌های مریکا در جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. تاریخ امریکایی، اسلام را با «اعتقاد به توحید عقاید»، التقاط، تنوع،‌ عدم تجانس و پیچیدگی شخص کرده و در نتیجه اسلام در آمریکا، به عنوان یک هویت ملی، دارای تعدد معانی شده است.انتشارات امیرکبیر «تاریخ اسلام در امریکا» را در قطع وزیری و در 488صفحه با قیمت 30 هزار منتشر کرده است.
 • رنگین کمانی از ۱۳۰۰۰ نخ در بزرگترین مرکز خرید آمریکا تصاویر
 • به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،مراکز خرید را به سختی می‌توان جزء مکان هایی تصور کرد که در آن آثار هنری باورنکردنی دیده می‌شود. اما هنرمند اریک ریگر، با اثر نخی خیره کننده خود در مرکز خرید آمریکا ثابت می‌کنید که اشتباه می‌کنیم. این اثر چشمگیر از ۱۳ هزار رشته نخ در ۱۰۳ رنگ تشکیل شده است که ۱۸ متر طول دارند و از سقف بزرگترین مجتمع خرید و سرگرمی آمریکای شمالی آویزان شده اند. نخ‌ها در اطراف نورگیری به طول و عرض ۱۷ و ۱۴ متر قرار دارند که رنگ‌ها را روشن‌تر می‌کند. بازدیدکنندگان به محض ورود در صفحه‌ای درخشان از نور و رنگ غرق می‌شوند. این اثر هم از نظر طراحی و هم از نظر اجرایی کار بزرگی است. ریگر و تیمش هشت هفته صرف طراحی و تدارکات و سپس ۱۰ روز کامل صرف اجرای آن کردند. بنیاد این اثر هنری استفاده از زیرساخت‌های موجود و ایجاد یک اثر هنری یا ایده است که با فضای داده شده هماهنگی داشته باشد. هنرمند می‌خواهد با این اثر تا حد ممکن به افراد زیادی فرصت تجربه فضا به روش جدید را بدهد و حس شادی و شگفتی آن‌ها را برانگیزد. منبع:برترین ها انتهای پیام/ مراکز خرید کشور آمریکا
 • تلاش ایران برای پیوستن به معاهده ای که آمریکا از آن خارج شده است/دلایل خروج آمریکا از توافقنامه پاریس
 • چرخ تولید هر جامعه‌ای با چرخ صنعت و تولید آن می چرخد از این رو ایران که سهم زیادی هم در تولید گازهای گلخانه‌ای ندارد با پیوستن به موافقت نامه پاریس رسماً با دست خود بسیاری از صنایع تولیدی خود را به سمت تعطیلی می کشاند. به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «معاهده پاریس» نام توافقی است که آذر ماه سال گذشته ایران در سازمان ملل پذیرفت آن را اجرایی کند؛ در حالی که 195 کشور از دنیا به این معاهده ملحق شده بودند. بر اساس این معاهده که هنوز در مجلس و شورای نگهبان تصویب نشده است، ایران موظف می شود در راستای کاهش میزان دی اکسید کربن دنیا اقداماتی را انجام دهد. از آنجایی که امروزه تغییرات آب و هوایی جزء مسائل و نگرانی های قابل توجه بسیاری از کشورهای دنیا است که در همین راستا سازمان ملل از سال ١٩٧٩ میلادی این مسئله را شناسایی کرده، این سازمان با برگزاری ده ها کنفرانس بین المللی و تصویب موافقت نامه ها و اسناد متعدد، سعی در کنترل این گونه تغییرات داشته است که یکی از این موافقت نامه ها همان معاهده پاریس است که در سال 2015 تهیه و در نهایت سال گذشته مورد پذیرش کشور ما قرار گرفت. سهم کشورهای مختلف دنیا در تولید دی اکسید کربن و گازهای گلخانه ای بسیار متنوع است، به عبارت دیگر برخی از کشورهای صنعتی تا میزان 20 درصد این گازها را تولید و روانه جو می کنند اما برخی دیگر از این کشورها مانند ایران و سایر کشورها مقادیر اندکی تا حدود یک درصد از این گاز را تولید می کنند. بررسی کشورهایی که به این معاهده پیوسته‌اند نشان می دهد که این کشورها اساسا‍ً سهمی در تولید دی اکسید کربن در دنیا نداشته و یا سهم ناچیزی دارند، به عنوان مثال کشور...
 • تمرین آمادگی همگانی مردم ژاپن برای مقابله با حمله موشکی کره شمالی
 • خبرگزاری میزان- مقامات ژاپن به منظور آمادگی مردم برای رویاروی با حمله موشکی احتمالی کره‌شمالی روز شنبه تمرین تخلیه عمومی را برگزار کردند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، ساکنان یک شهر ساحلی در ژاپن به منظور آمادگی هنگام حمله موشکی احتمالی کره‌شمالی روز شنبه تمرین تخلیه همگانی از شهر را انجام دادند. بنا به گزارش رویترز در صورت حمله موشکی کره‌شمالی به جزیره گوام، موشک‌ها از فراز خانه‌های ساکنان شهر ساحلی «کوتورا» ژاپن عبور می‌کنند. یکی از ساکنان این شهر در گفتگو با «رویترز» ضمن ابراز نگرانی شدید خود از حمله موشکی کره‌شمالی می‌گوید: به خاطر توانمندی‌های موشکی کره‌شمالی من هر روز نگرانم که یک چیزی یا موشکی به نقطه‌ای از شهر اصابت خواهد کرد. توسعه روزافزون برنامه موشکی و هسته‌ای کره‌شمالی موجب افزایش تنش بین واشنگتن و پیونگ‌یانگ شده‌است؛ دونالد ترامپ اوایل ماه جاری کره‌شمالی را تهدید کرد که پاسخ آمریکا به تهدید‌های پیونگ‌یانگ خشم همراه با آتش خواهد بود. کره‌شمالی نیز در پاسخ به تهدید دونالد ترامپ اعلام کرده که جزیره گوام که جزء قلمرو آمریکا است را هدف حمله موشکی قرار خواهد داد. موشک‌های شلی‌شده به سمت گوام از فراز مناطق غربی ژاپن عبور خواهد کرد. انتهای پیام/
 • روش های وحشتناک شکنجه در زندان های داعش
 • به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران، مرکز بین المللی بررسی های افراط‌گرایی لندن در گزارشی به روش‌های داعش برای شکنجه زندانیان پرداخت و اعلام کرد شکنجه جسمی این گروه برای زندانیان شامل استفاده از شلاق، صندلی آلمانی، تایر خودرو و شبح است و سوزندان نوعی شکنجه روانی به شمار می آید و برای انجام این کار، تروریست‌ها، فرد را می بندند و بر رویش نفت سفید می ریزند و اگر اعتراف نکند او را به آتش می کشند. اما برای شکنجه به روش شبح، فرد زندانی را برای چند روز بر روی چارچوب در یا سقف آویزان می کنند. این مرکز تجربه یکی از افرادی را که به روش سوزاندن مورد شکنجه قرار گرفت، منتشر کرد. وی گفت بر روی تمام سر و سینه ام نفت سفید ریختند و از من خواستند هر چه می دانم را فاش کنم اما نپذیرفتم و تنها چیزی که به یاد دارم اینکه خود را بر تخت بیمارستان یافتم و دیگر چیزی نفهمیدم. همچنین از دیگر روش های شکنجه داعش می توان به نصب سری زشت بر سقف زندان اشاره کرد و هنگامی که زندانیان از هویت آن فرد می پرسند در پاسخ به او می گویند این سر برادرت است و اینگونه تاثیرات مخرب روانی بر فرد می گذارند آنچنان که فرد وقتی سرش را برمی گرداند سر خونین و ژولیده برادرش را می بیند. همچنین زندانیانی که در سلول انفرادی هستند مجبور به فراگیری دروس و عقاید تروریست های داعش می شوند. در این گزارش آمده تروریست های داعش تنها زنان ایزدی را خرید و فروش نمی کنند بلکه زنان و دختران جبهة النصره را مورد اذیت قرار داده و تنها کسانی می توانند از اسارت رهایی یابند که به این گروه کمک مالی بکنند. گفتنی است در تهیه این گزارش از 72 نفر که مدتی در اسارت داعش بودند...
 • ۶۰ درصد پست های سازمانی هلال احمر خراسان شمالی خالی است/با کمبود امکانات برای انجام ماموریت ها مواجهیم
 • مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌شمالی با اعلام خالی بودن ۶۰ درصد پست‌های اداری این اداره گفت: در بحث امکانات برای انجام ماموریت‌ها٬ کمبودهایی داریم. به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد٬ حسن شکوری‌نسب امروز در نشست خبری اظهار داشت: جمعیت هلال‌احمر٬ مهم‌ترین دستگاهی است که درگیر حوادث بوده و همیشه آمادگی خود را برای ورود به حوادث در دستور کار قرار می‌دهد که این آمادگی شامل سه ضلع منابع اعتباری٬ نیروی انسانی٬ آموزش و همچنین تجهیزات و امکانات است.وی افزود: ما کمبودهایی در منابع انسانی و امدادگرها داریم به طوری که بیش از 60 درصد پست‌های سازمانی در جمعیت هلال احمر استان خالی است. متاسفانه امکانات و تجهیزات لازم را به اندازه ماموریت‌ها و حوادث در استان در اختیار نداریم. با وجود این‌که تعداد امدادگرها افزایش یافته اما با نقطه هدف‌گذاری در بخش نیروی انسانی همچنان فاصله داریم.مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌شمالی با اعلام حوزه‌های کاری این مجموعه تصریح کرد: هلال احمر هم دربحث امداد و نجات و هم در بخش درمانی و بهداشتی فعالیت می‌کند. تا پایان سال 92 در شهر بجنورد و در محدوده خراسان شمالی تنها یک درمانگاه عمومی داشتیم که این میزان هم‌اکنون به سه درمانگاه عمومی فعال رسیده است. درمانگاه عمومی بجنورد٬ کلینیک تخصصی و فوق تخصصی امام رضا افتتاح مورد استفاده است و درمانگاه عمومی شیروان نیز تا پایان سال 96 افتتاح می‌شود.وی در تشریح فعالیت‌های درمانی هلال احمر استان خاطرنشان کرد: تا پایان سال 95٬ 180 هزار نفر به صورت مستقیم٬ از 149 خدمت بهداشتی و درمانی جمعیت هلال احمر خراسان شمالی استفاده کرده‌اند که اگر همین روند را طی کنیم٬ ظرف حداکثر 4 سال و نیم آینده٬ به تمام مردم استان به صورت مستقیم خدمت‌رسانی شده است.شکوری با اعلام میزان رضایت‌مندی مردم از خدمات درمانی هلال احمر استان تصریح کرد: در این حوزه 80 درصد مردم از خدمات ما رضایت دارند و در...
 • لحظه وحشتناک حمله شیر به خودروی گردشگران
 • به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ تصاویری که به تازگی منتشر شده است لحظه حمله یک شیر به خودروی تعدادی گردشگر در پارک حیات وحش آفریقای جنوبی را نشان می دهد. این شیر با گاز گرفتن لاستیک یدکی که در عقب خودرو قرار داده شده بود و همچنین چنگ انداختن به آن موجب رعب و وحشت افراد داخل خودرو شد. بعد از این اتفاق راننده خودرو تلاش کرد با افزایش سرعت ماشین از دست این حیوان درنده فرار کند اما این شیر سمج که با چنگال و دندان هایش لاستیک ماشین را گرفته بود مسافتی را طی نمود. این اتفاق در دروازه ورودی نزدیک محوطه نگهداری شیرها در پارک حیات وحش آفریقای جنوبی رخ داد. " چلسیا پیترس"، خبرنگاری که در داخل خودرو حضور داشت به نیوز 24 گفت که به محض عبور خودرو این شیر به سمت ما حمله ور شد و بعد از پریدن، با چنگال هایش روی تایر یدکی خودرو می زد و صحنه ای دلهره آور را خلق کرد. گفتنی است؛ بعد از طی مسافتی طولانی زمانی که سرانجام این شیر کاملا خسته شد راننده موفق شد کاملا از دست آن بگریزد. انتهای پیام/ شیر درنده، گردشگران را جان به لب کرد
 • لحظه وحشتناک حمله شیر به خودروی گردشگران عکس
 • به گزارش جام نیوز، تصاویری که به تازگی منتشر شده است لحظه حمله یک شیر به خودروی تعدادی گردشگر در پارک حیات وحش آفریقای جنوبی را نشان می دهد. این شیر با گاز گرفتن لاستیک یدکی که در عقب خودرو قرار داده شده بود و همچنین چنگ انداختن به آن موجب رعب و وحشت افراد داخل خودرو شد. بعد از این اتفاق راننده خودرو تلاش کرد با افزایش سرعت ماشین از دست این حیوان درنده فرار کند اما این شیر سمج که با چنگال و دندان هایش لاستیک ماشین را گرفته بود مسافتی را طی نمود. این اتفاق در دروازه ورودی نزدیک محوطه نگهداری شیرها در پارک حیات وحش آفریقای جنوبی رخ داد. چلسیا پیترس، خبرنگاری که در داخل خودرو حضور داشت به نیوز 24 گفت که به محض عبور خودرو این شیر به سمت ما حمله ور شد و بعد از پریدن، با چنگال هایش روی تایر یدکی خودرو می زد و صحنه ای دلهره آور را خلق کرد. گفتنی است؛ بعد از طی مسافتی طولانی زمانی که سرانجام این شیر کاملا خسته شد راننده موفق شد کاملا از دست آن بگریزد. باشگاه/206

کلیدواژه