به گزارش «رویدادهای ۲۴ ساعت گذشته» و به نقل از فردا مرداد
٢٠
2017-08-20@00:16:03 GMT

کدخدایی: به احمدی‌نژاد پیغام دادیم که انصراف دهد

امام جمعه قم با اشاره به موگرینی: پیرزنی عشوه‌گر در خور تکریم نیست!

ابراز امیدواری «امام» به رفع حصر

سخنگوی شورای نگهبان گفت: انتخابات ۹۶ از جهت نگرش‌ها و نگرانی‌ها شبیه ۸۸ بود، اما طرفین به قانون تمکین کردند.

خبرگزاری تسنیم: مهمان این هفته برنامه «دست‌خط» عباسعلی کدخدائی، سخنگو و عضو حقوقدان شورای نگهبان قانون اساسی بود.

مشروح گفت‌وگوی تلویزیونی عباسعلی کدخدایی را در ذیل می‌خوانید:

سوال: تقریبا دو الی سه ماهی از فشار انتخابات می گذرد. انتخابات اردیبهشت را شروع کنیم؛ فضاهای انتخاباتی زیادی را تجربه کردید. انتخابات اردیبهشت که گذشت با چه انتخاباتی شبیه بود؟

کدخدایی: انتخابات در جمهوری اسلامی ایران، یک کنش اجتماعی و سیاسی است که مردم با شور و اشتیاق خود پای صندوق های رای می آیند. شور و احساساتی که در ایران داریم به جرات می توان گفت در جای دیگر نداریم. به همین خاطر مشارکت را همواره در جمهوری اسلامی ایران بیشتر از کشورهای دیگر داریم.

انتخابات این بار را هم اگر از زاویه حقوقی نگاه کنیم فرقی با بقیه انتخاباتی که قبلا داشتیم، در سال‌های 84، 88 و 92 فرقی ندارد اما از زوایای اجتماعی و سیاسی قابل بررسی است. صاحبنظران در حوزه های مختلف ورود کردند و بحث هایی داشتند. شاید نتوان گفت انتخابات در هر مرحله ای شبیه کدام مرحله است. هر انتخاباتی یک ویژگی های خاصی دارد که مخصوص همان دوره است و تشابه‌سازی انتخابات یک مرحله با مرحله دیگر سخت است. از جهت حقوقی مشکل خاصی را نداشتیم، از جهت نگرش هایی که بود و نگرانی هایی که داشتیم چیزی شبیه انتخابات 88 بود. به هر حال احساسات خیلی برانگیخته شد و هر طرفی صحبت هایی را داشت و طرفداران آنها بحث هایی را داشتند.

سوال: حالت دوقطبی پیدا کرده بود.

کدخدایی: بله. حالت دوقطبی پیدا کرده بود. این وضعیت شبیه سال 88 بود ولی نمی توان گفت به طور کامل چنین بود.

سوال: برخی از سیاسیون که بیشتر در اصولگرایان هستند، از احراز و تایید صلاحیتها نقدهایی را به شورای نگهبان دارند. می گویند حساسیت فضای سیاسی باعث شد حتما دو طیف سه نفره را انتخاب کنند و حتی می شد طیف های گسترده تر را داشت تا از دوقطبی خارج شویم و هم تنوع و تکثر بیشتر شود. چنین چیزی را قبول دارید؟

کدخدایی: خیر. یکی دو بار این را پاسخ دادم. شورای نگهبان اصولا نگاهش سیاسی نیست. یعنی هیچگاه نگاه نمی کند چه طیفی حضور دارد و چه طیفی حضور ندارد و یا سهمی را برای این طیف قرار دهد و سهمی را برای طیف دیگر در نظر بگیرد. ملاک شورای نگهبان در بررسی صلاحیتها، قانون است و آن شرایطی که در قانون وجود دارد و مستنداتی در پرونده افراد وجود دارد و نهایتا رای گیری می شود.

عرض کردم یکی الی دو نفر از افرادی که از محترمین بودند و ثبت نام کردند شاید تنها یک رای برای احراز صلاحیت نیاز داشتند، ولی نشد.

سوال: اسم نمی برید؟

کدخدایی: خیر. اگر آنها هم احراز صلاحیت شده بودند مردم می دیدند که چنین دسته بندی و سهم بندی برای جناح ها وجود ندارد.

سوال: در این انتخابات فرد یا افرادی بودند که صلاحیت آنها احراز نشده باشد و رایزنی هایی شود و در نهایت احراز شود؟

کدخدایی: اصل رایزنی ها بود. برخی افراد صحبت می کردند و خود را مکلف می دانستند که بر توانائی های افراد گواهی دهند، اما اعضای شورای نگهبان هم با قانون مواجه هستند؛ آن چه در قانون است و در پرونده ها هست و در نهایت باید رای گیری کنند. اینکه کسی در احراز صلاحیت ها تاثیرگذار بوده باشد، نبوده است.

سوال: در این 6 نفر کسی نبود که احراز صلاحیت نشده باشد و بعد از رایزنی دوباره صلاحیت تائید شود؟

کدخدایی: خیر.

سوال: شورای نگهبان هم بعد از احراز صلاحیت ها افراد را تا دوره تبلیغات و بعد آن زیرنظر دارد. به نامزدی در این دوره بخاطر برخی حرفها تذکر داده شد؟

کدخدایی: بله. تذکر دادیم. البته بعد از آن دستگاه های دیگر هم مسئولیت دارند و دستگاه های دیگر هم این کار را انجام می دهند. از طریق دستگاه های مختلف این کار انجام می شد. برخی افراد به هر حال، وابستگانشان دعوت شدند و تذکر نسبت به مطالبی که وجود داشت داده شد.

در شورای نکهبان چنین امری متعارف است. اگر چنین احساسی شود که نکته خلافی رخ می دهد مرحله اول تذکر است. در این نوبت هم داشتیم که به افرادی تذکر داده شوند.

سوال: حل شد؟

کدخدایی: به مراحل بعدی نرسید. بارها این را عرض کردیم شورای نگهبان این اختیار را دارد تا زمان رای‌گیری بتواند اعلام نظر کند و بعدا در خصوص صحت انتخابات می تواند ورود پیدا کند. مثل انتخابات مجلس تا زمانی که اعتبارنامه تصویب نشده است رویه این است که شورای نگهبان می تواند ورود کند و ابطال کند و این اختیارات را دارد.

سوال: در ریاست جمهوری هم این اختیارات را دارد؟

کدخدایی: بله. حتی در ریاست جمهوری قانون خیلی تصریح کرده است که بعد از بررسی صلاحیت ها اگر به شورای نگهبان مدارکی درباره صلاحیت فرد برسد، می تواند تجدید نظر کرد. این را تصریح کرده است و در مجلس این صراحت را نداریم ولی در قانون انتخابات ریاست جمهوری این وجود دارد.

سوال: تخلفات به گفته خود شما، تعدادش زیاد بود، اما نه به اندازه ای که به کل انتخابات خدشه وارد کند. می توانید بگویید تخلفات در چه حوزه ای بود؟

کدخدایی: در حوزه تبلیغات،معمولا حوزه پررنگ تخلفات انتخاباتی در تبلیغات است. افراد یا خلاف واقع مطلبی را بیان می کنند و یا ممکن است صحبت هایشان متضمن توهین و افترا باشد یا مطالب غیرواقعی را مطرح می کنند. بخشی از تخلفات به روز رای گیری مربوط می شود.

آنجا عناوین متعددی را در قانون انتخابات داریم مانند تعرفه ندادن و خرید و فروش رای و مخدوش بودن تعرفه ها یا دخالت عوامل اجرایی و عوامل نظارت در امر انتخابات یا تبلیغات بر سر صندوق ها و در شعب.اینها عناوین متعددی است که در قانون لحاظ شده است و در هر دوره ای اینها را داریم که شدت و ضعف دارد.

هم سال 88 و هم الان چنین وضعیتی را داشتیم.

سوال: کدام پررنگ تر بود؟

کدخدایی: در سال 88 و 96 را نگوییم پررنگ بود، ولی در 88 یک طرف قضیه نظر را قبول نداشت و آن فتنه ای که نباید شروع می شد، شروع شد. خوشبختانه در 96 چنین مسئله ای را نداشتیم و طرفین نظر مراجع قانونی را تمکین کردند و پذیرفتند اما خب تخلفات وجود دارد. بخشی از این تخلفات هم اگر تاثیرگذار بر انتخابات نباشد، دیگر در مسئولیت شورای نگهبان نیست. برای قوه قضائیه و محاکم دادگستری می رود و زمان هم ندارد. هر زمانی که رسیدگی شد می توانند اعمال نظر کنند.

سوال: الان پیگیر هستید که به کجا رسیده است؟

کدخدایی: ما طبق قانون نباید پیگیری کنیم. طبق قانون باید فقط گزارش دهیم. مثلا بگوییم این گزارش ها در حوزه خرید و فروش رای یا در حوزه تبلیغات غیرواقع یا در روز رأی گیری آمده است. اینها را گزارش کرده ایم و چیزی که برای ما ارسال شد برای قوه قضائیه ارسال کردیم.

آن چیزی که مربوط به ما هست تخلف یا جرم انتخاباتی صورت گرفته که می تواند سرنوشت انتخابات را تغییر بدهد نبوده است. نهایتا هم شورای نگهبان صحت انتخابات را اعلام کرد به این معنا است که تخلف عمده که تاثیرگذار باشد را نداشتند.

سوال: سقف زمانی مشخصی برای رسیدگی وجود دارد؟

کدخدایی: خیر. مثلا در دوره هفتم مجلس گزارش هایی را برای قوه قضائیه فرستادیم که در مجلس نهم دعوتنامه آمد که بیایید نسبت به آن گزارشی که در مجلس هفتم دادید، رسیدگی کنیم. این متاسفانه در ادوار گذشته بود و زمان ندارد. این دوره با تدبیری که رئیس قوه قضائیه داشتند، ستادی را تشکیل دادند و این ستاد فعال برخورد کرد و جای شکر دارد.

سوال: این نگرانی ایجاد می شود که اگر زمان دار شود، همان کسانی که تخلف کردند، دوباره سمت بگیرند و در جایگاه مورد نظر بنشینند.

کدخدایی: بله این مشکلات وجود دارد. ان شاالله برخورد قوه قضائیه این گونه باشد که بتوان در مراحل آینده کسانی که متخلف بودند بازداشته شوند.

سوال: دو دوره از انتخابات ریاست جمهوری است که سختی های خاص خود را دارد. به خصوص این دو دوره آمدن رئیس جمهورهای سابق به عرصه انتخابات بود. خودتان پیش بینی می کردید که بیایند؟

کدخدایی: پیش بینی که می شد. زمزمه هایی که در رسانه ها و شایعاتی که وجود داشت، با شدت و ضعف، ولی این پیش بینی می شد.

سوال: تلاش شد همانند آقای هاشمی که ایشان (احمدی نژاد) هم انصراف دهند؟

کدخدایی: انصراف را بله؛ چون در جایی کسی را دیدم که صحبتی کرده بود و خلاف واقعیت بود، من هم درصدد پاسخ نیستم اما این دوره زمانی که به نتیجه رسیدیم قبل از این که اسامی را به وزارت کشور اعلام کنیم به برخی از آقایان قرار شد اطلاع دهیم از جمله ایشان که اگر می خواهند انصراف دهند. اصلا اصراری نیست.

من به آقای دکتر الهام اطلاع دادم و گفتم چنین وضعیتی هست و ممکن است تا ساعات آینده نتایج را اعلام کنیم و نظر به ایشان مثبت نبود و می توانید اعلام کنید و ما می توانیم همانند بقیه در لیست انصرافی ها قرار دهیم. ایشان تردید داشتند و گفتند بعید است قبول کنند و دیگر پاسخی تا ساعتی که ما قرار بود اعلام کنیم، نیامد.

سوال: در رابطه با آقای هاشمی، واسطه پیغام آقای لاریجانی بودند؟

کدخدایی: بله، آقایان لاریجانی و روحانی.

سوال: در تایید صلاحیت ها فشارخاصی به شورا وارد نشد؟

کدخدایی: فشار اگر به مفهوم فضای رسانه ای و عمومی باشد مطرح می شود. ولی این که کسی اصرار کند یا توصیه خاصی داشته باشد نبود، چون می دانند شورای نگهبان فشارپذیر نیست. تحت تاثیر این فشارها قرار نمی کیرد.

سوال: یکی از تصمیماتی که در زمان انتخابات اردیبهشت انجام شد زمان مناظرات تلویزیونی بود که ابتدا تصمیم گرفتند غیر زنده باشد. شورای نگهبان در این زمینه نظری داشت؟

کدخدایی: نظر خاصی نبود چون خیلی مرتبط با ما نبود البته دوستان صداوسیما مشورت هایی داشتند. ما هم نظرات اولیه داشتیم ولی در نهایت نظر خودشان اعمال شد.

سوال: نظر شما زنده بود؟

کدخدایی: فرقی نمی کرد. آن چه برای ما مهم است این که مناظرات منجر به ایجاد کدورت بیشتر نشود و منجر به شقاق جدید نشود. فضای انتخابات را ملکوک نکند. آنچه برای ما مهم است همین بود. این که زنده یا غیرزنده باشد مهم نبود.

سوال: مناظرات را دیدید؟

کدخدایی: همه را ندیدم ولی برخی را دیدم. چون نماینده در صداوسیما داشتیم. خودم همه را ندیدم چون درگیر انتخابات بودیم.

سوال: چطور بود؟ چقدر چارچوب های اخلاقی و سیاسی رعایت شد؟

کدخدایی: این دوره کمتر بود نسبت به 88 کمتر بود ولی می توان گفت در مایه های سال 88 بود. فضا را ما هم به عنوان شهروند نپسندیدیم. این که حیثیت ها را بی جهت لکه دار کنیم یا حرف هایی را بزنیم که در دقایق حضور در مناظرات اثبات و نفی آن خیلی آسان نیست و یک ادعا است.

به نظر من، اگر قرار است مناظره باشد باید روی برنامه ها و نگاه به آینده باشد و اثبات توانمندی در حوزه ای که ریاست جمهوری است باید باشد. اگر بتوان اینها را سازماندهی کرد برای آینده شاید بتوان در این جهت هم بهتر برنامه ریزی کنیم.

سوال: تذکری در بین مناظرات به کسی داده نشد؟

کدخدایی: خیر. در مناظرات تذکری داده نشد.

سوال: چون همه در یک چارچوب اخلاقی بودند. در مرحله برگزاری انتخابات گله ای رئیس جمهور داشتند که در باره رای گیری ساعات آخر بود که اگر بیش از 12 شب ادامه پیدا می کرد ما حتی 3-2 میلیون رای مان اضافه می شد. این صحت داشت؟

کدخدایی: همیشه یک مشکلی را داشتیم و داریم که با دوستان وزارت کشور است و این که ساعت رای گیری تا چه زمانی است. قانون گفته است روز جمعه است و یک روز باید باشد. تعریف یک روز در عرف و طبیعی چیست؟ در گذشته این طور بود اگر تابستان هست به خاطر این که هوا در برخی استان ها هوا گرم است و ممکن است مردم نباشند و شاید برخی مشغول کشاورزی هستند ساعاتی را تمدید می کردند.

ساعت رای گیری 8 صبح تا 6 بعد از ظهر است. ساعات تمدید را یک تا دو ساعت در نظر می گیرند. چند دوره ای این را حالت جهشی گذاشته بودند و وزیر کشور دو الی سه ساعت تمدید می کرد و این به ساعت 12 می رسید. 12 هم روز جمعه تلقی نمی شد. هر بار هم این بحث را داشتیم که به هر حال از روز جمعه بگذرد روز جمعه نیست. باید تعیین تکلیف شود.

گفتند قبل از 12 افراد را داخل می کنیم و در را می بندیم. همه اینها یک وجه شبهه‌ناکی را در این جهت داشت. در این دوره به دوستان وزارت کشور اعلام کردیم تمدیدها به طوری باشد که 12 تمام شود. تمدید را می توانستند یک ساعت یک ساعت بگذارند و 10 درها را ببندند و تا 12 رای گیری شود. اعتراضاتی هم آن زمان و هم بعد از آن شد که خوشبختانه وزیر کشور همکاری کردند و پذیرفتند.

یک بار برای همیشه بایداین مسئله به پایان برسد. امیدواریم هم در قانون تصریح شود و هم در آینده وزارت کشور به گونه ای پیش بینی کند که به این سقف زمانی برخورد نکنیم.

سوال: در آن شب صندوق های سیار پیش بینی شد؟

کدخدایی: صندوق های سیار برای جاهایی بود که امکان رای گیری نداشتند.

سوال: برای آخر شب منظورم است؟

کدخدایی: خیر. این هم که گفتید، هیچ رایی گرفته نشد به هر حال رای گرفته شد. آنهایی که در داخل شعبه بودند رای را دادند. این طور نبود که ارقامی که آقایان می فرمایند صحیح باشد.

سوال: دو الی سه میلیون؟

کدخدایی: خیر، این قدری اغراق است. گله دیگری دارید دوستان وزارت کشور و اقای رئیس جمهور خوب بود آن را هم ذکر می کردند که به دلیل سیستم های جدید و سامانه ی که ایجاد کردند و اینکه انتخابات با شوراها همزمان شد و در شوراها هم مشکلاتی پیش آمد، خیلی جاها تا ساعت 9 یا ده صبح رای گیری انجام نشد. رئیس جمهور باید هر دو را ببینند.

سوال: به این قصه برسیم که همیشه مسئولین انتخابات در زمینه خلا قوانین انتخابت تصریح داشتند. پارسال اواخر سال آقا سیاست های کلی را اعلام کردند و به گفته خیلی ها حجت تمام شد که این مسائل سروسامان گیرد. به این انتخابات نرسید. برای انتخابات مجلس این خلأها پر می شود؟

کدخدایی: باید بگوییم امیدواریم. من خیلی پیگیر این مسئله بودم. قرار شد جلسه هماهنگی بین مجلس و دولت و شورای نگهبان باشد که امیدواریم در این هفته یا هفته بعد انجام شود و یک راهکاری را برای جمع بندی جلسات هر سه بخش داشته باشیم.

سوال: اگر کمیته قوی تشکیل شود به نظر قانون محکمی خواهد شد.

کدخدایی: بله. وزارت کشور یک لایحه جامعی را به صورت پیش نویس آماده کرده است. مجلس هم نظراتی دارد و ما هم نظرات کارشناسی را خواهیم داد و خیلی دخالتی نخواهیم کرد، مگر به اصل مصوبه باشد که برای شورای نگهبان بیاد و اعلام نظر کند.

سوال: در سیاست های کلی چندین مورد مهم دارد ولی دو مورد که در ذهن همه مردم باقی ماند یکی درباره ثبت نام هایی است که بی رویه می آید و آبروی کشور در بیرون مرزها تحت تاثیر است. فشارهایی روی شورا می آید و وقت از شورا می گیرد. یکی هم در زمینه شفا بودن منابع مالی است.

کدخدایی: هر دو هم در سیاست های کلی مقام معظم رهبری آمده است و این به عنوان یک برنامه کلان هم مجلس و هم دولت مورد استناد قرار گیرد تا این مشکل برای همیشه حل شود.

سوال: یک چیزی هم که به خود شورا بر می‌گردد در مورد تعریف رجل سیاسی است که اگر تبیین شود خیلی از فشارها از روی شورا برداشته می شود.

کدخدایی: بله. در جایی عرض کردم ولی امکان دارد تکرار این امر خالی از لطف نباشد که در سال 92 یک آئین‌نامه اجرایی برای این اصل را تدوین کردیم. خیلی بحث شد. یک سالی در شورای نگهبان بحث شد. نظراتی وجود داشت ولی بعد به دلیل این که خیلی الزامی را احساس نمی کردیم هم علنی نشد و هم در شورا مدنظر قرار نگرفت.

اخیرا هم بعد از ابلاغ سیاست های کلی، دو جلسه در شورای نگهبان بحث شد. اما به انتخابات اخیر نرسید که بتوان برای انتخابات این دوره به طور نهایی بکار بگیریم ولی امیدواریم به زودی دوباره در دستور ما قرار گیرد تا ما هر چه زودتر اعلام نظر کنیم.

سوال: ابعادی از آن پیش نویس را بیان نمی کنید؟

کدخدایی: خیر. شرایطی که در اصل 115 وجود دارد خیلی جزئی تر و عینی تر در آئین نامه آوردند. رجل سیاسی یا مذهبی را ملاک های عینی تر لحاظ کردند. در حوزه تقوا و مدیریت و مدبر بودن هم به همین صورت است. من فکر می کنم اگر آن مبنای کار قرار گیرد بتواند شاخص های عینی‌تری را ارائه کند که مجلس بر اساس آن بتواند قانونگذاری شفافی داشته باشد.

سوال: چند جا تاکید کردید که در بررسی صلاحیت ها، افرادی که الان نماینده یا رئیس جمهور هستند، صلاحیت هایشان دوباره بررسی می شود.

کدخدایی: بله. قانون است.

سوال: یعنی در این 4 سال مسئولیت اینها به نوعی حرکات و رفتارهایشان زیرنظر است.

کدخدایی: بله. طبیعی است. فرضی وجود دارد که اگر کسی تائید صلاحیت شده، عقلا این مطلب استصحاب می شود ولی در دوره 4 ساله اتفاقاتی رخ داده که باید آنها بررسی شود. آن اتفاقات مورد بررسی قرار می گیرد.

سوال: پرونده خانمی که در اصفهان رای آورد (خالقی) و بعد بر اساس مستنداتی رد صلاحیت شد الان به مجمع تشخیص رفته است؟

کدخدایی: پرونده نرفته است چون بحث کاری است، اختلافی نیست. پرونده بسته شد ولی بعد از آن مجلس مصوبه ای گذراند که اختیارات شورای نگهبان را محدود به زمان مقرر در قانون در حوزه بررسی صلاحیت کنند. یعنی شورای نگهبان در 20 یا 50 روزی که فرصت دارد اعلام نظر کند و بعد از آن شورای نگهبان به این بحث ها ورود نکند.

این را از قدیم اعضای شورای نگهبان دارای ایراد می دانستند. فرقی هم نمی کند و مربوط به دوره اخیر و خانم خالقی نیست. از قدیم معتقد بودند نظارت شورای نگهبان یک نظارت عام و جاری است و در همه مراحل و همه دوره ای که فرد هست جاری و ساری است. برای همین مغایر با آن اصل می دانند، این مصوبه به مجمع تشخیص مصلحت رفته است. یکی دو نوبت دیگر هم داشتیم که مجمع نظر شورا را تائید کرده است.

سوال: از آقای ابراهیمان چه خبر؟ هنوز شورای نگهبان می آیند؟

کدخدایی: بله. هر چهارشنبه ایشان را می بینیم و از همکاران خوب ما هستند. در جلساتی که مربوط به شورای نگهبان هست حضور دارند.

سوال: در دوره سخنگویی اختلاف نظراتی با آقای جنتی داشتند. درست است؟

کدخدایی: اختلاف نظر به مفهوم وجود کدورت نبود ولی این اختلاف نظری است که من و شما هم داریم. هر عضو شورایی ممکن است با دیگری داشته باشد. تعبیر ما این است که این اختلافات طلبگی است و خیلی مهدي كروبي به بيمارستان منتقل شد

یک مرجع تقلید پیگیر اعتصاب غذای کروبی

پشت پرده برکناری مدیرعامل موسسه نور

کلیدواژه: شورای نگهبان هم | شورای نگهبان | شورای نگهبان | دارید کدخدایی | انتخابات مجلس | اعلام نظر | تواند ورود | سیاست های کلی | بررسی صلاحیت | احراز صلاحیت | ریاست جمهوری | هایی را داشت | داشتند سوال | شود کدخدایی | داشته باشیم | توان گفت | اختلاف نظر | وزارت کشور | اعضای شورا | قوه قضائیه | بین المللی | رئیس جمهور | گاهی اوقات | کنیم سوال | کنند سوال | نیست سوال | قرار گیرد | وجود داشت | بین الملل | صلاحیت ها | بعد از آن | مهم نیست | رای گیری | آیت الله | روز جمعه | پیش بینی | صندوق ها | پیوست ها | شود سوال | بر اساس | دیگر هم | برای ما | شده بود | یک دوره | دوره ای | آن زمان | هم نظر

منبع: فردا

منبع این خبر، وبسایت www.fardanews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۳۵۲۶۰۲ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

همچنین بخوانید

در همین زمینه

 • جنجال های جدید محموداحمدی نژاد:احمدی نژاد چرا تازه به یاد نظر مردم افتاده است/احمدی نژاد از فراموش شدن می ترسد
 • احمدی‌نژاد می‌داند که عملکرد او در دولت‌های نهم و دهم چنان بوده که همه فعالان سیاسی علیه او بسیج شده‌اند. محمود احمدی‌نژاد از فراموشی هراس دارد. به گزارش نامه نیوز ، او هر کاری می‌کند که در رسانه‌ها باقی بماند و اخبار او در بین مردم پخش شود. او به خوبی می داند که فراموشی از رسانه‌ها به معنی پایان قطعی سیاست‌ورزی او خواهد بود. زمان زیادی از پایان دولت دهم نگذشته است و در این مدت احمدی‌نژاد با وضعیت بغرنجی مواجه شده است. رفتارهای خارج از قاعده و اصول، تصمیم‌گیری‌های ناگهانی و کارشناسی نشده در دولت‌های نهم و دهم کم‌کم از پرده برون می‌افتد. از این رو صرف از مواجهه سیاسیون با کارنامه دولت‌های نهم و دهم،‌ مشکل بزرگ احمدی‌نژاد و حلقه همراهانش، قوه قضائیه است. این قوه با درنظر گرفتن جنبه‌های متعدد اعلام جرم علیه کسی که روزگاری از مسئولان ارشد کشور بوده، پرونده‌های مربوط به حلقه نزدیکان او را به جریان انداخته است. خود او در این باره در مصاحبه با سایت خود می‌گوید: «من هم مانند بقیه مردم یک روز صبح بلند شدم و دیدم آقایی صحبت کرده و اتهامات متعددی را به خصوص به بنده و دولت قبل وارد کرده است. کاملا تنظیم شده بود. بخشی از حرف‌ها را در سوال‌ها آورده بودند و بخشی را در حرف‌های ایشان طوری کنار هم قرار داده بودند و از واژه‌هایی استفاده کرده بودند که یک نوع خلاف بزرگ و سوء استفاده عظیم را به ذهن خواننده القاء کنند.» چندی پیش دادستان دیوان محاسبات به نکات مهمی اشاره کرده بود که ارتباط مستقیم به دوران مدیریت احمدی‌نژاد داشت. احمدی‌نژاد می‌گوید: خوب از همان روز ما از آقای وکیل خواستیم که بروید و ببینید اصلا موضوع چیست؟ ایشان ادعا کرده است که ما ۷ پرونده قطعی محکومیت داریم و در حال اجراست. من از آقای وکیل خواستم بروند و...
 • آیت الله هاشمی شاهرودی مأمور بازگرداندن محمود احمدی نژاد به سیاست است/روزهای متفاوت احمدی نژاد در مجمع تشخیص مصلحت
 • احمدی نژاد هیچ گاه رابطه دوستانه و خوبی با مجمع تشخیص دوران آیت الله هاشمی نداشت. احمدی‌نژاد اما این روزها تنها امیدش به همین مجمع تشخیص است و صندلی که نظام باز هم فرصت نشستن بر آن را به او داده است. محمدحسن خانی‌پور:بیقراری های سیاسی اش تمامی ندارد، هر روز صفحه جدیدی از تحرکات سیاسی را باز می کند، یک روز شهر به شهر می چرخد و روز دیگر نامه به ینگه دنیا، کاخ سفید و به مقصد ترامپ روانه می کند، یک روز هم دست در دست یاران غارش از وعده پیروزی حرف می زند و روزهای بهاری. اما کیست که نداند روزگار سیاسی محمود احمدی نژاد از همان روزی که خبر نهی رهبری برای کاندیداتوری اش در انتخابات منتشر شد وارد دوران جدیدی شد. پایان نگاه مهربانانه به احمدی نژاد! روزی که نامه تشکر از رهبری نوشت و بر پایبندی اش به این درخواست نهی رهبری برای کاندیداتوری سخن گفت باز هم نگاه ها به او مهربانانه تر شد، می گفتند احمدی نژاد بر هر خطایی که رفته است اما پایبند ولایت فقیه است و بس. عمر این نگاه مهربانانه اما فقط چند ماه بود. او گویی خوابی دیگر برای خود دیده بود. نمی خواست حذف شود حتی به قیمت پشت کردن به درخواست رهبری. به وزارت کشور رفت به بهانه همراهی کردن یارِ غارش حمیدرضا بقایی، ضربه نهایی را زد. کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم.اقدامی که حتی همراهان همیشگی او را شوکه کرد و بهت زده! همان روزها بود که برخی خبرهای جسته و گریخته از تایید و رد صلاحیت محمود احمدی نژاد روایت می کردند، همه نگاه ها به شورای نگهبان دوخته شده بود و 12 فقیه و حقوقدان این شورا که چه تصمیمی قرار است برای مرد رفته از پاستور گرفته شود. همان روزها بود که برخی می گفتند تنها امید محمود احمدی...
 • هلوی احمدی نژاد استاد برتر شد
 • صراط: هیأت ممیزه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعطای مرتبه استاد برتری به دکتر «کامران باقری لنکرانی» فوق تخصص بیماری‌های گوارش و کبد و عضو هیأت علمی گروه داخلی این دانشگاه موافقت کرد.به گزارش فارس، محسن رازقی، رئیس دبیرخانه هیأت ممیزه دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن اعلام این خبر، گفت: این موافقت به استناد فعالیت های چشمگیر این عضو هیات علمی دانشگاه، در حیطه های فرهنگی، تربیتی، اجتماعی، آموزشی، پژوهشی، فناوری و مسوولیت های اجرایی، بر اساس آئین نامه مدیریت دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت پذیرفت.وی همچنین افزود: بر اساس ارزیابی این هیأت، استاد دکتر لنکرانی موفق به کسب بیش از دو برابر حداقل امتیاز موردنیاز از حیطه‌های نامبرده شد.
 • هاشمی شاهرودی ناجی احمدی نژاد می شود
 • احمدی نژاد هیچ گاه رابطه دوستانه و خوبی با مجمع تشخیص دوران آیت الله هاشمی نداشت. احمدی‌نژاد اما این روزها تنها امیدش به همین مجمع تشخیص است و صندلی که نظام باز هم فرصت نشستن بر آن را به او داده است. به گزارش ایسنا، نامه‌نیوز نوشت: «بیقراری های سیاسی اش تمامی ندارد. هر روز صفحه جدیدی از تحرکات سیاسی را باز می کند. یک روز شهر به شهر می چرخد و روز دیگر نامه به ینگه دنیا، کاخ سفید و به مقصد ترامپ روانه می کند، یک روز هم دست در دست یاران غارش از وعده پیروزی حرف می زند و روزهای بهاری. اما کیست که نداند روزگار سیاسی محمود احمدی نژاد از همان روزی که خبر نهی رهبری برای کاندیداتوری اش در انتخابات منتشر شد، وارد دوران جدیدی شد. پایان نگاه مهربانانه به احمدی‌نژاد! روزی که نامه تشکر از رهبری نوشت و بر پایبندی‌اش به این درخواست نهی رهبری برای کاندیداتوری سخن گفت باز هم نگاه‌ها به او مهربانانه‌تر شد، می گفتند احمدی نژاد بر هر خطایی که رفته است اما پایبند ولایت فقیه است و بس. عمر این نگاه مهربانانه اما فقط چند ماه بود. او گویی خوابی دیگر برای خود دیده بود. نمی خواست حذف شود حتی به قیمت پشت کردن به درخواست رهبری. به وزارت کشور رفت به بهانه همراهی کردن یارِ غارش حمیدرضا بقایی، ضربه نهایی را زد. کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم. اقدامی که حتی همراهان همیشگی او را شوکه کرد و بهت زده! همان روزها بود که برخی خبرهای جسته و گریخته از تایید و رد صلاحیت محمود احمدی‌نژاد روایت می کردند، همه نگاه ها به شورای نگهبان دوخته شده بود و ۱۲ فقیه و حقوقدان این شورا که چه تصمیمی قرار است برای مرد رفته از پاستور گرفته شود. همان روزها بود که برخی می گفتند تنها امید محمود احمدی...
 • احمدی نژاد دست بردار نیست یک ادعای جدید
 • صراط: روزنامه اصلاح طلب اعتماد نوشت:محمود احمدی‌نژاد همچنان به دنبال تطهیر خود از اتهاماتی است که از سوی دادستان دیوان محاسبات علیه او اعلام شد.او در مصاحبه‌اي كه سايت دولت بهار متعلق به حلقه نزديكانش، آن را منتشر كرده، در پاسخ به اين سوال كه جايگاه دادستاني ديوان محاسبات از نظر قانون چگونه است؟ اين‌گونه عنوان مي‌كند: «از نظر قانون اساسي ما چنين چيزي نداريم، اين يك دادستاني زير نظر مجلس است و چنين چيزي در قانون اساسي وجود ندارد. من نمي‌خواهم ورود كنم در قوانين عادي اين را درست كرده‌اند اما در همان قوانين عادي هم ايشان اجازه ورود به مسائل مربوط به رييس‌جمهور و وزرا را ندارد ولي وارد مي‌شود.» اين در حالي است كه اگر او قانون ديوان محاسبات را مرور كرده باشد در ماده ٢٤ آن عنوان شده كه «... در مورد تخلفاتي كه ناشي از دستور رييس‌جمهوري و نخست‌وزير و وزرا بوده و اثر مالي داشته باشد علاوه بر جبران ضرر گزارش لازم حسب مورد جهت استحضار و اخذ تصميم به مجلس داده خواهد شد.»حتي در اصلاحاتي كه از سوي شجاعي اعلام شد، نه تنها اين ديوان مي‌تواند احكام مجازاتي هم صادر كند، بلكه براي اجراي آن منتظر اعلام تصميم مجلس نمي‌ماند. با اين حال، احمدي‌نژاد با برداشت خود از قانون، مي‌گويد: «بالاخره زور است، ما چه كار كنيم، مثل بقيه زور‌هايي كه در اين كشور فعلا گفته و اعمال مي‌شود اين هم از همان نوع است، من نمي‌خواهم به اين بخش بپردازم. مي‌خواهم به اصل موضوع بپردازم كه داستان چيست و چطور اين دروغ‌هاي بزرگ پشت سر هم و بي‌محابا گفته مي‌شود. يك مقام رسمي مي‌آيد و در يك رسانه يك اتهام خيلي بزرگ و دروغ بزرگ‌تر را مطرح مي‌كند.» او در دفاع از خود عنوان مي‌كند: «ماجرا به داستان يارانه‌ها بازمي‌گردد. دولت هم مصوب كرد كه پول از حساب شركت نفت برداشته شود...
 • مجمع تشخیص تنها امید احمدی نژاد
 • احمدی نژاد هیچ گاه رابطه دوستانه و خوبی با مجمع تشخیص دوران آیت الله هاشمی نداشت. احمدی‌نژاد اما این روزها تنها امیدش به همین مجمع تشخیص است و صندلی که نظام باز هم فرصت نشستن بر آن را به او داده است. به گزارش نامه نیوز، احمدی نژاد هیچ گاه رابطه دوستانه و خوبی با مجمع تشخیص دوران آیت الله هاشمی نداشت. احمدی‌نژاد اما این روزها تنها امیدش به همین مجمع تشخیص است و صندلی که نظام باز هم فرصت نشستن بر آن را به او داده است. بیقراری های سیاسی اش تمامی ندارد، هر روز صفحه جدیدی از تحرکات سیاسی را باز می کند، یک روز شهر به شهر می چرخد و روز دیگر نامه به ینگه دنیا، کاخ سفید و به مقصد ترامپ روانه می کند، یک روز هم دست در دست یاران غارش از وعده پیروزی حرف می زند و روزهای بهاری. اما کیست که نداند روزگار سیاسی محمود احمدی نژاد از همان روزی که خبر نهی رهبری برای کاندیداتوری اش در انتخابات منتشر شد وارد دوران جدیدی شد. پایان نگاه مهربانانه به احمدی نژاد! روزی که نامه تشکر از رهبری نوشت و بر پایبندی اش به این درخواست نهی رهبری برای کاندیداتوری سخن گفت باز هم نگاه ها به او مهربانانه تر شد، می گفتند احمدی نژاد بر هر خطایی که رفته است اما پایبند ولایت فقیه است و بس. عمر این نگاه مهربانانه اما فقط چند ماه بود. او گویی خوابی دیگر برای خود دیده بود. نمی خواست حذف شود حتی به قیمت پشت کردن به درخواست رهبری. به وزارت کشور رفت به بهانه همراهی کردن یارِ غارش حمیدرضا بقایی، ضربه نهایی را زد. کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم.اقدامی که حتی همراهان همیشگی او را شوکه کرد و بهت زده! همان روزها بود که برخی خبرهای جسته و گریخته از تایید و رد صلاحیت...
 • ادعایی تازه از احمدی نژاد:اگر مانع نمی شدند
 • محمود احمدی‌نژاد همچنان به دنبال تطهیر خود از اتهاماتی است که از سوی دادستان دیوان محاسبات علیه او اعلام شد. به گزارش ایسنا، روزنامه اعتماد نوشت: «او در مصاحبه‌ای که سایت دولت بهار متعلق به حلقه نزدیکانش، آن را منتشر کرده، در پاسخ به این سوال که جایگاه دادستانی دیوان محاسبات از نظر قانون چگونه است، این‌ گونه عنوان می‌کند: «از نظر قانون اساسی ما چنین چیزی نداریم. این یک دادستانی زیر نظر مجلس است و چنین چیزی در قانون اساسی وجود ندارد. من نمی‌خواهم ورود کنم در قوانین عادی این را درست کرده‌اند اما در همان قوانین عادی هم ایشان اجازه ورود به مسائل مربوط به رییس‌جمهور و وزرا را ندارد ولی وارد می‌شود.» این در حالی است که اگر او قانون دیوان محاسبات را مرور کرده باشد، در ماده ٢٤ آن عنوان شده که «... در مورد تخلفاتی که ناشی از دستور رییس‌جمهوری و نخست‌وزیر و وزرا بوده و اثر مالی داشته باشد، علاوه بر جبران ضرر گزارش لازم حسب مورد جهت استحضار و اخذ تصمیم به مجلس داده خواهد شد.» حتی در اصلاحاتی که از سوی شجاعی اعلام شد، نه تنها این دیوان می‌تواند احکام مجازاتی هم صادر کند، بلکه برای اجرای آن منتظر اعلام تصمیم مجلس نمی‌ماند. با این حال احمدی‌نژاد با برداشت خود از قانون می‌گوید: «بالاخره زور است. ما چه کار کنیم؟ مثل بقیه زور‌هایی که در این کشور فعلا گفته و اعمال می‌شود، این هم از همان نوع است. من نمی‌خواهم به این بخش بپردازم. می‌خواهم به اصل موضوع بپردازم که داستان چیست و چطور این دروغ‌های بزرگ پشت سر هم و بی‌محابا گفته می‌شود. یک مقام رسمی می‌آید و در یک رسانه یک اتهام خیلی بزرگ و دروغ بزرگ‌تر را مطرح می‌کند.» او در دفاع از خود عنوان می‌کند: «ماجرا به داستان یارانه‌ها بازمی‌گردد. دولت هم مصوب کرد که پول از حساب...
 • احمدی نژاد:اگر مانع نمی شدند همه ثروت ها را تقسیم می کردم
 • سیاست>احزاب و شخصیت‌ها - اعتماد نوشت:محمود احمدی‌نژاد همچنان به دنبال تطهیر خود از اتهاماتی است که از سوی دادستان دیوان محاسبات علیه او اعلام شد. كفايت مي‌كند. او در مصاحبه‌اي كه سايت دولت بهار متعلق به حلقه نزديكانش، آن را منتشر كرده، در پاسخ به اين سوال كه جايگاه دادستاني ديوان محاسبات از نظر قانون چگونه است؟ اين‌گونه عنوان مي‌كند: «از نظر قانون اساسي ما چنين چيزي نداريم، اين يك دادستاني زير نظر مجلس است و چنين چيزي در قانون اساسي وجود ندارد. من نمي‌خواهم ورود كنم در قوانين عادي اين را درست كرده‌اند اما در همان قوانين عادي هم ايشان اجازه ورود به مسائل مربوط به رييس‌جمهور و وزرا را ندارد ولي وارد مي‌شود.» اين در حالي است كه اگر او قانون ديوان محاسبات را مرور كرده باشد در ماده ٢٤ آن عنوان شده كه «... در مورد تخلفاتي كه ناشي از دستور رييس‌جمهوري و نخست‌وزير و وزرا بوده و اثر مالي داشته باشد علاوه بر جبران ضرر گزارش لازم حسب مورد جهت استحضار و اخذ تصميم به مجلس داده خواهد شد.» حتي در اصلاحاتي كه از سوي شجاعي اعلام شد، نه تنها اين ديوان مي‌تواند احكام مجازاتي هم صادر كند، بلكه براي اجراي آن منتظر اعلام تصميم مجلس نمي‌ماند. با اين حال، احمدي‌نژاد با برداشت خود از قانون، مي‌گويد: «بالاخره زور است، ما چه كار كنيم، مثل بقيه زور‌هايي كه در اين كشور فعلا گفته و اعمال مي‌شود اين هم از همان نوع است، من نمي‌خواهم به اين بخش بپردازم. مي‌خواهم به اصل موضوع بپردازم كه داستان چيست و چطور اين دروغ‌هاي بزرگ پشت سر هم و بي‌محابا گفته مي‌شود. يك مقام رسمي مي‌آيد و در يك رسانه يك اتهام خيلي بزرگ و دروغ بزرگ‌تر را مطرح مي‌كند.» او در دفاع از خود عنوان مي‌كند: «ماجرا به داستان يارانه‌ها بازمي‌گردد. دولت هم مصوب كرد كه پول...
 • احمدی نژاد:مانع نبود همه ثروت را تقسیم می کردم
 • روزنامه اعتماد نوشت: محمود احمدی‌نژاد همچنان به دنبال تطهیر خود از اتهاماتی است که از سوی دادستان دیوان محاسبات علیه او اعلام شد. او در مصاحبه‌ای که سایت دولت بهار متعلق به حلقه نزدیکانش، آن را منتشر کرده، در پاسخ به این سوال که جایگاه دادستانی دیوان محاسبات از نظر قانون چگونه است؟ این‌گونه عنوان می‌کند: «از نظر قانون اساسی ما چنین چیزی نداریم، این یک دادستانی زیر نظر مجلس است و چنین چیزی در قانون اساسی وجود ندارد. من نمی‌خواهم ورود کنم در قوانین عادی این را درست کرده‌اند اما در همان قوانین عادی هم ایشان اجازه ورود به مسائل مربوط به رییس‌جمهور و وزرا را ندارد ولی وارد می‌شود.» این در حالی است که اگر او قانون دیوان محاسبات را مرور کرده باشد در ماده ٢٤ آن عنوان شده که «... در مورد تخلفاتی که ناشی از دستور رییس‌جمهوری و نخست‌وزیر و وزرا بوده و اثر مالی داشته باشد علاوه بر جبران ضرر گزارش لازم حسب مورد جهت استحضار و اخذ تصمیم به مجلس داده خواهد شد.» حتی در اصلاحاتی که از سوی شجاعی اعلام شد، نه تنها این دیوان می‌تواند احکام مجازاتی هم صادر کند، بلکه برای اجرای آن منتظر اعلام تصمیم مجلس نمی‌ماند. با این حال، احمدی‌نژاد با برداشت خود از قانون، می‌گوید: «بالاخره زور است، ما چه کار کنیم، مثل بقیه زور‌هایی که در این کشور فعلا گفته و اعمال می‌شود این هم از همان نوع است، من نمی‌خواهم به این بخش بپردازم. می‌خواهم به اصل موضوع بپردازم که داستان چیست و چطور این دروغ‌های بزرگ پشت سر هم و بی‌محابا گفته می‌شود. یک مقام رسمی می‌آید و در یک رسانه یک اتهام خیلی بزرگ و دروغ بزرگ‌تر را مطرح می‌کند.» او در دفاع از خود عنوان می‌کند: «ماجرا به داستان یارانه‌ها بازمی‌گردد. دولت هم مصوب کرد که پول از حساب شرکت نفت برداشته...
 • احمدی نژاد:مانع نبود ثروت را تقسیم می کردم
 • ما مخالفيم كه ثروت در احتكار دولت و عده خاصي باشد تا رانت و سوءاستفاده و بريز و بپاش درست شود و مردم نيازمند باشند، اينها مال مردم است و اگر فرصت بود ما همه آن را تقسيم مي‌كرديم.به گزارش روزنامه اعتماد، محمود احمدی‌نژاد همچنان به دنبال تطهیر خود از اتهاماتی است که از سوی دادستان دیوان محاسبات علیه او اعلام شد. او در مصاحبه‌اي كه سايت دولت بهار متعلق به حلقه نزديكانش، آن را منتشر كرده، در پاسخ به اين سوال كه جايگاه دادستاني ديوان محاسبات از نظر قانون چگونه است؟ اين‌گونه عنوان مي‌كند: «از نظر قانون اساسي ما چنين چيزي نداريم، اين يك دادستاني زير نظر مجلس است و چنين چيزي در قانون اساسي وجود ندارد. من نمي‌خواهم ورود كنم در قوانين عادي اين را درست كرده‌اند اما در همان قوانين عادي هم ايشان اجازه ورود به مسائل مربوط به رييس‌جمهور و وزرا را ندارد ولي وارد مي‌شود.» اين در حالي است كه اگر او قانون ديوان محاسبات را مرور كرده باشد در ماده ٢٤ آن عنوان شده كه «... در مورد تخلفاتي كه ناشي از دستور رييس‌جمهوري و نخست‌وزير و وزرا بوده و اثر مالي داشته باشد علاوه بر جبران ضرر گزارش لازم حسب مورد جهت استحضار و اخذ تصميم به مجلس داده خواهد شد.» حتي در اصلاحاتي كه از سوي شجاعي اعلام شد، نه تنها اين ديوان مي‌تواند احكام مجازاتي هم صادر كند، بلكه براي اجراي آن منتظر اعلام تصميم مجلس نمي‌ماند. با اين حال، احمدي‌نژاد با برداشت خود از قانون، مي‌گويد: «بالاخره زور است، ما چه كار كنيم، مثل بقيه زور‌هايي كه در اين كشور فعلا گفته و اعمال مي‌شود اين هم از همان نوع است، من نمي‌خواهم به اين بخش بپردازم. مي‌خواهم به اصل موضوع بپردازم كه داستان چيست و چطور اين دروغ‌هاي بزرگ پشت سر هم و بي‌محابا گفته مي‌شود. يك...
 • متلک جدید به بقایی قاضی پور کریمی قدوسی و احمدی نژاد
 • طنز و کاریکاتور>طنز - ضمیمه طنز «بی قانون» امروز هم به برخی اظهارنظرهای سیاسی منتشرشده در اخبار، واکنش نشان داده است. برای مشاهده بهتر، روی تصویر کلیک کنید 6060 کلید واژه‌ها : طنز -
 • آیت الله هاشمی شاهرودی مأمور بازگرداندن محمود احمدی نژاد به سیاست است
 • سیاست>احزاب و شخصیت‌ها - نامه نیوز نوشت:احمدی نژاد هیچ گاه رابطه دوستانه و خوبی با مجمع تشخیص دوران آیت الله هاشمی نداشت. احمدی‌نژاد اما این روزها تنها امیدش به همین مجمع تشخیص است و صندلی که نظام باز هم فرصت نشستن بر آن را به او داده است. بیقراری های سیاسی اش تمامی ندارد، هر روز صفحه جدیدی از تحرکات سیاسی را باز می کند، یک روز شهر به شهر می چرخد و روز دیگر نامه به ینگه دنیا، کاخ سفید و به مقصد ترامپ روانه می کند، یک روز هم دست در دست یاران غارش از وعده پیروزی حرف می زند و روزهای بهاری. اما کیست که نداند روزگار سیاسی محمود احمدی نژاد از همان روزی که خبر نهی رهبری برای کاندیداتوری اش در انتخابات منتشر شد وارد دوران جدیدی شد. پایان نگاه مهربانانه به احمدی نژاد! روزی که نامه تشکر از رهبری نوشت و بر پایبندی اش به این درخواست نهی رهبری برای کاندیداتوری سخن گفت باز هم نگاه ها به او مهربانانه تر شد، می گفتند احمدی نژاد بر هر خطایی که رفته است اما پایبند ولایت فقیه است و بس. عمر این نگاه مهربانانه اما فقط چند ماه بود. او گویی خوابی دیگر برای خود دیده بود. نمی خواست حذف شود حتی به قیمت پشت کردن به درخواست رهبری. به وزارت کشور رفت به بهانه همراهی کردن یارِ غارش حمیدرضا بقایی، ضربه نهایی را زد. کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم.اقدامی که حتی همراهان همیشگی او را شوکه کرد و بهت زده! همان روزها بود که برخی خبرهای جسته و گریخته از تایید و رد صلاحیت محمود احمدی نژاد روایت می کردند، همه نگاه ها به شورای نگهبان دوخته شده بود و 12 فقیه و حقوقدان این شورا که چه تصمیمی قرار است برای مرد رفته از پاستور گرفته شود. همان روزها بود که...
 • از رویای احمدی نژاد برای تقسیم همه ثروت تا زلزله سیاسی در کاخ سفید/پربازدیدهای ۲۸مرداد
 • فرهنگ>رسانه - در ۲۸مردادماه، سخنان عجیب احمدی‌نژاد، بازدید زیادی در پی داشت. او گفته که می‌خواسته همه ثروت ملت ایران را تقسیم کند. در سرویس سیاسی پربازدیدترین اخبار به بازخوانی کودتای آمریکایی 28 مرداد گذشت. از جمله پرسه‌زدن درخاطرات روزهای تبعید مصدق برای مخاطبان لطف زیادی داشت. در این سرویس نقل قولی از پسر آیت‌الله کاشانی هم پربازدید بود که گفت: مصدق چه‌کاره بود که علیه‌اش کودتا شود!؟ همچنین نقل قولی از احمدی‌نژاد پربازدید شد که گفت: اگر مانع نمی‌شدند همه ثروت‌ها را تقسیم می‌کردم! در سرویس اقتصادی خبری درباره خطری که ۴۰۰ میلیون کارت بانکی را تهدید می‌کند، نگاهها را میخ خود کرد. پس از آن، گزارشی درباره شهرهایی از ایران نرخ بیکاری نزدیک به صفر است، پربازدیدترین خبر این سرویس بود و در نهایت سخنان آخوندی پربازدید شد که گفت: مقابل شهرفروشی ایستادیم. در سرویس فرهنگی انتقاد جوان از مهران مدیری، رضا گلزار، احسان علیخانی و دیگران پربازدید بود که نوشت: بادیگاردهای عضلانی مراقب چه هستند؟ همچنین دراین سرویس واکنش ستاد اقامه نماز کشور به اقدام مدیر یک کارخانه در خصوص نماز اجباری واکنش های زیادی در پی داشت. در این سرویس تبعات انتشار «ترنج» نامجو، منتفی شدن انتشار « ۱۳» چاووشی و نرسیدن نوبت به یگانه هم بازدید زیادی داشت. در سرویس جامعه، حاشیه‌های پررنگ در فرودگاه مشهد، از دستور بازداشت مسئول دفتر هواپیمایی تا تهدید به قطع پروازها پربازدیدترین خبرها بود. پس از آن مشخص شد محسن هاشمی به عنوان رییس شورای شهر تهران انتخاب شده است. با این حال برای مردم جالب بود بدانند چرا تهران برای معلولان، همچنان امن نیست؟ در سرویس بین الملل اظهارات مقتدی‌صدر درباره رابطه با ایران بازدید زیادی در پی داشت. پس از آن، در خبر پربازدیدی عنوان شد چین، پرچم سفیدش را برای ترامپ بالا برده است. همچنین خبر پربازدیدی گفت ترامپ استراتژیست ارشد خود را برکنار...
 • هاشمی شاهرودی ناجی احمدی نژاد می شود/داستان ادامه دار اموال وزرا/ترامپ هر روز تنهاتر از دیروز/سند تحول ۶ سال بی برنامگی/وضعیت قرمز منصوریان در استقلال/تلگرام از انتخابات تا رأی اعتماد
 • روزنامه‌های امروز روز آخر بررسی برنامه‌های وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم در مجلس شورای اسلامی را محور اصلی خود قراردادند و گزارش‌هایی از مذاکرات مجلس در روز گذشته نوشتند. انتخاب محسن هاشمی به عنوان رئیس شورای شهر تهران دیگر موضوعی بود بیشتر روزنامه‌ها آن را برجسته کردند. جدایی یکی از معتمدان ترامپ از کاخ سفید دیگر محور مهم روزنامه‌های امروز محسوب می‌شود.به گزارش تابناک، روزنامه‌های امروز ۲۹ مردادماه در دومین روز هفته در حالی منتشر شدند که موضوع بررسی برنامه‌های وزرای پیشنهادی روحانی در بهارستان و سخنان موافقان و مخالفان آن‌ها در کنار گمانه‌زنی‌ها از نتیجه رأی اعتماد همچنان از محورهای اصلی روزنامه‌ها محسوب می‌شود. امروز روز آخر بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی برای حضور در کابینه دوازدهم است و روزنامه‌ها ضمن انتشار گزارش‌هایی از جلسات روزهای گذشته مباحث مطرح‌شده در مورد برخی وزرا و دفاع آن‌ها را برجسته‌تر از بقیه منعکس کردند. نام و تصویر نامدار زنگنه وزیر پیشنهادی نفت امروز در تعدادی از روزنامه‌های اصلاح‌طلب و اصولگرا چاپ شده است. #carousel28643, #thumbs28643 , #carousel_desc28643 { overflow: hidden; } #carousel-wrapper28643 .caroufredsel_wrapper img{ border-radius: 10px; border : 2px solid #839494 } #carousel-wrapper228643 .caroufredsel_wrapper img{ border-radius: 10px; border : 2px solid #839494 } #carousel28643 span, #carousel28643 img, #thumbs28643 a, #thumbs28643 img { display: block; float: left; } #carousel_desc28643 span { width: 100%; /* height: 100%; */ display: block; float: left; position: relative; padding: 9px; } #carousel28643 span, #carousel28643 a, #thumbs28643 span, #thumbs28643 a { position: relative; display: block; height: 100%; } #carousel28643 img, #thumbs28643 img { border: none; width: 100%; height: 100%; position: absolute; top: 0; left: 0; } #carousel28643 span { width: 554px; height: 313px; } #carousel_desc28643 span { width: 554px; height: auto; } #thumbs-wrapper28643 { padding: 20px 40px; position: relative; } #thumbs28643 a { border: 2px solid #899; width: 150px; height: 100px; margin: 0 10px; overflow: hidden; border-radius: 10px; -webkit-transition: border-color...
 • نگاه احمدی نژاد به مجمع تشخیص تغییر می کند/او این مجمع را مجمع پیرمردان خوانده بود
 • احمدی نژاد هیچ گاه رابطه دوستانه و خوبی با مجمع تشخیص دوران آیت الله هاشمی نداشت. احمدی‌نژاد اما این روزها تنها امیدش به همین مجمع تشخیص است و صندلی که نظام باز هم فرصت نشستن بر آن را به او داده است. به گزارش جماران، بیقراری های سیاسی اش تمامی ندارد، هر روز صفحه جدیدی از تحرکات سیاسی را باز می کند، یک روز شهر به شهر می چرخد و روز دیگر نامه به ینگه دنیا، کاخ سفید و به مقصد ترامپ روانه می کند، یک روز هم دست در دست یاران غارش از وعده پیروزی حرف می زند و روزهای بهاری. اما کیست که نداند روزگار سیاسی محمود احمدی نژاد از همان روزی که خبر نهی رهبری برای کاندیداتوری اش در انتخابات منتشر شد وارد دوران جدیدی شد. پایان نگاه مهربانانه به احمدی نژاد! روزی که نامه تشکر از رهبری نوشت و بر پایبندی اش به این درخواست نهی رهبری برای کاندیداتوری سخن گفت باز هم نگاه ها به او مهربانانه تر شد، می گفتند احمدی نژاد بر هر خطایی که رفته است اما پایبند ولایت فقیه است و بس. عمر این نگاه مهربانانه اما فقط چند ماه بود. او گویی خوابی دیگر برای خود دیده بود. نمی خواست حذف شود حتی به قیمت پشت کردن به درخواست رهبری. به وزارت کشور رفت به بهانه همراهی کردن یارِ غارش حمیدرضا بقایی، ضربه نهایی را زد. کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم.اقدامی که حتی همراهان همیشگی او را شوکه کرد و بهت زده! همان روزها بود که برخی خبرهای جسته و گریخته از تایید و رد صلاحیت محمود احمدی نژاد روایت می کردند، همه نگاه ها به شورای نگهبان دوخته شده بود و 12 فقیه و حقوقدان این شورا که چه تصمیمی قرار است برای مرد رفته از پاستور گرفته شود. همان روزها بود که برخی می گفتند تنها امید...
 • فرصت ترانشیپ به قطر را از دست دادیم
 • تین‌نیوز | عضو هیات مدیره انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته، با بیان اینکه جبر تجاری، دلیل تردد ناوگان خارجی به بنادر کشور است، گفت: تعرفه پایین به‌تنهایی عامل تقویت ترانشیپ نیست. روزبه مختاری در گفتگو با خبرنگار مارین‌تایمز با اشاره به ظرفیت بسیار زیاد بنادر کشور، گفت: بیشترین ظرفیتی که در بخش بازاریابی می‌توان به آن تکیه کرد ترانشیپ است که این مسئولیت بر عهده سازمان بنادر و دریانوردی است. وی با تاکید بر اینکه نباید ترانشیپ را فدای ترانزیت کنیم، گفت: اگرچه ترانزیت موضوع بسیار مهمی است که نباید از آن غافل شویم، اما توسعه این بخش خارج از مسئولیت‌های سازمان بنادر است و آنچه که سازمان بنادر باید انجام می‌داد از جمله تخفیفات مربوطه ، صورت گرفته است. مختاری ادامه داد: مشکلات ترانزیتی کشور به حوزه‌های حمل و نقل جاده‌ای، گمرک، قرنطینه‌ و مواردی از این دست برمی‌گردد. وی با بیان اینکه شرایط جغرافیایی کشور، موقعیت بسیار مهمی را برای ترانشیپ ایجاد کرده که باید از آن حداکثر بهره را کسب کنیم، گفت: ذات ترانشیپ خوب است زیرا ما از ظرفیت مازاد استفاده خواهیم کرد. عضو هیات مدیره انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته، با بیان اینکه برای تقویت ترانشیپ ابتدا باید برای شرکت‌های خدمات‌دهنده و خدمات‌گیرنده مطلوبیت ایجاد کنیم، درباره دلایل تردد ناوگان خارجی به بنادر کشور، گفت:حجم بالای مراودات تجاری کشور، دلیل اصلی تردد ناوگان خارجی به بنادر ایران است، به‌طوریکه صادرات و واردات در بندر شهید رجایی به اندازه‌ای است که شرکت‌های کشتیرانی خارجی را برای ورود به این بندر ترغیب می‌کند. وی با تاکید بر اینکه جبر تجاری، عامل تردد خطوط کشتیرانی خارجی به بنادر ایران است، گفت: کشتی‌هایی که وارد بندر شهید رجایی می‌شوند این جبر را پذیرفته‌اند که با وجود پایین بودن سطح خدمات و سرعت عملیات، وارد بنادر کشور ‌شوند. مختاری، با بیان اینکه ترانشیپ فراتر از عملیات بندری انجام می‌شود، گفت:...
 • بانک مرکزی:۲۰۰ هزار وام ازدواج دادیم
 • مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی گفت : در چهار هفته اول طرح ضربتی وام ازدواج که تا آخر شهریور ادامه دارد ۲۰۰ هزار فقره وام ازدواج پرداخت شده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی اصغر میرمحمد صادقیبا اشاره به آغاز طرح ضربتی اعطای وام ازدواج از اول مرداد در جمع خبرنگاران افزود: پیش از اجرای این طرح به طور میانگین ماهانه حداکثر 70 تا 80 هزار فقره وام ازدواج پرداخت می‌شد که در چهار هفته این طرح؛ این رقم به 200 هزار فقره افزایش یافته است. وی با بیان اینکه اولویت اول ما اعطای وام ازدواج در استان‌های محروم است، گفت: در این مدت پرداختی در این استان‌ها حدود 50 هزار فقره بوده است در حالی که در ماههای گذشته قبل از طرح در استان‌های محروم حداکثر 15 تا 20 هزار فقره وام پرداخت می‌شد که این نشانگر افزایش 2 و نیم برابری نسبت به قبل از اجرای طرح است. مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با بیان اینکه این طرح با هدف از بین بردن صف انتظار دریافت وام ازدواج آغاز شده است، افزود: در روز اول اجرای این طرح صف متقاضیان وام ازدواج 550 هزار نفر بود که الان به 350 هزار نفر کاهش یافته است. میرمحمدصادقی گفت: طی چهار ماهه اول امسال روزانه کمتر از هزار نفر در سامانه وام ازدواج ثبت نام می‌کردند، اما در زمان اجرای طرح ضربتی میانگین ثبت نام روزانه به 2 هزار و 500 نفر رسیده است و در تاریخ 15 مرداد این رقم به 6 هزار نفر رسید که رکورد محسوب می‌شود. وی افزود: امیدواریم در 5 هفته باقیمانده طرح بتوانیم به تعهد اعطای وام ازدواج 500 هزار نفری عمل کنیم و صف این وام را به حداقل برسانیم. مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی گفت: افرادی بوده اند که حداکثر سه هفته بعد از ثبت نام با مراجعه به بانک و اعطای مدارک خود موفق...
 • به قطری صدقه دادیم که ایران را جزء ۸۰ دوست خود هم ندانست
 • صراط: رئیس مرکز تجارت جهانی ایران گفت: به جناب آقای روحانی یادآوری میکنم در ابتدای دولت یازدهم قول دادید تا عزت را به پاسپورت ایرانی بازگردانید، اما پس از گذشت چهار سال عزتی مشاهده نکردیم.به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدرضا سبزعلیپور رئیس مرکز تجارت جهانی ایران و رئیس شورای سیاستگذاری اقتصاد مقاومتی و بخش خصوصی نسبت به لغو روادید قطر برای شهروندان 80 کشور جهان واکنش نشان داد و گفت: قریب به دو ماه و نیم پیش (یعنی 15 خرداد ماه سالجاری) کشورهای عربستان، بحرین، امارات متحده عربی، مصر و دولت غیر قانونی در یمن روابط دیپلماتیک خود را با قطر، کشور عربی همسایه ایران در حاشیه خلیج فارس قطع کردند.وی افزود: عربستان و همپیمانانش جدای از قطع روابط دیپلماتیک خود با قطر، این کشور عربی را هم از جهات مختلف بویژه از بعد اقتصادی تحریم کرده و مرزهای زمینی، هوایی و دریایی خویش را نیز به روی قطر بستند که همین تحریم باعث شد تا مردم آن کشور هراسناک به خیابانها ریخته و ظرف کمتر از سه روز تمامی قفسه های فروشگاههای بزرگ و کوچک مواد غذایی و کالاهای مصرفی را خالی کنند!! یعنی فقط تحریم چهار کشور کوچک جهان توانست طی سه روز مردم قطر ثروتمند را به وحشت بیاندازد و زندگی را در برابر چشمانشان تیره و تار کند.علیپور تأکید کرد: هرچند که امروزه مردم جهان، کشور قطر را بخاطر خطوط هوایی قطر؛ پول و سرمایه، صادرات نفت و گاز، شبکه خبری بین المللی الجزیره، پروژه های بزرگ ساختمانی و میزبان جام جهانی فوتبال در سال 2022 بعنوان یک کشور قوی و ثروتمند می‌شناسند، اما همین کشور با تمام ثروت و اسم و رسمی که در جهان دارد فقط با قهر سه کشور کوچک و نسیمی آرام که آنروز به صورتش وزید، همه چیزش به هم ریخت و بقول معروف آب و روغن قاطی کرد.اولین لطمۀ بزرگ به...
 • جواب توهین لبنانی ها را در میدان بازی دادیم
 • رویداد۲۴-رفتار ناشایست لبنانی ها در جریان دیدار بسکتبال ایران و لبنان باعث واکنش حامد حدادی شد. پیش از آغاز دیدار بسکتبال تیم های ایران و لبنان در رقابت های قهرمانی کاپ آسیا، تماشاگران لبنانی هنگام پخش سرود کشور ایران سر و صدا ایجاز کردند و به نوعی توهین آنها به بازیکنان انتقال پیدا کرد. تیم ایران در این دیدار به برتری رسید و به نیمه نهایی کاپ آسیا رسید. اما بعد از این اتفاق حامد حدادی، کاپیتان تیم ملی بسکتبال اینطور واکنش نشان داد.
 • کدام دعوای فیزیکی من و همدانی آخر بازی بهم دست دادیم
 • به گزارش وانانیوز، فرشاد بختیاری زاده در گفت‌وگویی، در مورد پیروزی فولاد خوزستان مقابل گسترش فولاد تبریز، گفت: بازی در اهواز خیلی سخت است. حریفان با توجه به اینکه می‌دانند اهواز گرم است عقب بازی می‌کنند و در این شرایط کار برای ما سخت می‌شود. در خانه همه توقع برد دارند. خدا را شکر هواداران ما به باور رسیدند که با صبر و حمایت از تیم و عدم سر دادن شعار ما گل می‌خواهیم استرس به تیم وارد نمی‌کنند. در هر صورت هواداران دوست دارند تیم خیلی زود گل بزند. وی افزود: تیم ما جوان است و هدایت بازکینان جوان سخت است. به هر حال این شرایط پیش می‌آید که بازی سخت می‌شود. بارها صحنه پنالتی را نگاه کردم و نمی‌دانم داور چه خطایی اعلام کرد. حامد لک ابتدا توپ را زد و اگر او به بازیکن برخورد کرده باشد بازیکن آنقدر سریع بلند می‌شود و خوشحالی می‌کند؟ تعجب می‌کنم که کارشناس داوری هم پنالتی را تائید می‌کند. خدا را شکر 3 امتیاز مهم بود که به این مهم دست یافتیم. مربی دروازه‌بان‌های تیم فوتبال فولاد خوزستان در رابطه با عملکرد خوب حامد لک و اینکه او ضربه پنالتی و دو ریباند را دریافت کرد اما در مرتبه چهارم توپ وارد دروازه شد، اظهار داشت: لک توانایی‌اش خیلی از شرایط فعلی بالاتر است. سال قبل با وحید شیخ‌ویسی و دو سال قبل با فرناندو خسوس کار می‌کردم، واقعا می‌دانم که لک چه توانایی بالایی دارد. او پتانسیل خیلی بالایی دارد و ان‌شاءالله کار را به جایی می‌بریم که در آینده خیلی بهتر از شرایط فعلی باشد. همچنین باید بگویم لک یک دوست و رقیب خوب مثل احسان مرادیان دارد که کنار یکدیگر فوق العاده کار می‌کنند. بختیاری‌زاده در مورد درگیری که در حاشیه بازی بین او و ستار همدانی به وجود آمد، عنوان کرد: با همدانی مشکلی ندارم. سال 82...
 • ونگر:باید استوک را راحت شکست می دادیم
 • آرسن ونگر، سرمربی آرسنال، از اینکه تیمش نتوانست در دیدار مقابل استوک سیتی به پیروزی برسد، ابراز تعجب کرد. به گزارش "ورزش سه"، توپچی ها که در هفته اول فصل جدید لیگ برتر با نتیجه 4-3 لسترسیتی را شکست داده بودند، در دیدار امشب در خانه استوک با یک گل شکست خوردند اما ونگر معتقد است که تیمش می توانست در این دیدار به راحتی پیروز شود. او به خبرنگاران گفت:" هضم این شکست دشوار است. ما موقعیت هایی داشتیم و باید به راحتی این دیدار را می بردیم. ما بدشانس بودیم. فکر می کنم ما یک گل درست به ثمر رساندیم که آفساید گرفته شد اما آفساید نبود. ناامید کننده است که گل مان پذیرفته نشد. از نظر دفاعی، هیچ بهانه ای نداریم. ما یک گل آسان به آنها تقدیم کردیم. دشوار بود که بتوانیم نمایش شناوری داشته باشیم. ما تلاش کردیم اما نتوانستیم به گل برسیم. روی توپ های دوم در محوطه جریمه، پیش بینی درستی نداشتیم. شکست در چنین دیداری ناامیدکننده است. کسی دوست ندارد در دیدارهایی که باید پیروز شود، شکست بخورد." آرسن ونگر (سرمربی) آرسنال
 • در این دوره انتخابات پر ریسک اما موفقیت آمیزی انجام دادیم
 • رویداد۲۴-رحمانی فضلی وزیر پیشنهادی کشور گفت: در این دوره انتخابات ریاست جمهوری در 140 شهرستان انتخابات مکانیزه انجام شد، این برای من ریسک بزرگی بود اما موفق شدیم. عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر پیشنهادی کشور در ادامه دفاع از برنامه های خود گفت: مناطقی که در آنها تجمع ثروت و جمعیت در آنها است، به همان میزان هم تجمع جرم و حاشینه نشینی و آسیب ها اجتماعی است. پهنه ایران ناشی از عدم توازن است که وزارت کشور باید این مشکل را حل کند. در بحث حقوق شهروند هم عدم توازن وجود دارد و رئیس جمهور تدابیر خاصی برای آن اندیشیده است. در این باره بازرسی هایی از دستگاه هایی که با زیاد مردم در ارتباط اند مورد بررسی قرار می گیرند. شاخص هایی تعریف کرده و بر اساس آن دستگاه ها را بررسی و بازرسی می کنیم.ما با همکاری احزاب و فعالیت های گروهی خانه احزاب را به نحوی اداره کردیم که پشتوانه و در خدمت احزاب باشد. در این دوره به 9 خانه احزاب در استان ها مجوز تاسیس دادیم و اکنون هیچ حزبی در انتظار مجوز نیست. 81 مورد تشکل های صنفی داریم. با کمک احزاب، مردم و رسانه ها توانستیم امنیت ملی را به گونه ای ساماندهی کنیم که در روز 16 آذر 600 سخنرانی در دانشگاه ها برگزار شد و هیچ مشکلی به وجود نیامد و یا در سخنرانی های دوره انتخابات هم همینطور. البته این نشان بلوغ مردم و احزاب است.توانستیم لایحه قانون احزاب را به مجلس ببریم و تلاش کردیم بندهای مورد نیاز را تعبیه کردیم. یکبار دیگر این لایحه را با این نگرش که امر مشارکت را مبتنی بر احزاب کنیم بازنگری شد. در این دوره پنج انتخابات را دو مرحله با کمک سایر نهادها اجرا کردیم و در همه آنها با افزایش مشارکت مواجه بودیم و در مسیر اجرا به مشکلی برنخوردیم....
 • لاریجانی:بارها تذکر دادیم موافقت و مخالفت نمایندگان باید روشن باشد
 • خبرگزاري آريا-رئيس مجلس به دنبال تذکر سخنگوي کميسيون فرهنگي مجلس و انتقاد او از محتواي نطق مخالفان و موافقان وزراي پيشنهادي، گفت: موافقت و مخالفت نمايندگان بايد روشن باشد و در اين باره چند بار تذکر داده‌ايم.به گزارش خبرگزاري آريا، احد آزادي خواه در نشست علني نوبت عصر امروز (شنبه، 28 مرداد ماه) مجلس شوراي اسلامي در جريان رسيدگي به صلاحيت و راي اعتماد وزراي پيشنهادي دولت دوازدهم با استناد به ماده 113 آيين نامه داخلي مجلس اظهار داشت: وقتي نماينده زماني براي نطق موافقت يا مخالفت در اختيار دارد، قاعدتا نبايد خارج از موضوع صحبت کند؛ اگر خارج از موضوع صحبت کند طبق ماده 113 بايد تذکر داده شود و اگر اين اتفاق سه بار رخ دهد، هيات رئيسه مي تواند وي را از داشتن نطق در تمام جلسه منع کند.نماينده مردم ملاير در مجلس دهم شوراي اسلامي ادامه داد: اما شاهد هستيم که محتواي موافقت برخي نمايندگان در واقعه مخالفت است و فحواي نطق مخالفان در واقع موافقت با وزير پيشنهادي است.وي با اشاره به ماده ديگري در آيين نامه داخلي مجلس گفت: ماده 206 آيين نامه داخلي مجلس تصريح دارد که برنامه وزراي پيشنهادي بايد محور قضاوت باشد اما شاهديم که مسائل منطقه اي ملاک موافقت و مخالفت ها قرار گرفته است.عضو کميسيون فرهنگي در مجلس تاکيد کرد: هيات رئيسه تذکر جدي تر بدهد تا سامان و استانداردهاي لازم در موافقت و مخاافل لحاظ شود.علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به اين تذکر، تصريح کرد: موافقت و مخالفت نمايندگان بايد در اين زمينه روشن باشد و در اين باره چند بار تذکر داده ايم.
 • احمدی:دکتر سلطانی فر به ورزش بانوان اعتماد تزریق کرد
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، الهه احمدی در خصوص توجه خاص وزیر ورزش و جوانان به ورزش بانوان گفت: در هشت ماه گذشته دکتر سلطانی فر، هم در مصاحبه ها و هم در عمل نشان داد نگاه ویژه به ورزش بانوان دارد. تمام مدیران قبلی از عدم تفاوت بین بانوان و آقایان حرف زدند ولی ایشان از توجه بیشتر به ورزش بانوان گفتند که نگاه نویی بود. قهرمان بانوی تیراندازی کشورمان افزود: چندی پیش که مجمع انتخاباتی رییس فدراسیون تیراندازی برگزار شد وزیر ورزش و جوانان رسما گفتند که از تیراندازی بانوان مدال المپیک می خواهند و این اعتماد و اعتقاد به بانوان در جامعه ورزش انعکاس پیدا خواهد کرد و به ما تزریق می شود و شک ندارم که در المپیک بعدی شانس بسیار بالایی خواهیم داشت. احمدی در خصوص انتظارات جامعه ورزش از دکتر سلطانی فر در 4 سال آینده گفت: امیدواریم مجلس با دادن رای اعتماد به وزیر ورزش و جوانان این اجازه را بدهد تا برنامه بلندمدت سلطانی فر برای 4 سال آینده ورزش اجرا شود. توجه به ورزش همگانی به ویژه بانوان خیلی مسائل مثبتی در پی دارد و می تواند باعث الگوسازی در جامعه شود تا جوانان و نوجوانان زیادی قدم به راه ورزش بگذارند. قهرمان تیراندازی کشورمان در پایان گفت: رشته هایی مثل تیراندازی که هیچ ممنوعیت و محدودیتی برای حضور بانوان ندارد نگاه ویژه ای را می طلبد و مطمئن هستم با نوع نگرش خاصی که دکتر سلطانی فر دارند هیچ تبعیضی بین بانوان و آقایان در ورزش قائل نخواهند شد.
 • احمدی لاشکی در موافقت با وزیر نفت:زنگنه از گروهبانی به ژنرالی رسیده است
 • نماینده مردم چالوس در مجلس شورای اسلامی گفت: زنگنه از گروهبانی به ژنرالی رسیده است و دارای ۲۶ سال سابقه وزارت است. به گزارش مهر، در جلسه نوبت عصر روز شنبه مجلس شورای اسلامی قاسم احمدی لاشکی در موافقت با وزیر پیشنهادی نفت گفت: ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته عمران بوده و از گروهبانی به ژنرالی رسیده است. وی ادامه داد: آقای زنگنه ۵ سال وزیر جهاد سازندگی، ۹ سال وزیر نیرو و ۱۲ سال وزیر نفت بوده‌اند؛ به عبارت دیگر ایشان ۲۶ سال وزیر بودند. اگر این دوره نیز مورد اقبال نمایندگان قرار گیرد، ۳۰ سال سابقه وزارت خواهند داشت. نماینده مردم چالوس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش صادرات نفت در دوران وزارت زنگنه گفت: در طول سه و نیم سال گذشته به ۷۸ شهر جدید و حدود ۹۰۰۰ روستا گازرسانی شده است. احمدی لاشکی با اشاره به انتقادات هدایت‌الله خادمی نماینده مخالف وزیر نفت مبنی بر اینکه برنامه‌های سال ۹۲ مجدداً تکرار شده است، گفت: آمارهای ارائه شده در برنامه سال ۹۶ همه جدید است. وی خاطرنشان کرد: طبق گزارش معاونت نظارت، ۴۸ درصد عملکرد آقای زنگنه منطبق با اسناد بالادستی بوده است.
 • صبای قم هم از جام حذفی انصراف داد
 • تیم صبای قم هم مانند دو تیم دیگر دسته اولی، از حضور در جام حذفی باشگاه‌های کشور کناره‌گیری کرد. به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران پویا، تیم صبای قم که امسال در لیگ دسته اول فوتبال حضور دارد، از حضور در جام حذفی انصراف داد. این تیم باید در مرحله دوم این مسابقات به مصاف میعاد مغان اردبیل می‌رفت. صبا پس از ماشین‌سازی و مس رفسنجان، سومین تیم دسته اولیِ کنار کشیده از جام حذفی است.کریم بهرامی رئیس هیئت فوتبال استان قم با اعلام این خبر به تسنیم گفت: تیم ما یکشنبه هفته آینده با خونه‌به‌خونه بازی دارد. صبا دو روز مانده به مسابقات بسته شده و در صورت مصاف با تیم اردبیلی در جام حذفی، چهار روز ما از بین می‌رود. ما هم اعلام کردیم که در این مسابقات شرکت نمی‌کنیم چون بازیکنان ما به خوبی بدنسازی نکرده‌اند و چهار روز را هم از دست می‌دهیم. تصمیم گرفتیم که در این چهار روز به تمرین بپردازیم.انتهای پیام/ R1402/P1015135/S3,27/CT1

کلیدواژه