به گزارش «رویدادهای ۲۴ ساعت گذشته» و به نقل از خبرآنلاین مرداد
٢٠
2017-08-20@00:17:22 GMT

نجفی راه سختی را در پیش دارد/ شیوه تصمیم‌گیری در شهرداری فعلی یک شیوه نظامی است

امام جمعه قم با اشاره به موگرینی: پیرزنی عشوه‌گر در خور تکریم نیست!

ابراز امیدواری «امام» به رفع حصر

جامعه>شهری - ایسنا نوشت: عضو منتخب شورای شهر پنجم تهران با بیان اینکه وضعیت کنونی تهران به گونه‌ای است که نجفی برای بهبود آن راه سخت و زمانبری را در پیش دارد گفت: با این حال تجربه و برنامه‌های نجفی نشان داده است که می‌تواند بخش زیادی از چالش‌های تهران را حل کند.

افشین حبیب زاده با اشاره به انتخاب محمدعلی نجفی به عنوان شهردار تهران گفت: به نظرم دکتر نجفی کار بسیار سختی را پیش رو خواهد داشت که می‌توان در سرفصل کلی آن را تنظیم کرد.

وی گفت: یک بخش از فعالیت‌های پیش روی نجفی به داخل شهرداری باز می‌گردد و آن هم انتظام ساختاری درون شهرداری است که آن را می‌توان یکی از کارهای مهم دانست. البته نجفی در برنامه‌ای که به شورای شهر ارائه کرد به طور مفصل به این موضوع پرداخته که نشان دهنده ضرورت ایجاد تغییرات و اصلاحات در درون شهرداری است.

حال شهر تهران بد است و باید شهردار جدید تهران چاره‌ای بیندیشد

وی با بیان اینکه شهرداری در دوران نجفی نیازمند تغییر رویکرد در مدیریت شهری است که باید از تمرکز در کالبد به تمرکز در روح حاکم بر شهر تغییر کند گفت: حال شهر تهران بد است و باید شهردار جدید تهران برای این موضوع چاره‌ای بیندیشد.

اصلاح روابط فی مابین شهرداری و شورا

حبیب زاده همچنین اصلاح روابط فی مابین شهرداری و شورا را یکی دیگر از برنامه‌های شهردار بعدی تهران دانست و گفت: روابط شهرداری با سایر نهادهای مرتبط نیز باید اصلاح شود چرا که لازم است بنیان جدیدی در عرصه مدیریت شهری گذاشته شود که علاوه بر رعایت قانون، شورا نظارت خود را نیز عملیاتی کند.

شیوه تصمیم گیری در شهرداری فعلی یک شیوه نظامی است

عضو منتخب شورای شهر پنجم با بیان اینکه در حوزه انتظام ساختاری در شهرداری، باید کارهای بسیار زیادی انجام شود، تصریح کرد: علاوه بر تغییر در چارت‌های شهرداری و معاونت‌ها، نظام تصمیم سازی در شهرداری از شیوه نظامی به مشارکتی باید تغییر کند. چرا که در شهرداری امروز به نظام تصمیم سازی توجه نمی‌شود و مشارکت بدنه کارشناسی شهرداری نیز جلب نمی‌شود و این شیوه تصمیم گیری در شهرداری فعلی یک شیوه نظامی است که باید به شیوه مشارکتی تغییر کند. چرا که معتقدیم بدنه کارشناسی شهرداری تهران قابل دفاع است و حرف‌های زیادی برای حضور در عرصه تصمیم گیری دارد اما متاسفانه مورد توجه قرار نمی‌گیرد و شاید حضور دائمی شهردار تهران در عرصه‌های رقابت سیاسی باعث شده که کارشناسان اهل فن، در عرصه تصمیم سازی حضور فعال نداشته باشند.

وی گفت: حضور مداوم شهردار تهران در عرصه‌های رقابت سیاسی باعث شد که وی نتواند مدیریت شهری را از رقابت‌های سیاسی تفکیک کند و این یک نقطه ضعف است. بسیار خرسندم که دکتر نجفی در برنامه تشریح اهدافش عنوان کرد که اگر شهردار تهران شود از کسوت سیاسی خارج و لباس خدمت به تن خواهد کرد.

انضباط مالی در شهرداری تهران بسیار مخدوش است

حبیب زاده با بیان اینکه متاسفانه شهردار بعدی تهران در امر انضباط بخشی مالی راه سختی را در پیش دارد، گفت: انضباط مالی در شهرداری تهران بسیار مخدوش است و این مخدوش بودن انضباط مالی مورد تایید کارشناسان درون شهرداری نیز قرار گرفته است. به گونه‌ای که از نحوه واگذاری قراردادها تا قیمت تمام شده پروژه نحوه بستن قرارداد، انتخاب پیمانکار و ... دچار بی انضباطی است که باید نظام پویای بازرسی در شهرداری تهران ایجاد شود و از تمام وجوه اقدامات باید بازرسی صورت گیرد و از قبل از انعقاد قرارداد تا تحویل کار یا از نحوه برخورد مأموران شهرداری با مردم، صدور مجوز و ... باید بازرسی کاملی صورت گیرد و نجفی نیز در برنامه‌اش اشاره کرد که بازرسی بازوی اصلی در کنار شهرداری است که می‌تواند مدیریت را در حل معایب کمک کند.

عضو منتخب شورای شهر با بیان اینکه تهران گران اداره می‌شود و باید علل آن بررسی شود گفت: نبود انضباط مالی در مناطق و سازمان‌های شهرداری بیشتر نمود پیدا می‌کند و این در حالیست که توزیع نامناسب نیروها سبب حجیم شدن و افزایش نیروها از 15 هزار نفر به حدود 65 هزار نفر شده که این حجم بالای نیروی انسانی یکی از چالش‌های اصلی مدیریت بعدی خواهد بود که قطعا باید فکر اساسی در این باره کرد چرا که عمده درآمدها صرف پوشش دادن این حجم نیروی انسانی بدون آنکه بهره وری معادل نیروها وجود داشته باشد، می‌شود.

وی گفت: متاسفانه نگاه سطحی برخی افراد به موضوع حجیم شدن نیروهای انسانی در شهرداری تهران سبب شده است تا به این نتیجه برسند که مدیریت بعدی سعی در کم کردن نیروها دارد. اساسا مدیریت بعدی شهری اعتقادی به بیکار کردن نیروها ندارد و اینکه گفته می‌شود حجم نیروها در شهرداری زیاد است یک نقد واقعی است که باید برای حل آن راهکاری ارائه داد که برای انتخاب راهکار مناسب حتما میان شورا و شهرداری همفکری می‌شود. به عنوان مثال یکی از کارهایی که می‌شود بهره وری را افزایش داد این است که شاهد هستیم در بخشی از شهرداری نیروی حجیم کاری داریم اما در برخی سازمان‌ها با کمبود نیرو مواجه‌ایم که می‌توان نسبت به جابجایی نیروها اقدام کرد و شاید باید سازمان جدیدی در شهرداری تاسیس شود و می‌توان از پتانسیل این نیروها که در این مدت بهره وری لازم را نداشتند، استفاده کرد.

لزوم خروج شهردار بعدی از کسوت سیاسی

حبیب زاده در ادامه با بیان اینکه لازم است شهردار تهران از کسوت سیاسی خارج و لباس خدمت به تن کند گفت: غرق شدن در موضوعات سیاسی مدیریت را از برنامه‌های اجتماعی دور می‌کند و باید مدیران بعدی از وجوه سیاسی دور باشند و شاید بهتر باشد این تغییر نگرش به خدمت رسانی از سوی اصلاح طلبان صورت گیرد. به گونه‌ای که در شناسایی اهداف، دیدگاه‌های سیاسی را کمتر دخالت دهند و به عنوان اصلاح طلب با حفظ هویت در خدمت رسانی، به حل چالش‌های مردم توجه کنند و لازم است مدیران در خدمت رسانی تفکرات سیاسی خود را کنار بگذارند تا نظام شایسته سالاری حاکم شود.

وی گفت: نباید از بیرون مجموعه افراد فاقد تخصص و توانمندی لازم، تنها به دلیل اینکه از نظر فکری و قومی با مدیران نزدیک هستند جذب شوند. اگر این اتفاق رخ دهد شاهد خواهیم بود که سرنوشت مدیریت فعلی تکرار خواهد شد.

لزوم تغییر در رویکرد مدیریت شهری

حبیب زاده در ادامه با بیان اینکه باید در مدیریت بعدی شاهد تغییر رویکرد در مدیریت شهری باشیم، گفت: در طول سال‌های گذشته اتفاقات زیادی افتاده که نیازمند تغییر و اصلاح اساسی است، به گونه‌ای که کم توجهی به اسناد بالادستی از جمله طرح جامع و تفصیلی و تغییرات پی در پی این اسناد ضربات زیادی به شهر زده است. به گونه‌ای که تهران دیگر شهری برای زندگی نیست و این در حالیست که تهران شهر ایمن نیست و وقوع هر گونه حادثه غیر مترقبه، وقوع بحران بزرگی را در شهر فراهم می‌کند. چرا که پلاسکو نشان داد هیچ آمادگی در برابر حوادث نداریم و باید عنوان کنم پلاسکو آزمون بزرگی بود که در آن نتوانستند نمره قابل قبولی بگیرند. هر چند که مدیران فعلی معتقدند چالش‌های بزرگ تهران را حل کرده و این روزها تنها آلودگی هوا و ترافیک دو معضل تهران است که به این افراد توصیه می‌کنم چند ساعتی پای صحبت کارشناسان و منتقدان بنشینند تا از خواب غفلت بیدار شوند در حالیکه تهران در حوزه آب، خاک، هوا ، حوزه‌های بهداشتی و آرامش روانی در وضعیت نامناسبی قرار دارد و تهران به کارگاه ساختمانی بزرگی بدل شده که نمی‌توان برای آن با این شرایط آینده‌ای را متصور شد.

چرا با وجود این واحدهای خالی، هنوز هم ساخت و ساز ادامه دارد؟

وی با اشاره به بی توجهی مسئولان فعلی شهرداری تهران به اسناد بالادستی افزود: بر اساس اعلام سازمان‌های مربوطه در تهران برای سکونت سه میلیون نفر واحد خالی وجود دارد؛ اما با وجود این واحدهای خالی، هنوز هم ساخت و ساز ادامه دارد که جای سوال است با کدام ظرفیت ترافیکی و زیست محیطی این اتفاق رخ می‌دهد و این در حالیست که شهر تهران در آستانه انفجار است و مگر اینگونه نیست که در طرح‌های بالادستی میزان جمعیت پذیری تهران مشخص شده بود؛ اما متاسفانه به این اسناد بی توجهی شده است.

منتخب شورای شهر پنجم با بیان اینکه اگر طرح‌های مبتنی بر مطالعات دقیق به درستی انجام می‌شد شاهد وضعیت کنونی در تهران نبودیم، مدعی شد:‌ «به کمیسیون ماده 100 به مانند ماشین تولید اسکناس توجه می‌شود و این کمیسیون به جای حراست از شهر پول تولید می‌کند و شاید اگر اساسا این کمیسیون نبود شهر تهران کمتر آسیب می‌دید! و این در حالیست که به شهرداران مناطق اختیاراتی در حد شورای عالی معماری داده شده است.»

وی در ادامه افزود: شهردار تهران کارهای زیادی پیش رو خواهد داشت که زمانبر است اما با توجه به سوابق، نگرش، تجربه و برنامه‌های دکتر نجفی به نظر می‌رسد وی می‌تواند بر چالش‌های زیادی از شهر تهران غلبه کند و ما نیز به عنوان اعضای شورای شهر تهران به وی کمک خواهیم کرد.

۴۲۴۲

کلید واژه‌ها : شهرداری تهران - شورای شهر تهران -

مهدي كروبي به بيمارستان منتقل شد

یک مرجع تقلید پیگیر اعتصاب غذای کروبی

پشت پرده برکناری مدیرعامل موسسه نور

کلیدواژه: شهرداری تهران | گونه ای | منتخب شورای شهر | شهردار تهران | انضباط مالی | مدیریت شهری | مدیریت بعدی | تصمیم گیری | شیوه نظامی | حبیب زاده | شهر تهران

منبع: خبرآنلاین

منبع این خبر، وبسایت www.khabaronline.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۳۵۱۱۲۶ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

همچنین بخوانید

در همین زمینه

 • شیوه فعلی خصوصی سازی سبب از بین رفتن تولید و اشتغال می شود
 • مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: شیوه فعلی خصوصی‌سازی سبب از بین رفتن تولید و اشتغال می‌شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، میراحد حسینی عصر امروز در جلسه شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی که در اتاق بازرگانی تبریز برگزار شد، با بیان اینکه در خصوصی سازی‌های گذشته در آذربایجان شرقی تجربه ثابت کرده است که خریداران ابتدا تعدیل نیرو کرده و تعداد زیادی از کارگران خود را اخراج می‌کنند اظهار کرد: تجربه موفقی تاکنون از واگذاری‌ها شاهد نبودیم و مداوم از این حوزه با مشکلات متعددی در استان مواجه هستیم.وی دومین اقدام خریداران بنگاه‌ها در خصوصی سازی را فروش«املاک» شرکت خریداری شده عنوان کرد وافزود: سومین مشکل جدی در واگذاری‌ها این است که بنگاه ها به افرادی واگذار می‌شود که الفبایمدیریت را بلد نیستند و حقوق و قوانین کارگران را مراعات نمی‌کنند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه با تداوم این روند در واگذاری‌ها تجربه نشان داده که خریداران حقوق کارگران را پرداخت نمی‌کنند ابراز داشت: پس از این اقدام، کارگران را برای تجمع به مقابل استانداری هدایت کرده و استان را با مشکلات متعدد اجتماعی و اقتصادی مواجه می‌کنند و در ‌‌نهایت مردم را به نظام بدبین می‌کنند.وی با بیاناینکه ما این نوع واگذاری را نمی‌خواهیم تصریح کرد: سازمان خصوصی سازی باید حداقل در واگذاری ها هیئتی از هر استانِصاحب بنگاه واگذاری شوندهرا برای نظر خواهی فراخوان کرده و در جلسات مشورت بگیرد تا از مشکلات آینده پیشگیری کنیم.حسینی با اشاره به اینکه وزیر اقتصاد در مصاحبه اخیر خود به صورت صریح اعلام کرد که برخی در موضوع واگذاری مقابل ما ایستاده و اجازه نمی‌دهند، ادامه داد: وزارت اقتصاد برخی استانداران را در مقابل خود می‌بیند که دلیل اصلی این مقاومت بخاطر از بین رفتن تولید و اشتغال و... با این روند واگذاری است و ما این واگذاری...
 • رحمانی فضلی قدرت تصمیم گیری خاصی دارد
 • نماینده پاوه و روانسر در مجلس با بیان اینکه «رحمانی فضلی» دارای رویکرد مدیریت بحران است، گفت: وزیر پیشنهادی کشور در هر شرایطی قدرت تصمیم‌گیری خاصی دارد و از پرتحرک‌ترین وزرای پیشنهادی دولت است. به گزارش جهان نيوز به نقل از فارس؛ شهاب نادری نماینده مردم پاوه و روانسر در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی عصر امروز (شنبه) پارلمان در سخنانی به عنوان موافق عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر پیشنهادی کشور، اظهار داشت: وزارت کشور در جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگترین وزارتخانه محسوب می‌شود. وی افزود: وزارت کشور طیف وسیعی از مسئولیت‌ها را در بر می‌گیرد مانند هماهنگ کردن مدیران عالی استان‌ها که برعهده این وزارتخانه است. نادری تصریح کرد: برگزاری مهمترین نماد مشارکت سیاسی مردم یعنی انتخابات برعهده وزارت کشور است؛ رحمانی فضلی دارای نگرش سیاسی عمیقی است و رویکرد مدیریت بحران دارد. وی با بیان اینکه رحمانی فضلی در هر شرایطی قدرت تصمیم‌گیری خاصی دارد، گفت: رحمانی فضلی به عنوان وزیر کشور فردی نقدپذیر است و مثل برخی مدیران کشور نیست که انتقادپذیر نباشد. نماینده پاوه و روانسر در مجلس با بیان اینکه رحمانی فضلی دارای مدیریت میدانی است، گفت: وزیر پیشنهادی کشور یکی از پرتحرک‌ترین وزرا بوده و اقدامات خوب را در راستای اقتصاد مقاومتی انجام داده است.
 • تغییرات در شیوه اجرای جشن لاک پشت پرنده
 • جشن امضای کتاب فصلی «لاک‌پشت پرنده» که پیش از این طی دو ساعت برگزار می‌شد، از این پس با عنوان «جشنواره یک روزه لاک پشت پرنده» با رده‌بندی سنی و در ساعات طولانی‌تری برگزار خواهد شد. مژگان رئیسی امجد، مدیر فروشگاه مرکزی شهر کتاب با بیان اینکه جشن‌های فصلی امضای لاک پشت پرنده همیشه با ازدحام همراه بوده است، اظهار داشت: شلوغی دو ساعته فروشگاه برای معرفی کتاب‌های کودک و نوجوان باعث می‌شد نه مخاطب به درستی و به راحتی به کتاب‌ها دسترسی داشته باشد و نه نویسنده‌ها بتوانند از این فرصت برای شناسایی اثر و ارتباط با مخاطب استفاده کنند. وی افزود: همین معضل باعث شد تصمیم بگیریم تغییراتی را در شیوه اجرای جشن‌های فصلی اتخاذ کنیم. در ابتدا قرار است زمان کاری جشن، از دو ساعت به 6 ساعت افزایش پیدا کند و کتاب‌ها بر اساس سن کودکان و نوجوانان رده‌بندی شوند و هر گروه سنی در ساعت مناسب و مخصوص خودش برای استفاده از برنامه بیاید. امجد ادامه داد: به این ترتیب، مخاطبان خردسال که از 4 تا 6 سال سن دارند، از ساعت 15 تا 16:30، کودکان سال‌های اول دبستان، از ساعت 16:30 تا 18 و کودکان سال های آخر دبستان و نوجوانان نیز از ساعت 18 تا 20 می‌توانند در این جشنواره یک روزه شرکت کنند و با کتاب‌های وارد شده در فهرست 21 و 22 آشنا شوند و با پدیدآورندگان و مترجمان کتاب گفتگو کنند. علاقه‌مندان به این برنامه روز شنبه 4 شهریور از ساعت 15 تا 20 و بنابر رده‌بندی سنی می‌توانند به فروشگاه مرکزی شهر کتاب واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از تقاطع مطهری، نبش کوچه کلاته مراجعه کنند.
 • تصاویر شیوه عجیب حیات عنکبوت آبی
 • برچسب ها: حیات وحش ، راز بقا ، عنکبوت ، ویدیو
 • شیوه های وحشتناک شکنجه در زندان های داعش
 • تروریست‌های داعش برای شکنجه جسمی و روحی زندانیان به شیوه‌های متفاوتی متوسل می‌شوند. به گزارش جهان نيوز، به نقل از عربی 21، مرکز بین المللی بررسی های افراط‌گرایی لندن در گزارشی به روش‌های داعش برای شکنجه زندانیان پرداخت و اعلام کرد شکنجه جسمی این گروه برای زندانیان شامل استفاده از شلاق، صندلی آلمانی، تایر خودرو و شبح است و سوزندان نوعی شکنجه روانی به شمار می آید و برای انجام این کار، تروریست‌ها، فرد را می بندند و بر رویش نفت سفید می ریزند و اگر اعتراف نکند او را به آتش می کشند. اما برای شکنجه به روش شبح، فرد زندانی را برای چند روز بر روی چارچوب در یا سقف آویزان می کنند. این مرکز تجربه یکی از افرادی را که به روش سوزاندن مورد شکنجه قرار گرفت، منتشر کرد. وی گفت بر روی تمام سر و سینه ام نفت سفید ریختند و از من خواستند هر چه می دانم را فاش کنم اما نپذیرفتم و تنها چیزی که به یاد دارم اینکه خود را بر تخت بیمارستان یافتم و دیگر چیزی نفهمیدم. همچنین از دیگر روش های شکنجه داعش می توان به نصب سری زشت بر سقف زندان اشاره کرد و هنگامی که زندانیان از هویت آن فرد می پرسند در پاسخ به او می گویند این سر برادرت است. و اینگونه تاثیرات مخرب روانی بر فرد می گذارند آنچنان که فرد وقتی سرش را برمی گرداند سر خونین و ژولیده برادرش را می بیند. همچنین زندانیانی که در سلول انفرادی هستند مجبور به فراگیری دروس و عقاید تروریست های داعش می شوند. در این گزارش آمده تروریست های داعش تنها زنان ایزدی را خرید و فروش نمی کنند بلکه زنان و دختران جبهة النصره را مورد اذیت قرار داده و تنها کسانی می توانند از اسارت رهایی یابند که به این گروه کمک مالی بکنند. گفتنی...
 • نادری در موافقت با وزیر پیشنهادی کشور:رحمانی فضلی قدرت تصمیم گیری خاصی دارد
 • نماینده پاوه و روانسر در مجلس با بیان اینکه «رحمانی فضلی» دارای رویکرد مدیریت بحران است، گفت: وزیر پیشنهادی کشور در هر شرایطی قدرت تصمیم‌گیری خاصی دارد و از پرتحرک‌ترین وزرای پیشنهادی دولت است. به گزارش فارس، شهاب نادری نماینده مردم پاوه و روانسر در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی عصر امروز (شنبه) پارلمان در سخنانی به عنوان موافق عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر پیشنهادی کشور، اظهار داشت: وزارت کشور در جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگترین وزارتخانه محسوب می‌شود. وی افزود: وزارت کشور طیف وسیعی از مسئولیت‌ها را در بر می‌گیرد مانند هماهنگ کردن مدیران عالی استان‌ها که برعهده این وزارتخانه است. نادری تصریح کرد: برگزاری مهمترین نماد مشارکت سیاسی مردم یعنی انتخابات برعهده وزارت کشور است؛ رحمانی فضلی دارای نگرش سیاسی عمیقی است و رویکرد مدیریت بحران دارد. وی با بیان اینکه رحمانی فضلی در هر شرایطی قدرت تصمیم‌گیری خاصی دارد، گفت: رحمانی فضلی به عنوان وزیر کشور فردی نقدپذیر است و مثل برخی مدیران کشور نیست که انتقادپذیر نباشد. نماینده پاوه و روانسر در مجلس با بیان اینکه رحمانی فضلی دارای مدیریت میدانی است، گفت: وزیر پیشنهادی کشور یکی از پرتحرک‌ترین وزرا بوده و اقدامات خوب را در راستای اقتصاد مقاومتی انجام داده است.
 • ترکیب دو شیوه درمانی برای مبارزه بهتر با سرطان
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست به نقل از گیزمگ، در یکی از موارد، سیستم ایمنی بدن موش نه تنها تومور را نابود کرد بلکه به حدی قوی ماند که سلول‌های سرطانی تزریق شده جدید به بدن حیوان را از بین برد. دو تکنیک ترکیب شده در این روش، رویکردهای مختلفی برای مقابله با سرطان داشتند؛ یکی از آن‌ها شامل دارویی بود که تولید مولکول‌های PD-L1 را مسدود می‌کند. این مولکول‌ها در تعداد زیاد و توسط تومورها تولید می‌شوند و به سلول‌های ایمنی T حمله و آن‌ها را نابود می‌کنند. سلول‌های T ، سربازان سیستم ایمنی بدن خوانده می‌شوند. شیوه دوم، درمان "فوتوحرارتی" نام دارد و مبتنی بر نانوذرات ستاره‌ای‌شکلی است که از طلا تولید می‌شوند. در این روش، این نانوذرات به داخل بدن بیمار تزریق می‌شوند و در آنجا در داخل تومورها جمع‌ می‌شوند، سپس توسط دانشمندان با پرتوهای لیزر از خارج از بدن بمباران می‌شوند. حرارت این پرتوها، طلا را ذوب کرده و سلول‌های سرطانی را از درون می‌سوزاند. دانشمندان قبلا از این نانوستاره‌های طلا برای درمان تومورها استفاده کرده‌اند اما در مطالعه جدید به دنبال بررسی این نکته بودند که آیا می‌توان تومورهایی را درمان کرد که از حضور آن‌ها بی‌اطلاع‌اند یا تومورهایی که در سراسر بدن توزیع شده‌اند. تیم علمی، این تکنیک را با داروی مسدودکننده مولکول‌های PD-L1 ترکیب کرد تا شیوه ترکیبی جدیدی موسوم به "ایمنی‌درمانی فوتوحرارتی" را خلق کند. محققان برای آزمایش رویکرد جدید، سلول‌های سرطانی مثانه را به داخل هر دوی پاهای عقبی موش‌ها تزریق کردند و منتظر ماندند تا سلول‌ها گسترش پیدا کنند. زمانی که سلول‌ها در بدن پخش شدند، دانشمندان درمان‌های مختلف را به گروه‌های مختلف موش‌ها اما فقط به یکی از پاهای عقبی آنها اعمال کردند. آن‌ها به دنبال بررسی این نکته بودند که کدام یک از این درمان‌ها قادر به پاکسازی کامل بدن از سرطان است. نتایج نشان...
 • غذای پرطرفدار اسارت چه بود/شیوه ای که بعثی ها شلاق می زدند
 • روزی که به اردوگاه رسیدیم همراه دو اسیر دیگر تازه وارد ما را به اتاقکی بردند در آنجا حدود 8 سرباز با شلاق‌های کشیده منتظرمان بودند و بعد از آن زدند و زدند و فقط زدند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آزادگان کتاب‌های مصوری از تاریخ معاصر کشور و گنجینه‌ای رازآلود از حقایق ناگفته دفاع جانانه‌ای هستند که مقدس نام گرفت. قطعنامه 598 که امضاء شد چشم‌ها بیش از گذشته منتظر بازگشت فرزندان میهن بود،فرزندانی که سال‌ها در جنگی نابرابر از خاک وطن دور مانده بودند. 26 مرداد 1369 اولین کاروان اسرای جنگ به ایران بازگشتند و به خاطر صبرشان قهرمان نامیده شدند. مسعود خوش‌نظر متولد سال 42 در اهواز یکی از آزادگان است که در گفت‌وگو با ایسنا، این‌گونه روزهای پس از انقلاب اسلامی را توصیف کرد: انقلاب که شد، گروهک‌های ضدانقلابی بلبشویی به پا کرده بودند طوری که مردم نمی‌دانستند کی راست و کی دروغ می‌گوید. در همان سال 57 حتی در سرسرای دانشگاه علوم پزشکی اهواز تمام گروهک‌ها از منافقین گرفته تا بقیه بساط پهن کرده بودند. این جانباز و آزاده خوزستانی با اشاره به جمله معروف جنگ برای ما نعمت است امام خمینی(ره) گفت: شاید خیلی‌ها تعجب کنند از این جمله و بگویند جنگ، خونریزی و کشتار است و چه طور می‌تواند نعمت باشد اما به قول شهید چمران وقتی شیپور جنگ را نواختند، مرد را از نامرد شناختند. خوش‌نظر افزود: آن زمان شرایطی به وجود آمده بود که مردم نمی‌دانستند چه کسی راست و چه کسی دروغ می‌گوید. خیلی‌ها با کفش مندرس و در لباس کارگری حرف‌های خیلی قشنگی می‌زدند، یک عده آن‌ها اسلامی و عده دیگر غیراسلامی بودند، هر کس طرفی بود و واقعاً مانده بودیم چه کسی راست می‌گوید. جو خیلی بغرنج بود اما جنگ که شد بساط این افراد جمع شد و کسانی ماندند که واقعاً...
 • قوانین و شیوه واگذاری بنگاه های دولتی به بخش خصوصی تجدید نظر شود
 • استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه باید در قوانین و روش واگذاری و خصوصی سازی بنگاه‌های دولتی به بخش خصوصی تجدید نظر شود گفت:سیاست‌های کلی اصل ۴۴ مطمئنا سیاست‌های قوی‌ای است ولی در اجرا با مشکل مواجه هستیم و باید برای آن راه حلی اندیشیده شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، اسماعیل جبارزاده عصر امروز در جلسه شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی که در اتاق بازرگانی تبریز برگزار شد، با تاکید بر اینکه نگاه علمی به مشکلات استان می‌تواند راهگشا باشد اظهار کرد: یکی از مشکلات استان واگذاری برخی واحد‌ها به بخش خصوصی است که باید با نگاه علمی راه حلی برای این موضوع تدوین شود.وی با بیان اینکه باید در قوانین و روش واگذاری و خصوصی سازی بنگاه‌های دولتی به بخش خصوصی تجدید نظر شود افزود:سیاست‌های کلی اصل 44 مطمئنا سیاست‌های قوی‌ای است ولی در اجرا با مشکل مواجه هستیم و باید برای آن راه حلی اندیشیده شود. استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه باید در هیئت‌های واگذاری از مسئولان هر استانِ صاحب واحد واگذاری نماینده معرفی شود گفت: ما از برخی واگذاری ها در استان از طریق رسانه ها مطلع می‌شویم که باید از مدیران استان هم مشورت بگیرند تا از مشکلات ناشی از عدم اهلیت و... پیشگیری کنیم.وی تاکید کرد: به وزارت اقتصاد، مجلس و مراکز تصمیم گیری نتایج علمی تحقیق در مورد مشکلات واگذاری در آذربایجان شرقی اعلام شود تا با اصلاح روند فعلی مشکلات این واحد‌ها به مشکلات جدی اجتماعی و اقتصادی استان تبدیل نشود.جبارزاده با بیان اینکه تاکنون 80 جلسه کمیسیون کارگری در آذربایجان شرقی برگزار شده است ابرازداشت: از این تعداد جلسات60 جلسه آن مربوط به شرکت‌های واگذار شده به بخش خصوصی است. برخی تجمع‌ها هم در مقابل استانداری اتفاق می‌افتد که دقیقا در روز سفر یکی از سفرا به تبریز در مقابل استانداری تجمع کردند که موجب خدشه وارد...
 • تغییر الگوی مصرف غذایی بهترین شیوه برای درمان چاقى
 • به گزارش جام نیوز، فرزانه شهیدی مشاور تغذیه و رژيم درمانی اظهار کرد: ابتلاى افراد به بیماری های غیرواگیر همچون دیابت، بیماری های قلبی و عروقی، سکته های قلبی، مغزی و سرطان ها دلايل مختلفى دارند که علت نخست آن ها تغییر الگوی مصرف غذایی و دليل دوم کم تحرکی بدنی در جامعه است كه نظام سلامت سالانه هزینه زيادى را برای درمان و کنترل اين بیماری ها هزینه می کند. وی ضمن اشاره به سخنان متولیان سلامت جامعه گفت: برخی مطالعات نشان می دهد 90 درصد مردم تحرک کافی ندارند و این موضوع در خانم ها بیشتر از آقایان شایع است. شهیدی با تاکید بر اهمیت توجه به اضافه وزن و چاقی افزود: اضافه وزن و چاقی خطر دیابت، فشار خون و چربی خون بالا، سکته های قلبی، مغزی و سرطان های دستگاه گوارش را بیشتر می کند؛ اگر آمار 60 تا 70 درصدی اضافه وزن و چاقی صحت داشته باشد باید نظام سلامت و رسانه ها در آگاه سازی جامعه نقش پررنگ تری ایفا کنند و خودمراقبتی و سبک زندگی سالم را سرلوحه امور قرار دهند. عوامل افزايش ابتلاى افراد به بيمارى هاى مزمن وی از تلاش وزارت بهداشت برای کاهش قند و نمک در اقلام خوراکی خبر داد و افزود: ابتلا به بيمارى هاى مزمن از جمله ديابت نوع 2، فشارخون بالا، چاقى و انواع سرطان از ابتداى جوانى آغاز مى شود و به این دلیل،‌‌ پیشگیری از بروز این بیماری‌ها را بايد از جوانی آغاز کرد. طهماسبی با تاکید بر شیوه تغذيه صحيح در پيشگيرى از بيمارى هاى مزمن اظهار کرد: آنچه امروزه به عنوان شيوه زندگي مى شناسيم، شامل یک رژیم غذایی نامناسب و استرس های روانی است که به صورت خواسته و ناخواسته به خود وارد می‌کنیم، استعمال دخانيات نيز در شيوه نامناسب زندگی بى...
 • نجفی گزینه اصلی شهرداری تهران
 • عضو منتخب شورای شهر تهران دلایل انتخاب سرپرست برای پست شهرداری تهران را تشریح کرد.به گزارش ایسنا، مرتضی الویری گفت: نجفی گزینه اصلی پست شهرداری تهران است و مطالب و شایعاتی که گاهی اوقات مطرح می‌شود، کذب است.وی در مورد چرایی انتخاب سرپرست برای شهرداری تهران گفت: از روز چهارشنبه اول شهریورماه، قالیباف دیگر شهردار تهران نیست و باید برای انجام امور شهر، یک شهردار انتخاب شود، اما از آنجایی که امضاء حکم نجفی توسط وزیر کشور با توجه به فرآیند کاری وزیر ممکن است چند روزی به طول انجامد و برای آنکه کارهای تهران بر زمین نماند، اقدام به انتخاب سرپرست می‌کنیم.عضو منتخب شورای شهر تهران با بیان اینکه همه تلاشمان را انجام می‌دهیم که دوره صدور حکم نجفی توسط وزیر کشور کوتاه‌تر شود، گفت: با این حال امضای حکم شهردار تهران توسط وزیر کشور چند روزی به طول می‌انجامد و ناگزیر باید نسبت به انتخاب سرپرست اقدام کنیم. برچسب ها: شورای شهر ، مرتضی الویری ، شهردار تهران ، شهردار منتخب ، نجفی
 • نجفی گزینه اصلی شهرداری تهران است
 • مرتضی الویری گفت: نجفی گزینه اصلی پست شهرداری تهران است و مطالب و شایعاتی که گاهی اوقات مطرح می‌شود، کذب است. وی در مورد چرایی انتخاب سرپرست برای شهرداری تهران گفت: از روز چهارشنبه اول شهریورماه، قالیباف دیگر شهردار تهران نیست و باید برای انجام امور شهر، یک شهردار انتخاب شود، اما از آنجایی که امضاء حکم نجفی توسط وزیر کشور با توجه به فرآیند کاری وزیر ممکن است چند روزی به طول انجامد و برای آنکه کارهای تهران بر زمین نماند، اقدام به انتخاب سرپرست می‌کنیم. عضو منتخب شورای شهر تهران با بیان اینکه همه تلاشمان را انجام می‌دهیم که دوره صدور حکم نجفی توسط وزیر کشور کوتاه‌تر شود، گفت: با این حال امضای حکم شهردار تهران توسط وزیر کشور چند روزی به طول می‌انجامد و ناگزیر باید نسبت به انتخاب سرپرست اقدام کنیم. ایسنا
 • تا زمان ابلاغ حکم نجفی شهرداری با سرپرست اداره می شود
 • به گزارش خبرنگار ایلنا، مرتضی الویری در حاشیه جلسه منتخبان شورای پنجم در جمع خبرنگاران با اشاره به انتخاب هیات رییسه شورا گفت: هیچ کدام از این تصمیمات جنبه قطعی ندارد و زمانی قطعیت پیدا می‌کند که در جلسه قانونی و رسمی شورای پنجم یعنی روز چهارشنبه ۱ تیر ماه به تصویب برسد. وی با اشاره به انتخاب شهردار تهران ادامه داد: از آنجایی که حکم شهردار از طرف وزارت کشور امضا و ابلاغ می‌شود، ممکن است فاصله‌ای چند روزه بیافتاد و قرار شد با توجه به چارچوب‌های قانونی، فردی به عنوان سرپرست گمارده شود. وی درباره ویژگی‌های سرپرست گفت: قرار است؛ سرپرست فردی از بدنه شهرداری تهران بوده و بازنشسته نباشد. او با تاکید بر اینکه آخرین مطلبی که در جلسه امروز شورا به بحث گذاشته شد، درباره متن سوگندنامه بود، افزود: متن سوگندنامه امروز مورد توافق و دوستان من در شورای پنجم قرار گرفت و آقای نجفی نیز متن را پسندیده‌اند، اما جنبه قانونی ندارد و سوگندنامه باید در شورا تصویب شده و مراحل قانونی را بگذراند‌. اما متن آن مورد توافق همه قرار گرفته است. او ادامه داد: این متن تاکیدی بر فرآیندهای قانونی است و این اولین باری است که این اتفاق افتاده است. همچنین محمد علیخانی در جمع خبرنگاران گفت: در روز چهارشنبه بنا داریم، شهردار را انتخاب کنیم اما چون مراحل قانونی طی و حکم توسط وزیرکشور امضا شود باید ببینیم این مراحل چقدر زمان می‌برد اگر مراحل طولانی شود برای تهران سرپرست انتخاب کنیم. او ادامه داد: احتمالا روز چهارشنبه آخرین روز شهرداری و شورای شهر چهارم است.
 • الویری:نجفی گزینه اصلی شهرداری تهران است
 • عضو منتخب شورای شهر تهران دلایل انتخاب سرپرست برای پست شهرداری تهران را تشریح کرد. مرتضی الویری، گفت: نجفی گزینه اصلی پست شهرداری تهران است و مطالب و شایعاتی که گاهی اوقات مطرح می‌شود، کذب است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی در مورد چرایی انتخاب سرپرست برای شهرداری تهران گفت: از روز چهارشنبه اول شهریورماه، قالیباف دیگر شهردار تهران نیست و باید برای انجام امور شهر، یک شهردار انتخاب شود، اما از آنجایی که امضاء حکم نجفی توسط وزیر کشور با توجه به فرآیند کاری وزیر ممکن است چند روزی به طول انجامد و برای آنکه کارهای تهران بر زمین نماند، اقدام به انتخاب سرپرست می‌کنیم. عضو منتخب شورای شهر تهران با بیان اینکه همه تلاشمان را انجام می‌دهیم که دوره صدور حکم نجفی توسط وزیر کشور کوتاه‌تر شود، گفت: با این حال امضای حکم شهردار تهران توسط وزیر کشور چند روزی به طول می‌انجامد و ناگزیر باید نسبت به انتخاب سرپرست اقدام کنیم.
 • الویری:نجفی گزینه اصلی شهرداری تهران
 • عضو منتخب شورای شهر تهران دلایل انتخاب سرپرست برای پست شهرداری تهران را تشریح کرد. به گزارش ایسنا، مرتضی الویری گفت: نجفی گزینه اصلی پست شهرداری تهران است و مطالب و شایعاتی که گاهی اوقات مطرح می‌شود، کذب است. وی در مورد چرایی انتخاب سرپرست برای شهرداری تهران گفت: از روز چهارشنبه اول شهریورماه، قالیباف دیگر شهردار تهران نیست و باید برای انجام امور شهر، یک شهردار انتخاب شود، اما از آنجایی که امضاء حکم نجفی توسط وزیر کشور با توجه به فرآیند کاری وزیر ممکن است چند روزی به طول انجامد و برای آنکه کارهای تهران بر زمین نماند، اقدام به انتخاب سرپرست می‌کنیم. عضو منتخب شورای شهر تهران با بیان اینکه همه تلاشمان را انجام می‌دهیم که دوره صدور حکم نجفی توسط وزیر کشور کوتاه‌تر شود، گفت: با این حال امضای حکم شهردار تهران توسط وزیر کشور چند روزی به طول می‌انجامد و ناگزیر باید نسبت به انتخاب سرپرست اقدام کنیم.
 • تیم هیئت فوتبال قم بازی سختی مقابل فرش آرای مشهد دارد
 • قم - مربی تیم فوتسال هیئت فوتبال قم گفت: این تیم جمعه آینده بازی سختی مقابل تیم فرش آرای مشهد دارد. محمد رضا قاسمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تیم فوتسال هیئت فوتبال قم در ادامه دیدارهای لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های کشور از هفته هشتم در یک دیدار بیرون از خانه، نتوانست امتیازی کسب کند و باز هم با حداقل اختلاف، نتیجه را به حریف واگذار کرد. وی افزود: تیم فوتسال هیئت فوتبال استان قم در ادامه لیگ برتر فوتسال جمعه شب در شهر قدس میهمان تیم پارسیان شهر قدس بود و در یک بازی نزدیک با نتیجه ۳ بر ۲ برابر حریف خود شکست خورد تا همچنان در انتهای جدول بماند. مربی تیم فوتسال هیئت فوتبال قم گفت: در این بازی بازیکن حریف به اشتباه دروازه خودی را گشود و دیگر گل تیم هیئت فوتبال استان قم را مجتبی ولی منش به ثمر رساند اما نماینده فوتسال قم در نهایت نتوانست از این بازی امتیاز بگیرد. قاسمی بیان داشت: با این که نیمی از نیم فصل نخست لیگ برتر فوتسال به پایان رسیده اما ما به دنبال رسیدن به سطح فنی مقبول‌تری هستیم تا بتوانیم با کسب امتیازات از انتهای جدول فاصله بگیریم و اذعان داریم که کار تیم هیئت فوتبال قم برای تحول در نتایج دشوار است. وی عنوان کرد: بازی بعدی تیم فوتسال هیئت فوتبال قم روز جمعه هفته جاری در سالن شهید حیدریان قم برابر تیم فرش آرای مشهد برگزار می‌شود و بازی سختی برابر این تیم مشهدی در پیش داریم اما هرگز از کسب موفقیت ناامید نیستیم. مربی تیم فوتسال هیئت فوتبال قم تصریح کرد: همه بازیکنان و عوامل باید دست به دست هم دهند تا تیم هیئت فوتبال قم از انتهای جدول جدا شود و این موفقیت هرگز دور از دسترس نیست و باید در کنار هم...
 • نخست وزیر ترکیه از اتخاذ تصمیم برای عملیان نظامی برون مرزی خبر داد
 • به گزارش جماران، به نقل از خبرگزاری آناتولی، بنعالی ییلدریم، نخست وزیر ترکیه اعلام کرد، ترکیه به شکل مناسبی علیه تروریسم و همه اشکال آن به ویژه در بیرون از مرزهای خود واکنش نشان خواهد داد. ییلدریم پس از اقامه نمازجمعه، در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: لازم شود، تروریسم را پیش از اینکه به کشور ما نزدیک شود،در بیرون از مرزهای خود، خنثی خواهیم کرد، همانطور که در عملیات موسوم به سپر فرات عمل کردیم. وی در ادامه افزود: عملیات نظامی علیه گروه‌های تروریستی در منطقه ادلب یک مساله همیشگی است و ترکیه اقداماتی علیه عناصر تروریستی در مرزهای جنوبی این منطقه اتخاذ می‌کند. پیشتر ییلدریم اعلام کرده بود، با توجه به تحولات اخیر در منطقه به خصوص در شهر ادلب سوریه تدابیر بیشتری در ۱۵۰ کیلومتر مرز هاتای با سوریه اتخاذ می‌کند. وی گفت: گروه‌های رادیکال کنترل این منطقه را در دست گرفته‌اند و ترکیه برای جلوگیری از فجایع انسانی و تهدیدهای امنیتی علیه ترکیه این تدابیر را اتخاذ خواهد کرد. نخست وزیر ترکیه پیرامون همکاری ترکیه، روسیه و ایران درباره سوریه نیز تصریح کرد: ترکیه با روسیه و ایران در آستانه در خصوص بحران این کشور مذاکراتی را شروع کرده و در این راستا مقامات بلند مرتبه سه کشور با هدف توقف جنگ داخلی به ویژه در ادلب و مناطق جنوبی سوریه و تحقق ثبات و صلح دائمی در این کشور باهم دیدار می‌کنند. همچنین وی درباره روابط ترکیه و آلمان نیز گفت: ما از آلمان می‌خواهیم که به کسانی که در کودتای اخیر ترکیه مشارکت داشتند پناه نداده و آنها را برای محاکمه به ترکیه بازگرداند. ییلدریم افزود: همانگونه که آلمان یک کشور قانونی است، ترکیه نیز یک کشور قانونی است و کودتاگران نیز در چارچوب قانون محاکمه و به جزای خود خواهند رسید.
 • انتخاب سرپرست شهرداری تهران توسط الویری و نجفی
 • عضو منتخب شورای پنجم از انتخاب سرپرست برای شهرداری تهران خبر داد و گفت: طبق نظر اعضا قرار شد بنده به همراه دکتر نجفی سرپرستی را برای شهرداری تا سپری شدن دوره گذار انتخاب کنیم. به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مرتضی الویریپس از پایان جلسه امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز آخرین جلسه شورای پنجم در مرحله قبل از قانونی شدن برگزار شد.وی تصریح کرد: روز چهارشنبه نخستین جلسه رسمی شورای پنجم با حضور اعضا برگزار می‌شود.الویری گفت: در جلسه امروز ترکیب هیئت رئیسه به صورت موقت، نه به عنوان قطعی چرا که جایگاه قانونی نداشته مشخص شد. در مورد ریاست شورا محسن هاشمی نامزد بود، اعضا بنده و آقای مسجدجامعی را نامزد کردند که بنده به همراه آقای مسجدجامعی انصراف دادیم.عضو منتخب شورای پنجم اضافه کرد: نامزد محوری ما در جلسه رسمی آقای محسن هاشمی خواهند بود.وی افزود: سیدابراهیم امینی نیز به عنوان نایب رئیس شورای پنجم پیشنهاد و انتخاب شدند و در جلسه روز چهارشنبه رای‌گیری خواهد شد.الویری گفت: علی اعطا به عنوان سخنگو، انتخاب شد علاوه بر اینکه بهاره آروین و نژادبهرام به عنوان دو منشی هیئت رئیسه انتخاب شدند.وی همچنین با اشاره به تعیین سرپرست برای شهرداری تهران تا زمان انتخاب شهردار تهران به صورت رسمی و ابلاغ حکم توسط وزارت کشور گفت: بنده و آقای دکتر نجفی، فردی را به عنوان سرپرست برای شهرداری تهران برای سپری کردن دوره گذار انتخاب خواهیم کرد.الویری همچنین به سوگندنامه شهردار تهران اشاره کرد و گفت: این واژه توسط منتخبین شورای پنجم پیشنهاد شد و آقای دکتر نجفی نیز پسندیدند اما این سوگندنامه هنوز قانونی نبوده امابه عنوان تفاهمنامه و موافقت طرفین متن آن مورد توافق قرار گرفت.عضو منتخب شورای پنجم گفت: این سوگندنامه تاکیدی بر فرایندهای قانونی و الزاماتی که بین شورا و شهرداری وجود دارد و شهردار سوگند یاد می‌کند که پاسدار چارچوبها باشد.انتهای پیام/...
 • صالحی:دوره تصمیم گیری پشت در های بسته گذشته است
 • فرهنگ>هنر - همشهری آنلاین:وزیر پیشنهادی فرهنگ گفت: شفافیت در همه مراحل تصمیم گیری و اجرا مورد توجه بنده خواهد بود چراکه دوره تصمیم گیری پشت درهای بسته گذشته است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید عباس صالحی، وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دوازدهم با حضور در صحن علنی مجلس در دفاع از برنامه‌های خویش اظهار داشت:همه می‌دانند که جامعه ایرانی به اعتبار استعداد ذاتی حلقه وصل شرق و غرب بوده و همیشه آثار فرهنگی و هنری خود را به جهان منتقل کرده‌اند و سهم مهمی در تقابل جهان در طول تاریخ داشته است. وزیر پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه افزود: ایران پایگاه جهانی شدن فرهنگ در دنیا بوده است فرهنگ و هنر ایرانی نشانه ذات این مرز و بوم است در این میان با ورود اسلام این فرهنگ اصیل با جلوه‌های عالی معنویت پیوند خورد و به بلوغ و تبلور رسید. صالحی تصریح کرد: با این مقدمات می‌توان گفت گوهر ایران سه چیز است، فرهنگ و هنر و ادب اولین آن است، دینمداری و توحیدی و اخلاق معنویت دوم و سوم مهر و معرفت اهل بیت (ع) است و همه ادیان و تمام کسانی که در ایران زندگی می‌کنند با این سه عنصر پیوند عمیقی دارند و هر برنامه‌‌ای که با این سه عنصر در تضاد باشد ابطر و ناکارآمد است. وی بیان داشت:‌در برنامه دولت دوازدهم نیز تلاش شده این سه ضلع مبنای اصلی قرار گیرد و صد البته با آنچه که در جهان معاصر اتفاق می‌افتد و شرایط ایران پیوند محکمی داشته باشد. وزیر پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به چند اتفاق مثبت در دولت یازدهم اشاره کرد و گفت:‌ گسترش اعتماد‌سازی‌ها میان اصحاب فرهنگ و هنر بین دولت و وزارت گسترش کمی و کیفی پاره‌ای از محصولات فرهنگی، بهبود اقتصاد نسبی هنر تقویت نقش نهادهای صنفی و شفافیت بیشتر در حمایت‌ها...
 • تکذیب انتخاب گزینه دیگری غیر از نجفی برای شهرداری تهران
 • جامعه>شهری - ایسنا نوشت: عضو منتخب شورای شهر تهران دلایل انتخاب سرپرست برای پست شهرداری تهران را تشریح کرد. مرتضی الویری گفت: نجفی گزینه اصلی پست شهرداری تهران است و مطالب و شایعاتی که گاهی اوقات مطرح می‌شود، کذب است. وی در مورد چرایی انتخاب سرپرست برای شهرداری تهران گفت: از روز چهارشنبه اول شهریورماه، قالیباف دیگر شهردار تهران نیست و باید برای انجام امور شهر، یک شهردار انتخاب شود، اما از آنجایی که امضاء حکم نجفی توسط وزیر کشور با توجه به فرآیند کاری وزیر ممکن است چند روزی به طول انجامد و برای آنکه کارهای تهران بر زمین نماند، اقدام به انتخاب سرپرست می‌کنیم. عضو منتخب شورای شهر تهران با بیان اینکه همه تلاشمان را انجام می‌دهیم که دوره صدور حکم نجفی توسط وزیر کشور کوتاه‌تر شود، گفت: با این حال امضای حکم شهردار تهران توسط وزیر کشور چند روزی به طول می‌انجامد و ناگزیر باید نسبت به انتخاب سرپرست اقدام کنیم. 47238 کلید واژه‌ها : شهرداری تهران - شهرداری ها -
 • ترامپ صلاحیت تصمیم گیری درباره برجام ندارد
 • خبرگزاری میزان- مقام پیشین سازمان سیا با تأکید بر اینکه دونالد ترامپ بدون هیچ آگاهی و اطلاعاتی درباره برجام نتیجه‌گیری می‌کند گفت که سازمانهای امنیتی و اطلاعاتی آمریکا بهتر می‌توانند درباره پایبندی ایران به برجام تصمیم‌گیری کنند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، دیوید کوهن معاون پیشین سازمان سیا آمریکا با اشاره به تصمیم ترامپ به لغو توافق هسته‌‌ای با ایران گفت: نتیجه‌گیری و تصمیم دونالد ترامپ درباره برجام بدون پشتوانه اطلاعاتی درست عجیب و گیج‌کنند‌ه است. دیوید کوهن در گفتگو با «فرید زکریا» مجری سرشناس «سی‌ان‌ان» در اعتراض به تهدیدهای دونالد ترامپ به لغو برجام افزود: کارشناسان اطلاعاتی و امنیتی ما که دسترسی به همه نوع اطلاعاتی اعم از مخفی و آشکار درباره برجام از جمله گزارشهای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دارند، در مناسب‌ترین جایگاهی هستند که می‌توانند میزان پایبندی ایران به مفاد برجام را ارزیابی کنند. در حال تکمیل...
 • ترامپ صلاحیت تصمیم گیری درباره برجام را ندارد
 • خبرگزاری میزان- مقام پیشین سازمان سیا با تأکید بر اینکه دونالد ترامپ بدون هیچ آگاهی و اطلاعاتی درباره برجام نتیجه‌گیری می‌کند گفت که سازمانهای امنیتی و اطلاعاتی آمریکا بهتر می‌توانند درباره پایبندی ایران به برجام تصمیم‌گیری کنند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، دیوید کوهن معاون پیشین سازمان سیا آمریکا با اشاره به تصمیم ترامپ به لغو توافق هسته‌‌ای با ایران گفت: نتیجه‌گیری و تصمیم دونالد ترامپ درباره برجام بدون پشتوانه اطلاعاتی درست عجیب و گیج‌کنند‌ه است. دیوید کوهن در گفتگو با «فرید زکریا» مجری سرشناس «سی‌ان‌ان» در اعتراض به تهدیدهای دونالد ترامپ به لغو برجام افزود: کارشناسان اطلاعاتی و امنیتی ما که دسترسی به همه نوع اطلاعاتی اعم از مخفی و آشکار درباره برجام از جمله گزارشهای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دارند، در مناسب‌ترین جایگاهی هستند که می‌توانند میزان پایبندی ایران به مفاد برجام را ارزیابی کنند. در حال تکمیل...
 • انتخاب سرپرست موقت از میان کارکنان شهرداری/نجفی سوگندنامه را پذیرفته است
 • رئیس سنی شورای پنجم با اشاره روند قانونی انتخاب شهردار گفت: ممکن است چند روز برای شهرداری تهران سرپرست انتخاب کنیم. به گزارش ایسنا، مرتضی الویری در حاشیه جلسه غیر رسمی منتخبان پنجم و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز آخرین جلسه غیر رسمی شورای پنجم قبل از قانونی شدن شورای پنجم است. گفت: ما تا کنون 35 جلسه غیررسمی داشتیم و از روز چهارشنبه جلسات خود را آغاز می کنیم. در این جلسه ترکیب هیئت رئیسه شورا مشخص شد اما هنوز جایگاه قانونی ندارد و در جلسه اول رسمیت پیدا می کند زیرا هنوز شورای پنجم قانوناً آغاز به کار نکرده است. وی با بیان اینکه امروز محسن هاشمی با رأی قاطع اعضا به عنوان رئیس شورا انتخاب شد گفت: در ابتدای جلسه سایر دوستان احمد مسجد جامعی و بنده را به عنوان نامزد انتخاب کرده و ما به خاطر حفظ وحدت و انسجام شورا از آن انصراف داده و نامزد اصلی ما برای ریاست شورا محسن هاشمی خواهد بود، همچنین دوستان پیشنهاد دادند بنده نایب رئیسی را قبول کنم که احساس کردم سایر دوستان توانایی انجام این مسئولیت را دارند بنابراین از نامزدی نایب رئیسی هم انصراف دادم و دکتر امینی با رأی قاطع دوستان نایب رئیس شورای شهر پنجم شدند. وی با بیان اینکه سخنگوی شورای شهر علی اعطا و همچنین بهاره آروین و زهرا نژاد بهرام منشی اول و دوم شدند ادامه داد که تا تشکیل جلسات رسمی شورای پنجم، هیچ کدام از این آراء جنبه قطعی ندارد . الویری در خصوص انتخاب سرپرست برای شهرداری نیز تصریح کرد: در دوران گذار که ممکن است چند روز باشد باید فردی به عنوان سرپرست انتخاب شود زیرا تا انتخاب نهایی شورا و حکم وزیر کشور ممکن است مدت کوتاهی فاصله بیفتد که من (الویری) به همراه نجفی براساس چارچوب های قانونی، فردی را که...
 • سرپرست موقت برای شهرداری انتخاب می شود/الویری:نجفی سوگندنامه را پذیرفته است
 • جامعه>شهری - ایسنا نوشت: رئیس سنی شورای پنجم با اشاره روند قانونی انتخاب شهردار گفت: ممکن است چند روز برای شهرداری تهران سرپرست انتخاب کنیم. مرتضی الویری در حاشیه جلسه غیر رسمی منتخبان پنجم و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز آخرین جلسه غیر رسمی شورای پنجم قبل از قانونی شدن شورای پنجم است. گفت: ما تا کنون 35 جلسه غیررسمی داشتیم و از روز چهارشنبه جلسات خود را آغاز می کنیم. در این جلسه ترکیب هیئت رئیسه شورا مشخص شد اما هنوز جایگاه قانونی ندارد و در جلسه اول رسمیت پیدا می کند زیرا هنوز شورای پنجم قانوناً آغاز به کار نکرده است. وی با بیان اینکه امروز محسن هاشمی با رأی قاطع اعضا به عنوان رئیس شورا انتخاب شد گفت: در ابتدای جلسه سایر دوستان احمد مسجد جامعی و بنده را به عنوان نامزد انتخاب کرده و ما به خاطر حفظ وحدت و انسجام شورا از آن انصراف داده و نامزد اصلی ما برای ریاست شورا محسن هاشمی خواهد بود، همچنین دوستان پیشنهاد دادند بنده نایب رئیسی را قبول کنم که احساس کردم سایر دوستان توانایی انجام این مسئولیت را دارند بنابراین از نامزدی نایب رئیسی هم انصراف دادم و دکتر امینی با رأی قاطع دوستان نایب رئیس شورای شهر پنجم شدند. وی با بیان اینکه سخنگوی شورای شهر علی اعطا و همچنین بهاره آروین و زهرا نژاد بهرام منشی اول و دوم شدند ادامه داد که تا تشکیل جلسات رسمی شورای پنجم، هیچ کدام از این آراء جنبه قطعی ندارد . الویری در خصوص انتخاب سرپرست برای شهرداری نیز عنوان کرد: در دوران گذار که ممکن است چند روز باشد باید فردی به عنوان سرپرست انتخاب شود زیرا تا انتخاب نهایی شورا و حکم وزیر کشور ممکن است مدت کوتاهی فاصله بیفتد که من (الویری) به همراه نجفی براساس چارچوب های قانونی، فردی...
 • نجفی گزینه اصلی شهرداری تهران/تشریح دلایل انتخاب سرپرست
 • عضو منتخب شورای شهر تهران دلایل انتخاب سرپرست برای پست شهرداری تهران را تشریح کرد. مرتضی الویری در گفت‌وگو با ایسنا گفت: نجفی گزینه اصلی پست شهرداری تهران است و مطالب و شایعاتی که گاهی اوقات مطرح می‌شود، کذب است. وی در مورد چرایی انتخاب سرپرست برای شهرداری تهران گفت: از روز چهارشنبه اول شهریورماه، قالیباف دیگر شهردار تهران نیست و باید برای انجام امور شهر، یک شهردار انتخاب شود، اما از آنجایی که امضاء حکم نجفی توسط وزیر کشور با توجه به فرآیند کاری وزیر ممکن است چند روزی به طول انجامد و برای آنکه کارهای تهران بر زمین نماند، اقدام به انتخاب سرپرست می‌کنیم. عضو منتخب شورای شهر تهران با بیان اینکه همه تلاشمان را انجام می‌دهیم که دوره صدور حکم نجفی توسط وزیر کشور کوتاه‌تر شود، گفت: با این حال امضای حکم شهردار تهران توسط وزیر کشور چند روزی به طول می‌انجامد و ناگزیر باید نسبت به انتخاب سرپرست اقدام کنیم. انتهای پیام
 • تکذیب شایعات انتخاب گزینه دیگری به جای نجفی برای شهرداری تهران
 • مرتضی الویری عضو منتخب شورای شهر تهران گفت: نجفی گزینه اصلی پست شهرداری تهران است و مطالب و شایعاتی که گاهی اوقات مطرح می‌شود، کذب است. مرتضی الویری گفت: از روز چهارشنبه اول شهریورماه، قالیباف دیگر شهردار تهران نیست و باید برای انجام امور شهر، یک شهردار انتخاب شود، اما از آنجایی که امضاء حکم نجفی توسط وزیر کشور با توجه به فرآیند کاری وزیر ممکن است چند روزی به طول انجامد و برای آنکه کارهای تهران بر زمین نماند، اقدام به انتخاب سرپرست می‌کنیم.به گزارش نامه نیوز، وی افزود: همه تلاشمان را انجام می‌دهیم که دوره صدور حکم نجفی توسط وزیر کشور کوتاه‌تر شود، با این حال امضای حکم شهردار تهران توسط وزیر کشور چند روزی به طول می‌انجامد و ناگزیر باید نسبت به انتخاب سرپرست اقدام کنیم.

کلیدواژه